NBN Bağlantı Paketiniz. Sabit hatlı telefon ve İnternet inizi Geniş Bantlı İletişim Ağı na bağlama sıranız gelmiştir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NBN Bağlantı Paketiniz. Sabit hatlı telefon ve İnternet inizi Geniş Bantlı İletişim Ağı na bağlama sıranız gelmiştir."

Transkript

1 NBN Bağlantı Paketiniz Sabit hatlı telefon ve İnternet inizi Geniş Bantlı İletişim Ağı na bağlama sıranız gelmiştir.

2 NBN hizmetiniz hazır durumdadır Geniş Bantlı İletişim Ağı (NBN) Avustralya nın yeni telefon ve İnternet erişim ağıdır. Avustralya lıların yüksek hızda ve güvenilir bir internet ağına erişimlerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. NBN, bölgenizde halen kullanılmakta olan birçok sabit hatlı telefon ve internet hizmet ağının yerini alacaktır. NBN yalnız internet iniz için olmayıp telefon hizmetlerinizi de kapsamaktadır Sabit hatlı telefon, internet, tıbbi ve güvenlik alarmları ve faks makineleriniz gibi önemli hizmetlerinizi kullanmayı sürdürmeniz için, bölgenizde halen mevcut şebekenin kapanmasından önce 1 bu hizmetleri NBN e geçirmeniz gerekmektedir. Yeğlediğiniz telefon ya da internet hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu arayarak NBN e geçmek istediğinizi bildirin. Adresinizle ilgili bilgi veren hizmet sağlayıcı kuruluşların bir listesini görmek için nbnco.com.au adresine gidin. 1. NBN üzerinden sağlanacak hizmetler, bakır kablolu ve sabit kablolu ağın kapladığı HFC şebekelerinin çoğu tarafından sağlanan telefon ve internet hizmetlerinin yerini alacaktır. Fiber optik şebekelerin halen sağladığı hizmetler (bina içi, sağlık ve eğitim şebekeleri dahil) ve bazı özel ve ticari hizmetler bundan etkilenmeyebilir. Hizmetlerinizin etkilenip etkilenmeyeceğini öğrenmek için halen bağlı olduğunuz telefon ya da internet hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu arayın. Daha fazla bilgi almak için adresli internet sitesine gidin ya da numaralı telefonu arayın.

3 NBN e şimdi bağlanın Halen kullandığınız sabit hatlı telefonunuzu, internet inizi ve herhangi diğer bir servisi, mevcut iletişim ağından çıkarıp NBN e bağlanmanız için aşağıda yer alan aşamaları uygulayın. 1. NBN e geçirilmesi gereken hususları öğrenin/anlayın Aşagıda yer alan servislerin çalışmasını sürdürmek için bunları NBN e geçirmeniz gerekmektedir 1 : Sabit hatlı telefonlar Faks makineleri ve Teleks yazıcılı sabit hatlı telefon aygıtları (TTY) Sabit hatlı internet EFTPOS ve ATM ler (bankamatik) Tıbbi alarmlar ve Acil arama sistemleri Gözlemli güvenlik alarm sistemleri 2. Sabit hatlı telefonunuzu ve internet inizi NBN e geçirin Yeğlediğiniz telefon ve internet hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu ARAYIN Bulunduğunuz adrese NBN üzerinden plan çerçevesinde hizmet sağlayacak kuruluşların bir listesini nbnco.com.au adlı internet sitesinde adresinize girip kontrol ederek bulabilirsiniz. Bir plan SEÇİN hizmet sağlayan kuruluşunuz, size uygun olanını bulmak için bir dizi planlarla ilgili bilgi verecektir. Yalnızca telefon hizmeti Yalnızca sabit internet Telefon ve sabit internet paketleri 3. Diğer herhangi bir sabit hatlı aygıtınızı NBN e geçirin Gözlemli güvenlik ve tıbbi alarmlar dahil, diğer herhangi bir sabit hatlı aygıtınız için: Donanımınızı sağlayan kuruluşu ARAYIN Hangi telefon ya da internet hizmet kuruluşlarının aygıtınızı NBN üzerinden çalıştırabileceğini ve evinizde herhangi bir kablo değişikliğine gerek olup olmadığını SORUN Bağlantı kurulması için gereken son aşamaları TAMAMLAYIN yeğlediğiniz hizmet kuruluşu daha sonraki aşamaları size açıklayacaktır Daha fazla bilgi için nbnco.com.au/switchoff adresli internet sitesini ziyaret edin Yazılı ve sözlü çeviri servisi Bir çevirmene gerek duymanız durumunda lütfen Yazılı ve sözlü Çeviri Servisi ni (TIS Ulusal) numaralı telefondan arayın ve NBN Co Bağlantı Merkezi nin numaralı telefonu ile görüşmek istediğinizi belirtin. Tercih ettiğiniz telefon ya da internet hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu arayarak NBN e geçmek istediğinizi bildirin. Adresinizle ilgili bilgi veren hizmet sağlayıcı kuruluşların bir listesini görmek için nbnco.com.au adresine gidin. 1. NBN üzerinden sağlanacak hizmetler, bakır kablolu ve sabit kablolu ağın kapladığı HFC şebekelerinin çoğu tarafından sağlanan telefon ve internet hizmetlerinin yerini alacaktır. Fiber optik şebekelerin halen sağladığı hizmetler (bina içi, sağlık ve eğitim şebekeleri dahil) ve bazı özel ve ticari hizmetler bundan etkilenmeyebilir. Hizmetlerinizin etkilenip etkilenmeyeceğini öğrenmek için halen bağlı olduğunuz telefon ya da internet hizmet sağlayıcı kuruluşunu arayın. Daha fazla bilgi almak için adresli internet sitesine gidin ya da numaralı telefonu arayın.

4 Mülkünüze nasıl bağlantı kurulacağını anlamanız NBN in bağlantısı için, hem evinizin içine ve hem de dışına bazı yeni aygıtların yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu bölümde söz kunusu işlemler konusunda bilgi verilmektedir. Bağlantının kurulması ne tür işlemleri içeriyor? Sabit hatlı telefonunuzu ve internetinizi NBN e geçirmek için yeğlediğiniz hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu aradığınızda, bu kuruluş yetkili bir NBNCo tesisatçısının evinize ya da işyerinize gelip gerekli donanımı yerleştirmesi için randevu sağlayacaktır. Ücretsiz standart yerleştirme Standart yerleştirme işlemi şu anda ücretsizdir. Sokağınızdan getirilen fiber optik kablonun, evinizin dış duvarına yerleştirilecek ufak bir NBN Servis Kutusuna ve daha sonra evin içinde yer alacak bir Bağlantı Kutusuna bağlanması, standart bir yerleştirme işlemini oluşturmaktadır. Hizmet sağlayıcı kuruluşunuza diğer herhangi bir ücretin sözkonusu olup olmadığını sorun. Kabloların yenilenmesi Standart yerleştirme, NBN donanımını evinizde ya da işyerinizdeki bir telefon prizine yerleştirme işlemini kapsamaktadır. Evinizde mevcut herhangi diğer prizleri de kullanmak istemeniz durumunda ek kablo gerekir. Bu gibi bir durumda aşağıdaki işlemleri uygulayın: NBN in hangi ek prizlere bağlanmasını istediğinizi BELİRLEYİN Yeğlediğiniz telefon ya da internet hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu ya da kayıtlı bir kablo sağlayıcı kuruluşu ARAYARAK ev içi kablo döşeme için fiyat bildirmesini isteyin. Daha fazla bilgi için, bu broşürün arka sayfasında yer alan Sorularınız yanıtlandı bölümünü okuyun ya da nbnco.com.au/installation adresli internet sitesini ziyaret edin. DIŞARI İÇERİ 173mm 260mm 180mm 180mm 125mm 231mm NBN Bağlantı Kutusu Pil Desteği Derinlik: 78mm NBN Servis Kutusu Lütfen not alın: Kutu boyutlarında ufak farklar bulunabilir Ölçülmemiştir.

5 SYSTEM STATUS BATTERY POWER USE Araç gereç seçenekleri NBN Bağlantı Kutusu, Durumunuza ve tercihinize göre, Pil Destekli ya da Desteksiz olarak evinizin içine yerleştirilebilir. Pil Desteğini göz önüne almam gerekir mi? Elektrik kesintisi sırasında acil telefon aramaları için şarjlı bir cep telefonunuzun ya da başka bir aygıtınızın bulunması durumunda, Pil Desteği gerekli olmayabilir. Ayrıca pil desteğinin bulunmaması, evinizin içine daha az araç gereç yerleştirilmesini ve pillerin değiştirilmesi hususunda kaygılanmamanızı da sağlar. Elektrik kesintisi sırasında Pil Desteği, UNI-V bağlantısına 5 saate* kadar elektrik sağlar. Böylece, sabit telefonunuzu ve sabit internet hizmetlerini kullanarak acil hizmetlerle ilişkilerinizi yine de kurabilirsiniz. Bu nedenle Pil Desteği, Öncelikli Yardım alan müşteriler için gereklidir ve izlemeli sağlık, yangın, güvenlik alarmı ya da acil durum için kablolu telefon kullanıcılarına önerilmektedir. Pil Desteği, gerekmesi durumunda ileri bir tarihte de yerleştirilebilir. Hangi seçeneğin sizin için uygun bulunduğu konusunda emin olmamanız durumunda, daha fazla bilgi edinmek için yeğlediğiniz telefon ya da internet sağlayıcı kurumunuz ile ilişki kurun. Pil Desteği ile NBN Servis Kutusu NBN Bağlantı Kutusu Pil desteği ile elektrik sağlanması REPLACE BATTERY ALARM SILENCE ALARM SILENCE BATTERY EMERGENCY Bina ve müştemilatınızın dışında Bina ve müştemilatınızın içinde Ölçeksiz. Araç gereç ölçütleri önceki sayfada yer almaktadır *Şebeke elektriği gerektirmeyen standart analog kablolu telefona işaret eder NBN Utility Box NBN Connection Box Space reserved for possible future addition of Power Supply with Battery Backup

6 Tıbbi alarmların bağlanması The NB Bir tıbbi alarm kullanmanız ya da bakımını üstlendiğiniz bir kimsenin kullanması durumunda, çalışmasını sürdürmeyi sağlamak için bu aygıtı NBN kapsamındaki bir servise geçirmeniz gerekecektir. Tıbbi alarm servisinizin otomatik olarak NBN e geçmeyeceğini unutmayın. Tıbbi alarmın çalışmasını sürdürmesi için, uygulanacak aşamalar aşağıda açıklanmaktadır: 1. Alarmınızın dışarıdan bir sağlayıcı tarafından izlenmesi durumunda, bu kurum ile ilişki kurun ve NBN üstünden tıbbi alarmınızı destekleyecek olan telefon ya da internet hizmetlerini doğrulayın. 2. Yeğlediğiniz telefon şirketini arayın. Bir tıbbi alarmınızın bulunduğunu bildirin ve bunu destekleyen bir NBN planı isteyin. Ayrıca, alarmınızın NBN e bağlanması için gerekebilecek kablo değişiklikleri konusunda da görüşmeyi sağlayın. 3. NBN araç gereçlerinin yerleştirilmesinden ve çalışmasından sonra, alarm sağlayıcı kurumunuz ya da acil durum bağlantınız ile doğru biçimde ilişki kurulmasını sağlamak amacıyla sistemi test edin. 4. Tıbbi Alarm Kayıt servisine tıbbi alarmınızın kaydını yaptırın. Kayıtlı bulunmanız, hizmetlerde bir aksama olmasını önlemede size yardımcı olmak amacıyla destek gerekebilecek ev ve işletmeleri saptamak için yararlı olacaktır. Kaydolmak için, nbnco.com.au/medicalregister adresli internet sitesini ziyaret edin ya da numaralı telefonu arayın - 9:00 17:00 (AEST) Pazartesi-Cuma. İşletmenizi bağlama İşletmenizin sabit telefonunu ve/ya da internet servislerini ve işletmenizin telefon numarasını kullanmayı sürdürmek için, halen kullanmakta olduğunuz şebeke kapatılmadan önce bunları NBN e geçirmeniz gerekecektir. EFTPOS terminalleri EFTPOS makinesi kullanmanız durumunda, işlemleri nasıl gönderdiğini ve NBN üzerinden çalışıp çalışmayacağını bankanıza sorun. Terminalinizin uyumlu olmaması durumunda, başlıca bankaların çoğu internet bağlantısı ya da cep telefon şebekesi kullanabilen diğer modeller sunmaktadır. Diğer işletme hizmetleri Standart telefon hattından ya da internet bağlantısından (ISDN, çerçeve aktarıcı [frame relay], Eşzamansız Transfer Yöntemi [Asynchronous Transfer Mode], Megalink ve DDS gibi) başka diğer işletme telekomünikasyon servislerinin bağlantıları kesilmeyecek ve bunlar ileri bir tarihteki bildirime kadar çalışmalarını sürdüreceklerdir. Daha fazla bilgi icin nbnco.com.au adresli internet sitesini ziyaret edin. Yerleştirme süresi İşletmenizde halen, dışarıda yer alan bir NBN Servis Kutusuna bağlı fiber optik kablo bulunması durumunda, yerleştirme işleminin yaklaşık iki ile sekiz saat arasında sürmesi gerekir. Aksi halde, standart yerleştirme yaklaşık dört ile sekiz saat arasında sürebilir. Standart olmayan yerleştirmeler daha uzun zaman alabilir. Daha fazla bilgi icin numarali telefonu arayin yada nbnco.com.au/ business adresli internet sitesini ziyaret edin

7 Sorularınız yanıtlandı Hiç bir şey yapmazsam telefon ve internet hizmetim gerçekten sona erecek mi? Evet. Bunu engellemek için hizmetlerinizi geçirmenizi öneririz. Ne zaman bağlanmalıyım? Şimdi bağlanmanızı öneririz. Böylece NBN üzerinden telefon ve internet hizmetlerine daha erken erişerek, sabit telefon ve internet bağlantınızın kesintiye uğrama riskini ortadan kaldırmış ve son dakika telaşına kapılmamış olursunuz. Nasıl bağlanacağım? Yalnızca yeğlediğiniz telefon ve internet hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu aramanız yeterlidir. Doğru planı seçmenize yardımcı olacaklar ve bir NBN tesisatçısının gerekli donanımı yerleştirmesini sağlayacaklardır. Maliyeti ne meblağda olacak? Standart NBN donanımının yerleştirme işlemi şu anda ücretsizdir. Hizmet sağlayan kuruluşlardan birkaçının sunduğu bir dizi plan mevcuttur. Yeğlediğiniz hizmet sağlayıcı kuruluşunuza başka ücretlerin söz konusu olup olmadığını sorun. NBN Bağlantı Kutusu na erişimin ötesinde yapılacak kablo değişikliklerinin, ücretsiz standart yerleştirme kapsamında yer almadığını lütfen not edin. Evinizde bir telefon prizinden daha fazlasının NBN üzerinden çalışmasını istemeniz durumunda kablo değişikliği gerekecektir. Şimdi kullandığım telefon numarasını tutabilir miyim? Evet, halen mevcut şebekenizin durdurulmasından önce NBN e bağlanırsanız numaranızı tutabilirsiniz. Yeğlediğiniz hizmet sağlayıcı kuruluşunuzu arayarak, hizmetlerinizi NBN e geçirdiklerinde numaranızı da geçirmelerini isteyin. Yürürlükte olan bir kontratım varsa ne olur? Yürürlükte olan telefon ve internet kontratınızın bulunması durumunda, planınızı NBN e geçirmenizin olası olup olmadığını telefon ya da internet sağlayıcı kuruluşunuza sorun. Kiralık evde oturuyorum, ne yapmam gerekir? Yeğlediğiniz telefon ve internet hizmeti sağlayan kuruluşu arayarak servisinizi NBN üzerinden sağlanacak bir plana geçirmesini isteyin. Ev-içi NBN donanımının yerleştirileceği en uygun yer konusunda ev sahibiniz ile anlaşın. Emekli olmam ya da düşük gelirli yardımına gerek duymam durumunda ne olur? NBN üzerinden bir dizi plan geliştiren telefon ve internet hizmet kuruluşları bulunmaktadır. Ayrıca Avustralya Devleti, düşük gelirli kişilerin sabit hatlı telefon hizmetlerine NBN üzerinden erişimlerini sağlamak için Telstra nın hizmet paket ücreti sunmasını istemektedir. Ayrıca, emekli olmanız durumunda yeğlediğiniz telefon şirketi ya da internet sağlayıcı kuruluşunun indirimlerinden de yararlanma hakkınız bulunabilir. Daha fazla bilgi edinmek istemeniz durumunda, lütfen numaralı telefondan bizi arayın ya da nbnco.com.au adresli internet sitesini ziyaret edin. Yazılı ve sözlü çeviri servisi Bir çevirmene gerek duymanız durumunda lütfen Yazılı ve sözlü Çeviri Servisi ni (TIS Ulusal) numaralı telefondan arayın ve NBN Co Bağlantı Merkezi nin numaralı telefonu ile görüşmek istediğinizi belirtin. Sormak istediğiniz diğer hususlar var mı? Yeğlediğiniz telefon ve internet hizmeti sağlayan kuruluşu arayarak NBN e geçiş konusunu görüşün. 1. NBN üzerinden sağlanacak hizmetler, bakır kablolu ve sabit kablolu ağın kapladığı HFC şebekelerinin çoğu tarafından sağlanan telefon ve internet hizmetlerinin yerini alacaktır. Fiber optik şebekelerin halen sağladığı hizmetler (bina içi, sağlık ve eğitim şebekeleri dahil) ve bazı özel ve ticari hizmetler bundan etkilenmeyebilir. Hizmetlerinizin etkilenip etkilenmeyeceğini öğrenmek için halen bağlı olduğunuz telefon ya da internet hizmet sağlayıcı kuruluşunu arayın. Daha fazla bilgi almak için adresli internet sitesine gidin ya da numaralı telefonu arayın.

Enerji faturanızın yönetimi

Enerji faturanızın yönetimi Enerji faturanızın yönetimi Victoria lı enerji müşterileri için bir rehber 1 Treasury Place, Melbourne adresli Victoria Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş ve yayınlanmıştır İçindekiler Enerji faturanızın

Detaylı

Turkish. Tüketici haklarınız ve koruma önlemleri. Avustralya daki telefonlar, cep telefonları, acil çağrı servis numaraları ile ilgili bilgiler

Turkish. Tüketici haklarınız ve koruma önlemleri. Avustralya daki telefonlar, cep telefonları, acil çağrı servis numaraları ile ilgili bilgiler Turkish Tüketici haklarınız ve koruma önlemleri Avustralya daki telefonlar, cep telefonları, acil çağrı servis numaraları ile ilgili bilgiler İçindekiler Avustralya İletişim ve Medya Kurumu...3 Tüketici

Detaylı

HP Officejet 5600 All-in-One series

HP Officejet 5600 All-in-One series HP Officejet 5600 All-in-One series Kullanıcı Kılavuzu HP Officejet 5600 All-in-One series Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2005 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Buradaki bilgiler önceden haber

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Baskı 1.1 TR Pișt... Yalnızca bu kılavuz değil, șunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/

Detaylı

LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. İçindekiler LEAPvoX Hakkında... 5 LEAPvoX Kullanım Amacı... 5 LEAPvoX Temel Özellikleri...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U Model 5590 İçindekiler Genel Bakış...5 1. Kurulum Talimatları...6 Ürün Kutusunda Bulunanlar... 6 Başlamadan Önce... 7 X6 nın Kurulması... 8 1. Adım: Yazılımın Kurulması...

Detaylı

Referans Kılavuzu Sürümü 3

Referans Kılavuzu Sürümü 3 Referans Kılavuzu Sürümü 3 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik...6 Giriş...7 Genel bakış...7 Yardım ve destek...7 Telefonunuzun bakımı...8 Tuşlar ve parçalar...9 Başlarken... 12 Paket içeriği...12 SIM kartı

Detaylı

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 7 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Bataryayı USB'den şarj etme 12

Detaylı

SpeedStream. Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu. 6500 Serisi. Parça No. 007-6775-001

SpeedStream. Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu. 6500 Serisi. Parça No. 007-6775-001 SpeedStream 6500 Serisi Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu Parça No. 007-6775-001 6500 Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2004, Siemens Subscriber Network. Tüm hakları saklıdır. A.B.D.

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Baskı 1.4 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/ privacy

Detaylı

SpeedStream. Yerleşik Aile Kullanıcı Kılavuzu. 5450 Dört Bağlantı Noktalı Yönlendirici. Parça No. 007-0865-001

SpeedStream. Yerleşik Aile Kullanıcı Kılavuzu. 5450 Dört Bağlantı Noktalı Yönlendirici. Parça No. 007-0865-001 SpeedStream Yerleşik Aile Kullanıcı Kılavuzu 5450 Dört Bağlantı Noktalı Yönlendirici Parça No. 007-0865-001 5450 Dört Bağlantı Noktalı Yönlendirici Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2004, Siemens Subscriber

Detaylı

TD-8817 ADSL2+ Modem Yönlendiricisi

TD-8817 ADSL2+ Modem Yönlendiricisi ADSL2+ Modem Yönlendiricisi Rev: 2.0.0 1910010443 TELİF HAKLARI & TİCARİ MARKALAR Özellikleri haber vermeden değiştirme hakkı saklıdır. TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD şirketine ait tescilli ticari bir markadır.

Detaylı

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 SIM kartı takma 6 Hafıza kartı takma 8 Telefonunuzu şarj etme 10 Bir aramanın, şarkının veya

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

TD-8840T ADSL2+ Modem Yönlendiricisi

TD-8840T ADSL2+ Modem Yönlendiricisi ADSL2+ Modem Yönlendiricisi Rev: 1.0.0 1910010380 TELİF HAKLARI & TİCARİ MARKALAR Özellikleri haber vermeden değiştirme hakkı saklıdır. TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD şirketine ait tescilli ticari bir markadır.

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Baskı 2.1 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Bu kullanıcı kılavuzundaki talimatlar, var olan en son yazılım sürümüne göre hazırlanmıştır. Cihazınız var

Detaylı

INSPIRON KURULUM KILAVUZU

INSPIRON KURULUM KILAVUZU INSPIRON KURULUM KILAVUZU INSPIRON KURULUM KILAVUZU Model P03T Tip P03T001 Not, Dikkat ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızdan daha iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan önemli bilgiler verir. DİKKAT: UYARI,

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz

Detaylı

TELIF HAKKİ BILDIRIMI

TELIF HAKKİ BILDIRIMI Telif Hakkı Bildirimi 1 TELIF HAKKİ BILDIRIMI Telif Hakkı 2007 NEC Computers S.A.S. Tüm Hakları Saklıdır. Bu el kitabının hiçbir bölümü, elektronik, kimyasal, mekanik ya da bir başka şekil veya yöntemle,

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 Bir aramanın, şarkının veya videonun ses seviyesini değiştirme 9 Tuşları veya ekranı kilitleme

Detaylı

Nokia 5130 XpressMusic Kullanım Kılavuzu

Nokia 5130 XpressMusic Kullanım Kılavuzu Nokia 5130 XpressMusic Kullanım Kılavuzu Baskı 2.1 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION şirketi, bu RM-495 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980

Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980 Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980 Baskı 1.1 TR RM-980 Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM İçindekiler Güvenlik 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 SIM kart, pil ve hafıza kartı takma 4 Kullanılacak

Detaylı

2. Bölüm - Kiranızı Ödemek ve Ev Yardımı Talep Etmek 5. 4. Bölüm - Anti-toplumsal Davranış, Taciz ve Ev-içi Şiddet 12

2. Bölüm - Kiranızı Ödemek ve Ev Yardımı Talep Etmek 5. 4. Bölüm - Anti-toplumsal Davranış, Taciz ve Ev-içi Şiddet 12 Turkish İçindekiler Giriş 2 Bize Ulaşma Yolları 3 1. Bölüm - Hizmet Vaadimiz 4 2. Bölüm - Kiranızı Ödemek ve Ev Yardımı Talep Etmek 5 3. Bölüm - Tamir, Gaz Kontrolü, Boya ve Haşarat 9 4. Bölüm - Anti-toplumsal

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

Nokia 7210 Supernova Kullanım Kılavuzu

Nokia 7210 Supernova Kullanım Kılavuzu Nokia 7210 Supernova Kullanım Kılavuzu 9209673 Baskı 1 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION şirketi, bu RM-436 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu

Detaylı

Lenovo V470/ V570/ B470/B570

Lenovo V470/ V570/ B470/B570 Lenovo V470/ V570/ B470/B570 Kullanım Kılavuzu V1.0 Bilgisayarınızı kullanmadan önce el kitaplarındaki güvenlik notlarını ve önemli ipuçlarını okuyun. Notlar Ürünü kullanmadan önce Lenovo Güvenlik ve Genel

Detaylı

Norton. AntiVirus. Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu

Norton. AntiVirus. Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu Norton TM AntiVirus Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını

Detaylı

BlackBerry Torch Series. BlackBerry Torch 9850/9860 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Torch Series. BlackBerry Torch 9850/9860 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Torch Series BlackBerry Torch 9850/9860 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-26 SWD-20120926144017430 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler

Detaylı