Yenilikçi Teknolojiler.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yenilikçi Teknolojiler."

Transkript

1 Yenilikçi Teknolojiler.

2 m Sektörün, Avrupadaki tek çatı altında toplanmıº en büyük üretim tesisi.

3 ERMAKSAN; 1965 yılından beri Sac ݺleme Makineleri sektörüne güçlü AR-GE si ile yön veren, m lik modern üretim tesislerinde, 700 kiºilik kalifiye ekibiyle verimli çalıºmayı esas alarak, kullanıcılarına kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip makineler üreten 47 yıllık güçlü bir kuruluºtur. Hassas ve en yeni CNC tezgahlarla donatılmıº ana fabrikamızda, uzman mühendisler gözetiminde yıllık adet sac iºleme makinesi üretme kapasitesine sahiptir. ERMAKSAN makinaları; Kanada dan Yeni Zelanda ya kadar 70 ülkede, güçlü teknik servise sahip seçkin bayilerimiz tarafından temsil edilmektedir. SAC İŞLEME MAKİNELERİ YenilikçiTeknolojiler.

4 Tek parçada mm iºleme kapasitesi.

5 3.000 Yılda adet makine üretimi.

6 CO Lazer Kesim Makinesi Lasermak, birçok firmanın opsiyon olarak sunduğu lineer motor teknolojisini, kullanıcılarına standart olarak sunmaktadır. Gövdeye bağlı güçlü mıknatıslar üzerinde hareket eden eksenler, yüksek hız ve ivmenin avantajlarını sunar. (Y ekseni - 3G) Bu yüksek hız ve ivme sayesinde daha fazla üretim yapılacağından iºletmenizdeki verimliliğiniz artarak maliyetleriniz azalacaktır. En kaliteli kesim sonuçları için Lasermak gövdesi ve bileºenleri özel CNC tezgâhlarda en hassas ºekilde iºlenir. Bunun yanı sıra konusunda uzman mühendisler tarafından montajı yapılan gövde ve köprü, üretim ve montaj safhalarında ileri teknoloji test ölçüm cihazları ile kontrol edilmektedir. Dairesellik - karesellik hassasiyeti açısından, hatasız parça üretmeniz sağlanmıºtır. Lasermak ile ikinci bir operasyona gerek kalmadan montaja hazır parçalar üretebilirsiniz. Yüksek hız ile mükemmel kesim çözümleri; Kontrol paneli. Kalitesi Dünyada kanıtlanmıº hızlı, kullanıcı dostu Fanuc kontrolör. Lasermak, lineer motor teknolojisi ile sürtünmesiz, aºınmasız ve tüm kapasite ile çalıºmanıza olanak sağlayarak iºletmenizde oluºan zaman kaybına son verir.

7 Yüksek hız ile mükemmel kesim çözümleri LASERMAK, x Otomatik palet değiºtirici. Hızlı sac yüklemeye imkan tanıyan çift paletli yükleme sistemi. Rijit yapı. Yüksek hassasiyetle iºlenmiº dinamik ve statik rijitliği sağlanmıº güçlü gövde.

8 Lazerde en doğru tercih ݺletmenizde, Lasermak kullanarak hem otomasyon sağlar, hem de üretim hatalarınızı engellersiniz. 4 saat seri üretim ile maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Özellikle lazer ile yapılan kesme iºleriyle kalıp ve aparattan tasarruf sağlarsınız. Çelik, nikel alaºımları, titanyum, krom, paslanmaz çelik, alüminyum vb. malzemeleri hassas ölçüde, pürüzsüz yüzey kalitesinde kesebilirsiniz. Lazerde en doğru tercih; Ermaksan ın uzman mühendisleri tarafından geliºtirilen Lasermak, mükemmel kesim hızları oluºturmakta ve her yönüyle yenilikçi teknolojileri yansıtmaktadır.

9 Lineer motorlu ultra hızlı Lasermak günün en son CO Lazer teknolojisini kullanıcısına sunar. Lasermak ın üretiminde 3 ana nokta esas alınmıºtır; DܪÜK ݪLETİM MALİYETİ Gittikçe zorlaºan rekabetçi piyasalarda düºük elektrik ve gaz tüketimi ile sizlerin iº fırsatlarına hızlı ve karlı bir ºekilde cevap vermenizi sağlar. SAĞLAMLIK Güçlü gövde yapısı ve dünya çapında isim yapmıº uzun ömürlü, kaliteli komponentler kullanılarak üretilen Lasermak, ağır ºartlarda dahi sürekli ve hassas çalıºacak ºekilde tasarlanmıºtır. EN İYİ MAKİNE, EN İYİ FİYAT Hızlı ve yüksek adetlerde imalat kapasitesine sahip olan ERMAKSAN bu avantajını fiyat olarak müºterisine yansıtırken, ürettiği makinelerde özgün tasarımı, teknolojiyi ve kaliteyi her zaman en üst seviyede tutmayı kendine ilke edinmiºtir.

10 Yüksek hız ve hassasiyet 170m/dk

11 Genel Özellikler Köprü tipi uçan optik lazer. Yüksek hız : 170 m/dk. (bileºke hız) Yüksek ivmelenme : (X: G; Y: 3G) Yüksek hassasiyet : Tekrarlama : ± Pozisyonlama : ± 0.03 Son derece hızlı ve hassas lineer motorlu dinamik eksenler. X ve Y ekseni ile senkronize çalıºan kompanzasyon ekseni ıºın boyunu sabit tutar. Sabit ıºın yolu sayesinde tablanın her noktasında aynı kesim kalitesi elde edilir. Kaynak iºleminden sonra gerilim giderme iºlemi uygulanır. Alaºımlı Alüminyumdan imal edilmiº hafif rijit köprü. Düºük elektrik ve gaz sarfiyatı. FANUC tan mükemmel uyumlu tek bir sistem paketi (Lazer rezonatörü, kontrolör ve lineer motorlar.) Kolay değiºtirilebilen 5 ve 7,5 kartuº sistemi. Nozul kapasitif sensörü ile otomatik yükseklik kontrolü. Yüksek basınca dayanıklı kesim kafası. (5 Bar) Ping - Pong fonksiyonu, bir delikten diğer deliğe geçiº zamanını en aza indirir. Lantek CAD / CAM yazılımı. Filmli sacı önce yakma sonra kesme özelliği. Lasermak otomatik kesim teknoloji tablosu. Bütün materyaller ve kalınlıklar için 3 farklı kesim teknolojisi. Geliºmiº kesim fonksiyonları. (Edge, Start-Up, Power Control) Otomatik yerleºtirme ve iºleme zaman ve maliyet hesaplaması. Otomatik yükleme ve boºaltma ünitesi. Restart ve Retrace fonksiyonu. 3 noktadan referans sensörü. Auto - Focus kesim kafası. Parça ve cüruf toplama konveyörü. Yüksek / Düºük basınçlı yardımcı gaz sistemleri. (İki oransal valf) Otomatik kontrol edilebilen emiº ünitesi. Özel filtreleme sistemine sahip hava kurutucu. Su soğutma sistemleri için hassas sıcaklık kontrolü.

12 Fanuc ıºın modu, ince ve kalın sacları en uygun hızlarda kesmek ve makine optiklerine (lens ve aynalar) en az zarar verecek ºekilde tasarlanmıºtır. Makine optiklerinin kullanım periyodu uzundur. Fanuc rezonatör tek tüp karıºım gazı ile kullanılır. Tüketim son derece azdır. (10lt/saat) Modüler yapısı ve geliºmiº yazılımı neticesinde hata analizi ve çözümü son derece kolaydır. Kullandığı (cyclone temizleme ünitesi, photo catalitic element) ileri teknoloji ürünler ile lazer gazından gelebilecek kirleticileri absorbe eder, böylelikle rezonatör optikleri temiz kalır. Bu sayede lazer çıkıº gücünde uzun süre herhangi bir güç kaybı yaºanmaz. Geliºmiº lazer fonksiyonları ile (aging, leak check, warm-up) operatör bazında müdahaleler, kontrol ve bakımlar yapılabilir. Bakım gerektirmeyen cam tüpler sayesinde bakım periyotları ve masrafları minimuma inmektedir. Turbo blower bakım periyodu geliºtirilen yeni teknoloji ile 4000 saatin üzerine çıkmaktadır.

13 Lazerin gücü YIPRANMAYAN ELEKTROTLAR Elektrotlar, lazer ıºının oluºtuğu discharge tüplerinin dıºına monte edilmiºtir ve aralarındaki temas kesilmiºtir. Bu nedenle elektrotlar yıpranmaz ve uzun ömürlüdür. DܪÜK GAZ SARFİYATI RF Discharge teknolojisi DC Discharge teknolojisine kıyasla çok daha az gaz ve elektrik tüketir. SABİT GÜÇ ÇIKIªI Homojen lazer gaz sistemi sayesinde lazer çıkıº gücü sabit kalır. Sabit çıkıº gücü, kesim kalitesinin sürekliliğini ve kusursuz olmasını garanti eder. Fanuc modu özellikle geniº sac kalınlığı yelpazesinde en iyi kesim sonuçlarını alabilmek için tasarlanmıºtır. Bakım kolaylığı için 4 kw rezonatörler 6 adet taºıyıcı aynaya sahiptir. (,5 kw rezonatörlerde 3 adet) Fanuc, modüler güç besleme sistemi kullanır. (Tipik olarak 1 PSU/ 1 kw çıkıº gücü) Fanuc lazerler RF uyarmalı teknolojiyi sunar. Fanuc lazerlerin discharge birimleri herhangi bir bakıma ihtiyaç duymazlar. Yüksek bakım verimliliği.

14 PRECITEC HP 1,5 Z - HP Z LASERMAKTİK KESİM KAFASI Yüksek basınç kesim uygulamaları için değiºtirilebilir kartuº sistemine sahiptir. Lenslerin takılı olduğu bu kartuºların kullanımı son derece pratik ve hızlıdır. Kalınlıklar değiºtiğinde tezgâhı yeni kesime ayarlamak sadece birkaç dakika sürmektedir. 3,75, 5, 7,5, 10 odak uzunluklarına sahip lenslerin kullanımına uygundur. (3,75 ve 10 lens özel adaptör ile) 18 mm ile 10 mm arasında değiºen odak ayarlarına sahiptir. Ayar sahasının bu kadar geniº bir aralıkta olması kesim için birçok avantaj sunmaktadır. 5 bar gaz basıncına dayanıklı kesim kafası. Kesim kafasına entegre edilmiº mesafe sensörü, sac ile nozul arasındaki mesafeyi sac boyunca sabit tutar. Etkili hava ve su soğutma sistemi. adet yardımcı gaz bağlantısı. Kafanın çarpması, kablo kesilmesi ve gövde temasına karºı kesim kafasını koruyan hata sinyalleri.

15 PRECITEC HP 1,5 M HP M LASERMAKTİK MOTORLU KESİM KAFASI Yüksek basınç kesim uygulamaları için değiºtirilebilir kartuº sistemine sahiptir. Odak uzaklığını otomatik ayarlayabilen motorlu kafa. CNC ve motorlu kafa arasındaki sinyaller sayesinde sac kalınlığı veya materyal değiºtiğinde herhangi bir odak ayarı gerektirmez. Kartuº değiºtirme sistemi sayesinde hızlı lens değiºim süresi. Elektronik kartuº algılama özelliği. ( kesim kafası için geçerlidir) Kesim kafasına entegre edilebilen PS130 sensörü ve yükseltici. (opsiyonel) Lens crack sensörü sayesinde lensin çeºitli sebeplerden dolayı çatlamasını önceden haber verme özelliği. (sadece 1,5 M de standart)

16 YÜKLEME / BOªALTMA TABLASI Makinenin durma sürelerini azaltan ve operatöre büyük kolaylık sağlayan çift tablalı otomatik yükleme ve boºaltma sistemi. Tabla üzerinde sac sabitleme ve dayama klempleri (tutucuları), ince saclarda malzemenin kaymasını engeller. CE standartlarına uygun güvenlik teknolojisi. KONVEYÖR Makine gövdesi altında bulunan konveyör sayesinde kesilen parçalar ya da hurdalar tekerlekli hurda kutusunda toplanır. HAVA KURUTUCU VE ªARTLANDIRICI Kimyasal özellikteki hava kurutucu ve filtreleri ile yağ ve nemden arınmıº kuru hava optik elemanlar ve ıºın yolu için son derece güvenlidir. Kimyasal hava kurutucu ve ºartlandırıcı. MAKİNE GÖVDESİ Yıllarca aynı hassasiyette kesim yapacak ºekilde sonlu elemanlar yöntemi ile tasarlanmıº, gerilimi giderilmiº, dayanıklı monoblok konstrüksiyona sahip rigit gövde. Gövde tek parça halinde taºınacak ºekilde üretilmiºtir böylece kurulum son derece hızlı ve kolaydır. Makinenin çalıºma alanını çevreleyen özel tasarımlı camlar sayesinde operatör güvenliğini sağlar ve operatöre geniº görüº açısı imkanı verir. Kayar kapı sistemi. Tablaya tam eriºim sağlayan kayar kapı sistemi.

17 EMݪ SİSTEMİ Eksen konumuna bağlı, pnömatik kontrollü otomatik açılan emiº kapakları ile etkili ve verimli egzoz sistemi sağlanmıºtır. Bağımsız emiº kapakları kesici kafa ile senkronize çalıºır. Kesici kafanın bulunduğu bölgedeki emiº kapağı açılarak vakumun son derece güçlü olması sağlanmıºtır. SOĞUTMA SİSTEMİ Su soğutma sistemi rezonatörü, optik elemanları, kesim kafasını ve lineer motorları soğutmak için tasarlanmıºtır. Donmaya karºı koruma. Uyarı alarm ve mesajları. Su ile temas eden tüm malzemeler paslanmaz çelikten imal edilmiºtir. Suyu ısıtmak için soğutma ünitesine entegre edilmiº ısıtıcılar. Düºük gürültü seviyesi. Düºük enerji tüketimi. Emiº sistemi. Köprü. Yüksek hassasiyette iºlenmiº, yüksek dinamikliğe sahip aluminyum döküm köprü. Soğutma sistemi.

18 Kolay kontrol Kontrol Paneli Fanuc 16i-LB Rezonatör, kontrolör, sürücü ve lineer motor üretim tecrübesinin birleºimi. Mükemmel uyum ve üstün kontrol özellikleri. Dünyanın en büyük CNC kontrolör markası. 10,4 renkli LCD monitör. 51 kb parça program hafızası. Ethernet ya da PCMCI kart bağlantısı. Döngü zamanlarını azaltmak için programlanabilir yüksek hız. Yüksek hıza ulaºma özelliği. Kolay ulaºılabilir kesim data tablosu. Edge, Start-Up, Power control özelliği. Teºhis ekranı. Parametre ayarları ile kontrol karakterleri değiºtirilebilinir. Bir delikten diğer deliğe geçiº zamanını en aza indiren Ping Pong özelliği. Iºın yolu uzunluğunu kompanze etme özelliği. Yeniden baºlatma ve üzerinden tekrar geçme özelliği. Periyodik bakım ve alarm geçmiºini ekrandan görebilme özelliği. MDI paneli kullanarak program oluºturma. Parça hesaplama ve çalıºma süresini ekrandan görebilme özelliği.

19 CAD/CAM YAZILIM Lantek Expert Lantek Expert Cut CAD / CAM Yazılımı, Lasermak postprocessor, otomatik machining ve otomatik nesting, zaman/maliyet hesaplaması, micro - joint, ortak kesim gibi lazer kesimini kolaylaºtıracak fonksiyonları vardır. Lasermak a ait LANTEK Postprocessor doğrultusunda ve makinenin otomasyonu ile her malzeme için kesim parametreleri (cutting, piercing, edge, power control) otomatik teknoloji tabloları parça programına yazılır. Böylelikle çizim sonunda, oluºturulan parça programı, herhangi bir parametre girmeden direkt yükleyerek kesim yapılabilir, ayrıca 0.5mm sac kalınlığına kadar delik delme özelliği ve kesemeyeceği delik varsa bu deliği markalama özelliği de bulunmaktadır. KOLAY PROGRAMLANABİLME ÖZELLİKLERİ Malzeme cinsine ve kalınlığına göre kesim data tabloları içermesi. Otomatik yerleºtirme + iºleme. Zaman / maliyet hesabı. CAD modülü. Kesilen parçanın sacdan düºmesini engelleyen micro-joint özelliği. Ortak kesim özelliği. Filmli sacı önce yakma sonra kesme özelliği. (Film burning) Otomatik giriº / çıkıº.

20 Mükemmel kesimin anahtarı Lineer motor teknolojisi. Manyetik alan yardımıyla sürtünmesiz, aºınmasız, bakım gereksinimi olmadan çalıºan yüksek hızlı lineer motor teknolojisi. Mükemmel kesimin anahtarı; Lasermak ile maksimum hassasiyet ve kalite ile her çeºit sacı en yüksek üretim kapasitesinde kesebilmek mümkündür.

21 Kompanzasyon ekseni. (V ekseni) Kompanzasyon ekseni, X ekseni boyunca köprü ile senkronize hareket ederek ıºın yolu uzunluğunu sabitler. Bu sayede ıºın, kesim esnasında tabla üzerinde her noktada aynı güçtedir ve alınan sonuç mükemmeldir. Bu eksen sayesinde 6 m ve daha uzun tezgahlar mükemmel kesim kalitesine sahip olmaktadır.

22 Standart Ekipmanlar Makine gövdesi, 5 eksen X, Y, U, V lineer motorlu, Z ekseni servo motorlu tahrik ile çalıºan yüksek hızlı hassas lazer kesim makinesi. Soğutucu ünite, lazer kaynağı, lineer motorlar ve tüm optik komponentler için gerekli chiller ünitesi ve mikron mertebesinde özel su filtresi. CNC kontrol ünitesi, Fanuc 16iLB 10.4" LCD tüm lazer fonksiyonları ve lazer bakım ekranları. Ethernet RJ45, PCMCI bellek ile harici program depolama. Kesici kafa; Precitec HP" (4kw) HP 1.5" (.5kW). Hızlı değiºtirilebilir kartuº; Precitec 5" / 7.5". Kolay değiºtirilebilir lens kiti ZnSe positive meniscus lens mm Dia* mm FL (7.5 için kesme kafası) - Kenar kalınlığı: 9.65 mm 50.8 mm Dia* 17 mm FL (5 için kesme kafası) - Kenar kalınlığı: 9.65 mm 38.1 mm Dia* mm FL (7.5 için 1.5 kesme kafası) - Kenar kalınlığı: 7.37 mm 38.1 mm Dia* 17 mm FL (5 için 1.5 kesme kafası) - Kenar kalınlığı: 7.37 mm Kesici kafa ve kapasitif yaklaºım kontrolörü; Precitec EG8010 adjust box ile hassas mesafe kontrolü. Nozzle Kiti; - 0.8mm, 5 parça - 1.0mm, 5 parça - 1.mm, 5 parça - 1.5mm, 5 parça -.0mm, 5 parça -.5mm, 5 parça - 3.0mm, 5 parça Optik ayna seti; makine üzerinde 5 adet yönlendirme aynası. Kesici kafa yedek seramik parça seti; adet seramik parça. Iºın yolu sistemi; özel ıºın yolu koruyucu körükleri. Gaz oransal ve borulama sistemi; Basınç ayarı için adet oransal valf, yüksek ve düºük basınçları kontrol etmek için adet sensör. Temiz - kuru hava sistemi; Hava kurutucu cihazı ve genel maksatlı, yağ alıcı, aktif karbonlu filtre ile güvenli hava kaynağı. Otomatik yükleme boºaltma - mekik tabla. Her tablada 4 adet dayama tablası. 3 nokta referans sistemi ve otomasyonu; Tabla üzerindeki malzemenin konum açısını hesaplayıp koordinat sistemine uyarlayan sensör ekipman ve yazılım. Toplayıcı konveyör; Kesilen parça ve hurda toplayıcı konveyör. Emiº sistemi; Eksen hareketlerine bağlı otomatik açılan emiº kapak sistemi. Uyarıcı lambalar. Lantek CAD/CAM yazılımı. Makine ve operatör güvenlik sistemi. PCMCI flash hafıza kartı. Tüm Lasermak ekipmanları için kullanma kılavuzları.

23 Opsiyonel Ekipmanlar 3.75 Kesici kartuº ve 3.75 Lens. (sadece 1,5 için) Uzatma adaptör ile birlikte 10 lens. Motorlu kesici kafa. - Precitec HP 1.5 M (Z) - integrated lens break sensor. - Precitec HP M (Z). PS130 Piercing Sensör: Proses modülü, lens break ve piercing sensörü ile birlikte. (Sadece HP 1.5 ve HP M (Z) için) Lasermak CO Lazer ıºını koruyucu gözlük. Filtre sistemi. Lasermak yedek parça kiti. Seramik parça - adet. Yönlendirme aynası - adet. 5 Lens - adet. 7.5 Lens - adet. 1.0 mm nozzle - 10 adet. 1. mm nozzle - 10 adet. 1.5 mm nozzle - 10 adet..0 mm nozzle - 10 adet..5 mm nozzle - 10 adet. 3.0 mm nozzle - 10 adet. Esnek otomasyon çözümleri. Boru kesme sistemi. Otomatik nozul temizleme ve değiºtirme sistemi. Boru kesme sistemi. Otomatik nozul temizleme ve değiºtirme sistemi.

24 Teknik Özellikler REZANATÖR MAXİMUM PULSE FREKANSI RF - UYARIM GÜÇ STABİLİTESİ PULSE MODU LAZER DALGA BOYU BEAM MODU LAZER CIKIª KAPISI (Shutter) LAZER GAZ BİLEªİMİ LAZER GAZ TÜKETİMİ SOĞUTMA SUYU AKIª DEBİSİ KONTROL PANELİ ÇALIªMA ALANI KESME KAPASİTELERİ (Yüksek Kalite) ÇELİK PASLANMAZ ÇELİK ALÜMİNYUM MAX. YÜK KAPASİTESİ MAKİNE EKSENLERİ EKSENEL HAREKETLER X, U EKSEN Lineer Motorlu Tabla Y EKSEN Lineer Motorlu Köprü Z EKSEN Servo Motorlu Kesme Kafası V EKSEN Lineer Motorlu Kom. Unitesi İVMELENME X, U EKSEN Lineer Motorlu Tabla Y EKSEN Lineer Motorlu Köprü Z EKSEN Servo Motorlu Kesme Kafası MAX. EKSEN HIZLARI POZİSYONLAMA HASSASİYETİ TEKRARLAMA HASSASİYETİ OTOMATİK YÜKLEME BOªALTMA ÜNİTESİ YARDIMCI GAZLAR ÇELİK PASLANMAZ ÇELİK ALÜMİNYUM KESME KAFASI KESME KAFASI LENSLERİ CAD/CAM YAZILIMI TOPLAM ELEKTRİK GEREKSİNİMİ MAKİNE BOYUTLARI ( L x W x H ) MAKİNE AĞIRLIĞI Watt Watt MHz % - µm Litre/saat l/dk - mm mm mm mm kg - mm mm mm mm G G G m/min mm/m mm palette inch - kw mm kg LASERMAK 500.,5x1,5 500 Watt CO-Laser GE Fanuc C000i-B, Kısa Iºın Boyu 700 ± 1 (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 500x Eksen [X, Y, Z, U (X), V] (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (30 sn) Oksijen (0,1-6 Bar) Azot (0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 Lantek Expert Cut x 4830 x LASERMAK 500.3x1,5 500 Watt CO-Laser GE Fanuc C000i-B, Kısa Iºın Boyu 700 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 3000 x Eksen [X, Y, Z, U (X), V] (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (35 sec) Oksijen (0,1-6 Bar) Azot (0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 Lantek Expert Cut x 580 x LASERMAK 500.4x 500 Watt CO-Laser GE Fanuc C000i-B, Kısa Iºın Boyu 700 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 4000 x Eksen [X, Y, Z, U (X), V] (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (45 sec) Oksijen (0,1-6 Bar) Azot (0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK CAD / CAM x 5770 x

25 LASERMAK x1, Watt CO-Laser GE Fanuc C4000i-B, Kısa Iºın Boyu 5000 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 3000 x 1500 LASERMAK x 4000 Watt CO-Laser GE Fanuc C4000i-B, Uzun Iºın Boyu 5000 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 4000 x 000 LASERMAK x 4000 Watt CO-Laser GE Fanuc C4000İ-B, Uzun Iºın Boyu 5000 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 6150 x 000 LASERMAK x1, Watt CO-Lazer GE Fanuc C6000i MODEL B 7000 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N 0 50 GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 3000 x 1500 LASERMAK x 6000 Watt CO-Lazer GE Fanuc C6000i MODEL B 7000 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N 0 50 GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 4000 x 000 LASERMAK x 6000 Watt CO-Lazer GE Fanuc C6000i MODEL B 7000 ± (power monitor) Freq: 5-000Hz Duty: 0-100% 10,6 Fanuc Low Order Mode Mekanik güvenli çıkıº CO / He / N 0 50 GE Fanuc serisi 16i-LB "LCD mounted" tipi CNC ile 10,4" Renkli Ekran, 51kB parça program hafızası ve ilgili tüm lazer fonksiyonları, Ethernet 6150 x Eksen [X, Y, Z, U (X), V] Eksen [X, Y, Z, U (X), V] Eksen [X, Y, Z, U (X), V] Eksen [X, Y, Z, U (X), V] Eksen [X, Y, Z, U (X), V] Eksen [X, Y, Z, U (X), V] (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (35 sec) (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (45 sec) (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (65 sec) (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (35 sec) (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (45 sec) (Bileºke Hız) (X, Y Tek eksen hızı 10m/dk) ± 0,03 ± 0,015 (65 sec) Oksijen (0,1-6 Bar) Azot (0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK EXPERT CUT x 580 x Oksijen (0,1-6 Bar) Azot ( 0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK CAD / CAM x 5770 x Oksijen (0,1-6 Bar) Azot ( 0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK CAD / CAM x 5840 x Oksijen (0,1-6 Bar) Azot (0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK EXPERT CUT x 6710 x Oksijen (0,1-6 Bar) Azot (0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK EXPERT CUT x 700 x Oksijen (0,1-6 Bar) Azot ( 0,-5 Bar) Kuru Hava veya Azot (0,-5 Bar) Precitec HP1.5" 5 Bar 5-7,5 LANTEK CAD / CAM x 770 x

26 SAC İŞLEME MAKİNELERİ YenilikçiTeknolojiler. Ürünlerimiz LAZER SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/lazerserisi FIBERMAK Fiber Lazer Kesim LASERMAK CO Lazer Kesim PLAZMA SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/plazmaserisi 3 EKSEN PLAZMA Plazma Kesim 5 EKSEN PLAZMA Plazma Kesim ABKANT PRES SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/abkantpres EVOLUTION Hibrit Abkant Pres SPEED-BEND Senkronize Abkant Pres POWER-BEND PRO 3 Eksen (R Manual) CNC Abkant Pres ECO-BEND 3 Eksen CNC Abkant Pres

27 MAKAS SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/makasserisi CNC HVR Otomatik Açı Ayarlı Hidrolik Giyotin Makas HGD Hidrolik Devirmeli Makas HGS-A Hidrolik Devirmeli Makas PANÇ PRES SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/pançpres ETP Cnc Taret Panç Pres CPP Kombine Plazma Panç Pres RPP Döner Kafalı Panç Pres ermaksan.com.tr/tr/kombinemakas KOMBİNE MAKAS ermaksan.com.tr/tr/abkantpres AĞIR TONAJLI EKN-6 Hidrolik Köºe Kesme EKM Kombine Makas TANDEM Ağır Tonajlı Abkant Pres

28 LASERMAK Rev.0-TR. Ermaksan Makine San.Tic.A.ª. katalogda gösterilen ürünler ve teknik detaylar üzerinde haber vermeksizin değiºiklik yapma hakkına sahiptir.

FIBERMAK Momentum Gen-3

FIBERMAK Momentum Gen-3 Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-3 Yeni Nesil Fiber Lazer. F YARIM ASRI GERİDE BIRAKAN ERMAKSAN, GELECEĞE EMİN

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-2

FIBERMAK Momentum Gen-2 Yenilikçi Teknolojiler. www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-2 Yeni Nesil Fiber Lazer. F SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. www.ermaksan.com.tr

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, 3

Detaylı

TÜRKÇE. SPACE 7040 ve 8030 Serileri

TÜRKÇE. SPACE 7040 ve 8030 Serileri TÜRKÇE SPACE 7040 ve 8030 Serileri 1950 yılında Kemal Coşkunöz tarafından kurulan Coşkunöz Holding, bugün 10 şirketi, 2.500 çalışanı ve Sınırsız Şekillendirme vizyonu ile 6 farklı sektörde faaliyet göstermektedir.

Detaylı

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 95 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, ayrı

Detaylı

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe w w w. v a r o l m a k i n a. c o m VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu süreçte daima yüksek kalite ve hizmet anlayışını kendine görev

Detaylı

PVC ve Alüminyum Kapı - Pencere Profili İşleme Makinaları

PVC ve Alüminyum Kapı - Pencere Profili İşleme Makinaları PVC ve Alüminyum Kapı - Pencere Profili İşleme Makinaları Kesim Makinaları Profil İşleme Merkezleri İçindekiler İçindekiler Frezeler ve Delme Makinaları Orta Kayıt Alıştırma Makinaları Single Line Hatlar

Detaylı

KAMPANYA. Kredi kartına vade farksız 8 aya varan taksit imkanı! www.rothenberger.com.tr. EURO PROMO I / 2012 XXXXX Subline 01 / 2015

KAMPANYA. Kredi kartına vade farksız 8 aya varan taksit imkanı! www.rothenberger.com.tr. EURO PROMO I / 2012 XXXXX Subline 01 / 2015 EURO PROMO I / 2012 XXXXX Subline KAMPANYA 01 / 2015 Kredi kartına vade farksız 8 aya varan taksit imkanı! Bu kampanya 30.06.2015 tarihine kadar geçerlidir. www.rothenberger.com.tr ROTHENBERGER Alet ve

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 *Etiketleme *Kodlama *Yazılım ve Donanım Bileşenleri *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar * *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 İÇİNDEKİLER ETİKETLEME Print & Apply (Yaz ve Uygula Sistemleri) LA 4050

Detaylı

HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF

HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF 2 Gelenekten gelen Mükemmellik Testere ile kesmek dünyamız, tutkumuz ve ustalığımız. Yaratıcı,

Detaylı

Journal. milltap 700 Hızlı ve hassas. DMG ve MORI SEIKI tarafından ortak olarak geliştirilen ilk ürün

Journal. milltap 700 Hızlı ve hassas. DMG ve MORI SEIKI tarafından ortak olarak geliştirilen ilk ürün Journal dmg / mori seiki İŞBİRLİĞİ YENİLİĞİ BERABERİNDE GETİRİYOR YENİ DMG / MORI SEIKI İNTERNET SİTESİ ANA SAYFASI: www.dmgmoriseiki.com 04 07 nlx + ctx Üst düzey üniversal tornalama teknolojisi 14 15

Detaylı

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori.

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori. DMG MORI müşterileri ve ilgililer için dergi DMG MORI den CELOS Fikirden hazır ürüne 2014 te 24 adet dünya prömiyeri, 2014 yılında 24 dünya, bunun 9'u ilk yarıda DMG MORI Sistemler Maksimum verim artışı

Detaylı

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Hidrolik ve Basınçlı Hava Makinaları Tic. ve San. Ltd. Şti. www.atlaspnomatik.com.tr

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Türkiye de sanayi sektörüne teknoloji anlamında destek olan ürün arayışlarımız devam etmekle birlikte, satışı yapılmış olan tezgahlara

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri İçindekiler Taşınabilir vibrasyon ölçüm cihazları Taşınabilir veri toplayıcılar ve analizörler Arıza

Detaylı

KATALOG 2015/2016. www.dimsandental.com

KATALOG 2015/2016. www.dimsandental.com KATALOG 2015/2016 www.dimsandental.com Dimsan Diş Deposu, 1996 yılında Ankara da kurulmuştur. On yılı aşkın süre içinde önce Ankara merkez, sonra İstanbul şubesini açarak siz değerli diş hekimlerimize,

Detaylı

ABB Otomasyon ürünleri fiyat listesi Sürücü, PLC/HMI, AC motor, Kaplin

ABB Otomasyon ürünleri fiyat listesi Sürücü, PLC/HMI, AC motor, Kaplin ABB Otomasyon ürünleri fiyat listesi Sürücü, PLC/HMI, AC motor, Kaplin 21 Ocak 2013 21 Ocak 2013 ABB Otomasyon ürünleri fiyat listesi Sürücü, PLC/HMI, AC motor, Kaplin Küçük bir adım atarak büyük tasarruf

Detaylı

Plastik Teknolojileri. Yardımcı Aksesuarlar. www.semiltd.com

Plastik Teknolojileri. Yardımcı Aksesuarlar. www.semiltd.com . SEmi Plastik Teknolojileri Yardımcı Aksesuarlar www.semiltd.com İçİNDEKİLER Yükleyiciler Kurutucular Nem Alıcılar Merkezi Sistemler Volumetrik Dozajlayıcılar Gravimetrik Dozajlayıcılar Konveyör Bantlar

Detaylı

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar TERMO TEKNİK MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar Evomax www.termoteknik.com İÇİNDEKİLER Termoteknik ve Ideal Sterad Group un Tanıtımı 4 Yoğuşma Teknolojisi 5 Evomax Kazanın Özellikleri

Detaylı

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS CRITERION ÜNIVERSAL TEST SISTEMLERI AILESI YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTROMEKANIK

Detaylı

METAL TEKNOLOJĠSĠ CNC LAZERLE KESME

METAL TEKNOLOJĠSĠ CNC LAZERLE KESME T.C. MĠLLÎ EĞĠTĠM BAKANLIĞI METAL TEKNOLOJĠSĠ CNC LAZERLE KESME 521MMI252 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

BLS-F BLS LAZER KESİM SİSTEMLERİ LASER CUTTING SYSTEMS

BLS-F BLS LAZER KESİM SİSTEMLERİ LASER CUTTING SYSTEMS BLS-F BLS LAZER KESİM SİSTEMLERİ LASER CUTTING SYSTEMS 1 İlk kuruluşu 1950 yılına dayanan Baykal Makine, metal sac işleme makineleri konusunda Türkiye nin önde gelen uzman imalatçı kuruluşu olup; metal

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

Ürün Kataloğu. Sistem Çözümleri. Innovation has a name.

Ürün Kataloğu. Sistem Çözümleri. Innovation has a name. Ürün Kataloğu Sistem Çözümleri Innovation has a name. ÜRÜN KATALOĞU İÇİNDEKİLER İçindekiler 2 A.O. SMITH SU TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA 4 EVSEL ÇÖZÜMLER 6 Lal WP / Lal NP Ters Osmoz Su Arıtma Sistemleri 8 Lal-267WP

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 KSIM 2013 YI 7 SYI 52 www.endustri-dunyasi.com Tutucu Sistemler ndüstride yer almanın yeni yolu, 32 58 N HBİ Manyetik Kilitleme Sistemi Dozaj Valfi Tornalama Uç Kaliteleri 20 40 53 Part

Detaylı

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

Conergy şebekeden bağımsız sistemler. Her yerde güvenilir enerji.

Conergy şebekeden bağımsız sistemler. Her yerde güvenilir enerji. Conergy şebekeden bağımsız sistemler Her yerde güvenilir enerji. 1 Conergy şebekeden bağımsız çözümler Conergy Off-grid (Şebekeden Bağımsız) çözümleri Her yerde güvenilir enerji. Elektrik şebekesi olmayan

Detaylı