MEDYA DERNEĞİ ve İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KATKILARIYLA MEDYA OKULU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MEDYA DERNEĞİ ve İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KATKILARIYLA MEDYA OKULU"

Transkript

1 MEDYA DERNEĞİ ve İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KATKILARIYLA MEDYA OKULU Geleneksel Muhabirlikten Yeni Medya Editörlüğüne Medya Okulu, farklı türdeki medya araçlarının çalışma biçimlerinin, habercilik türlerinin ve editöryel önceliklerin anlaşılmasına yardımcı olan bir eğitim programıdır. Medya profesyonelleri eğitmenliğinde verilecek olan bu programın amacı, katılımcılarına medya sektörü hakkında genel bir bakış açısı sağlamak, uzmanlaşmalarına yardımcı olmak ve yeni iş fırsatları oluşturmaktır. Proje Koordinatörleri Rana Şenol Medya Derneği Proje Direktörü Deniz Ergürel Medya Derneği Genel Sekreteri Yard. Doç. Dr. Aslı Telli İstanbul Şehir Üniversitesi Yard. Doç. Dr. Fahrettin Altun İstanbul Şehir Üniversitesi Başlama Tarihi: 16 Nisan 2011 Bitiş Tarihi: 28 Mayıs hafta boyunca her Cumartesi 13:00 16:30 saatleri arasında Yer: İstanbul Şehir Üniversitesi Altunizade Kampüsü Medya Okulu ile ilgili Twitter'da kullanılacak hashtag: #medyaokulu Medya Okulu iphone ve ipad uygulaması Medya Okulu nda verilecek dersler, eğitim sonunda bir iphone ve ipad uygulaması olarak paylaşılacaktır. Interaktif web ajansı E-Fabrika nın (www.efabrika.com) katkılarıyla hazırlanacak bu uygulamalar yardımıyla kurs süresince verilecek eğitimler kalıcı hale gelecektir. Medya Okulu na katılan sizlerden beklentimiz bu uygulamaların hazırlanmasında aktif görev almanız ve içerik oluşturulmasına katkı sağlamanızdır. Salonda Wi-Fi bağlantısı olacaktır. Seminerleri daha rahat takip etmek için laptoplarınızı getirebilirsiniz.

2 1. HAFTA / HABERCİLİK 16 NİSAN Gazetecilik Nedir? Gazeteciliğin temel görevleri EKREM DUMANLI, Genel Yayın Yönetmeni, Zaman Gazetesi Mesleğin temel tanım ve görevlerine giriş. Temel Gazetecilik, Doç Dr. Oya Tokgöz: Gazetecilik ve Habercilik, Derleyen: Sevda Alankuş: Haber Yazma Teknikleri ENİS TAYMAN, Gazeteci - yazar, Radikal Haber nasıl yazılır? Haber yazma prensipleri nelerdir? 5N1K, örneklerle yazım teknikleri (ters piramit, düz piramit, dörtgen ya da kare -kututekniği), yazım ve imlâ kuralları. MEGEB Haber Yazma Teknikleri: Haber Yazma Sürecinin Dört Aşaması: Belgesel Atölyesi Haber Yazma Teknikleri: Açık Öğretim Fakültesi: Haber Yazımı ve Teknikleri: Söyleşi / Röportaj Teknikleri NURİYE AKMAN, Gazeteci, Zaman Gazetesi, TRT Haber Etkili bir röportaj nasıl yazılır? Röportajın anahtarı olan doğru sorular nelerdir? Başlığa nasıl karar verilir? Röportaja yeni başlayanlar için söyleşi ve röportajın kendine özgü kuralları, incelikleri. MEGEP Gazetecilik: Haber Röportaj: Röportaj Teknikleri:

3 2. HAFTA / ETİK ve BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ / MUHABİRLİK TÜRLERİ 23 NİSAN Gazeteciliğin Evrensel Etik Kodları / Basın Özgürlüğü ve Özel Hayat ADEM YAVUZ ARSLAN, Ankara Temsilcisi, Bugün Gazetesi Haberin sınırları nasıl belirlenir? Haber yapmak uğruna herşey göze alınabilir mi? Evrensel gazetecilik etik kodları, meslek ahlakı, haberin dilinde ve görsel malzemesinde dikkat edilmesi gereken unsurlar. Türkiyeli gazeteciler için etik ilkeler: Wikileaks ve değişen etik: Medya ve Etik Sempozyumu: Dış Haberler IŞIN ELİÇİN, Haber Müdürü, One Ajans - Dış Haberler Editörü, TRT Türk Yabancı kaynaklar haber konusu olurken nelere dikkat edilmelidir? Dış haberde dış siyaset ne kadar etkilidir? Dış haber sisteminin işleyişi ve dış istihbarata dayalı haberlerde dikkat etmesi gereken unsurlar nelerdir? Uluslararası habercilik anlayışı ve algısı: Türk Basınında Dış Habercilik: Ekonomi CEMİL ERTEM, Köşe Yazarı, Star Gazetesi Ekonomi haberciliği nedir? Nasıl yapılır? Ulusal ve uluslararası ekonomik faaliyetleri analiz edebilmek için nasıl bir alt yapı gerekir? Şirket haberleri nasıl bir süzgeçten geçerek habere konu olur? Bu derse hazırlık için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz: MEGEP: Gazetecilik: Ekonomi Haberciliği: 2.pdf

4 3. HAFTA / MUHABİRLİK TÜRLERİ 30 NİSAN Adliye Muhabirliği MAHMUT ÖVÜR, Köşe Yazarı, Sabah Gazetesi Suç kapsamına giren olaylar nasıl haber yapılır? Adliyeye intikal etmiş olayları haber yapabilmenin incelikleri. Bu derse hazırlık için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz: Polis Muhabirliği: İSREF: Polis, Medya ve İletişim: Spor Muhabirliği ALP ÖZGEN, Spor Muhabiri, CNN Türk Spor haberleri nasıl hazırlanır? Sporcularla nasıl röportaj yapılır?spor haberlerinin ve habercilerinin sahip olması gereken özellikler Ankara gazeteciliği ve İstanbul ile ilişkileri ENİS BERBEROĞLU, Genel Yayın Yönetmeni, Hürriyet Ankara gazeteciliğinin İstanbul gazeteciliğinden farkı nedir? Genel yayın yönetmenliği ile ilişkisi nedir. Meclis mensuplarıyla konuşmanın üslubu ne olmalıdır? Siyasetçilerle görüşme olanağı nasıl sağlanır?

5 4. HAFTA / GAZETE 7 MAYIS Genel Yayın Yönetmenliği: Haber ALEV ER, Aktüel, Star ve Taraf eski Genel Yayın Yönetmeni Basın kuruluşunda haber sisteminin işleyişi nasıldır? Görev dağılımı nasıl oluşur? Terfi sistemi nasıl işler? Genel Yayın Yönetmeni ne iş yapar? Ve haberin oluşturulma süreci. Bu derse hazırlık için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz: Genel yayın yönetmeni nasıl olunur?: Medet sensin, Alev Er: Yazı İşleri NURCAN AKAD, Gazeteci, Zete (ipad için tasarlanmış bir gazete) Eski muhabir, ekonomi şefi, istihbarat şefi, Ankara temsilcisi, köşe yazarı, haber müdürü, yazıişleri müdürü, haber koordinatörü, genel yayın yönetmeni. Medya sektöründe idari dağılım nasıl olmaktadır? Diğer sektörlerden farklılıkları var mıdır? Yazı işleri ve sayfa editörleri ne iş yapar? Ajans Haberciliği ve Son Dakika HAKAN İNCE, Genel Müdür Yardımcısı, Cihan Haber Ajansı Ajans haberciliğini diğerlerinden ayıran farklar. Yayın başlamadan önceki hazırlık aşaması ve yayın esnasında yapılması gerekenler. MEGEP Gazetecilik: Ajans Haberciliği: İHLAS Haber Ajansı Genel Müdürü Fevzi KAHRAMAN ın Ajans Haberciliği üzerine bir konuşmasının metni:

6 5. HAFTA / TV 14 MAYIS TV Haberciliği AHMET BÖKEN, Genel Yayın Yönetmeni, TRT Haber Görüntülü ve sözlü haberin, yazılı haberden farkı ne olmalıdır? TV haberciliği hakkında bilinmesi gereken her şey. Türkiye de Televizyon Haberciliği ve Tabloidleşme: Radyo haberciliği öldü mü? TV haberciliğinden farklı mı?: TV Programcılığı CEMAL KARATAŞ, Program Yapım Koordinatörü, TV8 Program türleri. Bir program nasıl yazılır? Yapım aşamasındaki teknik konular: Stüdyo, seyirci, dekor, ışık, tasarım. Bu derse hazırlık için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz: TV programcılığı üzerine siber-ders (İngilizce): TV Kameramanlığı MURAT AZKESKİN, Kameraman, Cihan TV kameramanlığının püf noktaları. Medya Akademisi Kamera Videoları: Medya Akademisi Haber Kameramanlığı Zor İş:

7 6. HAFTA / YENİ MEDYA 21 MAYIS İnternet Haberciliği ÖZGÜR YİCİ, Sabah.com.tr, Genel Yayın Yönetmeni İnternet haberciliğinin avantajları ve dez avantajları nelerdir; haber etiği olarak nasıl değerlendirilmektedir? Bilgi paylaşamının kurallları var mıdır? Takip sistemi nasıl işlemektedir? İnternetin medyaya etkisi ve önemi. MEGEP Internet Haberciliği: İnternet haberciliği ve geleneksel habercilikten farkları: Bir üniversite destekli internet haberciliği örneği:http://www.tvrpnet.tv/ Geleneksel gazetecilik karşısında internet gazeteciliği: Gazeteciler İçin Sosyal Medya HIDIR GEVİŞ, Gazeteci, DipNot TV Sosyal medya nedir? Ne kadar yaygın kullanılmaktadır? Kimler ne için kullanmaktadır? Haber kaynağı olarak nasıl değerlendirilmelidir? Sosyal medyanın teknik yönü: Bir gazeteci sosyal medyayı nasıl kullanmalıdır ve nelere dikkat etmelidir? How we use Twitter for Journalism: Twitter Journalism and tweet verification: The most effective ways for journalist to use Twitter: Sosyal Medya, Gazetecilik, Blog yazarlığı, yeni medya ve geleneksel medyaya dair notlar: Advanced facebook for journalists: Practical Twitter for journalists: Tablet ve Mobil Teknolojileri DENİZ ERGÜREL, Medya Derneği Genel Sekreteri, Teknoloji yazarı Türkiye ipad ve mobil teknolijeleri kullanımında ne durumdadır? Dünyada durum nedir? Bu gibi teknolojik buluşların medyaya getirisi ya da götürüsü ne olacaktır? Yeni teknolojiler ve yeni medya ayrı mı konuşlandırılmalıdır? Teknolojik gelişmelerin medyaya etkisi ve geleneksel medyanın geleceği. Yeni başlayanlar için ipad Rehberi: Ofisinizden uzaklaştıracak 7 ipad uygulaması: Bir gazetecinin ipad inde olması gereken 7 uygulama:

8 7. HAFTA / GRAFİK VE TASARIM 28 MAYIS Sayfa Tasarım FEVZİ YAZICI, Görsel Yönetmen, Zaman Gazetesi Haberlerin sayfa sıralaması nasıl yapılır? Sayfa tasarımı gazeteden gazeteye nasıl farklılıklar gösterir? Gazete okunmadan önce görülür mü? Dergi/gazete sayfa tasarım farklılıkları. Manşet ve ilk sayfa konularının belirlenmesi; haber türlerinin sayfa sıralamaları, sayfaların formülize edilme tekniği. Gazetelerde sayfa tasarım: Multimodality (sy ): Grafik / Karikatür SALİH MEMECAN, Karikatürist, Sabah Gazetesi Çizgiyle ifadenin avantajları nelerdir? Grafik tasarım, illüstrasyon ve karikatürün önemi. İyi bir karikatürist profili: Erdil Yaşaroğlu mesleğin zorluklarını anlatıyor: Fotoğraf ERCAN ARSLAN, Fotomuhabir, Milliyet Gazetesi SELAHATTİN SEVİ, Fotoğraf Editörü, Zaman Gazetesi Fotoğrafın önemi nedir? Fotoğrafın yayınlanmasına nasıl ve kimler karar verir? Fotoğrafa konu olan kişi ve kişilerin izinleri alınmalı mıdır? Haberde içeriği yansıtan görselliğin kararlaştırılması. Foto Muhabiri Basın Fotoğrafçılığı Portalı: Fotomuhabir Steve Mc Curry ile fotomuhabirlik üzerine yapılan söyleşinin videosu: SON DERSİN ARDINDAN, STAR GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ MUSTAFA KARAALİOĞLU KATILIMCILARA SERTİFİKALARINI TAKDİM EDECEKTİR.

MEDYA OKULU 2012. 31 Mart - 12 Mayıs 2012 MEDYA OKULU 2012. Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile

MEDYA OKULU 2012. 31 Mart - 12 Mayıs 2012 MEDYA OKULU 2012. Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile 31 Mart - 12 Mayıs 2012 MEDYA OKULU 2012 Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile MEDYA OKULU 2012 06 31 Mart - 12 Mayıs 2012 Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile

Detaylı

TEKNOLOJİ İLE DEĞİŞEN MEDYA

TEKNOLOJİ İLE DEĞİŞEN MEDYA 9 Kasım - 28 Aralık 2013 TEKNOLOJİ İLE DEĞİŞEN MEDYA Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile MEDYA OKULU 2013 9 Kasım - 28 Aralık 2013 Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği

Detaylı

Neden +1T? Gazete Tasarım Günleri, 9 yaşında

Neden +1T? Gazete Tasarım Günleri, 9 yaşında Neden +1T? Günümüz dünyasında iletişim imkâ nlarının gelişmesi ve çeşitlenmesiyle birlikte dünya küçülüyor, mesafeler azalıyor adeta. Buna paralel olarak yeni dönemin okur kitlesi de yeniden tanımlanıyor.

Detaylı

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 17 Kasım - 22 Aralık 2012 DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile MEDYA OKULU 2012 07 17 Kasım - 22 Aralık 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği

Detaylı

İLETİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

İLETİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İLETİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi 1972 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıl, Akademik Kapalı Devre Televizyon ile Eğitim Enstitüsü adını alan okul, ilk öğrencilerini

Detaylı

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor.

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor. Başarmak için... İçindekiler Plato Meslek Yüksekokulu Kuruluş 4 Dış Ticaret Programı 68 Mütevelli Heyet Başkanının Mesajı 6 Adalet Programı 72 Yüksekokul Müdürünün Mesajı 7 İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

Detaylı

S E T A S i y a s e t, E k o n o m i v e T o p l u m A r a ş t ı r m a l a r ı V a k f ı w w w. s e t a v. o r g M a y ı s 2 0 1 0

S E T A S i y a s e t, E k o n o m i v e T o p l u m A r a ş t ı r m a l a r ı V a k f ı w w w. s e t a v. o r g M a y ı s 2 0 1 0 SETA RAPOR S E T A S i y a s e t, E k o n o m i v e T o p l u m A r a ş t ı r m a l a r ı V a k f ı w w w. s e t a v. o r g M a y ı s 2 0 1 0 İkisi de çaresiz... TÜRK BASININDA DIŞ HABERCİLİK MÜCAHİT KÜÇÜKYILMAZ

Detaylı

ÖZGÜR MEDYA: Demokrasinin Vazgeçilmez Unsuru İstanbul, 23-26 Eylül 2014

ÖZGÜR MEDYA: Demokrasinin Vazgeçilmez Unsuru İstanbul, 23-26 Eylül 2014 ÖZGÜR MEDYA: Demokrasinin Vazgeçilmez Unsuru İstanbul, 2326 Eylül 2014 23 EYLÜL 2014 SALI 17:00 Varış 18:00 Açılış Konuşması Dr. HansGeorg Fleck, Daimi Temsilci, Özgürlük İçin Friedrich Naumann Vakfı Türkiye

Detaylı

Medya: Gerçeğin Peşinde?

Medya: Gerçeğin Peşinde? Medya: Gerçeğin Peşinde? Sivilleşme ve Medya Konferansı İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul, E-3 Binası 101 No lu Salon 25 Ekim Cumartesi, 2008 9.00-18.30 Bu konferans n gerçekleştirilmesindeki

Detaylı

BÂB-I ÂLİ DEN TABLET GAZETELERE BASIN İŞLETMECİLİĞİ. Yard. Doç. Dr. Mihalis KUYUCU ÖZET

BÂB-I ÂLİ DEN TABLET GAZETELERE BASIN İŞLETMECİLİĞİ. Yard. Doç. Dr. Mihalis KUYUCU ÖZET BÂB-I ÂLİ DEN TABLET GAZETELERE BASIN İŞLETMECİLİĞİ Yard. Doç. Dr. Mihalis KUYUCU ÖZET Bâb-ı Âli de başlayan basın işletmeciliği iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler sayesinde elektronik ortamlara

Detaylı

14 14 raporu raporu eport eport 14

14 14 raporu raporu eport eport 14 faaliyet raporu 14 IÇINDEKILER TSPB Birlik Organizasyon Yapısı Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu Disiplin Komitesi Birlik Üst Yönetimi Birim Müdürleri Çalışanlarımız 2014 e Bakış Sermaye Piyasasını Geliştirme

Detaylı

Eğitici Materyal Kılavuzu medya. Eğitici Materyal. Kılavuzu. www. aep gov.tr. Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü

Eğitici Materyal Kılavuzu medya. Eğitici Materyal. Kılavuzu. www. aep gov.tr. Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Eğitici Materyal Kılavuzu medya www aep gov.tr Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Eğitici Materyal Kılavuzu Medya Alaný Eðitici Materyal Kýlavuzu T.C. Baþbakanlýk Aile ve Sosyal Araþtýrmalar Genel

Detaylı

Bu bir bilgi devrimidir

Bu bir bilgi devrimidir Anadolu Üniversitesi I-Tunes U da Açık Ders Materyali Sunmaya Başladı Bu bir bilgi devrimidir Etkileşimli e-kitap trtokul.anadolu.edu.tr itunes U Google Play Yeni e-öğrenme Portalı Açık ders malzemeleri

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 20-202 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I.TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3.TARİHÇE... 3 2.VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3.MÜTEVELLİ HEYETİ... 5 4.YÖNETİM

Detaylı

ÖNSÖZ. Şenol KAZANCI. Anadolu Ajansı, Milli Mu cadele döneminde Anadolu nun sesini du nyaya duyurmak amacıyla Cumhuriyet in ilanından önce kuruldu.

ÖNSÖZ. Şenol KAZANCI. Anadolu Ajansı, Milli Mu cadele döneminde Anadolu nun sesini du nyaya duyurmak amacıyla Cumhuriyet in ilanından önce kuruldu. ÖNSÖZ Anadolu Ajansı, Milli Mu cadele döneminde Anadolu nun sesini du nyaya duyurmak amacıyla Cumhuriyet in ilanından önce kuruldu. 6 Nisan 1920 de ilk haber bu ltenlerini yayınlamaya başlayan Anadolu

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü 1 G A Z İ O S M A N P A Ş A Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 Merhaba.. Gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı olarak Erbaa ilçemizde, 1993 yılında açılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1995 yılında açılan

Detaylı

Siyasal İletişim Sürecinde Sosyal Medya ve Türkiye de 2011 Genel Seçimlerinde Twitter Kullanımı

Siyasal İletişim Sürecinde Sosyal Medya ve Türkiye de 2011 Genel Seçimlerinde Twitter Kullanımı 59-96 Siyasal İletişim Sürecinde Sosyal Medya ve Türkiye de 2011 Genel Seçimlerinde Twitter Kullanımı Günseli Bayraktutan Mutlu Binark Tuğrul Çomu Burak Doğu Gözde İslamoğlu Aslı Telli Aydemir Öz Yeni

Detaylı

bir meslek yüksekokulu dergisi

bir meslek yüksekokulu dergisi bir meslek yüksekokulu dergisi sayı: 6, yıl: 2013, yılda 2 kez yayınlanır Tühid Başkanı Fügen Toksü Yaşar'da Aman Şekere Dikkat! Yeni Hazırlık Ve Myo Binasının Temeli Atıldı Zeynep'in Ödüle Giden Yolu

Detaylı

21. YÜZYILDA, TÜRKİYE DE ULUSAL RADYO HABERCİLİĞİ: TİCARİ KAYGILAR AŞILABİLECEK Mİ?

21. YÜZYILDA, TÜRKİYE DE ULUSAL RADYO HABERCİLİĞİ: TİCARİ KAYGILAR AŞILABİLECEK Mİ? İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi Yıl:4 Sayı:7 Bahar 2005/1 s.123-131 21. YÜZYILDA, TÜRKİYE DE ULUSAL RADYO HABERCİLİĞİ: TİCARİ KAYGILAR AŞILABİLECEK Mİ? Oya ŞAKI AYDIN ÖZET 1990 sonrası

Detaylı

Bu deneyime sahip danışmanlar tarafından "size özel" hazırlanacak MEDYAFOBİ eğitimleri için bize medyafobi@medyafobi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu deneyime sahip danışmanlar tarafından size özel hazırlanacak MEDYAFOBİ eğitimleri için bize medyafobi@medyafobi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bir haberci, bir köşe yazarı olaylara nasıl yaklaşır? Bir istihbaratın habere nasıl dönüştüğü, daha sonra "mutfak" olarak adlandırılan Yazı İşleri'nde nasıl ele alındığı ve nasıl "ürün" haline getirilip

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 202- EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3. TARİHÇE... 3 2. VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3. MÜTEVELLİ HEYETİ...

Detaylı

Mesafeleri Kısalttık ŞENOL GÖKA TRT RADYO DAİRESİ BAŞKANI

Mesafeleri Kısalttık ŞENOL GÖKA TRT RADYO DAİRESİ BAŞKANI RADYOVİZYON ARALIK 09 Mesafeleri Kısalttık TRT 26 ülkeden 96 radyocuyu Antalya da 3 haftalık Radyo Programcılığı Eğitimine getirerek bir ilki gerçekleştirdi. Kuzey Afrika, Arap Yarım Adası, Balkanlar,

Detaylı

Mesafeleri Kısalttık ŞENOL GÖKA TRT RADYO DAİRESİ BAŞKANI

Mesafeleri Kısalttık ŞENOL GÖKA TRT RADYO DAİRESİ BAŞKANI RADYOVİZYON ARALIK 09 Mesafeleri Kısalttık TRT 26 ülkeden 96 radyocuyu Antalya da 3 haftalık Radyo Programcılığı Eğitimine getirerek bir ilki gerçekleştirdi. Kuzey Afrika, Arap Yarım Adası, Balkanlar,

Detaylı

Hüznün Kardeşliğinde Radyo

Hüznün Kardeşliğinde Radyo RADYOVİZYON ŞUBAT 10 Hüznün Kardeşliğinde Radyo Gösteri ve gösteriş düşüncesinin hırçınlığından uzak, çarpıcı ve çerçeveleyip belgeleyici olmayan sesin kalplere nüfuz eden derin duygusal etkisi, radyoyu

Detaylı

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademik Dergisi Erciyes İletişim (ISSN 1308-3198) Sahibi Prof. Dr. Hamza ÇAKIR

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademik Dergisi Erciyes İletişim (ISSN 1308-3198) Sahibi Prof. Dr. Hamza ÇAKIR Erciyes İletişim 2009 TEMMUZ Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademik Dergisi Erciyes İletişim (ISSN 1308-3198) Sahibi Prof. Dr. Hamza ÇAKIR Yazı İşleri Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa AKDAĞ Yazı

Detaylı

Press for Freedom Özgürlük için Basın

Press for Freedom Özgürlük için Basın Press for Freedom Özgürlük için Basın Özgürlük için Basın projesi: Özgürlük için Basın projesi genel anlamda ifade ve basın özgürlüğü için yeni bir platform kurmayı, karar alma süreçlerini etkileyen medya

Detaylı

Hüznün Kardeşliğinde Radyo

Hüznün Kardeşliğinde Radyo RADYOVİZYON ŞUBAT 10 Hüznün Kardeşliğinde Radyo Gösteri ve gösteriş düşüncesinin hırçınlığından uzak, çarpıcı ve çerçeveleyip belgeleyici olmayan sesin kalplere nüfuz eden derin duygusal etkisi, radyoyu

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası Koltukların efendisi... Duş jeli macerası... Türkiye de Dizi Sektörü marketing europe & anatolia

retorik kelebeğin fırtınası Koltukların efendisi... Duş jeli macerası... Türkiye de Dizi Sektörü marketing europe & anatolia marketing europe & anatolia Tarih: Eylül 2014 Sayı: 33 retorik Koltukların efendisi... kelebeğin fırtınası Duş jeli macerası... Türkiye de Dizi Sektörü İçindekiler marketing europe & anatolia Sayı: 33

Detaylı