HERMESS GAYRIMENKUL YÖNETİM DANIŞMANLIK MÜŞAVİRLİK & DEĜERLEME HİZMETLERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HERMESS GAYRIMENKUL YÖNETİM DANIŞMANLIK MÜŞAVİRLİK & DEĜERLEME HİZMETLERİ"

Transkript

1 HERMESS GAYRIMENKUL YÖNETİM DANIŞMANLIK MÜŞAVİRLİK & DEĜERLEME HİZMETLERİ Apartman ve Site Yönetimi İşinin Profesyonel Olarak Yapılması... Gayrimenkul Yönetim Hizmeti (Profesyonel Tesis ve Bina Yöneticiliği); Hukuki, Ticari, Teknik-Lojistik konularda ve hizmetlerimizin tamamını kapsayan kompleks bir işletme yönetim hizmetidir. Ülkemizde; 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu ile birlikte, Gayrimenkul yönetim konusunun başlangıcı olarak kabul edilen apartman yönetimlerinden, yüksek teknoloji binalarına kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Gayrimenkul Yönetim'in bu konudaki hizmet adımları aşağıdaki gibidir. Yönetim ve İşletme Planı Oluşturulması Teknik ve Lojistik Gayrimenkul İşletmesi Kurulması ve Yönetimi Yıllık Bütçe Oluşturulması ve Muhasebesinin Kontrolü Hizmet Firmaları Portföy Seçenekleri Hazırlanması Hizmet şartnameleri ve Sözleşmeleri Hazırlanması Taşeron Değerlendirmeleri ve Teklif Alımları Tesis Devreye ve İşletmeye Alma Hizmet Sözleşme ve Şartname Denetimi Hizmet Kalite Raporlaması İşletme Maliyet Düşürücü Tedbir Raporlamaları Yatırım Karar Raporlamaları Tüm bu gayrimenkul yönetimi hizmet adımlarını aşağıdaki gayrimenkul çeşitlerinin işletmesinde ihtiyaçlarınıza göre hizmet olarak size sunmaktayız. - Konut Yönetimi (Apartman,Site,Blok, Residence, Toplu Konut Yöneticiliği) Her türlü konutta, Kat Mülkiyeti Kanunun 'da yer alan yöneticilik görevlerinin yerine getirilmesi hizmetimizdir. Yönetim planına uygun olarak hazırlanacak işletme planınız doğrultusunda karar defterinizden, para tahsilatlarınıza kadar bütün yönetim işleriniz tarafımızdan yerine getirilmektedir. Klasik apartman yönetimi yanında, personel iş programları, teknik bakım programları, istek ve şikayetlerinizin alındığı müşteri hizmetlerimiz v.b. diğer hizmet çeşitlerimizle birlikte yatırım planlarınız da tarafımızdan sonuçlandırılarak konut binalarınızın yönetimi yapılmaktadır. - Ticari Bina Yönetimi (Ofis, İşyeri, Alışveriş Merkezi v.b. Kompleks Tesis Yöneticiliği) Ofis binaları, fabrika veya depo gibi her türlü ticari binanın yönetim hizmetidir. Mal sahibi veya kiracı adına ve şirket yönetim kararları çerçevesinde binanın bütün yönetim işleri tarafımızdan üstlenilmektedir. Hizmetimiz, satınalma desteğinden teknik bakım programlarına, taşeron hizmet şartnamelerinden yıllık bütçe planlamalarına, yemek menülerinden bahçe bakım programlarına kadar, bir ticari kuruluşun gayrimenkulünde ihtiyaç hissedeceği tüm yönetim operasyonu işlerini kapsamaktadır.

2 Bina ve Tesis Yönetimi Hizmetleri Gayrimenkul Yönetimi Anayapının; Mali, Hukuki, Ticari, Güvenlik, Temizlik, Peyzaj, Teknik-Lojistik konularında işletme yönetim hizmetinin yerine getirilmesi. 1-KAT MÜLKİYETİ KANUNU ESASLARINA GÖRE HUKUKİ YÖNETİM HİZMETLERİ Apartman/Apartman/Blok/Site Anayapısında, Kat Mülkiyeti Kanunu nda yer alan yöneticilik görevlerinin yerine getirilmesi. Gerekli ve yasal yönetim sisteminin oluşturulması. 2-KMK ESASLARINA GÖRE MUHASEBE YÖNETİM HİZMETLERİ Kat Mülkiyeti Kanunu'na uygun olarak muhasebe işlemlerinin yapılması, defterlerinin tutulması, ortak gider ve avans paylarının hesaplanması ile beraber aidat toplanması ve kesin hesapların dökülmesi. 3- ANAYAPI VE BLOKLAR ORTAK ALANLARININ TEKNİK HİZMETLERİ ve TEKNİK İŞLETME YÖNETİMİ Gerekli bakım ve onarım hizmetlerinin, arıza anında hızlı ve tam müdahalenin sağlanması, anayapı ve bloklar sistemlerinin uzman kişilerin gözetiminde olmasının sağlanması, anayapı ve ortak alanlarının otomasyon, mekanik ( ısıtma, soğutma sistemleri ile pompa grupları, su depoları, kazan ve boyler grupları, klima santralleri, yangın sistemleri vs...), elektrik sistemlerinin (genel bina aydınlatmaları, bölgesel aydınlatmalar), güvenlik sistemlerinin (CCTV Sistemi,Yangın Algılama Sistemleri,Kartlı Kapı Geçiş Sistemi) teknik hizmetleri ve teknik bakım programlarının hazırlanması, sistemlerin kesintisiz çalışmasının yanında optimum enerji kullanarak konfordan taviz vermeden enerji tasarrufu yaparak çalışmasının sağlanması vs İDARİ VE LOJiSTiK BiNA YÖNETiMi Hizmet Firmaları Portföy Seçeneklerinin, Hizmet şartnameleri ve Sözleşmeleri Hazırlanması, Taşeron Değerlendirmeleri ve Teklif Alımları, Teklif Değerlendirme Raporları Hazırlanması,Tesis Devreye ve İşletmeye Alma,Hizmet Sözleşme ve Şartname Denetimi, Hizmet Kalite Raporlaması, İşletme Maliyet Düşürücü Tedbir Raporlamaları,Yatırım Karar Raporlamaları Temizlik Ve Bakım : Tesis dahilinde bulunan binaların, dış yolların ve kaplamalı dış alanların her türlü temizlik işlerinin koordine edilmesi, denetlenmesi ve raporlanması. Güvenlik : Tesis girişi, bina girişi, araç kontrolü Danışma ve elektronik güvenlik hizmetlerinin koordine edilmesi, denetimi ve raporlanması.

3 Enerji Giderleri: Anayapı ve Ortak Alanlara ait elektrik ve su faturalarının kontrol edilerek ödenmesi. Atık Yönetimi : Atık yönetim stratejilerinin tasarlanması.atıkların toplanması ve ayrılmasının sağlanması, tesis dahilinde belirlenen bir yere, belediye çöp arabalarının almasını sağlayacak şekilde çöplerin ulaştırılmasının sağlanması Satınalma Yönetimi: Anayapı ve Ortak Alanlara ait bakım, onarım, teknik hizmet, ofis ve diğer sarf malzemelerinin satın alınması. Caterıng : Mevcut teknik şartname ve ticari sözleşmenin incelenmesi.yemek yiyen kişi sayısının tespiti, yemek menülerinin hazırlanması. Demirbaş yönetimi, Denetim Yönetimi: Denetim işlerinin koordine edilmesi ve raporlanmasıdır. Peyzaj: Apartman/Blok/Site dahilinde iç ve dış mekan bitkilerinin; sulama, budama, çim biçme, muhafaza, temizlenmesi işlerinin koordine edilmesi, denetlenmesi ve raporlanması, bahçe bakım programlarının Site Yönetimine bağlı çalışan Peyzaj Mimarı ile beraber yapılması. İlaçlama Yönetimi: Anayapı bünyesinde kemirgen, haşere ve uçan haşerelere karşı ilaçlama ve koruma yöntemlerinin sağlanması. Taşınma Yönetimi: Demirbaş eşyanın sayılması, Danışmanlık ve işyeri konsepsiyonu, yeniden donanım ön hazırlığı, değiştirmenin gerçekleştirilmesi, büro mobilyaları deposunun yönetilmesi, yapı teknik ve bina teknik hizmetlerinin yürütülmesi. Acil Durum Yönetimi: Yangın, su basması, deprem, terör, sabotaj tehlikelerine karşı acil durum planlarının ve organizasyonunun hazırlanması, sakinlere duyurulması, eğitimi, sığınak alanlarının bakımı ve gerektiğinde planları uygulamaya alma işlemlerinin sağlanması. Haberleşme Hizmetleri: Dahili Evrak Dağıtımı (Sistem formlarının, kayıt sisteminin oluşturulması, dosyalama ve raporlama sistematiğinin belirlenmesi). Posta, Kurye ve Kargo Hizmetleri (Pazar araştırmaları, sözleşme yönetimi, denetleme ve raporlama sistematiğinin oluşturulması, fiyat politikası standardizasyonu) Kopyalama ve Baskı Hizmetleri, Telefon Santralleri Yönetimi (Sözleşme yönetimi, teknik hizmet, telefon rehberi oluşturulması ve güncellenmesi)

4 5 - PROJE GELİŞTİRME VE YÖNETİMİ(STRATEGIC PLANNING) Gayrimenkul konusunda sitenin ihtiyaç duyduğu çalışmaların tamamı Proje Yönetimi metodolojisi ve prensipleri çerçevesinde belirlenecek iş adımları ve süreleri ile gerçekleştirilmektedir. Finansal olarak gayrimenkul konusunda yatırım kararından itibaren, proje yönetimi çerçevesinde, site için en karlı projenin gerçekleştirilmesi konusunda destek olunması. 6 - HİZMET SÖZLEŞMELERİ YÖNETİMİ Her hizmetin bir sözleşme ile başlaması ve bir teknik şartname ile detaylanması, anagayrimenkulde sakinlere kaliteli hizmet yanında düşük bir maliyet de sağlayacaktır. Hukuki hizmet sözleşmeleri yanında her türlü uygulama teknik şartnamesini de hazırlayıp, bunların uygulama denetimini görevi Site yürütme Kurulu adına yapılır. - Hizmet Sözleşmeleri: Apartman/Blok/Site ile ilgili her türlü hizmette, hukuk şemsiyesi altında ve sitenin standart ihtiyaçlarını içeren sözleşmelerin hazırlanması. - Hizmet Şartnameleri : Sitenin Yönetim ve Yürütme Kurullarının alacağı hizmetlerin veya yaptıracağı işin içeriğinin teknik ve lojistik olarak detaylandırılmasıdır. İnşaat Tadilat Projeleri Mekanik-Elektrik-Elektronik Teknik Bakım Şartnameleri Temizlik Şartnameleri Güvenlik Şartnamesi Yemek Şartnameleri Bitki Bakım Şartnamesi Zararlı Mücadele Şartnamesi v.b. -Sözleşme ve Şartname Denetleme Raporlamaları : Hizmetin yapılmış olan mevcut sözleşme ve şartnamelere uygun olarak verilip verilmediğinin belirli periyodlarda denetlenip Yürütme Kuruluna raporlanması çalışmasıdır. 7 - DOKÜMAN YÖNETİMİ VE GELİŞTİRMESİ Apartman/Blok/Site yönetiminin kalite ve performansının kalıcı dokümantasyon ile sağlanma işlemidir. Hizmetin şeffaflaşması yanında bilginin sürekliliği ve bir sonraki işletmeye bilgi sağlaması açısından yararlıdır. Bu konuda yönetim planlarından, kira kontratlarına, organizasyon formlarından, iş akış formlarına kadar dökümantasyon hizmetinin sağlanmasıdır. Yönetim Planları: Kanunen her anagayrimenkulün sahip olması gereken, 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu esaslı bir işleyiş ve yönetim tarzı kuralları çalışmasıdır. İşletme Planı ve Projesi: Yönetim planının gereklilikleri, bina ihtiyaçları, kullanıcı ihtiyaçları v.b. girdiler doğrultusunda ticari ve teknik-lojistik işletme konularından yıllık olarak yapılmaktadır. İşletme Organizasyon ve iş Akış Diyagramları: Her hizmet ekibinin her gayrimenkule göre belirli bir işleyiş tarzı ve çalışma şeması olması gereklidir. Bu organizasyon şeması ve iş akışlarının değişen günün ihtiyaçlarına göre yenilenmesi işlemi. Satış ve Kira Kontratları: Anagayrimenkulün bağımsız bölümlerinin satılması veya yenisinin satın alınması veya kiralanması veya kiraya verilmesinde gerekli dokümanların hazırlanması işletme yönetiminin gereğidir.

5 Hizmet İş Formları v.b. : Günlük hizmet operasyonlarında gerekli talep formları, iş bildirgeleri v.b. her türlü evrağın hazırlanması çalışmasıdır. Hizmet Geliştirme Raporlamaları : Apartman/Blok/Site Yürütme Kurulu nun aldığı veya verdiği hizmetin tüm yönleri ile analiz edilerek geliştirilmesi, gereksiz ticari ve uygulama anlamındaki maliyet düşürücü, kalite yükseltici faktörlerin ortaya konmasıdır. 8 - PAZAR ARAŞTIRMALARI VE GAYRİMENKUL PERFORMANS ÖLÇÜMLERİ Hizmetin sağlıklı hale getirilmesi için kıyaslama işlemleri: Pazar Araştırmaları : Hizmet sağlayan ve hizmet alan anlamında yapılmaktadır. Hizmet kalitesi, fiyatı, içeriği yanında firma veya gayrimenkul özellikleri konularını da içerebilmektedir. Satınalma Desteği (Outsource) : Pazar araştırmaları beraberinde inşaat, temizlik, güvenlik v.b. firma seçenekleri oluşturma ve hizmet dokümanları eşliğinde ile tam bir outsource destek hizmetidir. Gayrimenkul Performans Ölçümü : Pazar araştırmaları (Benchmark) beraberinde bina kullanıcılarının memnuniyetinden, elde edilen gelirler ve bütçeye varan geniş bir konu bütünlüğünde verilen bir raporlama hizmetidir. 9 - SİTE YÖNETİMİNDE İŞLETME DESTEK HİZMETLERİ Gayrimenkul Yönetimi Müşteri Hizmetleri Hattı (Call Desk Management) : 24 saat gayrimenkul hizmet taleplerine uygun istek ve şikayetlerin alınıp, değerlendirildiği çağrı merkezi işletmesi. İş Kontrol Merkezi Yönetimi (Work Control Center) : Gayrimenkulde yapılan günlük ve yıllık tüm operasyonların takip edilip durum incelemesi ve Hizmet tamam müşteri geri dönüşü kontrolünün yapılması. Müşteri Memnuniyeti Araştırması : Toplu veya birebir anket çalışmaları ve verilerin değerlendirilmesi ile gayrimenkul kullanıcılarının memnuniyet ölçümünün yapılması. Demirbaş ve Mobilya Yönetimi : Apartman/Blok/Site bünyesinde ortak kullanılan hizmet ekipmanları, araç-gereç, mobilya v.b. hareketli eşyaların yer, durum ve muhasebeye amortisman girdisi verecek şekilde kontrollerinin yapılması. Alan Planlaması (Space Planning) : Personel organizasyonu veya makine düzenine göre mimari yerleşim planlarının çıkarılarak yerleşiminin yönetimi hizmetidir. Muhaberat Hizmetleri : Tesis içi veya dışı posta ve koli hareketlerinin organizasyonun yönetimi. Taşınma Yönetimi (Move Management) : Tesis içi veya dışı bağımsız bölüm taşınma organizasyonlarının masadan masaya prensibi ile gerçekleştirilmesi. Yönetim Toplantıları Organizasyonu : Gayrimenkul Yönetim Kurulları toplantılarının 634 Sayılı K.M.K. gerekliliklerine uygun olarak organizasyonu ve yönetimi.

6 Gayrimenkul Muhasebesi ve Vergi Hizmetleri : Gayrimenkul Ticari hareketlerinin kayıt altına alınması ve yıllık bütçe raporlanmasının yapılması hizmetidir. Aynı çerçevede mali takvime göre gayrimenkul vergi ve harçlarının tahakkuklarının kontrolü de yapılmaktadır HUKUK DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ Anagayrimenkul Yönetiminin 3.kişilerle olan anlaşmazlıklarının çözümlenmesinde, anagayrimenkul yetki alanına bağlı birimler ve bağımsız bölümler adına kat mülkiyetinden doğan uyuşmazlıkların çözümünde hukuki yardım verilmesi Apartman/Blok/Site yönetiminin alacaklarını takip ve tahsil etmek. Anagayrimenkul Yönetiminin, hukuki konularda yapılacak her türlü yazışmalarının yapılması. Hukuki konulardaki her türlü sözlü ve yazılı danışmaya yazılı olarak cevap verme, İhtarname-İhbarname ve protesto düzenlenmesi, senet düzenleme, eğitmenlik hizmeti, danışmanlık hizmetinin sağlanması. Anagayrimenkul yöneticiliğinin 3.kişilerle yapacağı sözleşmelerle ilgili olarak, imza öncesi ileride doğabilecek ihtilafların en aza indirilmesi için hukuki görüş bildirmek ve yapılması gerekli sözleşmelerin hazırlanması. Anagayrimenkul acil gereksinimi halinde hukuki sorunların irdelenmesi amacı ile yapılacak toplantılara katılmak meşru mazeret halleri hariç olmak üzere acil bir durum halinde en kısa zamanda Anagayrimenkul çağrısına icabet etmek, görevli bir hukukçuyu Apartman/Blok/Site yönetiminin ihtiyaç duyacağı mekanda hazır bulundurmak. Anagayrimenkul yönetimi ile kat malikleri veya kiracılar, kat malikleri ve veya kiracılar ile aynı Anagayrimenkul kompleksinde bulunan kat maliki ve/veya kiracılar arasındaki kat mülkiyetinden doğan hukuki ihtilafların çözümü hususunda yöneticiye hukuki danışmanlık vermek ve gerek icra ve gerekse mahkeme yolu ile çözümlenmesinin sağlanması MALİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Apartman/Blok/Site yönetim personellerine bütçeleme teknikleri eğitiminin verilmesi. Mali mevzuat değişikliklerinin Apartman/Blok/Site yönetim personellerine aktarılması ve uygulama eğitimlerinin verilmesi. Apartman/Blok/Site yönetiminin mali ve muhasebe denetimlerinin yapılması ve denetim raporunun hazırlanarak Apartman/Blok/Site Yönetim Kuruluna sunulması. Apartman/Blok/Site yönetimlerinin alımları ile ilgili satınalma dosyalarının incelenmesi. Apartman/Blok/Site yönetimlerinin kasa ve banka kayıtlarının incelenmesi. Gelir-Gider dengesinin kurulmasında Kat malik ve sakinlerine karşı özellikle mali ve muhasebe konularında şeffaf yönetim anlayışının organize edilmesi.

7 12 - ORTAK ALAN YÖNETİM SERVİS HİZMETLERİ Yönetim Planı ve İşletme Senaryoları na uygun olarak Anayapı Ortak Alanlarında Verilen Hizmet Kategorileridir. Personel istihdamı ve maliyetleri ortak alanların ilgili bütçelerinden karşılanır. Güvenlik ve Gözetim Hizmetleri Temizlik Hizmetleri Çöp Toplama ve Atık Yönetimi Hizmetleri Güvenlik Hizmetleri Teknik Servis Hizmetleri Teknik Bakım Hizmetleri İlaçlama Hizmetleri Peyzaj Bitki ve Bahçe Bakım Hizmetleri Havuz Bakımı Hizmetleri Yönetici- İdari Personel Hizmetleri HERMESS YÖNETİM DANIŞMANLIK DEĜERLEME HİZMETLERİ GAYRIMENKUL MÜŞAVİRLİK & Incilipinar Mah Sok. No: Denizli / Türkiye Tel. & Faks: GSM:

Sevgili Muğlalılar; Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak yapılanma sürecimizi, yeni Büyükşehir olan diğer illere göre daha hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra özellikle Su ve Kanalizasyon ile ilgili çalışmalarımıza

Detaylı

T.C KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARINA İLİŞKİN YÖNERGE

T.C KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARINA İLİŞKİN YÖNERGE T.C KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARINA İLİŞKİN YÖNERGE BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam ve Dayanak Amaç ve Kapsam MADDE 1- (1) Bu Yönergenin

Detaylı

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ASAT) KURULUŞ, GÖREV, YETKİ VE TEŞKİLAT YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ASAT) KURULUŞ, GÖREV, YETKİ VE TEŞKİLAT YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ASAT) KURULUŞ, GÖREV, YETKİ VE TEŞKİLAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç MADDE 1-(1) Bu Yönetmeliğin amacı, Antalya Su ve Atıksu

Detaylı

ÇANAKKALE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM

ÇANAKKALE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM ÇANAKKALE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu yönergenin amacı; Mali Hizmetler Müdürlüğünün

Detaylı

İçinde yer aldığımız seçkin projelerin deneyimlerinden oluşturduğumuz birikimden sizin için de doğru çözümler yaratmaya geliyoruz

İçinde yer aldığımız seçkin projelerin deneyimlerinden oluşturduğumuz birikimden sizin için de doğru çözümler yaratmaya geliyoruz Hakkımızda Profesyonel site yönetimi,, Site ve konut güvenliği, Temizlik hizmetleri, Bahçe bakımı ve peyzaj, Havuz bakımı ve temizliği, Teknik Hizmet Yönetimi, Sosyal Tesis Yönetimi ile kariyer, eğitim

Detaylı

ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Merkez Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği İÇİNDEKİLER. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Merkez Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği İÇİNDEKİLER. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Merkez Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği İÇİNDEKİLER BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Madde No Sayfa No 1. Amaç... 1 2. Kapsam... 1 3. Dayanak...

Detaylı

Save your property. Sayın Yönetici, Mülkünüzü koruyun

Save your property. Sayın Yönetici, Mülkünüzü koruyun Sayın Yönetici, Artan nüfus, şehir yaşamı kültürünün değişmesi, yaşam standartlarının yükselmesi, yükselen güvenlik risk seviyesi ve yapılaşma alanlarının yetersiz olması insanları toplu konutlarda ya

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI Bir Projem Var Bir

Detaylı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik. BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik. BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç ve Kapsam Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; Avrupa Birliği Eğitim

Detaylı

BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İDARİ İŞLER VE KOORDİNASYON DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMI VE GEREKLERİ BELGELERİ

BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İDARİ İŞLER VE KOORDİNASYON DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMI VE GEREKLERİ BELGELERİ BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İDARİ İŞLER VE KOORDİNASYON DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMI VE GEREKLERİ BELGELERİ BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLER İ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORGANİZASYON ŞEMASI BÖLÜM: ŞEMA NO: İDARİ

Detaylı

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 35. maddesi

Detaylı

Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Teşkilat ve Görev Yönergesi İKİNCİ BÖLÜM

Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Teşkilat ve Görev Yönergesi İKİNCİ BÖLÜM Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Teşkilat ve Görev Yönergesi BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu yönergenin amacı; Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge

Detaylı

Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU

Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU Bakan Sunuşu Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU Sağlık Bakanı 4 Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 19 Mart 2012 tarihinde faaliyetlerine başlamış olup, sağlık hizmetlerinin bir ülkeyi yaşanır kılan en önemli ölçütlerinden

Detaylı

ALTINORDU BELEDİYESii 2015 2019YILLARI STRATEJİK PLANI. 2015-2019 YILLARI STRATEJİK PLANI Sayfa 1

ALTINORDU BELEDİYESii 2015 2019YILLARI STRATEJİK PLANI. 2015-2019 YILLARI STRATEJİK PLANI Sayfa 1 T..C.. ALTINORDU BELEDİYESii 2015 2019YILLARI STRATEJİK PLANI 2015-2019 YILLARI STRATEJİK PLANI Sayfa 1 T.C. ALTINORDU BELEDİYESİ Şarkiye Mah. Kazım Karabekir Cad. No:7 52100-ORDU Tel: +90452 225 01 04-225

Detaylı

Rev. No: 1 KONTROL SAYFASI. Onaylayan: Kadri ŞAMAN. Görevi: Yönetim Kurulu Başkanı. Değişiklik Bilgileri. Bütün Yayın 0 Yeni Yayın 10.10.

Rev. No: 1 KONTROL SAYFASI. Onaylayan: Kadri ŞAMAN. Görevi: Yönetim Kurulu Başkanı. Değişiklik Bilgileri. Bütün Yayın 0 Yeni Yayın 10.10. /25 KONTROL SAYFASI Hazırlayan: Erdal Karakaşoğlu Görevi: Bilgi ve İletişim Teknolojileri Md. Tarih: İmza: Onaylayan: Kadri ŞAMAN Görevi: Yönetim Kurulu Başkanı Tarih: İmza: Sayfa No Geçerli Revizyon Değişiklik

Detaylı

2014 YILI SGB BI RI M FAALI YET RAPORU

2014 YILI SGB BI RI M FAALI YET RAPORU 2014 YILI SGB BI RI M FAALI YET RAPORU Bu Rapor; 10.12.2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41 inci maddesi uyarınca hazırlanmıştır Mali Planlar ve Performans Programı Stratejik

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu yönetmeliğin amacı, Antalya Büyükşehir Belediyesi hedefleri ve ilkeleri doğrultusunda kamu kaynaklarının etkin, verimli ve zamanında

Detaylı

15/10/2012 tarihli ve 415933 sayılı Bakan Onayı ile yürürlüğe girmiştir. TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ

15/10/2012 tarihli ve 415933 sayılı Bakan Onayı ile yürürlüğe girmiştir. TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ 15/10/2012 tarihli ve 415933 sayılı Bakan Onayı ile yürürlüğe girmiştir. TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç Madde 1 - (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

2014 YILI KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI FAALİYET RAPORU

2014 YILI KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI FAALİYET RAPORU 2014 YILI KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI FAALİYET RAPORU 1 SUNUŞ Her geçen gün büyüyen ve gelişen Kapaklı;günümüzde kentleşme,yeşil alan, güvenli yaşam ve diğer hizmet alanlarında yapmış olduğu atılımlarla

Detaylı

NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İKİNCİ STRATEJİK PLANI (2013-2017)

NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İKİNCİ STRATEJİK PLANI (2013-2017) NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İKİNCİ STRATEJİK PLANI (2013-2017) Niğde,2013 Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında, durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir. Büyük Türk Milletinin

Detaylı

2008 YILI FAALİYET RAPORU

2008 YILI FAALİYET RAPORU 2008 YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ 2009 2 BAKAN SUNUŞU Günümüzde patent ve faydalı modeller, markalar, endüstriyel tasarımlar, coğrafi işaretler ve entegre devre topografyalarından

Detaylı

SUNUŞ. STRATEJiK PLAN 2011-2015

SUNUŞ. STRATEJiK PLAN 2011-2015 STRATEJiK PLAN 2011-2015 SUNUŞ Vilayetler Hizmet Birliği, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu ile belirlenmiş görev ve sorumluluklarını kurulduğu tarihten itibaren üstün hizmet anlayışı içerisinde

Detaylı

EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞI MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİĞİ

EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞI MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİĞİ EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞI MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç ve kapsam MADDE 1- Bu yönetmeliğin

Detaylı

ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNERGESİ

ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNERGESİ ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM... 1 Amaç ve Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar, Teşekkül Organizasyon Yapısı... 1 Amaç ve kapsam... 1 Dayanak...

Detaylı

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI (BRİFİNG) ARALIK, 2013 - ŞIRNAK SUNUŞ Üniversitelerimiz, bilginin üretilmesi ve teknolojiye dönüştürülmesi de dahil olmak üzere, hemen hemen bütün faaliyetlerinde bilgi teknolojileri

Detaylı

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ ŞUBAT-2015

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ ŞUBAT-2015 TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ ŞUBAT-2015 (Bu Yönetmelik, Yönetim Kurulunun 07.08.2007 tarih ve 19/396 sayılı kararı ile kabul edilmiş olup, zaman

Detaylı

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI TEMMUZ 2014 BAKAN SUNUŞU Günümüzde Enerji üretimi ve tüketiminde küresel ekonomik ve jeostratejik dengelerin yeniden tanımlanmasına

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU OCAK 2015 BİRİM YÖNETİCİSİ SUNUŞU Çağdaş bir kamu yönetimi sistemi oluşturmanın evrensel kuralları vardır.

Detaylı

SĠCĠL MÜDÜRLÜĞÜ Ticaret Sicili Oda Sicili

SĠCĠL MÜDÜRLÜĞÜ Ticaret Sicili Oda Sicili SĠCĠL MÜDÜRLÜĞÜ Ticaret Sicili Tescil için aranılan şartların mevcut olup olmadığının tetkik etmek, Şahıs Şirketleri (kollektif, komandit), gerçek kişiler, limited şirketler, anonim şirketler, iktisadi

Detaylı

Vizyon Misyon Vizyonumuz Misyonumuz

Vizyon Misyon Vizyonumuz Misyonumuz Vizyon Misyon Vizyonumuz Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyeti ile Tesis Yönetimi ve Danışmanlık hizmetleri sektöründe Türkiye de örnek şirket olmak. Misyonumuz İş çeşitlerimiz, çözümlerimiz,

Detaylı