ÇAGDAŞ VOKAL GÜNLERİ NİSAN 2013 TEKRAR VE HAYATTA KALMA. ALEJANDRA LABASTIDA OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÇAGDAŞ VOKAL GÜNLERİ 12-26 NİSAN 2013 TEKRAR VE HAYATTA KALMA. ALEJANDRA LABASTIDA OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI."

Transkript

1 ÇAGDAŞ VOKAL 020 ŞUBAT 4-27 NİSAN 2013 GÜNLERİ NİSAN 2013 SERGİ - BAŞKALARININ HAYATI. TEKRAR VE HAYATTA KALMA. ALEJANDRA LABASTIDA DÜNYA CAZ GÜNÜ TULUĞ TIRPAN TRIO OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI Dünya Dans Günü 29 NİSAN PAZARTESİ AKBANK ÇOCUK TİYATROSU İÇERİSİ DIŞARISI NİSAN 2013

2

3 ÇAĞDAŞ VOKAL GÜNLERİ AKBANK SANAT BAŞLIYOR! Akbank Sanat, Nisan 2013 tarihleri arasında, konserlerden dans atölyelerine, workshop lardan panellere kadar uzanan farklı etkinliklerin yer aldığı Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri ile çağdaş sanata yeni bir boyut getiriyor. Vokal müziğin ünlü isimlerini bir araya getirecek olan etkinlikte, sanatçılar performanslarının yanı sıra atölye çalışmaları ve panellerle de izleyicilerle bir araya gelecek. Dünyaca ünlü King s Singers vokal grubunda da yer almış koro şefi Nigel Short, ses ve dansı sentezleyen yaklaşımıyla tanınan ünlü koreograf Panda van Proosdij in de katılacağı Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri nde Türkiye nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans ve Fazıl Say eserlerini vokal müziğe aranje eden A Capella Boğaziçi nin performansları yer alacak. Ayrıca, besteci Hasan Uçarsu ve Aydın Esen, orkestra şefi İbrahim Yazıcı ve koro şefi Burak Onur Erdem de söyleşi, atölye çalışmaları ve panellerde müzikseverlerle buluşacak.

4 SERGİ ULUSLARARASI KÜRATÖR YARIŞMASI-2012 INTERNATIONAL CURATOR COMPETITION-2012 BAŞKALARININ HAYATI. TEKRAR VE HAYATTA KALMA THE LIFE OF OTHERS. REPETITION AND SURVIVAL KÜRATÖR / CURATOR: ALEJANDRA LABASTIDA 20 ŞUBAT - 27 NİSAN FEBRUARY - 27 APRIL 2013 Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalma Bu proje, tarihsel eserleri ve olayları kendine mal etme, onlara atıfta bulunma, çevirilerini yapma ve yeniden yaratım stratejileri etrafında üretilen işleri bir araya getirmektedir. Deleuze ün, yasaların kapsadığı özel niteliklerin ihlali ve istisnası olarak, tekilliğe karşı duran bir güç diye tanımladığı tekrar kavramının izinden gitmektedir. Bu bağlamda, bu proje tekrara dayalı çağdaş sanat uygulamalarını anlamaya yönelik yeni bir bakış açısına ulaşmayı amaçlamaktadır. Kendine mal etme eyleminin parametrelerinden uzaklaşmaya çalışırken, bu parametreleri tekilliğin politik konumunun olumlanmasına yerleştirmektedir. Bu tekillik, başka bir şeye eşdeğer ya da değiştirilebilir olmayı öngören ehlileştirilmiş paradigmaya da karşıdır. The Life of Others. Repetition and Survival This project combines works generated around strategies of the appropriation, citation, translation and recreation of historical pieces and events. Following Deleuze s definition of repetition as a force that opposes the singular as a transgression of or exception to the particular capable of being subsumed by laws its aim is to seek a new perspective from which to understand contemporary artistic practices based on repetition. While the project is also trying to move away from the parameters of appropriation, it also inserts these parameters into the horizon of the affirmation of singularity s political status. This singularity is opposed to the domesticated paradigm of the equivalent and interchangeable. Sanatçılar / Artists: Rossella Biscotti, François Bucher, Tania Bruguera, Jeremy Deller, Leticia El Halli Obeid, Jon Mikel Euba, Iain Forsyth & Jane Pollard, Mario García Torres, Sanja Ivekovic, Martin Jenkinson, Magdalena Leite, Jorge Méndez Blake, Fabio Morais, Vicente Razo, Danh Vo, Ming Wong, Artur Zmijewski.

5 SÖYLEŞİ SERBEST RADİKALLER DENEYSEL SİNEMA ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ (32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA) 05 NİSAN CUMA Saat: SÖYLEŞİ BELGESELLER VE KİTLE FONLAMASI (32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA) 06 NİSAN CUMARTESİ Saat: Festivalde, son dönemde belgesel filmler için de alternatif bir kaynak yaratma yöntemi olarak kullanılmaya başlayan, internet üzerinden gerçekleştirilen kitle fonlaması üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek. docistanbul işbirliğiyle ve Berke Baş ın moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşiye, bütçelerini kısmen de olsa kitle fonlaması yöntemi ile oluşturmuş Ekümenopolis filminin yapımcısı Gaye Günay, Diyar filminin yönetmeni Devrim Akkaya ve Benim Çocuğum filminin yönetmeni Can Candan ile yapımcısı Ayşe Çetinbaş katılacak. Yer kapasitesi sınırlı olacak bu etkinliğe katılmak isteyenler yer kuponlarını, etkinlik sabahı dan itibaren Akbank Sanat tan alabilecekler. Dağınık, bayağı, sapkın, müphem ve kabul edilemez denilerek küçümsenen avangart ve deneysel sinema, hor görülmesine rağmen Birinci Dünya Savaşı öncesinden bu yana daima çağdaşlarını yeni alanlara yönlendirdi. Bu sanatın cesur, radikal ve avangart öncülerini, yönetmen Pip Chodorov, festivalde gösterilecek olan Bir Deneysel Sinema Tarihi filmiyle tanıtıyor. Deneysel sinema çerçevesinde sinema ile sanatın kesişme noktalarını Chodorov ile birlikte yazar, editör, festivalci ve sinemacı Heinz-Peter Schwerfel bu söyleşide ortaya koyacak. Katılımcılar: Pip Chodorov, Heinz-Peter Schwerfel Moderatör: Selim Eyüboğlu Yer kapasitesi sınırlıdır. Katılmak isteyenler yer kuponlarını etkinlik sabahı dan itibaren Akbank Sanat tan alabilirler.

6 SİNEMA DERSİ COSTA-GAVRAS (32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA) 07 NİSAN PAZAR Saat: KÖPRÜDE BULUŞMALAR SEMİNERLERİ (32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA) 05 Nisan Cuma Saat: Proje geliştirme aşaması hakkında ne biliyoruz? Sinema öğrencilerini hedefleyen bu panelde film yapımında çekim öncesi hazırlık ve proje geliştirme aşaması konusunda Tobias Pausinger ve Gabriele Brunnenmeyer deneyimlerini paylaşacaklar. 08 Nisan Pazartesi Saat: VoD ve Yeni Dağıtım ile Tanıtım Yöntemleri Dijital dağıtım ve yeni medya sektörünün önde gelen kurumlarından Under the Milky Way in kurucularından Pierre-Alexander Labelle, dijital pazarlama yöntemlerinden ve yeni sosyal medya yönetim yazılımı Waveback ten söz ederken, aynı zamanda farklı online dağıtım yöntemlerini karşılaştırarak değerlendirecek. 08 Nisan Pazartesi Saat: Politik sinemanın en çok saygı duyulan temsilcilerinden usta yönetmen Costa-Gavras ın yapıtları her zaman tartışma yaratan, kışkırtıcı filmler oldu. Missing / Kayıp, Z, Eden á l ouest / Cennet Batıda gibi filmleriyle her zaman eşitsizliğe, insan hakları ihlallerine, faşizme karşı sözü olan Costa-Gavras, festival kapsamında vereceği bu sinema dersinde kendi sinemasını, politik sinema yapımının içyüzünü anlatacak. Sinemadaki ilk yıllarından festival programında da yer alan son filmi Kapital e, değişen dünyayla birlikte sinemasının da nasıl evrildiğini anlatan Gavras a, sinema yazarı Alin Taşçıyan moderatör olarak eşlik edecek. Yer kapasitesi sınırlıdır. Katılmak isteyenler yer kuponlarını etkinlik sabahı dan itibaren Akbank Sanat tan alabilirler. Gürcistan - Türkiye Sineması Buluşması Son yıllarda uluslararası festivallerde Gürcistan filmleri büyük ilgi görüyor. İlk Türkiye - Gürcistan ortak yapımı Rüzgârın Hatıraları filminin yapımcı ve yönetmeni Özcan Alper (Nar Film), Vladimer Katcharava (20 Steps Productions) ve Gürcistan Film Merkezi yöneticilerinden Salome Sepashvili ve Gürcistan Eurimages temsilcisi Tamara Tatishvili ile T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdür Vekili Mesut Cem Erkul un konuk olacağı panelde film fonları ve film yapım şartları değerlendirilecek. Köprüde Buluşmalar seminerlerine katılım ücreti toplam 75 TL dir. 30 Mart tarihine kadar İKSV Köprüde Buluşmalar ofisinde, festival sırasında ise Akbank Sanat festival merkezi, konuk ağırlama bölümünde ön kayıt yapılması gereklidir.

