Bu kullanım kurallarını gerektiğinde değiştirme hakkı bize aittir ve değiştirilen kurallar geçerlilik tarihinden itibaren bu sitede yayınlanacaktır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bu kullanım kurallarını gerektiğinde değiştirme hakkı bize aittir ve değiştirilen kurallar geçerlilik tarihinden itibaren bu sitede yayınlanacaktır."

Transkript

1 Online Sözleşme Cambridge University Press, Cambridge Üniversitesi nin bir alt kuruluşu olup, Edinburgh Building, Shaftesbury Road, Cambridge, CB2 8RU adresinde faaliyet göstermektedir. Cambridge LMS kullanarak ve (http://www.cambridgelms.org) internet adresine girerek, aşağıda belirtilen kural ve koşullara uymayı kabul etmiş bulunmaktasınız. Bu kullanım yönetmeliğini kabul etmeyenler siteyi kullanmaya yetkili değildir, ya da bu siteyi kullanmaya devam edemezler. Bu kullanım kurallarını gerektiğinde değiştirme hakkı bize aittir ve değiştirilen kurallar geçerlilik tarihinden itibaren bu sitede yayınlanacaktır. Herhangi bir sorunuz ya da yorumunuz olması halinde, bunları adresine e-postayla ya da The Edinburgh Building, Shaftesbury Road, Cambridge, CB2 8RU England adresinde ikamet eden Hukuki İşlemler Müdürüne normal postayla bildirebilirsiniz. Tarafların Hakları Bu Online Sözleşme kurumlara ( Kurumlar ) Cambridge University Press e ya da onun lisansı altındaki üçüncü şahıslara ait online içeriğe ( İçerik ) ya da üçüncü şahısların (aşağıda tarif edilen şekildeki) Yüklenmiş Materyallerine ayrıcalıksız ve transfer edilemez bir şekilde erişim olanağı sağlamaktadır. Kurumlar ayrıca izinli kullanıcılara İçerik e erişim hakkı verme iznine sahiptir. Kurum terimi akreditasyon verilmiş, kayıt yaptırmış öğrencilerine öğretim verme amacıyla kurulmuş ve bu amaçla etkinlik gösteren eğitim kurumlarını ya da çalışanlarına veya üçüncü şahıslara eğitim kursları veren ya da bu amacı destekleyen kurum ya da işletmeleri ifade eder. İzinli Kullanıcı terimi bir Kurum dan öğrenci ya da çalışan sıfatıyla, bu Kurum a olan ilintisinden dolayı eğitim hizmetini satın almak suretiyle, güvenli bir erişim ağı kanalıyla İçerik e erişim sağlayan bireyi ifade eder. Erişim Siteye Erişim aşağıdaki şekillerde mümkündür: Kurumsal/Birden Çok Kullanıcıya Açık Erişim Kuruluşunuz belirli bir süre için bu siteye abone olacak, siz de İzinli Kullanıcı olmaya hak kazanmak için bir hesap ( Hesap ) açacaksınız. Erişim Kurumunuzun tayin ettiği bir kişi tarafından idare edilecek bir kullanıcı adı ve şifre kanalı ile olacaktır. Erişimin IP adresleri kanalıyla olması halinde satın alınan her bir elektronik hesabın aktivasyonu, uygun IP adres kanallarının Kurumun sitesine kaydedilmesi şeklinde olacaktır. IP adreslerinin abonelere tayininden (yayıncı ya da servis sağlayıcı değil) kurumun idarecisi sorumludur. Hesap üzerinden yürütülen bütün etkinliklerin sorumluluğu İdareciye aittir.

2 İdareci ayrıca İzinli Kullanıcıların bu Sözleşmenin maddelerinden ve bu Sözleşmenin getirdiği yükümlülüklerden haberdar olmasını sağlamaktan sorumludur. Aktivasyon Kodu Erişimi Herhangi bir kurs için öğrenci kitabı aldığınızda, size bu sitedeki kursun online İçerikğine erişim sağlayacak bir aktivasyon kodu verilecektir. Erişim belirli bir süre için geçerli olacak, bunun ayrıntıları size öğrenci kitabındaki kod detaylarıyla birlikte verilecektir. Bütün aktivasyon kodları geçerli hale getirilmeli, yalnızca bir kez kullanılmalı ve satın alınan öğrenci kitabıyla bağlantılı olarak kullanılmalıdır. Kullanıcı adları, şifreler ve aktivasyon kodları güvenilir yerlerde saklanmalı ve bu Sözleşme nin maddeleri uyarınca yalnızca İzinli Kullanıcılar tarafından kullanılmalıdır. Kullanıcı adları ve şifrelerin ya da aktivasyon kodlarının İzinli Kullanıcılar ın bilgisi dahilinde ya da bilgisi dışında veya onayı olmaksızın kullanımı, bu Sözleşme nin ihlali anlamına gelir. İzinli Kullanıcılar bilinen ya da kuşku duyulan, kullanıcı adlarının, şifrelerin ve aktivasyon kodlarının kaybı, çalınması, ya da başkalarına açıklanması gibi durumlar da dahil olmak üzere her türden güvenlik ihlallerini, bize bildirmekle yükümlüdür. Kurumların Yükümlülükleri Her bir kurum sözleşmenin yerine getirilmesini gözetme konusunda en iyi yöntemleri kullanmak, ve herhangi bir İzinli Kullanıcı nın sözleşmeyi ihlalini ya da herhangi bir izinsiz kullanımı farkettiği anda derhal bizi haberdar etmek ve bu tür etkinliklerin durdurulması ve gelecekte yeniden meydana gelmesini önlemek için, disiplin işlemleri de dahil gereken bütün makul ve uygun önlemleri almakla yükümlüdür. Kurum bütün İzinli Kullanıcılar ın İçerikteki fikri telif haklarına saygı gösterilmesinin önemini kavramalarını sağlamak için gereken en sağlıklı yöntemleri kullanmayı taahhüt eder. Kurum İçeriğe yalnızca İzinli Kullanıcıların erişim sağlayabilmesi için gereken güvenli ortamı sağlamakla yükümlüdür. Bu sitenin kullanılışı Bu internet sitesinin ve onunla ilintili teknik alt yapının bütün fikri mülkiyet hakları ve kullanım hakları bize aittir. İçerik aksi belirtilmediği takdirde, telif hakları Cambridge University Press e aittir ya da telif haklarının sahibinden Cambridge University Press adına izin alınarak yayınlanmıştır. Kullanıcılar telif hakları sahibinin ya da yazılım programları sahiplerinin ya da İçerik yazarlarının manevi haklarının ihlal edilmemesini sağlamakla yükümlüdür. Bu Sözleşmede öngörülen maddelere ilaveten, İçerik ın üçüncü şahıslar tarafından sağlanması hallerinde, Kullanıcı nın ilave bir son kullanıcı lisansı anlaşmasını kabul etmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda, Kullanıcı bu tür ilave gereksinimlerden haberdar edilecek, İçeriğe erişim sağlayabilmek için bu ilave koşulları kabul etmek zorunda olacaktır. Blackboard Collaborate ın lisansı web sitesinde kullanılmak üzere Blackboard Inc ten alınmıstır.

3 Blackboard Collaborate kesinlikle bu sözleşmenin, hükümlerine uygun olarak sizin kullanımınızla sınırlıdır. Blackboard Collaborate ın başka kullanımı için, Blackboard Inc den doğrudan lisanslı olması gerekmektedir. İzin verilmiş kullanımlar Kullanıcılar eğitimsel ve ticari olmayan öğretim amaçlı, kişisel kullanım ve/ya da yalnızca kendi Kurumu içinde dağıtılması amacıyla, İçerikteki ticari marka, logo, amblem ya da diğer tanıtıcı bilgilerin kısmen ya da tamamen çıkarılmaması kaydıyla siteyi aşağıda belirtilen şekilde kullanabilirler: İçeriğe erişim, arama, görüntüleme ve paylaşma; etkileşim, ortak çalışma araçlarını kullanma ve ilerleme sonuçlarını görüntüleme; İçeriği indirme ve yazdırma (Sayfa düzeyindeki İçeriğin indirilmesi ve yazdırılması konusunda olabilecek, bu sitede ayrıntılanan bir kısıtlama bunun dışındadır); ve İçeriğin beyaztahtada kullanımı, Bütün diğer haklar saklıdır. İzin verilmeyen kullanımlar Kullanıcılar, bu internet sitesinin herhangi bir kısmına erişim yapmak suretiyle, aşağıdakileri yapmamakla yükümlüdür: İçeriği sistematik bir şekilde indirmek ya da kopyalamak ya da İçeriğin herhangi bir bölümünü izinli olmayan bir kullanıcıya herhangi bir şekilde aktarmak; Kopyaları saklamak ya da izinli olmayan bir kullanıcının kullanımına sunmak; İçeriği Cambridge University Press in izni olmaksızın, herhangi bir başka usulle ya da farklı şekillerde kısmen ya da tamamen yeniden üretmek; İçeriği değiştirmek, değiştirmek, düzeltmek ya da tadil etmek; İçeriği kısmen ya da tamamen, ticari amaçla yeniden üretmek ya da çıkar amacıyla kullanmak; Bu internet sitesini diğer kullanıcıların kullanımını engelleyici ya da tahrip edici bir şekilde kullanmak; Bu internet sitesini kullanarak yanlış, küçültücü, hakaretamiz, tehdit edici, açık saçık, yasadışı ya da dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişinin haklarına halel getirecek türden materyalii yüklemek, sergilemek ya da aktarmak; Bu siteyi oluşturan kodları, yazılımı, ya da diğer teknik dilin kodlarını çözmek, kopyalamak, yeniden yazmak ya da uyarlamak ya da bu site aracılığıyla virüs, kurt, truva atı ya da diğer kötü niyetli yazılımları aktarmak; ve Bu internet sitesindeki var olan bilgileri ya da bu internet sitesini kullanan üçüncü şahıslara ilişkin bilgileri değiştirmek, düzeltmek, silmek, müdahale etmek ya da kötüye kullanmak. Cambridge University Press bu koşulların herhangi bir İzinli Kullanıcı tarafından sistematik bir şekilde ihlal edilmesi halinde, abonenin İçeriğe erişimini dondurma hakkını saklı tutar. Yüklenen Materyaller Bu internet sitesinde Cambridge University Press ve lisanslı diğer kuruluşlar tarafından yüklenen İçeriğe ( Yüklenen İçerik ) ek olarak, Kullanıcı da bu internet sitesinin bir fonksiyonu olarak materyal yükleyebilir, bu materyalii düzeltebilirler.

4 Yüklenen Materyalin tamamen Kullanıcının sorumluluğu altında olduğunu, herhangi bir kötüye kullanım halinde tamamen sizin sorumlu olacağınızı kabul ediyorsunuz. Yüklenen Materyal Cambridge University Press in izni olmaksızın yüklenen materyalleri kasteder. Cambridge University Press bu şekilde Yüklenen Materyalin ya da bunun sizin ya da herhangi bir başka şahsın ya da kurumun kullanımından doğrudan doğruya ya da dolaylı olarak ortaya çıkacak durumlardan kaynaklanan hasar, kayıp, maddi kayıp, iddia ya da masraflardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Yüklenen materyaller aşağıdaki koşullara uymak zorundadır: (i) Doğru olmalıdır (rakamsal ve diğer gerçek durumları yansıtma durumunda). (ii) Dürüst olmalıdır (fikirleri yansıtma durumunda). (iii) İngiltere ya da Materyalin yüklendiği ülkenin yasalarına uygun olmalıdır. Kullanıcılar yükleme fonksiyonunu aşağıdaki şekillerde kullanamazlar: (i) reklam ya da duyuru amaçlı materyaller ya da junk posta, istenmeyen epostalar ya da zincirleme mektuplar göndermek ya da herhangi bir malı, ürünü ya da servisi tanıtmak amacıyla gönderilen diğer şeylerin dağıtımını yapmak; (ii) yasalar ya da herhangi başka bağlayıcı ilişkinin hükümleri çerçevesinde göndermeye hakkınız olmayan materyali yüklemek; (iii) fikri mülkiyet haklarını ihlal eden, sınırlayıcı patent, marka, ticari sırlar, telif hakları ya da diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal edenler de dahil olmak üzere, herhangi bir materyali yüklemek; (iv) kişilik haklarına zarar verecek, karalayıcı, küçültücü, yasa dışı, tehdit edici ya da incitici, hakaretamiz, aşağılayıcı, müstehcen, kişinin özeline müdahale eden, nefret duyguları uyandıran, ya da ırkçı veya etnik açıdan ya da diğer konularda sakıncalı olabilecek herhangi bir materyali yüklemek; (v) Telekomünikasyon ekipmanlarının ya da bilgisayar donanım ya da yazılımını tahrip etmeyi, fonksiyonunu durdurmayı ya da engellemeyi amaçlayarak tasarlanmış virüsleri ya da diğer bilgisayar kodlarını, dosyaları ya da programları içeren Yüklenen Materyali transfer etmek (vi) yasadışı etkinlikler veya bir gruba ya da kişiye yönelik fiziksel zarar ya da hasar verecek türden bilgileri yaymak ya da teşvik etmek. (vii) herhangi bir ticari aktivite yürütmek. Moderasyon Bu sitenin moderatörü yoktur. Siteye Yüklenen Materyalden yazar, editör ya da yayıncı olarak biz sorumlu değiliz ve siteye herhangi birisi tarafından Yüklenmiş Materyalden doğacak hasar ve zarardan sorumlu olmadığımızı tekrar belirtiriz. İçeriğin Standardı Kullanıcı yaşındaki sınırlamalara, bu programa girenlerin geneline ya da İçeriğin uygunluğuna bağlı olarak İçeriğin bazı kısımlarına erişim sınırlı olabilir. Bu gibi sınırlamalar olması halinde İçerik bir simge ile belirtilecek, yanında da bu snırlamaya ilişkin yazılı bir açıklama bulunacaktır. Testler

5 İzinli Kullanıcının bu sitedeki Cambridge University Press in kendisi ya da Cambridge University Press adına çalışan üçüncü şahıslar tarafından hazılanmış testlere erişim yapabilmesi için, erişimden önce bazı ilave hükümleri ve kullanım kurallarını kabul etmesi gerekmektedir. Bu hükümler ve kullanım kuralları buradaki Online Sözleşmede belirtilenlerden farklıdır. Bu İnternet sitesinin Küçük Yaştakiler Tarafından Kullanımı Bu İnternet sitesinin Küçük Yaştakiler Tarafından Kullanımı ebeveynlerinin ya da çocuk hakkında söz sahibi diğer kişilerin onayına bağlıdır. Çocuklarının bu siteyi kullanmalarına izin veren ebeveynlere, çocuklarnının internet güvenliğinin önemi konusunda uyarmalarını tavsiye ediyoruz. Bu İnternet sitesini kullanan Küçük Yaştaki çocuklar siteyi kullanırken buradaki Online Sözleşme hükümlerine uyma zorunluluğundan ve bu siteyi kullanırken kendilerine gelebilecek potansiyel risklerden haberdar edilmelidir. Bu siteyi kullanırken Küçük Yaştakilere üçüncü şahıslar tarafından gelebilecek olası riskleri hesaba katmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı ve bu tür riskli durumlarda ilgili hizmetin kullanımı sırasında moderasyon gerekip gerekmeyeceğini (ne tür bir moderasyon kullanılacağına karar verilmesi de dahil) taahhüt ediyoruz. Erişime ya da İçeriğe/Yüklenen Materyale Ulaşım Hakkının İptali Sizin ya da Kurumunuzdaki bir İzinli Kullanıcının buradaki Online Sözleşmenin maddelerini sistematik ve/veya kasıtlı olarak ihlali halinde bu siteyi kullanma hakkınızı derhal geçici ya da sürekli olarak dondurma hakkımız saklıdır. İçeriğin ve/veya Yüklenen Materyalin telif haklarını ihlal ettiğine, yasadışı, müstehcen, küçük düşürücü, sakıncalı ya da buradaki sözleşme hükümlerine uygun olmadığına inanmamızı haklı çıkaracak durumlarda, İçeriği ve/veya Yüklenen Materyali istediğimiz zaman kaldırma ya da erişimi durdurma hakkımız saklıdır. Bu gibi iptal durumlarında, İçeriği ve/veya Yüklenen Materyali seçmeye çalıştığınızda, size bu durum bildirilecektir. Şikayetler Kurumun ya da İzinli Kullanıcının İçerik ve/veya Yüklenen Materyal hakkında bir şikayette bulunmak istemesi halinde, İçeriği ve/veya Yüklenen Materyali bize adresine yazarak bildirebilirler. Bütün şikayetler aşağıdaki bilgileri içermelidir: İhlalde bulunan Kurumun ya da İzinli Kullanıcının adı ve eposta adresi; İhlalin niteliği (telif ihlali, müstehcen ya da kötüye kullanım içeren İçerik, hakaret vb); (Mevcutsa) İlgili İçerik/Yüklenen Materyale link ve referans numarası; Telif haklarının ihlalini rapor ediyorsanız, telif hakkı sahibi kişi olduğunuzun ya da telif hakkına sahip kişiyi temsilen hareket ettiğinizin kanıtı. Şikayetleriniz gecikmeden gözden geçirilecek ve şikayetin bize ulaşmasının hemen ardından en kısa zamanda size değerlendirme sonucu bildirilecektir. İstisnalar ve Yükümlülüklerdeki sınırlamalar

6 Bu internet sitesi Cambridge University Press ve onun sunduğu hizmetler hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. İnternetin yapısından dolayı, bu sitenin ya da onun bağlı olduğu sitelerin daima kullanıcıların hizmetine açık olacağını garanti edemiyoruz. Bu nedenle, İnternet kullanırken sisteminiz virüslere karşı koruyacak gerekli önlemleri almaya, diğer güvenlik önlemlerini gözetmeye dikkat etmelisiniz. Her ne kadar bu sitedeki bilgilerin sitenin yayına girdiği andaki doğruluğu konusunda elimizden geleni yapmışsak da, bu bilgiler her an değişebilir ve biz bu tür bilgilerin her an doğru ve eksiksiz olacağı konusunda garanti veremeyiz. Bu site ve onun içerdiği her tür bilgi ve diğer materyal tamamen sizin, siteyi size sunulduğu ve o andaki haliyle kabul ettiğiniz esasına dayanır. Sitedeki bilgi ve diğer materyallere güvenmenizi gerektiren hallerde, tamamen bunun getireceği riskleri kabul ederek hareket edersiniz ve siz, gerek yasalar, nizamlar, ticari adetler, alışveriş süreci ya da yasayla izin verilen bütün durumların haricindeki hallerde, belirtilmiş ya da kastedilmiş bütün garantileri, taahhütleri, koşulları kabul etmeyi taahhüt ediyorsunuz. Bu sitenin kullanımından ya da erişilememesi hallerinden ya da sitenin İçeriğine ya da İçerik kanalıyla erişilen diğer İçeriğe veya diğer materyale güvenmekten dolayı ortaya çıkan kayıp ya da hasar hallerinde sorumluluğumuz yasaların öngördüğü koşullarla sınırlıdır. Yaşının uygun olmamasından ya da İçeriğin uygun olmamasından ya da kullanıcının aşağılayıcı ya da herhangi bir şekilde sakıncalı bulduğu İçerik/Yüklenen Materyalden kaynaklanacak kayıp ya da hasardan, yasaların öngördüğü hallerin dışında bütün sorumluluğu reddediyoruz. İstatistiksel bilgilerin kullanımı Cambridge University Press buradaki sözleşmenin maddeleri gereğince, bu internet sitesinin bir Kurum ya da onun İzinli Kullanıcıları tarafından kullanılması sırasında ortaya çıkan istatistiksel bilgileri kullanma iznine sahiptir. Cambridge University Press bu bilgileri yalnızca kurum içi editöryel amaçlarla, akademik amaçlı olarak ya da bu sitenin veya belirli İçeriğin kullanımını kontrol etmek amacıyla kullanacağını taahhüt eder. Cambridge University Press bu bilgileri, diğer ülkelerde Cambridge University Press olarak aynı fonksiyonu sürdürmek isteyen branşlarına aktarabilir. Bu istatistiksel bilgilerin içinde herhangi bir kişisel bilgi bulundurulamaz ve her koşulda Cambridge University Press in (aşağıda ayrıntıları belirtilmiştir) özlük hakları politikası uygulanacaktır. Yukarıdaki koşulların dışında, Cambridge University Press, bilgi bankasındaki elektronik İngilizce metinlerin bir bölümü olarak, İzinli Kullanıcıların Yüklediği Materyaldeki (anadili, yaş bandı ve milliyeti gibi) bazı bilgileri kullanma iznine sahiptir. Bu bilgi yalnızca Cambridge University Press tarafından ve araştırma ve geliştirme amacıyla kullanılacaktır. Ancak Cambridge University Press üçüncü

7 şahıslara, Yüklenen Materyalin oluşturduğu verilerin bir kısmına araştırma, öğretim ve geliştirme amaçlı olarak izin verebilir ya da üçüncü partilere bu tür verileri üçüncü şahısların yayınlarında kullanma lisansı verebilir. Yüklenen Materyalin üçüncü şahıslara aktarılması halinde gönderilmeden önce bu materyaldeki isimler çıkarılacaktır. İzinli Kullanıcılar, isimlerinin, Yüklenen Materyalde bu paragrafta belirtilen şekillerde kullanılmamasını ve bunun sürekli olmasını istemeleri halinde, öğrenci profillerindeki kutuyu tıklayarak bunu belirtebilirler. Adil Ticaret İşbu Sözleşmedeki hiçbir şey, 1988 tarihli Telif, Tasarım ve Patent Yasası nın hükümleri gereğince, sizin İçeriği satın alırkenki Adil Ticaret haklarınızı kısıtlayamaz. Sözleşmenin Sona Erdirilmesi Bu Sözleşme bağlı bulunduğunuz Kurum siteye erişimi sürdürdüğü sürece ya da Aktivasyon Kodunun geçerli olduğu süre içinde ve bu Sözleşmenin maddelerini ihlal etmediğiniz sürece geçerli ve yürürlüktedir. Sözleşme maddelerinin sizin tarafınızdan ihlal edilmesi durumunda Sözleşmeyi iptal etme ve yasaların ve adaletin bize sağladığı bütün hakları ve işlemleri uygulama hakkımız saklıdır. Bu Sözleşmeyi her an iptal edebiliriz. Bu Sözleşmenin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda a) Bu Sözleşmeyle size tanınmış bütün haklar bize geçecektir ve b) Bu Sözleşmenin Cambridge University Press in ya da herhangi bir üçüncü parti hak sahibinin fikri mülkiyet haklarıyla ilgili hükümlerine uymayı sürdürmeyi taahhüt etmelisiniz. Bu Sözleşmenin sona erdirilmesi meydana gelen hasar ve benzerlerinden tazminat isteme hakkımızı engellemez. Gizlilik Politikası Bu internet sitesi aracılığıyla Cambridge University Press e kişisel bilgilerinizi aktardığınızda, bu türden kişisel bilgileri elde etme, tutma, kaydetme ve kullanma konusundaki Gizlilik Politikamız a onay vermiş olursunuz. Bakınız: Bu şekilde elde edilmiş kişisel bilgiler (üçüncü parti bir host kurum tarafından yönetilebilecek) erişim kontrol bankamıza ve Cambridge deki müşteri bilgi bankasına eklenecektir. Veri Korunumu Bu Online Sözleşmenin kullanımı açısından, Kişisel Bilgiler terimiyle 1998 Veri Korunumu Yasasındaki anlam kastedilmektedir. Cambridge University Press her türlü Kişisel Bilgiyi İzinli Kullanıcıların lehinde aşağıdaki şekillerde kullanmayı garanti eder: yalnızca İzinli Kullanıcının talimatlarına göre hareket edecektir; ve Kişisel Bilgilerin izinsiz ya da yasadışı kullanımı ya da kazara kaybolması ya da zarar görmesi hallerine karşı gerekli teknik ve kurumsal önlemleri alacaktır. Cambridge University Press bu siteye konulan Kişisel Bilgileri ya da diğer bilgileri İzinli Kullanıcıya ait Gizli Bilgi olarak muamele edecektir.

8 Bağlantılar Bu sitede verilen Bağlantılar yalnızca aydınlatma ve kolaylık sağlama amacıyla konulmuştur. Bu bilgiler bizim tarafımızdan kontrol edilmemektedir, dolayısıyla üçüncü partilere bağlantı yapılmasından doğabilecek mağduriyetten sitemiz sorumlu değildir. Bağlantı verilen sitelere güvence veremeyiz. Yargı Hakkı Bu internet sitesi İngiliz yasalarına göre düzenlenmiştir ve bu yasaların hükümlerine tabidir. Siteye giriş ve kullanımdan doğacak uzlaşmazlıklar da İngiliz mahkemelerinin uygulama alanındadır. Sözleşmenin Dili İşbu Sözleşmenin İngilizce nin dışında bir başka dile tercüme edilmesi halinde, İngilizce versiyonundaki hükümler geçerlidir.

İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HÜKÜMLERİ YASAL HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR.

İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HÜKÜMLERİ YASAL HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR. İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HÜKÜMLERİ YASAL HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR. 1. GENEL AÇIKLAMALAR Bu Genel Hizmet Sözleşmesi Şartları (bu Sözleşme ), İsim Kayıt Bilişim

Detaylı

NATRO GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ ŞARTLARI

NATRO GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ ŞARTLARI Son Revizyon Tarihi: 22.06.2011 NATRO GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ ŞARTLARI İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HÜKÜMLERİ YASAL HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR. 1. GENEL AÇIKLAMALAR

Detaylı

Shell Uygulamaları: Genel Kullanım Şartları ve Koşulları

Shell Uygulamaları: Genel Kullanım Şartları ve Koşulları Shell Uygulamaları: Genel Kullanım Şartları ve Koşulları Lütfen bu mobil uygulamayı (bundan böyle Uygulama olarak anılacaktır) kullanmadan önce işbu kullanım şartları ve koşullarını dikkatlice okuyun.

Detaylı

Kullanıcı Sözleşmesi. Site: www.mimarolsaydim.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi

Kullanıcı Sözleşmesi. Site: www.mimarolsaydim.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi Kullanıcı Sözleşmesi 1. Taraflar İşbu sözleşme ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan eklerden (EK-1 Güvenli Alışveriş Sistemi, EK-2 Gizlilik Hakları, EK-3 Kullanıcı Profili Kuralları) oluşan işbu

Detaylı

Genel Hüküm ve Koşullar. TomTom International B.V. De Ruyterkade 154, 1011 AC Amsterdam, Hollanda ve tüm bağlı şirketler (birlikte, TomTom )

Genel Hüküm ve Koşullar. TomTom International B.V. De Ruyterkade 154, 1011 AC Amsterdam, Hollanda ve tüm bağlı şirketler (birlikte, TomTom ) Türkiye Genel Hüküm ve Koşullar TomTom International B.V. De Ruyterkade 154, 1011 AC Amsterdam, Hollanda ve tüm bağlı şirketler (birlikte, TomTom ) İçindekiler 1 Kapsam... 3 2 Doğrudan TomTom üzerinden

Detaylı

Filotom - Kullanıcı Sözleşmesi

Filotom - Kullanıcı Sözleşmesi Madde 1. Kullanım Koşulları Filotom - Kullanıcı Sözleşmesi 1.1. FILOTOM.COM sitesine erişen veya sitede sunulan hizmetlerden yararlanan gerçek veya tüzel kişiler ve/veya temsilcileri işbu Sözleşmede belirtilen

Detaylı

Üye: Siteyi kullanmak üzere işbu kullanıcı sözleşmesini okuyup kabul ederek siteye kayıt formunu doldurarak kaydolan tüm gerçek ve tüzel kişiler.

Üye: Siteyi kullanmak üzere işbu kullanıcı sözleşmesini okuyup kabul ederek siteye kayıt formunu doldurarak kaydolan tüm gerçek ve tüzel kişiler. WEB SİTESİ ÜYE SÖZLEŞMESİ A- TARAFLAR İşbu sözleşme bir taraftan resmi adresi Cumhuriyet Caddesi no: 40/3, Elmadağ, İstanbul 34367 olan FONGOGO BİLİŞİM BİLGİSAYAR TEKNOLOJİ REKLAM VE DANIŞMANLIK SANAYİ

Detaylı

SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ BU SÖZLEŞME, NAZNET WİFİ HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR.

SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ BU SÖZLEŞME, NAZNET WİFİ HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR. SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ BU SÖZLEŞME, NAZNET WİFİ HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR. NAZNET WİFİ HİZMETİNİ KULLANMAK AMACIYLA İŞBU SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

Detaylı

İŞBU SÖZLEŞME, DORUKNET WISPOTTER KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİM HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR.

İŞBU SÖZLEŞME, DORUKNET WISPOTTER KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİM HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR. İNTERNET KULLANIM SÖZLEŞMESİ LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ. İŞBU SÖZLEŞME, DORUKNET WISPOTTER KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİM HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR. DORUKNET

Detaylı

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ. Site: domaintedarik.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ. Site: domaintedarik.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi ÜYELİK SÖZLEŞMESİ İşbu Üyelik Sözleşmesi (bundan sonra Sözleşme olarak anılacaktır); domaintedarik.com sitesi (bundan böyle Site olarak anılacaktır) tasarımcısı,yazılımcısı ve bu Sitenin her türlü fikri

Detaylı

KİŞİSEL BİLGİLER : İRTİBAT BİLGİLERİ :

KİŞİSEL BİLGİLER : İRTİBAT BİLGİLERİ : KİŞİSEL BİLGİLER : T.C. KİMLİK NO : ADI SOYADI : DOĞUM TARİHİ : ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- İRTİBAT BİLGİLERİ : EV ADRESİ

Detaylı

HERHANGİ BİR DIMG SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN BU KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUN.

HERHANGİ BİR DIMG SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN BU KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUN. Kullanım Koşulları Yazdır Kaydet PDF Güncelleme: 2 Kasım 2011 1. GİRİŞ Club Penguin e ("Site") hoş geldiniz. Bu Site, Kelowna, İngiliz Kolombiyası, Kanada adresinde faaliyet gösteren Disney Online Studios

Detaylı

Otocase.com KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Otocase.com KULLANIM SÖZLEŞMESİ Otocase.com KULLANIM SÖZLEŞMESİ Madde 1. TARAFLAR İşbu Internet Sitesi Kullanım Sözleşmesi (bundan böyle Sözleşme olarak anılacaktır.), bir tarafta... adresinde bulunan Otocase İnternet Hizmetleri Yazılım

Detaylı

Yürürlük Tarihi: _1/30/2015. Bobbi Brown Türkiye Web Sitesine ("Site") Hoşgeldiniz.

Yürürlük Tarihi: _1/30/2015. Bobbi Brown Türkiye Web Sitesine (Site) Hoşgeldiniz. Yürürlük Tarihi: _1/30/2015 Bobbi Brown Türkiye Web Sitesine ("Site") Hoşgeldiniz. Bobbi Brown Türkiye ( Bobbi Brown Türkiye ) Site de mevcut olan içerik ve hizmetleri size Gizlilik Politikası ile Site

Detaylı

HİZMET SÖZLEŞMESİ. b. RADORE sistemlerini tehlikeye düşürecek yazılımlar ile 3. şahısların haklarını ihlal eden içerikler.

HİZMET SÖZLEŞMESİ. b. RADORE sistemlerini tehlikeye düşürecek yazılımlar ile 3. şahısların haklarını ihlal eden içerikler. HİZMET SÖZLEŞMESİ MADDE 1. TARAFLAR İşbu sözleşme www.radore.com, www.radoredatacenter.com, www.radoreservers.com, www.radorehosting.com ve www.radorecdn.com sitelerinden (bundan böyle SİTELER olarak anılacaktır.)

Detaylı

YASAL UYARI 18 yaşından küçük iseniz, www.dogusdergi.com Web sitesini (SİTE olarak anılacaktır) lütfen kullanmayınız.

YASAL UYARI 18 yaşından küçük iseniz, www.dogusdergi.com Web sitesini (SİTE olarak anılacaktır) lütfen kullanmayınız. YASAL UYARI 18 yaşından küçük iseniz, www.dogusdergi.com Web sitesini (SİTE olarak anılacaktır) lütfen kullanmayınız. Ayrıca aşağıda belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen www.dogusdergi.com

Detaylı

ALASTIAN WEB SİTESİNİN KULLANIM KOŞULLARI

ALASTIAN WEB SİTESİNİN KULLANIM KOŞULLARI ALASTIAN WEB SİTESİNİN KULLANIM KOŞULLARI Aşağıdaki Kullanım Koşulları, Alastian web sitesi için geçerlidir. Lütfen bu koşulları dikkatle okuyunuz. Bu koşullar, hak ve yükümlülükleriniz ile sizin için

Detaylı

VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ÇEVRİMİÇİ HİZMETLER MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ

VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ÇEVRİMİÇİ HİZMETLER MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ÇEVRİMİÇİ HİZMETLER MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ MADDE 1. TARAFLAR İşbu Çevrimiçi Hizmetler Müşteri Sözleşmesi ( Sözleşme ), Büyükdere Cad. No. 251, 34398 Maslak, İstanbul adresinde

Detaylı

Genel Bilgiler. 3. Yazılımın Telif Hakkına Sahip Materyallerle Kullanılması; Tazminat.

Genel Bilgiler. 3. Yazılımın Telif Hakkına Sahip Materyallerle Kullanılması; Tazminat. Bir TOSHIBA bilgisayarı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki sözleşmeler, bilgisayarınızda önceden yüklü olarak bulunan belirli yazılımı kullanma haklarınızı açıklamaktadır. Bu sözleşmeyi kabul ederek

Detaylı

T.C. BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR, AĞ VE BİLİŞİM KAYNAKLARI KULLANIM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR, AĞ VE BİLİŞİM KAYNAKLARI KULLANIM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR, AĞ VE BİLİŞİM KAYNAKLARI KULLANIM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam MADDE 1 - (1) Bu yönergenin amacı, "Bitlis Eren Üniversitesi-BEUNET

Detaylı

VARGONEN TEKNOLOJİ ve BİLİŞİM SANAYİ TİCARET A.Ş. MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

VARGONEN TEKNOLOJİ ve BİLİŞİM SANAYİ TİCARET A.Ş. MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VARGONEN TEKNOLOJİ ve BİLİŞİM SANAYİ TİCARET A.Ş. MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ Bu sayfada yer alan sözleşme Vargonen Teknoloji hizmetlerini kullanmaya başladığınız andan itibaren sizin için de geçerli ve

Detaylı

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

KULLANICI SÖZLEŞMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ Koalay.com web sitesi ( Site ), tüm hakları Telesure Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. a ( Telesure ) ait olan, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından verilen ruhsat ve

Detaylı

T.C SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ VE İLETİŞİM VARLIKLARI KULLANIM İLKELERİ YÖNERGESİ. 1 Amaç

T.C SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ VE İLETİŞİM VARLIKLARI KULLANIM İLKELERİ YÖNERGESİ. 1 Amaç T.C SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ VE İLETİŞİM VARLIKLARI KULLANIM İLKELERİ YÖNERGESİ 1 Amaç Kullanım İlkeleri, Süleyman Demirel Üniversitesi bilgi ve iletişim varlıklarının işleyişlerini, T.C. nin

Detaylı

BBEU SLA (Turkey) 072706 (Turkish) (UK International Version 072706)

BBEU SLA (Turkey) 072706 (Turkish) (UK International Version 072706) BLACKBERRY NİHAİ KULLANICI YAZILIMI LİSANS ANLAŞMASI YAZILIMI KURMADAN VEYA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BU ANLAŞMAYI DİKKATLE OKUYUNUZ. Bu Anlaşma, size, müşteriye Yazılımı kullanma hakkı vermekte

Detaylı

DAVRANIŞ TÜZÜĞÜ DÜRÜSTLÜKLE ÖNCÜLÜK

DAVRANIŞ TÜZÜĞÜ DÜRÜSTLÜKLE ÖNCÜLÜK DAVRANIŞ TÜZÜĞÜ DÜRÜSTLÜKLE ÖNCÜLÜK As of September 2010 DAVRANIŞ TÜZÜĞÜNE GİRİŞ Biz, karmaşık ve geniş kapsamlı kurallarla tanımlanmış bir iş ortamında etkinlik gösteren küresel bir şirketiz. Çalışanlarımız

Detaylı

Bu Hükümler hem sizin Web sitesini kullanmanız hem de Web sitesini ziyaret eden tüm İnternet trafiği için geçerlidir.

Bu Hükümler hem sizin Web sitesini kullanmanız hem de Web sitesini ziyaret eden tüm İnternet trafiği için geçerlidir. SİZ VE RCI EUROPE ARASINDAKİ ANLAŞMA Bu Web sitesi RCI Europe ("RCI", "biz", "bizim") tarafından size sunulmaktadır. Bu Web sitesini kullanmanız ve bu Web sitesinde yayımlanan hükümleri, koşulları ve bildirimleri

Detaylı

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

KULLANICI SÖZLEŞMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ GEZİPİN.COM adresli web sitesinden yararlanmak için öncelikle aşağıda belirtilen kullanım şartlarımızı okumanız ve onay vermeniz gerekmektedir. GEZİPİN.COM hizmetine bağlı tüm servislerin,

Detaylı

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yeni Nesil WiFi Kullanıcı Yönetimi ve 5651 Sayılı Yasa 1 Çözümü Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log

Detaylı

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU Önemli Açıklama: Ekte bir örneği yer alan İkinci El Araçların Garanti Filo

Detaylı