Kablosuz 3G-N1 Geniş bant Router >>>

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kablosuz 3G-N1 Geniş bant Router >>>"

Transkript

1

2 Ticari Markalar Microsoft, Windows XP, Windows VISTA ve Windows, Microsoft Corporation un tescilli ticari markasıdır. Burada adı geçen tüm diğer marka ve ürün adları ilgili sahiplerinin tescilli ticari markalarıdır. Müşteriler bu ürünün kullanımında herhangi bir patent hakkını ihlal etmediğini garanti etmelidir. Bu yayında adı geçen ticari markalar tanımlama amaçlıdır ve ilgili şirketlerin mülkiyetindedir WEEE Yönergesi & Ürünü İmha Etme Hizmet verebilme ömrünün sonunda, bu ürün ev veya genel atıklar gibi işlem görmemelidir. Elektrik ve elektronik ekipmanın geri dönüşümü için uygulanabilir toplama noktalarına verilmelidir veya imha için tedarikçiye iade edilmelidir. İÇİNDEKİLER Tanıtım 01 Kablosuz-N Router Paneli 02 Başlarken 03 Web Tarayıcısı ile Konfigürasyon 05 Router Modu Kurulumu 07 LAN Ayarları 08 İnternete Bağlantı (3G Çevirmeli) 09 İnternete Bağlantı (Ağ Geçidi) 10 WAN MAC Klonlama 12 Dinamik DNS 13 Kablosuz Temel Konfigürasyon 14 Kablosuz Güvenlik Konfigürasyonu 15 Router Yönetici Kurulumu 17 Yönetim Şifresini Değiştirme 17 Ayarları Yedekleme ve Geri Yükleme 18 Şirket Yazılımı Yükseltmesi 19 Varsayılan Ayarları Geri Yükleme 20

3 Tanıtım: Kablosuz-N 3G Router küçük iş yeri, ofis ve ev ofis ağ gereksinimleri için özellikle tasarlanmış bir birleşik kablolu/kablosuz ağ bağlantı cihazıdır. IEEE n (Taslak 2.0) standardı ile uyumludur. SST teknolojileri olarak MIMO yu kabul eder. Ayrıca diğer 11b/g ve 11n protokol kablosuz ürünler ile çok iyi çalışır. 3G bağlantısı yaptığınız herhangi bir yerde anlık WiFi popüler noktalar oluşturur. 3G USB hücresel modemleri destekler, CDMA2000 EVDO, TD-SCDMA, HSPA/WCDMA yı destekler Ayrıca mevcut DSL veya kablo modeminiz ile çalışır. Paket İçindekiler Bu router i kullanmaya başlamadan önce, lütfen pakette eksik herhangi bir şey varsa kontrol edin ve eksik öğeleri talep etmek için satın aldığınız satıcınızla temas kurun: 1 x Kablosuz-N 3G Router 1 x Hızlı Kurulum Kılavuzu 1 x Güç adaptörü 1 x RJ-45 Ağ Kablosu Kablosuz-N Router Paneli LAN/WAN Portu Güç konektörü 3G USB modeme bağlantı Router Mod LED i Kablosuz LED i LAN/WAN LED i Güç LED i

4 WPS/RESET Tuşu: WPS şifreleme bağlantısı için 1 saniye bu tuşa basın, WPS LED i tuşa basarken yanıp sönecektir. Varsayılan fabrika ayarları için Router i sıfırlamak amacıyla 5 saniye bu tuşa basın (tüm ayarları silmek). MOD Tuşu: Varsayılan fabrika ayarları: Ağ geçidi Ağ geçidi/ap/istasyon/3g düğmesi için bu tuşa basın, bu tuş ile kablosuz çalışma modunu değiştirmek kolaydır. Başlarken Bir Kablosuz Alt Yapı Ağının Ayarlanması Evde bir tipiksel kablosuz kurulum için (aşağıda gösterildiği gibi), lütfen aşağıdakileri yapın: 1. Geniş bant internet erişimine ihtiyaç duyacaksınız (evde veya ofisinizde bir 3G USB Modem veya Kablo, DSL-abone hattı) 2. Modemin doğru kurulumu için 3G, Kablo veya DSL sağlayıcınıza danışın. 3. Kablosuz 3G-N1 Router e 3G USB Modem, Kablo veya DSL modeminize bağlayın. 4. Kablosuz 3G-N1 Router e bilgisayarları ekleyin.

5 Kablosuz 3G-N1 Router e bilgisayarların eklenmesi 1. Bilgisayarda oturumu açın. 2. Bildirim alanındaki ağ ikonuna ( veya ) sağ tıklayarak bir Ağ için Bağlantıyı açın. 3. Görünen listeden kablosuz ağı seçin ve daha sonra Connect e basın. 4. Eğer soruyorsa, ağ güvenlik anahtarını veya parolasını yazın ve daha sonra OK e basın. Ağa bağlandığınız zaman bir teyit mesajı göreceksiniz. 5. Bilgisayara eklemeleri teyit etmek için, aşağıdakileri yapın: Başlat tuşuna basarak Ağ açın ve daha sonra Denetim Masasına basın. Arama kutusuna ağ yazın ve daha sonra Ağ ve Paylaşım Merkezi altındaki, Ağ bilgisayarları ve aygıtları görüntüleme ye basın. Ağ bölümündeki diğer bilgisayarlar ve aygıtlar için ve eklenen bilgisayarlar için ikonları görmelisiniz. Not: Eğer Ağ klasöründe ikonları göremiyorsanız, daha sonra ağ bulma ve dosya paylaşmayı kapatılabilir. Daha fazla bilgi için: Web Tarayıcısı ile Konfigürasyon Web tarayıcısını açın ve tarayıcının adres kutusuna yazın. Bu sayı bu cihaz için varsayılan IP adresidir. Oturum ekranı aşağıdaki gibi görünecektir. Kullanıcı Adı ve Şifre yi girin ve oturumu açmak için OK e basın. Varsayılan Kullanıcı adı admin ve Şifre admin dir.

6 Başarıyla oturum açıldıktan sonra, aşağıdaki Router Özeti web tarayıcınızda görüntülenecektir: Router Modu Kurulumu Router modunun kurulması için, lütfen aşağıdaki talimatları takip edin: Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Mode ye basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda görüntülenecektir. Ø 3G Kablosuz Router Modu Kablosuz ve LAN portu yerel ağa bağlayın; 3G USB modemi internete bağlayın. Ø Kablosuz Router Modu (Ağ Geçidi)

7 Kablosuzu yerel ağa bağlayın, LAN portu internete bağlayın. Ø Kablosuz AP Modu Kablosuz erişim noktası için çalışır, LAN Portu yerel ağa bağlayın. Ø Kablosuz İstemci Modu (İstasyon) LAN portu PC veya yerel ağa bağlayın, WAN portu için çalışan Kablosuz diğer kablosuz AP veya router e bağlayın. Router Modunuzu değiştirmek için APPLY tuşuna basın. LAN Ayarları Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik LAN Setup a basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir: IP Adresler: Alt Ağ Maskesi: DHCP Tipi: Router inizin IP adresini girin veya noktalı-ondalık yazılım Kablosuz- N Router inde sıfırlayın. (varsayılan fabrika ayarı: ). Ağınızın boyutunu belirten bir adres kodu. Normal olarak alt ağ maskesi olarak kullanılır. Devrede veya Devre dışı Not: 1) Eğer LAN ın IP Adresini değiştirdiyseniz, Router oturumunu açmak için yeni IP adreslerini kullanmalısınız. 2) Eğer yeni LAN IP Adresleri aynı alt ağda ayarlanmaz ise, DHCP sunucusunun IP Adres havuzu aynı zamanda buna bağlı olarak değiştirilecektir, Sanal Sunucu ve DMZ Host tekrar konfigüre edilene kadar etkilenmeyecektir. İnternete Bağlantı (3G USB Modem) Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Mode ye basın, 3G Kablosuz Router Modunu seçin. Router tekrar başlayacaktır. Web yönetim arabiriminde yerleşik 3G Kurulum a bastıktan sonra, aşağıdaki ekranda 3G fonksiyon için parametreleri konfigüre edebilirsiniz. 3G fonksiyonu kullanmak için, Router in USB portundaki USB modeminizi ilk önce yerleştirmelisiniz.

8 Arabirim Tanımı 3G ISP APN Pin Kodu Çevirmeli numara Kullanıcı adı / Şifre Otomatik Çevirmeli 3G yi seçin, DWR/PWR serileri yalnız 3G çevirmeli moda sahiptir ISP niz tarafından verilen APN yi (Erişim Nokta Adı) girin. ISP niz tarafından verilen Pin Kodunu girin. ISP niz tarafından verilen Çevirme Numarasını girin. ISP niz tarafından verilen Kullanıcı Adı ve Şifreyi girin. Bu alan büyükküçük harfe duyarlıdır. Router in bağlantısını kestikten sonra otomatik olarak bağlanır. Bu seçeneği kullanmak için, radyo tuşuna basın. 3G ağınıza bağlantı için APPLY tuşuna basın. İnternete bağlantı (Ağ Geçidi) Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Mode ye basın, Kablosuz Router Modunu (Ağ Geçidi) seçin. Router tekrar başlayacaktır. Web yönetim arabiriminde yerleşik WAN Setup a bastıktan sonra, aşağıdaki PPPoE (ADSL) WAN ayarları içindir. Sağlanan ISP ve ayrılan diğerleri PPPoE Kullanıcı Adı ve PPPoE Şifresi ni girin ( Hizmet Adı boş olabilir). Ayarları kaydetmek için Apply tuşuna basın, daha sonra router i yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, routeriniz şimdi internet bağlantısı için hazırdır.

9 Eğer ISP niz bir statik veya sabit IP Adresi, Alt Ağ Maskesi, Ağ Geçidi ve DNS ayarları sağladıysanız, STATİK (sabit IP) yi seçin. ISP niz aracılığıyla sağlanan noktalı-ondalık yazılımda IP adresleri / Alt Ağ Maskesi / Varsayılan Ağ Geçidi / MTU / Birincil / İkincil DNS yi girin. Eğer ISP niz DHCP hizmeti sağlıyorsa, lütfen DHCP (Otomatik Konfigürasyon) u seçin ve Router ISP nizden IP parametrelerini otomatik olarak alacaktır. Bu sayfa, IP adresleri, Alt Ağ Maskesi, Varsayılan Ağ Geçidi vs. dahil ISP niz tarafından dinamik olarak atanmış WAN IP parametrelerini gösterir. WAN MAC Klonlama (Kopyalama) Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik WAN MAC-Clone ye basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir. Bazı ISP ler kurulum süresince kablo/dsl modeminize bağlı olan adaptörünüzün MAC Adreslerini kayıt etmeniz gereklidir. Eğer ISP, MAC kaydı gereklidir. Eğer PC nizin MAC adresi doğru MAC adresiyse, Use the MAC Address of the PC tuşuna basın ve PC nizin MAC adresleri WAN MAC Adresleri alanını dolduracaktır.

10 Aksi halde, WAN MAC Adres alanı içine MAC Adreslerini yazın. MAC Adresi için format XX-XX-XX- XX-XX-XX dır. Daha sonra APPLY tuşuna basın. Yeniden başladıktan sonra yürürlüğe girecektir. Dinamik DNS Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik WAN (3G) DDNS ye basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda görüntülenecektir: Router, bir sabit alan adı (kendiniz tarafından adlandırılan) ve bir dinamik IP adresli bir web site, FTP sunucu veya sunucunun hostingi sağlayan DDNS (Dinamik Alan Adı Sistemi) özelliği sunar ve daha sonra arkadaşlarınız her durumda IP adresinizi alan adınızı girerek sunucunuza bağlanabilir. Bu özelliği kullanmadan önce, DDNS sunucu sağlayıcısı için kayıt olmanız gereklidir. Dinamik DNS istemci servis sağlayıcı bir şifre veya anahtar girecektir. DDNS ayarlamak için, bu talimatları takip edin: 1. DDNS: Devrede 2. DDNS hesabınız için Kullanıcı Adını yazın. 3. DDNS hesabınız için Şifreyi yazın. 4. Dinamik DNS hizmet sağlayıcınızdan alınan Alan Adını yazın. 5. DDNS hizmetinde oturumu açmak için APPLY tuşuna basın. Kablosuz Temel Konfigürasyon Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Kablosuz Temel e basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir: Ağ Adı (SSID) ve Kanal gibi iletişim için Kablosuz ayarların minimum sayısını konfigüre edebilirsiniz. Erişim Noktası, yalnız minimum ayar öğeleri ile kolayca ayarlanabilir.

11 Kablosuz Devrede Kablosuz Açık/Kapalı Modu: 1/bg karışık, b, g ve 1b/g/n karışık modları destekler. SSID: Ana Hizmet Ayarı Tanımlayıcısı. Kablosuz ağınızın adı dır. Yayın SSID yok: Kablosuz istemciler ile ziyaret edilebilen cihazın SSID ını devrede yapmak için enable yi seçin. Kanal Çalıştırma frekansını tanımlayan bu alan kullanılacaktır. Varsayılan Kanal Auto ya ayarlıdır, ayrıca AP en iyi kanalı otomatik olarak seçecektir. Başka bir yakın erişim noktası ile parazit problemlerini belirtmedikçe kablosuz kanalın değiştirilmesi gerekli değildir. Kablosuz Güvenlik Konfigürasyonu Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Kablosuz Güvenlik e basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda görüntülenecektir: Yetkisiz erişim ve görüntülemeyi önlemek için kablosuz güvenlik ve şifreyi kurun. 64/128-bit WEP, WPA, WPA2 şifreleme yöntemlerini destekler.

12 Bitirdiğiniz zaman, APPLY e basın. Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Kablosuz WPS ye basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir. Puş Buton Konfigürasyonu (PBC) yöntemi veya PİN yönteminden birini kullanan kablosuz adaptör ve Router arasında bir kablosuz bağlantı kurabilirsiniz. WPS: Devrede/Devre dışı WPS Modu PİN: Eğer yeni cihaz Wi-Fi Korumalı Kurulum ve PİN Yöntemini destekliyorsa, Pin aracılığıyla ağa ekleyebilirsiniz. WPS Modu PBC: Eğer kablosuz adaptör Wi-Fi Korumalı Kurulum ve Puş Buton Konfigürasyonu (PBC) destekliyorsanız Adım 1: Router deki WPS tuşuna basın. Adım 2: 2 veya 3 saniye için direk adaptörün WPS tuşuna basın ve basılı tutun. Adım 3: Sonraki ekranda görünene kadar bekleyin. WPS konfigürasyonunu tamamlamak için Finish e basın. Router Yönetici Kurulumu Yönetim Şifresini değiştirme Kablosuz Router in varsayılan şifresi admin dir ve web tarayıcınızdan erişildiği zaman açılan oturumda gösterilir. Burada güvenlik riski vardır, eğer varsayılan şifreyi değiştirmezseniz, herkes görebilir. Bu kablosuz fonksiyon devrede olduğu zaman çok önemlidir. Şifreyi değiştirmek için, lütfen aşağıdaki talimatları takip edin: Lütfen web yönetim arabirimindeki Yönetim Şifre menüsüne basın, aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir.

13 Tamamladığınız zaman, APPLY basın; Eğer değişmemiş orijinal şifreyi saklamak istiyorsanız, CANCEL e basın. Ayarları Yedekleme ve Geri Yükleme Bir dosya için bu router in tüm ayarlarını yedekleyebilirsiniz, böylece güvenlik nedeniyle router konfigürasyonu birkaç kopyalama yapabilir. Router ayarını yedeklemek veya geri yüklemek için, lütfen aşağıdaki talimatları takip edin: Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Admin Yedekleme&Geri Yükleme ye basın, daha sonra aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir. Ayarları Yedekle: Ayarları Geri Yükleyin: Backup tuşuna basın ve bir dosya olarak konfigürasyonu yüklemek için soracaktır, varsayılan dosya adı RxRouter.cfg, lütfen farklı versiyonlar için diğer dosya adları olarak kaydedebilirsiniz ve güvenli bir yerde saklayabilirsiniz. Bilgisayarınızdan önce-kaydedilen konfigürasyon seçmek için Browse.. ye basın ve daha sonra router e konfigürasyon dosyası aktarmak için Restore e basın. Konfigürasyonu yükledikten sonra, router in konfigürasyonu yalnızca yüklenen dosya ile değiştirilecektir.

14 Şirket Yazılımı Yükseltmesi Sistem yazılımı firmware olarak adlandırılan bu router aracılığıyla kullanılır, sadece bilgisayardaki uygulamalardan biri gibi, bir yenisi ile eski uygulamayı değiştirdiğiniz zaman, bilgisayarınız yeni fonksiyon ile donanımlanacaktır. Ayrıca router inize yeni fonksiyonlar eklemek için bu şirket yazılımı yükseltme fonksiyonunu kullanabilirsiniz, hatta bu routerin hatalarını düzeltebilirsiniz. Şirket Yazılımını yükseltmek için, lütfen aşağıdaki talimatları takip edin: Lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Yönetim Şirket Yazılım Yükseltme ye basın, daha sonra aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda gösterilecektir: İlk önce Browse tuşuna basın, şirket yükseltme dosyasının dosya adını temin etmek için soru sorulacaktır. Lütfen web sitemizden en son şirket yazılım dosyasını yükleyin ve router inizi yükseltmek için kullanın. Bir şirket yazılım yükseltme dosyasını seçtikten sonra, UPGRADE tuşuna basın ve router şirket yazılımı yükseltme prosedürünü otomatik olarak başlatacaktır. Prosedür birkaç dakika alabilir, lütfen sabırlı olun. NOT: Asla web tarayıcısını kapatarak yükseltme prosedürünü kesmeyin veya fiziksel olarak router den bilgisayarınızın bağlantısını kesmeyin. Eğer yüklediğiniz şirket yazılımı bozuksa, şirket yazılım yükseltme başarısız olacaktır ve yardım istemek için bu router i satın aldığınız satıcınıza dönmeniz gerekebilir (Eğer yükseltme prosedürü kesildiyse garanti geçersizdir). Varsayılan Ayarları Geri Yükleme Eğer ağ performansının kötü olduğunu düşünüyorsanız veya router hareketini tuhaf buluyorsanız, bir router resetlemeyi gerçekleştirebilir, bazen problemi çözecektir. Bunu yapmak için, lütfen web yönetim arabiriminde yerleşik Admin Factory-Defaults a basın, daha sonra aşağıdaki mesaj web tarayıcınızda görüntülenecektir.

15 Varsayılan Ayarları Yüklemek: Yaptığınız tüm ayarları kaldırmak için bu RESTORE tuşuna basın ve bu router in konfigürasyonunu varsayılan fabrika ayarlarını geri yükleyin. 3G USB Modem Uyumluluk Listesi Ağ USB 3G Modem Marka Test sonucu EC189 Huawei OK EC169 Huawei OK EC1260 Huawei OK AC2726 Huawei OK AC2736 ZTE OK AC2746 ZTE OK AC580 ZTE OK AC560 ZTE OK MF637U ZTE OK CDMA2000 DWM-162-U5 D-LINK OK EVDO Anydata Anydata OK St802 Sentar OK Rw206 R-WAY OK EVDO R-WAY OK SRT-E800 SRT OK Ev2000 NEW-NET OK EVDO E1916 Vtion Tech. OK 1XEVDO Modem SR Kablosuz OK WOO ED6000 WOO OK EVDO nun 20 den fazla Resmi olmayan markalar OK çeşidi ET128 Huawei OK TD-SCDMA MU350 ZTE OK MU351 ZTE OK AirCard901 Datang OK HSPA WCDMA E1552 Huawei OK E1750 Huawei OK E169G Huawei OK E156G Huawei OK E172 Huawei OK E220 Huawei OK E270 Huawei OK E272 Huawei OK K3715 Huawei OK MF622 ZTE OK

16 U302 Sierra Wireless OK OVATION:MC930D O2 OK HSDP:621B Telit OK V818U Unknow OK USB Connect Mercury AT&T OK Mobile Nokia N95 Nokia OK * Uyumluluk test listesi sadece referans içindir. Modellerin daha fazlası desteklenebilir. * Uyumluluk listesi güncelleştirilir. Lütfen web sitemiz ile kontrol edin! Kullanıcının Dikkatine 1-) Ürünün garanti süresi içerisinde orijinal ambalajı ve satın alış faturasının kesinlikle bulundurulması gerekmektedir. 2-) Ürün üzerindeki etiketleri ve S/N ibareli barkodu kaybetmeyiniz, yırtmayınız, çıkarmayınız, karalamayınız. Seri Numarası okunmayan ürünler GARANTİ DIŞI dır. 3-)Ürünü düşürmeyiniz, çarpmayınız, su ile temas ettirmeyiniz; üzerine ağır cisimler yerleştirmeyiniz; uzak tutunuz; nem,toz, vb. ortamlardan koruyunuz. Fiziksel hasarlı ürünler ile cihazın çalıştığı ortamın tozlu, nemli ve sıcak olması nedeniyle oluşan arızalar GARANTİ DIŞI sayılmaktadır. 4-)Bu garanti belgesi sadece üzerinde yazan ürün modeli için geçerlidir. 5-)Voltaj değişimlerinden, elektrik tesisatından veya topraklamadan kaynaklanan arızalar GARANTİ DIŞI dır. 6-)Yetkili servis elemanlarından başka kişi ya da kurumlarca ürüne yapılacak fiziksel müdahale ürünün garantisini sonlandırır. 7-)Ürünle ilgili bir sorun olduğunda satın aldığınız bayii aracılığıyla teknik servisimize gönderebilirsiniz. 8-)Ürününüzü aldığınızda Garanti Belgesini Yetkili Satıcınıza onaylattırınız Hasar Teknik Desteği: Garanti kapsamındaki ürünün yetkili servisin dışındaki herhangi bir teknik servis yerinde ya da kendiniz tarafından ürüne yapılacak fiziksel müdahale ürünün garantisini sonlandırır. Aşağıdaki şartlardan biri veya hepsi olması durumunda yetkili teknik servisimizden hizmet alınız. Ama öncesinde ürünü güç kablolarından ve bağlantı kablolarından çıkarınız. 1-Sıvı dökülüp yada içine obje kaçtığında, 2-Suya maruz kaldığında, 3-Çalıştırma talimatları uygulandığı halde çalışmadığında yada performansında beklenmedik bir değişiklik görüldüğünde, 4-Ürünün düşürülmüş yada zarar görmüş olduğu durumunda. Kullanım hataları 1. Ürünün kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar. 2. Ürün sıcak ve aşırı nemli ortamlarda çalıştırıldığı zaman kısa devre yapabilir. 3. Ürün kutusu içinde üretici firma tarafından verilen bağlantı kabloları dışında ek bağlantı kabloları kullanmak. 4. Kullanıcı yada yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler veya parça eklenip çıkarılması. 5. Cihazlara dışarıdan yapılan fiziksel darbeler ve kırılma gibi hasarlar. 6. Cihazın seri numarasının tahrip edilmesi yada sökülmesi. 7. Orijinal yedek parça ya da sarf malzemesi kullanılmamasından meydana gelen arızalar. 8. Yangın, yıldırım, sel, su basması, deprem gibi doğal afetlerden oluşan hasarlarda. İthalatçı Firma Unvanı: Segment Bilgisayar Dış Tic. Ltd. Şti Adresi: Dereboyu cd. No:79/B Mecidiyeköy İstanbul/Türkiye Tel: Fax:

17 Web: Menşei: Made in P.R.C

EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0

EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0 EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0 İçindekiler BÖLÜM 1 ÜRÜN BİLGİSİ... 4 1.1 TANIM... 4 1.2 ÜRÜN SPESİFİKASYONLARI... 4 1.3 PAKET LİSTESİ... 5 1.4 PANEL TANIMI... 5 BÖLÜM 2 ÜRÜN DONANIM KURULUMU...

Detaylı

KABLOSUZ 11N 300 MBPS GENİŞ BANT YÖNLENDİRİCİSİ

KABLOSUZ 11N 300 MBPS GENİŞ BANT YÖNLENDİRİCİSİ KABLOSUZ 11N 300 MBPS GENİŞ BANT YÖNLENDİRİCİSİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-70591 ÜRÜN TANITIMI DN-70591, özellikle küçük iş, ofis ve ev ağ gereksinimleri için tasarlanmış kombine bir kablolu/kablosuz ağ

Detaylı

SFR-IP316,SFR-IP318,SFR-IP319,SFR-IP61,SFR-IP62. Yönetim Platformu Yazılımı Kullanım Kılavuzu

SFR-IP316,SFR-IP318,SFR-IP319,SFR-IP61,SFR-IP62. Yönetim Platformu Yazılımı Kullanım Kılavuzu SFR-IP316,SFR-IP318,SFR-IP319,SFR-IP61,SFR-IP62 Yönetim Platformu Yazılımı Kullanım Kılavuzu Menü 1. Yazılım Kurulumu ve Kaldırılması...- 2-1.1. Çalışma koşulları...- 2-2. Arabirim tanıtımı...- 3-2.1.

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

Sayfa 1 / 57. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

Sayfa 1 / 57. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com WDS-540 Kablosuz AP-Router Sayfa 1 / 57 Sayfa 2 / 57 İçindekiler Bölüm 1 Giriş... 4 1.1 Hoşgeldiniz... 4 1.2 Bu Kılavuz Hakkında... 4 1.3 Telif Hakkı Bildirisi... 4 Bölüm 2 Kablosuz Ağınızın Tasarımı...

Detaylı

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 1.1 Kutu İçeriği... 1 Ön Panel ve Led Göstergeleri:... 2 2. ÜRÜNÜN KURULUMU... 3 3. İNTERNET ERİŞİMİNİN YAPILANDIRILMASI... 4 Ağ Yapılandırması... 4 3.2 AP-Router Arayüzüne

Detaylı

TD-W8961ND 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router

TD-W8961ND 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router TD-W8961ND 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router Rev: 1.1.1 1910010732 TELİF HAKKI ve MARKALAR Özellikler, herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirilebilir. bir TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD tescilli

Detaylı

TD-W8101G 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Router

TD-W8101G 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Router 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Router İdeal Telekomünikasyon Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş. Dereboyu Cad. Naci Kasım Sok. No:7 Kat:5 Mecidiyeköy / İSTANBUL Çağrı Merkezi:0216 444 86 47 Tel : 0212 217 50 80 Fax

Detaylı

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router Kullanım kılavuzu Air 4450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GIRIŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri

Detaylı

TD-W8961ND Kablosuz N ADSL2+ Modem Router

TD-W8961ND Kablosuz N ADSL2+ Modem Router TD-W8961ND Kablosuz N ADSL2+ Modem Router Rev: 1.0.0 1910010426 TELİF HAKKI ve MARKALAR Özellikler, herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirilebilir. bir TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD tescilli markasıdır.

Detaylı

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G Kablosuz yaşam 3G Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4420-3G Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Ü İçindekiler 1. GİRİŞ 3 1.1 Temel Özellikler 4 Port Ayarları 18 1.2. İçerik-Paneller-Gereksinim

Detaylı

2011PW 1 Ethernet Port 802.11g Wireless ADSL2+ Router Modem. Kullanma Kılavuzu. Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd.Şti.

2011PW 1 Ethernet Port 802.11g Wireless ADSL2+ Router Modem. Kullanma Kılavuzu. Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd.Şti. 2011PW 1 Ethernet Port 802.11g Wireless ADSL2+ Router Modem Kullanma Kılavuzu Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd.Şti. Netmaster, Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd nin tescilli markasıdır. Tüm hakları saklıdır.

Detaylı

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri

Detaylı

KABLOSUZ-N MİNİ YÖNLENDİRİCİ

KABLOSUZ-N MİNİ YÖNLENDİRİCİ KABLOSUZ-N MİNİ YÖNLENDİRİCİ Kullanma Kılavuzu DN-70182 Açık Kaynak Kodu Bu ürün, üçüncü taraflarca geliştirilmiş yazılım kodları içerir. Bu yazılım kodları GNU General Public License'a (GPL), Sürüm 2,

Detaylı

N150. Kablosuz Ev Ağı. Kullanım Kılavuzu. Türkçe. 8820nt01125tu F9K1009. or БЪЛГАРСКИ. English. Français. Español. Italiano. ČEsK Y MAGYAR РУССКИЙ

N150. Kablosuz Ev Ağı. Kullanım Kılavuzu. Türkçe. 8820nt01125tu F9K1009. or БЪЛГАРСКИ. English. Français. Español. Italiano. ČEsK Y MAGYAR РУССКИЙ Türkçe N150 Kablosuz Ev Ağı Yönlendiricisi English Français Deutsch Nederl ands Español Italiano Português POLSKI ČEsK Y SLOVENSK Y MAGYAR Kullanım Kılavuzu РУССКИЙ or БЪЛГАРСКИ ROMÂNĂ ΕΛ ΛΗΝΙΚ Α Türkçe

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Air 5340: 150 Mbps Kablosuz ADSL2+Kablosuz Modem yaşam Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım

Detaylı

Kablosuz yaşam. Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 444 0 239. Air 5341

Kablosuz yaşam. Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 444 0 239. Air 5341 Kablosuz yaşam Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5341 7/24 destek hattı 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri 4 1.2 Kutu

Detaylı

OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER

OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER ÜRETİCİ FİRMA: Uluslararası Merkez Kudüs, İsrail Tel: + 972 2 535 9666 minicom@minicom.com w w w. m i n i c o m. c o m Kuzey Amerika Merkez Linden, NJ, ABD

Detaylı

My Net. N900 Central Router. Kullanım Kılavuzu

My Net. N900 Central Router. Kullanım Kılavuzu My Net N900 Central Router Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu çözmemiz için bize bir fırsat verin. En çok sorulan teknik destek

Detaylı

GİRİŞ 3 PAKET İÇERİĞİ 3 ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI 3 PLB-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 4 PWE-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 5

GİRİŞ 3 PAKET İÇERİĞİ 3 ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI 3 PLB-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 4 PWE-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 5 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 PAKET İÇERİĞİ 3 ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI 3 PLB-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 4 PWE-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 5 POWERLINE DONANIM KURULUMU 7 POWERLINE KABLOSUZ BAĞLANTI

Detaylı

Teknotel. NetMASTER. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu ADSL MODEM ROUTER IP505A V2 KABLOSUZ ADSL MODEM ROUTER IP806GA V2

Teknotel. NetMASTER. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu ADSL MODEM ROUTER IP505A V2 KABLOSUZ ADSL MODEM ROUTER IP806GA V2 Teknotel NetMASTER ADSL MODEM ROUTER IP505A V2 KABLOSUZ ADSL MODEM ROUTER IP806GA V2 Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu Dökümantasyon Telif Hakkı Duyurusu Teknotel Enerji Telekomünikasyon İnşaat Sanayi

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı

Kullanma Kılavuzu DSL-N17U. Kablosuz N300 ADSL/VDSL Modem Yönlendirici

Kullanma Kılavuzu DSL-N17U. Kablosuz N300 ADSL/VDSL Modem Yönlendirici Kullanma Kılavuzu DSL-N17U Kablosuz N300 ADSL/VDSL Modem Yönlendirici TR10140 Birinci Sürüm Şubat 2015 Telif Hakkı 2015 ASUSTeK COMPUTER INC. Tüm hakları saklıdır. Bu el kitabının hiçbir bölümü, onun içinde

Detaylı

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U Model 5590 İçindekiler Genel Bakış...5 1. Kurulum Talimatları...6 Ürün Kutusunda Bulunanlar... 6 Başlamadan Önce... 7 X6 nın Kurulması... 8 1. Adım: Yazılımın Kurulması...

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway Kullanım kılavuzu Air 6372 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri 4 1.2 Kutu içeriği 4

Detaylı

NetMASTER Kablosuz AP Router

NetMASTER Kablosuz AP Router Bilgisayarlarınızın Yapılandırılması NetMASTER Kablosuz AP Router Kullanım Kılavuzu Kablosuz AP Router İçindekiler 1 Giriş...8 Özellikler...8 Sistem Gereksinimleri...9 Bu kılavuz hakkında...9 Tanımlama

Detaylı

İÇİNDEKİLER Giriş... - 3 - Özellikler... - 3 - Cihazın Özellikleri... - 3 - Teknik Özellikler... - 3 - Gereklilikler... - 3 - Ürünü Tanıma...

İÇİNDEKİLER Giriş... - 3 - Özellikler... - 3 - Cihazın Özellikleri... - 3 - Teknik Özellikler... - 3 - Gereklilikler... - 3 - Ürünü Tanıma... İÇİNDEKİLER Giriş... - 3 - Özellikler... - 3 - Cihazın Özellikleri... - 3 - Teknik Özellikler... - 3 - Gereklilikler... - 3 - Ürünü Tanıma... - 3 - LED Göstergeleri... 4 LED Açıklamaları... 4 Tuşlar...

Detaylı

Pantum P2200/P2500 Serisi Pantum P2500W Serisi

Pantum P2200/P2500 Serisi Pantum P2500W Serisi KULLANIM KILAVUZU Pantum P2200/P2500 Serisi Pantum P2500W Serisi Tek renkli Lazer Yazıcı Bu yazıcıyı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okumanızı tavsiye edilir Taşıma ve Nakliye Sırasında Dikkat Edilecek

Detaylı

Kullanıcı Rehberi 2006/05/02

Kullanıcı Rehberi 2006/05/02 : WG213 Kullanıcı Rehberi 2006/05/02 FCC Bildirisi Bu aygıt FCC kurallarının 15. bölümüne uygundur. İşletimi aşağıdaki iki koşula tabidir: Bu aygıt zararlı parazit oluşturmamalıdır. Aygıt istenilmeyen

Detaylı