ix Developer Panel Yazılımı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ix Developer Panel Yazılımı"

Transkript

1 ix Developer Panel Yazılımı ix Developer Panel Yazılımı Makinanızın değerini arttırır

2 Etkileyici Görünüm, Mükemmel Performans Bu birliktelik makinanızın mükemmel olmasını sağlar ix Developer Panel Yazılımı güçlü haberleşme olanaklarıyla otomasyonunuzu benzersiz kılar. En üst sınıf vektör grafikleri ve akıllı fonksiyonları birleştirerek projenize etkileyici bir görünüm ve mükemmel performans katar. Neredeyse sınırsız sayıda plc ve sürücü ile kolayca haberleşme imkanı sunar. Temel Panel Fonksiyonları Yazılımımızda ihtiyaçlarınız olan tüm fonksiyonları bulacaksınız (Örneğin veri kaydı, reçete oluşturma, alarm, trendler, denetleme, parola koruması, vb.) Fonksiyonelliği tamamlanmış hazır objeleri, vektör tabanlı sembolleri ve grafikleri ekranınıza kolayca yerleştirebilmenin avantajlarından yararlanın. Bir uygulamayı yüklemek ve çalıştırmak, başlangıç seviyesi olan yeni kullanıcılar için dahi kolaydır. Kolay, Kaliteli, Kullanışlı Akıllı kısayollarla dolu sezgisel bir yazılım ortamı, programlama ve tasarım süresini kısaltır. Önceden hazırlanmış objeler, özelleştirilebilir bir çalışma alanı, vektör grafikleri içeren bir bileşen kütüphanesi ile iş akışınızı ve veriminizi arttırır. Bu özellikleri programa dahil etmek ve kullanmak için ileri seviyede kullanıcı olmanız gerekmez. İleri Seviye Panel Fonksiyonları ix yazılımı, ileri seviyede programcıların özel fonksiyonlar geliştirmesini sağlayacak olan;.net teknolojisi desteği sunar. Bunun için C# skriptlemesini yada.net bileşenlerini kullanabilirsiniz. İşlevselliği daha da geliştirmek için 3. parti objelerden faydalanabilir ve.net derlemelerini yazılımınıza dahil edebilirsiniz. Birden fazla kontrol cihazı ile veri alışverişi yapabilir ve kontrol edebilirsiniz. Ayrıca SQL, FTP, OPC ve Web üzerinden haberleşmenin avantajlarını yaşayabilirsiniz.

3 ix Developer Panel Yazılımı ile proje tasarlamak, onu hayal etmek kadar kolaydır.

4 Temel Panel Fonksiyonları Dokunmatik Kullanıcı Dostu Nesneler Kaydırma ve süpürme hareketleri ile objeler arasında geçiş özelliği, hem uygulamanızı çok daha etkin kılar hem de ekran alanından tasarruf sağlar. Alarmlar Alarmları programlayın. Sadece Alarm Viewer objesi kullanarak tüm alarm fonksiyonlarını (onaylama, filtreleme, bilgilendirme, silme) kolayca oluşturun. Trendler Dijital yada analog değerlerin, geriye dönük yada gerçek zamanlı grafikler üzerinden izlenebilmesini sağlar. Makinanızın üretim ve performansına ilişkin detaylı bilgi edinebilirsiniz. Çoklu Dil Seçeneği Projenizdeki tüm metinleri Google ve Bing Translator alt yapısını kullanarak seçilen dile göre (Arapça, Rusça, Farsça, İbranice, vb. ) tercüme edin. Farklı klavye düzenlerinden (Örneğin Rusça, Çince) herhangi birini seçin. Dil değişimi panel çalışırken de yapılabilir. Hatırlatıcı İstenilen zamanlarda istenilen olayı veya etiketi hatırlatıcı fonksiyonu ile kontrol edin. Örneğin bir önceki günün üretim raporunu, her sabah 08:00 da mail olarak gönderilmesi sağlayın. Güvenlik Kullanıcılarınızı erişim izinlerine göre (yetkili, operatör, bakım, makinacı, vb.) gruplandırın. Ayrıca kullanıcılarınızın gruplarını ve şifrelerini panel üzerinden de değiştirin. Örneğin makine resetleme yetkisini sadece ilgili kullanıcı grubuna (bakım bölümüne) atayın. Metin Kütüphanesi / Metin ID Metinlerinizi, etiket değerleri ile ilişkilendirin ve veri tabanı içerisine kaydedin. Tek bir yerden güncelleştirme / tercüme yapın. Tüm uygulamalarınız için ortak bir tercüme veritabanı kullanın. Reçeteler Kullanıcılara, makine çalışırken reçete oluşturmasına düzenlemesine ve parametre değişimine olanak sağlar. Basit kullanımı, hızlı ayarlanması ve veri bloğu gerekmeksizin farklı veri alanları seçimine olanak sağlaması ile tasarımınızı kolaylaştırın. Veri Kaydedici / Data Logging Verilerinizi zamana bağlı olarak veya PLC de değişen etiket değerine göre kayıt eder. Tüm değerleri veya sadece değişen değerleri kayıt edebilirsiniz. (Örneğin saniye bir kez ölçülen sıcaklık değerleri yada su dolum anında ph, klor, sıcaklık, vb. verilerin kayıt edilmesi.)

5 İhtiyaçlarınızı içeren tüm temel fonksiyonları ix Developer Panel Yazılımında bulacaksınız. Başlangıç seviyesinde olsanız bile uygulamalarınızı kolayca geliştirin, yükleyin ve çalıştırın. Web Tarayıcı Operatörünüzün internet yada intranet üzerinden gerekli bilgiye anında ulaşmasını sağlar. Web tarayıcı, internet üzerinden ticari yazılımınız ile makinanız arasında otomatik bilgi alışverişinede olanak sağlar. Video Oynatıcı / Media Player Panel ekranından, operatöre karmaşık bakım işlemlerinin nasıl yapılacağını, video ile gösterin, makinanın bakımını kolaylaştırın hem de servis yükünüzü azaltın. PDF Makinanızın kullanım kitapçığını veya bakım / ayar talimatlarınızı panele pdf dosya olarak kayıt edin. PDF görüntüleyici ile istendiği zaman operatörün kolayca erişimine olanak sağlayın. Sürükle ve Bırak İhtiyacınız olan kullanıma hazır objeleri bileşen kütüphanesi ya da program menü çubuğundan sürükleyin ve çalışma sayfasına kolayca ekleyin. Vektör Tabanlı Grafikler Bitmap objeler de oluşan düzensiz renk geçişleri ve kenarlardaki bozulmalar olmaksızın, objeleri net, kenarları pürüzsüz şekilde görüntüleyin. Objeleri büyütüp küçültseniz de bu netlik hiç bozulmaz. Dinamikler Objelerinizi dinamikler sayesinde değişen etiket değerleri ile hareket ettirin, ekranda görünebilir / görünmez yapın, flaş çakma, ortaya çıkma ya da renklendirme gibi fonksiyonları uygulayın. Böylece yarattığınız objeler daha dikkat çekici hale gelir. Bileşen Kütüphanesi Kullanıma hazır 400 den fazla vektör tabanlı obje ile projenizi hem daha kısa sürede tamamlayın hem de daha profesyonel bir görünüm katın. Ya da kendi sembollerinizi yaratın ve bileşen kütüphanenize ekleyin. VNC Panel içindeki VNC sunucu özelliğini kullanarak, uzaktan panelinize erişin ve kontrol edin. (VNC viewer programı ile) Panel ekranını tablet, cep telefonu ya da bilgisayarınızdan izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. ix güncelleme bildirimi ile yeniliklerden faydalanın. Yazılımın kendi içindeki on-line güncelleştirme özelliği ile yazılımınızı veya sürücülerinizi güncelleyin. Haberleşme Protokolleri ve OPC Bilinen tüm otomasyon üreticilerinin cihazları ile haberleşme için çok geniş bir sürücü (haberleşme protokolü) desteği sunar. (Haberleşebildiğimiz cihazlar için bakınız sayfa 11)

