TÜKETİCİ DANIŞMA HATTI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "0800 341 48 02 TÜKETİCİ DANIŞMA HATTI"

Transkript

1

2 TÜKETİCİ DANIŞMA HATTI Değerli Müşterimiz, Sahip olduğunuz ocak kalitesinin kalıcılığını sağlamak için cihazınızı monte etmeden ve kullanmadan önce bu kitapçığı dikkatle okuyunuz ve gerektiğinde başvurmak için saklayınız. İÇİNDEKİLER 1. Ürün ile ilgili Kullanım Önerileri Ve Önemli Uyarılar Genel Uyarılar Önemli Güvenlik Uyarıları 2. İlk Kullanım Önerileri 3. Cihazın Montaj Talimatı 4. Elektrik Bağlantısı Ve Emniyet 5. Gaz Bağlantısı Ve Emniyet 6. Kontrol Paneli Tanıtımı 7. Ocakların Kullanılması 8. Bakım Ve Temizlik 9. Taşıma Ve Nakliye

3 1. ÜRÜN İLE İLGİLİ KULLANIM ÖNERİLERİ VE ÖNEMLİ UYARILAR A) Genel Uyarılar Cihazın kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz ve gerektiğinde tekrar okuyabilmek için kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde saklayınız. Cihazınız, elektrikli cihazlara ilişkin ilgili emniyet talimatlarına uygun olarak üretilmiştir. Bakım ve onarım çalışmalarının sadece firma tarafından eğitilmiş yetkili servis elemanları tarafından yapılması gerekir. Kurallara uygun şekilde yapılmayan onarım çalışmaları hem ürünün garantisini geçersiz kılar hem de sizi tehlikeye sokar. Herhangi bir hasar tespit edilmesi durumunda, derhal yetkili servise müracaat ediniz.

4 Cihaz sadece topraklı priz ile kullanılmalıdır. Ürünün, yerel yönetmeliklere uygun topraklama yapılmadan kullanılması halinde doğacak sorunlardan üretici firma kesinlikle sorumlu değildir. Cihazınız, belirtilen garanti süresi boyunca, arızalı parçaların değiştirilmesi ve ücretsiz tamirini karşılamak üzere garanti kapsamındadır. Cihazınız ile birlikte garanti belgesi, yetkili servise başvuru sırasında ibraz edilmek zorundadır. Doğalgazlı (NG) ürünlerde cihazınızın bağlantısını ve kurulumunu sadece yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Cihazı hava akımına maruz bırakmayınız. Brülörler sönebilir.

5 Cihaz üzerinde ve içerisinde bulunan tüm ambalaj malzemelerini söktükten sonra nakliye sırasında oluşmuş olabilecek hasarlar için lütfen ürününüzü kontrol ediniz. Uygun olmayan ve hatalı bağlantılardan kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Kurulum, bakım, temizlik ve tamir işlemleri sırasında ürünün elektrik bağlantısı kesilmiş olmalıdır. Her kullanımdan sonra ürünün kapalı olduğundan emin olun. Cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda fişi prizden çıkartınız. Tüm havalandırma kanallarının etrafını açık tutunuz. Cihazınızı atmosferik etkilerden koruyunuz. Güneş, yağmur, toz, kar v.b. etkiler altında bırakmayınız.

6 Bu cihaz sadece evde kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Cihazınızı sadece uygun özellikteki yiyeceklerin pişirilmesi yada yiyeceklerin ısıtılması amacıyla kullanınız. Amaç dışı kullanım (Örn. bulunduğunuz ortamı ısıtmak, ve ev hayvanları veya elbiseler gibi eşyaları kurutmak v.b.) hem ürüne zarar verebilir hemde sizi tehlikeye sokabilir. Cihazınızı kullanmaya başlamadan önce, perde, tül, kağıt yada yanıcı tutuşucu maddeleri yakınında bulundurmayınız. Sadece yetişkin bireyler bu ürünü kullanmalıdır. Çocukların ve yaşlı bireylerin fırını gözetimsiz ve yardım almadan kullanmalarına izin vermeyiniz.

