Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14 16 Kale Özgür Evler de Yaşam Başladı Kale Özgür Evler sakinleri yazı evlerinde geçiriyor. Kale Kilit markasının güvenlik konusundaki deneyimini ve gücünü emlak sektörüne taşıyan Kale Özgür Evler, m2 yeşil alan, geniş çocuk oyun parkları, 200 m2 açık yüzme havuzu ve doğal yapıya uygun seçilmiş bitki örtüsü ile tatil keyfini İstanbul a taşıyor. Ev sahibine içte ve dışta sağladığı güvenlik ile diğer konut projelerinden farklılaşan Kale Özgür Evler, m2 brüt inşaat alanı üzerine 2 blok 136 daireden oluşuyor. Normal kat köşe daireler 178 m2, normal kat orta daireler 160 m2, dubleks köşe daireler 281 m2, dubleks orta daireler ise, 300 m2 büyüklüğünde tasarlandı. Maket üzerinden değil yerleşime hazır olarak satışa sunulan Kale Özgür Evler de, 124 m2 ile 300 m2 arasında farklı büyüklükteki dairelerin fiyatları, TL TL fiyat aralığında değişiyor. Kale Özgür Evler, doğa ile iç içe, depreme karşı korkusuz bir hayat sunuyor... Kale Özgür Evler, m2 yeşil alan, geniş çocuk oyun parkları, modern arıtma ve filtreleme sistemlerinin kullanıldığı 200 m2 açık yüzme havuzu, kat erişimli kapalı otoparkı ve doğal yapıya uygun seçilmiş bitki örtüsü ile tatil keyfini ve huzurunu kente taşıyor. Tüm dairelerde kullanılan cam cephe konstrüksiyonu ev hayatı ile doğayı iç içe sunuyor. Kale Özgür Evler in, sakinlerine depreme karşı korkusuz bir hayat sunması için zemin etüdleri ve temel sistem seçimi en son deprem yönetmeliğine uygun olarak hazırlandı. İnşasında depreme karşı maksimum güvence sunan C30 sınıfı beton, temelde ise radye jeneral sistem kullanıldı. Kale Özgür Evler de birinci sınıf yaşam için tüm ayrıntılar düşünülerek, daire içlerinde klima, kombi, mutfaklarda full ankastre ürünler, banyolarda ise, banyo dolapları ile duşakabinler hazır şekilde yer almaktadır. Ayrıca daire içlerine kadar enerji verebilen jeneratör ve su depoları ile ihtiyaç anında gerekli olan her türlü konfor detayı sunulmaktadır. Son teknolojiden yararlanan kameralı güvenlik sistemleri, haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren özel güvenlik görevlileri, kontrollü site girişi, otomatik yangın söndürme sistemi, Kale Çelik Kapı, Kale Kilit ve Kale Yangın Kapıları sayesinde Kale Özgür Evler, yaz kış, güvenli, keyifli ve konforlu şehir hayatının kapılarını aralıyor. Life Is Started at Kale Ozgur Evler In the news it s telling about the experience and strenghth of Kale Kilit in Property..

15

16

17

18

19

20 22 Uras Grup, Bayileri ve Sektör Temsilcileriyle Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeğinde Buluştu. Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı organize eden Uras Grubu; Urasplastik, Winstar, Acropol markalarıyla, İzmir de ve Adana da dört adet üretim tesisiyle PVC sektöründe hizmet vermektedir. İftar yemeği öncesinde bayilere hitaben bir konuşma yapan Uras Plastik Uras Plastik Genel Koordinatörü Seyfettin Uraslı, Uras Grubunun PVC ekstrüzyon teknolojisiyle geçmişi 90 lı yıllara dayandığını ifade ederek sözlerine başladı yılında Gruba ait ilk üretim tesisinin kurulduğunu ve burada PVC lambri, panjur ve aksesuarlarının üretildiğini sözlerine ekleyen Seyfettin Uraslı, Uras Plastiğin kuruluşundan bugüne kadarki süreci şöyle anlattı: 2000 yılına gelindiğinde Trakya, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Çukurova Bölgelerinde sistemli satış, pazarlama ve dağıtım ağını oturtmuş ve bu bölgelerde özellikle aranılan bir marka haline gelinmiştir. Bu dönemde yönetimde gençlere ciddi sorumluluklar verilip, tecrübe kazanmaları için fırsat sunulmuştur yılında ekonomik krize rağmen Adana da ikinci tesisimizi kurarak hem bölgedeki pazar payımızı artırdık, hem de ihracatta lojistik anlamda daha avantajlı bir pozisyon yakaladık yılında PVC kapı ve pencere profili üretimi için üçüncü tesisimizi kurduk. Winstar markası ile üretici bayilikler vermeye başladık. Bugün itibari ile 6 tane serimiz mevcut ve Rusya Federasyonu ndan Sudan a kadar ihracat yaparak bu bölgedeki ihtiyaçlara cevap verebilecek alt yapıya sahibiz yılında PVC kapı ve pencere aksesuar birimini kurduk. Bununla birlikte 2008 yılında sineklik tülü ve kıl fitil ithalatı yaparak bu birimi daha donanımlı hale getirdik yılında geri dönüşümden destek profili projesini İZKA kontrolünde DTP nin hibe desteği ile bu projeyi 9 ay gibi kısa bir zaman içerisinde hayata geçirdik yılında inşaatına başladığımız ek binasıyla m2 olacak dördüncü üretim tesisimizin m2 alanını bitirmiş durumdayız. Bu bölümde Ege Bölgesi nde ilk üretici olduğumuz PVC levha üretimi, Türkiye de üçüncü üretici olacağımız PVC levhadan üstüne PVC folyolu iç oda kapısının üretimine başladık. Acropol markasıyla çıkardığımız bu ürünümüz boya ve bakım ge-

21

22 24 rektirmez, anti bakteriyeldir, estetiktir, darbelere karşı alternatiflerine göre daha mukavemetlidir, B1 yanmazlık özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Türkiye de ciddi anlamda projelendirilmeyen alüminyum bahçe çiti projesini de hayata geçirmiş bulunmaktayız. Şu an bu ürünü Avusturya ya ihracat etmekteyiz. Dolmabahçe Sarayı gibi bir şaheserin restorasyonunda bu ürünümüzün proje kapsamına alınması bizim için mutluluk verici bir olaydır. Seyfettin Uraslı sözlerini aramızda olan ve olmayan bayilerimiz, bizlere destek veren tedarikçilerimiz, yalnız bırakmayan dostlarımız ile ilk günden bu güne kadar paylaşarak artan başarımızın çalışarak, inanarak ve güvenerek sürmesini diliyor, Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyor, saygılar sunuyorum. Diyerek sonlandırdı. Winstar, Acropol markalarıyla, İzmir ve Adana da dört adet üretim tesisiyle PVC sektöründe hizmet vermekte olan Uras Grup, bayileri ve sektör temsilcileriyle düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde buluştular. Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen bu organizasyona katılım oldukça yoğundu. İftar yemeği öncesinde bayilere hitaben bir konuşma yapan Uras Plastik Uras Plastik Genel Koordinatörü Seyfettin Uraslı, Uras Grubunun geçmişten günümüze olan yolculuğundan bahsetti.

23

24 26 İnşaat Sektörünü Rahatlatacak Büyük İhale Sistem Danışmanlık Mühendislik Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Alpen İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin Batı Afrika Benin Cumhuriyeti Cotonou şehrindeki bir yıldan beri süre gelen görüşmeler sonuçlanmıştır. Alpen Ltd. Şti. DERSKO TANK FARM BENIN S.A nın ortakları arasına girmiştir. Toplam yatırımı 3,8 mil-yar dolar olan yatırımın, şantiye binası yapımının bedeli dolar karşılığında start verilmiştir ve yılsonuna kadar teslim edilecektir. Alpen Ltd. Şti.nin müdürü Sayın Rıza Yıldırım Dersko Tank Farm Benin S.A. nın 5 kişilik yönetim kuruluna girerek, proje operasyon görevini almıştır. Aynı proje kapsamında ülkemizde tanıdığımız Sistem Danışmanlık Mühendislik Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. Türkiye de Dersko Tank Farm Benin S.A. yı temsil ederek, danışmanlık ve tedarik konusunda sorumluluğu almıştır. Bu yatırımın tüm tedarikleri Türkiye den yapılacaktır. Proje kapsamı tüm Afrika nın petrollerini bir limanda toplayıp, (40 adet tank, her biri ton) dünya ya pazarlamaktır. Bu proje içerisinde adet prefabrik ve adet konut yapılacaktır. Projenin yeri Atlas Okyanus u Cotonou sahil şeridi ve deniz içi dolum tesisleri içermektedir. Sistem Danışmanlık firma bilgilerine sayfa 107'den ulaşabilirsiniz.

25

26 28 Anadolu Mikronize Satış ve Pazarlama Müdürü Sadık Özdemir Marka Her Zaman Sattırır Anadolu Mikronize Satış ve Pazarlama Müdürü Sadık Özdemir, kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajımızda araştırma konumuzla ilgili sorularımızı yanıtladı: Almak istediğiniz bir üründe marka arar mısınız neden? Elbette ararım. Bir ürünün marka olması, arkasında ciddi bir yatırım ve insan emeği olduğunun kanıtıdır. Bir marka var olabilmek ve hayatta kalabilmek için; kendisi adına fikir üreten, strateji oluşturan, kalitesinin devamlılığını sağlayan profesyonel bir ekip gerektirir. Ve marka bilinirliğinin kalıcı olması için de sürekli pazarlama ve reklam çalışmaları yapılması gerekmektedir. Bunun için de belli bir bütçe gerekir. Ancak büyük ve köklü bir geçmişe sahip kurumsal firmalar, bu tip kalıcı markalar çıkararak uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirler. Bir defaya mahsus yapılan reklam çalışmaları, devamı getirilmezse çöpe atılan para demektir. Neden marka olmak gereklidir? Öncelikle tüketici gözünde itibarlı bir yer edinmek için marka olmak zorundasınız. Bunun için de mutlaka güven oluşturmalısınız. Tüketici gözünde güven oluşturamamış bir marka için yapılan her türlü tanıtım faaliyeti boşuna olacaktır. Mevcut markanızı korumak ya da marka yaratmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? ANDCARB markamızı korumak adına gerekli resmi mercilerden marka tescilini yaptırdık. Bunun dışında markamızın bilinirliğini artırmak adına gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Dünya markası olmayı hedefliyor musunuz ya da dünya markası olduğunuza inanıyor musunuz? Bunun için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Dünya markası yaratmak her firmanın hayalidir. Ancak bu belli bir süreç ve stratejik çalışmalar sonucunda elde edilebilir. Önce şehrinizde marka olmalısınız, sonra bölgenizde, sonra ülkenizde. Ancak ondan sonra yurtdışında marka olabilirsiniz. Ya da direkt olarak marka olmayı hedeflediğiniz ülkede bu çalışmaları yaparak, o ülkeye odaklanabilirsiniz. Bizim de gerek yurtiçinde, gerekse ihracat yaptığımız ülkelerde reklam, fuar, tanıtım anlamında önemli çalışmalarımız ve daha büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizi kısa, orta ve uzun vadeli olarak planladık, ona göre hareket ediyoruz. Güçlü bir markanın, tüketiciye, dolayısıyla satışa olan etkilerinden bahseder misiniz? Güçlü marka, tüketiciye güven veren ve satın alma güdüsünü tetikleyendir. İnsanlar öncelikle sizin markanıza güven duymalı. Bu güveni oluşturmak çok önemli. Bu güveni oluşturabilmek için yaptığınız her şeyde tüketiciye kalitenizi hissettirmelisiniz. Coca Cola bugün ürününü değil markasını pazarlıyor. Neden insanlar çok daha ucuza tshirt almak varken kat kat paralar ödeyerek Lacoste u tercih ediyor? Çevrenize bakın, birçok insan çok daha ucuza cep telefonları varken Apple ın iphone unu kredi kartlarından borçlanarak sahip olmaya çalışıyorlar. Markalar aynı zamanda verdiği imajla belli bir statüyü satıyor. Marka her zaman sattırır. Satın alma diye bir şey yoktur, başarılı satış vardır. Firmanıza ait markalar ve bu markalar için kullandığınız sloganlar nelerdir ve bu sloganlarla ne ifade etmek istiyorsunuz? Biz hem yurtiçinde hem de yurtdışında ANDCARB markamızla satış yapıyoruz. Markamızı belli bir noktaya getirmeden de yeni bir marka yaratmayı düşünmüyoruz. Hedefimiz de markamızı çok daha güçlü ve bilinen bir marka haline getirmek. Biz fason üretim yapmıyoruz. Dolayısıyla başka firmaların bize şu marka altında bize mal üretir misiniz gibi tekliflerine de sıcak bakmıyoruz. Güçlü bir marka olduğunuza inanıyorsanız, Marka olmak firmanıza neler kazandırdı? Anadolu Mikronize milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen henüz çok yeni bir firma. Ancak yaptığımız çalışmalar tamamen profesyonel ellerden çıkan işler. Biz reklam ve tanıtım anlamında bizim gibi düşünen profesyonellerle çalışırız. Do-layısıyla yaptığımız her çalışma çok titizlikle ve özenle hazırlanıyor. Logomuzun tasarımından, kullanılan fontuna, renklerine, ambalajımızdan fuar standımıza kadar her şeyin kalitemizi vurgulayan, markamızı destekleyen, belli bir konsepte sahip, kurumsal ça-lışmalar olmasına çok özen gösteririz. Yönetimimiz de bu konuda bize sonuna kadar destek olmuştur. Bu nedenle siz de markamızı kısa süre sonra çok daha yukarılarda göreceksiniz. Anadolu Mikronize eşittir kalite ve güven yargısını insanların bilincine kazımak istiyoruz. Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesaj veya ön plana çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? Sizin aracılığınızla tüm Winworld okurlarının mübarek Ramazan Bayramını kutlar, huzur ve mutluluklar dilerim.

27

28 30 Konusunda Dünya nın En Büyük Fuarı Olma Yolunda İlerliyoruz Konusunda dünyanın en büyük ikinci fuarı konumundaki İstanbul Pencere Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezindeki yeni inşa edilen sergi salonlarıyla kapasitesini arttırarak Mart 2011 tarihleri arasında sektörü m2 de buluşturacak yılında, fiziki salon kapasitesinin artması ile sektörel ihtisaslaşma konusundaki projelerimizi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu anlamda önceki yıllarda İstanbul Pencere Fuarı nın bünyesinde yer alan, Kapı ve Cam sanayilerinde faaliyet gösteren firmalar Doorexpo İstanbul ve Glassexpo İstanbul Fuarları ile ihtisas fuarlarına kavuştu. Sözkonusu fuarlar, kazandığı ihtisaslaşma özelliği ve 3 lü fuar konsepti ile sektörün bir araya geldiği en büyük ve en önemli uluslararası pazarlama platformunu oluşturuyor. Haziran ayı başında başlayan 2011 fuar satışları, büyük bir hızla devam ederken, sektörden gelen yoğun talepler neticesinde ağustos ayı itibariyle fuar satışlarının %60 ı tamamlanmış bulunuyor. Bu yoğun talep artışında yurtiçi ve yurtdışında yapılan etkin tanıtım çalışmaları önemli rol oynamakta. Sektörün beklentilerini karşılama hedefiyle yürütülen fuar tanıtım çalışmaları kapsamında; yurtdışında ve yurtiçinde 50 nin üzerinde sektörel yayın, internet sitesi, yurtdışı fuar kataloğunda ilan ve haber çalışmaları yapıldı. Yıl boyunca Fensterbau Frontale 2010 (Nuremberg Almanya), Mosbuild (Moskova Rusya), Mir Stekla The World of Glass (Moskova- Rusya), Confair (Tahran İran) gibi sektörle ilgili uluslararası yapı ve inşaat malzemesi fuarlarında tanıtım ve pazarlama faaliyetleri bire bir yapılmış olup, devam eden süreçte yine sektörün önemli fuarlarından olan Glasstech (Düsseldorf Almanya), International Technical Fair (Plovdiv Bulgaristan), Big (Tripoli Libya), BUDMA (Poznan Polonya), PRIMUS (Kiev Ukrayna), Glassbuild America (Las Vegas Amerika), Fenestration China 2010 (Beijing Çin) fuarlarında ve International Rosenheim Window & Facade Conference 2010 Rosenheim - Almanya da tanıtım çalışmaları devam edecektir. Tüyap yurtdışı temsilcilikleri, ofisleri ve merkez ofis tarafından 50 farklı ülkede yürütülen tanıtım ve yurtdışı alım heyeti organizasyon çalışmaları sektörün öncelikli hedef pazarları olan Irak, İran, Suriye, Lübnan, Mısır, Cezayir, Tunus, Libya, Filistin, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan, Arnavutluk, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Ermenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan ülkeleri başta olmak üzere tüm hedef pazarlarda yürütülmektedir Mart 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece de düzenlenecek olan İstanbul Pencere 2011, Glass Expo İstanbul 2011, Door Expo 2011 Fuarları 10:00 19:00 saatleri arasında gezilebilecektir. Detaylı bilgi ve e-davetiye için, com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz yılında, fiziki salon kapasitesinin artması ile sektörel ihtisaslaşma konusundaki projelerimizi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu anlamda önceki yıllarda İstanbul Pencere Fuarı nın bünyesinde yer alan, Kapı ve Cam sanayilerinde faaliyet gösteren firmalar Doorexpo İstanbul ve Glassexpo İstanbul Fuarları ile ihtisas fuarlarına kavuştu. Sözkonusu fuarlar, kazandığı ihtisaslaşma özelliği ve 3 lü fuar konsepti ile sektörün bir araya geldiği en büyük ve en önemli uluslararası pazarlama platformunu oluşturuyor. We re improving ourselves for becoming the biggest fair in the world In the article it s telling us about world s second biggest fair in istanbul windows fair..

29

30 32 Pakpen Evinize Estetik ve Huzur Katıyor Pakpen Şirketler Grubu, eviniz için gerekli PVC kapı, pencere ve panjur sistemlerinin yanısıra yalıtımı sağlayan dış cephe kaplama ürünleri ile de evinize güzellik ve farklılık katıyor. Pakpen, dış cephede Pak Siding ve Pak Country markaları ile mükemmelliğin sınırlarını yeniden çizerken taş görünümlü formlanmış PVC plaka Pak Form un kalitesi ve dayanıklılığı ile dış mekanlara alternatif çözümler sunuyor. Pak Country ile verandadan bahçeye, çardaktan kameriyeye kadar farklı uygulamaları gerçekleştirebilirken; yalıtım başta olmak üzere birçok avantajı beraberinde getiren Pak Siding ile binanızın dış görünüşünü farklılaştırabilirsiniz. Evinin içinde olduğu gibi dışında da kendi stilini yaratmak isteyenler, Pak Country ile bahçelerde ve dış mekanlarda fonksiyonelliği, dayanıklılığı, estetiği ve kullanım kolaylığını bir arada bulabiliyorlar. Doğal taş, kale taşı, kayrak taşı ve yülek taşı görünümlü ve çok sayıda renk seçeneği bulunan taş görünümlü Pak Form, bina kaplamalarında ve bahçe duvarlarının kaplamasında tamamen ya da kısmen uygulanarak dekoratif çözümler sunuyor. Tuğla, beton, ahşap ya da çelik konstrük siyon üzerine tek katlı ya da çok katlı binalarda kullanılabilen, dayanıklı, avantajlı ve estetik dış cephe kaplama sistemi Pak Siding, dış cephe kaplamalarında bugüne kadar yaşanılan tüm sorunları ve temizlik derdini sona erdirerek, ses ve ısı yalıtımı sayesinde evinize huzur getiriyor.

31

32 34 Fırat Profil Pazarlama Müdürü Erdal Karakaş Ürüne İsim Vermekle Marka Olunmaz Marka Olmak konusuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Fırat Profil Pazarlama Müdürü Erdal Karakaş, konuyla ilgili bilgiler verdi. Markanın sadece ürüne konmuş bir isim olmadığını, bunun içinin mutlaka bazı değerlerle doldurulmasını gerektiğini ifade eden Karakaş, bunu sağlamanın yolunun da tüketiciden geçtiğini ifade etti. Karakaş a Almak istediğiniz herhangi bir üründe marka arar mısınız neden? diyerek ilk sorumuzu yönelttik. Aldığım her ürün Mutlaka marka olmalı şeklinde bir tercihim hiçbir zaman olmadı. Bazı markalı ürünleri -aynı özellikleri taşıyan henüz marka olmamış herhangi bir ürün bulamamışsammarkalı ürünü tercih edebilirim. O yüzden, bu duruma tüketici gözüyle yaklaşmak daha doğru olur. Bir tüketicinin satın aldığı Bir markanın gücü, satın alma davranışını etkileme yeteneğidir. Eğer bunu sağlayabiliyorsanız o zaman güçlüsünüz demektir. Markayı güçlü kılan tüketicinin tercihidir. İsim konmuş olmakla -maalesef- marka olunmuyor. Bir isminiz varsa, siz zaten markasınızdır. Fakat markanın güçlü mü, güçsüz mü olduğuna da tüketici karar verir. üründe marka aramasının altında güven yatar. Bir anlamda da zaten marka demek, güven demektir. Bu nedenledir ki tüketici, bir ürünü aldığında önce markasına bakar. Çünkü aldığı ürünün arkasında, kendisini yarı yolda bırakmayacak, mağdur etmeyecek bir organizasyon var mı, yok mu onu görecektir. Eğer varsa o markayı tercih edecek, yoksa tercih etmeyecektir. Marka olmak neden bu kadar gereklidir? Aslında, Markalı ürünler olağanüstü benzersiz özellikler ve nitelikler taşımaz. Marka, aslında gücü ve referansı temsil eder. Bir markanın gücü; satın alma davranışını etkileme yeteneğinde yatar. Referansı ile de diğerlerinden farkını ortaya koyar. Bir marka çok güçlü ise genellikle tercih nedenidir. Referans ı ise bir örnekle açıklayayım. Örneğin; karnınız acıktı ve bir şeyler yemek istiyorsunuz. Karşınızda yan yana iki restoran var. Biri kalabalık, insanlar sıra bekliyor, diğerinde ise kimse yok. Sizin karnınız aç olmasına rağmen, yine de o kuyruğa girip bekliyorsunuz. İşte bu, markanın referansıdır (yani çekiciliğidir). Bir markanın referansı budur işte. Marka bir değerler manzumesinin birlikteliğidir ve bir anda oluşacak bir şey de değildir. Zaman zaman dergilerden takip ediyorum. Bir firma yetkilisi kalkıyor, Marka olmaya karar verdik, diye bir açıklama yapıyor. Oysa marka olmak, birçok unsurun ve birçok değerin oluşmasıyla meydana

33

34 36 gelmelidir. Yılların araştırması, birikimi, gücü ve sabrıyla bu değerler bir araya gelir ve o zaman siz marka olmayı başarmışsınızdır. Mevcut markanızı korumak ya da marka yaratmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Marka olmak için yola çıkıp, çeşitli denemeler yaparak Marka olacağım, demek doğru değildir. Bir şirkette değerler bütünlüğü, aidiyet, bağlılık, sadakat, organizasyon, uzman kadro, yetişmişlik, iyi servis, sağlıklı ve zamanında lojistik hizmetleri, renk ve bunun gibi birçok değer bir araya gelir ve iyi bir malzeme ortaya çıktıktan sonra marka olgusu ortaya çıkar. Bizim kurumsalımız FIRAT TIR. FIRAT adı altında FIRATPEN de güçlü bir markamızdır. Ayrıca, farklı gruplara ulaşmak için. WİNHOUSE ve GEDİZPEN adı altında iki marka daha geliştirdik ve üretime başladık. Bu ürünlere isim koyarken; önce gurubumuzu belirledik, sonra ismi koyduk. İsim sert mi yumuşak mı; dişi mi erkek mi; renkler uygun mu, değil mi, tabi ki bu öğeleri de bir araya getirdik. Ama bu da yetmedi, bunu güçlü FIRAT kurumsalıyla da destekledik. Bir dünya markası olma hedefiniz var mı? Bunun için ne gibi çalışmalarınız var? Hangi kurum ürünlerinin dünya markası olmasını istemez ki? Ancak, dünya markası olmak için bu bahsettiğim değerlerin dışında başka değerlerin de olması gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz değerler yerel değerlerdi. Oysa bu yerel değerleri, ulus farklılıklarını da göz önüne alarak uluslararası değerlerle kaynaştırmak gerekiyor. Bunun için böyle bir kültürümüz var mı, yok mu; varsa hangi boyutta önce onu değerlendirmek lâzım. Uluslararası faaliyetlerinizin, operasyonlarınız olmasının yanında, çıkacak sonuca göre de çalışmalar yaparak yol haritaları belirlenir. Dolayısıyla böyle iddialı laflara gerek yok. Öncelikle yerel bir marka olmakta fayda var. Güçlü bir markanın, tüketiciye, dolayısıyla satışa olan etkilerinden bahseder misiniz? Güçlü bir markanın, hatta marka olmuş bir ürünün tüketicide bir güven hissi uyandırdığından yukarıda da bahsetmiştik. Bu durum aynı zamanda o markanın arkasında güçlü bir kurumun olduğunun da güvencesini verir. Türkiye nin her yerinde ulaşılabilen, aynı zamanda teknik hizmet alınabilen bir algı olur. Tüketiciye ulaşabilir olmak marka olmanın çok önemli tarafıdır. Marka olgusunda genelde pahalı imajı vardır. Tabi Pahalılıktan anlaşılan nedir? İşte o pahalılığın kıstaslarının iyi görülmesi gerekir. Fırat Plastik bünyesinde çok güçlü markalarımız olmasına rağmen, en uygun fiyatlarla tüketicimize ulaştığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.

35

36 38 Markalarınız için kullandığınız sloganlar nelerdir ve bu sloganlarla neyi ifade etmek istiyorsunuz? Aidiyet duygusunu oluşturmak için insanların ortak değerlerine atıfta bulunmak istiyoruz. Bunu FIRATPEN DE, Sporun ve Sporcunun Dostu olarak kullandık. Daha kapsayıcı daha genel bir kesimi içine alan bir sloganımızdı. Bunu iyi değerlendirdik ve çok büyük bir verim elde ettik. Spor, insanlar arasında genel ve kapsayıcı bir slogan oldu. Herkes bu sloganın içerisinde kendisini buldu. Türkiye nin çeşitli yerlerinde de spor faaliyetleriyle ilgili destekte bulunduk. Yani bu sloganımız sadece Söz de kalmadı. Bunu sloganımızda belirttiğimiz gibi sosyal boyutuyla da destekledik. WİNHOUSE için Türkiye nin dünyada yıldızlaşan markası dedik. Global anlamda marka olmak çok zordur. Bunu yerel olarak yapmak nispeten daha kolaydır. Biz de dünyanın farklı ülkelerinde bunu sağlamaya çalıştık. Kazanan el mesajıyla da reklamı yayınladık ve algıyı destekledik. GEDİZPEN markamızla daha çok müteahhit ve toplu konut kesimlerine hitap ettik. Bu markamızla onlara En uygun ve en kaliteli ürüne ulaşabileceklerini vurguladık. Güçlü bir marka olduğunuza inanıyorsunuz? Marka olmak firmanıza neler kazandırdı? Güçlü bir marka olduğumuza tabi ki inanıyoruz. Bunu herkes de kabul ediyor zaten. Markalarımızla çok sadık bir müşteri kesimine ulaştık. Markanın en önemli özelliği de budur. Marka kendisine sadık tüketiciler sağlar. Sadık tüketici de satın aldığı markasını sahiplenir. Bir müşteri, eğer ürününüzü size şikâyet ediyorsa, bundan çok da çekinmemek gerekir. Çünkü bu tüketicinin markaya bağlılığını, markayı koruma adına yapılmış olan bir otokontrolü gösterir. Ve sorunun çözümü için marka sahiplerine şans veriyor olması çok önemlidir. Ülke genelinde bakıldığında bayilerimizde inanılmaz bir statü kazandırıyoruz. FIRAT ailesinden olmak saygın ve önemli bir özelliktir. Bunun yanında çalışanlarımıza özgüven ve statü kazandırıyor. Bunların tamamını değerlendirdiğimizde, marka olmanın aynı zamanda da sosyolojik ve psikolojik etkileri olduğu rahatlıkla görülmektedir. Son olarak okuyucularımıza nasıl bir mesaj vermek istersiniz? Konu marka olduğu için bir şeyler söyleyebilirim. Marka bir değerler bütünüdür. Marka olacağım denilerek yola çıkmayla, marka olunmuyor. Firma kültürünün güçlü organizasyonuyla oluşabilecek, tüketicinin de sizi taçlandıracağı bir özelliğe sahip olmak gerekir. FIRAT PLASTİK İN arkasında yarım asra yaklaşan bir tecrübe süreci var. Bunun içerisinde de güçlü bir organizasyon, kültür ve değerler manzumesinin bir araya gelmesi var. Tüm bunların neticesinde de tüketici zihninde oluşturduğumuz bir güven ve güçlülük olgusu var. Bir markanın gücü, satın alma davranışını etkileme yeteneğidir. Eğer bunu sağlayabiliyorsanız o zaman güçlüsünüz demektir. Markayı güçlü kılan tüketicinin tercihidir. İsim konmuş olmakla -maalesefmarka olunmuyor. Bir isminiz varsa, siz zaten markasınızdır. Fakat markanın güçlü mü, güçsüz mü olduğuna da tüketici karar verir. Herkes ürününe bir isim koymakla kalmamalı, bunun içini dolduracak kültür, organizasyon, birikim gibi öğeleri bir ayara getirip, bunu bir orkestra gibi yönetecek bir yönetim kadrosuyla desteklemesi gerekiyor. Being trade mark is not only naming the product Trade mark is not only a name that given the product, we must fi ll the name up with some values, said Erdal Karakas who is Profi le Sales Manager with Firat Plastics.

37

38

39

40 42 Çağdaş Açılım Yapı Elemanları Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaya Şirketin Sürekliliği İçin Marka Olmak Şart Güçlü bir marka olmak şirketin sürekliliğini sağlaması açısından çok büyük önem taşıyor. Marka olunmasındaki en büyük sebep satışı artırmaktır. Yurtiçinde ve dışında bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Markamızı bilen ve özellikle talep eden birçok müşterimiz yurtiçinde ve dışında mevcut. Çağdaş Açılım Yapı Elemanları Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaya, kendisini ziyaretimiz sırasında araştırma konumuz olan Marka Olmak ile ilgili sorularımızı yanıtladı: Almak istediğiniz bir üründe marka arar mısınız neden? Ürünün kaliteli bir marka olması, ürünü üreten firma tarafından kanunlarla belirlenen garanti dışında ürüne ayrı bir güven ve kalite unsuru katmaktadır. Dolayısıyla İnsanlar tarafından markalı ürünleri almak güven unsuru olmaktadır. Tüketici seçimini yaptığı üründe bir nevi ilave garanti istemektedir. Her hangi bir problemde hukuki yollarda çözüm yerine firmaya ve markaya duyduğu güvenle bu problemi çözebilmeyi arzulamaktadır. Bu şartları sağladığı taktirde satın aldığım ürünün markalı olması benim açımdan aranan bir özellik olmaktadır. Ancak sadece markası var diye olması gerekenden daha pahalıya satın alınmasını iki ürününde hemen hemen aynı özelliklerde olması halinde doğru bulmuyorum. Eğer ürünün çok fazla artısı varsa o zaman durum değişir. Ürünün kalitesi beni tatmin ettiği taktirde markalı ürünü tercih etmekte fayda var. Neden marka olmak gereklidir? Bir tüketici olarak düşündüğünüzde, bir ürün alındığında en iyi şekilde ve sorunsuz olarak faydalanmak isteriz. Bir marka oluşturduğunuz zaman, müşteri talebinde, o ürün için, bir adım öne çıkılmış olunur. İki ürünü karşılaştırırken fiyat olarak biri daha pahalı dahi olsa kendini ispatlamış markalı ürün tercih edilmektedir. Tabiki burada alım gücü faktörü de işin içine girmektedir. Alım gücü düzeyine göre de markalaşmış ürünler söz konusudur. Ancak burada ihtiyaçlar ve ürün açısından talepler göz önüne alınmaktadır. Bu açıdan her zaman markalı ürün olmak, tüketici değerlendirmesinde kaliteli ürün anlamına gelmektedir.

41

42 44 Brezilya Fuarı na Katılan Çağdaş Açılım ın Stand Görüntüsü Mevcut markanızı korumak ya da marka yaratmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Kaliteyi her geçen gün biraz daha yukarı taşımak için ne yapmak gerekiyorsa, o yönde çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Bugün için yeterli olan kalite ve fayda yarın aynı etkiyi göstermeyebilir. Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda üründeki gelişmelerle birlikte tüketiciye sunmak tabi ki markalaşmak açısından çok büyük önem taşır. Bunun yanında marka olabilmek için yapılan reklamlar birinci etken diye düşünüyorum. Firmanın uzun süreçli çalışıyor olmasına insanların inanması ve güvenmesi gerekiyor. Biz ürünlerimizin üzerine markamızın logosunu da basıp, kendilerine sunarız. Bu da insanların markamıza bir güven duymasını sağlıyor. Güçlü bir markanın, tüketiciye, dolayısıyla satışa olan etkilerinden bahseder misiniz? Güçlü bir marka tüketici tarafından 5-6 firma arasından tutup çekilecek özelliktedir. Bu da satışa direk olarak olumlu olarak yansıyacaktır. Ürün talep eden kişiler sizin ürününüzü markasıyla tercih ediyorlarsa tabi ki satışı da olumlu olarak etkileyecektir. Firmanıza ait markalar ve bu markalar için kullandığınız sloganlar nelerdir ve bu sloganlarla ne ifade etmek istiyorsunuz? Biz zaman içerisinde şirket ismi olarak markalaşmaya çalıştık. Çağdaş Açılım olarak ismimizin sektörde iyi bir noktada olduğunu düşünüyoruz. Piyasada markalaşma konusunda iyi bir yerde olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu konudaki çalışmalarımızı sürekli hale getirdik. Eurotech conta ve Eurotech izolasyon grubunda, kendi imalatımız olan ürünlerde kendi markamızı kullanmaktayız. Eurotech olarak da sektör içinde güçlenmeye devam etmekteyiz. Zaman içerisinde bu markamızla da yurt içinde ve dışında daha etkin hale geleceğimizi düşünüyoruz. Günün koşullarına ve ihtiyaçlarına göre sloganlar kullanıyoruz. Sürekli kullandığımız bir sloganımız yok. Piyasaya sürdüğümüz ürünün özelliklerine göre bir slogan oluşturmayı şu an için daha uygun görüyoruz. Güçlü bir marka olduğunuza inanıyorsanız, Marka olmak firmanıza neler kazandırdı? Güçlü bir marka olmak şirketin sürekliliğini sağlaması açısından çok büyük önem taşıyor. Marka olunmasındaki en büyük sebep satışı artırmaktır. Yurtiçinde ve dışında bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Markamızı bilen ve özellikle talep eden birçok müşterimiz yurtiçinde ve dışında mevcut. Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesaj veya ön plana çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? Markalı ürünleri tercih etmek, kullanıcıya satış sonrası vereceği hizmetler ve kolaylıklar bakımından gereklidir. Markalı ürünlerin seçimi genel anlamda ticari olarak ve maddi olarak avantajlar sunmaktadır. Sonuç olarak kalitesine inanılan ürünlerin tüketilmesi her zaman tüketicinin menfaatine olacaktır. Being trade marks is a must President of Cagdas Hardware, Yasar Kaya, shares his experience about creating a brand with us in the interview.

16 B2Fair, Stop4Business Projesi İle İlk Kez Türkiye de! Yapı-Endüstri Merkezi ve ABİGEM Doğu Marmara nın işbirliği ile Stop4- Business projesi, ülkemizde ilk kez hayata geçme imkânı bulacaktır. Stop4Business,

Detaylı

ADO-CRP ROTO VEKA KALE r 12 ASC Plastik-Ascam Cam Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Çevre Mühendisi Cenk Cenkcimenoğlu Nitelikli ve Kalitesi İle Öne Çıkan Ürünlerle Pazar Payını Geliştiren Bir Firmayız

Detaylı

ADO-CRP İÇİNDEK İLER ROTO VEKA PİMAŞ CAM ODA ERSAŞ ERSAŞ 14 BKS Katlanır Cam Sistemleri Şirket Müdürlerinden Murat Şahin Markalı Ürünlerin Değerinin Bilinmesi ve Değerinin Verilmesi Gerekiyor BKS Katlanır

Detaylı

ADO-CRP editörden veka PAKPEN KALE YILDIZPEN YEM EMRE KALIP PİMAŞ CAM ODA pencad VORNE BİLKAPEN BİLKAPEN 20 Vorne İhracat Sorumlusu Erkan Kesemen Pencerenin Kalitesini Kullanılan Ürünler Belirler Vorne

Detaylı

SUNUŞ...4 OTEL PROFİLİ... 6-7 yatırımcı / Nazİf Gönen / RÖPORTAJ... 8-9 EUROPİM / GÖRÜŞ...14. Netsa / GÖRÜŞ...20. Form Akustİk / GÖRÜŞ...

SUNUŞ...4 OTEL PROFİLİ... 6-7 yatırımcı / Nazİf Gönen / RÖPORTAJ... 8-9 EUROPİM / GÖRÜŞ...14. Netsa / GÖRÜŞ...20. Form Akustİk / GÖRÜŞ... İÇİNDEKİLER 08 10 SUNUŞ...4 OTEL PROFİLİ... 6-7 yatırımcı / Nazİf Gönen / RÖPORTAJ... 8-9 GENEL MÜDÜR / AHMET ARICASOY / RÖPORTAJ...10 MİMAR/ Can Gülcan / GÖRÜŞ...12 EUROPİM / GÖRÜŞ...14 Teknİksat / GÖRÜŞ...16

Detaylı

Mesleki eğitim Sanayide ara eleman sıkıntısının çözümü olan mesleki eğitimi mercek altına aldık

Mesleki eğitim Sanayide ara eleman sıkıntısının çözümü olan mesleki eğitimi mercek altına aldık Nisan/Mayıs/Haziran 2013 - Sayı 24 Mesleki eğitim Sanayide ara eleman sıkıntısının çözümü olan mesleki eğitimi mercek altına aldık Pakpen, İstanbul Pencere 2013 Fuarı nda standıyla fark yarattı Ekonomi

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR OCAK 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

Detaylı

OCAK 2010 17 BORUHATTI

OCAK 2010 17 BORUHATTI OCAK 2010 17 BORUHATTI Yolumuz uzun, hedef hep ileri 2 İçindekiler Borusan Mannesmann Boru iletişim dergisidir. Para ile satılmaz. Üç ayda bir yayımlanır. BORU HATTI Ocak 2010 Yıl: 5 Sayı: 17 Borusan Mannesmann

Detaylı

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Nisan 2008 DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır İş Makineleri Sayı 6 KOMATSU 25. GURUR YILINDA DA SEKTÖRDEKİ LİDERLİĞİNİ* SÜRDÜRÜYOR... * 2007-2008 İMDER sonuçlarında Ekskavatör, Yükleyici, Dozer ve Greyder

Detaylı

Pakpen, kalitesini uluslararası

Pakpen, kalitesini uluslararası Ekim/Kasım/Aralık 2012 - Sayı 22 TÜRKAK tarafından akredite edilen Pakpen laboratuvarı, daha profesyonel ve daha sistematik bir yapıya kavuştu Pakpen, kalitesini uluslararası standarda taşıdı İş Bankası

Detaylı

Bölge Temsilcilikleri

Bölge Temsilcilikleri İmtiyaz Sahibi: Levent Pelesen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Özge Sipahioğlu Yayın Kurulu: Alper Doğruer Fulya Evren Grafik Tasarım ve Yayına Hazırlama Extreme Bilgi Teknolojileri Yönetim Adresi ve Mardav

Detaylı

Güvenliğin Kale si şimdi yepyeni SAYI

Güvenliğin Kale si şimdi yepyeni SAYI Güvenliğin Kale si şimdi yepyeni SAYI 25 2015 TE DE GÜVENLIĞIN KALESI OLMAYA DEVAM EDECEĞIZ aberlerimiz gurur verici; 2014 te farklı kanallarda büyümemizi sürdürmenin heyecanını yaşıyoruz. 2014 yılında

Detaylı

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. KASIM 2014 Yıl:1 Sayı: 2 Kapak Konusu Ağır Tonaj Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı Ermaksan da İSG kültürü Yeni nesil ErCut Kontrolör ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Detaylı

Dizayn Grup tarafından yayımlanmaktadır. Aralık 2014 Sayı:26. Dizayn Grup Sadakat Projesi ile farkını ortaya koydu

Dizayn Grup tarafından yayımlanmaktadır. Aralık 2014 Sayı:26. Dizayn Grup Sadakat Projesi ile farkını ortaya koydu Dizayn Grup tarafından yayımlanmaktadır. Aralık 2014 Sayı:26 Dizayn Grup Sadakat Projesi ile farkını ortaya koydu 1987 yılında araştırma geliştirme faaliyetleri yapmak üzere kurulan Dizayn Grup, 1991 yılında

Detaylı

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır İş Makineleri Sayı 9. Boğaz ın iki yakası. bizimle birleşiyor

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır İş Makineleri Sayı 9. Boğaz ın iki yakası. bizimle birleşiyor Ocak 2009 DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır İş Makineleri Sayı 9 Boğaz ın iki yakası bizimle birleşiyor Sunuş Değerli Komatsu Dostları; Mehmet Buldurgan CEO Geride bıraktığımız 2008 yılı ağırlıklı olarak

Detaylı

KAPSAMLI GÜVENLİK HİZMETİ

KAPSAMLI GÜVENLİK HİZMETİ KALE DEN KAPSAMLI GÜVENLİK HİZMETİ SUNUŞ GELİŞMEYE, YENİLİĞE VE SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZI GERÇEKLEŞTİRMEYE ARA VERMEDEN İLERLEMEYE DEVAM EDİYORUZ Kale Kilit ve Kale Endüstri Holding ailesi olarak 60 ıncı

Detaylı

36. YAPI FUARI. Muhteşem Uyumu Rases Hippodrome. G-Pan. Bayilerle Söyleşi. Yıldız Ürün. azaksu mimarlık Zehra Aksu - Adnan Aksu

36. YAPI FUARI. Muhteşem Uyumu Rases Hippodrome. G-Pan. Bayilerle Söyleşi. Yıldız Ürün. azaksu mimarlık Zehra Aksu - Adnan Aksu Ücretsizdir Üç Ayda Bir Yayımlanmaktadır Nisan - Haziran 2013 Yıl: 1 Sayı: 4 SÖYLEŞİ azaksu mimarlık Zehra Aksu - Adnan Aksu Bayilerle Söyleşi G-Ext in Doğayla Muhteşem Uyumu Rases Hippodrome Yıldız Ürün

Detaylı

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Ocak 2010 İş Makineleri DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 13 2010 u yeni umutlar ve yeni hedeflerle karşılıyoruz İş dünyasında her sektörün zorlu bir sınav verdiği 2009 yılında, her şeye rağmen Temsa

Detaylı

haber EROĞLU GAYRİMENKUL EROĞLU GİYİM COLIN S EROĞLU GAYRİMENKUL EROĞLU GAYRİMENKUL EROĞLU GİYİM COLIN S LOFT

haber EROĞLU GAYRİMENKUL EROĞLU GİYİM COLIN S EROĞLU GAYRİMENKUL EROĞLU GAYRİMENKUL EROĞLU GİYİM COLIN S LOFT . EKIM 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır EROĞLU GİYİM YENİ SHOWROOM İLE MÜŞTERİLERİNİN HİZMETİNDE EROĞLU GAYRİMENKUL PLATFORM MERTER FASHION PARK İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI EROĞLU GAYRİMENKUL

Detaylı

Dünyanın makinesini Türkiye ye getiriyoruz

Dünyanın makinesini Türkiye ye getiriyoruz Ahmet 1 DEREBAĞ Yuntes Makina Yönetim KuruluBaşkanı YUNTES olarak bu işe Konya Bölgesi nden başladık ve ardından tüm Türkiye ye doğru ağımız genişledi» devamı syf. 4 Yunus DEREBAĞ Yuntes Makina Genel Müdürü

Detaylı

WORLD SARTEN 2012 / 03

WORLD SARTEN 2012 / 03 SARTEN WORLD 2012 / 03 Sarten Ambalaj iç iletişim yayınıdır 4 ayda bir yayınlanır * Satın alma gücü avantaj sağlıyor * Ürdün lü Kasih in Ortadoğu planı * Sarten in 40 yıllık serüveni * Opet: Başarının

Detaylı

A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 1 SAYI: 1 MAYIS-HAZİRAN 2010

A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 1 SAYI: 1 MAYIS-HAZİRAN 2010 kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 1 SAYI: 1 MAYIS-HAZİRAN 2010 Kobigündem Reklamcılık ve Yayıncılık Hizmetleri bünyesinde yayımlanan KOBİGÜNDEM aylık iş dünyası

Detaylı

WORLD SARTEN. Prestij Fabrikası. Sarten Karacabey Dairy Pak 2012 / 04

WORLD SARTEN. Prestij Fabrikası. Sarten Karacabey Dairy Pak 2012 / 04 WORLD 2012 / 04 Sarten Ambalaj iç iletişim yayınıdır 4 ayda bir yayınlanır Sarten Karacabey Dairy Pak Prestij Fabrikası * Polisan CEO su Erol Mizrahi den yeni dönem büyüme planları * Kozmetikte doğal trend

Detaylı

Yeni Mezunun İş Rehberi

Yeni Mezunun İş Rehberi Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin Yazı İşleri Asuman Korugan Eda Çapa Görsel Koordinatör Alper Ergenekon Reklam Rezervasyon Yeliz Yamak Baykal mezunrezervasyon@yenibiris.com Ofset

Detaylı

kobigündem GELiŞMELER VAR GÜNDEMİNDEOLUMLU ALTEK ten Adana ya 5 milyon dolarlık yatırım 6 DA Base Mühendislik hedef büyütüyor 8 DE

kobigündem GELiŞMELER VAR GÜNDEMİNDEOLUMLU ALTEK ten Adana ya 5 milyon dolarlık yatırım 6 DA Base Mühendislik hedef büyütüyor 8 DE kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 1 SAYI: 5 OCAK-ŞUBAT 2011 ALTEK ten Adana ya 5 milyon dolarlık yatırım 6 DA Base Mühendislik hedef büyütüyor 8 DE Çelik Helezon'un

Detaylı

Lojistikteki hızımızı pistlere de taşıyoruz

Lojistikteki hızımızı pistlere de taşıyoruz İş ortaklarımız için ayrı çözüm yolları üretebilen bir yapıya sahibiz. Ara vermeden gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile sağlıklı büyüyoruz. Sürdürülebilir lojistik ve çevreci yaklaşımımızı yaptığımız her

Detaylı

İçindekiler 20 EDİTÖRDEN Cem ÖZTÜRK 70 AKADEMİK BOYUT ASANSÖR KAZALARI VE ÖNLEMLERİ Doc. Dr. Mahir DURSUN 114 YÖNETİM DANIŞMANLIK ARA DANIŞMANLIK Gülin ARKUN ISNN: 2146-4243 İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı

Detaylı

Basyazı, Değerli Standard Okuyucuları, Saygılarımla. Hulusi Şentürk TSE Başkanı

Basyazı, Değerli Standard Okuyucuları, Saygılarımla. Hulusi Şentürk TSE Başkanı Basyazı, Yıl: 50 Sayı: 591 AĞUSTOS 2011 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Hulusi ŞENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bilal DURDALI Yayına Hazırlayanlar O. Murat PERÇİN A. Sabit YÖNEY Türkay BİRBEN

Detaylı

Türkiye Operasyonel Kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 10 Milyar TL'yi aştı. Günlük araç kiralama hayatlarımızı değiştiriyor

Türkiye Operasyonel Kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 10 Milyar TL'yi aştı. Günlük araç kiralama hayatlarımızı değiştiriyor TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI MAYIS-HAZİRAN 2014 SAYI: 74 Kazan-Kazan prensibiyle hareket ediyoruz Önder GÖKER Hyundai Assan Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası ndan sorumlu Genel Müdürü

Detaylı

Gelişmiş dünya ekonomilerini yakalayabilmek için ülkemizde kadın çalışan sayısının artması gerek.

Gelişmiş dünya ekonomilerini yakalayabilmek için ülkemizde kadın çalışan sayısının artması gerek. Gelişmiş dünya ekonomilerini yakalayabilmek için ülkemizde kadın çalışan sayısının artması gerek. İZO DER Yö ne tim Ku ru lu Baş ka nı Ferdi Erdoğan Değerli Okurlarımız Ülkemizde kadınlar, son yıllarda

Detaylı