MÜKEMMELLİĞİN ADRESİ. ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ ve BİZ HAZIRIZ, PEKİ YA SİZ?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜKEMMELLİĞİN ADRESİ. ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ ve BİZ HAZIRIZ, PEKİ YA SİZ?"

Transkript

1 MÜKEMMELLİĞİN ADRESİ ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ ve BİZ HAZIRIZ, PEKİ YA SİZ?

2 HAKKIMIZDA On yılı aşkın bir süredir proje, eğitim, danışmanlık, mühendislik, araştırma ve organizasyon sektöründe faaliyet gösteren bizler, güçlerimizi MİD Akademi çatısı altında birleştirdik. Kuruluşumuzdan itibaren hizmet sunduğumuz her alanda müşterilerimizin karşısına konusunda uzman personellerimiz ile çıkmayı, profesyonellik çerçevesinde bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmayı, gizlilik ilkesi ile hareket etmeyi, müşterimize güç katmayı ve geleceğe taşımayı ilke edindik. 30 kişiden oluşan akademisyen, 15 kişiden oluşan uzman 10 tüzel kişilikten oluşan seçkin çözüm ortaklarımız ile kuruluşunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya adayız. Kaliteli ve nitelikli kadromuz ile sizin için en iyisini yapmaya hazırız. Artık işinizi nasıl geliştireceğinizi kaygı etmenize gerek yok çünkü biz varız. Muhammed İsmail DİNÇER Şirket Müdürü PROJE EĞİTİM DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK ARAŞTIRMA ORGANİZASYON

3 PROJE YÖNETİMİ AB Destekleri Yeni Yatırım Destekleri Kurumsallaşma Destekleri Araştırma Geliştirme (Ar-GE) Destekleri Patent ve Belgelendirme Destekleri Nitelikli Eleman Destekleri İşbirliği Güç birliği Destekleri Danışmanlık, Eğitim ve Araştırma Destekleri KOBİ Proje Destekleri Makine Ekipman Alım Destekleri İhracat Destekleri Yurt Dışı Pazar Araştırması Destekleri Fuarlara Katılım Destekleri Yurt Dışı Birim Açma Destekleri Teknoloji Transferi Destekleri Yurt Dışı Hareketlilik Destekleri Tarımsal Destekler TÜBİTAK, KOSGEB, ABGS, MFİB, TKDK, T.C. AB Bakanlığı, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, SODES, TTGV, İŞKUR, FP7, Eureka, CIP, TPE, Ulusal Ajans, Dünya Bankası vb. pek çok kurum tarafından verilen desteklerden faydalanmanız için projeler üretiyor, yazıyor ve uyguluyoruz. % 80 e varan proje kabul oranımız ile proje yönetiminde oldukça iddialıyız.

4 EĞİTİM VERME Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitici Eğitimi ve NLP Girişimcilik, Liderlik ve Lobicilik Takım Çalışması ve İletişim Teknikleri Beden Dili, Diksiyon ve Hitabet Sanatı Kriz, Zaman, Stres Yönetimi, Motivasyon Stratejik Plan Hazırlama Proses ve Performans Yönetimi İlk Yardım, Acil Durum ve İşçi Sağlığı Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Lobicilik ve Protokol Kuralları Satış Pazarlama ve Satınalma Teknikleri ISO, OHSASS, HACCP ve Marka Yönetimi Kurumsal Kimlik ve Kurumsallaşma İnsan Kaynakları Yönetimi Tedarik Zinciri ve Ürün Geliştirme Dış Ticaret Karlılığı Artırma ve Verimlilik Finans Yönetimi ve Mali Tablolar Kamu İhale Mevzuatı Öğrenci ve Yaşam Koçluğu Hızlı Okuma Teknikleri Girişimcilik, proje yönetimi, kişisel gelişim, insan kaynakları, satış pazarlama, kurumsal gelişim, yönetim sistemleri, muhasebe finans, kalite, mesleki ve teknik bilgi, kariyer geliştirme eğitimlerini 30 kişilik uzman eğitmen kadromuz ile veriyor; kişisel ve kurumsal gelişiminizi sağlıyoruz.

5 DANIŞMANLIK HİZMETİ Proje Danışmanlığı Eğitim İhtiyaç Analizi Yatırım Danışmanlığı Yönetim Danışmanlığı Markalaşma ve Kurumsallaşma Danışmanlığı Satın Alma ve Satış-Pazarlama Danışmanlığı İnsan Kaynakları Danışmanlığı Finans Danışmanlığı Dış Ticaret Müşavirliği Ar-GE Danışmanlığı Sınaî Mülkiyet Hakları Danışmanlığı İş Kurma ve Geliştirme Danışmanlığı Kişisel Gelişim Danışmanlığı Öğrenci, Aile ve Yaşam Koçluğu Kariyer Danışmanlığı Yöneticiler İçin Bireysel Danışmanlık Çevre Danışmanlığı İş Güvenliği Danışmanlığı Hem gerçek hem de tüzel kişiliklerin (işletmeler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğinde ki meslek kuruluşları, odalar, borsalar, birlikler, üniversiteler vb) gelişimini sağlayacak her türlü danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Milletvekilleri, valiler, belediye başkanları, kaymakamlar, yönetim kurulu başkanları için bireysel profesyonel danışmanlık yapıyoruz.

6 MÜHENDİSLİK HİZMETİ Çevre Mühendisliği Teknoloji Transferi Mühendisliği Ürün Geliştirme Mühendisliği Sinai Mülkiyetler Mühendisliği Tasarım Mühendisliği Yazılım Mühendisliği Otomasyon Mühendisliği Ziraat Mühendisliği Alternatif enerji kaynakları kullanımı, katı sıvı ve gaz atık minimizasyon çalışmaları, teknoloji takibi ve adaptasyonu, yatırım konusu belirleme, yeni ürünler ortaya çıkarma ve ürünleri geliştirme, patent faydalı model ve endüstriyel uygulama çalışmaları yapma, yeni tasarımlar ortaya çıkarma, otomasyon sistemi kurma, yazılım geliştirme, zirai üretim yöntemleri geliştirme vb mühendislik konularında 8 farklı mühendislik dalında eğitimini tamamlamış ve uzmanlaşmış personellerimiz ile hizmet sunuyoruz.

7 ARAŞTIRMA ÇALIŞMALARI Yurt Dışı Pazar Araştırma Yatırım İmkânları Araştırma Yatırım Yeri Araştırma Alternatif Enerji Kaynakları Araştırma Müşteri Memnuniyeti Araştırma Yatırım Fizibilitesi Hazırlama Hizmet Kalitesi Araştırma İş Gücü ve Potansiyeli Araştırma Marka İmaj Araştırma İnsan Kaynakları Performans Araştırma Stratejik Plan Hazırlama Kamuoyu Araştırma Hizmet Kalitesi Memnuniyet Araştırma Yatırım Potansiyelleri Araştırma Kümelenme ve İşbirliği Araştırma Yatırım Eylem Planları Oluşturma Kalkınma Planları Oluşturma Anket Çalışmaları Kişisel, kurumsal, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslar arası her türlü araştırma raporu, anket çalışması, fizibilite çalışması, eylem planı, kalkınma planı ve master planı hazırlıyoruz. Şirketlere; insan kaynakları, müşteri, bayi, satış-pazarlama stratejisi, iç ve dış pazar, iş birliği vb. araştırma hizmetleri de sunuyoruz. SPSS programı ve uzman kadromuz ile araştırma çalışmalarında oldukça iddialıyız.

8 ORGANİZASYON DÜZENLEME Yurt İçi ve Dışı İş Gezisi Kültürel, Sanatsal ve Politik Geziler Proje Gezileri Yurt İçi ve Dışı Eğitim Semineri Yurt İçi Fuar Katılımı Yurt Dışı Fuar Katılımı Kümelenme ve İşbirliği Çalıştayı Bayi Toplantıları Ürün Lansman Toplantıları İş Toplantısı Bilimsel Konferanslar Ulusal Kongre, Seminer ve Sempozyumlar Kurum İçi Kongre ve Toplantılar Paydaş Ziyaretleri Partner Bulma İlçe Şenlikleri Seçim Kampanyaları Kongre, seminer, konferans, miting, brifing, toplantı, çalıştay, sempozyum, lansman organizasyonlarınızda yanınızdayız. Şirketler ve kurumlar için yurt içi ve yurt dışı iş gezileri, fuar katılımları, paydaş ziyaretleri ve tanıtım organizasyonları da yapıyoruz. Konusunda uzman çözüm ortaklarımız ile sizin için en iyisini organize etmeye hazırız.

9 KURUMSAL REFERANSLARIMIZ / Bazıları KURUM/KURULUŞ ADI ADRESİ KURUM/KURULUŞ ADI ADRESİ T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı T.C. Ekonomi Bakanlığı T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ANKARA ANKARA ANKARA ANKARA T.C. Bartın Valiliği T.C. Kastamonu Valiliği T.C. Muş Valiliği BARTIN KASTAMONU MUŞ T.C. Ankara Kalkınma Ajansı T.C. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı T.C. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı T.C. Serhat Kalkınma Ajansı T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı T.C. Zafer Kalkınma Ajansı T.C. Ahiler Kalkınma Ajansı T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı T.C. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı T.C. Çukurova Kalkınma Ajansı T.C. Konya Büyükşehir Belediyesi T.C. Selçuklu Belediyesi T.C. Beyşehir Belediyesi T.C. İnebolu Belediyesi T.C. Erzincan İl Müftülüğü T.C. Konya İl Müftülüğü T.C. Mardin İl Müftülüğü ANKARA BURSA ERZİNCAN HATAY KARS KASTAMONU KAYSERİ KÜTAHYA NEVŞEHİR VAN ZONGULDAK DENİZLİ ADANA KASTAMONU ERZİNCAN MARDİN T.C. Taşköprü Kaymakamlığı T.C. Cihanbeyli Kaymakamlığı T.C. Malazgirt Kaymakamlığı T.C. Bulanık Kaymakamlığı T.C. Konya İl Sağlık Müdürlüğü T.C. Bartın İli Kamu Hastaneleri Birliği T.C. Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü T.C. Kütahya Emniyet Müdürlüğü T.C. Tar. ve Kır. Kalkınmayı Destek. Kurumu Kars Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Niğde Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Kastamonu Ziraat Odası Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Odası Hadim Ziraat Odası Taşkent Ziraat Odası Karatay Süt Üreticileri Birliği Meram Süt Üreticileri Birliği Malazgirt Esnaf Odası KASTAMONU MUŞ MUŞ BARTIN ZONGULDAK KÜTAHYA KÜTAHYA KARS NİĞDE KASTAMONU KASTAMONU MUŞ

10 Aksaray Tüm Çalışanlar Derneği Sincan Etimesgut Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Antalya Şubesi MÜSİAD Eskişehir Şubesi Erzincan Girişimci İşadamları Derneği Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği Kadirli Girişimci İş Adamları Derneği Karaman Sanayici ve İş Adamları Derneği Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Konya Genç İşadamları Yard. ve Dayn. Derneği Tüm Sanayici ve İşadamları Dern. Konya Şubesi Konya Çevre Koruma Eğitim ve Araş. Derneği Yeryüzü Meleklerini Koruma Derneği Dünya Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Derneği Konya AB Çalışmaları Merkezi Derneği Kadınları Girişimciliğe Teşvik ve Dayan. Derneği Mercan Uluslar arası Gönüllüler Derneği Niğde Girişimci İşadamları Derneği Sema Hukuk ve Tahkim Derneği MEGA Teknik Elemanlar Platformu Derneği Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü AKSARAY ANKARA ANTALYA ESKİŞEHİR ERZİNCAN KAHRAMANMARAŞ OSMANİYE KARAMAN KAYSERİ AFYONKARAHİSAR NİĞDE ORDU ZONGULDAK BALIKESİR RİZE BALIKESİR Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesi Çukurova Üniversitesi Fırat Üniversitesi Erzurum Teknik Üniversitesi Mustafa Kemal Üniversitesi İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Mevlana Üniversitesi Selçuk Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Mardin Artuklu Üniversitesi Cumhuriyet Üniversitesi Kırıkkale Üniversitesi Uşak Üniversitesi Van Yüzüncüyıl Üniversitesi AKGÜL Ahşap Ltd. Şti. Park Orman Ürünleri Ltd. Şti. MARLA Makine Ltd. Şti. DEĞİRMENCİOĞLU Değirmen Mak. Ltd. Şti. DELTA Kozmetik Ltd. Şti. SEY-ET Hayvancılık Ltd. Şti. EEM Mühendislik A.Ş. EFOR Premiks San. Tic. Ltd. Şti. ÇÖZÜM Veterinerlik Ltd. Şti. Mehmet Can Bilya Ltd. Şti. EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi KOBİ Uluslar arası Tan. Ve Dağ. A.Ş. NİĞTAŞ Mikronize Kalsit Ltd. Şti. NAYLA Gayrimenkul A.Ş. AĞRI ÇANKIRI ADANA ELAZIĞ ERZURUM HATAY İZMİR MARDİN SİVAS KIRIKKALE UŞAK VAN ANTALYA KAYSERİ NİĞDE ERZİNCAN

11 UZMAN KADROMUZ / Bazıları Muhammed İsmail DİNÇER Çevre Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Hamil NAZİK Prof. Dr. Emrah CENGİZ Prof. Dr. Murat ERDAL Prof. Dr. Mehmet TAŞPINAR Prof. Dr. Yusuf BUDAK Prof. Dr. Cevat TOSUN Prof. Dr. Ayhan BİBER Prof. Dr. Mehmet Akif ÖZER Doç. Dr. Mehmet BAŞ Doç. Dr. Alptekin SÖKMEN Doç. Dr. Bilal DUMAN Doç. Dr. Zekai ÖZTÜRK Doç. Dr. Celalettin SERİNKAN Doç. Dr. Mete SEZGİN Yrd. Doç. Dr. Ender GÜLER Yrd. Doç. Dr. Arıl CANSEL Yrd. Doç. Dr. Ahmet KURNAZ Yrd. Doç. Dr. Ercan YILMAZ Dr. Mehmet Levent YILMAZ Dr. F.Sinan NUHOĞLU Mustafa DALKIRAN Marka Yönetimi Hakan Ömer GİDER Üretim Yönetimi ve Pazarlama Halil ÇELİK Baş Denetçilik İsmail TÜRKMEN İletişim Bilimleri Özlühan TEMURER Yaşam Koçluğu Bayram YILDIZ Bilişim Teknolojileri Ümit KALKAN Beden Dili ve Diksiyon Mehmet BİLGİÇ Organik Tarım Mustafa BAL NLP Seyfullah GÜMÜŞOK Halkla İlişkiler Murat ARAPGİRLİ Kamu İhale Mevzuatı Ayşegül DİNÇER İşletme Yönetimi Pınar BÜYÜKSARI Çevre Yönetimi Nuri KAYA Kalite Yönetimi Atilla ERİM Çevre Mevzuatları İlksen HARMANCI İşçi Sağlığı Özkan UYSAL Ticaret Hukuku Mehmet Emin BOZKULAK Proje Yönetimi Serhat IŞIK İş Güvenliği Abdülkadir ERKEK Patent Vekili

12

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında!

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! yapıkredi.com.tr 444 0 448 Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! İçindekiler Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı 1 KOBİ lere hibe ve destek programları Destek programlarından hangi konularda

Detaylı

Şirketlere Destek Sağlayan Kuruluşlar. Çukurova Kalkınma Ajansı 21.09.2010

Şirketlere Destek Sağlayan Kuruluşlar. Çukurova Kalkınma Ajansı 21.09.2010 Şirketlere Destek Sağlayan Kuruluşlar Çukurova Kalkınma Ajansı 21.09.2010 1 Sunum Planı Çukurova Kalkınma Ajansıve Ajans ın Destekleri KOSGEB ve SAN-TEZ Destekleri Yatırımlarda Devlet Yardımları(Hazine

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. İçindekiler ULUSAL FONLAR... 12 A. EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ... 14 1. YENİ TEŞVİK

Detaylı

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI Ender YORGANCILAR Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan ÇİÇEKÇİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

ÇEŞİTLİ KURUMLARCA SANAYİCİYE, ÜRETİCİYE YÖNELİK VERİLEN DESTEKLER

ÇEŞİTLİ KURUMLARCA SANAYİCİYE, ÜRETİCİYE YÖNELİK VERİLEN DESTEKLER ÜRETİCİYE YÖNELİK VERİLEN DESTEKLER ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ Ar-Ge ve Pazara Giriş Şubesi Alper KAYA Uzman Eylül 2013 İÇİNDEKİLER 1- EKONOMİ BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLEN DESTEKLER

Detaylı

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ Bu eser; Üyelerimize ve Elazığ ımıza hayırlı olsun... 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ BAŞKANDAN SUNUŞ Ali ŞEKERDAĞ Elazığ TSO Yön. Kur. Bşk. Çok

Detaylı

2014 - FAALİYET RAPORU

2014 - FAALİYET RAPORU . 2014 - FAALİYET RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 MEVZUAT... 2 ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANLARIMIZ... 3 YÖNETİM KURULU... 4 MECLİS... 5 DİSİPLİN KURULU... 8 TOBB DELEGELERİ... 9 DANIŞMA KURULU...

Detaylı

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013 2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU Ocak Haziran 2013 2 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... i TABLOLAR... iii ŞEKİLLER... iii YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 1 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 3 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ...

Detaylı

KAYSERİ AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE SAĞLIK MESLEK LİSESİ 45 9 0 84636 KONAK MİTHATPAŞA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK

KAYSERİ AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE SAĞLIK MESLEK LİSESİ 45 9 0 84636 KONAK MİTHATPAŞA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK 1 IVT 2013-1-TR1-LEO01-48904 TEFENNİ TARIM MESLEK BURDUR 2 IVT 2013-1-TR1-LEO01-48910 BALIKESİR 100.YIL TEKNİK LİSE VE ENDÜSTRİ MESLEK 3 IVT 2013-1-TR1-LEO01-48921 ELDİVAN ANADOLU SAĞLIK MESLEK ÇANKIRI

Detaylı

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ SUNUŞ MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku ve huzur ile kutlamaya hazırlanıyor. Ardımızda bıraktığımız dolu dolu geçen yıllarda ülkemiz ve üyelerimiz

Detaylı

2009 YILI FAALİYET RAPORU

2009 YILI FAALİYET RAPORU T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI KOSGEB KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU Ankara BAKAN SUNUŞU Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ekonomik

Detaylı

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar

Detaylı

YÖNETİM KURULU Ender YORGANCILAR Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan ÇİÇEKÇİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil PORSUK Sayman Üye Hüseyin VATANSEVER

Detaylı

TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN

TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İÇİNDEKİLER SAYFA NO TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLAR ARASI TEMASLAR...8 ULUSLARARASI

Detaylı

MARTI. 2015 Yılı Proje Teklİf Çağrıları İlan Edİldİ

MARTI. 2015 Yılı Proje Teklİf Çağrıları İlan Edİldİ MARTI ZAFER KALKINMA AJANSI KURUMSAL DERGİSİ - ISSN: 1303-0272 Mart 2015 YIL: 5 SAYI: 13 İHRACAT PAZARLAMA İSTİHDAM TOPLUM KÜLTÜR EĞİTİM AR-GE SANAYİ İŞBİRLİĞİ İŞGÜCÜ DESTEK BAŞARI 2015 Yılı Proje Teklİf

Detaylı

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI Yayın Kurulu Abdülkadir DÖLEK Genel sekreter Aslı ÖZYAMANOĞLU Didem ÖZER Aarıştırma Yayın Müdürlüğü Baskı Güven Ofset 0324 321 14 16 Tasarım Hüseyin Akyar Başkandan Türkiye

Detaylı

KONYA SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI

KONYA SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI KONYA SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI 2014 2017 Dönemi KSO Stratejik Planlama ve Denetleme Kurulu Konya Aralık 2014 İÇİNDEKİLER I- GİRİŞ... 3 II- GENEL PROFİL... 5 1- KSO nın Kısaca Tarihi... 5 2- KSO nın

Detaylı

KOP BÖLGESİ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ ENVANTER RAPORU

KOP BÖLGESİ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ ENVANTER RAPORU KOP BÖLGESİ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ ENVANTER RAPORU 2013 K O P B Ö L G E S İ Ü N İ V E R S İ T E L E R B İ R L İ Ğ İ GİRİŞ KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda

Detaylı

KOSGEB SAMSUN HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2010 İKİNCİ YARI EĞİTİM PROGRAMI

KOSGEB SAMSUN HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2010 İKİNCİ YARI EĞİTİM PROGRAMI KOSGEB SAMSUN HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2010 İKİNCİ YARI EĞİTİM PROGRAMI GENEL HÜKÜMLER 1. Bu dokümanda yer alan tüm eğitimler, Avrupa Birliği Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programının (CIP) bileşeni

Detaylı

2007 YILI LEONARDO DA VINCI HAREKETLİLİK PROJELERİ (YEDEK LİSTESİ)

2007 YILI LEONARDO DA VINCI HAREKETLİLİK PROJELERİ (YEDEK LİSTESİ) 1 IVT LLP-LDV-IVT-07-TR-0002 ERZURUM ANADOLU TİCARET VE TİCARET MESLEK 2 IVT LLP-LDV-IVT-07-TR-0018 SELÇUK YAŞAR BOYACILIK DERS DIŞI EĞİTİM FAALİYETLERİNİN MESLEKİ GELİŞİME KATKISI SANAYİ KİMYA LABORATUARI

Detaylı

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU - 1 - İÇİNDEKİLER TABLOLAR... 4 GRAFİKLER... 5 ŞEKİLLER... 5 KISALTMALAR... 6 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 8 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 9 A. GENEL BİLGİLER... 11 A.1. Misyon ve Vizyon... 11 A.2. Yetki,

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ

SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ INTERMARK BUSINESS CONSULTANCY 1 www.intermark.com.tr INTERMARK YÖNETİM DANIŞMANLIĞI olarak bizler, 10 yıli aşkın süredir müşterilerimize nitelikli

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

TR72 BÖLGESİ 2014-2023 MEVCUT DURUM ANALİZİ

TR72 BÖLGESİ 2014-2023 MEVCUT DURUM ANALİZİ TR72 BÖLGESİ 2014-2023 MEVCUT DURUM ANALİZİ İÇERİK ŞEKİLLER DİZİNİ...6 TABLOLAR DİZİNİ...12 1. REKABET EDEBİLİRLİK...17 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 1.8 GENEL EKONOMİK GÖSTERGELER... 17 GİRİŞİMCİLİK...

Detaylı

ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2 2014 YILI FAALİYET RAPORU SUNUŞ 25 Temmuz 2009 tarih ve 27299 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 2009 /15236 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan

Detaylı

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU 2013 Yılı Faaliyet Raporu İŞBİRLİKLERİMİZ Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağı Amerikan Kalite Derneği (ASQ) Küresel İşbirliği Ortağı Ortadoğu

Detaylı