KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU. 01 Ocak- 30 Eylül 2012 Hesap Dönemi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU. 01 Ocak- 30 Eylül 2012 Hesap Dönemi"

Transkript

1 KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01 Ocak- 30 Eylül 2012 Hesap Dönemi

2 30 eylül 2012 DÖNEME İLİŞKİN YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1) RAPORUN DÖNEMİ : )ORTAKLIĞIN ÜNVANI : KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARIENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 3)FAALİYET KONUSU : Şirket Anasözleşmesi 3. Maddede yazılı olan aşağıda yer alan konularda faaliyet göstermektedir. a) Kimyasal maddelerin üretimi alım, satımı, taahhüdü ithalat-ihracat ve pazarlamasını yapmak b) Her türlü maden ruhsat almak kaydıyla maden işletmeciliği yapmak, tesisler kurmak kurulmuş olan maden işletmelerine ortak olmak, maden sahaları kiralamak c) Kimya sanayinde kullanılan her türlü malzemelerin imali ve bunlarla ilgili tesislerin işletilmesini yapmak d) Konu ile ilgili olarak devlet kurum ve kuruluşları ile katma ve özel bütçeli idareler ile, belediyelerin, hakiki ve hükmi şahısların açacağı ihalelere iştirak eder, taahhütlerde bulunur ve bu taahhütleri tamamlar. 4)YÖNETİM KURULU VE DENETİM KURULU ÜYELERİ Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde Genel Kurul Tarafından 3 yıl için seçilen Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatı nda belirtilen şartlara haiz en az üç en fazla 5 üyeden oluşan bir yönetim kuruluna aittir. A Grubu payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde denetçi seçimlerinde aday gösterme ve oyda imtiyazı vardır. Yönetim kurulu üyeleri en çok 3 yıl için seçilebilir. Görev süresi sonunda görevi biten üyelerin yeniden seçilmesi mümkündür. Şirket in tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında; 3 yıl süre ile görev yapmak üzere seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri ad ve soyadları aşağıda verilmiş olup, tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantı tutanağı tarihinde tescil edilerek 8025 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde tarihinde tescil edildiği ilan edilmiştir.

3 YÖNETİM VE DENETİM KURULU VE GÖREV SÜRESİ ADI SOYADI GÖREVİ GÖREV SÜRELERİ Ümit Yaşar KARAKAYA BAŞKAN 11/03/2011- DEVAM EDİYOR Hikmet Emel KARAKAY BAŞKAN VEKİLİ 11/03/2011- DEVAMEDİYOR Vasfiye GÜNSEL KESERCİ ÜYE 11/03/2011- DEVAM EDİYOR Mehmet ÖZGÜN ÜYE 05/03/2012- DEVAMEDİYOR Zerrin MELEK ÜYE 05/03/ Mahmut KUTLUCAN DENETCİ 11/03/2011- DEVAM EDİYOR YÖNETİM DE DENETİM KURULU ÜYELERİ ÖZGEÇMİŞLERİ Dr. Ümit Yaşar KARAKAYA- Yönetim Kurulu Başkanı yılında Ankara da dünyaya geldi. Orta öğretimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi nde tamamladı. Üniversite eğitimini Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi nde tamamlayarak tıp doktoru oldu. Daha sonrasında Gazi Universitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü nde işletme yüksek lisansını tamamladı yılında sondaj akışkanları konusunda Karkim i kurarak iş hayatına atıldı yılında sağlık sektöründe faaliyet gösteren Park-Med i satın alarak asıl mesleği olan sağlık sektöründe de çalışmalarını sürdürmeye başladı. Dr. Ümit Yaşar KARAKAYA aynı zamanda; Türk Hava Kurumu Üniversitesi mütevelli heyeti üyesidir. Hikmet Emel KARAKAYA - Yönetim Kurulu Başkan Vekili yılında Trabzon da dünyaya gelmiştir. Eğitimini sırasıyla Ankara Barboras İlköğretim, Mimar Kemal Ortaokulu, Ankara Kız Lisesi ve Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde yapmıştır. Emel KARAKAYA 1994 yılında yedi yaşındaki kızının kaybından sonra, onun adını yaşatabilmek amacıyla özel sektör- devlet işbirliği ile Yasemin KARAKAYA İlköğretimokulu nu kurmuş ve yardımlarını devam ettirebilmek amacı ile Yasemin KARAKAYA Eğitim ve Sağlık Vakfı nı kurmuştur den bugüne kadar bu isimle bir çok eğitim çalışmaları yapmış ve çeşitli onur ödülleri almıştır. Türkiye de ilk defa öğretim çağındaki üstün ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim görecekleri Yasemin KARAKAYA Bilim-Sanat Merkezinin açılışını gerçekleştirmiştir. Halen Yasemin KARAKAYA Eğitim ve Sağlık Vakfı nın Başkanlığını yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.

4 Vasfiye Günsel BUDAK KESERCİ Yönetim Kurulu Üyesi de Ankara doğumludur. Kız Meslek Lisesi Ev Ekonomisi ve Yönetimini okumuş, daha sonra M.E.B nın açtığı eğitim öğretim kurslarına giderek Bilgisayar Eğitmenliği diploması almıştır. Yasemin KARAKAYA Eğitim ve Sağlık Vakfı nın çalışmalarında bulunarak, eğitim çağında olan muhtaç çocukların okumalarında ve yaşamlarında her zaman destekte bulunmuştur. Halen Yasemin KARAKAYA Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.nin de ortağıdır. Mehnet ÖZGÜN - Yönetim Kurulu Üyesi 1939 Denizli doğumlu olan Mehmet Özgün 1960 yılında Denizli Lisesini, 1964 yılında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirerek çeşitli ilçelerde kaymakamlık ve bazı illerde vali yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur yılları arasında İçişleri Bakanlığında Şube Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı, Tetkik Kurulu Üyeliği ve Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur yılında Çevre Müsteşar Yardımcılığı ve Çevre Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Son olarak Ağrı Valiliği ve Tokat Valiliğigörevlerinde bulunan Mehmet ÖZGÜN 2004 yılında emekli olmuştur. Zerrin MELEK - Yönetim Kurulu Üyesi 1975 Eskişehir doğumlu olan Zerrin Melek İlköğrenimini yılları arasında Ecole 16, Brüksel de, ortaöğrenimini yılları arasında Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi nde ve lisans eğitimini yılları arasında Bilkent Üniversitesiİşletme Bölümü nde tamamlamıştır yılları arasında Deloitte Firmasında uzman denetçi olarak bulunmuş, yıllarında Orica Nitro Patlayıcı Maddeler San ve Tic. A.Ş.de, yıllarında ise BPB Gypsum Üretim ve Tic. Ltd Şti nde denetim ve raporlama müdürü olarak görev yapmıştır yılları arasında Bull Bilgisayar A.Ş. ve Selex Komünikasyon A.Ş.de Mali ve İdari İşler Müdürlükleri yapan Zerrin Melek 2002 yılından itibaren Hay Danışmanlık adı altında faaliyetlerini bağımsız olarak sürdürmekte olup, 2001 yılından itibaren SMMM belgesi bulunmaktadır. Zerrin Melek tarihinde bir kamu kurumunda tam zamanlı işe başlaması nedeniyle yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmiş aynı tarihte toplanana yönetim kurulu Sermaye Piyasası Kurulu nun Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği gereği Zerrin Melek in istifasını kabul etmiş ve bu durumu aynı tarihte özel durum açıklaması ile kamuya duyurmuştur.

5 İsmail Hakkı GÜCÜYENER, Phd Genel Müdür 1951 Doğumlu Olan İsmail Hakkı Gücüyener, 1978 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi nden mezun olmuş, 1982 yılında Master derecesini ve 1991 yılında da Doktora derecesini yine Orta Doğu Teknik Üniversitesinden almıştır arasında ders asistanı arasında part-time ders assitanı olarak ders vermiş ve 1996 yılından sonra ise halen yardımcı profösör olarak OrtaDoğu Teknik Üniversitesinde ders vermektedir. İş kariyerine yılları arası ararştırma mühendisi olarak TPAO da başlamış, ve döneminde Kıdemli Araştırma mühendisi, arasında Bölüm Yöneticisi, yılları arasında ise yine TPAO da Sondaj teknolojileri bölümünde Müdür olarak hizmet vermiştir. İsmail Hakkı Gücüyener in sayısız Sondaj akışkanları üzerine tezleri makalelleri, Sözel sunumları ve verdiği konferansları bulunmkatadır. Kendisi halen Karkim Bünyesinde Genel Müdür lük görevini yürütmektedir. Mahmut KUTLUCAN - Denetçi 1949 Yılında Şerefli Koçhisar da doğumlu, Orta Okulu Balgat Orta okulunda, lise öğrenimimi Ankara Ticaret lisesinde tamamlayıp 1971 yılında da Ankara İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur yılında Maliye Bakanlığınca açılan Gelirler Kontrolörlüğü sınavını kazanarak Gelirler Kontrolörü olarak göreve başlayan Kutlucan 1981 yılında Maliye Bakanlığından ayrılarak Serbest Mali Danışmanlık hizmeti vermeye başlamış ve halen Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. YÖNETİM VE DENETİM KURULLARINDA GÖREV ALAN BAŞKAN VE ÜYELERİN YETKİ SINIRLARI Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, ilgili diğer mevzuat çerçevesinde ve Şirket ana sözleşmesinde belirtilen yetkilerle şirketin temsili ve yönetimini gerçekleştirmektedirler. Ana sözleşmemizin 9 ncu maddesinde Yönetim Kurulu Üyelerimizin, 10.cu maddesinde ise Denetim Kurulu Üyelerinin görevleri belirtilmiştir. BAĞIMSIZ DENETİM KURULUŞU Halka arz ile ilgili olarak hazırlanan 2008,2009 ve 2010 yıllarına ilişkin Bağımsız Denetim Raporumuzu Oluşum Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş. (Nexia Ankara) hazırlamıştır yılı bağımsız denetim şirketi olarak Mod Bağımsız Denetim Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. seçilmiş ve tarihli finansal tablolardan başlamak üzere finansal tablolar Mod Bağımsız Denetim Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından bağımsız denetime tabi tutulmaktadır.

