TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONU 2012 yılında İstanbul da düzenlenecek olan 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nda kullanılacak olan Yarışma Logosu nun (amblem/logotype) ve Yarışma Maskotunun yaratıcı,, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına imkân sağlayacak şekilde tasarlanıp, oluşturulması. 2. AMAÇ Yarışmanın amacı; 2009 yılında düzenlenmiş olan Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nda edinilen tecrübeler ile 2012 yılında düzenlenecek olan 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme şampiyonası nın çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışmalar kapsamında yapılacak tüm tasarım ve PR çalışmalarının temelini oluşturacak Logo ve Maskot un etkili, modern ve yarışmayı en iyi şekilde temsil edecek şekilde oluşturulmasıdır. 3. YARIŞMA KOŞULLARI a. Yaş sınırının bulunmadığı yarışma, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derece yakınları dışındaki tüm profesyonel ve amatör grafik tasarımcıları ile öğrencilere açıktır. b. Her katılımcı en fazla üç adet çalışmayla yarışmaya katılabilir. c. Tüm çalışmalar Istanbul 2012 ibaresiyle birlikte değerlendirilmelidir. Ancak, maskot ile logo hem tek başına hem de birlikte kullanıma uygun tasarlanmalıdır. d. Maskot için yapılacak tasarımların çeşitli oyuncak ve promosyon ürünlerinde kullanımı açısından uygun olması gerekmektedir. Eserler, A3 çıkış üzerinde, standart logo sunumu şeklinde (büyük, alt bölümde küçük uygulamaları - renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanıp, fotoblok ve benzeri hafif board üzerine sıvanmış olarak teslim edilecektir. Ayrıca Adobe Illustrator, FreeHand ya da InDesing programlarından biri ile hazırlanmış belge olarak her bir çalışma vektörel ve JPEG versiyonlarıyla birlikte CD ortamında da sunulacaktır. CD ile birlikte tasarımcı; yarattığı eserde kullanılan unsurların anlamını, yarım A4 sayfasını geçmeyecek bir yazıyla açıklayacaktır. e. Her esere yarışmacı tarafından bir rumuz verilecektir. Rumuz; paket üzerine, CD nin üzerine ve çıkışın arkasına yazılacaktır. Yarışmacı her eser için ayrı ve kapalı bir kimlik zarfı düzenleyecektir. Kapalı kimlik zarfının üzerinde, katılımcının eseri için kullandığı RUMUZ ile Türkiye Yüzme Federasyonu LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ibaresi bulunacaktır.

2 Bu zarf üzerinde katılımcının kimliğini belirtecek herhangi bir işaret ve yazı bulunmayacaktır. Kimlik zarfının içinde eserin rumuzu, katılımcının adı, soyadı, doğum yeri ve yılı, kısa özgeçmişi ve iletişim bilgilerini (adres, telefon ve e-posta) içeren bir katılımcı formu konulacaktır. Eserler ve diğer evrak, siyah PVC resim çantalarında teslim edilecek, bu çanta üzerinde katılımcı rumuzunun yer alacağı sağlam bir etiket bulundurulacaktır.(büyük, orta ve küçük boylarda, büyükten küçüğe doğru üç sıra halinde; renkli ve siyah-beyaz örnekleri ile)söz konusu çanta teslim alanlar tarafından tesellüm zaptı ile belgeledirilecektr. f. Teslim edilen çalışmalar Türk Patent Enstitüsü nce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmanın neticesinde, Seçici Kurul herhangi bir eserin, herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eşzamanlı, başka bir yarışmaya katıldığı veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından hiçbir manada talep hakkı doğurmaz. g. Eserlerin Türkiye Yüzme Federasyonu nun ihtiyacını karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle yarışma kısmen veya tamamen tekrarlanabilir ya da her aşamasında iptal edilebilir. h. Yarışmada kurumsal temsile uygun görülüp seçilen tasarımların (maskot ve logo) tüm hakları Türkiye Yüzme Federasyonu na devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan amblem ve logoda hiç bir şekilde isim ve hak, alacak ve sair nam altında herhangi bir talepte bulunamaz. Diğer tasarımlar, sonuçların duyurulmasından sonra 30 gün içerisinde aynı adresten geri alınabilir. Bu süre içerisinde alınmayan çalışmalardan Türkiye Yüzme Federasyonu sorumlu olmayacaktır. i. Ön eleme sonrasında değerlendirmeye layık görülen eserlerin yüksek çözünürlükteki kopyaları seçici kurul tarafından katılımcılardan talep edilebilir. Seçici kurul bu eserlerin sahiplerinden eserlerin üzerinde değişiklik yapılmasını isteyebilir. Bunun için ayrıca Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından bir ödeme yapılmaz, ayrıca bir ücrete veya ödüle hak kazanılamaz. j. Eserler Seçici Kurul tarafından orijinallik yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı markaya kattığı değer İstanbul u Temsil Yüzme yi Temsil Sporu Temsil kriterleri üzerinden değerlendirilecektir. k. Yarışma sonunda seçilen eser 2012 Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası Logosu olarak belirlenmek ve son kademe değerlendirmeye esas (10 aday, katılımcı) diğer eserlerle birlikte basılı ve görsel ortamlarda kamuoyuna sunulacaktır. Bundan dolayı eser sahiplerine ayrıca bir telif ödenmeyecektir. l. Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödüller dışında, herhangi bir ödül veya ücret

