ROTA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ROTA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ"

Transkript

1 İçindekiler Tablosu SİSTEME GİRİŞ... 2 İZLEME VE DENETLEME... 5 SON KONUM RAPORU... 5 ALARM DENETLEME... 6 RAPORLAR... 7 KONUM RAPORU... 7 GÜNLÜK ZAMAN DİLİMLİ KONUM RAPORU... 9 ARAÇ AKTİVİTE RAPORU ARAÇ AKTİVİTE NOTLARI HIZ LİMİTİ AŞIM RAPORU MESAFE RAPORU GÜNLÜK HAREKET RAPORU ARACI KULLANAN PERSONEL RAPORU PERSONELİN KULLANDIĞI ARAÇLAR RAPORU ARAÇ PERSONEL KULLANIM RAPORU TABLOLAR AYLIK HAREKET TABLOSU SAATLİK HAREKET TABLOSU (ÖZET) SAATLİK HAREKET TABLOSU GÜNLÜK HAREKET TABLOSU MOTOR ÇALIŞMA TABLOSU AYLIK CEZA PUANI TABLOSU İŞ YÖNETİMİ PERSONEL TANIMLAMA ÜRÜN TANIMLAMA DEMİRBAŞ TANIMLAMA SEVKİYAT PLANLAMA SEVKİYAT İZLEME UYGULAMASI HESAP YÖNETİMİ ARAÇ VE GRUP YÖNETİMİ ARAÇ BÖLGE İLİŞKİLENDİRME ALARM YÖNETİMİ KULLANICI HESABI YÖNETİMİ... 55

2 SİSTEME GİRİŞ ROTA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Rota araç takip sistemine adresinden bağlanabilirsiniz. Açılan sayfa da sisteme girişe tıklayınız. Sisteme giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifrenizi girerek 'sisteme giriş' düğmesine tıklayınız.

3 Sisteme giriş yapıldıktan sonra ekranda harita üzerinde araçlarınızın yerlerini ve konumlarını görebilirsiniz. Kullanıcı bilgileri: Rota araç takip sistemine giriş yapılan kullanıcı bilgilerinizi gösteren kısımdır. Menü çubuğu: Uygulama fonksiyonlarına erişim için kullanabileceğiniz menülerin bulunduğu kısımdır. Araç listesi: Araçlarınızı belirlemiş olduğunuz gruplara göre listeleyerek bu bölümden görebilirsiniz. Harita penceresi: Haritanın detaylarını grafiksel olarak gösteren penceredir. Araçlarınızı bu harita üzerinde görebilirsiniz. Araç Listesi: Aşağıda resmi bulunan araç listesinde sistemde kayıtlı olan ve izlemeye yetkili olduğunuz araçları gruplara ayrılmış olarak listeler. Araç Listesinde her araç plakası ile ifade edilir. Plakasının sol tarafındaki işaret alanı seçili olan araçlar harita üzerinde gösterilir. Bir aracı harita üzerinde görmek istemiyorsanız onay işareti kaldırmanız yeterlidir. Listelenen her aracın sol tarafında parantez içinde güncel hızını görebilirsiniz. Ayrıca Araçlar durumlarına göre listede renklendirilirler. Buna göre duran araçlar gri renkle, hareket eden araçlar yeşil renkle ifade edilirler. İstediğiniz bir aracın üstüne çift tıkladığınızda harita aracı ortalayacak şekilde otomatik olarak kaydırılacaktır.

4 Liste içinde beyaz zemin üstüne siyah yazı ile yazılan grup başlıklarının üstüne çift tıklayarak gruptaki araçları listede gizleyerek listeyi kısaltabilir veya gizlenmiş bir grubu genişletebilirsiniz. Grubun solundaki onay kutusundaki işareti kaldırdığınızda gruptaki tüm araçlar haritadan kaldırılacaklardır. Aynı şekilde işaret koyduğunuzda gruptaki tüm araçlar haritada gösterilecektir.

5 İZLEME VE DENETLEME SON KONUM RAPORU Araçlarınızın konumlarını son sinyal zamanı ile görebilmenizi sağlar. 1 ) Tüm araçlarınızın ya da belirli bir gruptaki araçlarınızın o an ki konum bilgilerini almanızı sağlar. 2 ) Araçlarınızın konum raporlarını seçtiğiniz zaman içinde yeniler ve konum raporunuzu gösterir. Son Konum Raporu organizasyon, denetleme ve güvenlik açısından önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle bölgesi ve rotası belirli araçların işlerini zamanında yapıp yapmadıklarının denetlenmesinde güvenilir bir yöntemdir.

6 ALARM DENETLEME Araçlarınız belirlediğiniz bölge ve güzergâhlara uğradığı zaman size bilgi verilmesini sağlar. Açılan sayfa da alarm türünü, plakasını, tarih ve saat zamanlarını görebilirsiniz.

7 RAPORLAR Raporlar menüsü ile tarih ve zaman aralığını belirleyerek; aracınızın konumunu, hızını, yapmış olduğu toplam yolu, aracı kullanan personel hakkında bilgi almanızı sağlar. KONUM RAPORU Araçlarınızın istediğiniz tarih ve saat aralığında ki; hız, yol ve adres bilgilerinin raporunu görüntüleyebilirsiniz. Araç veya Grup: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor, seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Rapor sütunları: Raporunuz da hangi bilgileri görüntülemek istiyorsanız seçeceğiniz parametrelerin yanındaki kutucukları işaretlemeniz gerekmektedir. Tekrarları Gösterme: Bu parametre raporun içindeki adres tekrarlarının silinip silinmeyeceğini belirtir. Eğer üstteki şekilde "Tekrarları Gösterme" ibaresinin yanındaki kutucuk işaretli ise rapordaki tekrarlar çıkarılacaktır, işaretli değilse rapordaki tekrarlar çıkarılmayacaktır.

8 Açılan sayfadan aracınızın seçtiğiniz tarih ve saatler arasında ki konum, hız ve toplam yol bilgilerine ulaşabilirsiniz.

9 GÜNLÜK ZAMAN DİLİMLİ KONUM RAPORU Belirli bir tarih ve saat aralığı seçerek yalnızca seçtiğiniz saatler arasında ki konum bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Araç veya Grup: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Başlangıç ve Bitiş Saati: İstenilen saat aralığın hangi saatten başlayarak hangi saate kadar sürdüğünü belirleyebileceğiniz parametredir. Tekrarları Gösterme: Bu parametre raporun içindeki adres tekrarlarının silinip silinmeyeceğini belirtir. Eğer üstteki şekilde "Tekrarları Gösterme" ibaresinin yanındaki kutucuk işaretli ise rapordaki tekrarlar rapordan çıkarılacaktır, işaretli değilse rapordaki tekrarlar çıkarılmayacaktır.

10 Raporunuz da seçilen araç veya araçlar için adres bilgileri, saat ve hız bilgisi ile listelenir. Not: Günlük Zaman Dilimli Konum Raporu günün belirli saatlerinde yapılması gereken işlerin yapılıp yapılmadığının denetlenmesi açısından yararlı bir araçtır. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

11 ARAÇ AKTİVİTE RAPORU Araç aktivite raporu denetlemeden daha çok organizasyona katkı sağmak için tasarlanmış bir rapordur. Araç veya Grup: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Maksimum duraklama süresi: Aracınızın ne kadar süre duraklama yaptığını belirleyebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar.

12 Açılan aktivite raporunuz da aracınızın ne kadar süre park halinde kaldığını ve seyir halindeyken ne kadar sürede kaç km yol aldığını görebilirsiniz. Aşağıdaki görüntüden rapor çıktısının iki ana bölümden oluştuğu görülmektedir. Birinci bölümde raporu alınma tarihi ve saati, kim tarafından alındığı ve Sorgu parametreleri listelenmektedir. Raporun ikinci bölümünde seçilen araç veya araçlar için seyir ve duraklama ayrıntıları listelenmektedir. Her satırda başlangıç ve bitiş tarihi saati ve aktivitenin başladığı ve bittiği adres verilir. Raporun alt kısmında mavi olarak gözüken kısımda aracınızın belirlediğinin tarihler arasında toplam yol mesafesini ve aracın park ve seyir durumlarını toplam süre olarak verilir. Not kısmında bulunan + ifadesine tıkladığınız zaman açılan ekranda araç ile ilgili yazmak istediğiniz notu yazabilirsiniz.

13 ARAÇ AKTİVİTE NOTLARI Araç veya Grup: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Maksimum duraklama süresi: Aracınızın ne kadar süre duraklama yaptığını belirleyebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Araç aktivite de yazmış olduğunuz not kısmında ki yazıları araç aktivite notları kısmından görüntüleyebilmenizi sağlar.

14 HIZ LİMİTİ AŞIM RAPORU Bu rapor ile araçlarınızın hız limiti aşımlarını denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Hız limitini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Araçlar: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde ''Araçlar'' ibaresinin sağındaki listeden dilediğiniz aracı veya araçları seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya araçlar için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Hız Limiti: Bu parametre, raporun hangi hız limitine göre hazırlanacağını ifade eder. "Araçların Hız Limitini Kullan" seçeneği seçili ise her araç için önceden belirlenmiş olan hız limitleri kullanılacaktır. " Yol Hız Limitlerini Kullan" seçeneği seçili ise her karayollarının belirlediği kız limitleri kullanılacaktır. Eğer diğer bir sabit hız limiti seçilirse tüm araçlar için seçilen hız limiti kullanılacaktır.

15 Açılan hız limiti aşımı raporu bölümünde seçilen araç veya araçlar için Hız Limit Aşımı bilgileri tarih bazında gruplanarak başlangıç ve bitiş saat bilgisi ile listelenir. Her hız limiti aşımı için limit üstünde seyir ederken çıktığı maksimum hızı ve mesafesi yer alır. Son kısımda adres bilgileri limit aşımının başlangıç ve bitiş konumlarını ifade eder. Sağ üst köşede ki geri tuşuna tıklayarak hız limiti aşım raporun da seçeceğiniz başka araç için rapor alabilmenizi sağlar. Not: Nakliye işlemleri sırasında taşınan malın, personelin, yolcunun veya aracın güvenliği için hız limitlerine uyulması önemlidir. Özellikle personelin sürüş karakterinin ortaya çıkarılması açısından önemli bir rapordur. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

16 MESAFE RAPORU Mesafe Raporu özetle araçlarınızın yapmış oldukları hareketin kat edilen mesafe olarak ifadesidir. Bu liste ile araçlarınızın hareket miktarları çıktı üstünde belgelenebilir ve arşivlenebilir. Araçlar: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Raporunuzda seçilen araç veya araçlar için hareket miktarları, başlangıç ve bitiş KM sayaç değerleri listelenir. Not: Araçların yapmış oldukları yol miktarı iş dışı kullanımın denetlenmesindeki ilk adım olarak görülebilir. Bunun dışında yakıt çalınması olaylarının tespitinde de kullanılabilir. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

17 GÜNLÜK HAREKET RAPORU Araçlarınıza ait günlük yol ayrıntılarına ulaşmak için bu raporu kullanabilirsiniz. Araçlar: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Rapor Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihte olacağını Gün, Ay, Yıl şeklinde belirtmenizi sağlar. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar.

18 Bu bölümde aracın gün içindeki saatler arasında yapmış olduğu km toplamı dökümü, günlük toplam km dökümü ve geçen ayki ortalama yaptığı km bilgileri sunulmuştur. Not: Saatlerin karşısındaki boşluklar nedeniyle sayfa rahatça yazdırılıp rapor haline getirilip dosyalanabilir. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

19 ARACI KULLANAN PERSONEL RAPORU Açılan sayfada aracınızı seçerek seçtiğiniz tarihler arasında aracı kimin kullandığını görebilmenizi sağlar. Araç veya Grup: Bu raporu filonuz içindeki bir araç için veya herhangi bir grup içindeki tüm araçlar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı veya grubu seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç veya grup için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Açılan sayfa da personelinizin kullandığı aracı ve detaylarını görebilirsiniz.

20 PERSONELİN KULLANDIĞI ARAÇLAR RAPORU Açılan sayfa da personelinizin adını belirleyerek, seçtiğiniz tarihler arasında kullandığı aracı görebilirsiniz. Rapor: Aşağıdaki ''Personel'' ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz personeli seçebilirsiniz. Raporunuz seçtiğiniz personel için listelenecektir. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Açılan sayfa da personelinizin kullandığı aracı ve detaylarını görebilirsiniz.

21 ARAÇ PERSONEL KULLANIM RAPORU Açılan sayfa da belirttiğiniz tarihler arasında personellerinizin kullandığı araçları görebilirsiniz. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Açılan sayfa da personelinizin adı, kullandığı aracın plakası, başlangıç ve bitiş tarihleri almış olduğu yolu (KM) raporlamanızı sağlar.

22 TABLOLAR Tablolar menüsü sayesinde aracınızla ilgili aylık hareketlerini, saatlik hareketlerini, motor çalışma tablosunu ve aracınızın aylık ceza tablosu hakkında detaylı bilgi alabilmenizi sağlar. AYLIK HAREKET TABLOSU Aylık Hareket Çizelgesi Özet bir gösterim ile istatistik veriler sonucunda elde ettiği sonuçları renkli bayraklara çevirerek denetleme işlemini kısaltmanızı amaçlar. Araç Seçiniz: Bu raporu filonuz içindeki her araç için ayrı ayrı alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup:" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç için hazırlanacaktır. Ay Seçiniz: Bu rapor bir aylık hazırlanır. Bu parametre raporun size sunacağı bilgilerin hangi aya ait olduğunu belirtir. Minimum Hız: Aracınızın minimum hızını belirlemenizi sağlar. Maksimum Hız: Aracınızın maksimum hızını belirlemenizi sağlar. Tablo formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Aşağıdaki görüntüden rapor çıktısının iki ana bölümden oluştuğu görülmektedir. Birinci bölümde raporu alınma tarihi ve saati ve kim tarafından alındığı listelenmektedir. Raporun ikinci bölümünde seçilen araç için ayrıntıları takvim üstünde göstermektedir. Takvimin her bir gününde sağ üstte renkli bir bayrak görüntülenmektedir. Bu bayrak test sonucunu göstermektedir. Takvimin hemen altında ay içinde yapılan toplam yol ve ortalama yol değerleri gösterilmektedir.

23 Normal Hareket: Söz konusu gün içinde aracın yaptığı yolun test sonucunda aracın aylık yaptığı yol normları ile uyumlu olduğunu ifade eder. Anormal Olabilecek Hareketler: Söz konusu gün içinde aracın yaptığı yolun test sonucunda aracın aylık yaptığı yol normları ile uyumlu olmayacağını ifade eder. Anormal Hareket: Söz konusu gün içinde aracın yaptığı yolun test sonucunda aracın aylık yaptığı yol normları ile uyumlu olmadığını ifade eder. Gün İçi Hareket Ayrıntısı İstediğiniz bir günün içinde yazılı olan km değerinin üstüne tıkladığınız zaman aşağıdaki şekilde görülen bir ayrıntı raporu hazırlanır. Bu bölüm aracın hangi saatlerde ne kadar yol yaptığını gösterir. Tabloda gösterilen yolların üstüne tıklayarak o süre içerisindeki hareketin konum listesi dökümünü yeni bir pencerede görebilirsiniz.

24 Açılan sayfa da saatlere ayrılmış km'lerin üstüne tıklandığı zaman aracın o saat içinde ki hızı, yol mesafesini ve konumunu görmenizi sağlar.

25 SAATLİK HAREKET TABLOSU (ÖZET) Saatlik Hareket Tablosu (ÖZET) aracın belirtmiş olduğunuz tarihler arasında hareket bilgileri gösteren uygulamadır. Planlama ve denetim aracı olarak tasarlanmıştır. Araç Seçiniz: Bu raporu filonuz içindeki her araç için ayrı ayrı alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç Seçiniz" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar.

26 Açılan sayfada aracınız ile ilgili saatlik hareket tablosu hafta içi günlerin de, cumartesi ve Pazar günlerinde yapmış olduğu saatler içinde toplam yol mesafelerini göstermektedir. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

27 SAATLİK HAREKET TABLOSU Saatlik Hareket Tablosu ayrıntılı bir gösterim ile aracın bir aylık hareket bilgileri gösteren uygulamadır. Planlama ve denetim aracı olarak tasarlanmıştır. Araç Seçiniz: Bu raporu filonuz içindeki her araç için ayrı ayrı alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç Seçiniz" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç için hazırlanacaktır. Ay Seçinizi: Bu rapor bir aylık hazırlanır. Bu parametre raporun size sunacağı bilgilerin hangi aya ait olduğunu belirtir. Aşağıdaki görüntüden rapor çıktısının iki ana bölümden oluştuğu görülmektedir. Birinci bölümde raporu alınma tarihi ve saati ve kim tarafından alındığı listelenmektedir. Raporun ikinci bölümünde seçilen araç satırları günleri sütunları saatleri gösteren bir tablo bulunmaktadır. Tablonun hücrelerinde yapılan yol miktarı km biriminde gösterilmektedir. İlk sütun günü, son sütun günlük toplam mesafeyi göstermektedir. En alt satır ise saatlik toplamları göstermektedir. En altta ve en sağda bulunan hücre ise aylık toplamı göstermektedir. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

28 Tabloda gösterilen yolların üstüne tıklayarak o süre içerisindeki hareketin hızını, yol mesafesini ve konum listesi dökümünü yeni bir pencerede görebilirsiniz. Not: Özellikle çok sayıda araca sahip olan firmaların araçlarının denetimlerini gerçekleştirmesi çok fazla zaman ve iş gücü almaktadır. Bu uygulama, denetlemeye başlamak için tasarlanıp geliştirildi. Araçlarınızın hareketlerini aylık olarak tek bir çerçevede görmek, denetlemeye başlamak için faydalı olacaktır. Bunun dışında, araçların çalışma grafiklerinin çıkartılması ve sonraki ayın planlamasının yapılması, araçlarınızın tam bir denetim altına alınıp iş veriminizin artmasını sağlayacaktır.

29 GÜNLÜK HAREKET TABLOSU Günlük Hareket Tablosu aracın belirtmiş olduğunuz tarihler arasında hareket bilgileri gösteren uygulamadır. Planlama ve denetim aracı olarak tasarlanmıştır. Araç Seçiniz: Bu raporu filonuz içindeki her araç için ayrı ayrı alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç Seçiniz" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı seçebilirsiniz. Rapor seçtiğiniz araç için hazırlanacaktır. Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Raporun size sunacağı bilgilerin hangi tarihten itibaren başlamasını ve hangi tarihe kadar olmasını belirtebileceğiniz parametredir. Rapor Formatı: Rapor bilginizi istediğiniz formatı seçerek alabilmenizi sağlar. Açılan sayfada aracın hangi saatlerde ne kadar yol yaptığını gösterir. Tabloda gösterilen yol mesafelerinin üstüne tıklayarak o süre içerisindeki hareketin konum bilgisi dökümünü yeni bir pencerede görebilirsiniz.

30 Açılan sayfada belirlediğiniz saatler arasında aracınızın konum bilgilerini görebilirsiniz.

31 MOTOR ÇALIŞMA TABLOSU Aracınızın belirlediğiniz ay ve yıl tarihlerini belirleyerek motor çalışma tablonuzu görüntülemenizi sağlar. Araç Seçiniz: Bu raporu filonuz içindeki her araç için ayrı ayrı alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Araç veya Grup:" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz aracı seçebilirsiniz. Rapor, seçtiğiniz araç için hazırlanacaktır. Ay Seçinizi: Bu rapor bir aylık hazırlanır. Bu parametre raporun size sunacağı bilgilerin hangi aya ait olduğunu belirtir. Aşağıdaki görüntüden rapor çıktısının iki ana bölümden oluştuğu görülmektedir. Birinci bölümde raporun alınma tarihi ve saati, kim tarafından alındığı listelenmektedir. Raporun ikinci bölümünde, aracın seçilen ay içerisinde ki gün ve saatleri ile ilgili verileri içeren bir tablo bulunmaktadır. Tablonun hücrelerinde yapılan mesafeler gösterilmektedir. İlk sütun günü, son sütun günlük toplam motor çalışma süresini göstermektedir. En alt satır ise saatlik mesafe toplamlarını göstermektedir. En altta sağ köşede bulunan hücre ise aylık toplam mesafeyi göstermektedir.

32 Tabloda gösterilen motor çalışma sürelerinin üstüne tıklayarak o süre içerisindeki hareketin hızını, yol mesafesini ve konum listesi dökümünü yeni bir pencerede görebilirsiniz.

33 AYLIK CEZA PUANI TABLOSU Bir araç gurubu seçerek o gruba ait araçlarınız için, belirleyeceğiniz yıl ve ay içerisinde ki ceza tablosunu görebilirsiniz. Araçlar: Bu raporu filonuz içindeki gruplar için alabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde "Grup seç:" ibaresinin sağındaki açılır listeden dilediğiniz grubu seçebilirsiniz. Rapor, seçtiğiniz grup için hazırlanacaktır. Ay Seçinizi: Bu rapor bir aylık hazırlanır. Bu parametre raporun size sunacağı bilgilerin hangi aya ait olduğunu belirtir. Aşağıdaki görüntüden rapor çıktısının iki ana bölümden oluştuğu görülmektedir. Birinci bölümde raporun alınma tarihi ve saati, kim tarafından alındığı listelenmektedir. Raporun ikinci bölümünde seçilen gruptaki araçların hangi tarihlerde ne kadar ceza puanı aldıkları görülmektedir. Not: Sağ üst köşede "geri" butonuna basarak günlük zaman dilimi raporunun ana sayfasına dönüş yapmanızı sağlar.

34 İŞ YÖNETİMİ PERSONEL TANIMLAMA Bu uygulama ile aracınızı kullanacak olan personel ile aracı ilişkilendirebilirsiniz. "Yeni Personel Ekle" bağlantısını kullanarak personel tanımlayabilirsiniz. Bu linki kullandığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

35 Bu Ekranda personelinizin T.C Kimlik Numarasını girip "Ekle" butonu ile devam edebilirsiniz. Bu ekrana personelinizle ilgili bilgileri girdikten sonra, "Güncelle" butonunu kullanarak yeni personel ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Not: Personel bilgilerini güncellemek için personelinizin üzerine bir kere tıklamanız yeterli olacaktır.

36 ÜRÜN TANIMLAMA İş yönetimi uygulamalarında kullanılacak olan ürünlerinizi bu araç ile tanımlayabilir ve bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Ürünlerin tüm detaylarını girmenizi, sevkiyat işlemlerini rahatça takip edebilmenizi sağlar. Yeni bir sevkiyat ürünü eklemek için "Yeni Ürün Ekle" bağlantısına bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Bu Ekranda ürününüzün kodunu girip "Ekle" butonu ile devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak yeni ekran şu şekilde olacaktır:

37 Bu ekrana ürününüzle ilgili bilgileri girdikten sonra "Güncelle" Butonunu kullanarak yeni ürün ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Not: Bu araç ile ürün ekleyebilirsiniz. Bu araç "Sevkiyat Planlama" aracının yardımcı araçlarındandır.

38 DEMİRBAŞ TANIMLAMA İş Yönetimi uygulamalarında kullanılacak olan demirbaşlarınızı bu araç ile tanımlayabilir ve bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Demirbaş ile ilgili tüm bilgileri girmeniz, sevkiyatınızı daha rahat izlemenizi ve yönetmenizi sağlayacaktır. Yeni bir demirbaş eklemek için "Yeni Demirbaş Ekle" bağlantısına bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Bu Ekranda ürününüzün kodunu girip "Ekle" butonu ile devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak yeni ekran şu şekilde olacaktır:

39 Bu ekrana demirbaş ile ilgili bilgileri girdikten sonra "Güncelle" Butonunu kullanarak demirbaş ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız. NOT: Bu araç ile demirbaş ekleyebilirsiniz. Bu araç "Sevkiyat Planlama" aracının yardımcı araçlarındandır.

40 SEVKİYAT PLANLAMA Personeliniz yapacağı ürün sevkiyatlarını bu araç ile düzenleyebilirsiniz. Bu araç size zaman tasarrufu sağlayarak iş verimini arttıracaktır. Ayrıca sevkiyatlarınızı düzenli ve kontrollü bir şekilde yönetmenizi sağlar. Yeni bir sevkiyat planlamak için sevkiyat yapacağınız aracınızı araç listenizden seçebilirsiniz. Araç ile ilgili geçerli bir sevkiyat yoksa "Yeni Sevkiyat Planı Ekle" bağlantısını kullanarak yeni bir sevkiyat planlayabilirsiniz;

41 Başlangıç Tarihi: Sevkiyatınızın hangi tarihte başlayacağını belirleyebileceğiniz bölümdür. Bitiş Tarihi: Sevkiyatınızın bitiş tarihini belirleyeceğiniz bölümdür. 1.Sürücü: "Personel Ekleme" panelinden eklediğiniz personellerinizin arasından 1. sürücüyü seçmenizi sağlar. 2.Sürücü: "Personel Ekleme" panelinden eklediğiniz personellerinizin arasından 2. sürücüyü seçmenizi sağlar "Güncelle" butonu ile sevkiyatınızı yaratabilirsiniz. Sevkiyat ile ilgili ayrıntıları, yeni sevkiyat duraklarını vb. detayları planlamak için "Sevkiyat Planla" bağlantısını kullanabilirsiniz. Yükleme/Boşaltma Bölgesi: Daha önce tanımlanan herhangi bir bölge için yükleme ve/veya boşaltma planı yapılmasını sağlayan araçtır. Bölgeye Giriş Tarih: Sevkiyatın yapılmasını gereken tarihi belirlemenizi sağlar. Bölgeden Ayrılma Tarihi: Sevkiyat için tanımladığınız bölgeden aracın ayrılması gereken tarihi belirlemenizi sağlar. Ekle Butonunu Kullandığınızda Sevkiyatınız planlanmış olur.

42 Personel: "Personel Tanımlama" aracıyla tanımladığınız herhangi bir personeli sevkiyata dâhil edebilirsiniz. Ürün: "Ürün Tanımlama" aracıyla tanımladığınız herhangi bir ürünü sevkiyata dahil edebilirsiniz. Demirbaş: "Demirbaş Tanımlama" aracıyla tanımladığınız herhangi bir demirbaşı sevkiyata dahil edebilirsiniz. Stok kodu: Ürünlerin ve/veya demirbaşların stok kodlarını bilgi olarak ekleyebileceğiniz bir alandır. Stok barkodu: Ürünlerin ve/veya demirbaşların stok barkotlarını bilgi olarak ekleyebileceğiniz bir alandır. İlgili kişi: Sevkiyat ile ilgili yetkili bir kişi atayabileceğiniz alandır. Sevkiyatınıza ürün/personel/demirbaş eklediğinizde karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacaktır:

43 Görüldüğü üzere 1 no lu müşteri durağına girmek üzere Çikolata sevkiyatı planladık. Bu sevkiyatın detaylarını satırın sonundaki simgesini kullanarak yeni boşaltma alanları ekleyebiliriz. Bu bağlantıya tıkladığınızda; Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır bu ekranda boşaltma bölgesini seçebilirsiniz: Dikkat: Eğer sadece 1 adet Yükleme/Boşaltma bölgeniz varsa liste boş görünecektir. Çünkü sevkiyat planlamak için en az 1 yükleme ve 1 boşaltma bölgesi olması gerekmektedir. Boşaltma bölgesini seçtiğinizde sevkiyat ana ekranınız şu şekilde olmalıdır; Görüldüğü üzere 1 no'lu müşteri noktasından (sizin belirleyebileceğiniz nokta) A Bölgesi noktasına (sizin belirleyebileceğiniz nokta) bir sevkiyat düzenlenmiştir. Not: Sistem, sevkiyat planı içindeki güzergâhları belirleyebilir ve bu güzergâhlar için en kısa veya en hızlı yolu hesaplayabilir.

44 SEVKİYAT İZLEME UYGULAMASI Planlanmış sevkiyatların durumlarını izlemek için kullanılabilecek olan uygulamadır. Planladığınız sevkiyatlarınızı görebilir, giriş-çıkış zamanlarını, hızlarını, kalan mesafeyi, kalan süreyi ve o araca ait yine sizin belirleyeceğiniz alarmları buradan kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama ile aksayan sevkiyatları görebilir, organizasyonunuzu yeniden düzenleyebilir ve ilgilileri durum hakkında bilgilendirebilirsiniz. Bu şekilde verimlilik artışı sağlayabilirsiniz.

45 HESAP YÖNETİMİ ARAÇ VE GRUP YÖNETİMİ Araç ve Grup yönetimi çalışma esnasında zaman kazanmanızı sağlamak ve sistemin kullanımını daha da basitleştirmek için araçlarınızı gruplamanızı sağlayan bir uygulamadır. 'Araç Yönetimi' penceresi aşağıdaki gibidir: Yeni bir grup eklemek için sol taraftaki 'Yeni Grup Ekle' düğmesine tıklayınız. Açılan ekranda alanına oluşturmak istediğiniz grubun ismini yazarak 'Gruplara Ekle' düğmesini tıklayınız.

46 Araçlarınızı bir gruba dâhil etmek için ilk olarak sol taraftaki onay kutusunu işaretlemelisiniz. Hedef grup adını 'Araç Grubu Değiştir' başlığına tıkladığınız zaman açılan pencerede seçilen araçları taşıyacağınız grubu seçerek taşı butonuna basmanız gerekir. Dilerseniz aracınızın türü ile bilgileri sisteme girebilirsiniz. Türünü belirleyeceğiniz aracı seçip, 'Araç Türü Değiştir' başlığına tıkladığınız zaman açılan pencerede araç türünü seçerek değiştir butonuna tıklayınız. Oluşturulan grubun silmek istediğiniz zaman sol taraftan silinecek grubun yanındaki tıklayarak grubu silebilirsiniz. simgesine

47 Simgeye tıkladığınız zaman açılan pencerede gruptaki araçları hangi gruba aktarmak istiyorsanız o grubu seçerek tamam düğmesine tıklayınız. NOT: Araçlarınızı işlerine göre gruplamak algılamayı hızlandıracağı için daha verimli bir denetleme ve organizasyon yapmanız sağlanacaktır. Araç Türleri, Online Araç Takip uygulamasında araçlarınızın farklı simgelerle gösterilmesini sağlayacaktır.

48 ARAÇ BÖLGE İLİŞKİLENDİRME Araçlarınızı, bölge belirleme veya çevrimiçi araç tanımlamada belirlediğiniz yerle ilişkilendirmek için kullanılır. İlişkilendirme yapılan araç ile bölge arasında ki hareketler sistem tarafından kayıt altına alınır. Aracınızın belirtilen bölgelere ne zaman ulaştığını ve ne zaman yükleme/boşaltma yapıldığını denetleyebilirsiniz. İlişkilendirme yapacağınız aracın seçimi yapılır. Seçilen aracı ilişkilendirmek için 'Atama Yap' bölümüne tıklayınız. 'Nokta Seçiniz' butonu aracınızın ilişkilendirileceği noktayı ifade etmektedir. Atama yapmak için istediğiniz noktanın sağ tarafındaki "Atama Yap" bağlantısına tıklayınız. Sistem isteminizi sıraya alacaktır.

49 Bölge ataması yapıldıktan sonra sistem sırayla gereken işlemleri yapar. İşleminiz gerçekleştirilene kadar ki ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

50 Bölge Atamasının Kaldırılması Tablo içinde ki ilişki kurulmuş bölgeler yıldız simgesi ile ifade edilir. Bu ilişkilendirmeyi iptal etmek için "Atamayı Kaldır" bağlantısına tıklayınız. 'Atamayı kaldır' butonuna tıkladıktan sonra işlemi kabul ettiğinize dair onay penceresi gelir. NOT: Bölgelere giriş ve/veya çıkış durumunda SMS ve/veya e-posta yoluyla bilgilendirilmek için "Alarm Oluşturma Uygulaması" butonunu kullanarak aracınız için alarm kurmalısınız.

51 ALARM YÖNETİMİ İstenmeyen durumlarla ilgili ve/veya sms mesajı ile bilgilendirilmeniz için alarmlar kurmanızı sağlar. Oluşturulan alarm sonucunda verdiğiniz göreve göre sms ve/veya e-posta mesajı olarak size otomatik bildirim yapılır. Alarm oluşturacağınız aracın seçimi yapılır. Alarm eklemek için 'Yeni Alarm Ekle' bağlantısına tıklayınız. 'Alarm Türünü Seçin' penceresi oluşturacağınız alarm türünü seçip kaydetmenizi sağlar. Seçtiğiniz Alarm Türüne ait Alarm Ayrıntıları penceresi ekrana gelecektir.

52 Parametreler: Alarm Türü: Alarm türünü gösterir. Oluşturma Tarihi: Alarmın oluşturma tarihini gösterir. Durum: Alarmın etkin veya durdurulmuş durumunu gösterir ve değiştirmenizi sağlar. Başlangıç Tarihi: Alarm kaydının çalışmaya başlayacağı tarihi gösterir ve seçmenizi sağlar. Bitiş Tarihi: Alarm kaydının çalışmaya bitireceği tarihi gösterir ve seçmenizi sağlar. Alarm Parametreleri: Alarm türüne göre sistem sizden faklı parametreler isteyecektir. Bu parametreler ve detayları; Bölge İndeksi: Bölge Alarm kayıtlarında görünen bu parametre alarmın hangi bölge için çalışacağını belirtir. Bu alana Araç Bölge İlişkilendirme uygulamasında araç için atadığınız bölgenin sıra numarası girilmelidir. Hız Limiti: Hız limiti aşımı alarm türünde görünen bu parametre aracın hangi hızın üzerinde seyir etmesi durumunda mesaj gönderileceğini belirtir. Hız limiti aşımı 1-3 dakikadan fazla sürmesi durumunda mesaj olarak bildirilir. Bu alana girilen değer tam sayı olmalıdır. Seyir Süresi (Dakika): Toplam seyir süresi aşımı alarm türünde görünen bu parametre aracın hiç durmadan kaç dakika boyunca hareket etmesi durumunda mesaj gönderileceğini belirtir. Bu alana değer, dakika biriminde girilecektir. Örneğin 6 saat = 360 dakika olduğu için bu alana 360 girilmelidir. Duraklama Süresi (Dakika): Toplam duraklama süresi aşımı alarm türünde görünen bu parametre aracın hiç hareket etmeden kaç dakika boyunca durduğu zaman alarm gönderileceğini belirtir. Bu alana değer, dakika biriminde girilecektir. Örneğin 6 saat = 360 dakika olduğu için bu alana 360 girilmelidir. Mesafe (KM): Günlük katledilen mesafe aşımı alarm türünde görünen bu parametre aracın gün içinde yapacağı maksimum yolu belirtir. Aracın yaptığı yol bu değeri aştığı anda mesaj gönderilir. Bu alana girilecek değer KM birimindedir. Bu alana girilecek değer tam sayı olmalıdır. KM Sayacı (KM): KM sayacı uyarısı alarm türünde görünen bu parametre araç takip cihazı içinde bulunan KM sayacının hangi değere ulaştığında mesaj gönderileceğini belirtir. Bu alana girilecek değer KM birimindedir. Bu alana girilecek değer tam sayı olmalıdır. GSM Numaraları: Alarmın oluştuğu durumlarda sms olarak gönderilecek GSM numarasını/numaralarını girmenizi sağlar. GSM Numaraları girilirken giriş alanının hemen altında gösterilen kurala uygun girilmelidir. e-posta Adresleri: Alarm oluştuğu durumlarda olarak gönderilecek e-posta adresini/adreslerini girmenizi sağlar. E-posta adresleri girilirken giriş alanının hemen altında gösterilen kurala uygun girilmelidir. Zamanlama: Alarmın hangi gün ve saatlerde çalışacağını gösterir. Tüm alanlara ait girişleri yaptıktan sonra Sayfanın en üstünde veya en altında bulunan "Güncelle" düğmesini kullanarak bilgileri kaydetmelisiniz.

53 Alarmın Durdurulması veya Silinmesi: Seçtiğiniz alarmın iptal edilmesi ya da durdurulmasını sağlar. Durdurmak ya da silmek istediğiniz alarm kaydını seçiniz. Alarmı durdurmak için 'Durum' parametresinden 'Durdurulmuş' seçeneği seçilerek 'Güncelle' düğmesi tıklayınız. Eğer alarmı silmek istemiyorsanız pencerenin altındaki 'Sil' düğmesi tıklayınız. NOT: Sil düğmesi işlemi gerçekleştirmek için onay istemez.

54 NOT: Eklediğiniz veya değiştirdiğiniz alarm kayıtları 15 dakika içinde işleme alınırlar.

55 KULLANICI HESABI YÖNETİMİ Bir kullanıcı hesabı ile aynı anda sadece bir bilgisayardan sistem kullanılabilir. Çok sayıdaki aracı yönetebilmek için birden fazla personeliniz varsa ve bu kişiler aynı anda bağlanmak zorundaysa, bu kişiler için kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir. Oluşturduğunuz kullanıcı hesaplarını ayrı ayrı yapılandırabilir ve yetkilendirebilirsiniz. Sistem kullanıcıya sadece yetkili olduğu bölümleri kullandıracaktır ve sadece izlemeye yetkili olduğu araçları gösterecektir. Bu sayede personeliniz sadece sorumlu olduğu araçları görebilecektir. Böylece birçok riskten korunmuş olursunuz. Rota Araç Takip Sistemi Hesabınıza bağlı olarak firmanız için önceden belirlenmiş bir sayıda hesap oluşturabilirsiniz. Sisteme yeni kullanıcı adı açabilmek için ekle butonuna tıklanır. Açılan sayfada kullanıcı adı oluşturulur.

56 Kullanıcı adı girildikten sonra açılan sayfada kullanıcı bilgileri girilir. E-Posta doğrulandı kısmına tik atılması gerekmektedir. Kullanıcı bilgileri girildikten sonra alt kısımdaki kaydet butonuna tıklanır. Kullanıcı bilgilerini düzenlemek için açılan sayfada kullanıcı üstüne tıklanır. Açılan kullanıcı bilgileri hesabından yetkiler ve ilkeler kısmını düzeltmek için Düzenle butonuna basınız.

57 Açılan Kullanıcı yetkileri penceresinde kullanıcının hakları tanımlanır ve kaydet düğmesine basılır. Uygulama: Kullanıcının üzeri tıklanarak Kullanıcı Bilgileri penceresi açılır. Bu pencerenin alt solundan yetkiler parametresi Güncelle tıklayınız. Kullanıcı Yetkileri penceresinden yetki ekleme/çıkarma işlemini yapıp 'Kaydet' düğmesine basarak yetkileri ayarlayabilirsiniz. NOT: Sistem oturum açan kullanıcının kendi yetkilerini değiştirmesine ve hesabını silmesine izin verir. Bu yüzden kendi hesabınızın yetkilerini düzenlerken "Sisteme Giriş" ve "Kullanıcı Hesabı Yönetimi Uygulaması" yetkilerini kaldırmayınız çünkü kendinizin sisteme girişini veya hesap yetkilerinizi değiştirmenizi engellersiniz. Böyle bir durum oluştuğunda Rota Araç Takip Sistemlerine telefonla başvurmalısınız.

OtomuBul GPS Araç Takip Sistemi. araç takip sistemi. www.solit.com.tr. İletişim Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Adres arama. Komutlar.

OtomuBul GPS Araç Takip Sistemi. araç takip sistemi. www.solit.com.tr. İletişim Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Adres arama. Komutlar. Harita Araçlar tablosu Komutlar Raporlar Güzergâh Araç programlama Nokta / bölge programlama Adres arama araç takip sistemi İletişim Sistemleri Tic. Ltd. Şti. OtomuBul GPS Araç Takip Sistemi 1 www.solit.com.tr

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 1. KULLANICI ĠġLEMLERĠ... 4 2. SON KONUM BĠLGĠLERĠ... 5 3. RAPORLAR... 12. 1.1 Kulanıcı GirĢi... 4. 1.2 Yeni Kullanıcı...

İÇİNDEKİLER. 1. KULLANICI ĠġLEMLERĠ... 4 2. SON KONUM BĠLGĠLERĠ... 5 3. RAPORLAR... 12. 1.1 Kulanıcı GirĢi... 4. 1.2 Yeni Kullanıcı... Page 1 of 20 İÇİNDEKİLER 1. KULLANICI ĠġLEMLERĠ... 4 1.1 Kulanıcı GirĢi... 4 1.2 Yeni Kullanıcı... 4 1.3 Aktivasyon Maili... 4 1.4 ġifremi Unuttum... 4 2. SON KONUM BĠLGĠLERĠ... 5 2.1 Haritalar... 5 2.2

Detaylı

DYNAFLEET ONLINE Sürüm Mayıs 2013

DYNAFLEET ONLINE Sürüm Mayıs 2013 DYNAFLEET ONLINE Sürüm Mayıs 2013 Tanıştırma Tanıştırma Dynafleet Online Yardım Hakkında Web Yardımı olarak da anılan Dynafleet Online'daki online yardım, herhangi bir platformdan bağımsız HTML tabanlı

Detaylı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı Doküman Yayın Tarihi : 22.04.2011 Revizyon: V01 Copyright 2006 ITG Ltd. Bütün hakları saklıdır. Bu belge ITG Ltd. firmasının özel bilgilerini içermektedir.

Detaylı

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR...

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR... Page 1 of 17 İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 Trafik... 5 Kamera... 5 Kameralar... 5 Kara Liste... 5 VIP Liste... 5 FOTOĞRAF

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

4.1.2.14. Kdv Dahil Tutarı Hesapla...24 4.1.2.15. Kdv Tutarını Dahilden Hesapla...24 4.1.2.16. Kdv Tutarını Hariçten Hesapla...24 4.1.2.17.

4.1.2.14. Kdv Dahil Tutarı Hesapla...24 4.1.2.15. Kdv Tutarını Dahilden Hesapla...24 4.1.2.16. Kdv Tutarını Hariçten Hesapla...24 4.1.2.17. ĐÇĐNDEKĐLER 1. Genel Bilgiler...6 1.1. Amaç...6 2. Genel Muhasebe Programının Çalıştırılması...6 2.1. Yeni Firma Oluşturulması ve Firma Đşlemleri...8 2.2. Firma Seçim Penceresinin Kullanılması...11 3.

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 4 İş Akış Rol Tanımları... 5 Rol Tanım Bilgileri... 6 İş Akış Kartları... 7 İş Akış Bilgileri... 8 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ WEB TASARIM EDİTÖRÜ İLE VERİ TABANI İŞLEMLERİ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Güvenlik / Görevler Görevler bölümü, sisteminize şirketinizdeki görev başlıklarını tanımlamanız ve daha sonra diğer bölümlerin varsa "Görev" alanlarında bu bilgileri kolayca kullanabilmeniz için düzenlenmiştir.

Detaylı

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Program menülerine üst taraftaki ( 1 ) menülerden ve programın sol tarafındaki ( 2 ) menülerden ulaşabiliriz. Şu an okumakta olduğunuz yardım kitapçığında

Detaylı

AKINSOFT RentAgent. Yardım Dosyası

AKINSOFT RentAgent. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 30.07.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. ARAÇ KAYIT 7 3. CARİ.16 4. KİRALAMA 21 5. İŞLEM KAYIT 34 6. PERFORMANS

Detaylı

Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu

Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu ABAKUS 360 T-Panel T-CRM 2006, IPera İletişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İçindekiler A- Programın Yapısı:... 4 1- Ana Bileşenler... 4 1.a BUKET

Detaylı

MHRS Projesi [Kullanım Kılavuzu] [MHRS Projesi Uygulama Kullanım Kılavuzu]

MHRS Projesi [Kullanım Kılavuzu] [MHRS Projesi Uygulama Kullanım Kılavuzu] MHRS Projesi [Kullanım Kılavuzu] [MHRS Projesi Uygulama Kullanım Kılavuzu] Vestel Datasel Birim Ortaklığı Tarih : 23.01.2009 Sürüm : 1.0 İçindekiler İçindekiler... 2 Giriş... 4 SİSTEM YÖNETİMİ (T.C. Sağlık

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler...

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... 4 Hızlı Arama... 5 Filtreleme... 5 Tarihçe... 5 Yazdır... 6

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

THS JADE SÜRÜCÜ KURSU OTOMASYONU. 2010 THS Teknoloji Ltd. Şti.

THS JADE SÜRÜCÜ KURSU OTOMASYONU. 2010 THS Teknoloji Ltd. Şti. THS JADE SÜRÜCÜ KURSU OTOMASYONU 2010 THS Teknoloji Ltd. Şti. THS JADE Sürücü Kursu Otomasyonu THS Teknoloj i Ltd. Şti. THS JADE Sürücü Kursu Programı, Sürücü kurslarında yapılan evrak ve kayıt işlemlerini

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

İzin Yönetimi LOGO KASIM 2012

İzin Yönetimi LOGO KASIM 2012 İzin Yönetimi LOGO KASIM 2012 içindekiler İzin Yönetimi... 4 İzin Tanımları... 5 İzin Bilgileri... 6 İzin Grup Tanımları... 9 İzin Grup Tanım Bilgileri... 10 Çalışma Takvimi... 12 Çalışma Takvimi Bilgileri...

Detaylı