Biz Kimiz? Misyonumuz. Vizyonumuz

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Biz Kimiz? Misyonumuz. Vizyonumuz"

Transkript

1

2 Biz Kimiz? Biz herbiri kendi konusunda tecrübeli, yıllardır ülkemizin bir çok önemli projelerinde görev almış, teoriyi ve pratiği birleştirmiş, yazılım, makina, inşaat ve elektrik mühendislerinden oluşan güçlü ve dinamik bir kadroyuz. Amacımız tamamen yerli iş gücü ve kaynaklarını kullanarak ekonomiye ve istihdama katkıda bulunmak, işverenlerin üzerindeki yükü azaltmak, daha verimli çalışabilmelerini sağlamak. Bu yüzden kendi yazılımlarımızı kendimiz geliştiriyoruz. Bunu yaparken de sizlerin düşüncelerini, taleplerini önemsiyor, anında gerçeğe dönüştürüyoruz. Misyonumuz Öncü yaklaşımlar, yenilikçi ürün ve hizmetlerle cesurca risk almak ve profesyonelliğe yeni standartlar getirerek Türkiye'de bilişim sektörünün gelişimine liderlik etmektir. Şimdi ve gelecekte tüm müşterilerinin yararına, topluma değer katan ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayan çözümler geliştirerek maksimum verimliliği sağlayan hizmetler gerçekleştirmektir. Bu misyon, profesyonel iş bilincine sahip çalışanlarımızın hevesli çabalarıyla, serbest ve şeffaf bir organizasyon çatısı altında başarıyla sonuçlandırılacaktır. Vizyonumuz Hem ulusal hem de uluslararası platformda başarıları ve kalitesiyle tanınan, özgün çözümleri ile teknolojiye ve sektöre yön veren, alanında lider ve öncü bir şirket olmaktır.

3 Hizmetlerimiz 1. AutoCAD, Microsoft Excel programları için danışmanlık, eğitim ve kurs hizmetleri 2. Firmalara Özel Ar-Ge Hizmetleri 3. Özel yazılım hizmetleri 4. Paket programlarımız 5. Diğer hizmetlerimiz

4 AutoCAD, Microsoft Excel, Project, Word, PowerPoint programları danışmanlık, eğitim, kurs hizmetlerimiz Eğitimlerimiz istenilen her düzeyde olabilmektedir; Başlangıç, orta, ileri ve yazılım geliştirici seviyesinde (developer level) eğitim alabilmeniz mümkündür. Neden bizi tercih etmelisiniz? Çünkü biz bu programları profesyonel olarak kullanmanın yanı sıra, aynı zamanda bu programlar tabanlı yazılımlar geliştiriyoruz. Yaklaşık 20 yıldır her türlü sektöre (inşaat, makina, elektrik, jeoloji, otomotiv, tekstil, mekanik,... sektörlerine) yönelik AutoCAD ve Excel tabanlı yazılımlar geliştirdiğimiz için bütün bu sektörlere yönelik talepleri, ihtiyaçları çok iyi biliyoruz. Bu programlarının sektörlere yönelik olarak kullanım tarzını çok iyi sentezlemiş bulunmaktayız. Bu yüzden sektöre yönelik eğitimler verme imkanımız olmaktadır. Ayrıca 20 yıldır, Türkiye'nin en büyük projelerinde bizzat AutoCAD kullanarak her türlü proje çizimlerine, Excel kullanarak her türlü hesap işlemlerine imza atmış deneyimli kadromuzla hizmetinizdeyiz. Programları sadece teorik olarak değil, pratiğini profesyonel olarak yapmış ekiple çalışmak her zaman avantajınıza olacaktır. Ancak böylece AutoCAD ve Excel öğrenirken öğrendiğiniz şeylerin pratikte nasıl kullanacağınızı, ne işe yarayacağını öğrenerek tam bir pekiştirme sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde öğrenilen şeyler gerçek projelerle pekiştirilmeyince zamanla unutulmaya başlar ve en sonunda tamamen unutulur.

5 Firmalara özel Ar-Ge Hizmetleri Her türlü yazılım ar-ge hizmetlerini sizin yerinize yapıyoruz. Projelerinizde özel yazılım ihtiyaçlarınızda, yapılması gereken araştırma geliştirme hizmetlerini en son teknoloji ürünlerini kullanarak profesyonel kadromuzla en uygun ve optimal çözümü bularak uyguluyoruz. Kullanacağınız yazılım ne olursa olsun, projeniz ne olursa olsun mutlaka daha kolay yapabileceğiniz, kaynak tasarrufu sağlayabileceğiniz, bu sayede daha çok kar etmenizi sağlayacak bir yol vardır. Bize danışmanız mutlaka avantajınıza olacaktır. Bu şekilde işinize yoğunlaşıp konsantre olabilirsiniz, diğer konularla biz meşgul olalım.

6 Özel Yazılım Hizmetlerimiz İhtiyacınıza uygun her türlü özel yazılım hizmetimiz ile işlerinizi kolaylaştırmak için vargücümüzle çalışıyoruz. Bazı çalışmalarımız: Deriner Barajı ve HES Çift Eğrilikli Kemer Gövde Çizim ve Kalıp Hesap Yazılımı Bina Metraj, Keşif ve Analiz Yazılımı Kam Mili Çizim Yazılımı Altyapı, Atıksu, Yağmur Suyu Projesi Metraj Yazılımı Bina Güçlendirme Projesi Çizim Yazılımı Şantiyeler Arası Koordinasyon Yazılımı

7 Paket Programlarımız 1. Isı Kaybı Analiz Yazılımı (Isıtma Tesisatı) 2. Isı Kaybı Hesap Yazılımı (Isıtma Tesisatı) 3. Radyatör ve Fancoil Tesisatı Çizim Yazılımı 4. Mekanik Tesisat Metraj ve Yaklaşık Maliyet Yazılımı 5. Bina Metraj Yazılımı 6. Sıhhi ve Yangın Tesisatı Çizim Yazılımı (Çok yakında) 7. Hava Kanalı Çizim Yazılımı (Çok yakında)

8 Isı Kaybı Analiz Yazılımı Tanıtım: NZN Isı Kaybı Analiz yazılımı, AutoCAD içerisinde proje üzerinde ısı kaybı hesabında kullanılacak olan mahallerin alanı ve yönü; pencere, kapı gibi bileşenlerin alanı; minha edilecek miktar; komşu mahal sıcaklıkları; dış sıcaklıklar gibi bütün gerekli bilgileri otomatik olarak çok kolayca çıkartmanızı sağlar. Daha sonra bu bilgileri Microsoft Excel formatında dışarıya aktarır. NZN Isı Kaybı Hesap yazılımını kullanmanız durumunda dışarıya aktarılan bilgilerle kolayca ısı kaybı hesabı yapılır. Program analiz yaparken pencere yerlerini bularak, buraya çizimde kullanılacak işaretler yerleştirir. NZN Isı Kaybı Çizim yazılımını kullanarak bütün mahal bilgilerini, petekleri veya fan-coilleri otomatik olarak tek tuşla çizebilirsiniz.

9 Isı Kaybı Analiz Yazılımı Özellikleri: Proje üzerine bütün bileşenler olabilecek en basit şekilde tanımlanır. Önce Duvarlar ve Kolonlar çizim üzerinden otomatik olarak tanımlanır. Daha sonra duvarlarla çevrili alanların içine tıklayarak mahaller otomatik olarak tanımlanır. Mahal No ve Mahal Adı bilgilerini çizimden almak için gelişmiş araçlar sunar. Bina yönünü belirlemek için özel yaptığımız dinamik blok kullanılır.bu bloğu kolayca çevirerek binanın yönünü kolayca değiştirebilirsiniz. Bu şekilde yönü aynı olan binaları kolayca çoğaltabilirsiniz. Gelişmiş simetri alma, kopyalama, özellik değiştirme özellikleri ile mahal ve kat işlemlerini çok kolay hale getirebilirsiniz. Bütün minhaları, yönleri, komşu ve dış mahal ilişkilerini, sıcaklıklarını otomaik olarak bulur ve Microsoft Excel programına aktarır. Örnek proje videosu için tıklayınız.

10 Isı Kaybı Hesap Yazılımı Tanıtım: NZN Isı Kaybı Hesap yazılımı Microsoft Excel içerisinde çalışır. Microsoft Excel de çalışırken kullandığınız bütün gelişmiş seçenekleri, kopyalama, taşıma, formül ekleme, kendi özel hesap sayfalarınızı oluşturma,... gibi bütün olanaklardan faydalanabilirsiniz. Diğer programları kullanırken ilk merak ettiğiniz konu Excel'e çıktı verip vermediğidir. Çünkü program işini yaptıktan sonra geri kalan veya kendinize özel hesap işlemlerine Excel içerisinde devam etmek istersiniz. Hesap yazılımı bir Excel dosyası değil Excel eklenti yazılımıdır. Program dosyası içerisine istediğiniz kadar kendi Excel sayfanızı oluşturabilir, özel hesap işlemlerini programın size sunduğu kısa formülasyon araçları ile çok basite indirgeyebilirsiniz. Hesap işlerini daha da kolaylaştırmanız için proje üzerinde ısı kaybı hesabında kullanılacak olan Analiz yazılımımızı ve hesap işleri bittikten sonra bu bilgileri alıp, otomatik olarak radyatör ve fan-coil çizimi yapmanızı, kolon şeması açmanızı sağlayan Çizim Programımızı kullanmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

11 Isı Kaybı Hesap Yazılımı Özellikleri: Veritabanı, proje içerisinde kullanıcıların kolayca ekleme ve değişiklik yapabileceği şekilde ayarlanmıştır. Kullanıcıdan birşeyler saklamak amacı güdülmemiştir. Bu şekilde kullanıcı, projeye özel ayar değişikliği yapabilir. Örneğin: Kat zammının bütün katlara uygulanması istenirse kolayca veritabanından ayarlanabilir. Yeni şehir bilgileri eklenebilir. İsteğe özel radyatör üreticisi verim bilgileri eklenebilir. Bütün bunlar genel olarak değil proje bazlı olarak yapabilirsiniz.ı Programın kilitli ve şifreli hiçbir kısmı bulunmamaktadır. Herşey şeffaf ve açıktır. Hesap yaptığınız sayfa aynı zamanda çıktı sonucudur. Yani gördüğünüz neyse elde edeceğiniz de odur. Program size tek düzelik, sabit bir çıktı şablonu diretmesi yapmamaktadır. Bütün sayfa biçimlendirmelerini kendinize göre yapmanız için program, her hesap sayfasının ilk 10 satırını size ayırmaktadır. Burada istediğiniz gibi şirket logosu, kenarlık, renk, proje bilgilerini... ayarlayabilirsiniz. TS825 K değeri hesapları yapmaktadır.

12 Isı Kaybı Hesap Yazılımı İzoder TS825 programı hesap dosyasından otomatik olarak veri alır. Piyasada TS825 hesapları için bu program kabul görmüştür. İdareler proje firmalarından genellikle bu programla hesaplarını yapmalarını istemektedirler. Şimdiye kadar kullanıcılar bu yüzden hem bu programla hesap yapmakta, hem de Isı Kaybı için kulandıkları programla hesap yapmak mecburiyetinde kalmışlardır. İzoder dosyasından veri okuması sayesinde aynı şeyi iki kere yapma durumu ortadan kalkmaktadır. Gelişmiş simetri alma, kat ve mahal kopyalama, yön döndürme,... özellikleri ile mahal ve kat işlemlerini çok kolay hale getirebilirsiniz. Verileri aşağı sürükleyerek, hücreleri tutup taşıyarak, copy-paste özellikleri gibi Excel in bütün gelişmiş özelliklerini kullanarak işlemlerinizi çok daha hızlı hale getirebilirsiniz. Excel de yaptığınız formülasyon içeren hesap dosyalarında kullanıcı bir hücre içerisindeki formülü silerse veya kendisi özel bir veri girerse, daha sonra hesapta değişiklikler olursa formülasyon silindiğinden dolayı bütün hesaplar hatalı olur. NZN Isı Kaybı Hesap yazılımı, hesap formülasyonlarını her hesaplamada kendisi oluşturur. Kullanıcı silip farklı veri girse bile bir sonraki hesap işleminde formül tekrar düzeltilecektir. Bu şekilde hata yapma ihtimalini ortadan kaldırır. Mahallere pencere sayısı kadar grup koyma işlemini otomatik olarak yapar. Radyatör seçiminde çok kolay işlem yapmanızı sağlayan araçlar içermektedir. Örnek proje videosu için tıklayınız

