NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI"

Transkript

1 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI

2 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 2 BELEDIYE HIZMET BINASI E YAKIŞAN BU 6 YILDA IN TARIHI SORUNLARINI ÇÖZDÜK. DAHA ÖNCE KIRACI OLARAK HIZMET VERDIĞIMIZ BINANIN YERINE, E DEV BIR BELEDIYE HIZMET BINASI KAZANDIRDIK. Esenler Belediyesi olarak daha önce mülkiyeti İ.B.B. ye ait olan bir binada hizmet veriyorduk. Göreve gelir gelmez bu yetersiz binanın yerine büyük ve modern bir Belediye Binası yapmaya karar verdik. Konum itibarıyla Esenler in merkezine inşa ettiğimiz Belediye Binası ile şimdi sizlere 5 yıldızlı hizmet veriyoruz. Büyük ve modern yapısıyla göz kamaştıran yeni hizmet binamıza, ilçe halkımızın çok büyük bir bölümü yürüyerek ulaşabiliyor. Hizmet birimlerimizin bir araya toplanması sayesinde her işinizi kolayca ve otel konforunda görebileceğiniz binamız eski binamızla kıyaslandığında tam 3 kat büyüdü. MUSTAFA UZUN YÖNETiCi 5 YILDIZLI OTELE GELMiŞ GiBiYiZ Esenler son dönemde ciddi bir değişim içinde. Belediye yeni binasına taşınarak, hizmet kalitesini de arttırdı. Yeni belediye binası değişen ve gelişen Esenler e çok yakıştı. Modern belediye binası çalışanların yüzüne de yansımış. Belediyeye geldiğimiz zaman sanki 5 yıldızlı bir otele veya Türkiye nin önde gelen kurumsal özel bir şirketine gelmiş gibi ağırlanıyoruz. Daha girişte çay, kahve ile karşılanıyoruz. Bundan daha güzel ne olabilir ki? Bize düşen, Esenler in kaderini değiştiren bu hizmetlerde emeği geçenleri kutlamak.

3 3 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 HÜKÜMET KONAĞI BU ESERi SiZiN için YAPTIK YILLARCA KAYMAKAMLIK BINAMIZ YOK DEDINIZ. DEVLETIMIZIN BÜTÜN IMKÂNLARINI SEFERBER EDEREK, E BÖLGEMIZIN EN BÜYÜK VE EN MODERN HÜKÜMET KONAĞI NI INŞA ETTIK. İlçemizdeki Kaymakamlık hizmetleri, yıllardır kiralık ve çok yetersiz binalarda veriliyordu. Esenler Belediyesi olarak bu konuya duyarsız kalamazdık. Belediyemize ait metrekare arsayı Hükümet Konağı yeri için tahsis ettik. Ardından geri kalan kısmını kamulaştırılması için devletin bütün kurumlarını harekete geçirdik. Projesi bizzat Esenler Belediyesi tarafından yapılan Hükümet Konağımız, çok ferah bir ortamda halkımıza hizmet vermeye başladı. Artık, Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü ve diğer tüm birimlerdeki işlemlerinizi sizin için yapılan bu binada yaptırabiliyorsunuz. BAYRAM KURT EMEKLi ÇOK NEZiH BiR ORTAM OLMUŞ Önceden Esenler Kaymakamlığı çok köhne ve sağlıksız bir yerdeydi. Daha doğrusu şimdiye kadar hep böyle kötü yerlerde hizmet vermeye çalıştı. Hep kiradaydı. Şimdi ise hem binasıyla hem de nezih ortamıyla, bize daha iyi hizmet veriyor. Daha önce işimiz Kaymakamlığa düştüğü zaman ayaklarımız geri geri giderdi. Artık kafamıza takılan küçük bir sorunda bile Kaymakamlığa huzurla gelip yetkililerden bilgi alabiliyoruz. Ben Belediye Başkanımdan ve emeği geçen tüm yetkililerden Allah razı olsun diyorum.

4 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 4 DEVLET HASTANESİ SAĞLIK DE OLSUN! HATiCE EROL HASTA YAKINI ÖZEL HASTANEDEN DAHA iyi 5 UZM. DR. MEVLiT YURTSEVEN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESi BAŞHEKiMi HER AY 250 DOĞUM Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak sadece Esenler halkına değil; Bağcılar, Başakşehir başta olmak üzere diğer ilçelerimizden gelen hastalarımıza da hizmet veriyoruz. 1 yıl içerisinde hastanemizi yüzde 60 kapasite ile hizmet verir hale getirdik. Haziran ayında eksiklerimizi tamamlayarak kapasitemizi yüzde 90'a çıkarmayı hedefliyoruz. Şu an aylık ortalama 250 doğumun gerçekleştiği hastanemizde, bu sayının da kapasite artırımı ile 'ü bulmasını bekliyoruz. Bu noktada Esenler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu'ya ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hastanemizi, Sağlık Bakanlığı'na değil, Esenler Belediyesi'ne bağlı olan bir kurum olarak görüyor ve her konuda bize destek veriyor. Daha önceden verdiği sözü tutmakla kalmayıp, Esenler halkının daha iyi ve daha kaliteli hizmet alabilmesi için elinden geleni gayreti gösteriyor. Bu nedenle Sayın Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere bizlerden desteklerini esirgemeye Esenler Belediyesi'ne hem hastane çalışanları, hem de hastalarımız adına teşekkür ediyorum. yaşındaki kızım Buğlem in tedavisi nedeniyle bir haftadır buradayız. Ben daha önce böyle bir devlet hastanesi görmedim. Bakım hizmetlerinden temizliğine, yemeklerinden personelin güler yüzlülüğüne kadar her şeyden çok memnunuz. Ziyarete gelen veya geçmiş olsun demek için telefonla arayan akrabalarıma, arkadaşlarıma hastanemizi tavsiye ediyorum. Daha önce mecburen özel hastane ya da kliniklere gidiyorduk. Bizleri, ilçemizi bu kadar modern bir hastaneye kavuşturan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. 500 BIN NÜFUSA SAHIP ILÇEMIZDE BIR DEVLET HASTANESI YOKTU. BELEDIYEMIZIN ASLI VAZIFESI OLMAMASINA RAĞMEN SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ NEZDINDE YAPTIĞIMIZ ISRARCI ÇALIŞMALAR NETICESINDE IMIZE DEV BIR DEVLET HASTANESI KAZANDIRDIK. Havaalanı Mahallemizde bulunan eski gömlek fabrikası binasını bizzat Esenler Belediyesi olarak satın aldık. Ardından Sağlık Bakanlığı na devrettiğimiz bu binanın yanına ek bir bina daha yapılmasını sağladık. Özel hastaneleri aratmayacak konforda yapılan hastanemiz, toplamda 240 yatak kapasitesine sahip. Nüfus yapısı dikkate alınarak Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak planlanan hastanemizde, tüm branşlarda poliklinik hizmeti de veriliyor. HAVVA AKARSU HASTA HASTANE KAPIMIZA GELDi Kazım Karabekir Mahallesi nde oturuyorum. Hamileliğim boyunca kontrollerim de burada yapıldı. Çok şükür şimdi kızımızı kucağımıza aldım. Esenler de bu hastane olmasa evimizden uzak bir hastaneye gitmek zorunda kalacaktım. Bizler için daha zor olacaktı. Ama şimdi oturduğumuz ilçeden, Esenler den uzaklaşmadan hizmet alıyoruz. Bu kolaylığı, bu hizmeti bizlerin ayağına getiren devlet büyüklerimize ve Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

5 5 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 ASKERLİK ŞUBESİ VATAN SAĞ OLSUN! ASKERLIK IŞLEMLERI IÇIN BAŞKA ILÇELERE GITMEK ZORUNDA KALAN GENÇLERIMIZ ARTIK KENDI ILÇESINDE YENI YAPILAN ASKERLIK ŞUBESINDE IŞLEMLERINI YAPIYOR. Vatana hizmet eden askerlerimize hizmet etmeyi boynumuzun borcu bildik. Derhal girişimlerde bulunarak Havaalanı Bölge Parkımızın yanında modern bir Askerlik Şubesi yaptık. Artık gençlerimiz, beş yıldızlı otel konforunda işlemlerini kendi ilçelerinde yapmanın huzurunu yaşıyor. MURAT YILDIZ 15 DAKiKADA işimi HALLETTiM Esenler Askerlik Şubesi, biz gençler için büyük bir nimet oldu. Dana önce tecil işlemi için Halıcıoğlu ndaki askerlik şubesine gitmiştim. Orası hem uzak, hem de kalabalık. Bir dilekçe vermek için bütün bir gün beklemiştim. Burası ise hem yakın hem de kalabalık değil. 15 dakika içinde işlemlerimi hallettim. Buraya sadece Esenlerli gençler değil, diğer ilçelerden de gelenler oluyor. Bağcılar da oturan bir arkadaşım askerlik işlemlerini burada yaptırdı. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bizleri ilçe ilçe gezmekten kurtardılar. HÜSEYiN ÜSTÜNDAĞ KARDEŞiM BENDEN ŞANSLI imiş Ben daha önce askere gittim. İşlemlerimi Halıcıoğlu nda yaptırmıştım. Çok zor olmuştu. Yoğunluk bir taraftan, uzak olması nedeniyle günlerce gidip gelmiştim. Ama kardeşim Fatih bana göre daha şanslıymış. Trafik derdi olmadan, beklemeden, aynı gün içinde bütün işlemleri tamamlandı. Bu hizmetin kıymetini bilmek lazım. FATiH ÜSTÜNDAĞ BiZiM için BÜYÜK KOLAYLIK OLDU Esenler Askerlik Şubesi, bizlere gerçekten kolaylık sağladı. İkamet ettiğim ilçeden ayrılmadan, çok uzaklara gitmeden işlemlerimi aynı gün içerisinde tamamladım. Bu hizmeti Esenler e kazandıran, biz gençlere büyük kolaylık imkânı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.

6 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 6 İTFAİYE iki BÜYÜK itfaiye istasyonu IN ITFAIYE SORUNU TARIH OLDU YILINDA BIR TANE ITFAIYE ISTASYONU BULUNMAYAN ILÇEMIZDE, İSTANBUL UN EN BÜYÜK IKINCI ITFAIYE ISTASYONU OLAN İTFAIYE ÜSSÜ NÜ HIZMETE AÇTIK. Esenler in en büyük sorunlarından biri olan itfaiye binası sorununa kesin ve kalıcı çözümler getirdik. Esenler halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak, ilk önce Çiftehavuzlar Mahallesi İtfaiye İstasyonu nu ardından da İstanbul un en büyük ikinci itfaiye istasyonu olan Esenler İtfaiye Üssü nü ilçemize kazandırdık. Havaalanı Mahallesi İpek Yolu Caddesi nde toplam 9 bin 300 metrekarelik bir alanda inşa edilen Esenler İtfaiye Üssü nü, 4 milyon TL ye mal oldu. ULAŞIM HİZMETLERİ HER YERE METRO İSTANBUL UN EN KALABALIK ILÇELERINDEN BIRI OLAN ESEN- LER DE ULAŞIM KOLAYLAŞIYOR. İLÇEMIZIN ULAŞIM AĞI, BIR YANDAN METRO, DIĞER YANDAN KARAYOLU VE TOPLU ULAŞIM YATIRIMLARI ILE HER GEÇEN GÜN DAHA DA GENIŞLIYOR. Son hayata geçirilen yatırımlar ile geniş bir ulaşım ağına kavuştu. İlçemizin trafik sorununa çözüm için hayata geçirilen Otogar-Kirazlı-Başakşehir Metro Hattı hizmete açıldı. Temeli geçen sene atılan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı nın inşa çalışmaları da aralıksız sürüyor. Açılışını Başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun yaptığı Aksaray-Yenikapı Metro Hattı ise Esenlerlilere, Taksim den Sarıyer e, Üsküdar dan Kartal a kadar İstanbul un dört bir yanına metro ile kesintisiz ulaşım imkanı sağladı. Menderes ve Terazidere Metro İstasyonlarından metroya binen bir kişi, Yenikapı üzerinden; Marmaray ı kullanarak yaklaşık 30 dakikada Üsküdar a ulaşabiliyor. Esenler halkımız, Yenikapı, Vezneciler, Haliç, Şişhane, Taksim, Osmanbey, Şişli/Mecidiyeköy, Gayrettepe, Levent, 4.Levent, Sanayi, İTÜ Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka istikametinden Sarıyer Hacıosman a; Ayrılıkçeşmesi, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent, Hastane/Adliye, Soğanlık istikametinden Kartal a kadar artık metro ile kesintisiz gidebiliyor. Esenler Belediyesi olarak, ilçemizdeki metro istasyonlarının girişlerini yeni bir görünüme kavuşturduk. Ayrıca İETT işbirliğinde Esenler e yeni otobüs ve yeni hatlar kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Diğer taraftan ilçedeki otobüs duraklarının tamamının yenilenmesini sağladık.

7 7 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 PLANLAMA TARiHi PLAN SORUNLARINI ÇÖZDÜK MENDERES MAHALLESİ NDE TAPULARI TESLİM ETTİK 15 YILLIK HASRETi BiTiRDiK Esenler in Menderes Mahallesi ndeki çok hisseli, tarla vasfında bulunan ve mülkiyet sahipleriyle yıllardır ifraz çalışmaları tamamlanamayan toplam 22 bin m2 lik alanın ifraz çalışmalarını tamamlandık. İfraz çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte mülk sahiplerine tapularını dağıttık. İlçemizde toplam 9.3 hektar alanı kapsayan 17 adet imar uygulaması yaptık. Yaptığımız bu uygulamalar sonucunda vatandaşlarımıza 2004 adet tapu verdik. Böylece mülklerinin resmi sahibi yaptığımız vatandaşlarımızın 15 yıllık hasretine de son vermiş olduk. Konut stoğu açısından sorunlu bir yapıya sahip ilçemizin adeta kangrene dönüşmüş olan tarihi plan sorunlarını kararlılıkla çözdük. Özellikle Atışalanı ve Yavuz Selim de ticarethane olarak görünen konutlarımıza ait planları yeniden hazırladık. Böylece söz konusu bölgelerde ikamet eden vatandaşlarımızı ticarethane olarak ödemek kaldıkları yüksek faturalardan kurtardık. Ayrıca Namık Kemal Mahallesi nin bir bölümündeki kısmi kat yüksekliği problemine de son verdik. Hazırladığımız yeni planlar sayesinde bu sorunu da kalıcı bir çözüm üretmiş olduk. Yeni planlar ile Esenler in yeniden inşasına da katkıda bulunduk. Yeni sisteme göre 4 yıl içinde evini yıkıp yenileyen ve bir araya gelerek 500 metre üzerinde parsel toplayan vatandaşlarımıza %20 imar artışı getirerek, çok önemli kazanımlar elde etmelerini sağladık.

8 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 8 DÖRTYOL MEYDANI MEYDAN DÜZENLEMELERİ işte MEYDAN İLKNUR ALTUN EV HANIMI ARTIK NEFES ALABiLiYORUZ Esenler Dörtyol Meydanı çok güzel oldu. Meydana çocuklarımızla birlikte nefes almaya geliyoruz. Burada çok güzel festivaller, etkinlikler düzenleniyor. Onları da kaçırmıyoruz. Önceden burada meydan falan yoktu. Her tarafından arabalar geçerdi. İnsanlar yürümekte zorlanırdı. Tam bir keşmekeş yaşanıyordu. Şimdi Esenler in tam ortasına bir meydan kazandırıldı ve tamamen insanlara tahsis edildi. Bu meydan tüm Esenlerlinin. Artık Esenler e yakışan bir meydanımız var. Başkanımıza teşekkür ediyorum. TEPE MEYDANI İLÇEMIZIN MERKEZI OLARAK BILINEN DÖRTYOL MEYDANI NI İSTANBUL UN YAYALAŞTIRILMIŞ EN BÜYÜK VE MODERN MEYDANLARINDAN BIRI HALINE GETIRDIK. Modern şehirler meydanlarıyla anılır düşünceden yola çıkarak, Esenler in meydanlarına el attık. Öncelikle ilçe merkezimizi yayalaştırarak, yoğun nüfusumuzun ferah bir meydanda nefes almasını sağladık, Dörtyol artık eski Dörtyol değil. Alt geçidiyle, yayalaştırılmış 20 bin metrekare alanıyla, peyzaj düzenlemesi ve çevre binalarının güzelleştirilmesiyle Dörtyol Meydanı nı, İstanbul meydanlarıyla yarışır hale getirdik. Gecesi de gündüz gibi olan Dörtyol Meydanı günün her saati cıvıl cıvıl Tüm güzellikleri tek bir meydanda toplamadık. İlçemizin her köşesinde meydanlar ve bulvarlar inşa ederek şehrimizin çehresini bir bütün olarak modern bir yüze kavuşturduk. ÇİNÇİN DERE BULVARI

9 9 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 OTOBAN YEŞİL BANT VE KAMULAŞTIRMALAR SiZE YER AÇTIK KILOMETREKARE BAŞINA DÜŞEN INSAN SAYISI BAKIMINDAN İSTANBUL UN EN YOĞUN ILÇESI OLAN IMIZDE, SIZLERIN YAŞAMINI DAHA KOLAYLAŞTIRMAK VE YEŞIL ALANLAR ÜRETMEK IÇIN MILYONLARCA LIRALIK KAMULAŞ- TIRMA YAPARAK SIZE YER AÇTIK. İlçemizin ortasından geçen O-3 otobanının etrafından başlayarak sayısız yerde kamulaştırma yaptık. Otobanın iki yanında yeşil bir bant oluşturduk. Sadece bunun için donatı alanında kalan 130 un üzerinde binayı kaldırdık. Kamulaştırma yaparak kaldırdığımız binaların yerine sizler için modern peyzaj uygulamalarıyla yeşil alanlar, parklar, kavşaklar ve yürüyüş yolları yaptık. CADDE VE SOKAK DÜZENLEMERİ YENi E YENiLENEN CADDELER IN ÇEHRESINI DEĞIŞTIREN DEV ESERLERIMIZIN YANI SIRA ILÇEMIZIN CADDE VE SOKAKLARINI YENILEYEREK MODERN BIR GÖRÜNÜME KAVUŞMASINI SAĞLADIK. Yeni Esenler i inşa etme yolundaki gayretlerimizi cadde ve sokak düzenlemelerine de taşıdık. Esenler in vitrini diyebileceğimiz Atışalanı Caddesi ile başlattığımız yenileme çalışmalarına, bir çok cadde ve sokağımızı dahil ettik. Cadde düzenlemelerimizi planlarken, sizin için her türlü konforu düşündük. Engelliler için işaretli kaldırımlardan, yol çizgilerine, tek yön uygulamalarından dekoratif aydınlatmasına kadar her ayrıntıya yer verdik. YENİLENEN CADDELER Atışalanı, Taş Ocağı, M. Akif Ersoy, Anadolu Şehit Ali Karahan, Karaosmanoğlu, Hamidiye, Aksaray Anafartalar, K. Karabekir, Namık Kemal, Kazım Karabekir 1040 sk., Fevzi Çakmak, Çin Çin Dere, Yıldız ve İnönü.

10 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: ULAŞIM in NEFES BORULARINI AÇTIK TEM üzerinden ilçemize giriş noktalarındaki yan yolların yetersiz olması ve trafik akışını sekteye uğratması nedeniyle harekete geçtik. Bu sorunu çözmek ve trafiği rahatlatmak için yeni bağlantı yolları planladık. Bu planlar dahilinde Atışalanı Caddesi nden TEM Bağlantı Yoluna giriş ve çıkışı yeniden düzenledik. Atışalanı Caddesi nin düzenlenmesiyle birlikte Aksaray ve Edirne istikametlerindeki trafik sirkülasyonunu da rahatlatmış olduk.

11 11 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 ÇEVRE ÇERi ÇÖPÜ BiLE DEĞERLENDiRDiK Her atık çöp değildir fikrinden benimseyen belediyemiz kurduğu Geri Dönüşüm Tesisi ile büyük bir geri dönüşüm hamlesi başlattı. Turgut Reis Mahallesi nde metrekare kapalı alana kurduğumuz tesis ile, her gün 50 ton atık ayrıştırıyoruz. Hedef, bu miktarı 100 tona çıkarmak. Tesiste toplanan kağıt, karton, plastik, şişe ve pil gibi atıkları geri dönüşümle yeniden kullanıma kazandırarak ekonomiye katkı sunuyoruz. Çer-çöpten elde ettiğimiz gelirler, yeşil alan, park, kültür merkezi, spor kompleksi olarak Esenler halkına geri dönüyor. Geri dönüşümle bir taraftan çevremizi temiz tutulurken, bir taraftan da milli servetin çöpe gitmesini önlenmiş oluyoruz.

12 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: UHUD CAMii E 9 YENi CAMi İLÇEMIZDEKI NÜFUS ILE DOĞRU ORANTILI OLARAK ORTAYA ÇIKAN IBADETHANE EKSIK- LIĞINI BIR BIR ORTADAN KALDIRIYORUZ. Cumhuriyet tarihinin 2. büyük Taş Camii Birlik Mahallemizde hızla yükselirken, Uhud Camimiz Havaalanı Mahallemizde tamamlanarak bölgenin en güzel camileri arasındaki yerini aldı. Esenler Kültür Merkezi bahçesine ise farklı bir mimaride Semazen Camii ni inşa ettik. Nenehatun Birlik Camii ve M. Sinan Camii yeniden yapıldı. Fevzi Çakmak Camii nin yıkılarak yenisinin yapılması için çevre binalarının kamulaştırmasını yaptık. Yakında bu camimizin inşaatına da başlanıyor. Kazım Karabekir Camii nin yeni yeri ve projesi belirlendi. Bunların dışında Tekstilkent ve Giyimkent te de iki yeni camimiz yükseliyor. Yeni cami çalışmalarımızın yanı sıra ilçemizdeki tüm camilerin cephelerini yeniledik. Minarelerini boyadık, şadırvanların otel konforunda yeniden yaptık. Sürekli temizlikleri belediyemiz tarafından yapılan camilerimizin büyük bölümünün çevre ve bahçe düzenlemelerini tamamladık. TEKSTiLKENT CAMii DÖRTYOL MERKEZ CAMii

13 13 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 MiMAR SiNAN CAMii SEMAZEN CAMii TAŞ CAMi BiLAL-i HABEŞi CAMii

14 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: DÖNÜŞÜMDE Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın başbakanlığı kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Esenler deki İ lçemizde yürüttüğümüz başarılı kentsel dönüşüm çalışmaları ile ülkemizdeki diğer belediyelere ve benzer projelere örnek olduk. 2 PROJEDE YAŞAM BAŞLADI Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Çocuklarınıza tabut değil, güvenli konut bırakın sloganıyla Esenler de yürüttüğümüz kentsel yenileme çalışmalarında ilk iki etabı tamamladık. Konutları, hak sahiplerine teslim ettik. Turgutreis Mahallesi ndeki projenin ilk etabında 282 konutta vatandaşlar yaklaşık 2 yıldır güvenli konutlarında oturuyor. TO- Kİ ile birlikte yürüttüğümüz Oruçreis projesinin ilk etabındaki 262 konutu da hak sahiplerine teslim ettik. HAVAALANI 2015 SONUNDA TESLİM Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz ve Emlak Konut GYO nun üstlendiği projede, konutların inşası büyük bir hızla devam ediyor. 72 bin metrekarelik alanda yürütülen projede konutların, 2015 yılı sonuna kadar tamamlanması ve hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. TUNA PROJESİ Riskli alan ilan edilen ve kentsel dönüşüm çalışmalarının start aldığı mahallelerden birisi de Tuna Mahallesi. Burada da mühendislik hizmeti almadan yapılan ve mülkiyet problemi bulunan toplam; 77 binada 350 bağımsız bölüm yıkılacak. Proje çalışmaları son safhaya geldi ve yakın bir zamanda bölgedeki vatandaşlarla görüşmeler yapılarak sözleşmeler imzalanacak. Esenler deki bir diğer dönüşüm noktası ise Çiftehavuzlar Mahallesi. 85 bin 300 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek çalışmada, son aşamaya gelindi. İlçemizin diğer mahallelerinde de kentsel yenileme çalışmalarına dönük hazırlıklar devam ediyor. HAVAALANI PROJESI HAVAALANI PROJESI KENTSEL DÖNÜŞÜM

15 15 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 ÖNCÜ ilçe döneminde, 5 Ekim 2012 tarihinde törenle Türkiye deki dönüşüm çalışmaları büyük bir hızla aralıksız devam ediyor. MAKBULE ARSLAN EV HANIMI HAYAT KALiTEMiZ YÜKSELDi Kentsel dönüşüm ile güvenli ve konforlu konutuma kavuştum. Artık geceleri kabus görmekten, deprem korkusu yaşamaktan kurtuldum. Evinde huzur içinde yaşamak isteyenlere hep kentsel dönüşümü tavsiye ediyorum. Hem hayat kalitemiz, hem de evlerimizin değeri arttı. Bunda öncülük yapan belediyemize teşekkür ediyorum. KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜZESi Kentsel dönüşümde bir laboratuar konumunda olan Esenler de, ülkemizdeki kentsel dönüşümün tarihine ışık tutacak bir çalışmaya daha imza atarak, kentsel dönüşüm müzesi kurmayı planlıyoruz. Müzede, kentsel dönüşüm alanlarında şimdiye kadar yıkılan binalardaki imalat hatalarından, bir kentsel dönüşüm projesinde yaşanan aşamalara, imalattan, malzemeye inşaat sektöründe yaşanan gelişmelerden akıllı şehir örneklerine kadar bu alanda birçok fotoğraf, film ve görsel yer alacak. Kentsel Dönüşüm Müzesi nin güvenli konut ve deprem konusunda eğitim misyonu da olacak. Deprem, depreme karşı alınacak tedbirlerle ilgili bilgilendirici doküman ve materyaller de müzede de yer alacak. Burada ilkokuldan üniversiteye kadar öğrencilere deprem ve güvenli konut ile ilgili atölye eğitimleri verilecek. Ziyaretçiler, müze içerisinde simülasyon ile 8 şiddetinde bu korkutucu afeti yaşayarak öğrenme imkânı bulacak. TURGUTREİS KONUTLARI NiLÜFER HORAY EV HANIMI SEBEP OLANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN Yeni evimiz çok güzel. Depreme dayanıklı, rahat ve huzurlu bir evimiz oldu. Önceki evimiz çok eski ve kötüydü. Kışın dünyanın parasını ödüyor, ısıtamıyorduk. Şimdi az parayla daha güzel ısınabiliyoruz. Oruçreis kentsel dönüşüm projesinden çok memnunuz. Sebep olanlardan Allah razı olsun. ORUÇREİS KONUTLARI

16 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: YAĞMUR KÂBUSU BiTTi Islah edilmeyen dereler yüzünden bu bölgelerde oturan vatandaşlar her yağmur yağdığından kâbus görüyordu. Ev ve işyerlerini su basıyordu. Hatta ölümler yaşanıyordu. Şimdi derelerin ıslahı ile birlikte eskiden Esenler in en riskli yerleri olan buralar şimdi ilçenin en güzel bulvarları haline geldi. ALT YAPI HİZMETLERİ ALT YAPIMIZ SAĞLAM! SIZLERIN MUTLULUĞU IÇIN GÖZLE GÖRÜLÜR HIZMETLERIMIZIN YANI SIRA ILÇEMIZIN ALT YAPISINA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA DA HIZMETLERIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ. Tarihi bir problem olan su baskınlarından artık eser kalmadı. Öncelikle Çinçin Dere hattının devamı olan Turgutreis ve Oruçreis teki dere ıslahlarını hızla tamamladık. Belediyemiz ve İ.B.B. tarafından milyarlarca lira harcanarak tamamlanan bu dev alt yapı hizmetinin yanı sıra yüzlerce sokağımızda benzer çalışmalar gerçekleştirdik. Yağmur suyu kanallarından atık su kanallarına, temiz su hatlarından, mazgal ve kanal yapımına kadar Esenler in her sokağının altına sağlam yatırımlar yaptık.

17 17 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 ALTYAPI HİZMETLERİ HAVAi HATLAR TARiH OLDU DE YILLAR ÖNCE ACIL IHTIYACI KARŞILAMAK IÇIN DÜZENSIZ VE PLANSIZ OLARAK KONUMLANDIRILAN ELEKTRIK DIREKLERI VE ÇEKILEN HAVAI ELEKTRIK HATLARI ARTIK TARIH OLDU. Hem artan elektrik talebinin karşılayacak altyapının hazırlanması hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için havai elektrik hatlarını yer altına alıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar sonucunda; Birlik, Fatih, Fevzi Çakmak, Havaalanı, Kazım Karabekir, Kemer, Tuna, Turgutreis ve Yavuz Selim Mahallerimizde tüm havai elektrik hatları yeraltına alındı. Namık Kemal, Nene Hatun, Menderes ve Mimar Sinan Mahallerimizdeki çalışmalara ise aralıksız devam ediliyor. BEDAŞ ile beraber yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda ilçemizdeki tüm elektrik hatlarını yer altına alacağız. İlçemizden geçen 3 adet yüksek gerilim hattına da müdahale ettik. Altında bulunan parsellerde imar kısıtlılığı ve görüntü kirliliğine yol açan yüksek gerilim hatlarından ikisi kaldırıldı, bir diğerinin da kaldırılması için çalışmalar devam ediyor.

18 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: ALTYAPI HİZMETLERİ iki MAHALLE BAŞTAN AŞAĞI YENiLENDi IN ÇEHRESINI DEĞIŞTIREN ÇALIŞMALARIMIZDAN BIR TANESI DE FEVZI ÇAKMAK MAHALLESI VE YAVUZ SELIM MAHALLELERIMIZI BAŞTAN AŞAĞI YENILEDIK. İlçemizin her bir noktasını modern görünüme kavuşturduk. Prestijli Mahalleler sloganıyla yola çıkan belediyemiz ilk adımı Fevzi Çakmak ve Yavuz Selim Mahallelerinden attı. Elektrik tellerinin yer alınmasıyla başlayan çalışmalarımız, altyapı eksiklerinin giderilmesiyle devam etti. Bu iki mahallemizin bütün sokaklarını yeniledik. Kaldırım işgali yapan bina eklenti ve merdivenleri kaldırdık.yolları ve kaldırımlarını yeni bir görünüme kavuşturduk. Yapılan yeni düzenlemeyle bu iki mahallemizde tüm kaldırımlar engellilerin yürüyebileceği standartta yapılmıştır. ENGELLİ HİZMETLERİ ENGELSiZ ENGELSIZ SLOGANI ILE HIZMETLERIMIZI, ENGELLI VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA KADAR GÖTÜRÜYORUZ. Esenler Engelliler Koordinasyon Merkezi (ESENKOM) Hizmet Masamız ile engellilerimizle sosyal yaşam arasındaki engelleri ortadan kaldırıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza bilgilendirme, bilinçlendirme, yönlendirme ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Engellilerimize eğitimler verdik, sosyal aktiviteler, organizasyonlar, engelli askerlere kına gecesi, engelsiz Esenler buluşmaları, Engelli Haftası Kutlamaları düzenledik. Ev ziyaretlerinde bulunduğumuz, evde bakım ve ücretsiz ulaşım hizmeti verdiğimiz engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için ilçemizdeki tüm kaldırımları, engellilerin kullanımına uygun hale getirdik. ESiN ÖZCAN ÖZGÜRLÜĞÜME KAVUŞTUM Mavi kapakları toplayıp belediyeye teslim ettik. Daha önce bir tekerlekli sandalyem vardı ama bozulmuştu. O eski sandalyemle zorlanıyordum. Tekerlekli sandalye hediye ederek bana çok yardımcı oldular. Çok mutlu oldum. Sandalye sayesinde daha rahat geziyorum. Bir nevi yeniden özgürlüğüme kavuştum. Benim gibi birçok engelli arkadaşım da mavi kapaklarla belediyemizden sandalye aldım. Duyarlı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

19 19 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 YATIRIMLAR DAVUTPAŞA DA YENi BiR HAYAT DAVUTPAŞA DA HAYATA GEÇIRECEĞIMIZ DAVUTPAŞA SOSYAL YAŞAM ALANI PROJESI ILE HALKI, TÜM SOSYAL IHTIYAÇLARINI KARŞILAYABILECEK. 7 den 70 e herkesin hayata dair her şeyi bulabileceği Esenler de, sosyal hayata yönelik yeni çalışmalara da ara vermeden devam ediyoruz. Davutpaşa Mahallesi nde hayata geçireceğimiz Davutpaşa Sosyal Yaşam Alanı projesi ile Esenler halkı, tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Projesi tamamlanan yeni yaşam alanı 3 bin metrekare kapalı alana sahip. Projede camii, aile sağlık merkezi, fitness salonu, konferans salonu ve derslikler yer alıyor. Davutpaşa Sosyal Yaşam Alanı; yaşlısından gencine, tüm vatandaşlarımızın kendisini geliştirecek uğraşlar bulabileceği yeni bir adres olacak. KAMU BİNALARI DEVLET KURUMLARINI AYAĞINIZA GETiRDiK IN HIÇBIR EKSIĞI KALMAYACAK SLOGANIYLA YOLA ÇIKAN BELEDIYEMIZ, VATANDAŞIN EN ÇOK IŞ VE IŞLEM YAPTIĞI TÜM KAMU KURUMLARINI DA E TAŞIMAK IÇIN ÇALIŞMA BAŞLATTI. 500 bin nüfuslu ilçemizde vergi dairemiz yoktu. Devlete vergisini ödemek isteyen vatandaşlar, başka ilçelere giderek vakit kaybı yaşıyordu. İlgili devlet kurumları nezdinde yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. Maliye Bakanlığı, Oruç Reis Mahallemizde bulunan dev bir binayı satın aldı. Büyük bir hızla devam eden tadilat çalışmaları tamamlandıktan sonra bu dev eser sadece Esenlerlilere değil, birçok komşu ilçe mükelleflerine de vergi dairesi olarak hizmet verecek. İlçemizde SGK binası eksikliği de hissediliyordu. SGK binası yetersiz ve ulaşımı zor bir mekânda kiracıydı. Fevzi Çakmak Mahallemizde bulunan eski Belediye Binamızı SGK ya verdik. Merkezi konumu ve modern ortamıyla artık SGK işlemleriniz için uzağa gitmenize gerek kalmayacak. SGK nın yeni hizmet binası gerekli tamirat ve tadilatın ardından kapılarını sizlere açacak. Belediyemizin Üçyüzlü Hizmet Binası ise Sosyal Hizmetler Binası olarak hizmet verecek. Belediyemize bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Esenler Kariyer Merkezi nin (ESKAM) hizmet verdiği binada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nın sosyal hizmetlerle ilgili tüm birimleri de burada olacak. Böylece sosyal hizmetlerle ilgili bir işi olan Esenlerli, tüm işini aynı binada çözmüş olacak.

20 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: MENDERES BÖLGE PARKI HALiL İBRAHiM TÜRK OYNAYACAK BiR YERiMiZ YOKTU On beş yaşındayım. Menderes Mahallesi nde doğup büyüdüm. Daha önce burada oynayacak yer bulamıyorduk. Şimdi parkımızda top da oynayabiliyoruz. Başka oyunlar da Bize bu parkı yapan Başkan amcamıza teşekkür ederim. ÇEVRE HİZMETLERİ EMiRHAN OKUMUŞ SOKAKTAN KURTULDUK Bu parkı çok seviyorum. Hemen hemen her gün parka gelip koşuyorum. Futbol oynuyorum, burada sporumu rahatça yapabiliyorum. Bazen annem ve babamla da gelip parkta güzel vakitler geçiyoruz. Bu park sayesinde sokak aralarından kurtulduk. Parkımızı yapanlara teşekkür ediyoruz. YEŞiL ALAN 3 KAT ARTTI Daha güzel, daha yeşil ve daha renkli bir Esenler hedefi ile yaptığımız çevre yatırımları sonucunda kişi başına düşen yeşil alan miktarını 0,35 ten yaklaşık 1 metrekareye çıkardık HAVAALANI BÖLGE PARKI İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 2011 yılında Havaalanı Bölge Parkı Esenler'e kazandırdık. Yaklaşık 50 dönümlük bir alanı kapsayan ve 3 milyon TL ye mal olan parkta; metrekare büyüklüğünde çocuk oyun alanı, 6 adet oyun grubu ve 2 adet piramit tırmanma ağı bulunuyor. Ayrıca parkta, halkımızın spor yapabilmesi için futbol, basket ve tenis sahalarının yanı sıra 616 metre uzunluğunda koşu parkuru ve fitness aletleri de yer alıyor. MENDERES BÖLGE PARKI İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile toplam 12 bin m2'lik alan üzerine kurduğumuz Menderes Semt Parkı ile 7'den 70'e tüm halkımıza nefes alma imkanı sunduk. Parkta; çocuk oyun alanı, oyun grupları, salıncaklar, tahterevalli ve kum havuzları, 1 adet basketbol sahası, 2 takım aletli jimnastik aletleri, koşu parkurları ile bisiklet yolları bulunuyor. Ayrıca parkın içerisinde Esenlerli şehitler için yapılan bir de anıt yer alıyor. KEMER PARKI Kemer Mahallesi nde Şehit Mustafa Dündar Caddesi ile Otogar bağlantı yolu arasında HAVAALANI BÖLGE PARKI kalan ve yıllardır kullanılmayan yaklaşık 10 bin m2'lik alanı, yeni bir anlayışla düzenledik ve yeni bir görünüme kavuşturduk. Mahalleye adını veren tarihi su kemerlerini de bu parkın girişinde canlandırdık. Arazinin meyilli olmasından dolayı doğal yollarla karşılanamayan su ihtiyacını, çevre sorunu oluşturmayacak şekilde otomatik sulama sistemiyle çözdük. NAMIK KEMAL PARKI Namık Kemal Mahallesi nde bulunan parkı yenileyerek halkımızın hizmetine açtık. Değişik formda ağaçlar ve renkli bitkilerle donattığımız Namık Kemal Parkı nda yetişkinler için fitness alanı, süs havuzu, kamelyalar ve yeşil alanlar oluştururken; çocuklar için de oyun alanı yaptık. YAVUZ SELİM PARKI Yavuz Selim Parkı nı düzenleyerek yeni bir görünüme kavuşturduk. Toplam 5 bin 900 m2'lik alanda yaptığımız yenileme çalışması ile halkımızın daha ferah bir ortamda ve daha modern alanlarda vakit geçirebilmesine imkan sağladık. Esenleri yeşilin her tonuyla buluşturmak amacıyla İbrahim Turan Lisesi Parkı, Anadolu Caddesi Parkı, Nene Hatun Mahallesi 4. Park, Taş Ocağı Caddesi Parkı ve Tuna Parklarını da yeniledik. Ayrıca ilçemizdeki boş ve kullanılmayan alanların yeşillendirilmesiyle ilgili peyzaj düzenleme çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

21 21 NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 GÖKTÜRK PİKNİK ALANI DURSUN GÜLER KASTAMONULULAR DAYANIŞMA DERNEĞi KAS-DER- ŞUBE BAŞKANI BAŞKAN, DERNEKLERE BÜYÜK DESTEK SAĞLIYOR Biz dernekçilik adına yaptıklarımızı belediyemiz sayesinde yapabiliyoruz. Başkanımız derneklerimize maddi ve manevi anlamda elinden gelen katkıları sundu. İnşallah bundan sonra da böyle devam edecek. Cenazelerimizde araç temininden tutun da yemek ikramına varana kadar her türlü hizmeti alıyoruz belediyemizden. Belediyemiz sosyal aktivitelerde de Göktürk teki piknik alanının bize ücretsiz tahsis ederek katkı sağlıyor. Bu konuda belediyemiz bizim yükümüzü sırtımızdan aldı diyebiliriz. E ÖZEL GÖL KENARINDA PiKNiK KEYFi Halkımızın doğa ile baş başa güzel bir gün geçirebilmesi için Göktürk Gölü Piknik Alanı nı hizmete açtık. Esenlerlileri, yol kenarlarında ve parklarda piknik yapmaktan kurtardık O rman ve Su İşleri Bakanlığı ndan kiraladığımız Göktürk Gölü Piknik Alanı nı yeniden düzenleyerek Esenler halkının kullanımına sunduk. Bahar ve yaz aylarında yol kenarlarında piknik yapmak zorunda kalan Esenlerlileri, şehrin gürültüsünden uzak, doğayla baş başa güzel bir gün geçirebildikleri büyük bir piknik alanına kavuşturduk. "ALO PİKNİK" HİZMETTE Göktürk Piknik Alanı, bahar ve yaz aylarında Esenlerli vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Esenler Belediyesi olarak, ücretsiz otobüs seferleri ile halkımızı piknik alanına götürüyoruz. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler için "Alo Piknik" hattını açtık numaralı telefonumuzu arayarak kayıt yaptıran tüm vatandaşlarımız, herhangi bir ücret ödemeden Göktürk Piknik Alanı'na gidebiliyor. Göktürk Piknik Alanı'nda bugüne kadar sivil toplum kuruluşları, yaşlılarımız, yetimlerimiz, engellilerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere binlerce vatandaşımızı ağırladık. GÖKTÜRK'TE NELER VAR? Halkın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenen piknik alanında; 480 araçlık otopark, özürlülere de hizmet verecek şekilde düzenlenmiş 2 adet WC, 1 adet güvenlik kulübesi, 1 adet büfe ve 3 adet kapalı platform ile yürüyüş yolları, kır lokantası, kır kahvesi, Doğa Eğitim Merkezi, Çadırlı Kamp Alanı ve mescit bulunuyor.

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi ŞAHiDiMiZ ESERLER ESENLER YOLA DEVAM ESENLER İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ ESENLER HİZMETE DOYACAK Son 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalar ve dev projeler ile büyük bir dönüşüm yaşayan Esenler, yeni dö- büyük beğeni

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

Bayramınız Mübarek Olsun. Kurban Bayramı nın Esenler e, şehrimize, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederiz.

Bayramınız Mübarek Olsun. Kurban Bayramı nın Esenler e, şehrimize, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederiz. Bayramınız Mübarek Olsun www.kentimesenler.com.tr İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR TOPBAŞ Kurban Bayramı nın Esenler e, şehrimize, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız SULTANGAZİ DE Sultangazi Bülteni Sultangazi Belediyesi Kültür Hizmetidir Altyapı Yatırımları ve Değişim Vizyon Projelerin açılışına gün sayılıyor PAZAR KÜLTÜRÜNDE YENİ VİZYON 7 Yıldızlı Pazar Alanları

Detaylı

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK 5 yıl önce sizlerle beraber Ataşehir de sıfırdan bir belediye kurduk. 400 bine yaklaşan nüfusu ile dört ayrı ilçe belediyesinden gelen, en az hizmet görmüş 17 mahallemizin

Detaylı

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ YAYIN ORGANIDIR ŞUBAT 2015 - SAYI: 43 - ÜCRETSİZDİR www.marmara.gov.tr boğaz ın incisi beykoz Doğal güzelliği ve yerel yönetimlerdeki başarısıyla İstanbul un müstesna ilçelerinden

Detaylı

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU 01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Bir Yıllık İcraatlarını anlattı 01.04.2014 tarihinde

Detaylı

KIRŞEHİR. YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR BOZTEPE KAMAN KIRŞEHİR

KIRŞEHİR. YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR BOZTEPE KAMAN KIRŞEHİR 40 KIRŞEHİR KIRŞEHİR AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR KAMAN BOZTEPE KIRŞEHİR MUCUR YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

Detaylı

. TEKIRDAG. YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 TOPLAM NÜFUS 906.732. Saray. Çerkezköy. Çorlu. Muratlı. Hayrabolu. Süleymanpaşa Kapaklı Ergene.

. TEKIRDAG. YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 TOPLAM NÜFUS 906.732. Saray. Çerkezköy. Çorlu. Muratlı. Hayrabolu. Süleymanpaşa Kapaklı Ergene. 59. TEKIRDAG Saray Çerkezköy Hayrabolu Muratlı Çorlu Malkara Süleymanpaşa Kapaklı Ergene Şarköy YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 BELEDİYE SAYISI 12 TOPLAM NÜFUS 906.732 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL

Detaylı

Sultangazi değişimi yaşıyor

Sultangazi değişimi yaşıyor BAŞKAN DAN Sultangazi değişimi yaşıyor Sevgili hemşehrilerim; Dünyanın önde gelen metropollerinden güzel İstanbul un en genç ve en büyük ilçelerinden birisi olan Sultangazi, hızlı bir değişim yaşıyor.

Detaylı

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ 66 YOZGAT R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU Genel Başkanımız ve başbakanımız AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz büyük dönüşüm sayesinde ülkemizin sorunlarını çözebileceğimizi,

Detaylı

TAPULARINA KAVUŞTULAR

TAPULARINA KAVUŞTULAR YIL: 3 SAYI: 16 EKİM-KASIM-ARALIK 2013 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ TAPULARINA KAVUŞTULAR Yıllardır beklenen gün geldi. Mülkiyeti maliye hazinesine ait olup üzerinde bina olan parsellerin tapu dağıtımına

Detaylı

Başkandan KENTLERİMİZİN GELECEĞİ

Başkandan KENTLERİMİZİN GELECEĞİ Özel Sayý Ocak Yýl 34 Sayý 63 BÝRLÝK DERGÝSÝ Avrupa ya Açýlan Belediye ÝZMÝT SARAYBAHÇE Dosya: Yerel Demokraside Avrupa Boyutu OCAK Tarhan Erdem: Doðru Seçim Stratejisi Ýçin Kamuoyu Yoklamasý Þart Kent

Detaylı

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR Hendek Hurması geliyor GÜNCEL 10 Bininci Yolcuya Sağlık İçin gençlerin kamerasından çiçek Balık Denetimi Bilecik 02 03 08 13 GÜNCEL SAĞLIK KÜLTÜR MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Mart 2013 Sayı:

Detaylı

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU GENEL BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz büyük dönüşüm sayesinde ülkemizin sorunlarını çözebileceğimizi, sadece

Detaylı

ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR

ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR 01-15 AĞUSTOS 2015 \\ www.212haber.com // Yıl:5 Sayı: 82 Fiyatı: 1 ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR GAZETECI-YAZAR Adem Özköse, Suriye de şu an tam bir dünya savaşının yaşandığını söylüyor.

Detaylı

Katılımıyla Hizmetinizde

Katılımıyla Hizmetinizde mart 2013 sayı 36 Ümraniye Belediyesi Yeni Hizmet Binamız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın Katılımıyla Hizmetinizde Bizim Siyasetimiz Hizmet Siyasetidir sf. 06 Metro Çalışmaları Ümraniye den

Detaylı

Daha temiz bir Altındağ için çalışıyoruz

Daha temiz bir Altındağ için çalışıyoruz SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 4 Altındağ a modern bir görünüm kazandıran Başkan Veysel Tiryaki, kentsel dönüşüm adına attığı adımlarla vatandaştan da tam not alıyor. KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 7 ÖNCÜYÜZ ALTINDAĞ

Detaylı

stanbul un En Büyük Trafik E itim Parkı Ümraniye de

stanbul un En Büyük Trafik E itim Parkı Ümraniye de eylül 2012 sayı 30 stanbul un En Büyük Trafik E itim Parkı Ümraniye de Ümraniye Afet Bilgi Sistemi Hazır sf.12 Bakanlar Somali Marketten Alışveriş Yaptı sf.16 İstanbul Milletvekili Osman Boyraz Röportajı

Detaylı

YÜZÖLÇÜMÜ 9.281 AYISI 20 KÖY SAYISI 550 TOPLAM NÜFUS 568.753

YÜZÖLÇÜMÜ 9.281 AYISI 20 KÖY SAYISI 550 TOPLAM NÜFUS 568.753 23 ELAZIĞ YÜZÖLÇÜMÜ 9.281 11 AYISI 20 KÖY SAYISI 550 TOPLAM NÜFUS 568.753 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU GENEL BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

Ümraniye ye akıllı. kırkpınar teknolojiyle çiftçiler Yarıştı. Hizmet binası. İstanbul da gerçekleşti. Grand Cevahir Hotel de düzenlenen

Ümraniye ye akıllı. kırkpınar teknolojiyle çiftçiler Yarıştı. Hizmet binası. İstanbul da gerçekleşti. Grand Cevahir Hotel de düzenlenen kadıköy de, satın alma, sahiplen GÜNCEL Yenişehir de kadın Ümraniye ye akıllı kırkpınar teknolojiyle çiftçiler Yarıştı Hizmet binası tanışıyor 04 05 11 14 GÜNCEL ALTYAPI SPOR MARMARA belediyehaber birlikten

Detaylı

ADANA. YÜZÖLÇÜMÜ 14.046 km² İLÇE SAYISI 15 BELEDİYE SAYISI 16 KÖY SAYISI 159 TOPLAM NÜFUS 2.165.595

ADANA. YÜZÖLÇÜMÜ 14.046 km² İLÇE SAYISI 15 BELEDİYE SAYISI 16 KÖY SAYISI 159 TOPLAM NÜFUS 2.165.595 01 ADANA ADANA YÜZÖLÇÜMÜ 14.046 km² İLÇE SAYISI 15 BELEDİYE SAYISI 16 KÖY SAYISI 159 TOPLAM NÜFUS 2.165.595 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU Genel BaşkanıMIZ ve başbakanimiz AK

Detaylı

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi.

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi. Nisan - Mayıs - Haziran 2014 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2005 dergisi ABANA ADALAR AKÇAY ALTINOVA AMASRA ANTAKYA ANTALYA AVANOS AYDIN BALÇOVA BANDIRMA BUHARKENT BURDUR BURSA ÇANKAYA DENİZLİ DERİNCE

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

Gastetime. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Toplum Destekli Polis, Hal, Gümrük ve Sanayi Sitesi. Kapı zilinize adınızı yazmayın

Gastetime. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Toplum Destekli Polis, Hal, Gümrük ve Sanayi Sitesi. Kapı zilinize adınızı yazmayın CHP nin yeni yönetimi göreve başladı Kongrede seçilerek görevi devir alan yeni İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP nin kapılarını halkımıza açık tutacağız, onları sevgiyle kucaklayacağız ve sabırla dinleyeceğiz.

Detaylı

Çağlayan Mahallesi. Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediye KAĞITHANE BELEDİYESİ 2014 1

Çağlayan Mahallesi. Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediye KAĞITHANE BELEDİYESİ 2014 1 Çağlayan Mahallesi Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediye KAĞITHANE BELEDİYESİ 2014 1 ÖNSÖZ MUHTARLARIN GÖZÜNDEN KAĞITHANE Fazlı KILIÇ Kağıthane Belediye Başkanı Haziran 2012 - Mayıs 2013 Tarihleri Arasında

Detaylı

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Sariyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 1 2 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Detaylı