Fethiye Meslek Kuruluşları Güçbirliği 3. Toplantısı 3 Nisan

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Fethiye Meslek Kuruluşları Güçbirliği 3. Toplantısı 3 Nisan"

Transkript

1 NİSAN 2014 SAYI 14 FETHİYE MESLEK KURULUŞLARI TRAFİK SORUNUNU TARTIŞTI Fethiye Meslek Kuruluşları Güçbirliği 3. Toplantısı 3 Nisan Perşembe günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meğri Toplantı Salonunda yapıldı. Yapılan toplantıda daha önce belirlenen 10 problemden biri olan Fethiye trafik problemi masaya yatırıldı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan Başkanlığında yapılan toplantıda Fethiyedeki trafik problemin kısa ve uzun vadede nasıl çözüleceği tartışıldı. Tartışmalar sonucunda ortaya konulan çözüm önerilerinin, taleplerin ilgili makamlara rapor olarak sunulması bekleniyor. Meslek Kuruluşları Güçbirliği,Fethiye deki problemleri tespit edip ilgili makamlara sunma konusunda daha önceden karar almıştı. Fethiye deki meslek kuruluşları, üyelerinin ve bölgenin sorunlarına sahip çıkmak, emek ve sermayesini bir araya getirerek bölgeye katma değer ve istihdam sağlayan kesimlerin temsilcileri olarak seslerini duyurmak ve daha etkili olmak amacıyla 17 Şubat 2014 tarihinde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde toplanarak Fethiye Meslek Kuruluşları Güçbirliği ismi verilen birlikteliğin ilkelerini ve çalışma biçimini belirlemişti. Her ayın ilk perşembesi yapılması planlanan toplantılar, alınan karardan bu yana düzenli olarak yapılıyor. Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonucunda tüm meslek kuruluşlarının ortaya koyduğu görüşlerin, çözüm makamları üzerinde etkili olacağı düşünülüyor.

2 KUMLUCA TİCARET VE SANAYİ ODASI ODAMIZI ZİYARET ETTİ. Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası 1 Nisan Salı günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Ziyareti Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat H. Günay, Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Parçaoğlu, Genel Sekreter Mesut Bakar ve ARGE Memuru Ebru Yılmaz gerçekleştirdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ve Genel Sekreter Füsun Şahin gelen konuklara odamız hakkında bilgi verdi. TOBB Akreditasyon sistemi ve işleyişi hakkında bilgi alan Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası heyeti ilerleyen zamanlarda iki odanın birlikte ortak çalışmalar içinde olmasını istediklerini dile getirdi. Yaklaşık 2 saat süren ziyaret sırasında gelen heyet oda birimlerini gezdi ve oda personeliyle tanıştı. Son olarak Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısına katılan Kumluca heyeti, yönetim kurulu üyeleri ile tanıştıktan sonra odamızdan ayrıldı. ODAMIZLI İLGİLİ HABER İÇİN LÜTFEN WEB SİTEMİZİ ZİYARET EDİNİZ.

3 Dünyadan İşbİrlİğİ Teklİflerİ Şubat-Mart 2014 Dünyadan İşbirliği Teklifleri: Alımlar & İşbirliği hizmetimizde yabancı firma ve kuruluşlardan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne iletilen mali, ticari ve teknik işbirliği teklifleri yer almaktadır. TOBB veri tabanından alınan teklifler ARGE ve Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından bölgemizin taleplerine göre uyarlanmıştır. İşbu teklifler tarih, firma adı, ülke, sektör, İletişim bilgileri ve detaylı bir açıklama gibi önemli verilere göre hazırlanmıştır. Dünya dan iş birliği tekliflerini görmek için lütfen web sayfamızdaki duyurular sayfasını inceleyiniz KAYITDIŞIYLA MÜCADELEYE E-BEYANNAME DOPİNGİ Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yılın ilk çeyreğinde 15.7 milyon e-beyanname alındığını açıkladı. Elektronik ortamda alınan vergi beyannamelerinin sayısında yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yaşanan artış Şimşek i de memnun etti. Şimşek, ekonomi alanında meydana gelen gelişmelerin etkisini vergi beyannamelerinin sayısındaki artışta da gördüklerini belirterek, Elektronik ortamda alınan beyanname sayısında önemli seviyelere ulaşıldı. Yılın ilk çeyreğinde 15.7 milyon e-beyanname alındı, sisteme dakikada 2 bin giriş yapıldı. e-beyanname sistemi ile kayıtdışılıkla daha etkin mücadele ediyoruz dedi. Bakan Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı nın, vergi beyannamelerinin yüzde 99 unu elektronik ortamda almayı başardığını sözlerine ekledi Dünya Gazetesi Haberi