3 kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar. m. Yarışmaya katılan eserler ön elemeye tabi tutulacaklar ve on eser asıl değerlendirme için aday olarak tesbit edilecektir. 4. TELİF HAKLARI Katılımcı, seçilen eserinin Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından kullanılmasına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Türkiye Yüzme Federasyonu na mülkiyet hak sahipliği, tam lisans dahil tüm hakları verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eser için, eser sahibi sonradan verdiği mülkiyet, lisans dahil tüm hakları kesinlikle geri alamayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcı; Türkiye Yüzme Federasyonu nun eseri, 2012 Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası Logosu olarak kendi adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili, rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. 5. ESERLERİN TESLİMİ Eserler, elden, posta veya kargo yoluyla en son 20 Mayıs 2010 günü saat a kadar; Türkiye Yüzme Federasyonu Pazar Sok. No:11-A Anadolu Hisarı/Istanbul adresine teslim edilmiş veya ulaştırılmış olacaktır. Belirlenen tarih ve saatten sonra getirilen/gelen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir. 6. YARIŞMA TAKVİMİ Son Teslim Tarihi : 15 Haziran 2010 Jüri Ön elemeler : 20 Haziran 2010 Aday Eserlerin Değerlendirilmesi : 21 Haziran 2010 Sonuçların Açıklanması : 21 Haziran 2010 Ödül Töreni : 24 Haziran 2010 Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren kamuoyuna basın ve Türkiye Yüzme Federasyonu internet sitesi üzerinden açıklanacaktır. Federasyon yukarıdaki değerlendirme tarihlerinde değişiklik yapabilir.

4 7. ÖDÜL Kazanan Eserler : Logo dalında Birinciye (İkibinbeşyüz) TL Maskot Dalında Birinciye (İkibinbeşyüz) TL 8. SEÇİCİ KURUL Seçici kurul Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu dur. Kurul ilk toplantısında çalışma esaslarını ve toplantı takvimini belirleyecektir. Türkiye Yüzme Federasyonu, değerlendirme toplantısına katılamayan Seçici Kurul üyesi yerine bir başka üye belirleme ve sonucu açıklayacağı günü değiştirme hakkına sahiptir. Seçici Kurul ön eleme sonrasında belirlediği on aday eserin değerlendirmesini nihai sonuca kadar gerekli sayıda toplantılarla sürdürecektir.

5 TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI KATILIM FORMU RUMUZ: ADI SOYADI: T.C. KİMLİK NOSU: DOĞUM TARİHİ ve YERİ (Gün/Ay/Yıl): YAZIŞMA ADRESİ: TELEFON, FAKS, E-POSTA: KISA ÖZGEÇMİŞ: Yarışma Şartnamesi ndeki bütün koşulları okudum ve bütün koşulları kabul etmekle birlikte Türkiye Yüzme Federasyonu na süresiz olarak kullanım hakkını verdiğimi peşinen kabul ederim. Logo, kendi tasarımım olup daha önce hiçbir yarışmada yer almamış ve sergilenmemiştir. Buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiğim eserimin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, dijital iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Türkiye Yüzme Federasyonu na tam lisans verdiğimi kabul ederim. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından kullanılan eserim için verdiğim lisansı kesinlikle geri almayacağımı ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğimi veya bu lisans için bana verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağımı gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederim. Eserimin ödül alması durumunda eserin 2012 Dünya Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası Logosu olarak Türkiye Yüzme Federasyonu adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederim../ /2009 İMZA NOT: Sadece bu formu koyacağınız zarfın üzerine TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ve altı rakamdan oluşturacağınız RUMUZ dışında kesinlikle hiçbir şey yazılmayacaktır.

