Bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak"

Transkript

1

2

3 EDİTÖRDEN 1 Bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Terör sorunu, ülkemizin refahının, bölgenin kalkınmasının önündeki en büyük engellerden biri olarak karşımızda duruyor. Türkiye, 40 bine yakın can alan terör sorununu çözümleyebilmek için tarihi bir dönemeçte. Dünyanın hiçbir yerinde silahla saldıran teröriste, terör örgütüne çiçek buketiyle karşılık veremezsiniz. Silaha karşı silahla mücadele etmekten başka çare yoktur. Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Ancak 40 bine yakın insanımızın kanını akıtan terör sorunun çözümü için çok önemli bir süreç yaşıyoruz. Amacımız kuşkusuz ki artık akan kanın durması, ülkemizi yıllardır adeta iliklerine kadar emmiş olan bu terör sorununun ortadan kalkmasıdır. Meselenin çözüme kavuşturulması, terör örgütünün kendisini tamamen feshetmesi, PKK terörünün tamamen ortadan kalkması elbette zaman alacaktır. Ancak, biz öncelikle silahların susmasını, terör örgütü üyelerinin silahlarını bırakmalarını istiyoruz. Fiili bir çatışmasızlık süreci hemen sağlanabilir. Çünkü bu ülkede 40 bine yakın vatandaşımız hayatını yitirdi. Herkes gördü ki insan öldürerek, kan akıtarak bir sonuca varılmıyor, varılmayacaktır da. Türkiye, artık 90 lı yılların Türkiye si değil. Artık herkes fikrini ortaya koyabiliyor. Terörü kutsamadan, teröre meşruiyet kazandırmadan, terörü bir çözüm aracı olarak ileri sürmeden, şiddeti, kaba kuvveti devre dışı bırakarak herkes fikrini söyleyebilir. Biz 2001 yılında AK PARTi yi kurarken parti programında bu meselelerle ilgili olarak ne dediysek bugün de aynısını söylüyor ve dediklerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Tüm etnik gruplar bu memleketin hür, birinci sınıf eşit vatandaşlarıdır ve Kürt vatandaşlarımızın da makul, meşru, mantıklı taleplerini yerine getirdik, getiriyoruz, getireceğiz. Çünkü biz Türkiye yi seviyoruz. Türkiye nin içindeki Türk ü seviyoruz, Kürt ü de seviyoruz, Laz ı, Çerkez i, Müslim i, Gayrimüslimi, Alevi yi, Sünni yi de seviyoruz. İşte bu nedenle ırkçılık ayaklarımızın altındadır diyoruz. Irk üstünlüğü diye bir şey söz konusu değildir diyoruz. Bu nedenle bu sürecin çok iyi anlaşılmasını istiyoruz. Biz Türkiye nin birliğini, bütünlüğünü, üniter yapısını kimseyle asla pazarlık konusu yapmadık, yapmayacağız. AK PARTi 81 vilayetin insanının hassasiyetlerini göz önünde bulunduran, Türkiye nin çimentosu görevini üstlenmiş bir partidir ve bu anlamda yegane partidir. AK PARTi, oy kaybetme kaygısıyla hareket etmiyor. AK PARTi, bölgesel siyaset yapmadan, tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması için çalışıyor. Yaşadığımız bu tarihi süreçte elbette ki sancılı dönemler geçireceğiz. Eğer duygularımızı aklımızın önüne geçirirsek hep birlikte kaybederiz. Bizim yapmamız gereken bu süreçte aklımızı duygularımızın önüne geçirmektir. Çünkü bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak.

4 İÇİNDEKİLER 2 SİLAHLARI GÖMÜN 28 AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 Şubat ta gittiği Mardin de Mardin Karayolları Meydanı nda düzenlenen törenle, Mardin, çevre il ve ilçelerde yapımı tamamlanan tesis, yatırım ve hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, açılış konuşmasında Hep beraber sizin de bu terörü artık Türkiye nin gündeminden çıkarma mücadelemize destek vermeniz lazım. dedi. TÜRKİYE BÜLTENİ MART 2013 YIL 10 SAYI 76 AK PARTi ADINA SAHİBİ: HÜSEYİN ÇELİK TANITIM VE MEDYADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YRD. Yayın Yönetimi: Ali Şahin M. Nursuna Memecan Tülay Kaynarca Yayın Kurulu: A. Edip Uğur Mevlüt Çavuşoğlu Süleyman Soylu Sevde Beyazıt Kaçar Neslihan Cenk Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Miray Ekeyılmaz Basın ve Halkla İlişkiler: Betül Kaya Deniz Günhan Ömer Arvas Gözde Çekirdek Sonkan Sıvalıoğlu Türkiye Bülteni nde yayınlanan yazı ve fotoğraflar kaynak belirtilerek kullanılabilir. Medya Takibi: Erkan Ünal Kamil Okyay Fotoğraf: Beşir Coşkun Sanat Yönetmeni: Bülent Avnamak Grafik Tasarım: Müjdat Erol Baskı ve Cilt: Star Medya Yayıncılık A.Ş.

5 İÇİNDEKİLER 3 MEB-TÜBİTAK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ 18 Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında görevli yönetici ve meslek dersleri öğretmenlerine yönelik olarak verilecek Öğretmenlik, Girişimcilik ve Liderlik Eğitimleri İşbirliği Protokolü imzalandı BÜTÇESI OCAK AYINDA FAZLA VERDİ 22 Geçen yıl Ocak ayında 1,7 milyar lira fazla veren Merkezi Yönetim Bütçesi, bu yıl aynı ayda 5,9 milyar lira fazla verdi. Ocak ayında faiz dışı fazla tutarı da 11,2 milyar lira oldu. SAMSUN-KAVKAZ TREN FERİ HATTI AÇILDI 32 Rusya dan Orta Asya ve Ortadoğu ya kombine yük taşımacılığının Türkiye üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayan Samsun-Kavkaz Tren Feri Hattı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Maxim Y. Sokolov un katılımıyla açıldı MİLYON ÖĞRENCİYE OKUL SÜTÜ Harzemşahlar İlkokulu nda düzenlenen törene Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. EKMEK İSRAFININ ÖNLENMESİ KAMPANYASI Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın himayesinde 17 Ocak 2013 te Toprak Mahsulleri Ofisi nin öncülüğünde Ekmek İsrafının Önlenmesi Kampanyası başlatılmıştır.

6 AYIN TARİHİ TÜRKİYE BÜLTENİ MART, Mart Çanakkale Zaferi 1. Dünya Savaşı nın başlarında İngilizler ve Fransızlar, İtilaf Devletleri nin üçüncüsü olan Ruslara yardım etmek için Çanakkale Boğazı ndan geçip Karadeniz e ulaşmayı planlamışlardı. Amaçlarından biri de İstanbul u ve boğazları ele geçirmek, bu yolla Osmanlı Devleti ni etkisiz hale getirmekti. 9 ay kadar süren Çanakkale Savaşları nda çoğu öğrenim çağında 253 bin Türk subay, er ve erbaşı şehit oldu. Çanakkale nin geçilemeyeceğini anlayan İngiliz ve Fransızlar da arkalarında Türkler kadar kayıp bırakarak Aralık 1915 te Anafartalar ve Arıburnu ndan, 8-9 Ocak 1916 da Seddülbahir den kesin olarak çekildiler. İstiklal Marşı nın kabulü 1921 Mehmet Akif Ersoy un şiiri, 12 Mart 1921 de TBMM de İstiklâl Marşı olarak kabul edildi. İstiklal Savaşımızın en heyecanlı günlerinde toplumu biraraya getiren ve ortak duygularını canlandıran bir milli marş ihtiyacını gidermek amacıyla Maarif Vekaleti, 1921 de bir güfte yarışması düzenledi. Bu yarışmaya 12 Mart 724 şiir katıldı. Kazanan güfteye para ödülü konduğu için önce yarışmaya katılmak istemeyen Mehmet Akif, Maarif Vekili Hamdullah Suphi nin ısrarı üzerine kahraman ordumuza adadığı şiirini yarışmaya soktu. TBMM nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda Mehmet Akif in şiiri milli marş olarak kabul edildi. Şiirin bestelenmesi için açılan ikinci yarışmaya 24 besteci katıldı yılında Ankara da toplanan seçici kurul, Ali Rıfat Çağatay ın bestesini kabul etti. Bu beste 1930 yılına kadar çalındıysa da 1930 da değiştirilerek Cumhurbaşkanlığı Orkestrası Şefi Zeki Üngör ün 1922 de hazırladığı bugünkü beste yürürlüğe kondu.

7 Mart Piri Reis in vefatı Dün ya n n en bü yük coğ raf ya bil gin le rin den bi ri olan Piri Reis 1547 de Kap tan-ı Der ya lığa ta yin edil di. Ki tab-ı Bah ri ye (1519) en önem li ese ri dir te çiz diği ha ri ta da, Ame ri ka Kıtasını hay ret uyan dıra cak doğ ru luk ta ve te fer ru at la gös ter miş tir Mart Dünya Kadınlar Günü Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği mücadelenin temsili başlangıcı 8 Mart 1857 yılında ABD nin New York kentinde çalışan kadınların çalışma koşullarının iyileştirilmesi için başlattıkları mücadeledir yılında Danimarka nın Kopenhag kentinde toplanan kadınlar toplantısında, Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart gününün Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak anılmasını önerdi. Kadın hakları hareketini, özellikle oy hakkını onurlandırmayı amaçlayan Kadınlar Günü önerisi oy birliği ile kabul edildi Mart İlk Osmanlı Parlamentosu İIk Türk Parlamentosu, 20 Mart 1877 de çalışmalarına başladı. İki dereceli seçimler sonucu oluşan "Heyet-i Mebusan" veya bazen ifade edildiği gibi "Meclis-i Mebusan" (Milletvekilleri Heyeti), 69 u Müslüman ve 46 sı Müslüman olmayan 115 üyeden oluşuyordu. BÜLTEN TARİHİ Sayı 10 Mart 2004 Bültenin Mart 2004 sayısında 28 Mart yerel seçimleri üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın TBMM de yaptığı konuşma; Başbakan Erdoğan ın Siirt te verdiği seçim startı; AK PARTi Belediye Başkan adaylarının tanıtımının yapıldığı tören ve adayların kısaca tanıtıldığı bir dosya; Kıbrıs taki müzakere süreci kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar; ekonomide tek haneli enflasyon hedefi; ihracatta hedeflenen rakamın 55 milyar dolar olması; adalette evrensel standartları yakalamak için yapılacak çalışmalar; sağlıkta kaliteli hizmeti teşvik edecek uygulamalar; yapılması planlanan 30 bin derslik hedefi; enerji politikalarındaki yeni uygulamalar; tarımda üretim planlamasına yönelik yapılan çalışmalar; Koskeb kredileri; çevre düzenlemesi planları; işsizlikle mücadelede atılan adımlar; turizm alanındaki çalışmalar; sosyal hizmetlerdeki gelişmeler konularına yer verilmiş.

8 TÜRKİYE AKTÜALİTE ATLASI 6 Elektrikli araç üretimine yüzde 100 ar-ge desteği Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK ın yüzde 100 Ar-Ge desteği ile yerli elektrikli araç üretileceğini açıkladı. Elektrikli araç sektöründe söz sahibi ülkeler arasına girmeyi hedefleyen Türkiye nin, yerli üretim için önemli bir adım attığına işaret eden Bakan Ergün, uzun süredir merakla beklenen çağrı duyurusu kapsamında ilk etapta üniversitelerin, özel sektörün ve kamu Ar-Ge kuruluşlarının işbirliğiyle elektrikli araç teknolojilerinin kritik bileşenlerinin yerli olarak geliştirileceğini ve ardından bu bileşenler kullanılarak yerli araç üretileceğini kaydetti. ABD elçiliğine saldırı Türkiye, tarihinin en köklü kentsel dönüşümünü yapıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, riskli binaların hangi şehir veya bölgede olursa olsun, kademeli olarak yıkılacağını söyledi. Bakan Bayraktar, "2014 yılında 400 bin konutu yıkmayı hedefliyoruz" dedi. Erdoğan Bayraktar, "Diyelim anlaşma sağlayamadılar. 3/2 anlaştı, nitelikli çoğunlukla yıkacağız. 5 kişi istiyor 5 i istemiyor o zaman kamulaştırma yapacağız. 18 ay kira yardımı yapacağız. Aldığı kredinin faizinin yarısını biz veriyoruz müteahhite verirse yarısını o verecek. 600 lira yardım ile 18 aylık 10 bin 800 lira yardım yapar. Etiler de de, Ulusta da Eyüp te de yapacağız" diye konuştu. 1 Şubat ta Ankara, ABD nin Ankara büyükelçiliğine yapılan bombalı saldırı ile sarsıldı. Terör örgütü DHKP-C üyesi saldırgan ve kendisini engellemek isteyen güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu hayatını kaybederken, üç kişi de yaralandı. Başbakan Erdoğan, patlamaya ilişkin ABD Başkanı Barack Obama ya mesaj gönderdi. Başbakan Erdoğan, Bu olay, Türkiye ve ABD arasında, terörizmin her şekliyle mücadelede mevcut ortaklığın artarak sürmesinin ne denli elzem olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. dedi. Saldırının ardından ABD büyükelçisi Ricciardone yaptığı açıklamada, "Terörizme karşı beraber savaşmaya devam edeceğiz. Bugünkü olay, her iki ülkenin de terörizmden zarar gördüğünü açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu tür eylemler, sorun çözülene kadar bizim kararlılığımızı artırır ve işbirliğimizi daha da ilerletmemizi sağlar." dedi.

9 TÜRKİYE AKTÜALİTE ATLASI 7 ÜNİLİG Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında basketbol, hentbol, voleybol, masa tenisi, futsal ve korumalı futbol branşlarında Üniversiteler arası Deplasmanlı Ligler (ÜNİLİG) düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolu 22 Şubat ta imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, olimpik felsefenin ve olimpizm ruhunun üniversiteli gençler arasında yayılmasını hedeflediklerini söyledi. Protokol ile 5 federasyon ile üniversiteler deplasmanlı ligine 55 ilde 75 Üniversitemizde 175 takım, 2510 erkek, 547 bayan olmak üzere 3057 sporcu katılacak. ÜniLig maçları 26 Şubat ta başlayıp 9 Haziran da sona erecek. Lige katılan her takımımıza Spor Toto nun sponsorluğunda 5 bin teşvik ödülü verilecek. Şanlıurfa Drenaj Projesi Guiness rekorlar kitabına girecek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Şanlıurfa da 50 bin hektar çoraklaşmış araziyi kurtarmak için yer altına 9 bin kilometrenin üzerinde drenaj borusu yerleştirdiklerini, dünyada bu kadar çok malzeme kullanılan başka proje olmadığını belirterek, Guinness e müracaat ettiklerini söyledi. Harran Ovası nda 1960 lı yıllardan itibaren tarımın yer altı sularıyla yapıldığını, bu durumun araziyi olumsuz etkilediğini anlatan Bakan Eker, tuzlanan ve çoraklaşan araziyi tekrar tarıma kazandırmak için çalışma başlattıklarını ve projenin devam ettiğini söyledi. Mersin 2020 için vitrin olacak Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 17 nci Akdeniz Oyunları nın 2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları adaylığı sürecinde en önemli vitrin organizasyonu olacağını söyledi. Mersin de yapımı büyük oranda tamamlanan oyunların yapılacağı tesislerde incelemelerde bulunan Bakan Kılıç, 2013 Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü çalışanları toplantısına katıldıktan sonra 25 bin kişilik stadyum inşaatını gezdi. Bakan Suat Kılıç, "Mersin bir olimpiyat kenti haline geliyor Haziran tarihleri arasında Akdeniz Oyunları nı gerçekleştireceğiz. Ama 1 Temmuz dan itibaren tüm bu tesisler olimpiyatlara sporcu hazırlama merkezi olarak olimpik mirasımıza katılan üniteler olacak. Yani 1 Temmuz itibariyle Mersin, olimpiyat eğitim merkezi haline gelecek" diye konuştu.

10 DÜNYA AKTÜALİTE ATLASI 8 Vatikan da bir dönem sona erdi Katolik Hristiyanların ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa 16. Benediktus, resmen görevinden ayrıldı. 598 yıl aradan sonra Katolik Kilisesi nde görevinden ayrılarak uzun bir aradan sonra bir ilke imza atan Papa 16. Benediktus, bundan sonra kendi isteğiyle "Emerit Papa" veya "Emerit Roma Piskoposu" olarak anılacak. Papa Ratzinger, görev süresi boyunca "Vatileaks" adlı köstebek skandalı, Katolik kilisesindeki çocuk istismarı iddiaları ve Vatikan Bankasına yönelik kara para aklama ithamları ile mücadele etti. Atina ya yapılacak camiye vize çıktı Libya devrimin 2. yılını kutladı Libya da devrimin 2. yıl dönümü, başkent Trablusgarp, Bingazi ve diğer şehirlerdeki binlerce kişi tarafından kutlandı. Sokak ve caddelerinin 1951 de kabul edilen bağımsızlık bayraklarıyla süslendiği Trablus, Bingazi kentlerinde halk, 42 yıllık Muammer Kaddafi rejiminin sona erdiği devrimin ikinci yıl dönümünü, Libya ulusal marşı ve şarkılar eşliğinde kutladı. Libya da Kaddafi rejimine yönelik halk isyanı, 17 Şubat 2011 de başlamıştı. Başbakan Erdoğan, Atina ya cami yapımı ve Batı Trakya daki Türkler konusunda iyi niyetle karşılıklı adımların atılmasında mutabakata vardıklarını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Katar ın başkenti Doha ya gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında ikili görüşmelerde bulundu. Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile görüşen Erdoğan şöyle konuştu: Atina daki cami konusunun parlamentodan geçtiğini bize kendileri söyledi. İmar noktasında müsaadede bulunursanız bunu biz de yaptırırız dedik. Yeter ki Atina ya gelen Müslümanlar orada ibadet edebilecekleri bir yer bulabilsinler dedik.

11 DÜNYA AKTÜALİTE ATLASI 9 Azerbaycan dan vize müjdesi Türkiye nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Azerbaycan ın Türk vatandaşlarına uyguladığı vize rejiminin kaldırılması yönünde çalışmaların devam ettiğini ve ilk aşamada Türk işadamlarına kolaylık sağlanacağını bildirdi. Azerbaycan ın Gebele kentinde Eylül 2012 de gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği toplantısında, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev in, vizelerin kaldırılmasına yönelik ilk aşamada işadamları ve bilim adamlarından başlayacak şekilde kolaylaştırıcı bir takım tedbirler alınması yönünde ilgili kurumlara talimat verdiğini bildirdiğini kaydeden Coşkun, Büyükelçilik olarak Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı ile temas kurduklarını ve sürecin başladığını kaydetti. Ermenistan da yine Sarkisyan dönemi Anastasiadis, Kıbrıslı Rumların 7. başkanı oldu Ermenistan da yapılan cumhurbaşkanı seçimini, yüzde 58,64 lük oranla mevcut cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan kazandı. İkinci kez seçilen Sarkisyan, 5 yıl daha cumhurbaşkanlığı görevini yürütecek. Ancak ülkede sakinlik hakim; Sarkisyan ın destekçileri herhangi bir kutlama gösterisi yapmadı. Seçimlere katılımın yüzde 60 ta kalması da bu ilgisizliğin somut yansıması olarak değerlendiriliyor. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi nde (GKRY) yapılan başkanlık seçimlerinde oyların yüzde ini alan Nikos Anastasiadis, Kıbrıs Rumlarının yeni lideri oldu. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi nde liderlik seçiminin ikinci turu Demokratik Seferberlik Partisi adayı Nikos Anastasiadis in zaferiyle sonuçlandı. Anastasiadis yaptığı konuşmada, "Kıbrıs ta sadece Rumların değil, Kıbrıslı Türklerin de kabul edebileceği bir çözüm arzuladığını" söyledi.

12 GÜNDEM 10 BİR IRKIN DİĞERİNE ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNMAK BU TOPRAKLARA SAYGISIZLIKTIR. BİR IRKIN DİĞERİNE, BİR MİLLETİN DİĞERİNE, BİR ULUSUN DİĞERİNE ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNMAK, EN BAŞTA BU TOPRAKLARA KARŞI HÜRMETSİZLİKTİR, EN BAŞTA BU TOPRAKLARIN ÖZÜNE İHANETTİR. ŞEHİTLERİMİZ VE ŞEHİTLİKLERİMİZ, BU ÜLKEDE AYRIMCILIĞIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELDİR. ÖZELLİKLE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZ BUNUN EN GÜZEL İFADESİDİR. ONLAR ADETA SETTİR, EN BÜYÜK BARAJDIR. AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir ırkın diğerine, bir milletin diğerine, bir ulusun diğerine üstünlüğünü savunmanın, en başta bu topraklara karşı hürmetsizlik, en başta bu toprakların özüne ihanet olduğunu belirtti. Marmara Üniversitesi nin 130. kuruluş yıl dönümü ve Başbakan Erdoğan a fahri doktora verilmesi dolayısıyla üniversitenin Haydarpaşa Yerleşkesi ndeki Reşat Kaynar Konferans Salonu nda tören düzenlendi. İnsana, insanoğluna dair, çok açık bir gerçeğin görülmesi gerektiğine değinen Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: Hiçbirimiz, nerede dünyaya gözlerimizi açacağımızı, hangi anne babanın çocuğu olarak doğacağımızı, hangi toplumda, hangi ülkede, hangi deri rengiyle hayata merhaba diyeceğimizi seçme imkanına sahip değiliz. Yeryüzünde hiç kimsenin ama hiç kimsenin, Ben şurada doğdum, şu anne babanın çocuğu olarak doğdum, şu deri rengiyle doğdum.

13 11 diyerek bir başkasına karşı kibirlenme, gururlanma, böbürlenme, üstünlük sergileme hakkı yoktur ve olamaz. Böyle bir kibir, böyle bir böbürlenme, kendisini başkalarından üstün olarak görme, insanlık dışıdır, modern kavramlarla bunu söylersek ırkçılıktır, faşizmdir. Bir kere bu topraklar, tarih boyunca hiçbir zaman bu kavramlara ev sahipliği yapmamıştır. Osmanlı da asla böyle bir farklılığı göremezsiniz, Selçuklu da da göremezsiniz. Bir ırkın, bir kavmin, bir kabilenin diğerlerine üstünlük taslaması asla kabul görmemiştir. Bir ırkın diğerine üstünlüğünü savunmak bu topraklara saygısızlıktır. Bizi biz yapan, bizi şekillendiren, toplumsal hayatımızı, aile hayatımızı, şehir, köy hayatımızı çerçevelendiren hangi kaynağa bakarsanız bakın, orada ırk ayrımını göremezsiniz. Ahmet Yesevi den tutun, Mevlana ya kadar... Yunus Emre den tutun, Hacı Bektaş a kadar... Pir Sultan Abdal dan Fuzuli ye, Ahmed-i Hani den Mehmet Akif e kadar, bu toprakların hamurunu yoğuran hiçbir kaynakta ayrımcılık yoktur. Bir ırkın diğerine, bir milletin diğerine, bir ulusun diğerine üstünlüğünü savunmak, en başta bu topraklara karşı saygısızlıktır, en başta bu toprakların özüne ihanettir. Irkçılığın panzehiri asla ırkçılık olamaz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini güçlü olarak görenin ırkını yüceltmesi ne kadar tehlikeliyse, kendisini mağdur olarak görenin de ırkını yüceltmesinin, ırkını bir ayrımcılık unsuru olarak kullanmasının o kadar tehlikeli olduğunu belirterek, Irkçılığın panzehiri, antitezi asla ırkçılık olamaz. dedi. Şehitlikler, tek bir millet olduğumuzu anlatan manifestolardır. Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bizim şehitlerimiz ve şehitliklerimiz, bu ülkede ayrımcılığın önündeki en büyük engeldir. Özellikle Çanakkale Şehitlerimiz bunun en güzel ifadesidir. Onlar adeta settir, en büyük barajdır. Irkının, kavminin, asabiyetinin üstün olduğuna inananlar varsa gitsinler ve o şehitliklerimize baksınlar. O farklı kavimlerden olanların nasıl kucak kucağa yattığını, hatta ta Yemen den Çanakkale Savaşları için buraya gelen insanları görecekler. Balkan coğrafyasından gelen insanları görecekler. Orada o toprağın altında, o mezar taşlarında hiç kimse ayrımcılık göremez. O şehitlikler, millet kavramını en iyi izah eden, milletin ne demek olduğunu tartışmaya mahal bırakmadan açıklayan, bizim nasıl tek bir millet olduğumuzu bize anlatan manifestolardır. Bizim toplumumuzda, birbirimizi tarif etmek için kullandığımız kavramlar bin yıllardır bellidir ve aynıdır. Dost deriz, kardeş deriz, can deriz, komşu deriz, hemşehri deriz, toprak deriz. Anadolu nun birçok yerinde bu ifadeleri bulursunuz. Ama bizim ecdadımız hiçbir zaman ötekine ırkıyla kavmiyle hitap etmemiş, o nazarla bakmamıştır. Biz de öyle bakmayız, bakamayız. Irkını yücelten, başka ırkları yok sayan, aşağılayan karşısında, kendi ırkını öne çıkarmaya çalışan da aynı derecede yanlış bir yoldadır. İşte biz, özümüze bakarak, kaynaklarımıza bakarak, modern dünyanın bu hastalıklarıyla baş etmek, bunları aşmak zorundayız. Başbakan Erdoğan a Marmara Üniversitesi nde fahri doktora unvanı verildi. Diploma ve cüppeyi Rektör Gül takdim etti.

14 GÜNDEM 12 TÜRKİYE NİN ÇIKARI NEREDEYSE ORAYA GİDERİZ BAŞBAKAN ERDOĞAN, TÜRKİYE NİN BÜYÜK BİR DEVLET, MİLLETİNİN BÜYÜK BİR MİLLET OLDUĞUNU BELİRTEREK, TÜRKİYE NİN ÇIKARI NEREDEYSE ORAYA GİDERİZ, MENFAATİ NEYİ GEREKTİRİYORSA O YÖNDE İŞBİRLİKLERİ ARARIZ." DEDİ. AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi nde, partisinin İlk Hedef Seçim Sürecini Başlatıyoruz sloganıyla düzenlenen İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı na katıldı. AK PARTi nin, özellikle 2014 yerel seçimlerine yönelik adeta farklı bir süreci başlattığını ifade eden Başbakan Erdoğan, toplantının İstanbul a, İstanbullulara, millete ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti. AK PARTi İstanbul İl Teşkilatı mensuplarına, il başkanına, il yönetimine, ilçe başkan ve yöneticilerine, büyükşehir belediyesine, ilçe belediye başkanlarına, il genel ve belediye meclis üyelerine, il kadın kolları başkanlığına, il gençlik kollarına, mahalle temsilcilerine, sandık müşahitlerine yürekten şükranlarını dile getiren Başbakan Erdoğan, parti çatısı altında İstanbul a hizmet vermiş ancak hayatta bulunmayanlara da Allah tan rahmet diledi. Başbakan Erdoğan, İstanbul un AK PARTi hareketinin, davasının piştiği, olgunlaştığı, serpildiği ve meyveye durduğu bir şehir olduğunu dile getirdi. İstanbul nasıl ki, kökleri Selçuklu da ve Osmanlı da olan bir ulu çınarsa, AK PARTi de işte bu ulu çınardan gıdasını alan, İstanbul dan ruhunu, özünü tevarüs etmiş bir harekettir. diyen Başbakan Erdoğan, 30 Eylül de Ankara da gerçekleşen AK PARTi Olağan Kongresi ne değindi. Başbakan Erdoğan, kongrede, AK PARTi nin 14 Ağustos 2001 de ete kemiğe büründüğünü ancak köklerinin yüzyıllar öncesine, bu toprakların kadim tarihine ve kadim medeniyetine uzanan bir parti olduğunu söylediğini kaydederek, bu kadim medeniyet ve tarih içinde, İstanbul un bir sembol, medeniyetlerinin ve tarihlerinin adeta canlı bir aynası olduğunu aktardı. Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: İstanbul, her zerresiyle Anadolu dur, Trakya dır, her karışıyla Türkiye nin ta kendisidir. Havasıyla, ruhuyla, sesiyle, nefesiyle, Orta Doğu nun, Kafkasya nın, Balkanlar ın, Asya, Afrika, Avrupa nın adeta kalbidir. İstanbul aşktır, sevdadır, hoşgörü-

15 13 dür, sabırdır, tahammüldür. Hani şair diyor ya; İstanbul u sevmezse gönül, aşkı ne anlar... Mesele budur. İşte bize, Anadolu aşkını, Trakya aşkını, Türkiye aşkını aşılayan bizzat İstanbul dur. Bize, bu millete hizmetkâr olma, bu ülkenin her karışına, bu milletin her bir ferdine hizmet etme sevdasını aşılayan, bizzat İstanbul dur, işte bu şehirdir. İstanbul dan aldığımız ilham ve edindiğimiz tecrübeyle, Türkiye ye, aziz milletimize çok büyük hizmetler kazandırdık. İnşallah, vistanbul arkamızda olduğu sürece, bu ulu şehir dualarıyla, ezanlarıyla, cıvıl cıvıl sokakları, hayat dolu insanlarıyla bize destek verdiği sürece, Türkiye ye ve Türkiye toplumuna hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Başı öne eğilecek bir millet asla değiliz. İstanbul un bir deniz feneri gibi kendilerine yol ve yön göstereceğini kaydeden Başbakan Erdoğan, kendilerinin de o yönde, o istikamette yürüyerek, Selçuklu ihtişamını, Osmanlı kudretini Türkiye Cumhuriyeti bayrağı olarak en yüksek burçlara hep birlikte dikeceklerini ifade etti. Şunu dünya üzerindeki herkes bilsin ki, bu ülke ve bu millet, tarihte nasıl medeniyetlere istikamet çizdiyse, bugün de, yarın da tarihi şekillendirecek, tarihe istikamet çizecek güç ve kudrete fazlasıyla sahiptir. diyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: Biz, 76 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, başı öne eğilecek bir millet asla değiliz. Biz, iradesi teslim alınacak, özgürlüğüne ipotek konulacak, istikameti başkaları tarafından belirlenecek bir millet asla ve asla değiliz. Biz her ülkeyle dostane ilişki içinde olmaya, her kurumla samimi işbirliği geliştirmeye büyük özen gösteririz. Ancak hiç kimsenin, hiçbir ülkenin, hiçbir kurumun, hiçbir örgütün üzerimizde ahkâm kesmesine, irademize yön vermesine asla müsaade etmeyiz. Türkiye nin çıkarı neredeyse oraya gideriz. Türkiye nin büyük bir devlet, milletinin büyük bir millet olduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, Türkiye nin çıkarı neredeyse oraya gideriz, menfaati neyi gerektiriyorsa o yönde işbirlikleri ararız, ilişkiler geliştiririz. ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan, Türkiye nin tek taraflı etki altına alınacak, yönlendirilecek, üst perdeden hizaya çekilecek bir ülke olmadığını kaydederek, alçakgönüllü olduklarını ancak alçaklık kompleksiyle hareket etmediklerini, Türkiye nin gururunu kıracak, milletin onurunu incitecek hiçbir harekete, söyleme, tutuma eyvallah etmeyeceklerini vurguladı.

16 GÜNDEM 14 BU MECLİS ANAYASA YAPAR BU ÜLKEYE, ÖZELLİKLE DE GENÇLERE ŞUNU NET OLARAK GÖSTERMEK İSTİYORUZ: BU MİLLET, BU MECLİS SİVİL BİR ANAYASA YAPACAK GÜCE, BİRİKİME, İRADEYE SAHİPTİR. MECLİS BUNU YAPMAZSA, BU YOLDA BİZİMLE YÜRÜYECEK OLANLARLA BİRLİKTE MECLİS İN SAHİBİ OLAN MİLLETE GİDER, SİVİL BİR ANAYASAYI MİLLETİN TAKDİRİNE SUNARIZ. AK PARTi Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı 15 Şubat ta AK PARTi Genel Merkezi nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantının açılışında bir konuşma yapan AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sivil anayasa çalışmalarından, terör sorununa kadar gündemin ana maddeleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan, bu milletin de bu Meclis in de sivil bir anayasa yapacak güce, birikime, iradeye sahip olduğunu belirterek, Meclis bunu yapmazsa, bu iradeyi kullanmazsa, bu yolda bizimle yürüyecek olanlarla birlikte Meclis in sahibi olan millete gider sivil anayasayı milletin takdirine sunarız. dedi. AK PARTi nin engellemeye gücü mü var? Başbakan Erdoğan, yeni anayasa konusundaki çalışmaları 12 Haziran 2011 de, seçim sandıkları kapatıldıktan hemen sonra başlattıklarını anımsattı. Toplumun tüm kesimleriyle ve TBMM çatısı altında uzlaşmayı en üst düzeyde önemseyen ve muhafaza eden bir parti olduklarını vurgulayan Erdoğan, anayasa çalışmaları sırasında milletvekili çokluğuna bakmadıklarını söyledi. Anayasa çalışmalarına, AK PARTi nin 324 milletvekili bulunmasına rağmen 3 temsilciyle katılırken, toplam 215 milletvekili

17 15 bulunan muhalefet partilerinin 9 temsilciyle katılma imkânı bulunduğuna işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti: Eğer bu normal bir komisyon çalışması olsaydı yarıdan fazla temsilciyle orada olmamız gerekiyordu. Biz bunu yapmadık. Bizim derdimiz üzüm yiyelim, milletçe yiyelim, engellemeyelim. Her siyasi parti kanaatlerini ortaya koysun, bir an önce yeni anayasayı hazırlayalım. Biz uzlaşmanın, ittifakın tarafı olduk. Bundan sonra da uzlaşmanın, uyumun, ittifakın tarafı olmaya kararlı şekilde devam edeceğiz. Şu ana kadar görüldüğü kadarıyla 100 ü aşkın madde görüşüldü, maddede mutabık kalındı. Israrla AK PARTi engelliyor deniyor, AK PARTi niye engellesin, AK PAR- Ti nin engellemeye gücü mü var? 3 üyeyle biz, 9 üyeyle siz varsınız. Masadan kalkan taraf biz olmayacağız ama bu müzakereler ilanihaye devam edemez sonuna kadar bitirilecekti. Bitmedi. Sayın Meclis Başkanımız, Bunu biraz daha uzatalım. diye nezaket ziyaretinde bulundu. Düşüncelerimizi söyledik, diğer siyasi partiler de söyledi. Mart sonunda bunu bitirelim. diye açıklamasını yaptı. Sayın Meclis Başkanımızın açıkladığı istikamette çalışalım, bu iş bitsin. Yoksa bu iş uzun uzadıya sürecek bir iş değil. 90 çocuğun kaleminden, barış kokan mektuplar AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısındaki konuşmasında, terör meselesine, özellikle de kardeşliğe ilişkin son derece çarpıcı, duygulandırıcı, aynı zamanda samimi bir dili aktarmak arzusunda olduğunu söyledi. 30 yıllık süreçte herkes konuştu, herkes bir şeyler söyledi. Ama bugün ben sizlere bu meselede çocukların hissiyatını aktarmak istiyorum. diyen Başbakan Erdoğan, AK PARTi Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı nın son derece anlamlı bir organizasyona imza attığını ifade etti. Başbakan Erdoğan, Genel Merkez Kadın Kolları nın öncülüğünde Diyarbakır ve Çanakkale valilikleriyle milletvekillerinin katkılarıyla Diyarbakır merkez ve ilçelerinden 90 çocuğun uçakla Çanakkale ye götürülerek, şehitlik ziyaretinde bulunduklarını anlattı. Dönüş yolunda çocuklardan izlenimlerini, duygularını anlatan mektuplar yazmalarının istendiğini bildiren Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti: Önümüzdeki ay inşallah Çanakkale şehitlerimizi huzurlarında bir kez daha yad edecek, onlara Fatihalarımızı okuyacağız. Ancak 18 Mart a doğru ilerlerken Çanakkale ruhunun, Çanakkale şehitlerinin bizi nasıl tek bir millet yaptığını, bizi nasıl birbirimize kardeş yaptığını göstermesi açısından bugün sizlere bu mektuplardan bazılarını aktarmak istiyorum. Bu 90 çocuktan bir kısmının, terör örgütü tarafından istismar edilen çocuklar olduğunu özellikle hatırlatmak istiyorum. İsimleri vermeden, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN, SORUMSUZ SİYASETÇİLERİN BİZ VE ONLAR DİYEREK ORTAYA KOYDUKLARI AYRIM, ŞEHİTLİKLERİNDE O ŞAHİDELERİNDE DİYARBAKIR I, HAKKARİ Yİ, VAN I, YOZGAT I, ÇANKIRI YI İSTANBUL U GÖRÜNCE MUTLAKA DEĞİŞECEK, BİZİM BİRLİKTE TÜRKİYE OLDUĞUMUZ DAHA DA SOMUTLAŞACAKTIR. özet olarak birkaç mektubu aktarıyorum. Ama biz, dikkat edin, bu çocukların eline ne molotof veriyoruz ne taş veriyoruz. Biz bu yavrularımızın eline işte sadece kalemi veriyoruz, bilgisayarı veriyoruz. Diyarbakırlı çocukların mektuplarından: Başbakan Erdoğan, Diyarbakırlı çocukların yazdığı mektupların bazılarını şu şekilde aktardı: Ben Çanakkale yi çok beğendim. Çanakkale de şehit olanların mezarını gördük ve Fatiha okuduk. Onlardan bazıları da bizim memleketliydi yani Diyarbakırlılar vardı. Bunlardan Silvanlı, Hazrolu, Liceli, Çüngüşlü hepsi bizim için savaşmış, memlekete sahip çıkmıştı. Biz de onların sayesinde buralara geldik. Ben geziden gördüğümüz yerleri, yediğimiz yemekleri anlatmak istemiyorum. Yediğimiz, içtiğimiz bize kalsın, gelelim asıl meseleye. Bugün bu geziye her kim katıldıysa eve gidince başını yastığa koyduğu an rahat uyuyacaksa o insanın vicdanı

18 GÜNDEM 16 AK PARTi TEŞKİLATI OLARAK BİZ BU SÜRECE YÜREĞİMİZİ KOYDUK. İNŞALLAH BİZ BU SORUNU, TERÖR SORUNUNU ÇÖZECEK, 2023 E KARDEŞLİKLE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ. körelmiş, pas tutmuş demektir. Çünkü bugün binlerce şehit bize uyudukları yerden ders verdi. Diyarbakırlı şehit, Antepli, Giresunlu, Hataylı, Kayserili, Tokatlı, Yozgatlı... Dediler ki: Ey torunlarımız ne haldesiniz? Biz siz beraber rahat yaşayın diye toprağa düşmedik mi? Oysa biliyoruz ki toprak bizim değil, sizin üzerinizde. Sana diyorum Diyarbakırlı Mehmet, sana diyorum İstanbullu Hakan. Ne haldesiniz? Hani kardeşliğiniz, hani birliğiniz? Üstünüzdeki toprağı atın, dirilin. Soruyorum vicdanlara ne zaman dedelerimizi dinleyeceğiz, ne zaman sarılacağız, ne zaman beraberliğimizi ilan edeceğiz? Ne zaman ki herkes beraber, ölen her kim olursa, bugün bir genç öldü, bu vatanın evladı öldü derse, o zaman birlik olacak. Şehitliklerimiz, bizim kardeşliğimizin anıtıdır. Hayatlarında ilk defa Diyarbakır ın dışına çıkmış, ilk defa uçağa binmiş, ilk kez denizi görmüş, ilk kez vapurla seyahat etmiş çocukların birkaç mektubunu aktardığını belirten Başbakan Erdoğan, bunların Genel Merkez Kadın Kolları nca kitap haline getirildiğini ve dağıtılacağını söyledi. Çanakkale Şehitliği ni gören, oradaki mezar taşlarını okuyan, oradaki kardeşliğe şahit olan çocukların tamamen temiz, saf ve samimi şekilde hissiyatlarını nasıl ifade ettiklerinin mektuplardan anlaşıldığına dikkati çeken Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: Her zaman ifade ediyorum. Şehitliklerimiz, bizim kardeşliğimizin anıtıdır. Şehitliklerimiz, tarihimiz olduğu kadar bizim aydınlık istikbalimizdir. Türkiye genelinde her çocuğa işte bu şekilde ulaşmak zorundayız. Her çocuğa el uzatıp, her çocuğun elinden tutup başta Çanakkale olmak üzere şehitliklerimizle tanıştırmak zorundayız. Genel Merkez Kadın Kollarımızın elinden tutmasıyla inanıyorum ki bu 90 Diyarbakırlı çocuğun hayatı değişecek. Ülkeye bakışları değişecek, en başta da millet tasavvurları doğru olarak

19 17 şekillenecektir. Terör örgütünün, sorumsuz siyasetçilerin biz ve onlar diyerek ortaya koydukları ayrım, şehitliklerinde o şahidelerinde Diyarbakır ı, Hakkari yi, Van ı, Yozgat ı, Çankırı yı İstanbul u görünce mutlaka değişecek, bizim birlikte Türkiye olduğumuz daha da somutlaşacaktır. Bir kez daha Genel Merkez Kadın Kollarımızın başkanlığına, özellikle tüm bu çalışmada emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Diyarbakır Valiliği ne, Çanakkale Valiliği ne, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bu etkinliklerin daha da çoğaltılmasını, özellikle sizlerden rica ediyorum. AK PARTi teşkilatı olarak biz bu sürece yüreğimizi koyduk. İnşallah biz bu sorunu, terör sorununu çözecek, 2023 e kardeşlikle yürümeye devam edeceğiz.

20 EĞİTİM 18 MEB-TÜBİTAK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU (TÜBİTAK) ARASINDA ÖĞRETMENLİK, GİRİŞİMCİLİK VE LİDERLİK EĞİTİMLERİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında görevli yönetici ve meslek dersleri öğretmenlerine yönelik olarak verilecek Öğretmenlik, Girişimcilik ve Liderlik Eğitimleri İşbirliği Protokolü imzalandı. 22 Şubat ta Milli Eğitim Bakanlığı binasında gerçekleşen imza törenine, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ömer Açıkgöz ve diğer ilgililer katıldı. Bakan Ergün, Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü nün (TÜS- SİDE), seminer programları düzenleyeceğini ve müfredat hazırlayarak eğitim programları uygulayacağını aktaran Ergün, Elbette bu tür programları uygulamakla iş bitmiyor. Sonuçlarını da değerlendirmek, programın amacına ulaşıp ulaşmadığını da analiz etmek gerekiyor. TÜSSİDE, hazırladığı raporları Milli Eğitim Bakanlığı ile paylaşacak; bu sürecin tasarımında Milli Eğitim Bakanlığımızın sağlayacağı veriler kullanılacaktır. dedi. Türkiye nin en büyük avantajı genç ve dinamik nüfusu. Nihat Ergün, Türkiye nin genç, büyük ve dinamik nüfusa sahip olmasını ülkenin en büyük avantajı olduğunu, iyi değerlendirilirse büyük bir nimet olacağını söyledi. Ergün, Türkiye için en büyük, en değerli yatırım insana yapılan yatırımdır. Türkiye nin daha müreffeh olmasını istiyorsak, eğitimi hem içerik hem de materyal anlamında zenginleştirmemiz ve onu zirveye çıkarmamız gerekiyor. dedi. Meslek liselerini yeniden güçlendirmek adına önemli adımlar attık. Sanayicilerin birçok yerde, nitelikli eleman bulamamaktan şikayet ettiklerine değinen Ergün, Türkiye gibi işsizliğin yüzde 9 lar seviyesinde olduğu bir ülkede işverenlerin eleman bulamıyor olması, eğitim sistemimizle ilgili önemli bir açığa işaret etmektedir. diye konuştu. Bu çelişkinin izahının,

Çoğunluk olmak, azınlığı yok saymak

Çoğunluk olmak, azınlığı yok saymak AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT İÇİ HAFTALIK BÜLTENİ YIL: 2013 SAYI : 198 22-29-TEMMUZ 2013 İstanbul, geleneksel iftarımızda buluştu Çoğunluk olmak, azınlığı yok saymak anlamına gelmez Ülkedeki

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Mersin Şehir Hastanesi Açılış Töreni nde konuştu

Başbakan Yıldırım, Mersin Şehir Hastanesi Açılış Töreni nde konuştu Başbakan Yıldırım, Mersin Şehir Hastanesi Açılış Töreni nde konuştu Şubat 03, 2017-5:56:00 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Mersin Şehir Hastanesi'nin ve yapımı tamamlanan

Detaylı

YAŞ ta bedelliye olumlu bakıldı

YAŞ ta bedelliye olumlu bakıldı YAŞ ta bedelliye olumlu bakıldı Aralık 05, 2014-3:06:00 Başbakan Davutoğlu, bedelli askerlik konusunun Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) görüşüldüğünü ve olumlu kanaatlerin ifade edildiğini söyledi. Başbakan

Detaylı

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN AĞUSTOS 2016 YIL 1 SAYI 18 09.09.2016 1 UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN SAYI:18 UTSO KOSGEB DESTEKLERİNE DEVAM EDİYOR (03/08/2016) Uzunköprü Ticaret

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Keçiören Metrosu nun Açılış Töreni nde konuştu

Başbakan Yıldırım, Keçiören Metrosu nun Açılış Töreni nde konuştu Başbakan Yıldırım, Keçiören Metrosu nun Açılış Töreni nde konuştu Ocak 05, 2017-4:11:00 Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören Belediyesi önünde düzenlenen metro açılış töreninde yaptığı konuşmada, nüfusu

Detaylı

Mesleki eğitim tanıtım ve işbirliği protokolü

Mesleki eğitim tanıtım ve işbirliği protokolü http://www.iha.com.tr/balikesir-haberleri/mesleki-egitim-tanitim-ve-isbirligi-protokolu-balikesir- 1685591/ Mesleki eğitim tanıtım ve işbirliği protokolü Meslek lisesi Organize Sanayi Bölgesi ile İl Milli

Detaylı

Samsun-Kavkaz Tren Feri Hattı faaliyette

Samsun-Kavkaz Tren Feri Hattı faaliyette Samsun-Kavkaz Tren Feri Hattı faaliyette Şubat 19, 2013-2:34:27 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Samsun-Kavkaz Tren Feri Hattı'na ilişkin, ''Buradan çıkan vagonlar Anadolu'ya,

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile ortak basın toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile ortak basın toplantısında konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile ortak basın toplantısında konuştu Ekim 06, 2017-6:44:00 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile Cumhurbaşkanlığı

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Ankara YHT Garı açılış töreninde konuştu

Başbakan Yıldırım, Ankara YHT Garı açılış töreninde konuştu Başbakan Yıldırım, Ankara YHT Garı açılış töreninde konuştu Ekim 29, 2016-6:32:00 Başbakan Binali Yıldırım, "Bu modern Ankara Tren Garı yap-işlet-devret modeliyle 725 trilyon harcanarak, bu hale geldi.

Detaylı

BAŞBAKAN ERDOĞAN: KOPENHAG SİYASİ KRİTERLERİ NOKTASINDA EĞER HERHANGİ BİR SIKINTI DOĞACAK OLU

BAŞBAKAN ERDOĞAN: KOPENHAG SİYASİ KRİTERLERİ NOKTASINDA EĞER HERHANGİ BİR SIKINTI DOĞACAK OLU BAŞBAKAN ERDOĞAN: KOPENHAG SİYASİ KRİTERLERİ NOKTASINDA EĞER HERHANGİ BİR SIKINTI DOĞACAK OLU Kasım 29, 2006-12:00:00 BAŞBAKAN ERDOĞAN: KOPENHAG SİYASİ KRİTERLERİ NOKTASINDA EĞER HERHANGİ BİR SIKINTI DOĞACAK

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

Başbakan Yıldırım, Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti Başbakan Yıldırım, Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti Ekim 01, 2016-1:20:00 Başbakan Binali Yıldırım, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Seyranbağları Huzurevi

Detaylı

KOBİ ler Nefes alacak / Ankara. TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında hayata

KOBİ ler Nefes alacak / Ankara. TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında hayata 02.12.2016 / Ankara TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında hayata 1/6 geçirilecek olan KOBİ lere Nefes Kredisi için imzalar, Başbakanlık Çankaya Köşkü nde düzenlenen lansman

Detaylı

Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu -1ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK:

Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu -1ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK: Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu -1ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK: -BU FORUM KASIM AYINDA KATAR DA DÜZENLENECEK DÜNYA SOSYAL GÜVENLİK FORUMU NA IŞIK TUTACAKTIR -TÜRKİYE BUGÜN DÜNYANIN

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

İstanbul, AK Parti ile güzel

İstanbul, AK Parti ile güzel İstanbul, AK Parti ile güzel Aralık 05, 2013-5:15:52 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul adayının yine Kadir Topbaş olduğunu söyledi. İstanbul'da iki dönem Büyükşehir Belediye

Detaylı

Şişecam, Yenişehir de dünya genelinde tek lokasyonda kurulu en büyük Cam Kompleksi nin yeni yatırımlarını açtı.

Şişecam, Yenişehir de dünya genelinde tek lokasyonda kurulu en büyük Cam Kompleksi nin yeni yatırımlarını açtı. Basın Bülteni Şişecam, Yenişehir de dünya genelinde tek lokasyonda kurulu en büyük Cam Kompleksi nin yeni yatırımlarını açtı. Şişecam, Yenişehir Cam Kompleksi nde yer alan Anadolu Cam Fabrikası 4. Cam

Detaylı

SIRA SAYISI: 379 TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ. Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Basın ve Enformasyon Alanlarında İşbirliği

SIRA SAYISI: 379 TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ. Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Basın ve Enformasyon Alanlarında İşbirliği TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ YASAMA DÖNEMİ YASAMA YILI 24 3 SIRA SAYISI: 379 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Basın ve Enformasyon Alanlarında İşbirliği Protokolünün

Detaylı

KILIÇDAROĞLU K.MARAŞ'TA

KILIÇDAROĞLU K.MARAŞ'TA KILIÇDAROĞLU K.MARAŞ'TA Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş ın Elbistan İlçesi nde siyaseti sadece insan için yaptıklarını, iktidara gelmeleri halinde terörü sonlandırıp ülkeye huzuru getireceklerini

Detaylı

Erdoğan ve Maduro görüşmesinin ayrıntıları neler?

Erdoğan ve Maduro görüşmesinin ayrıntıları neler? Erdoğan ve Maduro görüşmesinin ayrıntıları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halkın iradesinin üzerinde güç olmadığına inanıyoruz 07.10.2017 / 09:53 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm Latin dostlarımızın barış içinde

Detaylı

AK Parti mazlum coğrafyaların umudu

AK Parti mazlum coğrafyaların umudu AK Parti mazlum coğrafyaların umudu AK Parti İSTANBUL İL BAŞKANIMIZ AZİZ BABUŞCU nun yazısı 03 te 4 te AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT İÇİ HAFTALIK BÜLTENİ YIL: 2013 SAYI : 199 29-TEMMUZ-5 AĞUSTOS

Detaylı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ: -VATANDAŞLAR ALO 170 HATTI SAYESİNDE HER TÜRLÜ SORU VE SORUNLARINI OLDUKLARI YERDEN BİR TELEFONLA ÇÖZEBİLİYORLAR -AÇILAN ÇAĞRI

Detaylı

SIRA SAYISI: 417 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

SIRA SAYISI: 417 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ YASAMA DÖNEMİ YASAMA YILI 26 1 SIRA SAYISI: 417 668 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında

Detaylı

TOPLU KONUTLARIN TEMELİ, 12 ŞUBAT RUHUYLA ATILDI

TOPLU KONUTLARIN TEMELİ, 12 ŞUBAT RUHUYLA ATILDI TOPLU KONUTLARIN TEMELİ, 12 ŞUBAT RUHUYLA ATILDI Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için başlatılan toplu konut projesinin temeli, Sağlık Bakanı

Detaylı

Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014

Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014 Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014 Demokrat Bakış (Kıbrıs) 17 11 2014 www.kibrisinternetgazetesi.com 17 11 2014 EROĞLU, KARTAL BELEDİYE BAŞKANI ÖZ VE TC ESKİ BAKANLARINDAN GÜREL İ KABUL ETTİ CUMHURBAŞKANI EROĞLU,

Detaylı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası. Ocak Ayı Bülteni

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası. Ocak Ayı Bülteni REKTÖR SABRİ GÖKMEN DEN KTSO BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY A VEDA ZİYARETİ Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sabri Gökmen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a veda ziyaretinde bulundu. Görev süresi

Detaylı

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Temmuz 15, 2015-4:50:00 Başbakan Ahmet Davutoğlu, salonda bulunanlara, "Bayrama ulaşmadan önce bir bayramı daha sizlerle yapabilmek için bu atama merasimi gerçekleştirme

Detaylı

SIRA SAYISI: 425 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

SIRA SAYISI: 425 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ YASAMA DÖNEMİ YASAMA YILI 26 2 SIRA SAYISI: 425 674 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (1/760) ve İçtüzük ün 128

Detaylı

SIRA SAYISI: 679 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

SIRA SAYISI: 679 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ YASAMA DÖNEMİ YASAMA YILI 24 5 SIRA SAYISI: 679 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında Üçüncü Taraf Maliyet Paylaşımı Anlaşmasının

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Türkiye genelinde 40 İlçeye Doğalgaz Dağıtım Töreni nde konuştu

Başbakan Yıldırım, Türkiye genelinde 40 İlçeye Doğalgaz Dağıtım Töreni nde konuştu Başbakan Yıldırım, Türkiye genelinde 40 İlçeye Doğalgaz Dağıtım Töreni nde konuştu Kasım 06, 2016-7:47:00 Başbakan Binali Yıldırım, "Erzincan can şehirdir, canların şehridir. Erzincan Türkiye'nin, Erzincan

Detaylı

Güncel Bilgiler. y a y ı n l a r ı

Güncel Bilgiler. y a y ı n l a r ı DÜNYA - SİYASET 2012 yılının Şubat ayında Tunus ta yapılan Suriye nin Dostları Konferansı nın ikincisi Nisan 2012 de İstanbul da yapıldı. Konferansta Esad rejimi üstündeki uluslararası baskının artırılması,

Detaylı

Başbakan Yıldırım, 39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği ne gelen çocukları kabul etti

Başbakan Yıldırım, 39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği ne gelen çocukları kabul etti Başbakan Yıldırım, 39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği ne gelen çocukları kabul etti Nisan 20, 2017-11:17:00 Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde, 26 ülkeden, "39. TRT Uluslararası 23 Nisan

Detaylı

GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ

GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayan "Çanakkale Tanıtım Günleri"nde Gelibolu standı ilgi odağı oldu. Kazan başına

Detaylı

İZMİR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI

İZMİR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI İZMİR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI 26.04.2017 Ekrem DEMİRTAŞ İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı 16 Nisan da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ni getiren Anayasa Değişikliği ile ilgili referandum

Detaylı

SIRA SAYISI: 483 TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ

SIRA SAYISI: 483 TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ YASAMA DÖNEMİ YASAMA YILI 24 3 SIRA SAYISI: 483 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Yemen Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sağlık Alanında İşbirliğine Dair Ek Protokolün Onaylanmasının

Detaylı

AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan Bosna-Hersek te

AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan Bosna-Hersek te AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan Bosna-Hersek te Mart 25, 2008-12:00:00 AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan Bosna-Hersek te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bölücü terör örgütüne yönelik

Detaylı

http://www.yeniasir.com.tr/surmanset/2017/02/21/istihdam-icin-sahaya-indiler Cumhurbaşkanı Erdoğan ın istihdam seferberliği çağrısına Balıkesir den tam destek geldi. Balıkesir Valisi Yazıcı, Sanayi Odası

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Ankara Sincan da halka hitap etti

Başbakan Yıldırım, Ankara Sincan da halka hitap etti Başbakan Yıldırım, Ankara Sincan da halka hitap etti Nisan 14, 2017-7:12:00 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Sincan ilçesi Lale Meydanı'nda mitinge katılarak vatandaşlara hitap

Detaylı

SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu

SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu 28-29 Kasım 2014 - Bursa Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve

Detaylı

En büyük gücümüz teşkilatlarımız

En büyük gücümüz teşkilatlarımız En büyük gücümüz teşkilatlarımız Temmuz 28, 2012-11:30:21 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''10 yıldan beride bu tarihe layık olmak için takımımızın başı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde

Detaylı

Başbakan Yıldırım, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Gemlik-Bursa Kesimi Açılış Töreni nde konuştu

Başbakan Yıldırım, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Gemlik-Bursa Kesimi Açılış Töreni nde konuştu Başbakan Yıldırım, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Gemlik-Bursa Kesimi Açılış Töreni nde konuştu Mart 12, 2017-7:32:00 Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun Gemlik-Bursa kesimi açılış

Detaylı

Baki olan Rabbimiz ve davamızdır

Baki olan Rabbimiz ve davamızdır Baki olan Rabbimiz ve davamızdır Eylül 26, 2014-2:33:00 Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yine böyle bir şölenle inşallah, bir gün biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın bana tevdi ettiği bu görevi bir başka kardeşimize

Detaylı

Başbakan Yıldırım Kütahya Tavşanlı da halka hitap etti

Başbakan Yıldırım Kütahya Tavşanlı da halka hitap etti Başbakan Yıldırım Kütahya Tavşanlı da halka hitap etti Haziran 15, 2016-1:10:00 Başbakan Binali Yıldırım, "14 yılı beraber geçirdik ama bu 14 yılı boşuna geçirmedik. 14 yıl boyunca birçok sorunun üstesinden

Detaylı

Bayraktar Kayıtdışı yüzde 53 ten yüzde 33 e düştü bu bir rekordur

Bayraktar Kayıtdışı yüzde 53 ten yüzde 33 e düştü bu bir rekordur Bayraktar Kayıtdışı yüzde 53 ten yüzde 33 e düştü bu bir rekordur Sosyal Güvenlik Kurum Başkanlığı ve Türkiye Ziraat odaları Birliği tarafından düzenlenen bilgilendirme, toplantısında konuşan Ziraat odaları

Detaylı

Türkmenistan ata yurdumuz

Türkmenistan ata yurdumuz Türkmenistan ata yurdumuz Ağustos 15, 2013-5:41:17 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Türkiye, Türkmenistan'ı ata yurdumuz olarak görüyoruz. Türkmenistan'ın her başarısından en az Türkmenistan kadar büyük

Detaylı

Çalışma hayatında barış egemen olmalı

Çalışma hayatında barış egemen olmalı Çalışma hayatında barış egemen olmalı Ocak 19, 2012-3:31:16 olduğunu belirtti. olduğunu belirterek, ''Bu bakış açısı çerçevesinde diyalog merkezli çalışmalarımızı özellikle son 7 aydır yoğun bir şekilde

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

DTİK TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI. Açış Konuşması. Ömer Cihad Vardan, DEİK Başkanı. 26 Mart 2016, İstanbul

DTİK TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI. Açış Konuşması. Ömer Cihad Vardan, DEİK Başkanı. 26 Mart 2016, İstanbul DTİK TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI Açış Konuşması Ömer Cihad Vardan, DEİK Başkanı 26 Mart 2016, İstanbul Sayın Başbakan Yardımcılarım; Bakanlarım; Saygıdeğer Protokol; Çok Değerli Başkanlar; Dünyanın dört

Detaylı

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.06.2015 Haziran ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 42 adet Kapasite Raporu, 10 adet

Detaylı

SİRKÜLER İstanbul, Sayı: 2015/140 Ref: 4/140

SİRKÜLER İstanbul, Sayı: 2015/140 Ref: 4/140 SİRKÜLER İstanbul, 02.09.2015 Sayı: 2015/140 Ref: 4/140 Konu: STRATEJİK YATIRIMLARA DAİR YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTIR 27.08.2015 tarih ve 29458 sayılı Resmi Gazete

Detaylı

ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK

ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Karadeniz bölgesinde gerçekleştirdiği resmi açılış töreninin bir etabını da Artvin de yaptı. Valilik Meydanı

Detaylı

Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti

Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti Türkiye Sutopu Federasyonu na bağlı Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü sporcuları, elde ettikleri başarının ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Detaylı

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA İLGİLİ HER BİREYİN VE TOPLUMUN BİR TAKIM ÇALIŞMALARDA BULUNMASI

Detaylı

Türkiye'de 3 Ay OHAL İlan Edildi

Türkiye'de 3 Ay OHAL İlan Edildi Türkiye'de 3 Ay OHAL İlan Edildi Erdoğan, "OHAL uygulaması kesinlikle demokrasiye, hukuka ve özgürlüklere karşı değildir" dedi. 21.07.2016 / 09:56 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından

Detaylı

SIRA SAYISI: 587 TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuveyt Devleti Hükümeti Arasında Yükseköğretim ve Bilimsel

SIRA SAYISI: 587 TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuveyt Devleti Hükümeti Arasında Yükseköğretim ve Bilimsel TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ YASAMA DÖNEMİ YASAMA YILI 24 4 SIRA SAYISI: 587 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuveyt Devleti Hükümeti Arasında Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Alanında İşbirliği Anlaşmasının

Detaylı

Vizyon Siyasi Kalkınma Merkezi tarafından düzenlenen Filistin Ulusal Projesi Görüşler ve Perspektifler Sempozyumu Filistin in çeşitli kesimlerinden

Vizyon Siyasi Kalkınma Merkezi tarafından düzenlenen Filistin Ulusal Projesi Görüşler ve Perspektifler Sempozyumu Filistin in çeşitli kesimlerinden Neler Yaptık? Vizyon Siyasi Kalkınma Merkezi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayesinde 15 16 Eylül 2015 tarihleri

Detaylı

İl başkanlarına hükümetin tarım politikalarını anlattı

İl başkanlarına hükümetin tarım politikalarını anlattı İl başkanlarına hükümetin tarım politikalarını anlattı Mart 08, 2012-7:46:36 Bakan Eker, tarımın zannedildiği gibi sadece üreticilerle değil, gıdadan dolayı toplumun tamamını ilgilendiren bir konu olduğunu,

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sonrası basın çadırını ziyaret etti

Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sonrası basın çadırını ziyaret etti Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sonrası basın çadırını ziyaret etti Ekim 23, 2016-8:39:00 Başbakan Binali Yıldırım, "Peşmerge güçleri Başika kasabasını DEAŞ'tan temizlemek için

Detaylı

BAŞBAKAN ERDOĞAN İRAN DA BAŞBAKAN ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI AHMEDİNEJAD, DİNİ LİDER HAMANE

BAŞBAKAN ERDOĞAN İRAN DA BAŞBAKAN ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI AHMEDİNEJAD, DİNİ LİDER HAMANE BAŞBAKAN ERDOĞAN İRAN DA BAŞBAKAN ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI AHMEDİNEJAD, DİNİ LİDER HAMANE Aralık 03, 2006-12:00:00 BAŞBAKAN ERDOĞAN İRAN DA BAŞBAKAN ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI AHMEDİNEJAD, DİNİ LİDER HAMANEY

Detaylı

"Down Şefler Türkiye Projesi"

Down Şefler Türkiye Projesi "Down Şefler Türkiye Projesi" Proje kapsamında 11 ilde 27 down sendromlu genç aşçılık eğitimi alacak - Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: - "Biz doğuştan gelen ya da sonradan olan hiçbir farklılaşmayı

Detaylı

KALKINMA BANKALARI ARASINDA İŞBİRLİĞİ

KALKINMA BANKALARI ARASINDA İŞBİRLİĞİ BASINDAN EKONOMİ HABERLERİ 24 MAYIS 2016 SALI KIBRIS GENÇ TV (23.05.2016) KALKINMA BANKALARI ARASINDA İŞBİRLİĞİ Kalkınma Bankası'nın Türkiye Kalkınma Bankası ile yürüttüğü Teknik İşbirliği Programı kapsamında;

Detaylı

6. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu İzmir de Başladı

6. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu İzmir de Başladı 6. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu İzmir de Başladı Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı(ISSA) işbirliği ile Stratejik İnsan Kaynakları Politikaları ve İyi Yönetişim

Detaylı

İSTE (Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi), DENİZCİLİK EĞİTİM KONSEYİ ile demir aldı!

İSTE (Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi), DENİZCİLİK EĞİTİM KONSEYİ ile demir aldı! İSTE (Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi), DENİZCİLİK EĞİTİM KONSEYİ ile demir aldı! Türkiye ve Kıbrıs'ta lisans düzeyinde denizcilik eğitimi veren 20 Üniversitenin yanı sıra Ulaştırma,

Detaylı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi nde düzenlenen basın toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi nde düzenlenen basın toplantısında konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi nde düzenlenen basın toplantısında konuştu Ağustos 21, 2017-1:53:00 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde

Detaylı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Faaliyet Raporu BAŞKANDAN Odamızın kurumsal yapısı ve yarım asırlık tarihinden elde ettiği tecrübe ve birikim sayesinde, son derece sağlam temeller üzerinde yapılanmıştır.

Detaylı

Onlar konuşur, AK Parti yapar

Onlar konuşur, AK Parti yapar Onlar konuşur, AK Parti yapar Nisan 21, 2015-8:15:00 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin vadettiği şeyleri kesinlikle yapacağının altını çizdi. Davutoğlu, Ankara Atatürk Spor

Detaylı

- SOSYAL GÜVENLİK KURUMU NUN SAĞLIK ALANINDA ÜSTLENDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BULUNMAKTADIR

- SOSYAL GÜVENLİK KURUMU NUN SAĞLIK ALANINDA ÜSTLENDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BULUNMAKTADIR SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan 3. Yaş Baharı Kongresine Katıldı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: - SOSYAL GÜVENLİK KURUMU NUN SAĞLIK ALANINDA ÜSTLENDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BULUNMAKTADIR

Detaylı

KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI LOBİ FAALİYETLERİ TAKİP LİSTESİ

KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI LOBİ FAALİYETLERİ TAKİP LİSTESİ S.NO TARİH KONU İLETİŞİME GEÇİLEN/GÖRÜŞ BİLDİRİLEN MAKAM SONUÇ GÖZDEN GEÇİRMEYE YÖNELİK DEĞERLENDİRME 1 10/01/2017 6802 Sayılı Gider Vergisi Kanunu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hukuk Müşavirliğimiz

Detaylı

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı.

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. 2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. Binanın açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul

Detaylı

SGK 4. Olağan Genel Kurulu ÇSG Bakanı Süleyman Soylu nun Başkanlığında Gerçekleştirildi

SGK 4. Olağan Genel Kurulu ÇSG Bakanı Süleyman Soylu nun Başkanlığında Gerçekleştirildi SGK 4. Olağan Genel Kurulu ÇSG Bakanı Süleyman Soylu nun Başkanlığında Gerçekleştirildi Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) 4. Olağan Genel Kurulu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı(ÇSGB) Süleyman Soylu nun ev

Detaylı

31 Mayıs 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : BAKANLAR KURULU KARARI

31 Mayıs 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : BAKANLAR KURULU KARARI 31 Mayıs 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28663 BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2013/4748 Ekli Kalkınma Ajansları Kalkınma Kurullarına Temsilci Gönderecek Kurum ve Kuruluşların Belirlenmesi ve Bazı

Detaylı

EVDE ÇOCUK BAKIM PROJESİNİN TANITIMI İZMİR DE GERÇELEŞTİRİLDİ.

EVDE ÇOCUK BAKIM PROJESİNİN TANITIMI İZMİR DE GERÇELEŞTİRİLDİ. EVDE ÇOCUK BAKIM PROJESİNİN TANITIMI İZMİR DE GERÇELEŞTİRİLDİ. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) ve Avrupa Birliği (AB) ile ortaklaşa finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından

Detaylı

Yaşam Boyu Öğrenme, Araştırma ve Uygulama Merkezi nin ilk şubesi Bodrum da

Yaşam Boyu Öğrenme, Araştırma ve Uygulama Merkezi nin ilk şubesi Bodrum da Yaşam Boyu Öğrenme, Araştırma ve Uygulama Merkezi nin ilk şubesi Bodrum da Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesi, Bodrum Ticarete Odası ve Bodrum Belediyesinin katkıları ile tamamlanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-5 Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar 5 Yılda Modern Hale Dönüşecek Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu hedefinin Karabağlar ı

Detaylı

SGK Başkanı, Naci Şahin Konferans Salonu Açılışını Yaptı

SGK Başkanı, Naci Şahin Konferans Salonu Açılışını Yaptı SGK Başkanı, Naci Şahin Konferans Salonu Açılışını Yaptı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -PERSONEL ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI ÖNEMSİYORUZ SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKAN YARDIMCISI MURAT

Detaylı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü nün Yatırımlarının da İçinde Olduğu 151 Tesisin Açılışı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü nün Yatırımlarının da İçinde Olduğu 151 Tesisin Açılışı Yapıldı 1 Meteoroloji Genel Müdürlüğü nün Yatırımlarının da İçinde Olduğu 151 Tesisin Açılışı Yapıldı Orman ve Su İşleri Bakanlığımız 22 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın teşrifleriyle

Detaylı

BURDUR VE ISPARTA OSB LERİ İÇİN ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMI İLK ADIM ATILDI

BURDUR VE ISPARTA OSB LERİ İÇİN ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMI İLK ADIM ATILDI AĞUSTOS 2017 Bülten 4 AĞUSTOS 2017 BURDUR VE ISPARTA OSB LERİ İÇİN ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMI İLK ADIM ATILDI Burdur 1 inci, 2 inci Organize Sanayi Bölgesi ve Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :15. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :5. Syf. SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :5. Syf. Sportmen ilavesi Sayfası :2. Syf Sayfası :31. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZTO dan Selvitopu ve ekibine

Detaylı

B. ARINÇ A. BABACAN Y. AKDOĞAN N. KURTULMUŞ Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı

B. ARINÇ A. BABACAN Y. AKDOĞAN N. KURTULMUŞ Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü 20 Haziran 2015 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29392 BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2015/7726 5544 sayılı Meslekî Yeterlilik Kurumu Kanunu

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Gençlik te İlköğretim Haftası. 1. Sınıf Okula Uyum Haftası. 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı

İÇİNDEKİLER. Gençlik te İlköğretim Haftası. 1. Sınıf Okula Uyum Haftası. 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı İÇİNDEKİLER Gençlik te İlköğretim Haftası 1. Sınıf Okula Uyum Haftası 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı Sosyal Etkinlik Tanıtım Programı Şehit ve Gazilere Vefa Ziyareti İngilizce Etkinliğimiz

Detaylı

MARUF VAKFI İSLAM EKONOMİSİ ENSTİTÜSÜ AÇILDI

MARUF VAKFI İSLAM EKONOMİSİ ENSTİTÜSÜ AÇILDI MARUF VAKFI İSLAM EKONOMİSİ ENSTİTÜSÜ AÇILDI Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Maruf Vakfı Genel Merkezinin Açılışına Katıldı. Maruf Vakfı Genel Merkez açılışı, Vakfımızın Zeytinburnu ndaki merkezinde

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI E- BÜLTEN 2017 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (24.02.2017-30.03.2017) Oda Meclisimizin 30 Mart 2017 tarih ve 49 sayılı toplantısının gündeminde yer alan, Yönetim

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 Yılı Faaliyet Raporu Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Oda Faaliyetlerimiz 69 Slayt 31.01.2014 AB Slovenia Projesi Denetimi 03.01.2014 Belediye Başkan Adayı Kazım

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Otonomi Açılış Töreni nde konuştu

Başbakan Yıldırım, Otonomi Açılış Töreni nde konuştu Başbakan Yıldırım, Otonomi Açılış Töreni nde konuştu Aralık 02, 2016-2:37:00 Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa'nın en büyük otomotiv ticaret merkezi Otonomi'nin açılışında yaptığı konuşmada, başkentin gelişimine,

Detaylı

Değerli İhracatçılar, Değerli Basın Mensupları,

Değerli İhracatçılar, Değerli Basın Mensupları, Sayın Başbakanım, Değerli Bakanlarım, Değerli İhracatçılar, Değerli Basın Mensupları, 26 ihracatçı sektörümüzdeki, 61 bin ihracatçımızın temsilcisi Türkiye İhracatçılar Meclisi nin Sektörler Toplantısı

Detaylı

8. Kamu Yönetimi Sempozyumu

8. Kamu Yönetimi Sempozyumu 8. Kamu Yönetimi Sempozyumu Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Türkiye Belediyeler Birliği nin işbirliği ile Yönet imi Sempoz yumu Antakya Ottoman Palace ta çok sayıda davetlinin katılımı

Detaylı

AKADEMİK ZAMMI ADIMDA ALDIK

AKADEMİK ZAMMI ADIMDA ALDIK AKADEMİK ZAMMI ADIMDA ALDIK BİR SORUNU DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK Üniversitelerde idari ve akademik personeli bir bütün olarak görüyoruz. 666 Sayılı KHK ile idari personelin ek ödeme oranlarında artış gerçekleştirilirken,

Detaylı

2. GENEL BİLGİLER TABLOSU (2012)

2. GENEL BİLGİLER TABLOSU (2012) T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI 2013 A. MISIR GENEL BİLGİLERİ 1. HARİTA ve BAYRAK 2. GENEL BİLGİLER TABLOSU (2012) Nüfusu : 85 milyon Yüzölçümü : 1.001.450 km 2 Dil : Arapça Din : Sünni Müslüman %90, Kıpti %9,

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :8. Syf Sayfası :11. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Meslekdaşlardan Selvitopu na Ziyaret Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yönetimi, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin

Detaylı

İsterlerse Hristiyan öğrencilerimize de din kültürü sorusu sorabiliriz

İsterlerse Hristiyan öğrencilerimize de din kültürü sorusu sorabiliriz Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, 8. sınıf öğrencilerinin girdiği ortak sınavlara ilişkin, "Sınav sonuçlarını, ocak ayının ilk haftası, hatta şunu söyleyebilirim, 2 Ocak Cuma 18.00'de

Detaylı

BİMEKS B.B.Bodrumspor a Teknoloji Sponsoru Oldu

BİMEKS B.B.Bodrumspor a Teknoloji Sponsoru Oldu BİMEKS B.B.Bodrumspor a Teknoloji Sponsoru Oldu B.B. Bodrumspor ile Ortakent Yahşi mahallesinde bulunan Bimeks Teknoloji Mağazaları arasında sponsorluk anlaşması yapıldı. B.B. Bodrumspor un Gümbet Mahallesinde

Detaylı

http://www.tv100.com.tr/guclu-sanayi-guclu-balikesir/12798/ SANAYİCİLER GÖNEN DE BİR ARAYA GELDİ Hem Türkiye hem de Balıkesir in 2023 hedeflerini gerçekleştirmesi için yoğun çaba sarfeden Balıkesir sanayicisi

Detaylı

İZMİR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI 30.09.2015

İZMİR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI 30.09.2015 İZMİR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI 30.09.2015 Ekrem DEMİRTAŞ İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Her gün gelen şehit haberlerine YETER İki yıldır bitmeyen seçim maratonuna YETER Siyasetçilerin

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA Aşağıdaki sorularımın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik tarafından yazılı olarak Aşağıdaki sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı tarafından yazılı olarak Aşağıdaki sorularımın

Detaylı

MAHÇİÇEK TEN 2015 MÜJDELERİ

MAHÇİÇEK TEN 2015 MÜJDELERİ MAHÇİÇEK TEN 2015 MÜJDELERİ Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçede görev yapan 128 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek 2014 ün değerlendirmesini yaptı. Geride kalan yılı birbirinden güzel

Detaylı

15 Ekim 2014 Genel Merkez

15 Ekim 2014 Genel Merkez ÇİN Yatırım Fırsatları Paneli 15 Ekim 2014 Genel Merkez İş Dünyamızın Saygıdeğer Mensupları, Değerli MÜSİAD üyeleri, Değerli Basın Mensupları, Toplantımıza katılımından dolayı teşekkür ediyor, Sizleri

Detaylı

Özgürlükleri daha da güçlendirmek istiyoruz

Özgürlükleri daha da güçlendirmek istiyoruz Özgürlükleri daha da güçlendirmek istiyoruz Kasım 09, 2013-11:57:28 anda bulunduğu noktadan asla geri gitmez" dedi. anda bulunduğu noktadan asla geri gitmez, bunun teminatı AK Parti ve AK Parti hükümetleridir"

Detaylı

Genel Müdürümüz Sayın İsmail GÜNEŞ Isparta ve Burdur da Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimine İştirak Etti

Genel Müdürümüz Sayın İsmail GÜNEŞ Isparta ve Burdur da Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimine İştirak Etti 1 Genel Müdürümüz Sayın İsmail GÜNEŞ Isparta ve Burdur da Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimine İştirak Etti Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Isparta ve Burdur da açılış ve temel

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 25.08.2016 2016 Ağustos Ayı Faaliyet Raporu 25 Temmuz 25 Ağustos 2016 Tarihleri Arasında Odamızca Gerçekleştirilen Faaliyetler 15 Temmuz da milli iradeye yönelik yapılan

Detaylı