6 İleri Seviye Panel Fonksiyonları Alarm Yönlendirici Tanımlanan alarm bildirimlerinizi yetkili kişilere yazıcı çıktısı, SMS, yada olarak iletmenize olanak verir. Örneğin makinanız arızaya geçtiğinde yetkiliye anında bilgi verebilirsiniz. Alarm İstemcisi Birden fazla panel kullanılan büyük makinalarda, gelen alarmların diğer tüm panellerde de görüntülenmesine olanak verir. Böylece operatörün alarmı gözden kaçırma ihtimali ortadan kalkar. Arka Plan Şablon Ekranı Projenizde firma logonuz, sayfa yönlendirme butonları, saat, tarih vb. objeleri tek bir arka plan şablon ekranında oluşturarak, tüm sayfalarınızda kolayca kullanabirsiniz. SD Karta Yedekleme Projenizi ve verileriniz SD karta otomatik yedekleyebilir ve paneli SD kart üzerinden çalıştırabilirsiniz. Böylece arıza durumunda panel değişimi çok daha kolay ve hızlıca yapılabilir. Grafikler İstatistik ve raporları detaylı olarak görüntülemek için 14 farklı hazır grafik seçeneğinden birini, 2 yada 3 boyutlu olarak kullanabilirsiniz. Denetleme Takibi Üretim süreçlerini iyileştirme ve geliştirme amacıyla, üst düzey süreç izleme, üretim aşamasında yer, zaman ve ilgili operatör bilgilerinin takip edilmesi imkanı sağlar. Örneğin hangi operatörün hangi değeri ne zaman değiştirdiğini kayıt edebilirsiniz. Rapor Oluşturucu Microsoft Excel ile istediğiniz verileri içeren rapor şablonları tasarlayabilirsiniz. Bu raporları da istediğiniz zaman yada olaylarda excel dosyası olarak kayıt edebilir veya yazdırabilirsiniz. Örneğin belli bir saatte yada dolum sonunda ilgili raporun oluşturulması. Komut Modülü Kullanma Başka yazılımcılar tarafından size özel yapılmış komut modülünü kullanarak, panel uygulamanızın işlevselliğini arttırabilirsiniz. C# (CSharp) ile Programlama Yetersiz makro yerine, evrensel programlama dili CSharp ı kullanarak, size özel komut ve aksiyonlar yaratabilir ve projenizin işlevselliğini arttırabilirsiniz.

7 ix, ileri seviye panel fonksiyonlarını tasarlamak için C# komut dosyası oluşturma (scripting) yada.net bileşenlerini kullanma seçeneği sunar. 3. parti nesneleri ve.net derlemeleri fonksiyonları daha fazla artırmak için eklenebilir, neredeyse sınırsız haberleşme imkanı sunar. Kontrol Cihazları arası Data Exchange Birbiri ile haberleşmeyen birden fazla kontrol cihazınızı ix panel üzerinden kendi protokolleri ile haberleştirebilirsiniz. Çoklu Kontrol Cihazı Bir etiketi (tag) birden fazla kontrol cihazının adresine bağlayabilirsiniz. Böylece aynı panel uygulamanızı farklı farklı PLC ler ile hiçbir değişiklik yapmaksızın kullanabilirsiniz. Bileşen Kütüphanesini İçe / Dışa aktarma Bileşen kütüphanenizin tamamını veya bir bölümünü, otomasyon ekibiniz ile paylaşarak kalıcı ve kurumsal bir tasarım ortamı yaratabilirsiniz. Her makinanızın operatör paneli aynı görünüm ve bileşenlere sahip olur. 3. Parti Bileşenleri İçe Aktarma Kişiye özel önceden tanımlanmış bileşenlerden faydalanabilir ya da diğer hazır yapılmış bileşenleri başka kaynaklardan içe aktararak (import) kullanabilirsiniz. Derlemeleri İçe Aktarma İX yazılımı sizlere.net ile yazılmış derlemelerinizi ya da fonksiyon bloklarınızı içe aktarma imkanı tanır ve işlevselliğinizi daha da kapsamlı hale dönüştürür. Web Server Bir web sayfası tasarlayabilir ve panelinizin web server özelliğini kullanarak herhangi bir yerden panel verilerine erişebilir ve makinenizi kontrol edebilirsiniz. OPC UA Server Panelleriniz ile imalat, muhasebe ve ticari yazılımlar arasında haberleşme sağlayarak, bu sistemlerden veri alabilir ve veri yollayabilirsiniz. FTP Server Bilgisayardan panele dosya yükleyebilir yada panelden bilgisayarınıza dosya indirebilirsiniz. Örneğin uzaktaki makinanızın operatör paneline yeni reçeteleri yükleyebilir yada paneldeki verileri kayıtlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. SQL Bağlantısı SQL standardında haberleşme imkanı sunarak, ilişkide olduğu veri tabanı yönetim sistemlerindeki datanın alınması ve yönetimini sağlar.

8 Kolay, Kaliteli, Kullanışlı ix Developer Panel Yazılımı, içerisinde bulunan sezgisel geliştirme ortamı ile belirgin bir şekilde iş akışını kolaylaştırır. Kaliteli ve kullanışlı bir tasarımı size sunmak için pek çok özelliği ve akıllı kısayolları bir araya toplar.» Özelleştirilebilir Çalışma Alanı Araç pencerelerinizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Menülerinizi ekranda istenilen yere sürükleyin ve sabitleyin.» Çapraz Referans Bir etiketin ismini herhangi bir yerde değiştirdiğinizde, programın tamamında o etiket otomatik olarak düzeltilir. Böylece genel bir kontrol yapmak yada belli bir etiketi izlemek çok kolaydır.» İçerik - Duyarlı Yardım Programı geliştirirken herhangi bir yerinde sadece F1 e basın ve ix kullanım kitabının o konu ile ilgili sayfası size yol göstersin.» Alias - Takma Ad Aynı ekranı, farklı etiketlerle kopyalamadan tekrar tekrar kullanın. Etiketler yalnızca bir yerden bağlanır ve aynı ekranı çok sayıda işlemde de yeniden kullanabilirsiniz.» Yeniden Kullanılabilirlik Daha önceden yarattığınız pratik stiller, değişebilen nesneler ve ekran şablonları gibi akıllı özellikleri başka projenizde yeniden kullanın ve tasarımınızı hızlandırın.» Kullanılmayan Etiketleri Silme Kullanılmayan etiketleri algılama fonksiyonu ile otomatik olarak programınızı sadeleştirin ve performansını arttırın.» Şablon Ekranlar Firma kimliğinizi taşıyan sayfa ve objelerinizi kullanarak kendi marka değerinizi arttırın. Bağımsız ve farklı arka plan ekranları yaratmak yerine kendi şablonlarınızı kolayca kullanın.» Akıllı Özellik Menüsü Objelerinizin bütün özellikleri, sadece kişisel favorilerinizi ya da değiştirdiklerinizi görebilirsiniz. Kolayca düzenler, kopyalar ya da bir objenin aksiyon veya özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

9 » Proje Sihirbazı Bir start yeterli; Yeni bir uygulama oluşturmak için proje sihirbazından faydalanın. Sadece panelinizi ve kontrol cihazınızı seçin, programlamaya başlayın.» Etiket Penceresi Etiketleri bir ekrandaki objelere bağlamak veya ekrandaki belirli bir etiketi aramak için etiket penceresini kullanın.» Proje Yedekleme Herhangi bir zamanda projenizi USB ye yada Ethernet ile bilgisayarınıza yedekleyin. Sahada Ethernet veya USB ile projenizi panele yükleyebilirsiniz.» Import / Export ix yazılımı; etiket, alarm, metin düzenleme, çeviriler, sembolleri vb. import ya da export etmenizi destekler.» Çoklu Obje Düzenleme Programlama sırasında hızlı ve efektif olmanız için birden fazla objeyi sadece tek tıklama ile düzenleyebilirsiniz.» Proje Çekme Panele isterseniz projelerinizi çekilemez biçimde atabilirsiniz. Yada panele projelerinizi şifre korumalı / korumasız yükleyebilir ve istediğiniz anda panelden projenizi çekebilirsiniz.» Simulasyon Kontrol cihazınızdan online bilgi gelsin yada gelmesin, yapılan offline ve online simülasyon ile panel programının kararlılık ve emniyet testini yapabilirsiniz.» Kolay Düzenleme Objeleri konumlandırmak için kılavuz çizgileri ile otomatik hizalama özelliğini kullanın. Objelerin hizalama, gruplandırması, ölçülerinin değiştirilmesini fare sağ tuşunu tıklayarak yapın.

10 FOUNDED 1862 FOUNDED 1862 Çok Farklı Donanım Seçenekleri ve hepsi için tek bir yazılım ix Panelleri size ihtiyacınız olan tüm donanım seçeneklerini sunan bir çözümdür. Diğer markaların sağlayamayacağı zorlu şartlar ve deniz ortamları için özel tasarlanmış güvenilir panellerimizi yada standart endüstriyel panellerimizi seçin. Hatta entegre CODESYS soft kontrol ve soft motion fonksiyonu olan panellerimizi kullanarak son teknolojinin avantajlarından yararlanın. Endüstriyel uygulamalar ix Panel endüstriyel serisi, 4 ila 21 boyutlarında. HMI soft kontrol ve soft motion ix Panel Soft Kontrol ve ix Panel Soft Motion serisi, 4 ila 15 boyutlarında. Marin uygulamaları ix Panel Marin serisi, 7 ila 15 boyutlarında. Zorlu koşullar ix Panel Rugged serisi, 7 ve 15 boyutlarında.

11 Bilgisayarınızda ix Developer Panel Yazılımı ix Yazılımı panelde olduğu gibi standart bir windows bilgisayardada çalışabilir. Bu özellikle büyük ekran gerektiren kontrol odası uygulamaları yada aynı platformda birden fazla yazılımın koşmasını istediğiniz durumlarda ideal bir çözümdür. ix Developer Panel Yazılımı, bir yada daha fazla kontrol cihazı içeren basit gözleme uygulamaları için olduğu kadar aynı zamanda kontrol cihazları ve ix panel verilerinin gözlenip merkezi bir bilgisayar üzerinden kontrol edildiği gelişmiş uygulamalar içinde idealdir. Kullanım alanları Büyük miktarda veri içeren uygulamalar Uzaktan konfigürasyon ve bakım Excel dosyaları kulanarak raporlama Neye isterseniz bağlanın ix Yazılımı içindeki hazır haberleşme protokolleri (sürücüler) bilinen tüm otomasyon üreticilerin PLC ve diğer cihazları ile haberleşme imkanı sunar. NMEA 0183

12 HAKKIMIZDA Beijer Electronics (İsveç), endüstriyel otomasyon ve haberleşme konusunda olağanüstü tecrübeye sahip hızlı büyüyen bir teknoloji firmasıdır. Beijer kullanıcı odaklı çözümler ve rekabetçi ürünler geliştirir ve pazarlar. Kurulduğu 1981 yılından günümüze, Beijer Electronics 22 ülkede kendi ofisi ve 161 milyon Euro cirosu olan uluslararası bir gruba dönüşmüştür. Biz Beijer Electronics olarak; size, kendi makinalarınızı geliştirmek için duyduğunuz teknoloji tutkusu ile geliştirilmiş endüstriyel otomasyon ürün ve sistemleri sunuyoruz. Ürün gamımızı operator panelinin ötesinde, plc, soft kontrol ve sürücü sistemleriyle, otomasyon rekabetinde daha akılcı seçeneklerle genişlettik. Çözümlerinizin daha efektif olması için, yeni olanakları keşfedin 30 yıldan fazla süredir, çeşitli endüstrilerdeki müşterilerimize kendi pazarlarında rekabetçi olmaları konusunda yardımcı olduk. Size de yardımcı olmak İstiyoruz. Açık standartlı çözümler inşa etmemiz, teknolojik öngörümüz ve esnek yaklaşımımız ile sizi öne çıkaracak çözümler sunacağımıza güvenebilirsiniz. Bizimle iş yapmayı seçtiğinizde, sizin zorluklarınızı anlayan ve yatırımlarınızdan en fazlasını elde etmeye kendini adamış bir ortak kazanırsınız: Uygulamanıza başlamak için gerekli ürünleri ve gerçekten ihtiyacınız olan çözümleri size sunan bir ortak ix Panel Çözümü - Pazardaki En Kullanışlı ve En Gelişmiş Panel ix Developer Runtime Yazılımı ix-txe/f Ekonomik Panel Pek çok ürün seçeneği En yaygın ve mevcut son teknolojiye uygunluk Paneller ve PC ler için ortak grafik tabanlı kullanıcı arayüz yazılımı Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için, 4/7/10 boyutlarında ix-txa Standart Panel ix-txb Yüksek Performanslı Panel ix-txc Endüstriyel PC ix-t15br Rugged Panel Küçük ölçekli uygulamalar için, 4/7/10 boyutlarında Orta ölçekli uygulamalar için, 7/10/12 boyutlarında Büyük ölçekli uygulamalar için 12/15/21 boyutlarında Tehlikeli alanlar ve zor ortamlar Uluslararası sertifikalı Yetkili Bayi & Çözüm Ortağı BEİJER ELEKTRONİK VE TİC. A.Ş. Küçükyalı Mah. Yıldırım Sok. No:23/A, 34840, Maltepe / İSTANBUL Tel: pbx Faks: Sipariş No: BREN603

Otomasyon. Sistemleri

Otomasyon. Sistemleri Mühendislik Satış Kontrol Danışmanlık Montaj, Devreye Alma ve Eğitim Teknik Servis : Bakım, Onarım ve Kalibrasyon çözüm ortağınız Enotek Ltd; 1996 yılında kurulmuş bir mühendislik şirketi olup, Kontrol

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

PowerFlex Alçak Gerilim AC Sürücüler Seçim Kılavuzu. Güçlü performans. Esnek kontrol.

PowerFlex Alçak Gerilim AC Sürücüler Seçim Kılavuzu. Güçlü performans. Esnek kontrol. PowerFlex Alçak Gerilim AC Sürücüler Seçim Kılavuzu Güçlü performans. Esnek kontrol. PowerFlex serisi Alçak Gerilim Sürücüler Seçim Kılavuzu Çok Amaçlı PowerFlex Ailesi ile Sürücü Verimliliği 2 Yenilikler

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

her trex, bir fidan...

her trex, bir fidan... trex ERP Çözümleri ve Sistem Entegrasyonu Üretimden Online Veri Toplama ve Otomasyon Sistemleri her trex, bir fidan... Kullandığınız her TREX yazılımı; size, ülkemize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza

Detaylı

TruVision Platform Çözümleri. Safety Security Certainty

TruVision Platform Çözümleri. Safety Security Certainty TruVision Platform Çözümleri Safety Security Certainty Video kayıt cihazlarımız sayesinde izleme dünyasıyla tanışın Video işlemede artık analogdan dijitale geçiş zamanının geldiği bir sır değil. NVR ürünlerimiz

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Microsoft Dynamics AX 2012 Ürün Genel Bilgileri

Microsoft Dynamics AX 2012 Ürün Genel Bilgileri Ürün Genel Bilgileri Microsoft Corporation Haziran 2012 Ürün Genel Bilgileri İçindekiler Genel Bilgiler... 3 Sektöre Özel Özellikler... 5 Üretim... 5 Perakende... 5 Dağıtım... 5 Hizmet Sektörü... 5 Kamu

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI. Kasım 2014 PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI. Kasım 2014 PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA Kasım 2014 T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA İŞLETİM SİSTEMLERİ DÖNEM ÖDEVİ FATİH BERBER Danışman: Öğr. Gör. Dr. Çelebi ULUYOL

Detaylı

LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. İçindekiler LEAPvoX Hakkında... 5 LEAPvoX Kullanım Amacı... 5 LEAPvoX Temel Özellikleri...

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

Modül 5: E-life Web Tasarımı

Modül 5: E-life Web Tasarımı Modül 5: E-life Web Tasarımı E-LIFE FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E- ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

BÜYÜK DÜŞÜNEN İŞLETMELER İÇİN İŞ YÖNETİM ÇÖZÜMÜ Çözüme Genel Bakış

BÜYÜK DÜŞÜNEN İŞLETMELER İÇİN İŞ YÖNETİM ÇÖZÜMÜ Çözüme Genel Bakış BÜYÜK DÜŞÜNEN İŞLETMELER İÇİN İŞ YÖNETİM ÇÖZÜMÜ Çözüme Genel Bakış ŞU ANDA BU ÖZEL KATALOĞA SAHİP OLDUĞUNA GÖRE, FİRMANIN GELECEĞİNİ TAM DA İSTEDİĞİN GİBİ ŞEKİLLENDİRMEYE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIN DEMEKTİR.

Detaylı

0216 574 1260 / matrisbilisim.com

0216 574 1260 / matrisbilisim.com 0216 574 1260 / matrisbilisim.com BROCADE VDX CLOUD NETWORKING NOW HAS AN ETHERNET FABRIC Bulutlar elinizin altında olsun. Bulut sistemler için optimize bir ağ, düşündüğünüzden çok daha yakınınızda olabilir.

Detaylı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı Seagull Scientific 1985'den bu yana bir teknoloji lideridir. Hatta BarTender, hem lazer hem de endüstriyel etiket yazıcılarını destekleyen

Detaylı

WorkCentre 5638/5645/5655 A3 Siyah-Beyaz. Çok Fonksiyonlu Sistem. Xerox WorkCentre 5638/5645/5655. Yaratıcı yeniden tasarım

WorkCentre 5638/5645/5655 A3 Siyah-Beyaz. Çok Fonksiyonlu Sistem. Xerox WorkCentre 5638/5645/5655. Yaratıcı yeniden tasarım WorkCentre 5638/5645/5655 A3 Siyah-Beyaz Çok Fonksiyonlu Sistem Xerox WorkCentre 5638/5645/5655 Çok Fonksiyonlu Sistem Yaratıcı yeniden tasarım WorkCentre 5638/5645/5655 Fotokopi. Yazdırma. Tarama. Faks.

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

Telif Hakkı 2009 Rockwell Automation, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. ABD de basılmıştır. Yayın VIEW-SG001D-TR-P Ekim 2007 yerine geçer

Telif Hakkı 2009 Rockwell Automation, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. ABD de basılmıştır. Yayın VIEW-SG001D-TR-P Ekim 2007 yerine geçer Allen-Bradley, CompactLogix, ControlLogix, FactoryTalk View, FactoryTalk View ME, FactoryTalk ViewPoint, FactoryTalk View SE, FactoryTalk View Studio, InView, PanelView, PanelView Compact, PanelView Component,

Detaylı

Integrated Architecture

Integrated Architecture Integrated Architecture Tesis Genelinde Optimizasyon ve Makine Üreticisinin Performansı için Kontrol ve Bilginin Birleşimi Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketi Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK),

Detaylı

entbus Yeni Nesil Enerji Yönetim Yazılımı Dünyanın enerjisini izliyoruz www.enerjiizle.com pro Entbus ile Uzaktan İzleme, Veri Analizi, Talep Tahmini

entbus Yeni Nesil Enerji Yönetim Yazılımı Dünyanın enerjisini izliyoruz www.enerjiizle.com pro Entbus ile Uzaktan İzleme, Veri Analizi, Talep Tahmini THE INTERNATIONAL CERTIFICATION NETWORK Dünyanın enerjisini izliyoruz www.enerjiizle.com Teknik Destek Entes, ENTBUS yazılımı kullanıcılarına, teknik destek merkezi üzerinden veya sahada teknik destek

Detaylı

Doküman ve İş süreçlerinizi eba. ile yönetin DOKÜMAN VE İŞ AKIŞI YÖNETİM SİSTEMİ

Doküman ve İş süreçlerinizi eba. ile yönetin DOKÜMAN VE İŞ AKIŞI YÖNETİM SİSTEMİ Doküman ve İş süreçlerinizi eba ile yönetin DOKÜMAN VE İŞ AKIŞI YÖNETİM SİSTEMİ BİMSER ÇÖZÜM, bilgi teknolojileri alanında hizmet vermek amacı ile 1998 yılında kurulmuştur. Halen 50 civarında çalışanı

Detaylı

www.stssistem.com SIEMENS ENDÜSTRİYEL PLC OTOMASYON EĞİTİMLERİ FABRİKA OTOMASYONU VE ENDÜSTRİYEL YAZILIM ÇÖZÜMLERİ

www.stssistem.com SIEMENS ENDÜSTRİYEL PLC OTOMASYON EĞİTİMLERİ FABRİKA OTOMASYONU VE ENDÜSTRİYEL YAZILIM ÇÖZÜMLERİ Mühendislik Eğitim Hizmetleri Otomasyon Bilgisayar Elektrik ve Elektronik San. ve TİC.LTD.ŞTİ. SIEMENS ENDÜSTRİYEL PLC OTOMASYON EĞİTİMLERİ FABRİKA OTOMASYONU VE ENDÜSTRİYEL YAZILIM ÇÖZÜMLERİ SERVİS BAKIM

Detaylı