Yarışma herkese açıktır!

Yarışma herkese açıktır! Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü için düzenlenen, ödüllü logo tasarımı yarışması şartnamesi SON BAŞVURU TARİHİ YARIŞMANIN TÜRÜ 12 Nisan 2011, Salı, Saat: 17:00 Logo Tasarımı Yarışması

Detaylı

SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONUSU VE AMAÇ: Yarışmanın konusu, Söğütlü ilçemizin, her geçen gün gelişen kentleşme potansiyeli, tarım ve tarım sanayisindeki gücünü ve bu özelliklerinin

Detaylı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI 2013, İstanbul 1. YARIŞMANIN AMACI İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenecek olan Doğal Taş Tasarım Yarışması

Detaylı

5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMA TEMASI 5. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye

Detaylı

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi 1. KONU VE AMAÇ: 2010-2012 yılları arasında yaşanan iş kazalarında

Detaylı

OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. YARIŞMANIN ADI VE TÜRÜ: OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜNDE TASARIM YARIŞMASI 2.YARIŞMANIN KONUSU: Bu yarışma otomotiv endüstrisinin gereksinimlerine

Detaylı

GÖZ SARI 01 EKİM 2015 ALABİLDİĞİNE 1.000. 3.000 2.000 İkinciye ULUSAL FOTOĞRAF 4.YARIŞMASI SON KATILIM TARİHİ. Birinciye. Üçüncüye

GÖZ SARI 01 EKİM 2015 ALABİLDİĞİNE 1.000. 3.000 2.000 İkinciye ULUSAL FOTOĞRAF 4.YARIŞMASI SON KATILIM TARİHİ. Birinciye. Üçüncüye GÖZ SARI ULUSAL FOTOĞRAF 4.YARIŞMASI SON KATILIM TARİHİ 01 EKİM 2015 Birinciye 3.000 2.000 İkinciye 1.000 Üçüncüye GÖZ 4. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI GÖZ SARI YARIŞMA ŞARTNAMESİ A. Amaç Konu Yaşadığımız

Detaylı

4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi nin izin ve destekleriyle genç tasarımcıların ülkemize kazandırılması

Detaylı

YARATICILIĞINI ÖZGÜR BIRAK

YARATICILIĞINI ÖZGÜR BIRAK YARATICILIĞINI ÖZGÜR BIRAK 10. İTHİB KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI 2015 İTHİB, 2005 yılından bu yana, üretiminin ve dışsatımının en önemli bölümünü oluşturan Türk tekstil sektörünün yaratıcı gücünün yükselmesi,

Detaylı

CAM TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

CAM TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ CAM TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Cam sanayii, yarattığı katma değer ve istihdam açısından ülkemiz ekonomisinin en önemli sanayilerinden olup; ihracatta yerli kaynakları en fazla kullanan ve ithal ürünlere

Detaylı

Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi

Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenmektedir Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR: ORTAK DEĞERLER, TEMEL

Detaylı

4. 4. AD- SOYAD: DOSYA NO:

4. 4. AD- SOYAD: DOSYA NO: 4. 4. AD- SOYAD: DOSYA NO: 2015 DETAY DERİ ÜRÜNLERİ TASARIM YARIŞMASI AMAÇ? İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), Türk deri sektörünün yaratıcı gücünün yükselmesi, özgün tasarımlarını

Detaylı

ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN TEMASI ATHİB 3. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dokuma kumaş

Detaylı

Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Birinci Bölüm KONU Amasya Belediyesi, Türk Fotoğraf Sanatına katkıda bulunmanın yanı sıra Amasya nın tarihi ve kültürel değerlerini

Detaylı

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir.

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir. KONU VE AMAÇ Yirmi iki yaşında olan yarışmamızın bu yıl ki konusunu "Geleneksel Türkiye" ana başlığı altında "İLKBAHAR VE İNSAN" olarak belirledik. Daha önceki yarışmalarımızda da belirttiğimiz gibi kaybolmaya

Detaylı

Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Ankara Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Dostu Şehir Birimi tarafından resmî- özel Ortaokul

Detaylı

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 5.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 5.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ 5.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 12 Son yıllarda teknolojinin ev, ofis ve mutfak-banyo ortamlarına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme ve eğlence biçimlerinin

Detaylı

4. DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

4. DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 4. DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1.YARIŞMANIN AMACI İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Eknmi Bakanlığı desteği ile düzenlenen 4. Dğal Taş

Detaylı

TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI

TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI ĐSTANBUL BÜYÜKŞEHĐR BELEDĐYESĐ KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ ĐSTANBUL ĐÇĐN TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI FĐKĐR PROJESĐ YARIŞMA ŞARTNAMESĐ 2011 ĐSTANBUL TÜRKĐYE ĐÇĐNDEKĐLER 1 YARIŞMANIN AMACI...3 2 YARIŞMANIN TÜRÜ

Detaylı

YARIŞMANIN AMAÇLARI JÜRİ NİN DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ PUANLAMA TABLOSU

YARIŞMANIN AMAÇLARI JÜRİ NİN DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ PUANLAMA TABLOSU 8 DESIGN FOR E XPORT-15 Son yıllarda teknolojinin ev, ofis ve mutfak-banyo ortamlarına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme ve eğlence biçimlerinin daha esnek ve daha dinamik bir nitelik kazanmasını

Detaylı

ATHİB 2. Dokuma Kumaș Tasarım Yarıșması nda öğrenci, profesyonel ve grup olmak üzere üç kategori bulunmaktadır.

ATHİB 2. Dokuma Kumaș Tasarım Yarıșması nda öğrenci, profesyonel ve grup olmak üzere üç kategori bulunmaktadır. YARIȘMA ȘARTNAMESİ YARIȘMANIN AMACI Akdeniz Tekstil Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (ATHIB) tarafından ikinci kez düzenlenecek olan yarıșmanın amacı; tasarımcı adaylarına, tarımcılara ve tekstil ile

Detaylı

AR-GE PROJE PAZARI YAZIM KILAVUZU VE KATILIM KOŞULLARI

AR-GE PROJE PAZARI YAZIM KILAVUZU VE KATILIM KOŞULLARI AR-GE PROJE PAZARI YAZIM KILAVUZU VE KATILIM KOŞULLARI 1. Daha önce ülke genelinde düzenlenen AR-GE Proje Pazarları ve benzeri diğer etkinliklerde ödül almış projeler ile OİB tarafından 2012, 2013 ve 2014

Detaylı

65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ KISA FİLM ve KAMU SPOTU YARIŞMASI

65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ KISA FİLM ve KAMU SPOTU YARIŞMASI 65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ KISA FİLM ve KAMU SPOTU YARIŞMASI Sevgili Kısa Film Yapımcıları, Bizler 65+ YAŞLI HAKLARI DERNEĞİ adında bir derneğin kurucularıyız. Çevremizdeki çoğu insanın tüm karşı önerilerine

Detaylı

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 3.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 3.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ 3.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Son yıllarda teknolojinin ev ve ofis ortamına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme ve eğlence biçimlerinin daha esnek ve daha dinamik

Detaylı

YARIŞMA ŞARTNAMESİ. www.facebook.com/hayaledingerceklestirelimyarismasi www.twitter.com/hegyarismasi

YARIŞMA ŞARTNAMESİ. www.facebook.com/hayaledingerceklestirelimyarismasi www.twitter.com/hegyarismasi YARIŞMA ŞARTNAMESİ www.facebook.com/hayaledingerceklestirelimyarismasi www.twitter.com/hegyarismasi Hayal Edin, Gerçekleştirelim Yarışması Nedir? Türkiye genelinde tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği

Detaylı

II. SERAMİK TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

II. SERAMİK TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ II. SERAMİK TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Ülkemiz Seramik sanayii, yarattığı katma değer ve istihdam açısından ülkemiz ekonomisinin en önemli sanayiilerinden olup; ihracatta yerli kaynakları en fazla kullanan

Detaylı

ADI SOYADI: DOSYA NO:

ADI SOYADI: DOSYA NO: 23. Koza Genç Moda TasarImcIlarI YarIşmasI ADI SOYADI: DOSYA NO: KOZA, GENÇ MODA TASARIMCILARINI ARIYOR... Geleneksel İHKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması KOZA, genç yeteneklerini arıyor. Tam 22 yıldır

Detaylı

Adı Soyadı... Dosya No...

Adı Soyadı... Dosya No... Adı Soyadı... Dosya No... KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARINI ARIYOR! Geleneksel İHKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması KOZA, genç yeteneklerini arıyor. Tam 21 yıldır düzenlenen KOZA Genç Moda Tasarımcıları

Detaylı