Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"

Transkript

1

2 OTOPARK YÖNETİMİ Araçlar bir yerden başka bir yere hareket ettiklerinde, varış noktalarında park etmek zorundadırlar. Bu durum da seyahatin (talebin) yönetilmesi gerekliliğini, ortaya çıkarmaktadır. Başlangıç noktası ne olursa olsun birbirleriyle iç içe geçmiş bu iki konu, kentiçi ulaştırma problemlerinin ana çözüm noktasında durmaktadırlar. İşte bu nedenle, ülkemizde Otopark Yönetimi yeni bir kavram ve çalışma alanı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle alt yapısını tamamlamış gelişmiş ülkelerde, üzerinde önemle durulan Otopark Yönetimi kavramı; park imkânlarının daha verimli kullanımıyla sonuçlanan çeşitli politikalar ve programlara dayanmaktadır. Otopark yönetimi, mevcut otopark planlama uygulamalarıyla ilgili problemleri araştırmakta, otopark tesislerinin maliyetlerini ve geliştirilen yöntemlerle elde edilebilecek kazançları tartışmakta, özel otopark yönetimi stratejilerini ve bunların nasıl uygulanabileceğini açıklamaktadır.

3 TAVG OTOPARK YAPIM YATIRIM VE İŞLETME AŞ. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kentteki trafik ve parklanma sorununa çözüm getirmek amacıyla hazırladığı otopark ihalelerinden 16 tanesini kazanarak sektöre adım atan TAV G Otopark Yapım Yatırım ve İşletme A.Ş., 2008 yılının Nisan ayında kurulmuştur. Şirketin temel faaliyet alanı otopark inşaatı ve otopark işletmeciliği olarak iki ana grupta toplanmıştır. TAV G Otopark Yapım Yatırım ve İşletme A.Ş., faaliyete geçirdiği modern otoparkları T-Park markası altında 7/24 hizmet verecek şekilde müşteri memnuniyeti odaklı, ekonomik ve güvenli otoparklar olarak işletmektedir. Teknolojinin verdiği en son imkanlarla donatılan T- Park'larda; bariyer ve plaka tanıma sistemi, CCTV kaydı ve güvenlik hizmeti, yangın söndürme, gaz algılama ve havalandırma sistemleri bulunmaktadır. TAV G Otopark Yapım Yatırım ve İşletme A.Ş., ülkemize modern, güvenli ve çevresine duyarlı otoparklar kazandırmayı, ayrıca halkımızda otopark kullanım alışkanlığı oluştumayı hedeflemektedir. Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip, sağduyulu, yeniliklere açık ve dinamik kadrosuyla, bulunduğu konumu sürekli geliştirmeyi hedefleyen T-Park; girişimci, nitelikli ve önder bir kuruluş olarak Türkiye'de otopark işletmeciliğinin markası olmayı amaçlamaktadır.

4 VİZYONUMUZ Başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde, otopark inşaatı ve işletmeciliğinde nitelikli ve lider marka olmak. MİSYONUMUZ Kentleşmenin ve araç sayısının her geçen gün arttığı şehirlerde öncelikle trafik sıkışıklığının giderilmesine katkıda bulunmak. Çevresel şartlar göz önünde bulundurularak doğaya saygılı, bölgenin sosyo ekonomik özelliklerine önem veren ve faaliyet göstereceği bölgeye katma değer sağlayacak otoparklar inşa etmek. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan, modern, güvenli otopark işletmeleri yaratarak, performans ve karlılığını sürekli arttıran bir şirket olmak.

5 KURUMSAL DEĞERLERİMİZ Profesyonellik İşimizi en üst düzeyde özenle ve yüksek standartlarda yapar ve işimizle ilgili gelişmeleri yakından izleriz. Çalışma yaşamımızdaki tüm ilişkilerde işle ilgili öncelikleri dikkate alırız. Saygı İnsana, çevreye ve yasalara saygıyı ön planda tutarak, etik kurallar içinde hareket etmeyi temel gereklilik olarak benimseriz. Tüm çalışmalarımızda dürüst, şeffaf, adil ve sorumlu davranırız. Dinamizm Dinamik ve esnek çalışmayı ilke olarak benimseyen bizler, koşullar ne olursa olsun sonuç odaklı ve hızlı çalışırız. Çevreyi ve koşulları sürekli inceleyerek, değişime zamanında yanıt veririz. Yenilikçilik Müşteri memnuniyetini temel alarak tüm süreçlerde sürekli gelişim ve yenilik fırsatları yaratırız. Farklılığın, yenilikçi uygulamalarla ortaya çıktığının bilincinde olarak sunduğumuz hizmetin; çağdaş ve yaratıcı olması için çaba gösteririz. Ekip Çalışması İşbirliği, karşılıklı bağlılık, uzmanlık ve bilgi paylaşımının başarının temeli olduğunun bilinciyle, ekip çalışmasını kişisel başarının da garantisi olarak görür ve tüm çalışmalarda ekip çalışmasını destekleriz.

6 HAVALİMANI İŞLETMELERİMİZ TAV Havalimanları Holding AŞ. yurtiçinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Alanya gibi önemli şehirlerimizde, yurtdışında ise Tunus, Makedonya ve Gürcistan da havalimanı işletmelerine sahiptir. Yılda ortalama 42 milyon kişinin kullandığı bu havalimanlarındaki otoparkları TAV kendisi işletmektedir. ATATÜRK HAVALİMANI Kapalı otopark kapasitesi araç Açık otopark kapasitesi araç Yılda araca hizmet vermektedir. ESENBOĞA HAVALİMANI Kapalı otopark kapasitesi araç Yılda araca hizmet vermektedir. ADNAN MENDERES HAVALİMANI Kapalı otopark kapasitesi araç Yılda araca hizmet vermektedir.

7 İLK T-PARK İlk T-Park olan, T-Park Emniyet Evleri, İstanbul ili Kağıthane ilçesi sınırlarında yer almakta olup, gözde iş merkezlerinin bulunduğu mevkide Saphirre ve Mövenpick otelin arasına konumlanmıştır. 4 Levent Metro istasyonuna yürüme mesafesinde olup; aracını park edip metroyu kullanmak isteyen kişilere, çevre hane ve işyerlerindeki otomobil sahiplerine hizmet vermektedir. T-Park Emniyet Evleri; 285 araç kapasitesine sahip mavi, kırmızı, yeşil ve sarı olmak üzere 4 parklanma katından meydana gelmektedir. Kullanıcıların rahatlığı için; çizgilerle belirlenmiş park cepleri, temiz hava için karbonmonoksit algılama detektörlü jetfan sistemi, modern bay ve bayan tuvaletleri, düzenli bakım ve temizlik işleri mevcuttur.

8 Kullanıcılarına son teknolojiyle donatılmış ve güvenli bir parklanma hizmeti sunan T-Park Emniyet Evleri'nde, araç ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak amacıyla; kapalı devre kamera (CCTV) sistemiyle izleme, 24 saat güvenlik personeli ile koruma, araçlara hasar ve hırsızlık sigortası, sensörlü iç aydınlatma, yangın güvenlik sistemi (springler), gaz alarm sistemi ve otopark dahili anons sistemi mevcuttur. Kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına karşılık verecek konforun sağlandığı T-Park Emniyet Evleri'nde; modern otopark konseptinde bulunması gereken, araç sahipleri için temizlik, bakım ve koruma ürünleri ile bunlara ilişkin uygulama hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir oto kuaförü ve müşterilerin kurutemizleme hizmeti ihtiyacına karşılık verebilmek amacıyla kuru temizleme standı bulunmaktadır. Otoparkın üst katında sağlık ocağı, muhtarlık ve yiyecek içecek hizmeti verebilecek ticari alanlar mevcuttur.

9 Devam Eden Projeler Fatih Muratpaşa Otoparkı Toplam İnşaat Alanı : 8039,36 Kat Sayısı : 4 Araç Kapasitesi : 234 Fatih İskenderpaşa Otoparkı Toplam İnşaat Alanı : 7325,1 Kat Sayısı : 3 Araç Kapasitesi : 241 Planlanan Yatırımlar Bahçelievler Fetih Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 11533,58 Araç Kapasitesi: 322 Fatih Hocaüveyz Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 12406,77 Araç Kapasitesi: 404 Fatih Ördekkasap Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 2000 Araç Kapasitesi: 200 Şişli Ahi Evren Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 4537,7 Araç Kapasitesi: 315 Şişli Kuştepe Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 4537,7 Araç Kapasitesi: 140 Beşiktaş Gayrettepe Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 11321,53 Araç Kapasitesi: 272 Şişli Yeşilce Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 700 Araç Kapasitesi: 100 Kadıköy Caferağa Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 700 Araç Kapasitesi: 100 Kağıthane Sanayi Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 3000 Araç Kapasitesi: 100 Ümraniye Atatürk Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 3000 Araç Kapasitesi: 150 Beykoz Kavacık Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 9987,23 Araç Kapasitesi: 308 Bakırköy Ataköy Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 6953,2 Araç Kapasitesi: 272 Kağıthane Hürriyet Otoparkı Toplam İnşaat Alanı: 3500 Araç Kapasitesi: 150

10 FAALİYET ALANLARIMIZ Yeraltı Katlı Otoparklar Üstü yeşil alan olarak düzenlenip yer altına inşa edilen yeraltı otoparklar, aynı zamanda daha iyi bir çevresel atmosfer oluşturur. Yerüstü Katlı Otoparklar Yerüstünde inşa edilen yerüstü katlı otoparklar, küçük alandan azami ölçüde yararlanma fırsatı sunarken, şehir imajına uygun modern görünümleriyle dikkat çekerler. Tünel Tipi Otoparklar Tünel tipi otoparklar, trafik yoğunluğu ve park sıkıntısı yaşanan büyük ana caddelerde özellikle kısa süreli park için en uygun çözümdür. Otomatik Otoparklar Tam otomatik otoparklar, yeraltında ve insansız olarak işleyen otoparklardır. Özellikle yoğun ve dar caddelerde zeminaltı park için etkin çözümdür.

11 OTOPARK KRİTERLERİMİZ Elektronik Giriş-Çıkış Bariyer Sistemleri Plaka Tanıma Sistemi (LPR) Manuel ve Otomatik Ödeme İstasyonları Biletli ve Abonman Müşteri Yönetimi Parklanma ve Gelir Raporlama Sistemleri Otopark Otomasyon Sistemi (Boş/Dolu) Cadde ve Sokak Yönlendirme Sistemleri 7/24 Güvenlik Personeli Kapalı Devre Kamera Sistemi (CCTV) Yangın Alarm Sistemi Sprinkler Gaz Algılama Sistemi Kaza ve Hasar Sigortası Modern Dış Görünüm Tasarımı Peyzaj Düzenlemesi Engelli Park Cepleri Bisiklet ve Motorsiklet için Özel Park Alanları Yaya Hareketleri için Geniş Alanlar Modern Tuvalet, Asansör ve Yaya Çıkışları Temiz Hava (CO) Jetfan Sistemi Modern Tasarıma Sahip Ödeme Noktası Düzenli Temizlik Bakım&Onarım

12 T-PARK TA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ Elektronik Giriş/Çıkış Bariyer Sistemleri Aracın otopark girişine geldiğinde, metal dedektör (loop) ile algılanması, giriş zamanına yönelik bilgilerin bilet makinası sayesinde üretilerek giriş bariyerinin açılmasıyla başlayan süreci yöneten sistemdir. Ödemesi yapılmış biletle çıkış noktasına gelindiğinde bilet makinası tarafından otomatik kontroller gerçekleştirilerek çıkış bariyeri kalkar ve aracın çıkışı sağlanır. Bu sistem hem otopark gelirlerinin kontrolü hem de güvenlik açısından çok önemlidir. Plaka Tanıma Sistemi (LPR) Aracın giriş noktasında metal dedektör (loop) üzerindeyken, plaka bilgilerinin fotoğrafını çeken, bu bilgiyi otopark sistemi üzerinde saklayan ve çıkışta eşleştirerek doğru plaka ve doğru bilet onayını veren sistemdir. Bu sistem sayesinde otoparka giriş yapan araçların plaka ve saat bilgileri arşivlenirken çıkış esnasında olabilecek hata ve çalıntı gibi olumsuz durumların önüne geçilir.

13 Manuel Ödeme İstasyonları Ödeme noktasına kurulan ve bir kasiyer yönetiminde ödemelerin otomatik olarak hesaplanıp, tahsil edildiği sistemdir. Gelir kayıplarının önlemek amacıyla kullanılan önemli bir sistemdir. Otomatik Ödeme İstasyonları Otopark müşterilerinin ödemelerini, kredi kartı ve ya nakit olarak; kasiyere gereksinim duymadan kendilerinin gerçekleştirdiği sistemlerdir. Biletli ve Abone Müşteri Yönetimi Biletli araçların saat bazında ve abone müşteri kartlarının dönemsel takibinin ve ücretlendirilmesinin yapılmasını sağlayan sistemdir. Parklanma ve Gelir Raporlama Sistemi Günlük, aylık, yıllık ve ya istenilen dönemlere ait, müşteri, araç ve gelir bilgilerinin raporlandığı sistemdir.

14 Otopark Yönlendirme Sistemi (Boş/Dolu) Otopark kat ve koridorlarında park cepleri hakkında dolu boş bilgisi veren ışıklı yönlendirme sistemidir. Cadde ve Sokak Yönlendirme Sistemi Otopark dışı bölgelerde doluluk oranlarıyla ilgili bilgi veren ekranlardan oluşan sistemdir.

15 T-PARK TA GÜVENLİK 7/24 Güvenlik Personeli Otopark giriş noktalarında araç altı ve içi güvenlik taramasını yapan, otopark içinde ise araçların cam, kapı kontrolünü gerçekleştiren ve hırsızlık gibi olaylar için önlem alan, oluşabilecek kaza, hasar gibi durumların ilk tespitini yaparak otoparkın güvenliğini 7/24 sağlayan kişilerdir. Kapalı Devre Kamera Sistemi Otoparkın işletme ve güvenlik açısından sürekli takibinin yapıldığı ve gerektiğinde geriye dönük izlemelerin yapıldığı sistemdir.

16 Yangın Alarm Sistemi Otopark içindeki duman ve ısı bilgisini alarak gerekli durumlarda alarm üreten sistemdir. Sprinkler Yangın alarm sisteminden gelen bilgiye göre, içinde tuttuğu mevcut suyu daha önceden planlanan senaryoya göre boşaltan ve yangına müdahleyi yapan sistemdir. Gaz Algılama Sistemi Otopark içinde egzoz gazı ölçümünü gerçekleştiren sistemdir. Jetfan Sistemi Gaz algılama sisteminden gelen yüksek egzoz gazı bilgisinden sonra otopark genel alanlarına taze hava veren sistemdir. Anons Sistemi Olağan ve olağan dışı durumlarda otoparktaki müşterileri yönlendirmek için kullanılan sistemdir.

17 Kaza ve Hasar Sigortası Otopark içindeki araçlarda oluşabilecek hasarların müşteriye geri ödenmesi amacıyla otoparklarda geniş kapsamlı sigorta hizmeti bulunmaktadır.

18 T-PARK TA KONFOR Modern Dış Görünüm Tasarımı Otoparklar mimari proje aşamasındayken dış çevresiyle uyumlu ve etrafında yaşayan çevre halkını rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Peyzaj Düzenlemesi Otoparkların üstü veya çevresi peyzaj düzenlemesi ile yeşillendirilerek doğaya katkı sağlanmaktadır.

19 Engelli Park Cepleri Otopark kapasitesinin %5 i engelli müşteri araçlarına tahsis edildiği gibi, yaya giriş çıkışı ve asansörler engelli müşterilerin kullanımına uygun şekilde düzenlenmektedir. Bisiklet ve Motorsiklet İçin Özel Park Alanları Otoparkın belli bölümlerinde 2 tekerlikli araçlar için özel aparatlar yardımıyla park alanları oluşturulmaktadır.

20 Yaya Hareketleri İçin Geniş Alanlar Otopark içerisinde araçların yayalarla temasını engelleyecek, geniş yürüyüş yolları tasarlanmaktadır. Modern Tuvalet, Asansör ve Yaya Çıkışları Modern Tasarıma Sahip Ödeme Noktası Düzenli Temizlik ve Bakım&Onarım

21 GELİRLER Biletli Gelirleri Saatlik ve günlük araç giriş çıkış biletlerinin ücretlendirilmesinden elde edilen gelirlerdir. Dönemsel Abonelik Gelirleri Haftalık, aylık ve yıllık dönemsel müşteri gelirleridir. Vale Park Gelirleri Müşterilerin araçlarının otopark dışında karşılanması ve belirlenen noktalarda geri teslim etme hizmeti karşılığında elde edilen gelirlerdir.

22 Reklam Gelirleri Otopark içinde daha önceden montajı yapılan panoların veya bariyer, duvar, zemin gibi alanların reklam amacıyla kiralanması ile elde edilen gelirlerdir. Ayrıca otopark bileti ve abonman kartı gibi materyallerin üzerinede reklam alınarak ek reklam geliri oluşturulmaktadır.

23 ALT KİRACILIK GELİRLERİ Oto Yıkama Oto Kuaför ve Aksesuar Otopark abonelerine ve dışarıdan gelen müşterilere sunulan fırçasız, süngersiz, cilalı yıkama, detaylı iç ve dış temizlik, mini onarım ve aksesuar satışından elde edilen gelirlerdir. Kuru Temizleme Müşterilerin kurutemizleme ihtiyacının giderilmesi için, otopark alanında, belirli bir noktada stand veya ofis kiralanmasıyla elde edilen gelirdir.

24 Lostra Müşterilerin ayakkabı bakım ve onarım ihtiyaçlarını karşılamak üzere kiralanan alan ya da ofisten elde edilen gelirdir. Anahtarcı Müşterilerin anahtar ve çilingir hizmeti ihtiyaçları karşılamak üzere kiralanan alan ya da ofisten elde edilen gelirdir.

25 SONUÇ Otopark yönetimi, mevcut otopark planlama uygulamalarıyla ilgili problemleri araştırmakta, otopark tesislerinin maliyetlerini ve geliştirilen yöntemlerle elde edilebilecek kazançları tartışmakta, özel otopark yönetimi stratejilerini ve bunların nasıl uygulanabileceğini açıklamaktadır. Otopark işletmeciliği, kentleşmenin ve araç sayısının hızla arttığı günümüzde, trafik sıkışıklığının giderilmesine ve parklanma sorununun çözümüne yardımcı olmak amacıyla ülkemizde yeni oluşmaya başlayan bir iş koludur. Günümüzde otopark işletmeleri, araçların yanı sıra müşterilere de hizmet verebilecek birer yaşam merkezi haline dönüşmektedir. Otopark işletmeciliği, araç gelirlerinin yanı sıra oluşturulabilecek alt kiracılık gelirleriyle önümüzdeki zamanlarda daha da karlı bir yatırıma dönüşecektir.

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı kurum profili 2009 içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Havalimanı İşletmeciliği 40 Bağlı

Detaylı

Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011

Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011 Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011 1 2 4 6 10 16 30 38 50 58 İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI OPET HAKKINDA OPET TE YÖNETİŞİM SÜRDÜRÜLEBİLİR OPERASYONLAR

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

Havalimanlarında konfor yaratıyoruz.

