Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi"

Transkript

1 Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Ankara Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Dostu Şehir Birimi tarafından resmî- özel Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik bir fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. Gerekçeler ve Dayanak: 1739 sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Kurumları Eğitim ve Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği; Değerlerimiz: 1- Demokrasi ve İnsan Haklarını yaşam biçimine dönüştürmek; 2- Yüce bir değer olan insan olarak güler yüzlü, paylaşımcı ve anlayışlı bireyler yetiştirmek; 3- Sevgi ve saygıya dayalı iletişim kurulmasını sağlamaktır; 4- Ulusal ve Uluslararası kültürel mirası koruma ve sürdürülebilirliği kazandırmak; 5- Kuşaklararası iletişim ve etkileşim kurabilmelerini sağlamak; 6- Yaşamın iyileştirilmesi ve korunmasında sorumluluk alabilecek bireyler yetiştirmek. Ankara da Çocuk Olmak: Ankara da çocuk olmak; Kuğulu Park ta kuğuları seyretmek, bayramlarda coşku dolu şiirler okumak, Güvenpark ta güvercinlere yem atmak, Sakarya Caddesi ndeki çiçekçilerden çiçek almak, Gençlik Parkı nda gidip eğlenmek, çiçeklerle Anıtkabir e gitmek, seğmenleri izlemek, Hamaönü nde dondurmalı koz helva yemektir. Eymir de bisiklete binmek, Gölbaşı nda piknik yapmak, Kale de eğlenmek, Beypazarı nda tarihi evleri görmek, Atatürk Orman Çiftliği nin enfes dondurmasını yemek, Botanik, Seğmenler ve Dikmen Vadisi nin huzur dolu yemyeşil çimenlerinde koşturarak masmavi gök kubbede uçurtmalar uçurmaktır. Her baharda çiçek çiçek açıp coşkuyla oyunlar oynamak, Kızılcahamam ormanlarında yürüyüşe çıkıp mantar toplamak, Nallıhan da kuşları, Tuz Gölü nde gün batımını izlemek, leziz Ankara yemeklerinden yemek, sabahları okula yetişme endişesiyle servislere koşuşturmak, düğünlerde halaylar çekmek, Konur sokakta simitle çay içmektir. Elmadağ da buz tutmuş yokuşlardan aşağılara süzülerek kayıp kardan adam yapıp kartopu oynamak, Tunalı yı, Cinnah ı, 7. Cadde yi gezmektir Ankara da çocuk olmak. Bazen de simit- elma şekeri satmak, Çubuk ta turşu kurmak, Kalecik te üzüm bağlarında koşuşturmak, Polatlı da anıtları ziyaret etmektir. Kısacası Ankara da Çocuk Olmak; kenti ve kırsal yaşamı bir arada doyasıya yaşamaktır. Size düşen ise tüm bunları ve daha aklınıza gelen birçok an ı vizörünüzde dondurup anı larda ölümsüzleştirmektir.

2 Yarışmanın Amacı: 1- Bu yarışma ile Ankara daki çocukların yaşadığımız kentimizi kendi bakışlarıyla tanınmasını sağlayarak çevre, kent ve kültürel miras konularındaki farkındalıklarını artırmak; 2- Bu alanda çaba gösteren öğrencilerimizi destekleyerek teşvik etmek; görsel sanatlar alanında son yıllarda hızla gelişim göstererek yaşamımıza giren fotoğraf sanatı dalının eğitim kurumlarında yaygınlaşmasını desteklemek ve bakış açısını geliştirip vurgulayarak teknoloji çağının yakalanmasını sağlamak; 3- Araştırma bilincini kazandırıp bakmayı ve görmeyi öğretmek; 4- Ankara Çocuk Dostu Şehir Projesi adına Çocuk hakları ve Çocuk katılımı konusunda duyarlı bir kitle oluşturmak amaçlanmıştır. Yarışmanın Bölümleri: Yarışma, iki kategoride düzenlenmektedir: 1- Ortaokul öğrencilerine ait Sayısal Renkli fotoğraflar > OR; 2- Lise öğrencilerine ait Sayısal Renkli fotoğraflar > LR. Katılım Koşulları: 1. Yarışmaya Ankara da bulunan ortaokul ve lise öğrencilerinin görüntülediği; Ankara ve ilçelerinde (son iki yıl içerisinde/ ) çekilmiş renkli fotoğraflar katılacaktır. 2. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu ve katılım koşullarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. 3. Her katılımcı yarışmaya en fazla 2 (iki) adet fotoğraf ile katılabilir. Gönderilen eserlerin özgün olması, daha önce herhangi bir yarışmada ödül ve sergileme almamış olması gerekir. 4. Katılımcı öğrenciler, yarışmaya sadece aşağıdaki adrese yüklenecek Sayısal (dijital) Renkli fotoğraf/fotoğraflar ile katılacaktır. Baskı fotoğraf, e-posta ya da başkaca yollarla gönderilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir. 5. Eserlerde ışık gölge müdahalesi dışında dijital müdahale olmayacaktır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez; katılanlar değerlendirme dışında tutulur. 6. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserler Ankara Valiliği Çocuk Dostu Şehir Birimi tarafından basılı malzemelerde (afiş, broşür, kitap ya da internet ortamında) sanatçının adını belirterek kullanacaktır. Kullanılan ve sergilenen fotoğraflar için eser sahibine ödül bedelleri dışında ayrıca telif hakkı ödenmeyecektir. 7. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

3 8. Yarışma sonucunda, seçici kurul bir fotoğrafı herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte, anılan bu fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eşzamanlı, yapılan herhangi bir yarışmada ödül veya sergileme almış olduğunun ortaya çıkması durumunda hakkında kural ihlali işlemi uygulanır; alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz. 9. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır. 10. Kural ihlali yapan kişilerin TFSF onaylı yarışmalara katılımı, TFSF Yarışma İlkeleri gereğince 1 (bir) yıl süre ile kısıtlanır. Daha önce kural ihlali cezası almış olan katılımcıların ikinci defa kural ihlali yapması durumunda TFSF onaylı yarışmalara katılımı, TFSF Yarışma İlkeleri gereğince süresiz olarak kısıtlanır. 11. Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler yarışma sonunda sergilenecektir. Yarışma sonunda ödül alan ve sergilemeye değer görülen eserler katalog olarak da basılabilecektir. 12. Katılımcılara sergi ve katalog için ayrıca telif ödenmeyecektir. 13. Eserlerinin özgün olduğuna, öğrencilerin kendileri tarafından görüntülendiğine ilişkin bilgileri içeren Başvuru Formu, öğrencinin veli/vasisi tarafından imzalanarak öğrencinin kayıtlı olduğu Okul Müdürlüğü ne teslim edilecektir. 14. Okul müdürlükleri bu Başvuru Formlarını bir liste ekinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edeceklerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri katılan okulların listeleri ve Başvuru Formlarını içeren eklerini tekrar listeleyerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne gönderecektir. 15. Yarışmanın değerlendirme aşamasında jüri hiçbir biçimde katılanların kimliğine ilişkin bilgi sahibi olamayacaktır. 16. Yarışma sonucu Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü nün ve TFSF nin adreslerinde duyurulacaktır. 17. Ayrıca ödül ve sergileme alan fotoğraflar Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü nün ve TFSF nin ve web sayfalarında yayınlanacak ve TFSF yayını Almanak 2015 te kurumumuza ayrılan sayfalarda yer alacaktır. 18. Yarışma ATO, PTT ve TFSF nin katkı ve desteği ile yapılmaktadır. 19. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılanlar şartnamenin tamamını kabul etmiş sayılır. Yapıtların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi: Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir. Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

4 İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb'tan az olmamalı, 4 Mb ı da geçmemelidir. Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. Alt çizgi ( _ ) kullanılabilir. Ülke kodu ve bölüm tanımlaması yapan karakter dışındaki tüm harfler küçük olmalıdır. İsimlendirme: 1. adım: Dosya adının ilk iki karakterine ülke kodu yazılmalıdır (Türkiye için TR ). 2. adım: Sonra eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır (Örneğin Ömer Eril Yılmaz için omery veya oeril veya oeyil gibi). 3. adım: Sonraki karakter bölümün baş harfi olmalıdır (Ortaokul öğrencileri için > OR, Lise öğrencileri için LR). 4. adım: Fotoğrafın sıra no su rakamla yazılmalı (1 den 2 ye kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ ). Sıra numarası Başvuru Formu ndaki sıra numarası ile aynı olmalıdır. 5. adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Fotoğrafın adı, Başvuru Formu ndaki eser adı ile aynı olmalıdır Örneğin ortaokul öğrencisi Ömer Eril Yılmaz ın Çınar Altı adlı 1 sıra no lu fotoğrafı için isimlendirme TRomeryOR1_cinar_alti.jpg veya Meydan adlı 2 no lu fotoğrafı için TRomeryOR2_meydan.jpg gibi Lise öğrencisi için aynı örnek TRomeryLR1_cinar_alti.jpg veya TRomeryLR2_meydan.jpg gibi düzenlenebilir. İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması durumunda adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır. Ödüller (Her kategori için):

5 Birinci İkinci Üçüncü Mansiyon Jüri Özel Ödülü Nikon d vr DSLR fotoğraf makinesi Nikon d vr DSLR fotoğraf makinesi Nikon d vr DSLR fotoğraf makinesi Nikon coolpix fotoğraf makinesi Nikon coolpix fotoğraf makinesi PTT Özel Ödülü TFSF Özel Ödülü Plaket + Temel Fotoğraf Bilgisi ve Almanak 2013 kitabı Yarışma Takvimi: Yarışmanın Başlama Tarihi : 16 Ocak 2015 Son Katılım Tarihi : 20 Mart 2015 Cuma saat (TSI) Değerlendirme Tarihi : 26 Mart 2015 Sonuç Bildirim Tarihi : 10 Nisan 2015 Sergi PTT Müzesi nde açılacak ödül töreni ve tarihi daha sonra duyurulacaktır. Yarışma Jürisi: 1. Ozan SAĞDIÇ Fotoğraf Sanatçısı 2. Göker MÜFTÜOĞLU Fotoğraf Sanatçısı 3. Ömer GEMİCİ Fotoğraf Sanatçısı 4. Gülçin UYSAL Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü 5. Çocuk Dostu Şehir Öğretmen Temsilcisi 6. Çocuk Dostu Şehir Öğrenci Temsilcisi 7. Çocuk Dostu Şehir Öğrenci Temsilcisi Jüri en az üç üye ile toplanacaktır. TFSF Temsilcisi: Necip EVLİCE Yarışma Sekreterliği: Pınar KIRANBAY / (Dahili 141)

6 Fotoğraf Yükleme Adresi: Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından TFSF 2015/015 numara ile onaylanmıştır. Yarışma sürecinde TFSF temsilcisi bulunacaktır. (2015/015)

7 Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Ankara da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Yarışması Başvuru Formu TC Vatandaşlık No : Adı Soyadı : Doğum Tarihi/Yeri : Ev Adresi : Telefon : GSM: E-posta adresi : Okulun Adı : Sınıf No : Sıra No Eser Adı Fotoğrafın Çekildiği Yer/ Yıl 1 2 Eser(ler)... tarafından görüntülenmiştir. Şartnamede bulunan tüm maddeleri kabul ediyorum. Yayınlarınızda isim ve eser adı kullanmak suretiyle kullanım hakkını verdiğimi peşinen kabul eder ve buna bağlı olarak, gerek Fikri ve Sınaî Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderilen eserim/eserlerim çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb gibi bilumum haklar için Ankara Valiliği ile Millî Eğitim Müdürlüğü ne izin/muvafakatname verdiğimi kabul ederim. Bu izni kesinlikle geri almayacağımı ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğimi veya bu izin/muvafakat name için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağımı beyan ederim. Tarih İsim İmza Onay Öğrenci Veli/Vasi Okul Müdürü Mühür

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir.

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir. KONU VE AMAÇ Yirmi iki yaşında olan yarışmamızın bu yıl ki konusunu "Geleneksel Türkiye" ana başlığı altında "İLKBAHAR VE İNSAN" olarak belirledik. Daha önceki yarışmalarımızda da belirttiğimiz gibi kaybolmaya

Detaylı

Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi

Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenmektedir Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR: ORTAK DEĞERLER, TEMEL

Detaylı

2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK

2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK 2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK İÇİNDEKİLER 1. YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI 2. YARIŞMANIN TÜRÜ ve ŞEKLİ 3. YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI 4. YARIŞMA SÜRECİ

Detaylı

AB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Yönergesi

AB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Yönergesi Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenmektedir AB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Yönergesi Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi AB ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR: ORTAK DEĞERLER,

Detaylı

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Çalışma Genel Müdürlüğü

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Çalışma Genel Müdürlüğü 1 İŞYERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ (MOBBİNG) KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KONUSU: İşyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişi ya da kişilere yönelik gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik

Detaylı

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 if TASARIM ÖDÜLLERİ if International Forum Design GmbH (bundan böyle if olarak anılacaktır) tarafından düzenlenmektedir. Katılım Koşulları if TASARIM ÖDÜLLERİ

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ SINIFLARI VE BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ FORMATÖR ÖĞRETMEN EL KİTABI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ SINIFLARI VE BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ FORMATÖR ÖĞRETMEN EL KİTABI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ SINIFLARI VE BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ FORMATÖR ÖĞRETMEN EL KİTABI AÇIKLAMA : Bu el kitabı, BİTEFO EL KİTABI PROJESİ uygulaması olarak ilk kez Ekim 2009 da basılmış

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2014 2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2014 2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 2014 2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK X. MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU ANKARA 2014 MEB Temel

Detaylı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete: 13.01.2005 / 25699 Tebliğler Dergisi: Şubat 2005/2569 Ek ve Değişiklikler: 1) 12.8.2005/25904 RG

Detaylı

E-posta : pyb@karacadag.org.tr İnternet Sitesi: http://www.karacadag.org.tr

E-posta : pyb@karacadag.org.tr İnternet Sitesi: http://www.karacadag.org.tr Karacadağ Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Adres : Selahattini Eyyubi Mah. Urfa Bulvarı No:15/A 21080 Bağlar / DİYARBAKIR Telefon : 0 (412) 237 12 16-17 Faks : 0 (412) 237 12 14 Şanlıurfa Yatırım

Detaylı

BIRLIKTE YAŞA BİRLİKTE ÖĞREN

BIRLIKTE YAŞA BİRLİKTE ÖĞREN BIRLIKTE YAŞA BİRLİKTE ÖĞREN Özel İzmir Amerikan Koleji Yatılı Bölüm El Kitabı 2015-2016 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 Özel İzmir Amerikan Koleji Yatılı Bölüm ünün Felsefesi ve Amaçları... 3 Misyon...

Detaylı

Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı

Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı Derneğin Adı ve Merkezi ÂİLE MECLİSİ DERNEĞİ TÜZÜĞÜ Madde 1- Derneğin Adı: "AİLE MECLİSİ DERNEĞİ TÜZÜĞÜ" dür. Derneğin kısa adı ÂİLEM&DER" dir. Derneğin MerkeziANKARA dır. Adres: GMK Bulvarı Onur Çarşısı

Detaylı

ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL )

ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL ) ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL ) GEZ GÖR ÖĞREN PROJESİ 1 ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL ) Bu çalışma Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Detaylı

www.alomaliye.com Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen; Bakanlık : İçişleri Bakanlığını, Bakan : İçişleri Bakanını,

www.alomaliye.com Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen; Bakanlık : İçişleri Bakanlığını, Bakan : İçişleri Bakanını, DERNEKLER YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde l - Bu Yönetmeliğin amacı; dernekler ile kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve bu Yönetmelik kapsamına giren vakıfların tabi

Detaylı

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı Avrasya Üniversitesi nin Erasmus ve diğer değişim

Detaylı

2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG)

2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG) 2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG) SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR 2014-İSG Mayıs Dönemi Sınavı 24 Mayıs 2014

Detaylı

Hakem Yönergesi - 2 -

Hakem Yönergesi - 2 - HAKEM YÖNERGESİ Hakem Yönergesi - 2 - İÇİNDEKİLER GENEL HÜKÜMLER 5 1. AMAÇ 5 2. KAPSAM 5 3. DAYANAK 5 4. TANIMLAR 5 HAKEM KURULLARI 6 5. MERKEZ HAKEM KURULU (MHK) 6 5.1. Kuruluşu 6 5.2. Kurul Üyelerinde

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ I. SATIN ALMANIN KONUSU Madde 1 - TARAFLAR Bu Şartnamede teklif isteyen taraf Elektrik Elektronik

Detaylı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel İlköğretim Kurumlarının

Detaylı

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi DenizBank A.Ş. nin (Bundan sonra Banka olarak anılacaktır) yurt içi ve dışı şubeleri ve Bankacılık Kanunu çerçevesinde şube sayılan birimlerinde, işbu Temel Bankacılık

Detaylı

SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI

SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI CIA Sertifikalı Ġç Denetçi CCSA CFSA CGAP Sertifikalı Özkontrol Değerlendirme Uzmanı Sertifikalı Mali Hizmetler Denetçisi Sertifikalı Kamu Denetçisi SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI Ġç Denetim Enstitüsü (IIA)

Detaylı

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi DenizBank A.Ş. nin (Bundan sonra Banka olarak anılacaktır) yurt içi ve dışı şubeleri ve Bankacılık Kanunu çerçevesinde şube sayılan birimlerinde, işbu Temel Bankacılık

Detaylı

MYS_SÖZ_003/03/22.04.2015 Sayfa 1 / 4

MYS_SÖZ_003/03/22.04.2015 Sayfa 1 / 4 Madde 1 : SÖZLEŞMENİN TARAFLARI VE TEBLİGAT ADRESLERİ İşbu Sözleşme aşağıda ad, unvan ve adresleri yazılı taraflar arasında tamamen kendi istek ve serbest iradeleri ile müzakere edilerek imzalanmıştır.

Detaylı

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6 Z İ N D E YA Ş A M EV G Ü Z E L L İ K S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K Z İ N D E YA Ş A M S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K AMWAY İŞ KURALLARI Z İ N D E YA Ş A M İçindekiler:

Detaylı

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ANAOKULU ÇALIŞMA VE İŞLEYİŞİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ANAOKULU ÇALIŞMA VE İŞLEYİŞİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ANAOKULU ÇALIŞMA VE İŞLEYİŞİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam Madde 1- (1) Bu Yönergenin amacı, Üniversitemiz personelinin

Detaylı

TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ

TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ TURK ELEKTRONİK PARA ve ÖDEME HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ SÜREKLİ ÖDEME İLİŞKİLERİ GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLAR ÇERÇEVE

Detaylı

T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak

T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı; bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle üniversite

Detaylı

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı