Bölüm I Giriş 4 1 Hoşgeldiniz...4 Bölüm II Eranav Kullanımı 6 2 Hedefinizin ayarlanması Navigasyon...15

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bölüm I Giriş 4 1 Hoşgeldiniz...4 Bölüm II Eranav Kullanımı 6 2 Hedefinizin ayarlanması...6. 3 Navigasyon...15"

Transkript

1

2 Eranav V İçindekiler Önsöz Bölüm I Giriş 4 1 Hoşgeldiniz...4 Bölüm II Eranav Kullanımı 6 2 Hedefinizin ayarlanması...6 Adres...7 İlgi çeken nokta...8 Geçerli Harita Konumu...12 Favoriler...14 İnternette Ara Navigasyon...15 Bölüm III Harita Kullanımı 20 Bölüm IV Eranav Menu 24 Bölüm V Favoriler 26 1 Favori Ekleme Favori Kullanımı Favori Editör...30 Bölüm VI Kilomerte Sayacı 32 Bölüm VII Rota 34 Bölüm VIII Gece Modu 38 Bölüm IX Seyahatleri kaydetme ve tekrar oynatma 40 Bölüm X Ayarlar 43 1 GPS Navigasyon Hız Uyarıları Haritalar...48 Bölge Seçimi Harita şenk şemları İlgi çeken nokta türlerini seçin Projeksiyon Uygulama...48 Görünüm Renk Şeması...49 Klavye Mesafe Birimleri...49 Dil Favorileri İçeri Al...49 Ürün Anahtarı...50 Ana menüyü düzenle İnternet arama ayarları Yedekleme/GeriYükleme... 50

3 3. Bölüm I İçindekilere git

4 Giriş 4. 1 Giriş 1.1 Hoşgeldiniz Eranav Ver 1.2 i seçtiğiniz için teşekkürler. Bu yazılım sizi, Kıbrıs ın tamamında kuzeyden güneye seyahat ederken hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Eranav, Windows Mobile 5 / 6 ve WindowsCE.NET 4.2 / 5 platformlar da çalışan PND,PDA ve mobil cihazlar için dizayn edilmiştir.

5 5. Bölüm II İçindekilere git

6 Eranav Eranav 1.2 Kullanımı PDA cihazınızda Eranav Başlatmak için Eranav maps butonuna basın. Lütfen dikkat! Sürüş esnasında PDA cihazınız da işlem yapmak tehlikeli olabilir.sürüşe başlamadan önce hazırlıklarınızı yapmanızı öneririz. Yüklenen harita genel bakış haritası ile birlikte sunulacak. Navigasyonu başlatmadan önce GPS i açmanız gerekmektedir. Başka bir ekrana geçmek veya listeyi aşağıya kaydırmak için ekran boyunca parmağınızı sürükleyin 2.1 Hedefinizin Ayarlanması Çeşitli yollarla hedefinizi belirleyebilisiniz;harita üzerinden, arama menüsünden veya favorilerinizden. Haritadan Gitmek istediğiniz hedefinizin haritada ki konumu üzerine basın. Aşağıdaki menü belirecektir. Hedef için ikonunu seçiniz.

7 Eranav Kullanımı 7. Arama Menüsünden Ana Menüden Bul ve Navigasyonu Başlat seçin veya Harita görünümde arama ikonuna basın. Veritabanından birkaç şekilde arama yapılabilir: Adres,ilgi çeken nokta,favoriler ve Koordinat. Eğer daha önce herhangi bir arama yaptıysanız yukarıda olduğu gibi ekranda detayları görebilirsiniz. Yazmaya başladığınızda ise önceki girilen yazı üzerine yazılır. Değişiklik yapmak için adres girilen kutuya basın. Ayrıca yapılan son arama veya girilen veri ile de hedef beliryebilirsiniz Adres Aramak istediğiniz yerin sokak bilgisi varsa Adres bölümüne tıklayabilirsiniz.. Önceki aranan verileri görmek için geçmiş ikonuna tıklayınız.

8 Eranav Kullanımı 8. Önce Ülke yi seçin.sonrasında bölge, ilçe/köy veya posta kodu girmeniz istenecektir. Bölge, ilçe/köy veya posta kodunu ekran klavyesini kullanarak yazabilirsiniz. Eranav, siz yazarken otomatik olarak en yakın benzer kelimeleri arar ve altta listeler. Aradığınız yerin ismine listeden basın. Sonrasında bir sokak ismi girmeniz gerekir(veya Şehir Mekezini seçin). Listelenen sokak isminden gideceğiniz sokağı seçiniz.

9 Eranav Kullanımı 9. Sokak seçildikten sonra, o sokak ile keşişen sokaklar listelenir. Şimdi, listeden sokağınızla kesişen kavşaklardan birini giriniz. Eğer kesişen kavşağı bilmiyorsanız HERHANGİ seçeneğini seçebilirsiniz. Şimdi aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Navigasyona başlamak için Navigasyonu Başlat a basınca seyahatiniz hesaplanacaktır. Ayrıca aşağıdaki seçenekleri de seçebilirsiniz: Kalkış noktası olarak ayarla Seyahat başlangıcını ayarlanması (GPS i kullanmadan rota hesalanması istendiğinde) Güzergah noktası olarak ayarla Yolculuk boyunca bir durak eklenmesini sağlar. Varış noktası olarak ayarla Navigasyonu başlatmadan hedef noktasını ayarlanmasını sağlar. Favorilere Ekle Seçimizi favorilerinize eklenmesi sağlar. Haritada Göster Sonucun haritada gösterilmesi sağlar. Ekranın altındaki barda bazı önemli rota parametrelerini görebilirsiniz: - Seyate eklenen güzergah noktalarının sayısı - Rota Modu (En hızlı,en kısa, En ucuz) - Seçilen Araç Tipi Yukarıdaki parametreler tıklayarak herhangi birini değiştirebilirsiniz. Lütfen,Aramayı yeniden başlatmak için soldaki oku tıklayın İlgi çeken nokta İlgi çeken noktaları aramak istiyorsanız İlgi çeken nokta sekmesine tıklayın. Önceki aramaları görmek için geçmiş ikonuna tıklayın.

10 Eranav Kullanımı 10. Öncelikle arama yapmak istediğiniz ülkeyi seçin. Sonra Şehir,bölge veya posta kodunu seçin. Girdiğiniz ülkenin tamamında arama yapmak istiyorsanız HERHANGİ seçeneğini seçin. Şimdi İLGI ÇEKEN NOKTA türünü seçebilirsiniz. İlgi çeken noktalar altı gruba ayrılır. Burada aramak istediğiniz İLGI ÇEKEN NOKTA grubunu seçiniz. Tüm ilgi çeken noktalar içinden arama yapmak isterseniz HERHANGİ seçeneğini seçininiz.

11 Eranav Kullanımı 11. Şimdi aradığınız İLGI ÇEKEN NOKTA nin adını ekran klavyesini kullanarak yazabilirsiniz. Yazmaya başladığınızda Eranav otomatik olarak girilen kelimeye en yakın kelimeleri bulup listeler. İkonun sağında listelenen İLGI ÇEKEN NOKTA nin ne tür olduğunu söyler. Gördüğünüz listeden aradığınız İLGI ÇEKEN NOKTA ya basın. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Navigasyona başlamak için Navigasyonu Başlat a basınca seyahatiniz hesaplanacaktır. Ayrıca aşağıdaki seçenekleri de seçebilirsiniz: Kalkış noktası olarak ayarla Seyahat başlangıcını ayarlanması (GPS i kullanmadan rota hesalanması istendiğinde) Güzergah noktası olarak ayarla Yolculuk boyunca bir durak eklenmesini sağlar. Varış noktası olarak ayarla Navigasyonu başlatmadan hedef noktasını ayarlanmasını sağlar. Favorilere Ekle Seçimizi favorilerinize eklenmesi sağlar. Haritada Göster Sonucun haritada gösterilmesi sağlar. Ekranın altındaki barda bazı önemli rota parametrelerini görebilirsiniz:

12 Eranav Kullanımı Seyate eklenen güzergah noktalarının sayısı - Rota Modu (En hızlı,en kısa, En ucuz) - Seçilen Araç Tipi Yukarıdaki parametreler tıklayarak herhangi birini değiştirebilirsiniz. Lütfen,Aramayı yeniden başlatmak için soldaki oku tıklayın Geçerli harita konumu En yakın İlgi çeken noktaları kolayca bulmak için lokasyon bazlı aramalar: Geçerli harita konumu- Harita posizyonuna merkezine en yakın Geçerli GPS konumu- Bulunduğunuz konuma en yakın Varış noktasından Navigasyon hedefinize en yakın Rota boyunca- Rotanız boyunca size en yakın ilgi çeken noktalar Seçeneklerinden biri seçin. Şimdi bir İLGI ÇEKEN NOKTA tipi seçin. İlgi çeken noktalar altı gruba ayrılır.

13 Eranav Kullanımı 13. Aradığınız İLGI ÇEKEN NOKTA türünü seçin. Tüm ilgi çeken noktalar içinden aramak istiyorsanız HERHANGİ seçeneğini seçin En yakın ilgi çeken noktaların yerleri mesafeleri ile birlikte belirtilecek ve rotanız boyunca göreceksiniz. İLGI ÇEKEN NOKTA nin rotanız üzerinde olduğunu gösterir. İLGI ÇEKEN NOKTA nin rotanız üzerinde olmağını gösterir. Soldaki kutuları kullanarak bir veya daha fazla İLGI ÇEKEN NOKTA seçin. Şimdi aşağıdaki ekran gösterilecektir. Navigasyona başlamak için Navigasyonu Başlat a basınca seyahatiniz hesaplanacaktır. Ayrıca aşağıdaki seçenekleri de seçebilirsiniz: Kalkış noktası olarak ayarla Seyahat başlangıcını ayarlanması (GPS i kullanmadan rota hesalanması istendiğinde) Güzergah noktası olarak ayarla Yolculuk boyunca bir durak eklenmesini sağlar. Varış noktası olarak ayarla Navigasyonu başlatmadan hedef noktasını ayarlanmasını sağlar. Favorilere Ekle Seçimizi favorilerinize eklenmesi sağlar. Haritada Göster Sonucun haritada gösterilmesi sağlar.

14 Eranav Kullanımı 14. Ekranın altındaki barda bazı önemli rota parametrelerini görebilirsiniz: - Seyate eklenen geçiş noktalarının sayısı - Rota Modu (En hızlı,en kısa, En ucuz) - Seçilen Araç Tipi Yukarıdaki parametreler tıklayarak herhangi birini değiştirebilirsiniz. Lütfen,Aramayı yeniden başlatmak için soldaki oku tıklayın Favoriler Favorileri kullanarak lokasyonlara hızlıca ulaşabilir ve navigasyonu başlatabilirsiniz. Favorilerden birine basın ve karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır.açmak için gruba basın.

15 Eranav Kullanımı 15. Favoriler Seyahatler Ana Menü/Rotalarım dan ayarlanır. Ayarları Yükle daha önceden kayıt edilmiş rotayı yükler Ayarları Kaydet geçerli rotayı favorilere kaydeder Ayarları Sil kaydedilmiş rotaları siler İnternette Ara Eğer cihazınızda internet bağlantısı var ise Adres arama bölümünde ekstra bir tuş göreceksiniz. Eranav veri tabanında aradığınız adresi bulamazsanız, Google veya Yahoo dan online arama yapabilirsiniz. 2.3 Navigasyon Şu anda Navigasyon modunda olmalısınız. Seyahatiniz harita üzerinde belirli bir şekilde çizilmiştir. Bunun gibi bir şekilde, veya

16 Eranav Kullanımı 16. 2D veya 3D modu seçilmesine bağlı olarak yukarıdaki gibi göreceksiniz. Bir sonraki manevralar hakkında talimatları ekranın altında saydam olmayan çubuk üzerinde görüntülenir. Seyatinizde bir veya daha fazla geçiş noktası eklediyseniz aşağıdaki ekranı göreceksiniz: Burada ekranın solundaki kutularını kullanarak, rotanız üzerinde bulunan istediğiniz geçiş noktalarının seçimini kaldırabilirsiniz. Geçiş noktalarının üzerine basılı tutup sürükleyerek sırasını kolayca değiştirebilirsiniz. Eranav şerit asistanı, genelikle ana yoldaki manevralarınızda yolun sol şeridinde kalmanız da yardımcı olacaktır. Doğru şerit yeşil olarak gösterilir, diğerleri kırmızı çarpı şeklindedir. Eğer rota dışına çıkarsanız, Eranav otomatik olarak seyatinizi tekrar hesaplar. Rotada hesaplandıktan sonra harita ekranına dokunulduğunda dört gizli tuş ekranda beliriryakınlaştır, arama menu, ana menu ve uzaklaştır. Rotanın toplam uzunluğunu ekranın sağında görebilirsiniz.aynı zamanda seyatinizin detaylarını görmek için Rota özeti bölümünün üzerine basın. GPS posizyonuza merkezleme yapmadan harita üzerinde işlem yapılabilir.bu işlem harita üzerinde başka bir yer bulmak istediğinizde veya alternatif rota için kullanışlıdır. Navigasyon moduna dönmek için rota özeti butonuna basın. Rota güzergah boyunca yapılcak manevraları görmek için ekranın solunda bulunan ok işaretine basın. Aynı zamanda manevraları Menu-Rota-Seyahat Rehberi bölümden görebilirsiniz.

17 Eranav Kullanımı 17. Burada tüm yoluculuk boyunca sürüş talimatlarını görebilirsiniz. Manevralardan herhangi birine basıntığınız da, manevra hakkındaki menu ekrana gelecektir. Burada Manevra Haritada göster, Favorilere ekle veya Rotaya kapalı seçenekleri vardır. Manevrayı Rotaya kapalı seçimi yapılırsa, gelecekteki rota hesaplamalarında da kullanılmayacaktır. Harita ekranın sağındaki bilgileri değiştirmek için Navigasyona genel bakış paneline basın. Birçok seçeneği olan ekran görünecektir.herhangi birini seçmek için basın.

18 Eranav Kullanımı 18. Ekranın sağındaki Navigasyona genel bakış panelinde hangi bilgileri görmek isterseniz üzerine tıkladığınız bilgiyi paneldeki diğer bilgi ile değiştirebilirsiniz. Olasılıklar şöyle: Varış noktasına olan uzaklık Km veya mile olarak ne kadar uzaklıktasınız Tahmini varış zamanı Hedefinize ulaşacağınız saat Varış zamanı Hedefe ulaşacağınız yaklaşık süre Manevra zamanı Bir sonraki manevranın zamanı Yükseklik Hız, Seyir, Uydu sayısı, pozisyon, Saat Tarih, bulunduğunuz pozisyon ve uydu sinyali hakkında bilgi verir. Güzergah noktasına varış zamanı en yakın güzergah noktasına ulaşmaya kalan yaklaşık süre Güzergah noktasına olan uzaklık en yakın güzergah noktasına olan uzaklık Hız- Hızınız Lütfen unutmayın,görüntülenen Navigasyon panellerinin sayısı navigasyon ayarlarından değiştirebilir.

19 19. Bölüm III İçindekilere git

20 Harita Kullanımı Harita Kullanımı Eranav başlatığınızda aşağıdaki ekranın benzerini göreceksiniz. Ekranın üst kısmında üç adet buton vardır. - Yakınlaştır - Eranav Menu giriş (Arama, rota verme, ayarlar vs.) - Uzaklaştır Bir yakınlaştırma butona basmaya devam ederseniz sürekli uzaklaştırmaya devam edecektir. Haritayı çevresini sürükleyerek hareket ettirebilirsiniz. Eğer bir hedef belirlediyseniz, navigasyonu başlatmak için sağ köşe de araba ikonunu kullanabilirsiniz.

21 Harita Kullanımı 21. Haritaya dokunca altı seçenekli fonksiyon ortaya çıkacaktır. Bu fonksiyonlar harita üzerindeki daire ile ilgilidir. - Başlangıç noktası olarak ayarlar - Yol noktası olarak ayarlar. Var olan güzergah noktasına tıklarsanız ikon olarak gösterir.silmek isterseniz bu ikonu seçebilirsiniz. - Navigasyon hedefi olarak ayarlar - Daire altındaki yol detayı veya ilgi çeken nokta hakkında bilgi verir. - Rota daki bir yolu engeller (Navigasyon sırasında rotada kullanılmayacaktır). Egellenen yol harita üzerinde mor çizgi şeklinde belirtilir. Engeli kaldırmak için aynı prosedürü uygulayın fakat ikon üzerine tıklayın. - Favorilere ekler. - seçilen yolun rota parametrelerinde değişiklik yapar, ortalama hız ve maksimum gibi.. Kamyon sürümünde ektra olarak ağırlık, yükseklik ve genişlik limitini ve diğer büyük araç özelliklerini düzenleyebilirsiniz. Harita üzerinde bir yere/nesneye dokunduktan sonra bilgi ikonunu yer /nesne hakkında detaylı bilgiyi ekranda göreceksiniz. seçerseniz,aşağıdaki gibi seçilen

22 Harita Kullanımı 22. Gelen ekran tıkladığınız yerin/nesnenin detaylarını gösterir. Çünkü harita katmanlardan oluşur ve birden fazla nesneye dokunmuş olabilirsiniz. Bu durumda listede dört şey var. En yakındaki ilgi çeken noktaları arama yapmak için Enyakını Bul a basın. Noktayı favorilere eklemek için, Favorilere ekle i seçin.. İnternet bağlantınız varsa ektra olarak Google Haritaları butonunu göreceksiniz. Yeri Google haritalarında görmek için tıklayın. Haritaya dönmek için Harita Görünüm butonuna tıklayın.

23 23. Bölüm IV İçindekilere git

24 4 Eranav Menu Eranav Menü 24. Harita ekranında Menu butonuna bastığınız da Eranav Menu sistemine girmiş olacaksınız. Ana Menu bazen iki sayfaya bölünmüştür (ekran çözünürlüğüne göre değişebilir). Haritaya dönmek için Harita Görünüm butonuna basın. Sayfalar arasında geçiş yapmak için ekranın altındaki noklara basın. Bir ekrandan diğerine geçmek için, parmağınızı ekran boyunca sürüklemeniz yeterli.

25 25. Bölüm V İçindekilere git

26 Favoriler Favoriler Favorileri, favori yerlerini kendi veri tabanınızı oluşturmak ve hızlıca navigasyon hedefi belirlemek için oluşturabilirsiniz. İki şekilde Favori eklenebilir, haritadan veya Bul & Navigasyonu Başlat menusünden. Kolayca bulabilmek için Favorileri farklı gruplar halinde organize edilebilir. Birçok favoriyi eklemeden önce gruplar eklemek mantıklı olacaktır. Ana Menü den Favori Editör e girin. Grup Ekle ye giriş yapın. Bir grup adı yazın örneğin Yerlerim. Harflerin üzerine bir saniye basılı tutarak ( elektronik klavye üzerinde) yazıyı yazın. Tamamlayınca Ok basın. Favori Menusunden çıkmak için basın.

27 Favoriler Favori Ekleme Haritadan favori ekleme Haritadan favori eklemek istediğinizde,öncelikle doğru yeri olduğundan yakınlaştırarak emin olun. Favori eklemek istediğiniz noktanın üzerine dokunun. Ekranda çıkan araç kutusundan butonunu seçin. Daha sonra favorinin adını girin. Favoriyi oluşturlan bir gruba eklemek isterseniz Grubu Seçin e basın.mevcut grupların listesi görünecektir.. İşlemi bitirmek için Ekle ye basın. Favori kaydilince ve harita ekranına geri dönülür. Bul & Navigasyonu Başlat menusunden favori ekleme Bir Adres veya İLGI ÇEKEN NOKTA araması gerçekleştirdikten sonra, Favori Ekle ye dokunun.

28 Favoriler 28. Şimdi bir Favori ismi girin. Eğer oluşturalan bir gruba eklemek isterseniz, Grubu Seçin e basın.mevcut grupların listesi görünecektir.. İşlemi bitirmek için Ekle ye basın. Arama sonucu menüsüne geri döneceksiniz. 5.2 Favorilerin Kullanımı Favorilerin kullanılması gitmek istediğiniz lokasyona ve hedef navigasyona kolayca erişiminizi sağlar. Bul & Navigasyonu Başlat menüsüne girin sonra Favoriler sekmesini seçin. Favorilerden birine girdikten sonra aşağıdaki ekran gelecektir. Grup ismine dokunun içindekiler açılacaktır.

29 Favoriler 29. Şimdi Navigasyonu Başlat butonuna dokunun ve seyahatiniz hesaplansın. Navigasyona başlamak için Navigasyonu Başlat a basınca seyahatiniz hesaplanacaktır. Ayrıca aşağıdaki seçenekleri de seçebilirsiniz: Kalkış noktası olarak ayarla Seyahat başlangıcını ayarlanması (GPS i kullanmadan rota hesalanması istendiğinde) Güzergah noktası olarak ayarla Yolculuk boyunca bir durak eklenmesini sağlar. Varış noktası olarak ayarla Navigasyonu başlatmadan hedef noktasını ayarlanmasını sağlar. Favorilere Ekle Seçimizi favorilerinize eklenmesi sağlar. Haritada Göster Sonucun haritada gösterilmesi sağlar. Ekranın altındaki barda bazı önemli rota parametrelerini görebilirsiniz: - Seyate eklenen güzergah noktalarının sayısı - Rota Modu (En hızlı,en kısa, En ucuz) - Seçilen Araç Tipi Yukarıdaki parametreler tıklayarak herhangi birini değiştirebilirsiniz. Lütfen,Aramayı yeniden başlatmak için soldaki oku tıklayın.

30 Favoriler Favori Editör Ana Menü den Favori Editör ü seçin. Favoriler sürüklenerek bir gruptan diğer gruba taşınabilir. Burada dört fonksiyon vardır. Grup Ekle Yeni Favori Grubu eklenir. Yeniden Adlandır Grup adını değiştirir. Sil Favori grubu siler. Sıralama Favorilerin veya favori grubunun sırasını değiştirmek için üzerinde iken sıralama butonuna basınız. Ana Menüye dönmek için basın.

31 31. Bölüm VI İçindekilere git

32 Kilometre Sayacı Kilometre Sayacı Mesafe Ölçer, sürücünün kat ettiği mesafeyi ölçmeyi sağlayan bir araçtır, ayrıca Özel ve İş mesafelerlerinizi ayrı ayrı hesaplar. Ana Menüden Kilometre Sayacı na basın. Burada hem toplam yolculuk mesafesini hem de, ayrı ayrı özel ve iş sehayetlerin toplamını görebilirsiniz. Özel sayaç ve İş sayacı arasında geçiş yapmak için, Özel veya İş öğesinin onay kutusunu işaretleyin. Not: Sayaç sadece bir seferlik kullanım içindir. Seyahatlerin özel ve iş olarak kaydedilmesi imkansızdır Sayacı sıfırlamak için ekranın altındaki Sıfırla butonuna basınız. Harita ekranına dönmek ve çıkış için ikonuna basınınız.

33 33. Bölüm VII İçindekilere git

34 7 Rota Eranav da Navigasyonu kullanmadan rota hesaplamak mümkündür. Rota 34. Aynı yolla hedefinizi, rota noktalarını ( kalkış,varış ve güzergah noktası) ayarlayabilirsiniz Rota noklarınızı gözden geçirmek için Ana Menüden Rota ya girin. Şimdi Rota noktalarına dokunun. Hepsini Sil Bütün yolnoktalarını siler Rotayı tersine çevir - rota noktaları sıralamasını tersine çevirir, hedef ten varış planının tersini planlar. Bastıkça sıralama değişir. Optimize Birden fazla güzergah noktası seçtiyseniz,optimize sizin için rota sıralamasını hızlı rotadab başlayarak yeniden düzenler Rota noktalarının sıralamasını basılı tutup sürükleyerek değiştirebilirsiniz.

35 Rota 35. Rota noktalarından birine dokunduğunuzda başka bir menü görürsünüz. Sil seçilen yolnoktasını siler Haritada Göster seçilen yol noktasını harita üzerinde gösterir Favorilere Ekle seçilen yol noktasını favorilere kaydeder. Yeniden Adlandır seçilen yol noktasını yeniden adlandırır. Rota Menusüne dönmek için oka tıklayın. Rota noktalarından memnunsanız Rotayı Hesapla basın. Rota harita üzerinde belirli şekilde çizilecektir. Seyahat Rehberini gözden geçirmek için Menu, sonra Rota ve Seyahat Rehberi ne basın. Burada seyahatin tüm sürüş talimatlarının yanı sıra toplam mesafeyi de görebilirsiniz. Listedeki kavşaklara dokunarak onlar üzerinde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yapılabileceklerin menüsü aşağıdaki gibidir.

36 Rota 36. Haritada göster Yapılacak manevrayı harita üzerinde yakından gösterir. Favoriye Ekle Posizyonu favorilere ekler Rotaya kapat Rota hesaplanırken dokunduğunuz kavşağı kullanması engeller. Eğer manevrayı rotadan kapatırsanız, Rota menüsünden Rotayı Hesapla ya basarak yeniden hesaplamak durumundasınız. Kavşağı tekrar kullanılması için tekrar Rota menüsünden Engelli Sokaklar menüsüne girin.

37 37. Bölüm VIII İçindekilere git

38 8 Gece Modu Eranav da gece kullanımı için farklı renk düzeni seçmek mümkündür. Bu mod gece sürüş esnasında gözler için daha rahat görüş sağlar. Gece ve Gündüz Modu arasında geçiş yapmak için Ana Menu e gidin. Gece Modu 38. Gündüz veya Gece Modu simgesine dokunun.

39 39. Bölüm IX İçindekilere git

40 Seyahatleri kaydetme ve tekrar oynatma Seyahatleri kaydetme ve tekrar oynatma Eranav da, GPS Seyahatlerini kaydetme ve daha sonraki bir tarihte tekrar oynatmak mümkündür. Seyahatlerin kaydedilmesi Seyahatinizi kaydetmek için Ana Menü den GPS giriş yapın. Şimdi Seyahat kaydını oynat butonuna basın. Seyahatin nereye kaydedileceğini seçin; hafıza kartı veya dahili bellek gibi... Bu aşamada size kaydedilen dosya için bir isim girmeniz istenecektir. Sistem otomatik olarak tarih ve saat göre bir isim önercektir, isterseniz bunu değiştirebilirsiniz. Ok butonuna basın. GPS verileri artık bu dosyaya kaydedilecektir. Kaydı Durdurup kaydetmek için Durdur tuşuna.

41 Seyahatleri kaydetme ve tekrar oynatma 41. Seyahati tekrar oynatılması Seyahatin tekrar oynatılmasını isterseniz Yeniden Oynat butonuna bastığınızda kaydettiğiniz dosyadan çağırır. Kayıtlı tüm seyahat dosyalar listelenecektir. Birini seçin ve OK tuşuna dokunun. Harita ekranına geri dönerseniz seyahatin tekrar oynatıldığını göreceksiniz.

42 42. Bölüm X İçindekilere git

43 10 Ayarlar Eranav da Ayarlar a Ana Menü den girebilirsiniz. Ayarlar 43. Ayarlar ikonuna basın Gps Burada birçok seçenek vardır; Gps, Navigasyon, Hız Uyarıları, Ürün Anahtarı

44 Ayarlar 44. GPS aygıtı na girdiğinizde GPS konum ve durumu hakkında bilgi bulabilirsiniz. GPS alıcısından gelen veriler iyi ise,sinyal ve posizyonunuz hakkında bilgiyi burada göreceksiniz. Burada seyahatinizi harita üzerinde nasıl görüntüleneceği konusunda ayarlamalar yapabilirsiniz. Haritayı Döndür kutusu seçili değilse sürüş hangi yönde olursa olsun, haritayı kuzey yönünde tutması içindir. Haritayı Döndür kutusu seçili ise harita seyahat yönüne gösterecektir.(yani sürüş yönü her zaman ekranın üst kısmına doğru ilerleyecektir.) Harita konumunu otomatik ayarlamasını durdurmak için Haritayı ortala seçeneğini kaldırın. Ekranda her zaman kendi konumuzda kalmak için Haritayı ortala seçeneğini seçin. Not: Navigasyon modunda Haritayı döndür ve Haritayı ortala otomatik olarak aktif durumdadır. Navigasyon esnasında kapatıldığında bu ayarlar önceki durumuna döner. GPS i otomatik olarak başlat işaretli ise Eranav başladığında GPS bağlatısı otomatik olarak başlar. Sistem saatini GPS e göre güncellemek isterseniz Zamanı eşitle seçeneği seçili olmalıdır. Hedefe kitilen seçeneği işaretlendiğinde GPS ikonuna hedefinizi yönünü gösteren bir ok ekler Navigasyon Navigasyon ayarları menüsündesiniz. Otomatik Yakınlaştırma tıklanlanması Otomatik yakınlaştırmayı açıp kapatmayı sağlar. Otomatik Yakınlaştırma sürüş esnasında iki manevra arasında iken uzaklaştırır, bir sonraki kavşağa yakınlaşırken de otomatik yakınlaştırma yapar. Üç boyutlu görünüm işaretli iken sürüş esnasında ekranın 3 boyutlu, kaldırılırsa 2 boyutlu ekran görünümü arasında değişmi sağlar.

45 Ayarlar 45. Rota Modu a tıklanırsa tercih edilecek rota modu seçenekleri ekrana gelir. En Hızlı Varsayılan rota modudur.hedefinize en hızlı sürede ulaşmayı sağlar. En Kısa Rota mesafasini en kısa mesafeye göre hesaplar. En Ucuz Benzini en verimli kullanacak şekilde rotayı hesaplar. Ayrıntılı Navigasyon detaylı navigasyonu açıp kapatmak içindir.detaylı navigasyon yol boyunca size bilgilendirici talimatlar vermeyi sağlar GPS i yakala seçeneği navigasyon esnasında GPS konumu yola odaklanmasını açıp, kapamak içindir. Sürüş esnasında yolu yakalarak sizi yola yapışmış şekilde ve herzaman rota yönünde tutmayı sağlar. Araç Tipi ; Kullanıdığınız araç türünü seçmek için giriş yapın. Eranav üzerinde standart versiyonda Aracın hızı değiştirebilirsiniz. -Eranav Kamyon sürümünde, dar yolları, köprü yükseklikleri, aracın uzunluğu gibi kısıtlamalar içine alır. -Yaya, rota esnasında yaya iseniz seçilir. - Kamyon- Eranav standart versiyonu bu değişiklikler yalnızca araç hızını bağlıyor. Eranav Kamyon sürümün de köprü yükseklikleri, ağırlık limitleri, araç uzunluğu gibi detaylar mevcuttur. Yeni araç tipi belirlemek için Yeni Ekle tıklayın. Arcanız için bir isim verin ve türünü,boyutlarını ve ağırlığı bilgilerini düzenle butonundan girin.

46 Ayarlar 46. Eğer isterseniz,oluşturlan yeni araç türü için Navigasyon sırasında kullanılacak belirli yo türlerini ve kısıtlamalarını buradan yapabilirsiniz.bu düzenleme ile yolculuğun oldukça uzun ve bazen de imkansız olabileceğini lütfen unutmayın. Yolun sınıfını ve ortalama hızını değiştirmek için satırın sağ tarafına tıklayın. Ücretli Yol izinli/yasaklı Ücretli yollar yasaklanırsa, Eranav herzaman gişelerden kaçınarak rota belirleyecektir. Yolculuğun oldukça uzun ve bazen de imkansız olabileceğini lütfen unutmayın.

47 Ayarlar 47. Paralı Yol izinli/yasaklı Paralı yolların yasaklanması, Eranav paralı (özelikle vergileri olan) yollardan yolculuk etmemeye çalışacaktır.paralı yolları kullanmak için, ücretli yollardan farklı olarak genellikle özel lisans satın almayı gerektirir.örneğin bazı ülkelerde otoyolları kullanmak için özel vergi etiketi satın almanız ve göstermeniz gerekmektedir. - (ücretsiz diğer tüm yolları kulanabilir şeklinde).yolculuğun oldukça uzun ve bazen de imkansız olabileceğini lütfen unutmayın. Ücretli Trafik izinli/yasaklı Eğer ücretli trafik yasaklanırsa, Eranav tıkanıklık ücreti alan yollardan kaçınarak yolculuğu planlayacaktır(ör. Londra). Yolculuğun oldukça uzun ve bazen de imkansız olabileceğini lütfen unutmayın. Yol Tabelaları göster Mavi yön işaretçilerini açıp/kapamak içindir. Bu tabela işaretleri şehirler,kasabalar ve yolların yönleri hakkında bilgi verir.* Avrupa haritaların da geçerlidir Hız Uyarıları Hız kamerası kaynakları;programa dışarıdan aktarılan veritabanını(hız kamera uyarısı gibi) veya Navigasyon yazılımına yaklaşırken uyaran scout işlemini kullanarak dahil edilen noktaları içerir. Hız kamerası uyarı seviyeleri ve ikaz sesleri;uyarı mesafesi objeden 100, 500 ve 1000 metre/yard olarak ayarlanabilir.belirli bir mesafeyi açık/kapalı olarak ayarlamak için üzerine tıklayın. Tamamen devre dışı bırakmak için işaretleri kaldırın. Hız uyarısı eşiği ve uyarı sesi ayarları; Hız limitini aştığınız zaman uyarı sesi almayı etkinleştirebilirsiniz. Uyarıyı, hız limitini ne kadar aştığınızda ve nasıl bir ses çıkmasını isterseniz buradan ayarlayabilirsiniz.

48 Ayarlar Harita Bu bölümde harita kullanımını etkileyen özelikler ayarlanabilir Bölge Seçin Eranav üzerinde kullanılacak bölge veya ülke haritaları buradan ekleyip kaldıranilirsiniz. İşaretli olan bölgeler veya haritalar ekranda görünecek, işareti kaldırılanlar kapalı olacaktır. Burada yapılan değişiklik uygulanması için programı yeniden başlatmak gerekir Harita Renk şemaları Haritaların rengini değiştirmek için hazırlanmış farklı şemalardan birini seçebilirsiniz İlgi çeken nokta türlerini seçin Harita üzerinde görüntülenmesi istediğiniz ilgi çeken noktaları ayarlayabilirsiniz Projeksiyon Harita projeksiyon ayarlayı buradan değiştirilebilir Uygulama Eranav için genel kullanıma dair değişlikler buradan yapılabilir.

49 Ayarlar Görünüm-Renk Şeması Burada menü ve navigasyon arayüzü görünümünü değiştirebilirsiniz Klavye Eranav programında birden fazla klavye modu vardır standart QWERTY/QWERTZ düzeni Bilgisayarınızdaki gibi, veya alfebetik düzen ABCDEF gibi çeşitli uluslararası modelleri vardır. Bu tamamen kişisel tercihinize göre size en uygun klavyeyi düzenini seçmenizi sağlar. Burada farklı klavye düzenlerini görebilirsiniz. Klavye açık/kapalı Ekranda çıkan klavyeyi kapatmak için buradan ayarlayabilirsiniz Mesafe birimleri Metrik birimler ;Ekranda mesafeleri ve hızları,km ve metre gibi metrik birimlerin kullanılması için tıklayın.sesli yönlendirme de yine metrik sistemleri kullanılarak yönlendirme yapılacaktır(ör. Hedefinize 500 metre kaldı). İmperial birimler ; Ekranda mesafeleri ve hızları mil ve metre gibi imperial birimlerin kullanılması için tıklayın. Sesli yönlendirme de yine imperial sistemleri kullanılarak yönlendirme yapılacaktır (ör. Hedefinize 500 yard kaldı). Amerika Birleşik Devletler birimleri ; Ekranda mesafeleri ve hızları foot(ft) ve yard gibi birimlerin kullanılması için tıklayın. Sesli yönlendirme de yine aynı sistemleri kullanılarak yönlendirme yapılacaktır (ör. Hedefinize 500 yard kaldı) Dil Eranav arayüzü ve sesli yönlendirmede kullanılacak dili bu bölümde seçebilirsiniz. Not: Seçenekler sisteme yüklü olan dilleri seçmenize olanak sağlar Favorileri İçeri al Önceki versiyondan yeni versiyona aktarılacak favorileriniz burdan içeri alabilirsiniz.

50 Ayarlar Ürün Anahtarı Ürün anahtarını değiştirmeniz gereken zamanlar olabilir.örneğin,limitli versiyondan tam sürüme geçmek istenirse.menüden ürün anahtarı bölümüne dokunun.sonra size ürün anahtarınızı değiştirmek istiyormusunuz? diye sorulacaktır. Evet butonuna tıklarsanız,yeni bir ürün anahtarı girmeniz istenecektir. Ürün anahtarı girdikten sonra Ok butonuna basılır. Değişiliklerin geçerli olabilmesi için Eranav yeniden başlatmak gerekir. Evet butonuna basılırsa program yeniden başlatılır Ana menüyü düzenle Ana menüde bulunan öğeleri kaldırmayı bu bölümde yapabilirsiniz İnternet arama ayarları Cihazınızda internet bağlantısı var ise internette arama yapılabilir Servis sağlayıcıları kurulumu İnternet arama sağlayıcıları kurulumu seçimi yapılır Arama sonuçlarında Google haritaları önizleme göster Arama sonuçlarında Google haritaları önizlemesini görüntülemek için seçilir Yedekleme/Geri yükleme ayarları Ayarları Yedekle Ekranda Eranav ait ayarların listesinden seçili olanları sağ üst köşede OK tuşuna basılınca yedekleme alınır Yedekten Geri Yükle Daha önce yedediğini aldığınız ayarları tekrar geri yüklemenizi sağlar. İçindekilere git

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar patriot Bu kullanma kılavuzu Piranha Patriot için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

Önce beni oku 6. Bir rota planlama 10

Önce beni oku 6. Bir rota planlama 10 TomTom Connect İçindekiler Önce beni oku 6 Açma ve kapatma... 6 Kurulum... 6 GPS alımı... 6 MyTomTom hakkında... 6 MyTomTom'u ayarlama... 7 Cihazın başlatılamaması... 7 Cihazınızı şarj etme... 8 Güvenlik

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu Nav N Go igo 8

Kullanıcı Kılavuzu Nav N Go igo 8 Kullanıcı Kılavuzu Nav N Go igo 8 PDA için navigasyon yazılımı Türkçe Nisan 2008, ver. 1.1 Telif hakkı notu Bu ürün ve burada yer alan bilgiler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuz veya

Detaylı

TomTom Bridge Referans Kılavuzu

TomTom Bridge Referans Kılavuzu TomTom Bridge Referans Kılavuzu 15100 İçindekiler TomTom Bridge'e hoşgeldiniz 7 TomTom Bridge cihazını başlatma 9 Hareketleri kullanma 11 TomTom Bridge ürünündeki uygulamalar 12 TomTom Bridge cihazını

Detaylı

TomTom GO Referans Kılavuzu

TomTom GO Referans Kılavuzu TomTom GO Referans Kılavuzu İçindekiler TomTom ile navigasyona hoş geldiniz 6 Yenilikler 7 Bu sürümdeki yenilikler... 7 Başlayın 8 Arabanıza kurulum... 8 Cihazın konumunu belirleme... 8 Açma ve kapatma...

Detaylı

ROUTE 66 Navigate 8 Kullanım kılavuzu

ROUTE 66 Navigate 8 Kullanım kılavuzu 1 Copyright 1993-2008 ROUTE 66. Tüm hakları mahfuzdur. ROUTE 66 ve ROUTE 66 logosu tescilli markalardır. Data copyright NAVTEQ B.V. ÖNEMLİ NOT: ROUTE 66 in yazılı açık izni olmadan bu yayının hiçbir bölümü

Detaylı

A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK konektörü H Bellek kartı yuvası

A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK konektörü H Bellek kartı yuvası TomTom ONE XL 1. Kutuda neler var Kutuda neler var a TomTom ONE XL'nuz A B C D E F G H A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK

Detaylı

Nüvi 3500 serisi Kullanım kılavuzu

Nüvi 3500 serisi Kullanım kılavuzu Nüvi 3500 serisi Kullanım kılavuzu Bütün hakkı saklıdır. Burada açıkça belirtilenlerin dışında, bu kılavuzun hiçbir kısmı her hangi bir nedenle Garmin şirketinin önceden yazılı olarak belirttiği izin olmadan

Detaylı

KULLANIM ÖNERİLERİ TR.3

KULLANIM ÖNERİLERİ TR.3 R-Link Kullanım tavsiyeleri...................................................................... TR.3 Genel özellikler......................................................................... TR.4 Genel

Detaylı

TomTom ONE. EasyPort TM tutucusu. Araç Şarj Cihazı. RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi. USB kablosu. * Tüm ürünlerle birlikte verilmez.

TomTom ONE. EasyPort TM tutucusu. Araç Şarj Cihazı. RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi. USB kablosu. * Tüm ürünlerle birlikte verilmez. TomTom ONE 1. Kutuda neler var Kutuda neler var TomTom ONE EasyPort TM tutucusu Araç Şarj Cihazı RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi USB kablosu * Tüm ürünlerle birlikte verilmez. 2 2. Başlarken Başlarken

Detaylı

TomTom Referans Kılavuzu

TomTom Referans Kılavuzu TomTom Referans Kılavuzu İçindekiler Kutuda neler var? 7 Kutuda neler var?... 7 Önce beni oku 8 Cihazın konumunu belirleme... 8 Arabanıza kurulum... 8 Açma ve kapama... 9 Kurulum... 9 GPS alımı... 9 Micro

Detaylı

Easy Click bağlantısıyla birlikte TomTom GO. USB kablosu. USB araç tipi şarj cihazı. Kurulum posteri. Kutu içeriği

Easy Click bağlantısıyla birlikte TomTom GO. USB kablosu. USB araç tipi şarj cihazı. Kurulum posteri. Kutu içeriği TomTom GO 1. Kutu içeriği Kutu içeriği Easy Click bağlantısıyla birlikte TomTom GO USB kablosu USB araç tipi şarj cihazı Kurulum posteri 2 2. Önce beni oku Önce beni oku Cihazınızı arabanıza monte etme

Detaylı

ROUTE 66 Maps Harita ve navigasyon. Her zaman. Her yerde.

ROUTE 66 Maps Harita ve navigasyon. Her zaman. Her yerde. ROUTE 66 Maps Harita ve navigasyon. Her zaman. Her yerde. Kullanim kilavuzu 1 Copyright 1993-2010 ROUTE 66. DİKKAT VE SORUMLULUK REDDİ: Tüm hakları mahfuzdur. ROUTE 66 ve ROUTE 66 logosu tescilli markalardır.

Detaylı

ROUTE 66 MOBILE 8 Kullanım kılavuzu

ROUTE 66 MOBILE 8 Kullanım kılavuzu 1 Copyright 1993-2008 ROUTE 66. Tüm hakları mahfuzdur. ROUTE 66 ve ROUTE 66 logosu tescilli markalardır. Data copyright NAVTEQ B.V. ÖNEMLİ NOT: ROUTE 66 in yazılı açık izni olmadan bu yayının hiçbir bölümü

Detaylı

CARMINAT TOMTOM KULLANIM KİTABI

CARMINAT TOMTOM KULLANIM KİTABI CARMINAT TOMTOM KULLANIM KİTABI Kullanım ile ilgili tedbirler................................................................. 2 Genel özellikler.........................................................................

Detaylı

Önemli güvenlik bilgileri

Önemli güvenlik bilgileri Önemli güvenlik bilgileri ÜRÜNÜ ARACA MONTE ETMEDEN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN Bu güvenlik ikaz sembolüdür. Sizi potansiyel kişisel yaralanma tehlikelerine karşı uyarır. Olası bir can kaybı ve yaralanmayı

Detaylı

Bölüm 1 Kutuda neler var

Bölüm 1 Kutuda neler var TomTom RIDER 2 Bölüm 1 Kutuda neler var Kutuda neler var a TomTom RIDER'nuz 1. Dokunmatik ekran 2. Açma/Kapama düğmesi 3. Yükleme istasyonu konektörü 4. Bellek kartı (SD kart) yuvası 5. USB konektörü 6.

Detaylı

Harita üzerindeki metin ve semboller Aracın mevcut konumu + Seyahat planını açmak için basılacak nokta. Harita ölçeği

Harita üzerindeki metin ve semboller Aracın mevcut konumu + Seyahat planını açmak için basılacak nokta. Harita ölçeği WEB EDITION SENSUS NAVIGATION Harita üzerindeki metin ve semboller Aracın mevcut konumu + Seyahat planını açmak için basılacak nokta Harita ölçeği Seyahat planının yönlendirme noktalarını içeren liste

Detaylı

Kullanıcı El Kitabı NAVIGON 2100 2110. Türkçe

Kullanıcı El Kitabı NAVIGON 2100 2110. Türkçe Kullanıcı El Kitabı NAVIGON 2100 2110 Türkçe Ağustos 2007 Üzerinde çarpı işareti bulunan çöp kutusu, Avrupa Birliği dahilinde bir ürünün kullanım süresi sona erdiğinde ayrı bir ürün kutusuna atılması gerektiği

Detaylı

DYNAFLEET ONLINE Sürüm Mayıs 2013

DYNAFLEET ONLINE Sürüm Mayıs 2013 DYNAFLEET ONLINE Sürüm Mayıs 2013 Tanıştırma Tanıştırma Dynafleet Online Yardım Hakkında Web Yardımı olarak da anılan Dynafleet Online'daki online yardım, herhangi bir platformdan bağımsız HTML tabanlı

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

KP500 Kullanıcı Kılavuzu

KP500 Kullanıcı Kılavuzu KP500 Kullancı Kılavuzu www.lgmobile.com P/N : MMBB0307421 (1.0) W ELECTRONICS INC. KP500 Kullanıcı Kılavuzu T Ü R K Ç E ENGLISH Bluetooth QD ID B014534 Bu kılavuzdaki bazı kısımlar telefonun veya hizmet

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v P/NO : MMBB0369520 (1.0) G www.lgmobile.com Bluetooth QD ID B016193 En son dijital mobil iletişim teknolojisi ile çalışmak üzere

Detaylı

GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu www.goldmaster.com.tr 1 İÇİNDEKİLER 1. Güvenlik Bilgisi...5 2. Görünüm. 8 3.Kullanmadan Önce.10 SIM Kartın Takılması... 10 Hafıza Kartının TakılmasıHata!

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Kullanım kılavuzu Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı şarj etme...10 Temel konuları

Detaylı

T Ü R K Ç E E N G L I S H

T Ü R K Ç E E N G L I S H BL40 Kullanıcı Kılavuzu P/N : MMBB0352260 (1.0) G BL40 Kullanıcı Kılavuzu T Ü R K Ç E E N G L I S H WiFi (WLAN) Bu cihaz, harmonik olmayan frekans kullanır ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanılması amaçlanmıştır.

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Nüvi 30/40/50 kullanım kılavuzu

Nüvi 30/40/50 kullanım kılavuzu Nüvi 30/40/50 kullanım kılavuzu 2011 Garmin Ltd. veya yan kuruluşları Bütün hakkı saklıdır. Burada açıkça belirtilenlerin dışında, bu kılavuzun hiçbir kısmı her hangi bir nedenle Garmin şirketinin önceden

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz NAVIGON VOLKSWAGEN MAPS AND MORE http://tr.yourpdfguides.com/dref/4351348

Kullanım kılavuzunuz NAVIGON VOLKSWAGEN MAPS AND MORE http://tr.yourpdfguides.com/dref/4351348 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya NAVIGON VOLKSWAGEN MAPS AND MORE için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki NAVIGON VOLKSWAGEN MAPS AND MORE tüm sorularınızı (bilgi, özellikler,

Detaylı