7 B) Önemli Güvenlik Uyarıları Katı veya sıvı yağlı yiyecekler pişirirken, ocağın civarından uzaklaşmayınız. Aşırı ısınma durumunda alevlenme oluşabilir. Alevlenmiş yağın içine kesinlikle su dökmeyiniz. Yangın tehlikesi! Bu durumda oluşan alevi söndürmek için, tencere ve tavayı kapağı ile kapatınız ve ocağı kapaklı konuma getiriniz. Sıcak haldeki yağları yada yiyecekleri kesinlikle gözetimsiz bırakmayınız. Aksi takdirde yangına sebebiyet olabilirsiniz. Bu ürün, yanlarında güvenliklerinden sorumlu olacak veya ürünün kullanımıyla ilgili gerekli talimatları verecek bir kişi bulunmadığı sürece; fiziksel duyusal ve zihinsel yeteneklerinde yetersizlik bulunan veya bilgisiz yada deneyimsiz olan kişiler (çocuklar dahil) tarafından kullanım için tasarlanmamıştır. Çocuklar denetlenerek,

8 kesinlikle ürünle oynamalarına izin verilmemelidir. Ürünü, üzerine su püskürterek veya su dökerek kesinlikle yıkamayın! Elektrik çarpma tehlikesi vardır! Ürünün çalışırken kenarları sıcak olacağı için yakınına yanıcı maddeler koymayınız. Ürün kullanımdayken ve kullanım sonrasında soğuyana kadar ürünün açıktaki kısımları sıcak olacaktır. Çocukları uzak tutunuz. Sadece yetişkin bireyler bu ürünü kullanmalıdır. Çocukların ve yaşlı bireylerin cihazı gözetimsiz ve yardım almadan kullanmalarına izin vermeyiniz. Çocukların, yaşlı bireylerin ve evcil hayvanların sıcak yüzeylere dokunmalarını engelleyiniz. Cihazınız çalışırken dış yüzeyi ısınır. Cihaz kapatılmış olsa dahi bu kısımlar belli bir

9 süre daha sıcaklığını muhafaza eder. Sıcak yüzeylere kesinlikle dokunmayınız. Cihazınızı çalışma esnasında yada kapattıktan hemen sonra (henüz sıcakken) hareket ettirmeyiniz veya yerini değiştirmeyiniz. Açıkhavada kullanılan ocaklar için uygun değildir. Ürününüzde buharlı temizleyiciler kullanmayınız. Camlı Ocaklarda;Ocak yüzeyi ve nemden kaynaklanan buhar basıncı tencerenin kaymasına yada hoplamasına sebep olabilir. Bu nedenle tencere altının ve ocak yüzeyinin herzaman kuru olmasına dikkat ediniz. Camlı Ocaklarda;Yüzey çatlak ise, elektrik çarpması ihtimalini önlemek için cihazın devresini açınız (şalteri kapatınız).

10 Çocuklar İçin Güvenlik Cihaz ve kablosunu 8 yaşından küçük çocukların erişemeyeceği şekilde saklayınız. Elektrikli ve gazlı ürünler, çocuklar için tehlikelidir. Ürün çalışırken çocukları üründen uzak tutun ve ürünle oynamalarına izin vermeyiniz. Ürün kullanımdayken ve kullanım sonrasında soğuyana kadar ürünün açıktaki kısımları sıcak olacaktır. Çocukları uzak tutunuz. Izgaraların kullanımı sırasında, ürünün ulaşılabilen yüzeyleri sıcaktır. Çocukları üzerinden uzak tutunuz. Çalışma sırasında cihazı kontrolsüz bir şekilde bırakmayınız. Ürünün üzerine çocukların ulaşabilecekleri nesneleri koymayınız. Temizlik ve kullanıcı bakımı çocuklar tarafından yapılamaz.

11 Ambalaj malzemeleri çocuklar için tehlikeli olabilir. Ambalaj malzemelerini, çocukların ulaşamayacakları yerlere kaldırınız. 2. İLK KULLANIM ÖNERİLERİ Cihazınız elektrik kaynağına bağlanacağından, kurulumu esnasında fişinin prize erişebilecek mesafede yerleştirilmesine dikkat ediniz. Cihazınızı V AC enerji ile toprak hatlı bir prizden besleyiniz. Topraklama yapılmadan kullanım sonucu oluşabilecek zararlardan firmamız sorumlu değildir. Cihazınızı uygun bir priz ile kullanınız Elektrik kablosunun cihazınıza temas etmemesine dikkat ediniz. Cihazınızı yerleştirdiğiniz yer ısıya dayanıklı ve kuru olmalıdır.

12 3. CİHAZIN MONTAJ TALİMATI Cihazın elektrik ve gaz bağlantılarının konunun uzmanı, resmi belgeli, yetkili servis tarafından yapılması gerekir. Cihazın bağlantılarının yanlış yapılması durumunda oluşacak hasarlarda garanti koşulları geçersizdir.

13 4. ELEKTRİK BAĞLANTISI VE EMNİYET Cihaz Volt elektriğe uygun olacak şekilde ayarlanmıştır. Şebeke elektriği verilen bu değerden farklı ise, derhal yetkili servisimizle temasa geçiniz. Cihazın elektik bağlantısı sadece yönetmeliklere uygun olarak monte edilmiş topraklı prizlerle yapılması gerekir. Eğer cihazın yerleştirileceği yerde, yönetmeliklere uygun olarak monte edilmiş topraklı priz mevcut değilse, derhal yetkili servisimizle temasa geçiniz. Cihazın elektrik bağlantısının, topraklanması olmayan prizlere yapılması halinde doğacak zararlardan üretici kesinlikle sorumlu değildir. Topraklı priz cihazın fişinin kolayca ulaşabileceği yakınlıkta olmalıdır. Uzatma kablosu kullanılmamalıdır. Elektrik kablosunun cihazın sıcak yerlerine ve arka kısmına temas etmemesine özen gösteriniz. Aksi takdirde cihazın elektrik kablosu hasar görebilir ve bu durum kısa devreye sebep olabilir. 5. GAZ BAĞLANTISI VE EMNİYET Set üstü ocağınızı kullanmadan önce şu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanılacak plastik bağlantı hortumu emniyetiniz için 125 cm den uzun olmamalıdır. Hortumun bir ucunu kaynar suda bir dakika tutarak yumuşattıktan sonra, gaz giriş rekoruna geçiriniz. Üzerindeki kelepçeyi tornavida ile iyice sıkınız. Hortumun diğer ucunu için de aynı ısıtma işlemini yaptıktan sonra, dedantöre iyice takıp kelepçesini tornavida ile sıkıştırınız. Hortumu ocağınızın ısınan bölümlerinden, özellikle arka kısımlarından dolaştırmayınız. Ocağınızın düğmeleri kapalı iken bağlantılarda gaz kaçağı olup olmadığını kontrol ediniz. Kontrol işlemini ateşle değil sabun köpüğü ile yapınız. Doğalgaz ile basıncı 200 mm SS olması gerekir. Cihazınızı LPG gazından TSE markalı 300 mm SS çıkış basıncında dedantörle kullanınız. Ocağınızın uygun gaz tipine dönüştürmek için yetkili servise başvurunuz.

14 1.a Doğalgazla Çalışan Ocağın Gaz Bağlantısı Cihazın gaz girişinde, vida mekanik bağlantılı esnek metal hortum kullanılmalı. 1.b Bütan-Propan gazı LPG ile çalışan ocağın gaz bağlantısı Cihazın gaz girişinde iç çapı 8 mm veya 10 mm olan ve cihazın gaz girişine kelepçe ile sabitlenen plastik hortum kullanılmalı. Cihazınızı mümkün olduğunca kısa ve sızdırmaz bir hortum ile gaz kaynağına bağlayınız. İzin verilen max. 1,25 m hortum uzunluğunun aşılmaması gerekir. Konuya ilişkin ilgili yönetmelikleri lütfen dikkate alınız. Cihaza gaz getiren hortum güvenliğiniz için yılda 1 kez yenisiyle değiştirilmelidir. 2. Hortumun bağlantısını yaptıktan sonra gaz kaçağı olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Bunun için cihazın kontrol panosundaki düğmelerin kapalı ve gaz vanasının açık konumda olması gerekir. Kontrol işleminin sabunlu su yada köpük ile yapılması gerekir. Şayet borularda ya da bağlantılarda kaçak varsa köpükte kabarcıklar oluşur ve bölgesel dağılmalar gözlenir. Bu durumda gaz vanası mutlak suretle kapatılması ve gaz bağlantılarının gözden geçirilmesi gerekmektedir. 3. Gaz kaçağı kontrolü yaparken kesinlikle çakmak, kibrit, sigara ateşi ya da benzeri bir alev çeşidi kullanmayınız. 4. Cihazınızda gaz kaçağı oluşmasını engellemek istiyorsanız, gaz hortumunu zorlayacak şekilde çekmeyiniz. 5. Gaz hortumunun cihazın sıcak bölgelerine temas etmesini engelleyiniz. Gaz hortumunun cihaz ile herhangi bir şekilde temas etmesini engelleyiniz. Hortum bu durumda hasar görebilir. Yangın tehlikesi!

15 GAZ DÖNÜŞÜM TABLOSU VE TEKNİK ÖZELLİKLER TEKNİK ÖZELLİKLER 111 SF 111 SF X 112 SF 112 SF X 111 ASF 111 ASF X 111 AFG 111 ASF G 112 ASF 112 ASF X GAF GAF X MODEL / TİP Set Üstü Ocak Set Üstü Ocak Ankastre Ocak Ankastre Ocak Ankastre Ocak ÜST TABLA 3 Gaz 3 Gaz 4 Gaz 4 Gaz 2 Gaz 1 Elektrik 1 Elektrik HOT PLATE (Elektrikli Ocak) W W - VOLTAJ V AC V AC V AC V AC V AC FREKANS 50 Hz 50 Hz 50 Hz 50 Hz 50 Hz ÇAKMAK VAR VAR VAR VAR VAR A: Ankastre model olduğunu ifade etmektedir. X: Üst tablanın inox olduğunu ifade etmektedir. Teknik özellikleri tamamen aynıdır. G: Üst tablanın temperli cam olduğunu ifade etmektedir. Teknik özellikleri tamamen aynıdır. Gaz Basıncı LPG G mbar Doğalgaz G mbar Brülör Tipi Enjektör Çapı Tam Alev Oranı Kısık Alev Oranı Gaz Tüketimi (mm) (kw) (kw) (kg/h) Büyük 0,85 2,50 0,60 0,072 Orta 0,65 1,45 0,50 0,044 Orta 0,65 1,45 0,50 0,044 Küçük 0,50 0,90 0,35 0,028 Büyük 1,15 2,15 0,85 0,222 Orta 0,97 1,45 0,70 0,154 Orta 0,97 1,45 0,70 0,154 Küçük 0,72 0,80 0,45 0,085 Ürünün üzerinde bulunan işaretlemelerde veya ürünle birlikte verilen diğer basılı dökümanlarda beyan edilen değerler, ilgili standartlara göre laboratuvar ortamında elde edilen değerlerdir. Bu değerler, ürünün kullanım ve ortam şartlarına göre değişebilir. *Açıkhavada kullanılan ocaklar için uygun değildir.

16 6. KONTROL PANELİ TANITIMI 7.OCAKLARIN KULLANILMASI Butondan Çakmaklı Modellerin Çalıştırılması Ocağı yakmak için düğmenin üzerine basın ve saat yönünün tersine çevirerek alev işaretinin üzerine getiriniz. Çakmak butonuna basarak alev almasını sağlayınız. Bek 15 saniye içerisinde yanmamışsa işleme son veriniz. Ortamın gazdan arınması için 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrar deneyiniz. Ocağın yandığından emin olunuz, eğer yanmıyorsa işlemi tekrar ediniz. Ocağınızda pişirme yaparken sıvı taşması, şiddetli hava akımı v.b. nedenlerle bek alevinin sönmesi durumunda; açık olan ocak düğmesini kapatınız ve cihazın bulunduğu ortamı gazdan tamamen arınacak şekilde havalandırınız. Beki tekrar ateşlemeye çalışmadan önce en az 1 dakika bekleyiniz. Ocak tablası ve bek, kirlenmiş ise iyice temizleyiniz. Daha sonra ocağınızda pişirme işlemini tekrar başlayabilirsiniz. Pişirme işleminiz bitince düğmeyi kapalı konuma getiriniz. Valfden Otomatik Çakmaklı Modellerin Çalıştırılması Ocağınızın valfleri otomatik çakmak mekanizması ile donatılmıştır. Bu nedenle ayrı bir çakmak butonu bulunmamaktadır. Ateşleme işlemini gerçekleştirmek için ilgili ocağın valf düğmesini hafifçe bastırarak çakmak işareti yönüne doğru çeviriniz. Ocağın çalışmasını gözlemledikten sonra istediğiniz alev seviyesini ayarlayabilirsiniz.

17 Ocağın Kapatılması: Ocak düğmesi üzerindeki çizgi kontrol paneli üzerindeki nokta ile aynı hizaya gelene kadar çevrildiğinde alev otomatik olarak söner ve ocak kapanır. Ocağın Kuvvetli Alevle Çalıştırılması (Tam Açık): İlgili ocak düğmesini bastırıp, sola doğru tam açık sembolüne gelene kadar çeviriniz. Bu konumda ocak en yüksek verimle çalışır. Ocağın Kısık Alevle Çalıştırılması (Yarım Açık) : İlgili ocak düğmesini sola doğru yarım açık sembolüne gelene kadar çevirdiğinizde ocak düşük verimle çalışır. Alev büyüklüğünü yemek çeşidine ve pişirme ısısına uygun olacak şekilde büyük alev ile küçük alev arasında herhangi bir değere getirerek ayarlayabilirsiniz. Beklerden En Yüksek Verimli Elde Etmek İçin Büyük Bek : cm Orta Bek : cm Küçük Bek : cm Ø145 Elektrikli Ocak : cm Arasındaki çaplarda (tencere dip ölçüsü) tencerelerin kullanılmasını öneririz. Elektrikli Ocak Elektrikli Ocağı 3 Konumlu Kontrol Düğmesiyle kontrol edilmektedir. Düğme Pozisyonu Ø145 Ocak W 750 W 1000 W Kullanım Gücü Kapalı Yavaş Pişirme Hızlı Pişirme (Kaynatma) Kızartma Elektrikli ocak üzerine tabanı düz olan, ocağa tam oturan tencere koyunuz. Ocağın çapından küçük kap kullanılması, ocağın verimsiz kullanılmasına neden olur. Ocağın üzerine ıslak tabanlı tencere, tencere kapağı v.b. koymayınız. Ocağı kullandıktan sonra nemli bir bez ile siliniz. Fazla kirlenmiş ise sıvı deterjan ile iyice temizlenip kuruması için birkaç dakika ısıtınız.

18 Gaz Emniyet Sensörlü Modeller Ocağınız özel emniyet tertibatlıdır. Brülörlerin herhangi birinde meydana gelebilecek alev sönme durumunda, brülörlerin yanında bulunan sensör, ilgili valfi otomatik olarak kapatarak gaz akışını engelleyecektir. ÖNEMLİ: İlk çalıştırma anında ısıyı algılayabilmesi için, ayar düğmesini max. alev pozisyonunda basılı tutarak ateşlemeyi gerçekleştirdikten sonra, düğmeyi 5-10 sn. süre ile basmaya devam ediniz. Normal yanışın ardından istediğiniz alev konumuna ayarlayabilirsiniz. 8.BAKIM VE TEMİZLİK Temizliğe başlamadan önce pişiricilerin tamamen soğumasını bekleyiniz. Elektrik fişini prizden çekiniz. Ocağınızı sadece nemli bez yada sünger parçasıyla temizleyiniz. Bulaşık teli veya aşındırıcı sert yüzey temizleyicileri kullanmayınız. Yüzeyin çizilmesine neden olur. Ocağınızı temizlemek için buharlı temizleyiciler kullanmayınız. Boyalı ve emayeli kısımlarını sabunlu su veya deterjanlı sünger ile silip, kuru bez ile kurulayınız. Ocağın üzerine dökülen yağ, limon gibi asitli maddelerin derhal temizlenmesi gerekmektedir. Paslanmaz çelik yüzeylerin temizliğinde, çizilmeye yol açabilecek TEL SÜNGER yada KİMYASAL MADDELER kesinlikle kullanılmamalıdır. (Marketlerde kullanılan INOX Yağ Çözücülerin(CILINT BANG v.b.) kullanılması tavsiye edilir) Elektrikli pişiricilerinizi uzun süre kullanmayacaksanız, ince ve koruyucu bir yağ tabakası oluşturmak için üst kısmını makine yağı ile yağlayınız. Herhangi bir arıza meydana geldiğinde ehliyetsiz kişilere müdahale ettirmeyiniz. Servise müracaat ediniz. 9.TAŞIMA VE NAKLİYE Nakliye sırasında orijinal kutusu ile taşıyınız. Kutu üzerindeki taşıma işaretlerine uyunuz. Isıtıcı sistemini ve ızgara tellerini bek tablasına bantlayınız Ürün üzerine ağırlık koymayınız. Ürününüzü, üst kısmı yukarı gelecek şekilde taşıyınız.

19

20

21 ON-LINE YETKİLİ TEKNİK SERVİS LİSTESİ Güncellenmiş servis listesine adresinden ulaşabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri Merkezi : Değerli Kullanıcı, Uluslararası kalite ilkelerine ve standartlarına uygun olarak üretilen ve kullanımınıza sunulan bu üründen en yüksek verimi elde etmeniz ve memnuniyetiniz için, ürününüzü kullanmadan önce bu kullanma kılavuzunu dikkatle okumanızı ve gereğinde başvurmak için saklamanızı önemle hatırlatır, iyi günlerde kullanmanızı dileriz. Danışma Hatlarımızı, - Hafta içi hergün Cumartesi günleri saatleri arasında ücretsiz olarak arayabilir; istek, öneri ve şikayetlerinizi firmamıza iletebilirsiniz. Ürünlerimizle ilgili hizmetleri eksiksiz alabilmek için aşağıdaki önerilere uymanızı rica ederiz: 1. Garanti belgesini yetkili satıcınıza onaylattırınız. 2. Ürünü kullanma kılavuzunda belirtilen esaslara göre kullanınız. 3. Ürününüzle ilgili hizmet talebiniz olduğunda yukarıdaki telefon numarasından, Müşteri Hizmetleri Merkezine başvurunuz. 4. Yetkili teknik servisteki işiniz bittiğinde Hizmet Fişi almayı unutmayınız. İmalatçı EMAYE DÖKÜM SAN.TİC. A.Ş. Organize San.Bölgesi 8.Cadde No:45 Tel: 0 (222) (pbx) Fax: 0 (222) www. esco.com.tr Bakanlıkça tespit edilen kullanım ömrü : 10 Yıl AEEE yönetmeliğine uygundur.

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

bulaşık makinesi kullanma kılavuzu 6243 I 6243

bulaşık makinesi kullanma kılavuzu 6243 I 6243 bulaşık makinesi kullanma kılavuzu 6243 I 6243 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

KULLANMA KILAVUZUNU LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ..!

KULLANMA KILAVUZUNU LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ..! KULLANMA, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU KULLANMA KILAVUZUNU LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ..! İÇİNDEKİLER KURULUM BİLGİLERİ... 2 TAŞIMA ve YERLEŞİM... 2 1.) KULLANIM ALANLARI... 2 2.) GENEL UYARILAR VE GÜVENLİK

Detaylı

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz; Airfel ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürününüzü güvenli monte etmek, uzun

Detaylı

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286 Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu 8000 HŞ Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

BZA-M1209 RB TK TEK KAPILI BUZDOLABI KULLANIM KILAVUZU

BZA-M1209 RB TK TEK KAPILI BUZDOLABI KULLANIM KILAVUZU BZA-M1209 RB TK TEK KAPILI BUZDOLABI KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerde özenle üretilen, titiz bir kalite kontrolünden geçirilen

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU BMH - L401 W / BMH - L401 X BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen,

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B1 8459 SMN B1 8550 SM B1 8553 SMS

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B1 8459 SMN B1 8550 SM B1 8553 SMS Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B1 8459 SMN B1 8550 SM B1 8553 SMS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ BU KULLANIM KILAVUZU USS 85 MODELİNİ KAPSAMAKTADIR. BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle üretilen, kalite kontrollerinden

Detaylı

KULLANMA KILAVUZUNU LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ..!

KULLANMA KILAVUZUNU LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ..! KULLANMA, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU KULLANMA KILAVUZUNU LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ..! İÇİNDEKİLER KURULUM BİLGİLERİ... 2 TAŞIMA ve YERLEŞİM... 2 1.) KULLANIM ALANLARI... 2 2.) GENEL UYARILAR VE GÜVENLİK

Detaylı

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları.

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları. AL 434 Y AL 434 SY Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

Çamaşır Kurutma Makinesi

Çamaşır Kurutma Makinesi Çamaşır Kurutma Makinesi D1 70 K 1 TR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZILI MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. UBM 20 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle kalite

Detaylı

Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759

Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759 Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu GWM 4922 SY GWM 4901 Y GWM 4922 SX GWM 4901 X

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu GWM 4922 SY GWM 4901 Y GWM 4922 SX GWM 4901 X Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu GWM 4922 SY GWM 4901 Y GWM 4922 SX GWM 4901 X tr Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden

Detaylı

C A B. Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır:

C A B. Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır: 5088 NF 5088 A+++ Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz.

Detaylı

"Gazlı Mangal Ünitesi" Montaj ve Kullanım Kılavuzu

Gazlı Mangal Ünitesi Montaj ve Kullanım Kılavuzu Változat: 12734tr Állapot: #092-2012 Kiadás: 11/11er "Gazlı Mangal Ünitesi" Montaj ve Kullanım Kılavuzu Çalıştırmadan önce okuyun! Bu kılavuzdaki talimatların gözardı edilmesi cihazın fonksiyonunu olumsuz

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus Kombi Kullanma Kılavuzu AL 24 KH Plus Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Tel: 44 44 789 E-posta: vmh@vestel.com.tr

Tel: 44 44 789 E-posta: vmh@vestel.com.tr Tel: 44 44 789 E-posta: vmh@vestel.com.tr İçindekiler İçindekiler 2 Tüketici Hizmetleri, Genel Bilgiler 3 Montaj Öncesi Güvenlik Kuralları 4 Ürün Tanıtımı 5 Bakım ve Temizlik 6 Lamba değişimi 7 Push Buton

Detaylı

Kombi Kullanma kılavuzu DGK 20 HK LCD

Kombi Kullanma kılavuzu DGK 20 HK LCD Kombi Kullanma kılavuzu DGK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müșterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiș olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı