MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAVINA BAŞVURU KOŞULLARI VE SINAV HAKKINDA BİLGİLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAVINA BAŞVURU KOŞULLARI VE SINAV HAKKINDA BİLGİLER"

Transkript

1 MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAVINA BAŞVURU KOŞULLARI VE SINAV HAKKINDA BİLGİLER Bankamız Müfettiş Yardımcılığı pozisyonu için sınavla eleman alınacaktır. Yazılı mesleki bilgi sınavı ve genel yetenek testinden oluşan ilk aşama tarihinde gerçekleştirilecektir. Birinci aşamada başarılı olan adaylar değerlendirme merkezi aktiviteleri ve mülakattan oluşan diğer aşamalara davet edilecektir. Sınava başvurular tarihleri arasında kabul edilecektir. I - Sınava Başvuru Koşulları : Sınava başvuruda bulunacak adaylarda aranan koşullar aşağıda belirtilmiştir. 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 2. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek, aşağıda yer alan yabancı dil seviye tespit sınavlarından asgari olarak belirtilen sonuçları elde etmiş ve bu durumu başvuru süresinin sonu olan tarihine kadar adresine ulaştıracağı sertifika ile belgeleyebilmek (İletilecek sertifika muhtemel işe başlama tarihi olan itibarıyla da geçerli olmalıdır. İlgili e-posta adresine gönderilecek belge ve bilgilere ilişkin açıklamalara II-Sınav Başvurusu bölümünde yer verilmiştir). SINAV / KURUM ADI PUAN / SEVİYE İNGİLİZCE TOEFL-IBT (*) 85 ALMANCA FRANSIZCA GOETHE ENSTİTÜSÜ Fransız Milli Eğitim Bakanlığı (Fransız Kültür Merkezi) TEF (Fransız Kültür Merkezi) Goethe Zertifikat C1 (ZMP) Goethe Zertifikat C2 (GDS) DALF C1 DALF C2 * TOEFL sınavına yeni girecek adaylar, 1239 kod numarasını belirterek sonuçlarını Bankamıza göndermelidir. TOEFL sınavının CBT ve PBT versiyonları kabul edilmeyecektir. (Ayrıca ihtiyaçlarımız doğrultusunda, yukarıda sayılan yabancı dil koşulunu karşılayan ve sınav sürecimiz sonunda birbirine yakın performans sergileyen adaylardan, ilaveten Rusça bilenler tercih edilecektir.) 3. Üniversitelerin en az 4 yıl süreyle eğitim veren fakültelerinin ve yine en az 4 yıl süreyle eğitim veren yüksekokulların aşağıda belirtilen bölümleri ile bunların yetkili makamlarca tanınmış, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki eşleniklerinin birinden mezun olmak (Bu kapsamda, en geç tarihinde mezun olup, bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmek gerekmektedir). 699

2 2 Bölüm Adı Bölüm Adı Aktüerya Makine Mühendisliği (*) Aktüerya Bilimleri Makine ve İmalat Mühendisliği (*) Avrupa Birliği İlişkileri Maliye Bankacılık Matematik Mühendisliği(*) Bankacılık ve Finans Mekatronik Mühendisliği (*) Bankacılık ve Finansman Muhasebe Bankacılık ve Sigortacılık Muhasebe Bilgi Sistemleri Bilgisayar Mühendisliği (*) Muhasebe Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Muhasebe ve Denetim Bilgisayar-Enformatik Muhasebe ve Finans Yönetimi Bilişim Sistemleri Mühendisliği (*) Muhasebe ve Finansal Yönetim Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Muhasebe ve Finansman Ekonometri Pazarlama Ekonomi Pazarlama / Satış Yönetimi Ekonomi ve Finans Sermaye Piyasası Ekonomi-Yönetim Bilimleri Sigortacılık Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları Sigortacılık ve Risk Yönetimi Elektrik Mühendisliği(*) Sistem Mühendisliği (*) Elektrik-Elektronik Mühendisliği (*) Siyaset Bilimi Elektronik Mühendisliği (*) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (*) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Endüstri Mühendisliği Uluslararası Finans Endüstri Sistemleri Mühendisliği(*) Uluslararası İlişkiler Enformatik Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Hukuk Uluslararası İşletme İktisat Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) İnşaat Mühendisliği (*) Uluslararası İşletmecilik İstatistik Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Uluslararası Ticaret İş İdaresi Uluslararası Ticaret ve Finansman İşletme Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik İşletme Bilgi Yönetimi Uluslararası Ticaret ve Lojistik İşletme Enformatiği Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi İşletme Mühendisliği Yazılım Mühendisliği (*) İşletme-Ekonomi Yönetim Bilimleri Kamu Yönetimi Yönetim Bilişim Sistemleri Küresel ve Uluslararası İlişkiler Yönetim ve Organizasyon (*) Söz konusu bölümlerden mezun kişilerin başvuruları; işletme, iktisat, ekonomi, maliye, bankacılık ve dengi dallarında yüksek lisans yapmış olmaları ya da aşağıda yer verilen sertifikalardan birine sahip olmaları şartı ile kabul edilecektir. Yüksek lisans derecesinin ya da sertifika sahipliğinin en geç tarihi itibarıyla belgelendirilmesi gerekmektedir. o IIA- Institute of Internal Auditors (Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü) tarafından verilen: CIA/Certified Internal Auditor (Uluslararası İç Denetçi Sertifikası) CCSA/Certification in Control-Self Assessment (Kontrol Özdeğerlendirme Sertifikası)

