Sayı 14 3.DÖNEM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayı 14 3.DÖNEM 18.09.2014"

Transkript

1 AUBURN NORTH PUBLIC SCHOOL THE SCHOOL WHICH PROVIDES THE BEST OF ALL WORLDS FOR 21 ST CENTURY LEARNERS 100 Adderley Street, AUBURN 2144 Ph: Fax: Sayı 14 3.DÖNEM Sevgili Veliler, Bu dönem boyunca birçok değişik başarılarından dolayı öğrencilerimizi, velilerimizi ve personelimizi kutlarım. Öğrenen okul toplumumuzun eğitim, öğrenme, ebeveynlikle MÜKEMMEL BİR UYUMLULUKLA çalışmalarından dolayı 604 öğrencimizden her biri: 21.nci Yüzyıl Öğrenme hünerlerini geliştirmişler Hayat boyu öğrenme becerisini kazanmışlar Başarılarının üzerine çıkarak akademik, duygusal, sosyal, bedensel ve yaratıcılık kabiliyetlerini geliştirmilerdir. Bu gerek sınıflardaki başarılı eğitim ve öğretimden, destekleyici, sevecen ebeveynliğe ve gerekse çocukların, velilerin ve personelin aşağıdaki programlara katılmalarından dolayı meydana gelmiştir: Kitap Haftası programı NAIDOC programı Altın Rozet Ödülü Auburn Kız Lisesi ile yapılan Eğitsel Çalışma Veli Arkadaşlık Kahvesi Kahvaltı Programı Granville Okullarının Sydney Opera binasındaki şahane gösterileri Uyum Evi Programları Yeni Gelenler Programı Fen Bilgisi Eğlence Günü Ev Ödevi Merkezi Programı 3Lü Konferanslar Lega Robotik Programı Babalar Günü Reyonu Yüzme Öğrenme Programı Auburn North İlkokulu Ortak Pazar Oyunları Okul İçi Programlar PSSA Spor Programı Öğleden sonraki Spor Programı Personel Katılımı Umut ettiğimiz gibi okulumuzun Granville Okullarının Sydney Opera binasındaki şahane gösterileri şartsız olarak büyük bir başarı olmuş ve 50 koro ve dansçı öğrencimize hayatları boyunca unutamayacakları hatıralar bırakmıştır. Belki önyargılı olabilirim ama bizim dans ve koromuzun gösterileri programın göz alıcı unsurları olmuşlardır. Şahsen kendim perde arkasında gerek provalarında gerekse gösterinin yapıldığı gecede onların 12 saat boyunca izleyerek gerek kendilerinin gerekse öğretmen ve ailelerinin ne denli mükemmel olduklarını ortaya koymuştur. Tebrikler çocuklar.

2 Böylesine eşsiz bir deneyimi sağladıklarından dolayı Bayan Sullivan a, Bayan Harris e, Bayan Tavakol a, Bayan Irrgang a, Bayan Spicer e ve Bayan Varley e teşekkür ederim. Ayrıca bu geceyi izlemeye gelen ve öğrencilerimiz, velilerimiz ve meslektaşlarını destekleyen aşağıdaki öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunarım: Bayan McBriarty Bayan Vallotta Bayan Li Bayan Mirzai Bay Salempoor Bayan Cheung Bayan O Rourke Bay Kayacan PERSONEL BİLGİLENDİRMESİ Dönem başında dünya evine giren ve balayından dönen Bayan Sarkis tekrar okulumuza dönmüş olup ismi Bayan Roumanous olarak değişmiştir. Tekrar geri dönmesinden dolayı Bayan Sarkis e hoş geldin diyorum. Bayan Harris in doğum iznine ayrılması nedeniyle boşalan KH sınıfı öğretmenliği görevine çok sayıda başvuru yapılmış olup bu sınıfa yıl sonuna kadar Bayan Phelan seçilmeyi hak kazanmıştır. Bayan Phelan a Auburn North İlkokuluna hoş geldin diyoruz. ortak eğitsel programı MÜDÜR YARDIMCISININ MESAJI ORTAK EĞİTSEL PROGRAMI Bu yıl okulumuz Auburn Kız lisesi ile pratik ortak adımlar atarak birbirlerinden öğrencekleri Toplumca Kullanlabilen öğretmenlerin deneyimlerini paylaşacakları ve K-12 öğrencilerinin öğrenim sonuçlarını artıracakları güçlü bir iletişime girmişlerdir. İkinci ve üçüncü dönem boyunca 20 Auburn Kız Lisesi öğretmenini heyecanlı iki gün süresince profesyonel becerilerini artırmaları için okulumuza davet etmiştik. Okulumuz 20 öğretmeni ile ortaklaşa ders vermiş ve bunun neticesinde Auburn Kız lisesi öğretmenleri: 1. Anasınıftan altıncı sınıfa kadar değişik sınıflarda öğretmenlerle öğrencilerinin hareketli çalışmalarını gözlemlemişlerdi. 2. Öğretmenlerimizle toplanarak Auburn north öğretmenlerinin araştırmaya yönelik, ne denli etkili eğitim ve öğrenim stratejileri kullandıkları böylesine başarılı öğrenmenin Auburn Kız lisesinde de nasıl uyarlanabileceği düşincelerini yansıtmışlardır. 3. Ekip Auburn North Okulu öğretmenleri ile ortaklaşa iki ders vererek bu derslerle ilgili görüşmelerini sunmuşlardır. Birçok Auburn Kız Lisesi öğretmeni ilk kez bir İlkokulda öğretmenlik yapmışlardır. Üçüncü dönemde 3. Ve 6. Sınıf Auburn North Okulu öğretmenlerimiz Auburn Kız Lisesindeki 7 ve 8 inci sınıflarda okutulan matematik derslerini ders esnasında izlemişlerdir. Hem kendi öğretmenlerimiz hem de Auburn KIz lisesi matematik öğretmenleri birlikte her iki okulda uygulanan program, öğretim ve değerlendirme metodları hakkında görüş alışverişi yapmışlardır.

3 Auburn Kız Lisesi ve Auburn North İlkokulu öğretmenlerinin geribildirimleri olağanüstü pozitif olup ortak eğitsel programı nı yansıtmakta ve çok başarılı olduğunu göstererek bu güçlü ve üretken profesyonel iletişimin böylesine yenilikçi ilişkilerle 2014 yılı boyunca ve daha da ilerisine ulaşarak öğrenci sonuçlarımız da artarak güçlü bir şekilde devam edecektir. Ortak eğitsel programı nı böylesine bir başarıyla gerçekleştiren Auburn North İlkokulu ve Auburn Kız Lisesi öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Okulumuz lider öğretmenleri bu programın bir sonraki adımını atarak 4. Dönemde de Auburn Kız Lisesinde ders vermeye hazırlanıyorlar. OKUL KAPILARI İnanıyoruz ki öğrencilerimiz Auburn North İlkokuluna güvenli oluşu, destekleyici ve öğrenmeyi artırıcı olduğundan gelmektedirler. Öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin güvenlikleri okulumuzun en fazla olan önceliğidir. Üç hafta önce, öğretmenlerimiz öğretmenler odasında toplantıda iken ve öğrencilerimiz de COLA alanında diğer öğretmenlerimiz tarafından bakıldıkları bir esnada saat 8.40 ta okulumuz toplumu tarafından bilinmeyen bir bayan binalara girip 4 öğretmenimizin şahsi mallarını çalmıştır. Bu soyutlanmış bir olay olup böylesine bir durum 3 yıl önce meydana gelmiştir. Bu olayın neticesinde bizler veli ve ziyaretçilerin giriş ve çıkışlerı ile birtakım değişiklikler yaptık. Sabah 9.30 ve öğleden sonra 2.30 arasında tek ziyaretçi giriş kapısı olarak Adderley Sokağındaki (ofise direk olarak giden ve yaya geçidinin sağında bulunan) kapı açılacaktır. Okula girmek isteyen veli ya da ziyaretçiler: 1. Demir parmaklıklı kapının solundaki düğmeye basacaklar 2. İsimlerini söyleyip ziyaret sebeplerini bildirecekler 3. Arkalarında demir kapıyı 5 saniye tutarak iki mıknatısın bir araya gelmesini sağlayarak kapıyı kilitleyeceklerdir. Okuldan ayrılmak isteyen veli ve ziyaretçiler: 1. Demir parmaklıklı kapının sol tarafındaki düğmeye basacaklar 2. Arkalarında demir kapıyı 5 saniye tutarak iki mıknatısın bir araya gelmesini sağlayarak kapıyı kilitleyeceklerdir. Aşağıda yazılı kapılar 9.30 ve 2.30 arasında açık olacaktır: Adderley Sokağındaki Anasınıfların olduğu taraftaki kapı Paramata yolundaki köprünün yan tarafındaki kapı Melton sokağındaki 2-6 sınıfların oyun alanı tarafındaki kapı İnanıyoruz ki Paramata yolu tarafından gelen veliler ve ziyaretçilerimiz artık Adderley sokağına yürüyerek okula girebileceklerdir. Amacımız öğretmen, veli ve öğrencilerimizin güvenliliklerini daha da artırmak olup bu değişikliklerin öğrenen toplumumuzca destekleneceği kanısındayız. İLOKULLAR PSSA SPOR PROGRAMI BİRLİĞİ Okulumuz Kış ayları PSSA spor programı geçtiğimiz Cuma günü tamamlanmıştır. Küçükler Netbol, Nukenbol ve Büyükler Nukenbol takımlarımızı finalleri başarıyla tamamladıklarını sizlere bildirmekten kıvanç duyuyorum. Netbol takımımız üstün bir oyun sergilemiş ve 2 gol ile yenilmiştir. Netbol takımımız ve öğretmenleri Bayan Irelend a teşekkür ederim.