6 5) ORTAKLIĞIN SERMAYE YAPISI SERMAYE : Şirketimizin kayıtlı sermaye tavanı TL dır. Şirketin çıkarılmış sermayesi tamamı ödenmiş TL olup, adet paya ayrılmıştır. Anılan hisse senetlerinin adet hisse senedi A grubu, adet B grubudur. A Grubu hisse senetleri nama, B Grubu hisse senetleri hamiline yazılıdır. Nama yazılı hisse senetlerinin devri kısıtlanmamıştır. A grubu payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde ve denetçi seçiminde aday gösterme imtiyazı vardır. Yönetim Kurulu nun üç üyeden oluşması durumunda, bir adet Yönetim Kurulu üyesi; üçten fazla üyeden oluşması halinde ise iki adet Yönetim Kurulu üyesi B grubu pay sahiplerinin göstereceği adaylar arasından seçilir. Her iki durumda da geri kalan Yönetim Kurulu üyeleri A grubu pay sahiplerinin göstereceği adaylar arasından seçilir. Diğer Yönetim Kurulu üyeleri Genel Kurul tarafından belirlenir. Hisse senetlerinin detayı aşağıdaki gibidir. Denetçiler (A) grubu nama yazılı hissedarların göstereceği adaylar arasından seçilir. B) ORTAKLAR :(Son Durum İtibariyle) ORTAK GRUBU NAMA/ HAMİLİNE ORTAKLIK TUTARI (TL) HİSSE ORANI (%) Ümit Yaşar KARAKAYA A NAMA ,69 Ümit Yaşar KARAKAYA Hikmet Emel KARAKAYA Vasfiye Günsel KESERCİ Umut GÜRBÜZ Ünsal BAN Halka Arz B A A A A B HAMİLİNE NAMA NAMA NAMA NAMA HAMİLİNE ,73 2,83 0,09 0,03 0,03 39,60 TOPLAM ) DÖNEM İÇİNDE ANA SÖZLEŞMEDE DEĞİŞİKLİK: Dönem içerisinde Şirketimiz anasözleşmesinde değişiklik olmamıştır. Anasözleşmemizde son değişiklikler tarihinde Ltd. Şti den nevi değişikliği yapılarak Anonim Şirkete dönüşüştür. Bu dönüşüm aynı gün tescil edilerek tarih ve 7734 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmiştir tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Anasözleşmesinin 6, maddesi deşitirilmiş bu değişiklik tarihinde tescil edilerek tarihinde 7754 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanmıştır tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Anasözleşmesinin2,3,4,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19. maddesi deşitirilmiş ve geçici madde eklenmiştir. Bu değişiklik tarihinde tescil edilerek tarihinde 7774 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanmıştır. Şirketin 14/03/2011 tarih ve

7 2011/9 sayılı yönetim kurulu toplantısında TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde TL olan çıkarılmış sermayesi ortakların rüçhan hakları kısıtlanmak suretiyle halka arzedilmesine karar verilmiş Sermaye Piyasası Kurulunun 18/05/2011 tarih ve 38/462 sayılı kararı ile Kurul kaydına alınan hisselerden TL lık kısmı halka arzedilerek çıkarılmış sermaye TL na yükseltilmiştir. Bu artırım tarihinde Ankara Ticaret Sicili Memurluğu tarafından tescil edilerek 04 /07/2011 tarih ve 7850 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmiştir. Şirket tarih ve 26/767 sayılı Sermaye Piyasası Kurulu nun kararı ile ihraççı şirketlere tanınan Payları İMKB da İşlem Gören Şirketlere Kendi Paylarını Satın Alımları Sırasında Uygulanacak İlke ve Esaslar tebliği çerçevesinde; mevcut piyasa koşulları değerlendirilerel tarihinde Yönetim Kurulu, İMKB dehisselerin gerek görüldüğü takdirde geri alım yapabilmesine, bu amaçla şirketin özkaynaklarından azami TL fon ayrılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu Kararı doğrultusunda üst sınır olarak TL çıkarılmışm sermayenin % 10 u oranında ( lot,nominal değerli) ulaşıncaya kadar hisse geri alımı yapılabilmesi, kararı alınmıştır. Bu karar çerçevesinde Şirket sermayesinin % 5 ine tekabül eden adet hisse alınmış ve alışı takip eden dönemlerde finansal tablolarda özkaynaklardan alım bedeli tenzil edilmiştir. 7) DÖNEMİNİ İLGİLENDİREN ÖNEMLİ OLAYLAR; YÖNETİM KURULU KARARLARI İLE İMKB YE GÖNDERİLMİŞ VE KAMUYA AÇIKLANMIŞ ÖZEL DURUMLAR Şirketimiz hisslerinin halka arzın ile beraber 30/09/2012 tarihine kadar 65 adet Kamuyu Aydınlatma Platformuna Özel Durum Açıklaması yapılmıştır 8) ŞİRKET FAALİYETLERİ Şirketin son 5 yılda gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgiler tablo halinde aşağıda verilmiştir. YILLAR YAPILAN SONDAJ METRE ÜRÜN SATIŞ TUTARI USD MÜHENDİSLİK GELİRİ USD LABRATUVAR GELİRİ USD TOPLAM ÇALIŞMA GÜNÜ

8 Yıllar İtibariyle Hizmet Verilen Kuyular Metrajları yılı ilk üç aylık dönemde yoğun kış şartlarının yaşanması aynı anda hizmet verilen sondaj kuyusu sayısının üçe kadar inmesine neden olmuştur.yoğun kış şartlarının etkisini yitirmesi ile faaliyetlerimiz ivme kazanmış ve faaliyet döneminde aynı anda hizmet verilen kuyu sayısı dokuza kadar yükselmiştir. Yıllar İtibariyle Hizmet Verilen Kuyular Dağılımı Yıllar Petrol Doğalgaz Jeotermal Toplam Toplam

9 Adet Kuyu Cinslerine Göre Dağılım Şirketimiz faaliyete başladığı 2007 yılından tarihine kadar toplam 129 kuyuda hizmet vermiştir. 129 kuyunun 82 adet ve %63 ü Jeotermal, 23 adet ve %18 si Doğalgaz, 24 adet ve %19 u Petrol sondajından oluşmaktadır Jeotermal Doğalgaz Petrol Yılar İtibariyle Hizmet Verilen Petrol Kuyuları Sayısı Yıllar

10 Yıllar İtibariyle Hizmet Verilen Doğalgaz Kuyuları Sayısı Petrol Petrol 0 Yıllar İtibariyle Hizmet Verilen Jeotermal Kuyuları Sayısı Jeotermal Jeotermal

11 KAMUYU AYDINLATMA VE ŞEFFAFLIK A) ŞİRKET BİLGİLENDİRME POLİTİKASI Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Mühendislik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. kamuyu aydınlatmaya ilişkin tüm uygulamalarda Sermaye Piyaysası Mevzuatı na ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası düzenlemelerine uyum gösterme yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.bu kapsamda Şirketin Bilgilendirme Politikası Yönetim Kurulunun tarih ve 2011/17 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında kabul edilmiştir. Kabul edilen bilgilendirme politikasına göre; Tabi olduğumuz yasal mevzuat çerçevesinde faaliyetlerimiz ile ilgili hususları tüm hissedarlara zamanında tam ve doğru açıklama yapmak şeklinde ifade edilen kamuyu aydınlatma ve bilgilendirme politika çerçevesinde Şirkete ait bilgiler yetkili yöneticilerin bilgisi ve sorumluluğu dahilinde kamuya açıklanmaktadır. Kamuya açıklanacak bilgiler, açıklamadan yararlanacak kişi ve kuruluşların karar vermelerine yardımcı olacak şekilde, zamanında, doğru eksiksiz, anlaşılabilir biçimde kamunun kullanımına sunulur. Şirketin Sermaye Piyasası araçlarının değerine etki etme ihtimali bulunan gelişmeler mevzuat ile belirlenen süreler içinde zaman geçirmeksizin kamuya duyurulur. Şirketin finansal durumunda ve/veya faaliyetlerinde önemli bir değişiklik olması halinde veya yakın bir gelecekte önemli bir değişikliğin ortaya çıkmasının beklendiği durumlarda, ilgili düzenlemelerde yer alan hükümler saklı kalmak kaydıyla kamuoyu bilgilendirilir. Şirketin kamuya yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili olarak sonradan ortaya çıkan değişiklikler ve gelişmeler sürekli olarak güncellenerek kamuya duyurulur. Periyodik mali tablo ve mali tablo dipnotları, şirketin gerçek finansal durumunu gösterecek şekilde hazırlanır ve kamuya açıklanır. Bağımsız denetim kuruluşu ve bu kuruluşta istihdam edilen denetim elemanlarının bağımsızlığı esas alınmıştır. Bağımsızlık ilkesi; bağımsız denetim faaliyetlerinin, bağımsız denetçinin mesleki takdir ve tarafsızlığını zedeleyebilecek nitelikteki herhangi bir ilişki, çıkar veya etkiden etkilenmeksizin yürütülmesini ifade eder. B) ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARI 30/09/2012 tarihine kadar geçen sürede Kamuyu Aydınlatma Platformuna Özel Durum Açıklaması yapılmıştır. Bunlar Şirket faaliyetleri ile ilgili olarak imzalanan sözleşmeler, Şirketin Finansal tablolarının açıklanması ile ilgili bilgiler, Şirket bilgi formunda yer alması gereken açıklamalar ve kurumsal yapıya ilişkin olarak yapılması gereken açıklamalardan oluşmaktadır.

12 C) GENEL KURUL BİLGİLERİ Şirketimizin tarihinde yapılan 2011 yılına ilişkin olağan genel kurul toplantısında; Bilanço ve Kar/Zarar Tablolarının onaylanmasına, yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmelerine, tarihli kar dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararının kabulüne ve 2012 yılı karından temettü avansı dağıtılabilmesi hususunda yönetim kurulumuza yetki verilmesine, Şirketimizin 2011 yılı ve 2012 yılı finansal tablolarının denetimi içinm seçilen Bağımsız Denetim Şirketinin şeçimine ilişkin yönetim kurulşu kararının tasvibine, önümüzdeki dönemlerde oluşacak performansa göre gerektiğinde yasal mevzuat çerçevesinde Şirket paylarının geri alımı için yönetim kuruluna yetki verilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum amacıyla mevcut 3 yönetim kurulu üyemize ilave olarak 2 bağımsız üye daha seçimi yapılarak yönetim kurulu üye sayımızın 5 e çıkarılmasına karar verilmiştir. D) ŞİRKET İNTERNET SİTESİ Şirketimizin internet sitesi mevcuttur. Web adresi ( olarak belirlenmiştir. 9) İŞLETMENİN FİNANSAL KAYNAKLARI VE RİSK YÖNETİM POLİTİKALARI : Şirketimizin 30 Eylül 2012 tarihi itibariyle Bağımsız Denetimden Geçmemiş mali tablolardaki varlıklarının % 100 ü özkaynakla finanse edilmektedir. FAİZ RİSKİ: Şirket in bilançosunda vadeli mevduat sabit faiz oranlı olduğundan faiz değişimlerine bağlı olarak fiyat riskine maruz kalmaktadır. Bu risk faiz değişimlerinden etkilenen varlıkları genellikle kısa vadeli elde tutmak suretiyle yönetilmektedir. Şirketimiz kendisi kredi kullanmadığı için faiz oranlarında meydana gelişen değişimden olumlum yada olumsuz etkilenmesi söz konusu değildir. LİKİDİTE RİSKİ: Şirket kaynaklarını dağıtarak mevcut ve muhtemel yükümlülüklerini yerine getirmek için yeterli nakit ve benzeri kaynağı bulundurmak suretiyle likidite riskini yönetmektedir. Likit ve benzeri varlıkları ile borçlarını ödeme kabiliyeti yüksek oranda bulunmaktadır. KREDİ RİSKİ: Şirket in kullandırdığı kredileri bulunmadığından karşı tarafın anlaşma yükümlülüklerini yerine getirmemesinden kaynaklanan bir riski bulunmamaktadır. Alacakların tahsilinde ise genellikle vade yapısına uyulmaktadır. Gecikme olması halinde teminat alınması yoluna gidilmektedir. KUR RİSKİ: Şirket 30 Eylül 2012 tarihi itibariyle döviz cinsinden varlıkları USD ve döviz cinsinden yükümlülükleri ise USD dır.. 10)MALİ TABLOLAR :

13 Şirketimiz tarihli Bağımsız Denetim den Geçmemiş Bilanço, Gelir Tablosu ile tarihli Bağımsız Denetimden Geçmiş Bilanço, Gelir Tablosu aşağıdadır. 30 Eylül 2012 tarihi ve bu tarihte sona eren ara döneme ait konsolide finansal tablolar, Yönetim Kurulu tarafından, 16 Kasım 2012 tarihinde onaylanmıştır.

14 A- BİLANÇO Bağımsız Bağımsız Dipnot Denetimden Denetimden VARLIKLAR Referansları Geçmemiş Geçmiş 30 Eylül Aralık 2011 Dönen Varlıklar Nakit ve Nakit Benzerleri Finansal Yatırımlar Ticari Alacaklar Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar Diğer Alacaklar, (net) Stoklar Canlı Varlıklar Diğer Dönen Varlıklar Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar Duran Varlıklar Ticari Alacaklar, Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar Diğer Alacaklar Finansal Yatırımlar Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar Canlı Varlıklar Yatırım Amaçlı gayrimenkuller Maddi Duran Varlıklar Maddi Olmayan Duran Varlıklar Şerefiye Ertelenmiş Vergi Varlığı Diğer Duran Varlıklar Toplam Varlıklar

15 Bağımsız Bağımsız Dipnot Denetimden Denetimden KAYNAKLAR Referansları Geçmemiş Geçmiş 30 Eylül Aralık 2011 Kısa Vadeli Yükümlülükler Finansal Borçlar Diğer Finansal Yükümlülükler Ticari Borçlar Diğer Borçlar Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar Devlet Teşvik ve Yatırımları Dönem Karı Vergi ve Yükümlülüğü Borç Karşılıkları 22 ( ) ( ) Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler 0 0 Uzun Vadeli Yükümlülükler Finansal Borçlar Diğer Finansal Yükümlülükler Ticari Borçlar Diğer Borçlar Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar Devlet Teşvik ve Yatırımları Borç Karşılıkları Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü Diğer Uzun Vadeli yükümlülükler ÖZKAYNAKLAR Ana Ortaklığa Ait özkaynaklar Ödenmiş Sermaye Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) Sermaye Payı Geri Alımları 27 ( ) ( ) Hisse Senedi İhraç Primleri Değer Artış Fonları Yabancı Para Çevrim Farkları Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler Yasaal Yedekler Geçmiş Yıllar Kar/Zararı Net Dönem Karı/Zararı Azınlık Payları TOPLAM KAYNAKLAR

16 B- GELİR TABLOSU SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER Dipnot Referansları Bağımsız Denetimden Geçmemiş Bağımsız Denetimden Geçmemiş Bağımsız Denetimden Geçmemiş Bağımsız Denetimden Geçmemiş Satış Gelirleri Not: Satışların Maliyeti (-) Not:28 ( ) ( ) ( ) ( ) Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar) Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-) Finans Sektörü Faaliyetlerinden brüt kar (zarar) BRÜT KAR/ZARAR Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) Not:30 ( ) ( ) ( ) ( ) Genel Yönetim Giderleri (-) Not:30 ( ) ( ) ( ) ( ) Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-) Diğer Faaliyet Gelirleri Not: Diğer Faaliyet Giderleri (-) Not:31 (5.363) ( ) 0 0 FAALİYET KARI/ZARARI Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar (Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler Not: (Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-) Not:32 ( ) (12.528) ( ) (121) SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gelir/Gideri ( ) ( ) ( ) ( ) - Dönem Vergi Gelir/Gideri ( ) ( ) ( ) ( ) - Ertelenmiş Vergi Gelir/Gideri ( ) 791 SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI DURDURULAN FAALİYETLER Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı/Zararı DÖNEM KARI/ZARARI Diğer kapsamlı gelir: Finansal Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim Finansal Riskten Korunma Fonundaki Değişim Yabancı Para Çevrim Farklarındaki Değişim Emeklilik Planlarından Aktüeryal Kazanç ve Kayıplar Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Ortaklıkların Diğer Kapsamlı Gelirlerinden Paylar Diğer Kapsamlı Gelir Kalemlerine İlişkin Vergi Gelir/Giderleri DİĞER KAPSAMLI GELİR (VERGİ SONRASI) TOPLAM KAPSAMLI GELİR Dönem Karı/Zararının Dağılımı Azınlık Payları Ana Ortaklık Payları Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı Azınlık Payları Ana Ortaklık Payları Hisse Başına Kazanç 0,08 0,18 0,15 0,07 Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç 0,08 0,18 0, Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

17 C- ÖZSERMAYE DEĞİŞİM TABLOSU Sermaye Hisse Senedi İhraç Primi Sermaye Pay Geri Alımı Değer Artış Fonu Kar Yedekleri Dönem Kar Zararı Azınlık Payı Kardan Kısıtlanmış Yedekler Birikmiş kar/(zarar) TOPLAM 01.Oca Sermaye Artırımı Transferler Net dönem karı/(zararı) Sermaye payı geri alımı Değer Artış Fonu Geçmiş dönem karı Halka Arz Aralık 2011 bakiyesi bakiyesi Transferler Net dönem karı/(zararı) Geçmiş Dönem Karı Kar yedekleri Azınlık Payı Sermaye Artırımı Eylül 2012 bakiyesi

18 D- NAKİT AKIM TABLOSU A İŞLETME FAALİYETLERİNE İLİŞKİN NAKİT AKIŞLARI 1. Esas Faaliyet Gelirlerinden Sağlanan Nakit Girişleri +) a) Satışlardan Sağlanan Nakit Girişleri (+) Net Satışlar (+) Ticari Alacaklardaki Artışlar (Satışlardan kaynaklanan) (-) Ticari Alacaklardaki Azalışlar (Satışlardan kaynaklanan) (+) Alınan Sipariş Avanslarındaki Artışlar (+) Alınan Sipariş Avanslarındaki Azalışlar (-) 0 Yıllara Yaygın İnşaat ve Onarım Hakadişleri Artışları (+) 0 0 Yıllara Yaygın İnşaat ve Onarım Hakadişleri Artışları (-) 0 0 b) Diğer Faaliyet Gelirlerinden Sağlanan Nakit Girişleri (+) Esas Faaliyet Giderlerine İlişkin Nakit Çıkışları (-) a) Satılan Mal ve Hizmet Maliyetleri ve Stok Değişimlerine İlişkin Nakit Çıkışları (+) Satışların Maliyeti (+) Stoklardaki Artışlar (+) Stoklardaki Azalışlar (-) Ticari Borçlardaki Azalışlar (Alımlardan Kaynaklanan) (+) Ticari Borçlardaki Artışlar (-) 0 0 Amortisman ve Nakit Çıkışı Gerektirmeyen Giderler (-) b) Faaliyet Giderlerine İlişkin Nakit Çıkışları (+) Araştırma ve Geliştirme Giderleri 0 0 Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (+) Genel Yönetim Giderleri (+) ESAS FAALİYET SONUCU SAĞLANAN NET NAKİT AKIŞI (1-2) Diğer Gelir ve Karlardan Sağlanan Nakit Girişleri (+) a) Olağan Gelir ve Karlardan Sağlanan Nakit Girişleri (+) b) Diğer Gelir ve Karlardan Sağlanan Nakit Girişleri (+) c) Nakit Girişi Sağlamayan Gelir ve Karlar (-) Reeskont Faiz Geliri Faiz Gelirleri 0 0 Duran Varlık Satış Kârı 0 4. Diğer Gider ve Zararlardan Kaynaklanan Nakit Çıkışları (-) a) Diğer Faaliyetlerle İlgili Olağan Gider ve Zararlar (+) b) Diğer Gider ve Zararlar (+) c) Nakit Çıkışını Gerektirmeyen Diğer Gider ve Zararlar (-) Finansman Giderlerinden Kaynaklanan Nakit Çıkışları (-) İşletme Faaliyetleriyle İlgili Varlık ve Yabancı Kaynaklardaki Değişikliklere 0 0 İlişkin Nakit Akışları (+) (-) 0 a) Varlık Artışları (-) 0 0 (Hisse senetleri, Gel. Aylaar ait giderler) b) Varlık Azallışları (+) 0 Gelir Tahakkukları vb. c) Yabancı Kaynak Artışları (+) 0 b)yabancı Kaynak Azalışları (-) 7. Dönem Karı Vergi ve Diğer Yasal Yükümlülüklere İlişkin Nakit Çıkışları (-) a) Önceki Dönem Karından Ödenen (+) 0 b) Geçici Vergiler (+)

19 İŞLETME FAALİYETLERİNDEN SAĞLANAN NAKİT GİRİŞLERİ B YATIRIM FAALİYETLERİNE İLİKİN NAKİT AKIŞLARI 1. Yatırım Faaliyetlerinden Sağlanan Nakit Girişleri (+) a) Mali Duran Varlık Satışlarından Sağlanan Nakit Girişleri (+) 0 0 b) Maddi Duran Varlık Satışlarından Sağlanan Nakit Girişleri (+) 0 0 c) Diğer Duran Varlık Satışlarından Sağlanan Nakit Girişleri (+) 0 0 d) Mali Duran Varlıklarla İlgili Alınan Temettülerden Sağlanan Nakit Girişleri(+) 0 e) Yatırım Faaliyetleritle İlgili Faizlerden Sağlanan Nakit Girişleri (+) f) Üçüncü Kişilere Verilen Avans ve Kredilere İlişkin Tahsilatlardan Nak. Girişler(+) g) Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Sağlanan Nakit Girişler (+) 2. Yatırım Faaliyetlerine İlişkin Nakit Çıkışlar (-) a) Mali Duran Varlık Alışları (+) 0 0 b) Maddi Duran Varlık Alışları (+) c) Mc)Maddi Olmayan Duran Varlık Artışları (+) d) Özel Tükenmeye Tabi Varlıklardaki Artışlar (+) 0 0 e) Diğer Duran Varlık Artışları +) 0 0 f) Üçüncü Kişilere Verilen Avans ve Kredilere İlişkin Nak. Çıkışları (+) 0 g) Diğer Yatırım Faaliyetleriyle İlgili Nakit Çıkışları (+) YATIRIM FAALİYETLERİNDEN KAYNANLANAN NAKİT ÇIKIŞLARI C FİNANSMAN FAALİYETLERİNE İLİŞKİN NAKİT AKIŞLARI 1. Finansman Faaliyetlerinden Sağlanan Nakit Girişleri a) Kısa Vadeli Borçlardan Sağlanan Nakit (+) 0 0 b) Uzun Vadeli Borçlardan Sağlanan Nakit (+) 0 0 c) Sermaye Artırımından Sağlanan Nakit (+) d)hisse Senedi İhraç Primlerinden Sağlanan Nakit (+) e) Diğer Finansman Faaliyetlerinden Sağlanan Nakit Girişleri (+) Finansman Faaliyetlerine İlişkin Nakit Çıkışları (-) a) Kısa Vadeli Borç Ödemeleri (-) b) Uzun Vadeli Borç Ödemeleri (-) c) Ödenen Temettüler (-) d) Sermaye Azaltılması (-) 0 0 e) Diğer Finansman Faaliyetlerine İlişkin Nakit Çıkışları (-) FİNANSMAN FAALİYETLERİNDEN SAĞLANAN NAKİT GİRİŞLERİ KURFARKLARININ NAKİT VE NAKİT BENZERLERİNE D ETKİLERİ (+), (-) E NAKİT VE NAKİT BENZERLERİNDE OLUŞAN NET ARTIŞ (+) AZALIŞ (-) F DÖNEMBAŞI NAKİT VE NAKİT BENZERLERİ MEVCUDU G DÖNEM SONU NAKİT VE NAKİT BENZERLERİ MEVCUDU

30 EYLÜL 2011 DÖNEME İLİŞKİN YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

30 EYLÜL 2011 DÖNEME İLİŞKİN YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 30 EYLÜL 2011 DÖNEME İLİŞKİN YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1) RAPORUN DÖNEMİ : 01.01.2011-30.09.2011 2)ORTAKLIĞIN ÜNVANI : KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARIENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Detaylı

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Sayfa No: 1 SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Sayfa No: 1 SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayfa No: 1 31 MART 2010 DÖNEME İLİŞKİN 1) RAPORUN DÖNEMİ : 01.01.2010 31.03.2010 2)ORTAKLIĞIN ÜNVANI 3)FAALİYET KONUSU : RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. : Sermaye Piyasası Kurulu Seri VI

Detaylı

ORGE ENERJİ ELEKTRİK TAAHHÜT A.Ş FAALİYET RAPORU 01.01.2013-30.09.2013 DÖNEMİNE AİT

ORGE ENERJİ ELEKTRİK TAAHHÜT A.Ş FAALİYET RAPORU 01.01.2013-30.09.2013 DÖNEMİNE AİT ORGE ENERJİ ELEKTRİK TAAHHÜT A.Ş FAALİYET RAPORU 01.01.2013-30.09.2013 DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI... 3 ORTAKLIK HAKKINDA BİLGİLER... 4 ORTAKLIK YAPISI... 4 HİSSE

Detaylı

Yıllık Faaliyet Raporu. 01.01.2012-31.12.2012 Dönemi

Yıllık Faaliyet Raporu. 01.01.2012-31.12.2012 Dönemi Yıllık Faaliyet Raporu 01.01.2012-31.12.2012 Dönemi I- GİRİŞ 2012, önceki yıla göre iyi sonuçlar aldığımız bir yıl oldu. Daha çok sayıdaki müşterimize, daha az çalışanımızla, daha çok ambalaj ürettik ve

Detaylı

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. SERMAYE PİYASASI KURULU SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞİNE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2012 31.12.2012 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 2 İçindekiler 1. GENEL

Detaylı

DİPNOT 1 - ŞİRKETİN ORGANİZASYONU VE FAALİYET KONUSU 1.1. Genel Bilgi Escort Computer Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin (Şirket) iştigal konusu bilgisayar, bilgisayar yazıcıları, her türlü elektronik

Detaylı

GÜNDEM. 4-31.12.2005 tarihli Bilanço ve Gelir Tablosu Hesaplarının okunması, müzakeresi ve onanması,

GÜNDEM. 4-31.12.2005 tarihli Bilanço ve Gelir Tablosu Hesaplarının okunması, müzakeresi ve onanması, GÜNDEM 1- Açılış ve Başkanlık Divanı seçimi, 2- Başkanlık Divanı na Genel Kurul Tutanağı nı imza yetkisi verilmesi 3- Şirketimiz 2005 yılı çalışmaları hakkında Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile murakıp

Detaylı

1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT ÖZET FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI DENETİM RAPORU

1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT ÖZET FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI DENETİM RAPORU EGELİ & CO GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT ÖZET FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI DENETİM RAPORU 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP

Detaylı

1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT ÖZET FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI DENETİM RAPORU

1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT ÖZET FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI DENETİM RAPORU EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT ÖZET FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI DENETİM RAPORU 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2015 ARA

Detaylı

ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ 30.06.2013 TARİHİ İTİBARİYLE FAALİYET RAPORU

ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ 30.06.2013 TARİHİ İTİBARİYLE FAALİYET RAPORU ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ 30.06.2013 TARİHİ İTİBARİYLE FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 1. ŞİRKET HAKKINDA GENEL BİLGİLER 1-3 1. a) Raporun ilgili olduğu hesap dönemi, 1 1. b) Şirketin ticaret

Detaylı

DENGE YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 31 ARALIK 2012 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

DENGE YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 31 ARALIK 2012 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU DENGE YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 31 ARALIK 2012 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1) GENEL BİLGİLER Raporun Ait Olduğu Dönem : 01.01.2012 31.12.2012 Şirketin Unvanı : Denge Yatırım Holding Anonim

Detaylı

1- Şirket Hakkında Genel Bilgiler. 2- Yönetim Kurulu ve Komiteler. Yönetim Kuruluna ilişkin bilgiler: Abdülkadir Bahattin ÖZAL Yönetim Kurulu Başkanı

1- Şirket Hakkında Genel Bilgiler. 2- Yönetim Kurulu ve Komiteler. Yönetim Kuruluna ilişkin bilgiler: Abdülkadir Bahattin ÖZAL Yönetim Kurulu Başkanı 1 1- Şirket Hakkında Genel Bilgiler Ticaret Unvanı : Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. Bağlı Bulunduğu Ticaret Sicili Memurluğu : İstanbul Ticaret Sicili Memurluğu Ticaret Sicili Numarası : 748692

Detaylı

2009 YILI FAALİYET RAPORU

2009 YILI FAALİYET RAPORU SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜK : Cumhuriyet Bulvarı No:300 Kat :5 35220 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 59 33 Fax : (232) 463 49 20 e-mail : sodas@sodas.com.tr Web Site : www.sodas.com.tr FABRİKA

Detaylı

PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1.Genel Bilgiler a ) Raporun İlgili Olduğu Dönem: 01.01.2015 31.03.2015 b ) Şirketin; Ticaret Ünvanı : Pergamon Status Dış Ticaret Anonim

Detaylı

ALTERNATİF YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2013 DÖNEMİNE AİT ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ İNCELEME RAPORU

ALTERNATİF YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2013 DÖNEMİNE AİT ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ İNCELEME RAPORU 1 OCAK - 30 HAZİRAN 2013 DÖNEMİNE AİT ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ İNCELEME RAPORU ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLAR HAKKINDA İNCELEME RAPORU Alternatif Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu

Detaylı

01.01.2012-31.12.2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

01.01.2012-31.12.2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU 01.01.2012-31.12.2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU 0 ŞİRKET BİLGİLERİ Künye Sermaye Ödenmiş Sermaye : UMPAŞ HOLDİNG A.Ş. : 42.000.000.-TL : 42.000.000.-TL Ortak Sayısı : 5.570 Kuruluş tarihi : 01.12.1997 Ticaret

Detaylı

HEDEF MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK 31 MART 2011 HESAP DÖNEMİ FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLARI

HEDEF MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK 31 MART 2011 HESAP DÖNEMİ FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLARI HEDEF MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK 31 MART 2011 HESAP DÖNEMİ FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLARI 31 MART 2011 ve 31 ARALIK 2010 TARİHLERİNDEKİ BİLANÇOLARI (Tutarlar aksi belirtilmedikçe Türk

Detaylı

Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 01.01.2014 31.03.2014 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 25 KURUMSAL KİMLİK Ticari Unvanı : Kiler Alışveriş Hizmetleri

Detaylı

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2015 31.03.2015. YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. Faaliyet Raporu 0

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2015 31.03.2015. YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. Faaliyet Raporu 0 Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2015 31.03.2015 YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. Faaliyet Raporu 0 İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 BÖLÜM 2 BÖLÜM 3 BÖLÜM 4 BÖLÜM 5 BÖLÜM 6 BÖLÜM 7 BÖLÜM 8

Detaylı

YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. VE BAĞLI ORTAKLIĞI

YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. VE BAĞLI ORTAKLIĞI YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. VE BAĞLI ORTAKLIĞI 1 OCAK - 31 ARALIK 2009 HESAP DÖNEMİNE AİT KONSOLİDE FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU Başaran Nas Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci

Detaylı

1-) 15 TEMMUZ 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET

1-) 15 TEMMUZ 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. NİN 2014 YILINA AİT 15.07.2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI 1-) 15 TEMMUZ 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL

Detaylı

Martı Otel İşletmeleri A.Ş.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 01.04.2012-31.03.2013 Dönemi 0 I.GENEL BİLGİLER 1967 Şirketimizin temelleri atılmıştır. 1969 Türkiye nin ilk resort oteli olan Martı Resort Otel,

Detaylı

EGELİ & CO YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK - 31 MART 2010 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI İNCELEME RAPORU

EGELİ & CO YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 1 OCAK - 31 MART 2010 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI İNCELEME RAPORU 1 OCAK - 31 MART 2010 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ SINIRLI İNCELEME RAPORU ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLAR HAKKINDA İNCELEME RAPORU Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2013

FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 Sayfa 2 İçindekiler 1. Anel Telekom Hakkında... 4 2. Yönetim Kurulu / Komiteler ve Yönetim Takımı... 5 3. Operasyonel Faaliyetler... 12 4. Finansal Bilgiler... 14 5. Yatırımcı İlişkileri...

Detaylı

ONURSAL BAŞKANIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ

ONURSAL BAŞKANIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ ONURSAL BAŞKANIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ Rüştü AKIN Sayfa No: 1 İÇİNDEKİLER GENEL BİLGİLER: Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı...3 Yönetim Kurulu...4 Gündem...5 Dünden Bugüne...6 İdari Faaliyetler...7 Yatırım

Detaylı

Alternatif Yatırım Anonim Şirketi ve Bağlı Ortaklığı. 31 Mart 2015 Tarihinde Sona Eren Ara Döneme Ait Özet Konsolide Finansal Tablolar

Alternatif Yatırım Anonim Şirketi ve Bağlı Ortaklığı. 31 Mart 2015 Tarihinde Sona Eren Ara Döneme Ait Özet Konsolide Finansal Tablolar Alternatif Yatırım Anonim Şirketi ve Bağlı Ortaklığı 31 Mart 2015 Tarihinde Sona Eren Ara Döneme Ait Özet Konsolide Finansal Tablolar 24 Nisan 2015 Bu rapor, 23 sayfa finansal tablolar ve tamamlayıcı notlarından

Detaylı

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 01.04.2014 31.03.2015 Dönemi

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 01.04.2014 31.03.2015 Dönemi Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 01.04.2014 31.03.2015 Dönemi İçindekiler Genel Bilgiler 2 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 4 Yönetim Kurulu ve Komiteler 4 Bağımsız Yönetim

Detaylı

I. ORTAKLIĞIMIZ HAKKINDA BİLGİLER

I. ORTAKLIĞIMIZ HAKKINDA BİLGİLER ATLANTİS YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ'NDEN ÇIKARILMIŞ SERMAYEMİZİN 3.500.000 YENİ TÜRK LİRASI NAKİT KARŞILIĞI 500.000 YENİ TÜRK LİRASI 2005 YILI KAR PAYINDAN KARŞILANMAK SURETİYLE 2.000.000 YENİ TÜRK

Detaylı

OSMANLI MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ

OSMANLI MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ OSMANLI MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ 01.01.2014-31.12.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU TANITICI BİLGİLER OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş Şirket, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak

Detaylı

MİRA MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ NİN 01.01. 30.06.2009 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT İNCELEMEDEN GEÇMİŞ FİNANSAL TABLOLARI VE DİPNOTLARI

MİRA MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ NİN 01.01. 30.06.2009 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT İNCELEMEDEN GEÇMİŞ FİNANSAL TABLOLARI VE DİPNOTLARI MİRA MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ NİN 30.06.2009 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT İNCELEMEDEN GEÇMİŞ FİNANSAL TABLOLARI VE DİPNOTLARI İÇİNDEKİLER Sayfa No BİLANÇOLAR... 1-2 GELİR TABLOLARI... 3 ÖZ SERMAYE DEĞİŞİM

Detaylı