13 Radyatör ve Fancoil Tesisatı Çizim Yazılımı Tanıtım: NZN Isı Kaybı Çizim yazılımı, AutoCAD içerisinde çalışır. AutoCAD de çalışırken kullandığınız bütün gelişmiş seçeneklerden, bütün olanaklardan faydalanabilirsiniz. Diğer çizim programlarını kullanırken ilk merak edilen konu AutoCAD 'e çıktı verip vermediğidir. Çünkü program işini yaptıktan sonra geri kalan işlemlere AutoCAD içerisinde devam etmek istersiniz. Çizim işlerini daha da kolaylaştırmanız için proje üzerinde ısı kaybı hesabında kullanılacak olan mahallerin alanı, yönü; pencere, kapı gibi bileşenlerin alanı; minha edilecek miktar; komşu mahal sıcaklıkları; dış sıcaklıklar gibi bütün gerekli bilgileri otomatik olarak çok kolayca çıkartmanızı sağlayan Analiz yazılımımızı ve bu verileri alarak Microsoft Excel içerisinde kolaylıkla hesap yapmanızı sağlayan Hesap yazılımımızı kullanmanızı tavsiye ederiz.

14 Radyatör ve Fancoil Tesisatı Çizim Yazılımı Özellikleri: AutoCAD içerisinde ve mevcut çizimler üzerinde çalışır. Aynı çizim içerisinde hem kalorifer hem de Fan Coil çizimleri yapabilirsiniz. Kullanıcı dostu arabirimi sayesinde istediğiniz mahal ve grupları kolayca seçip çizim yapabilirsiniz. Döküm petekleri dilim dilim, panel, alüminyum ve banyopan petekleri birebir ölçeğine uygun çizer. Fan coilleri tiplerine göre birebir ölçekli çizer. Hem merkezi hem de kombili sistemler için kolon şemasını tek tuşla otomatik olarak çizer. Kazan giriş adedini isteğe göre girebilme, kat yüksekliklerini her kat için ayrı ayrı girme, boru aralıklarını isteğe göre ayarlama gibi birçok ayar seçenekleriyle esnek çalışma imkanı sunar. Bütün kolon şemasını ve yük toplamlarını kendisi yapar, boru çaplarını otomatik olarak yazar.

15 Radyatör ve Fancoil Tesisatı Çizim Yazılımı Değişiklik yapacaksanız manuel olarak da yük toplamlarını otomatik yapar ve uygun boru çapını otomatik yazar. Kombili ve merkezi sistemlerin çizimi için gerekli bütün öğeleri içerir. Analiz programı kullanıldığı takdirde bütün Mahal Bilgilerini ve radyatör veya fancoilleri tek tuşla otomatik olarak çizer. Mimari proje üzerine istenilen mahale, mahal bilgilerini ve ısı kaybı miktarını otomatik yazar. Bir katı oluşturduktan sonra, diğer katları otomatik olarak oluşturur. Hesap dosyanızda değişiklik olduğunda yeni hesap verilerini programa yüklersiniz, güncelleme tuşuna basarsınız ve bütün çizimler, yük toplamları otomatik olarak güncellenir. Veya aynı binanın sadece yönleri farklı olan kopyaları varsa tek yapmanız gereken çizime, yeni hesap verileri yüklemek ve güncelle tuşuna basmak. Programın bütün bloklarını kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Renkleri, şekilleri, değiştirebilirsiniz. Bunun için dinamik bloklar konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örnek proje videosu için tıklayınız

16 Mekanik Tesisat Metraj ve Yaklaşık Maliyet Yazılımı Tanıtım: AutoCAD içerisinde her türlü Boru, Tefrişat, Hava Kanalı, Radyatör, Menfez, Anemostat ve diğer her türlü imalat metraj ve yaklaşık maliyet işlerinizde tek yazılım. Programın V3 sürümü piyasaya çıkmıştır. Kullanıcılarımızın sesine kulak verdik. Artık yenilenmiş ara yüzü, gelişmiş arama, otomatik blok bulma, attribute çıkarma, pozlama, patern tabanlı metraj yapma gibi 10 larca yeni özelliğiyle AutoCAD içerisinde hem metraj hem de yaklaşık maliyet işlemlerini zahmetsiz ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Program özelleştirilmeye açık altyapısı sayesinde her türlü boy ve adet metrajında kullanılabilmektedir. Bu sayede hem elektrik, hem de mekanik tesisat projelerinde mükemmel sonuçlar vermektedir. Bildiğiniz üzere değişik proje firmalarının her biri kendine özgü çizim sistemi, bloklar, layerlar ve metotlar kullanmaktadır. Bu yüzden incelediğimiz bir projeyi tek tuşa basarak metrajını almak mümkün değildir. Bu ancak sistematik olarak çizilmiş projelerde, projeden veri almanın mümkün olduğu durumlarda uygun olabilmektedir ki bu konuda geliştirdiğimiz altyapı metrajı gibi örnek özel yazılımlarımız mevcuttur. Örnek proje videoları için tıklayınız.

17 Sıhhi Tesisat Çizim Yazılımı AutoCAD içerisinde sıhhi tesisat çizim yazılım çalışmalarımız devam etmektedir. Tamamlandığında bu eziyet dolu işi çok basit bir şekilde halleder hale geleceksiniz. AutoCAD altında çalışıyor olması hem ek program maliyetini, hem de programdan programa geçiş sorununu ortadan kaldıracak ve diğer programlarımızda olduğu gibi kullanıcı dostu arayüzü ile hiç zorluk yaşamadan, kolayca çizim yapar hale geleceksiniz. Gelişmelerden haberdar olmak için sosyal ağlarımıza abone olunuz.

18 Hava Kanalı Çizim Yazılımı AutoCAD içerisinde hava kanalı çizim yazılım çalışmalarımız devam etmektedir. Tamamlandığında bu eziyet dolu işi çok basit bir şekilde halleder hale geleceksiniz. AutoCAD altında çalışıyor olması hem ek program maliyetini, hem de programdan programa geçiş sorununu ortadan kaldıracak ve diğer programlarımızda olduğu gibi kullanıcı dostu arayüzü ile hiç zorluk yaşamadan, kolayca çizim yapar hale geleceksiniz. Gelişmelerden haberdar olmak için sosyal ağlarımıza abone olunuz.

19 Diğer Hizmetlerimiz Her türlü profesyonel teknik yazılımlar geliştirmekle beraber, kullanmakta olduğunuz AutoCAD, Microsoft Excel, CorelDraw, InDesign, SolidWorks, Microsoft Word, Microsoft Access,... gibi otomasyon, VBA, makro yazımı, programların birbiri ile etkileşimli çalışmasını destekleyen bütün yazılımlara eklentiler yaparak yaptığınız bütün işleri hatasız, hızlı ve zevkli hale dönüştürüyoruz. Yaptığınız işi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için işyerinize teknik programlar alıyorsunuz, yine de her şeyi tam olarak sizin çalışma sisteminize uygun hale getiremiyorsunuz. Çünkü, bu programlar geniş bir pazara hitap ederler ve ancak genel komutları içerirler. Şekil çizmek, yazı yazmak, toplama, çıkarma yapmak gibi. Ancak, çeşitli hesaplamalar sonucu oluşan bir geometri çizmeyi, sürekli tekrarladığınız düzenlemeleri kolayca yapmayı, size özel komutlar ve hesap formüllerinin olmasını istiyorsanız bu aşamada biz devreye giriyoruz. Programlarınızın, sizin başka hiçbir düzenleme yapmayacak şekilde, tam çalışma sisteminize ve formatınıza uygun şekilde çalışmasını, sizin aracılık etmeden birbirleriyle veri alıp vermesini (Excel de yapılan hesapların, AutoCAD de otomatik olarak çizime ve işleme dönmesi yada tam tersi gibi) ve tam olarak size hizmet edecek hale gelmesini sağlıyoruz. Bugün en yaygın kullanılan AutoCAD, Inventor, SolidWorks, Microsoft Excel, Word, Access, CorelDraw, Indesign, gibi programlar, çok kapsamlı ve geliştirilmeye açık programlardır. Hangi sektörde kullanacaksanız o sektöre hizmet edebilirler, tâbii bunun için bunların içine ek yazılımlar yazılması gerekir.

20 Ulaşım Sizlere çok daha iyi hizmet verebilmek için, şehir gürültüsünden, trafik sıkıntısından uzak, otopark problemi, ulaşım zorluğu olmayan Ankara'nın en nezih rezidanslarından biri olan Ankarama Residence a taşınmış bulunmaktayız. Ankarama Residence, Atakule'ye, 365 AVM'ye, NATA Vega, Anatolium, Ikea 'ya 5 dakika mesafede, Çevre yolundan, Kızılaydan çok kolay ulaşıma sahip Kırkkonaklar mahallesinin en güzel yerinde yer almaktadır. Yeni gelişen iş merkezinde sizler için yerimizi almış bulunmaktayız.

21 Ulaşım Google haritası QR Kodu (Mobil cihazlardan okutup, direk haritalarda görüntüleyebilirsiniz)

22 İletişim NZN Bilişim Ltd. Şti. Kırkkonaklar Mah Cad. 320 Sk. Ankarama Residence İş Merkezi No:4 Çankaya / ANKARA Santral İş: (312) Santral Mobil: Fax: (312) e-posta: web: Vcard QR Kodu

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI. Kasım 2014 PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI. Kasım 2014 PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA Kasım 2014 T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA İŞLETİM SİSTEMLERİ DÖNEM ÖDEVİ FATİH BERBER Danışman: Öğr. Gör. Dr. Çelebi ULUYOL

Detaylı

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla Bulut Bilişim İşbirliğiyle Dosyası Bulut Bilişim, ortak kullanılan kaynaklar üzerinde, ihtiyaca göre ölçeklenebilen, anında kullanıma hazır, kaynak ataması ve yönetimi kolay yapılabilen BHT-Bilişim ve

Detaylı

BİNA YÖNETİM SİSTEMİ

BİNA YÖNETİM SİSTEMİ BİNA YÖNETİM SİSTEMİ Akın KAYA Hüseyin EMİROĞULLARI Schneider Electric EBYS Çözüm Ekibi Schneider Elektrik San.Tic.A.Ş. Küçükbakkalköy Mah. Elvan Sok. No:16-18B 34750 Ataşehir/İstanbul akin.kaya@schneider-electric.com

Detaylı

The professional s choice for Building Services

The professional s choice for Building Services Nortamonkatu 1, 26100 Rauma, Finland Tel. +358 (0)2 8387 6000 mail@progman.fi www.magicad.com MagiCAD Progman Oy nin tescilli bir markasıdır. Progman, diğer marka sahiplerini, marka isimlerini, ticari

Detaylı

Bilal Akçay. 1 http://www.bilalakcay.com

Bilal Akçay. 1 http://www.bilalakcay.com Bilal Akçay 1 http://www.bilalakcay.com Bilgisayar Mühendisi kavramı artık genel bir alanı niteler oldu. Kimse okulu bitirdikten sonra Bilgisayar Mühendisi ünvanıyla çalışmıyor. Üstelik teknolojinin gelişmesiyle

Detaylı

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU B2K03: Veritabanı Programlama FileMaker Pro VERİTABANI Veritabanı (DB-Dbase-Datasbase), mevcut durumu göstermeye yönelik enformasyon üretmek için düzenlenmiş veri yığınıdır.

Detaylı

KEOS İÇİNDEKİLER. 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi ALTYAPI UYGULAMALARI TANITIM NETIGMA BELNET ADRES VERİTABANI DİĞER UYGULAMALAR KENT REHBERİ

KEOS İÇİNDEKİLER. 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi ALTYAPI UYGULAMALARI TANITIM NETIGMA BELNET ADRES VERİTABANI DİĞER UYGULAMALAR KENT REHBERİ İÇİNDEKİLER KEOS 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi TANITIM 2 BELNET ADRES VERİTABANI 5 KENT REHBERİ 6 NETCAD 360 PRO 7 3 BOYUTLU KENT BİLGİ SİSTEMİ 9 E-İMAR 10 YAPI RUHSATI 11 İŞYERİ RUHSATI 12 İMAR

Detaylı

ERP ötesı. ERP2 Devri Kapanıyor, Şimdi ERP3 İle Kurumsal Sınırları Genişletme Zamanı... Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar...

ERP ötesı. ERP2 Devri Kapanıyor, Şimdi ERP3 İle Kurumsal Sınırları Genişletme Zamanı... Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar... ERP ötesı ve Workcube e-iş sistemleri a.ş. yönetim ve teknoloji tanıtım bülteni 2011 Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar... Customization (Özelleştirme) ERP Projelerinin Dipsiz Kuyusu ERP2 Devri Kapanıyor,

Detaylı

Siz sordunuz biz cevapladık. İnşaat şirketlerinde ERP sistemi kullanımıyla ilgili merak ettikleriniz ve bilmeniz gerekenler.

Siz sordunuz biz cevapladık. İnşaat şirketlerinde ERP sistemi kullanımıyla ilgili merak ettikleriniz ve bilmeniz gerekenler. Siz sordunuz biz cevapladık. İnşaat şirketlerinde ERP sistemi kullanımıyla ilgili merak ettikleriniz ve bilmeniz gerekenler. ERP Sistemi Nedir? ERP'nin açılımı "Enterprise Resource Planning" dir. Türkçe'de

Detaylı

İş Zekasının En İyi Uygulama Yöntemleri: Raporlama Mimarisini Basitleştirmek

İş Zekasının En İyi Uygulama Yöntemleri: Raporlama Mimarisini Basitleştirmek tarafından bir BT Bilgilendirmesi İş Zekasının En İyi Uygulama Yöntemleri: Raporlama Mimarisini Basitleştirmek Sponsor 1 İş Zekasının En İyi Uygulama Yöntemleri: Raporlama Mimarisini Basitleştirmek José

Detaylı

Editör Ali Güneş. Uygulamalı Örneklerle

Editör Ali Güneş. Uygulamalı Örneklerle Editör Ali Güneş BİLGİSAYAR I - II (TEMEL BİLGİSAYAR BECERİLERİ) Uygulamalı Örneklerle Bilişim Teknolojileri Temel Kavramları, Genel Olarak İşletim Sistemleri ve Bilgisayar Kullanımı, Kelime İşlemci, Elektronik

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ FİNAL PROJESİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ FİNAL PROJESİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ FİNAL PROJESİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler

Detaylı

Pardus Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Sürüm 1.0 22 Ağustos 2006 2006 TÜBİTAK UEKAE

Pardus Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Sürüm 1.0 22 Ağustos 2006 2006 TÜBİTAK UEKAE Sürüm 1.0 22 Ağustos 2006 2006 TÜBİTAK UEKAE İçindekiler Önsöz...8 1. Pardus'a giriş...11 Özgür Yazılım: yenilikçi bir yaklaşım...11 Pardus'un GPL lisansı...11 Pardus GPL ilişkisi...12 İlk defa başlayanlar...12

Detaylı

BÜYÜK DÜŞÜNEN İŞLETMELER İÇİN İŞ YÖNETİM ÇÖZÜMÜ Çözüme Genel Bakış

BÜYÜK DÜŞÜNEN İŞLETMELER İÇİN İŞ YÖNETİM ÇÖZÜMÜ Çözüme Genel Bakış BÜYÜK DÜŞÜNEN İŞLETMELER İÇİN İŞ YÖNETİM ÇÖZÜMÜ Çözüme Genel Bakış ŞU ANDA BU ÖZEL KATALOĞA SAHİP OLDUĞUNA GÖRE, FİRMANIN GELECEĞİNİ TAM DA İSTEDİĞİN GİBİ ŞEKİLLENDİRMEYE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIN DEMEKTİR.

Detaylı

Yükleme ve Kurulum. www.probina.com.tr

Yükleme ve Kurulum. www.probina.com.tr İçindekiler Yükleme ve Kurulum... 2 Teşekkür... 3 Başlarken... 4 Kullanıcı Arayüzü... 4 İlk Adımlar... 6 Proje Parametreleri... 7 Pafta Çerçevesi Seçimi... 9 Kat Bilgilerinin Girilmesi... 9 Yeni Kat Ekleme...

Detaylı

Genel Bakış. Güvenli Altyapı. Hazır Temalar. Kullanıcı Dostu. Eğitim, Teknik Destek. Bakım, Yedekleme. Arama Motorlarında Üstün Performans

Genel Bakış. Güvenli Altyapı. Hazır Temalar. Kullanıcı Dostu. Eğitim, Teknik Destek. Bakım, Yedekleme. Arama Motorlarında Üstün Performans E-ticaret Sistemi Genel Bakış Etilki hızlı, akıllı ve kullanıcı dostu bir e-ticaret sistemidir. Etilki 600 ün üzerinde kurumsal müşterisine web tasarım, programlama, ve web tabanlı yazılım hizmetleri veren

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Autodesk in yeni mekanik tasarım ve çizim çözümü: Autodesk Inventor Series 5. Autodesk Inventor Series 5 yazılımına

Autodesk in yeni mekanik tasarım ve çizim çözümü: Autodesk Inventor Series 5. Autodesk Inventor Series 5 yazılımına Autodesk in yeni mekanik tasarım ve çizim çözümü: Autodesk Inventor Series 5 Autodesk Inventor Series, imalat endüstrisi için 2B ve 3B mekanik tasarım alanında en iyi çözümü sunuyor. Autodesk Inventor

Detaylı

ÜNİTE TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - II İÇİNDEKİLER HEDEFLER ACCESS 2010

ÜNİTE TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - II İÇİNDEKİLER HEDEFLER ACCESS 2010 HEDEFLER İÇİNDEKİLER ACCESS 2010 Veritabanı Veritabanı Temel Kavramları Veritabanı Yapısı Access 2010 Access'in Temel Özellikleri Access Çalışma Ortamı Görünüm Türleri Alan Veri Türleri Birincil Anahtar

Detaylı

Giriş. Genel. Orion Bina Tasarım Sistemi Kullanım Kılavuzu Giriş 1

Giriş. Genel. Orion Bina Tasarım Sistemi Kullanım Kılavuzu Giriş 1 Giriş Genel Orion Bina Tasarım Sistemi, bina sistemlerinin 3-boyutlu analizi, kolon, perde, kiriş ve döşeme gibi yapı elemanlarının dizaynı ve donatı hesapları ile temel hesaplarının hazırlanması amacıyla

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNDE NEBULA FARKI KALİTE VE EHLİYET SANAL SİSTEMLERDE YEDEKLEME VE REPLİKASYON UNDERGROUND SIEM ÇÖZÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI

BİLGİ GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNDE NEBULA FARKI KALİTE VE EHLİYET SANAL SİSTEMLERDE YEDEKLEME VE REPLİKASYON UNDERGROUND SIEM ÇÖZÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI 2012 BİLGİ GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNDE NEBULA FARKI KALİTE VE EHLİYET SANAL SİSTEMLERDE YEDEKLEME VE REPLİKASYON UNDERGROUND SIEM ÇÖZÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI GELDİ Mİ? TOKENIZATION NEDİR? Ağustos 2012 beyazşapka

Detaylı

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA İŞLETME YÖNETİMİNDE YENİ EĞİLİMLER DİZİSİ İSTANBUL TİCARET ODASI SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ENTERPRISE RESOURCE PLANING-ERP) Hazırlayan Şehbal Talü Bilgi ve Dolcüman Yönetimi Şubesi Raportörü

Detaylı

Altyapı için BIM in uygulamaya konması: temel adımlar kılavuzu

Altyapı için BIM in uygulamaya konması: temel adımlar kılavuzu Altyapı için BIM in uygulamaya konması: temel adımlar kılavuzu BIM i benimserken süreçleriniz ve proje yaklaşımınızın nasıl değiştiğini görün 1 Özet Giderek daha çok sayıda altyapı projesi Yapı Bilgi Modellemesi

Detaylı

SANAYİ MAKİNELERİ VE ÜRÜN YAŞAM DÖNGÜSÜ

SANAYİ MAKİNELERİ VE ÜRÜN YAŞAM DÖNGÜSÜ SANAYİ MAKİNELERİ VE ÜRÜN YAŞAM DÖNGÜSÜ Günümüzde sanayi makine endüstrisi Artan küresel rekabet, sanayi makineleri üreten firmaların ürünlerini sürekli geliştirme ve optimize etme ihtiyacı doğurmuştur.

Detaylı

Kıyaslama. Dr. Yılmaz ARGÜDEN Murat UNANOĞLU. ARGE Danışmanlık

Kıyaslama. Dr. Yılmaz ARGÜDEN Murat UNANOĞLU. ARGE Danışmanlık Kıyaslama Dr. Yılmaz ARGÜDEN Murat UNANOĞLU ARGE Danışmanlık Bu kitap kurumların yönetim kalitesinin geliştirilmesine destek olmak üzere ARGE Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanmış ve Alkim Kağıt San.

Detaylı

Yerli Yazılımları Tercih Ediyoruz

Yerli Yazılımları Tercih Ediyoruz NETPRO 7 Çıktı! Yol, baraj, kanal, tünel gibi tüm hacim projelerinin hazırlanmasını kolaylaştıran Netcad modülü olan Netpro nun yeni versiyonu Netpro 7 çıktı. Netpro 7, fonksiyonel ve görsel açıdan birçok

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı