1 Giri. 1.1 Genel Tanıtım AX5000

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1 Giri. 1.1 Genel Tanıtım AX5000"

Transkript

1 1 Giri 1.1 Genel Tanıtım AX5000 Honeywell AX5000 serisi deiik modellerde kontrol panellerinden oluur.baz AX5000 panelleri tek baına ya da bir haberleme aı içinde baka panellerle kullanılabilirler. Bu haberleme aı (XIB bus) sayesinde panelleri eksiksiz bir kontrol sistemine entegre etmek mümkündür. AX5000 Panelleri duvara da monte edilebildii için, çou durumda ayrı bir anahtarlama tesisine gerek kalmaz. AX5100HG ve AX5200SQ modelleri kullanıcı arayüzüne ve RS232 balantı noktasına sahiptir. Kullanıcı arayüzünde bir ekran ve 4 adet kontrol tuu bulunmaktadır. AX5112DH ve AX5112ZN panellerinde ise böyle bir arayüz olmadıı için tek baına bir sistemde kullanılamazlar. Fakat, AX5112DH ve AX5112ZN panelleri arayüze sahip panellere (AX5100HG, AX5200SQ) balanabilir (XIB bus). AX5000 serisi ile, Honeywell küçük ve orta-çaplı uygulamalar için standart çözümler önermektedir. Evrensel tasarım, tutarlı menü yapısı (Fig. 1.1) ve kolay kullanım özellikleri sayesinde tüm AX5000 paneller kolaylıkla devreye alınabilir..

2 1.1 Genel Tanıtım AX Genel Tanıtım AX AX5100HG AX5100HG kontrol paneli kaskat dizilmi kazanlar ile birlikte kullanım sıcak suyu, karıım vanalı ya da vanasız ısıtma devresini kontrol etmek için tasarlanmıtır. Kaskat balanan kazan sayısına göre (maks. 18) birden fazla AX5100HG paneli (maks. 3) kullanmak gerekebilir. Devreye alınacak kazan sayısı; ayar deeri, dı hava ve akı sıcaklıklarını kullanarak, PID kontrol sayesinde, hesaplanır. Panelin önüne bir kart takılarak kontrol edilen sistemin temel yapısı, bir sirkülasyon pompası balanıp balanmadıı, HWS Circuit Function, Mixing Circuit Function ya da Pump Circuit Function

3 1. kullanılıp kullanılmadıı belirtilebilir. 1.2 Modulüler tasarım Bir kontrol sistemi farklı fonksiyonlardan olusur. Her fonksiyon sistemin belli bir elemanını ya da eleman grubunu kontrol eder (fig. 1.2). Bu görevlerini yerine getirebilmek için, fonksiyonlar kendi aralarında bilgi (ayar ve ölçüm deerleri...) alı-verii yapabilmelidir. Bilgi alı-verii bir kontrol panelinin fonksiyonları arasında olabilecei gibi farklı panellerin fonksiyonları arasında da olabilir. Bunun gerçekleebilmesi için her fonksiyonun belli bir adresi olmalıdır. Fonksiyon adresleri konfigürasyon (Bölüm 5) sırasında otomatik olarak atanırlar ve bir sayı ve harften oluurlar (001-A gibi). Bu adresteki sayı (001) kontrol panelinin numarasıdır (001= ilk panel, 002=ikinci panel gibi). Eer tek bir kontrol paneli kullanılıyorsa, bu numara her zaman 001'dir. Eer bir veri yolu içinde birden çok panel kullanılıyorsa, panel numarası veri yolu konfigürasyonu sırasında otomatik olarak atanır. Adresteki harf ise bir kontrol paneli içindeki fonksiyonu tanımlamak için kullanılır (A=ilk fonksiyon, B=ikinci fonksiyon gibi). Örnek olarak, 001-C adresi bir numaralı kontrol panelinin üçüncü fonksiyonu anlamına gelir.

4 1.3 Çalıma ekli AX5000 Arayüze sahip AX5000 modelleri, LCD ekranıyla ve 4 kontrol tuuyla donatılmılardır (fig. 1.3). Panele ayrıca sistemin planını içeren tanıtıcı kart yapıtırılabilir. Bu kart içindeki boluklardan bazı ledler görünür. Bu ledlerin görevi: LE LEDi panele elektrik verildiinde fakat henüz sistem kurulmadıında yanıp söner. Kurulum tamamlandıında LED sürekli olarak yanmaya balar. Eer sistemde hata oluursa LED tekrar yanıp sönmeye balar. Dier LEDler ise hidrolik emadaki elemanlara karılık gelir, ve o eleman çalımaya baladıında yanar Tuların fonksiyonu ve çalıma ekilleri tuları ile konfigürasyona ve kullanma seviyesine balı olarak, ana ve alt menülerdeki çeitli veriler gösterilebilir ve/veya deitirilebilir. Bir tuun fonksiyonu, basıldıı anda gösterilmekte olan menü noktasına balıdır.

5 Normal iletmedeki fonksiyonlar: : menü içerisinde yukarıya doru sayfa deitirme ve/veya ayar deerini yükseltme : menü içerisinde aaıya doru sayfa deitirme ve/veya ayar deerini azaltma : bir önceki menüye geri dönme ve/veya eski ayar deerini yeniden ayarlama : Menü seçimi ve/veya ayar deerinin deitirilmesi veya onaylanması için etkinletirilmesi Ayarlar sadece doru kullanma seviyesinde deitirilebilir. Kullanma seviyesi arttıkça, daha fazla bilgi görüntelenir ve daha fazla ayar deitirilebilir. Her kullanma seviyesinin belli bir kodu vardır ( 1.3.4). Konfigürasyon ilemi sırasındaki fonksiyonlar sınırlıdır : : menü seçimini deitirme veya ayar deerini yükseltme : menü seçimini deitirme veya ayar deerini azaltma : ayar deeri seçimini onaylama ve bir sonraki konfigürasyon menüsü noktasına geçme Configuration Menusünde sadece tek bir yönde hareket edilebilir. tuuna bastıktan sonra sistem otomatik olarak bir sonraki menü noktasına geçer. Eer daha sonra bir konfigürasyon ayarını deitirmek isterseniz menüdeki tüm ilemleri yeniden yapmanız gerekir Fonksiyonları ve menüleri seçme Panele elektrik verilir verilmez ekranda Function General (Genel Fonsiyon) yazısı belirir. Artık, sistem yapısına ve kullanım seviyesine göre çeitli fonksiyonlar menüleri ve altmenüleri görüntülenebilir ve deitirilebilir (ekil 1.4).

6 2. 1. tularını kullanarak görmek ya ayarlarını deitirmek istediiniz fonksiyonu seçin (a). 2. tuuna basarak seçilen fonksiyona girin (b). 3. tularını kullanarak istediiniz altmenüyü seçin (c). 4. tuuna basarak altmenüye girin (d). 5. tularını kullanarak görüntelemek ya da deitirmek istediiniz öeyi seçin (e). 6. tuuna basın. Eer deer yanıp sönüyorsa deitirebilirsiniz demektir. 7. tularıyla ayar deerini seçin. 8. tuuna basarak seçtiiniz ayar deerini belirleyin. Deer yanıp sönmeyecektir. 9. tuuna basarak üst menülere çıkabilirsiniz.

7 Kullanım seviyesi seçme Kullanma seviyesi 1 (kullanıcı) Ayarlar sadece görüntülenebilir, deitirilemez. Çalıma ekli (gündüz, gece,... ) gibi bazı menüler görüntülenebilir Kullanma Seviyesi 2 (yönetici) Temel çalıma bilgileri ( ayar deerleri ve okunan deerler gibi) görüntelenebilir. Zaman programı, tatil programı ve kullanıcı ayarları ( konfor, ekonomi ve tatil çalıma seviyesi ayarları gibi) görüntelenebilir ve deitirilebilir. Giri kodu d dır. Kullanma Seviyesi 3 (servis) Tüm menüler ve ayarlar görüntelenebilir ve deitirilebilir. Giri kodu dır.

8 Kullanma seviyesini deitirmek Yapmanız gereken ilemler: 1. Ana menüde Functıon General'i seçin (a). 2 tuuna basın, tularıyla 'Access level' menüsüne gelin. 3 tuuyla menüye girin, u andaki kullanma seviyesi (Access level 1) ekranda görünecektir. 4 tuuna basın, ekran yanıp sönmeye balayacaktır. 5 Gerekli kullanıcı kodunu girin, Access level 2 yazısı ekranda belirir, kullanma seviyesi 2. seviyededir. 6 Kullanıcı seviyesini 3 yapmak için tuuna basın ve gerekli kodu girin. Eer kullanma seviyesi 1 veya 2 ise ve panel 2 dakikadır kullanılmamısa seçili olan fonksiyonun Status Display Menu su görüntülenir. Panel 1 saattir kullanılmamısa kullanma seviyesi otomatik olarak 1 olur.

9 2 Kurulum ve çalıtırma Bir kontrol paneli birçok Functions barındırır. Herhangi bir Functions görüntülenip görüntülenmedii panel tipine ve her panelde olan Function General ın konfigürasyonuna balıdır. Kullanıcı bu fonksiyonu sadece kullanma seviyesini deitirmek için kullanılır. Eer Fault Messages Function kurulmusa, bu fonksiyonu sadece kurulumcu görünteleyebilir. Bu nedenlerden dolayı Function General ve Fault Messages Function bu bölümde yer verilmeyecektir(bölüm II ve bölüm III ). Aaıdaki altmenüler bir Function da bulunabilir: Status Display Menu (Durum Göstergesi Menüsü) Operating Data Menu (Çalıma Bilgisi Menüsü) Settings Menu (Ayarlar Menüsü) Time Clock Menu (Zaman Programı Menüsü) Holiday Programme Menu (Tatil Programı Menüsü) Faults Menu (Hata Menüsü) 2.1 Status Display (Durum Göstergesi Menüsü) Çou fonksiyonda, o fonksiyonun en önemli bilgisini gösteren bir menü öesi bulunur. Bir fonksiyonun durum göstergesinde görünebilen metinler unlardır. STATUS DISPLAY MENU Actual Requested OkW OkW Kullanılan kazan kapasitesi ve sistem tarafından istenen kazan kapasitesi. Flow temp 0 C Setpoint Ölçülen ve ayar akı sıcaklıkları. HWS sec-t Setpoint Ölçülen ve ayarlanan kullanım suyu sıcaklıkları. Not configured Eer herhangi bir fonksiyon konfigure edilmemise durum göstergesinde bu mesaj görünür. Status display fault Eer bir hata varsa, fonksiyonun durum göstergesinde bu mesaj görünür. 2.2 Operating Data (Çalıma Bilgisi Menüsü) Çalıma Bilgisi Menüsünün içinde, bir fonksiyonun çalıma modu hakkında bilgi veren alt menüler bulunur. Kullanıcı için önem arzeden alt menüler aaıda listelenmi ve

10 açıklanmıtır. Burada anlatılmayan alt menüler kullanıcı için önemli deildir, bu yüzden Bölüm III de açıklanmılardır. ÇALIMA BLGS MENÜSÜ Heat demand ext Gidi suyu sıcaklıı geçici dı talebe göre ayarlanmıtır. Setpoint input XIB Gidi suyu sıcaklıı baka bir fonksiyon tarafından belirlenmitir. Timed override: Day operation Harici saat çalıtırıldıı için fonksıyon konfor moduna geçmitir. Time program: Day operation Zaman programına göre fonksiyon konfor modundadır. Zaman programı fonksiyonu konfor veya ekonomi modunda çalıtırır. Tatil programı ile fonksiyon tatil modunda çalıır. Fonksiyonların çalıma modu hakkındaki bilgilere ek olarak, okunan deerler hakkında bilgi de almak mümkündür ( örn: sıcaklık, yük). ÇALIMA BLGS MENÜSÜ Flow temp 0ºC o C olarak akı sıcaklıı. HWS primary-t 0ºC o C olarak KSS akı sıcaklıı(primer devre sıcaklıı). HWS secondary-t 0ºC o C olarak okunan kullanım suyu sıcaklıı. Outside temp 0ºC o C olarak dı hava sıcaklıı. Room temp 20 C o C olarak oda sıcaklıı. Panel kurulumuna göre yukarıdakı öelerden bir kısmı görüntülenmeyebilir.

11 2.3 Ayarlar Bazı fonksiyonlarda kullanıcı bazı ayar deerlerini deitirebilir. Çou durumda bunlar gerekli ayar deerleridir, örn: oda sıcaklıı ayar deeri. Bu deerler Ayarlar Menusunde deitirilebilir. Deitirilebilen tüm öeler aaıda gösterilmitir. Hangi öelerin gösterilecei seçilen Fonksiyona balıdır. SETTINGS MENU Room temp day 20 0 C Konfor modunda oda sıcaklıı ayar deeri. Room temp night l5ºc Ekonomi modunda oda sıcaklıı ayar deeri. Room temp holiday l0ºc Tatil modunda oda sıcaklıı ayar deeri. Kontrolör kurulumunda yapılan seçimlere göre yukarıdaki öelerden bazıları görüntülenemeyebilir. Ayarlar Menüsü seçilemiyorsa, kullanıcı hiçbir ayarı deitiremez. 2.4 Zaman Programı Haftanın her günü için 2 konfor periyodu seçilebilir.