3 3 CFSA/Certified Financial Services Auditor (Uluslararası Finansal Hizmetler Denetçisi) CGAP/Certified Government Auditing Professional (Uluslararası Kamu Denetçisi) 4. Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak ( ve sonrasında doğanlar başvurabileceklerdir). 5. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış ya da en erken 2014 yılı Aralık ayına kadar erteletmiş olmak (Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç tarihi itibarıyla terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir). 6. Daha önce Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında ve/veya daha önce gerçekleştirilen Uzman Yardımcılığı ile Müfettiş Yardımcılığı sınavının değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmak. 7. Daha önce yapılan Müfettiş Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak. 8. Sağlık durumu seyahat etmeye ve başvuru yaptığı işte çalışmaya elverişli olmak, (Bu durum, sınavı kazananlardan istenecek tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ile belgelendirilecektir). 9. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. 10. Affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak. 11. Resmi dairelere, kurum veya kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak. II - Sınav Başvurusu : Sınava katılmak isteyenler başvurularını sadece Bankamız internet sitesinden yapabilecektir. Bankamız Müfettiş Yardımcılığı sınavına başvuru süreci; - ik.isbank.com.tr adresinden başvuru yapılması ve - adresine istenen bilgi ve belgelerin yine istenilen format ve isimde gönderilmesi aşamalarından oluşmaktadır. Bu aşamaların herhangi birinde eksik veya hatalı bir işlem yapılması durumunda başvuru işleme alınmamaktadır Başvuruda bulunmak için geçerli bir TC Kimlik Numarasına ve e-posta adresine sahip olunması gerekmektedir. Sınav başvurusunda bulunan adayın adresine göndereceği e-postaya; - sınav giriş koşullarında belirtilen niteliklere sahip yabancı dil sertifika belgesi ile - 6 aydan eski olmayan vesikalık fotoğrafını jpeg uzantılı ve

4 4 - lisans mezuniyet notu ortalamasının da bulunduğu resimli Türkçe öz geçmişini ise docx uzantılı olmak üzere toplamda üç ayrı dosya olarak ek yapması ve söz konusu e-posta metninde adı, soyadı, TC Kimlik Numarası ve ik.isbank.com.tr adresinden başvuru yaptığı tarih bilgisine yer vermesi gerekmektedir. adresine sınav başvurusu amacıyla e-posta gönderilirken aşağıda belirtilen hususların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. a. e-postanın konu kısmına MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI yazılması, b.1. e-postaya ek yapılan fotoğraf dosyasının AD SOYAD TCKN (Örneğin: AHMET YILMAZ jpeg) şeklinde adlandırılması, b.2. e-postaya ek yapılan yabancı dil sertifikası dosyasının AD SOYAD SERTİFİKA (Örneğin: AHMET YILMAZ SERTİFİKA.jpeg) şeklinde adlandırılması, b.3. e-postaya ek yapılan özgeçmiş dosyasının ise AD SOYAD ÖZGEÇMİŞ (Örneğin: AHMET YILMAZ ÖZGEÇMİŞ.docx) şeklinde adlandırılması ve c. e-posta metninde adayın adı, soyadı, TC Kimlik Numarası ve ik.isbank.com.tr adresinden başvuru yaptığı tarih bilgisine yer verilmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili hazırlanmış örneğe aşağıda yer verilmiştir. Ek yapılan dosyalarla birlikte e-posta boyutunun 1 MB nin üzerinde olmaması hususuna dikkat edilmesi yerinde olacaktır. Sınav daveti ve diğer duyurular hem internet sitemizden hem de e-posta aracılığı ile yapılacağından internet sitemizin ve e-posta hesabının sınav öncesinde kontrol edilerek sınava girilecek yer ve salonları belirten mesajın alınması ve diğer duyuruların izlenmesi gerekmektedir.