7 KÖPRÜDE BULUŞMALAR SEMİNERLERİ (32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA) 09 Nisan Salı Saat: AKBANK 9. KISA FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLÜ FİLMLER (32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA) 13/14 NİSAN Saat: Polonya Film Sektörü ile Tanışma Önümüzdeki yıl Türkiye ile diplomatik ilişkilerinin 600. yılını kutlayacak olan Polonya ile ileride gerçekleşecek ortak yapımların da ilk adımı olacak bu panelde, Polonya Film Merkezi işbirliğiyle Lodz Sinema Okulu ve Wajda Okulu temsilcileri de yer alacaklar. 09 Nisan Salı Saat: Sinemada Edebiyat Uyarlamaları Üzerine Sinema Dersi Türkiye sinemasında örneklerini son yıllarda görmeye başladığımız edebiyat uyarlamaları konusuyla ilgilenen yapımcı, yönetmen ve senaristleri hedefleyen bu sinema dersi, Torino Film Lab kapsamında geçen sene başlayan Uyarlama Atölyesi'nin kurucularından Isabelle Fauvel in katılımı ile düzenleniyor. Isabelle Fauvel, Torino Film Lab atölyesi hakkında kısaca bilgi verecek ve sinemada edebiyat uyarlamalarının aşamaları konusundaki 12 önemli nokta yı da paylaşacak. 11 Nisan Perşembe Saat: Ortak Yapımlarda Yaşanan Post-prodüksiyon Sorunlarına Çözüm Önerileri Birçok yapımcının aşina olduğu ortak yapımlarda postprodüksiyon aşamasında yaşanan sorunlara çözüm önerileri, bu konuda atölyeler düzenleyen ep2c nin kurucularından yapımcı Diana Elbaum (Entre Chien et loup) ve İsrail Film Fonu yöneticisi ve yapımcı Katriel Schory tarafından sinemacılar ile paylaşılacak. Köprüde Buluşmalar seminerlerine katılım ücreti toplam 75 TL dir. 30 Mart tarihine kadar İKSV Köprüde Buluşmalar ofisinde, festival sırasında ise Akbank Sanat festival merkezi, konuk ağırlama bölümünde ön kayıt yapılması gereklidir. En İyi Belgesel Film Bay Siebzehnrübl Yönetmen: Tuna Kaptan Belgesel Mansiyon Termik İstemeyük - 24 Yönetmen: Caner Özdemir Belgesel Mansiyon Dom Yönetmen: Halil Aygün En İyi Kurmaca Film Buhar - 12 Yönetmen: Abdurrahman Öner Kurmaca Mansiyon Yüksük Yönetmen: Enes Yurdaün Kurmaca Mansiyon Kırılmayan Yönetmen: Cansu Boğuşlu En İyi Canlandırma Film Sirk Aşkı - 2 Yönetmen: Akile Nazlı Kaya Canlandırma Dalı Mansiyon 0.5 Saniye Sonra Yönetmen: Ayce Kartal Canlandırma Dalı Mansiyon Balıklı Animasyon Yönetmenler: Ece Zeber, Barış Özyurt Etkinlikler ücretsizdir.

8 MÜZİK-DANS DENEY-im EXPER-imen-T 12 NİSAN CUMA Canlı Elektroakustik Müzik: Mehmet Can Özer Dans: Korhan Başaran Besteci Mehmet Can Özer ve koreograf Korhan Başaran dan bilinmeze doğru atılan bir adım. Henüz keşfedilmemiş, tekrarlanamayacak bir sürecin, oluş anının paylaşımına davet. Bu bir gecelik disiplinlerarası gösteride Başaran ve Özer, yaşamsal deneyimlerini sanatsal bir perspektifle yansıtarak, elektroakustik müzik ve modern dansı doğaçlama teması üzerinden izleyiciyle buluşturacak. Etkileşimin ana kaynağını metafizikten hareketle yapacak olan sanatçılar, sessel evrenin ve bedenin iç içeliği ve etkileşimini sorgulayacaklar. Korhan Başaran Korhan Başaran, öncelikle kıyısından müzikle, daha akademik bir şekilde oyunculuk aracılığıyla sanatla tanışmış, sonra da kendisini en özgür kılan sanat formu olan dansa âşık olmuştur. Yeni yüzyılla birlikte formların deforme edildiğine, sadece formlara takılıp kalanların içlerinin boşaldığına, demode olduğuna tanık olmaktadır... Bu dönemin, anın sanatını aramaktadır. New York ta yaşamakta olup, bir süreliğine İstanbul da gerçekleştireceği projeler için heyecan duymaktadır. Mehmet Can Özer Besteci Mehmet Can Özer 1981 yılında doğdu. Bilkent, Cenevre, Zürih konservatuvarları ve Berlin Teknik Üniversitesi nde eğitim gördü. Halıcı-Midi Beste Yarışması (1998), Bourges Uluslararası Elektroakustik Müzik Yarışması (2003 ve 2007), Goethe Enstitüsü Sanatçı Ödülü (2006) ve SWR Experimental Studio (2008) ödüllerine layık görüldü. Pek çok uluslararası festivalde ülkemizi temsil etti ve ustalık sınıfları yönetti yılında Türkiye deki ilk elektroakustik müzik albümü olan Siyah Kalem Dansı yayınlandı yılında Sonpozisyonlar albümü Berlinz Records etiketiyle Avrupa da yayınlandı ve aynı yıl müzik teknolojileri alanında Doçent oldu. Halen Aşure isimli yazılımı geliştirerek konserler vermektedir. Doktora sonrası çalışmalarını Berlin Teknik Üniversitesi nde tamamlayan Mehmet Can Özer in çalgı kompozisyonları çeşitli ülkelerde seslendirilmekte, sanatçı görsel/işitsel yerleştirmeler de yapmaktadır. Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

9 KORO ATÖLYESİ/MASTERCLASS/KONSER NIGEL SHORT NİSAN Saat: 11.00/14.00/18.00/20.00 Şef: Nigel Short Şef ve yönetmen Nigel Short, Londra Kraliyet Müzik Koleji nde şan ve piyano dersleri aldı yılında dünyaca ünlü King s Singers Topluluğu na katılmadan önce, The Tallis Scholars, Westminster Abbey, The King s Consort ta görev alıp, tüm Avrupa da opera ve oratoryolarda solistlik yaptı de Tenebrae vokal topluluğunu kurdu. Nigel Short, gerek konserlerde gerek kayıtlarda, London Symphony Orchestra, Chamber Orchestra of Europe, Royal Philharmonic Orchestra, English Chamber Orchestra, English Concert gibi önemli orkestraları yönetti, EMI Classics, Warner Classics, Decca Records, LSO Live ve Signum Records için kayıtlar yaptı. KORO ATÖLYESİ NIGEL SHORT ÇAĞDAŞ KORO MÜZİĞİ NİSAN Saat: 11.00/14.00 Etkinlikler ücretsizdir. MASTERCLASS NIGEL SHORT ŞAN 13 NİSAN CUMARTESİ Saat: KONSER ŞEF: NIGEL SHORT REZONANS-ÇAĞDAŞ KORO MÜZİĞİ VE SOLİSTLER 14 NİSAN PAZAR Tam: 10 TL Öğrenci: 5 TL Çağdaş besteci Eric Whitacre ın müziği, Nigel Short un yönetimi ile yorumlanıyor. 40 kişilik koronun sesleri kaynaşırken, olağanüstü bir çağdaş vokal müziği akşamı Akbank Sanat ta ilk kez izleyici ile buluşuyor. Etkinlik Koro Kültürü Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir. Konser 6. Kat ta gerçekleşecektir.

10 KONSER A CAPELLA BOĞAZİÇİ FAZIL SAY'IN A CAPELLA ESERLERİ 16 NİSAN SALI Çağımızın dehalarından piyanist ve besteci Fazıl Say ın şarkıları, 16 Nisan akşamı Akbank Sanat ta A Capella Boğaziçi tarafından seslendirilecek. Fazıl Say ın caz aranjmanları Paganini Jazz, Mozart Alla Turca ve Summertime; Fazıl Say ın eserleri İstanbul u Dinliyorum, 3 Ballad ve Bodrum ile seyirci karşısında olacak. Fazıl Say repertuarının yanı sıra A Capella Boğaziçi, caz standartları da seslendirecek. A Capella Boğaziçi Seren Akyoldaş, soprano Ezgi Arslan, alto Kaan Bayır, tenor Recep Gül, bariton Ali Göktürk, bas 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü üyeleri tarafından Boğaziçi Singers A Capella Quintet ismiyle kurulan grup, 2004 yılında A Capella Boğaziçi ismini almıştır yılında ilk albümünü Kerem Görsev prodüktörlüğünde çıkaran grubun kayıtları Uluslararası İstanbul Festivali CD sinde ve DMC Jazz Label karma albümünde de yer almayı başarmıştır. Topluluk, 12. ve 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, İKSV 10., 11. ve 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivalleri, Korofest 2012, ODTÜ Mart Fest 2, Alem Jazz Park Project, Eskişehir Caz Festivali, 6. Bodrum Caz Günleri, Boğaziçi Caz Günleri gibi pek çok festivale katılmış; Akbank Sanat, İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Ankara ÇSM, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Nardis Jazz Club, Berlin-Tiyatrom gibi pek çok önemli mekânda sahne almıştır. Temmuz 2012 de çalışmalarına başlanan A Capella Boğaziçi-Fazıl Say Şarkıları albümünün hazırlıkları içinde olan A Capella Boğaziçi ni 2013 te yoğun bir konser takvimi bekliyor. Bilet fiyatı: 10 TL

11 KONSER AYDIN ESEN RANDY ESEN 17 NİSAN ÇARŞAMBA Aydın Esen, piyano, tuşlu çalgılar Randy Esen, vokal Dünyaca tanınmış iki önemli müzisyen uzun bir aradan sonra birlikte ilk kez Akbank Sanat sahnesinde olacaklar. Aydın Esen Derin müzikal anlayışı, detaylı ve hiçbir tür ayrımı yapmaksızın sürdürdüğü çalışmalarının yanı sıra dünyanın en ünlü isimleri ve grupları ile birlikte yaptığı çalışmalarla tanınan ünlü piyanist Aydın Esen ve en az kendisi kadar bilinen ve takdir gören caz vokali eşi Randy Esen, bugüne değin edindikleri müzikal birikimlerini izleyiciler ile paylaşacaklar. Kendine has bir vokal tekniği olan ve bugüne kadar bir çok genç solist yetiştirmiş Randy Esen, piyanist eşi Aydın Esen ile birlikte güzelliklerle dolu soluksuz bir konser sunacak de New York a yerleşen sanatçı, Eddie Gomez ve Marcello Pellitteri ile yaptığı Trio başlıklı kaydıyla büyük yankı uyandırdı. Bestecilik, tuşlu çalgılar ve elektronik müzik dallarında pek çok ödül kazanan Esen in kazandığı en önemli ödüllerden birisi 1989 yılında Uluslararası Paris Piyano Yarışması nda kazandığı 1.lik ödülüdür da Randy K., Francis Bourrec, Peter Herbert ve Can Kozlu yla kaydettiği So Many Lifetimes albümü tüm dünyada büyük yankılar uyandırdı ve Yılın Albümü seçildi arasında yeni bir döneme giren Esen, modern zamanların en önemli konularıyla uğraşmaya başladı ve 80 li, 90 lı yıllardaki yoğun dünya turnelerinde bestelediği ve kaydettiği en önemli parçalarını tekrar gözden geçirdi ve onlara son halini verdi. Bunların arasında bazılarının tamamlanması yirmi yılı alan büyük çaplı elektronik müzikler vardı. Bu arada New York a giderek Dave Liebman, Steve Smith ve Anthony Jackson la beraber Flashpoint albümünü kaydetmiş ve eleştirmenlerden büyük övgü almıştır. Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

12 KONSER HUMCRUSH SIDSEL ENDRESEN 19 NİSAN CUMA Sidsel Endresen, vokal Ståle Storløkken, tuşlu çalgılar Thomas Strønen, davul 2004 yılında Norveç te kurulan, davulda Thomas Strønen ve tuşlu çalgılarda Ståle Storløkken den oluşan Humcrush, fütürist elektro-caz tınılarını klavye ve davulun aralıklarla damlayan kısa vuruşlarıyla birleştiren deneysel bir gruptur. Birbirlerinden aldıkları esinlemelerle müziklerini spontane yaratan Humcrush, birkaç yıldır Norveç in caz divası Sidsel Endresen ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Sidsel Endresen: 21. yüzyıl Norveç cazının en önemli kadın seslerinden biri olan Sidsel Endresen, sesini bir enstrüman gibi kullanarak, başta caz, tiyatro ve film müziği olmak üzere yenilikçi her türlü sanatsal ifadeye açık bir vokalisttir. İngiltere de edebiyat ve antropoloji eğitimi aldıktan sonra orada besteci ve şarkıcı olarak çalışmaya başladı. Chipahua ve Jon Eberson Group ile çalıştıktan sonra kendi adına albümler çıkarmaya başladı. İki kere Norveç in Grammy si kabul edilen Spellemannprisen ödülüne layık görülen Endresen, bugün birçok genç caz vokalisti için hâlâ ilham kaynağı olmayı sürdürmektedir. Bugüne kadar ECM ve ACT gibi önemli müzik şirketlerinden albümler çıkaran ve birçok ödül alan sanatçı, 2008 yılında çıkardığı Punkt Live Remixes vol. 1: Sidsel Endresen 7 Jon Hassel isimli son solo albümünün yanı sıra halen önemli caz sanatçılarıyla da birlikte albüm çalışmalarına devam etmektedir. Ståle Storløkken: Besteci müzisyen Storløkken, gitarist Terje Rypdal ile yaptığı çalışmalarla ismini duyurdu. Daha sonra Supersilent, Motorpsycho ve Humcrush gruplarının kurucusu oldu yılında, Kongsberg Caz Festivali tarafından sipariş edilen Eight Thirty adlı eseri piyanist Christian Wallumrød ile birlikte besteledi. Thomas Strønen: Besteci ve davulcu Thomas Strønen hem kendi grupları hem de birçok sanatçı ile 40 a yakın albümde yer almıştır. Cheltenham gibi önde gelen festivaller için eserler bestelemiştir. Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL WORKSHOP HUMCRUSH&SIDSEL ENDRESEN 19 NİSAN CUMA Saat: 17.00

13 WORKSHOP-DANS-KONSER PANDA VAN PROOSDIJ NİSAN Panda van Proosdij Hollanda daki Rotterdam Dans Akademisi nde okudu. Codarts Rotterdam, Müzik ve Tiyatro Eğitimi Departmanı nda konuk eğitmen ve Wilma ten Wolde liderliğindeki Hollanda Çocuk ve Gençlik Korosu nda hareket koçu ve yönetmen olarak görev aldı. Panda, Europa Cantat, Mainz 2006, Utrecht 2009, Bonn 2008 ve 2010, Pärnu / Estonya 2011, Torino 2012 ve AMJ tarafından organize Eurotreff (Wolfenbüttel 2007) gibi farklı Avrupa festivallerinde eğitmenlik ve atölye liderliği yaptı. WORKSHOP SES VE BEDEN NİSAN Saat: Etkinlikler ücretsizdir. Panda van Proosdij yıllardır Ses & Fizik adlı bir yöntem üzerinde çalışıyor. Bu yöntem, iyi bir fiziksel bilinç, sağlıklı bir vücut duruşu oluşturarak ve vücutta gerginlik ve rahatlama arasındaki doğru dengeyi bularak, ses veya enstrümana destek olmayı amaçlayan bir yöntemdir. DANS-KONSER 26 NİSAN CUMA Dans Performansı Saat: Konser (Rezonans) Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL Bu özel projede, koro müziğinin büyülü tınıları ünlü koreograf Panda van Proosdij in Rezonans için hazırlamış olduğu koreografi ile buluşuyor. İnsan sesi ve beden dilinin buluşmasıyla, vokal müziği yeni bir boyut kazanıyor.

14 KONSER REZONANS 26 NİSAN CUMA Saat: Şef: Burak Onur Erdem Koreograf: Panda van Proosdij Bu projede çağdaş müzik korosu Rezonans ile ünlü koreograf Panda van Proosdij aynı sahnede buluşuyor. Rezonans, koro müziğini en kaliteli şekilde icra etmek üzere 2010 sonunda kuruldu. 24 tecrübeli koristten oluşan topluluk; Borusan Müzik Evi, Aya İrini, Avusturya Kültür Ofisi gibi mekânların yanı sıra, birçok koro festivalinde ve Türkiye nin farklı şehirlerinde performans gösterdi. Rezonans, gerek koro şefliği atölyelerinde, gerekse uluslararası projelerde Simon Carrington, Volker Hempfling, Klaus-Jürgen Etzold, Qin Huang gibi konuk şeflerle çalışma ve Hasan Uçarsu, Özkan Manav ve Kamran İnce gibi Türk besteciler ile yeni koro eserlerinin prömiyerlerini hazırlama imkânı buldu. Rezonans, çağdaş müzik üzerine odaklanıyor ve yeni Türkçe eserleri gün ışığına çıkarmaya hazırlanıyor. Burak Onur Erdem Boğaziçi Üniversitesi nden Rektörlük Ödülü ile mezun oldu. Araştırma görevlisi olarak çalıştığı İTÜ MIAM da müzik doktorasını sürdürmektedir. Koro Kültürü Derneği nin kurucularından olup, Avrupa Korolar Federasyonu Gençlik Komitesi başkan yardımcısıdır. Uluslararası koro şefliği sınıflarında Eby, Hempfling, Szabo, Carrasco, Bernius, Guinand, Prinz, Grün gibi ustalarla çalışma fırsatı buldu. Koro festivalleri, şeflik kursları ve koro atölyeleri başta olmak üzere, Türkiye de birçok projeye imza attı. İstanbul merkezli oda korosu Rezonans ın şefliğini yürütmektedir. Konser 6. Kat ta gerçekleşecektir.

15 PANEL NOTALARDAN SESE YOLCULUK SÖYLEŞİ ÖNCE SÖZ VARDI 26 NİSAN CUMA Saat: NİSAN PERŞEMBE Saat: Şef: İbrahim Yazıcı Besteci: Hasan Uçarsu Şef: Burak Onur Erdem Bestecinin kalemi, portedeki ilk notaları çizmeye başladığında, çoktan müzik eserini oluşturan tınılar oluşmuştur bile. Hele bir de kâğıda dökülen armoniler, usta bir şairin dizelerinden ilham alıyorsa, edebiyatın kendine has anlatım gücü de bu süreçte yerini alır. İşte bu söyleşide, bir koro eserinin tüm oluşma süreçleri besteci Hasan Uçarsu ve koro şefi Burak Onur Erdem in paylaşımları ile tartışılacak. Bir eser nasıl ortaya çıkar? Şiir, müzik notalarına dönüşürken nasıl süreçler yaşanır? Koro şefi, tüm bu hazırlanan eseri alıp, ne gibi bir yaklaşım ile sahneye taşır? Çağımızda besteci ve icracı ortaklığından oluşan bu ilginç süreci anlatan söyleşi, tüm çağdaş müzikseverlerin ilgisini çekecek. İbrahim Yazıcı, vokal müziğin söz üzerine yazılması ve bestecinin sözü ele alış biçimi, konusu ile deneyimlerini izleyicisiyle paylaşacak. Türkiye nin önde gelen tüm orkestraları ile konserler veren sanatçı, Berlin Filarmoni, Hamburg Musikhalle, Seul Art Center, Stuttgart Liederhalle, Tel Aviv Performing Arts Center, Palau dela Musica Valencia gibi önemli müzik merkezlerinde, Deutche Symphonie Orchester Berlin (Eski RIAS), Den Haag Het Residentie, Ensemble Rezonans, Camerata de France gibi pek çok toplulukla konserler verdi ve yurtdışında konserleri hakkında büyük övgü topladı yılından beri Fazıl Say la aralıksız konserler veren Yazıcı, bestecinin Metin Altıok Oratoryosu nun ilk seslendirilişi ve CD kaydı ile Nâzım oratoryosunun Bilkent Senfoni Orkestrası ile CD ve DVD kaydını yaptı. Başarılı çalışmalarından ötürü 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Sanat Teşvik Ödülü ve 2005 yılında İtalya Cumhurbaşkanı tarafından Cavalleria della Soliderita şövalyelik unvanıyla onurlandırıldı.