12 Konfor periyodlarını belirlemek için sırasıyla: 1. Kullanma seviyesini 2 yapın. 2. Ayar yapmak istediiniz Fonksiyonu (Örn: Karıım Devresi)seçin. 3. tuuna basarak Fonksiyona girin. 4. tularını kullanarak Zaman Programı Menüsünü bulun (a). 5. tuuna basarak Zaman Programı Menüsüne girin. (b). 6. P tuları ile istediiniz günü seçin (c). 7. ilk periyodun balangıç zamanı yanıp söner, tuları ile balangıç zamanını ayarlayın (d). 8. basın, ilk konfor periyodunun biti zamanı yanıp söner, yön tuları ile yukarıda anlatıldıı gibi biti zamanını ayarlayın (e).

13 9 tuuna basın, ikinci periyodun balangıç zamanı yanıp sönmeye balar. Yön tuları ile istediiniz zamanı ayarlayın (f). 10. tuuna basın, ikinci periyodun biti zamanı yanıp sönmeye balar, yön tuları ile istediiniz saati ayarlayın (g). 11. tuuna basın, deer artık yanıp sönmez, seçilen gün için konfor periyotları ayarlanmıtır (h). 12.Dier günler için de aynı prosedürü uygulayın. Esc tuuna biti zamanını ayarlamadan basarsanız, eski balangıç ve biti zamanları geçerli olur. Her Fonksiyonda zaman programı yoktur. Fonsiyon kurulumunda zaman programı seçilmemi ya da baka bir Fonksiyonun zaman proramı kullanılıyor olabilir. 2.5 Tatil Programı Fonksiyon çeitli periyotlar için tatil programına ayarlanabilir. Sekiz farklı tatil periyodu seçilebilir. Her periyot için bir biti ve balangıç tarihi seçilmelidir.

14 Tatil periyotlarını deitirmek için: 1. Kullanma seviyesini 2 yapın. 2. Ayar yapmak istediiniz Fonksiyonu (Örn: Karıım Devresi)seçin. 3. tuuna basarak fonksiyona girin.

15 4. tularına basarak Tatil Programı menüsünü bulun (a). 5. tuuna basın, tuları ile istediiniz periyodu seçin(b-c). 6. tuuna basın, balangıç günü yanıp söner. tuları ile istediiniz günü seçin (d). 7. tuuna basın, balangıç ayı yanıp söner. tuları ile istediiniz ayı seçin (e). 8. tuuna basın, balangıç senesi yanıp söner. tuları ile istediiniz seneyi seçin (f). 9. Tatil biti zamanını da aynı ekilde ayarlayın (g - i). 10. Biti zamanı ayarlandıında (sene ayarından sonra tuuna basın), ekranda yanıp sönme biter, tatil programı ayarlanmıtır (j). 11. Dier tatil periyotları için de aynı ilemleri tekrarlayın. Esc tuuna biti zamanını ayrlamadan basarsanız, eski balangıç ve biti zamanları geçerli olur. Balangıç ve biti tarihleri bir periyot için aynı ise, tatil programı o gün için geçerli olur. Her Fonksiyonda tatil programı yoktur. Fonsiyon kurulumunda tatil programı seçilmemi ya da baka bir Fonksiyonun tatil programı kullanılıyor olabilir. 2.6 Tarih ve Zaman Panelin kendi saati vardır.

16 Tarih ve/veya zamanı ayarlamak için: 1. Panelde Genel Fonksiyonu seçin (a). 2. tuu ile Fonksiyona girin.

17 3. tuları ile Kullanma Seviyesi Menüsüne girin (b). 4. Kullanma seviyesini 2 yapın. 5. Esc tuu ile Kullanma Seviyesi Menüsünden çıkın. 6. tuları ile tarih ve zamana gelin (c). 7. tuuna basın, gün deeri yanıp sönmeye balar, tuları ile doru günü girin (d). 8. tuuna basın, ay deeri yanıp sönmeye balar, tuları ile doru ayı seçin (e). 9. tuuna basın, sene deeri yanıp sönmeye balar. tuları ile doru seneyi girin (f). 10. Aynı ekilde saat, dakika ve saniye ayarını yapın (g-i). 11. Saniye ayarı da yapıldıktan sonra, tuuna basın, artık hiçbir deer yanıp sönmez (j). Esc tuuna tarih ve zaman ayarı sırasında basarsanız, eski tarih ve zaman deerleri geçerli olur.

18 3 Sorun Giderme AX5000 Kontrol panelleri uzun ve sorunsuz çalıma için tasarlanmılardır. Yine de sorun oluursa lütfen aaıdaki sorun giderme bölümüne bakınız. Sorun devam ederse Honeywell servisine bavurunuz. Ekran bo/karanlık, panel üzerindeki hiçbir LED yanmıyor. Mümkünse Panelin elektriini kesin, birkaç saniye bekleyin ve tekrar elektrik verin. Bu ie yaramazsa Honeywell servisine bavurun. Ekranda sürekli XIB fault xx yazıyor. Muhtemelen paneller arasındaki balantı kablosu arızalı, lütfen Honeywell servisine bavurun. Sıcaklık ikayeti ikayetin olutuu bölgenin Fonksiyonunu kontrol edin. Durum Göstergesi Menüsündeki bilgileri kullanın. Durum Göstergesi Menüsü hata gösteriyor. Hata tipi Hatalar Menüsünden okunabilir. Lütfen Honeywell servisine bavurun, hatayı açıklayın. Durum Göstergesi Menüsünde gerekli ve kullanılan yük arasında büyük fark var. Gerekli gecikme süresi geçtikten sonra hiçbir kazan devreye girmiyor. - Kazan(ları)ı kontrol edin. - lgili Fonksiyonu kontrol edin. - Lütfen Honeywell servisine bavurun. Durum Göstergesi Menüsünde istenen ve imdiki sıcaklık arasında büyük fark var. - Kazan(ları)ı kontrol edin. - lgili Fonksiyonu kontrol edin. - Lütfen Honeywell servisine bavurun.

19 Bölüm II: Kurulum Kılavuzu

20 Önsöz Bu bölüm Honeywell servisleri için hazırlanmıtır. Panel montajı ve devreye alınması için gereken tüm bilgiler verilmitir. lk olarak, çeitli komponentler ile birlikte panel montajı anlatılmıtır. Panelin kullanıma hazır hale getirilmesi için, XIB bus ( eer birden fazla panel kullanılıyorsa) ve Fonksiyonların kurulumu gerçekletirilmelidir. Yukarıda bahsedilen komponentlerin kurulumları, devreye alma anlatıldıktan sonra, ayrı ayrı ele alınmıtır. Tüm ölçülerde, aksi belirtilmedii takdirde, metric birimler kullanılmıtır. Bu belgeyi güvenli bir yerde tutunuz, ve kuruluma balamadan önce dikkatle okuyunuz. Eer sorunla karılaırsanız lütfen tedarikçi firma ile balantı kurunuz. Bu belgede açıklanan Kontrol paneli kurulumunu sadece yetkili teknik servis elemanları gerçekletirebilir.

21 4 Montaj ve Devreye Alma 4.1 AX Güvenlik Talimatları Toprak balantısı faz (L) ve nötr (N) balantıları tarafında yer almaktadır. Toprak balantısı daima EMC standartlarına göre yapılmalıdır. Güç kablosunu ya da toprak balantısını mesela bir pompa üzerinden geçirilmesine, müsaade edilmez. Tüm kablo balantıları kutudaki gergi ataları kullanılarak yapılmalıdır Yerletirme Talimatları Kontrol panelini kolayca eriilebilecek bir yere monte ediniz (arabirim kullanıcıya bakacak ekilde). Ekranın okunabilmesi için göz yüksekliinde montaja dikkat ediniz. Kumanda cihazının montajında, izin verilebilir maksimum ortam sıcaklıı ve maksimum baıl nem deerlerini göz önünde bulundurunuz (9. kısım).su ya da kimyasal maddelerin panele temas etmesini engellemek için gerekli önlemleri alınız. Her kontrol panelini, uygun bir alteri olan 230 V luk bir ebekeye balayınız. Kablo sayısını sınırlayınız. Panelleri mümkün olduu kadar kumanda edilecek komponentlerin yakınına monte ediniz. Eer panelin RS232 arabirimi varsa, paneli olası bir PC ya da modem balantısını göz önünde bulundurarak monte ediniz Balantı Talimatları PC/modem balantısı (RS232) XIB bus (RS485): 2-damar ekranlı ve bükümlü kablo kullanın (minimum damar kalınlıı: 0.22 mm 2 ). Sistem komponentlerinin kablo balantıları, bu komponentlerin balantı talimatlarına göre yapılmalıdır Montaj Talimatları Kutu çerii Kutuda u elemanlar olmalıdır: Ekranlı kontrol paneli

22 Sistem kartları (12). Bir dı hava sensörü ki daldırma tipi sensör, iki parça alüminyum bant çinde vidalar, 5 mm lik filer, bir köprüleme teli ve kablo kelepçeleri bulunan bir torba. Duvara açılacak deliklerin konumunu gösteren karton ablon Kullanım Kılavuzu Sistem Tipi kartınının yerletirilmesi Kontrol panelinin ön tarafındaki etiket, bir kartın takılmasına olanak veren bir cebe sahiptir. 1 HG-8 Fig. 4.1 Fitting an insert card Aaıdaki belirtildii gibi hareket ediniz: 1. Sistem tipine göre doru kartı seçiniz. 2. Sa taraftaki etiketi kaldırınız ve kartı cep içine sokunuz. 3. Etiketin altındaki koruyucu bantı sökünüz ve yapıması için kuvvetlice bastırınız.

23 Panelin Montajı Kontrol panelini monte etmek için üç vida kullanılır. Üstteki vida kontrol panelini asmak için kullanılır ve panel düzgün bir ekilde konumlandırılmasından sonra, salamlatırmak için alt taraftaki iki vida kullanılır. Deliklerin yerini belirlemek için kutunun içindeki karton ablonu kullanınız. ablon üzerindeki imler vidaların yerletirilecekleri deliklere karılık gelir. Eer ta duvar dıında bir duvara montaj gerekiyorsa, farklı malzemeler ve yöntemler kullanılmalıdır. Eer panel bir anahtarlama tesisine balanacaksa önce elektrii kesin. Aaıda belirtildii gibi hareket ediniz: 1. Panelin kesin yerini belirleyiniz ve karton ablonu duvara dayayınız. 2. ablon üzerindeki konumlardan üç delik açınız. 3. Panelin çok az oynayabilmesi için üstteki vida deliini olabildiince derin açınız.

24 4. 4. Panelin alt tarafında yer alan kapaı çıkarınız. 5. Dier iki vidayı yerletiriniz ve hizaladıktan sonra, paneli tespit ediniz. 6. Küçük kapaı yerine takınız Sensör ve kabloların balantısı Aaıda belirtildii gibi hareket ediniz: 1. Küçük kapaı çıkarınız. 2. Sistemin gerektirdii sensörleri belirleyiniz, bunları ve komponentlerin kablolarını kumanda panelinin terminal blouna balayınız de balantılar anlatılmıtır. 3. Tüm anahtarları ve iletiim kablolarını, kullanılacaksa modem ve PC balantı kabloları dahil, balayınız. 4. Güç kaynaı kablosunu (önceden balantısı kesilmi olan) ebekeye balayınız. 5. Kablo kelepçelerini yerletirin ve tüm kabloların salam bir ekilde tutulduklarından emin olunuz. 5. Büyük kapak (terminal blokları arasındaki) üzerinde yazılı numarayı not ediniz. XIB bus kurulumunda bu numara gerekli olacaktır. 7. XIB bus topraklamak için köprüleme telini monte ediniz ( ). 8. Küçük kapaı yerine takınız. 9. Cihaza elektrik verebilirsiniz. XIB bus her zaman bir köprüleme teliyle topraklanmalıdır ( ). Röle çıkıları kuru kontak olduundan, komponentler (örn: pompa) elektrik enerjisini panel dıından alır.

25 AX5100HG balantıları Aaıdaki tablolarda, bazı tanım kolonlarında birden fazla fonksiyon yazılmı olabilir, bu,ilgili balantı aynı anda belirtilen fonksiyonlar tarafından kullanılır/kullanılabilir anlamına gelmektedir. Not kolonundaki rakamların anlamı aaıda açıklanmıtır. AÇIKLAMA 1 Balantı zorunludur. 2 Balantı zorunlu deildir. 3 Balantı kazan sayısına balıdır. 4 Balantının kullanılıp kullanılmayacaı kurulum sırasında belirtilebilir. 5 Sadece usta panele balanabilir. Balantı zorunludur. 6 Sadece usta panele balanabilir. Balantı zorunlu deildir. 7 Sadece usta panele balanabilir. Balantının kullanılıp kullanılmayacaı kurulum sırasında belirtilebilir. 8 Usta ve köle panel birlikte kullanıldıında kullanılabilir.

26 Terminal No Tanım Not Tanim Not 1/ 2 1. nolu kazan 1 1. nolu kazan 1 3/ 4 2. nolu kazan 3 2. nolu kazan 3 5/ 6 3. nolu kazan 3 3. nolu kazan 3 7/ 8 4. nolu kazan 3 4. nolu kazan 3 9/ nolu kazan 3 5. nolu kazan 3 11/ nolu kazan 3 Sirkülasyon pompası 1 13/ - Akı sıcaklıı sensörü 5 Akı sıcaklıı sensörü 5 14/ - Dı ortam sıcaklıı sensörü 5 Dı ortam sıcaklıı sensörü 5 15/ - Dolaım pompası hatası 6 Dolaım pompası hatası 6 16/ - Oda sıcaklıı sensörü 7 Oda sensörü 7 17/ - Harici Saat 7 Zamanlayıcı 7 18/ - Kazan hatası 6 Kazan hatası 6 19/ / - Harici Talep 7 Harici Talep 7 L / N 230 VAC besleme VAC besleme 1 ABS XIB bus 8 XIB bus 8 RS232 PC/Modem balantısı 6 PC/Modem balantısı 6

27 Terminal No Tanım Not Tanim Not 1/ 2 1. nolu kazan 1 1. nolu kazan 1 3/ 4 2. nolu kazan 3 2. nolu kazan 3 5/ 6 3. nolu kazan 3 3. nolu kazan 3 7/ 8 4. nolu kazan 3 4. nolu kazan 3 9/ nolu kazan 3 5. nolu kazan 3 11/ 12 Kullanım sıcak suyu pompası (HWS 1 pompası) Isıtma devresi pompası (Pump Circuit) 1 13/ - NTC besleme sensörü (Sequence 5Control) NTC besleme sensörü (Sequence 5Control ve Pump Circu 14/ - NTC dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 NTC control) dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 control ve Pu 15/ - Kazan hatası (Sequence Control )6 Kazan hatası (Sequence Control )6 16/ - Oda sensörü 7 Oda sensörü (Sequence Control) 7 17/ - Zamanlayıcı (Sequence Control) 7 Zamanlayıcı (Sequence Control) 7 18/ - Pompa hatası (HWS Circuit) 2 Pompa hatası (HWS Circuit) 2 19/ - Kullanım sıcak suyu sekonder devre 1 sensörü Kullanım (HWS sıcak Circuit) suyu sekonder devre 1 sensörü (HWS Circu 20/ - Zamanlayıcı (HWS Circuit) 2 Zamanlayıcı (HWS Circuit) 2 L / N Kumanda cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Kumanda Hz) cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Hz) ABS Kumanda cıhazları arasındaki 8 Kumanda cıhazları arasındaki 8 blendajlı kablo blendajlı kablo RS232 PC/Modem balantısı 6 PC/Modem balantısı 6 *) : Sequence Control Function is only present on a Master Controller.

28 Terminal No Tanım Not Tanim Not 1/ 2 1. nolu kazan 1 1. nolu kazan 1 3/ 4 2. nolu kazan 3 2. nolu kazan 3 5/ 6 3. nolu kazan 3 3. nolu kazan 3 7/ 8 4. nolu kazan 3 4. nolu kazan 3 9/ 10 Sistem dolaım pompasına besleme 1 (Sequence Kullanım Control) sıcak suyu pompası (HWS 1 Circuit) 11/ 12 Kullanım sıcak suyu pompası (HWS 1 Circuit) Isıtma devresi pompası (Pump Circuit) 1 13/ - NTC besleme sensörü (Sequence 5Control) NTC besleme sensörü (Sequence 1* Control ve Pump Circu 14/ - NTC dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 NTC control) dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 control) 15/ - Dolaım pompası hatası (Sequence 6 Control Kullanım ) sıcak suyu sekonder devre 1 sensörü (HWS Circu 16/ - Oda sensörü (Sequence Control) 6 Oda sensörü (Sequence Control) 6 17/ - Zamanlayıcı (Sequence Control) 6 Zamanlayıcı (Sequence Control ve 4* HWS Circuit) 18/ - Pompa hatası (HWS Circuit) 2 Kazan hatası (Sequence Control) 6 19/ - Kullanım sıcak suyu sekonder devre 1 sensörü Oda sensörü (HWS Circuit) (Pump Circuit) 2 20/ - Zamanlayıcı (HWS Circuit) 2 Zamanlayıcı (Pump Circuit) 2 L / N Kumanda cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Kumanda Hz) cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Hz) ABS Kumanda cıhazları arasındaki 8 Kumanda cihazları arasındaki 8 blendajlı kablo blendajlı kablo RS232 PC/Modem balantısı 6 PC/Modem balantısı 6 *) : Sequence Control Function is only present on a Master Controller.

29 Terminal No Tanım Not Tanim Not 1/ 2 1. nolu kazan 1 1. nolu kazan 1 3/ 4 2. nolu kazan 3 2. nolu kazan 3 5/ 6 3. nolu kazan 1 Sistem dolaım pompasına besleme 4 (Sequence Control) 7/ 8 Karıım Vanalı Isıtma devresi pompası 1 Karıım (Mixing Circuit) Vanalı Isıtma devresi pompası 4 (Mixing Circuit) 9/ 10 Karıım Vanasını AÇ (Mixing Circuit) 1 Karıım Vanasını AÇ (Mixing Circuit) 4 11/ 12 Karıım Vanasını KAPA (Mixing Circuit) 1 Karıım Vanasını KAPA (Mixing Circuit) 4 13/ - NTC besleme sensörü (Sequence 5Control) NTC besleme sensörü (Sequence 5Control) 14/ - NTC dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 NTC control dı ortam ve sıcaklıı Mixing Circuit) sensörü (Sequence 5 control ve Mi 15/ - NTC Akı suyu sensörü (Mixing Circuit) 1 NTC Akı suyu sensörü (Mixing Circuit) 1 16/ - Oda sensörü (Sequence Control) 7 Oda sensörü (Sequence Control) 7 17/ - Zamanlayıcı (Mixing Circuit) 2 Zamanlayıcı (Mixing Circuit) 2 18/ - Oda sensörü (Mixing Circuit) 4 Oda sensörü (Mixing Circuit) 4 19/ - Kazan hatası (Sequence Control) 6 Dolaım pompası hatası (Sequence 6 Control) 20/ - Geçici dı talebi kapatan kontak ya 6,7da zamanlayıcı Geçici dı talebi (Sequence kapatan Control) kontak ya 6,7da zamanlayıcı (Sequ L / N Kumanda cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Kumanda Hz) cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Hz) ABS Kumanda cihazları arasındaki 8 Kumanda cihazları arasındaki 8 blendajlı kablo blendajlı kablo RS232 PC/Modem balantısı 6 PC/Modem balantısı 6

30 Terminal No Tanım Not Tanim Not 1/ 2 1. nolu kazan 1 1. nolu kazan 1 3/ 4 2. nolu kazan 3 Sistem dolaım pompasına besleme 1 (Sequence Contr 5/ 6 Kullanım sıcak suyu pompası (HWS 1 Circuit) Kullanım sıcak suyu pompası (HWS 1 Circuit) 7/ 8 Karıım Vanalı Isıtma devresi pompası 1 Karıım (Mixing Circuit) Vanalı Isıtma devresi pompası 1 (Mixing Circuit) 9/ 10 Karıım Vanasını AÇ (Mixing Circuit) 1 Karıım Vanasını AÇ (Mixing Circuit) 1 11/ 12 Karıım Vanasını KAPA (Mixing Circuit) 1 Karıım Vanasını KAPA (Mixing Circuit) 1 13/ - NTC besleme sensörü (Sequence 2Control) NTC besleme sensörü (Sequence 2Control) 14/ - NTC dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 NTC control dı ortam ve sıcaklıı Mixing Circuit) sensörü (Sequence 5 control ve 15/ - NTC Akı suyu sensörü (Mixing Circuit) 1 NTC Akı suyu sensörü (Mixing Circuit) 1 16/ - Oda sensörü (Sequence Control) 7 Oda sensörü (Sequence Control) 7 17/ - Zamanlayıcı (Mixing Circuit) 1 Zamanlayıcı (Mixing Circuit) 1 18/ - Oda sensörü (Mixing Circuit) 4 Oda sensörü (Mixing Circuit) 4 19/ - Kullanım sıcak suyu sekonder devre 1 sensörü Kullanım (HWS sıcak Circuit) suyu sekonder devre 1 sensörü (HWS Ci 20/ - Geçici dı talebi kapatan kontak ya 4* da zamanlayıcı Geçici dı talebi (Sequence kapatan Control kontak ve ya 4* HWS da zamanlayıcı Circuit) (Se L / N Kumanda cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Kumanda Hz) cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Hz) ABS Kumanda cihazları arasındaki 8 Kumanda cihazları arasındaki 8 blendajlı kablo blendajlı kablo RS232 PC/Modem balantısı 6 PC/Modem balantısı 6 *) : Sequence Control Function is only present on a Master Controller.

31 Terminal No Tanım Not Tanim Not 1/ 2 1. nolu kazan 1 1. nolu kazan 1 3/ 4 2. nolu kazan 3 Sistem dolaım pompasına besleme 1 (Sequence Contr 5/ 6 Isıtma devresi pompası (Pump Circuit) 1 Isıtma devresi pompası (Pump Circuit) 1 7/ 8 Karıım Vanalı Isıtma devresi pompası 1 Karıım (Mixing Circuit) Vanalı Isıtma devresi pompası 1 (Mixing Circuit) 9/ 10 Karıım Vanasını AÇ (Mixing Circuit) 1 Karıım Vanasını AÇ (Mixing Circuit) 1 11/ 12 Karıım Vanasını KAPA (Mixing Circuit) 1 Karıım Vanasını KAPA (Mixing Circuit) 1 13/ - NTC besleme sensörü (Sequence 1* Control) NTC besleme sensörü (Sequence 1* Control) 14/ - NTC dı ortam sıcaklıı sensörü (Sequence 5 NTC control dı ortam ve sıcaklıı Pump Circuit) sensörü (Sequence 5 control, M 15/ - NTC Akı suyu sensörü (Mixing Circuit) 1 NTC Akı suyu sensörü (Mixing Circuit) 1 16/ - Oda sensörü (Sequence Control) 7 Oda sensörü (Sequence Control) 7 17/ - Zamanlayıcı (Mixing Circuit) 2 Zamanlayıcı (Mixing Circuit) 2 18/ - Oda sensörü (Mixing Circuit) 4 Oda sensörü (Mixing Circuit) 4 19/ - Oda sensörü (Pump Circuit) 4 Oda sensörü (Pump Circuit) 4 20/ - Zamanlayıcı (Sequence Control ve 4* Pump Zamanlayıcı Circuit) (Sequence Control ve 4* Pump Circuit) L / N Kumanda cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Kumanda Hz) cıhazına besleme (230 V 1-50/60 Hz) ABS Kumanda cihazları arasındaki 8 Kumanda cihazları arasındaki 8 blendajlı kablo blendajlı kablo RS232 PC/Modem balantısı 6 PC/Modem balantısı 6 *) : Sequence Control Function is only present on a Master Controller.

32 X/B bus topraklanmasi XIB bus her zaman bir noktada topraklanmalıdır. Bu bir köprüleme teli vasıtasıyla yapılır. Eer birden fazla cihaz birbirine XIB bus ile balanmılarsa, köprüleme teli sadece panellerden birine takılmalıdır. Aaıda belirtildii gibi hareket ediniz: 1. Küçük kapaı kaldırın. 2. Köprüleme telini resimde görüldüü gibi A ve B terminallerinin üstüne yerletiriniz 3. Kapaı kapatınız.

33 5 Kurulum 5.1 Giri Bu bölüm panel kurulumunun etraflı anlatımına ayrılmıtır, bu yüzden,yapılan kuruluma balı olarak, bu bölümdeki bazı ekran metinleri ve tanımlamalar uygulanamayabilir. Böyle ekran metinleri ve tanımlamalar italik olarak basılmıtır. Bu metinler panel ekranında gösterilmemitir. Tüm Fonksiyonların Kurulum Menüsü vardır ve ayrı kurulması gerekir. Genel Fonksiyonda, yaygın özellikler tanımlanır. lk önce bu fonksiyonun kurulumunun gerçekletirilmesi gerekir çünkü dier hangi fonksiyonların kullanılacaı bu fonksiyonda belirtilir. Kullanma seviyesi 3 olmalıdır. Eer panel kurulumu henüz yapılmamısa, Genel Fonksiyona girildii anda, Kurulum Menüsü, görüntülenir ve kuruluma hemen balanabilir. Kullanma seviyesi otomatik olarak 3 olur. Eer Genel Fonksiyon kurulumu daha önce gerçekletirildiyse, önce kullanma seviyesi 3 e çıkarılmalıdır. Kullanma seviyesini 3 yaptıktan sonra Kurulum Menüsüne gidiniz. Kurulum prosedürü batan sona tamamlanmalıdır. Eer yarım bırakılırsa, Fonksiyon çalımaz. Yanlı kurulum ve/veya ayarlar panelin çalımasını bozabilir.

34 XIB bus AX5000 sisteminin kalbinde XIB bus yatar (fig. 5.1). XIB bus RS485 standardını kullanır. Kontrol panelleri(maks. 150) birbirlerine 2 damarlı ekranlı ve bükümlü kablo ile balanmıtır. Bu sayede minimum kablo kullanarak entegre bir kontrol sistemi elde edilir. XIB bus sayesinde birbirine balanan paneller ekranlı tek bir panel üzerinden çalıtırılabilir, ve Fonksiyonlar birbirleri ile u referanslara göre bilgi alıverii yapabilirler : ölçülen sıcaklık deerleri sıcaklık ayar deerleri çalıma modları ayarlar hatalar Her XIB bus uyumlu panelin, iletiim aı içinde tanımlanması için özel bir XIB numarası vardır. Bu numara alttaki kapaı çıkarınca görülebilir.

ViewSonic. Pro8450w DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario. - Guida dell utente

ViewSonic. Pro8450w DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario. - Guida dell utente ViewSonic Pro8450w DLP Projector - User Guide - Guide de l utilisateur - Bedienungsanleitung - Guía del usuario - Guida dell utente - Guia do usuário - Användarhandbok - Käyttöopas - - - - Model No. :

Detaylı

ViewSonic. Pro8400 DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario. - Guida dell utente

ViewSonic. Pro8400 DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario. - Guida dell utente ViewSonic Pro8400 DLP Projector - User Guide - Guide de l utilisateur - Bedienungsanleitung - Guía del usuario - Guida dell utente - Guia do usuário - Användarhandbok - Käyttöopas - - - - Model No. : VS13647

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

- Bula ık... 14. 8 Amacına uygun kullanım... 4 ( Güvenlik bilgileri... 4. 7 Çevrenin korunması... 9. . Temizleme... 18. * Cihazı tanıma...

- Bula ık... 14. 8 Amacına uygun kullanım... 4 ( Güvenlik bilgileri... 4. 7 Çevrenin korunması... 9. . Temizleme... 18. * Cihazı tanıma... SM SB çindekiler 8 Amacına uygun kullanım..... 4 ( Güvenlik bilgileri............ 4 Cihazı çalıtırmadan önce.......... 5 Cihaz teslim edilince.............. 5 Kurma ileminde................. 5 Günlük

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz YALE HSA 6400 http://tr.yourpdfguides.com/dref/2188659

Kullanım kılavuzunuz YALE HSA 6400 http://tr.yourpdfguides.com/dref/2188659 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki YALE HSA 6400 tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını

Detaylı

øçindekiler Güvenlik tavsiyeleri ve talimatları...4 Baúlamadan önce...5 Menülerin Özeti...8 Aramalar...9 Birden Fazla Ahize Özellikleri...

øçindekiler Güvenlik tavsiyeleri ve talimatları...4 Baúlamadan önce...5 Menülerin Özeti...8 Aramalar...9 Birden Fazla Ahize Özellikleri... TK D22T çindekiler 1. Güvenlik tavsiyeleri ve talimatları...4 2. Balamadan önce...5 2.1. Dijital güvenlik sistemi...5 2.2. Telefonu kurma...5 2.3. Ana Ekranı...6 2.4. Dil Seçimi...6 2.5. Ahizedeki tular...7

Detaylı

D 16 T - D 18 T - D 21 T

D 16 T - D 18 T - D 21 T D16T - D18T - D21T Türkçe 1. Giri Sayın müterimiz, SAGEMCOM Dect telefonu satın aldıınız ve bize gösterdiiniz güven için size teekkür ederiz. Bu materyal, büyük bir özenle imal edilmitir. Kullanımı esnasında

Detaylı

RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros. Siemens Schweiz AG HVAC Ürünleri. Kullanım Kılavuzu

RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros. Siemens Schweiz AG HVAC Ürünleri. Kullanım Kılavuzu RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros Đçindekiler 1 Özet... 9 1.1 Özetler... 10 1.1.1 Topoloji... 10 2 Güvenlik notları... 12 2.1 Ürün sorumluluğu:... 12 3 Montaj ve Kurulum... 13 3.1 Talimatlar... 13

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz LENOVO G560 http://tr.yourpdfguides.com/dref/3336482

Kullanım kılavuzunuz LENOVO G560 http://tr.yourpdfguides.com/dref/3336482 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SAMSUNG SGH-I600 http://tr.yourpdfguides.com/dref/805251

Kullanım kılavuzunuz SAMSUNG SGH-I600 http://tr.yourpdfguides.com/dref/805251 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu

Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu 6303 5737 04/2003 TR Kullanıcı için Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu Oda Termostatı RC10 Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz Önsöz Bu cihaz ilgili norm ve yönetmelikler tarafından istenen şartları yerine

Detaylı

TruVision NVR 10 Kullanıcı Kılavuzu

TruVision NVR 10 Kullanıcı Kılavuzu TruVision NVR 10 Kullanıcı Kılavuzu P/N 1072766C-TR REV 1.0 ISS 16OCT14 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici FCC uyumu Kanada ACMA uyumu Sertifikasyon AB direktifleri 2014 United Technologies

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz XEROX WORKCENTRE 3220 http://tr.yourpdfguides.com/dref/3684450

Kullanım kılavuzunuz XEROX WORKCENTRE 3220 http://tr.yourpdfguides.com/dref/3684450 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Veri kaydedicisi DL3 *11205984* Montaj Çalıştırma Web arayüzü

Veri kaydedicisi DL3 *11205984* Montaj Çalıştırma Web arayüzü Veri kaydedicisi DL3 Montaj Çalıştırma Web arayüzü *11205984* 11205984 RESOL cihazını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazın kullanımından tam verimlilik alabilmek için, lütfen bu el kitabını çok

Detaylı

ETA : SQL BLGSAYAR PROGRAMLARI KULLANIM KTABI

ETA : SQL BLGSAYAR PROGRAMLARI KULLANIM KTABI ETA : SQL BLGSAYAR PROGRAMLARI KULLANIM KTABI ETA BLGSAYAR YAYINLARI YAYIN NO : 27 Bu kitaptaki bilgiler önceden uyarı yapmadan deitirilebilir ve ETA Bilgisayar adına verilmi herhangi bir taahhüt nitelii

Detaylı

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI RVS DEVREYE 07.Mart.2013 ALMA KİTABI İçindekiler Menülere erişim.... 1 Mühendis sayfasına girilmesi ve ayarların yapılması.... 3 Mühendis parametrelerinin ayarlanması.. 3 Gün, zaman saati ayarı. 3 Operatör

Detaylı

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP)

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) Drive IT Alçak Gerilim AC Sürücüleri Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) 2 ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550 Sürücü Kılavuzları GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1

Detaylı

Yıkama. Kapatılması Program seçme dü mesini Durdurma konumuna getiriniz.

Yıkama. Kapatılması Program seçme dü mesini Durdurma konumuna getiriniz. Çamaır makineniz Tebrikler Modern, kalite açısından yüksek deerde Siemens marka bir ev aleti almaya karar verdiniz. Bu çamaır makinesi, tasarruflu su ve elektrik tüketimi ile kendini gösterir. Fabrikamızdan

Detaylı

PSE18...PSE370 Tipi Yumuşak Yolvericiler Kurulum ve Devreye Alma Kılavuzu

PSE18...PSE370 Tipi Yumuşak Yolvericiler Kurulum ve Devreye Alma Kılavuzu PSE18...PSE370 Tipi Yumuşak Yolvericiler Kurulum ve Devreye Alma Kılavuzu PSE 18-600-70 PSE 18-600-70 PSE 18-600-70 Bu kılavuzun sahibi: 2 PSE18...PSE370 Tipi Yumuşak Yolvericiler Kurulum ve Devreye Alma

Detaylı

MicroVision Kazan MİKROİŞLEMCİ TABANLI SU ARITMA KONTROLÖRÜ. Montaj ve Kullanma Kılavuzu. 72-910-27 Rev. D Sayfa 1/32

MicroVision Kazan MİKROİŞLEMCİ TABANLI SU ARITMA KONTROLÖRÜ. Montaj ve Kullanma Kılavuzu. 72-910-27 Rev. D Sayfa 1/32 MicroVision Kazan MİKROİŞLEMCİ TABANLI SU ARITMA KONTROLÖRÜ Montaj ve Kullanma Kılavuzu Sayfa 1/32 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 MICROVISION ÖZELLİKLERİ... 3 Çıkış Röleleri... 3 Tambur Seviyeleri... 4 4-20mA

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz PANASONIC DMCFX70EB http://tr.yourpdfguides.com/dref/2751408

Kullanım kılavuzunuz PANASONIC DMCFX70EB http://tr.yourpdfguides.com/dref/2751408 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

GLOBAL FIRE YANGIN ALARM TÜM SERİSİ YANGIN ALARM PANELLERİ TÜM SERİSİ, DEDEKTÖRLER TÜM SERİSİ,MODÜLLER, SİRENLER, ÇAĞRI BUTONLARI VE AKSESUARLARI JUNO-NET PANEL ve AKSAMLARI Juno Net 1-4 Loop Juno Net

Detaylı

Önsöz Sevgili müşterimiz, LOGO! yu satın aldığınız için size teşekkür ediyor ve bu kararınızdan dolayı sizi kutluyoruz. LOGO! ile, ISO 9001 in koşul olarak getirdiği bir dizi kalite ihtiyaçlarına cevap

Detaylı

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10 Referans Kitapçığı Elektrik Şebeke Koruması Sepam seri 10 İçindekiler Güvenlik Bilgisi.....................................................7 Kitapçık Hakkında...................................................9

Detaylı

ELEKTRİKLİ BUHAR / KONVEKSİYON FIRINLARI MONTAJ, Ç ALIŞTIRMA VE BAKIM

ELEKTRİKLİ BUHAR / KONVEKSİYON FIRINLARI MONTAJ, Ç ALIŞTIRMA VE BAKIM TR ELEKTRİKLİ BUHAR / KONVEKSİYON FIRINLARI MONTAJ, Ç ALIŞTIRMA VE BAKIM BELGE NO:5958 872 02 BASKI 1 E 0212 LA-LB TR MONTAJ DİYAGRAMI TR I-Elektrik kablosu giriş i B Su kaynağı Bağlantısı (0,5-5 F) Ø3/4

Detaylı

ACS 800. Programlama Kılavuzu ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x

ACS 800. Programlama Kılavuzu ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x ACS 800 Programlama Kılavuzu ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x Programlama Kılavuzu 3AFE 64527592 REV E TR GEÇERLİLİK TARİHİ: 14.04.2004 2003 ABB Oy. Tüm Hakları

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler ÖNSÖZ ISISO 6000/6100 serisi inverter satın aldığınız için teşekkür ederiz. Yüksek performans ihtiyaçlarını karşılamak için, ISISO 6000/6100 serisi çeviriciler düşük hızda ve düşük gürültü

Detaylı

GOLD RX/PX/CX/SD, Generation E için İşletim

GOLD RX/PX/CX/SD, Generation E için İşletim GOLD RX/PX/CX/SD, Generation E için İşletim ve Bakım Talimatları Program sürümü 1.09 ve daha yenileri için uygulanabilir. GOLD PX GOLD RX GOLD CX GOLD SD Dokümanın orijinali İsveç dilinde yazılmıştır.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP)

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) DriveIT Alçak Gerilim AC Sürücüleri Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) 2 ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550 Sürücü Kılavuzları GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1

Detaylı

Soğuk Oda Soğutma Ünitesi Montaj İşletme Bakım

Soğuk Oda Soğutma Ünitesi Montaj İşletme Bakım Soğuk Oda Soğutma Ünitesi Montaj İşletme Bakım Bu kitap Carrier Profoid Split System Refrigerating Unit SupercoldSC- Start-Up and Operations Instructions adlı kitabından Alarko Carrier Dökümantasyon Merkezi

Detaylı