AKSARAY TSO KASIM AYI E- BÜLTEN 30 KASIM TİCARET VE SANAYİ ODASI Sayı 10

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AKSARAY TSO KASIM AYI E- BÜLTEN 30 KASIM 2014. TİCARET VE SANAYİ ODASI Sayı 10"

Transkript

1 AKSARAY TSO KASIM AYI E- BÜLTEN 30 KASIM 2014 TİCARET VE SANAYİ ODASI Sayı 10

2 ELEKTRİK KESİNTİLERİ CAN SIKMAYA BAŞLADI ATSO KASIM AYINDA 7 EĞİTİM DÜZENLİYOR ATSO VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI BAŞKANIMIZ HÜKÜMETİN AÇIKLADIĞI EKONOMİ PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ ATSO NEVŞEHİR TSO VE KIRŞHİR TSO KIYASLAMA ÇALIŞMASI YAPTI ATSO EĞİTİMLERİ START ALDI

3 ELEKTRİK KESİNTİLERİ CAN SIKMAYA BAŞLADI Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, son zamanlarda ilimizde meydana gelen Elektrik kesintilerinin sıkıntılar yaratmaya başladığını belirterek konu ile ilgili açıklamalar da bulundu. Aksaray da elektrik dağıtımlarını gerçekleştiren firmanın elektrik kesintileri noktasında problemin hassasiyetine önem vermediğini bunun neticesinde ilimizde başta sanayicilerimiz ve esnafımız olmak üzere kamuoyunun elektrik problemleri karşısında dağıtım firmasına tepkilerinin arttığını belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; Aksaray da meydana gelen elektrik kesintileri artık son noktaya ulaşmış sanayicilerimizin ve esnafımızın tepkilerinin artmasına neden olmuştur. Bugün Aksaray genelinde yaşanan kesintiler firmalarımızın iş kayıplarına sebep olmuş bunun neticesinde de ciddi zararlar yaşanmasına göz yumulmuştur. Konya da geçmiş olduğumuz aylarda firmanın genel merkezi ile yapmış olduğumuz toplantı da sıkıntılar dillendirilmiş fakat hiçbir çalışma yapılmamıştır. İlimizde ki elektrik dağıtım firması yaranın üzerine tedavi uygulayacağına her geçen gün tuz basmaktadır. ATSO BAŞKANI KOÇAŞ AKSARAY I SAHİPSİZ SANMAYIN Dünya nın hiçbir yerinde geçiştirmek amaçlı çalışmalar problemleri ortadan kaldırmadığını belirten ATSO Başkanı Koçaş, açıklamasının devamın da; Aksaray ı sahipsiz sanmaya kalkan ve probleme çözüm yolu bulmayan elektrik dağıtım firmasının bilmesini istiyorum ki Aksaray sıkıntıların yaşanıp gözden gelindiği bir şehir değildir. Bizler Aksaray sanayisini temsilen gelmiş olduğumuz görevin vermiş olduğu yükü ve yetkileri çok iyi biliyoruz. Sanayicimizin ve esnafımızın yaşamış olduğu problemlerin önüne geçilmesi için yapılacak bütün çalışmalar ve uygulamalar bizim temel vazifemizdir. Yaklaşan Kış mevsimi ile sanayimizin dışında konutlarda da vatandaşlarımız özellikle elektrikli ısınma yollarını tercih eden halkımız olası bir elektrik kesintisinde ne zorluklarla karşılaşacağını hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz. Maalesef böyle giderse ve bu sıkıntılar devam ederse Aksaray kış aylarında çok büyük sıkıntılar çekecektir. Kamuoyunun bilmesini istiyorum ki konunun en büyük takipçisi olmaya devam edeceğiz. Evlerine alın terleriyle ekmek götürmeye çalışan işçilerimizin, çalışanlarının maaşlarını ödeyebilmek ve işletmesinin sürekliliğini sağlayabilmek için gecesine gündüzüne katan işletme sahiplerimizin bu tür problemlerle karşı karşıya bırakmak kimsenin haddine değildir. Üzülerek söylüyorum ki maalesef Bölgede en fazla elektrik kesintisi yaşayan illerin başında geliyoruz. İlimizde faaliyet gösteren Elektrik Dağıtım firmasının problemin önüne geçilmesi için bir an önce çalışmalara başlamasını istiyorum. Geçiştirmek amaçlı çalışmaları artık kenara bırakın ve tedaviyi tam anlamıyla uygulayın. Elektrik kesintileri artık can sıkmaya başlamıştır. Bundan sonraki süreçte problemin takipçisi olmaya devam edeceğini kamuoyuna açıklamak isteriz Dedi.

4 ATSO KASIM AYINDA 7 EĞİTİM DÜZENLENİYOR ATSO BAŞKANI KOÇAŞ ÜYELERE VE VATANDAŞLARA SESLENDİ Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Kasım ayında oda tarafından düzenlenecek 7 adet eğitim hakkında ATSO üyelerine ve Aksaraylı vatandaşlara seslendi. İşletmeler için gerekli olan bütün eğitimleri tek bir seferde firmalarla ve vatandaşlarla paylaşmayı planlayan ATSO Yönetimi Kasım ayında sırasıyla Kar Artırma Teknikleri Ve Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi, Satış Yöntemleri Eğitimi, Pazarlama Ve Satış Elemanlarına Yönelik Pazarlama Ve Felsefesi Eğitimi, İşletme İçi Ve Dışı Pazarlama İletişimi Eğitimi, İş Yaşamında İmaj, Beden Dili Eğitimi Ve Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi, Kriz Stres Çatışma ve Zaman Yönetimi Eğitimi, Protokol Ve Görgü Kuralları Eğitimlerini düzenleyecek. KOÇAŞ İŞ HAYATINDA BAŞARILI OLMAK İSTEYEN HERKESİ BEKLİYORUZ Eğitim paketinde yer alan 7 eğitimin tamamının iş hayatında başarılı olmak isteyen herkesin karşısına çıkacağını belirten ve bu konuda üyelere ve Aksaraylı vatandaşlara seslenen ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; Düzenleyecek olduğumuz eğitimlerin tamamı iş hayatımızın her noktasında karşımıza çıkabilecek konular üzerine belirlenmiştir. Başarılı olmak isteyen ve iş hayatında kendini geliştirmek isteyen her bir girişimci, işletme sahipleri ve çalışanlarının bu konular hakkında bilgili olması gerekmektedir. Ahiler Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimlerimiz alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek olup Aksaray ın iş hayatında yaşammış olduğu eğitim eksikliklerinin önüne geçilecektir. Dünya nın her kıtasında eğitim seviyeleri yüksek olan ülkeler başarılı olmuşlardır. Maalesef Ülkemiz genelinde ve ilimizde eğitimlere katılım oranları çok düşük seviyelerdedir. Bizler istiyoruz ki üyelerimiz, hemşerilerimiz ve girişimcilerimiz alanların uzman olsun ve kendilerini istediklerini noktalara çıkabilsinler. Eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının olması söz konusu değildir. Kendilerini ve işletmelerini daha üst seviyelere çıkarmak isteyen üyelerimizin ve vatandaşlarımızın bu eğitimlere katılım sağlamaya davet ediyorum. Düzenleyecek olduğumuz eğitimlerin tamamı ücretsiz olarak verilecektir. Aksaray sanayide ki merkezi olarak bütün üyelerimizi ve vatandaşlarımızı eğitimimize davet ediyorum Dedi.

5 ATSO VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ), Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara geçtiğimiz hafta Cuma namazı çıkışı Somuncu baba Külliyesi ve Yeni Sanayi Camisinde aşure ikramı yaptı. Aşure dağıtımına Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşure dağıtımında kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Muharrem ayının önemine işaret ederek, birlik ve beraberliğin en üst seviyelere ulaştığı Muharrem ayında vatandaşlarla birlikte paylaşım sağlamak için 3 bin kişilik aşure yaptırarak, dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Muharrem ayı dostluk ve kardeşliği pekiştiren bir ay olduğunu belirterek, Muharrem ayı vesilesi ile toplumsal barışın ve kardeşliğin daha sağlam temellere oturmasını diledi. ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin; ise yaptığı açıklamada: Aksaray milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir ildir. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler, bu değerlerimiz arasında yer alan Muharrem ayında böyle bir organizasyon düzenlendik, halkımızla birlikte olmak istedik. Geçtiğimiz yıl da Muharrem ayında aşure dağıtmıştık. Bu gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmek adına Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Muharrem ayında ülkemizdeki birlik ve beraberliğin, kardeşliğin her kesimle birlikte doruklara çıktığını görüyoruz. Ben bu vesileyle camiamız ve halkımızın Muharrem ayını kutluyor, bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

6 KOÇAŞ HÜKÜMETİN AÇIKLADIĞI EKONOMİ PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ Aksaray da sanayinin öncüsü olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının ( ATSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Hükümet tarafından açıklanan Ekonomik Reform Paketini değerlendirirken Eylem Planlarının da sanayiye yönelik yeni bir sıçrama dönemi yaşatacağını belirtti. 30 Milyarlık Ekonomi paketinin açıklanmasının ardından İş dünyasının temsilcileri tarafından takdir mesajları verilirken, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ta hükümetin açıklamış olduğu paketi Aksaray İş Dünyası adına memnuniyetle karşılandığını dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu nun Ankara da düzenlenen basın toplantısında, dile getirdiği Hedefimiz, dört yıl içinde GSYH'yi 1,3 trilyon dolara çıkarmak, cari açığı yüzde 5,2'ye çekmek, işsizlik oranını da yüzde 7 civarına düşürmektir. dedi. Davutoğlu önümüzdeki dört yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan reformları, "Türkiye tarihinin en önemli yapısal ekonomik dönüşümü" olarak adlandırmış olduğu paketi değerlendiren ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; Hükümetimizin açıklamış olduğu ekonomi ve reform paketi ülkemizde iş dünyası adına olumlu karşılanmıştır vizyonunda Dünya nın ekonomisi büyük 10 ülke arasına girmeyi hedefleyen ülkemizin sanayide yapacak olduğu her türlü çalışma belirlenen vizyonun gerçekleşmesinde etkili olacaktır. Hükümetin açıklamış olduğu 9 maddelik reformlara bakacak olduğumuz da İthalata olan bağımlılığın azaltılacak birçok sektörde üretimler desteklenecek. Enerji, Sağlık, Bilişim ve otomotiv gibi sektörlerde teknolojik yatırımlar teşvik edilecek. Kamu alımlarında yerli firmaların payı yükseltilecek ve Türk marka ürün sayısı çoğaltılacak. Sanayi de konut üretiminde yüksek verimli enerjiye öncelik verilecek. Tarımda su kullanımı etkinleştirilecek ve modern sulama ve tasarruf yöntemleri yaygınlaştırılacak. Sağlıkta yerli ilaç ve tıbbi cihaz üretimi teşvik edilecek. AR_GE yatırımları desteklenecek. Sağlık Turizmi geliştirilecek. Lojistiğin büyümeye katkısı artırılacak hedeflerin tamamı ülkemizin yararına olacaktır. Açıklanan ekonomi paketini ülkemiz adına hayırlı olacağına inanıyor Aksaray İş dünyası adına hem ülkemizin hem de Aksaray ımızın daha aydınlık yarınlara daha güçlü ve etkili bir şekilde çıkacağına inanıyorum Dedi.

7 ATSO NEVŞEHİR TSO VE KIRŞEHİR TSO İLE KIYASLAMA ÇALIŞMASI YAPTI Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ( TOBB ) Oda ve Borsaların iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayarak kurmuş olduğu Akreditasyon Sistemi kapsamın da Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri M.Murat Yılmaz, Akreditasyon ve Kalite Temsilci Recep Dilli ve M.Ramazan Aksöz Akreditasyon sistemi kapsamında Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasında kıyaslama çalışmalarını gerçekleştirdi yılına kadar İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile desteklenen Oda Akreditasyon Sistemi 2008 yılında Borsaların da sisteme dahil edilmesiyle genişleyerek Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi haline dönüşmüştür. Oda/Borsaların üyelerine Beş Yıldızlı Hizmet vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; Oda/Borsaların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir. Akreditasyon sisteminin amacı tüm Oda/Borsaların gelecek dönemlerde bu Beş Yıldızlı Hizmet Yarışı na katılmalarıdır. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu nun önemle üzerinde durduğu sistemin gerekliliklerinden birisi olan Kıyaslama çalışmaları, Kurum ve kuruluşların daha iyi performansa ulaşması amacıyla benzerliklerini ve farklılıklarını tespit etmelerini ve odaların birbirlerine oranla yapmış olduğu çalışmalar neticesinde iyi olan uygulamaları kendisinde uygulamaya çalışmayı amaçlamaktadır. Nevşehir TSO ve Kırşehir TSO ile çalışmaları gerçekleştiren Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası 5 Yıldızlı oda olma yolunda ilerlediği gözlemlendi. FİRMALAR SATIŞ YÖNTEMLERİ EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