16 DÜNYA CAZ GÜNÜ MASTERCLASS AYDIN ESEN 21. YÜZYILDA MODERN MÜZİK 29 NİSAN PAZARTESİ Saat: DÜNYA CAZ GÜNÜ GENÇLİK KONSERİ OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI Saat: Olgun Açar, davul Tamer Temel, tenor saksofon Volkan Polat, gitar Volkan Topakoğlu, bas Jef Giansily, piyano Aydın Esen, piyano Aydın Esen, deneyimlerini izleyecilerle paylaşırken, kendisine yöneltilen soruları yanıtlayacak, ayrıca genç yetenekleri dinleyerek onlara önerilerde bulunacaktır. Esen; bestecilik, klavyedeki virtüözitesi ve elektronik müzikte yaptıklarından dolayı sayısız ödüle layık görülmüştür. Sanatçının Mayıs 2001 de Miroslav Vitous ve Vinnie Colaiuta ile birlikte yaptığı Living adlı albüm, müzikteki yeni boyutları göz önüne sermektedir. Akbank Sanat, Dünya Caz Günü nde genç müzisyenlere kapılarını açıyor. 22. Akbank Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilen JAmZZ Genç Yetenekler Yarışması en iyi performans ödülü sahibi Olgun Açar, 2010 çıkışlı albümü Barcelona ile beğeni kazanan Tamer Temel, Türkiye nin önemli genç bas gitaristlerinden biri olan Volkan Topakoğlu, önde gelen caz sanatçıları ile çalışmış, başarılı gitarist Volkan Polat ve İstanbul da yaşayan 1980 doğumlu Fransız piyanist Jef Giansily den oluşan Olgun Açar Quartet izleyicilere keyifli bir müzik ziyafeti sunacaklar. Konser Akbank Sanat Kafe de 4. Kat ta gerçekleşecektir.

17 DÜNYA CAZ GÜNÜ KONSER TULUĞ TIRPAN TRIO 30 NİSAN SALI Tuluğ Tırpan, piyano Volkan Hürsever, kontrbas Ediz Hafızoğlu, davul Balkan ve Türk şarkıları üzerine özgün doğaçlamalarının yanı sıra klasik müzik eserlerine getirdiği eşsiz yorumlarla tanınan Tuluğ Tırpan, Volkan Hürsever ve Ediz Hafızoğlu ndan oluşan üçlüsü ile Akbank Sanat sahnesine konuk oluyor. Türkiye nin önemli caz ve klasik müzik piyanistlerinden biri olan Tuluğ Tırpan ın 30 Nisan Salı akşamı gerçekleşecek olan konseri, Dünya Caz Günü kapsamında izleyiciler ile bir buluşma olacak. Tuluğ Tırpan 1970 yılında İstanbul da doğan Tuluğ Tırpan, Bilkent Üniversitesi nin ardından Viyana Konservatuvarı ve Viyana Akademisi nde piyano, kompozisyon ve oda müziği eğitimi aldı. Müziğinde salt klasik caz ile sınırlı kalmayarak klasik Batı müziği, etnik halk ezgileri ve modern müzikten de yararlanan Tuluğ Tırpan, 2005 ten günümüze solo ve trio albümler yayımladı. Trilok Gurtu nun yeni albümü Spellbound-Moosicus Records da birlikte çalıştığı usta piyanist, Ediz Hafızoğlu ve Volkan Hürsever ile 2012 yılının Aralık ayında büyük beğeni toplayan My Blue Color albümünü kaydetti. Sanatçının 2002 yılında George Orwell in 1984 kitabından esinlenerek bestelediği HEARTS müzikali Musical Cocktail dergisi tarafından son yıllarda Almanca konuşulan ülkelerde bestelenmiş en iyi müzikal olarak değerlendirildi yılında müzik direktörlüğünü yaptığı Scherzo Yaz Festivali-Klagenfurt da Mozart ın Figaro nun Düğünü operasının temalarından yola çıkarak bestelediği caz stilindeki ikinci müzikali FIGARO çok büyük beğeni topladı; sonraki sene Bloch & Erben tarafından satın alınan eser, Almanya da da birçok yerde seslendirildi yılında bestelediği Mevlana Senfonik Şiiri ile eleştirmenlerden Sıra dışı, Nefes kesici ve 2007 yılının en dikkate değer eseri şeklinde övgüler alan Tuluğ Tırpan, 21. Ankara Film Festivali nde Büyük Oyun filmi ile en iyi müzik ödülüne layık görüldü. Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

18 DANS GÖSTERİSİ MEDIATION URI & JOHAN İLE YOLCULUK URI & JOHAN İLE YOLCULUK Koreografi: Uri Ivgi & Johan Greben Işık Tasarımı: İlhami Gürsoy Uzun yıllardır birlikte çalışan ve 2003 yılından bu yana dünyaca ünlü uluslararası pek çok dans grubunun koreografisini gerçekleştiren Uri Ivgi ve Johan Greben in geçtiğimiz ay Akbank Sanat ta gerçekleştirdikleri atölye çalışması sonucu hazırlanan Uri & Johan ile Yolculuk, izleyiciyi tutkulu ve teatral bir yolculuğa çıkarıyor. MEDIATION Koreografi: Sidra Bell 18/30 NİSAN Amerikalı ünlü sanat yönetmeni ve koreograf Sidra Bell in Mart ayında Akbank Sanat ta bir hafta boyunca gerçekleştirmiş olduğu atölye çalışması sonucunda ortaya çıkan Mediation isimli koreografi dans severler ile buluşuyor. Bilet fiyatı: 10 TL DANS GÖSTERİSİ DANS DERSLERİ 12/19/26 Nisan tarihlerinde saatleri arasında Koreograf Korhan Başaran ın teknik dersleri devam edecektir. Dans Atölyesi nde düzenlenen Modern Dans Dersleri 3 ayrı seviyede yapılmaktadır. Bilet fiyatı: 10 TL

19 DANS ATÖLYESİ - WORKSHOP NİSAN Saat: DÜNYA DANS GÜNÜ DANS ATÖLYESİ 29 NİSAN PAZARTESİ Ünlü Fransız sanat yönetmeni ve koreograf Loïc Perela, Nisan ayında Akbank Sanat ta dans tutkunlarıyla buluşuyor doğumlu Loïc Perela, Scapino Ballet Rotterdam için aralarında, Hmm mm m (2009), Craquer la peau (2010), Par la main (2011) in de bulunduğu pek çok koreografi gerçekleştirdi. Donlon Dance Company de (Saarbrücken, Almanya) A la reflexion (2007) ve Avec le printemps derriere (2010) adlı koreografilerini sahneledi Hannover Koreografi Yarışması nda The Scapino Production Ödülü nü kazanan Loïc Perela, Europa Danse (Fransa), IT Dansa (İspanya), Donlon Dance Company (Almanya) ve Scapino Ballet (Hollanda) gibi topluluklarda dans etti. Serbest koreograf olarak çalışan Perela, 2012 de Dansateliers in One Night Dance projesi için Au creux de l oreille koreografisini gerçekleştirdi. Bilet fiyatı: 10 TL 05 NİSAN CUMA AÇIK PROVA-DANS GÖSTERİSİ Koreografi: Loïc Perela 1-5 Nisan haftası boyunca repertuar çalışması gerçekleştirilecek ve 5 Nisan da bu çalışmaların açık provası Akbank Sanat 6. Kat ta yapılacaktır. Klasik Bale Dersi - Suzan Alev Gören Saat: Çağdaş Dans Atölyesi - Korhan Başaran Saat: Dünya Dans Günü nedeniyle dersler ücretsiz ve herkese açıktır. Katılım 25 kişiyle sınırlıdır. Davetiyeler etkinlik günü etkinlik saatinden 1 saat öncesinde Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir. İSTANBUL DA BİR GATHERING İki Ayrı Performans Gathering Korhan Başaran ın yarattığı ve New York ta sürdürdüğü, aynı zamanda bir gösteri metodu olarak da kullanılan, farklı disiplinlerden sanatçıların katıldığı deneysel bir açık alandır. Davet edilen sanatçıların ve seyircilerin kendileri de açık bir enstelasyonun parçaları haline gelmektedirler. Anın bilgisini kullanma, diğer kişinin getirdiği bilgiye açık olma ve bu bilgiyi paylaşıp geliştirerek deneyimleme gibi fikirlerle temellendirilen The Gathering in İstanbul daki ilk ayağı gerçekleştirilecektir. Bu performanslar, sürpriz sanatçıların katılımı ile Dans ve Müzik-Tiyatro buluşması şeklinde gerçekleşecektir. Ayrıca interaktif ışık tasarımı da gösterimin bir parçası olacaktır. Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

20 ÇAĞDAŞ SANAT SÖYLEŞİLERİ MÜZELERDEN ÇOK MU SIKILDIK? 18 NİSAN PERŞEMBE Saat: ÇAĞDAŞ SANAT ATÖLYESİ BARIŞ KARAYAZGAN SANAT VE ÇOCUKLAR ÜZERİNE FARKLI BİR BAKIŞ "SANAT, YARATICILIK, YETENEK VE ÇOCUKLAR" / UYGULAMALI SEMİNER NİSAN Saat: Konuşmacı: Dr. Ayşe Hazar Köksal (Sanat Tarihçisi) Moderatör: Yrd. Doç. Dr. Nusret Polat (Okan Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi) Bu konuşma, umut vadettiği kadar ciddi endişeleri de barındıran güncel sanat dünyasında müzelerin işlevlerini yeniden tartışmak amacındadır. Bu vesileyle yakın dönemde sıkça gündeme gelen kamusal/özel müze kavramları, birbirinden farklı ama birbirini tamamlayan işlevleri ve sınırlılıkları üzerine sohbet edilecek. Müzelerden sıkıldık mı? Yoksa müzenin ne olduğunu anlamaya ve sormaya yeni mi başladık? Akbank Sanat ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen bu konuşma dizisi, güncel sanat ortamımızın farklı meselelerini tartışmak üzere her ay bir kişiyi kendi çalışma alanı içerisinde konuşmaya davet ediyor. Çocuklar niçin sanat yapar?, Sanat bizler ve özellikle çocuklar için çok mu önemli?, Yetenek nedir ve gerekli midir? sorularına değişik cevaplar bulabilir miyiz? Sanatçı ve Sanat eğitmeni N. Barış Karayazgan kurucusu olduğu PACE Çocuk Sanat Merkezi nde ve değişik projelerde yaşadığı tecrübelerinden ve çocuklardan öğrendiklerini sizlerle paylaşacak. Çocuklarla sanat çalışmaları yaparken farklı yaklaşımlar ve öneriler de sunulacak. Sanat ve çocuklarla ilgili olan herkese açık olan bu seminerde, fikirler paylaşılırken, çok farklı yaklaşımlara da tanık olabiliriz. Dört gün boyunca değişik sanat eserlerini incelerken, hararetli tartışmalar yaşayacak, farklı yaklaşımlar inceleyecek ve yaratıcı sanat ortamları konusunda ortak noktalar bulmaya çalışacağız. Katılımcı sayısı sınırlıdır. Davetiyeler, etkinlik günü etkinlik saatinden 1 saat öncesinde Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir.

KÖPRÜDE BULUŞMALAR 2013 PANEL VE SİNEMA DERSLERİ

KÖPRÜDE BULUŞMALAR 2013 PANEL VE SİNEMA DERSLERİ KÖPRÜDE BULUŞMALAR 2013 PANEL VE SİNEMA DERSLERİ 05-12 Nisan 2013 Köprüde Buluşmalar sponsoru EFES 05 NİSAN CUMA 14:00 15:30 Proje Geliştirme Aşaması Hakkında Ne Biliyoruz? What Do We Know About Project

Detaylı

Koro Okulu Bahçeşehir Üniversitesi BAUART Koro Şefliği Sertifika Programı. Takvim & Plan. 1) Haftasonu Modülleri

Koro Okulu Bahçeşehir Üniversitesi BAUART Koro Şefliği Sertifika Programı. Takvim & Plan. 1) Haftasonu Modülleri Koro Okulu 2017 Bahçeşehir Üniversitesi BAUART Koro Şefliği Sertifika Programı BAUART Koro Okulu, 3. sezonunda yepyeni bir programla genç koro şeflerini ağırlamaya hazırlanıyor. Yeni programa göre, 6 aylık

Detaylı

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Antik Tiyatro da başladı

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Antik Tiyatro da başladı Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Antik Tiyatro da başladı 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bodrum Antik Tiyatro da sanatseverlerle buluştu. 12 yıldır Bodrum un Gümüşlük beldesinde gerçekleştirilen

Detaylı

Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi.

Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. Uluslararası İzmir Film Festivalinin Tarihçesi Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. İzmir Film Festivali, 11

Detaylı

D-MARİN DE, 3 TENOR U 3 BİN KİŞİ İZLEDİ

D-MARİN DE, 3 TENOR U 3 BİN KİŞİ İZLEDİ D-MARİN DE, 3 TENOR U 3 BİN KİŞİ İZLEDİ Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu nun, Sanat Yönetmenliğini Yücel Canyaran ın üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 31 Temmuz/ 1-2-3

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 07 Kasım-08 Aralık SERGİ Renklerin Hikayesi Resim Sergisi Necla Coşkun Sergi Açılışı: 07 Kasım, Salı, 17:30 Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Necla Çoşkun

Detaylı

AASSM KONSERLERİ.

AASSM KONSERLERİ. AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr 1 FESTİVAL İZMİR AÇILIŞ KONSERİ / SERTAB ERENER & İZMİR BIG BAND 17 EKİM 2017, SALI Saat: 20:00 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / BÜYÜK SALON HAKKINDA Türkiye'nin en

Detaylı

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon geçirdi.

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon geçirdi. Aylık Elektronik Haber Servisi Ocak 2012 Sanatla dolu geçen bir dönem daha: Sevgi Gönül Kültür Merkezi Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon

Detaylı

Festivalin Tarihçesi

Festivalin Tarihçesi Festivalin Tarihçesi Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. İzmir Film Festivali, 11 yıl boyunca dünyadan ve

Detaylı

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur.

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 17.07.2012 Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 1-15 Temmuz 2012 Pazar ÇOCUKLAR ARASI YETENEK YARIŞMASI

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 06-28 Şubat SERGİ Ege Üniversitesi Levanten Köşkleri Fotoğraf Sergisi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Levanten evleri İzmir in mimarlık tarihinin önemli

Detaylı

ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI!

ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI! ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI! 51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ'NİN ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI'NIN JÜRİSİ BELLİ OLDU Bu yıl 51.si düzenlenecek olan Uluslararası Antalya

Detaylı

FAZIL SAY BÜYÜK ALKIŞ ALDI

FAZIL SAY BÜYÜK ALKIŞ ALDI FAZIL SAY BÜYÜK ALKIŞ ALDI Bu yıl 10 uncusu düzenlenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 31 Temmuz/1-2-3 Ağustos tarihleri arasında Bodrum da gerçekleştiriliyor. Festivalin açılış

Detaylı

Turkish Jazz Week #5 Edition 2016 Official Concert Program

Turkish Jazz Week #5 Edition 2016 Official Concert Program - 12 Nisan 2016: Mercan Dede, Kırmızı Salon, Priştine - 14 Nisan 2016: Aydin Esen Trio, Kırmızı Salon, Priştine - 13 Nisan 2016: Eren Coşkuner Quarted, "Prenk Jakova" Music School, Yakova - 15 Nisan 2016:

Detaylı

Uçan Süpürge İçin Ankara'ya Geliyorlar

Uçan Süpürge İçin Ankara'ya Geliyorlar On5yirmi5.com Uçan Süpürge İçin Ankara'ya Geliyorlar 14. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Mayıs ayında dünyanın dört bir köşesinden çok sayıda sinemacıyı Ankara da ağırlayacak Yayın Tarihi

Detaylı

DOĞUDA VE BATIDA ORYANTALİZM

DOĞUDA VE BATIDA ORYANTALİZM DOĞUDA VE BATIDA ORYANTALİZM Bodrum Belediyesi nin etkinlik takviminde yerini alan ve yedincisi gerçekleşen olan Karsanat Barok Müzik Festivali, bu yıl da Antik Tiyatro da 9 ve 10 Eylül de halka açık ve

Detaylı

BASIN SPONSORLUĞU DOSYASI

BASIN SPONSORLUĞU DOSYASI 20-23 MAYIS 2017 DÜNYADA YANKI UYANDIRAN BİR ETKİNLİK 1998 yılından bugüne Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali sinemanın görsel gücünden yararlanarak kadının toplumsal konumunu sorgulamayı,

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MAYIS 2015 ETKİNLİK PROGRAMI

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MAYIS 2015 ETKİNLİK PROGRAMI EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MAYIS 2015 ETKİNLİK PROGRAMI 01,02,09,16,23,30 MOZART AKADEMİ MAYIS.2015 Çocuk Korosu ve Orf Eğitimleri YER : Seminer D Salonu 02,09,16,23,30 MAVİ SANAT MAYIS.2015

Detaylı

Tablo 4 Güzel Sanatlar Temel Alanı

Tablo 4 Güzel Sanatlar Temel Alanı Kod Bilim Alanı/Sanat Dalı Koşul No 411 Geleneksel Türk Sanatları 41 1 Müzik 42 4 Plastik Sanatlar 41 2 Sahne Sanatları 43 412 Sinema 41 6 Tasarım 41 413 Taşınabilir Kültür Varlıkları / Sanat Eserleri

Detaylı

Doçentlik Sınav Yönetmeliğinin 4. maddesinin 2/c hükmü yanı sıra aşağıdaki koşullar aranır.

Doçentlik Sınav Yönetmeliğinin 4. maddesinin 2/c hükmü yanı sıra aşağıdaki koşullar aranır. Tablo 4. Güzel Sanatlar Temel Alanı Not: Bu tablo ile ilgili koşullar (41, 42, 43,44, 45, 46), kısaltmalar ve tanımlar dokümanın sonunda yer almaktadır. Kod Bilim Alanı Koşul 41 No 401 Müzik 42 402 Sahne

Detaylı

Öğr. Gör. Dr. Çiğdem YİĞİT

Öğr. Gör. Dr. Çiğdem YİĞİT Öğr. Gör. Dr. Çiğdem YİĞİT Tel: +90 (224) 2940962 e-mail: cigdemyigit07@gmail.com Ankara da doğdu. Müzik eğitimine Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosunda şarkı söyleyerek başladı. 1992 yılında Gazi

Detaylı

Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme Puan Bildirim Formu

Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme Puan Bildirim Formu Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme Puan Bildirim Formu Kodu A Puan Grubu ARAŞTIRMA VE YAYIN ETKİNLİKLERİ A1. Makaleler A1.1 SCI (Science Citation Index)- Expanded, SSCI (Social Science

Detaylı

NEYZEN ERCAN IRMAK. 1956 yılında Eskişehir de doğdu. He was born in 1956, in Eskişehir.

NEYZEN ERCAN IRMAK. 1956 yılında Eskişehir de doğdu. He was born in 1956, in Eskişehir. 1 NEYZEN ERCAN IRMAK 1956 yılında Eskişehir de doğdu. He was born in 1956, in Eskişehir. 2 Müzik tutkusu, çocukluk yıllarında kaval çalarak başladı. Bu tutku onun önce Bursa ya, sonra İstanbul a yerleşmesine

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ NİSAN 2015 ETKİNLİK PROGRAMI

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ NİSAN 2015 ETKİNLİK PROGRAMI EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ NİSAN 2015 ETKİNLİK PROGRAMI 02.NİSAN.2015 03.NİSAN.2015 TUBİTAK BİLİM İNSANI DESTEKLEME VE DAİRE BAŞK. 46. Ortaöğretim Proje Yarışması ve İzmir Bölge Ödül Töreni

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI 2012-2013 AKADEMİK YILI 15 ŞUBAT 2012 TARİHİNDEN 17 EYLÜL 2012 TARİHİNE KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER I. MÜZİK BÖLÜMÜ AKADEMİK TEŞKİLAT ŞEMASI A)

Detaylı

0220 ŞUBAT - 27 NİSAN 2013

0220 ŞUBAT - 27 NİSAN 2013 0220 ŞUBAT - 27 NİSAN 2013 SERGİ - BAŞKALARININ HAYATI. TEKRAR VE HAYATTA KALMA ALEJANDRA LABASTIDA KONSERLER FAZIL SAY OZAN MUSLUOĞLU QUARTET ERMIR ABESHI, VALENTINA MESSA DANIEL HERSKEDAL, MARIUS NESET

Detaylı

14. New York Türk Film Festivali

14. New York Türk Film Festivali 14. New York Türk Film Festivali Değerli Başvuru Sahibi, Festivalimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. A.B.D. de yapılan tek düzenli Türk Film Festivali olma özelliğini kazanan ve son

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 02 Ekim, Pazartesi, 10:00 TÖREN Ege Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni Ege Üniversitesi Rektörlüğü 03-15 Ekim İpek Yolu Sakinleri Fotoğraf

Detaylı

YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: BĠLDĠRĠLER VE SUNUMLAR:

YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: BĠLDĠRĠLER VE SUNUMLAR: YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: Lisans bitirme tezi: "Kızılcahamam Düğün Gelenekleri ve Düğün Müzikleri" Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilimdalı

Detaylı

17:30-18:00 METRODA "FLASH MOB" Taksim metrosu Anında katılıma açık!

17:30-18:00 METRODA FLASH MOB Taksim metrosu Anında katılıma açık! SAAT ETKİNLİK MEKAN BİLET SATIŞ REZERVASYON 9 EKİM SALI 13:00-16:00 ATÖLYE 01 LeeLa Petronio Beden müziğinin keşfi I Bu Atölye'nin 2. bölümü 11-Ekim Perşembe 13:00-16:00, ortak gösteri perşembe 19:00'da

Detaylı

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI 86. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI 86. KEZ KAPILARINI AÇIYOR İZMİR ENTERNASYONAL FUARI 86. KEZ KAPILARINI AÇIYOR İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı on gün sürecek

Detaylı

Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com

Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com 1972 Bursa doğumlu olan Öğretim Görevlisi Z.Göknur Kara 1993 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü nden

Detaylı

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise Işık Tünelinin Sonrası Fulya SanatMerkezinde birbirinden güzel etkinlikler sanatseverler ile buluşuyor. Aralıkayının ilk haftası yine yoğun programlarıyla FulyaSanat Merkezi odak noktasıydı. Bu etkinliklerden

Detaylı

Sanatın adresi Fulya!..

Sanatın adresi Fulya!.. Sanatın adresi Fulya!.. Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat 2012-2013 sezonunu açtı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi yine Beşiktaş'ta! Dünya kalitesinde tasarlanan Beşiktaş

Detaylı

YARDIMCI DOÇENTLİĞE ATANMA İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI VE ADAYDA ARANACAK NİTELİKLER:

YARDIMCI DOÇENTLİĞE ATANMA İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI VE ADAYDA ARANACAK NİTELİKLER: ANKARA ÜNİVERSİTESİNDE GÜZEL SANATLAR ALANLARINDA YARDIMCI DOÇENTLİĞE ATANMA, YARDIMCI DOÇENTLİĞE YENİDEN ATANMA, DOÇENTLİĞE ATANMA İLE PROFESÖRLÜĞE YÜKSELTİLME VE ATANMA İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI VE ADAYDA

Detaylı

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ AMAÇ Son yıllarda Türk sinema sektöründe görülen gurur verici gelişmeler, Türk sinemasına ve film yapımcılarına var olan ilginin artmasına neden olmuştur.

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Her Cuma yeni bir film

Beşiktaş Gazetesi. Her Cuma yeni bir film Her Cuma yeni bir film BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı İsmail Ünal sinema ile ilgili yeni projesini anlattı. Ünal, "Beşiktaş ta. Sinemamızın son dönemlerde üretilen çağdaş ürünlerini artık Beşiktaş Levent Kültür

Detaylı

Anne Blume Ey saymakla bitmeyen kadın, Kimsin sen? Sen sanatsın. Istanbul Lisesi Resim Bölümü

Anne Blume Ey saymakla bitmeyen kadın, Kimsin sen? Sen sanatsın. Istanbul Lisesi Resim Bölümü 01.06.2014 Pazar 10.00 130. yıl Geleneksel Aşure Günü Kutlamaları Istanbul Lisesi 02.06.2014 Pazartesi 9.30 Istanbul Lisesi 23. Kültür Etkinlikleri Haftası Bahçe Açılışı Açılış Konuşmaları Gösteriler Istanbul

Detaylı

Ustalar Eşliğinde Mavi Tur Gelişim ve Sanat Atölyeleri 2013 BODRUM

Ustalar Eşliğinde Mavi Tur Gelişim ve Sanat Atölyeleri 2013 BODRUM BODRUM Güvertede Atölye Türkiye de ilk defa gerçekleşecek olan deniz üstü gelişim ve sanat etkinliğidir. Sanat yolcularımız, Ege nin eşsiz koylarında ilgi duydukları sanat dallarına ve hobilerine vakit

Detaylı

Başvurulan doçentlik alanı ile ilgili ve adayın yaptığı lisansüstü çalışma(lar)dan (

Başvurulan doçentlik alanı ile ilgili ve adayın yaptığı lisansüstü çalışma(lar)dan ( Tablo 4. Güzel Sanatlar Temel Alanı Not: Bu tablo ile ilgili koşullar (41, 42, 43, 44, 45, 46), kısaltmalar ve tanımlar dokümanın sonunda yer almaktadır. Kod Sanat - Bilim Alanı Koşul No 401 Müzik 42 402

Detaylı

Gümüşlük te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu

Gümüşlük te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu Gümüşlük te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu Denizbank ana sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamındaki Kumda Gitar Konserleri serisinde sahne alan gitaristler,

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Bilim, Kültür, Sanat Günleri etkinliklerimiz, anaokulu 3 yaş grubundan

Detaylı

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE YÜKSELTİLME VE ATANMA KRİTERLERİ PUAN TABLOSU JÜRİ ÜYESİ

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE YÜKSELTİLME VE ATANMA KRİTERLERİ PUAN TABLOSU JÜRİ ÜYESİ ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE YÜKSELTİLME VE ATANMA KRİTERLERİ PUAN TABLOSU ADAY JÜRİ ÜYESİ A-YAYINLAR VE ATIFLAR A.1. SCI, SCI Expanded, SSCI ve AHCI kapsamındaki dergilerde yayınlar

Detaylı

52. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ

52. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ 52. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ FESTİVAL; Uluslararası Antalya Film Festivali, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye ve dünya sinemasının

Detaylı

53. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ

53. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ 53. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ FESTİVAL; Uluslararası Antalya Film Festivali, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye ve dünya sinemasının

Detaylı

Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü nün Yunanlılara karşı kazandığı zaferler, İnönü de anılmaktadır.

Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü nün Yunanlılara karşı kazandığı zaferler, İnönü de anılmaktadır. GÖSTERİ SANATLARI Festivaller ve Yerel Etkinlikler MART Eskişehir Ulusal Opera ve Bale Günleri Her sene Mart ayında Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle düzenlenen Eskişehir Ulusal Opera ve Bale Günleri

Detaylı

Sıraselviler Caddesi No: 78/2 Cihangir, Beyoğlu 34433 İstanbul T 0212 244 82 74 F 0212 244 82 50. imre@m3film.com.tr okan@m3film.com.

Sıraselviler Caddesi No: 78/2 Cihangir, Beyoğlu 34433 İstanbul T 0212 244 82 74 F 0212 244 82 50. imre@m3film.com.tr okan@m3film.com. Sıraselviler Caddesi No: 78/2 Cihangir, Beyoğlu 34433 İstanbul T 0212 244 82 74 F 0212 244 82 50 imre@m3film.com.tr okan@m3film.com.tr KİM? Başka Sinema Türkiye de Benzeri Olmayan Bir Sinema Deneyimi

Detaylı

@ahmed_adnan_saygun

@ahmed_adnan_saygun AhmedAdnanSaygunSanatMerkezi @AASSM_ @ahmed_adnan_saygun Adres: Mithatpaşa Caddesi No:1087 Güzelyalı İzmir HALKLA İLİŞKİLER: 0 232 293 38 18 / 19 / 20 iletisim@aassm.org.tr www.aassm.org.tr AASSM KONSERLERİ

Detaylı

Eğitmen: Hakan Dedeler Geleneksel Türk Müziğimiz ve Klasik Batı Müziği ile tanışmaya ne dersiniz? Küçükçekmece sınırlarındaki anaokulu ve ilkokul öğrencileriyle Eğitici Müzik Atölyesi ve Müzik Kültürü

Detaylı

Türk Hava Yolları nın TK 1793 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:15 de Atatürk Havalimanı ndan hareket ediyor ve yerel saatle 10:45 de Stockholm

Türk Hava Yolları nın TK 1793 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:15 de Atatürk Havalimanı ndan hareket ediyor ve yerel saatle 10:45 de Stockholm Mappa Tour Türk Hava Yolları nın TK 1793 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:15 de Atatürk Havalimanı ndan hareket ediyor ve yerel saatle 10:45 de Stockholm havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız

Detaylı

İlkokul Yabancı Diller Festivali

İlkokul Yabancı Diller Festivali İlkokul Festivali Yabancı Diller 50.KURULUŞ YILIMIZI RESİM SERGİMİZ İLE TAÇLANDIRDIK Milli değerlerine, kültürüne, diline sahip çıkan, kurucumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ün ilkeleri doğrultusunda

Detaylı

Kültür Dairesi nin Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü Kapsamında 2017 Yılı İçin Yapacağı Yardımlar

Kültür Dairesi nin Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü Kapsamında 2017 Yılı İçin Yapacağı Yardımlar KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI KÜLTÜR DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ Kültür Dairesi nin Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü Kapsamında 2017 Yılı İçin Yapacağı Yardımlar

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :8. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi BAŞKAN SELVİTOPU NDAN ÜCRETSİZ KURSLARA DAVET Karabağlar

Detaylı

13. New York Türk Film Festivali

13. New York Türk Film Festivali 13. New York Türk Film Festivali Değerli Başvuru Sahibi, Festivalimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. A.B.D. de yapılan tek düzenli Türk Film Festivali olma özelliğini kazanan ve son

Detaylı

36. İFSAK ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

36. İFSAK ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU 36. İFSAK ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU Yarışma Katılım Şartları: 1. Yarışmaya İFSAK Yönetim Kurulu üyeleri katılamazlar. 2. Yarışmada filmler kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel olmak

Detaylı

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ AMAÇ Son yıllarda Türk sinema sektöründe görülen gurur verici gelişmeler, Türk sinemasına ve film yapımcılarına var olan ilginin artmasına neden olmuştur.

Detaylı

DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ

DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ FABER-CASTELL E YETENEKLİ ELLER ATÖLYE ÇALIŞMASI Tasarım Atölyesi :Uzaya çıkmaya hazır olun! Kendi uzay araçlarımızı farklı malzemelerden tasarlıyoruz. Eğitmen :

Detaylı

YRD. DOÇ. DR. SERDAR ÇELİK

YRD. DOÇ. DR. SERDAR ÇELİK YRD. DOÇ. DR. SERDAR ÇELİK Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojisi Anabilim Dalı Tel: 0346 219 10 10 (2825) E-Posta: sercelik@gmail.com Web: www.serdarcelik.xyz ÖĞRENİM DURUMU:

Detaylı

17. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ 8-15 MAYIS 2014, ANKARA

17. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ 8-15 MAYIS 2014, ANKARA BİZ KİMİZ? Uçan Süpürge, kadın sivil toplum kuruluşları arasında iletişim, dayanışma ve işbirliği geliştirerek bu kuruluşların güçlenmesine katkıda bulunmayı; toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini yaygınlaştırarak

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MAYIS 2017 ETKİNLİK PROGRAMI

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MAYIS 2017 ETKİNLİK PROGRAMI EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MAYIS 2017 ETKİNLİK PROGRAMI 03 MAYIS 2017 İŞ BANKASI EMEKLİLERİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ T.S.M. Konseri 04-12.MAYIS.2017 SEBA SANAT GALERİSİ 4. Uluslararası İzmir Sanat

Detaylı

2015 YILI ETKİNLİK LİSTESİ

2015 YILI ETKİNLİK LİSTESİ 2015 YILI ETKİNLİK LİSTESİ Konser 15 Ocak 2015 15 Ocak 2015 Antalya Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı Dönem sonu konseri gerçekleştirdi. Konser 16 Ocak 2015 16 Ocak

Detaylı

ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı Ankara-2000 (Lisans Tezi)

ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı Ankara-2000 (Lisans Tezi) TEZLER ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı -2000 (Lisans Tezi) ERMAN, A. İlköğretim IV. Sınıf Öğrencilerinin Çoklu Zeka Türlerindeki Dağılım ve Düzey Ölçümlerinin Müziksel

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 4 MART 2016. İDV Özel Bilkent İlkokulu Okul Öncesi Sınıflarına 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı için;

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 4 MART 2016. İDV Özel Bilkent İlkokulu Okul Öncesi Sınıflarına 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı için; HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 4 MART 2016 VELİLERİMİZ İÇİN HATIRLATMALAR Değerli Velilerimiz, İDV Özel Bilkent İlkokulu Okul Öncesi Sınıflarına 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı için; Okul Öncesi 1 (5 Yaş ) Grubuna

Detaylı

3. Unvanı: Doçent E-posta :

3. Unvanı: Doçent E-posta : 1. Adı Soyadı: Ali Sait Liman 2. Doğum Tarihi / Yeri: 09.01.1973 / Tercan 3. Unvanı: Doçent E-posta : asliman@uludag.edu.tr 4. Öğrenim durumu / görev yaptığı akademik kurumlar : a- Öğrenim durumu Derece

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 19 ŞUBAT 2016

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 19 ŞUBAT 2016 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 19 ŞUBAT 2016 Değerli Velilerimiz Ankara'da yaşanan üzücü olaylardan sonra öğrencilerimizin kampüs dışına yapacakları geziler bir süreliğine iptal edilmiştir. Bir değişiklik durumunda

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Tuğçe RENDA. Doğum Tarihi ve Yeri : 3.06.198 - Ankara 3. Unvanı : Araştırma Görevlisi. Öğrenim Durumu : Yüksek Lisans Öğrencisi Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Keman Ana Sanat

Detaylı

Günlük Kent Gazetesi

Günlük Kent Gazetesi 23 NİSAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler 23 Nisan coşkusu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin en değer verilen ulusal bayramlarından biridir. Cumhuriyetimizin

Detaylı

26. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ 23 Nisan - 3 Mayıs 2015 ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİK

26. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ 23 Nisan - 3 Mayıs 2015 ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİK 26. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ 23 Nisan - 3 Mayıs 2015 ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİK 1. AMAÇ 23 Nisan 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 26. Ankara Uluslararası

Detaylı

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız Bülten Tarihi 17 Haziran 2016 Yıl boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılamak ve okulumuz ile ailelerimizin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek üzere çalışmalar yaptık. Okul

Detaylı

24.04.2013 SENATO 2013 /5-XV BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE YÜKSELTİLME VE ATANMA İLKELERİ YÖNERGESİ

24.04.2013 SENATO 2013 /5-XV BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE YÜKSELTİLME VE ATANMA İLKELERİ YÖNERGESİ 4.04.01 SENATO 01 /-XV BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE YÜKSELTİLME VE ATANMA İLKELERİ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı, Bitlis Eren Üniversitesinde atanacak öğretim üyeleri için

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA YÜKSELTME VE ATAMALARDA DİKKATE ALINACAK İLKELER VE PUANLAMA TABLOLARI

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA YÜKSELTME VE ATAMALARDA DİKKATE ALINACAK İLKELER VE PUANLAMA TABLOLARI 1 T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA YÜKSELTME VE ATAMALARDA DİKKATE ALINACAK İLKELER VE PUANLAMA TABLOLARI Yardımcı doçent atamalarında; Yardımcı doçentlik kadrosuna

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ Adı - Soyadı: Kutup Ata Tuncer Doğum Tarihi: 22/02/1980 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Sanatta Yeterlik/Doktora Türk Müziği Haliç Üniversitesi Tez Aşaması Yüksek Lisans Eğitim

Detaylı

VEGA OKULLARI 2. SINIF SANAT SORGULAMA BÜLTENİ DİSİPLİNLERÜSTÜ TEMA

VEGA OKULLARI 2. SINIF SANAT SORGULAMA BÜLTENİ DİSİPLİNLERÜSTÜ TEMA VEGA OKULLARI 2. SINIF SANAT SORGULAMA BÜLTENİ DİSİPLİNLERÜSTÜ TEMA KENDİMİZİ İFADE ETME BİÇİMİMİZ: Düşünceleri duyguları, doğayı, kültürü, inançları, değerleri keşfetme ve ifade etme yollarını sorgulama,

Detaylı

1998 Dost FM, Program Yapımcısı. 2001-2006 ODTÜ TeknoPark Halıcı Yazılım A.Ş. ve Halıcı Bilgi İşlem A.Ş. Multimedya, Grafik Tasarımcı

1998 Dost FM, Program Yapımcısı. 2001-2006 ODTÜ TeknoPark Halıcı Yazılım A.Ş. ve Halıcı Bilgi İşlem A.Ş. Multimedya, Grafik Tasarımcı HAKAN DAĞ MİSAFİR ÖĞR. GÖR. 05338304372 hakan.dag@neu.edu.tr 18.02.1972 Gelibolu Öğrenim Durumu 1998 / Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü, Özgün Baskı, Serigrafi Hakkında / İş Bilgileri 1992-1993

Detaylı

CV AKADEMİK PERSONEL FOTOĞRAF: 1. ADI: Cihan 2. SOYADI: Ünal 3. DOĞUM YERİ: 4. DOĞUM TARİHİ (GG.AA.YYYY): 22 / 01 /1946 5. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

CV AKADEMİK PERSONEL FOTOĞRAF: 1. ADI: Cihan 2. SOYADI: Ünal 3. DOĞUM YERİ: 4. DOĞUM TARİHİ (GG.AA.YYYY): 22 / 01 /1946 5. İLETİŞİM BİLGİLERİ: FOTOĞRAF: 1. ADI: Cihan 2. SOYADI: Ünal 3. DOĞUM YERİ: 4. DOĞUM TARİHİ (GG.AA.YYYY): 22 / 01 /1946 5. İLETİŞİM BİLGİLERİ: 5.1. BÖLÜM: Sahne Sanatları Fakültesi 5.2. TELEFON NUMARASI: Tel:+90(392) 2236464

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlik ve akademik, açıdan birbirini izleyen

Detaylı

BAŞVURU ÇAĞRISI EURASIA DOC İstanbul FİLM PROJESİ YAZIM ATÖLYESİ / YARATICI BELGESEL EĞİTİMİ VE ORTAK YAPIMCILIK BULUŞMALARI

BAŞVURU ÇAĞRISI EURASIA DOC İstanbul FİLM PROJESİ YAZIM ATÖLYESİ / YARATICI BELGESEL EĞİTİMİ VE ORTAK YAPIMCILIK BULUŞMALARI BAŞVURU ÇAĞRISI EURASIA DOC İstanbul FİLM PROJESİ YAZIM ATÖLYESİ / YARATICI BELGESEL EĞİTİMİ VE ORTAK YAPIMCILIK BULUŞMALARI Istanbul, 13-25 Haziran 2016 Gümrü, Ermenistan, 29 Haziran 3 Temmuz Son başvuru

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER ARALIK 2014 Sevgili Veliler; Bizler Aralık ayını da dolu dolu yaşadık. Önemli gün ve haftaları büyük bir coşku, sevinçle yaşadık. Sınıf içi etkinliklerimize tüm çocuklarımız keyifle katıldılar. Etkinliklerimizle

Detaylı

kültürü araştırmaya, incelemeye adayan ve muhteşem eserler

kültürü araştırmaya, incelemeye adayan ve muhteşem eserler n Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü nde uzun yıllar öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Erman Artun onuruna, kurumsal emeklilik töreniyle Aşıklık Geleneği ve Aşık

Detaylı

Igor Fyodorovich STRAVINSKY STRAVINSKY

Igor Fyodorovich STRAVINSKY STRAVINSKY Kazım Çapacı Igor Fyodorovich STRAVINSKY STRAVINSKY Igor Fyodorovich Stravinsky. 17 Haziran 1882, Oranienbaum, Rusya 6 Nisan 1971, New York, ABD). Rus besteci, piyanist, orkestra şefi. 20.yy müziğinin

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Nihat KEMANKAŞLI 2. Doğum tarihi : 23.11.1971 3. Unvanı : Öğr. Gör. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Resim Hacettepe Üniversitesi 1999 Lisansüstü Sinema-TV

Detaylı

AASSM KONSERLERİ.

AASSM KONSERLERİ. AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr AASSM KASIM KONSERLERİ İZDSO & İZDOB KOROSU / ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ SARI ZEYBEK SAHNE KANTATI 10 KASIM 2017, CUMA Saat: 20:30 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / BÜYÜK

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

20-23 MAYIS 2017 SPONSORLUK DOSYASI

20-23 MAYIS 2017 SPONSORLUK DOSYASI 20-23 MAYIS 2017 DÜNYADA YANKI UYANDIRAN BİR ETKİNLİK 1998 yılından bugüne Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali sinemanın görsel gücünden yararlanarak kadının toplumsal konumunu sorgulamayı,

Detaylı

05-07 EKİM 2015 Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı

05-07 EKİM 2015 Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı 05-07 EKİM 2015 Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı DESTEK VERENLER FLÜTİSTAN HAKKINDA Flütistan, Türkiye de ilk kez gerçekleştirilecek olan uluslararası bir flüt buluşmasıdır. Alanının en iyi yorumcularını

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MART 2015 ETKİNLİK PROGRAMI

EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MART 2015 ETKİNLİK PROGRAMI EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MART 2015 ETKİNLİK PROGRAMI 01-14.MART.2015 01.MART.2015 02.MART.2015 03.MART.2015 OĞUZ DEMİR Olpesido Kuşları Albatrosun Ölümü ve Doğum" Resim Sergisi YER : Sanat

Detaylı

Aykurt NUHOĞLU Kadıköy Belediye Başkanı

Aykurt NUHOĞLU Kadıköy Belediye Başkanı 2016 Mart Programı D E Ğ E R L İ K A D I K Ö Y L Ü L E R Yerel yönetim anlayışımızla kentin deneyimini bir araya getiren kültür politikalarımızı çeşitlendirmeyi sürdürüyoruz. Kurumsal olarak ilçemizde

Detaylı

ULUSLARARASI KUM HEYKEL FESTİVALİ 2007 - ANTALYA SPONSORLUK BİLGİ NOTU

ULUSLARARASI KUM HEYKEL FESTİVALİ 2007 - ANTALYA SPONSORLUK BİLGİ NOTU ULUSLARARASI KUM HEYKEL FESTİVALİ 2007 - ANTALYA SPONSORLUK BİLGİ NOTU Projenin Adı: 2. ULUSLARARASI ANTALYA KUM HEYKEL FESTİVALİ, BEACHPARK 2007 Projenin Teması: 1001 gece masalları Projenin konusu: Dünyada

Detaylı

Müze eğitiminin amaçları nelerdir?

Müze eğitiminin amaçları nelerdir? Müze eğitiminin amaçları nelerdir? Sergilenen nesnelerle insanlar arasında köprü kurarak nesnelerin onların yaşantıları ile bütünleşmesini sağlamak; Nesnelerin maddi ve ideal değerleri ile algılanması

Detaylı

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ!

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! EĞİTİMİN ALTIN MARKASINDA BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! %100 ÖĞRENİM BURSU FIRSATI ANADOLU LİSESİ TEOG PUANINLA SÜRESİZ BURS KAZAN! GELECEĞE GÜÇLÜ BAŞLA! EN İYİSİNİ SEÇ, DOĞRU KARAR VER ŞANSA İHTİYACIN YOK EĞİTİME

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Gazetesi Günlük web Gazetesi 03.11.2012 Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Belediyesi'nde belgesel film gösterimleri tüm hızıyla devam ediyor. Levent Kültür Merkezi'nde sinema gösterimleri için de Salkım

Detaylı

Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu

Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu www.munbit.org Tanıtım Dosyası 02 Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu MÜNBİT, dünyayı değiştireceğine inanan, engelleri aşacağını bilen,

Detaylı

Zirve Takvimi

Zirve Takvimi 2016-2017 Zirve Takvimi İK profesyonellerinin buluşma noktası... 2016-2017 Zirve Takvimi 13. Seçme Yerleştirme & Yetenek Yönetimi Zirvesi 5-6 Ekim 2016, İstanbul Marriott Hotel Asia Performans, Ücret ve

Detaylı

Hale ALTUNEL. Hale Altunel Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi. Kurucu/Eğitmen

Hale ALTUNEL. Hale Altunel Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi. Kurucu/Eğitmen Hale ALTUNEL Hale Altunel Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi Kurucu/Eğitmen Kişisel Bilgiler Uyruğu: T.C. Doğum Yılı: 1979 Unvanları: Lisanslı Master Koç NLP Uzmanı Profesyonel Tiyatrocu Veteriner Hekim

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 05 Ocak-05 Şubat SERGİ Resim Sergisi Mehmet Boztaş Sergi Açılışı: 05 Ocak, Perşembe, 17:30 Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Mehmet Boztaş, 1948 yılında

Detaylı

Yönetmen / İnci Balabanoğlu Ahıska Senaryo / Özgür Ağaoğlu TERRA FİLMCİLİK

Yönetmen / İnci Balabanoğlu Ahıska Senaryo / Özgür Ağaoğlu TERRA FİLMCİLİK Yönetmen / İnci Balabanoğlu Ahıska Senaryo / Özgür Ağaoğlu TERRA FİLMCİLİK www.instagram.com/solseritfilmi www.twitter.com/solseritfilmi www.facebook.com/solseritfilmi www.solseritfilmi.com 1 Sol Şerit:

Detaylı

İEF DE SOKAKLAR ŞENLENECEK

İEF DE SOKAKLAR ŞENLENECEK İEF DE SOKAKLAR ŞENLENECEK Türkiye nin ilk ve tek genel ticaret fuarı; İzmir Enternasyonal Fuarı etkinlikleri kapsamında 18 ülkeden 600 e yakın sanatçı İzmir e gelecek; eğlence, ticaret, inovasyon ve daha

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kapılarını ilk kez açtığı gün olan 23 Nisan ı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve

Detaylı

Arş.Gör. Müşerref Nağme YARKIN

Arş.Gör. Müşerref Nağme YARKIN Arş.Gör. Müşerref Nağme YARKIN ÖZGEÇMİŞ DOSYASI KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yılı : Doğum Yeri : Sabit Telefon : Faks : E-Posta Adresi : Web Adresi : Posta Adresi : 1985 İSTANBUL T: F: nagme.yarkin@istanbul.edu.tr

Detaylı

2. ART ANKARA / ÇAĞDAŞ SANAT

2. ART ANKARA / ÇAĞDAŞ SANAT 9-13 Mart 2016 tarihlerinde uluslararası 2. ART ANKARA / ÇAĞDAŞ SANAT Fuarı ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı nda Atis Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecektir. Ankara'da bu boyutta ikinci defa düzenlenecek

Detaylı