Media Planning. SMG Proje Ödevi - 2.Aşama ENGİN DENİZ ESENKAL Ürün Kategorisi: Bilgisayar

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Media Planning. SMG Proje Ödevi - 2.Aşama ENGİN DENİZ ESENKAL 0847031. Ürün Kategorisi: Bilgisayar"

Transkript

1 Media Planning SMG Proje Ödevi - 2.Aşama ENGİN DENİZ ESENKAL Ürün Kategorisi: Bilgisayar 1. Gün ( ) Exper marka bir dizüstü bilgisayar sahibiyim. Bu ürünü babam bana hediye olarak aldı. Ürünün satın alım sürecinde ben yoktum, fakat bu bilgisayarı kullanmaktan oldukça memnunum. Günlük Internet kullanımımı ve okul ile ilgili birçok işimi bu laptop ile gerçekleştiriyorum. Bu sabah arkadaşlarımla ders hariç ilk konuştuğumuz şey, dün gece yayınlanan O Ses yarışması oldu. Bilgisayar kullanımı olarak; okulda hocamız dersi anlatırken bilgisayardan projeksiyon aracılığıyla bize sunumunu izletti ve böylelikle edilgen olarak da olsa bilgisayarı kullanmış oldum. Okuldan eve geldikten sonra saat 17:00 gibi bilgisayarımı açtım. Öncelikle internette sıklıkla takip ettiğim haber sitelerine girdim. Daha sonra Facebook,Twitter gibi sosyal ağlardaki sayfalarımı açıp, yeni paylaşımlara baktım. Bu arada Youtube ve Fizy den müzik dinledim. Ana haber bültenleri başladığında ise bilgisayarı kullanırken, bir yandan da odamdaki TV den haberleri takip ettim. Gün içinde Internet, TV ve açıkhava mecralarını tükettim. Aklımda kalan reklamlar ise eve gelirken yolda gördüğüm HP markasının billboard ları ve TV de izlediğim Casper bilgisayar reklamları oldu. Genel olarak açıkhavada gördüğüm reklamlar aklımda kaldı. Gece yattığımda ise Snickers ın Açken sen sen değilsin! mesajı aklımda kaldı.

2 2.Gün ( ) Sabah arkadaşlarımla ilk konuştuğumuz konu, evin kirası ve fatura ödemeleri hakkında oldu. Kahvaltı ettikten sonra bilgisayarımı açtım ve günlük haber sitelerini taradım, devamlı takip ettiğim köşe yazarlarınının yazılarını okudum. Bu arada TV de açıktı, bilgisayarla birlikte farklı TV kanallarına da göz attım. Ardından, yapmam gereken ödev sunumlarıma başladım. Internette farklı kaynaklardan bilgi ve görsel içerik taraması yaparak veri topladım. Çalışırken dinlemeyi çok sevdiğim klasik müzik için de Fizy ve YouTube sitelerini kullandım. Twitter da okuduğum haber içerikli tweet lerden ilgimi çekenleri biraz daha araştırdım, bu konularla ilgili çeşitli videolar izledim. Ders saatim yaklaşınca okula geçtim. Derste grup arkadaşlarımla sunum yapmak için, yine bilgisayarı kullandık. Hazırladığımız sunumu USB den bilgisayara aktararak sunumumuzu yaptık. Sunumlardan sonra da hocamız dersi anlatırken projeksiyon aracılığıyla bilgisayardan konu anlattı. Dersten çıktıktan sonra, arkadaşımın evine gittim ve orada dizüstü bilgisayardan film seyrettik. Bilgisayarın dahili hopörlorları yetersiz olduğu için harici speaker ları kullanarak izledik. Film izlerken bir yandan da yiyecek birşeyler atıştırdık. Filmi bitirdikten sonra ben kendi evime geldim. Kıyafetlerimi değiştirkten sonra ilk yaptığım şey bilgisayarımı açmak oldu. Ev arkadaşımın yeni oynamaya başladığı Call of Duty MW3 isimli bilgisayar oyun hakkında onunla sohbet ettik, oyunun trailer ını YouTube sitesinden izledik. Daha sonra ben de bir süre arkadaşımın bilgisayarından oyunu oynadım. Harici LCD ekranı ve 5+1 ses sistemi olduğu için o bilgisayarda oyun deneyimi oldukça zevkliydi. Daha sonra odamda kendi bilgisayarımda sosyal paylaşım sayfalarımda gezindim. Reklam sektörüyle ilgili haberlere baktım, SlideShare sitesindeki ilgimi çeken yeni sunumları seyrettim. Gün içinde bilgisayar ile ilgili en çok aklımda kalan reklam, bir teknoloji mağazasının billboard reklamı oldu. Gece yattığımda aklıma kalan ticari mesaj yeni Avea reklamındaki numara taşıma şampiyonu mesajı oldu.

3 3.Gün ( ) Sabah kalktıktan sonra hazırlanıp okula gittim. Arkadaşlarımla ders dışında ilk konuştuğumuz konu, Game of Thrones dizisi hakkında oldu. Dersimiz Layout and Design dersi olduğu için Macintosh laboratuvarında çalışıyoruz. Dolayısıyla bugün ilk bilgisayar kullanımım okuldaki Mac ile oldu. Photoshop, Indesign gibi tasarım programlarında, verilen brief doğrultusunda bazı çalışmalar yaptık. Tasarım yapmak için bu bilgisayarda çalışmayı seviyorum, kullanımı rahat, konforlu ve eğlenceli bir deneyim sunuyor. Ders bittikten sonra diğer dersim başlayana kadar arkadaşlarla birşeyler yemeye çıktık. Bu süre içinde Mac ve PC bilgisayarların kullanımı hakkında biraz sohbet ettik. Mac bilgisayarların kendine özgü tasarımından ve işletim sisteminden bahsettik. Diğer ders de bittikten sonra okuldan çıktım ve eve geldim. TV izleyip biraz dinlendikten sonra bilgisayarımı açtım. Bazı ödevlerimle ilgili çalışma yapmam gerekiyordu. Farklı akademik kaynaklardan araştırmalar yaptım, makaleler okudum. Daha sonra başka bir dersim için bir PowerPoint sunumu hazırladım ve bu sunumu SlideShare sitesine yükledim. Derste hocamızın tavsiye ettiği birkaç yeni websitesi vardı, merak edip onları açtım ve inceledim. Ardından hafif bir müik açıp biraz dinlendim, kitap okudum. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği bölümünde okuyan ev arkadaşlarımla yeni bilgisayar oyunları hakkında sohbet ettik. Onlar bilgisayarla ilgili teknik donanıma da sahip olduklarından zaman zaman onlardan destek alırım. Kendi bilgisayarımdaki veri düzenlemesiyle ilgili yine onlardan yardım aldım. Birkaç yeni program yüklememe yardımcı oldular. Bu arada farklı bilgisayar markaları hakkında da onlarla kısa sohbetler yaptık. Bazı teknoloji mağazalarının websitelerinden çeşitli bilgisayar markalarına ve yeni aksesuarlara baktık. Gün içinde bilgisayar ile ilgili en çok aklımda kalan reklam, Internette gördüğüm bir banner oldu. Gece yattığımda aklımda kalan ticari mesaj ise Garanti Bankası nın Garantisiz kimse kalmasın bizce mesajı oldu.

4 4.Gün ( ) Sabah uyandıktan sonra hazırlanıp okula gittim. Arkadaşlarımla ders haricinde ilk konuştuğumuz konu, dün akşam yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde geçenler hakkında oldu. Dersimiz yine tasarım dersiydi ve dolyasıyla yine bugün ilk bilgisayar kullanımım Mac laboratuvarında kullandığım bilgisayar oldu. Photoshop ve Indesign programlarında bazı çalışmalar yaptık, bir yandan da hocamızın projeksiyon aracılığıyla yaptığı sunumu izledik. Derslerim bittikten sonra okuldan çıktım ve arkadaşımın evine geldim. Burada TV izlerken bir yandan da Internette sosyal paylaşım sitelerine bakındık, YouTube dan bazı komik videoları izledik, müzik dinledik. Bu arada evin kapısına bırakılmış olan bir teknoloji market kataloğunu inceledik. Yeni çıkan ve bazı indirimli bilgisayarların özelliklerini inceledim. Teknoloji mağazalarının bu tarz yeni insert kataloglarını izncelemeyi çok severim ve bu herzaman ilgimi çekmiştir. Daha sonra kendi evime geldim. Bir süre TV izledikten sonra, kitap okumaya başladım. Ardından bilgisayarımı açtım ve okulun öğrenci işleri sistemindeki yeni mesajları ve mail kutumu kontrol ettim. Hergün takip ettiğim hurriyet.com.tr gibi birkaç haber sitesine baktım. Facebook ve Twitter sayfalarıma baktım, yeni paylaşımları okudum,izledim. Bu arada Internette karşılaştığım Asus un yeni ürünü Zenbook banner ına tıklayarak websitesinde biraz dolaştım. Ürünün tasarımı ve özellikle oldukça hoşuma gitti. Akşam da arkadaşıma bu üründen bahsettim, websitesini tekrar açarak ürünü birlikte inceledik, üzerinde biraz sohbet ettik. Ardından arkadaşımın bilgisayarından bir film izledik. Gün içinde bilgisayar ile ilgili en çok aklımda kalan reklam, Internette gördüğüm Asus reklamı oldu. Gece yattığımda aklımda kalan ticari mesaj ise Renault araba reklamındaki Renault Megane. Onun güzelliği safkan. mesajı oldu.

5 5.Gün ( ) Bugün, sabah uyandıktan sonra kahvaltı ettim ve bir süre TV izledim. Daha sonra bilgisayarı açarak Internet Bankacılığı hesabımdan bazı işlemler yaptım. Günlük takip ettiğim haber sitelerine baktım, sosyal paylaşım sitelerindeki sayfalarıma baktım. Ders için bakmam gereken birkaç websitesine girdim. SlideShare sitesindeki yeni paylaşımları inceledim. Daha sonra okula geçtim. Derste hocamız kendi bilgisayarını kullanarak sunumunu yaptı. Dersin bir kısmı dijital reklamcılık ile ilgili olduğundan, derste de bilgisayar ve yeni kullanımları ile ilgil, konuşmalar yaptık. Dersten çıktıktan sonra arkadaşımla birlikte biraz gezdik. Bu arada bir teknoloji mağazasına da uğradık. Herhangi bir ürün satın alma amacım olmasa da zaman zaman, bu tarz mağazaları gezip yeni ürünleri incelemeyei severim. Bu sefer de öyle yaptık, yeni bilgisayarları inceledik fiyat-özellik karşılaştırmaları yaptık. Ardından eve geldim ve bilgisayarımı açtım. Takip ettiğim haber sitelerine baktım. Yeni duyduğum birkaç blog sayfasını ziyaret ettim. İlgimi çekenleri ev arkadaşlarımla paylaştım. Sosyal medya ile ilgili yeni trendleri anlatan birkaç makale ve sunumu inceledim. Daha sonra ev arkadaşlarımla sosyal medya üzerine biraz sohbet ettik, duyduğumuz yenilikleri paylaştık. Hazırlamam gereken proje sunumlarım için Internette biraz tarama yaptım. Word programını kullanarak bazı reklam metni çalışmaları yaptım. Daha sonra bazı verileri aktarmak için iphone cihazımı bilgisayara bağlayarak işlerimi hallettim. Gün içinde bilgisayar ile ilgili en çok aklımda kalan reklam, teknoloji mağazasının kataloğunda gördüğüm bir reklam oldu. Gece yattığımda aklımda kalan ticari mesaj ise Turkcell in Öztürksel karakterinbi kullandığı reklamlardaki mesajlar oldu.

6 6.Gün ( ) Sabah uyanıp kahvaltımı ettikten sonra bilgisayarımı ve TV yi açtım. Haber sitelerindeki güncel haberleri okudum. Öğlende, proje hazırlamak üzere grup arkadaşlarımla buluştum. Çalışmalarımızıbilgisayar üzerinde yaptık. Internette araştırma yapıp, görsel materyal topladık. En sonunda da yaptığımız tüm çalışmaları bir PowerPoint sunumu olarak bir araya getirdik. Projemizi tamamladıktan sonra başka bir arkadaşımın evine geldim. DVD arşivinden bir film izledik. Sonrasında ben kendi bilgisayarımda biraz oyun oynadım ve müzik dinledim. Daha önceden alışveriş yaptığım ve takip ettiğim, GittiGidiyor, Markafoni gibi birkaç websitesini ziyaret ederek ilgimi çeken yeni ürünleri inceledim. Beğendiğim ürünleri arkadaşımla paylaştım, onunla bu konuda sohbet ettik. Internetten online alışveriş konusunda konuştuk. Haftasonu olduğu için bugün bilgisayarda daha çok zaman geçirdim. Gün içinde bilgisayar ile ilgili aklımda en çok kalan reklam, arkadaşımın aldığı bir dergide gördüğüm Macbook Air reklamı oldu. Gece yattığımda aklımda kalan ticari reklam mesajı ise Tofita reklamındaki Tifitiye Tofita yok! mesajı oldu.

7 7.Gün ( ) Bugün Pazar günü olması sebebiyle daha geç uyandım. Kahvaltıdan sonra bilgisayarımı açıp gazetelerin internet sitelerini ziyaret ettim. Takip ettiğim yazarların köşe yazılarını okudum. Pazar günleri evde olduğum zamanlarda daha çok müzik dinlemeyi tercih ediyorum. Yine farklı Internet sitelerinden çeşitli müzikler dinledim. Ev arkadaşlarımla birlikte gezmeye çıktık. Gittiğimiz AVM de farklı teknoloji mağazalarını gezdik. Yeni dizüstü bilgisayar almayı düşünen arkadaşım için farklı markaların çeşitli modellerini inceledik. Kendisi bu konuda daha önce Internetteki birçok farklı forumdan bilgi toplamış ve yorumları incelemişti. Bugün de ilgilendiği modelleri birebir inceleyerek aramızda ürünler hakkında değerlendirme yaptık. Bu arada arkadaşım daha önceden almayı planladığı birbilgisayar oyununu satın aldı. Akşam eve geldiğimizde de oyunu bilgisayarlarımızda oynayarak test ettik. Ayrıca ev arkadaşımın ipad tablet bilgisayarında bir süre oyun oynadım. Gece de film arşivimizden bir film seçerek bilgisayarda izledik. Gün içinde bilgisayar ile ilgili aklımda kalan reklam, gittiğimiz alışveriş merkezinin yakınlarında gördüğüm HP markasının yeni dizüstü bilgisayar modelinin bir billboard reklamı oldu. Gece yattığımda aklımda kalan ticari mesaj ise TTNET markasının Mümkünlü de Herşey Mümkün mesajı oldu. Böylelikle, bilgisayar kategorisi için hazırlamış olduğum 1 haftalık günlük çalışmam da son bulmaktadır.

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

Açı Lisesi Bilişim Teknolojileri Kullanım Raporu

Açı Lisesi Bilişim Teknolojileri Kullanım Raporu Açı Lisesi Bilişim Teknolojileri Kullanım Raporu İÇİNDEKİLER A. Son 10 Yılda ICT* Alanındaki Gelişmeler 2 B. Mevcut Durum 4 1. ICT nin İletişime, Veriye Ulaşmaya, Saklamaya ve Sunmaya Etkileri 4 2. Lise

Detaylı

bir meslek yüksekokulu dergisi

bir meslek yüksekokulu dergisi bir meslek yüksekokulu dergisi sayı: 6, yıl: 2013, yılda 2 kez yayınlanır Tühid Başkanı Fügen Toksü Yaşar'da Aman Şekere Dikkat! Yeni Hazırlık Ve Myo Binasının Temeli Atıldı Zeynep'in Ödüle Giden Yolu

Detaylı

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor.

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor. Başarmak için... İçindekiler Plato Meslek Yüksekokulu Kuruluş 4 Dış Ticaret Programı 68 Mütevelli Heyet Başkanının Mesajı 6 Adalet Programı 72 Yüksekokul Müdürünün Mesajı 7 İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

Mobil Reklamın Anatomisi

Mobil Reklamın Anatomisi Q1.2015 Q1.2015 1 Mobil Reklamın Anatomisi İNCELEME Mobil reklamın her pikseli MOBİL VİDEO Mobil video reklamlarının önlenemez yükselişi TEKNOLOJİ Facebook Audience Network ün faydası kime? Q1.2015 2015

Detaylı

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 17 Kasım - 22 Aralık 2012 DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile MEDYA OKULU 2012 07 17 Kasım - 22 Aralık 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014 44 Güçlü iletişim Güçlü grup sunuş 01 Zorlu Holding iletişimde fark yaratıyor Günümüzde kitle iletişim araçlarının son

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V.DİJİTALÖYKÜANLATıM ı DİJİTAL ÖYKÜ ANLATıMı,BİRKıSA ÖYKÜ ANLATMAK İÇİN, ANLATıYı RESİMSESVE VİDEO İÇEREN DİJİTAL İÇERİK İLE BİRLEŞTİRMEKTİR. DİJİTAL ÖYKÜNÜN İÇİNE KONULACAKÖĞELER,HEMENHEMENSıNıRSıZOLUP,ÖYKÜANLATıCıSıNA,YARATıCıBİR

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER I. HAZIRLIK OKULU MİSYONU VE VİZYONU II. III. IV. HAZIRLIK OKULU HAKKINDA

Detaylı

SOSYAL MEDİA KOKTE Lİ

SOSYAL MEDİA KOKTE Lİ SOSYAL MEDİA KOKTE Lİ SOSYAL MEDYA KOKTEYLİ Önsöz Sizce günümüzde üst düzey yöneticilerin yüzde kaçı mevcut medya düzeninin kontrolden çıktığını düşünüyor? Cevap verelim: Hemen hemen hepsi... Yönetici

Detaylı

CALL Ders Kitabı Hakkında 3. Öğretmenler için e-öğrenme 4. CALL ile ilgili malzeme/aktivite türleri 5. Analog malzemeleri dijitale nasıl çeviririz?

CALL Ders Kitabı Hakkında 3. Öğretmenler için e-öğrenme 4. CALL ile ilgili malzeme/aktivite türleri 5. Analog malzemeleri dijitale nasıl çeviririz? CALL Ders Kitabı Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen yazar ın kendi kişisel görüşlerini yansıtmakta olup AB Komisyonu bu kılavuz içersinde yer alan bilgilerden

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NING WWW.NİNG.COM TANıM Ning (Çince de barış anlamına gelir) eğitmenler arasında oldukça popülerdir ve istikrarlı, özellikler bakımından zengin bir iletişim platformudur. Dünya genelinden yüz binlerce

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ BİRİNCİ OTURUM Günaydın! Burada bulunmak çok güzel. Bu sabah üç bardak kahve içtim ve kendimi harika

Detaylı

editörden» bag lant Noktas Türkiye nin yardımsever eli Nijer e uzandı Türkiye insanı her zamanki yardımseverliğini göstererek Nijer de

editörden» bag lant Noktas Türkiye nin yardımsever eli Nijer e uzandı Türkiye insanı her zamanki yardımseverliğini göstererek Nijer de baglantınoktası AĞUSTOS 2012 AYLIK ULAŞTIRMA VE İLETİŞİM DERGİSİ SAYI:43 Türkiye, karayolu taşımacılığında kurduğu sistemle dünyaya örnek oluyor Binali Yıldırım: FSM de onarım sürerken, özel araç yerine

Detaylı

Kablosuz Ağınızı Güçlendirin ÜRÜN İNCELEME. Samsung Galaxy Gear 2 EN AKILLI SAAT. HTC One Mini 2 TASARIM HARİKASI

Kablosuz Ağınızı Güçlendirin ÜRÜN İNCELEME. Samsung Galaxy Gear 2 EN AKILLI SAAT. HTC One Mini 2 TASARIM HARİKASI TEMMUZ 2014 / SAYI: 7 / ISSN:2148-2748 Liste: En İyi Ücretsiz Photoshop Alternatifleri Dosya: Android Kitkat Sırları ve İpuçları ÜRÜN İNCELEME HTC One Mini 2 TASARIM HARİKASI Samsung Galaxy Gear 2 EN AKILLI

Detaylı

İleri Görüş PAZARLAMANIN GELECEĞİ. PAZARLAMANIN GELECEĞİNİ BELİRLEYEN BEŞ TREND Sayfa 8. katkılarıyla 2014 / 2

İleri Görüş PAZARLAMANIN GELECEĞİ. PAZARLAMANIN GELECEĞİNİ BELİRLEYEN BEŞ TREND Sayfa 8. katkılarıyla 2014 / 2 İleri Görüş & katkılarıyla 2014 / 2 PAZARLAMANIN GELECEĞİ PAZARLAMANIN GELECEĞİNİ BELİRLEYEN BEŞ TREND Sayfa 8 İÇİNDEKİLER 2014 / 2 8 PAZARLAMANIN GELECEĞİ Filmlerde izlediğimiz gelecek senaryoları her

Detaylı

TEKNOLOJİNİN GÜLEN YÜZÜ

TEKNOLOJİNİN GÜLEN YÜZÜ www.shiftdelete.net Kasım 2009 Sayı: 6 SONY WALKMAN 1 NWZ-S544 MICROSOFT OFFICE 2010 SINIFININ EN GÜÇLÜSÜ TEKNOLOJİNİN GÜLEN YÜZÜ ESKİMEYEN SYMBIAN PROGRAMLARI 2009 Samsung Electronics Co. Ltd. O kadar

Detaylı

3. WS dergisi ile yeniden karşınızdayız sevgili WebmasterSitesi.com okuyucuları.

3. WS dergisi ile yeniden karşınızdayız sevgili WebmasterSitesi.com okuyucuları. 3. WS dergisi ile yeniden karşınızdayız sevgili WebmasterSitesi.com okuyucuları. Dergimizin bu sayısında öncekine oranla daha çok içerik ve geliştirilmiş düzen bulacaksınız. WS dergileri katılımcıların

Detaylı

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki online platformdaki yüzünüz Web Siteniz Teknoloji ilerlediği sürece bilgi alışverişinin en kısa sürede olması önem kazanmaktadır.buna bağlı olarak internetin önemi ve gerekliliği ön plana çıkmaktadır.

Detaylı

BİR PAZARLAMA İLETİŞİMİ ORTAMI OLARAK FACEBOOK: REKLAM VE ELEKTRONİK AĞIZDAN AĞIZA MESAJLARIN KARŞILAŞTIRILMASINA YÖNELİK BİR ANALİZ

BİR PAZARLAMA İLETİŞİMİ ORTAMI OLARAK FACEBOOK: REKLAM VE ELEKTRONİK AĞIZDAN AĞIZA MESAJLARIN KARŞILAŞTIRILMASINA YÖNELİK BİR ANALİZ BİR PAZARLAMA İLETİŞİMİ ORTAMI OLARAK FACEBOOK: REKLAM VE ELEKTRONİK AĞIZDAN AĞIZA MESAJLARIN KARŞILAŞTIRILMASINA YÖNELİK BİR ANALİZ Yrd. Doç. Dr. Özgür KÖSEOĞLU Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi İzmir

Detaylı

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT SUNUŞ Zeka Değişime Adapte Olma Becerisidir. Stephen Hawking Elma Yayınları tarafından 2012 Nisan da yayınlanan bir önceki kitabım Emsalsiz Müşteri Deneyimleri

Detaylı

Teknoloji Harikası Akıllı Telefonlar. TP-Link TL-WA890EA evinizin her şeyi ASUS Transformer Pad TF701

Teknoloji Harikası Akıllı Telefonlar. TP-Link TL-WA890EA evinizin her şeyi ASUS Transformer Pad TF701 MAYIS 2014 / SAYI: 5 / ISSN:2148-2748 Liste: Köpeğinize Yeni Numaralar Öğretin Dosya: En İyi Mesajlaşma Uygulamaları TP-Link TL-WA890EA evinizin her şeyi ASUS Transformer Pad TF701 İKİSİ BİR ARADA TABLET

Detaylı

BÂB-I ÂLİ DEN TABLET GAZETELERE BASIN İŞLETMECİLİĞİ. Yard. Doç. Dr. Mihalis KUYUCU ÖZET

BÂB-I ÂLİ DEN TABLET GAZETELERE BASIN İŞLETMECİLİĞİ. Yard. Doç. Dr. Mihalis KUYUCU ÖZET BÂB-I ÂLİ DEN TABLET GAZETELERE BASIN İŞLETMECİLİĞİ Yard. Doç. Dr. Mihalis KUYUCU ÖZET Bâb-ı Âli de başlayan basın işletmeciliği iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler sayesinde elektronik ortamlara

Detaylı

Erben & Balaban-Salı Global Media Journal TR Edition, 5 (10) Spring 2015 BLOGALANDA BLOG YAZARLARININ ETKİLEŞİM BİÇİMLERİ VE

Erben & Balaban-Salı Global Media Journal TR Edition, 5 (10) Spring 2015 BLOGALANDA BLOG YAZARLARININ ETKİLEŞİM BİÇİMLERİ VE BLOGALANDA BLOG YAZARLARININ ETKİLEŞİM BİÇİMLERİ VE GÖRSEL ÖGELERİN KULLANIMI 1 Şeyma Esin ERBEN Nişantaşı Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi İstanbul Jale BALABAN-SALI Anadolu Üniversitesi, İletişim

Detaylı