5 5 Başvuru sırasında belirtilen e-posta adresinde değişiklik olması halinde, haberleşmenin kesintiye uğramasını engellemek üzere, ik.isbank.com.tr adresinde yer alan Başvuru sekmesinden ulaşabileceğiniz İş Başvuru Formu ndan öz geçmiş bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. III Sınav Hakkında Bilgiler A-) Sınav Davetleri: Sınav başvuruları tarihine kadar kabul edilecektir. Sınav ile ilgili tüm davet ve duyurular den itibaren İş Başvuru Formunda yer alan Başvuru Durum Takip alanından yapılacaktır. Bu tarihten itibaren Başvuru Durum Takip alanının kontrol edilmesi önem taşımaktadır. B-) Sınav Yeri: Detaylarına aşağıda yer verilen sınavın ilk aşaması İstanbul ve Ankara da, diğer aşamaları İstanbul da yapılacaktır. C-) Sınav Kapsamı: 1.Aşama: ( ) a. Mesleki Bilgi Sınavı : Mesleki bilgi sınavı klasik yöntemle yazılı olarak yapılır. Sınav Ekonomi (Genel Esaslar, Makro ve Mikro İktisat, Para, Kredi, Banka) ve Türkçe (Kompozisyon) konularını kapsamaktadır. b. Genel Yetenek Sınavı: Adayların sayısal ve sözel kavrama, veri yorumlama, sistemsel düşünme ve problem çözme becerilerinin ölçülmesine ilişkin olan söz konusu sınav test şeklinde uygulanmaktadır. 2.Aşama: (2014 yılı Haziran ayı içerisinde daha sonra duyurulacak bir tarihte yapılacaktır.) Değerlendirme Merkezi Aktiviteleri: Adaylar Bankamız Değerlendirme Merkezinde yetkinlik bazlı değerlendirmelere ve kişilik özelliklerini tespit etmeye yönelik teste tabi tutulacaktır. 3.Aşama: (2014 yılı Temmuz ayı içerisinde daha sonra duyurulacak bir tarihte yapılacaktır.) Mülakat: Sınavın ilk iki aşamasında başarılı olan adaylar, Bankamız yöneticilerinden oluşan bir kurul tarafından tek tek mülakata alınmaktadır.

6 Adaylar, Sıkça Sorulan Sorular bölümünde yer almayan konulara ilişkin bilgi taleplerini ve sorularını e-posta adresine iletebilirler. 6

7 7 SIKÇA SORULAN SORULAR SINAV BAŞVURULARI İLE İLGİLİ SORULAR - Sınava başvuru için gerekli belgeleri adresine göndermem yeterli mi? - Bankamız Müfettiş Yardımcılığı sınavına başvuru süreci; ik.isbank.com.tr adresinden başvuru yapılması ve adresine istenen bilgi ve belgelerin yine istenilen format ve isimde gönderilmesi aşamalarından oluşmaktadır. Bu aşamaların herhangi birinde eksik veya hatalı bir işlem yapılması durumunda başvuru işleme alınmamaktadır. - Sistem sınav başvurumu kabul etmiyor. - Sistem, başvuru koşullarına uygun olmayan adayların sınav başvurusu yapmasını engellemektedir. Bu nedenle, öncelikle sınavın internet sitemizde yer alan başvuru koşullarını tekrar incelemeniz ve öz geçmiş bilgilerinizin bu şartlara uygunluğunu teyit etmeniz önerilmektedir. Başvuru koşullarını taşıdığınız halde sınav başvurusunda bulunamıyorsanız mesai saatleri içinde (0850) numaralı telefondan İnsan Kaynakları Yardım Masası ile irtibata geçebilirsiniz. ASKERLİKLE İLGİLİ SORULAR (Erkek Adaylar İçin) - Halen askerliğimi yapıyorum. Yazılı mesleki bilgi sınavına girebilir miyim? tarihi itibarıyla, terhis olacak durumda olmanız gerekmektedir. Bu tarihten sonra terhis olacaksanız, sınav hakkınızı kullanmamış olmak için sınava katılmamanız önerilmektedir. - Haziran 2014 celbine karar aldırttım. Sınava katılabilir miyim? - En erken 2014 yılı Aralık ayına kadar tecilli olanlar sınava kabul edilirler. Bu durumda başvursanız bile başvurunuz değerlendirilmeyecektir. - Yüksek lisans eğitimime devam ediyorum ve iki yıllık tecilim var. Bankaya girdikten sonra ne zaman askere gidebilirim? - Banka içi eğitim süresi sonrasında ve en erken 2014 yılı Aralık ayında askere gidilebilir. Ayrıca, askerlik görevinin Bankaya giriş tarihinden itibaren bir yıl içinde yapılması beklenmektedir. - Askerlikten muafım. Sınava katılabilir miyim? - Muafiyet nedeniniz, diğer giriş koşulları ile ve özellikle Türkiye nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak maddesi ile çelişki yaratmıyor ise sınava girilebilir. Bunun yanında, Bankamıza kabul koşulları arasında yer alan tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu alınması hususu da göz önünde bulundurulmalıdır. ÖĞRENİM DURUMU İLE İLGİLİ SORULAR - Giriş koşullarında belirtilen bölümlerden mezun değilim/bölümlerde son sınıf öğrencisi değilim. Sınava katılamayacak mıyım? - Giriş koşullarında belirtilen bölümlerden mezun ya da bu bölümlerde son sınıf öğrencisi olanların başvuruları kabul edilecektir. Bu koşullara sahip değilseniz başvurunuz sistem tarafından engellenecektir. Bu pozisyon dışında açılacak sınavlarda bölümünüz geçerli

8 8 olabilir. Bu nedenle öz geçmiş bilgilerinizi başvuru veri tabanımıza kaydetmeniz diğer pozisyonlar için değerlendirilebilmeniz açısından yararlı olacaktır. - Yurtdışında bir okuldan mezunum ve/veya yurtdışında yüksek lisans yaptım. Sınava katılabilir miyim? - Okuduğunuz okulun giriş koşullarında belirtilen bölümlerle denk olduğuna dair YÖK Denklik Belgesi talep edilecektir. Bu belgeyi temin etmeniz durumunda sınavlara katılmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. - Son sınıf öğrencisiyim. Mezuniyet tarihimi bilmiyorum (belki de uzayabilir). Sınava katılabilir miyim? - Son sınıf öğrencilerinin tarihine kadar mezun olduklarına dair geçici belgeyi / diplomayı getirmeleri istenmektedir. Sınava katılabilirsiniz, ancak bu tarihe kadar anılan belgeyi getirememeniz durumunda işe alımınız gerçekleştirilmeyecek ve sınav haklarınızdan birini kullanmış olacaksınız. - Giriş koşullarında belirtilen Mühendislik bölümlerinden mezunum, ancak yüksek lisans konum İşletme, İktisat, Ekonomi, Maliye, Bankacılık ve dengi dallar değil ve yine giriş koşullarında belirtilen sertifikalardan birisine sahip değilim. Sınava katılamayacak mıyım? - Belirtilen Mühendislik bölümlerinden mezun olan adayların anılan konularda yüksek lisans derecelerinin bulunması veya giriş koşullarında belirtilen sertifikalardan birisine sahip olması gerekmektedir. Sınava başvuru yapmanız halinde, başvurunuz kabul edilmeyecektir. GİRİŞ HAKLARI İLE İLGİLİ SORULAR - Sınava bir kez katıldım ve geçen sene mülakatta elendim. Bu yılki sınava katılabilir miyim? - Mülakatta elenen adaylar sınav haklarını kaybederler. - Uzman Yardımcılığı sınavının Değerlendirme Merkezi Aktiviteleri aşamasında elendim. Bu yılki sınava katılabilir miyim? - Daha önce gerçekleştirilen Uzman Yardımcılığı ile Müfettiş Yardımcılığı sınavının Değerlendirme Merkezi Aktiviteleri aşamasında elenen adaylar sınav haklarını kaybederler. - Uzman Yardımcılığı / Memurluk sınavlarında mülakatta elendim. Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılabilir miyim? - Başvuru koşullarında da belirtildiği üzere, daha önce Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmış olmanız durumunda başvurunuz sistem tarafından reddedilecektir. - Uzman Yardımcılığı sınavlarına iki kez girdim ve kazanamadım. Müfettiş Yardımcılığı sınavlarına katılabilir miyim? - Mülakat veya Değerlendirme Merkezi Aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmanız durumunda Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılabilirsiniz.

9 9 SINAVLARLA İLGİLİ SORULAR - Sınavın ilk aşamasına davet edildim, ancak katılmak istemiyorum. Haklarımdan birini kaybedecek miyim? - Hayır. - Uzman Yardımcılığı Müfettiş Yardımcılığı sınavları farklı mı? Bankamız eleman alım sınavları pozisyonların gereklerine göre yapılandırılmaktadır. Bu itibarla her iki pozisyon için farklı sınavlar yapılmaktadır. Müfettiş Yardımcılığı pozisyonuna ilişkin sınav türü ve içeriği hakkındaki detaylı bilgiye internet sitemizde yer verilen ilgili başlıklardan ulaşabilirsiniz. - Mesleki bilgi sınavı cevap kağıtları nasıl değerlendiriliyor? - Sınavı hazırlayan Üniversite eğitmenleri tarafından değerlendirilir. - Mesleki bilgi sınavı ne şekilde yapılıyor? Test mi? - Sınav klasik usulde yapılır. Sınav içerikleriyle ilgili bilgiler internet sitemizde bulunmaktadır. - Mülakata kimler katılıyor? - Sınavın ilk iki aşamasında başarılı olan adaylar, Bankamız yöneticilerinden oluşan bir heyet tarafından mülakata alınır. - İstanbul dışından geliyorum. Yazılı sınav sonrasındaki diğer aşamaları ne zaman yapacaksınız? - Yazılı mesleki bilgi sınavını ve genel yetenek testini geçen adaylar 2014 yılı Haziran ayında II. aşamaya, burada başarılı olanlar ise 2014 yılı Temmuz ayında son aşamaya davet edilecektir. YABANCI DİL SEVİYESİNİN BELGELENDİRİLMESİ İLE İLGİLİ SORULAR - Müfettiş Yardımcılığı sınavına girmek istiyorum, yabancı dil seviyemi nasıl belgeleyebilirim? - Yabancı dil seviyenizi belgeleyebilmek için Bankamızca ilan edilen yabancı dil seviye tespit sınavlarına katılmanız ve ilan edilen asgari sonuçları elde etmiş olmanız gerekmektedir. - Yabancı dil sertifikam henüz elime ulaşmadı. İnternet üzerindeki sonuç bilgisini göndermem yeterli olur mu? Başvuru aşaması için yeterli olmaktadır. - Yabancı dil seviye tespit sınavı belgesi hangi tarihte ibraz edilecek? Yabancı dil seviye tespit sınavı belgesinin en geç başvuru tarihimizin bitiminde e-posta kanalıyla ibrazı istenmekte olup, aslı ise işe alım aşamasında talep edilecektir.