4 https://www.facebook.com/fethiyetso https://twitter.com/ftso1901

5 ÇEKTE RİSKİ ÖĞRENMENİN BEDELİ 2.30 TL Reel Sektörde Alacak Riskinin Yönetimi ve Karşılıksız Çek konusu Ege Bölgesi Sanayi Odası nda (EBSO) gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı. EBSO nun Kredi Kayıt Bürosu ile ortaklaşa düzenlediği toplantıda, çekte ödeme riskini öğrenmenin bedelinin 2.30 TL olduğu dile getirildi. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, hapis cezasının kaldırılmasının ardından çeklerin ödenmesinde büyük sorun oluştuğunu, hatta çekin yerini tekrar senedin almaya başladığını söyledi. Yorgancılar, Dünyanın hiçbir yerinde vadeli çek yok. Ama Türkiye de yaygın olarak kullanıyor. Şimdi kesilen her çekle ilgili her türlü bilgi sistemde bulunuyor. Hepimizin kasasında vadeli çekler var. Bu sistemin en önemli konusu aldığınız çekin ödenip ödenmeyeceğiyle ilgili riski görme şansı sağlaması. Bunun için de 2.30 TL ödemeniz yeterli diye konuştu. Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz de Geçen yıl bankalar sadece bizim bireysel kişilerin bulunduğu sistemi 320 milyon kez sorguladılar. Bankalar nasıl kredi verirken risk üstleniyorlarsa siz de vadeli mal satarken risk üstleniyorsunuz dedi. Akdeniz, şimdiye kadar sistemde çek keşide edenlerinin yüzde 75.5 inin çeklerinin tamamını zamanında ödediğini, yüzde 10 unun en az bir tanesinin karşılıksız duruma düşmesinin ardından hepsini ödediğini, yüzde 11 i en az bir tanesini hala ödemediğini, yüzde 2.5 inin ise hiçbirisini ödemediğini belirtti. Akdeniz, Şu anda halihazırda 307 bin ödenmeyen çek var. Bunların sahiplerinin elinde de 2.9 milyon çek bulunuyor. Eğer sizde de bunlardan biriyle iş yapıyorsanız risklisiniz dedi Dünya Gazetesi Haberi ANADOLU EXPO 1. CANLI SÜT HAYVANLARI, HAYVANCILIK, SÜT, GIDA YEM TEKNOLOJİLERİ FUARI A nadolu Expo 1. Canlı Süt Hayvanları, Hayvancılık, Süt, Gıda Yem Teknolojileri Fuarı ve Anadolu Expo 1. Canlı Besi Hayvanları, Hayvancılık, Et ve Et Ürünleri İşleme Teknolojileri Fuarı Mayıs 2014 tarihleri arasında İzmir de düzenlenecek olup detaylı bilgi web adresinde mevcuttur.

6 Hırvatİstan da Satılık Tatİl Köyü Zagreb Ticaret Müşavirliğimizden alman bir yazıya istinaden, Hırvatistan ın Dalmaçya bölgesinde, Makarska şehrine 8 km uzaklıkta, Başka Voda ilçesinde yer alan m2 lik Basko Polje Turizm Köyü nün satışa sunulacağı bildirilmekte olup, bu kapsamda niyet mektubu için son başvuru tarihinin olduğu belirtilmektedir. Bahse konu satış ile ilgili detaylı bilgiye ( ) numarasından ve elektronik posta adresinden ulaşılabilecektir. ODA AİDATLARINIZI KREDİ KARTINIZLA İNTERNET SİTEMİZDEN ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

7 ROMANYA`DA DÜZENLENECEK FUARLAR Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nden alınan yazıda, 29 Mayıs - 1 Haziran 2014 tarihleri arasında ROMEXPO Bükreş Sergi Merkezi nde 31. Uluslararası Aile ve Ev İçin Çok Amaçlı Tüketici Ürünleri Fuarı ve Eylül 2014 tarihlerinde, yine ROMEXPO Bükreş Sergi Merkezi nde, 20. Uluslararası Kozmetik Ürünleri, Vücut Bakımı ve Kuaförlük Fuarının gerçekleştirileceği belirtilerek, Türk özel sektör temsilcilerinin söz konusu Fuarlara katılımının iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından son derece önemli olduğu vurgulanmaktadır. Her iki Fuara ilişkin katılım şartlarına internet sitesinden ulaşılabilmektedir. Detaylı bilgi için Romanya Büyükelçiliği Ticaret Ofisi (Valentin STANISLAV, E-posta: bce. ) ile temasa geçilmesi gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız. HER YERDE ELEMAN ARAMAYIN...

8 15. KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ ORTAK FUARI Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanlığı tarafından, Birleşik Arap Emirlikleri Yüksek Şura Üyesi ve Emiri Ekselansları Şeyh Dr. Sultan bin Mohammed Al - Qasimi nin katılımlarıyla, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası tarafından, Mayıs 2014 tarihleri arasında, Sharjah Emirliğinde, Expo Fuar Merkezinde, 15. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Ortak Fuarı düzenlenecektir. Söz konusu organizasyonun; KİK bölgesindeki firma ve kurumlan buluşturmayı amaçladığı belirtilerek, KİK bölge ülkelerinde iş yapma ortamı hakkında katılımcıların bilgilendirilmesini, KOBİ lerin desteklenmesinde KİK ülkelerinin rolünün aydınlatılmasını, Körfez ekonomisinin yatırım ve ticari potansiyelinin yabancı yatırımlara tanıtılmasını, KİK ülkelerindeki hizmet, sanayi ve ürünlerin teşvik edilmesini ve KİK ülkeleri arasındaki ticaretin teşvik edilmesini hedeflemektedir. Anılan etkinliğin sponsorluk imkanlarına, alan kontratına, broşürüne ve alan planına Birliğimiz web sayfası (www.tobb.org.tr) sağ panelindeki Uluslararası İş İmkanları / Yurt Dışı Etkinlikler başlığı altından ulaşılabilmektedir. IIT- SMIIC: DÜNYA HELAL TOPLANTISI İslam Ülkeleri Standardizasyon ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) / Pakistan Standartlar ve Kalite Kontrol Otoritesi (PSQCA) işbirliğinde, Pakistan Helal Ürün ve Hizmetler Derneği tarafından, SMIIC in 6. Genel Kurul ve 8. Yönetim Kurulu toplantıları ile eşzamanlı olarak, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) -SMIIC: Dünya Helal Toplantısı nın, 3-4 Haziran 2014 tarihinde, Pakistan ın İslamabad kentinde düzenlenecektir. Söz konusu etkinliğin, İİT, SMIIC, İslam Kalkınma Bankası (İKB), İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA), Ticaretin Geliştirilmesi için İslam Merkezi (ICDT), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Helal Kalkınma Konseyi (HDC), Körfez Standardizasyon Organizasyonu (GSO); Uluslararası İslami Helal Organizasyonu (IIHO), Emirlik Metroloji ve Standardizasyon Kuruluşu (EMSA), Dubai Akreditasyon Merkezi (DAC) ve Uluslararası Helal Birliği tarafından desteklenmektedir. Ayrınıtılı bilgi için lütfen web sitemizin duyurular kısmını inceleyiniz.

9 Y KUŞAĞI ARAÇ ALMIYOR, KİRALIYOR Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği nin (OYDER), tüketici davranışlarındaki değişim konusunda KPMG ile beraber yaptığı araştırmada; 30 yaşa kadar olan kişilerin otomobil satın almak yerine dönemsel kiralama yoluna gittikleri belirlendi. OYDER araştırmasında, özellikle küresel çapta gelişmiş ülkelerdeki yeni trendlerin yakın gelecekte Türkiye pazarı için de geçerli olacağı vurgulandı. Buna göre Y kuşağı olarak adlandırılan genç tüketiciler, otomobil almak yerine artık otomobili gerektiğinde kiralama yöntemine başvuruyor. Gelişmiş ülkelerde geçerli olan bu yöntemin Türkiye için de oluşmaya başladığı gözlemleniyor denildi. Raporda yetkili satıcıların bu durum karşısında alacağı tedbirlerin önemli bir soru olarak karşılarına çıktığının altı çizilirken, Bu gelişmeyi bekleyenler geç kalmadan kendi iş planlarını gözden geçirmeliler ifadesine de yer verildi. OYDER in araştırmasında ayrıca yakın gelecekte otomobil satın alacakların ucuz finansman seçenekleri ve ücretsiz periyodik bakım seçeneklerine önem vereceği ve bu kriterlere bakarak alım kararı verecekleri belirtildi. KPMG araştırmasında, otomobilde teknolojik iletişim enstrümanlarının bulunması tercih edilmede markayı öne çekerken, fiyatların düşmesi ve destek sağlanması halinde hibrit ve elektrikli araçların satın alınmasını da öncelikli bir yere taşıyor. Y kuşağı gençler otomobil alımında egzos emisyon oranları düşük çevreci araçları tercih edeceklerini de belirtiyorlar Dünya Gazetesi Haberi

10 FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODAMIZIN YENİ FACEBOOK HESABI OLUŞTURULMUŞTUR. ODAMIZLA İLGİLİ HABERLERİ SOSYAL MEDYADAN ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN BİZİ EKLEYİN VE FACEBOOK SAYFASINDAN BİZİ BEĞENİN. https://www.facebook.com/ftso.fethiye https://www.facebook.com/fethiyetso

11 2014 ŞUBAT AYINDA ODAMIZA YENİ KAYIT OLAN ÜYELERİMİZ 1-MEHMET AKİF ERKEK THE ÖLÜDENİZ SHOPPİNG 2-NEZAHAT KARNAK DÜNYA CAFE 3-BADEMAĞACI TURİZM EMLAK İNŞAAT GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 4-MEHMET ÖZDEMİR LİMAN KAFE 5-HÜLYA ARZU ÇELİKKANAT ÖZÇELİK KOMİSYON 6-HERMES SEBZE MEYVE DIŞ TİCARET TARIM ÜRÜNLERİ GIDA NAKLİYAT İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 7-FİMTAŞ MUZAFFER TUFAN İNŞAAT EMLAK KUYUMCULUK TARIM GIDA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 8-HOLİDAY PLAN TURİZM İŞLETMECİLİK VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ LYKİA BOTANİKA OTEL ŞUBESİ 9-GÖRKEM BAYRAM PORSELEN DÜNYASI 10-BARANSEL GRUP EMLAK TURİZM OTOMOTİV İNŞAAT TAAHHÜT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ BARANSEL GRUP FETHİYE ŞUBESİ 11-ATMANOĞLU ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ KUMLUOVA ŞUBESİ 12-MERAL YETİM PERA BUTİK İŞLETMESİ FETHİYE ŞUBESİ 13-ERKAN YANTIR EGELİ HAFRİYAT 14-GÖKHAN ONUR AKDENİZ GALERİ 15-ERKAN TAŞKIN PANSİYON MON AMİ 16-KALICI YAPI İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM GIDA İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 17-SADETTİN ÜNLÜKAYA VİLLA SID OTEL

12 18-İZZETTİN TEKİN TEKİN KARDEŞLER 19-İLKNUR DALGIN LETOON APART 20-SEDAT İBİŞ PENGUEN MARİN 21-KARINCA AJANS REKLAM TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 22-OSMAN AVCI PRESTİJ İNŞAAT EMLAK 23-VADİ HALI HALICILIK KUYUMCULUK MAĞAZACILIK TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ VADİ HALI FETHİYE ŞUBESİ 24-ALİ KÜÇÜKTÜRKÜCÜ TÜRKÜCÜ İNŞAAT 25-FATMA NUR VİRAN SEBZE VE MEYVE KOMİSYONCULUĞU 26-VGS VOLKAN GÜVENLİK SİSTEMLERİ ELEKTRİK ELEKTRONİK BİLİŞİM İNŞAAT GÜZELLİK SALONLARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ FETHİYE ŞUBESİ 27-VOLKAN BULUT YATÇILIK 28-KARAS TÜKETİM MADDELERİ GIDA LOJİSTİK PAZARLAMA TURİZM TEKSTİL VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 29-ARZU AKBAŞ DEDEMİNN OTEL 30-YUSUF TATLIDEDE GREEN PEACE OTEL 31-ERTUĞRUL GÜLER WATCH MARKET 32-TUNCAY SESLİ ÖZ SESLİ YAPI İNŞAAT 33-ŞAH KÖSE GÜN MARKET FIRTINA TOPTAN GIDA PAZARLAMA ŞUBESİ 34-ÖZLEM ALAGÖZ TİCARETHANESİ 35-EREN BALABAN ALTUĞ KOZMETİK 36-ALPER ALTUĞ ALTUĞ KOZMETİK 37-AYŞEGÜL YENİDOĞAN ALTUĞ KOZMETİK 38-CERENİM GIDA ELEKTRONİK TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

13 39-HAMZA TÜRKMEN AQUATIC MARİN 40-ŞABAN BİHAN EFEM ET TAVUKÇULUK 41-İBRAHİM ORHON ORHON TİCARET 42-FOMGET ORGANİZASYON TURİZM BİLGİSAYAR TEMİZLİK VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ FETHİYE ŞUBESİ 43-DEVSER İNŞAAT MİMARLIK MÜHENDİSLİK TURİZM MADENCİLİK NAKLİYE SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ GÖCEK ŞUBESİ 44-YANAR EREN ÖZ ERTEK HOTEL 45-MURAT FARUK YILDIZ ANTİKKARUM 46-MAHMUT KANAT İSMAİLOĞULLARI GIDA LOJİSTİK 47-HAZAR TURİSTİK YATIRIMLARI VE İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 48-ÜSAME BAYDAR BAYDAR TİCARETHANESİ 49-SİTEM ŞAHİN BERK BEGONVİL OTEL 50-MELEK YAŞAR ROCKPOOL RESTAURANT 51-DAVUT TEKELİ TEKELİ VİNÇ HAFRİYAT 52-DENİZ YILMAZ CLUB LA PERLA 53-ZEYPA GIDA NAKLİYE TARIM İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ FİKRİYE SEMERCİOĞLU ART KAPAK VE AKSESUAR 54-REYHAN KARACAN HAMLET EMLAK 55-ADALAR SEYAHAT ACENTASI TURİZM VE OTELCİLİK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ FETHİYE ŞUBESİ 56-GÜNAL BİYOLOJİK TARIM GIDA HAYVANCILIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ HOŞ GELDİNİZ

14

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 69. Genel Kurulu nda, başkanlığa tek aday olarak giren mevcut başkan

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 69. Genel Kurulu nda, başkanlığa tek aday olarak giren mevcut başkan AĞUSTOS 2013 SAYI:29 RİFAT HİSARCIKLIOĞLU 4. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 69. Genel Kurulu nda, başkanlığa tek aday olarak giren mevcut başkan Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden

Detaylı

AKİF ARICAN DAN YENİ YIL MESAJI

AKİF ARICAN DAN YENİ YIL MESAJI OCAK 2014 SAYI 1 AKİF ARICAN DAN YENİ YIL MESAJI Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan yayınladığı yeni yıl mesajında, yeni yılın tüm Fethiye halkına hayırlar getirmesini diledi.

Detaylı

TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR

TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR Kasım 2012 Sayı-44 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel Muğla Odaları Müşterek Toplantıları'ndan

Detaylı

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden MAYIS 2013 SAYI:20 ACİL YARDIM AMBULANSI YAPILAN PROTOKOL İLE DEVREDİLDİ Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ da konuşlandırılması için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne (TOBB)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne (TOBB) TEMMUZ 2013 SAYI:28 365 ODA ve BORSA BAŞKANI İFTARDA BULUŞTU Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne (TOBB) bağlı 365 Oda ve Borsanın Başkanları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Gümrük ve Ticaret

Detaylı

FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA

FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA AĞUSTOS EYLÜL 2013 2013 SAYI SAaYI:31 37 FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA AKREDİTASYON DENETİMİ 2010 yılında TOBB Akreditasyon sistemine standartlarını oluşturarak C sınıfından katılan Fethiye Ticaret

Detaylı

Anemon Otel de düzenlenen panele, Denizli Valisi Abdülkadir

Anemon Otel de düzenlenen panele, Denizli Valisi Abdülkadir Hisarcıklıoğlu: Yeni Anayasa nın temeli; ifade hürriyeti, din ve vicdan hürriyeti ile teşebbüs hürriyeti olsun Sayfa 4 te Bu yıl 60 ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 67.

Detaylı

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer 20 Mart Perşembe günü sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer 20 Mart Perşembe günü sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli MART 2014 SAYI 12 MUĞLA VALİSİ MUSTAFA HAKAN GÜVENÇER ODAMIZI ZİYARET ETTİ. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer 20 Mart Perşembe günü sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli dernekleri ziyaret etmek üzere

Detaylı

Basyazı, Hulusi ŞENTÜRK TSE Başkanı

Basyazı, Hulusi ŞENTÜRK TSE Başkanı Basyazı, Yıl: 52 Sayı: 611 NİSAN 2013 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Hulusi ŞENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bilal DURDALI Yayına Hazırlayanlar Semra AYTEMİZ Aslıhan KÖKER Canan DOĞAN Türkay

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Çanakkale de her zaman ilk lere imza atan, Çanakkale den kazanmak için değil Çanakkale ye kazandırmak üzere üyeleriyle birlikte yürüyen ÇANAKKALE

Detaylı

Merhaba, Bir sonraki sayımızda yeni gelişmelerle görüşmek temennisyle. Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Ekim / Kasım 2012 Yıl 4 Sayı 27 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Bir sonraki sayımızda yeni gelişmelerle görüşmek temennisyle. Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Ekim / Kasım 2012 Yıl 4 Sayı 27 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Ekim / Kasım 2012 Yıl 4 Sayı 27 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Mustafa Kemal

Detaylı

STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

TOBB 70. Mali Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2014 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nde

TOBB 70. Mali Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2014 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nde MAYIS 2014 SAYI 21 TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ`NİN 70.GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ TOBB 70. Mali Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2014 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nde gerçekleştirildi.

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER İstanbul 2014 KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap Tasarımı Şendoğan Yazıcı Üretim Müdürü Haydar Kartal

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Fethiyeli Öğrenciler Gastronomi Festivalinde Fırtına Gibi Esti FTSO İmar Planı Sorununu Ankara ya Taşıdı

Detaylı

1. DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ 2006 YILI ÖNGÖRÜLERİ

1. DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ 2006 YILI ÖNGÖRÜLERİ GİRİŞ: 1. DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ 2006 YILI ÖNGÖRÜLERİ a. Dünya Ekonomisinde 2006 Yılı Öngörüleri 2004 yılında yüzde 2,5 büyüyen ve en önemli ticaret ortağımız olan AB ekonomisinin, 2005 yılında

Detaylı

Tıbbi ve aromatik bitkiler

Tıbbi ve aromatik bitkiler Mart Nisan 2009 Sayı:21 SEKTÖREL FORUM Tıbbi ve aromatik bitkiler Antalya Ticaret Borsası yönetimi, 4 yıllık yol haritasını çizdi Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB başkanlığına seçildi 04 08 16 BORSA

Detaylı

2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri : 16 Mart 2015 tarihinde Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Basın

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 34 01 Kasım - 01 Aralık 2014. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 34 01 Kasım - 01 Aralık 2014. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 34 01 Kasım - 01 Aralık 2014 nın yayın organıdır Denizcilik ve Sanayi Biter Sahte İş Müfettişlerine Dikkat İş Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılan açıklamada işverenlere uyarıda

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

Gerek üyelerinin, gerekse

Gerek üyelerinin, gerekse MART 2013 GİRİŞ Denizli Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer Genel Yayın Yönetmeni Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Tekin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çağrı Sebzeci Yayın Kurulu Hikmet Alpaslan

Detaylı

Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı BAŞKAN ÖZER, TOBB YÖNETİM KURULU NDA

Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı BAŞKAN ÖZER, TOBB YÖNETİM KURULU NDA Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 69. Genel Kurul öncesinde TOBB delegelerine hitap etti. Birlik merkezinde düzenlenen iftar yemeği öncesinde konuşan Başbakan Erdoğan, istikrarın ve güven ortamının önemine

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU Aralık 2013 Çanakkale Ticaret Borsası olarak; 2013 yılında, üyelerimizden aldığımız güçle İlimizin ekonomik ve sosyal yaşamında derin izler bıraktık.

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

www.fto.org.tr SOSYAL MEDYADAYIM, ÖYLEYSE VARIM DİYENLER EĞİTİME KATILDI HABERİN AYRINITLARI İÇİN LÜTFEN WEB SİTEMZİ ZİYARET EDİNİZ.

www.fto.org.tr SOSYAL MEDYADAYIM, ÖYLEYSE VARIM DİYENLER EĞİTİME KATILDI HABERİN AYRINITLARI İÇİN LÜTFEN WEB SİTEMZİ ZİYARET EDİNİZ. ŞUBAT 2014 SAYI 6 SOSYAL MEDYADAYIM, ÖYLEYSE VARIM DİYENLER EĞİTİME KATILDI Şubat 2014 tarihinde Sosyal Medyayı Akıllı Kullanma eğitimi gerçekleştirildi. Yat Butik Otel de 08 yapılan eğitime çoğunluğu

Detaylı

NİSAN GÜNDEM. SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU Genel Sekreter. YAYIN İCRA KOMİTESİ Ender YORGANCILAR Bayram TALAY Berkay ESKİNAZİ Mustafa KALYONCU

NİSAN GÜNDEM. SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU Genel Sekreter. YAYIN İCRA KOMİTESİ Ender YORGANCILAR Bayram TALAY Berkay ESKİNAZİ Mustafa KALYONCU Nisan 2011 Yıl: 27 Sayı: 323 NİSAN GÜNDEM SAHİBİ Ege Bölgesi Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU Genel Sekreter YAYIN İCRA KOMİTESİ Ender YORGANCILAR

Detaylı

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011)

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) TR33 (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak) Düzey 2 Bölgesi i İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İV KISALTMALAR... Vİ SUNUŞ... Vİİ 1. GİRİŞ... 1 1.1. İNSAN

Detaylı

BU DUYURULAR SİZİ İLGİLENDİRİYOR

BU DUYURULAR SİZİ İLGİLENDİRİYOR Kasım 2012 Sayı-43 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY BU DUYURULAR SİZİ İLGİLENDİRİYOR FAALİYET KODLARININ TEBLİĞİNE İLİŞKİN ÜYELERİMİZE DUYURU Üyelerimizin faaliyet

Detaylı