Pay Ölçer & Termostatik Vana Kullanımı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Pay Ölçer & Termostatik Vana Kullanımı"

Transkript

1 Pay Ölçer & Termostatik Vana Kullanımı Değerli daire sakinleri, Binanızda bu yıl Isı Pay Ölçer ve Termostatik Radyatör Vanası uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulama ile her daire sahibi evinde bulunan her odayı arzu ettiği şekilde ısıtabilecek ve ısı parasını dairesinde gerçekleşen ısı tüketimine göre ödeyecektir. Bu bilgilendirme mesajı kapsamında siz değerli kullanıcılarımızın karşılaşabileceği bir takım sorunları kolay ve hızlı bir şekilde çözmeyi, akıllara gelen bir takım sorulara da cevaplar bulmayı hedefliyoruz. Bu çalışma sırasında bilgi paylaşmak istediğimiz konular aşağıdaki gibidir: 1. Radyatörlerimin yarısı sıcak yarısı soğuk ne yapmalıyım? 2. Radyatör vanaları su damlatıyor ne yapmalıyım? 3. Termostatik vana nasıl çalışır? Neden Çalışmaz? 4. Radyatörüm buz gibi acaba termostatik vana arızalı mı? 5. Termostatik vana kullanılırken nelere dikkat etmeliyim? 6. Hangi odamı hangi dereceye ayarlamalıyım? 7. Pay ölçer in üzerindeki rakamlar ne anlama geliyor? 8. Isı Faturamı nasıl düşürebilirim? 9. Doğalgaz param geldi ne yapmalıyım? 10. Brunata nın binanıza verdiği kimlik numarasını biliyor musunuz?

2 1-) Radyatörlerimin yarısı sıcak yarısı soğuk ne yapmalıyım? Bildiğiniz üzere binanıza termostatik radyatör vanalarının takılabilmesi için, kalorifer tesisatlarında bulunan su boşaltılmıştır. Yapılan montaj işleminden sonra tesisata tekrar su doldurulmuştur. Tesisatınıza su doldurulurken bir takım peteklerin içinde hava kalmaktadır. Radyatörün bir kısmı su, bir kısmı hav ile dolu olursa; su ile dolu olan kısmı sıcak, hava ile dolu olan kısmı soğuk olacaktır. Bu problemin çözümü tesisatta bulunan havanın boşaltılması ile mümkündür. Tesisatınızda bulunan havayı aşağıdaki şekilde boşaltabilirsiniz: a) Tesisatın havayı kendisinin atması: Bu uygulama için binada bulunan tüm termostatik vanaların 5 konumuna getirilmesi ve kazan dairesinde bulunan pompanızın 48 saat boyunca tam kapasite ile çalıştırılması gerekecektir. Binada bulunan tüm vanaların 5 konumunda olması özellikle önemlidir, zira bina içinde 5 konumunda olmayan vanalar var ise, tesisattaki hava bu radyatörlerde hapis olacak ve bina tesisat sisteminden atılamayacaktır. b) Tesisattaki havanın manuel olarak alınması: Radyatörlerinizin üst köşe kısmında, termostatik radyatör vanasının aksi tarafında Purjör adı verilen bir hava alma vanası olduğunu göreceksiniz. Tesisat işlerine hakim bir kişi kolaylıkla purjörü gevşeterek, kalorifer içinde hapis olan havayı boşaltabilir. Bu kaloriferin olarak ısınmasını sağlayacaktır.

3 2-) Radyatör vanaları su damlatıyor ne yapmalıyım? Dairenizde bulunan radyatörler genellikle 2 farklı noktadan damlatma yapmaktadır. Bunlardan ilki bağlantı ekipmanlarında yaşanan damlamalar, ikincisi radyatör gövdesinde yaşanan damlamalardır. a) Bağlantı ekipmanlarında yaşanan damlamalar: Yeni olmayan binalarda vana değişimi hassas bir iştir. Eğer montaj sırasında vanayı çok fazla sıkarsanız, radyatöre zarar verebilirsiniz. Eğer vanayı yeterince sıkmazsanız sızdırmalar yaşanabilir. Bina yönetiminiz ile yapılan anlaşma gereği Brunata, dairenize yapılan montajı takip eden ilk 48 saat içerisinde yaşanacak sızdırma durumlarına müdahale etmekle sorumludur. İlk 48 saat ardından yaşanacak olası damlatma şikayetleriniz için kendi tesisat ekibinizden destek almalısınız. b) Radyatör gövdesinde yaşanan damlamalar: Her radyatörün bir kullanım ömrü vardır. Örneği ülkemizde sıklıkla kullanılan panel radyatörler için bir çok üreticinin vermiş olduğu kullanım ömrü süresi 10 yıldır. Belirli bir kullanım ardından radyatörler içerisinde oluşan pas, radyatörlerde delinmelere ve sızdırmalara sebep olabilir. Bu tarz sıkıntılar ile karşılaşıldığında radyatör petekleri yenilenmelidir. Yukarıda paylaşılan bilgiler doğrultusunda, radyatörlerinizde sızıntı veya damlama yaşadığınızda ilk yapmanız gereken, sızıntının radyatör bağlantısından mı, radyatörün kendisinden mi olduğunu tespit etmek ve bu tespite paralel olarak yukarıda açıklanan ilgili yöntemi uygulamaktır.

4 3-) Termostatik vana nasıl çalışır? Termostatik vana üzerinde bulunan her sayı bir oda ısısına tekabül eder. Termostatik vana sürekli olarak oda ısısını ölçer, eğer oda vananın ayarlandığı ısı seviyesinin altında ise, vana kendini açar ve radyatörü ısıtır. Oda, termostatik vana üzerinde belirlenen ısı seviyesine ulaştığında, vana kendini otomatik olarak kapatır. Bu şekilde odanızın ısı seviyesinde dalgalanmalar olmaz, odanızın ısısı ayarladığınız konfor seviyesinde sabit kalır. Isı pay ölçer sistemine geçen merkezi sistemle ısıtılan yapılarda(apartmanınızda olduğu gibi) kalorifer sistemi çalıştığı sürece, minimum sıcaklık 15 derece olarak set edilmektedir. Örnek: Kullandığınız termostatik vanada 4 numaralı konum 24 dereceye karşılık gelmektedir. Siz vananızı 4 konumuna ayarladıysanız, termostatik vananız sürekli olarak odayı 24 derecede tutmak için çalışacaktır. Odanız 24 derecenin üzerine çıktıysa kalorifer peteğiniz tam kapalı olacaktır. Aynı şekilde odanız 24 derecenin altına düştüğünde kalorifer peteğiniz tam açık olacaktır. Önemli Uyarı: Dairelerinizde kullanılan eski tip (açma kapama) vanaları genellikle sonuna kadar açık olarak bulunmaktadır ancak dairenize takılan yeni nesil termostatik radyatör vanaları ise tamamen sıcaklığa duyarlı çalışıyor olup montaj sonrası ayar kısmı 2 numaralı konumda olabilir. 2 numaralı ayar konumu yukarıdaki skalada görüldüğü üzere C ye denk gelmektedir. Şayet mevcut ayar konumu 2 olarak tutulursa oda sıcaklığınız C nin üzerine çıkmayacaktır. Bu sebebten ötürü lütfen arzu ettiğiniz oda sıcaklığı için termostatik radyatör vananızın ayar konumunu değiştirmeyi ihmal etmeyin! Not: Termostatik Vanalar otomatik olarak çalışma prensibine sahip olduğundan, radyatör peteklerinizin üst kısımları alt kısımlarından her zaman daha sıcak olacaktır. Peteklerinizde yukarıdan aşağıya doğru bir ısı azalması gözlemlenebilir. Bu durum bir teknik sıkıntı olmayıp Termostatik vana kullanılan tüm peteklerde görülen normal bir durumdur.

5 4-) Radyatörüm buz gibi acaba termostatik vana arızalı mı? Brunata olarak en sık karşılaştığımız sorulardan biri budur. Unutulmamalıdır ki eski radyatör kullanım sisteminde, vanaları kıstığımızda veya açtığımızda, kaloriferi kısık, yarı kuvvette yanan veya tam yanan hale getirebiliyorduk. Ne var ki termostatik radyatör vanası kısık veya yarı açık hale gelmez. Termostatik radyatör vanası ya Tam Açık, ya da Tam Kapalı konuma getirilebilir. Bu bağlamda termostatik radyatör vanası takılı bir radyatör ya Ateş Gibi ya da Buz Gibi olmaktadır. Örneğin siz termostatik vananızı 3 konumuna getirdiğinizde, vananıza şu emri vermiş oluyorsunuz: Oda 20C derecenin altına düşerse, radyatör ateş gibi olsun, oda 20C derecenin üzerine çıkarsa radyatör buz gibi olsun Bu bağlamda radyatörünüzün buz gibi olması, montaj yapılan termostatik vananın arızasından değil, sizin radyatörünüze vermiş olduğunuz talimat ile ilgilidir. Oda ayarladığınız ısının üstünde olduğu için vana kendini otomatik olarak kapatmaktadır. 5-) Termostatik vana kullanılırken nelere dikkat etmeliyim? Termostatik radyatör vanası, ön yüzeyinden odanın ısısını ölçer ve vana üzerinden yapmış olduğunuz ayara göre kaloriferi açar veya kapatır. Bu çalışma sırasında vananın önünde bulunan, perde, 3 lü koltuk gibi engeller vananın odanın ısısını sağlıklı bir şekilde ölçümlemesine engel olur. Vana odanın gerçek değerinden daha sıcak olduğunu düşünerek kaloriferi kapatır. Böyle bir durumda siz oda içinde üşürken vananız odanın ideal konfor derecesinde olduğunu düşünecek ve yanılacaktır. Bu bağlamda radyatörünüzün odanızı rahat rahat ısıtabilmesi için, oda ve radyatör arasındaki engelleri kaldırmanızı tavsiye ederiz. Üzeri dekoratif ahşap kafes ile kapalı radyatörlere yukarıda belirtilen sıkıntı yaşanmasın diye harici sensörlü özel termostatik vanalar takılmaktadır.

6 6-) Hangi odamı hangi dereceye ayarlamalıyım? Bir odayı 22C dereceden 25C dereceye çıkartmak için %30 daha fazla yakıt parası ödemek zorunda kaldığınızı biliyor muydunuz? Isı pay ölçer sistemi ile artık her daire sahibi tükettiği kadar yakıtın bedelini ödeyecektir. Bu bağlamda odalarınızı gereksiz seviyede ısıtmamanızı tavsiye ederiz. Yukarıda Brunata olarak siz değerli kullanıcılarımıza önerdiğimiz oda konfor derecelerini bulabilirsiniz. Odalarınızın kapı pencere gibi dışa açılan yerlerden gelecek soğuk havayı önlemeniz ısıma faturanız için çok önemlidir. Buralardan gelecek soğuk radyatörünüzün daha fazla ısıtma ihtiyacı doğuracak buda sizin o alan için faturanızı yükseltecektir. 7-) Pay ölçer in üzerindeki rakamlar ne anlama geliyor? Radyatörlerin üzerindeki ISI PAY ÖLÇER cihazları bir sayaç olup buradan hiçbir ayar söz konusu değildir. Isı pay ölçer cihazınızın ekranına baktığınız zaman, ekran üzerinde dönüşümlü olarak aşağıdaki bilgilerin göründüğüne şahit olacaksınız. 1 Numaralı ekran: Bu kış tükettiğiniz kontör miktarını göstermektedir. 2 Numaralı ekran: Geçen kış tükettiğiniz kontör miktarını göstermektedir. Binanızda pay ölçer uygulaması bu kış başladığı için bu ekran (0000) olacaktır. 3 Numaralı ekran: Radyatör modelinizi, 4 numaralı ekran: Sayacınızın seri numarasının son 5 hanesini göstermektedir. Sizin için en önemli olan ekranlar 1 ve 4 numaralı ekranlardır. 1 Numaralı ekranı takip ederek an ve an tüketmiş olduğunuz kontör miktarını gözlemleyebilirsiniz. 4 numaralı ekrandan ise her ay tarafımızdan gönderilen daire tüketim raporundaki sayaçların hangi odanızda olduğunu eşleştirebilirsiniz.

7 8-) Isı Faturamı nasıl düşürebilirim? Isı faturanızı düşürmek için yapabileceğiniz birkaç basit tavsiyemiz: Gereksiz yere açık tuttuğunuz camları kapatınız. Radyatör ve duvar arasına yerleştireceğiniz ısı panoları ile duvardan kaçıp giden ısıyı azaltabilirsiniz. Sokak kapınızın altına ısı kaçağını engellemek için kapı altı süpürgeliği monte ediniz. Çift camlarınızın her yıl fitil bakımını yaptırınız. Camlardan oluşan üfleme sesini kesmeniz faydalı olacaktır. 9-) Doğalgaz param geldi ne yapmalıyım? Doğalgaz faturanız geldiği zaman faturanızı paylaştırılması için numaralı faksa ya da adresinden raporlama servisimize iletebilirsiniz.isı paylaşımınız en kısa sürede tarafınıza iletilecektir. 10-)Brunata nın binanıza verdiği kimlik numarasını biliyor musunuz? Brunata nezdinde aynı isme sahip bir çok apartman vardır (7 Adet Savaş Apartmanı gibi).bu bağlamda, binanız ile ilgili sorular sorarken, paylaştırılacak faturanızı paylaşırken, banka kanalı ile para gönderirken mutlaka Firmamızın binanız için belirlemiş olduğu beş haneli kimlik numarasını belirtiniz. Binanızın kimlik numarasını adresinden kolayca öğrenebilirsiniz. Bu uygulama ile hem size daha hızlı hizmet verebiliriz hem de olası yanlışlıkların önüne geçebiliriz.

TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 1 TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 2 Kod No: A.1.3.6 Kitap Baskı Tarihi: 240914 Revizyon No: 240914 3 ALARKO TRENDY-D KOMBİ Montaj, İşletmeye Alma, Kullanım ve Bakım Kılavuzu

Detaylı

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI RVS DEVREYE 07.Mart.2013 ALMA KİTABI İçindekiler Menülere erişim.... 1 Mühendis sayfasına girilmesi ve ayarların yapılması.... 3 Mühendis parametrelerinin ayarlanması.. 3 Gün, zaman saati ayarı. 3 Operatör

Detaylı

3.Kombi hangi malzemeden yapılır? Genel olarak Galvanizli çelik, DKP saç, bakır, alüminyum ve plastik parçalardan oluşur.

3.Kombi hangi malzemeden yapılır? Genel olarak Galvanizli çelik, DKP saç, bakır, alüminyum ve plastik parçalardan oluşur. 1.Kombi nedir? Konutun hem ısıtma hem de sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Bu nedenle kısaca Kombi (İngilizcede Combined/Birleşik) olarak adlandırılır. 2.Nasıl bir cihazdır? Hafiftir, ufaktır,

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

Homes for Haringey Ltd Onarımlar elkitabı

Homes for Haringey Ltd Onarımlar elkitabı Turkish Homes for Haringey Ltd Onarımlar elkitabı Homes for Haringey Ltd Repairs handbook Bu kitap hakkında Bu kitap size onarımlar servisimiz hakkında bilgi vermek için hazırlanmıştır. Haringey Belediyesinin

Detaylı

Başta, Metan (CH4) ve Etan (C2H) olmak üzere çeşitli hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gazdır.

Başta, Metan (CH4) ve Etan (C2H) olmak üzere çeşitli hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gazdır. DOĞALGAZ KOMBİ TÜKETİCİ EL KİTABI Soru 1-) Doğalgaz nedir? Başta, Metan (CH4) ve Etan (C2H) olmak üzere çeşitli hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gazdır. Soru 2-) Doğalgazın özellikleri nelerdir? - Yandığı

Detaylı

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz; Airfel ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürününüzü güvenli monte etmek, uzun

Detaylı

Değerli Maktek Kullanıcısı,

Değerli Maktek Kullanıcısı, Değerli Maktek Kullanıcısı, Maktek Kombi yi tercih ederek, en son teknolojinin ve beraberinde getirdiği çağdaş ve estetik tasarımın uyumunu evlerinize taşıdığınızı bildirmekle gurur duyarız. Sizlere bu

Detaylı

OEM ürünleri Sık Sorulan Sorular. Baskı 7

OEM ürünleri Sık Sorulan Sorular. Baskı 7 OEM ürünleri Sık Sorulan Sorular Baskı 7 İçindekiler 1- LMS14 kazan kontrol kartında hava atma fonksiyonunu nasıl kullanabilirim? 2- LMS14 kazan kontrol kartında tesisattaki su basıncını 8327 no lu parametre

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Konut Kullanım Klavuzu

Konut Kullanım Klavuzu Konut Kullanım Klavuzu www.kinas.com.tr 1 Hoşgeldiniz, Kınaş Yağmur Projemizden konut satın almak suretiyle, Şirketimize göstermiş olduğunuz güvene bir kez daha teşekkür eder; yeni yuvanızda ömür boyu,sağlık

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU 24-28-32 kw Mono- Termik C Tipi Hermetik Kombiler 24kW Baykan yıldızplus 28kW Baykan yıldızplus 24kW Baykan ay 28kW Baykan ay 32kW Baykan ay 24kW Baykan güneş 28kW Baykan güneş

Detaylı

Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme

Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme Tesisat kaçaklarının bulunması ve ısıtma performansının izlenmesi için profesyonel çözümler. 1 Giriş Son yıllarda, endüstriyel pazar için

Detaylı

GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU SICAK SU KAZANI KULLANMA, BAKIM VE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU

GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU SICAK SU KAZANI KULLANMA, BAKIM VE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU SICAK SU KAZANI KULLANMA, BAKIM VE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU ELMNT SERİSİ ELEMENT PROJE GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU ÜÇ GEÇİŞLİ SICAK SU KAZANLARI

Detaylı

Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu

Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu ECO BKT 500 DJ BKT 650 DJ BKT 800 DJ Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu 26 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite

Detaylı

Evinizi doğru havalandırın.

Evinizi doğru havalandırın. Evinizi doğru havalandırın. Dört duvarınız arasındaki iyi gelen hava hakkında herşey. www.wbm.de İÇİNDEKİLER KONUMUZ ISITMA 2 3 Evinizde rahat bir yaşam için faydalı bilgiler. Örneğin evdeki yaşam konusunda

Detaylı

6 720 644 062-00.1O. Gazlı, Yoğuşmalı Kombi Condens 2000 W ZWB 24-1 AR. Kullanma Kılavuzu 6 720 641 169 (2010/04) TR)

6 720 644 062-00.1O. Gazlı, Yoğuşmalı Kombi Condens 2000 W ZWB 24-1 AR. Kullanma Kılavuzu 6 720 641 169 (2010/04) TR) 6 720 644 062-00.1O Gazlı, Yoğuşmalı Kombi Condens 2000 W ZWB 24-1 AR (2010/04) TR) Kullanma Kılavuzu 2 İçindekiler İçindekiler 1 Sembol Açıklamaları ve Emniyetle İlgili Bilgiler.......... 4 1.1 Sembol

Detaylı

TERAS 'TA YAŞAM KILAVUZU

TERAS 'TA YAŞAM KILAVUZU TERAS 'TA YAŞAM KILAVUZU PALMİYE PARK EV SAHİBİ HATTI 0232 462 4191 info@palmiyepark.com 1 Daha rahat bir yaşam için ; Ayakkabılar evin içinde çıkar,kapınızın önünü ferahlık kaplar! Camdan halı silkelenmez,komşunuzla

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. Logamax plus. Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi GB012-25K. Kullanıcı içindir. Kullanmadan önce lütfen dikkatlice okuyun.

Kullanma Kılavuzu. Logamax plus. Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi GB012-25K. Kullanıcı içindir. Kullanmadan önce lütfen dikkatlice okuyun. Kullanma Kılavuzu Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi 6 720 641 705-00.1O Logamax plus GB012-25K Kullanıcı içindir. Kullanmadan önce lütfen dikkatlice okuyun. 6 720 641 105 (11/2010) TR İçindekiler İçindekiler

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

- 1 - ÜNLÜSOY Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

- 1 - ÜNLÜSOY Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. - 1 - ÜNLÜSOY Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Giriş 02 Uyarılar 03 AT Uygunluk Beyanı 05 Garanti Ve Servis 06 İşletme Şartları 07 Kazanın Ana Bölümleri 08 Montaj Talimatı 09 Güvenlik Sistemleri

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar TERMO TEKNİK MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar Evomax www.termoteknik.com İÇİNDEKİLER Termoteknik ve Ideal Sterad Group un Tanıtımı 4 Yoğuşma Teknolojisi 5 Evomax Kazanın Özellikleri

Detaylı

MODEL : SLİMPEL EASY 17-25-40-70 KULLANMA KILAVUZU BU KILAVUZU DİKKATLE OKUYUN, KILAVUZDA YER ALAN TALİMATLARA KESİNLİKLE UYUNUZ

MODEL : SLİMPEL EASY 17-25-40-70 KULLANMA KILAVUZU BU KILAVUZU DİKKATLE OKUYUN, KILAVUZDA YER ALAN TALİMATLARA KESİNLİKLE UYUNUZ MODEL : SLİMPEL EASY 17-25-40-70 KULLANMA KILAVUZU BU KILAVUZU DİKKATLE OKUYUN, KILAVUZDA YER ALAN TALİMATLARA KESİNLİKLE UYUNUZ 1 İÇİNDEKİLER BELGENİN KAPSADIĞI ÜRÜNLER..3 1.GENEL UYARILAR..5 2.GARANTİ

Detaylı

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITODENS VITOPEND. Sistem işleticisi için. Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100 kontrol panelli ısıtma sistemi

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITODENS VITOPEND. Sistem işleticisi için. Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100 kontrol panelli ısıtma sistemi Kullanma Kılavuzu Sistem işleticisi için VIESMANN Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100 kontrol panelli ısıtma sistemi VITODENS VITOPEND 4/2007 Lütfen saklayınız! Emniyet uyarıları Emniyetiniz için

Detaylı

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. Kullanım kılavuzu R32 FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. Kullanım kılavuzu R32 FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER Kullanım kılavuzu R32 MODELLER FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS Özellik Konforunuz ve enerjiden tasarruf etmeniz

Detaylı

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Moving on up Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Kendi evinizde yaşama kılavuzu Moving on up Íçindekiler Eaves Başkanından Mesaj 5 1. Noktalı bölümün imzalanması 6 2. En baştan doğrusunu

Detaylı

KATI YAKITLI İKİ GEÇİŞLİ MANUEL YÜKLEMELİ MK TİPİ KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.

KATI YAKITLI İKİ GEÇİŞLİ MANUEL YÜKLEMELİ MK TİPİ KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com. KATI YAKITLI İKİ GEÇİŞLİ MANUEL YÜKLEMELİ MK TİPİ KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ...5 GARANTİ VE SERVİS...6 GARANTİ ŞARTLARI...6

Detaylı