23. ULUSAL TÜBERKÜLOZ VE GÖĞÜS HASTALIKLARI KONGRESİ TÜBERKÜLOZ VE TÜBERKÜLOZ KONTROLU 3-5 NİSAN 2003 MALATYA

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "23. ULUSAL TÜBERKÜLOZ VE GÖĞÜS HASTALIKLARI KONGRESİ TÜBERKÜLOZ VE TÜBERKÜLOZ KONTROLU 3-5 NİSAN 2003 MALATYA"

Transkript

1 23. ULUSAL TÜBERKÜLOZ VE GÖĞÜS HASTALIKLARI KONGRESİ TÜBERKÜLOZ VE TÜBERKÜLOZ KONTROLU 3-5 NİSAN 2003 MALATYA ONURSAL KURUL Prof. Dr. Recep AKDAĞ (Sağlık Bakanı) Mustafa YILDIRIM (Malatya Valisi) M. Yaşar ÇERÇİ ( Malatya Belediye Başkanı) Prof. Dr. Fatih HİLMİOĞLU (İnönü Üniversitesi Rektörü) KONGRE BAŞKALARI Prof. Dr. Ferit KOÇOĞLU (Ulusal Verem Savaş Dernekleri Federasyonu Başkanı) Uzm. Dr. Emel KİBAROĞLU (Sağlık Bakanlığı Verem Savaş Daire Başkanı) KONGRE BİLİM KURULU Prof. Dr. Hayati BİLGİÇ Uzm. Dr. İsmail CEYHAN Uzm Dr. Emel ÇAĞLAR Doç.Dr. Haluk C.ÇALIŞIR Uzm. Dr. Onur F. ERER Uzm.Dr. Feyzullah GÜMÜŞLÜ Yrd. Doç. Dr. Özkan KIZKIN Doç.Dr. Tanıl KOCAGÖZ Prof. Dr. Ferit KOÇOĞLU Uzm. Dr. E. Sevda ÖZDOĞAN Doç. Dr. Şeref ÖZKARA Uzm. Dr. Tülin SEVİM Doç Dr. Kemal TAHAOĞLU Uzm. Dr. Zeynep Özden TÜMER Doç. Dr. Zeki YILDIRIM KONGRE BİLİM KURULU SEKRETERLİĞİ Prof. Dr. Zeki KILIÇASLAN KONGRE DÜZENLEME KURULU Ecz. Raşit ALAÇIK İsmail AKÇAM Dr. Bülent BİLGİÇ Dr. Mustafa DURAN Dr. Ali Rıza ERDOĞAN Dr. Ercan ERDOĞAN Necdet ERECE Dr. Ahmet EREM Dr. Ercüment EVLİYAOĞLU Yrd. Doç. Dr. Münire GÖKIRMAK Veli ÖZTÜRK Dt. Selahattin KARADUMAN M. Suat KIRANOĞLU Dr. Aydın ŞENOĞLU Dr. Şahin TEMİZ Dr. O. Faik TOPÇU Dr. A. Önder TÜRK Yrd. Doç. Dr. Gamze TÜRKER Nevzat YARAR Sefa YAŞAR KONGRE SEKRETERLİĞİ Doç. Dr. Hakan GÜNEN Uzm. Dr. Süleyman Savaş HACIEVLİYAGİL MALİ İŞLER SORUMLUSU Ayhan ŞENPINAR Ecz. Raşit ALAÇIK YAZIŞMA ADRESİ: Dr. Süleyman Savaş HACIEVLİYAGİL Malatya Verem Savaşı Derneği Fuzuli Caddesi No: 64/ Malatya Tel-Fax: GSM:

2 Değerli Kongre Katılımcıları; Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu, T.C. Sağlık Bakanlığı Verem Savaşı Daire Başkanlığı, Malatya Verem Savaşı Derneği, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı nın ortaklaşa düzenleyeceği Tüberküloz ve Tüberküloz kontrolü konulu 23. Ulusal Tüberküloz ve Göğüs Hastalıkları Kongresi 3-5 Nisan 2003 tarihleri arasında Malatya da yapılacaktır. Ülkemizin her köşesinde tüberküloz savaşında özveri ile hizmet eden sizlerin, çalışmalarınızla kongreye katılmanız bizlere mutluluk verecektir. 3-5 Nisan 2003 tarihleri arasında Malatya da buluşmak üzere saygılarımızı sunarız. Uzm. Dr. Emel KİBAROĞLU Prof. Dr. Ferit KOÇOĞLU Kongre Başkanları

3 BİLİMSEL PROGRAM Bölge verileriyle Türkiye de tüberküloz Günümüzde tüberküloz tanı, tedavi ve izlem standartları Tüberkülozda bakteriyolojik tanıda klasik yöntemler ve kalite kontrolü Tüberküloz kontrolünde gönüllü kuruluşların rolü Temaslı muayenesi ve koruyucu tedavi Türkiye de doğrudan gözetimli tedavi stratejisi Türkiye de çok ilaca dirençli tüberküloz tedavisinin organizasyonu Tüberkülozda moleküler tanı yöntemleri Tüberküloz kontrol programında laboratuar organizasyonu Tütün ve Tütün kontrolü Astım; tanı, tedavi, izlem KOAH; tanı, tedavi, izlem Alt solunum yolu enfeksiyonlarında antibiyotik kullanımı Radyolojik ayırıcı tanı İl tüberküloz koordinatörleri toplantısı Olgu tartışmaları Poster başı tartışmaları KONGRE MERKEZİ İnönü Üniversitesi Mediko-Sosyal Binası, Ahmet Yesevi Salonu KONGRE DİLİ Türkçe

4 BİLDİRİ VE POSTERLER Kongre Bilimsel Kurul tarafından değerlendirilecek olan bildiriler poster olarak sunulacaktır. Bildiri özetlerinde çalışmacıların isimleri, kurumları belirtilmeli, özet formunda çalışmayı sunacak kişinin adının altı çizilmelidir. Bildiriyi sunacak kişinin tam adresi (telefon, , varsa faks) mutlaka yer almalıdır. Bildiri özetleri, 12 punto ile Times New Roman yazı karakterinde olmalı en fazla 300 kelime içermelidir. Bildiri özetleri, internetle word belgesi veya postayla disket ve bir bilgisayar çıktısı şeklinde gönderilmelidir.bildiri son gönderme tarihi; 1 Şubat 2003 olup, bu tarihten sonra gelen bildiriler değerlendirmeye alınmayacaktır. Poster sunuları için özel alanlar sağlanacak olup, poster boyutlarının 100 x 70cm boyutlarında olması gerekmektedir. KATILIM BELGESİ VE KREDİLENDİRME Tüm katılımcılara katılım sertifikaları 6 Nisan 2003 tarihinde dağıtılacaktır. Kongrenin tüm oturumları Türk Tabipleri Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir. SERGİ ve STANDLAR Kongre alanında ilaç ve tıbbi alet firmaları yanı sıra yöresel ürünlerin yer alacağı standtlar yer alacaktır. ULAŞIM TRANSFERLERİ Malatya havaalanı, otobüs terminali ve tren garından katılımcılar için kongre merkezi ve konaklama yerlerine servisler düzenlenecektir. Otobüs terminalinde kongre masası kurulacaktır. Ayrıca konaklama merkezleri ile kongre merkezi arasında kongre süresince servisler yapılacaktır.

5 KONGRE KATILIM ÜCRETLERİ Kayıt Ücretleri 1 Şubat 2003 tarihine kadar 1 Şubat 2003 tarihinden sonra Katılımcı 50 milyon TL 60 milyon TL Asistan, VSD Doktoru 40 milyon TL 50 milyon TL Sosyal Komite 30 milyon TL 40 milyon TL Refakatçı 25 milyon TL 30 milyon TL Günlük Katılım 25 milyon TL 35 milyon TL Kongre katılım ücreti Malatya Verem Savaş Derneği nin Garanti Bankası Malatya Şubesi nolu TL hesabına yatırılmalıdır. Garanti Bankası eğitim, bilim ve sağlığa katkı amacıyla bu hesaba yapılacak havalelerden masraf almayacaktır. Kongre kaydı yapan katılımcılar, banka dekont fotokopisi ile katılım formunu yazışma adresine posta veya faks ile göndermelidir. Kursa katılım ücretlerine, kurs çantası, kurs program ve özet kitabı, açılış kokteyli, öğle ve akşam yemekleri, gala yemeği, çay-kahve ikramları dahildir. Refekatçıların katılım ücretlerine açılış kokteyli, akşam yemekleri, gala yemeği, çay-kahve ikramları dahildir. Kongre kayıtları 2-5 Nisan 2003 tarihleri arasında kongre standında da devam edecektir. KONGRE KAYIT İPTAL ŞARTLARI 1 Mart 2003 tarihine kadar iptallerde işlem ücreti kesildikten sonra bakiye iade edilirken, 1 Mart 2003 tarihinden sonra yapılacak kayıt iptal istemleri dikkate alınmayacaktır.

6 KONAKLAMA ÜCRETLERİ Tek kişilik oda/gün Çift kişilik oda/kişi/gün Altın Kayısı**** TL TL Avşar Oteli*** TL TL Bezginler Oteli*** TL TL Hotel Palancı ** TL TL Büyük Malatya** TL TL Yeni Otel** TL TL Yeni Kent** TL TL Beydağı** TL TL Sinan* TL TL Kent* TL TL Kantar* TL TL. Oda kahvaltısı dahildir. Bazı otellerde sınırlı sayıda oda bulunması nedeniyle, otel kaydınızı yaptırmadan önce kongre sekreterliğinden otel rezervasyonları için lütfen bilgi alınız. Kalmak istediğiniz otelde yer olup olmadığını kongre sekreterliğinden öğrenmeden, lütfen konaklama ücretini havale etmeyiniz. Ayrıca ilimizde bulunan kaliteli hizmet veren çeşitli kamu kuruluşlarına ait misafirhanelerden de (İnönü Üniversitesi, D.D.Y., Köy Hizmetleri, Şeker Fabrikası, Karayolları İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü Misafirhanesi, Öğretmenevi, Polisevi) yararlanılacaktır. Misafirhane rezervasyonları kayıt sırası dikkate alınarak tercih sıralamasına göre düzenlenecek ve ödemeleri konaklama sırasında alınacaktır. MALATYA VE TURİZM Müze: Malatya şehir merkezinde bulunan Arkeoloji Müzesinde Pirot, Caferhöyük, İmamoğlu, Gelinciktepe ve Aslantepe ören yeri kazılarında bulunan seramik, taş kabartma, çini tabaklardan oluşan eserler yanı sıra Neolitik, Geç Kalkolitik, Eski Bronz, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait tarihi ve etnografik eserler sergilenmektedir.

7 Ayrıca kesme taştan yapılmış olan kare planlı son dönem Osmanlı yapımı Yeni Cami, Taşhoran Kilisesi, Atatürk Evi ve Beşkonak Evleri şehir merkezinde bulunmaktadır. Battalgazi (Eski Malatya): Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Ak Minare, Ulu Cami, Kanlı Gümbet, Malatya Kalesi Aslantepe: Orduzu da bulunan Aslantepe höyüğü M.Ö yılları arasında yaşanılan Hitit yerleşim yeri olup, bu ören yerinde Eski Tunç, Hitit, Hellenistik, Roma ve Bizans kültürlerine ait izler bulunmaktadır. Nemrut Dağı: Malatya dan ulaşımı daha rahat ve kısa olan Nemrut Dağı dünyanın 8. harikası olarak kabul edilmektedir. Yığma taşlarla yapılan ve Kommagene Kralı 1. Antiochos un mezar tümülüsü, Apollon, Fortuna, Zeus, Herakles ve Kral Antiochos un dev heykelleri yanı sıra kartal ve aslan heykelleri ile çeşitli kabartmaların yer aldığı bu açık hava müzesinde güneşin doğuşu ve batışının izlenmesi ayrı bir güzellik oluşturmaktadır. Mesire Yerleri: Darende Günpınar Şelalesi, Karakaya Baraj Gölü, Orduzu Pınarbaşı, Sultansuyu, Sürgü Takas, Gündüzbey, Yeşilyurt, Horata Çayı (Konak). HAVA KOŞULLARI Nisan ayı başlarında Meteroloji il müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre ortalama sıcaklık gündüzleri C, geceleri C arasındadır. Özellikle Nemrut turu ve sosyal turlara katılmayı planlayanların yanında kalın giysi, mont, yağmurluk veya şemsiye almalarını öneririz. Kongre süresince üniversitemiz kampusünde bulunan tenis kortu ve çeşitli spor aktivitelerinden yararlanmak isteyen katılımcıların, yanlarında spor kiyafeti getirmeleri önerilir.

8 KONGRE KAYIT FORMU / / 2003 Adı- Soyadı:... Ünvanı:... Çalıştığı Birim:... Adres: Posta Kodu:. Şehir:... Tlf: Fax:.. İmza . KONGRE KATILIM ÜCRETLERİ 1 Şubat 2003 tarihine 1 Şubat 2003 tarihinden sonra kadar Katılımcı 50 milyon TL 60 milyon TL Asistan,VSD Doktoru 40 milyon TL 50 milyon TL Sosyal Komite 30 milyon TL 40 milyon TL Refakatçı 25 milyon TL 30 milyon TL Günlük Katılım 25 milyon TL 35 milyon TL KONAKLAMA ÜCRETLERİ Konaklama yerine ihtiyacım yok. Otelde kalmak istiyorum. Kamu misafirhanesinde kalmak istiyorum. KONAKLAMA İSTEDİĞİM TARİH:../04/ /04/2003 OTELLER Tek kişilik TL/gün Çift kişilik TL/gün Gün Sayısı Toplam Ücret Altın Kayısı**** gün milyon TL Avşar Oteli*** gün milyon TL Bezginler Oteli*** gün milyon TL Hotel Palancı ** gün milyon TL Büyük Malatya** gün milyon TL Yeni Otel** gün milyon TL Yeni Kent** gün milyon TL Beydağı** gün milyon TL Sinan* gün milyon TL Kent* gün milyon TL Kantar* gün milyon TL Otel ücretleri OK+K (Otel Konaklama+Kahvaltı) şeklinde verilmiştir. Çift kişilik oda ücretleri, kişi başı olarak verilmiştir.

9 KURUM MİSAFİRHANESİ Üniversite Misafirhanesi D.D.Y. Misafirhanesi Öğretmenevi Polisevi Şeker Fabrikası Misafirhanesi Köy Hizmetleri Misafirhanesi Karayolları İl Müdürlüğü Misafirhanesi Tarım İl Müdürlüğü Misafirhanesi Diğer kurum Misafirhaneleri Tercih Sırası Konaklamalarla İlgili Önemli Hatırlatmalar: Bazı otellerde sınırlı oda bulunması nedeniyle, otel kaydınızı yaptırmadan önce kongre sekreterliğinden otel rezervasyonları için bilgi alınız. Kalmak istediğiniz otelde yer olup olmadığını kongre sekreterliğinden öğrenmeden önce lütfen banka havalesi yapmayınız. GAP Kültür gezisine katılmak isteyen kongre katılımcıları; 5 Nisan 2003 tarihinde Şanlıurfa Edessa otelinde konaklayacağından, kongre süresince konaklama istediğiniz tarihleri doldururken bu noktayı lütfen dikkate alınız. Kurum Misafirhanelerine başvuru ve tercih sırasına göre yerleştirilme yapılacaktır. Misafirhane konaklama ücretleri katılımcılar tarafından ilgili kurumlara kongre sırasında ödenecektir. Kongre Katılım Ücreti ve Konaklama Ücreti için Banka Hesap No: Garanti Bankası Malatya Şubesi (Garanti Bankası eğitim, bilim ve sağlığa katkı amacıyla bu hesaba yapılacak havalelerden masraf almayacaktır). ÇEVRE GEZİLERİ Toplam Ücret GAP Kültür Gezisi 145 $ Nemrut Turu 50 $ Malatya Çevre Gezisi Ücretsiz Sosyal Program için ayrıntılı bilgiyi Arfen Tur dan (Tel: Fax: öğrenebilirsiniz. Katılım formunu fotokopi ile çoğaltarak kullanabilirsiniz. KONGRE SEKRETERLİĞİ YAZIŞMA ADRESİ: Dr. Süleyman Savaş HACIEVLİYAGİL Malatya Verem Savaşı Derneği Fuzuli Caddesi No: 64/ Malatya Tel-Fax: GSM:

10 SOSYAL PROGRAMLAR Kongre katılımcıları ve refakatçılar için kongre süresince çeşitli eğlenceler, sosyal programlar ve çevre gezileri düzenlenecektir. GAP Kültür Gezisi: (2 gün, 1 gece konaklama: 145 $) 1. Gün (5 Nisan 2003): Diyarbakır, Hasankeyf, Şanlıurfa (Meşhur Urfa Sofrası nda öğle yemeği, Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Gümrük hanı, Sipahi pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Kapalı Çarşı, Akşam yemeği ve Sıla Gecesi, Edessa Otel de(****) konaklama) 2. Gün (6 Nisan 2003): Harran Kalesi ve Üniversitesi, GAP Atatürk Barajı, Sürgü Takas Nemrut Turu: (günübirlik: 50$) Nemrut Dağı Milli Park, Cendere köprüsü, Karakuş gezisi (Hava koşulları elverişli olursa düzenleneceğinden; rezervasyon yapılmayacaktır. Hava koşulları elverişli olursa kongre merkezinde kayıt yapılacaktır) Malatya Çevre Gezisi: (günübirlik, ücretsiz) Battalgazi (Eski Malatya), Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Kanlı Gümbet, Aslantepe Ören Yeri, Karakaya Baraj Gölü, Yeşilyurt İlçesi, Gündüzbey, Pınarbaşı) Tüm çevre gezileri hakkında ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için lütfen Arfentur Malatya bürosuna başvurunuz. SOSYAL PROGRAM KOMİTESİ Nilgün UYMAZ Gaye AKÇADAĞ Nilüfer ALTUNBAŞ Funda BULUT Selda BULUT Nilgün ÇIRAK Ragibe BÜYÜKPOLAT Sergül ERDOĞAN Emine EVLİYAOĞLU Gül GENÇOSMAN Arzuhan KAPLAN Nadire KARGÜL Arzu KAVUK Elvan KAVUK Sibel KORKUSUZ Mercan SARI Yüksel SANDIKÇI Manolya UYMAZ Hülya YAVUZ Kezban YURGA

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgilere kongre ve dernek web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgilere kongre ve dernek web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Değerli Meslektaşlarımız, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek

Detaylı

M. Ufuk HASDEMİR Onur KARATUNA Deniz GÜR Sempozyum Başkanı Sempozyum Sekreteri ADTS Başkanı

M. Ufuk HASDEMİR Onur KARATUNA Deniz GÜR Sempozyum Başkanı Sempozyum Sekreteri ADTS Başkanı Değerli Meslektaşlarımız, Bu yıl 11. sini gerçekleştireceğimiz geleneksel Antimikrobik Kemoterapi Günleri nin yaklaşmış olması nedeniyle oldukça heyecanlıyız. Antibiyotik direncinin dünya çapında önemli

Detaylı

KONGRE ve FUARI 02-04 Mayıs 2014 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

KONGRE ve FUARI 02-04 Mayıs 2014 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı www.ivekkongre.com Uluslararası İlaç ve Eczacılık 02-04 Mayıs 2014 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı www.ivekkongre.com Değerli Katılımcılar, İlaç ve Eczacılıkta

Detaylı

Kongre ile ilgili kayıt, konaklama ve sponsorluk başvuruları için

Kongre ile ilgili kayıt, konaklama ve sponsorluk başvuruları için Kongre Başkanı Kongre Düzenlem Kurulu Kongre Bilim Kurulu (Soyadı Sırasına Göre) Prof. Dr. Necmettin CEYLAN Ankara Üniversitesi Dr. Sait KOCA Süleyman ÖZTÜRK Ömer GÖRENER Nezih GENCER İpek ÜSTÜNDAĞ Aslı

Detaylı

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ IX. KONGRES

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ IX. KONGRES TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ I. DUYURU Katkılarıyla TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI ÖNSÖZ Değerli Meslektaşlarım, Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği ile beraber organize

Detaylı

18. YILLIK. Davet KONGRESİ. Değerli Meslektaşlarımız, Göksel Altınışık 18. Kongre Sekreteri. Füsun Topçu 18. Kongre Başkanı

18. YILLIK. Davet KONGRESİ. Değerli Meslektaşlarımız, Göksel Altınışık 18. Kongre Sekreteri. Füsun Topçu 18. Kongre Başkanı Türk Toraks Derneği Tablet projesi için yaratılacak kongre mobil uygulaması ile katılımcılara bir çok kolaylık sunulacaktır. Proje sayesinde kongrelerde kullanılan tüm kağıt malzemeler ortadan kalkacak

Detaylı

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI yıl TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI KATKIDA BULUNANLAR ORGANİZASYON SEKRETERYASI KONGRE TARİHLERİ 15-18 Ekim 2014 KONGRE MERKEZİ Hilton

Detaylı

Hasan Küçükkendirci C. Tayyar Şaşmaz Kemal Macit Hisar Çiğdem Çağlayan Lütfi Saltuk Demir

Hasan Küçükkendirci C. Tayyar Şaşmaz Kemal Macit Hisar Çiğdem Çağlayan Lütfi Saltuk Demir http://uhsk.org Kongre Eş Başkanları Türkan Günay Fatih Kara Kongre Sekreteri Yasemin Durduran Düzenleme Kurulu Alpaslan Türkkan Gamze Çan Burcu Tokuç Hasan Küçükkendirci C. Tayyar Şaşmaz Kemal Macit Hisar

Detaylı

Değerli Araştırmacılar ve Özel Sektör Temsilcileri,

Değerli Araştırmacılar ve Özel Sektör Temsilcileri, 1. DUYURU Değerli Araştırmacılar ve Özel Sektör Temsilcileri, Ülkemizde Süs Bitkileri Sektörü, hızlı büyüme ve gelişme gösteren, ihracat potansiyeli yüksek olan önemli tarımsal üretim sektörlerinden birisidir.

Detaylı

Metabolik Sendrom. Metabolik Sendrom. DiSLiPiDEMiÝ. DiYABET. OBEZiTE. Sempozyumu. FiNAL PROGRAM. HiPERTANSiYON. www.metsend2012.org.

Metabolik Sendrom. Metabolik Sendrom. DiSLiPiDEMiÝ. DiYABET. OBEZiTE. Sempozyumu. FiNAL PROGRAM. HiPERTANSiYON. www.metsend2012.org. Sempozyum bildirileri Obesity Reviews dergisinde yayımlanacaktır. Metabolik Sendrom Sempozyumu 5-8 Nisan 2012 Cornelia Diamond Resort Belek - Antalya 9. FiNAL PROGRAM DiYABET DiSLiPiDEMiÝ Metabolik Sendrom

Detaylı

AKADEM K GER ATR KONGRES 2013

AKADEM K GER ATR KONGRES 2013 6. Tip2 DM Tedavisi 2013 Kursu Yaşlı Ruh Sağlığı Çalışma Grubu Geriatrik Nöropsikiyatri Tanı ve Tedavi Kursu 2013 Nutrisyon ve Beslenme Destek Ürünleri Kursu 2013 Geriatri Hemşireliği Kursu 2013 Sheraton

Detaylı

ICANAS 38 10-15 EYLÜL 2007

ICANAS 38 10-15 EYLÜL 2007 ICANAS 38 10-15 EYLÜL 2007 ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU Ankara / TÜRKİYE YURTTA SULH CİHANDA SULH 38. ICANAS Yürütme Kurulu Adres : Atatürk Bulvarı, Nu: 217, 06680 Kavaklıdere-ANKARA/TÜRKİYE

Detaylı

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 2.ULUSAL LABORATUVAR AKREDİTASYONU VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 2.ULUSAL LABORATUVAR AKREDİTASYONU VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ I. DUYURU Bilindiği üzere Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve TS EN ISO/IEC 17025 Standardının tüm maddelerinin ve sorunlu alanlarının ele alındığı 1.Ulusal Laboratuvar Akreditasyonu

Detaylı

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği TAOMS 15 Bodrum - Rixos Premium Hotel Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği 19-23 Mayıs, Rixos Premium Bodrum www.taoms2015.org KONGRE DÜZENLEME KURULU Dernek Başkanı Prof. Dr. Cengizhan Keskin

Detaylı

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 1.ULUSAL LABORATUVAR AKREDİTASYONU VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 1.ULUSAL LABORATUVAR AKREDİTASYONU VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ I. DUYURU Tüm sanayi dallarında yapılan ölçüm, analiz, test vb. uygulamalarda geçerli standartlara uygun ve kabul edilebilir neticelere ulaşmak için güvenilir ve doğru laboratuvar sonuçlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Detaylı

2014-15 Yeni Öğrenci Kayıt ve Bilgilendirme El Kitabı

2014-15 Yeni Öğrenci Kayıt ve Bilgilendirme El Kitabı 2014-15 Yeni Öğrenci Kayıt ve Bilgilendirme El Kitabı "Uluslararası Kariyer İçin" www.emu.edu.tr Devlet Üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler

Detaylı

Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 6-8 Eylül 2013 Cratos Hotel, Girne, KKTC

Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 6-8 Eylül 2013 Cratos Hotel, Girne, KKTC 4. Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 6-8 Eylül 2013 Cratos Hotel, Girne, KKTC SON DUYURU Değerli Hekimler, Türkiye de tüm geriatri camiasını içinde barındıran Akademik Geriatri Derneği nin bir güz eğitimi

Detaylı

Elite World Hotel - İstanbul

Elite World Hotel - İstanbul 2. 8 - sı Elite World Hotel - İstanbul BİLİMSEL SEKRETERYA UYKU DERNEĞİ Sancak Mah. 259. Sok. 17/7 Çankaya/Ankara Telefon : (312) 202 53 37 Faks : (312) 468 68 22 E-posta : uykuder@uykuder.org ORGANİZASYON

Detaylı

1-2 Kasım 2014 tarihinde, Ankara`da düzenlenecek olan 2. Klinik Nöral Terapi Sempozyumu ile ilgili sizlere bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz.

1-2 Kasım 2014 tarihinde, Ankara`da düzenlenecek olan 2. Klinik Nöral Terapi Sempozyumu ile ilgili sizlere bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz. 2. Klinik Nöral Terapi Sempozyumu 1-2 Kasım 2014 - Ankara 1-2 Kasım 2014 tarihinde, Ankara`da düzenlenecek olan 2. Klinik Nöral Terapi Sempozyumu ile ilgili sizlere bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz.

Detaylı

DAVET. Değerli Katılımcılar,

DAVET. Değerli Katılımcılar, DAVET Değerli Katılımcılar, Bu yıl bir taraftan derneğimizin 10.yılını kutluyor, bir taraftan da 5.Gıda Güvenliği Kongresine yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz. Gıda Güvenliği Kongresi gibi geniş kapsamlı

Detaylı

TÜBERKÜLOZ ve TÜBERKÜLOZ KONTROLÜ

TÜBERKÜLOZ ve TÜBERKÜLOZ KONTROLÜ TÜBERKÜLOZ ve TÜBERKÜLOZ KONTROLÜ 16-18 KASIM 2006 Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kongre ve Kültür Merkezi TÜRKÝYE ULUSAL VEREM SAVAÞI DERNEKLERÝ FEDERASYONU T.C. SAÐLIK BAKANLIÐI VEREM SAVAÞI DAÝRE

Detaylı

ULUSAL AKCİĞER KANSERİ KONGRESİ

ULUSAL AKCİĞER KANSERİ KONGRESİ 10. YIL ONURUNA ULUSAL AKCİĞER KANSERİ KONGRESİ 14-17 Mart 2013 Perissia Otel, Kapadokya 2.duyuru DAVET Değerli Meslektaşlarımız, Günümüzde, kanserin tanısı, tedavisi, destek tedaviler ve palyatif bakım

Detaylı

www.turkhipertansiyon.org İ O T E L, A N T A L Y A 1 3-1 7 M A Y I S 2 0 0 9 S U S E S

www.turkhipertansiyon.org İ O T E L, A N T A L Y A 1 3-1 7 M A Y I S 2 0 0 9 S U S E S 1 3-1 7 M A Y I S 2 0 0 9 S U S E S İ O T E L, IK11. ULUSAL HİPERTANSİYON VE BÖBREK HASTAL A N T A L Y A LARI KONGRESİ www.turkhipertansiyon.org 11. Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Kongresi,

Detaylı

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor.

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. FDI 2013 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos 2013 - İstanbul, Türkiye Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. İÇERİK İletişim Bilgilerileri

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013 TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013 6-7 Kasım 2013 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 7-8 Kasım 2012

Detaylı

BÖLGE TÜBERKÜLOZ LABORATUVARLARINDAN GÖNDERİLEN MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS SUŞLARININ MAJOR ANTİTÜBERKÜLOZ İLAÇLARA DUYARLILIKLARI

BÖLGE TÜBERKÜLOZ LABORATUVARLARINDAN GÖNDERİLEN MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS SUŞLARININ MAJOR ANTİTÜBERKÜLOZ İLAÇLARA DUYARLILIKLARI PS-1 BÖLGE TÜBERKÜLOZ LABORATUVARLARINDAN GÖNDERİLEN MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS SUŞLARININ MAJOR ANTİTÜBERKÜLOZ İLAÇLARA DUYARLILIKLARI M. Bakır SAYĞAN, Fatih OCAK, İsmail CEYHAN, Salih CESUR, Gülnur TARHAN,

Detaylı

SAYI:95 OCAK-MART 2008 Ü Ç A Y D A B İ R Y A Y I M L A N I R

SAYI:95 OCAK-MART 2008 Ü Ç A Y D A B İ R Y A Y I M L A N I R SAYI:95 OCAK-MART 2008 Ü Ç A Y D A B İ R Y A Y I M L A N I R Ulusal Kongrenin Genel Bir Değerlendirmesi: Lazopeptitlerin Keşfine Doğru.. Türk Farmakoloji Derneği XXVII. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRENCİ EL KİTABI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ EL KİTABI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2011 1 Tasarım: Öğr. Gör. Osman ÇAYDERE : Baskı: AB OFSET : LTD. ŞTİ. 0.312 341 78 78 2 2 İÇİNDEKİLER Sevgili Gençler... 4 Kırıkkale İli... 6 Kırıkkale Üniversitesi...

Detaylı

Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel 3. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi düzenleme kurulu adına

Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel 3. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi düzenleme kurulu adına Değerli Firma Yetkilisi Pediatrik Rehabilitasyon Kongresinin üçüncüsünü düzenleyecek olmanın gurur ve sevincini taşıyoruz. Öncelikle siz değerli firmalarımızı Ankara da ağırlamaktan duyacağımız memnuniyetimizi

Detaylı

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi & Hipofiz Sempozyumu. 15-19 Mayıs 2013 Cornelia Diamond Hotel, Antalya İLK DUYURU

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi & Hipofiz Sempozyumu. 15-19 Mayıs 2013 Cornelia Diamond Hotel, Antalya İLK DUYURU 35. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi & Hipofiz Sempozyumu 15-19 Mayıs 2013 Cornelia Diamond Hotel, Antalya İLK DUYURU w w w. t e m h k 2 0 1 3. o r g KONGREYE DAVET Değerli Meslektaşlarımız,

Detaylı