Havalimanlarında konfor yaratıyoruz. Havalimanlarında konfor yaratıyoruz. TAV İşletme Hizmetleri A.Ş. TAV İşletme Hizmetleri TAV Havalimanları Holding in havacılık dışı gelirlerini yöneten TAV İşletme Hizmetleri, TAV tarafından işletilen

Detaylı

BÜROSİT 2014 KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

BÜROSİT 2014 KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU BÜROSİT 2014 KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİMİN MESAJI... 3 RAPOR HAKKINDA... 4 KURUMSAL PROFİL... 5 MARKALAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLER... 6 HİZMET VERİLEN PAZARLAR... 6 OPERASYONEL

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 2 Zorlu Holding Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009 İçindekiler 01 Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) 03 Raporun Kapsamı 04 Zorlu

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız.

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Siemens Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Siemens Sanayi

Detaylı

TAV HAVALİMANLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2010. www.tavhavalimanlari.com TAV HAVALİMANLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2010. Terkos Gölü, İstanbul

TAV HAVALİMANLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2010. www.tavhavalimanlari.com TAV HAVALİMANLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2010. Terkos Gölü, İstanbul www.tavhavalimanlari.com TAV HAVALİMANLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2010 TAV HAVALİMANLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2010 Terkos Gölü, İstanbul Bu sürdürülebilirlik raporunun basımında %100 geri dönüşümlü

Detaylı

Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana da vücut bulmuştur.

Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana da vücut bulmuştur. Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana da vücut bulmuştur. Sevgili Adanalılar! Adana mızı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için, her geçen gün yenilenen belediyecilik

Detaylı

FİNANSBANK A.Ş. 2005 YILI FAALİYET RAPORU

FİNANSBANK A.Ş. 2005 YILI FAALİYET RAPORU FİNANSBANK A.Ş. 2005 YILI FAALİYET RAPORU Raporun Ait Olduğu Dönem : 01.01.2005 31.12.2005 Banka nın Ticaret Ünvanı : Finansbank A.Ş. Genel Müdürlük Adresi : Büyükdere cad. No:129 34394 Mecidiyeköy / İSTANBUL

Detaylı

Güvenlik anlayışı ile. değişiyor. duymazlar. görür, bilir, duyar. www.dogankoc.com.tr

Güvenlik anlayışı ile. değişiyor. duymazlar. görür, bilir, duyar. www.dogankoc.com.tr Hepimiz için vazgeçilmez olan dört değeri logomuzda topladık; Dünya Hayatın Merkezi Güneş Bütün Canlıların Enerji Kaynağı Koç Kötülüklerin Kovucusu ve Gücün Simgesi Doğan Dürüstlük ve Zekanın Simgesi GRUP

Detaylı

Geleceğimizin temelinde. Akçansa 2007-2009 Sürdürülebilirlik Raporu

Geleceğimizin temelinde. Akçansa 2007-2009 Sürdürülebilirlik Raporu Geleceğimizin temelinde 1 Rapor Hakkında Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Akçansa), 2007-2009 dönemini kapsayan ekonomik, çevresel ve sosyal performansını, 100. yılını kutlayan Türkiye çimento sektöründe

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU www.kibar.com İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA 3 MesajLAR 4 Kibar Grubu 6 Çalışma Hayatı Çevre Bilincimiz Topluma Kattığımız Değer 16 19 24 2 RAPOR HAKKINDA Bu rapor, Küresel İlkeler

Detaylı

DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU

DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No Üst Yönetici Sunuşu 1 1- GENEL BİLGİLER A- Misyon, Vizyon ve Temel Değerler 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 3 9 C- İdareye İlişkin

Detaylı

ANEL GRUP İLERLEME RAPORU 2014

ANEL GRUP İLERLEME RAPORU 2014 ANEL GRUP İLERLEME RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkanın Mesajı Kurumsal Profil Vizyonumuz & Misyonumuz Değerlerimiz Yönetim Kurulu Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız İş Sağlığı

Detaylı

Ekonominin gelişmesinde en başta gerekli olan yollar demiryolları, limanlar, kara ve deniz ulaşım vasıtaları milli varlığın maddi ve siyasi kan damarlarıdır. İftihar ve güç vesileleridir. M. KEMAL ATATÜRK

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

İSTANBUL DA A+ OFİS DÖNEMİ İKİYE AYRILIR: NİDAKULE ATAŞEHİR DEN ÖNCE VE SONRA.

İSTANBUL DA A+ OFİS DÖNEMİ İKİYE AYRILIR: NİDAKULE ATAŞEHİR DEN ÖNCE VE SONRA. İSTANBUL DA A+ OFİS DÖNEMİ İKİYE AYRILIR: NİDAKULE ATAŞEHİR DEN ÖNCE VE SONRA. İstanbul finans merkezinin kalbi Ataşehir in merkezinde olmak, bugün ve yarın İstanbul un en değerli arazilerinden birine

Detaylı

EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. EGO Genel Müdürlüğü 2014 Yılı Faaliyet Raporu Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Koordinatörlüğünde Hazırlanmıştır.

EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. EGO Genel Müdürlüğü 2014 Yılı Faaliyet Raporu Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Koordinatörlüğünde Hazırlanmıştır. 1 EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EGO Genel Müdürlüğü 2014 Yılı Faaliyet Raporu Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Koordinatörlüğünde Hazırlanmıştır. 2 3 4 Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı 5 6 Ahmet DAVUTOĞLU

Detaylı

KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KOROZO Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş. Adres:Atatürk Mah. Orhan Veli Cad. No:12 Kıraç / Esenyurt İstanbul 34522 E-Posta:info@korozo.com.tr Telefon:0 212 866 66 66 Faks:0 212 886 71 71 KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! 1 Yeni ufuklara açılıyoruz! 2 TAV 2014 FAALİYET RAPORU Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! Yeni ufuklara açılıyoruz! Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde küresel ölçekte

Detaylı

Save your property. Sayın Yönetici, Mülkünüzü koruyun

Save your property. Sayın Yönetici, Mülkünüzü koruyun Sayın Yönetici, Artan nüfus, şehir yaşamı kültürünün değişmesi, yaşam standartlarının yükselmesi, yükselen güvenlik risk seviyesi ve yapılaşma alanlarının yetersiz olması insanları toplu konutlarda ya

Detaylı

FİNANSBANK A.Ş. FAALİYET RAPORU

FİNANSBANK A.Ş. FAALİYET RAPORU FİNANSBANK A.Ş. FAALİYET RAPORU 2009 FİNANSBANK A.Ş 2009 YILI FAALİYET RAPORU FİNANSBANK A.Ş 2009 YILI FAALİYET RAPORU FİNANSBANK A.Ş. 2009 YILI YILLIK FAALİYET RAPORUNA İLİŞKİN BEYAN Finansbank A.Ş. Yıllık

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ Türk Milletinin istidadı ve kati kararı medeniyet yolunda; durmadan, yılmadan, ilerlemektir. GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ Recep Tayyip ERDOĞAN T.C. Cumhurbaşkanı Ahmet DAVUTOĞLU T.C.

Detaylı

ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu

ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. BÖLÜM 1.1. Tarihsel Gelişim 1.1.1. 19812010 Yılları

Detaylı

Türk Milletinin istidadı ve katî kararı medeniyet yolunda; durmadan, yılmadan, ilerlemektir.

Türk Milletinin istidadı ve katî kararı medeniyet yolunda; durmadan, yılmadan, ilerlemektir. Türk Milletinin istidadı ve katî kararı medeniyet yolunda; durmadan, yılmadan, ilerlemektir. Giriş > Başkan dan Gaziosmanpaşa da 10 yılda çok şey değişti Değerli Meclis Üyeleri Farklı kültürleri ve sosyo-ekonomik

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1. İÇİNDEKİLER 2 VİZYON, MİSYON... 2 3 RAPORUN DÖNEMİ... 2 4 ORTAKLIĞIN ÜNVANI... 2 5 ŞİRKET PROFİLİ... 2 5.1

Detaylı