Navigasyon menüsü. Bul menüsü. Ülkeyi değiştirmek (isteğe bağlı) Ülkeyi veya eyaleti değiştirmek (isteğe bağlı)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Navigasyon menüsü. Bul menüsü. Ülkeyi değiştirmek (isteğe bağlı) Ülkeyi veya eyaleti değiştirmek (isteğe bağlı)"

Transkript

1 Navigasyon menüsü Bu başlangıç ekranıdır, burada Navigasyon Menüsü'nü görürsünüz. Buradan uygulamanın tüm bölümlerine ulaşabilirsiniz. Bul üzerine dokunun. Bul menüsü Bu, hedefinizi bulmanıza yardım eden Bul menüsüdür. Hedefiniz, bir adres, bir önemli nokta, haritadaki herhangi bir konum, Favori yerlerinizden veya daha önceki hedeflerinizden birisi, koordinatlar veya bir fotoğrafın çekildi bir yer olabilir. Önce bir adrese gitmeye çalışın. Adres Bul üzerine dokunun. Ülkeyi değiştirmek (isteğe bağlı) Ülkenin ve şehrin adı mevcut konumunuz tarafından zaten belirlenmiştir. Eğer buraya gidiyorsanız, takip eden birkaç sayfayı geçin ve ileri atlayarak caddeyi seçin. Görüntülenenden başka bir şehri seçmek için Ülke üzerine dokunun. Ülkeyi veya eyaleti değiştirmek (isteğe bağlı) Ülkenin ve eyaletin adı mevcut konumunuz tarafından zaten belirlenmiştir. Bu ülke veya eyalet içerisinde arama yapmak için, Şehir veya Sokak üzerine dokunun. Görüntülenenden başka bir şehri veya eyaleti seçmek için Ülke üzerine dokunun.

2 Ülke adını girmek Ülkenin adını yazmaya başlayın. Çoğunlukla tek bir karaktere dokunduğunuzda, navigasyon yazılımı, adı o harfle başlayan tüm ülkeleri görüntüler. Görüntülemezse, daha fazla harf girin veya Sonuçlar üzerine dokunun. Ülke veya eyalet adını girmek Ülkenin veya eyaletin adını yazmaya başlayın. Çoğunlukla tek bir karaktere dokunduğunuzda, navigasyon yazılımı, adı o harfle başlayan tüm ülkeleri ve eyaletleri görüntüler. Görüntülemezse, daha fazla harf girin veya Sonuçlar üzerine dokunun. Listeden ülkeyi seçmek Sonuçlar görüntülendiğinde, bir ülkenin adına dokunun. Adres, seçilen ülkede aranacaktır. Listeden ülkeyi veya eyaleti seçmek Sonuçlar görüntülendiğinde, bir ülkenin veya eyaletin adına dokunun. Adres, seçilen ülkede/eyalette aranacaktır. Eğer eyalet olmaksızın ülkeyi seçerseniz, adres, seçilen ülkenin tüm eyaletlerinde aranır.

3 Şehri değiştirmek (isteğe bağlı) Görüntülenenden başka bir şehri seçmek istiyorsanız, veya ülkeyi değiştirdiyseniz, Şehir üzerine dokunun. Şehri seçmek (isteğe bağlı) Eğer hem ülke hem de eyalet görüntüleniyorsa, bu adımı atlayabilirsiniz; önce sokağı girin, sonra eyalet içerisinde tüm eşleşen sokaklar listesinden seçim yapın (bu seçenek tüm ülkelerde mevcut değildir.) Eğer Sokak düğmesi etkin değilse, veya önce bir şehir seçmek istiyorsanız Şehir üzerine dokunun. Şehir adını girmek Şehrin adını yazmaya başlayın. En olası eşleşme her zaman giriş satırında görüntülenir. Eğer hedef şehriniz buysa, kabul etmek için dokunun. Eğer değilse, birkaç harf daha girin veyasonuçlar üzerine dokunun.

4 Şehir adını girmek Bu ekrana girdiğinizde, mevcut şehir görüntülenir. Yerel bir arama yapmak için buna dokunun veya şehrin adını yazmaya başlayın. Siz yeni harfler yazdıkça, en olası eşleşme her zaman giriş satırında görüntülenir. Eğer hedef şehrinizi görürseniz, kabul etmek için dokunun. Eğer göremezseniz, birkaç harf daha girin veya Sonuçlar üzerine dokunun. Listeden şehri seçmek Eşleşen şehir adlarının listesi görüntülendiğinde, eğer gerekiyorsa, ok düğmelerini kullanarak veya listeyi sürükleyerek listeye göz atın. Listede hedef şehrin adı göründüğünde bunun adına dokunun. Adres, seçilen şehirde aranacaktır. Sokağı seçmek Şehir seçildiğinde, Yerleşim Seç üzerine dokunarak şehrin merkezine gidebilirsiniz. Tam adresi vermek için Sokak üzerine dokunun. Sokak adını girmek Sokağı seçme işlemi, şehri seçme işlemine benzer. Giriş satırında önerilen sokak adını kabul etmek için dokunun, sonuçların listesini otomatik olarak almak için birkaç harf daha girin veya Sonuçlar üzerine dokunun ve listeden sokağı seçin.

5 Adresi tamamlamak Sokak seçildiğinde, Cadde Seç üzerine dokunarak sokağın orta noktasına gidebilirsiniz. Ayrıca, Kesişen Cadde üzerine dokunarak bir kavşak seçebilirsiniz. Adresi tamamlamak için Kapı Numarası üzerine dokunun. Kapı numarasını girmek Giriş satırında verilen aralıktan bir numara girin ve adresi tamamlamak için Bitti üzerine dokunun. Hedefi onaylamak Seçilen adres artık haritada görüntülenir. Eğer gerekirse, hedefi değiştirmek için başka bir harita konumuna dokunabilirsiniz. Son olarak, seçilen hedefi onaylamak için Sonraki üzerine dokunun. Rota planlanıyor Uygulama, seçilen hedefinize giden rotayı hesapladığında, mevcut rota ayarlarının bir özetini görürsünüz. Bu sayfada herhangi bir öğeye dokunmanıza gerek yoktur.

6 Rota özeti Rota artık hazırdır. Rotanın tümü harita görüntülenir ve etrafında rota verileri mevcuttur. Rotayı değiştirmek veya kaydetmek istiyorsanız, Diğer üzerine dokunun. Seçilen hedefe gitmeye başlamak için birkaç saniye bekleyin veya Git! üzerine dokunun. Navigasyon başlar Harita ekranı belirir ve navigasyon başlar. Tek yapmanız gereken, sesli yönlendirme sisteminin talimatlarını takip etmektir. Hedefinize ulaşmanız için gereken tüm bilgiler ekranda da görüntülenir. Ayrıntılı açıklama için sonraki bölüme bakın. Harita ekranı Harita ekranı, uygulamanın en sık kullanılan ekranıdır. Bu ekran normalde navigasyon sırasında görüntülenir. 3B bir harita ile konumunuzu ve önerilen rotayı görürsünüz. Sonraki manevranın ayrıntıları ve rota bilgileri de görüntülenir. Gerekli olduğu zamanlarda, uyarılar Harita ekranının farklı bölümlerinde gösterilir. Sonraki sayfalarda ayrıntılı açıklama bulabilirsiniz. Geçerli konum ve önerilen rota Mevcut konumunuz 3B haritanın altında, ortada gösterilir. Siz yol alırken harita her zaman seyahat ettiğiniz yöne döndürülür. Önerilen rotanız renkli bir çizgi ile gösterilir. Rotadaki manevralar oklarla vurgulanır.

7 Sonraki manevra, geçerli cadde ve sonraki caddeler Sonraki manevra ile kalan mesafe sol üst köşede görüntülenir. Mevcut sokağın adı ekranın altında gösterilir, sonraki sokağın adı ise ekranın üstünde gösterilir. Şerit bilgisi (tüm haritalar için geçerli değildir) Veri mevcut olduğu her durumda, navigasyona şerit bilgisi eşlik eder. Şeritle ve yönleri küçük oklarla gösterilir. Vurgulanan oklar, gitmeniz gereken şeritleri temsil eder. İlave bilgiler mevcut olduğunda, şerit oklarının yerini gerçek hayattakine benzer yol işaretleri alır. Bunlar, mevcut hedefleri ve şeridin bağlandığı yolun numarasını gösterirler. Menü düğmesi ve veri alanları Hız sınırı solda, Navigasyon menüsünü açan Menü düğmesinin üzerinde görüntülenir. Sağ alt köşede, özelleştirilebilen üç adet gezi bilgisi düğmesinden birini görebilirsiniz. Üçünü de görmek için bu alana dokunun. Uyarılar (tüm haritalar için geçerli değildir) Rotanızda bir hız ölçüm noktası veya okul bölgesi bulunduğunda, ilgili noktaya gelmeden epey önce, hız sınırı sembolünün yerini zorunlu hız sınırı sembolü alır. Uyarı noktasının türü ve söz konusu bölgeye kalan mesafe de gösterilir. Eğer veri mevcutsa, keskin virajlar veya dik yokuşlar için de uyarı sembolleri haritada görüntülenir.

8 Trafik (tüm haritalar için geçerli değildir) Eğer çevrimiçi trafik bilgisi mevcutsa, trafik olaylarının etkilediği yollar harita üzerinde farklı bir renkle gösterilir. Olayın türü de küçük sembollerle görüntülenir. Bu uygulama yardımıyla, ciddi ölçüde gecikmeye neden olacak trafik olaylarından kaçınabilirsiniz. Haritayı idare etmek Kontrol düğmelerini açmak için haritaya dokunun. Haritayı taşımak için sürükleyin; yakınlaştırmak, eğmek veya döndürmek için kenar kontrollerini kullanın (adım adım ayarlamak için bir kez dokunun veya düzgün geçiş için dokunup basılı tutun). Sol üst köşe ile 3B ve 2B arasında geçiş yapılır. Sağ üst düğme ile seçilen harita noktasının bilgi sayfası açılır. Navigasyon haritasına dönmek için Geri'ye dokunun. Hızlı menü Hızlı menüyü açmak için Harita ekranının sağ üst köşesine dokunun. Bu menüde bir sessize alma düğmesi, ana ses düğmesi ve en sık kullanılan menü işlevleri yer alır. Bu işlev düğmeleri Ayarlar içerisinde özelleştirilebilir. En sık kullandığınız işlevleri seçin. Rotaya bir hedef eklemek Zaten bir rotanız varsa, bir veya daha fazla hedefle rotayı uzatabilirsiniz. İkinci hedefi de birinci hedef gibi seçin, sonra rotada nereye koyacağınıza karar verin. Bu bölümde, bu süreç boyunca size yardımcı olunmaktadır. Bu öğreticinin ilk bölümünde bir adres için planlanan rotayı ele alın. Rota uzun ve gece mola vermek istiyorsunuz. Bu örnekte durak olarak rota üzerindeki bir oteli seçeceğiz.

9 Navigasyon menüsü Önemli nokta arama işlemi, Navigasyon menüsünden başlar. Harita ekranındaysanız, Navigasyon menüsüne dönmek için Menü üzerine dokunun. Bul üzerine dokunun. Bul menüsü Bul menüsünde Yer Bul üzerine dokunun. Yerler menüsü Bir Yer aramanın birkaç yolu vardır. Rotanızın üzerindeki (veya rota yoksa, mevcut konumunuzun civarındaki) adıyla bir Yeri bulmak için Hızlı Arama üzerine dokunun. Eğer aradığınız bunların arasındaysa, sabit arama kategorilerinin birine dokunun. Diğer tüm aramalar için Özel Arama üzerine dokunun. Arama nerede yapılacak? Önce size Yerin nerede aranacağı sorulur. Konumunuzun civarında aramak için Bu Civarda üzerine, veya rotanızın bitimi civarında aramak için Hedef Çevresi üzerine dokunun. Bir Şehirde üzerine dokunun ve arama yapılacak şehri seçin. Rotanıza yakın bir otel aramak için Rota Boyunca seçimini yapın.

10 Yer gruplarının listesi Yerler gruplanmıştır. İlk önce ana Yer kategorilerinin listesi görüntülenir. Gerekiyorsa bu listeye göz atın veya kategorisinden bağımsız olarak Yerler listesini görmek için Tüm Yerleri Listele üzerine dokunun. İsme Göre Bul ile bir yeri adıyla arayabilirsiniz. Bir otel aramak için Yerleşim üzerine dokunun. Yer alt gruplarının listesi Şimdi Yerleşim altındaki alt gruplarının listesi gösterilmektedir. Seçenekler öncekiyle aynıdır. Bir otel aramak için Otel veya Motel üzerine dokunun. Seçilen alt gruptaki markalar listesi Bunun sonrasında otel ve motel zincirlerinin listesi gösterilir. Tercih ettiğiniz markalardan birine dokunun veya tüm otel ve motellerin listesi için Tüm Yerleri Listele üzerine dokunun.

11 Sonuçlar listesinden Yeri seçmek Rotaya yakın otel ve motellerin listesi, gerekli sapmanın mesafesine göre sıralanmış şekilde gösterilir. Listeyi yeniden düzenlemek için Diğer üzerine dokunun, gerekiyorsa listeye göz atın ve en sonunda listeden bir otel seçin. Hedefi onaylamak Seçilen Yer artık haritada görüntülenmektedir. Eğer gerekirse, hedefi değiştirmek için başka bir harita konumuna dokunabilirsiniz. Son olarak, seçilen hedefi onaylamak için Sonrakiüzerine dokunun. Yeni hedefi rotaya yerleştirmek Zaten bir hedefiniz olduğuna göre, bu Yeri ne yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Önceki rotayı silmek ve hedefin yerine bu Yeri koymak için Yeni Rota üzerine dokunun. Bu hedefe önceki hedeften sonra ulaşmak için Nihai Hedef üzerine dokunun. Bu örnekte bir durak aradığımız için Geçiş noktası üzerine dokunun. Rota planlanıyor Bu noktadan itibaren; ilk hedefi, adresi seçtiğiniz zaman meydana gelenler gerçekleşir. Rota planlanırken bir özet görürsünüz, sonra rotaya ve ayrıntılarına dair görsel bir onay sunulur. Son olarak, Harita ekranına dönersiniz ve navigasyon başlar.

12 Rotam (rota bilgileri ve rotayı idare etmek) Rota bilgilerine erişmek ve rotayı birkaç farklı şekilde değiştirmek için Navigasyon menüsündeki Rotam düğmesine dokunun. Verili hedefe ulaşmadan navigasyonu durdurmak isterseniz, rotayı silme işlemini burada yaparsınız. Rotam menüsünü açmak Harita ekranındaysanız, Navigasyon menüsüne dönmek için Menü üzerine dokunun. Navigasyon menüsünde Rotam üzerine dokunun. Rotam menüsünün içeriği Rotam ekranında birkaç rota ayrıntısı görüntülenir: Örneğin, hedef, hedefe ulaşmak için gereken zaman, araç türü, rota hesaplama yöntemi ve uyarı simgeleri. Tüm rotayı haritada görüntülemek için Genel Bakış üzerine, navigasyonu durdurmak için de Rotayı Sil üzerine dokunun. İlave seçeneklere sahip Diğer menüsü İlave seçenekler için Rotam menüsünde Diğer üzerine dokunun. Yol Programı'nı açabilir, Rota Ayarları'nı değiştirebilir veya Rota Alternatifleri içerisinde başka bir rota seçeneği belirleyebilirsiniz. Ayrıca navigasyon için benzetim gerçekleştirebilir, ileride kullanmak amacıyla rotayı kaydedebilir veya navigasyon için önceden kaydedilmiş bir rotayı yükleyebilirsiniz.

13 Rotayı düzenleme Rotayı düzenlemek için Rotam ekranında Rotayı Düzenle üzerine dokunun. Burada hedefleri silebilir, ekleyebilir veya sıralarını değiştirebilirsiniz; hatta rotanın en uygun duruma getirilmesini uygulamaya bırakabilirsiniz. Mevcut konumunuzdan farklı bir başlangıç noktasına sahip bir rotayı ileride kullanmak amacıyla planlamak için, listenin ilk satırındaki bayrağa tıklayın ve yeni bir başlangıç noktası seçin. Kaçınmalar (önerilen rotanın bir bölümünü kullanmamak) Rotanın bazı bölümlerinden kaçınmak için Rotam ekranında Kaçınmalar üzerine dokunun. Burada kaçınmak istediğiniz bir yolu seçebilir, önünüzdeki rotadan kaçınmak amacıyla bir mesafe belirleyebilir ya da rotanın özel bölümlerinden kaçınabilirsiniz (listeden birini seçin). Eğer daha önce kaçınmalar belirlendiyse, orijinal rotaya geri dönmek için Orijinal Rotayı Geri Yükle üzerine tıklayın. Diğer menüsü (navigasyon dışında) Navigasyon menüsünde, diğer seyahat ihtiyaçlarınıza yardımcı olacak başka faydalı uygulamalar vardır. Burada, navigasyonun size nasıl rehberlik yaptığını gösteren tanıtım rotaları bulabilir, güncellemelere ve ilave haritalara nasıl erişeceğinizi öğrenebilir, bulunduğunuz ülke hakkında bilgi alabilir ve Gezi Monitörü ile seyahatlerinizi analiz edebilirsiniz. Bu menüdeki Ayarlar düğmesi ile navigasyon parametrelerinizi değiştirebilir, uygulamanın ve Harita ekranının görünümünü farklı şekillerde değiştirebilirsiniz. Diğer menüsü Harita ekranındaysanız, Navigasyon menüsüne dönmek için Menü üzerine dokunun. Navigasyon menüsünde Diğer... üzerine dokunun.

14 Diğer menüsünün içeriği Diğer menüsünde faydalı uygulamaların listesi vardır. Bazıları karmaşık (Müzik Çalar ve Resim Görüntüleyicisi), bazıları ise basittir (Hesap makinesi, Birim Dönüştürücü, vs.). Bunlar, gün doğumu / gün batımı zamanları ve ülkelerdeki hız sınırları gibi faydalı bilgiler sağlayabilir. Ayrıca eksiksiz bir gezi günlüğü sistemi ile yakıt tüketim hesap makinesi de mevcuttur. Navigasyonda ince ayar yapmak için Ayarlar üzerine dokunun. Ayarlar Ayarlar'da navigasyonu sisteminin görünüşünü ve çalışmasını değiştirebilirsiniz. Ayarlar gruplanmıştır. Takip eden sayfalarda bu grupların bazılarını ele alacağız. Ayarlar'daki grupların listesine göz atın ve kontrol etmek veya değiştirmek istediğiniz gruba dokunun. Ayarlar: Sesler ve Uyarılar Sesler ve Uyarılar'da, hem uygulamadaki farklı seslerin düzeylerini bağımsız olarak ayarlayabilir, hem de arka plan müziğinin seviyesini ayarlayabilirsiniz. Sesli yönlendirmenin sesi de burada değiştirilebilir. Buna ek olarak, değişik uyarıları burada açıp/kapatabilir ve ince ayarlarını yapabilirsiniz. Ayarlar: Hızlı Menüyü Özelleştirme Hızlı Menüyü Özelleştirme'de, Hızlı menü düğmelerinin işlevini değiştirebilirsiniz. Hızlı menüyü doğrudan Harita ekranından açarak, uygulamanın en sık kullanılan özelliklerine kolayca erişebilirsiniz. Yeni bir işlev atamak için düğmelerden herhangi birine dokunun.

15 Ayarlar: Trafik Trafik Ayarları'nda, Trafik bilgilerini sağlayan FM radyo istasyonunu seçebilirsiniz. Ayrıca, alınan trafik olaylarının, uygulama tarafından önerilen rotayı nasıl değiştireceğini belirleyebilirsiniz. Dikkate alınacak / göz ardı edilecek olay türlerini seçin ve yeni bir olay alındığında nasıl tepki verileceği konusunda uygulamaya talimat verin. Ayarlar: Rota Rota Ayarları, Ayarlar'ın en önemli sayfasıdır. Bu nedenle, uygulamayı ilk kullandığınızda yapılandırma sihirbazı bu ekranı önerir. Rota hesaplaması için kullanılan aracı seçin, rota yöntemini seçin, rotalarınızda hangi yol türlerinin dahil edileceğini/hariç tutulacağını belirleyin. Ayarlar: Harita Harita Ayarları'nda, Harita ekranının görünüşünü kapsamlı olarak değiştirebilirsiniz. Siz ayarları değiştirirken, ekranda gösterilen canlı haritadan bu değişikliklerin sonucunu anında görebilirsiniz. 3B Araç Galerisi üzerine dokunun ve konumunuzu gösterecek bir simge seçin. Haritada hangi Önemli noktalar kategorilerinin gösterileceğini / gösterilmeyeceğini ayarlamak için Yer İşaretleri üzerine dokunabilirsiniz. Ayarlar: Görsel Yönlendirme Görsel Yönlendirme Ayarları'nda, navigasyon sırasında uygulamanın Harita ekranında size nasıl yardımcı olacağını ayarlayabilirsiniz. Üç veri alanında gösterilen değerleri değiştirebilir, sonraki kavşağın gerçekçi 3B modelleri olan Kavşak Görünümü'nü açabilir veya kapatabilirsiniz. Hangi şeridin sizi nereye götürdüğünü gösteren İşaret Tabelaları'nı devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, küçük bir Rota İlerleme Çubuğu'nu açabilirsiniz.

16 Ayarlar: Ekran Ekran Ayarları'nda, uygulamanın görünüşünü değiştirebilirsiniz. Menülere animasyon katabilir, gündüz ve gece kullanımı için görünümü olduğu gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca arka plan ışığının seviyesini ve ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcı Kılavuzu Nav N Go igo 8

Kullanıcı Kılavuzu Nav N Go igo 8 Kullanıcı Kılavuzu Nav N Go igo 8 PDA için navigasyon yazılımı Türkçe Nisan 2008, ver. 1.1 Telif hakkı notu Bu ürün ve burada yer alan bilgiler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuz veya

Detaylı

A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK konektörü H Bellek kartı yuvası

A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK konektörü H Bellek kartı yuvası TomTom ONE XL 1. Kutuda neler var Kutuda neler var a TomTom ONE XL'nuz A B C D E F G H A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK

Detaylı

Önce beni oku 6. Bir rota planlama 10

Önce beni oku 6. Bir rota planlama 10 TomTom Connect İçindekiler Önce beni oku 6 Açma ve kapatma... 6 Kurulum... 6 GPS alımı... 6 MyTomTom hakkında... 6 MyTomTom'u ayarlama... 7 Cihazın başlatılamaması... 7 Cihazınızı şarj etme... 8 Güvenlik

Detaylı

TomTom ONE. EasyPort TM tutucusu. Araç Şarj Cihazı. RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi. USB kablosu. * Tüm ürünlerle birlikte verilmez.

TomTom ONE. EasyPort TM tutucusu. Araç Şarj Cihazı. RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi. USB kablosu. * Tüm ürünlerle birlikte verilmez. TomTom ONE 1. Kutuda neler var Kutuda neler var TomTom ONE EasyPort TM tutucusu Araç Şarj Cihazı RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi USB kablosu * Tüm ürünlerle birlikte verilmez. 2 2. Başlarken Başlarken

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar patriot Bu kullanma kılavuzu Piranha Patriot için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

Easy Click bağlantısıyla birlikte TomTom GO. USB kablosu. USB araç tipi şarj cihazı. Kurulum posteri. Kutu içeriği

Easy Click bağlantısıyla birlikte TomTom GO. USB kablosu. USB araç tipi şarj cihazı. Kurulum posteri. Kutu içeriği TomTom GO 1. Kutu içeriği Kutu içeriği Easy Click bağlantısıyla birlikte TomTom GO USB kablosu USB araç tipi şarj cihazı Kurulum posteri 2 2. Önce beni oku Önce beni oku Cihazınızı arabanıza monte etme

Detaylı

Bölüm 1 Kutuda neler var

Bölüm 1 Kutuda neler var TomTom RIDER 2 Bölüm 1 Kutuda neler var Kutuda neler var a TomTom RIDER'nuz 1. Dokunmatik ekran 2. Açma/Kapama düğmesi 3. Yükleme istasyonu konektörü 4. Bellek kartı (SD kart) yuvası 5. USB konektörü 6.

Detaylı

TomTom Referans Kılavuzu

TomTom Referans Kılavuzu TomTom Referans Kılavuzu İçindekiler Kutuda neler var? 7 Kutuda neler var?... 7 Önce beni oku 8 Cihazın konumunu belirleme... 8 Arabanıza kurulum... 8 Açma ve kapama... 9 Kurulum... 9 GPS alımı... 9 Micro

Detaylı

TomTom Bridge Referans Kılavuzu

TomTom Bridge Referans Kılavuzu TomTom Bridge Referans Kılavuzu 15100 İçindekiler TomTom Bridge'e hoşgeldiniz 7 TomTom Bridge cihazını başlatma 9 Hareketleri kullanma 11 TomTom Bridge ürünündeki uygulamalar 12 TomTom Bridge cihazını

Detaylı

KULLANIM ÖNERİLERİ TR.3

KULLANIM ÖNERİLERİ TR.3 R-Link Kullanım tavsiyeleri...................................................................... TR.3 Genel özellikler......................................................................... TR.4 Genel

Detaylı

TomTom GO Referans Kılavuzu

TomTom GO Referans Kılavuzu TomTom GO Referans Kılavuzu İçindekiler TomTom ile navigasyona hoş geldiniz 6 Yenilikler 7 Bu sürümdeki yenilikler... 7 Başlayın 8 Arabanıza kurulum... 8 Cihazın konumunu belirleme... 8 Açma ve kapatma...

Detaylı

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 SIM kartı takma 6 Hafıza kartı takma 8 Telefonunuzu şarj etme 10 Bir aramanın, şarkının veya

Detaylı

Nüvi 3500 serisi Kullanım kılavuzu

Nüvi 3500 serisi Kullanım kılavuzu Nüvi 3500 serisi Kullanım kılavuzu Bütün hakkı saklıdır. Burada açıkça belirtilenlerin dışında, bu kılavuzun hiçbir kısmı her hangi bir nedenle Garmin şirketinin önceden yazılı olarak belirttiği izin olmadan

Detaylı

Mobil cihaz için Ovi Haritalar. Baskı 1

Mobil cihaz için Ovi Haritalar. Baskı 1 Mobil cihaz için Ovi Haritalar Baskı 1 2 İçindekiler İçindekiler Haritalar genel görünümü 3 Navigasyon görünümü 13 Genel trafik ve güvenlik bilgileri 13 Hedefinize yürüyerek ulaşma 14 Rota planlama 14

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Kullanım kılavuzu Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı şarj etme...10 Temel konuları

Detaylı

Önemli güvenlik bilgileri

Önemli güvenlik bilgileri Önemli güvenlik bilgileri ÜRÜNÜ ARACA MONTE ETMEDEN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN Bu güvenlik ikaz sembolüdür. Sizi potansiyel kişisel yaralanma tehlikelerine karşı uyarır. Olası bir can kaybı ve yaralanmayı

Detaylı

CARMINAT TOMTOM KULLANIM KİTABI

CARMINAT TOMTOM KULLANIM KİTABI CARMINAT TOMTOM KULLANIM KİTABI Kullanım ile ilgili tedbirler................................................................. 2 Genel özellikler.........................................................................

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Kullanım Kılavuzu 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Acer ICONIA TAB Model numarası: Seri numarası*: Satın alma tarihi: Satın alma

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia P LT22i

Kullanım kılavuzu. Xperia P LT22i Kullanım kılavuzu Xperia P LT22i İçindekiler Xperia P Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9 Ekran kilidi...9 Kurulum

Detaylı

Harita üzerindeki metin ve semboller Aracın mevcut konumu + Seyahat planını açmak için basılacak nokta. Harita ölçeği

Harita üzerindeki metin ve semboller Aracın mevcut konumu + Seyahat planını açmak için basılacak nokta. Harita ölçeği WEB EDITION SENSUS NAVIGATION Harita üzerindeki metin ve semboller Aracın mevcut konumu + Seyahat planını açmak için basılacak nokta Harita ölçeği Seyahat planının yönlendirme noktalarını içeren liste

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i Kullanım kılavuzu Xperia S LT26i İçindekiler Xperia S Kullanım kılavuzu...6 Bașlarken...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...7 Genel bakıș...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9 Ekran kilidi...10 Kurulum

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504 Kullanım kılavuzu Xperia E C1505/C1504 İçindekiler Xperia E Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...9 Telefonu açma ve kapatma...11 Ekran kilidi...11 Kurulum

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

ROUTE 66 Navigate 8 Kullanım kılavuzu

ROUTE 66 Navigate 8 Kullanım kılavuzu 1 Copyright 1993-2008 ROUTE 66. Tüm hakları mahfuzdur. ROUTE 66 ve ROUTE 66 logosu tescilli markalardır. Data copyright NAVTEQ B.V. ÖNEMLİ NOT: ROUTE 66 in yazılı açık izni olmadan bu yayının hiçbir bölümü

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 7 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Bataryayı USB'den şarj etme 12

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia L C2105/C2104

Kullanım kılavuzu. Xperia L C2105/C2104 Kullanım kılavuzu Xperia L C2105/C2104 İçindekiler Xperia L Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306 Kullanım kılavuzu Xperia M2 D2303/D2305/D2306 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı

Detaylı