Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz."

Transkript

1 Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı.

2 Norton Internet Security Online Kullanım Kılavuzu Bu kitapçıkta açıklanan yazılım bir lisans sözleşmesi çerçevesinde verilmektedir ve yalnızca söz konusu sözleşmenin koşullarına uygun olarak kullanılabilir. Belge sürümü 16.0 Teklif Hakkı 2008 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Symantec, Symantec Logosu, Norton, Ghost, GoBack, LiveUpdate, Norton AntiSpam, Norton AntiVirus, Norton Internet Security, Norton 360 ve Norton SystemWorks, ABD ve diğer ülkelerde Symantec Corporation ın veya yan kuruluşlarının ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Windows, Microsoft Corporation ın ticari markasıdır. Diğer adlar ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Bu belgede anlatılan ürün; kullanım, kopyalama, dağıtım ve derleme/mühendislik öğelerini ayrıştırma sınırlaması getiren lisanslar altında dağıtılmaktadır. Bu belgenin hiçbir bölümü Symantec Corporation'ın ve varsa lisans verenlerinin önceden yazılı izni olmadan, hiçbir şekilde ve hiçbir biçimde yeniden üretilemez. BELGELER OLDUĞU GİBİ SAĞLANMAKTADIR VE TÜM AÇIK VEYA ÖRTÜK KOŞULLAR, İBRAZLAR VE GARANTİLER, TİCARİ DEĞER, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA YASAYI İHLAL ETMEME KONUSUNDA UYGULANAN TÜM ÖRTÜK GARANTİLER DAHİL OLMAK ÜZERE, YASAL AÇIDAN GEÇERSİZ SAYILMAYACAK EN GENİŞ KAPSAMDA REDDEDİLİR. SYMANTEC CORPORATION, BU BELGENİN SAĞLANMASI, UYGULANMASI VEYA KULLANILMASIYLA BAĞLANTILI ARIZİ VEYA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ. BU BELGEDE YER ALAN BİLGİLER HABER VERİLMEKSİZİN DEĞİŞTİRİLEBİLİR. Lisanslı Yazılım ve Belgeler FAR 'de tanımlandığı gibi ticari bilgisayar yazılımı olarak kabul edilir ve FAR Bölüm "Ticari Bilgisayar Yazılımı - Kısıtlı Haklar" ve DFARS , Ticari Bilgisayar Yazılımındaki Haklar veya Ticari Bilgisayar Yazılımı Belgeleri ve daha sonraki düzenlemelerde tanımlandığı gibi kısıtlı haklara tabidir. Lisanslı Yazılım ve Belgelerin ABD Hükümeti tarafından kullanımı, değiştirilmesi, üretilmesi, gösterilmesi veya ifşa edilmesi yalnızca bu Sözleşme'nin koşullarına uygun olarak gerçekleştirilebilir. Symantec Corporation Stevens Creek Blvd. Cupertino, CA İrlanda'da üretilmiştir

3 İçindekiler Bölüm 1 Genel bakış... 5 Norton Internet Security Online hakkında... 5 Norton Internet Security Online ürünündeki yenilikler... 6 Bölüm 2 Yükleme... 7 Başlamadan önce... 7 Norton Internet Security Online programını yükleme... 7 Bölüm 3 Başlarken... 9 Norton Internet Security Online programını başlatma... 9 Norton hizmetinizi etkinleştirme Ana pencerede gezinme Bilgisayarınızın koruma durumunu görüntüleme Güvenlik Durumu göstergesi hakkında Daha fazla bilgi için Dizin Hızlı Yükleme... 16

