Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14 16 Kale Özgür Evler de Yaşam Başladı Kale Özgür Evler sakinleri yazı evlerinde geçiriyor. Kale Kilit markasının güvenlik konusundaki deneyimini ve gücünü emlak sektörüne taşıyan Kale Özgür Evler, m2 yeşil alan, geniş çocuk oyun parkları, 200 m2 açık yüzme havuzu ve doğal yapıya uygun seçilmiş bitki örtüsü ile tatil keyfini İstanbul a taşıyor. Ev sahibine içte ve dışta sağladığı güvenlik ile diğer konut projelerinden farklılaşan Kale Özgür Evler, m2 brüt inşaat alanı üzerine 2 blok 136 daireden oluşuyor. Normal kat köşe daireler 178 m2, normal kat orta daireler 160 m2, dubleks köşe daireler 281 m2, dubleks orta daireler ise, 300 m2 büyüklüğünde tasarlandı. Maket üzerinden değil yerleşime hazır olarak satışa sunulan Kale Özgür Evler de, 124 m2 ile 300 m2 arasında farklı büyüklükteki dairelerin fiyatları, TL TL fiyat aralığında değişiyor. Kale Özgür Evler, doğa ile iç içe, depreme karşı korkusuz bir hayat sunuyor... Kale Özgür Evler, m2 yeşil alan, geniş çocuk oyun parkları, modern arıtma ve filtreleme sistemlerinin kullanıldığı 200 m2 açık yüzme havuzu, kat erişimli kapalı otoparkı ve doğal yapıya uygun seçilmiş bitki örtüsü ile tatil keyfini ve huzurunu kente taşıyor. Tüm dairelerde kullanılan cam cephe konstrüksiyonu ev hayatı ile doğayı iç içe sunuyor. Kale Özgür Evler in, sakinlerine depreme karşı korkusuz bir hayat sunması için zemin etüdleri ve temel sistem seçimi en son deprem yönetmeliğine uygun olarak hazırlandı. İnşasında depreme karşı maksimum güvence sunan C30 sınıfı beton, temelde ise radye jeneral sistem kullanıldı. Kale Özgür Evler de birinci sınıf yaşam için tüm ayrıntılar düşünülerek, daire içlerinde klima, kombi, mutfaklarda full ankastre ürünler, banyolarda ise, banyo dolapları ile duşakabinler hazır şekilde yer almaktadır. Ayrıca daire içlerine kadar enerji verebilen jeneratör ve su depoları ile ihtiyaç anında gerekli olan her türlü konfor detayı sunulmaktadır. Son teknolojiden yararlanan kameralı güvenlik sistemleri, haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren özel güvenlik görevlileri, kontrollü site girişi, otomatik yangın söndürme sistemi, Kale Çelik Kapı, Kale Kilit ve Kale Yangın Kapıları sayesinde Kale Özgür Evler, yaz kış, güvenli, keyifli ve konforlu şehir hayatının kapılarını aralıyor. Life Is Started at Kale Ozgur Evler In the news it s telling about the experience and strenghth of Kale Kilit in Property..

15

16

17

18

19

20 22 Uras Grup, Bayileri ve Sektör Temsilcileriyle Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeğinde Buluştu. Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı organize eden Uras Grubu; Urasplastik, Winstar, Acropol markalarıyla, İzmir de ve Adana da dört adet üretim tesisiyle PVC sektöründe hizmet vermektedir. İftar yemeği öncesinde bayilere hitaben bir konuşma yapan Uras Plastik Uras Plastik Genel Koordinatörü Seyfettin Uraslı, Uras Grubunun PVC ekstrüzyon teknolojisiyle geçmişi 90 lı yıllara dayandığını ifade ederek sözlerine başladı yılında Gruba ait ilk üretim tesisinin kurulduğunu ve burada PVC lambri, panjur ve aksesuarlarının üretildiğini sözlerine ekleyen Seyfettin Uraslı, Uras Plastiğin kuruluşundan bugüne kadarki süreci şöyle anlattı: 2000 yılına gelindiğinde Trakya, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Çukurova Bölgelerinde sistemli satış, pazarlama ve dağıtım ağını oturtmuş ve bu bölgelerde özellikle aranılan bir marka haline gelinmiştir. Bu dönemde yönetimde gençlere ciddi sorumluluklar verilip, tecrübe kazanmaları için fırsat sunulmuştur yılında ekonomik krize rağmen Adana da ikinci tesisimizi kurarak hem bölgedeki pazar payımızı artırdık, hem de ihracatta lojistik anlamda daha avantajlı bir pozisyon yakaladık yılında PVC kapı ve pencere profili üretimi için üçüncü tesisimizi kurduk. Winstar markası ile üretici bayilikler vermeye başladık. Bugün itibari ile 6 tane serimiz mevcut ve Rusya Federasyonu ndan Sudan a kadar ihracat yaparak bu bölgedeki ihtiyaçlara cevap verebilecek alt yapıya sahibiz yılında PVC kapı ve pencere aksesuar birimini kurduk. Bununla birlikte 2008 yılında sineklik tülü ve kıl fitil ithalatı yaparak bu birimi daha donanımlı hale getirdik yılında geri dönüşümden destek profili projesini İZKA kontrolünde DTP nin hibe desteği ile bu projeyi 9 ay gibi kısa bir zaman içerisinde hayata geçirdik yılında inşaatına başladığımız ek binasıyla m2 olacak dördüncü üretim tesisimizin m2 alanını bitirmiş durumdayız. Bu bölümde Ege Bölgesi nde ilk üretici olduğumuz PVC levha üretimi, Türkiye de üçüncü üretici olacağımız PVC levhadan üstüne PVC folyolu iç oda kapısının üretimine başladık. Acropol markasıyla çıkardığımız bu ürünümüz boya ve bakım ge-

21

22 24 rektirmez, anti bakteriyeldir, estetiktir, darbelere karşı alternatiflerine göre daha mukavemetlidir, B1 yanmazlık özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Türkiye de ciddi anlamda projelendirilmeyen alüminyum bahçe çiti projesini de hayata geçirmiş bulunmaktayız. Şu an bu ürünü Avusturya ya ihracat etmekteyiz. Dolmabahçe Sarayı gibi bir şaheserin restorasyonunda bu ürünümüzün proje kapsamına alınması bizim için mutluluk verici bir olaydır. Seyfettin Uraslı sözlerini aramızda olan ve olmayan bayilerimiz, bizlere destek veren tedarikçilerimiz, yalnız bırakmayan dostlarımız ile ilk günden bu güne kadar paylaşarak artan başarımızın çalışarak, inanarak ve güvenerek sürmesini diliyor, Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyor, saygılar sunuyorum. Diyerek sonlandırdı. Winstar, Acropol markalarıyla, İzmir ve Adana da dört adet üretim tesisiyle PVC sektöründe hizmet vermekte olan Uras Grup, bayileri ve sektör temsilcileriyle düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde buluştular. Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen bu organizasyona katılım oldukça yoğundu. İftar yemeği öncesinde bayilere hitaben bir konuşma yapan Uras Plastik Uras Plastik Genel Koordinatörü Seyfettin Uraslı, Uras Grubunun geçmişten günümüze olan yolculuğundan bahsetti.

23

24 26 İnşaat Sektörünü Rahatlatacak Büyük İhale Sistem Danışmanlık Mühendislik Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Alpen İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin Batı Afrika Benin Cumhuriyeti Cotonou şehrindeki bir yıldan beri süre gelen görüşmeler sonuçlanmıştır. Alpen Ltd. Şti. DERSKO TANK FARM BENIN S.A nın ortakları arasına girmiştir. Toplam yatırımı 3,8 mil-yar dolar olan yatırımın, şantiye binası yapımının bedeli dolar karşılığında start verilmiştir ve yılsonuna kadar teslim edilecektir. Alpen Ltd. Şti.nin müdürü Sayın Rıza Yıldırım Dersko Tank Farm Benin S.A. nın 5 kişilik yönetim kuruluna girerek, proje operasyon görevini almıştır. Aynı proje kapsamında ülkemizde tanıdığımız Sistem Danışmanlık Mühendislik Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. Türkiye de Dersko Tank Farm Benin S.A. yı temsil ederek, danışmanlık ve tedarik konusunda sorumluluğu almıştır. Bu yatırımın tüm tedarikleri Türkiye den yapılacaktır. Proje kapsamı tüm Afrika nın petrollerini bir limanda toplayıp, (40 adet tank, her biri ton) dünya ya pazarlamaktır. Bu proje içerisinde adet prefabrik ve adet konut yapılacaktır. Projenin yeri Atlas Okyanus u Cotonou sahil şeridi ve deniz içi dolum tesisleri içermektedir. Sistem Danışmanlık firma bilgilerine sayfa 107'den ulaşabilirsiniz.

