ÖZNUR MEYVECİ BUKET ÇATALBAŞ KURU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "06071704 ÖZNUR MEYVECİ 07071106 BUKET ÇATALBAŞ KURU"

Transkript

1 ÖZNUR MEYVECİ BUKET ÇATALBAŞ KURU

2 SARPHAN FİNANS PARK

3 PROJENİN KONUMU

4 Proje, Ümraniye ilçesi Site Mahallesi Finans Merkezi bölgesinde, büyük ölçekli konutların, karma projelerin bulunduğu kentsel gelişim alanında yer almaktadır.

5 Yakın konumda nitelikli siteler bulunmaktadır. Bölgede yer alan konut siteleri Varyap Meridian, Kent Plus, Up-Hill Court, Ağaoğlu Projeleri, Soyak Yenişehir siteleridir.

6 Finans merkezi yapıldıktan sonra oluşacak çevre

7 Sarphan Finanspark Projesi; Sarp Group, TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa edilmektedir. Projenin arsa üzerindeki konumlanışı

8 2011 ULUSLARARASI GAYRİMENKUL ÖDÜLLERİ KARMA KULLANIM MİMARİSİ KATEGORİSİNDE KITALARARASI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

9 2011 AVRUPA GAYRİMENKUL ÖDÜLLERİ KARMA KULLANIM MİMARİSİ KATEGORİSİNDE AVRUPA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

10 ENTEGRASYON Sarphan Finans Park Projesi Emlak Konut GYO nun arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işidir. Projenin yapıldığı arsa Emlak Konut GYO ya aittir. Emlak Konut GYO bu arsa için kapalı zarf usulü bir ihale gerçekleştirmiştir. Oluşturulan ihale şartnamesinde, şirketlerin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini, oluşturulacak olan teknik kadro için gerekli özelliklerin neler olduğu gibi kriterleri belirlemiştir. Teknik kadro için istenen şartlar: Şantiye şefi (inşaat mühendisi veya mimar- en az 10 yıl tecrübeli) Her biri en az 5 yıl tecrübeli olmak şartıyla; 4 inşaat mühendisi veya mimar 2 makine mühendisi 2 elektirik mühendisi 2 harita mühendisi veya tekniker

11 Kapalı zarflarda, tüm şirketler nasıl bir proje planladıklarını, ne kadar gelir elde edeceklerini ve elde edecekleri gelirin yüzde kaçının emlak konuta ait olacağını belirtirler. Emlak Konut GYO ihale süreci bittikten sonra tüm zarfları açar. İlk önce hangi şirketlerin proje için yeterli donanıma sahip olduğunu ve belgelerinin eksiksiz olup olmadığını inceler. Daha sonra yeterli gördüğü firmalar arasında açık bir ihale gerçekleştirir. Açık ihale sürecine kadar firmalar tekliflerini daha ayrıntılı şekilde hazırlarlar. Maliyet ön tahmin raporu, teknik kadro, projeden elde edilecek gelir ve bu gelir üzerinden Emlak Konuta vereceği yüzdeyi oluştururlar. Emlak Konut hangi şirket kendisine daha yüksek rakam sunarsa o şirketi seçer Sarp Group gelirinin % 37,5 unu Emlak Konuta vermeyi taahhüt etmiştir ve en yüksek meblayı sunarak ihaleyi kazanmıştır.

12 Organizasyon Şeması

13 KAPSAM Proje Sahibi : Sarp Group Yüklenici Firma : Emlak Paz. Ve Yeni Sarp İnşaat Arsa Alanı : ,48m2 İnşaat Alanı : ,03m2 Blok Sayısı : 7 Daire Sayısı : 336 Mağaza Sayısı : 51 Ofis Sayısı : 123 Mimar : Çamoğlu Mimarlık

14 Sarphan Finans Park Projesi; 1 adet Otel bloğu (A blok), 1 adet rezidance bloğu (B blok), 1 adet Ofis bloğu (C blok) ve 3 adet ticaret bloğundan (D,E,F bloklar) oluşmakta olan karma kullanımlı bir projedir.

15 A Blok Otel bloğu olarak tanımlanmıştır. Bu blok 7 bodrum-zemin-11 Normal kat ve toplam m² alanlı olarak tasarlanmıştır. Bodrum katlarda otopark, otelin ortak alanları, zemin katta resepsiyon, otel girişi, ortak alanlar, restoran, diğer katlarda ise otel odaları ve ortak alanlar bulunmaktadır. B Blok (B1-B2 Bloklar tek bina olup iki girişlidir) residance bloğu olarak tanımlanmıştır. Bu blok 10 bodrum-zemin-44 Normal kat ve toplam m² alanlı olarak tasarlanmıştır. Blok içerisinde 341 adet daire, 7 adet dükkan tanımlanmıştır. Bodrum katlarda ortak alanlar ve otoparklar-depolar, zemin katta dükkanlar, normal katlarda konut birimleri bulunmaktadır. C Blok ofis bloğu olarak tanımlanmıştır. Bu blok 4 bodrum-zemin-7 Normal kat ve toplam m² alanlı olarak tasarlanmıştır. Blok içerisinde 123 adet ofis 15 adet dükkan tanımlanmıştır. Bodrum katta ortak alanlar ve otoparklar-depolar, zemin katta dükkanlar, normal katlarda ofis birimleri bulunmaktadır.

16 D, E ve F Blokları dükkan bloğu olarak tanımlanmıştır. D blok 7 bodrum-zemin kat ve toplam m² alanlı olarak tasarlanmıştır. Bodrum katlar ortak alanlar ve otoparklar, zemin katta 10 adet dükkan bulunmaktadır. E blok 6 bodrum-zemin kat ve toplam m² alanlı olarak tasarlanmıştır. Bodrum katta ortak alanlar ve otoparklar, zemin katta 17 adet dükkan bulunmaktadır. F blok 4 bodrum-zemin kat ve toplam m² alanlı olarak tasarlanmıştır. Bodrum katta ortak alanlar ve otoparklar zemin katta içerisinde 4 adet dükkan bulunmaktadır.

17 PROJE ÇİZİMLERİ

18 B Blok Plan Örneği

19 C Blok Plan Örneği

20 D Blok Plan Örneği

21 E Blok Plan Örneği

22 F Blok Plan Örneği

23 PROJE KESİTLERİ

24 ÖRNEK PLAN TİPLERİ

25

26

27

28

29 ZAMAN Proje zaman çizelgesinin çalışan teknik kadronun tecrübeleriyle planladıkları süreler üzerinden devam ettiği ve belli bir program planının bulunmadığı öğrenilmiştir. Projenin bitiş zamanı olarak planlanan 2013 Ağustos tarihi, Finans Merkezinin Master Plan çalışmalarından dolayı geçikmiştir ve 10 ay gecikme süresi tanınmıştır. Zaman çizelgesi aktivitelerin kendi içinde bitiş ve başlangıcını belirleyecek şekilde planlanır. Önceden planlanan bitiş tarihleri yoktur. Hedef olarak konulan tarihler, o aktivite sürecine geçildikten sonra konulan bitiş tarihleridir.

30 Bazı aktivitelerin bitiş kontrol çizelgesi

31 MALİYET Statik proje üzerinden kaba inşaat maliyeti hesaplanır. Bütün birimler imalat metrajlarını çıkarır ve güncel fiyatlarla çarpılarak toplam maliyet bulunmuş olur. Proje, üst gelir grubuna hitap etmesi sebebiyle üst kalitede malzemeler kullanılmaktadır. Sarp Group, 164 milyon TL hasılat taahhüdüyle ihalesini kazandığı projede, 2013 Ocak ayında açıklanan tabloda TL'lik satış cirosu ile Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ.'nin en başarılı ortaklık projesi oldu. Sarp Group gelirinin % 37,5 unu Emlak Konuta vermeyi taahhüt etmiştir.

32 TEDİYE GRAFİĞİ

33 İNSAN KAYNAKLARI Oluşturulan teknik kadro Proje müdürü tarafından belirlenmektedir. Teknik kadrodaki tüm elemanlar öncelikle proje müdürüne bağlıdır. Alt birimlerde çalışacak olan elemanlar ilk önce kendi birimlerinin şeflerinin onayı ile işe alınırlar. Daha sonra bu alımlar proje müdürüne bildirilir. Alt birimlerin bir problemi olduğunda şantiye şefine bildirilir. Şantiye şefi gerek gördüğü taktirde proje müdürüne, o da gerekirse genel koordinatöre iletir. İşe alımlar referans veya internet üzerinden ilan yoluyla gerçekleşmiştir.

34 Şantiyede çalışacak kişiler öncelikle sağlık muayenesine gidip ardından iş güvenlik uzmanıyla görüşüp genel bir bilgi alır. Yaka kartı verilerek sahaya çıkartılır. İşe alımlarda öncelik çalışanın tecrübesidir. Örneğin çok katlı bir yapıda çalışacak kişinin daha önce yüksek katlı yapıda çalışıp çalışmadığına bakılır. Çalışacağı alanda eğitim almamış olanların şantiyenin yakınında bulunan meslek lisesinde akşam eğitimi ile sertifika alması sağlanmaktadır.

35 YAKA KARTI ÖRNEĞİ

36 İLETİŞİM Şantiye içinde iletişimler mail yoluyla, gerçekleşir. Organizasyon şemasındaki düzene göre yapılır. İletişim dili Türkçedir. Örneğin bir mimarın Taşeron bir firmayla olan iletişimde gönderdiği mail proje müdürü ve şantiye şefine de gönderilir.

37 RİSK İş güvenliği uzmanı Hakan bey kalite güvence sistemlerine göre saha kontrolleri yaparken öncelikle mesleki tecrübenin gerektiğini söyledi. Uygulamanın yapılacağı alandaki tehlikelerin önceden bilinmesi mesleki tecrübe ile sağlanıyor. İşe başlamadan önce ne gibi tehlikeler olduğu ön görülüp tedbir alınması konusunda uyarılarda bulunulduğundan bahsetti. Uygunsuzluk gördüğünde öncelikle çalışana, ardından firmaya uyarı yapılarak ve rapor tutularak müdahalede bulunuluyor. Belirlenen rapora göre geri dönüş olup önlem alınıyor. Süreç aşamasında yine kontrol ve müdahale ediliyor. Uygunsuzluğun devam etmesi durumunda taşeron firmaya para cezası uygulanıyor.

38 Uyarının, Taşeron Firma yetkilisine mail yolu ile bildirilmesi.

39 Uygunsuzluğun devam etmesi sebebiyle firmaya göderilen ceza tespit tutanağı

40 SÖZLEŞME Sözleşmeler işin başlangıç, bitiş tarihini, teknik şartnameleri, inşaatta hangi malzemeler kullanılacağı ve kalite özelliklerinin hepsini içerir. Yapılan sözleşmelerle herşey güvence altına alınmıştır. Bu sözleşmeler işin hangi malzemelerle,hangi ekipmanlarla, hangi personel ile nasıl yapılacağını ve bunun gibi her türlü bilgi verilmektedir. Gerekli keşif hesapları da sözleşmelere eklenir.

41

42

43 ALTLIK OLARAK KULLANILAN BELGELERDEN ÖRNEKLER

44

45 Geçici Kabul için İnşaat İlerleme Tespit Tutanağı

46 Kesin Kabul için İnşaat İlerleme Tespit Tutanağı

47

48

49

50 Mahal listesinden bir örnek

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ ÜMRANİYE İLÇESİ'NDE YER ALAN SARPHAN FİNANSPARK PROJESİ GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU HAZIRLAYAN KURUM TALEP TARİHİ - NO REEL GAYRİMENKUL DEĞERLEME

Detaylı

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ ATAŞEHİR İLÇESİ'NDE YER ALAN 3386 ADA 1 PARSEL ÜZERİNDEKİ PROJE GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU HAZIRLAYAN KURUM REEL GAYRİMENKUL DEĞERLEME A.Ş.

Detaylı

PROJE 1: SOYAK KRİSTAL KULE

PROJE 1: SOYAK KRİSTAL KULE PROJE 1: SOYAK KRİSTAL KULE Hazırlayanlar: 0971027 Sinem BALKANLI 09071072 A. Çağlar BİBER 07071049 R. Onur DEDE Proje Yapım Yönetimi Kapsam: Yer: İstanbul Levent Toplam Taban Alanı: 90.000 m2 (37.000

Detaylı

MİMARLAR ODASI MİMARLIK HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ VE EN AZ BEDEL TARİFESİ (28.12.2011 tarih 42/31 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir.

MİMARLAR ODASI MİMARLIK HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ VE EN AZ BEDEL TARİFESİ (28.12.2011 tarih 42/31 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir. MİMARLAR ODASI MİMARLIK HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ VE EN AZ BEDEL TARİFESİ (28.12.2011 tarih 42/31 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir.) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç Madde

Detaylı

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA 3.ETAP BULVAR İSTANBUL PROJESİ DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA 3.ETAP BULVAR İSTANBUL PROJESİ DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.tr İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA 3.ETAP BULVAR İSTANBUL PROJESİ

Detaylı

KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ KARTAL İLÇESİ'NDE YER ALAN HORİZON PROJESİ ( 178 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM ) GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 KRF-1402001 KARTAL HORİZON RAPOR BİLGİLERİ TALEP

Detaylı

TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI RAPORU

TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI RAPORU TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI RAPORU Bu rapor, 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Sayıştay Kanunu ile 02.03.1984 tarih ve 2985 sayılı Toplu Konut Kanunu uyarınca düzenlenmiştir. KISALTMALAR: TOKİ

Detaylı

TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Hizmetleri Şartnamesi

TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Hizmetleri Şartnamesi TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Hizmetleri Şartnamesi TMMOB MĠMARLAR ODASI MĠMARLIK HĠZMETLERĠ ġartnamesġ VE EN AZ BEDEL TARĠFESĠ (22.12.2006 tarih 40/17 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir.)

Detaylı

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI EMLAK KONUTLARI PROJESİ 1.ETAP 3.KISIM DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI EMLAK KONUTLARI PROJESİ 1.ETAP 3.KISIM DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.tr İSTANBUL BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI EMLAK KONUTLARI PROJESİ 1.ETAP

Detaylı

İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI SEYRANŞEHİR PROJESİ DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI SEYRANŞEHİR PROJESİ DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/1A Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI SEYRANŞEHİR PROJESİ DEĞERLEME RAPORU EMLAK

Detaylı

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2023 HEDEFİNDE DOĞAL TAŞ GÜÇ BİRLİĞİ PROJESİ FİRMA İHTİYAÇ ANALİZİ HİZMETİ ALINMASINA YÖNELİK ŞARTNAME

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2023 HEDEFİNDE DOĞAL TAŞ GÜÇ BİRLİĞİ PROJESİ FİRMA İHTİYAÇ ANALİZİ HİZMETİ ALINMASINA YÖNELİK ŞARTNAME A- TARAFLAR İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2023 HEDEFİNDE DOĞAL TAŞ GÜÇ BİRLİĞİ PROJESİ FİRMA İHTİYAÇ ANALİZİ HİZMETİ ALINMASINA YÖNELİK ŞARTNAME Bu Şartnamede teklif isteyen taraf İstanbul Maden

Detaylı

Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.

Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com. Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr NEVŞEHİR-MERKEZ-YENİ MAHALLESİ 70 ADA 729 NO.LU PARSEL DEĞERLEME RAPORU EMLAK

Detaylı

TOBB-İTO SİRKECİ PROJESİ

TOBB-İTO SİRKECİ PROJESİ TOBB-İTO SİRKECİ PROJESİ YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ İLE OTEL, İŞ MERKEZİ, KÜLTÜR VE TOPLANTI MERKEZİ İNŞAATI YAPILMASI VE İŞLETİLMESİ İŞİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. Tanımlar, ihalenin konusu ve

Detaylı

İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR İLÇESİ KAYABAŞI MAHALLESİ KAYAŞEHİR MERKEZ AVM 236 BAĞIMSIZ BÖLÜM DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR İLÇESİ KAYABAŞI MAHALLESİ KAYAŞEHİR MERKEZ AVM 236 BAĞIMSIZ BÖLÜM DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/ İST. Tel :(216) 474 03 44 Faks :(216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.tr İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR İLÇESİ KAYABAŞI MAHALLESİ KAYAŞEHİR

Detaylı

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR İLÇESİ'NDE YER ALAN 6 ADET PARSEL GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 EML-1310017 KAYABAŞI 6 PARSEL RAPOR BİLGİLERİ TALEP TARİHİ - NO 01.02.2013

Detaylı

2015 I. Çeyrek YATIRIMCI SUNUMU

2015 I. Çeyrek YATIRIMCI SUNUMU 2015 I. Çeyrek YATIRIMCI SUNUMU KISACA HALK GYO 2010 yılında kurulan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. gayrimenkullere, gayrimenkul projelerine, gayrimenkullere dayalı haklara ve sermaye piyasası

Detaylı

YÖNETİCİ ÖZETİ. Adresi

YÖNETİCİ ÖZETİ. Adresi Değerlemeyi Talep Eden Dayanak Sözleşmesi Raporlama Süresi Değerlenen Mülkiyet Hakları Raporun Konusu YÖNETİCİ ÖZETİ Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 02 Aralık 2013 tarih ve 8408-02 kayıt no lu

Detaylı

KURUMU GÜNEY MÜESSESESİ TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2012 YILI RAPORU

KURUMU GÜNEY MÜESSESESİ TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2012 YILI RAPORU TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU SINIRLI SORUMLU GÜNEY EGE LİNYİTLERİ İŞLETMESİ MÜESSESESİ 2012 YILI RAPORU TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2012 YILI RAPORU Bu rapor, 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Sayıştay

Detaylı

AKMERKEZ DEĞERLEME RAPORU

AKMERKEZ DEĞERLEME RAPORU AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. AKMERKEZ DEĞERLEME RAPORU Rapor No: 2011R168 Rapor Tarihi: 31.12.2011 Raporu Talep Eden: AKMERKEZ GYO A.Ş. NİSPETİYE CD.ULUS E3 BLOK KAT:1 34337 ETİLER / BEŞİKTAŞ

Detaylı

SON İHALE DOSYA SATIN ALMA TARİHİ : 03.03.2015 Salı - Saat: 16.00 TEKLİFLERİN SON TESLİM TARİHİ : 09.03.2015 Pazartesi - Saat: 16.

SON İHALE DOSYA SATIN ALMA TARİHİ : 03.03.2015 Salı - Saat: 16.00 TEKLİFLERİN SON TESLİM TARİHİ : 09.03.2015 Pazartesi - Saat: 16. 23.02.2015 ÜNİTESİ : Satın Alma Müdürlüğü SAYI : 2015/4485 KONU : TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU EK ÖĞRENCİ PANSİYONU ve EMEKLİ FUTBOLCULAR HUZUREVİ KOMPLEKSİ YAPIM İŞİ SON İHALE DOSYA SATIN ALMA TARİHİ :

Detaylı

AB Projelerinde Hibe Uygulama Süreçleri

AB Projelerinde Hibe Uygulama Süreçleri AB Projelerinde Hibe Uygulama Süreçleri Eğitim Gündemi Hibe Programları Uygulamadaki Kilit Aktörler Hibe Sözleşmelerinin Yönetimi o Hibe Süreci,Başvuru Süreci, Değerlendirme Süreci, Hibe Sözleşmesi, Uygulama,

Detaylı

İSTANBUL İLİ KÜÇÜKÇEKMECE İLÇESİ HALKALI 3. ETAP (478 ADA 8 ve 9 PARSELLER) DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL İLİ KÜÇÜKÇEKMECE İLÇESİ HALKALI 3. ETAP (478 ADA 8 ve 9 PARSELLER) DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/ İST. Tel : (216) 474 03 44 Faks : (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.tr İSTANBUL İLİ KÜÇÜKÇEKMECE İLÇESİ HALKALI 3. ETAP (478 ADA

Detaylı

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA YAPIM İŞLERİ İHALESİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Sayfa 1/19 İÇİNDEKİLER 1. TANIMLAR... 3 2. TEKLİF VEREBİLMEK

Detaylı

SR Ek 3 Teklif Dosyası Söz. Ek-1: Genel Koşullar TEKLİF DOSYASI 1

SR Ek 3 Teklif Dosyası Söz. Ek-1: Genel Koşullar TEKLİF DOSYASI 1 Söz. Ek-1: Genel Koşullar TEKLİF DOSYASI 1 Söz. Ek-1: Genel Koşullar Bölüm A: İsteklilere Talimatlar 2 Söz. Ek-1: Genel Koşullar Kalkınma Ajansları Tarafından Mali Destek Sağlanan Projeler Kapsamındaki

Detaylı

İSTANBUL İLİ SULTANGAZİ İLÇESİ HABİPLER MAHALLESİ BATIŞEHİR PROJESİ (1562 ADA 11 PARSEL) DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL İLİ SULTANGAZİ İLÇESİ HABİPLER MAHALLESİ BATIŞEHİR PROJESİ (1562 ADA 11 PARSEL) DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/ İST. Tel : (216) 474 03 44 Faks : (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.tr İSTANBUL İLİ SULTANGAZİ İLÇESİ HABİPLER MAHALLESİ BATIŞEHİR

Detaylı

Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. 19 Haziran 2002 Sayı : 24790 RESMİ GAZETE Sayfa : 183 TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Kısaltmalar ve Tanımlar Amaç Madde 1-

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MUHASEBE FİNANSMAN İNŞAAT İŞLETMELERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MUHASEBE FİNANSMAN İNŞAAT İŞLETMELERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MUHASEBE FİNANSMAN İNŞAAT İŞLETMELERİ ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN YAPIM İŞLERİNDE UYGULANACAK TİP İDARİ ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR

AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN YAPIM İŞLERİNDE UYGULANACAK TİP İDARİ ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN YAPIM İŞLERİNDE UYGULANACAK TİP İDARİ ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR Madde 1 - İdareye ilişkin bilgiler 11 İdarenin; a) Adı : Başkent Organize

Detaylı

KALİTE EL KİTABI Döküman Kodu Dok. Rev. No Dok. Yayın Tarihi MİM.KEK 04 28.01.2010

KALİTE EL KİTABI Döküman Kodu Dok. Rev. No Dok. Yayın Tarihi MİM.KEK 04 28.01.2010 Sayfa 1/25 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 1. Firma Tanıtımı... 3 2. Entegre Yönetim Sistemi Kapsamı... 3 3. Organizasyon Şeması... 4 4. ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ... 5 4.1. Genel Şartlar... 5 4.2. Dökümantasyon

Detaylı

12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK

12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK 12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve

Detaylı