Günlük Gemi Gazetesi CANI ÇEKTİĞİNDE YAYINLANAN, YANLI, TUTUCU VE TARAF YAYIN ORGANI ('DEYETSİĞ' ÖZEL SAYISI)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Günlük Gemi Gazetesi CANI ÇEKTİĞİNDE YAYINLANAN, YANLI, TUTUCU VE TARAF YAYIN ORGANI ('DEYETSİĞ' ÖZEL SAYISI)"

Transkript

1 Günlük Gemi Gazetesi CANI ÇEKTİĞİNDE YAYINLANAN, YANLI, TUTUCU VE TARAF YAYIN ORGANI ('DEYETSİĞ' ÖZEL SAYISI) Celebrity Cruises Equinox Akdeniz Tatili Devam Ediyor 22 Temmuz 2014 Salı Atina - Malta Arası (Somewhere over the Rainbow) AKŞAM GİYİM: Serbest Şık / Smart Casual Hava Durumu Hava Güneşli, Sıcaklık 28 C (Salladım, gazetede yazmıyor, idare ediniz) Gündoğumu 06:30 Günbatımı 20:58 ÖZGE ERSU GEMİ TELEFON NO 5818 Değerli Konuklarımız, ARTIK ÖNEMSİZ HATIRLATMA Turlarımızda yalnızca 2 (yazıileyalnız iki) kişilik yerimiz kalmış, diğer kayıtlarımız kapanmıştır. İlginize teşekkür ederiz. 23 TEMMUZ ÇARŞAMBA MALTA - VALLETTA GEZİSİ İÇİN BULUŞMA 09:15 4. KAT MARTINI BAR Gemi kartınızı, resimli kimliği ve gemi gazetesini almayı unutmayınız. Gemi iskeleye yanaşacaktır. Malta'da eski şehir gezimizde arasıra tarihi şehir yürüyüşleri olduğundan rahat ayakkabılar giyiniz. Uzun yürüyüşlere uygun olmayan konuklarımızı serin ve rahat yerlerde Atina'da olduğu gibi kahve eşliğinde dinlendireceğiz. Çay ve kahveler şirkettedendir. Gezimizin son bölümünde, karadan güzelliği tam anlaşılamayan Malta - Valletta'yı güzel koyları ile göreceğimiz (denizin durumuna göre) yaklaşık bir - bir buçuk saatlik tekne gezimiz olacaktır. Arzu ederseniz küçük bir rüzgârlık alabilirsiniz. YENİ DOĞAN BEBELERE İSİMLER DENİZ 1. Derya 2. Büyük tuzlu su birikintisi (Kız, Erkek, Türkçe Köken) TAN 1. Şafak 2. Alaca karanlık (Erkek, Öztürkçe Köken) Cümle İçinde Kullanalım : "Heyhat, denizde tan saatlerinde balkon keyfi bir başka oluyordu..."

2 ÖNEMLİ HATIRLATMA Değerli Konuklarımız, Gezimizin ikinci bölümü olan (Roma Sonrası) Floransa Pisa, Villefranche Nice Monaco Monte Carlo, Sardunya, Ajaccio Korsika, İspanya Palma de Mallorca ve Barcelona'ya devam edecek olan konuklarımızın işlemleri ve kabin değişiklikleri ile ilgili olarak odanıza uyarı bilgisi gelmiş olabilir. Bu süreç ve konuyu Özge Ersu sizler adına izlemektedir, zamanında Türkçe bilgilendirme yapacaktır. Sizler bu bürokratik ayrıntılar ile uğraşmayınız, tatilinizin keyfini çıkartmaya devam ediniz. Denizdeki Gün Akşamında Şık Giyinmiş Olanlara ÖZEL VE GÜZEL BİR ÖNERİ NEDEN ÖZEL BİR STÜDYO FOTOĞRAFI ÇEKTİRMEYESİNİZ? (En son ne zaman mahalledeki köşebaşı fotoğrafçısına gidip arka planda Karadeniz Titreyengöl manzarası ile mutluluğumuzu ölümsüzleştirdik?) Gemi fotoğrafçıları gün boyunca geminin güzel köşelerinde stüdyolarını açacaklardır. Özel dekorlar önünde, harika ışıklar eşliğinde değişik fotoğraflar çektirebilirsiniz. Çektirdiğiniz fotoğrafları satın almak zorunda değilsiniz, bir sonraki gün bakar, beğendiklerinizi satın alabilirsiniz. (Renki 'Ekose' etek boylarının erkeklerde dizin iki santim altında, hanımlarda siyah iskarpin içine giyilmiş beyaz çorabın üst lastiğinin iki parmak üstünde olması zorunludur. Renkleri ve deseni aile kütüğüne (Klan) göre seçebilirsiniz.) Saatinizi (dün gece) bir saat geri aldınız mı? Almadı iseniz, tcık, tcık! Bizlerden bir saat ileride yaşıyorsunuz demektir. Lütfen gemi duvar saatleri, gemi telefonları üzerindeki saat ya da televizyon 6. kanal saati ile senkronize olunuz. O da olmadı, Endonezyalı hizmetliye sorunuz. Günlük Program Programlar, aksi belirtilmedikçe tümüyle ücretsizdir 07:00 09:00 09:00 14:00 09:15 09:30 10:00 arası Hülya Sipahioğlu ile Bir Mil Yürü! Buluşma, Kat 14 Marka & Salpa (Salı Pazarı Brand) Çanta Satışları Açılıyor Masa Tenisi (Ciddi oynayanlar, yazışalım! Rumuz Goncagül) İngilizce Gemi Konferansı: 'Sizin işiniz de zor be abi' - Your job is quite difficult brother!' Geminin İkinci Çarkçıbaşı Mr. Costel anlatıyor: Alla Alla, nasıl gidiyor bu koca şey? İngilizce Seminer: Çin İşi Akupunktur - Ağrı Yönetimi Martini Bar, Kat 4 İngilizce Fitness Semineri : 'Yavaş ye, boğulacaksın' - You are what you eat! Spa Club, Kat 12

3 10:15 10:45 11:45 11:00 12:00 13:30 14:00 16:00 17:00 arası Bingo Tombala (Çinkoları yap, Dolara Kadar Kazan!) Entertainment Court, Kat 14 Göğüs Kanseri Araştırma Vakfı - Destek İçin Bir Mil Yürü T-Shirt Satışları Havuzbaşı, Kat 12 KAÇIRMAYIN! CAM ÜFLEME SANATI! VATANDAŞ, MURANO'YU AYAĞINA GETİRDİK! (EYYY İTALYAN CAM USTASI! ÜFLEMEYİ SENDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ!) Hot Glass Studio - Cam Üfleme Köşesi, Kat 15 Göğüs Kanseri Araştırma Vakfı - Destek İçin 'GEMİ SUBAYLARI İLE' Bir Mil Yürüyüş Havuzbaşı Buluşma, Kat 12 KAÇIRMAYIN! ŞAMPANYA İKRAMLI RESİM - TABLO SANAT ESERLERİ AÇIK ARTIRMA (Tablo almasanız da, bu Mübarek Ramazan günü bedava şampanya dağıtılıyor, tövbe!) Hot Glass Studio - Cam Üfleme Köşesi, Kat 15 Gemi Dans Ekibi ve Hülya Sipahioğlu Eşliğinde Dans Kursu: CHA CHA! Grand Foyer Orta Bölüm, Kat 3 Büyüklere Su Voleybolu ve Maçlar: YOLCULAR GEMİ PERSONELİNE KARŞI Havuzbaşı, Kat 12 İngilizce Gemi Konferansı: 'Buradan düz git, ilk adadan ikinci sol, orada sor, gösterirler!' The Secrets of Ship Navigation - Denizde Yön Bulma - Navigasyon Subayı Mr. Malek ile Gemi Dans Ekibi Eşliğinde Dans Kursu: SWING! Sky, Kat 14 'Meydinçaynağ' ve Marka Saat Satışları Açılıyor Gemi Subayları Yolculara Karşı: Masa Tenisi Turnuvası 3. Süvari Vasilis PİPİSİPİS (YUNANİSTAN) - Özge Ersu (TÜRKİYE) Entertainment Court, Kat 4 (Kayıtlar 15:45) Günün İngilizce Filmi: Ride Along (Karamurat ve Fedaileri Bizans'a Karşı) 99 Dakika, Aksiyon 18:15 Akşam Yemeği Birinci Oturum (Arzu eden bu akşam benim gibi 14. kata kaytarabilir) 19:30 veya 21:30 GECE SHOW / REMIX Müzik ve Dans: Pop, Rock ve Uluslararası İnleyen Nağmeler Biraz erken giderek yer tutunuz. Equinox Theatre Kat 4, Kat 5 20:45 Akşam Yemeği İkinci Oturum ÖZGE ERSU İLE İLGİNÇ BİGİLER INSTAGRAM&TWITTER TAKİPÇİMİZ ALARA VE ALMİRA ZAİMOĞLU SORDU, BİZ YANITLADIK! Ey vatandaş, uyuma! Gezilerde saati zırt pırt ileri-geri alıyoruz. İngiliz ve Amerikalıların uydurup kullandığı A.M. (Ey em) ve P.M. (Piğ em) ne demek? Dünyamız, 1800 lerin sonlarında, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde uzun tren yolculuklarında tarifeler ve zaman farkından dolayı saatler çok şaştığı için, bir bilim adamının önerisi ile 24 saat dilimine bölünmüştür. Pasifik Okyanusunun ortasından geçen ve en az insanın yaşadığı Meridyen (boylam) da, Gün Değiştirme Çizgisi (International Date Line) olarak saptanmıştır. Bu çizginin batısındaki zaman dilimi Ante Meridiem (A.M.) (sabah), doğusundakiler Post Meridiem (P.M.) (öğle ile gece yarısı arası) olarak adlandırılmıştır. Sorunlu bir sistem olsa değiştirilememektedir. Sen de arkadaşlarına kahvede sor, bilemeyenlere anlat, havanı at! 'Kim Milyoner Olmak İster'de doğru yanıtla, ödülün %5'ini bana gönder!

4 Geminin her tarafında geç saatlere dek Canlı Müzik, konser, gösteri, show, dinleti ve eğlence Geç saatlere kadar devam ediyor! Şiir Köşesi (Nâzım Hikmet Ran Üstad) Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen Gideni bulacak mı zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. İyisi mi, beni yaktırırsın, Odanda ocağın üstüne korsun İçinde bir kavanozun. Kavanoz camdan olsun, Şeffaf, beyaz camdan olsun ki İçinde beni görebilesin Fedakarlığımı anlıyorsun: Vazgeçtim toprak olmaktan, Vazgeçtim çiçek olmaktan Senin yanında kalabilmek için. Ve toz oluyorum, yaşıyorum yanında senin. Sonra, sen de ölünce kavanozuma gelirsin. Ve orada beraber yaşarız. Kolumun içinde kolun... Taa ki bir savruk gelin yahut vefasız bir torun Bizi oradan atana kadar Ama biz O zamana kadar o kadar karışacağız ki birbirimize, Atıldığımız çöplükte bile Zerrelerimiz yan yana düşecek. Toprağa beraber dalacağız. Ve bir gün yabani bir çiçek Bu toprak parçasından nemlenip filizlenirse Sapında muhakkak iki çiçek açacak: Biri sen, biri de ben. Ben daha ölümü düşünmüyorum. Ben daha bir çocuk doğuracağım Hayat taşıyor içimden. Kaynıyor kanım. Yaşayacağım, ama çok, pek çok, Ama sen de beraber. Ama ölüm de korkutmuyor beni. Yalnız pek sevimsiz buluyorum bizim cenaze şeklini. Ben ölünceye kadar da bu düzelir herhalde. Hapisten çıkmak ihtimalin var mı bu günlerde? İçimden bir şey Belki diyor. 'İÇİMİZDEN BİRİ' KÖŞESİ (There is always one in every crowd - Eric Clapton) NEJAT GİRAY BEYEFENDİ - KABİN NO XX26 GREKOTÜRK KAHVE Nejat Giray Bey 'Türk Kahvesi' istedi, garson 'Yunan Kahvesi' diye ısrar etti. İş yumruklaşmaya vardı, zor ayırdık, genç garsonun kaş ve dudağına dikiş atıldı, bileğinde zedelenme var. Nejat Bey yalnız üzerine gelen tozu elinin tersi ile sildi. Karakolda komiser barıştırdı, müessese de özür dilemek için Nejat Bey'e iki 'Türk Kahvesi' ısmarladı. Nejat Bey'in boy avantajı var, sol kroşe ve aparkütü çok sıkı, eskivleri de son derece hızlı.aman ha! 'FORTE COME UN TURCO!' (Türk Gibi Kuvvetli) Photo Credits 2014 Özge Ersu Little Venice Beach, Alefandria Restaurant Cafe Mykonos Yunanistan

5 Tüm Gezi için Önemli Bir Hatırlatma Daha Güneş çok kuvvetlidir, bu coğrafyalarda gölgede bile kısa sürede yakar. Lütfen korunaklı geziniz, önlem alınız, güneşlenme, deniz ve plajlar için mutlaka koruyucu krem kullanınız. Gemide sırta sürecek yoğurt ve salatalık sütü bulunmamaktadır! SORU : Rehber Özge Bey, hep gölgede gezdim ama yandım, mahvoldum. Neden ola ki? YANIT: İfinim, ultğaviğole (Fr.) ışınlar siz farketmeden gölgede de yakar. Yanıp yanmayacağınızı test etmek için, sağ elinizi sol kolunuzun üstüne getirip hafifçe gezdiriniz. Eğer teninizde (erkekler için kol kıllarınız üzerinde) belirli belirsiz bir gölge görebiliyorsanız, yanıyorsunuz, hatta yandınız demektir. LATERADIO'DA BUGÜN VE YARIN NE ÇALIYORUM? Gazetemiz son teknolojiler kullanılarak, sabahın çok erken saatlerinde günlük ve taze hazırlanmaktadır. Bu gazetenin hazırlanmasında hiç ağaç kesilmemiş, doğaya, hayvanlara zarar verilmemiştir. Okunduktan sonra kendini yokeder. Düşünen, Tasarlayan, Hazırlayan, Dizen, Basan, Çoğaltan ve Dağıtan Özge Ersu 2014 [Kopyalanamaz, izinsiz alıntı yapılamaz] ÖZGE ERSU GEMİ İÇİ TELEFON : 5818 (Herhangi bir gemi telefonundan direk arayabilirsiniz. ULUSLARARASI :: (Denizde çekmez, çekse de pek duyulmaz) SOŞIĞL MEDİYA DAHA FAZLASI İÇİN EKLEYEBİLİR, TAKİP EDEBİLİRSİNİZ DÜNYA COĞRAFYALARINDAN İLGİNÇ KONULAR ÖZEL GEZİ BİLGİLENDİRMELERİ YALNIZCA TAKİPÇİLERE ÖZEL AYRINTILAR facebook.com/ozgeersu twitter.com/ozgeersu instagram.com/ozgeersu Türkiye'nin en geniş içerikli kişisel yurtdışı gezi sitesi

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 ÖZET: Dil olmadan söz, söz olmadan dil düşünülemez. Böyle olunca kelimelerin üzerinde kişinin egemenliği açıkça ortaya çıkar.

Detaylı

katalunya da kaliteli, şık, tarih, eğlence ve kültür dolu bir programla on dört haziran gidiş, on sekiz haziran dönüş

katalunya da kaliteli, şık, tarih, eğlence ve kültür dolu bir programla on dört haziran gidiş, on sekiz haziran dönüş BARCELONA Zil, Şal ve Gül Barcelona(4) Barcelona Girona Figueras Monserrat tüm şehir ve çevre gezileri dahil, ekstra tur yok katalunya da kaliteli, şık, tarih, eğlence ve kültür dolu bir programla on dört

Detaylı

KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE. Liverpool & Londra. signature & more deluxe

KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE. Liverpool & Londra. signature & more deluxe ÖZGE ERSU GEZİLERİ SIGNATURE COLLECTION BEATLEMANIA BEATLES KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE Liverpool & Londra signature & more deluxe BEATLES İZİNDE SHAKESPEARE DOKUNUŞU VE DELUXE LONDRA (Benzersiz Tekrarsız

Detaylı

A Kitabevi Yayın Sanayi ve Ticaret AŞ. Hayat Gezince Güzel-Sahilde. 2013, Fatih Türkmenoğlu 2013, İnkılâp Kitabevi Yayın Sanayi ve Ticaret AŞ

A Kitabevi Yayın Sanayi ve Ticaret AŞ. Hayat Gezince Güzel-Sahilde. 2013, Fatih Türkmenoğlu 2013, İnkılâp Kitabevi Yayın Sanayi ve Ticaret AŞ Hayat Gezince Güzel-Sahilde 2013, Fatih Türkmenoğlu 2013, İnkılâp Kitabevi Yayın Sanayi ve Ticaret AŞ Yayıncı ve Matbaa Sertifika No: 10614 Bu kitabın her türlü yayın hakları Fikir ve Sanat Eserleri Yasası

Detaylı

HABERLER. Çocuklarımıza Özel Ay Nisan. KentPlus. 3352 Ada. Nisan ayı KentPlus lılar için Hangi Sürpriz Etkinliklerle Dolu?

HABERLER. Çocuklarımıza Özel Ay Nisan. KentPlus. 3352 Ada. Nisan ayı KentPlus lılar için Hangi Sürpriz Etkinliklerle Dolu? 3352 Ada KentPlus HABERLER Çocuklarımıza Özel Ay Nisan KentPlus ta Dünya Kadınlar Günü Çok Özel Kutlandı! İstanbul Oyuncak Müzesi ve Yeni Oyuncağı Şarlo Bebek Nisan ayı KentPlus lılar için Hangi Sürpriz

Detaylı

bizim www.bizimaachen.de

bizim www.bizimaachen.de bizim www.bizimaachen.de regıon Aachen, Düren, heınsberg ve euskırchen İçİn türkçe dergi Bir Konu & Bir Konuk > Necla Demirci İçimizden Biri > Ahmet Özdemir Başka işler yapanlar > Sibel Güleç Kültür &

Detaylı

HABERLER 1. Bosphorus Chronicle ın Ekidir.

HABERLER 1. Bosphorus Chronicle ın Ekidir. Aralık 2014 HABERLER 1 köprü Bosphorus Chronicle ın Ekidir. İkizlerimi sadece doğdukları gün gördüm. -Mathew Rose Röportajı Bilgisayarlar her yerde ve hiçbir yerde olacaklar. Dr. Michio Kaku -Turkcell

Detaylı

Sayı 15 Haziran-Temmuz-Ağustos 2012. İstanbul da dondurmalı günler. Artık daha özgürüm. Güneşin gülümsediği yer: Alanya. Geleceğin yıldızları çocuklar

Sayı 15 Haziran-Temmuz-Ağustos 2012. İstanbul da dondurmalı günler. Artık daha özgürüm. Güneşin gülümsediği yer: Alanya. Geleceğin yıldızları çocuklar Sayı 15 Haziran-Temmuz-Ağustos 2012 Artık daha özgürüm İstanbul da dondurmalı günler Geleceğin yıldızları çocuklar Güneşin gülümsediği yer: Alanya İçindekiler Dergi adı NESTLé benimle 02 Lezzet İstanbul

Detaylı

Hedefimiz üye firmalarımızın kurumsallaşması, 7 Tepeden 7 Kıtaya ihracat yapması ve ortaklık kültürünün geliştirilmesidir.

Hedefimiz üye firmalarımızın kurumsallaşması, 7 Tepeden 7 Kıtaya ihracat yapması ve ortaklık kültürünün geliştirilmesidir. Hedefimiz üye firmalarımızın kurumsallaşması, 7 Tepeden 7 Kıtaya ihracat yapması ve ortaklık kültürünün geliştirilmesidir. İSİAD İLE DÜNYA NIN TİCARETİ Bir elin nesi var... gerçeği, modern iş hayatında

Detaylı

aysedemir_canay@hotmail.com

aysedemir_canay@hotmail.com Editörden Ayşe DEMİR aysedemir_canay@hotmail.com KEŞKE ÇOCUK OLSAK Geçirdiğimiz günler bugün ve sonrası Yaşanmışlıkların içinde onlarca mutluluk, belki bir o kadar da üzüntüyle, kederle neşeyle geçirdiğimiz

Detaylı

CHASSIS BRAKES INTERNATIONAL BURSA 1 YAŞINDA 1 MİLYON 197 BİN 609 ÜRÜNÜ 0 PPM İLE ÜRETTİ GELENEKSEL PİKNİK ETKİNLİĞİMİZ DEN KARELER

CHASSIS BRAKES INTERNATIONAL BURSA 1 YAŞINDA 1 MİLYON 197 BİN 609 ÜRÜNÜ 0 PPM İLE ÜRETTİ GELENEKSEL PİKNİK ETKİNLİĞİMİZ DEN KARELER CHASSIS BRAKES INTERNATIONAL BURSA 1 YAŞINDA 1 MİLYON 197 BİN 609 ÜRÜNÜ 0 PPM İLE ÜRETTİ GELENEKSEL PİKNİK ETKİNLİĞİMİZ DEN KARELER EDİTÖRCE 2 Chassis Brakes World den Merhaba Derya ÇORUH ÖZVATAN Türkiye

Detaylı

Tayland Mistik Bir Atmosfer. Ali POYRAZOĞLU. Ege KABASAKAL Bir Kukla Bebek Masalı. Arkas Sanat Merkezi

Tayland Mistik Bir Atmosfer. Ali POYRAZOĞLU. Ege KABASAKAL Bir Kukla Bebek Masalı. Arkas Sanat Merkezi Ali POYRAZOĞLU Aşk, Aşk, Aşk... Arkas Sanat Merkezi Camın Şairleri Zafer Yavuz Fotoğraf Karelerindeki Doğal Dans Ege KABASAKAL Bir Kukla Bebek Masalı Tayland Mistik Bir Atmosfer Zarif Ve Romantik Pudra

Detaylı

junıor 2013 gelelim ve konuşalım! EOS LANGUAGES PLUS İNGİLTERE MALTA ABD KANADA ALMANYA İSPANYA MEKSİKA FRANSA İTALYA

junıor 2013 gelelim ve konuşalım! EOS LANGUAGES PLUS İNGİLTERE MALTA ABD KANADA ALMANYA İSPANYA MEKSİKA FRANSA İTALYA junıor 2013 hadi BİRARAYa gelelim ve konuşalım! EOS LANGUAGES PLUS 1983 TM İNGİLTERE MALTA ABD KANADA ALMANYA İSPANYA MEKSİKA FRANSA İTALYA Fun factor Let s get together and talk Language holidays Merhaba!

Detaylı

İNGİLTERE-LONDRA. (18 Haziran2014 Çarşamba-22 Haziran 2014 Pazar)

İNGİLTERE-LONDRA. (18 Haziran2014 Çarşamba-22 Haziran 2014 Pazar) İNGİLTERE-LONDRA (18 Haziran2014 Çarşamba-22 Haziran 2014 Pazar) Neden Londra Dünyanın en ünlü kraliyetinin başkenti, Avrupa gençliğinin gözdesi, tezatlar şehri Londra. 2000 yıl önce bir kaç bin kişilik

Detaylı

Beş Kentten İzlenimler Viyana-Innsbruck(Avusturya) Milano-Floransa Venedik (İtalya)

Beş Kentten İzlenimler Viyana-Innsbruck(Avusturya) Milano-Floransa Venedik (İtalya) GEZİ NOTLARI Mehmet ERSİN Araştırmacı Yazar Beş Kentten İzlenimler Viyana-Innsbruck(Avusturya) Milano-Floransa Venedik (İtalya) Viyana 2 Temmuz 20007/Pazartesi İstanbul-Bostancı daki evimizde yolculuğa

Detaylı

GELİŞEN DÜNYADA VE TURİZM SEKTÖRÜNDE YOLCU GEMİLERİNİN ÖNEMİ. Muammer Songur un 12.10.2010 tarihinde konuşmacı olarak katıldığı konferans metnidir.

GELİŞEN DÜNYADA VE TURİZM SEKTÖRÜNDE YOLCU GEMİLERİNİN ÖNEMİ. Muammer Songur un 12.10.2010 tarihinde konuşmacı olarak katıldığı konferans metnidir. GELİŞEN DÜNYADA VE TURİZM SEKTÖRÜNDE YOLCU GEMİLERİNİN ÖNEMİ Muammer Songur un 12.10.2010 tarihinde konuşmacı olarak katıldığı konferans metnidir. 1970 Ankara doğumludur. 1984 yılında Otelcilik ve Turizmle

Detaylı

- Ben sana demiştim, görülecek ne var şu MISIR da diye... devam etti.

- Ben sana demiştim, görülecek ne var şu MISIR da diye... devam etti. - YANLIŞ YAPTIK. İTALYA YA GİTMELİYDİK. Bu sözler havaalanında bagajlarını bekleyen 50-55 yaşlarında bir bayana aitti. Uçaktan yeni inmiştim. Hani bazen çok güzel bir rüyadan uyanırsınız da gözlerinizi

Detaylı

Bijlage HAVO. Turks. tijdvak 1. Tekstboekje. tevens oud programma Turks 1,2. 923-1008-a-HA-1-b

Bijlage HAVO. Turks. tijdvak 1. Tekstboekje. tevens oud programma Turks 1,2. 923-1008-a-HA-1-b Bijlage HAVO 2009 tijdvak 1 Turks tevens oud programma Turks 1,2 Tekstboekje 923-1008-a-HA-1-b Tekst 1 10 yaşında yazmaya başladım, bir yıl herkesten gizledim Öznur KAYMAK Hilal Dikmen, Ankara da Mamak

Detaylı

Aralık 2012. Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. Edgar Degas

Aralık 2012. Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. Edgar Degas Aralık 2012 Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. Edgar Degas martı* aralık 2012 2 yasemin ne der Hayal et, gerçek olsun yazarım kitabımı imzalarken

Detaylı

KUŞADASI YEREL TARİH ARAŞTIRMALARI GRUBU

KUŞADASI YEREL TARİH ARAŞTIRMALARI GRUBU Kadınlar denizi tahmini 60 lı yılların ortası. Sahilde bir kısmı inşaat halinde görünün Kadınlar Denizi Bahçeli Sahil Evleri Kooperatifi 1952 yılı kasım ayı içerisinde kurulmuştur. Kuruluşta Kooperatif

Detaylı

SAYI 18 YAZ 14 SOMA YI UNUTMA! ONLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? SEV AMERİKAN KOLEJİ EĞİTİME BAŞLIYOR

SAYI 18 YAZ 14 SOMA YI UNUTMA! ONLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? SEV AMERİKAN KOLEJİ EĞİTİME BAŞLIYOR SAYI 18 YAZ 14 SOMA YI UNUTMA! ONLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? SEV AMERİKAN KOLEJİ EĞİTİME BAŞLIYOR Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. Yeni BMW X3 www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure MÜKEMMELLİK

Detaylı

Anılar anlıktır Yüksel GEDİKLİ

Anılar anlıktır Yüksel GEDİKLİ Anılar anlıktır Yüksel GEDİKLİ Francesco Faccln den Wunder Wasser Lavabo Mikonos da Kekik Kokulu Otel San Giorgio Modaya Yaz Geldi Ateş Tuğlası Renginde Tasarımlar Şehirler ve Dekorları Sıcaklar ve Bitkiler

Detaylı

Atatürk 30 Ağustos Zafer bayramı konuşmasından bir alıntı :

Atatürk 30 Ağustos Zafer bayramı konuşmasından bir alıntı : Atatürk 30 Ağustos Zafer bayramı konuşmasından bir alıntı : Bilmeyen kalmamıştır ki: Ulusumuz, egemenliğini eline aldığı gün, en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında idi. Bütün güçleri yıpranmış,

Detaylı

Kefken kampımız rekora koşuyor...

Kefken kampımız rekora koşuyor... 15 Bilge kentin yeni sesi SAYI: 7 TEMMUZ 2012 BEYOĞLU BELEDİYESİ NİN AYLIK ÜCRETSİZ YAYINIDIR www.beyoglu.bel.tr 444 0 160 Dev projeler tamamlandığında Beyoğlu'nda çok büyük bir ekonomik değer ortaya çıkacak

Detaylı

Soyak Yeniflehir e bahar geldi! Soyak Yenişehir in en yenisi: Bambu Evleri Dünyaya bağlı kalın Noter huzurunda bir söyleşi

Soyak Yeniflehir e bahar geldi! Soyak Yenişehir in en yenisi: Bambu Evleri Dünyaya bağlı kalın Noter huzurunda bir söyleşi at m zprojesi yay n d r Say : 6 lkbahar 2003 Soyak Yeniflehir e bahar geldi! Soyak Yenişehir in en yenisi: Bambu Evleri Dünyaya bağlı kalın Noter huzurunda bir söyleşi Call Center yanınızda Soyak Yenişehir

Detaylı

Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir.

Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir. 1 Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir. 2 Bu kitap Anneme, Babama, Oya Teyze ye Şehnaz a Selin e Coni ye ve Amip e

Detaylı

Sayı 80 Temmuz 2012. PAMUKKALE TURİZM in yolcularına hediyesidir.

Sayı 80 Temmuz 2012. PAMUKKALE TURİZM in yolcularına hediyesidir. Sayı 80 Temmuz 2012 PAMUKKALE TURİZM in yolcularına hediyesidir. İçindekiler Moda 6-8 Uygulamalar 50-51 Teknoloji 72-74 Biyografi 22-24 2 Tarih 26-27 Müzik 14-20 Tasarım 52-53 Kültür - Sanat 28-30 Künye

Detaylı

CANIM ERDALIM SEVGİLİ BABACIĞIM

CANIM ERDALIM SEVGİLİ BABACIĞIM 1 2 CANIM ERDALIM SEVGİLİ BABACIĞIM İsmet İnönü-Erdal İnönü Mektuplaşmaları Yayına hazırlayan Can Dündar 3 Can Yayınları 2015 2011, Can Sanat Yayınları Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır. Tanıtım için yapılacak

Detaylı

Jonathan; konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir

Jonathan; konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir Ocak 2014 36 Jonathan; konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir RÖPORTAJ Sevilay Acar, Başöğretmen Saadet Teyze ile unutulmaz bir söyleşi yaptı

Detaylı

Bir Yıkacağız Burada insan yaşamaz

Bir Yıkacağız Burada insan yaşamaz Hazır onu tanımışken koyun müdavimlerinin hikayelerini de dinlemeye başladım. Yine aynı orkestradan bir adam daha vardı kendi teknesinde yaşamayı seçen. Balık avlayarak geçiriyorlardı zamanlarının büyük

Detaylı