ww.bestnet.com.tr Yusuf AYDIN

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ww.bestnet.com.tr Yusuf AYDIN"

Transkript

1

2 Momentum Nedir? Momentum ismi bilindiği gibi gücü ifade etmektedir. En büyük güç ise bilgidir. Bilginin oluşumu yönlendirme ve alt yapı ister. Bilginin yorumlanması ise bilginin içeriğine ve hakimiyetine bağlıdır. Amacı işlemleri zorlaştırmak değil, en profosyonel çözümler ile hem kullanışlı hem de sisteme faydalı bir yapı oluşturmaktır. Genel paketleme yapısında geliştirildiği için çok adaptasyon sürecinde çok sıkıntı ile karşılaşılmamaktadır. Raporlamaları ayrı modül olarak sunulmuş olup. Üst düzey yöneticilere yöneliktir. Kayıpları minimize etmek düşüncesi ile her türlü giriş ve çıkışı kontrol altında tutmakta ve raporlamaktadır.

3

4 AGRM - Momentum Momentum sistemsel olarak 5 ayrı aşamada hizmet vermektedir. Bunları kısaca özetleyecek olur isek 1. Aşama Üreticinin ve ürününün tanıtımıdır. Üretici paketleme tesislerinin en önemli unsurudur. Üreticinin takibi ise işletme bünyesinde ziraat departmanının varlığını mecburi hale getirmekteydi. Ancak günümüz koşullarında sisteme giren danışmanlık yapısı bu gerekliliği kısmen ortadan kaldırmaktadır. Danışmanlık sistemi kendi içinde takip ve bilgi paylaşabilirliğini tam manası ile çözememiştir. Bu konuda en büyük ve kesin çözüm oluşturan AGRM ile eksiklikler giderilmiştir. Momentum ise bu havuzdan direkt bağlantısı sayesinde üreticiye ait bilgilerden kendi bünyesine alabilmektedir.

5 Momentum 2. Aşama Mal Kabul İşlemleri; İşletme mal kabul sorumlusu tarafında kabul işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında Mal kabul fişi olarak adlandırdığımız 2 sayfadan oluşan bir evrak düzenlemektedir. Bu evrak hem üretici hem de mal kabul elemanı tarafından imzalanarak kabul aşaması tamamlanır. Mal kabul ürünün takip sisteminin başlangıcıdır. Bu yapıda o parti ürüne ait kabul numarası oluşturulmakta ve kendi iç barkod sistemi ile bilginin sürekliliği sağlanmaktadır. Detaylandıracak olur isek;

6 Mal kabul kayıtı. 2 farklı türde mal kabul işlemi vardır. 1. Danışmanlı sistemden mal kabul 2. Danışmanı olmayan üreticeden mal kabul Her iki aşamada aynı şekilde görüldüğü gibi kayıt bilgileri oluşturmaktadır. Bu bilgiler içerinde özellikle ihracat için ön planda olan ürüne kullanılan ilaçlar alına ve/veya girile bilmektedir.

7 AGRM danışmanlık. Danışmanlar tarafında AGRM yapısına girilen tüm üretici özlük bilgileri tarla genel bilgileri Momentum tarafından otomatik olarak okunması sağlanmaktadır. Bu aşamada danışmanların üreticinin tarım alanı için tahsis ettikleri barkodu kullanılmaktadır Üreticinin ve üretime ait bilgilerin kayıdından sonra ilgili bölüme ait verilen ilaç bilgileri otomatik olarak Momentuma alınmaktadır.

8 Mal Kabul Fiş detayları ve takip sistemi Mal Kabul Fişi, adı ile 2 sayfadan oluşan fiş oluşturulmaktadır. Bu fişler üzerinde üreticiden kendisi ile ilgili alanların doldurulması istenmektedir. 1. Mal Kabul Fişimiz; Bu fiş üzerindeki bilgiler; MAL KABUL NUMARASI :Her mal kabulün kendi içinde aldığı bağımsız numara ile takibi oluşturulmaktadır. BARKOD : Her mal kabulümüzün almış olduğu numara barkod EAN 13 yapısı ile kodlanmakta ve iç sistemimizde bu yapı üzerinden takibi yapılmaktadır. Mal kabul fişinin birincisi üretim aşamasında kullanılmak üzere ürünle birlikte üretim alanına geçmektedir. 2. Üretici Mal Kabul Formu; Kalite güvence departmanımız tarafından geliştirilerek sisteme dahil edilen formda; Üreticinin ürüne kullandığı ilaç ve gübreleri yazabileceği bir form üzerinden kendisine ait sorumlulukları hatırlatılmakta ve beyan asasına göre de imza karşılığı alınan form mal kabul tarafından dosyalanmaktadır.

9 3. Aşama Üretim Aşamasıdır. Mal kabul fişi üretim kısmında barkod okuyucu ile kabul numarası okutularak üretim etiketleri oluşturulmaktadır. Bu üretim etiketi 2. farklı şekilde basılmaktadır. 1. Sadece mal kabul kodunu içerek etiketimiz. Bu etiket ile palet oluşumunda hangi üreticinin hangi ürünün kaçıncı palete girdiği tespitinde kullanılmaktadır. (Bu konu palet etiketinin oluşumu kısmında anlatılacaktır.) 2. Etiketimiz ise ürün izlenebilirlik bilgisini de içeren üretim etiketimizdir. 5. Aşamada bu konu ile bilgi verilecektir. Üretim sürecinde ayrıca mal kabulü yapılan ürünün işlenmesi aşamasında elde edilen ve farklı şekilde ambalajlanmış ürünlere ilişkin toplu bilgiler beraberinde gelen evrak üzerine işlenir. Üretim etiketlerine ait birer örnekte aynı fiş üzerine yapıştırılır. Eğer bu ürüne ait çıkma yani ekonomik değeri olmayan ürün oluşmuş ise. Aynı fişin alt kısmı ile değerlendirilmek yada imha edilmek üzere mal kabul departmanına aktarılır.

10 Palet Tanımlama Paletle ilgili üretim standartları belirlenmektedir. Bu şekilde hem kuru stok çalışması hem maliyetlendirmesi yapılmaktadır. Üretim Standardı Özellikle üretilen paketli ürünlerde kullanılan sarf malzemeleri ve ürünleri belirleye biliyoruz.

11

12 4. Paletleme ve Sevkiyat Aşamasıdır. a. PALETLEME Üretim sadece etiketleme işlemi değil aynı zamanda üretilen ürünlerin paletlenmesi aşamasını da üstlenmiştir. Bu uygulamada Palet bilgileri oluşturulur. Üretilen ürünün kimlerin ürünü olduğuna ilişkin bilgiler paketler üzerindeki barkodlardan okutularak bulunur. Bu şekilde hangi üreticinin hangi dönemde alınan ürününün hangi palete girdiğini tespit etmiş oluyoruz. Ayrıca bu sistem iç maliyetlendirme yapımızda da etkin rol almaktadır. Palet ve iç ürün bilgilerinin de bulunduğu etiket basım işlemi yapılıp paletin şerit takılması ile sevkiyata hazır olması sağlanır. Palet oluşumunda paleti kimin ne zaman yaptığı kaç gün dayanacağı ve hangi depoya konulacağına ilişkin bilgiler detaylı olarak yer alan bir form doldurulur. Tüm işlemleri tamamlanmış palet belirlenen depoya alınarak sevkiyatını beklemeye başlar.

13

14 4. Paletleme ve Sevkiyat Aşamasıdır. b. SEVKIYAT ve SALIVERME Sevkiyat için asıl olan bilgiler, yani kim tarafında yükleme yapılacağı, yükleme tarihi, varış tarihi yükleme yapılan araca ve şöföre ilişkin bilgilerin yazılır, taşıma içi sıcaklığı ve sipariş numarası gibi bilgiler doldurularak sevkiyat başlangıcı düzenlenir. Daha önceden alınan siparişe ait üretilmiş paletler yükleme sırasına göre sisteme girilir. Bu paletlerin yükleme aşaması tamamlanınca sevkiyata ilişkin toplam tonaj palet ve kasa adedi, sevk edilen ürünlerin ayrı ayrı net ve brüt kilolarına ilişkin bilgiler oluşur. Bu bilgiler Tır yükleme planında detaylıca yer alacak şekilde belirtilir. Ayrıca sistem tıra yüklenen palet içeriklerine göre de liste oluşturarak. Bu şekilde sevkiyat işlemi başlamış olur. Sevkiyat öncesi oluşturulan evraklar ilgili kişler tarafıdan imzalanarak salıverme işlemi gerçelkleştirilir. Sevkiyatın yüklenmesi esnasında ziraat departmanından bir arkadaşımız refagat ederek tır salıvermesi ve ürün son kontrollerini gerçekleştirir.

15 c. Web üzerinde Sevkıyat Takip Sistemi Firmalara yaptığımız sevkıyatlar gerek gönderilen araç ve gerekse mail yolu ile ilgili kişiler sistem tarafından bilgilendirilir. Ayrıca firmalara ait verilen kullanıcı adı ve şifreleri ile bu güne kadar ki sevkıyatlara ait bilgilere web sayfamızdan ulaşmalarına imkan sağlanmıştır. Bu sisteme biz Firma Sevkiyat Takip sistemi diyoruz.

16 5. İzlene Bilirlik İzlenebilirlik sistemin en önemli yapısıdır. Bu kısımı firmanın istediği şekilde dizayn etmek mümkündür. a. Firma içi sorgulama Görüştüğümüz bazı firmalar izlene bilirliği kendi iç sistemlerinden yapmak istemektedirler. Bu aşamada WEB arabirimimiz sayesinde istenilen seviyede ve düzeyde izlene bilirlik sağlana bilmektedir. b. AGRM sorgulama Genel ulusal bazda hizmet veren AGRM içinde genel izlenebilirlik uygulaması kullanıla bilir. Bu aşamada adresinden yada kendi firma web sayfanızdan yapacağınız linkle direkt sorgulana ekranına ulaşım sağlana bilmektedir.

17 İşçilik Kayıtları İşçilik hesaplamaları yapabilmek için gün içerisinde kendi işçimiz, yevmiyeci ve çavuşlara ait ödeme veya hakedişlerin bilgilerin işlenebileceği bir yapı mevcuttur. Bununla ilgili raporlarda oluşmaktadır. İşçilik Performans Günlük paketleme işçilerin paket yada kasa yapma yoğunluğunun da ölçüle bilmesi için Performans sistemi geliştirilmektedir.

18 Mal Kabullerin Listesi Belirlenen tarih aralığındaki mal kabulleri ve ortama fiyatlarını veren listedir.

19 Ürün Stok Listesi Belirlenen tarih aralığındaki ürün stok listesini etmenleri ile birlikte listesini alabilirisiniz.

20 Ürün Satis Listesi Belirlenen tarih aralığındaki ürünlerin hangi firmalara ne kadar satıldığını görebilceğimiz liste.

21 Kuru Stok Listesi Sarf malzemelerin stok listesidir. Bu liste aynı zamanda hareket detaylarını da vermektedir.

22 Üretilmiş Palet Listesi Üretilmiş paletleri, firma, depo ve sevk detayında listeleye biliriz. Detayında ise içindeki üreticileri görebiliriz.

23 Çıkma Kayıt Listesi Momentum içerisinden çıkma kayıtlarını da takip edebilirsiniz. Bu bağlamda stok ve çıkma satışları olarak ayrı ayrı alabilirsiniz. Çöp Kayıt Listesi Çöpe dökülen ürünlere ait maliyetlendirme ve listeleri mevcuttur. Mutfak Listesi İşletme içerisinde mutfağa alınan ürünlere ilişkinde kayıtlar tutulmaktadır.

24 İşçilik listesi İşçilik için verilen ücretlendirmenin gün bazlı listesi alına bilir. Bu uygulamada günlük işçi başı tonaj, mal kabule, üretime ve sevkiyata göre detaylandırılmıştır.

25 Sevkiyat Maliyetleri Sevkıyat içindeki ürünlerin net maliyetleri ve kullanılan sarf malzeme maliyetleri ile bunun sonucu oluşan karlılığı hesaplıyabiliyoruz. Net olmasını sağlayan ise palet oluşumunda iç üreticileri ve ilgili mal kabulleri bilmemiz yatıyor.

26 Bahsedemediklerimiz Üretici mal kabullerine göre performans değerlendirmesi yapılabilir. Ürün fiyatlama modülü sayesinde fatura üzerinden fiyatlama Komisyoncu bağlantısı sayesinde komisyoncu hesaplarını mal kabulden oluşturma NETSİS ile otomasyon sağlanmış durumdadır Ürün iadelerinin takip sistemi mevcuttur. Günlük fiyat verme sistemi. Sizin belirleyeceğiniz firmalar sizin belirleyeceğiniz şekilde online fiyat oluştura bilme. Projelerimiz Personel (işçi) performansı ölçülmesi. Kalite yönetim sistemleri ile ilgili sistemler. * kontrol noktaları * Döf kayıtları * Gerekli uyarı ve ikazlar. * Periyodik iş ve bakımlar.

27 Tesekkür ederim.

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı Doküman Yayın Tarihi : 22.04.2011 Revizyon: V01 Copyright 2006 ITG Ltd. Bütün hakları saklıdır. Bu belge ITG Ltd. firmasının özel bilgilerini içermektedir.

Detaylı

Sen Söyle. Kasa. Banka. Cari. Stok. İrsaliye. Sipariş Çek ve Senet. Fatura. Oto Servis. Depo Sayım Seri No. Mail Order. Kredi Kartı. Barkod.

Sen Söyle. Kasa. Banka. Cari. Stok. İrsaliye. Sipariş Çek ve Senet. Fatura. Oto Servis. Depo Sayım Seri No. Mail Order. Kredi Kartı. Barkod. Kasa Banka Cari İrsaliye Sen Söyle Stok Sipariş Çek ve Senet Fatura Üretim İhracat Oto Servis Depo Sayım Seri No. Barkod Kredi Kartı Mail Order Yönetici Taşören Hızlı Üretim Kasa 1. Serbest Kasa Girişi

Detaylı

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Batuhan KOCAOĞLU Okan Üniversitesi Lojistik Bölümü, İstanbul,

Detaylı

Nil 7 ERP.NET. Kurumsal Kaynak Planlaması. Bir Yazılım Limited 2004-2010. http://www.biryazilim.com (http://www.help-biryazilim.

Nil 7 ERP.NET. Kurumsal Kaynak Planlaması. Bir Yazılım Limited 2004-2010. http://www.biryazilim.com (http://www.help-biryazilim. Nil 7 ERP.NET Kurumsal Kaynak Planlaması Bir Yazılım Limited 2004-2010 http://www.biryazilim.com (http://www.help-biryazilim.com) Bir Yazılım Ltd. 2010 2 Kurumsal Kaynak Planlaması Kurumsal Kaynak Planlaması

Detaylı

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKROTOP Ticari Otomasyon Paketi 1 MİKROTOP Bilişim sektörü en hızlı gelişen ve teknolojik olarak sürekli yenilenen sektörlerden biridir. Hedefimiz isteklerinizi dinleyen program üretebilmektir. Gerek

Detaylı

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı,

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı, 2 ÖNSÖZ Asistan foto, Lodos tarafından fotoğraf stüdyoları için özel olarak üretilmiş bir otomasyon paketidir. Fotoğraf stüdyonuzdaki tüm işlerinizin bilgisayar ortamında kontrol ve takibini sağlar. Asistan

Detaylı

MRP MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMASI

MRP MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMASI MRP MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMASI Bütün Bilgi İşlem Yazılım Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. 2012 Sayfa 1 / 52 MRP MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMASI 1. İÇERİK 1.1. Modülün İşleyişi Plansız giriş, çıkış ve transfer

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi Nebim Winner Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı Finans ve Muhasebe Tedarik ve Üretim Yönetimi Stok ve Sipariş Yönetimi Depo Yönetimi Mağazacılık Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İş Zekası ve Kurumsal

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi Nebim Winner Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı Finans ve Muhasebe Tedarik ve Üretim Yönetimi Stok ve Sipariş Yönetimi Depo Yönetimi Mağazacılık Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İş Zekası ve Kurumsal

Detaylı

Tarih : 16 / 06 / 2014 Konu : Likom Yazılım Tüik e-vt Uygulaması

Tarih : 16 / 06 / 2014 Konu : Likom Yazılım Tüik e-vt Uygulaması Bilgi Tarih : 16 / 06 / 2014 Konu : Likom Yazılım Tüik e-vt Uygulaması e-vt (Elektronik Veri Transferi) TÜİK tarafından düzenlenen istatistiksel anket çalışmalarının ERP yazılımları kullanılarak ilgili

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

ELEMENT ERP (KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA) YARDIM KILAVUZU

ELEMENT ERP (KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA) YARDIM KILAVUZU ELEMENT ERP (KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA) YARDIM KILAVUZU ELEMENT BİLGİSAYAR LTD.ŞTİ 1 İÇİNDEKİLER 0.PROGRAMA GİRİŞ..5 0.1.Kullanıcı Girişi 6 1.PERSONEL İŞLEMLERİ 8 1.1.Sicil İşlemleri..8 1.1.1.İşçi İzin

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

Üretim Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Üretim Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 ÜRETİM MODÜLÜ 1. üretim modülü ne GİRİŞ... 5 2. parametre... 7 2.1 Genel Parametreler... 7 2.2 Eleman Parametreleri... 8 2.3 Enerji Parametreleri... 8 2.4 Öngörülen İş Emri Muhasebe Kodları... 9 2.5

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DAĞITIM PLANLAMASI 840UH0028

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DAĞITIM PLANLAMASI 840UH0028 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DAĞITIM PLANLAMASI 840UH0028 ANKARA, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

MRPII 9000 ÜRETİM MODÜLÜ

MRPII 9000 ÜRETİM MODÜLÜ MRPII 9000 ÜRETİM MODÜLÜ 1 MRPII 9000 HAKKINDA... 6 2 PARAMETRELER... 9 2.1 KURULUŞ PROGRAMINDAN YAPILMASI GEREKEN TANIMLAMALAR... 9 2.2 VARDİYA PARAMETRELERİ (236500)... 12 2.3 ÜRETİM AKIŞ PARAMETRELERİ

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Enterprise

Detaylı

SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI KALİTE EL KİTABI

SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI KALİTE EL KİTABI SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI KALİTE EL KİTABI DOKÜMAN KODU: KEK REVİZYON NO: 00 YAYIN TARİHİ: 01.12.2010 KONU : İÇİNDEKİLER BÖLÜM NO : A KEK DOKÜMA N NO KONU A İÇİNDEKİLER - B REVİZYON SAYFASI

Detaylı

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 9/3/2011 LKS2 - GO PLUS Ürün Özellik Farkları Genel Özellikler 1. Yönetici Konsolu Yönetici konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki

Detaylı

ROU ROTALAR BÜTÜN BİLGİ İŞLEM YAZILIM DANIŞMANLIK

ROU ROTALAR BÜTÜN BİLGİ İŞLEM YAZILIM DANIŞMANLIK ROU ROTALAR BÜTÜN BİLGİ İŞLEM YAZILIM DANIŞMANLIK 2012 ROU ROTALAR 1- GENEL 1.1.Modülün İşleyişi CANIAS Rota bilgileri, bir üretim veya montaj faaliyetinin tamamlanabilmesi için gerekli olan iş adımları

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Perakendeci,

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

e-baski.com Yönetim Arayüzü V 1.02

e-baski.com Yönetim Arayüzü V 1.02 e-baski.com Yönetim Arayüzü V 1.02 İçindekiler İÇİNDEKİLER... 2 E-BASKİ.COM NEDİR?... 3 E-BASKİ.COM YÖNETİM ARAYÜZÜ... 3 FİRMALAR E-BASKİ.COM SİSTEMİNİ NASIL KULLANABİLİRLER?...3 FİRMA AYARLARI...5 Değiştirilebilen

Detaylı

Barkomatik Otomasyon Sistemi

Barkomatik Otomasyon Sistemi Barkomatik Barkomatik Otomasyon Sistemi "En verimli çalışanınız" Kullanım Kılavuzu İçindekiler A- GİRİŞ... 5 1-Barkod Nedir?... 5 2-Barkod Sisteminin Faydaları Nelerdir?... 6 3-Barkod Yazdırma yönteminin

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

MİKRONOM. Ticari ve Entegre Muhasebe Otomasyon Paketi. 2007 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRONOM. Ticari ve Entegre Muhasebe Otomasyon Paketi. 2007 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRONOM Ticari ve Entegre Muhasebe Otomasyon Paketi 1 MİKRONOM Bilişim sektörü en hızlı gelişen ve teknolojik olarak sürekli yenilenen sektörlerden biridir. Hedefimiz isteklerinizi dinleyen program üretebilmektir.

Detaylı