25

26 28 Anadolu Mikronize Satış ve Pazarlama Müdürü Sadık Özdemir Marka Her Zaman Sattırır Anadolu Mikronize Satış ve Pazarlama Müdürü Sadık Özdemir, kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajımızda araştırma konumuzla ilgili sorularımızı yanıtladı: Almak istediğiniz bir üründe marka arar mısınız neden? Elbette ararım. Bir ürünün marka olması, arkasında ciddi bir yatırım ve insan emeği olduğunun kanıtıdır. Bir marka var olabilmek ve hayatta kalabilmek için; kendisi adına fikir üreten, strateji oluşturan, kalitesinin devamlılığını sağlayan profesyonel bir ekip gerektirir. Ve marka bilinirliğinin kalıcı olması için de sürekli pazarlama ve reklam çalışmaları yapılması gerekmektedir. Bunun için de belli bir bütçe gerekir. Ancak büyük ve köklü bir geçmişe sahip kurumsal firmalar, bu tip kalıcı markalar çıkararak uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirler. Bir defaya mahsus yapılan reklam çalışmaları, devamı getirilmezse çöpe atılan para demektir. Neden marka olmak gereklidir? Öncelikle tüketici gözünde itibarlı bir yer edinmek için marka olmak zorundasınız. Bunun için de mutlaka güven oluşturmalısınız. Tüketici gözünde güven oluşturamamış bir marka için yapılan her türlü tanıtım faaliyeti boşuna olacaktır. Mevcut markanızı korumak ya da marka yaratmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? ANDCARB markamızı korumak adına gerekli resmi mercilerden marka tescilini yaptırdık. Bunun dışında markamızın bilinirliğini artırmak adına gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Dünya markası olmayı hedefliyor musunuz ya da dünya markası olduğunuza inanıyor musunuz? Bunun için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Dünya markası yaratmak her firmanın hayalidir. Ancak bu belli bir süreç ve stratejik çalışmalar sonucunda elde edilebilir. Önce şehrinizde marka olmalısınız, sonra bölgenizde, sonra ülkenizde. Ancak ondan sonra yurtdışında marka olabilirsiniz. Ya da direkt olarak marka olmayı hedeflediğiniz ülkede bu çalışmaları yaparak, o ülkeye odaklanabilirsiniz. Bizim de gerek yurtiçinde, gerekse ihracat yaptığımız ülkelerde reklam, fuar, tanıtım anlamında önemli çalışmalarımız ve daha büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizi kısa, orta ve uzun vadeli olarak planladık, ona göre hareket ediyoruz. Güçlü bir markanın, tüketiciye, dolayısıyla satışa olan etkilerinden bahseder misiniz? Güçlü marka, tüketiciye güven veren ve satın alma güdüsünü tetikleyendir. İnsanlar öncelikle sizin markanıza güven duymalı. Bu güveni oluşturmak çok önemli. Bu güveni oluşturabilmek için yaptığınız her şeyde tüketiciye kalitenizi hissettirmelisiniz. Coca Cola bugün ürününü değil markasını pazarlıyor. Neden insanlar çok daha ucuza tshirt almak varken kat kat paralar ödeyerek Lacoste u tercih ediyor? Çevrenize bakın, birçok insan çok daha ucuza cep telefonları varken Apple ın iphone unu kredi kartlarından borçlanarak sahip olmaya çalışıyorlar. Markalar aynı zamanda verdiği imajla belli bir statüyü satıyor. Marka her zaman sattırır. Satın alma diye bir şey yoktur, başarılı satış vardır. Firmanıza ait markalar ve bu markalar için kullandığınız sloganlar nelerdir ve bu sloganlarla ne ifade etmek istiyorsunuz? Biz hem yurtiçinde hem de yurtdışında ANDCARB markamızla satış yapıyoruz. Markamızı belli bir noktaya getirmeden de yeni bir marka yaratmayı düşünmüyoruz. Hedefimiz de markamızı çok daha güçlü ve bilinen bir marka haline getirmek. Biz fason üretim yapmıyoruz. Dolayısıyla başka firmaların bize şu marka altında bize mal üretir misiniz gibi tekliflerine de sıcak bakmıyoruz. Güçlü bir marka olduğunuza inanıyorsanız, Marka olmak firmanıza neler kazandırdı? Anadolu Mikronize milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen henüz çok yeni bir firma. Ancak yaptığımız çalışmalar tamamen profesyonel ellerden çıkan işler. Biz reklam ve tanıtım anlamında bizim gibi düşünen profesyonellerle çalışırız. Do-layısıyla yaptığımız her çalışma çok titizlikle ve özenle hazırlanıyor. Logomuzun tasarımından, kullanılan fontuna, renklerine, ambalajımızdan fuar standımıza kadar her şeyin kalitemizi vurgulayan, markamızı destekleyen, belli bir konsepte sahip, kurumsal ça-lışmalar olmasına çok özen gösteririz. Yönetimimiz de bu konuda bize sonuna kadar destek olmuştur. Bu nedenle siz de markamızı kısa süre sonra çok daha yukarılarda göreceksiniz. Anadolu Mikronize eşittir kalite ve güven yargısını insanların bilincine kazımak istiyoruz. Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesaj veya ön plana çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? Sizin aracılığınızla tüm Winworld okurlarının mübarek Ramazan Bayramını kutlar, huzur ve mutluluklar dilerim.

27

28 30 Konusunda Dünya nın En Büyük Fuarı Olma Yolunda İlerliyoruz Konusunda dünyanın en büyük ikinci fuarı konumundaki İstanbul Pencere Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezindeki yeni inşa edilen sergi salonlarıyla kapasitesini arttırarak Mart 2011 tarihleri arasında sektörü m2 de buluşturacak yılında, fiziki salon kapasitesinin artması ile sektörel ihtisaslaşma konusundaki projelerimizi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu anlamda önceki yıllarda İstanbul Pencere Fuarı nın bünyesinde yer alan, Kapı ve Cam sanayilerinde faaliyet gösteren firmalar Doorexpo İstanbul ve Glassexpo İstanbul Fuarları ile ihtisas fuarlarına kavuştu. Sözkonusu fuarlar, kazandığı ihtisaslaşma özelliği ve 3 lü fuar konsepti ile sektörün bir araya geldiği en büyük ve en önemli uluslararası pazarlama platformunu oluşturuyor. Haziran ayı başında başlayan 2011 fuar satışları, büyük bir hızla devam ederken, sektörden gelen yoğun talepler neticesinde ağustos ayı itibariyle fuar satışlarının %60 ı tamamlanmış bulunuyor. Bu yoğun talep artışında yurtiçi ve yurtdışında yapılan etkin tanıtım çalışmaları önemli rol oynamakta. Sektörün beklentilerini karşılama hedefiyle yürütülen fuar tanıtım çalışmaları kapsamında; yurtdışında ve yurtiçinde 50 nin üzerinde sektörel yayın, internet sitesi, yurtdışı fuar kataloğunda ilan ve haber çalışmaları yapıldı. Yıl boyunca Fensterbau Frontale 2010 (Nuremberg Almanya), Mosbuild (Moskova Rusya), Mir Stekla The World of Glass (Moskova- Rusya), Confair (Tahran İran) gibi sektörle ilgili uluslararası yapı ve inşaat malzemesi fuarlarında tanıtım ve pazarlama faaliyetleri bire bir yapılmış olup, devam eden süreçte yine sektörün önemli fuarlarından olan Glasstech (Düsseldorf Almanya), International Technical Fair (Plovdiv Bulgaristan), Big (Tripoli Libya), BUDMA (Poznan Polonya), PRIMUS (Kiev Ukrayna), Glassbuild America (Las Vegas Amerika), Fenestration China 2010 (Beijing Çin) fuarlarında ve International Rosenheim Window & Facade Conference 2010 Rosenheim - Almanya da tanıtım çalışmaları devam edecektir. Tüyap yurtdışı temsilcilikleri, ofisleri ve merkez ofis tarafından 50 farklı ülkede yürütülen tanıtım ve yurtdışı alım heyeti organizasyon çalışmaları sektörün öncelikli hedef pazarları olan Irak, İran, Suriye, Lübnan, Mısır, Cezayir, Tunus, Libya, Filistin, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan, Arnavutluk, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Ermenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan ülkeleri başta olmak üzere tüm hedef pazarlarda yürütülmektedir Mart 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece de düzenlenecek olan İstanbul Pencere 2011, Glass Expo İstanbul 2011, Door Expo 2011 Fuarları 10:00 19:00 saatleri arasında gezilebilecektir. Detaylı bilgi ve e-davetiye için, com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz yılında, fiziki salon kapasitesinin artması ile sektörel ihtisaslaşma konusundaki projelerimizi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu anlamda önceki yıllarda İstanbul Pencere Fuarı nın bünyesinde yer alan, Kapı ve Cam sanayilerinde faaliyet gösteren firmalar Doorexpo İstanbul ve Glassexpo İstanbul Fuarları ile ihtisas fuarlarına kavuştu. Sözkonusu fuarlar, kazandığı ihtisaslaşma özelliği ve 3 lü fuar konsepti ile sektörün bir araya geldiği en büyük ve en önemli uluslararası pazarlama platformunu oluşturuyor. We re improving ourselves for becoming the biggest fair in the world In the article it s telling us about world s second biggest fair in istanbul windows fair..

29

30 32 Pakpen Evinize Estetik ve Huzur Katıyor Pakpen Şirketler Grubu, eviniz için gerekli PVC kapı, pencere ve panjur sistemlerinin yanısıra yalıtımı sağlayan dış cephe kaplama ürünleri ile de evinize güzellik ve farklılık katıyor. Pakpen, dış cephede Pak Siding ve Pak Country markaları ile mükemmelliğin sınırlarını yeniden çizerken taş görünümlü formlanmış PVC plaka Pak Form un kalitesi ve dayanıklılığı ile dış mekanlara alternatif çözümler sunuyor. Pak Country ile verandadan bahçeye, çardaktan kameriyeye kadar farklı uygulamaları gerçekleştirebilirken; yalıtım başta olmak üzere birçok avantajı beraberinde getiren Pak Siding ile binanızın dış görünüşünü farklılaştırabilirsiniz. Evinin içinde olduğu gibi dışında da kendi stilini yaratmak isteyenler, Pak Country ile bahçelerde ve dış mekanlarda fonksiyonelliği, dayanıklılığı, estetiği ve kullanım kolaylığını bir arada bulabiliyorlar. Doğal taş, kale taşı, kayrak taşı ve yülek taşı görünümlü ve çok sayıda renk seçeneği bulunan taş görünümlü Pak Form, bina kaplamalarında ve bahçe duvarlarının kaplamasında tamamen ya da kısmen uygulanarak dekoratif çözümler sunuyor. Tuğla, beton, ahşap ya da çelik konstrük siyon üzerine tek katlı ya da çok katlı binalarda kullanılabilen, dayanıklı, avantajlı ve estetik dış cephe kaplama sistemi Pak Siding, dış cephe kaplamalarında bugüne kadar yaşanılan tüm sorunları ve temizlik derdini sona erdirerek, ses ve ısı yalıtımı sayesinde evinize huzur getiriyor.

31

32 34 Fırat Profil Pazarlama Müdürü Erdal Karakaş Ürüne İsim Vermekle Marka Olunmaz Marka Olmak konusuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Fırat Profil Pazarlama Müdürü Erdal Karakaş, konuyla ilgili bilgiler verdi. Markanın sadece ürüne konmuş bir isim olmadığını, bunun içinin mutlaka bazı değerlerle doldurulmasını gerektiğini ifade eden Karakaş, bunu sağlamanın yolunun da tüketiciden geçtiğini ifade etti. Karakaş a Almak istediğiniz herhangi bir üründe marka arar mısınız neden? diyerek ilk sorumuzu yönelttik. Aldığım her ürün Mutlaka marka olmalı şeklinde bir tercihim hiçbir zaman olmadı. Bazı markalı ürünleri -aynı özellikleri taşıyan henüz marka olmamış herhangi bir ürün bulamamışsammarkalı ürünü tercih edebilirim. O yüzden, bu duruma tüketici gözüyle yaklaşmak daha doğru olur. Bir tüketicinin satın aldığı Bir markanın gücü, satın alma davranışını etkileme yeteneğidir. Eğer bunu sağlayabiliyorsanız o zaman güçlüsünüz demektir. Markayı güçlü kılan tüketicinin tercihidir. İsim konmuş olmakla -maalesef- marka olunmuyor. Bir isminiz varsa, siz zaten markasınızdır. Fakat markanın güçlü mü, güçsüz mü olduğuna da tüketici karar verir. üründe marka aramasının altında güven yatar. Bir anlamda da zaten marka demek, güven demektir. Bu nedenledir ki tüketici, bir ürünü aldığında önce markasına bakar. Çünkü aldığı ürünün arkasında, kendisini yarı yolda bırakmayacak, mağdur etmeyecek bir organizasyon var mı, yok mu onu görecektir. Eğer varsa o markayı tercih edecek, yoksa tercih etmeyecektir. Marka olmak neden bu kadar gereklidir? Aslında, Markalı ürünler olağanüstü benzersiz özellikler ve nitelikler taşımaz. Marka, aslında gücü ve referansı temsil eder. Bir markanın gücü; satın alma davranışını etkileme yeteneğinde yatar. Referansı ile de diğerlerinden farkını ortaya koyar. Bir marka çok güçlü ise genellikle tercih nedenidir. Referans ı ise bir örnekle açıklayayım. Örneğin; karnınız acıktı ve bir şeyler yemek istiyorsunuz. Karşınızda yan yana iki restoran var. Biri kalabalık, insanlar sıra bekliyor, diğerinde ise kimse yok. Sizin karnınız aç olmasına rağmen, yine de o kuyruğa girip bekliyorsunuz. İşte bu, markanın referansıdır (yani çekiciliğidir). Bir markanın referansı budur işte. Marka bir değerler manzumesinin birlikteliğidir ve bir anda oluşacak bir şey de değildir. Zaman zaman dergilerden takip ediyorum. Bir firma yetkilisi kalkıyor, Marka olmaya karar verdik, diye bir açıklama yapıyor. Oysa marka olmak, birçok unsurun ve birçok değerin oluşmasıyla meydana

33

34 36 gelmelidir. Yılların araştırması, birikimi, gücü ve sabrıyla bu değerler bir araya gelir ve o zaman siz marka olmayı başarmışsınızdır. Mevcut markanızı korumak ya da marka yaratmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Marka olmak için yola çıkıp, çeşitli denemeler yaparak Marka olacağım, demek doğru değildir. Bir şirkette değerler bütünlüğü, aidiyet, bağlılık, sadakat, organizasyon, uzman kadro, yetişmişlik, iyi servis, sağlıklı ve zamanında lojistik hizmetleri, renk ve bunun gibi birçok değer bir araya gelir ve iyi bir malzeme ortaya çıktıktan sonra marka olgusu ortaya çıkar. Bizim kurumsalımız FIRAT TIR. FIRAT adı altında FIRATPEN de güçlü bir markamızdır. Ayrıca, farklı gruplara ulaşmak için. WİNHOUSE ve GEDİZPEN adı altında iki marka daha geliştirdik ve üretime başladık. Bu ürünlere isim koyarken; önce gurubumuzu belirledik, sonra ismi koyduk. İsim sert mi yumuşak mı; dişi mi erkek mi; renkler uygun mu, değil mi, tabi ki bu öğeleri de bir araya getirdik. Ama bu da yetmedi, bunu güçlü FIRAT kurumsalıyla da destekledik. Bir dünya markası olma hedefiniz var mı? Bunun için ne gibi çalışmalarınız var? Hangi kurum ürünlerinin dünya markası olmasını istemez ki? Ancak, dünya markası olmak için bu bahsettiğim değerlerin dışında başka değerlerin de olması gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz değerler yerel değerlerdi. Oysa bu yerel değerleri, ulus farklılıklarını da göz önüne alarak uluslararası değerlerle kaynaştırmak gerekiyor. Bunun için böyle bir kültürümüz var mı, yok mu; varsa hangi boyutta önce onu değerlendirmek lâzım. Uluslararası faaliyetlerinizin, operasyonlarınız olmasının yanında, çıkacak sonuca göre de çalışmalar yaparak yol haritaları belirlenir. Dolayısıyla böyle iddialı laflara gerek yok. Öncelikle yerel bir marka olmakta fayda var. Güçlü bir markanın, tüketiciye, dolayısıyla satışa olan etkilerinden bahseder misiniz? Güçlü bir markanın, hatta marka olmuş bir ürünün tüketicide bir güven hissi uyandırdığından yukarıda da bahsetmiştik. Bu durum aynı zamanda o markanın arkasında güçlü bir kurumun olduğunun da güvencesini verir. Türkiye nin her yerinde ulaşılabilen, aynı zamanda teknik hizmet alınabilen bir algı olur. Tüketiciye ulaşabilir olmak marka olmanın çok önemli tarafıdır. Marka olgusunda genelde pahalı imajı vardır. Tabi Pahalılıktan anlaşılan nedir? İşte o pahalılığın kıstaslarının iyi görülmesi gerekir. Fırat Plastik bünyesinde çok güçlü markalarımız olmasına rağmen, en uygun fiyatlarla tüketicimize ulaştığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.

35

36 38 Markalarınız için kullandığınız sloganlar nelerdir ve bu sloganlarla neyi ifade etmek istiyorsunuz? Aidiyet duygusunu oluşturmak için insanların ortak değerlerine atıfta bulunmak istiyoruz. Bunu FIRATPEN DE, Sporun ve Sporcunun Dostu olarak kullandık. Daha kapsayıcı daha genel bir kesimi içine alan bir sloganımızdı. Bunu iyi değerlendirdik ve çok büyük bir verim elde ettik. Spor, insanlar arasında genel ve kapsayıcı bir slogan oldu. Herkes bu sloganın içerisinde kendisini buldu. Türkiye nin çeşitli yerlerinde de spor faaliyetleriyle ilgili destekte bulunduk. Yani bu sloganımız sadece Söz de kalmadı. Bunu sloganımızda belirttiğimiz gibi sosyal boyutuyla da destekledik. WİNHOUSE için Türkiye nin dünyada yıldızlaşan markası dedik. Global anlamda marka olmak çok zordur. Bunu yerel olarak yapmak nispeten daha kolaydır. Biz de dünyanın farklı ülkelerinde bunu sağlamaya çalıştık. Kazanan el mesajıyla da reklamı yayınladık ve algıyı destekledik. GEDİZPEN markamızla daha çok müteahhit ve toplu konut kesimlerine hitap ettik. Bu markamızla onlara En uygun ve en kaliteli ürüne ulaşabileceklerini vurguladık. Güçlü bir marka olduğunuza inanıyorsunuz? Marka olmak firmanıza neler kazandırdı? Güçlü bir marka olduğumuza tabi ki inanıyoruz. Bunu herkes de kabul ediyor zaten. Markalarımızla çok sadık bir müşteri kesimine ulaştık. Markanın en önemli özelliği de budur. Marka kendisine sadık tüketiciler sağlar. Sadık tüketici de satın aldığı markasını sahiplenir. Bir müşteri, eğer ürününüzü size şikâyet ediyorsa, bundan çok da çekinmemek gerekir. Çünkü bu tüketicinin markaya bağlılığını, markayı koruma adına yapılmış olan bir otokontrolü gösterir. Ve sorunun çözümü için marka sahiplerine şans veriyor olması çok önemlidir. Ülke genelinde bakıldığında bayilerimizde inanılmaz bir statü kazandırıyoruz. FIRAT ailesinden olmak saygın ve önemli bir özelliktir. Bunun yanında çalışanlarımıza özgüven ve statü kazandırıyor. Bunların tamamını değerlendirdiğimizde, marka olmanın aynı zamanda da sosyolojik ve psikolojik etkileri olduğu rahatlıkla görülmektedir. Son olarak okuyucularımıza nasıl bir mesaj vermek istersiniz? Konu marka olduğu için bir şeyler söyleyebilirim. Marka bir değerler bütünüdür. Marka olacağım denilerek yola çıkmayla, marka olunmuyor. Firma kültürünün güçlü organizasyonuyla oluşabilecek, tüketicinin de sizi taçlandıracağı bir özelliğe sahip olmak gerekir. FIRAT PLASTİK İN arkasında yarım asra yaklaşan bir tecrübe süreci var. Bunun içerisinde de güçlü bir organizasyon, kültür ve değerler manzumesinin bir araya gelmesi var. Tüm bunların neticesinde de tüketici zihninde oluşturduğumuz bir güven ve güçlülük olgusu var. Bir markanın gücü, satın alma davranışını etkileme yeteneğidir. Eğer bunu sağlayabiliyorsanız o zaman güçlüsünüz demektir. Markayı güçlü kılan tüketicinin tercihidir. İsim konmuş olmakla -maalesefmarka olunmuyor. Bir isminiz varsa, siz zaten markasınızdır. Fakat markanın güçlü mü, güçsüz mü olduğuna da tüketici karar verir. Herkes ürününe bir isim koymakla kalmamalı, bunun içini dolduracak kültür, organizasyon, birikim gibi öğeleri bir ayara getirip, bunu bir orkestra gibi yönetecek bir yönetim kadrosuyla desteklemesi gerekiyor. Being trade mark is not only naming the product Trade mark is not only a name that given the product, we must fi ll the name up with some values, said Erdal Karakas who is Profi le Sales Manager with Firat Plastics.

37

38

39

40 42 Çağdaş Açılım Yapı Elemanları Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaya Şirketin Sürekliliği İçin Marka Olmak Şart Güçlü bir marka olmak şirketin sürekliliğini sağlaması açısından çok büyük önem taşıyor. Marka olunmasındaki en büyük sebep satışı artırmaktır. Yurtiçinde ve dışında bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Markamızı bilen ve özellikle talep eden birçok müşterimiz yurtiçinde ve dışında mevcut. Çağdaş Açılım Yapı Elemanları Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaya, kendisini ziyaretimiz sırasında araştırma konumuz olan Marka Olmak ile ilgili sorularımızı yanıtladı: Almak istediğiniz bir üründe marka arar mısınız neden? Ürünün kaliteli bir marka olması, ürünü üreten firma tarafından kanunlarla belirlenen garanti dışında ürüne ayrı bir güven ve kalite unsuru katmaktadır. Dolayısıyla İnsanlar tarafından markalı ürünleri almak güven unsuru olmaktadır. Tüketici seçimini yaptığı üründe bir nevi ilave garanti istemektedir. Her hangi bir problemde hukuki yollarda çözüm yerine firmaya ve markaya duyduğu güvenle bu problemi çözebilmeyi arzulamaktadır. Bu şartları sağladığı taktirde satın aldığım ürünün markalı olması benim açımdan aranan bir özellik olmaktadır. Ancak sadece markası var diye olması gerekenden daha pahalıya satın alınmasını iki ürününde hemen hemen aynı özelliklerde olması halinde doğru bulmuyorum. Eğer ürünün çok fazla artısı varsa o zaman durum değişir. Ürünün kalitesi beni tatmin ettiği taktirde markalı ürünü tercih etmekte fayda var. Neden marka olmak gereklidir? Bir tüketici olarak düşündüğünüzde, bir ürün alındığında en iyi şekilde ve sorunsuz olarak faydalanmak isteriz. Bir marka oluşturduğunuz zaman, müşteri talebinde, o ürün için, bir adım öne çıkılmış olunur. İki ürünü karşılaştırırken fiyat olarak biri daha pahalı dahi olsa kendini ispatlamış markalı ürün tercih edilmektedir. Tabiki burada alım gücü faktörü de işin içine girmektedir. Alım gücü düzeyine göre de markalaşmış ürünler söz konusudur. Ancak burada ihtiyaçlar ve ürün açısından talepler göz önüne alınmaktadır. Bu açıdan her zaman markalı ürün olmak, tüketici değerlendirmesinde kaliteli ürün anlamına gelmektedir.

41

42 44 Brezilya Fuarı na Katılan Çağdaş Açılım ın Stand Görüntüsü Mevcut markanızı korumak ya da marka yaratmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Kaliteyi her geçen gün biraz daha yukarı taşımak için ne yapmak gerekiyorsa, o yönde çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Bugün için yeterli olan kalite ve fayda yarın aynı etkiyi göstermeyebilir. Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda üründeki gelişmelerle birlikte tüketiciye sunmak tabi ki markalaşmak açısından çok büyük önem taşır. Bunun yanında marka olabilmek için yapılan reklamlar birinci etken diye düşünüyorum. Firmanın uzun süreçli çalışıyor olmasına insanların inanması ve güvenmesi gerekiyor. Biz ürünlerimizin üzerine markamızın logosunu da basıp, kendilerine sunarız. Bu da insanların markamıza bir güven duymasını sağlıyor. Güçlü bir markanın, tüketiciye, dolayısıyla satışa olan etkilerinden bahseder misiniz? Güçlü bir marka tüketici tarafından 5-6 firma arasından tutup çekilecek özelliktedir. Bu da satışa direk olarak olumlu olarak yansıyacaktır. Ürün talep eden kişiler sizin ürününüzü markasıyla tercih ediyorlarsa tabi ki satışı da olumlu olarak etkileyecektir. Firmanıza ait markalar ve bu markalar için kullandığınız sloganlar nelerdir ve bu sloganlarla ne ifade etmek istiyorsunuz? Biz zaman içerisinde şirket ismi olarak markalaşmaya çalıştık. Çağdaş Açılım olarak ismimizin sektörde iyi bir noktada olduğunu düşünüyoruz. Piyasada markalaşma konusunda iyi bir yerde olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu konudaki çalışmalarımızı sürekli hale getirdik. Eurotech conta ve Eurotech izolasyon grubunda, kendi imalatımız olan ürünlerde kendi markamızı kullanmaktayız. Eurotech olarak da sektör içinde güçlenmeye devam etmekteyiz. Zaman içerisinde bu markamızla da yurt içinde ve dışında daha etkin hale geleceğimizi düşünüyoruz. Günün koşullarına ve ihtiyaçlarına göre sloganlar kullanıyoruz. Sürekli kullandığımız bir sloganımız yok. Piyasaya sürdüğümüz ürünün özelliklerine göre bir slogan oluşturmayı şu an için daha uygun görüyoruz. Güçlü bir marka olduğunuza inanıyorsanız, Marka olmak firmanıza neler kazandırdı? Güçlü bir marka olmak şirketin sürekliliğini sağlaması açısından çok büyük önem taşıyor. Marka olunmasındaki en büyük sebep satışı artırmaktır. Yurtiçinde ve dışında bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Markamızı bilen ve özellikle talep eden birçok müşterimiz yurtiçinde ve dışında mevcut. Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesaj veya ön plana çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? Markalı ürünleri tercih etmek, kullanıcıya satış sonrası vereceği hizmetler ve kolaylıklar bakımından gereklidir. Markalı ürünlerin seçimi genel anlamda ticari olarak ve maddi olarak avantajlar sunmaktadır. Sonuç olarak kalitesine inanılan ürünlerin tüketilmesi her zaman tüketicinin menfaatine olacaktır. Being trade marks is a must President of Cagdas Hardware, Yasar Kaya, shares his experience about creating a brand with us in the interview.

ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ

ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ dan, Röportaj Konumuz Olan 2014 Yılı Değerlendirmeleri ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık. Firmanız

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 9 12 Ocak 2013

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 9 12 Ocak 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 9 12 Ocak 2013 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul 1 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMA KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN

Detaylı

20.SANTEK Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı / 05-08 Mayıs 2016

20.SANTEK Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı / 05-08 Mayıs 2016 Detay Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti HAKKIMIZDA Detay Fuarcılık Organizasyon & Tanıtım Hizmetleri Limited Şirketi TOBB- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin Y-276 numaralı Yurtiçinde

Detaylı

YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL FUARI ZİYARET ORGANİZASYONU SONUÇLARI

YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL FUARI ZİYARET ORGANİZASYONU SONUÇLARI YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL FUARI ZİYARET ORGANİZASYONU SONUÇLARI Övgü PINAR-Nurel KILIÇ Yapı fuarları; mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan yöneticiler, mimarlar, mühendisler,

Detaylı

1995 TEN BUGÜNE STRATEJİK ORTAĞINIZ

1995 TEN BUGÜNE STRATEJİK ORTAĞINIZ 20. yıl 1995 TEN BUGÜNE STRATEJİK ORTAĞINIZ Ekin Kimya olarak Türkiye ve yakın çevresindeki ülkelere yüksek kalitede kimyasal ürünler tedarik eden öncü bir şirketiz. Dünyanın önde gelen kimyasal üreticileri

Detaylı

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş.

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş. SONUÇ RAPORU Bitki sektörünün dev buluşması bu yılda 28 Kasım - 01 Aralık 2013 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi nde gerçekleşti. Kıtaların buluşma noktası İstanbul da 21 farklı ülkeden gelen 286

Detaylı

İçindekiler. 1 Tarihçe. Neden Kneer-Südfenster. Dağıtım Kanalları. Üretim Tesisleri. Referanslar. Ürünler. Pencereler. Kapılar.

İçindekiler. 1 Tarihçe. Neden Kneer-Südfenster. Dağıtım Kanalları. Üretim Tesisleri. Referanslar. Ürünler. Pencereler. Kapılar. Kneer-Südfenster... İçindekiler 1 Tarihçe 3 2 3 4 5 6 7 8 9 Neden Kneer-Südfenster Dağıtım Kanalları Üretim Tesisleri Referanslar Ürünler Pencereler Kapılar Aksesuarlar 4 5 6 9 15 16 31 35 2 Kneer-Südfenster

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012 29. Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 4. İstanbul Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı 9. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Hazırlayan TEKNİK Fuarcılık

Detaylı

TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI

TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI Sektörlerindeki ürünlerin, en son teknolojik gelişmelerin, dünyadaki trendlerin ve son uygulamaların sergilendiği, 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında

Detaylı

Vatanım Hazır Beton İnşaat

Vatanım Hazır Beton İnşaat 01 02 Vatanım Hazır Beton İnşaat Ardıç Evleri projesinde sizlere yeni ve huzurlu bir dünya vadeden Vatanım Hazır Beton İnşaat, kurulduğu 1992 yılından günümüze kadar, çok sayıda kamu ve özel sektör projelerine

Detaylı

FUAR SONUÇ RAPORU İSTANBUL. Eş Zamanlı: labtechmed. 26-29 Mart 2015. www.expomedistanbul.com

FUAR SONUÇ RAPORU İSTANBUL. Eş Zamanlı: labtechmed. 26-29 Mart 2015. www.expomedistanbul.com Supported by: İSTANBUL 2015 26-29 Mart 2015 Avrasya ve Türkiye nin önemli karar vericilerini, dünyadan tedarikçilerle aynı platformda bir araya getiren lider medikal fuar FUAR SONUÇ RAPORU Eş Zamanlı:

Detaylı

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor. www.ihlamurevlerihabibler.com

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor. www.ihlamurevlerihabibler.com Habibler de yeni bir yaşam başlıyor www.ihlamurevlerihabibler.com YAPI & İNŞAAT www.asgunyapi.com.tr Konforlu yaşam alanları A sgün Yapı, Abdurrahman GÜNGÖR tarafından Güngör İnşaat olarak 1995 yılında

Detaylı

İSTANBUL 2016 PENCERE PENCERE

İSTANBUL 2016 PENCERE PENCERE İSTANBUL 2016 PENCERE PENCERE 17. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı

Detaylı

yapıda uzman eller www.hilaryapi.com

yapıda uzman eller www.hilaryapi.com MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ PREFABRİK YAPILAR PEYZAJ VE ÇEVRE DÜZENLEME CEPHE KAPLAMA ZEMİN DÖŞEME VE YER KAPLAMA ÇATI KAPLAMA İZOLASYON VE YALITIM DEKORASYON İŞLERİ EMLAK MÜŞAVİRLĞİ 0312 5661166 0544 Turgut

Detaylı

İSTANBUL 2016 PENCERE PENCERE

İSTANBUL 2016 PENCERE PENCERE İSTANBUL 2016 PENCERE PENCERE 17. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı

Detaylı

Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu

Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu 2 BAŞARI GÜVEN TECRÜBE BİLGİ TEKNOLOJİ Plast Eurasia İstanbul Avrasya Plastik Sektörünün Buluşma Noktası T 10 Salon 98.000 m2 S Avrasya nın En Büyüğü SAYISAL

Detaylı

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor.

Habibler de yeni bir yaşam başlıyor. Habibler de yeni bir yaşam başlıyor www.ihlamurevlerihabibler.com YAPI & İNŞAAT www.asgunyapi.com.tr Konforlu yaşam alanları Asgün Yapı, Abdurrahman GÜNGÖR tarafından Güngör İnşaat olarak 1995 yılında

Detaylı

Yasam, alanlarına a çılan detaylar...

Yasam, alanlarına a çılan detaylar... Yasam, alanlarına a çılan detaylar... 18. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler

Detaylı

DESKPORT. Bilișim Hizmetleri. 2014 Yılı Hizmet Tanıtım Kataloğu

DESKPORT. Bilișim Hizmetleri. 2014 Yılı Hizmet Tanıtım Kataloğu 2014 Yılı Hizmet Tanıtım Kataloğu info@deskport.net BİZ KİMİZ? Biz Kimiz? Deskport Bilişim ekibinin karakteristik özellikleri olan; özgüven, çalısma azmi, tecrübe ve liderlik vasıflarımızla amacımız, müşterilerimizi

Detaylı

İstanbul da, Bursa da, Çanakkale de, Sakarya da. Ve şimdi Konya da.

İstanbul da, Bursa da, Çanakkale de, Sakarya da. Ve şimdi Konya da. İstanbul da, Bursa da, Çanakkale de, Sakarya da Ve şimdi Konya da. 23 Bursa Prestij Modern 23 yıllık İstanbul Prestij Park Bakyapı Uzmanlığıyla Prestijli Bir Hayat Sakarya Çamlıca Apart Evleri Çanakkale

Detaylı

3.294. Türkiye de Plastik Sektörü. Yeni Pazarlar, Yeni Fırsatlar AMBALAJ İNŞAAT 1.811 DİĞER 1.153

3.294. Türkiye de Plastik Sektörü. Yeni Pazarlar, Yeni Fırsatlar AMBALAJ İNŞAAT 1.811 DİĞER 1.153 Yeni Pazarlar, Yeni Fırsatlar PLASTECH 2016 fuarı, plastik sektörünün liderlerini, sektörün çekim merkezi İzmir de buluşturacak. Türkiye nin en büyük, en yeni ve en modern fuar alanı olan fuarizmir de

Detaylı

YÖNETİM HİZMETLERİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TEMİZLİK HİZMETLERİ PEYZAJ HİZMETLERİ GÜVENLİK HİZMETLERİ TEKNOLOJİK HİZMETLER BAŞKANIN MESAJI Uzun yılların vermiş olduğu deneyimimizi insanı merkeze alan, sürdürülebilir

Detaylı

Türkiye nin İlk Usta Kulübü

Türkiye nin İlk Usta Kulübü Türkiye nin İlk Usta Kulübü Kalekim Ustalarının Ayrıcalıkları 1 Her Üyemiz Kalekim Ferdi Kaza Sigortası ile Daima Koruma Altında Sosyal güvenceden yoksun olarak çalışan ustalarımız her yıl ücretsiz olarak

Detaylı

leri RAYINA koyma vakti geldi... fmdemiryolu.com

leri RAYINA koyma vakti geldi... fmdemiryolu.com leri RAYINA koyma vakti geldi... fmdemiryolu.com Kalite Politikamız Temel ilkelerimiz; - Yapılan işi, doğru ve zamanında yapmak. - Müşterinin istekleri doğrultusunda, isteklerinin doğru analiz edilmesi

Detaylı

Türkiye Denizcilik ve Lojistik

Türkiye Denizcilik ve Lojistik Türkiye Denizcilik ve Lojistik Türkiye İki kıtayı buluşturan, coğrafi konumu ve jeopolitik yapısı sebebiyle denizcilik ve lojistik faaliyetlerinde tarihte de bugün olduğu gibi kilit öneme sahip bir ülke

Detaylı

Marka İletişimi ve Pazarlama

Marka İletişimi ve Pazarlama Marka İletişimi ve Pazarlama F. Meriç Dirik Mikro Bilgi Kayıt ve Dağıtım A.Ş. meric.dirik@mikrobilgi.com.tr Marka: Ürünün ruhu Marka İletişimi: Ürünün hayatı Pazarlama: Ürünün sosyal hayatı Reklam: Ruhunu

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI KALIP AVRASYA 2014 BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI BURSA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI 2014 BELEX 2014 BURSA 5. HIRDAVAT VE İŞ GÜVENLİĞİ FUARI 2014 4 7 Aralık 2014 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

Detaylı

Sapa Building System, ilk kez BAU fuarında

Sapa Building System, ilk kez BAU fuarında 1/5 Sapa Building System, ilk kez BAU fuarında Sapa Building System, 14 19 Ocak 2013 tarihlerinde Münih te düzenlenecek BAU fuarına ilk kez katılacak. Sapa Building System, yapı çözümlerini sunup tanıtımını

Detaylı

ELEX SEKTÖRÜNÜN TEK FUARI

ELEX SEKTÖRÜNÜN TEK FUARI ELEX SEKTÖRÜNÜN TEK FUARI 26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında organize edilen ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye nin ve bölgenin sektöründeki tek ihtisas fuarı olan

Detaylı

ZĠYARETÇĠ ARAġTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 13 16 Mart 2013

ZĠYARETÇĠ ARAġTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 13 16 Mart 2013 ZĠYARETÇĠ ARAġTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 13 16 Mart 2013 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece Ġstanbul ĠÇĠNDEKĠLER SAYFA 1. ARAġTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESĠ 3 1.2. ARAġTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAġTIRMANIN

Detaylı

HAKKIMIZDA. Firmamız, inşaatın proje aşamasından itibaren fonksiyonel yaşam alanları oluştarmayı hedeflemektedir.

HAKKIMIZDA. Firmamız, inşaatın proje aşamasından itibaren fonksiyonel yaşam alanları oluştarmayı hedeflemektedir. HAKKIMIZDA 1995 yılında kurulan firmamız Fener İskele, iskele kiralama hizmeti vermeye başlamış, günümüze kadar aralıksız büyüme ile Bursa da dış cephe iskele sistemlerinde kalite ve sistemsel çözümler

Detaylı

TORBALI TİCARET ODASI MOBİLYA SEKTÖR ANALİZİ

TORBALI TİCARET ODASI MOBİLYA SEKTÖR ANALİZİ TORBALI TİCARET ODASI MOBİLYA SEKTÖR ANALİZİ a. Sektörün Dünya Ekonomisi ve AB Ülkelerindeki Durumu Dünya mobilya üretimi 2010 yılında yaklaşık 376 milyar dolar olurken, 200 milyar dolar olan bölümü üretim

Detaylı

Dora Park mimarinin estetikle buluştuğu, estetiğin konfora dönüştüğü ve her ayrıntının sizler için düşünüldüğü prestiji yüksek bir yaşam projesidir.

Dora Park mimarinin estetikle buluştuğu, estetiğin konfora dönüştüğü ve her ayrıntının sizler için düşünüldüğü prestiji yüksek bir yaşam projesidir. Öztürkler İnşaat olarak, 1987 yılından beri insana ve aileye saygılı, çevreye değer katan prestijli projeler üretmeyi ilke edindik. Modern mimariyle teknolojiyi birleştiren başarılı inşaat işleri gerçekleştirmek

Detaylı

HAKKIMIZDA. Çalışmak bizden rahat ve huzur içinde yaşamak sizden ŞİRKETLER GRUBU İŞTİRAKİDİR

HAKKIMIZDA. Çalışmak bizden rahat ve huzur içinde yaşamak sizden ŞİRKETLER GRUBU İŞTİRAKİDİR HAKKIMIZDA Mimari özgünlüğün, teknoloji ve mühendislikle birlikte önem kazanacağına inanan Gama Grup un inşaat sektöründeki deneyimleri, bu kez de STUDİO GARDEN projesiyle hayat bulmaktadır. Rahat ve huzur

Detaylı

www.geka.org.tr BÖLGESEL YENİLİK ve KALKINMA AJANSI DESTEKLERİ

www.geka.org.tr BÖLGESEL YENİLİK ve KALKINMA AJANSI DESTEKLERİ www.geka.org.tr BÖLGESEL YENİLİK ve KALKINMA AJANSI DESTEKLERİ Öncelikler ve İhtisaslaşma Organizasyon ve Eşgüdüm Yaşam Kalitesinin Artırılması Sürdürülebilir Kalkınma Bilgi Toplumuna Dönüşüm Rekabet Gücünün

Detaylı

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU 2017 smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU BAŞARILARLA DOLU BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKIRKEN ISAF MARKASI 21. 21.si düzenlenen ISAF; Güvenlik, Bilişim Güvenliği, Akıllı Bina, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Yangın,

Detaylı

1983 yılında kurulan firmamız, inşaat. sektöründe seçkin bir yere sahiptir. Sektör içindeki yılların getirdiği deneyimini

1983 yılında kurulan firmamız, inşaat. sektöründe seçkin bir yere sahiptir. Sektör içindeki yılların getirdiği deneyimini İnşaat Ltd. Şti. 1 2 1983 yılında kurulan firmamız, inşaat sektöründe seçkin bir yere sahiptir. Sektör içindeki yılların getirdiği deneyimini ve bilgi birikimini hem sektörün gelişimi için harcamakta hem

Detaylı

Evinizden Çıkmak İstemeyeceksiniz...

Evinizden Çıkmak İstemeyeceksiniz... ÖZ SEL MO LU İ N Ş A A T Evinizden Çıkmak İstemeyeceksiniz... CITY www.ozselimogluinsaat.com Hakkımızda Öz Selimoğlu Ltd. Şti. 1963 yılında Mustafa Selimoğlu tarafından kurulmuştur. Şirket ilk başta inşaat

Detaylı

1. ELEKTRONİK KOMPONENT, GÜÇ KAYNAKLARI VE GÖMÜLÜ SİSTEMLER FUARI

1. ELEKTRONİK KOMPONENT, GÜÇ KAYNAKLARI VE GÖMÜLÜ SİSTEMLER FUARI 1. ELEKTRONİK KOMPONENT, GÜÇ KAYNAKLARI VE GÖMÜLÜ SİSTEMLER FUARI 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında ilk defa bu yıl organize edilen ELECTRONIST Fuarı bölgede önemli bir fuar olma yolunda ilk adımını

Detaylı

Zorlu İnşaat Güvencesiyle... Yaylal

Zorlu İnşaat Güvencesiyle... Yaylal Zorlu İnşaat Güvencesiyle... TARİHÇE Bugün Zorlu Grup olarak adından söz ettiren firmamız, babamız Duran ZORLU tarafından 1977 yılında kurulan Zorlu Cam Ticaret olarak 20 metrekarelik bir dükkanda ticari

Detaylı

Çiçek gibi bir yuvanız olsun... www.florakonaklari.com

Çiçek gibi bir yuvanız olsun... www.florakonaklari.com Çiçek gibi bir yuvanız olsun... www.florakonaklari.com Flora Konakları nda hayat var! İstanbul un Anadolu yakasında Tuzla ya yeni bir şehir kuruluyor. Hayalini kurduğunuz yaşamı size sunmaya hazırlanan

Detaylı

İZMİR ÇATI UYGULAMA VE ÇATI AKTARMA. Çatı Nedir?

İZMİR ÇATI UYGULAMA VE ÇATI AKTARMA. Çatı Nedir? Çatı Nedir? Binaların üstünü tüm atmosferik etmenlere karşı korumak, yaşam alanlarını dış etmenlerden korumak, binanın zamanla deformasyonunu engellemek aynı zaman da koruma işlevini sağlayan sistemleri

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 2 7 Ekim 2012

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 2 7 Ekim 2012 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 2 7 Ekim 2012 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1.ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.2.ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK

Detaylı

GREEN PARK AYDIN GREEN PARK AYDIN

GREEN PARK AYDIN GREEN PARK AYDIN GREEN PARK AYDIN GREEN PARK AYDIN 0 532 608 64 08 0 532 317 12 49 AYDIN IN YEPYENİ YAŞAM PROJESİ: GREEN PARK AYDIN 1 2 ZEYKO İNŞAAT ZEYKO İNŞAAT GÜVENCESİYLE ZEYKO İNŞAAT TAN AYDIN A ARTI DEĞER KAZANDIRACAK

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI. Sürdürülebilirlik vizyonumuz

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI. Sürdürülebilirlik vizyonumuz SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI Sürdürülebilirlik vizyonumuz 150 yıllık bir süreçte inşa ettiğimiz rakipsiz deneyim ve bilgi birikimimizi; ekonomiye, çevreye, topluma katkı sağlamak üzere kullanmak, paydaşlarımız

Detaylı

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz.

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Estetik değerlere bağlı ve kullanımı kolay mekanları yaratırken

Detaylı

Şirketinizin prestijini, özgünlüğünü internet ortamında yansıtmak bizim işimiz!

Şirketinizin prestijini, özgünlüğünü internet ortamında yansıtmak bizim işimiz! Şirketinizin prestijini, özgünlüğünü internet ortamında yansıtmak bizim işimiz! Kurumsal ve tam profesyonel bir çözüm arıyorsanız, uzun soluklu ve kaliteli işleri hayata geçirmek adına Egebilgi sizleri

Detaylı

DETAY Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti

DETAY Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti DETAY Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti HAKKIMIZDA Detay Fuarcılık Organizasyon & Tanıtım Hizmetleri Limited Şirketi TOBB- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin Y-276 numaralı Yurtiçinde

Detaylı

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı 7 11 Aralık 2005 Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş. TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar

Detaylı

Geleceğe yapılan en huzurlu yatırım...

Geleceğe yapılan en huzurlu yatırım... Geleceğe yapılan en huzurlu yatırım... BAŞARININ ANAHTARI, DÜNYADA OLUP BİTENLERİ ALGILAYIP GÜNÜN İHTİYAÇLARINA UYGUN ÜRÜNLERİ SUNMAKTIR. Pieter C. Vink Sizlerden aldığımız güç ve güvenle, köklü ticaret

Detaylı

Türkiye nin En Büyük Online Mağazacılık Sistemine Hoşgeldiniz

Türkiye nin En Büyük Online Mağazacılık Sistemine Hoşgeldiniz Türkiye nin En Büyük Online Mağazacılık Sistemine Hoşgeldiniz MARPAR Ev Gereçleri San.ve Tic. Ltd. Şti. 2001-2009 tarihleri arasında ulusal ve uluslararası alanda bilinen markaların Karadeniz ve Doğu Anadolu

Detaylı

SULTANBEYLİ NİN YENİ CAZİBE MERKEZİYLE TANIŞMAYA, HAYATINIZI DAHA KONFORLU YAPMAYA, HAYALLERİNİZİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ?

SULTANBEYLİ NİN YENİ CAZİBE MERKEZİYLE TANIŞMAYA, HAYATINIZI DAHA KONFORLU YAPMAYA, HAYALLERİNİZİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ? SULTANBEYLİ NİN YENİ CAZİBE MERKEZİYLE TANIŞMAYA, HAYATINIZI DAHA KONFORLU YAPMAYA, HAYALLERİNİZİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ? TÜM BEKLENTİLERİNİZE EN İYİ YANITLARI BULACAĞINIZ PROJE, SULTANBEYLİ EMLAK KONUTLARI;

Detaylı

TÜRK YURTDIŞI TEKNİK MÜŞAVİRLİK SEKTÖRÜ

TÜRK YURTDIŞI TEKNİK MÜŞAVİRLİK SEKTÖRÜ TÜRK YURTDIŞI TEKNİK MÜŞAVİRLİK SEKTÖRÜ 16 KASIM 2017 Çağrı KÖSEYENER Daire Başkanı Yurt Dışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Dairesi İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TEKNİK MÜŞAVİRLİK NEDİR? Türk Ticaret Kanunu hükümleri

Detaylı

herkesin bir reklamı olmalı

herkesin bir reklamı olmalı bilgi@herkesinreklami.com www.herkesinreklami.com herkesin bir reklamı olmalı herkesin bir reklamı olmalı Günümüzde reklam ve tanıtım gibi faaliyetlerin öneminin herkes farkında. Ancak çok zaman bu işler

Detaylı

AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ 2006 19. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı

AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ 2006 19. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ 2006 19. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı İNTERMOB 2006 9. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi

Detaylı

Türkiye nin en büyük ve en işlek bireysel elektronik ticaret platformu. Binlerce ürün için karşılaştırmalı alışveriş portalı

Türkiye nin en büyük ve en işlek bireysel elektronik ticaret platformu. Binlerce ürün için karşılaştırmalı alışveriş portalı www.steelorbis.com Ekim, 2013 Türkiye odaklı, IMKB ye yatırım yapan serbest fon Türkiye nin ilk ve en büyük İnsan Kaynakları portalı Türkiye nin en büyük ve en işlek bireysel elektronik ticaret platformu

Detaylı

ONAY A.Ş DURUKENT DURUKENT

ONAY A.Ş DURUKENT DURUKENT DURUKENT insan odaklı tasarım... Niğde nin en güzel bölgelerinde markalı lüks konut projeleri gerçekleştiren ONAY A.Ş., yeni bir proje DURUKENT i sizlere sunmanın kıvancını yaşıyor. Yaptığımız her iş

Detaylı

konfor ve estetiğin mükemmel uyumu

konfor ve estetiğin mükemmel uyumu konfor ve estetiğin mükemmel uyumu 1 2 KURUMSAL YAPIMIZ Bilgi birikimini en etkin şekilde kullanan firmamız bu sayede her başlamış olduğu projede deneyimli ekibiyle projelerle birebir ilgilenerek en ufak

Detaylı

LED&FĐBEROPTĐK RFID&BARKOD Sistem, Teknoloji ve Uygulamaları Fuarı

LED&FĐBEROPTĐK RFID&BARKOD Sistem, Teknoloji ve Uygulamaları Fuarı LED&FĐBEROPTĐK RFID&BARKOD Sistem, Teknoloji ve Uygulamaları Fuarı Şehir/Ülke Fuar Alanı Đstanbul / TÜRKĐYE ĐDTM Đstanbul Fuar Merkezi Düzenlendiği Đlk Yıl 2007 Düzenlenme Sıklığı Yılda Bir Tarih 28-31

Detaylı

şehrin yanıbaşında DOĞAYLA İÇ İÇE yeni bir yaşam başlıyor.

şehrin yanıbaşında DOĞAYLA İÇ İÇE yeni bir yaşam başlıyor. www.ariinsaat.com.tr bilgi@ariinsaat.com.tr şehrin yanıbaşında DOĞAYLA İÇ İÇE yeni bir yaşam başlıyor. Her gün değerine değer katan Bartın Orduyeri mevkiinde; yarınlarınızı güvence altına almak için sağlam

Detaylı

HOTEL, RESTORAN, HASTANE VE ikram ENDÜSTRiSi iş KONTRATLARI FUARI 11-14 KASIM 2015. contracthotelexpo.com

HOTEL, RESTORAN, HASTANE VE ikram ENDÜSTRiSi iş KONTRATLARI FUARI 11-14 KASIM 2015. contracthotelexpo.com HOTEL, RESTORAN, HASTANE VE ikram ENDÜSTRiSi iş KONTRATLARI FUARI 11-14 KASIM 2015 contracthotelexpo.com NEDEN COHO? Nitelikli ürünler, güçlü tedarikçiler, yeni işbirlikleri için uluslararası tek platform.

Detaylı

2011 yılında yeni konsepti ve büyüyen ekibiyle şu anki yüzüne kavuşmuştur.

2011 yılında yeni konsepti ve büyüyen ekibiyle şu anki yüzüne kavuşmuştur. 2002 2005 2008 2011 2014 2016 Adjans Kimdir Dijital reklam ajansı olan Adjans, 2002 yılında dijital dünya sektörüne giriş yapmış ve sektörde hızla yükselerek adını duyurmuş prestijli bir kuruluştur. Markanızı

Detaylı

ELEKTRİK ÇEVİRİMİ İLETİMİ VE DAĞITIMI SEKTÖRÜNÜN TEK İHTİSAS FUARI ELEX

ELEKTRİK ÇEVİRİMİ İLETİMİ VE DAĞITIMI SEKTÖRÜNÜN TEK İHTİSAS FUARI ELEX ELEKTRİK ÇEVİRİMİ İLETİMİ VE DAĞITIMI SEKTÖRÜNÜN TEK İHTİSAS FUARI ELEX 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında organize edilen ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye nin

Detaylı

GÖLGELENDİRME ÖZEL BÖLÜMÜ STANBUL. Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri. Çarşamba - Cumartesi Çarşamba - Cumartesi TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZ

GÖLGELENDİRME ÖZEL BÖLÜMÜ STANBUL. Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri. Çarşamba - Cumartesi Çarşamba - Cumartesi TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZ GÖLGELENDİRME Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri ÖZEL BÖLÜMÜ Küresel Fuar Endüstrisi Birliği Onaylı Fuar 8-11 Mart 2017 Çarşamba - Cumartesi Çarşamba - Cumartesi Küresel Fuar Endüstrisi Birliği

Detaylı

4/5 6 7 8 9 10/14 15 İÇİNDEKİLER YEŞİL BİNA SERTİFİKA SİSTEMLERİ SERTİFİKA SİSTEMLERİNİN AMAÇLARI BİNALARIN ÇEVRESEL ETKİSİ LEED/BREEAM KRİTERLERİ

4/5 6 7 8 9 10/14 15 İÇİNDEKİLER YEŞİL BİNA SERTİFİKA SİSTEMLERİ SERTİFİKA SİSTEMLERİNİN AMAÇLARI BİNALARIN ÇEVRESEL ETKİSİ LEED/BREEAM KRİTERLERİ 4/5 6 7 8 9 10/14 15 İÇİNDEKİLER YEŞİL BİNA SERTİFİKA SİSTEMLERİ SERTİFİKA SİSTEMLERİNİN AMAÇLARI BİNALARIN ÇEVRESEL ETKİSİ LEED/BREEAM KRİTERLERİ ÇEVRE DOSTU ÜRÜN TALEBİ CEVREDOSTU.COM HAKKINDA CEVREDOSTU.COM

Detaylı

Rapor. kids turkey. TOYZERIA / KIDS TURKEY 2015 Türkiye ve Orta Doğu nun Çocuk Fuarı. ISTANBUL 29 Oct - 01 Nov 2015. www.kidsturkey.

Rapor. kids turkey. TOYZERIA / KIDS TURKEY 2015 Türkiye ve Orta Doğu nun Çocuk Fuarı. ISTANBUL 29 Oct - 01 Nov 2015. www.kidsturkey. www.kidsturkey.com kids turkey ISTANBUL 29 Oct - 01 Nov 2015 Türkiye ve Orta Doğu nun Çocuk Fuarı Toyzeria / Kids Turkey Orta Doğu nun En Önemli B2B Platformu Beyanlar Spielwarenmesse Middle East Fuarcılık

Detaylı

20. yıl. 20. yıl. info@ekinkimya.com www.ekinkimya.com

20. yıl. 20. yıl. info@ekinkimya.com www.ekinkimya.com 20. yıl Merkez Sarıgazi Cad. Bulgurlu Mah. No: 39 34696 Çamlıca - Üsküdar İstanbul / TÜRKİYE Tel: +90 (216) 524 12 24 Fax: + 90 (216) 524 12 80-81 Depolama ve Laboratuvar Tesisleri GEBKİM İhtisas Organize

Detaylı

TÜRKİYE PLASTİK İNŞAAT MAMULLERİ SEKTÖR İZLEME RAPORU Ay PAGEV

TÜRKİYE PLASTİK İNŞAAT MAMULLERİ SEKTÖR İZLEME RAPORU Ay PAGEV TÜRKİYE PLASTİK İNŞAAT MAMULLERİ SEKTÖR İZLEME RAPORU 2015 6 Ay PAGEV YÖNETİCİ ÖZETİ Plastiklerin tüm uygulama alanları arasında, % 20 25 bir hacme sahip olan yapı ve inşaat, ambalaj uygulamalarından sonra

Detaylı

Adımız kalite! Her biri sektöründe lider üstün nitelikli birçok firma kurumsal internet çözümlerinde Egebilgi yi tercih etti.

Adımız kalite! Her biri sektöründe lider üstün nitelikli birçok firma kurumsal internet çözümlerinde Egebilgi yi tercih etti. Şirketinizin prestijini, özgünlüğünü internet ortamında yansıtmak bizim işimiz! Kurumsal ve tam profesyonel bir çözüm arıyorsanız, uzun soluklu ve kaliteli işleri hayata geçirmek adına Egebilgi sizleri

Detaylı

SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX

SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX 3. ELEX FUARI 25-28 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL FUAR MERKEZİ NDE SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ BULUŞMASINA İMZA ATTI 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında organize edilen ve

Detaylı

www.siemens.com.tr/saglik Answers for life.

www.siemens.com.tr/saglik Answers for life. Neden Siemens Sağlık Teknik Hizmetler? www.siemens.com.tr/saglik Answers for life. Neden Siemens Sağlık Teknik Hizmetler? 18 şehirde yerleşik mühendislerimizle en yaygın servis ağı, en hızlı müdahale Üretici

Detaylı

Limana 1 dakika. Bankalar yanınızda

Limana 1 dakika. Bankalar yanınızda Limana 1 dakika Bankalar yanınızda 0324 332 00 29 www.portplusmersin.com İstikrarlı Yükseliş Uzun Soluklu Kazanç Sektörünüzün getirdiği değişim ve ihtiyaçlar doğrultusunda markanıza hizmet eden Large ve

Detaylı

4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ

4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ 4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ Elektronik yan sanayi sektörünü bir araya getiren tek organizasyon Uluslararası Electronist Fuarı yerliyabancı birçok farklı şehir

Detaylı

Şirketin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği evreler ve yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirilen yatırımlar

Şirketin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği evreler ve yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirilen yatırımlar Esen Bulca, Trakya Cam Pazarlama Müdürü Şirketin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği evreler ve yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirilen yatırımlar Şişecam Grubu bünyesinde düzcam üretim ve pazarlama faaliyetleri,

Detaylı

HAKKIMIZDA. Karadizayn Mühendislik, Kalite politikamız

HAKKIMIZDA. Karadizayn Mühendislik, Kalite politikamız HAKKIMIZDA Karadizayn Mühendislik, Sektöründe lider olabilmek için işverenlerinin ihtiyaç ve şartlarını karşılamayı ve koşulsuz işveren memnuniyetini sağlamayı taahhüt eder.bu taahhüdümüz tüm süreçlerimizde

Detaylı

ADO ALÜMİNYUM SİSTEMLERİ AD50 F CEPHE SİSTEMİ

ADO ALÜMİNYUM SİSTEMLERİ AD50 F CEPHE SİSTEMİ ADO ALÜMİNYUM SİSTEMLERİ AD50 F CEPHE SİSTEMİ Ado Grup un yeni üyesi Ado Alüminyum! Ado Grup olarak şimdi de dört dörtlük alüminyum üretiyoruz. Ado Alüminyum fabrikamızın temelleri 2013 yılının Ekim ayında

Detaylı

Modern Çizgiler. Doğa. Biz Sizi Oscar a Layık Gördük. Güvenlik. Modern Çizgile. Konforlu Yaş OSCAR CITY

Modern Çizgiler. Doğa. Biz Sizi Oscar a Layık Gördük. Güvenlik. Modern Çizgile. Konforlu Yaş OSCAR CITY OSCAR CITY Modern Çizgile Konf Biz Sizi Oscar a Layık Gördük Doğa Güvenlik Do Gü Konforlu Yaş Modern Çizgiler D OSCAR CITY r DoğaDoğa ğa venlik am oğa Konforlu Yaşam Güvenlik orlu Yaşam Modern Çizgiler

Detaylı

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş.

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş. SONUÇ RAPORU Bitki sektörünün dev buluşması bu yılda 27 30 Kasım 2014 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi nde gerçekleşti. Kıtaların buluşma noktası İstanbul da 21 farklı ülkeden gelen 333 katılımcı

Detaylı

E-KİTAP SATIŞLARINIZLA, SÜREKLİ BİR GELİRE NE DERSİNİZ? Www.EkitapKazanclari.coM. By Alia RİOR. Alia RİOR www.ekitapkazanclari.com

E-KİTAP SATIŞLARINIZLA, SÜREKLİ BİR GELİRE NE DERSİNİZ? Www.EkitapKazanclari.coM. By Alia RİOR. Alia RİOR www.ekitapkazanclari.com E-KİTAP SATIŞLARINIZLA, SÜREKLİ BİR GELİRE NE DERSİNİZ? E-KİTAP KAZANÇLARI Www.EkitapKazanclari.coM By Alia RİOR Alia RİOR www.ekitapkazanclari.com Sorumluluk Sınırları ve Garanti Feragatnamesi ÖNEMLİ:

Detaylı

12. Uluslararası Yapı Ürünlerİ ve Teknolojİlerİ Fuarı

12. Uluslararası Yapı Ürünlerİ ve Teknolojİlerİ Fuarı www.adiguzelgrup.com 12. Uluslararası Yapı Ürünlerİ ve Teknolojİlerİ Fuarı 16 19 Mayıs 2013 Trabzon Dünya Tİcaret Merkezİ BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ

Detaylı

Yeni evinizde konforlu bir hayat sizi bekliyor.

Yeni evinizde konforlu bir hayat sizi bekliyor. Yeni evinizde konforlu bir hayat sizi bekliyor. HOŞGELDİNİZ Ordu da standartlar yükseliyor. Şahincili Mahallesi nde inşaatı başlayan FH İnşaat ın Ordu daki ilk konut projesi Beyaz Evler de konforlu bir

Detaylı

ADO PROFİL SİSTEMLERİ

ADO PROFİL SİSTEMLERİ ADO PROFİL SİSTEMLERİ Ado Grup un yeni üyesi Ado Alüminyum! Ado Grup olarak şimdi de dört dörtlük alüminyum üretiyoruz. Ado Alüminyum fabrikamızın temelleri 3 yılının Ekim ayında atıldı. 25 bin metrekarelik

Detaylı

Amacımız, Alternatif ve kişiye özel projelerimiz ile işletmenizi, hedef müşterinize en kısa ve ekonomik yoldan ulaştırmaktır.

Amacımız, Alternatif ve kişiye özel projelerimiz ile işletmenizi, hedef müşterinize en kısa ve ekonomik yoldan ulaştırmaktır. Amacımız, Alternatif ve kişiye özel projelerimiz ile işletmenizi, hedef müşterinize en kısa ve ekonomik yoldan ulaştırmaktır. ÇÖZÜMLERİMİZ TSS TEMSİLCİLİĞİ YURT DIŞI REKLAM VE PAZARLAMA TURİZM YATIRIM

Detaylı

Neden Turalcom. Turalcom.com 'e bugün katılmanız için başlıca nedenleriniz :

Neden Turalcom. Turalcom.com 'e bugün katılmanız için başlıca nedenleriniz : Turalcom.com, 20 Yıllık bilgi ve birikimlerine dayanarak 2007 yılında Cezayirde kurulan TürkCezayir Şirketidir.Tüm kazanmış olduğu bilgi ve girişimleri Türk Sanayisinin yurt dışında tanıtılmasını amaçlamaktadır.

Detaylı

HAKKIMIZDA. Misyonumuz. Vizyonumuz

HAKKIMIZDA. Misyonumuz. Vizyonumuz HAKKIMIZDA Doğan Tel Örgü olarak 1968 yılında Ankara da kurulduk. Kurulduğumuz yıl itibariyle, müşteri memnuniyeti ve bu doğrultuda firmamızı geliştirme anlayışını benimseyerek, kalifiyeli ve tecrübeli

Detaylı

Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri. Yerel İşletmeler

Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri. Yerel İşletmeler Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri Yerel İşletmeler Marketing Anadolu Platformu, üretici Anadolu sanayicisine satışı artırıcı bir fonksiyon olarak pazarlama ve bileşenleri konusunda yön göstermek amacıyla

Detaylı

YAŞAMAYA BEKLERİZ! 6. KISIM

YAŞAMAYA BEKLERİZ! 6. KISIM YAŞAMAYA BEKLERİZ! Özenli tasarımıyla size özel bir yapı. Arterium 6. Kısım, butik ve modern bir proje. Az sayıda daireden oluşuyor ama büyük bir projenin tüm imkanlarını da sunuyor! Geniş iç mekanları

Detaylı

Yaratıcılığın; uçsuz bucaksız, sınır tanımayan, sıra dışı fakat gerçekliği taçlandıran gücüne inanıyoruz

Yaratıcılığın; uçsuz bucaksız, sınır tanımayan, sıra dışı fakat gerçekliği taçlandıran gücüne inanıyoruz Çok az insan yaratıcı olarak kabul edilir: Birkaç ressam, birkaç şair; milyonda bir kişi. Bu saçmalıktır. Her insan doğuştan yaratıcıdır. Çocukları izlersen görürsün. Bütün çocuklar yaratıcıdır. OSHO 2001

Detaylı

designed by LINEA ROSSA

designed by LINEA ROSSA designed by LINEA ROSSA KURUMSAL YAPIMIZ Bilgi birikimini en etkin şekilde kullanan firmamız bu sayede her başlamış olduğu projede deneyimli ekibiyle projelerle birebir ilgilenerek en ufak ayrıntısına

Detaylı

TÜRKİYE PLASTİK İŞLEME MAKİNELERİ SEKTÖR İZLEME RAPORU / 9 Ay PAGEV

TÜRKİYE PLASTİK İŞLEME MAKİNELERİ SEKTÖR İZLEME RAPORU / 9 Ay PAGEV TÜRKİYE PLASTİK İŞLEME MAKİNELERİ SEKTÖR İZLEME RAPORU 2016 / 9 Ay PAGEV YÖNETİCİ ÖZETİ Türkiye, plastik işleme makineleri ve aksam ve parçaları talebinin yıllar itibariyle değişmekle beraber yaklaşık

Detaylı

TEB KOBİ AKADEMİ Tarım Buluşmaları. 13 Aralık 2012 İZMİR

TEB KOBİ AKADEMİ Tarım Buluşmaları. 13 Aralık 2012 İZMİR TEB KOBİ AKADEMİ Tarım Buluşmaları 13 Aralık 2012 İZMİR Hizmetlerimiz 13 Aralık 2012 İZMİR KOBİ Akademi KOBİ lerin yurtiçi ve uluslararası pazarlardaki karlılıklarını ve rekabet güçlerini artırabilecekleri

Detaylı

Araç Gövdesi İmalatına Yönelik Sert Lehimleme Çözümleri

Araç Gövdesi İmalatına Yönelik Sert Lehimleme Çözümleri Araç Gövdesi İmalatına Yönelik Sert Lehimleme Çözümleri voestalpine Böhler Welding www.voestalpine.com/welding voestalpine Böhler Welding En İyi Kaynak Sonuçları için Metalürjik Uzmanlık voestalpine Böhler

Detaylı

Marka ya üyelik farklılık yaratır

Marka ya üyelik farklılık yaratır Marka ya üyelik farklılık yaratır bestwestern.com Best Western, dünyanın en büyük otel zincirine katılmanın avantajları. Best Western bağımsız kişiler tarafindan sahip olunan ve yönetilen bir otelciler

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 17 Ocak 2016 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET

Detaylı

Serüvenimiz 1919 yılında Bayan Maruşya ile kurukahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tunçay ile gelişimini

Serüvenimiz 1919 yılında Bayan Maruşya ile kurukahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tunçay ile gelişimini Serüvenimiz 1919 yılında Bayan Maruşya ile kurukahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tunçay ile gelişimini sürdürdü. 1987 de şirketleşti. 1996 da hem Türk kahvesini

Detaylı

Rüzgârın elektriğe dönüşümü

Rüzgârın elektriğe dönüşümü Rüzgârın elektriğe dönüşümü Rüzgâr enerjisi sektörünü küresel ölçekte destekleyen uzmanlık ve çözümler TÜV SÜD Türkiye Daha temiz bir gelecek için rüzgâr enerjisi çözümleri Nüfus artışı, enerji güvenliği

Detaylı

Yeni bir hayatın ve kaliteli bir yaşamın anahtarını satın alın.

Yeni bir hayatın ve kaliteli bir yaşamın anahtarını satın alın. Yeni bir hayatın ve kaliteli bir yaşamın anahtarını satın alın. En seçkin hayallere bile ulaşabilen, Ankara nın en yüksek konutları... Ankara nın Gökyüzüne Uzanan Elleri... Ankara da, hayallerinizin sınırlarını

Detaylı

Güneş Enerjisi nde Lider

Güneş Enerjisi nde Lider Güneş Enerjisi nde Lider GO Enerji, 2003 yılından itibaren, Güneş enerjisinden elektrik üretimi teknolojilerinde uzmanlaşmış ekibiyle faaliyet göstermektedir. Kendi markaları ile ABD den Avustralya ya

Detaylı

İHLAS EV ALETLERİ FABRİKASINDA YALIN ÜRETİM VE KAİZEN UYGULAMALARI

İHLAS EV ALETLERİ FABRİKASINDA YALIN ÜRETİM VE KAİZEN UYGULAMALARI İstanbul, 2012 İHLAS EV ALETLERİ FABRİKASINDA YALIN ÜRETİM VE KAİZEN UYGULAMALARI 14 yıldır farklı ülkelerde ve farklı sektörlerde birçok firmada Yalın Üretim ve Kaizen Uygulamaları yapmış bir uzman olarak,

Detaylı