8 FİRMALAR SATIŞ YÖNTEMLERİ EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığının iş birliği ile düzenlenen Kurumsal İklim Eğitimleri programı kapsamında ATSO Hizmet binasında gerçekleşen Satış Yöntemleri eğitimleri üyeler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Kasım ayında başlayan eğitimlere çalışanlar ve işverenlerin göstermiş olduğu ilgiyi takdirle karşılayan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da aylarca ilimizde eğitimlere katılımların az olduğunu bu tür eğitimlerin hem işverenlere hem de çalışanlara katma değerler kattığını dile getirdik. Türkiye nin birçok bölgesinde bizim bu çalışmalarımız, etkinliklerimiz takdir toplarken vatandaşlarımız ve üyelerimiz için düzenlenen eğitimlere katılımların az olması bizleri son derece üzmüştür. Bizleri üzen bu problemi de gittiğimiz her yer de dile getirdik ve eğitim noktasında katılımların çok alt seviyelerde olduğunu beyan ettik. Bizim yapmış olduğumuz bu açıklamaların yerinde olduğunu şimdi rahatlıkla görebiliyoruz. Artık eğitimlerimize üyelerimiz ve vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu durum karşısında yaşadığımız üzüntüler artık yerini yavaş yavaş mutluluğa bırakmaktadır. Her zaman söylüyorum eğitimlerimiz ücretsiz olup işverenlere, çalışanlara, girişimci olmak isteyenlere büyük katma değerler katmaktadır. Bu yüzden Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlemiş olduğu eğitimlere katılımlar sağlanmasını üyelerimizden, vatandaşlarımızdan ve girişimci olmak isteyenlerden bekliyoruz Dedi.

KOCAELİ SANAYİ ODASI aylık resmi yayın organıdır

KOCAELİ SANAYİ ODASI aylık resmi yayın organıdır KOCAELİ SANAYİ ODASI ODAVİZYON KOCAELİ SANAYİ ODASI aylık resmi yayın organıdır SAYI 98 KASIM 2014 Ekonomide Dönüşüm Programa Bağlandı TOBB TOBB TÜRKİYE TÜRKİYE FUAR FUAR REHBERİ REHBERİ 4 YILDIR 4 ANADOLU

Detaylı

marka kent yapacak bir dosya oluşturduk.

marka kent yapacak bir dosya oluşturduk. Ocak 2014 Gazete Dizgi_Mizanpaj 1 27.02.2014 16:50 Page 1 SAYIN CUMHURBAŞKANIYLA SORUNLAR İSTİŞARE EDİLDİ Cumhurbaşkanı Sayın Abdulah Gül ün davetlisi olarak İtalya- Türkiye İş Formu na katılan TSO Yönetim

Detaylı

01.03.2014 AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI

01.03.2014 AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.03.2014 AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI TEKSTİLCİLER BULUŞTU KOÇAŞ CNBC'E SORULARI CEVAPLADI OSB ARSA TAHSİSİ YAPILDI KADIN GİRİŞİMCİLER BAŞKANI BELLİ OLDU ATSO'DAN SAĞDUYU AÇIKLAMASI MAĞAZACILIK EĞİTİMİ

Detaylı

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR.. 19 İHALELER.... 20 FUARLAR... 21 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 22 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası nın Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı ÇTSO Kongre

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Ağustos / Eylül 2012 Yıl 4 Sayı 26 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Ağustos / Eylül 2012 Yıl 4 Sayı 26 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Ağustos / Eylül 2012 Yıl 4 Sayı 26 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Mustafa

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Odamız tarafından Konya ya kazandırılan Anadolu nun en büyük fuar merkezinin resmi açılışını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ın

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu

Merhaba, Yayın Kurulu Merhaba, Açılım Dergisi olarak yeni sayımızla, yeni konularla tekrar sizlerle buluşmanın mutluluğu içindeyiz Bu sayımızda da ilginizi çekecek konularla bir kez daha sizlere ulaşırken, Samsun ve Odamız

Detaylı

FAALİYET RAPORU. Gaziantep Ticaret Borsası. www.gtb.org.tr

FAALİYET RAPORU. Gaziantep Ticaret Borsası. www.gtb.org.tr 2013 FAALİYET RAPORU Gaziantep Ticaret Borsası www.gtb.org.tr Gaziantep Ticaret Borsası Gaziantep Commodity Exchange FAALİYET RAPORU - 2013 - Tüccar, Milletin Emeği ve Üretimini Kıymetlendirmek İçin Eline

Detaylı

Türkiye Sanayi Stratejisi ve Alt Sektör Stratejileri

Türkiye Sanayi Stratejisi ve Alt Sektör Stratejileri MART 2012 YIL: 24 SAYI: 279 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN ün Değerlendirmesi TÜSİAD Başkanı Ümit BOYNER ile Röportaj Sanayi Genel Müdürü Süfyan EMİROĞLU ile Röportaj Sanayimizin Yol Haritası:

Detaylı

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle Genel Yayın Yönetmeni Denizli İş Dünyasının Büyük Başarısı DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle birlikteyiz. Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Denizli Ticaret Odası,

Detaylı

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU ORMAN ÜRÜNLERİ YATIRIM ALTERNATİFLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Odamız tarafından oluşturulan Orman Ürünlerinin Değerlendirilmesine Yönelik Yatırım Alternatifleri

Detaylı

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, yeniden başkan

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, yeniden başkan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "TOBB DÜNYAYA ROL MODEL OLDU" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB camiasının, özel sektörün birlikten doğan gücü olduğunu

Detaylı

TOBB Oda/Borsa. Akreditasyon Sistemi VI. Dönem Sertifika Töreni ndeki

TOBB Oda/Borsa. Akreditasyon Sistemi VI. Dönem Sertifika Töreni ndeki GÜNCEL >> Akreditasyon ile hedef en iyi hizmeti vermek TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi VI. Dönem Sertifika Töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Merkezi nde 22 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirildi.

Detaylı

SALİHLİ ''SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'' TİCARET BORSASI YIL : 2015 SAYI : 2

SALİHLİ ''SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'' TİCARET BORSASI YIL : 2015 SAYI : 2 SALİHLİ TİCARET BORSASI 49 YIL : 2015 SAYI : 2 OCAK 2015 ''SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'' Borsamız 2014 2015 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Sezonunu Törenle Açtı Bölgemizin Laboratuar İhtiyacına Akıllı

Detaylı

PARA POLiTiKALARI KONFERANSI BALO PROJESi BAKAN BABACAN TOBB ZiYARETi EBIC EGE

PARA POLiTiKALARI KONFERANSI BALO PROJESi BAKAN BABACAN TOBB ZiYARETi EBIC EGE DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI KASIM 2013 HABERLER 81 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 81 KASIM 2013 PARA POLiTiKALARI KONFERANSI BALO PROJESi BAKAN BABACAN

Detaylı

DAVOS ZİRVESİ NDE DEĞERLENDİRİLDİ YENİ KÜRESEL ŞARTLAR. EKONOMİDE DÖNÜŞÜM PROGRAMI NIN İKİNCİ PAKETİ NELERİ KAPSIYOR? >s.30

DAVOS ZİRVESİ NDE DEĞERLENDİRİLDİ YENİ KÜRESEL ŞARTLAR. EKONOMİDE DÖNÜŞÜM PROGRAMI NIN İKİNCİ PAKETİ NELERİ KAPSIYOR? >s.30 Sayı: 249 YENİ KÜRESEL ŞARTLAR DAVOS ZİRVESİ NDE DEĞERLENDİRİLDİ HOLLANDALI GİRİŞİMCİLERİN TÜRK PAZARINDAKİ FIRSATLARI DEĞERLENDİRME TURU BAŞLADI >s22 EKONOMİDE DÖNÜŞÜM PROGRAMI NIN İKİNCİ PAKETİ NELERİ

Detaylı

MARTI. 2015 Yılı Proje Teklİf Çağrıları İlan Edİldİ

MARTI. 2015 Yılı Proje Teklİf Çağrıları İlan Edİldİ MARTI ZAFER KALKINMA AJANSI KURUMSAL DERGİSİ - ISSN: 1303-0272 Mart 2015 YIL: 5 SAYI: 13 İHRACAT PAZARLAMA İSTİHDAM TOPLUM KÜLTÜR EĞİTİM AR-GE SANAYİ İŞBİRLİĞİ İŞGÜCÜ DESTEK BAŞARI 2015 Yılı Proje Teklİf

Detaylı

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar borsa 21 1 kapak 2 borsa 21 kapak içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL:7 SAYI: 45 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel

Detaylı

Tıbbi ve aromatik bitkiler

Tıbbi ve aromatik bitkiler Mart Nisan 2009 Sayı:21 SEKTÖREL FORUM Tıbbi ve aromatik bitkiler Antalya Ticaret Borsası yönetimi, 4 yıllık yol haritasını çizdi Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB başkanlığına seçildi 04 08 16 BORSA

Detaylı

ENGÝN A.Þ. Ýtriyat Temizlik Gýda Ürünleri Pazarlama Ýthalat - Ýhracat

ENGÝN A.Þ. Ýtriyat Temizlik Gýda Ürünleri Pazarlama Ýthalat - Ýhracat ENGÝN A.Þ. Ýtriyat Temizlik Gýda Ürünleri Pazarlama Ýthalat - Ýhracat Merkez: Mermerdelen Mah. Cumhuriyet Cad. Ak Yapý Evleri No: 58 Tel: 0464 223 73 13 Fax: 223 76 17 RÝZE Þube: Yeni Mah. Kýlýçarslan

Detaylı

BAŞLARKEN. dinamik bir kuruma dönüştüreceğiz. Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum.

BAŞLARKEN. dinamik bir kuruma dönüştüreceğiz. Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum. Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Üniversiteler şehri olma yolunda hızla ilerleyen Konya mızda KTO-Karatay üniversitemiz ilk mezunlarını verdi. Büyük bir coşku ile diplomalarını teslim ettiğimiz öğrencilerimiz

Detaylı

NİSAN GÜNDEM. SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU Genel Sekreter. YAYIN İCRA KOMİTESİ Ender YORGANCILAR Bayram TALAY Berkay ESKİNAZİ Mustafa KALYONCU

NİSAN GÜNDEM. SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU Genel Sekreter. YAYIN İCRA KOMİTESİ Ender YORGANCILAR Bayram TALAY Berkay ESKİNAZİ Mustafa KALYONCU Nisan 2011 Yıl: 27 Sayı: 323 NİSAN GÜNDEM SAHİBİ Ege Bölgesi Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU Genel Sekreter YAYIN İCRA KOMİTESİ Ender YORGANCILAR

Detaylı

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz; 1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ile özel sektörümüz dünya ile rekabetinde büyük bir avantaja

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

Başkan Özer yaptığı açıklamada, küreselleşen dünyada ticaret ve sanayi alanındaki rekabetin kıyasıya yaşandığını

Başkan Özer yaptığı açıklamada, küreselleşen dünyada ticaret ve sanayi alanındaki rekabetin kıyasıya yaşandığını 520 ÜYEMİZİ FUARA GÖNDERDİK Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, meslek komitelerinden gelen talepler üzerine son üç yılda toplam 520 üyeyi Türkiye nin değişik illerinde düzenlenen fuarlara araştırma ve

Detaylı

Kapak Haber Bizden Güncel

Kapak Haber Bizden Güncel 1 3 Kapak içindekiler Haber Bizden 12 18 Güncel 30 1 3 Kapak içindekiler Haber Bizden 12 18 Güncel 30 kandan Bölgemizde çok Ebubekir BAL / Yönetim Kurulu Başkanı B 2 kapak borsa 21 3 borsa 21 kapak 71

Detaylı

ÇANAKKALE. TiCARET BORSASI DERGİSİ MART 2013 SAYI 2. Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA. Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz

ÇANAKKALE. TiCARET BORSASI DERGİSİ MART 2013 SAYI 2. Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA. Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz ÇANAKKALE TiCARET BORSASI MART 2013 SAYI 2 DERGİSİ Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz KALİTE POLİTİKAMIZ Tabi olduğumuz yasalar çerçevesinde, Kalite

Detaylı

SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 4-Başkandan 5-Meclis Başkanlık Divanı 6-Meclis Üyeleri 7-Yönetim Kurulu 8-Disiplin Kurulu 9-TOBB Genel Kurul Delegeleri 10.11-Meslek Komiteleri 12- Oda Mevzuatı 13-TOBB Genel Kurulu 14-AB Uyum Komisyonu

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı