EGE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK AÇILIŞ ETKİNLERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EGE ÜNİVERSİTESİ 2010 2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK AÇILIŞ ETKİNLERİ"

Transkript

1 PANELİSTLER: EGE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK AÇILIŞ ETKİNLERİ PANEL - 1 YENİ NESİL ÜNİVERSİTELER VE TOPLUM PROF. DR. BANU ONARAL Drexel Üniversitesi, Biyomedikal Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr Banu Onaral, Drexel Üniversitesi nde Biyomedikal ve Elektrik Mühendisliği bölümlerinde H.H. Sun Profesör dür. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü nde, 1973 te lisans ve 1974 te yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak, 1978 yılında Pennsylvania üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği nden Ph.D. unvanını almış ve 1981 yılında Drexel Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği ile Biyomedikal Mühendisliği ve Bilim Enstitüsüne katılmıştır den beri Biyomedikal Bilim ve Sağlık Sistemleri okulunun kurucu direktörü olarak hizmet vermektedir. Kompleks sistemler üzerine Bilişim mühendisliği ile ultra ses ve optik üzerine biyomedikal sinyal işleme konularında araştırma ve eğitim çalışmalarına ağırlık vermiştir. Biyomedikal sinyal ve sistemler üzerine çok sayıda yayına sahiptir. Ulusal Bilim Vakfı(NSF), Ulusal Sağlık Enstitüsü(NIH), Deniz Kuvvetleri Araştırma Ofisi(ONR), DARPA ve İç Güvenlik Departmanı(DHS) tarafından desteklenen araştırma ve geliştirme projelerinde liderlik yapmıştır. Birçok öğrencinin eğitiminde danışmanlık yapmıştır ve 1990 yılında Drexel Üniversitesi Lindback Fark yaratan eğitim ödülü, EDUCOM En iyi eğitim yazılımı ödülü ve NSF Fakülte Başarı ödülü de dahil olmak üzere birçok fakülte mükemmeliyet ödüllünün sahibi olmuştur. Dr.Onaral, Drexel üniversitesinde geliştirilen biyomedikal teknolojilerin hızla ticarileştirilmesine yönelik olarak gerçekleştirdiği translasyonel araştırma çabaları Biyomedikal Teknolojilerde Translasyonel Araştırma programının oluşması ile sonuçlanmıştır. Bu girişim, akademik dünyadaki teknoloji üreticiler ile girişimcilerin, bölgesel ekonomi geliştirme ajanslarının, yerel yatırımcıların ve diğer paydaşların bir araya gelmesini sağlamıştır. Dr. Banu Onural liderliğindeki bu program Coulter Transyonel Araştırma Ortaklığı ödülünü almıştır. Dr. Banu Onaral, IEEE Medikal ve Biyoloji Mühendislik Topluluğu, AAAS ve Medikal ve Biyoloji Mühendisliği Amerikan Enstitüsü (AIMBE), Türk Amerikan Bilim adamları derneği (TASSA) aktif üyesidir ve dönem başkanlıklarını yürütmüştür.

2 PROF. DR. ABDULLAH ATALAR Bilkent Üniversitesi Rektörü, TÜBA Üyesi Abdullah Atalar Gaziantep te doğdu yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden lisans, 1976 ve 1978 de ABD de Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı de Orta Doğu Teknik Üniversitesinde asistan profesör olarak göreve başladı da kurulan Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı ve Doçent olarak görev aldı yılında profesörlüğe yükseltildi yılında Stanford Üniversitesinde misafir profesör olarak çalıştı. TÜBİTAK ın 1982 Teşvik, 1994 Bilim ödüllerini aldı. IEEE nin Fellow, Türkiye Bilimler Akademisi nin de asil üyeliğine seçildi. 17 uluslararası patenti, 70 bilimsel makalesi, 90 konferans bildirisi bulunmaktadır. Bilkent Üniversitesi Rektörü ve TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi olarak görev yapmakta, mikro mekanik sistemler ve RF yükselteçler konularında çalışmalarını sürdürmektedir. PROF. DR. A. HAMİT SERBEST Çukurova Üniversitesi, Adana ÜSAM Koordinatörü, MÜDEK Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu Başkanı İTÜ Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü nden 1975 yılında Lisans, 1977 de Yüksek Lisans ve 1982 de Doktor unvanı aldı yılında doçent, 1991 yılında da profesörlüğe yükseltildi. Nisan 1987 de Ç.Ü. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü nün Kurucu Bölüm Başkanlığını, 1994 te Endüstriyel ve Tıbbi Elektronik Uygulama ve Araştırma Merkezi nin Kurucu Müdürlüğünü, 2000 yılında TÜBİTAK Adana Üniversite Sanayi Ortak Araştırma Merkezi Kurucu Müdürlüğünü yaptı. Alman Uzay ve Havacılık Araştırma Kurumu Yüksek Frekans Enstitüsünde 1988 yılında TÜBİTAK bursu ile, arasında Alexander von Humbolt Vakfı Araştırma Bursu ile Misafir Araştırıcı ve arasında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, Uzay Teknolojileri Bölümü, Mikrodalga Uzaktan Algılama Çalışma Grubunda Proje Yürütücüsü olarak çalıştı. Ç.Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi nde arasında Dekan Yardımcısı, yıllarında da Dekan olarak görev yaptı yılları arasında TÜBİTAK Vizyon 2023 Teknoloji Öngörüsü Projesi Eğitim ve İnsan Kaynakları Grubu Koordinatörü ve yılları arasında da üniversite-sanayi işbirliği konularında TÜBİTAK Başkan Danışmanı olarak çalıştı Halen Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesidir. Ayrıca; Adana ÜSAM (Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi) Genel Koordinatörü, Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu Yürütme Kurulu Başkanı, URSI (International Union of Radio Science) Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı, MÜDEK (Mühendislik Değerlendirme Kurulu) Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu Başkanı, Adana Güç Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Adana Fikir Platformu E-Dergisi Yayın Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

3 PANELİSTLER: PANEL - 2 ÜLKEMİZDE İNOVASYON NEDEN GECİKİYOR PROF. DR. HABİP ASAN Türk Patent Enstitüsü Başkanı 1964 Yılında Trabzon da doğdu Yılında Kabataş Erkek Lisesini bitirdi yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü nden mezun oldu yılları arasında Texas Tech Üniversitesi nde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne yardımcı doçent olarak atandı yılında doçent oldu yılları arasında Dubai de bulunan Ajman University of Science and Technology de öğretim üyesi olarak görev yaptı yılında KTÜ Makine Mühendisliği bölümüne profesör olarak atandı. Aralık 2007 de Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığına, Ekim 2008 de Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı. Kasım 2009 da Avrupa Patent Akademisi İdari Kurul Başkan Yardımcılığına seçildi. Prof. Dr. Habip ASAN evli ve üç çocuk babasıdır. PROF.DR.EMİN KANSU Hacettepe Üniversitesi, TÜBA Üyesi Dr. Kansu, 1970 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi nden İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü ile mezun oldu yılları arasında New Jersey Medical College da Dahiliye Internliği, yılları arasında Thomas Jefferson Üniversitesi nde İç Hastalıkları uzmanlığı, Hematoloji ve İmmünoloji yandal uzmanlığı, klinik ve araştırma eğitimlerini tamamlayarak 1980 yılında Hacettepe Tıp Fakültesine dönmüştür. Aynı yıl Doçent ve 1988 yılında Profesör olan Dr. Kansu, 1982 yılından beri H.Ü. Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı ve 2009 yılından beri H.Ü.Onkoloji Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır. Dr. Kansu, yılları arasında YÖK üyeliği yapmış ve 1995 yılında TÜBA Asli üyesi olmuştur. Dr. Kansu, yılları arasında University of Washington-Fred Hutchinson Kanser Merkezi nde Stem Hücre Naklinden Sonra İzlenen Geç Komplikasyonlar ve Kronik Graft-versus-Host Hastalığı konularında çalışmıştır. Seattle dönüşü, 2001 yılından sonra H.Ü. Onkoloji Enstitüsünde Hematopoietik Stem Hücre Nakli Ünitesi ni kurmuştur. Dr. Kansu, TÜBİTAK Teşvik Ödülü, Eczacıbaşı Bilim Ödülü, Sedat Simavi-Sağlık Bilimleri Ödülü, Hacettepe Üniversitesi Bilim Üstün Başarı Ödülü ve 1997 yılında TÜBİTAK Bilim Ödülü nü almıştır.

4 Dr.Kansu, 2005 yılından beri A.B.Devletleri Philadelphia da Thomas Jefferson Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bölümünde Adjunct Professor kadrosunda bulunmaktadır. Dr.Kansu, halen International Society of Hematology (ISH) European and African Division Vice-President ı olarak görev yapmaktadır. Kendisi Hematology ve International Journal of Hematology dergilerinin Editorial Board ve 12 tıp dergisinde Board üyeliği yapmaktadır. Dr.Kansu nun araştırma alanları Kök Hücre Biyolojisi ve Kinetiği, Hematopoietik Kök Hücre Transplantasyonu, Lösemiler, Graft-versus-Host Hastalığı, Araştırma ve Yayın Etiğidir. Bu konularda 190 ı aşkın bilimsel yayını ve 3200 in üzerinde sitasyonu mevcuttur. JAN NAHUM CEO, Hexagon Danışmanlık ve Tic. A.Ş Ankara doğumlu Jan Nahum eğitimini İstanbul Robert Kolej ve Londra Royal College of Art da tamamladı. Sırasıyla Otosan da Proje mühendisi,koç Ar-ge de Müdür,Otokar da Genel Müdür, Tofaş da CEO, Fiat Oto İtalya da Uluslararası iş geliştirme başkanı, Petrol Ofis inde CEO görevlerini ifa etti yılından beri kendi kurduğu Heksagon Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve üç çocuk babası olan Nahum un uzmanlık alanları otomotiv,dizayn,endüstri mühendisliği ve enerjidir. PANEL - 3 YENİLİKÇİ VE GİRİŞİMCİ MEZUNLAR İÇİN ÜNİVERSİTELER PANELİSTLER: PROF. DR. HASAN MANDAL Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Küresel Mühendislik Dekanları Konseyi (GEDC) Başkanı 1965 yılında Eskişehir'de doğan Hasan Mandal, ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Yunusemre İlkokulu, Devrim (Atatürk) Ortaokulu ve Motor Meslek Lisesi nde tamamladı yılında ODTÜ, Metalurji Mühendisliği Bölümü nden Lisans derecesini, 1992 de Newcastle Üniversitesi nden Doktora unvanını alan Dr. Mandal, yıllarında Newcastle Üniversitesinde araştırma asistanı ve yılları arasında Alexander von Humboldt Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile Karlsruhe Üniversitesinde misafir araştırmacı olarak çalıştı yılında Anadolu Üniversitesi, Seramik Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı da Doçent, 2001 de Profesör unvanını aldı.

5 Dr. Mandal, 1996 yılı ODTÜ Prof.Dr. Mustafa N.Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, Araştırma ve Teşvik; 1998 yılı TÜBİTAK, Teşvik; 2000 yılı İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri; 2000 yılı Anadolu Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji; 2000 yılı ODTÜ Prof.Dr. Mustafa N.Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, Teknoloji Teşvik; 2002 yılı TÜBA, Seçkin Genç Bilimci; 2003 yılı Eskişehir Anadolu ve Gaziosmanpaşa Rotary Kulüpleri, Meslekte Üstün Başarı; 2003 yılı Eskişehir Sanayi Odası, Teknoloji Geliştirme, 2004 yılı Seramik Federasyonu Onur, 2004 yılı ODTÜ Prof.Dr. Mustafa N.Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, Bilim Ödülü, TOYP 2005 yılı (Türkiye nin En Başarılı On Genci Yarışması) Fen ve Teknik Gelişme Ödülü, 2005 yılı European Ceramic Society, Stuijts Award, Portoroz-Slovenia, 2005 yılı TÜBİTAK, Bilim Ödülü, 2006 yılı Çağdaş Gazeteciler Derneği, Bilim Ödülü, 2006 yılı Elginkan Vakfı, Teknoloji Ödülü, 2006 yılı Popüler Bilim, Odunpazarı Lions Kulübü, Bilim Dalında, Zirvedekiler 2007 ve 2009 yılı Çin Seramik Derneği Ödüllerine layık görüldü üyeye sahip Avrupa Seramik Derneği nde Daimi Yönetim Kurulu ve Konsey Üyelikleri, Avrupa Seramik Derneği Dönem Başkanlığı, Türk Seramik Derneğinde Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyelikleri, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Prof. Mandal, merkezi Amerika da bulunan Dünya İnovasyon Vakfına (WIF) danışmanlık görevleri yapmaktadır. Prof. Mandal ın 55 i SCI kapsamındaki dergilerde yayınlanmış 100 eseri bulunmaktadır bu eserlerine 650 den fazla atıfta bulunulmuş olup h faktörü 15'dir. Kendisinin 3 adet uluslararası kapsamda patenti bulunmakta olup SCI Index kapsamındaki Silicate Industriels, Key Engineering Materials dergilerinin Editörler Kurullarında yer almaktadır. TÜBİTAK-MAG (Mühendislik Araştırma Grubu) Yürütme Kurulu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) Yönetim Kurulu üyelikleri görevlerinde bulunan Prof. Mandal yıllarında Anadolu Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı görevini ve yıllarında Türkiye ve KKTC deki tüm Mühendislik ve Mühendislik-Mimarlık Fakültelerinin Dekanlarından oluşan Mühendislik Dekanları Konseyi nin en üst temsiliyeti olan Genel Sekreteri olarak görevini yaptı. Halen Anadolu Üniversitesinde Araştırma, Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Planlamadan sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.. Prof. Mandal Ekim-2009 den itibaren de bir yıl süre ile Dünya Mühendislik Dekanları Konseyinin (GEDC) Başkanı ve International Federation of Engineering Education Societies (IFEES) in 1. Başkan Yardımcısı, Avrupa da kıtasını temsilen Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Prof. Mandal, Bolonya Uzmanlığı; Ulusal Yeterlilikler Çalışma Grubu Üyeliği, Anadolu Üniversitesi, Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyon Üyeliği; Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi ATAP A.Ş. nin Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye nin Üniversite-Sanayi İşbirliğinde başarı öyküsü olan Seramik Araştırma Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. Ayrıca Teknoloji Geliştirme Bölgesinde, Üniversiteden diğer 3 öğretim üyesi ile birlikte kurulan MDA İleri Teknoloji Seramikleri Ltd. şirketinin kurucu üyesidir. Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Hasan Mandal, İngilizce ve Almanca dillerini bilmektedir.

6 HÜSNÜ ÖZYEĞİN Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı 1945'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Koleji'nden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendisliği lisans derecesi ve 1969 da Harvard Business School dan master derecesi aldı tarihleri arasında Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, de Pamukbank T.A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, tarihleri arasında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Ekim 1987 de Finansbank A.Ş. yi kurdu den itibaren Finansbank'ta Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Hüsnü M. Özyeğin aynı zamanda Fiba Holding A.Ş., Credit Europe Bank - İsviçre, Credit Europe Bank - Hollanda, Credit Europe Bank - Rusya ve Credit Europe Bank - Ukrayna Yönetim Kurulu Başkanıdır. Fiba Holding A.Ş. finansal hizmetler, turizm, perakende ve gayrimenkul geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Hüsnü M. Özyeğin aynı zamanda Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Harvard Business School Dekan Danışma Kurulu Üyesidir. PROF. DR. İLHAN TEKELİ ODTÜ Emekli Öğretim Üyesi, TÜBA Şeref Üyesi 1960'da, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1964'te, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde, Şehir ve Bölge Planlamacılığı alanında; 1966'da Pennsylvania Üniversitesi'nde Science in City and Regional Planning konusunda yüksek lisansını tamamladı.1968'de İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Şehir Planlamacılığı konusunda doktora yaptı.1970'den bu yana, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde Şehir ve Bölge Planlamacılığı Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmıştır. Yurtdışındaki çeşitli üniversitelerde konuk profesör olarak ders veren Tekeli, birçok belediyede ve kuruluşta danışma kurulu üyeliği de yapmıştır. Tarih Vakfı'nın kurucusu ve başkanı olmasının yanı sıra, World Academy for Local Government and Democracy (Yerel Yönetim ve Demokrasi için Dünya Akademisi)'de İcra Heyeti'nin kurucusu ve üyesi olmuştur.1964'ten bu yana, şehir ve bölge planlamacılığı, planlama teorisi, makro coğrafya, göç coğrafyası ve politik davranış, Türkiye'deki yerel yönetimlerin teorisi ve tarihi, kentleşme ve kentsel politika, ekonomi politikası, Türkiye'nin ekonomi tarihi, kent ve toplum tarihi gibi alanlarda yayımlanmış pek çok eseri vardır. Değişik dillerde, elliden fazla kitabı, dört yüzden fazla makalesi ve konferans tebliği bulunan Tekeli, Sosyal Bilimler alanında birçok ödül kazanmıştır.

Cansen BaĢaran-Symes (BaĢkan)

Cansen BaĢaran-Symes (BaĢkan) 2015-2016 YÖNETĠM KURULU ASĠL Cansen BaĢaran-Symes (BaĢkan) İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi nden mezun olduktan sonra 1981 yılında Türkiye de faaliyetlerine başlayan Pricewaterhouse un (PW) kuruluş

Detaylı

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ Hüsnü Özyeğin- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI 1944'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Akademiden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendiliği ve 1969

Detaylı

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi KONUŞMACILARIN ÖZGEÇMİŞLERİ: Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi Scott Barry Kaufman zeka, yaratıcılık, kişilik gelişimi alanlarında uzmanlaşmış bilişsel

Detaylı

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen Alev (Barutçu) Öztürk 1979 Sainte Pulcherie,1982 Notre Dame de Sion mezunudur. Yüksek öğrenimine Boğaziçi İşletme Fakültesi'nde devam etmiş, 1987 yılında mezuniyet sonrası Yapı ve Kredi Bankası, Tekstilbank

Detaylı

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ 1 Ali SABANCI / Pegasus Hava Yolları, Yönetim Kurulu BaĢkanı TOBB Genç GiriĢimciler Kurulu BaĢkanı 1969 yılında Adana da doğdu. 1987-1991 yılları arasında ABD Tufts Üniversitesi

Detaylı

Meslekte 40 Y Meslekte 40 ı Y lın ılını Doldura Doldur n Üye an Üy leri elerimiz miz (1969-2009) (1969-2009) Sıtkı Abay Cemal Abbasoğlu

Meslekte 40 Y Meslekte 40 ı Y lın ılını Doldura Doldur n Üye an Üy leri elerimiz miz (1969-2009) (1969-2009) Sıtkı Abay Cemal Abbasoğlu Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1969-2009) Sıtkı Abay 1945 yılında Sivas ta doğdu. 1969 da İTÜ İnşaat Fakültesi nden mezun oldu. 1991 yılına kadar özel bir inşaat firmasında çalıştıktan sonra proje

Detaylı

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor!

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Her biri 7 haftalık, iki bölümden oluşan ve tamamı 14 hafta sürecek Fütürizm

Detaylı

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1970-2010) Fehmi Akbal 1970 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü nden mezun oldu. 1972-1976 yılları arasında Kağıthane

Detaylı

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ Arda Türkmen ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ 1975 İstanbul doğumlu Arda Türkmen, 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden

Detaylı

YEŞİL BİNALAR ZİRVESİ

YEŞİL BİNALAR ZİRVESİ ULUSLARARASI YEŞİL BİNALAR ZİRVESİ 20-21 Şubat 2012 Swissotel the Bosphorus, İSTANBUL 20 Şubat, Pazartesi Açılış Konuşmaları Haluk Sur Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Başkanı Çevre Dostu Yeşil Binalar

Detaylı

Dr. Önder ULUYOL Max-Planck-Institut für Kohlenforschung Mülheim an der Ruhr, Almanya tueysuez@kofo.mpg.de

Dr. Önder ULUYOL Max-Planck-Institut für Kohlenforschung Mülheim an der Ruhr, Almanya tueysuez@kofo.mpg.de Dr. Harun TÜYSÜZ Dr. Önder ULUYOL Max-Planck-Institut für Kohlenforschung Mülheim an der Ruhr, Almanya tueysuez@kofo.mpg.de Honeywell International, Department of Aeronautics Cary, NC, ABD onderu@gmail.com

Detaylı

. ye 7DAVETLİSİNİZ...

. ye 7DAVETLİSİNİZ... 7 14 X-14 2 6. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması nı başarıyla geride bıraktık.... ye 7DAVETLİSİNİZ... Son yıllarda teknolojinin ev, ofis ve mutfak-banyo ortamlarına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme

Detaylı

Tuncay Özilhan (Başkan)

Tuncay Özilhan (Başkan) TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı: Tuncay Özilhan (Başkan) 1947 yılında Kayseri de doğan Tuncay Özilhan, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ni bitirdikten sonra

Detaylı

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz TMH Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1968-2008) Alp Acar 1947 yılında doğdu. 1968 yılında lisans, 1970 yılında yüksek lisans eğitimini ODTÜ de tamamladı. 1968

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı

Prof. Dr. E. Ahmet Tonak - EKONOMİ Yeni Ortam Asyalı ASPAVA - TİYATRO Osmantan Erkır/ TV Prodüktörü Mutlunur Lafçı/ Oyuncu Sinan Mutlu/ Oyuncu

Prof. Dr. E. Ahmet Tonak - EKONOMİ Yeni Ortam Asyalı ASPAVA - TİYATRO Osmantan Erkır/ TV Prodüktörü Mutlunur Lafçı/ Oyuncu Sinan Mutlu/ Oyuncu Prof. Dr. E. Ahmet Tonak - EKONOMİ 1951 İstanbul doğumlu olan E. Ahmet Tonak, 1972 de İTÜ den makine mühendisi olarak mezun oldu. 1972-73 döneminde Yeni Ortam gazetesinde ve Asyalı dergisinde çalıştı.1973

Detaylı

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB) Atatürk Bulvarı 221 Kavaklıdere, Ankara/TÜRKİYE Tel: 0312 427 50 39-427 23 02 Faks: 0312 427

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB) Atatürk Bulvarı 221 Kavaklıdere, Ankara/TÜRKİYE Tel: 0312 427 50 39-427 23 02 Faks: 0312 427 TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB) Atatürk Bulvarı 221 Kavaklıdere, Ankara/TÜRKİYE Tel: 0312 427 50 39-427 23 02 Faks: 0312 427 74 83-427 40 24 www.tubitak.gov.tr/uidb Temmuz 2012 2012

Detaylı

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1971-2011) Dr. İsmail Hakkı Acar 1947 yılında İstanbul da doğdu. 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi nden mezun oldu. 1973-1975 yılları arasında

Detaylı

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması 31 EKIM 1 KASIM 2013, KEMPINSKI DOME, BELEK - ANTALYA Zirve İş Ortakları Destekleyen Kuruluşlar ETKİNLİK PROGRAMI

Detaylı

Kasım KUTLU. Kasım Kutlu Genel Müdür (Makine Mühendisi)

Kasım KUTLU. Kasım Kutlu Genel Müdür (Makine Mühendisi) Kasım KUTLU Kasım Kutlu Genel Müdür (Makine Mühendisi) Kasım KUTLU, 01.03.1957 tarihinde Rize, Güneysu da doğdu. 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi nde Makine Mühendisliği bölümünden

Detaylı

İTÜ Ailesi ile birlikte, çalışarak ve üreterek...

İTÜ Ailesi ile birlikte, çalışarak ve üreterek... İTÜ Ailesi ile birlikte, çalışarak ve üreterek... Bilim disiplinine bağlı, özgür ve özgün düşünebilen, Eğitimde yeniliğe ve kaliteye önem veren, Uluslararası düzeyde tanınan bir araştırmacı, Öğrenciler

Detaylı

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. SERMAYE PİYASASI KURULU SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞİNE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.04.2012 30.06.2012 ARA DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

07 NİSAN 15 ENERJİ ÇALIŞTAYI. 26 Ocak 2015, İSTANBUL. Sonuç Raporu

07 NİSAN 15 ENERJİ ÇALIŞTAYI. 26 Ocak 2015, İSTANBUL. Sonuç Raporu 07 NİSAN 15 ENERJİ ÇALIŞTAYI 26 Ocak 2015, İSTANBUL Sonuç Raporu Yardımcı Doçent Doktor Filiz Katman lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat (İngilizce) bölümü, yüksek lisans

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013 Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli

Detaylı

ÜST YÖNETİM Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı, Murat Uluğ, Finans Direktörü,

ÜST YÖNETİM Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı, Murat Uluğ, Finans Direktörü, ÜST YÖNETİM Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı, 1997 yılında TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. 1977 yılında Karadeniz Teknik

Detaylı

DR. T. FİKRET YÜCEL ÖDÜL PROGRAMI

DR. T. FİKRET YÜCEL ÖDÜL PROGRAMI 2015 Dr. T. Fikret Yücel 1928 yılında Köyceğiz de (Muğla) doğan Fikret Yücel, 1950 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesinden Yüksek Elektrik Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1965

Detaylı

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU FAALİYET RAPORU 2013 TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU İçindekiler 04 Finansal Göstergeler 06 Özetle Faaliyetler 12 Ortaklarımıza 16 Yönetim Kurulu 18 Üst Yönetim 20 Trakya Cam

Detaylı

TOBB yayınlarına tam metin ve ücretsiz olarak internetten ulaşabilirsiniz.

TOBB yayınlarına tam metin ve ücretsiz olarak internetten ulaşabilirsiniz. TOBB Yayın No : 2014/222 TOBB yayın için ayrıntılı bilgi Yayın Müdürlüğünden alınabilir. Tel : 0.312 218 20 00 Faks : 0.312 218 20 64 İnternet : www.tobb.org.tr TOBB yayınlarına tam metin ve ücretsiz olarak

Detaylı

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT

Detaylı