AKVARYUM RAPORU 1) OCEANIS GROUP TAN LIVING AND LEISURE AUSTRALIA GROUP A

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AKVARYUM RAPORU 1) OCEANIS GROUP TAN LIVING AND LEISURE AUSTRALIA GROUP A"

Transkript

1

2 AKVARYUM RAPORU Bu rapor kapsamında Living and Leisure Australia Group (Oceanis Group u satın aldı) ve İstanbul Bakırköy deki akvaryum projesini yürüten Marinescape Group araştırılmıştır. 1) OCEANIS GROUP TAN LIVING AND LEISURE AUSTRALIA GROUP A Dünyanın en geniş akvaryumunun sahibi ve işleticisi olan Oceanis, yenilikçi turizm eğlence sektöründe liderlik eden bir firmadır. 38 milyon dolarlık Melbourne akvaryumu Oceanis in kuruluş projesidir. Oceanis Grup 1993 yılında Peter O Brien tarafından kurulmuştur. Allan Myers QC ve John Higgins gruba dahil olarak Melbourne Akvaryumu nun tamamlanmasını ve daha sonra gelen projelerin finansmanını sağladılar. Şu anda bu kişiler firmanın ortağı ve hissedarıdır. Oceanis Australia Pty Ltd (ziyaretçi sayısı ve mekanların doluluk oranına göre) dünyanın en büyük akvaryum sahibi ve işletmecisidir. Firma Melbourne, Moololaba, Busan (Güney Kore) ve Şangay daki akvaryumların sahibi ve işletmecisidir. Ek olarak Kasım 2005 de yapımı bitecek olan ve yine Oceanis tarafından işletmesi yapılacak Bangkok akvaryumunun inşasına başlanmıştır. Paris teki kamu ve özel sektör ortaklığında gerçekleştirilecek olan E85m akvaryum projesinin yapım ve yönetimini gerçekleştirmektedir. Firmanın; benzer şekilde Dubai Alışveriş Merkezinde, 2007 yılının ortalarında açılacak olan dünyanın en büyük Oceanarium projesi kabul edilmiştir. Oceanis, akvaryumların tasarımı, inşası ve işletmesi konularında dünya çapında bir deneyime sahiptir. Oceanis bünyesinde barındırdığı tecrübeli yönetim grubu ile inşaatı denetleyebilen, ihtiyaçları sağlayan, kadroyu eğitebilen, pazarlama ve eğitim programlarını gerçekleştirebilen bir gruptur.

3 Oceanis, yaşam destekleme sistemi, turizm, catering, eğitim ve işletme uzmanlıkları gibi çok farklı alanlarındaki deneyimli uzmanları ile herhangi bir akvaryum veya turizm projesi için çok geniş bakış açısı teklif eder. Ayrıca Oceanis 1999 dan beri işlettiği Shanghai Akvaryumu ve Busan projesi tasarımının tamamlanmasında Nanjing ve Beijing Sualtı Dünyası projesi tasarımında önemli rol oynamıştır. Oceanis Kopenhag, Dubai, İstanbul, Mumbay, Kuzey Seoul ve Prag daki akvaryumların danışmanlıklarını da yapmaktadır. Living and Leisure Australia Group, 2006 yılının temmuz ayında Oceanis Group u satın almıştır. Oceanis Group un sahip olduğu ve işletmesi yürüttüğü tüm akvaryumlar böylece Living and Leisure Australia Group a geçmiştir. Living and Leisure Australia Group, yine 2006 yılı Temmuz ayında kayak resort otelleri sahibi Australian Alpine Enterprises Holdings Pty Ltd firmasını satın alarak kayak sporu ve otel yatırımı yapmıştır. A) FAALİYETE GEÇMİŞ OLAN PROJELER Melbourne Akvaryumu - Melbourne, AVUSTRALYA Melbourne Akvaryumu, güney okyanus akvaryumunun tek akvaryumu olup şehrin iş merkezi bölgesinde Yarra nehrinin kuzeyinde, Crown kumarhane ve eğlence kompleksinin karşısında yer almaktadır yılında açılan ve 38 milyon dolara mal olan akvaryum, 2000 yılında Avustralya Viktor ya da en büyük turizm çekim merkezi seçilmiştir. Kompleks, yılda ziyaretçi ve öğrenci tarafından gezilmektedir. Bir sonraki aşama olarak 200 milyon dolarlık bir yatırımla büyük bir Antarktik sergi, otel, geçici sergi salonları, araç parkı, alışveriş merkezi yatırımı yapılması planlanmaktadır.

4 Mooloolaba Akvaryum & Wharf kompleks Queensland, AVUSTRALYA Quennsland Sunshine Kıyısı, sörf plajı yanı Mooloolaba Limanında yer almaktadır. Kuzey Brisbane e 1 saat uzaklıktadır. Avustralya nın en geniş tropikal akvaryumu olan yapı, yıllık 1.5 milyon ziyaretçi ağırlamaktadır. Maliyeti 35 milyon dolardır. Oceanic Queensland Yönetimi ile 150 milyon dolarak mal olması planlanan 4 yıldızlı hotel, apartman, alışveriş merkezi, araç parkı ve akvaryumun genişletilmesi projeleri ile ilgili görüşmelerini sürdürmektedir. Busan Akvaryum Busan, KUZEY KORE Kore nin ünlü plajı Haeundae de yer almaktadır. Yıllık 1,2 milyon ziyaretçinin gezdiği akvaryum 30 milyon dolara mal olmuş ve 2001 yılında faaliyete geçmiştir. Şangay Okyanus Dünyası Şangay, ÇİN Eski havaalanı ile şehrin merkezinin ortasında Şangay ın en büyük göl parkı Cheng Feng parkının içinde yer alan Şangay Okyanus Dünyası, dünyadaki en büyük köpekbalığı ve morina sergisine sahiptir. 20 milyon dolara mal olan ve 1999 yılında faaliyete giren akvaryumu bugüne kadar 3 milyon insan ziyaret etmiştir.

5 Siam Okyanus Dünyası Bangkok, TAYLAND Tayland ın 3. Nesil akvaryumu olan Siam Okyanus Dünyası, 400 milyon dolarlık Siam Paragon alışveriş ve eğlence merkezinin içinde yer almaktadır yılında açılan akvaryum, 25,2 milyon dolara mal olmuştur. Kuzey Kore Seul / İlsan Nehri Akvaryumu Oceanis, Kuzey Kore, Kyongai eyaletinde ikinci akvaryum projesini tamamlamıştır. Bu projenin bir önceki Busan Akvaryum projesinden daha iyi olduğu görülmüş ve yılda 1.3 milyon kişinin ziyaret edeceği düşünülmüştür. Yapının yaklaşık maliyeti 33 milyon dolardır ve 2006 yılının başında açılmıştır. Dubai Alışveriş Merkezinde Yer Alan Akvaryum Oceanis, Emaar yerine DP Mimarlık ile anlaşarak Dubai Alışveriş Merkezi giriş salonunda yer alan dünya nın en geniş ve özgür akvaryum projesini (7 milyon litre) yapmıştır. Akvaryum 2007 yılında hizmete açılmıştır. Paris Okyanus Parkı Paris Okyanus Parkı, Fransa nın en büyük 4. nesil akvaryumudur. Maliyeti 85 milyon euro olan bu akvaryum 2008 yılının başlarında açılmıştır ve yılda 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. B) İNŞAAT AŞAMASI DEVAM EDEN PROJELER Kopenhag Akvaryumu Tivoli bahçesi, Avrupa nın en çok turist merkezleri arasında 3. sıradadır. Oceanis ile birlikte İskandinavya da ilk modern akvaryumu planlamaktadır. Bu projenin maliyetinin 30 milyon euro olacağı tahmin edilmektedir. Prag Akvaryumu Yapı, Letna Parkındaki eski Stalin anıtının altında yer alır ve 2009 yılında açılması planlanmaktadır.

6 2) MARINESCAPE GROUP Özel Marinescape Şirketler Grubu, 1984 yılında Yönetim Direktörü Ian Mellsop tarafından dünya çapında ziyaretçiye açık akvaryumların geliştirilmesi amacıyla kuruldu. Diğer direktörler ve şirket hissedarları Kay E. Arnold ve Ian R. Souster dir. Marinescape Group kendisini, içinde yürünebilen akvaryumların tasarımı, inşası ve yönetimi konularında dünya lideri olarak tanımlamaktadır. Grup, bugün eğlence dünyasının en çekici faaliyetlerinden biri olan Sualtı Dünyası İçinde Yürünebilen Akvaryum un yaratıcısıdır. Grup, sualtı yatay düzlem kıvrımlı tünelleri konusunda oldukça başarılıdır. Marinescape in konsepti, toplumun merak ve ilgisini keşfedilmemiş sualtı dünyasının derinliklerine çekmektir. Marinescape SeaTube TM (su altı tüneli) grubun tescilli markasıdır. Akvaryumlar daha geniş ve ana sermaye yatırımı ve operasyon maliyetleri ile ilgili karmaşık yapılar olmaya başlamıştır. Akvaryumlar genel olarak yüksek ziyaret ve karlılığı garanti edecek giriş ücretlerine bağımlıdır. Bu düşünceler ışığında, Marinescape makul bir giriş ücreti ile sürdürülebilir bir sayıda ziyaretçi çekmek isteyen müşterilerine, uygun maliyetli bir tesis teslim etmek yükümlüğüne taşımaktadır. Bu konsept, en son teknolojinin kullanımından ödün vermeden sürdürülebilir maliyet, operasyon, tesis inşa ve sermaye anlamında rekabetçidir. Grubun Yeni Zelanda daki merkezi profesyonel destek sağlamaktadır. Akvaryum bileşenleri parçalı set olarak Yeni Zelanda da üretilmekte ve mühürlü konteynırlarla ilgili ülkeye ulaştırılmaktadır. Daha sonra montaj ekibi yerinde montaj yapmaktadır. Bu sistem grubun anahtar teslim işleri zamanında ve bütçe dahilinde tamamlayabilmesini sağlamaktadır. Grup Yeni Zelanda Aucland taki ilk projesini 1985 yılının Ocak ayında açmıştır.

7 Faaliyete Geçen Projeler Aucland, Yeni Zelanda Manly, Avustralya Perth, Avustralya Devam Eden Projeler Hammamet, Tunus Kanchanaburi, Tayland Vladivostok, Russia Darwin, Avustralya Burnei Sultanı nın Akvaryumu, Brunei Mooloolaba, Avustralya Sentosa, Singapur Okyanus Parkı, Köpekbalığı Tankı, Hong Kong Edinburgh, İskoçya Dalian, Xing Hai, Çin Beijing, Çin Ellesmere Limanı, İngiltere Xiamen, Çin Dalian Kaplan Kumsalı, Çin Napier, Yeni Zelanda Astana, Kazakistan Pattaya, Tayland Kuala Lumpur, Malezya St. Petersburg, Rusya

8 İSTANBUL A İLK AKVARYUMU YENİ ZELANDALILAR AÇIYOR 23 Ağustos 2008 tarihli Milliyet Gazetesinde Serkan Arman ın Yeni Şirketler başlıklı haberine göre Ian Mellsop ve ekibi, İstanbul Bayrampaşa da akvaryum için çalışma yürütüyor. Akvaryum, Yapı Marketi Praktiker in altına inşa ediliyor. Mellsop, İstanbul Sualtı Dünyası isimli bir şirket kurmuş Kasım ayından beri Multi Turkmall ile proje üzerinde çalışıyorlar. Multi Turkmall mal sahibi, Ian Mellsop ise hem yapım hem de işletmesini üstleniyor. Türkiye de başka illerde de akvaryum kurmak istiyorlar. - Orta büyüklükte m2. - İçinde 35 ayrı akvaryum olacak. - Ana Akvaryum 4 milyon litre. - Ana akvaryumun içinden 132 m.lik tünel geçecek. - İçinde 10 bin civarı balık olacak. - Akvaryumda dalgıç ve biyologlar dahil toplam 75 kişi çalışacak. - İlk yıl 2 milyon ziyaretçi bekleniyor. - Kapanma saati sonrası ana akvaryum önünde davetler verilmesine imkan verilecek. - Maliyeti 20 milyon euro.

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE VE İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM 1 İ Ç İ N D E K İ L E R ŞEKİLLER LİSTESİ TABLOLAR LİSTESİ SUNUŞ GİRİŞ GENEL BAKIŞ A. TÜRKİYE DE TURİZM B. İSTANBUL DA TURİZM

Detaylı

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Eylül, 2012 ÖNSÖZ Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulmuş

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! 1 Yeni ufuklara açılıyoruz! 2 TAV 2014 FAALİYET RAPORU Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! Yeni ufuklara açılıyoruz! Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde küresel ölçekte

Detaylı

HDI DEVELOPMENT AND INVESTMENTS B.V. Firma Değerleme Raporu. Ocak 2015

HDI DEVELOPMENT AND INVESTMENTS B.V. Firma Değerleme Raporu. Ocak 2015 : HDI DEVELOPMENT AND INVESTMENTS B.V. Firma Değerleme Raporu Ocak 2015 UYARI NOTU Bu değerleme raporu ( Rapor ), çeşitli dokümanlar ve finansal tabloları kapsamakta olup, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası

Detaylı

GELECEĞİN LİDERLERİ İSTANBUL DA BULUŞUYOR

GELECEĞİN LİDERLERİ İSTANBUL DA BULUŞUYOR 01-08 AĞUSTOS 2012 GELECEĞİN LİDERLERİ İSTANBUL DA BULUŞUYOR Albeu.com, Arnavutluk, 07 Ağustos 2012 Arnavutluk kökenli haber portalı Albeu.com, 10-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul da düzenlenecek olan

Detaylı

faaliyet raporu 2008

faaliyet raporu 2008 faaliyet raporu 2008 Türkiye de iç ve dış hatlar terminallerini aynı çatı altında buluşturan tek havalimanı olan Esenboğa, toplam 182 bin metrekare terminal alanına sahiptir. İçindekiler 2 Faaliyet Alanları

Detaylı

F RAPORU AALİYET 2013

F RAPORU AALİYET 2013 2013 FAALİYET RAPORU DÜNYAYI MİSAFİR EDİYORUZ İÇİNDEKİLER Akfen GYO Hakkında 02 Akfen GYO nun Güçlü Finansal Yapısı 03 Akfen GYO nun Güçlü Portföyü 04 Kısaca Akfen Holding 08 2013 Yılında Hizmete Giren

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Giriş 02 Vizyon, Misyon ve Hedefler 04 Temel Finansal Göstergeler 08 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 10 Kısaca Akkök Grubu 12 Kısaca Akiş GYO 14 Kilometre Taşları 16 Ödüllerimiz

Detaylı

PERPA Towers Projesi. İstanbul, ùxedw 20

PERPA Towers Projesi. İstanbul, ùxedw 20 PERPA Towers Projesi İstanbul, ùxedw 20 0 İçerik Türkiye nin ekonomik durumu ve Türkiye de inşaat sektörü Türkiye deki en büyük pazar: İstanbul PERPA Towers Projesi 1 Türkiye halen büyümekte olan genç

Detaylı

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Fuar Sonuç Raporu

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Fuar Sonuç Raporu Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Fuar Sonuç Raporu ATM Dubai Turizm Fuarı Arabian Travel Market (ATM) Turizm Fuarı Birleşik Arap Emirlikleri nin Dubai şehrinde 06-09 Mayıs

Detaylı

26 EYLÜL-03 EKİM 2012

26 EYLÜL-03 EKİM 2012 26 EYLÜL-03 EKİM 2012 İSTANBUL: BATI VE DOĞU NUN BULUŞTUĞU YER Turmayak.ru, Rusya Federasyonu, 30 Eylül 2012 Turizm ile ilgili haberlere yer veren Turmayak.ru adlı internet sitesi İstanbul la ilgili aşağıdaki

Detaylı

Daha büyük hedefler için BİZ HAZIRIZ

Daha büyük hedefler için BİZ HAZIRIZ Daha büyük hedefler için BİZ HAZIRIZ İÇİNDEKİLER BİRİNCİ BÖLÜM: Genel Bilgiler 2 Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 3 Ortaklık Yapısı ve Sermaye 4 Finansal Göstergeler 6 Mali Durum, Kârlılık ve Borç

Detaylı

31 EKİM-07 KASIM 2012

31 EKİM-07 KASIM 2012 31 EKİM-07 KASIM 2012 TAKSİM MEYDANI YENİLEME PROJESİ BAŞLIYOR Balkans.com, Kıbrıs, 06 Kasım 2012 Balkan dünyası ile ilgili haberlerin yer aldığı Balkans.com adlı internet sitesinde Taksim Meydanı nın

Detaylı

Yazı İşleri Ece Yarkataş ece.yarkatas@turizimyatirimdergisi.com.tr. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Ece Yarkataş ece.yarkatas@turizimyatirimdergisi.com.tr. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx İÇİNDEKİLER 06 22 20 54 38 68 yatırım 2013 te 100 tesis ve 22 bin 285 oda geliyor... 6-12 Haberler... 13-18 Söyleşi/IHG Türkiye İş Geliştirme Direktörü Yalın Yaltıraklı... 20-21 oteller Uluslararası satış

Detaylı

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur...

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... İçindekiler Başkan ın Mesajı Akfa Holding Hakkında Vizyon ve Misyon Kilometre Taşları Yurtdışı Ofisler & Hedef Pazarlar 7 9 10 11 12 Bilgi Grubu 14 Akfa

Detaylı

BİM 2014 FAALİYET RAPORU

BİM 2014 FAALİYET RAPORU BİM 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİM E DAİR 4 KURUM PROFİLİ 6 02 Başlıca Göstergeler 04 BİM e Dair 06 Kurum Profili 08 Hizmet Felsefesi 10 Kilometre Taşları 12 Yatırımcı İlişkileri 14 Yönetim Kurulu

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2013

FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA ANEL ELEKTRİK 1 Biz Kimiz? 1 Anel Elektrik 2 İştirakler 4 Hedefler 5 Ne İş Yapıyoruz? 5 Taahhüt 6 Enerji 6 Elektronik 6 Gayrimenkul 7 Nerede Çalışıyoruz? 7

Detaylı

PKI Uygulamalarındaki Gelişmeler. Dünyadan Örnekler

PKI Uygulamalarındaki Gelişmeler. Dünyadan Örnekler PKI Uygulamalarındaki Gelişmeler Ve Dünyadan Örnekler Siemens Business Services Sistem Hizmetleri A.Ş. Stratejik Planlama ve Pazarlama Grubu 19.05.2004 İÇİNDEKİLER 1. Giriş... 3 2. PKI Uygulamalarını Kullanan

Detaylı

2009 Faaliyet Raporu

2009 Faaliyet Raporu 2009 Faaliyet Raporu Saygıdeğer Hissedarımız, Global Yatırım Holding A.Ş. ( Grup veya Holding ), 2008 ve 2009 yıllarına damgasını vuran, uluslararası finansal bir çalkantı olarak başlayıp kısa süre içerisinde

Detaylı

Engelleri Güvenle Aşın!

Engelleri Güvenle Aşın! Sayı : 2 Şubat / 13 Engelleri Güvenle Aşın! Niğde de 20.000 m² si kapalı alan olmak üzere toplam 252.000 m² lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 400 e yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri

Detaylı

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK TURİZMİ DAİRE BAŞKANLIĞI ISBN: 978-975-590-440-5

Detaylı

İ STA NB U L K A LK I NM A A JA NS I

İ STA NB U L K A LK I NM A A JA NS I Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B2 Blok Kat: 16 34149 Yeşilköy Bakırköy / İSTANBUL T: +90 212 468 34 00 F: +90 212 468 34 44 www.istka.org.tr - iletisim@istka.org.tr 2 İSTA NB U L K AL KIN

Detaylı

ATM Dubai Turizm Fuarı

ATM Dubai Turizm Fuarı ATM Dubai Turizm Fuarı Ortadoğu da gerçekleştirilen en önemli turizm fuarı olarak gösterilen ATM Turizm Fuarı Birleşik Arap Emirlikleri nin Dubai şehrinde 05-08 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Detaylı

NET HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2012 30.06.2012 ARA HESAP DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

NET HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2012 30.06.2012 ARA HESAP DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU NET NET HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 2012 30 HAZİRAN 2012 ARA HESAP DÖNEMİ FAALİYET KONUSU NET HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ Şirketimiz; 5 Ocak 1981 tarihinde anonim şirket statüsünde, turizm ve diğer sektörlerde

Detaylı

İstanbul turizminde yeni kilometre taşı

İstanbul turizminde yeni kilometre taşı İstanbul turizminde yeni kilometre taşı HİLTON ISTANBUL BOMONTİ NİN PROJE ORTAKLARI AHŞAP ÜRÜN SAN. ASKA CIAT DAİKİN DAVUT MERMER DURAVİT DVA TELEKOM. E.M.K. ETA YAPI FEFRAME FİNSPOR ISS TÜRKİYE IŞIK PEYZAJ

Detaylı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı kurum profili 2009 içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Havalimanı İşletmeciliği 40 Bağlı

Detaylı

BALIKESİR DE YAT TURİZMİ

BALIKESİR DE YAT TURİZMİ BALIKESİR DE YAT TURİZMİ GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI 2014 Sayfa 0 / 29 İÇİNDEKİLER 1 Giriş... 1 2 Yat Turizmi ile İlgili Temel Kavramlar... 2 3 Dünyada ve Türkiye de Yat Turizmi... 4 4 Balıkesir de Yat

Detaylı

YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ Yönetim Kurulu Üst Yönetim İç Sistemler Komiteler Genel Kurul a Sunulan Özet Yönetim Kurulu Raporu Murakıplar

YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ Yönetim Kurulu Üst Yönetim İç Sistemler Komiteler Genel Kurul a Sunulan Özet Yönetim Kurulu Raporu Murakıplar FAALİYET RAPORU 2009 A&T BANK 2009 YILI FAALİYET RAPORU GİRİŞ Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Genel Müdür ün Mesajı A&T BANK Hakkında Finansal Göstergeler Hissedarlar Tarihsel Gelişim & Kilometre Taşları

Detaylı

AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ AKTOB BÜLTEN TEMMUZ 2015 /SAYI: 19 AKTOB ARAŞTIRMA BİRİMİ YAYINLARI- 2015 / 73

AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ AKTOB BÜLTEN TEMMUZ 2015 /SAYI: 19 AKTOB ARAŞTIRMA BİRİMİ YAYINLARI- 2015 / 73 AKTOB BÜLTEN TEMMUZ 2015 /SAYI: 19 AKTOB ARAŞTIRMA BİRİMİ YAYINLARI- 2015 / 73 AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLERİ VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ AKTOB BÜLTEN TEMMUZ 2015 SAYI: 19 İmtiyaz Sahibi AKTOB Adına Yusuf Hacısüleyman

Detaylı