Arnavutluk Matura 10 üzerinden en az 8.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Arnavutluk Matura 10 üzerinden en az 8."

Transkript

1 Reasoning Test: Matematik ve Critical Reading testlerinden 1600 üzerinden en az Uluslararası SAT 900 toplam puan. Subject Test: Başvurulan programla ilgili en az iki konuda 800 üzerinden en az 500. Uluslararası Uluslararası GCE (General Certificate Education), Cambridge International A Level Uluslararası Bakalorya (IB) En az biri başvurulan programla ilgili olmak üzere, üç Advanced Level derecesi. Her bir Advanced Level derecesi en az C. Uluslararası Bakalorya diplomasında 45 üzerinden en az 28. Uluslararası Afrika Ülkeleri (Nijerya, Gana, Gambia, Liberya, Sierra Leone) Afganistan Almanya Amerika Birleşik Devletleri Angola Uluslararası Bilim Olimpiyatları West African Examination Council (WAEC), West African Senior School Certificate Examination (WASSCE) Nationwide University Entrance Exam of Afghanistan (Konkurs) Abitur ACT (American College Testing) High School Diploma Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) tanıdığı ve katıldığı uluslararası bilim olimpiyatlarından altın, gümüş veya bronz madalya sahibi olmak. Üçü başvurulan programla ilgili olmak üzere, altı konunun her birinden en az B3. En az %80 (B). En çok 2 genel puan ve başvurulan programla ilgili alanlarda 15 üzerinden en az 11. Başvurulan programla ilgili bölümlerde 36 üzerinden en az 28 olmak üzere, ortalama (Composite) en az 22. En az %70 (B). Başvurulan programla ilgili konularda 20 üzerinden en az 16 olmak üzere, ortalama en az 16. Arnavutluk Matura 10 üzerinden en az 8. Avustralya Secondary School Graduation Certificate En az %70. Avusturya Matura En çok 2.

2 Başvurulan programla ilgili ihtisas grubunda TQDK olmak üzere 1. grupta 700 üzerinden en az Azerbaycan 550, diğer gruplarda en az 450. Bahreyn Bangladeş Higher Secondary School Certificate (HSSC) Belçika Beyaz Rusya Birleşik Arap Emirlikleri Diploma Van Hoger Secundair Onderwijs Certificate d Enseignment Secondair Superieur En az %70. Belarussian Central Testing 600 üzerinden en az 420. General Secondary Education Certificate En az Bosna Hersek Brezilya Matura (Svjedozba o maturi) High School National Exam (ENEM) En az %70. En az %70. Bulgaristan Matura En az %70. Cezayir French Baccalaureate 20 üzerinden en az 12. Çek Cumhuriyeti Maturitni Zhouska / Maturita En az %70. Çin Halk Cumhuriyeti Danimarka Chinese National University Entrance Examination (GAOKAO) Senior Secondary School Certificate En az %70. Student Examination (Studentereksamen), Higher Preparatory Examination (Højere Forberedelseseksamen), Higher Commercial Examination (Højere Handelseksamen), Higher Technical Examination (Hojere teknisk eksamen) Başvurulan programın puan türünde 750 üzerinden en az üzerinden en az 10.

3 Endonezya Estonya Etiyopya Ujian Nasional (UN) (Gümnaasiumi Lõputunnistus) Ethiopian Higher Education Entrance Examination (EHEEE) 60 üzerinden en az üzerinden en az 4. En az Fas Baccalaureate 20 üzerinden en az 12. Fildişi Sahili Fildişi Bakalorya 400 üzerinden en az 320. Filistin Finlandiya National Matriculation Examination (Ylioppilastutkinto / studenteksamen) 7 üzerinden en az 5. Fransa French Baccalaureate 20 üzerinden en az 12. Güney Kore Gürcistan College Scholastic Ability Test (CSAT) 800 üzerinden en az 500. Hırvatistan Matura En az %70. Hindistan Hollanda Irak Class XII India HSSC-ISC, Higher Secondary Certificate (HSC), Indian School Certificate (ISC), Intermediate Certificate, Higher School Certificate, JEE (Joint Entrance Examination), All India Senior School Certificate, Pre- University Course-awarded on completion of standard XII VBO / MAVO / HAVO / VWO / MBO Diploma / Secondary School Certificate En az %75.

4 İran Bilkent Üniversitesi Dört yıllık lise eğitimi sonunda verilen lise bitirme sınavı (Dabiristan) ortalaması 20 üzerinden en az 17,5 veya üç yıllık lise Dabiristan ve Pishdaneshgahi eğitimi sonunda verilen merkezi lise bitirme sınavı (Dabiristan) ile birlikte Üniversite Öncesi Eğitimi (Pishdaneshgahi) bitirme notu 20 üzerinden en az 17,5. İrlanda School Leaving Certificate Altı konuda en az C3. İskoçya İspanya Scottish Certificate of Education (SCE) Scottish Qualifications Certificate (SQC) Título de Bachiller (LOGSE) Dört konuda en az B. En az B. 10 üzerinden en az 8. İsrail Te'udat Bagrut (Matriculation Certificate) Altı konuda Mechina İsveç Swedish School Leaving Exam (FSFG) Matematik dahil olmak üzere en az 15. İsviçre İtalya Kantonale Maturitätszeugnisse, Eidgenössisches Berufsmaturitätszeugnis, 5 üzerinden en az 3. Certificat de Maturité, o di Maturitá Diploma di Esame di Stato conclusive dei Corsi di İstruzione Secondaria Superiore 100 üzerinden en az 70. Diploma di Maturitá İzlanda Studentsprof from Gymnasium Japonya Upper (Kotogakko Sotsugyo Shomeisho) 5 üzerinden en az 3. Kamerun Cameroon Baccalaureate 20 üzerinden en az 12 Cameroon General Certificate of Education Advanced Level En az biri başvurulan programla ilgili olmak üzere üç Advanced Level derecesi. Her bir Advanced Level derecesi en az C. Kanada High School Diploma En az %70.

5 Katar En az Kazakistan Kenya Kırgızistan Kosova Ulusal Üniversite Giriş Testi (ENT) Kenya Certificate of Secondary Education (KCSE) Ulusal Üniversite Giriş Sınavı (ORT) Diplome per kryerjen e shkolles se mesme te pergjithshme gjimnazin Dört temel sınavdan (dil sınavı hariç) 100 üzerinden en az 80 toplam puan. Ortalama en az B ve başvurulan programla ilgili dört alanda en az 80 toplam puan. 250 üzerinden en az üzerinden en az 3. Kuveyt General Secondary Education Certificate En az Letonya Certificate of General Secondary Education (Atestats par visparejo videjo izglitibu) 10 üzerinden en az 8. Libya General Secondary Education Certificate En az Litvanya Certificate of Maturity (Brandos Atestatas) Lübnan Lebanon Baccalaureate 20 üzerinden en az 12. Lüksemburg Diplome de Fin d'etudes Secondaire 60 üzerinden en az 45. Macaristan Matura-Erettsegi Bizonyitvany 5 üzerinden en az 3,5. Makedonya Matura 5 üzerinden en az 3,5. Malezya Sijil Tinggi Persekolahan Malaysia (STPM) İkisi başvurulan programla ilgili olmak üzere üç konudan en az B.

6 Malta Advanced Matriculation En az C. Meksika Bachillerato Mısır Certificate of General Secondary Education En az Moğolistan Moldova Norveç Özbekistan Pakistan General State Examination (Konkurs) Diplom ob Okoncanji Srednego Special'nogo Ucebnego Zavedenija Norwegian Upper Secondary School Leaving Certificate Higher Secondary School Certificate (HSSC) / (Intermediate) Başvurulan programla ilgili dört alanın her birinden 800 üzerinden en az üzerinden en az 4,5. Polonya Matura, Swiadectwo Dojrzalosci En az %70. Portekiz Concurso Nacional de Candidatura Do Ensino Superior (National Entrance Exam) 20 üzerinden en az 16. Pass Diploma de Ensino Secundário Romanya Diploma de Baccalaureate 10 üzerinden en az 7,5. Ruanda Rusya Federasyonu Ruanda AGSCE (Rwanda Advanced General Secondary Certificate Examination) Unified State Exam (EGE) En az üç konudan Advanced Level seviyesinde geçmiş ve bunlardan başvurulan programla ilgili iki konudan en az A notu almış olmak. En az ikisi başvurulan programla ilgili olmak üzere, üç konudan ortalama en az %70. Senegal Bakalorya 20 üzerinden en az 15.

7 Sırbistan 5 üzerinden en az 3,5. Singapur Cambridge General Certificate of Education Ordinary and Advanced Levels En az iki Advanced Level B4 puan ve üstü, diğerleri en az C5 puan. Slovakya Maturitná Skúška En çok 2. Slovenya Matura - Maturitetno spricevalo 5 üzerinden en az 3,5. Sri Lanka Sri Lanka General Certificate of Education - Advanced Levels Başvurulan programla ilgili üç konudan en az ABB. Suriye General Secondary Education Certificate En az Suudi Arabistan Şili High School Diploma En az %80 Qudrat En az Prueba de Seleccion Universitaria (PSU) 850 üzerinden en az 600. Tacikistan Tanzanya Tayland Tanzanian Advanced Certificate of Secondary Education ACSE (Division One) Upper Secondary Education Certificate (Matayom VI) General Studies konusunda geçmiş olmak ve Principal seviyede üç konudan en çok 9 toplam puan. En az %70. Tunus Baccalauréat de l'enseignement secondaire 20 üzerinden en az 12. Türkiye Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Sınavları Lise Diploması En az ÖSYS sınavları sonucunda, başvurduğu programın puan türünde bir önceki yıl ÖSYS'de oluşan taban puanına sahip olmak. Türkmenistan

8 Uganda Ukrayna Bilkent Üniversitesi Uganda Advanced Certificate of Education (UACE), Cambridge Overseas Higher School Certificate and East African Advanced Certificate of Education az B notu almış olmak. Ukrainian External Independent Test En az üç konudan Advanced Level seviyesinde geçmiş ve bunlardan başvurulan programla ilgili iki konudan en En az iki konu olmak üzere başvurulan programla ilgili konuların not ortalaması 200 üzerinden en az 160. Umman Ürdün Venezuela Vietnam General Secondary Education Certificate General Secondary Education Certificate Secondary School Diploma in the Sciences (Bachiller en Ciencias) Secondary School Diploma in the Humanities (Bachiller en Humanidades) School Leaving Examination (Ky Thi Tot Nghiep Pho Thong Trung Hoc) 20 üzerinden en az 13 (B). Yemen General Secondary Education Certificate En az Yeni Zelanda Yunanistan Zambia Zimbabwe New Zealand University Entrance Bursaries and Scholarship Examinations (Apolytirion of Lykeo) School Certificate (ZSC) ZIMSEC General Certificate of Education Advanced Level 500 üzerinden en az üzerinden en az 15. Üçü Matematik, Fizik ve Kimya olmak üzere toplam altı dalın her birinden en az 4. Başvurulan programla ilgili alanlarda en az bir A ve iki B.

Galatasaray Üniversitesi ne Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurusu İçin Aranacak Taban Puanlar

Galatasaray Üniversitesi ne Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurusu İçin Aranacak Taban Puanlar Türk Cumhuriyetleri ile Türk Akraba Toplulukları Sınavı (TCS) Türk Cumhuriyetleri ile Türk Akraba Toplulukları Sınavı (TCS) Temel Öğrenme Becerileri Testinden en az 60 puan. SAT Reasoning "SAT Reasoning"

Detaylı

BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI

BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI BAŞVURUDA GEÇERLİ OLAN SINAVLAR VE TABAN PUANLARI İTÜ de, Aday öğrenci başvurularının değerlendirilmesinde, üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavların (SAT,TCS vs.) geçerlilik süresi iki yıldır.

Detaylı

%50 %50. Başarı sırası 200.000. 50 puan %60. 2 konular. 4 konular

%50 %50. Başarı sırası 200.000. 50 puan %60. 2 konular. 4 konular YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KONTENJANINA BAŞVURU İÇİN SINAV VEYA LİSE BİTİRME BELGELERİNİN ASGARİ BAŞARI ŞARTLARI LİSTESİ MEF Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı Diğer TC Üniversiteler tarafından

Detaylı

en az 1000 toplam puan

en az 1000 toplam puan YABANCI UYRUKLU (YÖS) ÖĞRENCİLER 1- Üniversitenizin eğitim-öğretim dili nedir? Üniversitemizde eğitim-öğretim dili İngilizce, Türkçe ve karmadır (%30 İngilizce %70 Türkçe). 2--Yabancı Uyruklu-Yurt Dışından

Detaylı

PETROL PİYASASI 2011 YILI İLK ÜÇ AYLIK SEKTÖR RAPORU

PETROL PİYASASI 2011 YILI İLK ÜÇ AYLIK SEKTÖR RAPORU PETROL PİYASASI 2011 YILI İLK ÜÇ AYLIK SEKTÖR RAPORU ANKARA 2011 TABLOLAR LİSTESİ Tablo 1-2011 İlk Üç Aylık Dağıtıcı Lisans Sahiplerinin Petrol İthalatı... 3 Tablo 2-2011 İlk Üç Aylık Rafineri Lisansı

Detaylı

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULU YÖNERGESİ

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULU YÖNERGESİ T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULU YÖNERGESİ Amaç Madde 1 Bu Yönergenin amacı Avrasya Üniversitesi Fakülte ve Yüksekokulları bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyeti

Detaylı

2007-2012 DÖNEMİ KÜRESEL VE ULUSAL DIŞ TİCARET GELİŞMELERİ

2007-2012 DÖNEMİ KÜRESEL VE ULUSAL DIŞ TİCARET GELİŞMELERİ 2007-2012 DÖNEMİ KÜRESEL VE ULUSAL DIŞ TİCARET GELİŞMELERİ T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKONOMİK ANALİZ VE DEĞERLENDİRME DAİRESİ 30.12.2013, ANKARA S.BAVLI,

Detaylı

SOSYAL GELİŞME ENDEKSİ TÜRKİYE İÇİN NE İFADE EDİYOR?

SOSYAL GELİŞME ENDEKSİ TÜRKİYE İÇİN NE İFADE EDİYOR? DEĞERLENDİRMENOTU Haziran2014 N201421 tepav Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Ali SÖKMEN 1 Araştırmacı, Ekonomi Çalışmaları SOSYAL GELİŞME ENDEKSİ TÜRKİYE İÇİN NE İFADE EDİYOR? Günlük hayatta

Detaylı

YABANCI ÜLKELERİN TÜRK VATANDAŞLARINA UYGULADIĞI VİZE REJİMİ TABLOSU GÖREVE DİPLOMATİK HUSUSİ HİZMET ATANAN

YABANCI ÜLKELERİN TÜRK VATANDAŞLARINA UYGULADIĞI VİZE REJİMİ TABLOSU GÖREVE DİPLOMATİK HUSUSİ HİZMET ATANAN ÜLKELER YABANCI ÜLKELERİN TÜRK VATANDAŞLARINA UYGULADIĞI VİZE REJİİ TABLOSU GÖREVE DİPLOATİK HUSUSİ HİZET ATANAN UUA AHSUS SAYI ANAHTARI AFGANİSTAN (90 T T T 2 ALANYA T (90 (90 (90 T 13,20,33 AERİKA B.D.

Detaylı

2014 8. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI SONUÇ RAPORU

2014 8. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI SONUÇ RAPORU 2014 8. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI SONUÇ RAPORU TÜRSAB 2014 TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUAR RAPORU T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Hannover Fairs Turkey

Detaylı

Avusturya da Yüksek Öğrenim. für ausländische Studierende

Avusturya da Yüksek Öğrenim. für ausländische Studierende 2013 Avusturya da Yüksek Öğrenim für ausländische Studierende Avusturya da Yüksek Öğrenim Infos und mehr für ausländische Studierende Oktober 2013 İçindekiler 1 ÖNSÖZ 006 2 AVUSTURYA'DA YÜKSEK ÖĞRENIM

Detaylı

Dünya ve Türkiye de Süt Sektör İstatistikleri

Dünya ve Türkiye de Süt Sektör İstatistikleri Dünya ve Türkiye de Süt Sektör İstatistikleri 2013 Dünya ve Türkiye de Süt Sektör İstatistikleri 2013 üyesidir içindekiler ÖNSÖZ 9 1. DÜNYA SÜT SEKTÖR İSTATİSTİKLERİ 12 1.1. HAYVAN VARLIĞI 12 1.1.1. Büyükbaş

Detaylı

çocuklar için birleşin

çocuklar için birleşin SAYILARLA DÜNYA ÇOCUKLARININ DURUMU 2014 HER ÇOCUK ÖNEMLİDİR Eşitsizliklerin ortaya konulması, çocuk haklarının ileriye götürülmesi çocuklar için birleşin Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF)

Detaylı

Köklü Bir Geçmiş Parlak Bir Gelecek

Köklü Bir Geçmiş Parlak Bir Gelecek INISTRY OF FOREIGN AFFAIRS INISTRY OF FOREIGN AFFAIRS Köklü Bir Geçmiş Parlak Bir Gelecek Devletini ve milletini yurtdışında temsil etmenin ayrıcalığı ve onuru ~ Tarihe tanıklık etmenin ötesinde, bizzat

Detaylı

Fuar Sonuç Raporu. www.beautyeurasia.com www.beauty-events.com

Fuar Sonuç Raporu. www.beautyeurasia.com www.beauty-events.com 2014 Fuar Sonuç Raporu www.beautyeurasia.com www.beauty-events.com 10. Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Kuaför Fuarı TARİH: 12 14 Haziran 2014 KATILIMCI: 44 ülkeden 550 katılımcı Azerbaycan, Avusturya,

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM ÜST KURULUŞLARI VE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SAKLAMA SÜRELİ STANDART DOSYA PLANI

YÜKSEKÖĞRETİM ÜST KURULUŞLARI VE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SAKLAMA SÜRELİ STANDART DOSYA PLANI T.C. YÜKSEKÖĞRETİM KURULU YÜKSEKÖĞRETİM ÜST KURULUŞLARI VE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SAKLAMA SÜRELİ STANDART DOSYA PLANI NİSAN,2010/ ANKARA İÇİNDEKİLER ĠÇĠNDEKĠLER... BAġBAKANLIK GENELGESĠ 2005/7. I II 1

Detaylı

AVRUPA DA HİBE DESTEKLİ STAJ DUYURUSU

AVRUPA DA HİBE DESTEKLİ STAJ DUYURUSU AVRUPA DA HİBE DESTEKLİ STAJ DUYURUSU Erasmus+ Programı dâhilinde, Ankara Ticaret Odası Koordinatörlüğünde 12 Üniversitenin katılımıyla oluşan Yeni İş Tecrübeleri için Ankara Konsorsiyumu (YİTAK) Projesi,

Detaylı

Dünya da ve Türkiye de İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları ve Sosyal Koruma Yetersizliği

Dünya da ve Türkiye de İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları ve Sosyal Koruma Yetersizliği Dünya da ve Türkiye de İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları ve Sosyal Koruma Yetersizliği Oğuz KARADENİZ * Özet: Küreselleşme sonucu, sanayileşmenin getirdiği tehlikeler, gelişmiş ülkelerden gelişmekte olan

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDE YURT DIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDE YURT DIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDE YURT DIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı Selçuk Üniversitesine önlisans ve lisans düzeyinde, birinci

Detaylı

YABANCI PERSONEL OTURMA VE ÇALIŞMA İZİNİ BAŞVURU KILAVUZU

YABANCI PERSONEL OTURMA VE ÇALIŞMA İZİNİ BAŞVURU KILAVUZU YABANCI PERSONEL OTURMA VE ÇALIŞMA İZİNİ BAŞVURU KILAVUZU İ KAMET TEZKERESİ 1. Emniyet Müdürlüğüne dilekçe yazıp yabancı şubeye havale edilecek (Ek.1) 2. İkamet Beyanname Formu (Gaziantep Yabancılar Şubesi'nden

Detaylı

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ Hazırlayanlar: Hakan AKIN Kıdemli Dış Ticaret Uzmanı Nazlı ÜSTÜN KTO Etüd Araştırma Md. Yrd. Feyzullah ALTAY KTO Etüd Araştırma Uzmanı Hacı Dede Hakan KARAGÖZ KTO Etüd Araştırma

Detaylı

GTİP 842810 ASANSORLER, SKIPLI YUK KALDIRICILARI

GTİP 842810 ASANSORLER, SKIPLI YUK KALDIRICILARI Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul ULUSLARARASI TİCARET MERKEZİ (ITC) ÜRÜN ANALİZLERİ GTİP 842810 ASANSORLER, SKIPLI YUK KALDIRICILARI HAZİRAN 2012 Hazırlayan: ÖZGE SARIÇAY İSTANBUL SANAYİ ODASI AB & Dış Ekonomik

Detaylı

KAYNAK MAKİNELERİ SEKTÖRÜ NOTU

KAYNAK MAKİNELERİ SEKTÖRÜ NOTU KAYNAK MAKİNELERİ SEKTÖRÜ NOTU İki metal parçayı ısıl yolla birleştirme işleminde kullanılan kaynak makine ve malzemeleri, üretim sanayinde önemli bir paya sahiptir. Geliştirilen her teknolojik malzemenin

Detaylı

KARAYOLU TAŞIMACILIĞININ DİĞER TAŞIMACILIK MODLARIYLA KARŞILAŞTIRILMASI VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

KARAYOLU TAŞIMACILIĞININ DİĞER TAŞIMACILIK MODLARIYLA KARŞILAŞTIRILMASI VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI KARAYOLU TAŞIMACILIĞININ DİĞER TAŞIMACILIK MODLARIYLA KARŞILAŞTIRILMASI VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR Zafer KÖGMEN Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanlığı Tezi 2014 Ankara

Detaylı

Sirküler No : 2015 / 32 Konu : Eşantiyon, Numune ve Promosyon Mallarda KDV Uygulaması

Sirküler No : 2015 / 32 Konu : Eşantiyon, Numune ve Promosyon Mallarda KDV Uygulaması Rödl & Partner Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Teşvikiye Cad. No: 17 D 12/13/15 İkbal Ticaret Merkezi 34365 Teşvikiye-İstanbul Telefon + 90 (212) 310 14 00 Telefax + 90 (212) 327 32 14 E-Mail : info@roedl.com.tr

Detaylı

TÜRKİYE DE DÜZENSİZ GÖÇ

TÜRKİYE DE DÜZENSİZ GÖÇ TÜRKİYE DE DÜZENSİZ GÖÇ Prof. Dr. Ahmet İÇDUYGU Damla B. Aksel Eylül 2012 ANKARA Bu araştırma Uluslararası Göç Örgütü Türkiye tarafından yayımlanmıştır İçindekiler 1. Giriş - Başlıca Sorular ve Çalışmanın

Detaylı

Yükseköğretim Kurulu. Yükseköğretim Kurulu. Haziran 2010, Ankara

Yükseköğretim Kurulu. Yükseköğretim Kurulu. Haziran 2010, Ankara I Haziran 2010, Ankara II III Editör Yrd. Doç Dr. Armağan Erdoğan Hazırlayanlar Katkıda Bulunanlar Ayça Turan Muharrem Kaplan Derya Barlak Ercan Laçin Pırıl Akın Canan Ünvan Esin Sağlam Seçil Aslan Prof.

Detaylı

Milli geliri yükselterek, döviz rezervlerini artırarak, her yıl ortalama yüzde 5 büyüyerek bir ülkeyi değiştirmek mümkün olmuyormuş!

Milli geliri yükselterek, döviz rezervlerini artırarak, her yıl ortalama yüzde 5 büyüyerek bir ülkeyi değiştirmek mümkün olmuyormuş! Yaprak Özer İndeks İçerik İletişim Danışmanlık CEO Her şey para değil Milli geliri yükselterek, döviz rezervlerini artırarak, her yıl ortalama yüzde 5 büyüyerek bir ülkeyi değiştirmek mümkün olmuyormuş!

Detaylı

Analiz. seta TÜRKİYE DE ORTAÖĞRETİMİN GELECEĞİ: HİYERARŞİ Mİ, EŞİTLİK Mİ? BEKİR S. GÜR, ZAFER ÇELİK, İPEK COŞKUN

Analiz. seta TÜRKİYE DE ORTAÖĞRETİMİN GELECEĞİ: HİYERARŞİ Mİ, EŞİTLİK Mİ? BEKİR S. GÜR, ZAFER ÇELİK, İPEK COŞKUN TÜRKİYE DE ORTAÖĞRETİMİN GELECEĞİ: HİYERARŞİ Mİ, EŞİTLİK Mİ? seta Analiz. BEKİR S. GÜR, ZAFER ÇELİK, İPEK COŞKUN SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı www.setav.org Ağustos 2013 TÜRKİYE DE

Detaylı

Bilgi Ekonomisinin bir Unsuru Olarak Yenilik Ekonomisi ve Türkiye Üzerine bir. İbrahim G. Yumuşak. İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Bilgi Ekonomisinin bir Unsuru Olarak Yenilik Ekonomisi ve Türkiye Üzerine bir. İbrahim G. Yumuşak. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yumuşak Bilgi Ekonomisinin bir Unsuru Olarak Yenilik Ekonomisi ve Türkiye Üzerine bir Değerlendirme Bilgi Ekonomisinin bir Unsuru Olarak Yenilik Ekonomisi ve Türkiye Üzerine bir Değerlendirme İbrahim G.

Detaylı