4 4 İçindekiler

5 Genel bakış 1 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Norton Internet Security Online hakkında 1 Norton Internet Security Online ürünündeki yenilikler Norton Internet Security Online hakkında Norton Internet Security Online, virüslere, solucanlara, bot'lara ve diğer tehditlere karşı hızlı ve sürekli koruma sağlar. Sizi yavaşlatmadan sisteminizi korur. Norton Internet Security Online, çalışmanız veya oyununuz sırasında size engel olmaz. Kritik olmayan görevlerin tümünüotomatik olarak askıya alır ve oyun oynuyor veya film seyrediyorsanız sizi uyarır. Web tabanlı saldırılar en hızlı büyüyen çevrimiçi tehdit olmakla birlikte, Symantec'in patent bekleyen Tarayıcı Koruması internette güvenle gezinmenizi sağlar. Norton Internet Security Online çevrimiçi tehditlere karşı hızlı, kapsamlı ve son derece güncel bir koruma sunar. Sizi yavaşlatmadan bilgisayarınızı, kimliğinizi ve ev ağınızı korur. Daha hızlı ve daha az sayıda tarama ve çabuk güncellemeler için yeniden tasarlanmıştır ve yeni bir hız sıtandardı getirmektedir. Norton Internet Security Online, çevrimiçi alışveriş, bankacılık ve tarama işlemlerini hiç olmadığı kadar güvenli ve kolay hale getirmektedir. Norton Protection System, tehditleri, sizi etkilemeden durdurmak için uyum içinde çalışan teknolojilerden oluşan çok katmanlı bir sistemdir. Akıllı bir teknolojiyi temel alan Norton Insight, daha hızlı, daha az sayıda ve daha kısa taramalar için yalnızca risk altındaki dosyaları hedefler. Patent bekleyen tarayıcı koruması, sizi Web tabanlı saldırılardan korur. 5 ila 15 dakikada bir yapılan hızlıve sık güncellemeler ise, yeni tehditlere karşı son derece güncel koruma sağlar.

6 6 Genel bakış Norton Internet Security Online ürünündeki yenilikler Norton Internet Security Online ürünündeki yenilikler Bu sürümdeki yeni özellikler şunlardır: Norton Insight Daha hızlı, daha az ve daha kısa taramalar için akıllı bir teknoloji kullanılmıştır Sık Sık Yapılan Güncellemeler Yeni tehditlere karşı en güncel korumayı sağlamak için 5 ila 15 dakikada bir günceller Sessiz Modu Oyunları ve filmleri kesintiye uğratmamak veya yavaşlatmamak için uyarıları ve güncellemeleri askıya alır Geliştirilmiş Norton Identity Safe Kişisel bilgilerinizi ve çevrimiçi alışveriş, bankacılık ve tarama işlemleri sırasında kimliğinizi korur Norton Protection System Tehditleri, sizi etkilemeden durdurmak için uyum içinde çalışan çok katmanlı koruma Botnet Tespiti Başkalarının bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmesini, özel bilgilerinize erişmesini veya bilgisayarınızı bir saldırının ana bilgisayarı olarak kullanmasını engellemeye yardımcı olur Gerçek Zamanlı SONAR Teknolojisi (Symantec Online Network for Advanced Response) Geleneksel güncellemelere veya imza tabanlı tanımlara gerek duyulmadan, yeni ortaya çıkan virüsleri tespit eder Akıllı Zamanlayıcı Kesintisiz şekilde çalışmanızı ve oyun oynamanızı sağlamak için arka planda sessizce çalışır Ebeveyn Denetimleri Başka bilgisayarlara da kopyalanabilen bireysel kullanıcı ayarları ve profilleri oluşturmanızı sağlar Kablosuz Ağ Güvenliği Genel Wi-Fi ağlarında bilgisayarınızı otomatik olarak gizler ve güvenliğini sağlar Otomatik Dosya Paylaşımı Ağ güvenliyse ağlarınızı dosya paylaşımına izin verecek şekilde Denetimi otomatik olarak yapılandırır

7 Yükleme 2 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Başlamadan önce 1 Norton Internet Security Online programını yükleme Başlamadan önce Başlamadan önce, bilgisayarınızdaki tüm açık programları kapatmalısınız. Norton Internet Security Online bir antivirüs programı içerir. Bilgisayarınıza yüklenmiş başka antivirüs programları varsa, bir panel bunları kaldırmanızı isteyebilir. Symantec, diğer tüm antivirüs programlarını kaldırmanızı ısrarla önerir. Paneldeki yönergeleri izleyin. Norton Internet Security Online bir güvenlik duvarı programı içerir. Bilgisayarınızda yüklü olan başka güvenlik duvarı programları varsa, Symantec, yükleme hatalarını önlemek için bunları kaldırmanızı önerir. Daha fazla bilgi için, varolan güvenlik duvarı programıyla birlikte gelen kullanım belgelerine bakın. Norton Internet Security Online programını yükleme Norton Internet Security Online programını yüklemek için, servis sağlayıcınızdan indirdiğiniz dosya kullanılır. Norton Internet Security Online programını yüklemek için 1 Servis sağlayıcınızdan indirdiğiniz dosyayı çift tıklatın. 2 Açılan panelde Norton Internet Security Online Yükleme'yi tıklatın. 3 Yükleme Seçenekleri bağlantısını tıklatın, seçenekleri gözden geçirin ve Tamam düğmesini tıklatın. 4 Kullanıcı Lisans Sözleşmesi bağlantısını tıklatın ve sözleşmeyi okuyun. 5 Sözleşmeyi okuduktan sonra KABUL ET ve YÜKLE'yi tıklatın.

8 8 Yükleme Norton Internet Security Online programını yükleme

9 Başlarken 3 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Norton Internet Security Online programını başlatma 1 Norton hizmetinizi etkinleştirme 1 Ana pencerede gezinme 1 Bilgisayarınızın koruma durumunu görüntüleme 1 Güvenlik Durumu göstergesi hakkında 1 Daha fazla bilgi için Norton Internet Security Online programını başlatma Bkz: Güvenlik Durumu göstergelerini yanıtlama sayfa 12. Norton Internet Security Online yüklendiği her bilgisayarı korur. Korunmak için programı başlatmanız gerekmez. Norton Internet Security Online dikkat etmeniz gereken bir durum tespit ederse, bu durumu çözmenize yardımcı olacak bir pencere açılır. Ayarları düzenlemek, korunma durumunuzu gözden geçirmek veya önleyici bakım yapmak için Norton Internet Security Online programını istediğiniz zaman başlatabilirsiniz. Bütün program özelliklerine ana pencereden erişilebilir. Norton Internet Security Online programını başlatmak için 4 Aşağıdakilerden birini yapın: 1 Windows bildirim alanında, Norton Internet Security Online simgesini çift tıklatın. 1 Windows görev çubuğunda Başlat > Tüm Programlar > Norton Internet Security Online > Norton Internet Security Online seçeneğini tıklatın.

10 10 Başlarken Norton hizmetinizi etkinleştirme Norton hizmetinizi etkinleştirme Hizmetin etkinleştirilmesi varolan hizmeti başlatır. Hizmetinizi ilk uyarıda etkinleştirmezseniz, hizmeti etkinleştirinceye kadar düzenli olarak Etkinleştirme Gerekli uyarısı alırsınız. Hizmetinizi doğrudan Etkinleştirme Gerekli uyarısından etkinleştirebilirsiniz. Veya, ana pencerede bulunan Yardım ve Destek açılır listesindeki Etkinleştirme bağlantısını kullanabilirsiniz. Devam etmek için internete bağlı olmanız gerekir. Etkinleştirme işlemi birkaç dakika sürer. Hizmetinizi ana pencereden veya Etkinleştirme Gerekli uyarısından etkinleştirmek için 1 Aşağıdakilerden birini yapın: 1 Ana pencerede, Yardım ve Destek açılır listesinde, Etkinleştirme'yi tıklatın. 1 Etkinleştirme Gerekli uyarısında, Şimdi Etkinleştir'i tıklatın. 2 Etkinleştirmeyi seçtiğinizde, Yazılım Hizmeti penceresi açılır. Bu pencerede aşağıdaki seçenekler bulunur: 1 Şimdi Etkinleştir Servis sağlayıcınız tarafından verilen etkinleştirme PIN kodunu girmeniz istenebilir. 1 Sonra Etkinleştir Ürününüzü daha sonra etkinleştirmek için bu seçeneği kullanın. Ana pencerede gezinme Norton Internet Security Online ürününü başlattığınızda ana pencere açılır. Ana pencereden tüm Norton Internet Security Online özelliklerine, seçeneklere, Yardım'a ve Destek'e erişebilirsiniz. Ana pencerede gezinmek için Bkz: Norton Internet Security Online programını başlatma sayfa 9. 1 Norton Internet Security Online uygulamasını başlatın. 2 Ana pencerenin üst kısmında, göz atmak istediğiniz bağlantıyı tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: Yardım ve Destek Norton Tek Tıkla Destek sayfası, Norton Yardım Merkezi, Etkinleştirme ve Norton Internet Security Online hakkında bilgilerini görüntülemenizi sağlar.

11 Başlarken Bilgisayarınızın koruma durumunu görüntüleme 11 3 Ana pencerenin sol tarafında, göz atmak istediğiniz seçeneği tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: Güvenlik Durumu Gösterge Bilgisayarınızın güvenlik durumunu görüntülemenizi sağlar. CPU Kullanımı Genel sistem CPU ve bellek kullanımını ve Norton'a özgü CPU ve bellek kullanımını izlemenizi sağlar. Norton Insight Bilgisayarınızda çalışan işlemlerin dosyalarının güven düzeyini denetlemenizi sağlar Ayrıca, bir dosyanın dosya adı, dosya yolu, dosya sürümü ve dijital imzası gibi ayrıntılarını da görüntüleyebilirsiniz. 4 Pencerenin ortasında, göz atmak istediğiniz kategori bölmesinde Ayarlar'ı tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: Bilgisayar Bilgisayarınızdaki verileri virüslere ve diğer tehditlere karşı korumanıza yardımcı olur İnternet Sisteminizi ağ üzerinden gelen tehditlere karşı korumanıza yardımcı olur Kimlik Kimliklerinizi yönetmenize yardımcı olur ve çevrimiçi işlemler gerçekleştirirken ek güvenlik sağlar. Bilgisayarınızın koruma durumunu görüntüleme Ana pencere, güvenlik yönetimi arabirimi işlevi görür. Ana pencereden temel özelliklere erişebilir ve bilgisayarınızın performansını izleyebilirsiniz. w Bkz: Norton Internet Security Online programını başlatma sayfa 9. Bilgisayarınızı kullanırken, ürün, bilgisayarınızın ve etkinliklerinizin tehdit, risk ve zararlara karşı ne kadar iyi korunduğunu izler. Ürün, yalnızca seçilen öğelerin koruma durumunu görüntüler. Bilgisayarınızın koruma durumunu görüntülemek için 1 Ana pencerede, bir öğenin yanında, bilgi simgesini tıklatın. 2 İsteğe bağlı olarak, aşağıdakilerden birini yapın: 1 Sisteminizin genel sağlık değerlendirmesini etkileyen bir öğenin durumunu yoksaymak için, Yoksay'ı tıklatın. 1 Yoksayılmış bir güvenlik öğesini izlemek için, İzle'yi tıklatın.

12 12 Başlarken Güvenlik Durumu göstergesi hakkında Güvenlik Durumu göstergesi hakkında Güvenlik Durumu Göstergesi, e-posta ve Web'de gezinme gibi çeşitli etkinliklerdeki geçerli korunma düzeylerinizi özetler. Bilgisayarınızda yüklü olan güvenlik programlarını temel alarak genel bir korunma düzeyi hesaplar. Güvenlik Durumu Göstergesi, ana pencerenin sol tarafında görünür. Güvenlik Durumu göstergelerini yanıtlama Sisteminiz bir tehdit veya riskle karşılaştığında, ürün, güvenlik durumunu ana pencerede görüntüler. Durum göstergesi bir durumu gösterdiğinde, koruma durumunuzu iyileştirmek için harekete geçebilirsiniz. Korumanız bilgisayarınızda yüklü olan programlara bağlıdır. Koruma durumunuzu geliştirmek için yüklediğiniz programların güncel olduğundan emin olun. Durum göstergesi aşağıdaki durumları gösterir: Güvenli Bilgisayarınızın ve etkinliklerinizin tehditlere ve risklere karşı korunduğunu gösterir. Dikkat Bilgisayarınıza ve etkinliklerinize dikkat edilmesi gerektiğini gösterir. Koruma durumunuzu iyileştirmek için gerekli önlemi alın. Risk Altında Bilgisayarınızın ve etkinliklerinizin risk altında olduğunu gösterir. Koruma durumunuzu iyileştirmek için derhal harekete geçin. Durum göstergelerini doğrudan ana pencereden yanıtlayabilirsiniz. Durum göstergelerini ana pencereden yanıtlamak için 4 Ana pencerede, Şimdi Düzelt'i tıklatın. Daha fazla bilgi için Yardıma Erişme Ürün belgeleri Norton Internet Security Online programını kullanmanıza yardımcı olur. Gereken bilgileri bilgisayarınızda ve Symantec Web sitesinde bulabilirsiniz. Symantec ürününün her aşamasında Yardım kullanılabilir. Yardım, gerçekleştirmek istediğiniz özel görevlerde size yardımcı olacak bilgilere bağlantılar sağlar. Çevrimiçi Yardım, ürün özelikleri ve gerçekleştirebileceğiniz görevler hakkında bilgi verir. Yardım'a erişmek için 1 Ana pencerenin en üstünde Yardım ve Destek'i tıklatın. 2 Açılır menüde, Yardım'ı tıklatın.

13 Başlarken Daha fazla bilgi için 13 3 Yardım penceresinin sol bölmesindeki sekmelerden birini tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: İçindekiler Yardım'ı konulara göre görüntüler Dizin Yardım konularıyla ilgili tüm anahtar sözcükleri alfabetik olarak listeler Ara Sözcük veya sözcük grubu girebileceğiniz arama alanını açar Herhangi bir Yardım konusunu yazdırabilirsiniz. Yardım konusunu yazdırma 1 Yardım penceresinde, İçindekiler sekmesini tıklatın. 2 İçindekiler listesinde, yazdırmak istediğiniz konuyu seçin ve Yazdır düğmesini tıklatın. 3 Sadece seçtiğiniz konuyu mu, yoksa seçtiğiniz konu ve onun alt başlıklarını da mı yazdırmak istediğinizi seçin. 4 Tamam'ı tıklatın.

14 14 Başlarken Daha fazla bilgi için

15 Dizin A ana pencere Ağ 11 Bilgisayar 11 Destek 10 Güvenlik Durumu 11 İnternet 11 Kimlik 11 Norton Insight'ı Çalıştır 11 özellikler 10 seçenekler 10 Yardım 10 Yardım ve Destek 10 simge 9 Y Yardım erişme 12 yazdırma 12 B bilgisayar koruma durumu 11 E etkinleştirme 10 G Güvenlik Durumu göstergesi koruma düzeyleri 12 yanıtlama 12 H hizmet etkinleştirme 10 N Norton Internet Security Online ana pencere 10 başlatma 9

16 Hızlı Yükleme Norton Internet Security Online bu uzatılabilir hizmet dönemi boyunca sağlanan koruma güncellemelerini ve yeni ürün özelliklerini içerir. Bu hizmet ile, hizmet dönemi boyunca bu ürünü herhangi bir bilgisayarda ya da belirli bir sayıda bilgisayarda kullanma hakkını elde edersiniz; bu süre yükleme ile başlar. Bu uzatılabilir hizmet, hizmet dönemi boyunca koruma güncellemelerini ve yeni ürün özelliklerini içerir; bu ürün ile birlikte sağlanan Symantec Lisans Sözleşmesi'ne göre değişir ve aşağıdaki adreste bulunur: Ürün özellikleri, hizmet döneminde eklenebilir, değiştirilebilir veya kaldırılabilir. Başlamadan önce bilgisayarınızda açık olan tüm programları kapatın ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun. Norton Internet Security Online programını yükleme Norton Internet Security Online programını yüklemek için, servis sağlayıcınızdan indirdiğiniz dosya kullanılır. Norton Internet Security Online programını yüklemek için 1 Servis sağlayıcınızdan indirdiğiniz dosyayı çift tıklatın. 2 Açılan panelde Norton Internet Security Online Yükleme'yi tıklatın. 3 Yükleme Seçenekleri bağlantısını tıklatın, seçenekleri gözden geçirin ve Tamam düğmesini tıklatın. 4 Kullanıcı Lisans Sözleşmesi bağlantısını tıklatın ve sözleşmeyi okuyun. 5 Sözleşmeyi okuduktan sonra KABUL ET ve YÜKLE'yi tıklatın. 6 "Başka güvenlik ürünleri yüklüyse" paneli görünürse, paneli gözden geçirip İleri düğmesini tıklatın. Telif Hakkı 2008 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Symantec, Norton ve Norton Logosu, Symantec Corporation ve ona bağlı kuruluşların ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer adlar, sahiplerinin ticari markaları olabilir.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını

Detaylı

Norton Internet Security

Norton Internet Security TM Norton Internet Security Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz

Detaylı

Norton. AntiVirus. Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu

Norton. AntiVirus. Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu Norton TM AntiVirus Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Norton 360 Kullanım Kılavuzu

Norton 360 Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Norton 360 Kullanım Kılavuzu Belge versiyonu 2,0 Teklif Hakkı 2008 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lisanslı Yazılım ve Belgeler FAR 12.212'de tanımlandığı gibi ticari bilgisayar

Detaylı

Norton Security. Ürün Kılavuzu

Norton Security. Ürün Kılavuzu Norton Security Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Norton Security with Backup

Norton Security with Backup TM Norton Security with Backup Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü

Detaylı

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka

Detaylı

Free Antivirus. Kullanıcı Kılavuzu

Free Antivirus. Kullanıcı Kılavuzu Free Antivirus Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve ürün adları,

Detaylı

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu Family Protection Suite Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Güvenlik. Kullanıcı Kılavuzu

Güvenlik. Kullanıcı Kılavuzu Güvenlik Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun A.B.D de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı

İçindekiler. McAfee Internet Security 3

İçindekiler. McAfee Internet Security 3 Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee Internet Security 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 Koruma sorunlarını onarma veya yok sayma...17 Uyarılarla

Detaylı

Worry-Free Business Security Advanced6

Worry-Free Business Security Advanced6 Worry-Free Business Security Advanced6 TM #1 for Small Business Security Yönetici Kılavuzu Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan ürünlerde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı

Detaylı

Ürün Kılavuzu. McAfee SaaS Endpoint Protection (Ekim 2012 sürümü)

Ürün Kılavuzu. McAfee SaaS Endpoint Protection (Ekim 2012 sürümü) Ürün Kılavuzu McAfee SaaS Endpoint Protection (Ekim 2012 sürümü) TELİF HAKKI Copyright 2012 McAfee, Inc. İzinsiz kopyalamayın. TİCARİ MARKA ÖZELLİKLERİ McAfee, McAfee logosu, McAfee Active Protection,

Detaylı

McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu

McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu TELİF HAKKI Copyright 2009 McAfee, Inc. Tüm hakları saklıdır. Bu yayının hiç bir bölümü, McAfee, Inc. veya tedarikçileri veya iştiraklerinin yazılı izni

Detaylı

ESET SMART SECURITY 6

ESET SMART SECURITY 6 ESET SMART SECURITY 6 Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / Home Server Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu belgenin en son sürümünü karşıdan yüklemek için burayı tıklatın ESET Smart Security, bilgisayarınız

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Yeni nesil NOD32 teknolojisi Kullanım Kılavuzu dijital dünyalarınızı koruyoruz

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET NOD32 Antivirus 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Sözlük 94. Telif Hakkı...109 Lisans...110 Müşteri Desteği ve Teknik Destek...111 McAfee Virtual Technician'ı kullanma...112 Destek ve Yüklemeler...

Sözlük 94. Telif Hakkı...109 Lisans...110 Müşteri Desteği ve Teknik Destek...111 McAfee Virtual Technician'ı kullanma...112 Destek ve Yüklemeler... Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee VirusScan 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 SecurityCenter'ı güncelleştirme...13 Koruma sorunlarını onarma

Detaylı

Internet Security 2015

Internet Security 2015 Internet Security 2015 2 İçindekiler Internet Security 2015 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...6 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6 1.4

Detaylı

ESET ENDPOINT SECURITY Android için

ESET ENDPOINT SECURITY Android için ESET ENDPOINT SECURITY Android için Kullanıcı Kılavuzu (ürün sürümü 2,0 ve üzeri için hazırlanmıştır) Bu belgenin en son sürümünü indirmek için burayı tıklatın ESET ENDPOINT SECURITY ESET, spol. s r.o.

Detaylı

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut.

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut. Worry-Free Business Security Standard ve Advanced Sürümler Yönetici Kılavuzu Securing Your Journey to the Cloud p c Korumalı Bulut ws Ağ Güvenliği Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

F-Secure Mobile Security for S60

F-Secure Mobile Security for S60 F-Secure Mobile Security for S60 1. Yükleme ve etkinleştirme Önceki sürüm Yükleme F-Secure Mobile Anti-Virus uygulamasının önceki sürümünü kaldırmanız gerekmez. Yeni sürümü yükledikten sonra F-Secure Mobile

Detaylı

Comodo İnternet Güvenliği 2011

Comodo İnternet Güvenliği 2011 Comodo İnternet Güvenliği 2011 Sürüm 5.0 Kullanıcı Rehberi Comodo Security Solutions Inc. 525 Washington Bvld, Jersey City, NJ 07310 United States 1 İçindekiler 1 Comodo İnternet Güvenliği ne Giriş...6

Detaylı