LEONARDO DA VINCI KATALOG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "LEONARDO DA VINCI KATALOG"

Transkript

1 2012 LEONARDO DA VINCI KATALOG Partnership (IVT, PLM VETPRO) Transfer of Innovation

2 NEDEN ERTEK-İSTANBUL? Ertek İstanbul, Avrupa Birliği Eğitim Programları kapsamında (Leonardo Da Vinci, Comenius, Grundtvig ve Erasmus) proje hazırlayan ve projelerini yürüten her türlü kurum ve kuruluşlara profesyonel destek veren danışmanlık ve eğitim kurumudur. Uzman personeli ile çok çeşitli konulardaki AB projelerinin planlanmasında ve yönetilmesinde hizmet vermektedir. Leonardo Da Vinci Projelerinin kişi ve kurumlara sağladığı yararlar; Mesleki eğitim sistemlerinin ve uygulamalarının kalitesinin artırılması, Mesleki Eğitimden sorumlu kişilerin mesleki alandaki tecrübe ve yeterliliklerinin artırılması, Ülkelerarası bağlantıların, eğitmenler ve insan kaynakları yöneticileri için başarılı uygulamaların değişimlerinin geliştirilmesi, Ülkelerarası işbirliğinin yanında iş dünyası ile eğitim kurumları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi Bireylerin kendi meslekleri ile ilgili olarak AB ülkelerine yaptıkları hareketlilikler, Öğrencilerin iş bağlantılı eğitimle deneyim kazanmaya teşvik edilmesi, Yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi

3 HAREKETLİLİK PROJELERİ IVT,PLM,VETPRO Proje Hazırlama ve Başvuru Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projelerinin hazırlanmasında dikkat edilmesi gerekli en önemli hususlar, başvuru formunun özgün ve eksiksiz olarak doldurulması, proje ortağının proje konusuna uygun olarak seçilmesi,niyet mektubunun alınması, başvuru formu haricindeki diğer dokümanların hazırlanması ve başvurunun zamanında yapılmasıdır. Projenin kabul edilme şansı tüm bu faktörlerin tam olarak yerine getirilmesinden başka, içerik olarak da kaliteli olmasına bağlıdır. Ertek İstanbul, Leonardo Da Vinci projelerinizin en mükemmel bir şekilde hazırlanmasında ve başvurunun yapılmasında sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacaktır. Hareketlilik Proje Yönetimi ve Organizasyon Hareketlilik projeleri kabul edilen proje sahiplerini, birbirinden farklı, çeşitli süreçler beklemektedir. Bunlardan bazıları; - Yurtdışı proje ortağı ile iletişime geçmek ve hareketlilik planını kesinleştirmek, - Sözleşme öncesi dokümanların hazırlanarak Ulusal Ajans ve ortaklarla sözleşmelerin imzalanması, - Yararlanıcıların pedagojik,kültürel ve dil hazırlıklarının yapılması, - Yararlanıcıların pasaport,vize ve seyahat organizasyonlarının yapılması, - Yurtdışında hareketlilik faaliyetinin gerçekleştirilmesi, - Proje yaygınlaştırma faaliyetleri, final raporunun yazılması vb. dir. Tüm bu süreçlerin en iyi bir şekilde gerçekleştirilebilmesi, çok iyi bir planlama yapılmasına bağlıdır. Bu süreçte yaşanacak bir aksaklık zincirleme bir şekilde diğer faaliyetlere de yansıyacak, projenin amaçlarına uygun bir şekilde yürütülmesinde ciddi sıkıntılar yaratacaktır. Hareketlilik projelerinde özellikle yurtdışında karşılaşılan iletişim problemleri başrolü oynamaktadır. Ertek İstanbul, hareketlilik projelerinde yaşanabilecek muhtemel aksaklıkların olmaması için gerekli tüm önlemleri alarak, proje sahiplerinin amaçlarına uygun sorunsuz bir şekilde projelerinin yürütülmesinde profesyonel destek vermektedir. Projenin tüm aşamalarında proje sahibi kurumla birlikte çalışarak, proje sahibinin talep ettiği istekleri mümkün olduğunca yerine getirmektedir.

4 Fiyatlar (Hareketlilik) Proje Hazırlama ve Başvuru TL Proje Yönetim ve Organizasyon* Projenin süresi ne göre değişmektedir. Bilgi Alınız*. Desteği* (Projeyi kendisi hazırlayanlar için) ÜCRETSİZ Proje Yönetim ve Organizasyon* ; Projesi kabul edilen proje sahipleri, projelerinin yürütülmesinde Ertek İstanbul ile işbirliği yapabilir. Bu durumda, projenin süresi, yararlanıcı sayısı, tercüman desteği vb konular proje sahibi ile görüşüldükten sonra fiyat belirlenir Desteği*; Tamamen ücretsiz hizmetimizdir. Projelerini kendisi yazanlar için, niyet mektubunun alınması, formun doldurulması, bütçe vb. konularda yoluyla sorulan sorularınız uzmanlarımız tarafından en kısa sürede cevaplanmaktadır. YENİLİK TRANSFERİ PROJELERİ Yenilik Transferi Projeleri, mesleki eğitim ve öğretimi geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla önceden yapılmış Leonardo da Vinci veya başka yenilikçi proje sonuçlarının yada çıktılarının yeni ülkeler ya da sektörlere transfer edilmesi amacıyla hazırlanan çok ortaklı proje tipidir. Bu projeler programlara katılan ülkelerden en az üçünden kurum/kuruluşun ortaklığıyla gerçekleştirilmektedir. Ertek İstanbul, daha önce Leonardo Hareketlilik Projeleri yapan kurumlarla, Yenilik Transferi projesi için işbirliğine açıktır. Yenilik Transferi projeleri biraz daha profesyonel düzeyde projelerdir. Ayrıca, Ertek İstanbul, Avrupa da çeşitli ülkelerden Yenilik Transferi Projesi sunmaya hazırlanan kurumlarla görüşmektedir.bu projelerde kurumunuz proje ortağı olarak yer almasını istiyorsanız ya da kendi kurumunuzca bir proje yapmayı planlıyorsanız lütfen bize danışınız. BİZE ULAŞIN Tel : Web :

5 LDV PARTNERSHIP PROJELERİ Leonardo da Vinci (LDV) ortaklık projeleri, mesleki eğitim alanında faaliyet gösteren kurumlar (İşletmeler, sosyal ortaklar, mesleki eğitim ve öğretimle ilgili politikalara karar veren kuruluşlar, ticaret ve sanayi odaları, dernek, vakıflar, mesleki eğitim kurumları vb.) arasında gerçekleştirilecek işbirliğini teşvik eden projelerdir. LDV ortaklık projeleri ilk defa 2008 yılında uygulanmaya başlamış, içerik olarak Comenius ve Grundtvig Partnership projeleri ile benzerlik göstermektedir. Bu proje kapsamındaki faaliyetler; personel ve öğrenci/stajyer değişimi, ortak ürün amaçlı faaliyetler ve özel işbirliği çalışmalarıdır.ertek İstanbul, LDV partnership projelerinin planlanmasında, yurtdışı ortaklıkların kurulmasında ve LDV Partnership (Ortaklık) projelerinin yürütülmesinde sizlerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacaktır. BİZE ULAŞIN Tel : Web :