Cep PC Telefonu Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cep PC Telefonu Hızlı Başlangıç Kılavuzu"

Transkript

1 Cep PC Telefonu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Lütfen Cep PC Telefonunuzu çalıştırmadan önce bu kılavuzu okuyun

2 Uyarılar Lütfen Cihazınızı Çalıştırmadan Önce Okuyun BU CİHAZ KUTUSUNDAN ÇIKARILDIĞINDA ŞARJ OLMAZ; TAM OLARAK ŞARJ OLMADAN CİHAZI ÇALIŞTIRAMAZSINIZ (Daha çok bilgi almak için aşağıdaki 2. Adım: Bataryanın değiştirilmesi başlığına bakın). PEK ÇOK ÜLKEDE YASA GEREĞİ UÇAKTA UÇUŞ SIRASINDA CEP TELEFONUNUZU KAPATMANIZ GEREKİR. CEP PC NİZİ KAPATMANIZ, CEP TELEFONUNUZUN KAPANMASINI SAĞLAMAZ; OPERATÖRÜNÜZÜN ŞEBEKESİYLE OLAN KABLOSUZ BAĞLANTINIZI KESMELİSİNİZ (Bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında daha çok bilgi almak için sayfa 12 de Cep telefonunuzun açılması ve kapatılması başlığına bakın). SIM KARTI TAKTIĞINIZDA, TIK SESİ ÇIKARARAK YERİNE OTURDUĞUNDAN EMİN OLUN (Daha çok bilgi almak için aşağıdaki 1. Adım: SIM kartın takılması başlığına bakın). SIM KART KAPAĞININ KAPALI OLDUĞUNDAN EMİN OLUN SIM KART KAPAĞI AÇIKKEN CİHAZI AÇAMAZSINIZ (Daha çok bilgi almak için aşağıdaki 1. Adım: SIM kartın takılması başlığına bakın). CİHAZIN DIŞ KAPAĞINI AÇARSANIZ YA DA KURCALARSANIZ GARANTİNİZ GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRİR (Daha çok bilgi için kutudaki garanti kartına bakın). DOKUNMA KALEMİNİN YANLIŞ YERLEŞTİRİLMESİ NEDENİYLE SIM KART ÇIKARILIRKEN SIM KART KAPAĞININ ARDINDA BULUNAN MİKRO- ANAHTARIN ZARAR GÖRMESİ CİHAZIN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR (Daha çok bilgi için aşağıdaki SIM kartın çıkarılması başlığına bakın).

3 Cihazınızın Kurulması Aşağıda ana hatları verilen adımları sırasıyla izleyin Cihazınızın kablosuz veri ve/veya ses özelliklerini kullanmak istiyorsanız, 1. Adım a ilerleyin; PDA özelliklerini kullanmak istiyorsanız, 2. Adım a atlayın. 1. Adım da belirtilen talimatları izleyerek daha ileride istediğiniz zaman cihazınızın kablosuz ses ve/veya veri özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. 1. Adım: SIM kartın takılması Dokunma kalemini çıkarın. Cihazınızın arka tarafını çevirip dokunma kalemiyle SIM kart kapağını açın. Tık sesiyle yerine oturana kadar SIM kartı yuvasının içine doğru kaydırın. İLERLEMEDEN ÖNCE SIM KART KAPAĞINI KAPATMAYI UNUTMAYIN. SIM kartın çıkarılması AÇIK PROGRAMLARDAKİ TÜM VERİLERİ KAYDETTİĞİNİZDEN EMİN OLUN: SIM KART KAPAĞININ AÇILMASI CİHAZINIZIN KAPANMASINA NEDEN OLUR Dokunma kalemini çıkarın. Cihazınızın arka tarafını çevirip dokunma kalemiyle SIM kart kapağını açın. SIM kart hızla dışarı kayana kadar, dokunma kaleminizin ucuyla deliğe bastırın; ardından parmaklarınızı kullanarak çıkarma işlemini tamamlayın.

4 LÜTFEN, SIM KARTIN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ YUKARIDAKİ RESİMDE VE SAĞDAKİ RESİMDE GÖSTERİLEN DOKUNMA KALEMİ KONUMUNA ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN. DOKUNMA KALEMİNİ DELİĞE SAĞDA GÖSTERİLDİĞİ GİBİ YERLEŞTİRMEYİN: BU, CİHAZINIZDA ONARILMAZ ARIZALARA NEDEN OLABİLİR. BU GİBİ BİR ARIZANIN YANLIŞ KULLANIMDAN KAYNAKLANDIĞI DÜŞÜNÜLÜR VE GARANTİ SERVİSİ KAPSAMININ DIŞINDA BIRAKILIR. 2. Adım: Bataryanın Şarj Edilmesi AC adaptörünü standın arkasına taktıktan sonra fişini elektrik prizine takın. Cep PC nizi standına yerleştirin ve 3 saat boyunca tam olarak şarj edin Sabit kehribar renkli bir LED şarj edilmekte olduğunu gösterir; sabit yeşil renk ise tam olarak şarj olduğunu gösterir. Cep PC nizi şarj etmeden ve/veya çalıştırmadan önce SIM kart kapağının kapalı olduğundan emin olun. 3. Adım: Kurulum Sihirbazının İzlenmesi Hoş geldiniz Sihirbazı Ekranı görüntülendiğinde, dokunma kaleminizle ekrana dokunun. Sihirbazın ekranda görüntülenen talimatları kurulum işlemi boyunca size eşlik eder. Ekrandaki talimatları izleyin; çalışmaya hazır olduğuna dair ekranı görebilirsiniz.

5 Ön Paneldeki Bileşenler Özellikler Haritası Ses. Cihazınızın ses düzeyini ayarlamak için basın. 2 Kızılötesi bağlantı noktası. Kablo kullanmadan diğer cihazlarla dosya ya da veri alışverişi yapmanızı sağlar. 3 Güç Düğmesi. Cep PC nizi açmak/kapatmak için bu düğmeyi kullanın. Arka ışık. Arka ışığı açmak/kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. 4 Contacts. Contacts kayıtlarınıza hızlı bir şekilde ulaşmak için bu düğmeye basın. 5 Hoparlör. Müzik/ses ortamını ya da telefon aramalarını buradan dinleyin. 6 Bildirim LED i: a) Yanıp Sönen Yeşil (Her 3 saniyede bir) GSM şebeke sinyali. b) Yanıp Sönen Yeşil (Her saniye) Bildirim Alarm Hatırlatıcısı. c) Sabit Kırmızı Batarya boş. d) Yanıp Sönen Kırmızı Batarya gücü az. e) Sabit Kehribar Batarya şarj oluyor. f) Sabit Yeşil Tam olarak şarj oldu. 7 Calendar. Calendar özelliğine erişmek için bu düğmeye basın. 8 End. Bir aramayı sona erdirmek için bu düğmeyi kullanın. Telefon Açık/kapalı. Cihazın telefonunu açmak/kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. 9 Yön Tuşları: Tüm açılan menüler veya program talimatları arasında yukarı/ aşağı ve sola/ sağa ilerlemenizi sağlar; ortasına basarak seçim yapabilirsiniz. Sol: Dialer ekranındayken Speed Dial özelliğine erişmek için bir kez basın. Sağ: Dialer ekranındayken, Call Log özelliğine erişmek için bir kez basın.

6 10 Mikrofon. Telefon aramalarını yanıtlarken/ arama yaparken ya da ses kaydı sırasında bu kısma doğru konuşun. 11 Send: Gelen aramayı almak için buraya basın. Bir numara çevirmek için buraya basın. Hoparlör. Hoparlör kipine geçmek için bu düğmeyi basılı tutun. 12 Dokunmatik Ekran. El ile yazmak, çizim yapmak veya dokunma kalemiyle seçim yapmak için. Arka Panel Bileşenleri SIM kart kapağı. SIM kartı yerleştirmek için lastik kapağı açın. 2. Anten, dokunma kalemi yuvası ve dokunma kalemi. Anten, dokunma kalemi yuvası olacak şekilde gizlenmiştir. 3. Harici batarya takma yeri. İsteğe bağlı harici bataryayı buraya takabilirsiniz. 4. Harici batarya konnektör kapağı. Cihazınızla harici batarya arasında bağlantı kurmak için bu kapağı kaldırın. 5. Ana batarya birimi. Ana batarya, cihazın içine kalıcı olarak yerleştirilmiştir Yalnızca bir yetkili satış merkezi tarafından değiştirilmelidir. 6. Harici batarya klipsi. Harici bataryayı yerine vidalamadan önce lütfen alt tarafındaki klipsi bu deliğe yerleştirin.

7 Alt Kısımdaki Bileşenler Yazılım Sıfırlaması. Cihazınızı sıfırlamak için dokunma kaleminin ucuyla bu deliğe bastırın. 2 Eşitleyici konnektörü. Verileri eşitlerken/ aktarırken ya da yeniden şarj ederken bu konnektörü kullanın. 3 Kulaklık Jakı. Ahizesiz kullanım kipiyle müzik/ses ortamlarını dinlemenize ya da telefonu kullanmanıza olanak tanır. 4 Batarya açma/ kapama düğmesi. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için, dokunma kaleminin üst yarısıyla bu deliğe bastırın. Batarya kapalı durumu cihazınızdaki tüm verileri siler. 5 MMC ve SD kart yuvası. MMC veya SD kartları bu yuvaya takın. Cihazın Temel Özellikleri Today Ekranı Her gün, cihazınızı ilk açışınızda (ya da 4 saat kullanılmadan kaldıktan sonra), Today ekranını göreceksiniz. Ayrıca önce simgesine, ardından Today seçeneğine dokunarak da bu ekrana ulaşabilirsiniz. Today ekranında, o gün için önemli olan konuları bir bakışta görebilirsiniz. Görüntülenen bazı durum simgeleri aşağıdadır: Durum Simgesi Anlamı Tüm sesleri açar ve kapatır Ana bataryanın gücü az Ana bataryanın gücü çok az Bağlantı etkin Eşitleme başlıyor ya da bitiyor Eşitleme gerçekleşiyor Bir ya da daha çok anlık mesaj alındığı bildirimi Bir ya da daha çok e-posta/ SMS mesajı alındığı bildirimi Cep telefonunuzla servis sağlayıcınız arasındaki bağlantının açık olduğunu ve sinyalin gücünü gösterir Telefonunuzun kapalı olduğunu gösterir.

8 Bildirim simgelerinin görüntülenmesi için ayrılan yerden daha çok simge olduğunda, Bildirim simgesi,, görüntülenir. Tüm bildirim simgelerini görüntülemek için bu simgeye dokunun. Today Ekranının Özelleştirilmesi Today ekranını aşağıdaki şekillerde özelleştirebilirsiniz: arka plan resmini değiştirmek, görüntülemek istediğiniz bilgilerle bunların görüntülenme sıralarını seçmek ve gelecekteki randevuları gösterecek şekilde özelleştirmek. Arka planın değiştirilmesi: 1. Start, Settings, Personal ve ardından Today seçeneklerine dokunun. 2. Appearance sekmesinde, arka plan için istediğiniz temayı seçin. Kendi arka planınızı kullanmak için Use this picture as the background seçeneğini seçip, istediğiniz dosyayı bulmak için Browse düğmesine dokunun. 3. Bir klasör ve tür seçtikten sonra, Find düğmesine dokunun. 4. Kullanmak istediğiniz resme dokunup, ardından OK düğmesine dokunun. Görüntülenmesini istediğini bilgileri özelleştirmek için: 1. Start, Settings, Personal ve ardından Today seçeneğine dokunun. 2. Items sekmesinde: Kaldırmak istediğini bilginin kutusundaki işareti kaldırın. Bir öğe seçip konumunu değiştirmek için Move Up ya da Move Down seçeneklerine dokunun. Display Today screen if device is not used for seçeneğini seçtikten ya da iptal ettikten sonra, altındaki kutuda saat sayısını belirleyin. Tasks veya Calendar özelliklerini özelleştirmek için: 1. Tasks ya da Calendar seçeneğini seçip, ardından özelleştirmek için Options seçeneğini seçin.

9 Gezinti Çubuğu ve Komut Çubuğu Gezinti çubuğu, ekranın en üstünde bulunur. Bu çubukta etkin programlarla geçerli saat görüntülenir ve bu çubuk aynı zamanda programlar arasında geçiş yapmanızı ve ekranları kapatmanızı sağlar. Programlardaki görevleri gerçekleştirmek için ekranın en altındaki komut çubuğunu kullanın. Komut çubuğu menü adlarını, düğmeleri ve Input Panel düğmesini içerir. Geçerli programda yeni bir öğe oluşturmak için, New seçeneğine dokunun. Bir düğmenin adını görüntülemek için, dokunma kalemiyle düğmeye dokunun ve kalemi geri çekmeyin. Komutun işleme koyulmaması için dokunma kalemini düğmeden dışarı sürükleyin. Açılır Menüler Açılır menülerle herhangi bir öğe herhangi bir eylemi hızla seçebilirsiniz. Örneğin, kişiler listenizdeki bir kaydı hızlı bir biçimde silmek, bir kaydın kopyasını almak ya da bir kayda e-posta mesajı göndermek için açılır menüyü kullanabilirsiniz. Açılır menülerdeki eylemler, programdan programa değişiklik gösterir. Bir açılır menüye erişim sağlamak için, dokunma kalemiyle üzerinde işlem yapmak istediğiniz öğeye dokunun ve kalemi kaldırmayın. Menü göründüğünde, dokunma kalemini kaldırın ve gerçekleştirmek istediğiniz işleme dokunun. Herhangi bir işlem yapmadan menüyü kapatmak için, menü dışında herhangi bir yere dokunabilirsiniz.

10 Cep PC Telefonunun Sıfırlanması ve Belleğin Temizlenmesi Yazılım sıfırlaması ya da tam sıfırlama yapabilirsiniz. Yazılım sıfırlaması, cihazınızı yeniden başlatırken, tam sıfırlama bataryayı kapatır. Yazılım sıfırlaması sırasında açık olan programlardaki bazı veriler kaybolabilir; ancak tam sıfırlama sonucunda güç kesildiği için, eklediğiniz tüm veriler ve programlar silinir ve cihaz fabrika ayarlarına döner; yani, geriye yalnızca ilk satın aldığınızda üzerinde olan programlar kalır. Bu konuda, tam sıfırlama işlemini, yeniden başlatma, kapatma amaçlı ya da masaüstünüzü düzgün kapatmadığınızda kullanmayın; bu işlemi İşletim Sisteminizi sıfırlamanızı gerektiren bir kilitlenme olduğu zaman kullanın. Verilerin, tam sıfırlama işlemini gerçekleştirdiğinizde kaybolmamaları için bir SD kartına (SD kartları hakkında daha çok bilgi almak için, Cep PC Telefonu Kullanım Kılavuzu sayfa 12 de SD ve MMC kartları başlığına bakın) veya PC ye yedeklenmesinin önemi ne kadar vurgulansa azdır. Yazılım sıfırlaması yapılması: Cep PC Telefonunuzun yanıt verme hızı yavaşlarsa ya da cihaz donarsa, yazılım sıfırlaması yapmayı deneyin. Yazılım sıfırlaması, Cep PC Telefonun yeniden başlatılmasını ve bellek ayırma işleminin yeniden yapılmasını sağlar. Açık pencerelerdeki kaydedilmemiş veriler kaybolabilir. Reset düğmesini basılı tutmak için dokunma kalemini kullanın. (Yazılım sıfırlaması düğmesinin bulunması hakkında daha ayrıntılı bilgi için, 2. Bölüm, Alt Kısımdaki Bileşenler başlığına bakın) Tam sıfırlama yapılması: Cihazı tam olarak sıfırlamak, belleğin temizlenmesine, tüm verilerin silinmesine ve Cep PC Telefonunun varsayılan ayarlarına döndürülmesine neden olur. Fabrikada yüklenen programlar korunurken, oluşturduğunuz veriler ve yüklediğiniz programlar silinir. 1. Dokunma kaleminin vidasını açın ve üst yarıdaki daha ince uçlu kısmı kullanın. 2. Kapatmak için batarya düğmesine basıp, ardından açmak için bir kez daha basın.

11 Dialer Arabirimi Telefonun Kullanılması 1. Yukarıdaki kurulum işlemini tamamladıktan sonra, cihazınız telefonunuzu otomatik olarak açar ve başarılı olursa, mobil servis sağlayıcınız tarafından size verilen PIN kodunu girmeniz istenir. 1. Mobil servis sağlayıcınız tarafından size verilen PIN kodunu girin (lütfen mobil servis sağlayıcınızla bağlantı kurun). 2.. tuşuna basın. PIN kodunuzu üç kez üst üste yanlış girerseniz, SIM kart kilitlenir olur. Böyle bir durumda, mobil servis sağlayıcınızın vereceği PIN Kilit Açma koduyla kilidini açabilirsiniz. 2. Aşağıdaki ekran, PC Telefonunuzun numara çevirici arabirimini gösterir. Bu simge, şu anda bir arama yapıldığını ve sinyalin gücünü gösterir. Sun aranan numaranın ayrıntıları burada görüntülenir. Tüm alınan, yapılan ve cevapsız aramaları görün. Numaraların girilmesi için tuş takımı. Sık aradığınız numaralar için Telefon ayarlarına ulaşmak için Tools, Options seçeneklerine dokunun. Aşağıda listelenen simgeleri ekranın üstündeki çubukta görebilirsiniz: Telefon kapalı ya da kapsama alanı dışında, telefonu açmak için bu simgeye dokunun. Internet bağlantısı sürüyor, bağlantı kesildiğinde simge kaybolur. Bu simge, mobil operatörünüzün şebekesine bağlı olduğunuzu gösterir. Sinyalin tam güçte olduğunu gösterir.

12 Yön Tuşları ve Numara Çevirme Aramayı Al Gelen aramayı yanıtlamak için bu düğmeye basın. Dialer Ekranı Numara çevirici ekranını etkinleştirmek için bu düğmeye basın. Hoparlör Hoparlörü açmak ya da kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. Çevir Numara çevirmek için basın. 2. Yukarı Kaydır Listeyi yukarı kaydırmak için bu tuşa basın. 3. Aramayı Bitir Bir aramayı sona erdirmek için bu tuşa basın. Telefon Sinyali Telefonunuzu açmak ya da kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. 4. Call Log Numara çevirme ekranını görüntüledikten sonra, Call Log özelliğine girmek için bu tuşa basın. 5. Aşağı Kaydır Listeyi aşağı kaydırmak için bu tuşa basın. 6. Orta Seçmek için ortaya basın. 7. Speed Dial Numara çevirme ekranını görüntüledikten sonra, Speed Dial özelliğine girmek için, bu tuşa basın. 5. Telefonun Kapatılması ve Açılması Yukarıda belirtildiği gibi, SIM kart taktığınızda Cep PC niz telefonunuzu açacaktır ancak telefonu kapatarak yalnızca Cep PC özelliklerini kullanmayı istediğiniz zaman seçebilirsiniz; daha sonra yeniden telefonu açabilirsiniz. PEK ÇOK ÜLKEDE YASA GEREĞİ UÇAKTA UÇUŞ SIRASINDA CEP TELEFONUNUZU KAPATMANIZ GEREKİR. CEP PC NİZİ KAPATMANIZ, CEP TELEFONUNUZUN KAPANMASINI SAĞLAMAZ; OPERATÖRÜNÜZÜN ŞEBEKESİYLE OLAN KABLOSUZ BAĞLANTINIZI KESMELİSİNİZ Telefonun kapatılması: 1. Gezinti çubuğunda simgesi görüntülenene kadar tuşunu basılı tutun ya da simgesine dokunup, ardından açılan menüden Turn phone off seçeneğini seçin. Telefonu açmak için: 2. Üstteki araç çubuğunda simgesi görüntülenene kadar tuşunu basılı tutun. Telefon Defteri Bilgilerinin Aktarılması ve Düzenlenmesi Herhangi bir arama yapmadan önce, telefon defteri bilgilerinizi cihazınıza aktarmak ve bunları kolay erişebileceğiniz şekilde düzenlemek isteyebilirsiniz. Cihazınız beş farklı biçimde arama yapmanıza ve telefon defteri bilgilerinizi numara çevirme özelliklerinin yanı sıra cihazın belleği, SIM kart ve bir masaüstü bilgisayar arasında aktarmanıza olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.

13 Bilgilerin SIM Karttan Aktarılması: SIM kartınızı daha önce başka bir cihazla kullandıysanız ya da mobil servis sağlayıcınız esli SIM kart bilgilerinizi yeni SIM kartınıza aktardıysa, bu numaraları Microsoft Contacts programına aktarmanızı öneririz: Microsoft Contacts, telefon defteri bilgilerinin düzenlenmesi ve bulunması konularında SIM programı olan SIM Manager dan çok daha özellikli bir sistem kullanır. Microsoft Contacts ile daha ayrıntılı kayıtlar oluşturabilir, SMS, e-posta gönderebilir, masaüstü bilgisayarınızla eşitleme yapabilir ve bilgileri Speed Dial özelliğine aktarabilirsiniz.. Microsoft Contacts ile cihazınızı ya da SIM kartı kaybetmeniz olasılığına karşı kayıtlarınızı yedekleyebilirsiniz. 1. Start, Programs, SIM Manager seçeneklerine dokunun (SIM içeriğinin yüklenmesini bekleyin). Aşağıdakilerden birini yapın: Tools, Select All seçeneklerine dokunduktan sonra, Save to Contacts seçeneğini seçin. Veya: 2. Yön tuşlarının ortasını basılı tutun veya listeden kayda dokunup kalemi üzerinde tutun ve ardından açılan menüden the Save to Contacts seçeneğini seçin. Telefon Bilgilerinin Masaüstü Bilgisayarınızdan Aktarılması Telefon defteri bilgilerinizi daha önce masaüstü bilgisayarınıza aktardıysanız, bu kayıtları Cep PC Telefonuna aktarmak için eşitleme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Eşitleme işlemi hakkında daha çok bilgi için, Kullanım Kılavuzunda 7. Bölüm: Microsoft ActiveSync başlığına bakın. Telefon Defteri Bilgilerinizi Düzenleyin En sık aradığınız 99 numarayı, numaralara hızlı bir biçimde erişmenizi ve kolaylıkla arama yapmanızı sağlayan Speed Dial özelliğine aktarabilirsiniz. 1. tuşuna bastıktan sonra, yön tuşlarını sol tarafına basın ya da Speed Dial ve New seçeneklerini seçin. 2. Eklemek istediğiniz kaydı bulup, ardından yön tuşlarının ortasına basın. 3. Kaydedilen ad ve telefon numarası solda gösterildiği gibi ekranda görüntülendiğinde, ok tuşlarını kullanarak kullanılabilir bir konum seçin. Location işlevi, varsayılan ayar olarak size Speed Dial listesindeki bir sonraki boş konumu verir. Telefon numarasını daha önceden dolu olan bir konuma yerleştirdiğinizde, yeni numara eskisinin yerini alır.

14 Arama Yapılması Cep PC Telefonunuzla Dialer, Speed Dial, Call Log, Contacts ve SIM Manager özelliklerinden arama yapabilirsiniz. Ayrıca Dialer ekranından SMS gönderebilirsiniz. Dialer ekranından arama yapılması: 1. Numara çevirme ekranını görüntülemek için tuşuna basın. 2. Tuş takımına dokunarak numarayı tuşlayıp, ardında düğmesine dokunun ya da düğmesine basın. Numara burada görüntülenir. Sinyal simgesi siz arama yaparken değişir. Aramak istediğiniz numarayı buradaki tuşlara dokunarak girin. Contacts özelliğinden arama yapılması: Contacts özelliğinden aşağıdaki biçimde arama yapabilirsiniz: 1. Microsoft Contacts düğmesine basın, arama yapmak istediğiniz kişiyi bulup, ardından tuşuna iki kez basın: bir kez numarayı numara çevirme ekranına göndermek için, bir kez de arama yapmak için. Açılır menü ve düğmesi varsayılan ayar olarak Call Work Tel seçeneğini görüntüler. Ancak, bunun yerine cep telefonu numarası ya da e-posta görüntülenecek şekilde bu komutu özelleştirebilirsiniz:

15 Aşağıdakilerden birini yapın: 1. Kişiler listesinden bir kişi seçip, ardından sol ya da sağ yön tuşuna basın; ekrandaki numara değişir. Ya da: 1. Kişiler listesinde, özelleştirmek istediğiniz kaydın sağ tarafındaki sütunda w harfine dokunun. Bu kişinin telefon numaralarını ve e- posta adreslerini görüntüleyen ve öncelikli numaranın yanında bir nokta olan açılır menü görüntülenir. 2. Açılır menüde önceliği seçin. Cep telefonu numarasını seçerseniz, bu kaydın sağ tarafındaki sütunda m harfi görüntülenir. Speed Dial (A) özelliğinden arama yapılması: Speed Dial, sıklıkla aradığınız numaralardan oluşturabileceğiniz bir listedir. Speed Dial özelliğine numaraların nasıl ekleneceği hakkında bu bölümde daha ileride ayrıntılı bilgi verilmiştir. Bir numaranın Speed Dial listesindeki konumunu ezberleyip, konum sayısını girerek o numarayı hızlı bir biçimde arayabilirsiniz. Örneğin: Sol taraftaki resimde John Fredericks, 4 numaralı konumdadır. Bu numarayı çevirmek için yalnızca çevirme tuş takımında 4 tuşuna dokunup kalemi geri çekmemeniz yeterlidir; numaranın bulunduğu konum 10 veya yukarısıysa, önce ilk numaraya dokunup, ardından ikinci numaraya dokunun ve kalemi kaldırmayın. Speed Dial (B) özelliğinden arama yapılması: Arayacağınız numaranın Speed Dial listesindeki konumunu anımsamıyorsanız, farklı şekilde aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz: 1. Phone seçeneğine gidip, sol yön tuşuna basın ya da düğmesine dokunun. 2. Speed Dial listesinde çevirmek istediğiniz numarayı bulmak için yön tuşlarını kullanın ve ardından tuşuna basın.

16 Call Log özelliğinden arama yapılması: 1. Phone seçeneğine gidip, sağ yön tuşuna basın ya da düğmesine dokunun. 2. Önce kaydedildiği kategoriyi seçerek arama bilgilerini bulun. Örneğin, All calls kategorisindeyse, sol üst köşedeki açılır listeden All calls seçeneğini seçin. 3. Numarayı bulmak için yön tuşlarını kullandıktan sonra tuşuna ya da aramak istediğiniz numaranın solundaki simgeye dokunun. simgesi, gelen aramalar için; simgesi ise cevapsız aramalar içindir. simgesi aranan numaralar için ve SIM Manager özelliğinden arama yapılması: 1., Programs seçeneğine dokunduktan sonra SIM Manager seçeneğine dokunun ve SIM kart içeriğinin yüklenmesini bekleyin. 2. Aramak istediğiniz kişinin adına ya da telefon numarasına dokunun ve kalemi geri çekmeyin; ardından açılan menüden Call seçeneğini seçin.

17 Numara çeviriciden SMS gönderilmesi: 1. Tools seçeneğine, ardından Send SMS seçeneğine dokunun. 2. Aşağıda gösterilen ekran görüntülenir. 3. New seçeneğine dokunun. 4. To alanına, bir ya da daha çok alıcının e-posta adresini ya da SMS numarasını aralarına birer noktalı virgül koyarak girin veya Address Book düğmesine dokunarak kişiler listesinden bir ad seçin. Contacts kısmındaki e-posta alanlarına girilen tüm e-posta adresleri Address Book ta görünür. 5. Mesajınızı yazın. Önceden yazılmış ya da sık kullanılan mesajlardan birini girmek için, My Text seçeneğine dokunup, bir mesaj seçin. 6. Mesaj yazmayı tamamladığınızda, Send seçeneğine dokunun. Çevrimdışı çalışıyorsanız, mesaj Outbox klasörüne taşınır ve bir sonraki bağlanmanızda gönderilir. 1. E-posta ya da bir SMS okumak veya göndermek istediğinizde, Services seçeneğine dokunup, ardından istediğiniz servisi seçerek geçiş yapabilirsiniz. 2. Bir SMS mesajı gönderiyor ve alınıp alınmadığını bilmek istiyorsanız, mesajı göndermeden önce Edit, Options seçeneklerine dokunup, ardından Request SMS text message delivery notification seçeneğini seçin.

18 Bir Aramanın Sona Erdirilmesi Bir gelen ya da yapılan arama devam ederken aramayı sona erdirmek için tuşuna basabilir ya da düğmesine dokunabilirsiniz. Hoparlör Kipinin Etkinleştirilmesi Cihazınızda ahizesiz konuşmanızı sağlayan ve/veya başka kişilerin de arayan kişiyi dinlemesine olanak tanıyan bir hoparlör bulunur. 1. Telefon çalana kadar bekleyin. 2. Hoparlör açılana ve araç çubuğunda simgesi görüntülenene kadar tuşunu basılı tutun. 3. Hoparlörü kapatmak için yine tuşunu basılı tutun. Telefonunuzu hoparlör kipinde bırakıp daha sonra kulağınıza götürmeyin; çıkan ses kulağınıza zarar verir.

19 Bir Aramanın Yanıtlanması veya Reddedilmesi Cihazınızda Answer düğmesine dokunun ya da tuşuna basın. Aramayı reddetmek için, Ignore düğmesine dokunun ya da tuşuna basın. Bir aramayı reddettiğinizde, meşgul tonu gönderilir. Bir Aramanın Sona Erdirilmesi Bir gelen ya da yapılan arama devam ederken aramayı sona erdirmek için tuşuna basabilir ya da düğmesine dokunabilirsiniz.

20 Birden Çok Aramanın Yönetilmesi Başka bir arayan olduğunda cihazınız size bu durumu bildirir; bu durumda gelen aramayı kabul etme ya da reddetme şansına sahipsiniz. Gelen aramayı kabul ederseniz, bu arayanla ilk baştaki arayan arasında geçiş yapabilir ya da görüşme yapan 3 kişi arasında bir konferans görüşme yapabilirsiniz. Kuşkusuz, yukarıdaki durumu siz de başlatabilirsiniz. Konferans görüşme özelliğini kullanarak 6 kişiye kadar konferans görüşme yapabilirsiniz. Bir Aramanın Bekletilmesi: Siz telefonda konuşurken başka bir kişi sizi aramaya çalışırsa, sol tarafta görüntülenen ekran açılır aramayı kabul etmek ve 1. aramayı bekletmek için Answer düğmesine basın aramayı sona erdirmek ve 1. aramaya dönmek için End düğmesine dokunun ya da tuşuna basın. Aramalar arasında geçiş yapılması: Hangi numaranın bekletildiğini gösterir Swap düğmesine basarak 2 arayan arasında ileri geri geçiş yapabilirsiniz. Diğer arayana geçmek için bu düğmeye dokunun

21 Konferans arama oluşturma: 1. Bir aramayı bekletip, 2. numarayı çevirebilir ve açılmasını bekleyebilirsiniz ya da bir görüşme yaparken 2. bir gelen aramayı kabul edebilirsiniz. 2. Görüntülenen ekranda Conference düğmesine dokunun. 3. Konferans bağlantısı başarılı olursa, telefon numara çevirme ekranının sol üst köşesinde Conference yazısı görüntülenir (soldaki resme bakın). 4. Konferans aramanıza başka kişileri eklemek için Hold düğmesine dokunun, numarayı tuşlayın ve ardından geri dönüp devam etmek için Resume düğmesine dokunun.

22 Not Alınması Dialer, Contacts, Call Log, Speed Dial ya da SIM Manager özelliklerinin hangisinden arama yaparsanız yapın, arama sırasında not alabilirsiniz. Not almayı tamamladıktan sonra, aldığınız not Call Log klasörlerinin birinde aramanıza ek olarak kaydedilir. Not alınması: 1. Bir numara girip, tuşuna bastıktan ya da düğmesine dokunduktan sonra, ekranın alt tarafındaki simgesine dokunun. 2. Notunuzu kaydetmek için giriş yöntemlerinden birini kullandıktan sonra OK düğmesine dokunun. Notunuzu arama sırasında ya da sonrasında bitirebilirsiniz. Bir notun görüntülenmesi: 1. Sağ yön tuşuna basın veya düğmesine dokunun, aramaya dokunun ve kalemi çekmeyin, ardından açılan menüden view note seçeneğini seçin. ( simgesi bir not olduğunu gösterir). 2. Veya Notes seçeneğine gidip, daha sonra listeden dosyanın adına dokunabilirsiniz. Bu arayan için bir telefon defteri kaydı oluşturmaya karar verirseniz, ( Contacts Bilgilerini Eklemek ve Aktarmak başlığına bakın) arama ve dosya adları yeni kayıt adıyla değiştirilecektir; dosya etkilenmeyecektir. Gelişmiş özellikler ve telefonunuzu özelleştirmek hakkında daha ayrıntılı bilgi için, Kullanım Kılavuzunda 4. Bölüm: Telefonunuz başlığına bakın.

23 Bağlantı Kurmak Diğer mobil cihazlara, PC nize, ağlara ya da Internet ile bilgi alışverişinde bulunmak için cihazınızı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı olanaklarından yararlanabilirsiniz: İki cihaz arasında dosya gönderip almak için kızılötesi (IR) bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. Mobil Internet servis sağlayıcınıza (ISS) bağlanabilirsiniz. Bağlantı kurduktan sonra, Inbox ı kullanarak e-posta mesajları gönderip alabilir ve Microsoft Pocket Internet Explorer tarayıcısını kullanarak Web ya da WAP sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. Kablosuz ISS bağlantısı için gereken iletişim yazılımları cihazınıza önceden yüklenmiştir. Çağrı cihazı ve faks hizmetleri gibi diğer servisler için gereken yazılımı servis sağlayıcınızdan edinebilirsiniz. Çalıştığınız yerde şirket ya da kurum ağınıza bağlanabilirsiniz. Bağlantı kurduktan sonra, Inbox ı kullanarak e- posta mesajları gönderip alabilir, Microsoft Pocket Internet Explorer tarayıcısını kullanarak Web ya da WAP sayfalarını görüntüleyebilir ve PC nizle eşitleme yapabilirsiniz. Çalıştığınız şirketin ya da kurumun sanal özel ağına (VPN) bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, VPN nin fazladan güvenlik özellikleri sayesinde şirket ağınızın tüm kaynaklarına erişebilirsiniz. Örneğin, ağ üzerindeki bilgisayarlarda bulunan dosyalara erişmek için File Explorer programını kullanabilirsiniz. Doğrudan E-posta Sunucusuna Bağlanılması Bir modem ya da ağ bağlantısı ile cihazınızdaki Inbox ı kullanarak e-posta alıp göndermek için bir e-posta sunucusuna bağlanabilirsiniz. ISS ya da şebekenin bir POP3 veya IMAP4 e-posta sunucusu ile bir SMTP ağ geçidi sağlaması gerekir. Posta iletilerinizi almak için birden çok e-posta servisi kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz her bir e-posta servisi için önce e-posta servisi kurmanız ve adlandırmanız gerekir. Farklı posta kutularına bağlanmak için aynı servisi kullanıyorsanız, her bir posta kutusu bağlantısını ayrı ayrı kurun ve adlandırın. E-posta servisi kurulması: 1. Cihazdaki Inbox ta Services, ardından New Service seçeneklerin e dokunun. New Service sihirbazındak i talimatları izleyin. 2. Alana e-posta adresinizi doldurup, ardından Next düğmesine dokunun. Next düğmesi, Cep PC Telefonunuzu e-posta sunucunuza bağlayan ve gerekli e-posta bağlantı ayarlarlarını otomatik olarak indirmeye çalışan otomatik yapılandırma işlemini başlatır. Otomatik yapılandırma işlemi başarılı olursa, e- posta gönderip almaya hemen başlayabilirsiniz. Başarısız olursa, ayarları el ile girmeniz gerekir (Ekran 4/5 ve 5/5 e bakın).

24 3. Adınızı, Kullanıcı adınızı ve Parolanızı girip, Next düğmesine dokunun. 4. Açılan menüden e- posta sağlayıcınızın desteklediği Servis tipini (POP3 ya da IMAP4) seçin. 5. E-posta hesabınız için bir Ad girip, ardından, Next düğmesine dokunun. 6. Incoming mail ve Outgoing mail alanlarına e-posta sağlayıcınızın sunucu adını girip, ardından Finish düğmesine dokunun. Ekranın açıklamasını görmek için, simgesine dokunduktan sonra, Help seçeneğine dokunun. Tamamladığınızda, e-posta sunucunuza bağlanmak için önce Services seçeneğine, ardından Connect seçeneğine dokunun. Inbox ın Kullanılması Kablosuz olarak bir e-posta sunucusuna bağlanarak e-posta iletileri alabilir ve gönderebilirsiniz. Bir ağ ya da ISS ye ve e-posta sunucunuza uzak bağlantı yapmanız gerekir. (Internet e ya da şirket ağınıza bağlantı yapmak konusunda daha ayrıntılı bilgi için Ayar Kılavuzu na bakın). Aynı zamanda Inbox ı kısa mesaj göndermek için de kullanabilirsiniz.

25 E-posta oluşturulması: 1. New seçeneğine dokunun. 2. To alanına bir ya da daha çok alıcının e-posta adresini aralarında bir noktalı virgül olacak şekilde yazın veya Address Book düğmesine dokunarak adres defteri listesinden bir ad seçin. Contacts kısmındaki e-posta alanlarına girilen tüm e-posta adresleri Adres Book listesinde görünür. 3. İletinizi yazın. Önceden yazılmış veya sık sık gönderdiğiniz bir iletiyi girmek için, My Text seçeneğine dokunup bir ileti seçin. 4. İletiyi tamamladığınızda Send komutuna dokunun. Çevrimdışı çalışıyorsanız, ileti Outbox klasörüne taşınır ve bir sonraki bağlanmanızda gönderilir. Pocket Internet Explorer Tarayıcısının Kullanılması Pocket Internet Explorer tarayıcısına geçiş yapmak: Önce simgesine, ardından Internet Explorer seçeneğine dokunun. Daha önce cihazınıza indirmiş oluğunuz en sevdiğiniz mobil bağlantılara ve kanallara Internet e bağlanmadan göz atmak için Pocket Internet Explorer tarayıcısını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir ISS veya ağ bağlantısı yoluyla Internet e bağlanabilir ve Web/ WAP sayfalarına göz atabilirsiniz. Operatörünüzün Web sayfası sol taraftaki resimde boş olan yerde görüntülenecektir.

Smartphone SGH-i600 Kullanım Kılavuzu

Smartphone SGH-i600 Kullanım Kılavuzu Smartphone SGH-i600 Kullanım Kılavuzu İçindekiler BÖLÜM 1 Başlarken Kutunun içinde neler var?................................. 7 Aygıtınızı tanıyın........................................ 8 SIM kartı takma........................................

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu LG-P503. www.lg.com P/N : MMBB0393928 (1.0) G

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu LG-P503. www.lg.com P/N : MMBB0393928 (1.0) G TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-P503 P/N : MMBB0393928 (1.0) G www.lg.com En son dijital mobil iletişim teknolojisi ile çalışmak üzere tasarlanan, gelişmiş ve kompakt tasarıma sahip LG-P503 model

Detaylı

HTC Desire S Kullanım kılavuzu

HTC Desire S Kullanım kılavuzu HTC Desire S Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 Telefonunuz 8 Alt kapak 10 Pil yuvası kapağı 12 SIM kartı 13 Bellek kartı 14 Pil 15 Telefonunuzu açma veya kapama 17 PIN'inizi

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

GT-S5360 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5360 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5360 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia T3 D5102/D5103/D5106

Kullanım kılavuzu. Xperia T3 D5102/D5103/D5106 Kullanım kılavuzu Xperia T3 D5102/D5103/D5106 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia C4 E5303/E5353/E5306

Kullanım kılavuzu. Xperia C4 E5303/E5353/E5306 Kullanım kılavuzu Xperia C4 E5303/E5353/E5306 İçindekiler Xperia C4 Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306 Kullanım kılavuzu Xperia M2 D2303/D2305/D2306 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

TURKCELL T11. Kullanım Kılavuzu

TURKCELL T11. Kullanım Kılavuzu TURKCELL T11 Kullanım Kılavuzu 1 YASAL NOT Copyright 2011 ZTE CORPORATION. Her hakkı saklıdır. Bu yayının hiçbir kısmı ZTE Corporation'ın önceden yazılı izni olmadan alıntılanamaz, tekrar basılamaz, tercüme

Detaylı

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 SIM kartı takma 6 Hafıza kartı takma 8 Telefonunuzu şarj etme 10 Bir aramanın, şarkının veya

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

www.htc.com Kullanım Kılavuzu

www.htc.com Kullanım Kılavuzu www.htc.com Kullanım Kılavuzu Lütfen Devam Etmeden Önce Okuyun KUTUSUNDAN ÇIKARTTIĞINIZDA PİL ŞARJ EDİLMEMİŞ HALDEDİR. AYGITINIZ ŞARJ HALİNDEYKEN PİLİ ÇIKARTMAYIN. BU AYGITI SÖKERSENİZ YA DA SÖKMEYE ÇALIŞIRSANIZ

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I9003 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu HTC ChaCha Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 HTC ChaCha 8 Alt kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 15 PIN'inizi girme 16 Parmak hareketleri

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

KS360 Kullanıcı Kılavuzu ELECTRONICS INC. TÜRKÇE E N G L I S H KS360 P/N : MMBB0323201 (1.4) H. www.lgmobile.com

KS360 Kullanıcı Kılavuzu ELECTRONICS INC. TÜRKÇE E N G L I S H KS360 P/N : MMBB0323201 (1.4) H. www.lgmobile.com KS360 Kullanıcı Kılavuzu www.lgmobile.com P/N : MMBB0323201 (1.4) H ELECTRONICS INC. KS360 TÜRKÇE E N G L I S H Bluetooth QD ID B014200 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Genişletilmiş Kullanım kılavuzu

Genişletilmiş Kullanım kılavuzu X2 Genişletilmiş Kullanım kılavuzu İçindekiler Getting started...5 User guide in the phone...5 Additional help...5 Birleştirme...5 Turning the phone on and off...6 Aligning the screen...7 Telefonunuzu

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

GT-S8600. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S8600. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S8600 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu

Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma Telefonunuz 8 Alt kapak 9 SIM kart 10 Bellek kartı 11 Pil 13 Gücü açma veya kapatma 14 Telefonunuzu kurma PIN numaranızı

Detaylı

Kies uygulamasını yükleme (PC Sync)

Kies uygulamasını yükleme (PC Sync) * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, cihazınızdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 5 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Kies uygulamasını yükleme (PC Sync)

Detaylı

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 7 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Bataryayı USB'den şarj etme 12

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

LİSANS VE GARANTİ DAHİL

LİSANS VE GARANTİ DAHİL Cisco Tümleşik Kablosuz IP Telefonu 7921G Kılavuzu LİSANS VE GARANTİ DAHİL Amerika Şirket Merkezi Cisco Systems, Inc. 170 West Tasman Drive San Jose, CA 95134-1706 ABD http://www.cisco.com Tel: 408 526-4000

Detaylı

Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu

Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Türkçe Dil Desteği 6 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 Geri, başlat ve bul tuşları 7 SIM kartı takma 8 Telefonunuzu şarj

Detaylı