Cemburak Özgenç Gazipaşa Belediye Başkanı. Bu kadar çok güzelliğin bir arada olduğu bu "SESSİZ CENNET" bizim!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cemburak Özgenç Gazipaşa Belediye Başkanı. Bu kadar çok güzelliğin bir arada olduğu bu "SESSİZ CENNET" bizim!"

Transkript

1 Bu kadar çok güzelliğin bir arada olduğu bu "SESSİZ CENNET" bizim! Gazipaşa Belediyesi'nde göreve geldiğimiz 10 yıl önce başladı bu güzel memlekete tutkulu hizmet serüvenimiz. Önceliğimiz olan Gazipaşa'nın, gelişimi ve dönüşümü için; kapsamlı ve bütünleşik bir vizyonla harekete geç k. Belediyecilikte yeni anlayışlar, yeni yöntemler geliş rdik. Mevzuat çerçevesinde uygulanması mümkün ve yararlı olan hizmet zenginliği, demokra k gelişme ve vatandaş memnuniye ni sağladık. Alt yapıdan üst yapıya, imar uygulamalarından çevre düzenlemelerine, sosyal ve kültürel etkinliklerden, ulaşım, eği m, sağlık ve spor alanlarında büyük bir istek ve özveriyle çalış k. Hayata geçirdiğimiz devrim niteliğinde bu hizmetleri, ekonomik, siyasal ve ideolojik faktörlerin etkisi ve baskısı al nda yürü ük. 10 yıllık başarı öykümüzü; çağdaş, yenilikçi ve üretken belediye personelimize, cesur ve doğru kararlar alan meclis üyelerimize ve seçimini iyi yapan değerli Gazipaşalı hemşerilerimize borçluyum. Güveniniz için yürekten teşekkür ederim. Cemburak Özgenç Gazipaşa Belediye Başkanı

2

3 MASMAVİ GÖK, KARLI DAĞLAR bu YEŞİL COĞRAFYA Beyaz köpüklü iyot kokan bu TURKUAZ DERİNLİK Güneşin dokunduğu al n sarısı bu KUMSAL Kızıl kestane rengi bu BEREKETLİ TOPRAKLAR bizim! Hüzünlü aşkın tek şahidi YALAN DÜNYA MAĞARASI Tarihin yıkandığı büyüleyici KRAL KOYU Bin bir öykünün mavi sığınağı KORSANLAR MAĞARASI Eşsiz doğallık KIZILİN BUNLAR BİZİM İki yanı salkım söğütlerle süslü, Akdeniz'e coşkun akan bu DERELER, bu ÇAYLAR bizim Doğanın mucizesi DOĞAL HAVUZLAR bizim Zümrüt yeşili ormanlarla çevrili bu YAYLALAR bizim Alın teriyle sulanan, el emeği göz nuru bu SERALAR bizim TROPİKAL MEYVE BAHÇELERİNİN bu aroma ve egzo k tatları bizim BEGONVİLLERİN sarılarak tül perde gibi ör üğü bu TAŞ EVLER bizim Fesleğen kokan SOKAKLARDA OYNAYAN bu ÇOCUKLAR bizim Yüreğinin sevgisini halıya nakşeden bu KADIN bizim Kısmetli bir günün umuduyla paragatları yemleyen bu BALIKÇI bizim Sağlıklı, mutlu ve hayata güvenle bakan bu İNSANLAR bizim

4

5 DOĞRU OLANI YAPTIK! Gazipaşa'nın gelişimi ve dönüşümü için haya önem taşıyan altyapı sorununu çözmek, birinci ödevimizdi. Belediyenin mali tablosu bu ölçekte bir ya rıma yetersiz olduğu halde göreve geldiğimiz günden bu yana tam 74 km yağmur suyu ha döşedik yılı öncesi toplamda 242 adet parsel bacası varken, biz bu rakamı 2747'ye çıkardık. Şehrin çeşitli yerlerinde halen devam eden kanalizasyon çalışmaları yapıyoruz. Yöne m olarak koyduğumuz hedeflere ulaşabilmek için masraflı ve bir o kadar meşakkatli altyapı sorununu çözme iradesini koyduk ve başardık. Buna paralel, insan haya için tehlikeli, şehir görünümü olumsuz etkileyen TEDAŞ ve TELEKOM enerji hatlarını birçok bölgede yer al na aldırdık. 74 Km KANALİZASYON HATTI DÖŞEDİK 2747 Adet PARSEL BACASI KOYDUK

6 KENDİ KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞDU Belediye hizmet binasını yeniledik Gazipaşa'ya yakışmayan mevcut belediye hizmet binasını olanaklar çerçevesinde baştan aşağı yeniledik. Güzel görünümlü mütevazı bir bina haline ge rdik. İç mekânlara kurduğumuz bilgi işlem altyapısıyla hizmet birimleri arasında eşgüdümü güçlendirdik, vatandaşın daha iyi belediye hizme almasını sağladık.

7 MEYDAN'IN ANLAM VE ÖNEMİ ARTTI Anlamlı ve önemli günlerin buluşma noktası Cumhuriyet Meydanını yenileyerek çarpıcı bir görünüm kazandırdık. Meydanı iyileş rme projesi kapsamında Atatürk büstünü de daha görkemli bir hale ge rdik. Yeni büst, Ata'mızın kendi adını verdiği Gazipaşa'ya yakış.

8 Güzel dizayn edilmiş caddeler, meydanlar, köprüler ve yeşil alanlar bir ken n kimliğini gösteren ana unsurlardır.

9 YOL MEDENİYETTİR m PARKE YOL VE KALDIRIM YAPTIK 180 Km ASFALT YOL YAPTIK 25 Yeni İMAR YOLU AÇTIK Hızla gelişmekte olan Gazipaşa'nın artan nüfusunu da dikkate alarak, yap ğımız yeni yol yapımı ve eski yolları iyileş rme çalışmaları kapsamında, 2004 yılından bugüne kadar; 230 bin metrekare parke yol ve kaldırım, 180km asfalt ve 25km yeni imar yolu aç k. Bu gayretli çalışmamızla Gazipaşa'nın dönüşümüne hız kazandırdık. Yol medeniye götürdüğümüz bölgeler; r anlayışıyla hareket ederek yol hizme Sanayi sitesi içi ve çevresi Şehir Astsubay Süleyman GÜR Bulvarı. Ayrıca şehidimiz anısına bir anıt yap k. Uğur Mumcu Caddesi (Deniz yolu) Atatürk Caddesi (Koru başı yolu) Rasih Kaplan Caddesi (Hal yolu) parke İnönü Caddesi parke Hastane Caddesi parke Gemi Yakası Caddesi parke Kaşlar Caddesi Zey nlik Caddesi (Sağlık Ocağı önü) Yıldız Sokak (Öğretmenevi önü) Ilıca caddesi Güvenlik Caddesi

10 İKİ YAKAYI BİR ARAYA GETİRDİK Korubaşı Sarıağaç mevkii Hacımusa Çayının üzerine harika bir eser yap k. 3 açıklıklı, 80 metre uzunlukta ve 10,5 metre genişlikteki Sarıağaç Köprüsü, çayın iki yakasında yaşayan insanların ulaşım sorununa kalıcı bir çözüm ge rdi.

11 İKİ MAHALLE ARASINA GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLACAK Pazarcı Mahallesi'ni Hacımusa Çayı üzerinden Bakılar Mahallesi'ne bağlayacak olan Bostanlar Köprüsü'nün yapımına başladık. 5 açıklıklı, 124 metre uzunluğunda ve 10,5 metre genişliğinde köprü inşaa nın %50'sini bi rdik.

12

13 TÜRKİYE'DE BİR İLKİ YAPTIK! Türkiye'de ilk Membran-Bio Reaktör Sistemi ile çalışan ileri teknoloji a ksu arıtma tesisini yap k. Akdeniz bölgesinin yeni turizm gözdesi Gazipaşa'nın bakir sahili ve doğal alanların temiz kalması için sürdürülebilir çevre poli kaları geliş riyoruz. Bu amaçla; 15 yılık projeksiyona sahip, 9.2 milyon TL'ye mal olan, günlük 8 bin 800 metreküp kapasiteyle çalışan, 25 dönüm arazinin 7,5 dönümlük alanın üzerine inşa e ğimiz Türkiye'de ilk Membran-Bio Reaktör Sistemi ile çalışan ileri teknoloji a ksu arıtma tesisini Gazipaşa'ya kazandırdık. Arıtma tesisinden çıkan sular tarım sulamasında rahatlıkla kullanılabilecek temizlikte.

14 TEMİZ ÇEVRE, UYGAR TOPLUM Biz, çöp toplama ve nakil işlemlerini belediyenin asli görevi inancından ziyade, çöpün insan ve çevre sağlığını tehdit eden bir unsur olduğu bilinci ve sorumluluğuyla çalışıyoruz. Temizlik hizmetlerini, 4 çöp toplama ve nakil aracıyla 7/24 esasında zlikle yürütüyoruz. SİVRİSİNEKLE MÜCADELE EDİYORUZ İnsan üzerinde yara ğı hastalık riskini minimuma indirmek, halkın yaşam kalitesinin yükseltmek amaçlı yaz mevsiminin tüm tadını kaçıran haşere, karasinek ve sivrisinekle mücadele ediyoruz. Yap ğımız ilaçlama; haşere, karasinek ve sivrisinek popülasyonunun kontrol al na alınması içindir. İnsan sağlığına ve hedef dışı canlılara zarar vermeyen, bakanlık onaylı ithal biyosidal ürünler kullanıyoruz.

15 DOĞAYLA DOSTUZ Kurduğumuz Geri Dönüşüm Sistemi kapsamında şehrin muhtelif noktalarına yerleş rdiğimiz konteynırlarda biriken ka a kları, 2 özel donanımlı aracımızla toplayıp ayrış rma tesisine naklediyoruz. Yürü üğümüz projeyle çevre ve doğaya saygımızın yanı sıra milli ekonomiye de katkıda bulunuyoruz. Ayrıca Geri Dönüşüm Sistemi ile ilgili halkı bilgilendirme broşürü hazırlayıp dağı k.

16 YENİ ARAÇLARIMIZLA HİZMETTE DAHA ETKİLİYİZ 10 yıllık hizmet süremizde 32 adet yeni araç alarak filomuzu 50'ye çıkardık. Belediyecilik hizmetlerimize hız ve pra klik kazandırdık.

17 İTFAİYEMİZ ŞİMDİ DAHA HIZLI Felaket ve zor zamanların hızır acili i aiyemize, yangın söndürücü özelliğinin yanı sıra kaza ve doğal afetlerde kullanılabilen son teknoloji, tam donanımlı bir i aiye aracı daha alarak mevcut 3 araçlık i aiye filosunu 4'e çıkardık.

18 MANEVİ HUZUR, PAHA BİÇİLMEZ HUZURDUR Şehir merkezi ve çevresinde bulunan mezarlıklarda yap ğımız bakım ve çevre düzenlemesiyle manevi huzuru bulduk. 7/24 esasına göre halkın hizme nde olan 1 imam, 2 cenaze yıkama ve nakil araçlarıyla ücretsiz hizmet veriyoruz.

19 ANIT VE HEYKELLER DERİN ANLAMLAR İFADE EDİYOR Gazipaşa'nın sanat kimliğine, modern ve gelişmiş kent imajına değer katan hizmetler üre yoruz. Şehrin çeşitli noktalara koyduğumuz muhteşem görünümlü anıt ve heykeller, derin anlamlar ifade ediyor.

20 OTOGARIMIZI YENİLEDİK Firmaların bilet ofisleri, yolcular için restoran, market ve mescit gibi temel ih yaçları karşılayan mekânlarla küçük ama şimdilik Gazipaşa'nın ih yacını karşılayabilen bir tesis tasarladık. İlçemizin tabii misafirlerinin ilk uğradıkları otogarı yeniledik.

21 OTOPARK DÜZENLEMELERİ Bir şehir geliş kçe trafik yoğunluğu da aynı paralelde artar. Ama biz bu konuda önlemlerimizi aldık. Trafik komisyonumuzca belirlenen yollarda tek ve çi yön uygulamaları şehir içi trafik akışını düzenli hale ge rdi. Meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla yollara standartlara uygun trafik işaret levhaları ve hız kesici kasisler yerleş rdik. Uygun genişlikteki yolların kenarında belirlediğimiz engelli aracı öncelikli araç park alanları yap k. Ayrıca şehir merkezinin farklı noktalarında yap ğımız 5 adet otoparkla Gazipaşa'nın trafik derdini minimuma düşürdük.

22 GAZİPAŞA'DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI ŞİMDİ DAHA KONFORLU Konfor standartları yüksek, çevreci, klimalı, engelliler için binme ve inme rampası olan 2 adet yeni otobüs daha aldık. Ekonomik şehir içi ulaşımı sağlayan halk otobüsü sayımızı 4'e çıkardık. Ha anın her günü bütün mahallelere belirlenmiş saatlerde seferler koyarak Gazipaşa şehir içi ulaşımını dinamik tutuyoruz.

23 GAZİPAŞA'YA ÇAĞDAŞ VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜM Gazipaşa'ya çağdaş ve este k bir görünüm kazandıran aydınlatmalı otobüs durakları, bilbortlar ve diğer reklam panolarını koyduk.

24 GAZİPAŞA'NIN KÜLTÜR SANAT SAHNESİNİ YENİLEDİK Eski haliyle kullanılmayacak kadar düzensiz ve işlevsiz halde duran Gazipaşa Belediye Kültür Merkezi'ni restore ederek, çok amaçlı bir salon haline ge rdik. Kongre, konferans, konser, panel, seminer, tören, yatro, sergi, gösteri gibi etkinliklerin yapılabileceği; 241 adet kırmızı koltuk, kulis, lavabo ve engelli asansörü gibi her türlü donanıma sahip bir kültür merkezine dönüştürdük.

25 TOROSLARIN BAĞRINDAN ÇIKAN SERİN SULARI İÇİYORUZ Sugözü içme suyu projesini bi rdik. 9 yıldır Gazipaşa'ya su sorunu yaşatmıyoruz. Sugözü kaynağından ge rdiğimiz şebeke suyumuz, Sağlık Grup Başkan Vekilliği tara ndan periyodik olarak denetleniyor. Gazipaşa'ya sağlıklı, güvenilir kaliteli ve tertemiz içme suyu temin ediyoruz.

26 BÜTÜN MUHTARLARA BİR MEKÂN YAPTIK Vatandaşımızın daha iyi standartlarda muhtarlık hizme alabilmesi için Atatürk caddesinde bulunan eski bir evi yıkıp yerine yeni bir bina yap k. Muhtar Evi olacak bu binayı tüm mahalle ve köy muhtarlarına teslim e k.

27 HER CANLININ YAŞAM HAKKI VAR Belediyemizin veteriner hekimliği kontrolünde sahipsiz sokak hayvanlarını ıslah ediyoruz. Gerek ğinde klinik müdahale yapılabilen ortam ve donanıma sahip Hayvan Barınağında bu hassas konudaki sorumluluğumuzu yerine ge rmenin vicdani rahatlığını yaşıyoruz.

28 ÖNCE İNSAN! Rehab l tas yon Merkez Yöne m felsefemizin odağında insan ve insanca yaşama hizmet vardır. İlçemizde yaşayan bedensel ve zihinsel engelli insanlarımızın ih yaçlarını karşılayabileceği Kemal Akça Özel Eği m Rehabilitasyon Merkezi'nin arazisini tahsis e k.

29 İy Günde Kötü Günde İnsanımızın Yanında Olduk 785 B n TL Ayn ve Nakt Yardım Yaptık Belediyemizin sınırları içinde yaşayan fakir ve dar gelirli vatandaşlara gıda, temizlik malzemesi, yakacak, giysi, gibi yardımlar yapıyoruz. Dar gelirli öğrencilere el uza yoruz. Okul ih yaçlarını karşılamak amacıyla, giyim, kırtasiye malzemesi benzeri desteklerde bulunuyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının göstergesi bu hizmetle bugüne kadar toplamda 785 bin TL ayni ve nakdi yardım yap k. İyi günde, kötü gününde insanımızın yanında olduk. Manevi desteğini de esirgemeyen bir kurumun varlığını hisse rdik.

30 TARİHİ TAŞ EVİ KÜTÜPHANEYE DÖNÜŞTÜRDÜK Güzel ailesinin belediyemize bağışladığı merhum Kemal Güzel'in 2 katlı tarihi taş evini öz mimarisine uygun zlikle restore e k. Ilıca Parkı'nın bir parçası olarak kütüphaneye çevirdik. Yetersiz ve kötü halde olan mevcut Gazipaşa Kütüphanesini de buraya taşıyarak kitapseverlerin yüzünü güldürdük.

31 Nostalj k Atmosferde NİKÂH Evlenecek çi lerin unutamayacakları anlamlı günün imzasını, geçmişin izlerini taşıyan tarihi bu taş evin nostaljik atmosferinde a yorlar. Hayırsever Özgen Ailesi'nin Belediyemize bağışladığı yıkık ve harabe durumda olan, Hacı Peder evi olarak bilinen 2 katlı tarihi taş binayı öz mimarisine uygun restore e k. Gazipaşa Belediyesi Nikâh Dairesi'ne dönüştürdük.

32 GAZİPAŞA ADALET SARAYINA ARAZİ TAHSİSİ YAPTIK Vatandaşın adli işlemlerine erişimi ve ulaşımı daha kolay olsun istedik. Şehir merkezinde maddi anlamda çok değerli belediyemize ait araziyi Adalet Bakanlığına tahsis e k. Gazipaşa yeni Adliye Sarayı'na kavuştu.

33 BELEDİYE İNTERNET ORTAMINDA Vatandaşın belediye ile ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşabileceği zengin içeriği ve görsel açıdan este k Gazipaşa Belediyesi resmi internet sitesini kurduk. Yeni web sitemiz, duyuru, ihale ilanları, meclis kararları ve şehirdeki kültürel etkinlik haberlerine internet üzerinde erişimini sağlamanın yanı sıra Gazipaşa'nın tarihi, doğası ve kültür yapısıyla ilgili bilgileri de içeriyor. MAVİ MASA DİNLİYOR, ÇÖZÜMÜ HIZLANDIRIYOR H i z m e t e ğ i m i z G a z i p a ş a h a l k ı n ı n çalışmalarımızla ilgili şikâyet, dilek, görüş, düşünce ve önerilerini dinlemek için adı Mavi Masa olan birimi oluşturduk. Vatandaşın dinliyor, varsa bir sıkın sı ya da talebi, ilgili birime ileterek çözümü hızlandırıyor.

34 BİRLİĞİ KADİM TARİH ve KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ Gazipaşa'nın kentsel, kültürel, tarihsel çevreyi ve doğal mirasın bir ortak miras anlayışıyla koruyor, yaşa yor ve geleceğe taşıyoruz. Her köşesi farklı uygarlıkların izini taşıyan Gazipaşa'nın tarihi mekânları ve an k değeri taşıyan eserlerin aslına uygun bakım ve onarımlarını yapıyor, ak f kent yaşamına kazandırıyoruz.

35 Sel nus Ant k Kent ODEON Hayat Buluyor Roma dönemi Selinus an k ken nde müzik konserlerinde kullanılan odeonun zaman içerisinde çöken zeminini sağlamlaş rma ve çevre düzenlemesine başladık. Tarih meraklısı turistlerin ilgisini çekecek, adeta açık hava müzesi gibi duran bu alana ziyaretçilerin ulaşımını kolaylaş rmak için yaya ve bisiklete uygun yol yapımına başladık.

36 ARKEOLOJİK KAZILARIN DESTEKÇİSİYİZ Gün geç kçe mozaik zenginlikleri gün ışığına çıkan, medeniyetler beşiği Gazipaşa'nın Güney Köy bölgesinde 2005 yılından beri devam An ocheia Ad Cragum An k Ken kazı ve restorasyon çalışmalarına maddi manevi destek veriyoruz. Türk ve Amerikalı bilim adamları ile öğrencilerin yer aldığı kazı ekibi için kazı evi tahsis e k. Tarihi mirasımıza sahip çık k.

37 Osmanlı Arş vler n Taradık GAZİPAŞA TARİHİNE IŞIK TUTTUK Araş rmacı yazar Ali YILDIZ ile birlikte, Başbakanlığın bünyesinde olan Osmanlı Devle arşivini taradık. Yüzlerce yıl önce gerçekleşen Gazipaşa içerikli yazışmaları toplayıp bir araya ge rdik. İlçemizin tarihine ışık tutacak büyük bir proje gerçekleş rdik.

38 GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞTIK Cumhur yet değerler ne sah p çıkan, duyarlı, onurlu ve çalışkan nes ller yet şt rmek yönet m m syonumuzdur. GAZİPAŞA ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI ÜNİVERSİTEMİZ 2013 YILINDA 2. MEZUNLARINI VERDİ, Okuma yazma oranı Türkiye ortalamasının çok üstünde olan ilçemizde, yeterli okul sayısı ve bir de üniversitesi olması için irade koyduk. Belediyeye ait 16 dönüm değerli arazimizin bedelsiz tahsisi ve binanın yapımında büyük katkılarda bulunarak, 2013 yılında 2. mezunlarını veren, Akdeniz Üniversitesi Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu'nu aç k.

39 EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK Arazi tahsisi ve okulların yapımı aşamasında yardım ve desteklerimizi esirgemediğimiz, Gazipaşa Anaokulu, Naile Bilgiç Büyükballı Anaokulu ve Zeliha Tuncer Anadolu Öğretmen Lisesi geleceğimize kapılarını aç. Ayrıca, yapımına henüz başlanmamış, Esentepe Mahallesinde 1 adet, Yeni Mahallede 2 adet okul arazisi tahsisi daha yap k.

40 GAZİPAŞA'YI BİN BİR RENKTE ÇİÇEKLERLE SÜSLEDİK Göreve geldiğimiz günden beri on binlerce çiçek ve ağaç kökü dik k. Uyguladığımız peyzaj ve çevre düzenleme projeleriyle cadde, meydan ve parklarımızı adeta bakımlı bir bahçeye dönüştürdük.

41 SANAT KOKAN SOKAK Gazipaşalı hanım ve beylerin, resim, tablo, hediyelik eşya, aksesuar, takı, örgü, dantel, nakış gibi el işi hüner ve becerisini sergileyip satabilecekleri nezih bir ortam hazırladık. Taş ve ahşap dokulu özel tasarıma sahip karşılıklı 9 adet küçük sevimli kulübeden oluşan Sanat Sokağı'nı inşa edip Ilıca Parkı bünyesinde hizmete aç k.

42 RAHAT NEFES ALDIRAN ALANLAR Yeşil alan ve parklar, çağdaş şehirciliğin olmazsa olmazıdır. Yürü üğümüz Her Mahalleye Bir Park projesi kapsamında farklı temalara sahip 15 adet parkı özenle yap k. Çevre sakinlerinin spor, ak vite ve dinlenme gibi sosyal yaşam ih yaçlarını karşılayacak park ve yeşil alanların her biri, inşa edildiği arazi şartlarına göre özgün tasarlandı. İçinde çocuk oyun grupları, spor alanları ve aletleri, oturma alanları gibi donanımlara sahip parklarla halkın yaşam kalitesini yükseltmekle beraber Gazipaşa'ya este k bir görünüm kazandırdık.

43 AT BİNİCİLİK OKULU Çocuklarda at biniciliği kültürünü geliş rmek ve hayvan sevgisini aşılamak amacıyla ücretsiz hizmet veren at binicilik okulunu aç k. Seyis nezare nde ata binen çocukların yüzlerinde beliren heyecan ve sevinç bizi de mutlu ediyor.1 adet Gazi adında halfinger cinsi a mız ve 2 adet pony melezlemesi Paşa ve Karayel adında a mız bulunmaktadır.

44 7'den 70'e HERKES İÇİN ATATÜRK PARKI Ördeklerin salınışlarını izlerken kendinizi adeta bir kartpostal içerisinde hayal edebileceğiniz bir Doğal Gölet. İçerisinde Amerikan, pekin ve yeşil ördek olmak üzere 3 tür ördek, kaz, sazan ve kırmızı japon balığı, su kaplumbağası doğal konukçulları arasında. Neşeyle şarkı söylüyorlarmış gibi cıvıl cıvıl sesler çıkaran kuşların kanat çırpınışlarını yakından izleyebileceğiniz Kuş Gözlem Evi aynı zamanda yaralı yaban kuşlarının bakım ve tedavileri yapılıyor.

45 Bahar aylarına kadar iyileşeceğini umduğumuz şuan kanadı kırık 1 leylek misafirimizi tedavi ediyoruz. Daha önce de 3 leylek, 1 atmaca ve 1 şahini tedavi edilerek doğaya saldık. Geniş alanda gezin yolları, çocukların hayal dünyasına hitap eden korsan temalı çocuk oyun grupları, kır kahvesi ve tenis kortu olan 7'den 70'e herkesin dinlenebileceği, hoşça vakit geçirebileceği, Atatürk Parkı'nı Gazipaşa'ya hediye e k.

46

47 ILICA YENİDEN CANLANDI Binlerce yıldır Selinus an k ken ni besleyen, İnsan ruhuna şifa veren Ilıca Çayı'nı yeniden canlandırdık. Geçmişin izlerini günümüze aktaran benzersiz bir park yaratmanın gururunu yaşıyoruz. İçinde, yöresel yemeklerin yapıldığı kafeterya, fiskiye mekanizmalarıyla su gösterilerinin yapıldığı sığ bir havuz, sanat sokağı, gösteri ve etkinliklerin yapıldığı anfi yatro, kütüphane ve çocuk oyun grupları olan ayrıcalıklı bir yaşam alanını Gazipaşa'ya sunduk.

48 Sel nus Mes re ve P kn k Alanı Defne Parkı Behzat Bayıroğlu Parkı Aile ve kalabalık grupların eğlenme ve dinlenme ih yaçlarını karşılayabilen bir alan hazırladık. Piknik keyfi için kamelya, masa, oturma bankı, mangal, çeşme, büfe, otopark ve lavaboları ve çocuklar için oyun alanı olan mükemmel bir mesire yeri düzenledik m alan üzerinde kurulu mahalle parkı 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.5-15 yaş arası çocuklar için ve 3-7 yaş çocuklar için 2 ayrı oyun grubunun bulunduğu park içerisinde mini bir futbol sahası ve mahalle halkı için jimnas k aletleri de mevcut. G e n ç y a ş t a t r a fi k k a z a s ı n d a kaybe ğimiz bir arkadışımız anısına 2 yapılan park 1400m alan içerisinde konumlandırılmış r. Oyun grubu, jimnas k aletleri ve anıt özelliği olan bir çeşmesi mevcu ur.

49 Kemer Parkı Em ş Özdem r Parkı Al Çel k Parkı An k Kemer bölgesinin tarihi dokusunu ortaya çıkarmak için yapılmış yeşil alan düzenlemesi, çocuk oyun alanı ve mini bir basketbol sahası bulunan parkın aynı zamanda bölge insanına hitap etmesi için 50 araçlık otoparkı da mevcu ur. Pazarcı mahallesinde hayırsever Özdemir ailesinin Emiş Özdemir'in anısına belediyemizce yapılan park içerisinde oyun grupları, jimnas k aletleri, kamelya ve çeşme mevcu ur. Adil Çelik katkıları ile Ali Çelik anısına yap rılan park içerisinde jimnas k aletleri ve kamelya ve oyun gurubu mevcu ur.

50 Yen Mahalles Parkı Ekmel Mahalles Parkı Toktaşlar Parkı Mahalle halkının kına, mevlit, toplan gibi sosyal ih yaçlarını karşılaması için meydanı, çocuk oyun alanı kamelyası ve çeşmesi bulunmaktadır. İçerisinde oyun grubu kamelya ve basketbol sahası bulunmaktadır. İçerisinde bir adet basketbol sahası, kamelya jimnas k aletleri ve çocuk oyun gurubu mevcu ur.

51 Manolya Parkı Kölemen Parkı Esentepe Park An k Kemer bölgesinin tarihi dokusunu ortaya çıkarmak için yapılmış yeşil alan düzenlemesi, çocuk oyun alanı ve mini bir basketbol sahası bulunan parkın aynı zamanda bölge insanına hitap etmesi için 50 araçlık otoparkı da mevcu ur. Pazarcı mahallesinde hayırsever Özdemir ailesinin Emiş Özdemir'in anısına belediyemizce yapılan park içerisinde oyun grupları, jimnas k aletleri, kamelya ve çeşme mevcu ur. Adil Çelik katkıları ile Ali Çelik anısına yap rılan park içerisinde jimnas k aletleri ve kamelya ve oyun gurubu mevcu ur.

52 HERKES İÇİN SPOR Geleceğimiz olan çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak spora yönlendiriyoruz. Bu amaç doğrultusunda Gazipaşa'nın farklı bölgelerinde çok sayıda yeni spor alanları aç k. Gazipaşa'yı spor ken yapma hedefi doğrultusunda spor f faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana çeşitli branşlarda 30'a yakın yerel, ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yap k.

53 CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU GAZİPAŞA'DA! Uluslararası Dağ B s klet Turnuvası Cumhurbaşkanlığı makamı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tara ndan düzenlenen, bisiklet dünyasının en pres jli organizasyonlarından, Cumhurbaşkanı Bisiklet Turu'nun Alanya-Alanya etabının Gazipaşa'dan geçmesini sağladık. İlçemizin tanı mına büyük katkı sağlayan bu önemli spor organizasyonu, TRT ve Eurosport başta olmak üzere dünyanın birçok önemli tv kanalında canlı ve ban an yayınlanıyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Gazipaşa Belediyesi işbirliğiyle, ilçemizin coğrafi yapısının tanı mı için önemli bir rsa yaratan, Uluslararası Dağ Bisikle Turnuvası'nı düzenledik.

54 Basketbol Sahaları Mahalle Takımlarını Harekete Geç rd Gaz paşa Beled yesporu Canı Gönülden Destekl yoruz Park Spor Aletler İdeal büyüklük, beton zemin ve gerekli donanımlara sahip, şehrin muhtelif yerlerinde kurduğumuz basketbol sahaları ile mahalle takımlarını harekete geçirdik Olanaklarımız çerçevesinde her rsa a G a z i p a ş a B e l e d i ye s p o r Ku l ü b ü ' n e yap ğımız maddi desteklerin yanı sıra stadyum düzenleme iyileş rme çalışmaları yap k. Fiziksel ve zihinsel formda Gazipaşalılar için parklara bedelsiz kullanabilecekleri dış mekân jimnas k spor aletleri yerleş rdik. Sağlıklı yaşamın temel koşulu yürüyüş ve koşu parkuru aç k. Futbolun yeşil sahasında tek temsilcimiz olan kulübümüzün daima yanında olduk ve olacağız.

55 Plaj Voleybolu Turnuvası Yarı Ol mp k Havuz Ten s Tutkunları Kortuna Kavuştu Yaz mevsimi, kum ve güneş denildiğinde akla ilk gelen plaj voleybolunu oynamak kadar izlenmesi de keyifli spordur. Bu popüler sporun Gazipaşa birinciliği turnuvasını düzenliyoruz. Genç yaşlı her kesimden insanın ilgi gösterdiği, boyut ve özellikleri uluslararası standartlara göre yapılan Belediye Deniz Tesisleri Yarı Olimpik Havuzu'nun bakım ve onarımını yap k. Türkiye Tenis Federasyonunun ölçü standartlarında beton zemin tenis kortu yap k. Atatürk Park'ı bünyesinde tenis tutkunlarının ücretsiz kullanımına sunduk.

56 Çek rdeks z Nar Şenl ğ Mav Den z Rock Fest val 2012 yılında 6.'sını düzenlediğimiz Çekirdeksiz Nar Şenlikleri'ni, 21 Ekim 1922 tarihinde Atatürk'ün Gazipaşa'ya adını verdiği günün anısına her sene 21 Ekim'de düzenliyoruz. Tarım Derneği ve Gazipaşa Belediyesi'nin organize e ği 2-3 gün süren şenlikler çerçevesinde yarışmalar, seminerler, konserler ve çeşitli eğlence programları sunuyoruz. Y a t L i m a n ı n d a 2 s e n e ü s t ü s t e gerçekleş rdiğimiz Mavi Deniz Rock Fes vali kapsamında ünlü sanatçıların konserleriyle binlerce Gazipaşalı gence Rock müziğinin doyumsuz hazzını yaşa k. Yöremizde ye şen çekirdeksiz narın tanı mı ve Gazipaşa'nın tarım zenginliğini Türkiye'ye duyurulmasını amaçlıyoruz. Şenliğin bir diğer güzelliği de üre cinin ye ş rdiği ürünü kendi eliyle sergileyip tüke cisiyle buluşturma ortamını sağlıyoruz.

57 BİRÇOK ÜNLÜ SANATÇIYI GAZİPAŞA'DA KONUK ETTİK ÜCRETSİZ HALK KONSERLERİ TERTİPLEDİK Gaz paşa'nın sosyal yaşamına renk kattık. Belediye hizme sadece yol, su, kanal demek değildir. Şehirlerin bir de sosyal yaşam ve kültürel dokusu vardır. Bu konuda beklen leri karşılayan çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Resmi ve dini bayramlarda, özel gün ve ha alarda düzenlediğimiz çeşitli kutlama programlarıyla, ken e renkli ve coşkulu günler yaşadık. Organize e ğimiz kültür, sanat, fes val, şenlik, gösteri ve etkinliklerle Gazipaşa'nın sosyal ve kültürel yaşamına canlılık ka yoruz. Çocuk Şenl ğ 'nde B z De Çocuk Olduk Çocukların kültürel ve bireysel gelişimlerini desteklemek, sosyal becerilerini kuvvetlendirmek, eğlenceli vakit geçirmelerine, mutlu olmalarına ve yüzlerindeki gülümsemeye tanıklık e k. Şişme oyun parkı, rodeo, zıp zıp, top havuzu, rman kay ve benzeri oyun aletleriyle Cumhuriyet Meydanı'nı rengarenk panayır yerine dönüştürdük. Binlerce çocuk ve ailelerinin doyasıya eğlendikleri Çocuk Şenliğinde biz de çocuk olduk. Gökkuzluk Yayla Şenl ğ Gazipaşa'da yayla yaşan sının ve Yörük kültürünü gelecek nesillere aktarılması ve özendirilmesi amaçlayan Gökyuzluk Yaylası Şenlikleri'ni düzenledik. Binlerce Gazipaşalının ilgi gösterdiği şenliklerde yöresel yemekler ikramı, müzik ziyafe, çeşitli yarışma ve gösteriler ter pledik.

58 TARIM SEKTÖRÜNE YENİLİK ve CANLILIK Sektöre canlılık ge ren, üre ci ve tüke ciyi bir araya toplayan, Gazipaşa Tarım Kültür ve Turizm Derneği ile birlikte 2 yılda bir gerçekleş rdiğimiz Tarım Fuarı için belediyenin tüm imkânlarını seferber ediyoruz.

59 DAHA ÇOK İŞ, DAHA ÇOK İSTİHDAM İlçemizin sadece tarıma dayalı ekonomisinin kalkınması ve daha fazla is hdam için turizm potansiyelini harekete geçirecek, ya rımların önünü açacak teşvik edici poli kalar sürdürdük. Beklemede tutulan Turizm imar planımızı bakanlığa onayla k. Yaklaşık 20 bin yataklı turizm alanında ilk otel inşaatlarına, 2014 yılı içerisinde 4 den fazla şirket tara ndan Koru ve İskele plajında yapımına başlanacak. Hep birlikte güzel günler göreceğiz.

60 GELİŞEN GAZİPAŞA'NIN BÜYÜK HAMLESİ Temeli 1992 yılında a lmış, adeta kaderine terkedilmiş Gazipaşa Havaalanı bölgenin ve Gazipaşa'nın gelişimi ve ekonomisine katkılarını göz ardı edemez, bu sessizliği sürdüremezdik yılından bu yana yürü üğümüz poli ka ve ısrarcı girişimlerimiz sonucunda Gazipaşa Havaalanı faaliyete geç. Havaalanının açıldığı Ekim 2010'dan Ocak 2014'de kadar iç ve dış hatlarda toplam 390 bin yolcu buradan uçuş yap.

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK 5 yıl önce sizlerle beraber Ataşehir de sıfırdan bir belediye kurduk. 400 bine yaklaşan nüfusu ile dört ayrı ilçe belediyesinden gelen, en az hizmet görmüş 17 mahallemizin

Detaylı

HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER

HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER BÜYÜK ANTALYA YA ANTALYA YI SEVEN UĞRUNA ÇALIŞANDIR BÜYÜK HEDEFLER Sevgili Antalyalılar, Antalya, dünden bugüne hepimizin ortak sevdası oldu. 2004-2009

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

T.C. MUT BELEDİYESİ 2013 YILI MUT BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

T.C. MUT BELEDİYESİ 2013 YILI MUT BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU T.C. MUT BELEDİYESİ 2013 YILI MUT BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU SUNUŞ: Sayın Meclis Üyeleri, Değerli Halkımız; Mut Belediyesi olarak 2013 yılını da yoğun bir şekilde tamamladık. İlçemizin marka bir kent olma

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi ŞAHiDiMiZ ESERLER ESENLER YOLA DEVAM ESENLER İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ ESENLER HİZMETE DOYACAK Son 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalar ve dev projeler ile büyük bir dönüşüm yaşayan Esenler, yeni dö- büyük beğeni

Detaylı

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU 01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Bir Yıllık İcraatlarını anlattı 01.04.2014 tarihinde

Detaylı

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız SULTANGAZİ DE Sultangazi Bülteni Sultangazi Belediyesi Kültür Hizmetidir Altyapı Yatırımları ve Değişim Vizyon Projelerin açılışına gün sayılıyor PAZAR KÜLTÜRÜNDE YENİ VİZYON 7 Yıldızlı Pazar Alanları

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MÜCAHİT YANILMAZ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI 1 ÇÖZÜM PLANLARI YEDİ BÖLÜMDEN, 23 ARA BAŞLIKTAN OLUŞUYOR Hizmet aşkı ve Elazığ sevdası

Detaylı

TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU

TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU 2 SARIYER BELEDİYESİ 2010 Faaliyet Raporu İnş. Müh. ŞÜKRÜ GENÇ Sarıyer Belediye Başkanı SARIYER BELEDİYESİ 2010 Faaliyet Raporu 3 TC. SARIYER BELEDİYE

Detaylı

"Kalkınmanın Yolu, İpekyolu" İPEKYOLU. Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013

Kalkınmanın Yolu, İpekyolu İPEKYOLU. Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013 "Kalkınmanın Yolu, İpekyolu" İPEKYOLU Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013 Röportaj 3 Değerli Okuyucularımız; İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) faaliyetlerini ve bölgemizi tanıtmak amacıyla dört ayda bir yayınlanacak

Detaylı

İÇİNDEKİLER. SUNU I.GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON 1. Misyonumuz 2. Vizyonumuz

İÇİNDEKİLER. SUNU I.GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON 1. Misyonumuz 2. Vizyonumuz Faaliyet Raporu 2009 1 SUNU I.GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON 1. Misyonumuz 2. Vizyonumuz İÇİNDEKİLER B.YETKİ,GÖREV VE SORUMLULUKLAR 1. 5393 Sayılı Belediye Kanununa Göre,Belediyenin Görev,Yetki ve

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla ya Yeni Otobüsler Sevgili Hemşehrilerim; Basın Bülteni ilk sayısı ile sizlerle buluşurken, çevireceğiniz her sayfadaki haberlerin,

Detaylı

Ümraniye ye akıllı. kırkpınar teknolojiyle çiftçiler Yarıştı. Hizmet binası. İstanbul da gerçekleşti. Grand Cevahir Hotel de düzenlenen

Ümraniye ye akıllı. kırkpınar teknolojiyle çiftçiler Yarıştı. Hizmet binası. İstanbul da gerçekleşti. Grand Cevahir Hotel de düzenlenen kadıköy de, satın alma, sahiplen GÜNCEL Yenişehir de kadın Ümraniye ye akıllı kırkpınar teknolojiyle çiftçiler Yarıştı Hizmet binası tanışıyor 04 05 11 14 GÜNCEL ALTYAPI SPOR MARMARA belediyehaber birlikten

Detaylı

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ Modern Taksi Durakları Şoförleri Sevindirdi Kağıthane de bulunan taksi duraklarının yenileme çalışmaları Merkez Taksi Durağı açılışıyla başladı. Nurtepe Taksi Durağı nın yenilenmesiyle devam eden açılışlarda,

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM Sivas ın değerli sakinleri, Büyüklerim ve kardeşlerim Önümüzde bir seçim var. Geçen her gün, bu seçimi daha da büyük bir seçim yapıyor. Bir karar vereceğiz.

Detaylı

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR Hendek Hurması geliyor GÜNCEL 10 Bininci Yolcuya Sağlık İçin gençlerin kamerasından çiçek Balık Denetimi Bilecik 02 03 08 13 GÜNCEL SAĞLIK KÜLTÜR MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Mart 2013 Sayı:

Detaylı

ALANYA BELEDİYESİ 2.BÖLÜM BİRİMLER BAZINDA AÇIKLAMALI STRATEJİK PLAN (2010-2014)

ALANYA BELEDİYESİ 2.BÖLÜM BİRİMLER BAZINDA AÇIKLAMALI STRATEJİK PLAN (2010-2014) ALANYA BELEDİYESİ 2.BÖLÜM BİRİMLER BAZINDA AÇIKLAMALI STRATEJİK PLAN (2010-2014) 1 İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ A1: Tarihi doku ve doğal çevreye uyumlu, planlı, sağlıklı ve güvenli bir kent oluşturmak

Detaylı

Katılımıyla Hizmetinizde

Katılımıyla Hizmetinizde mart 2013 sayı 36 Ümraniye Belediyesi Yeni Hizmet Binamız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın Katılımıyla Hizmetinizde Bizim Siyasetimiz Hizmet Siyasetidir sf. 06 Metro Çalışmaları Ümraniye den

Detaylı

Avcılar ı 11 GÜNCEL GÜNCEL ALTYAPI MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Belediyecilik Proje Yarış- veya projesi olduğu hal-

Avcılar ı 11 GÜNCEL GÜNCEL ALTYAPI MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Belediyecilik Proje Yarış- veya projesi olduğu hal- Bakan Günay dan Tekirdağ a Ziyaret 02 Tuzla ya Otomobil Müzesi Avcılar ı Sağlam Altyapı Filler Bastı Önemli 03 11 11 GÜNCEL GÜNCEL ALTYAPI ALTYAPI MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Ekim 2012

Detaylı

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON Faaliyet Raporu 2012 1 2 SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON İÇİNDEKİLER 1. Misyonumuz (Temel Görev) 2. Vizyonumuz (Temel Hedef) B.YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR 1. 5393 Sayılı Belediye Kanununa

Detaylı

Her mahalleye tesis, herkes için spor, üstelik ücretsiz Güvercintepe ye tam teşekküllü Spor Parkı

Her mahalleye tesis, herkes için spor, üstelik ücretsiz Güvercintepe ye tam teşekküllü Spor Parkı Kasım 2014 I Yıl: 5 I Sayı: 56 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Her mahalleye tesis, herkes için spor, üstelik ücretsiz Güvercintepe ye tam teşekküllü Spor Parkı Kültür-Sanat etkinlikleri

Detaylı

KONYA KONYA KONYA. www.akpartikonya.org.tr

KONYA KONYA KONYA. www.akpartikonya.org.tr KONYA KONYA www.akpartikonya.org.tr KONYA YÜZÖLÇÜMÜ 40.814 km 2 İLÇE SAYISI 31 BELEDİYE SAYISI 32 TOPLAM NÜFUS 2.079.225 Sevgili Kardeşim, Sizi, tüm aile fertlerinizi, yakınlarınızı ve sevdiklerinizi en

Detaylı

T.C. BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI 1 / 62 İÇİNDEKİLER 1. KALİTE P OLİTİKAM IZ... 4 2.STRATEJİK P LANLAMA... 5 2.1. STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞMALARININ YASAL DAYANAKLARI... 5 2.2. ÇALIŞMA EKİPLERİ VE STRATEJİK PLANLAMA YAKLAŞIMI... 6 3. MEVCUT

Detaylı

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Sariyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 1 2 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Detaylı

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2 KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 3 4 Yayın Kurulu Mustafa UZUNLAR M.Fatih ERTAŞ «etin CANLI Mehmet DEMİRKOL Harun ERYILMAZ Mehmet DEMİR Yapım Kahramanmaraş

Detaylı

FAALİYET RAPORU T.C BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

FAALİYET RAPORU T.C BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI i 2013 FAALİYET RAPORU T.C BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ii ĠÇĠNDEKĠLER SUNUġ BABAESKĠ NĠN TARĠHĠ I.GENEL BĠLGĠLER A- Misyon ve Vizyon.....1 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar.1 C- Ġdareye ĠliĢkin Bilgiler.

Detaylı