4 Diğer iki Nukenbol takımımız Cuma günü oynanan maçtan sonra 2 kupa ile evlerine dönmüşlerdir. Kendileri Lidcombe İlkokulunu her iki finalde de yenmeyi başarmış ve 2014 şampiyonu olmuşlardır. Tebrikler kızlarımız, oğlanlarımız ve Bayan Mirzai. Bu oyuncuların oyun becerilerini, hünerlerini kazandırmak ve en önemlisi sporu sevdirmek için öğle yemek aralarını feda eden süper antrenörlerimiz Bay Barker ve Bayan Volletta ya teşekkür ederim. YÜZME ÖĞRENME PROGRAMI Son iki haftadan beri her gün 120 öğrencimiz yüzme öğrenme programına katılmaktadırlar. Her bir öğrenci yüzmeyi öğrenmiş olup şu anda rahatça yüzebilmektedirler. Bayan Kiraz ve Bay Barker i öğrencilerimize bu gereklşi olan hüneri kazanmalarını sağladıklarından dolayı tebrik ediyorm. MÜDÜR YARDIMCISI NIN MESAJI Bildiğiniz üzere Bayan Southgate geçici müdür yardımcımız olup bu pozisyonunu yaptığı üstün başarılarından dolayı seçilmiş olup bu görevini gelecek dönem de devam ettirecektir. Kısa zamanda Bayan Southgate in üstün iletişim hünerlerine sahip olduğunu, başarılı bir okul lideri ve idarecisi olduğunu ve ayrıca yenilikçi olduğununu ortaya koymuştur. Bayan Southgate in yenilikçi tutumu bu dönemde Müdür Yardımcısı nın Mesajı olarak ortaya çıkmıştır. Her 15 günde Bayan Southgate in mesajını okumanızı tavsiye ediyorum. Bu dönem bütün özel okul üyelerimiz için başarılı bir dönem olmuştur. Eğitime, iyi olmaları için şanslı öğrencilerimize katkılarından dolayı personelimi kutlar, toplumumuzunher bir üyesine huzurlu bir 15 gün tatili dilerim. Bu yenilikçi tutumundan dolayı Bayan Southgate i kutlarım. SINIF RAPORLARI: 1H VE ANCLIC/ANTEC 1H sınıfı ve ANCLIC/ANTEC öğretmenleri Bayan Harrouk ve Bayan Gerdes i şahane sınıf raporları için tebrik ediyorum. Bay M.Harris Müdür ÖNEMLİ GÜNLER EYLÜL 18 EYLÜL PERŞEMBE ALTIN ROZET ÖDÜLÜ EKİM 6 EKİM PAZARTESİ İŞÇİ BAYRAMI-RESMİ TATİL

5 7 EKİM SALI ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN OKULA DÖNÜŞLERİ 2015 YILINDA ANASINIFINA KAYIT 2015 yılı Anasınıfı için kayıt kabulüne başlamış bulunuyoruz. Eğer çocuğunuz 31 Temmuz 2015 tarihinden önce 5 yaşına basmışsa lütfen aşağıdaki formu doldurarak ofisimizden bir okula yazılma formu isteyiniz. Bu form evde doldurularak Avustralya Doğum Belgesi veya yurt dışında doğum olmuşsa Pasaport/Vize belgenizle okulumuza gönderiniz. Eğer velilerden herhangi birisi yurt dışında doğmuşsa herhangi birinin Avustralya vatandaşlık ya da Devamlı İkamet izşn belgesi getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca çocuğunuzun aşı karne bilgisi ve şu andaki adresinizi gösteren bir ispat belgesini rica ediyoruz. Bu okulda çocuğu okumayan herhangi bir komşu, arkadaş ya da akrabalarınızdan birisini biliyor ve gelecek yıl çocuğunun anasınıfına başlayacağını biliyorlarsa lütfen bu formu onlara ulaştırınız. Ofisimiz çalışma saatleri okul günlerinde saatleridir Anasınıfı Kaydı Lütfen oğlum/kızım ile bir kayıt formu gönderiniz (isim) (Soyad) Sınıf (HANGİ SINIFTA) 2015 Öğrencinin İsmi: (isim) (Soyad) 2015 Öğrencinin Doğum Tarihi: (gün) (ay) (sene)

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Amerikan Kültür Kolejine Hoş Geldiniz... 2 İletişim Detayları 2 Amacımız... 2 İşleyiş... 2 Okul Saatleri.. 3 Teneffüs 3 Aile İletişimi... 3 Veli Görüşmeleri...

Detaylı

Comenius Projesi Galler Programı...

Comenius Projesi Galler Programı... Avrasya Maratonu ndayız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 31.si düzenlenen Avrasya Maratonu Halk Koşusu na okulumuz öğrenci, öğretmen ve velileriyle birlikte katıldık. SAYFA 3 te.

Detaylı

MANCHESTER UNITED SOCCER SCHOOLS 2015 KAMPLARI İNGİLİZCE ÖĞRENİN FUTBOL OYNAYIN

MANCHESTER UNITED SOCCER SCHOOLS 2015 KAMPLARI İNGİLİZCE ÖĞRENİN FUTBOL OYNAYIN MANCHESTER UNITED SOCCER SCHOOLS 2015 KAMPLARI İNGİLİZCE ÖĞRENİN FUTBOL OYNAYIN İNGİLİZCE ÖĞRENİN FUTBOL OYNAYIN HAYATINIZIN DENEYİMİ ÖĞRENCİLER ve Kampı nı bu şekilde ifade ediyor. İki haftalık kamplarımız

Detaylı

AÇI İLKÖĞRETİM OKULU E-HABER

AÇI İLKÖĞRETİM OKULU E-HABER AÇI İLKÖĞRETİM OKULU E-HABER HAZİRAN 2012 Akademik Yaşam... 2 İlköğretimde Okuma Kültürü... 2 Geziler... 2 İngilizce Programı Hakkında... 3 İkinci Yabancı Dil: Fransızca... 3 Ev Çalışmalarında Yeni Soluk...

Detaylı

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2 ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI Adına Sahibi : Metin BEKİŞ / GENEL MÜDÜR Yazı İşleri Müdürü : Kürşat KAYA / Nimet ÖZARABACI Tuba BAYKAL / Ahmet AKKAYA Yayın Kurulu

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

www.ccb.ac.uk ULUSLARARASI TANITIM BROŞÜRÜ 2014

www.ccb.ac.uk ULUSLARARASI TANITIM BROŞÜRÜ 2014 ULUSLARARASI TANITIM BROŞÜRÜ 2014 2 City College da gerçekten çok güzel zaman geçirdim. Diğer yabancı ve İngiliz öğrencilerle arkadaş oldum; bu sayede onların kültürleriyle tanıştım. Kültürel zenginliği,

Detaylı

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ 0 TARİHÇEMİZ Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI 2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI Bu kitapçıktaki bilgiler Sabancı Üniversitesi Mütevvelli Heyeti kararları ile yönetmelik ve yönergelere bağlı kalınarak hazırlanmıştır. Sabancı

Detaylı

12 YIL ZORUNLU EĞİTİM

12 YIL ZORUNLU EĞİTİM T. C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 12 YIL ZORUNLU EĞİTİM SORULAR - CEVAPLAR ANKARA - 2012 ÖNSÖZ Bilgi çağı olarak nitelendirilen 21. Yüzyılda eğitim, değişimin ve dönüşümün en temel aktörü haline gelmiştir.

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

ERYAMAN AMERİKAN KÜLTÜR

ERYAMAN AMERİKAN KÜLTÜR ERYAMAN AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJLERİ İLKOKUL VELİ BİLGİLENDİRME KATALOĞU Gelenek-Bağımsızlık-Onur Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz. Memleketimizi bir çember içine alıp dünya ile olan

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Bir yılın ardından Değerli velilerimiz, sevgili öğretmen arkadaşlarım, Göreve geldiğimiz günden bugüne fiziksel ve

Detaylı

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1 Nisan 2014 / Sayı: 1 İKÜMED Kuruldu 8 Ağustos 2012 tarihinde, İstanbul Dernekler Odası na, İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, yedi kurucusu adına Ali Kaplanoğlu eliyle dernek

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunu terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Öğretmenler!

Detaylı

e-bülten Eyüboğlu Eğitim Kurumları 2010 Yurt Dışı Yaz Programları Kanada Toronto Üniversitesi Grup Yaz Okulu Öğrenci Görüşü: Elif Başaran 10FB

e-bülten Eyüboğlu Eğitim Kurumları 2010 Yurt Dışı Yaz Programları Kanada Toronto Üniversitesi Grup Yaz Okulu Öğrenci Görüşü: Elif Başaran 10FB e-bülten Eyüboğlu Eğitim Kurumları 2010 Yurt Dışı Yaz Programları Kurum misyonumuzda da belirttiğimiz gibi Eyüboğlu Eğitim Kurumları, öğrencilerini daima uluslar ve kültürler arası bilince sahip çift dilli

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı