ERAYSE MEDYA AK-02 ASANSÖRLÜ - HOLOGRAMLI - AKILLI KÜRSÜ KOMPLEKSİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.erayse.com www.eraysemedya.com www.hologram.tc ERAYSE MEDYA AK-02 ASANSÖRLÜ - HOLOGRAMLI - AKILLI KÜRSÜ KOMPLEKSİ"

Transkript

1 ERAYSE MEDYA AK-02 ASANSÖRLÜ - HOLOGRAMLI - AKILLI KÜRSÜ KOMPLEKSİ

2 2 ERAYSE MEDYA AK 02 AKILLI KÜRSÜ ÇOK AMAÇLI KULLANIMLAR İÇİN TASARLANMIŞTIR. KULLANICILARDAN GELEN TALEPLER GÖZ ÖNÜNE ALINARAK ÇEŞİTLİ İHTİYAÇLAR AK 02 DE BİR BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE BİRLEŞTİRİLMİŞTİR.

3 KÜRSÜNÜN DIŞ GÖVDE YAPISI AHŞAP MDF ÜZERİ KIZIL RENKTE PAMELA KAPLAMASINDAN YAPILMIŞ OLUP KULLANICI TALEBİNE UYGUN OLARAK HER RENK BOYA YADA KAPLAMADA YAPILABİLMEKTEDİR. 3

4 4 Kürsünün alt bazası 4 cm kalınlığında olup kürsünün gövde ağırılığını taşıyabilecek şekilde dengeli ağırlıkta planlanmıştır. Üst tablanın kalınlığı 10 cm dir. Tabla içerisine, 21 inch dokunmatik ekranlı All in one PC mevcuttur. Üst tabla ölçüleri 46cm ye 65 cm dir. Bu ölçüler mevcut 21 inch monitör için geçerli olup talep üzerine 24 inch monitörde yerleştirilebilir.

5 5 Üst panelin üzerinde 2 adet mikrofon bağlantısı amacı ile sağda ve solda olmak üzere şase tip female XLR konektör bulunmaktadır. Konnektörlerin dış çeperinde mekanik gürültülerin kesilmesi amacı ile antishock shock mount sistemi mevcuttur. Bilgisayarın ekran yüzeyi, üst tablanın üst yüzeyi ile sıfır seviyesindedir.

6 6 Ekranın 2 yanında el koymak ve tutamaç olarak kullanılmak üzere boşluklar vardır.

7 8 All in One PC bağlantılarının yapıldığı noktalara ulaşabilmek için kenar tutamaçlar açılır kapanabilir özelliktedir, böylece pc ye kolayca hafıza kartı ve cd, dvd gibi materyaller takılabilmektedir. Ayrıca açılan kapaklar not için de taşıyıcı vazifesi görür.

8 Bilgisayar dokunmatik ekrana sahip olup, lisanslı windows 8 işletim sistemi ve profosyonel bir prompter programı yüklenmiştir. Bu sayede kullanıcı konuşma metnini bu program üzerinden yönetebilmektedir.

9 İç bazanın arka kısmında konuşmacı tarafında bağlantı paneli Vardır. Bu panel 10 cm iç te olup. Konnektör bağlantılarına ayak Çarpmaması amacı ile içe gömülü olarak yapılmıştır. Bu panelin üzerinde 2 Adet mikrofon bağlantısı-1 adet VGA Extender baglantısı, 1 adet HDMI output bağlantısı, 1 adet Network bağlantısı ( RC 45 ), 2 adet PC Ses çıkışı mevcuttur. Ayrıca bağlantı panelinde 1 adet giriş bir adet paralel çıkış olmak üzere ıec konektörlü enerji bağlantısı vardır. İki mikrofon arasında sağ mirofona yakın bardak koymak için uygun bir cep mevcuttur. Bu cebe pet şişe de konulabilir.

10 Üst tablanın konuşmacı tarafının hemen altında çekmeceli, klavye ve mouse tablası mevcuttur. Bu tablanın üzerine gömme şekilde kablo bağlantısı olmayan klavye ve geniş touch padl mouse mevcuttur. Kürsünün ön cephesinde üst tablanın hemen altında 18 inch büyüklüğünde led lcd panel mevcuttur. Bu panelin üzerinde yazılabilecek olan isim ve ünvanlar bir bilgisayardan kontrol edilebilebilir. Monitör bağlantısı d-sub (VGA), tipte olup. Monitöre görüntü gönderebilmek amacı ile Extender sistemi yada VGA kablosu kullanılabilir. Kontrol bilgisayarının 50 metrenin üzerinde olması durumunda VGA Extender kullanılması uygun olacağından Extendere ait Receiver -Transmitter birlikte verilmektedir.

11 Klavye çekmecesi ile üst tabla arasında sağda 1 cm çapında 2Adet push buton mevcuttur. Bu butonlara basıldığında kürsü yukarı ve aşağı doğru en az 20 cm hareket edebilmektedir. İç bazanın dış cephesine dikey olarak 35 cm lik 2 şer yan 2 şer ön olmak üzere 6 adet lineer kızak ve araba monte edilmiş olup, hareket bu ekipman üzerinde son derece stabil olarak gerçekleşmektedir. İç baza ile dış baza arasında en az 20 cm lik bir boşluk olup bu Hareketin başlangıç ve bitişini belirleyecek olan sonlandırma anahtarları mevcuttur. Bu sayede kullanıcı hareketli mekanizmayı planlanan ölçülerin dışına taşıramaz.

12 Led monitörün hemen altında 40x40 cm açıklık vardır. Açıklığın Led monitörün hemen altında 40x40 cm açıklık vardır. Açıklığın arkası net olarak görülebilmektedir. Bu boşluk içerisinde 19 inch bir monitör ekran büyüklüğünde 2d deep,s3d tekniğine sahip bir hologram vardır.hologram 2d deep tekniğine uygun üretilmiş olup bu boşlukta en az 25x30 cm ölçülerinde logo-bayrak-özel animasyonlar 360 derece hareketlendirilerek anime edilebilmektedir.

13 İmal edilen hologram tekniğine ait lisans yada patent belgeleri tarafımıza aittir. Sisteme enerji verildiği andan itibaren ilgili animasyon otomatik olarak başlamaktadır,herhangi bir operatöre ihtiyaç duymamaktadır. Okunan animasyon her hangi bir aksi komut verilmeden sürekli olarak tekrar moduna geçerek görüntünün devamlılığı sağlanmaktadır. Hazırlanan görüntüler okuyucu sisteme sd/mmc kart yada usb flash bellek ile yüklenebilmekte olup bu işlemler bir bilgisayar, özel yazılımlı bir okuyucu olan erayse medya marka medya player ile yapılmaktadır.

14 Kürsünün transferinin kolay ve güvenli olmasını sağlamak amacı ile alt tablanın kenarlarında 4 adet kanca mevcut olup kilitli taşıyıcılar sayesinde dört tarafından güvenle kaldırılabilir. Silikon tekerlekli taşıyıcıya oturtulan kürsünün etrafına hardcase kapakları kapatıldıktan sonra, kolayca transfer gerçekleştirilebilir.

15 9 HAKKINDA EM-02 AKILLI KÜRSÜ 1. Kürsünün dış gövde yapısı ahşap mdf üzeri kızıl renkte pamela Kaplamasından yapılmıştır. 2.Kürsünün alt bazası 3-4 cm kalınlığında kürsünün gövde ağırılığını taşıyabilir dengeli ağırlıktadır. 3. Üst tabla ölçüleri 46.5X65.5 cm dir. 4. Üst tablanın kalınlığı 10 cm dir. Tabla içerisine, inch arası All İn PC dokunmatik ekranlı bir bilgisayar yerleştirimiştir. Üst panelin üzerinde 2 adet mikrofon bağlantısı amacı ile sağda ve solda olmak üzere şase tip female XLR konektör yerleştirilmiş olacak ve bu konektörler konektör bağlantı paneli ile elektriksel bağlantısı sağlanmıştır. Konnektörlerin dış çeperinde mekanik gürültülerin kesilmesi amacı ile antishock shock munt sistemi vardır. Bu sistem mikrofon ile aynı marka ve orijinaldir. 5.Bu konektörler üzerine 2 adet Goosneck mikrofon yerleştirilmiş olup sayı 4 e çıkartılabilir. Mikrofon kazboynu tipte ve esnek yönü ayarlanabilir tiptedir. Mikrofonun çalışma indikatörü kamera ve görüntü cihazlarında herhangi bir bozukluk meydana getirmemesi için mikrofon tablasında olacak ve siyah renkli olup, Mikrofon gooseneck uzunluğu 457 mm den uzundur. Mikrofonun yapım malzemesi parlamayan tipte siyah renkldir. Mikrofon 24 ~ 52VDC phantom power besleme ile çalışabilmektedir. 6. Bilgisayarın ekran yüzeyi, üst tablanın üst yüzeyi ile sıfır seviyesindedir. Ekranın 2 yanında el koymak ve tutamaç olarak kullanılmak üzere en 5 cm boşluk vardır. 7. Allİn One PC bağlantılarının yapıldığı noktalara ulaşabilmek için 5 cm lik kenar tutamaçlar açılır kapanabilir özellikte olup, Böylece PC ye kolayca hafıza kartı ve CD, DVD gibi materyaller takılabilmektedir. 8. Bilgisayar kablolu ve kablosuz olarak internete bağlanabilmektedir. 9. Bilgisayar en az İ5 işlemcili olup, 750 GB HDD e sahiptir. 10. Bilgisayar dokunmatik ekrana sahiptir.

16 10 HAKKINDA 11. Bilgisayarda Windows 8 işletim sistemi ve profosyonel bir Prompter programı yüklenmiştir. 12. Üst tablanın konuşmacı tarafın hemen altınca çekmece şeklinde, klavye ve Mouse tablası mevcuttur. 13. Bu tablanın üzerine gömme şekilde kablo bağlantısı olmayan mini klavye ve geniş touch padli ( 10x10 cm gibi ) Mouse mevcuttur. Çekmece ileri geri hareketli olacak kullanıcının klavyeyi kullanmama durumunda, çekmece bölümünü kapatacak ve kapatılan yüzeye sıfır kapanmaktadır Klavye çekmecesi ile üst tabla arasında solda ve sağda 1 cm çapında 2 adet ışıklı push buton mevcuttur. Bu butonlara basıldığında kürsü yukarı ve aşağı doğru en az 25 cm hareket edebilmektedir. 15. Bu hareketi sağlayabilmek amacı ile iç içe geçmiş bir baza sistemi olup. İç baza 3mm saç kalınlığında üretilecek ve ahşap olan alt tablaya bağlıdır. Bu bağlantıların yapılabilmesi için, iç bazanın altına metrik6 yada 8 somun monte edilmiş olup. İç bazanın dış cephesine dikey olarak 35 cm lik 2 şer yan 2 ön olmak üzere lineer kızak monte edilmiştir. Bu lineer kızakların üzerine 6 adet araba takılacak ve 1.5 mm sac kalınlığında üretilmiş olup dış baza bu arabalar üzerine monte edilmiştir. 16. İç baza ile dış baza arasında en az 20 cm lik bir boşluk olup ve bu boşluk arasına yerleştirilen bir makas redüktör sistemi yerleştirilmiştir. Redüktör sistemine bağlı olan motor V ile çalışmaktadır. Sistemin ileri geri hareketleri her zaman aynı olacak Standartlarda monte edilecek ve en az 25 cm lik hareketin başlangıç ve ve bitişini belirleyecek olan sonlandırma switch i mevcuttur. Bu anahtarlar röbüst bir biçimde yerleştirilecek ve hareketi her zaman kontrol edebilmektedir. 17. Motorun enerjisi switch mode 8A lik bir power suppley ile yapılmaktadır. 18. Hareket sistemine ait tüm kablolama kablo çorabı ile kaplanmış ve elektronik bir board üzerinde toplanmıştır. 19. iç ve dış baza paslanmaz kalveniz ile kaplanıp üzerine statik fırın boya Yapılmıştır. 20. İç bazanın arka kısmında konuşmacı tarafında bağlantı paneli mevcuttur. Bu panel 10 cm iç te olup. Konnektör bağlantılarına ayak çarpmaması amacı ile içe gömülü olarak yapılamış olup bu panelin üzerinde 2 adet mikrofon bağlantısı-1 adet VGA extender baglantısı, 1 adet VGA output bağlantısı, 1 adet 9 pin data bağlantısı için DSUB bağlantısı, 1adet network bağlantısı ( RC 45 ), 1 adet HDMI bağlantısı için Neutrik marka konektörlerden oluşan panel mevcuttur. Ayrıca bağlantı panelinde 1 adet giriş bir adet paralel çıkış olmak üzere IEC konektörlü enerji bağlantısı mevcuttur. 2 Adet bilgisayar ses çıkışıda mevcuttur.

17 11 HAKKINDA 21. Kürsünün ön cephesinde üst tablanın hemen altında En az 18 inch büyüklüğünde led lcd panel mevcuttur. Bu panelin üzerinde yazılabilecek olan isim ve ünvanlar bir bilgisayardan kontrol edilebilebilir. Ekran Boyu (inch) en az 18.5 tir. Tepki Süresi(Ms) 5, Çözünürlük 1366 x 768, Parlaklık 200 cd/m2, Dinamik Kontrast :1, Monitör Bağlantısı D-Sub (VGA), Görüntü Formatı 16/9, Normal Kontrast Oranı 600:1 özelliklerindedir. 22. Led monitörün hemen altında 40X40 cm açıklık vardır. Açıklığın arkası net olarak görülebilmektedirr.bu boşluk içerisinde 19 inch bir monitör ekran büyüklüğünde 2D deep,s3d bir hologram vardır. Hologram 2D deep tekniğine uygun üretilecek ve bu boşlukta en az 25x30 cm lik grafik animasyon olarak x Sembolü x 360 derece hareketlendirilerek anime edilmektedir. Üretilecek olan hologram 45 derece açılı ve içi içe 2 yansıtıcı kullanılarak imal edilmiştir. İmal edilen hologram tekniğine ait lisans yada patent belgeleri teklifle birlikte verilebilmektedir. Konuya ilişkin animasyon bedeli toplam fiyatın içerisinde verilecek ayrıca ek bedel talep edilecektir. Sisteme enerji verildiği andan itibaren ilgili animasyon otomatik olarak başlamaktadır, herhangi bir operatöre ihtiyaç duymamaktadır. okuyucu ile yansıtıcı arasındaki bağlantı HDMI yada DVI VGA standartta olup ve okunan animasyon her hangi bir aksi komut verilmeden sürekli olarak tekrar moduna geçerek görüntünün devamlılığı sağlanmaktadır. Hazırlanan görüntüler okuyucu sisteme SD/MMC kart yada USB flash bellek ile yüklenebilmekte ve bu işlemler bir bilgisayar yada özel yazılımlı bir okuyucu ile yapılabilmektedir. 23.Kürsünün kolay taşınabilmesi için silikon tekerlekli hardcase taşıma kutusu mevcuttur.

18

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU VE TANIMLAR 1.1. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün ihtiyacı için satın alınacak muhtelif elektronik ve bilişim ürünlerini

Detaylı

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat; bir mekik ve ayırıcı / kaldırıcı bir mekanizma sayesinde ürünlerin giriş ve çıkışının otomatik

Detaylı

Temel giriş ve çıkış birimlerini tanımlamak. Farklı türlerdeki bilgisayar ekranlarını (monitör) listelemek ve açıklamak.

Temel giriş ve çıkış birimlerini tanımlamak. Farklı türlerdeki bilgisayar ekranlarını (monitör) listelemek ve açıklamak. Amaçlarımız 2 Temel giriş ve çıkış birimlerini tanımlamak. Farklı türlerdeki bilgisayar ekranlarını (monitör) listelemek ve açıklamak. Yazıcı türlerini ve çalışma mantıklarını açıklamak. 1 Amaçlarımız

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR 1. Teknik şartnamede yer alacak hükümler ve talep edilecek her husus; tereddüde, yanlış anlamaya ve bir isteğin diğeri ile çelişmesine

Detaylı

TRT TEKNİK ŞARTNAME TRT1 AVRUPA YAYINI İÇİN SİSTEM ALIMI

TRT TEKNİK ŞARTNAME TRT1 AVRUPA YAYINI İÇİN SİSTEM ALIMI TRT TEKNİK ŞARTNAME TRT1 AVRUPA YAYINI İÇİN SİSTEM ALIMI 1 1. AMAÇ Bu şartnamenin amacı, TRT 1 Avrupa yayının yapılmasını sağlamak üzere gerekli olan Sistemin (bütünleşik server sistemi ve diğer video,

Detaylı

NAKLEN YAYIN KAMERA SİSTEMLERİ, LENS, TAŞIYICI SİSTEMLER VE AKSESUARLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

NAKLEN YAYIN KAMERA SİSTEMLERİ, LENS, TAŞIYICI SİSTEMLER VE AKSESUARLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ NAKLEN YAYIN KAMERA SİSTEMLERİ, LENS, TAŞIYICI SİSTEMLER VE AKSESUARLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu şartname, 1 adet Naklen Yayın Aracı ve 7 adet up-link aracında kullanılmak üzere alınacak Naklen Yayın Kamera

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 Standartlara ve tekniğine uygun olarak geçiş kontrol sistemlerinden Bekçi Tur Kontrol Sistemleri, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri (PDKS ), X-Ray Cihazı, Biometrik

Detaylı

MOBİL DVR SERİSİ. Araç İçi Kayıt Cihazı. Model BLW-40MVR BLW-40MVR-G

MOBİL DVR SERİSİ. Araç İçi Kayıt Cihazı. Model BLW-40MVR BLW-40MVR-G Araç İçi Kayıt Cihazı MOBİL DVR SERİSİ Kumanda Alıcı Tak çalıştır araç için kamera, görüntü ve koordinat kayıt sistemi (All in one) VGA Cmos sensörlü ve 90 derece görüş açılı entegre kamera Video çıkışından

Detaylı

TANSA GÜVENLİK SİSTEMLERİ ve SAAT SAN. TİC. A.Ş.

TANSA GÜVENLİK SİSTEMLERİ ve SAAT SAN. TİC. A.Ş. TANSA GÜVENLİK SİSTEMLERİ ve SAAT SAN. TİC. A.Ş. BOY TURNİKELERİ KULLANIM ve BAKIM REHBERİ LTF 100 Serisi LTF 400 Serisi LTF 500 Serisi İçindekiler Sayfa 1 Giriş 1.a Genel 1 1.b Elektriksel uyarılar 1

Detaylı

Türkiye de üretime mekanik sarkaçlı bimbam saat imalatı ile başlayan Tansa, quartz saatlerin gelişmesi ve mekanik saatlerin demode olmasıyla birlikte

Türkiye de üretime mekanik sarkaçlı bimbam saat imalatı ile başlayan Tansa, quartz saatlerin gelişmesi ve mekanik saatlerin demode olmasıyla birlikte www.tansa.com.tr Türkiye de üretime mekanik sarkaçlı bimbam saat imalatı ile başlayan Tansa, quartz saatlerin gelişmesi ve mekanik saatlerin demode olmasıyla birlikte yeni arayışlara girmiş ve turnike

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME. KONU: 12 metrelik Solo Tip Toplu Taşım Otobüsünün aşağıdaki şartlar dâhilinde, teknik özelliklerini ve kontrollerini içermektedir.

TEKNİK ŞARTNAME. KONU: 12 metrelik Solo Tip Toplu Taşım Otobüsünün aşağıdaki şartlar dâhilinde, teknik özelliklerini ve kontrollerini içermektedir. TEKNİK ŞARTNAME KONU: 12 metrelik Solo Tip Toplu Taşım Otobüsünün aşağıdaki şartlar dâhilinde, teknik özelliklerini ve kontrollerini içermektedir. A. GENEL HÜKÜMLER: 1. Araçlar 2918 sayılı T.C Karayolları

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3 DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU GNB 1455 A1 i3 UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ TEKNİK ŞARTNAME BEÜ - 2015 1 AMAÇ: Bu teknik şartname, Bitlis Eren Üniversitesi kurum binalarında kampüs güvenlik ve kontrollü

Detaylı

DIŞ DONANIM BİRİMLERİ

DIŞ DONANIM BİRİMLERİ DIŞ DONANIM BİRİMLERİ 1-Dış Donanım Birimleri a) Giriş Birimleri (klavye,maus) 3-Yazıcılar 2-Görüntüleme Birimleri (Monitör, projeksiyon) 4-Görüntü İşleme Cihazları (Tarayıcı, Kameralar) 5-Soru ve Cevap

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1586 B1 i5

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1586 B1 i5 Dizüstü Bilgisayar GNB 1586 B1 i5 TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ Yeni DMX 3 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ YENİ DMX 3 Açık tip şalterler 4000 A e kadar TÜM BİNA TİPLERİ İÇİN ETKİN KORUMA VE KONTROL 02 1600 A e kadar DPX kompakt şalterler

Detaylı

IP, EDGE, 3G VE 4G ŞEBEKELERİNDEN SD VE HD YAYIN VE PROGRAM İLETİM TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

IP, EDGE, 3G VE 4G ŞEBEKELERİNDEN SD VE HD YAYIN VE PROGRAM İLETİM TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ IP, EDGE, 3G VE 4G ŞEBEKELERİNDEN SD VE HD YAYIN VE PROGRAM İLETİM TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GENEL Bu Teknik Şartnamenin amacı; Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu nun (TRT) ihtiyaçları çerçevesinde,

Detaylı

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU T.C. S A Ğ L IK B A K A N L IĞ I T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U İZM İR K U Z E Y KA M U H A S T A N E LER İ B İR L İĞ İ G E N E L S E K R E T E R L İĞ İ Bergama Dr.Faruk İlker Devlet

Detaylı

EAE Elektroteknik A.Ş. bu katalog içinde yer alan bilgilerde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

EAE Elektroteknik A.Ş. bu katalog içinde yer alan bilgilerde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 2 EAE Elektroteknik A.Ş. bu katalog içinde yer alan bilgilerde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mimari yapıların güzellik ve ihtişamının gündüz olduğu gibi gece de ortaya çıkarılması,

Detaylı

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ 1. Resmi kurumlardan alınması gereken (Tedaş,Telekom,Aykome,İzsu,Emniyet Md,Trafik v.s.) izin yazıları (kazı ruhsatı v.s.) yükleniciye aittir. 2. Yapım esnasında

Detaylı

1. Girdi Üniteleri, 2. Merkezi İşlem Birimi, 3. Çıktı Üniteleri oluşturur.

1. Girdi Üniteleri, 2. Merkezi İşlem Birimi, 3. Çıktı Üniteleri oluşturur. BİLGİSAYARIN MİMARİSİ, TEMEL BİLEŞENLERİ VE ÇALIŞMA MANTIĞI Bilgisayarı yapısal olarak; Bilgilerin girilmesi, girilen bilgilerin belirtilen durumlara göre işlenmesi, işlem sonuçlarının alınması olarak

Detaylı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Üniversitemize ait ihtiyaçlar için aşağıda verilen Mal alım ile ilgili 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun ilgili maddesi ile satın

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar Kullanma Kılavuzu. TR8778 Şubat 2014

Dizüstü Bilgisayar Kullanma Kılavuzu. TR8778 Şubat 2014 Dizüstü Bilgisayar Kullanma Kılavuzu TR8778 Şubat 2014 İçindekiler İçindekiler... 2 Bölüm 1: Dizüstü PC ye Giriş Kullanıcının El Kitabı Hakkında... 6 Bu Kılavuzla İlgili Notlar... 6 Güvenlik Tedbirleri...

Detaylı

1. DONANIM BİRİMLERİ

1. DONANIM BİRİMLERİ Önemli Not: Çeviriler tarafımdan ders içerisinde yapılmıştır. Herhangi bir doğrulamadan geçmemiştir, eksik ve hataların olması muhtemeldir. Derse giren arkadaşlara faydası olması amacıyla yayınlanmıştır.

Detaylı

Eco Touch KABLOLU KUMANDA RC-EX1A. Ekonomi modu. Hi Power modu. Gelişmiş likit krital ekranlı dokunmatik panel. Kullanıcı Dostu.

Eco Touch KABLOLU KUMANDA RC-EX1A. Ekonomi modu. Hi Power modu. Gelişmiş likit krital ekranlı dokunmatik panel. Kullanıcı Dostu. R410A Eco Touch KABLOLU KUMANDA Gelişmiş likit krital ekranlı dokunmatik panel Kullanıcı Dostu Arka plan aydınlatmalı LCD dokunmatik panel ile sektörde ilk Sadece üç buton ile basit kullanım Geniş Ekran

Detaylı