GEÇTİĞİMİZ YIL BODRUM - BİTEZ DE YAPILAN EĞİTİM SEMİNERİNDE ÖĞRENDİĞİM BU ETKİNLİĞİ ÖREN PLAJLARINDA YAPABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEKLE BAŞLADI.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GEÇTİĞİMİZ YIL BODRUM - BİTEZ DE YAPILAN EĞİTİM SEMİNERİNDE ÖĞRENDİĞİM BU ETKİNLİĞİ ÖREN PLAJLARINDA YAPABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEKLE BAŞLADI."

Transkript

1

2 TÜR-ÇEV YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞÜLÜP İHTİYAÇ LİSTESİNİN GELMESİ İLE BİRLİKTE BELEDİYE BAŞKANIMIZA BİR MALİYET RAPORU HAZIRLANDI. GEÇTİĞİMİZ YIL BODRUM - BİTEZ DE YAPILAN EĞİTİM SEMİNERİNDE ÖĞRENDİĞİM BU ETKİNLİĞİ ÖREN PLAJLARINDA YAPABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEKLE BAŞLADI.

3 İHTİYAÇ LİSTESİ KİŞİLİK PROJE EKİBİNİN 7 GÜNLÜK PROJE SÜRESİNE (9-16 TEMMUZ 2012 TARİHLERİ DÜŞÜNÜLMEKTEDİR) GÖRE HAZIRLANMIŞTIR. 5 GÖNÜLLÜDEN 4 Ü İÇİN PROJENİN GERÇEKLEŞECEĞİ ALANA BULUNDUKLARI İLLERDEN GİDİŞ GELİŞ ULAŞIM MASRAFLARI (ULAŞIMDA OTOBÜS KULLANILACAKTIR) 5 GÖNÜLLÜ İÇİN 7 GECELİK TAM PANSİYON KONAKLAMA (YARIM PANSİYON OLURSA, ÖĞLE YEMEKLERİNİN AYRICA TEMİN EDİLMESİ) 500 ADET ANKET FORMLARININ FOTOKOPİ YOLUYLA ÇOĞALTILMASI PLAJDA GÖNÜLLÜLERİN İSTASYON OLARAK KULLANACAKLARI SAHRA ÇADIRI, SANDALYE, MASA VB. MALZEMELERİ GÖNÜLLÜLERİN PROJE SÜRESİNCE GİYECEKLERİ TİŞÖRTLERİN VE ŞAPKALARIN BASIMI 40 ADET( HAVANIN ÇOK SICAK OLMASI NEDENİYLE KOLSUZ TİŞÖRTLER, TİŞÖRTLERİN BİR KISMI DA SAHİLDE SİGARA İZMARİTİ TOPLAMA ETKİNLİĞİNE KATILAN KİŞİLERE VERİLECEK) VE BU T-SHİRTLERE AYNI BASKININ YAPILMASI.

4 ÇOCUK OYUNLARI VE İNSANLARIN DİKKATİNİ ÇEKMEK AMACIYLA DONDURMA, SOĞUK MEYVE SUYU, KOLA VS KONULARINDA DESTEK SAĞLAYACAK SPONSORLARIN BULUNMASI PROJEYLE İLGİLİ POSTER(100 ADET), PROJE BROŞÜRÜ, GERİ DÖNÜŞÜMLE İLGİLİ BROŞÜR, ATIKLARIN NE KADAR SÜREDE YOK OLDUĞUNA İLİŞKİN BROŞÜRLERİN GRAFİK DİZAYNI VE BASIMI (HER BİR BROŞÜRDEN 1500 ADET) STANTTA HER GÜN DURAN KİŞİLER İÇİN SU (SEBİL OLABİLİR) VE İÇECEK ÇOCUKLARLA YAPILACAK ETKİNLİK(ÇOCUKLARIN ELİNE KIRMIZI VE YEŞİL PANKARTLAR VERİLECEK, ÇÖP ATTIĞINI GÖRDÜĞÜ KİŞİNİN YANINA GİDEREK KIRMIZI PANKART KALDIRACAK VE ÇÖPÜ ATAN KİŞİ ÇÖPÜ YERDEN KALDIRINCAYA KADAR BEKLEYECEK. ÇÖPÜNÜ KALDIRINCA YEŞİL PANKART KALDIRIP ORADAN AYRILACAK) İÇİN 10 AR ADET KIRMIZI VE YEŞİL PANKART (A4 BOYUTUNDA VE AHŞAP SAPA GEÇİRİLMİŞ)

5 PROJE İÇERİSİNDE BİR GÜN DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ, BİR GÜN DE PLAJDAN SİGARA İZMARİTİ TOPLAMA VE TOPLANAN SİGARA İZMARİTLERİNİN SERGİLENMESİ FAALİYETİ KOYULMALIDIR. BU DURUMDA İZMARİT TOPLAMAK İÇİN ELDİVEN VE ÇÖP POŞETİ GEREKECEK. DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ İÇİN GÖZLÜK VE PALET. MALZEMELER İÇİN KULÜBE (AKŞAM PANKART, MASA VB MALZEMELERİN KULÜBEYE KOYULUP KİLİTLENMESİ) PROJENİN KAPANIŞINDA PLAJDA BİR BASIN TOPLANTISI İLE PROJE SONUÇLARININ AÇIKLANMASI VE BU SIRADA ÇOCUKLARA MAVİ BAYRAK SLOGANLARI İÇEREN PANKARTLAR TAŞITILMASI. NOT: HAZIRLANAN PANKART, BROŞÜR, ANKET FORMU VB. DOKÜMANLARDA, İLGİLİ KURUMLARIN YANINDA TÜRÇEV LOGOSU DA YER ALMALIDIR. GELEN BU İHTİYAÇ LİSTESİNE GÖRE MALİYET ARAŞTIRMASI VE HANGİ KONULARDA SPONSOR BULUNABİLECEĞİ ARAŞTIRILIP RAPOR HALİNE GETİRİLDİ. VE ONAYA SUNULDU

6

7 BELEDİYE BAŞKANLIĞI NA DAİRE / 07/2012 TARİHLERİ ARASINDA MAVİ BAYRAK ÇEVRE ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA PLAJLARDA ÇEVRE BİLİNÇLENDİRME PROJESİ TÜR-ÇEV İLE BİRLİKTE İLÇEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ PLANLANMAKTADIR. PROJENİN AMACI İLÇEMİZ ÖREN PLAJINDA ANKETLER DÜZENLENEREK, ÇOCUKLAR İLE ANİMASYONLAR YAPILARAK DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPILARAK ÇEVRE KONUSUNDA FARKINDALIK YARATMAKTIR. PROJE MALİYETİ; 5 GÖNÜLLÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ TÜRÇEV KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE İLÇEMİZE GELECEKLERDİR. BU ARKADAŞLARIN 4 TANESİNİN GİDİŞ DÖNÜŞ YOL PARALARI KARŞILANACAKTIR. (ANKARA 2 ÖĞRENCİ, ARTVİN 1, TRABZON 1) YAKLAŞIK MALİYET TL. 5 ÖĞRENCİ 7 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA (YARIM PANSİYON OLURSA ÖĞLE YEMEKLERİNİN AYRICA TEMİN EDİLMESİ) ÖĞRENCİLER BELEDİYEMİZ MİSAFİRHANELERİNDE KONAKLAMALARININ SAĞLANMASI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR. MÜMKÜN OLMASI HALİNDE SPONSORLARIMIZ OLAN OTEL SAHİPLERİNDEN FAYDALANILACAKTIR. YAKLAŞIK MALİYET 3500 TL ÖĞRENCİLERİN 3 ÖĞÜN YEMEK YEMELERİNİN SAĞLANMASI MAVİ BAYRAKLI OTELLERİMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR. YAKLAŞIK MALİYET 1750 TL

8 500 ADET ANKET FORMU BELEDİYEMİZ FOTOKOPİ MAKİNESİNDE ÇOĞALTILACAKTIR. FEN İŞLERİ EKİPLERİ TARAFINDAN PLAJIN UYGUN YERİNE ÇADIR KURULUP STANT OLUŞTURACAKTIR. MASA VE SANDALYE TEMİN EDİLECEKTİR. GÖNÜLLÜLERİN PROJE SÜRESİNCE GİYECEKLERİ T-SHİRT VE ŞAPKA YAPTIRILACAK VE BU MALZEMELER ÜZERİNE MAVİ BAYRAK, TÜR-ÇEV VE BELEDİYE LOGOMUZ BULUNACAKTIR. YAKLAŞIK MALİYETİ 700 TL. DİR. ÜCRETİ MAVİ BAYRAKLI OTELLERİMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR. STANTTA ÇOCUK OYUNLARI VE İNSANLARIN DİKKATİNİ ÇEKMEK İÇİN DONDURMA, SOĞUK MEYVE SUYU, KOLA VS SAĞLANACAKTIR. MAVİ BAYRAKLI OTELLERİMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR. YAKLAŞIK MALİYETİ 1000 TL PROJE İLE İLGİLİ OLARAK POSTER, BROŞÜR BASIMI İŞİ. YAKLAŞIK MALİYETİ 200 TL PROJE KAPANIŞINDA BASIN AÇIKLAMASI BELEDİYEMİZ BASIN SORUMLUSU HAKAN SATAROĞLU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLECEKTİR. PROJE YAKLAŞIK MALİYETİ TAHMİNİ 7750 TL OLARAK HESAPLANMIŞTIR. MAVİ BAYRAK SAHİBİ OTELLERİMİZİN 5950 TL LİK KISMINA SPONSOR OLMALARI KONUSUNDA YARDIM İSTENMESİ PLANLANMAKTADIR. SONUÇ OLARAK BELEDİYEMİZE MALİYETİ 1800 TL OLACAĞI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR. PLAJLARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLMESİ DÜŞÜNÜLEN ÇEVRE BİLİNÇLENDİRME PROJESİ HUSUSUNDA; BAŞKANLIK MAKAMINA ARZ OLUNARAK, ONAYLANMIŞTIR.

9 GERÇEKLEŞEN SPONSORLUKLAR 3 ADET MAVİ BAYRAKLI OTELİMİZ VE KENDİSİNE AİT BAYRAĞI OLMAYAN, HALK PLAJLARINDAKİ MAVİ BAYRAK BİZİM İÇİN VARDIR DİYEN 2 ADET OTELİMİZİN SPONSOR OLABİLECEKLERİNİN SÖZÜ ALINMASI İLE BİRLİKTE OTEL SAHİPLERİ İLE TOPLANTI YAPILIP İSTEKLERİMİZDEN NELERİ KARŞILAYABİLECEKLERİNİ SORDUK, VE MİSAFİR ÖĞRENCİLERİN KONAKLAMA SORUNUNU MAVİ BAYRAK SAHİBİ OLMAYAN İKİ OTELİMİZ ÜSTLENDİ. MAVİ BAYRAKLI OTELLERİMİZDEN DE MİSAFİRLERİMİZİN 3 ÖĞÜN YEMEK YENMESİ, T-SHİRT VE ŞAPKA YAPTIRILMASI İLE STANTTA ÇOÇUKLARA DAĞITILMAK ÜZERE 1000 ADET MEYVA SUYUNUN TEMİNİ VE TİŞÖRT, ŞAPKALARIN YAPTIRILMASI SÖZÜNÜ ALDIK. MİSAFİRLERİMİZ GENELDE OTOBÜS YOLCULUĞUNU TERCİH ETTİKLERİNİ BİLDİRDİLER VE GELİŞ BİLETLERİNİ İBRAZ ETTİLER.MUHASEBE SERVİSİ BU BİLETLERE BİNAEN GİDİŞ DÖNÜŞ BİLET ÖDEMESİNİ YAPTI. KAMPANYA SÜRESİNCE BROŞÜR TASARIMI KONUSUNDA TÜRÇEV YETKİLİLERİ TARAFINDAN DESTEK GÖRÜLÜP CÜZİ MİKTARDA BASIMI YAPILDI. ADETİN AZ GELDİĞİNİ DÜŞÜNSEKTE ARKADAŞLARIMIZ DAĞITTIKLARI İLAN VE BROŞÜRLERİ GERİ TOPLAYARAK HEM PLAJIN TEMİZ KALMASINI HEMDE KAĞIT İSRAFININ ÖNÜNE GEÇTİLER.

10 -FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ TARAFINDAN FESTİVAL VE SERGİLERDE KURULAN STANDLARDAN YETERLİ BÜYÜKLÜKTE STAND PLAJIN İŞLEK YERİNE KURDURULUP STANDIMIZIN ÖNÜNE KADAR YÜRÜYÜŞ YOLU BETONSUZ OLARAK KALDIRIM TAŞLARINDAN YAPILDI.

11 ÇOCUKLARLA YAPILACAK ETKİNLİKLERDE KULLANILMAK ÜZERE A4 BOYUTUNDA YEŞİL VE KIRMIZI PANKARTLARI REKLAM İŞİ İLE UĞRAŞAN KİŞİLERE DANIŞTIĞIMIZDA DEKOTA TABİR EDİLEN MALZEME ÜZERİNE YAPIŞKAN YAPILARAK YAPILMASINA KARAR VERİLDİ.

12 STAND SÜRESİ BOYUNCA YAPILAN PLAJ TEMİZLİĞİ TESTLERİNDE İZMARİT VE ÇEKİRDEK KABUKLARININ PROBLEM OLARAK GÖRÜLMESİ ÜZERİNE ÇEŞİTLİ KAPLAR ALIP ÜZERLERİNE ÇEVRE SLOGANLARI YAZARAK ÇOCUKLARLA BİRLİKTE PLAJA DAĞITIMI SAĞLANDI VE DAHA SONRA Kİ GÜNLERDE SİGARA İZMARİTİ VE ÇEKİRDEK KABUKLARINDA AZALMALAR GÖRÜLDÜ.

13 -AKŞAMLARI STANDIN KAPANDIĞINDA MALZEMELERİN MUHAFAZA EDİLMESİNİ PLAJDA BULUNAN TİCARİ BÜFE İLE GÖRÜŞÜLÜP BURADA KALMASI SAĞLANDI. -PROJENİN GERİ DÖNÜŞLERİ; ÇOCUKLARIN PROJEYE DAHİL EDİLMESİ İLE BİRLİKTE AİLELERDE STANDLARA İLGİ ARTTI VE ÇEŞİTLİ ÇEVRE SORUNLARINDAN BAHSETTİLER.

14 BASINDA BURHANİYE DE PLAJ KURTARAN (PLAJLARDA ÇEVRE BİLİNÇLENDİRME PROJESİ) GERÇEKLEŞTİRİLDİ! 9-16 TEMMUZ 2012 TARİHLERİ ARASINDA TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI(TÜRÇEV) VE BURHANİYE BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNDE MAVİ BAYRAKLI ÖREN MAHALLESİ HALK PLAJINDA, PLAJ KULLANICILARININ BİLİNÇ DÜZEYİNİ ÖLÇMEK, BİLİNCİ ARTTIRMAK, PLAJ VE DENİZ TEMİZLİĞİNİ ÖLÇMEK AMAÇLI ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

15 YEŞİL ANAHTAR ULUSAL KOORDİNATÖRÜ DİDEM KABUKÇU NUN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE 7 GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİ TARAFINDAN 7 GÜN BOYUNCA * PLAJLARIN TEMİZLİK DÜZEYİ ÖLÇÜLMÜŞ, * 600 PLAJ ZİYARETÇİSİNE ANKET YAPILMIŞ * ÇOCUKLARA ÇEVRE BİLİNCİ AŞILAMAK İÇİN ETKİNLİKLER DÜZENLEMİŞ * BİR STAND ARACILIĞIYLA GEREK EL BROŞÜRLERİ GEREKSE SÖZLÜ ANLATIMLA PLAJI KULLANAN İNSANLAR VE ÇEVRE DE BULUNAN ESNAFA KİRLİLİK DURUMUNU GÖSTERİP, ONLARIN DA YARDIMIYLA PLAJLARDA PLAJI KULLANAN İNSANLARDAN KAYNAKLANAN ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNLENMESİNE DÖNÜK ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANMAYA ÇALIŞILMIŞTIR.

16 PROJE SONUCUNDA ELDE EDİLEN BİLGİLERE GÖRE; -MAVİ BAYRAK LI PLAJLARDA PLAJ TEMİZLİĞİ SEVİYESİ ULUSLARARASI ÇEVRE EĞİTİM VAKFI (FEE) YÖNTEMİ İLE BİR HAFTA BOYUNCA ÖLÇÜLMÜŞ VE BUNA GÖRE; -MAVİ BAYRAKLI ÖREN MAHALLESİ HALK PLAJI TEMİZLİK AÇISINDAN A SINIFI ÇIKTIĞI (A NİN ANLAMI: TEMİZ, MAVİ BAYRAK KRİTERLERİNE GÖRE PLAJLAR A VEYA B SINIFI OLMALIDIR) -PLAJLARDA KİRLİLİKLERİN AKŞAM SAATLERİNDE YOĞUNLAŞTIĞI -KİRLİLİĞİN GENELDE SİGARA İZMARİTLERİ VE ÇEKİRDEK KABUKLARINDAN KAYNAKLANDIĞI -HAFTA SONLARINDA HAFTA İÇİNE ORANLA KİRLİLİKLERİN ARTTIĞI -ANKETLERE GÖRE HALKIN -SİGARA İZMARİTLERİNİ KİRLİLİK OLARAK GÖRMEDİĞİ -PLAJLARIN TEMİZ TUTULMASI İÇİN TEK ÇÖZÜMÜN HALKIN BİLİNÇLİ OLMASI GEREKTİĞİ GÖRÜŞÜNDE OLDUKLARI SONUCUNA VARILMIŞTIR.

17 PLAJLARIN TEMİZLİĞİNİN SADECE TEMİZLİK ELEMANLARININ SÜREKLİ ÇALIŞMALARI İLE DEĞİL, AYNI ZAMANDA HALKIN BİLİNÇ DÜZEYİNİN ARTTIRILARAK, KİRLETMEME PRENSİBİ İLE SAĞLANABİLECEĞİNDEN YOLA ÇIKARAK GELİŞTİRDİĞİMİZ VE FARKLI ÜNİVERSİTELERDEN ÖĞRENCİLERİNİN GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALARI İLE HAYATA GEÇİRİLEN PROJEYE KATKI VERENLER: -TÜRÇEV -BURHANİYE BELEDİYESİ PROJEYE KATKILARINDAN DOLAYI; - BURHANİYE BELEDİYESİ BAŞKANI FİKRET AKOVA YA PLAKET - BURHANİYE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ ÇEVRE VE KORUMA KONTROL BİRİMİ NE - ARTEMİS TATİL KÖYÜ - CLUB ORİENT - OTEL FİORD - PİDASUS OTEL - KARAKAŞ MOTEL GENEL MÜDÜRLERİNE TEŞEKKÜR SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLMİŞTİR.

18 BU ETKİNLİĞİMİZ İLÇEMİZDE BULUNAN TÜM YEREL BASININ YANI SIRA AŞAĞIDA LİNK VERİLEN BASIN YAYIN KOLLARINDA DA YERİNİ HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE ALMIŞTIR. BASINDA ÇIKAN HABERLER: AW BALİKESİR-HABERİ TEMİZLEDİ TEMİZLEDİ N.HTML AYRICA TRT TV VE RADYO PROGRAMLARINDA DA YAYINLANMIŞTIR.

19 İLGİNİZE VE SABRINIZA TEŞEKKÜR EDERİM. HAZIRLAYAN MURAT BEKTAŞ

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER E-Bültenimiz Çıkarken... Mavi Bayraklı 397 Plajımız İle Dünya Üçüncüsü Olduk! 2014 En İyi Çevre Eğitim Etkinlik Ödülleri Belli

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER E-Bültenimiz Çıkarken... İstanbul Plaj Ve Marinaları Uluslararası Denetimden Geçti! Mavi Bayrak Denetimleri! Cankurtaran Kursları!

Detaylı

SUNUŞ 6 ÖNSÖZ 7 ORGANİZASYON KOORDİNATÖRÜ KONUŞMASI 8 ORGANİZASYON ŞEMASI 9 1-ORGANİZASYON TALİMATI 10

SUNUŞ 6 ÖNSÖZ 7 ORGANİZASYON KOORDİNATÖRÜ KONUŞMASI 8 ORGANİZASYON ŞEMASI 9 1-ORGANİZASYON TALİMATI 10 SUNUŞ 6 ÖNSÖZ 7 ORGANİZASYON KOORDİNATÖRÜ KONUŞMASI 8 ORGANİZASYON ŞEMASI 9 1-ORGANİZASYON TALİMATI 10 ORGANİZASYONEL HİZMETLER 11 ORGANİZASYON SENARYOSU 11 PROGRAM 11 LOGO TASARIMI 11 WEB ADRESİ, TASARIMI

Detaylı

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi *

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi * Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi * * Eğitim fakültelerinde uygulanan Topluma Hizmet Uygulamaları Dersine ilişkin Öğretmen Yetiştirme Türk Milli Komitesi tarafından uygun görülen Yönergenin eğitim

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXIII. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2013) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2013 yılında düzenlenecek olan XXIII.

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr çalış www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr İÇİNDEKİLER Mavi Bayrak Başvuruları Başladı! Mavi Bayrak Uluslararası Denetimi Mavi Bayrak İnternet Sitemiz Yeniden Yapılandırıldı DEKAMER (Deniz Kaplumbağalarını

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk 2 Mustafa Kemal Atatürk 3 4 Gazi Şahin / Mamak Belediye Başkanı 5 Meclis Üyelerimiz Abdullah ARSLAN (Ak Parti) Adem AVAN (Ak Parti) Ahmet GÜZEL (Ak Parti) Ali FERHAN (Ak Parti) Aydın DEMİR (Ak Parti) Baki

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1.GENEL BİLGİLER 1

İÇİNDEKİLER 1.GENEL BİLGİLER 1 İÇİNDEKİLER 1.GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon-Vizyon... 1 B-Yetki Görev ve Sorumluluk... 1 C-İdareye İlişkin Bilgiler... 3 1.Fiziksel Yapı... 3 2.Örgüt Yapısı... 4 3. Bilgi ve Teknoloji Kaynakları... 5 4.İnsan

Detaylı

ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ

ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ 1. KONU ve AMAÇ 1.1. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (bundan böyle ELDER ya da Dernek olarak

Detaylı

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ TÜRK MİKROBİYOLOJİ CEMİYETİ (TMC) XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2016 yılında düzenlenecek olan XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresi organizasyonu

Detaylı

T.C. ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI BÜTÇE YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI BÜTÇE YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 BÜTÇE YILI PERFORMANS PROGRAMI 1 STRATEJİK PLANLAMA YAYIN NO :12 Etimesgut Belediye Başkanlığı 2014 Yılı Performans Programı Etimesgut Belediye Başkanlığı Stratejik

Detaylı

www.turcev.org.tr ÜÇ AYLIK TÜRÇEV E-BÜLTENİ 30 Eylül 2009 MAVİ BAYRAK EKO-OKULLAR ÇEVRENİN GENÇ SÖZCÜLERİ TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI İÇİNDEKİLER

www.turcev.org.tr ÜÇ AYLIK TÜRÇEV E-BÜLTENİ 30 Eylül 2009 MAVİ BAYRAK EKO-OKULLAR ÇEVRENİN GENÇ SÖZCÜLERİ TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI İÇİNDEKİLER TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI www.turcev.org.tr İÇİNDEKİLER Eko-Okullar Yenilikçi Fikirler Projesi nin Türkiye Birincisi Belli Oldu! Ülkemiz Plaj ve Marinalarının 2009 Yılı Uluslararası Mavi Bayrak Denetimi

Detaylı

TURİZM VE ÇEVRE, TARIM VE KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLANDI

TURİZM VE ÇEVRE, TARIM VE KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLANDI 01 TURİZM VE ÇEVRE, TARIM VE KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLANDI 02 01 02 03 04 06 08 09 10 11 12 14 ÖNSÖZ KISA KISA TARIM VE KIRSAL KALKINMA İLE TURİZM VE ÇEVRE MALİ DESTEK PROGRAMLARI

Detaylı

ARIKÖY TOPLU YAPI YÖNETİMİ

ARIKÖY TOPLU YAPI YÖNETİMİ Değerli komşularımız, 17 Nisan 2010 tarihli Arıköy Toplu Yapı Yönetimi Olağan Genel Kurul Toplantısında iki yıl süre ile yönetim kuruluna seçildik. Yönetim Kurulumuzun görev dağılımı aşağıdaki gibidir.

Detaylı

"Kalkınmanın Yolu, İpekyolu" İPEKYOLU. Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013

Kalkınmanın Yolu, İpekyolu İPEKYOLU. Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013 "Kalkınmanın Yolu, İpekyolu" İPEKYOLU Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013 Röportaj 3 Değerli Okuyucularımız; İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) faaliyetlerini ve bölgemizi tanıtmak amacıyla dört ayda bir yayınlanacak

Detaylı

Bu çalışma Gençlik Programı nın 2007-2009 yılları arasındaki etkilerinin değerlendirildiği araştırmanın sonuç raporudur.

Bu çalışma Gençlik Programı nın 2007-2009 yılları arasındaki etkilerinin değerlendirildiği araştırmanın sonuç raporudur. AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (Türk Ulusal Ajansı) Gençlik Programı Genel Koordinatörlüğü Bu çalışma Gençlik Programı nın 2007-2009 yılları arasındaki etkilerinin değerlendirildiği

Detaylı

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2009 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2009 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 1 BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2009 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2 EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ, MİLLETİNDİR. 1 2 3 4 5 Başkandan Sevgili Hemşehrilerim, İstanbul un yeni ilçelerinden biri olan Beylikdüzü, 2000

Detaylı

2008 Yılı. Çalışma ve Yatırım Programı

2008 Yılı. Çalışma ve Yatırım Programı 2008 Yılı Çalışma ve Yatırım Programı 2 Mamak Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk 2008 Y l Çal flma ve Yat r m Program 3 4 Mamak Belediyesi Gazi Şahin / Mamak Belediye Başkanı 2008 Y l Çal flma ve Yat r m

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ DENETİM FAALİYETLERİ İlçede faaliyet gösteren gıda üretim yerleri

Detaylı

KAPADOKYA BÖLGESİ TURİZM ÇALIŞTAYI

KAPADOKYA BÖLGESİ TURİZM ÇALIŞTAYI KAPADOKYA BÖLGESİ TURİZM ÇALIŞTAYI AHİLER KALKINMA AJANSI SAHA ÇALIŞMALARI RAPORU 03-20 OCAK 2011 KAPADOKYA BÖLGESİ TURİZM ÇALIŞTAYI SAHA ÇALIŞMALARI RAPORU Ahiler Kalkınma Ajansı, Orta Anadolu Kalkınma

Detaylı

AFAD 2014 KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU

AFAD 2014 KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU AFAD 2014 KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU 2014 AFAD 2014 KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU 2 AFAD 2014 KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU TAKDİM 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi

Detaylı

ODUNPAZARI BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU. 1 S a y f a

ODUNPAZARI BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU. 1 S a y f a ODUNPAZARI 2014 BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 1 S a y f a 2 S a y f a 3 S a y f a 4 S a y f a ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 2014 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında Odunpazarı Belediyesi sosyal demokrat anlayışın

Detaylı

STK Ağları İş Başında. Güneydoğu Avrupa Çevre STK ları Arasında Elektronik Ağ Oluşturma ve İşbirliği Konularında Durum ve İhtiyaç Analizi

STK Ağları İş Başında. Güneydoğu Avrupa Çevre STK ları Arasında Elektronik Ağ Oluşturma ve İşbirliği Konularında Durum ve İhtiyaç Analizi STK Ağları İş Başında Güneydoğu Avrupa Çevre STK ları Arasında Elektronik Ağ Oluşturma ve İşbirliği Konularında Durum ve İhtiyaç Analizi STK Ağları İş Başında Güneydoğu Avrupa Çevre STK ları Arasında Elektronik

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXV. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2015) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2015 yılında düzenlenecek olan XXV. Ulusal

Detaylı

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU b ir im f iy a t t e k l if c e t v e l i Toplantı Adı TRSM Çalışma Rehberi Eğitimi Organizasyon Hizmet Alımı Toplantı Tarihleri 25-27 Mart 2015 Toplantı

Detaylı

T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü GENELGE 2012/16

T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü GENELGE 2012/16 T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü Sayı : B.02.0.PPG.0.12-010-06/6559 30 TEMMUZ 2012 Konu : Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı GENELGE 2012/16 Trafik kazalarının

Detaylı

ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU TC ERGENE BELEDİYE BAŞKANLIĞI Ergene İlçesi Ulaş Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1 Tel: 0 282 655 50 08 Fax: 0284 655 55 51 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KADİR ALBAYRAK

Detaylı

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı

KATI ATIK KARAKTERİZASYON ÇALIŞMASI SONUÇ RAPORU

KATI ATIK KARAKTERİZASYON ÇALIŞMASI SONUÇ RAPORU KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ BAŞBAKANLIĞI KIBRIS TÜRK YATIRIM GELİŞTİRME AJANSI YAGA TARAFINDAN EKİM 2014 TE GÜNGÖR KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KATI ATIK KARAKTERİZASYON ÇALIŞMASI

Detaylı