10 10 - İlanda belirtilen yabancı dil seviye tespit sınavları içerisinde Kamu Personeli Dil Sınavı (KPDS) bulunmamaktadır. KPDS belgesi değerlendirmeye alınacak mı? - KPDS belgesi Bankamız tarafından kabul edilen yabancı dil seviye tespit sınavları içerisinde yer almadığından bu sınava ilişkin belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır. - TOEFL Computer Based Test (CBT) belgeleri kabul ediliyor mu? - İngilizce diliyle ilgili seviye tespit sınavlarından yalnızca TOEFL IBT sınavından Bankamızca ilan edilen asgari sonuçları aldığınızı gösteren belgeler kabul edilmektedir. - Yabancı dilde eğitim veren bir bölümde öğrenim görmekteyim/bölümden mezunum. Bankanızın kabul ettiği yabancı dil seviye tespit sınavlarına katılmalı mıyım? - Yazılı mesleki bilim sınavına katılabilmeniz için Bankamızca ilan edilen yabancı dil seviye tespit sınavlarından belirtilen asgari puanları almanız gerekmektedir. - Fransızca ile ilgili ilan edilen seviye tespit sınavlarından B1, B2, B3 ve B4 seviyelerini almış olmak Bankanız Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına katılmak için yeterli midir? - Fransızca dili ile ilgili olarak, Fransız Milli Eğitim Bakanlığı nın (Fransız Kültür Merkezi) düzenlediği sınavlardan DALF C1 ve DALF C2 seviyelerini veya TEF sınavından asgari 699 puan almış olmanız gerekmektedir. - İlan ettiğiniz yabancı dillere sahip değilim. Bunlardan başka bir yabancı dil biliyorum. Sınava katılabilir miyim? - İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden herhangi birini iyi derecede bilmek ve belirtilen sertifikalardan herhangi biriyle bu durumu belgelendirmek sınava katılım koşullarından olup, aksi takdirde sınava davet edilmeniz mümkün değildir. Bununla birlikte ihtiyaçlarımız doğrultusunda, yukarıda sayılan yabancı dil koşulunu karşılayan ve sınav sürecimiz sonunda birbirine yakın performans sergileyen adaylardan, ilaveten Rusça bilenler tercih edilecektir. - Rusça bildiğimi bir sertifika ile belgelemem gerekir mi? - Rusçaya sahip olmak, sınava davet edilme koşullarından olmadığından bu dili bildiğinizi herhangi bir sertifika ile belgelendirmenize gerek bulunmamaktadır. Buna karşılık, sahip olunduğu beyan edilen Rusça bilgisinin kaynağı ve düzeyi hakkında sınav sürecimiz sırasında adaylardan bilgi isteneceğinden, imkanı olanların durumunu belgelendirmeleri tavsiye edilmektedir. - IELTS belgesi kabul ediliyor mu? - Hayır. DİĞER GİRİŞ KOŞULLARI İLE İLGİLİ SORULAR - Hizmet Yükümlülüğü ne demektir? - Bir kurum ya da kuruluş ile hizmet sözleşmesi ve/veya tazminat zorunluluğu olup olmadığı sorulmaktadır. Örneğin burslu okuyan öğrencilerin, bursu veren kuruluşta belli

11 11 sürelerle çalışma zorunluluğu ve bu süre kadar çalışılmaması durumunda tazminat ödeme yükümlülüğü olabilir. - Seyahat etmeyi engelleyici durum ne demektir? - Müfettiş Yardımcıları görev gereği yılın en az 5 ayında Türkiye nin çeşitli il ve ilçelerinde bulunan Şubelerimizde denetim yapar ve belli sürelerle konaklarlar. Ayrıca, olağan denetim dışında da seyahat etmeleri gerekebilir. Bu nedenle, seyahat etmesini engelleyici sağlık sorunları veya ailevi nedenler bulunmaması gerekir. TEFTİŞ KURULU HAKKINDA SORULAR - Teftiş Kuruluna katıldıktan sonra istediğim ilde görev yapabilir miyim? - Yukarıda yer verilen Teftiş Kurulu Hakkında Bilgiler bölümünde de belirtildiği üzere, Kurul Üyeleri Başkanlık tarafından belirlenen ihtiyaca göre İstanbul, Ankara ve İzmir illerinden birinde ikamet ederler. Mevcut durumda Teftiş Kurulu üyelerinin önemli bir bölümü İstanbul da görev yapmaktadır. Kurula katılmanız halinde ikametgâhınız Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenecektir. Adaylar, bu bölümde yer almayan konulara ilişkin bilgi taleplerini ve sorularını e-posta adresine iletebilirler

12 12 TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI HAKKINDA BİLGİLER Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı nın kadrosu, yüksek öğrenim görmüş, en az bir yabancı dil bilen, Bankamız Yönetim Kurulunca uygun görülen niteliklere sahip Müfettiş ve Müfettiş Yardımcılarından oluşmaktadır. Teftiş Kurulu Başkanlığı nın görevleri; Yönetim Kurulu adına, Genel Müdürlük örgütünü, yurtiçi/yurtdışı şubeleri, Bankanın denetimi altındaki kuruluş ve işletmeleri denetlemek ve gerektiğinde bu birimlerde soruşturma, inceleme ve ön araştırma yapmaktır. Kurul üyeleri Başkanlık tarafından belirlenen ihtiyaca göre İstanbul, Ankara ve İzmir illerinden birinde ikamet ederler. Kurula yeni katılan Müfettiş Yardımcıları, İstanbul da düzenlenen bir eğitimden sonra göreve başlarlar. Katılacağı ön yeterlik sınavında başarılı olan ve genel çalışma performansı itibarıyla görevine devam etmesi uygun bulunan Kurul üyeleri 3 yılın sonunda Kıdemli Müfettiş Yardımcısı unvanını alırlar. Teftiş Kurulu nda 4,5 yılını dolduran Kıdemli Müfettiş Yardımcıları, 6 ay süreyle Bankanın yurtiçi ve yurtdışı şubelerinde, Genel Müdürlük Bölümlerinde veya Banka iştiraklerinde yöneticilik stajı yaparlar. 5. yılın sonu olan staj bitiminde yapılan yeterlik sınavında başarılı olan ve çalışma performansı itibarıyla görevine devam etmesi uygun bulunan Kurul üyeleri Müfettiş olarak görevlerini sürdürürler. Teftiş programları iki dönemden oluşur. Kasım-Mayıs aylarını kapsayan Kış Dönemi Programı 7 ay sürer. Üyeler bu dönemde ikamet ettikleri kentlerde, şehir içinde görev yaparlar. Haziran-Ekim aylarını kapsayan Yaz Dönemi Programı 5 ay sürer. Üyeler bu dönemde diğer kentlerde görev yaparlar. Bankamızda ücretler ve diğer parasal haklar, değişen ekonomik koşullara göre ayarlanır. Tüm personelimizde olduğu gibi Müfettiş Yardımcıları da aylık ücretlerine ek olarak yılda 4 maaş tutarında ikramiye ve Bankamız Ana Sözleşmesi gereğince kâra bağlı olarak yılda bir kez kâr payı alırlar. Kurul üyeleri, Yaz Dönemi Programı nda daha fazla olacak şekilde, yıllık izin süreleri de dahil olmak üzere Kurulda görev yaptıkları sürece gündelik alırlar. Görev yolculukları nedeniyle yapılan ulaşım harcamaları ve konaklama giderleri belirli limitler dahilinde Bankaca karşılanır. Tüm çalışanlarımızın, çocuklarının ve sosyal güvenlik kapsamında olmayan eşlerinin sağlık harcamaları, belirli esaslar çerçevesinde Bankamızca karşılanmaktadır. Ayrıca, bakmakla yükümlü olunan anne, baba ve kardeşler de belirli limitler dahilinde sağlık yardımlarından yararlandırılmaktadır. Seçilerek işe alınan, özel eğitim gören, kısa sürede tüm bankacılık konularında deneyim kazanan Kurul üyeleri, başarılarını yöneticilik kademelerinde de sürdürmektedir. Bankamızda yönetim kademelerinde Teftiş Kurulu ndan yetişmiş çok sayıda yönetici bulunmaktadır.

UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ (15 HAZİRAN 2015 VE İZLEYEN GÜNLER)

UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ (15 HAZİRAN 2015 VE İZLEYEN GÜNLER) UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ (15 HAZİRAN 2015 VE İZLEYEN GÜNLER) Bankamızın İstanbul da bulunan Genel Müdürlük Bölümleri ile Kurumsal Şubelerinde görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları

Detaylı

22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ

22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ 22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ Memur alım sınavı 22 Şubat 2015 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Ankara Bölgesine bağlı iller Ankara, Çankırı ve Kırıkkale dir. Görev teklifleri

Detaylı

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI Üniversitelerin Ekonomi, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Finans, Hukuk, Bilişim Teknolojileri, v.b. alanlarında eğitim veren bölümlerinden mezun

Detaylı

MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI. Bankamız Teftiş Kurulu nda görevlendirilmek üzere 55 Müfettiş Yardımcısı istihdam edilmesi planlanmaktadır.

MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI. Bankamız Teftiş Kurulu nda görevlendirilmek üzere 55 Müfettiş Yardımcısı istihdam edilmesi planlanmaktadır. MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI Bankamız Teftiş Kurulu nda görevlendirilmek üzere 55 Müfettiş Yardımcısı istihdam edilmesi planlanmaktadır. Görev Tanımı: Müfettiş Yardımcıları Bankamız Teftiş Kurulu

Detaylı

MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI. Bankamız Teftiş Kurulu nda görevlendirilmek üzere 35 Müfettiş Yardımcısı istihdam edilmesi planlanmaktadır.

MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI. Bankamız Teftiş Kurulu nda görevlendirilmek üzere 35 Müfettiş Yardımcısı istihdam edilmesi planlanmaktadır. MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI Bankamız Teftiş Kurulu nda görevlendirilmek üzere 35 Müfettiş Yardımcısı istihdam edilmesi planlanmaktadır. Görev Tanımı: Müfettiş Yardımcıları Bankamız Teftiş Kurulu

Detaylı

2013 2014 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI

2013 2014 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI Başvuruların son teslim tarihi 19 Kasım 2012 olacak şekilde, 2 Ağustos 2012 tarihinde Not: Bu Programa ilişkin sorulan soruların birçoğu, Burs Başvuruları için yayınlanan Duyuru nun dikkatli bir şekilde

Detaylı

TELEKOMÜNİKASYON KURUMU TELEKOMÜNİKASYON UZMAN YARDIMCILIĞI VE TELEKOMÜNİKASYON UZMANLIĞI SINAV, GÖREV, ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

TELEKOMÜNİKASYON KURUMU TELEKOMÜNİKASYON UZMAN YARDIMCILIĞI VE TELEKOMÜNİKASYON UZMANLIĞI SINAV, GÖREV, ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK TELEKOMÜNİKASYON KURUMU TELEKOMÜNİKASYON UZMAN YARDIMCILIĞI VE TELEKOMÜNİKASYON UZMANLIĞI SINAV, GÖREV, ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Yayımı:21.12.2000 tarih ve 24267 sayılı Resmi Gazete

Detaylı

2011 YILI İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI BAŞVURU KILAVUZU

2011 YILI İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI BAŞVURU KILAVUZU T.C. MALİYE BAKANLIĞI İÇ DENETİM KOORDİNASYON KURULU 2011 YILI İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI BAŞVURU KILAVUZU GENEL BİLGİLER 1.1. Türk kamu yönetimine iç denetim, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol

Detaylı

2011 2012 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI

2011 2012 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI 2011 2012 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI Başvuruların son teslim tarihi 8 Şubat 2011 olacak şekilde, 12 Kasım 2010 tarihinde MFİB tarafından yayınlanan Başvuru Çağrısı SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Detaylı

Uzman Yardımcıları Türkiye nin en köklü Bankacılık Okulu nda eğitime tabi tutulduktan sonra göreve başlatılacaktır.

Uzman Yardımcıları Türkiye nin en köklü Bankacılık Okulu nda eğitime tabi tutulduktan sonra göreve başlatılacaktır. UZMAN YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI Yurtiçinde 1.693 şubesi ile yurtdışında ise şube ve iştirakleri ile 16 ülkede 84 noktada faaliyet gösteren, 24.096 çalışanıyla, Türkiye nin büyük projelerinin finansmanında

Detaylı

SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI 2009 2010 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI Başvuruların son teslim tarihi 11 Mart 2009 olacak şekilde, 26 Ocak 2009 tarihinde MFİB tarafından yayınlanan Başvuru Çağrısı SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Detaylı

UYGULAMA YÖNERGESİ. İçindekiler

UYGULAMA YÖNERGESİ. İçindekiler STAJ VE SINAVLARA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDAKİ UYGULAMA YÖNERGESİ İçindekiler 1. Temel İlkeler... 3 2. Hedefler... 3 3. TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS)... 4 4. Aday Meslek Mensubu Olma Koşulları...

Detaylı

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU Ağustos 2010 ELEKTRONİK BAŞVURU FORMUNU DOLDURMADAN ÖNCE BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZUNU DİKKATLİCE OKUYUNUZ. TÜM BİLGİ BAŞLIKLARININ

Detaylı

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2009 2 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2009 2 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2009 2 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU Ağustos 2009 ELEKTRONİK BAŞVURU FORMUNU DOLDURMADAN ÖNCE BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZUNU DİKKATLİCE OKUYUNUZ. TÜM BİLGİ BAŞLIKLARININ

Detaylı

YAYINCILIK. Tecrübeli Yenilik KPSS ÖAB ALES DGS. A GRUBU Selanik 2. Cad. No: 47 Kızılay / Ankara www.xakademi.com.tr Tel: 0312.

YAYINCILIK. Tecrübeli Yenilik KPSS ÖAB ALES DGS. A GRUBU Selanik 2. Cad. No: 47 Kızılay / Ankara www.xakademi.com.tr Tel: 0312. YAYINCILIK Tecrübeli Yenilik KPSS ALES ÖAB DGS A GRUBU Selanik 2. Cad. No: 47 Kızılay / Ankara www.xakademi.com.tr Tel: 0312.418 80 50 X YAYINCILIK KPSS REHBERİ ISBN 978-605-4661-83-1 YAZARLAR KOMİSYON

Detaylı

T.C. TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU DENETÇİ, UZMAN ve DESTEK PERSONELİ ALIMI SEÇME SINAVI İLANI

T.C. TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU DENETÇİ, UZMAN ve DESTEK PERSONELİ ALIMI SEÇME SINAVI İLANI T.C. TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU DENETÇİ, UZMAN ve DESTEK PERSONELİ ALIMI SEÇME SINAVI İLANI 1) DENETÇİ KADROSU İÇİN AÇIK BULUNAN ve ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR (9 ADET) 5648 Sayılı Tarım

Detaylı

YÖNETMELİK. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

YÖNETMELİK. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar 8 Eylül 2010 ÇARŞAMBA Resmî Gazete YÖNETMELİK Sayı : 27696 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ÇALIŞMA UZMAN YARDIMCILIĞI, YURT DIŞI İŞÇİ HİZMETLERİ UZMAN YARDIMCILIĞI

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU 2013-2014 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURS PROGRAMI DUYURUSU

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU 2013-2014 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURS PROGRAMI DUYURUSU AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU 2013-2014 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURS PROGRAMI DUYURUSU Jean Monnet Burs Programının kapsamı, başvuru şartları

Detaylı

2012 KPSS REHBERİ. Oğuzhan ÜNAL Eğitimci - Yazar

2012 KPSS REHBERİ. Oğuzhan ÜNAL Eğitimci - Yazar 2012 KPSS REHBERİ Oğuzhan ÜNAL Eğitimci - Yazar İLKSÖZ Değerli KPSS adayı arkadaşım, Her yıl KPSS ye başvuran aday sayısı artmakta ancak atama yapılan kadrolar ise ne yazık ki aynı paralelde artış göstermemektedir.

Detaylı

21-22 EYLÜL 2013 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*)

21-22 EYLÜL 2013 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*) 21-22 EYLÜL 2013 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*) Sınavlara katılmak isteyen adaylar bu kılavuzda yer alan bilgi ve açıklamaları dikkatle okumalıdırlar. Sınav ücreti yatıran,

Detaylı

06-07 KASIM 2010 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*)

06-07 KASIM 2010 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*) 06-07 KASIM 2010 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*) (*) Sınav Kılavuzunda bulunmayan hususlar için Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili düzenlemelerinde (Tebliğ, Yönetmelik, Kurul

Detaylı

17-18 ARALIK 2011 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*)

17-18 ARALIK 2011 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*) 17-18 ARALIK 2011 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU (*) (*) Sınav Kılavuzunda bulunmayan hususlar için Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili düzenlemelerinde (Tebliğ, Yönetmelik,

Detaylı

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2007 2 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2007 2 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2007 2 ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZU Ağustos 2007 ELEKTRONİK BAŞVURU FORMUNU DOLDURMADAN ÖNCE BAŞVURU VE ATAMA KILAVUZUNU DİKKATLİCE OKUYUNUZ. TÜM BİLGİ BAŞLIKLARININ

Detaylı

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. ÖĞRETMENLĠK ĠÇĠN BAġVURU VE ATAMA KILAVUZU

MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. ÖĞRETMENLĠK ĠÇĠN BAġVURU VE ATAMA KILAVUZU MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLĠK ĠÇĠN BAġVURU VE ATAMA KILAVUZU HAZĠRAN 2011 ELEKTRONĠK ORTAMDA BAġVURU FORMU NU DOLDURMADAN ÖNCE BAġVURU VE ATAMA KILAVUZUNU DĠKKATLĠ OKUYUNUZ. TÜM BĠLGĠ BAġLIKLARININ

Detaylı

2013 YILI ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU

2013 YILI ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU 2013 YILI ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak İlk Atama kapsamında Ek 1 Atama Takviminde belirtilen süreler

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU 2014-2015 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURS PROGRAMI AÇIKLAMALAR İÇİNDEKİLER 1. KİMLER BAŞVURABİLİR?... 4 2. LİSANS

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YURT DIŞINDA GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI İLE TEMSİL YETENEĞİ MÜLAKAT KILAVUZU

Detaylı

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ STAJ VE SINAVLARA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDAKİ UYGULAMA YÖNERGESİ 1. Temel İlkeler 3568 sayılı Yasa

Detaylı

YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK ÜZERE GÖNDERİLECEK ADAYLARI SEÇME VE YERLEŞTİRME (YLSY) KILAVUZU

YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK ÜZERE GÖNDERİLECEK ADAYLARI SEÇME VE YERLEŞTİRME (YLSY) KILAVUZU 2011 Yükseköğretim Kurumlarının Öğretim Elemanı ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Uzman Personel İhtiyacını Karşılamak Amacıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK

Detaylı

20-21 ARALIK 2014 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU( 1 )

20-21 ARALIK 2014 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU( 1 ) 20-21 ARALIK 2014 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU( 1 ) Sınavlara katılmak isteyen adaylar bu kılavuzda yer alan bilgi ve açıklamaları dikkatle okumalıdırlar. Sınav ücreti yatıran,

Detaylı