Cep PC Telefonu Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cep PC Telefonu Hızlı Başlangıç Kılavuzu"

Transkript

1 Cep PC Telefonu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Lütfen Cep PC Telefonunuzu çalıştırmadan önce bu kılavuzu okuyun

2 Uyarılar Lütfen Cihazınızı Çalıştırmadan Önce Okuyun BU CİHAZ KUTUSUNDAN ÇIKARILDIĞINDA ŞARJ OLMAZ; TAM OLARAK ŞARJ OLMADAN CİHAZI ÇALIŞTIRAMAZSINIZ (Daha çok bilgi almak için aşağıdaki 2. Adım: Bataryanın değiştirilmesi başlığına bakın). PEK ÇOK ÜLKEDE YASA GEREĞİ UÇAKTA UÇUŞ SIRASINDA CEP TELEFONUNUZU KAPATMANIZ GEREKİR. CEP PC NİZİ KAPATMANIZ, CEP TELEFONUNUZUN KAPANMASINI SAĞLAMAZ; OPERATÖRÜNÜZÜN ŞEBEKESİYLE OLAN KABLOSUZ BAĞLANTINIZI KESMELİSİNİZ (Bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında daha çok bilgi almak için sayfa 12 de Cep telefonunuzun açılması ve kapatılması başlığına bakın). SIM KARTI TAKTIĞINIZDA, TIK SESİ ÇIKARARAK YERİNE OTURDUĞUNDAN EMİN OLUN (Daha çok bilgi almak için aşağıdaki 1. Adım: SIM kartın takılması başlığına bakın). SIM KART KAPAĞININ KAPALI OLDUĞUNDAN EMİN OLUN SIM KART KAPAĞI AÇIKKEN CİHAZI AÇAMAZSINIZ (Daha çok bilgi almak için aşağıdaki 1. Adım: SIM kartın takılması başlığına bakın). CİHAZIN DIŞ KAPAĞINI AÇARSANIZ YA DA KURCALARSANIZ GARANTİNİZ GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRİR (Daha çok bilgi için kutudaki garanti kartına bakın). DOKUNMA KALEMİNİN YANLIŞ YERLEŞTİRİLMESİ NEDENİYLE SIM KART ÇIKARILIRKEN SIM KART KAPAĞININ ARDINDA BULUNAN MİKRO- ANAHTARIN ZARAR GÖRMESİ CİHAZIN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR (Daha çok bilgi için aşağıdaki SIM kartın çıkarılması başlığına bakın).

3 Cihazınızın Kurulması Aşağıda ana hatları verilen adımları sırasıyla izleyin Cihazınızın kablosuz veri ve/veya ses özelliklerini kullanmak istiyorsanız, 1. Adım a ilerleyin; PDA özelliklerini kullanmak istiyorsanız, 2. Adım a atlayın. 1. Adım da belirtilen talimatları izleyerek daha ileride istediğiniz zaman cihazınızın kablosuz ses ve/veya veri özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. 1. Adım: SIM kartın takılması Dokunma kalemini çıkarın. Cihazınızın arka tarafını çevirip dokunma kalemiyle SIM kart kapağını açın. Tık sesiyle yerine oturana kadar SIM kartı yuvasının içine doğru kaydırın. İLERLEMEDEN ÖNCE SIM KART KAPAĞINI KAPATMAYI UNUTMAYIN. SIM kartın çıkarılması AÇIK PROGRAMLARDAKİ TÜM VERİLERİ KAYDETTİĞİNİZDEN EMİN OLUN: SIM KART KAPAĞININ AÇILMASI CİHAZINIZIN KAPANMASINA NEDEN OLUR Dokunma kalemini çıkarın. Cihazınızın arka tarafını çevirip dokunma kalemiyle SIM kart kapağını açın. SIM kart hızla dışarı kayana kadar, dokunma kaleminizin ucuyla deliğe bastırın; ardından parmaklarınızı kullanarak çıkarma işlemini tamamlayın.

4 LÜTFEN, SIM KARTIN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ YUKARIDAKİ RESİMDE VE SAĞDAKİ RESİMDE GÖSTERİLEN DOKUNMA KALEMİ KONUMUNA ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN. DOKUNMA KALEMİNİ DELİĞE SAĞDA GÖSTERİLDİĞİ GİBİ YERLEŞTİRMEYİN: BU, CİHAZINIZDA ONARILMAZ ARIZALARA NEDEN OLABİLİR. BU GİBİ BİR ARIZANIN YANLIŞ KULLANIMDAN KAYNAKLANDIĞI DÜŞÜNÜLÜR VE GARANTİ SERVİSİ KAPSAMININ DIŞINDA BIRAKILIR. 2. Adım: Bataryanın Şarj Edilmesi AC adaptörünü standın arkasına taktıktan sonra fişini elektrik prizine takın. Cep PC nizi standına yerleştirin ve 3 saat boyunca tam olarak şarj edin Sabit kehribar renkli bir LED şarj edilmekte olduğunu gösterir; sabit yeşil renk ise tam olarak şarj olduğunu gösterir. Cep PC nizi şarj etmeden ve/veya çalıştırmadan önce SIM kart kapağının kapalı olduğundan emin olun. 3. Adım: Kurulum Sihirbazının İzlenmesi Hoş geldiniz Sihirbazı Ekranı görüntülendiğinde, dokunma kaleminizle ekrana dokunun. Sihirbazın ekranda görüntülenen talimatları kurulum işlemi boyunca size eşlik eder. Ekrandaki talimatları izleyin; çalışmaya hazır olduğuna dair ekranı görebilirsiniz.

5 Ön Paneldeki Bileşenler Özellikler Haritası Ses. Cihazınızın ses düzeyini ayarlamak için basın. 2 Kızılötesi bağlantı noktası. Kablo kullanmadan diğer cihazlarla dosya ya da veri alışverişi yapmanızı sağlar. 3 Güç Düğmesi. Cep PC nizi açmak/kapatmak için bu düğmeyi kullanın. Arka ışık. Arka ışığı açmak/kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. 4 Contacts. Contacts kayıtlarınıza hızlı bir şekilde ulaşmak için bu düğmeye basın. 5 Hoparlör. Müzik/ses ortamını ya da telefon aramalarını buradan dinleyin. 6 Bildirim LED i: a) Yanıp Sönen Yeşil (Her 3 saniyede bir) GSM şebeke sinyali. b) Yanıp Sönen Yeşil (Her saniye) Bildirim Alarm Hatırlatıcısı. c) Sabit Kırmızı Batarya boş. d) Yanıp Sönen Kırmızı Batarya gücü az. e) Sabit Kehribar Batarya şarj oluyor. f) Sabit Yeşil Tam olarak şarj oldu. 7 Calendar. Calendar özelliğine erişmek için bu düğmeye basın. 8 End. Bir aramayı sona erdirmek için bu düğmeyi kullanın. Telefon Açık/kapalı. Cihazın telefonunu açmak/kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. 9 Yön Tuşları: Tüm açılan menüler veya program talimatları arasında yukarı/ aşağı ve sola/ sağa ilerlemenizi sağlar; ortasına basarak seçim yapabilirsiniz. Sol: Dialer ekranındayken Speed Dial özelliğine erişmek için bir kez basın. Sağ: Dialer ekranındayken, Call Log özelliğine erişmek için bir kez basın.

6 10 Mikrofon. Telefon aramalarını yanıtlarken/ arama yaparken ya da ses kaydı sırasında bu kısma doğru konuşun. 11 Send: Gelen aramayı almak için buraya basın. Bir numara çevirmek için buraya basın. Hoparlör. Hoparlör kipine geçmek için bu düğmeyi basılı tutun. 12 Dokunmatik Ekran. El ile yazmak, çizim yapmak veya dokunma kalemiyle seçim yapmak için. Arka Panel Bileşenleri SIM kart kapağı. SIM kartı yerleştirmek için lastik kapağı açın. 2. Anten, dokunma kalemi yuvası ve dokunma kalemi. Anten, dokunma kalemi yuvası olacak şekilde gizlenmiştir. 3. Harici batarya takma yeri. İsteğe bağlı harici bataryayı buraya takabilirsiniz. 4. Harici batarya konnektör kapağı. Cihazınızla harici batarya arasında bağlantı kurmak için bu kapağı kaldırın. 5. Ana batarya birimi. Ana batarya, cihazın içine kalıcı olarak yerleştirilmiştir Yalnızca bir yetkili satış merkezi tarafından değiştirilmelidir. 6. Harici batarya klipsi. Harici bataryayı yerine vidalamadan önce lütfen alt tarafındaki klipsi bu deliğe yerleştirin.

7 Alt Kısımdaki Bileşenler Yazılım Sıfırlaması. Cihazınızı sıfırlamak için dokunma kaleminin ucuyla bu deliğe bastırın. 2 Eşitleyici konnektörü. Verileri eşitlerken/ aktarırken ya da yeniden şarj ederken bu konnektörü kullanın. 3 Kulaklık Jakı. Ahizesiz kullanım kipiyle müzik/ses ortamlarını dinlemenize ya da telefonu kullanmanıza olanak tanır. 4 Batarya açma/ kapama düğmesi. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için, dokunma kaleminin üst yarısıyla bu deliğe bastırın. Batarya kapalı durumu cihazınızdaki tüm verileri siler. 5 MMC ve SD kart yuvası. MMC veya SD kartları bu yuvaya takın. Cihazın Temel Özellikleri Today Ekranı Her gün, cihazınızı ilk açışınızda (ya da 4 saat kullanılmadan kaldıktan sonra), Today ekranını göreceksiniz. Ayrıca önce simgesine, ardından Today seçeneğine dokunarak da bu ekrana ulaşabilirsiniz. Today ekranında, o gün için önemli olan konuları bir bakışta görebilirsiniz. Görüntülenen bazı durum simgeleri aşağıdadır: Durum Simgesi Anlamı Tüm sesleri açar ve kapatır Ana bataryanın gücü az Ana bataryanın gücü çok az Bağlantı etkin Eşitleme başlıyor ya da bitiyor Eşitleme gerçekleşiyor Bir ya da daha çok anlık mesaj alındığı bildirimi Bir ya da daha çok e-posta/ SMS mesajı alındığı bildirimi Cep telefonunuzla servis sağlayıcınız arasındaki bağlantının açık olduğunu ve sinyalin gücünü gösterir Telefonunuzun kapalı olduğunu gösterir.

8 Bildirim simgelerinin görüntülenmesi için ayrılan yerden daha çok simge olduğunda, Bildirim simgesi,, görüntülenir. Tüm bildirim simgelerini görüntülemek için bu simgeye dokunun. Today Ekranının Özelleştirilmesi Today ekranını aşağıdaki şekillerde özelleştirebilirsiniz: arka plan resmini değiştirmek, görüntülemek istediğiniz bilgilerle bunların görüntülenme sıralarını seçmek ve gelecekteki randevuları gösterecek şekilde özelleştirmek. Arka planın değiştirilmesi: 1. Start, Settings, Personal ve ardından Today seçeneklerine dokunun. 2. Appearance sekmesinde, arka plan için istediğiniz temayı seçin. Kendi arka planınızı kullanmak için Use this picture as the background seçeneğini seçip, istediğiniz dosyayı bulmak için Browse düğmesine dokunun. 3. Bir klasör ve tür seçtikten sonra, Find düğmesine dokunun. 4. Kullanmak istediğiniz resme dokunup, ardından OK düğmesine dokunun. Görüntülenmesini istediğini bilgileri özelleştirmek için: 1. Start, Settings, Personal ve ardından Today seçeneğine dokunun. 2. Items sekmesinde: Kaldırmak istediğini bilginin kutusundaki işareti kaldırın. Bir öğe seçip konumunu değiştirmek için Move Up ya da Move Down seçeneklerine dokunun. Display Today screen if device is not used for seçeneğini seçtikten ya da iptal ettikten sonra, altındaki kutuda saat sayısını belirleyin. Tasks veya Calendar özelliklerini özelleştirmek için: 1. Tasks ya da Calendar seçeneğini seçip, ardından özelleştirmek için Options seçeneğini seçin.

9 Gezinti Çubuğu ve Komut Çubuğu Gezinti çubuğu, ekranın en üstünde bulunur. Bu çubukta etkin programlarla geçerli saat görüntülenir ve bu çubuk aynı zamanda programlar arasında geçiş yapmanızı ve ekranları kapatmanızı sağlar. Programlardaki görevleri gerçekleştirmek için ekranın en altındaki komut çubuğunu kullanın. Komut çubuğu menü adlarını, düğmeleri ve Input Panel düğmesini içerir. Geçerli programda yeni bir öğe oluşturmak için, New seçeneğine dokunun. Bir düğmenin adını görüntülemek için, dokunma kalemiyle düğmeye dokunun ve kalemi geri çekmeyin. Komutun işleme koyulmaması için dokunma kalemini düğmeden dışarı sürükleyin. Açılır Menüler Açılır menülerle herhangi bir öğe herhangi bir eylemi hızla seçebilirsiniz. Örneğin, kişiler listenizdeki bir kaydı hızlı bir biçimde silmek, bir kaydın kopyasını almak ya da bir kayda e-posta mesajı göndermek için açılır menüyü kullanabilirsiniz. Açılır menülerdeki eylemler, programdan programa değişiklik gösterir. Bir açılır menüye erişim sağlamak için, dokunma kalemiyle üzerinde işlem yapmak istediğiniz öğeye dokunun ve kalemi kaldırmayın. Menü göründüğünde, dokunma kalemini kaldırın ve gerçekleştirmek istediğiniz işleme dokunun. Herhangi bir işlem yapmadan menüyü kapatmak için, menü dışında herhangi bir yere dokunabilirsiniz.

10 Cep PC Telefonunun Sıfırlanması ve Belleğin Temizlenmesi Yazılım sıfırlaması ya da tam sıfırlama yapabilirsiniz. Yazılım sıfırlaması, cihazınızı yeniden başlatırken, tam sıfırlama bataryayı kapatır. Yazılım sıfırlaması sırasında açık olan programlardaki bazı veriler kaybolabilir; ancak tam sıfırlama sonucunda güç kesildiği için, eklediğiniz tüm veriler ve programlar silinir ve cihaz fabrika ayarlarına döner; yani, geriye yalnızca ilk satın aldığınızda üzerinde olan programlar kalır. Bu konuda, tam sıfırlama işlemini, yeniden başlatma, kapatma amaçlı ya da masaüstünüzü düzgün kapatmadığınızda kullanmayın; bu işlemi İşletim Sisteminizi sıfırlamanızı gerektiren bir kilitlenme olduğu zaman kullanın. Verilerin, tam sıfırlama işlemini gerçekleştirdiğinizde kaybolmamaları için bir SD kartına (SD kartları hakkında daha çok bilgi almak için, Cep PC Telefonu Kullanım Kılavuzu sayfa 12 de SD ve MMC kartları başlığına bakın) veya PC ye yedeklenmesinin önemi ne kadar vurgulansa azdır. Yazılım sıfırlaması yapılması: Cep PC Telefonunuzun yanıt verme hızı yavaşlarsa ya da cihaz donarsa, yazılım sıfırlaması yapmayı deneyin. Yazılım sıfırlaması, Cep PC Telefonun yeniden başlatılmasını ve bellek ayırma işleminin yeniden yapılmasını sağlar. Açık pencerelerdeki kaydedilmemiş veriler kaybolabilir. Reset düğmesini basılı tutmak için dokunma kalemini kullanın. (Yazılım sıfırlaması düğmesinin bulunması hakkında daha ayrıntılı bilgi için, 2. Bölüm, Alt Kısımdaki Bileşenler başlığına bakın) Tam sıfırlama yapılması: Cihazı tam olarak sıfırlamak, belleğin temizlenmesine, tüm verilerin silinmesine ve Cep PC Telefonunun varsayılan ayarlarına döndürülmesine neden olur. Fabrikada yüklenen programlar korunurken, oluşturduğunuz veriler ve yüklediğiniz programlar silinir. 1. Dokunma kaleminin vidasını açın ve üst yarıdaki daha ince uçlu kısmı kullanın. 2. Kapatmak için batarya düğmesine basıp, ardından açmak için bir kez daha basın.

11 Dialer Arabirimi Telefonun Kullanılması 1. Yukarıdaki kurulum işlemini tamamladıktan sonra, cihazınız telefonunuzu otomatik olarak açar ve başarılı olursa, mobil servis sağlayıcınız tarafından size verilen PIN kodunu girmeniz istenir. 1. Mobil servis sağlayıcınız tarafından size verilen PIN kodunu girin (lütfen mobil servis sağlayıcınızla bağlantı kurun). 2.. tuşuna basın. PIN kodunuzu üç kez üst üste yanlış girerseniz, SIM kart kilitlenir olur. Böyle bir durumda, mobil servis sağlayıcınızın vereceği PIN Kilit Açma koduyla kilidini açabilirsiniz. 2. Aşağıdaki ekran, PC Telefonunuzun numara çevirici arabirimini gösterir. Bu simge, şu anda bir arama yapıldığını ve sinyalin gücünü gösterir. Sun aranan numaranın ayrıntıları burada görüntülenir. Tüm alınan, yapılan ve cevapsız aramaları görün. Numaraların girilmesi için tuş takımı. Sık aradığınız numaralar için Telefon ayarlarına ulaşmak için Tools, Options seçeneklerine dokunun. Aşağıda listelenen simgeleri ekranın üstündeki çubukta görebilirsiniz: Telefon kapalı ya da kapsama alanı dışında, telefonu açmak için bu simgeye dokunun. Internet bağlantısı sürüyor, bağlantı kesildiğinde simge kaybolur. Bu simge, mobil operatörünüzün şebekesine bağlı olduğunuzu gösterir. Sinyalin tam güçte olduğunu gösterir.

12 Yön Tuşları ve Numara Çevirme Aramayı Al Gelen aramayı yanıtlamak için bu düğmeye basın. Dialer Ekranı Numara çevirici ekranını etkinleştirmek için bu düğmeye basın. Hoparlör Hoparlörü açmak ya da kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. Çevir Numara çevirmek için basın. 2. Yukarı Kaydır Listeyi yukarı kaydırmak için bu tuşa basın. 3. Aramayı Bitir Bir aramayı sona erdirmek için bu tuşa basın. Telefon Sinyali Telefonunuzu açmak ya da kapatmak için bu düğmeyi basılı tutun. 4. Call Log Numara çevirme ekranını görüntüledikten sonra, Call Log özelliğine girmek için bu tuşa basın. 5. Aşağı Kaydır Listeyi aşağı kaydırmak için bu tuşa basın. 6. Orta Seçmek için ortaya basın. 7. Speed Dial Numara çevirme ekranını görüntüledikten sonra, Speed Dial özelliğine girmek için, bu tuşa basın. 5. Telefonun Kapatılması ve Açılması Yukarıda belirtildiği gibi, SIM kart taktığınızda Cep PC niz telefonunuzu açacaktır ancak telefonu kapatarak yalnızca Cep PC özelliklerini kullanmayı istediğiniz zaman seçebilirsiniz; daha sonra yeniden telefonu açabilirsiniz. PEK ÇOK ÜLKEDE YASA GEREĞİ UÇAKTA UÇUŞ SIRASINDA CEP TELEFONUNUZU KAPATMANIZ GEREKİR. CEP PC NİZİ KAPATMANIZ, CEP TELEFONUNUZUN KAPANMASINI SAĞLAMAZ; OPERATÖRÜNÜZÜN ŞEBEKESİYLE OLAN KABLOSUZ BAĞLANTINIZI KESMELİSİNİZ Telefonun kapatılması: 1. Gezinti çubuğunda simgesi görüntülenene kadar tuşunu basılı tutun ya da simgesine dokunup, ardından açılan menüden Turn phone off seçeneğini seçin. Telefonu açmak için: 2. Üstteki araç çubuğunda simgesi görüntülenene kadar tuşunu basılı tutun. Telefon Defteri Bilgilerinin Aktarılması ve Düzenlenmesi Herhangi bir arama yapmadan önce, telefon defteri bilgilerinizi cihazınıza aktarmak ve bunları kolay erişebileceğiniz şekilde düzenlemek isteyebilirsiniz. Cihazınız beş farklı biçimde arama yapmanıza ve telefon defteri bilgilerinizi numara çevirme özelliklerinin yanı sıra cihazın belleği, SIM kart ve bir masaüstü bilgisayar arasında aktarmanıza olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.

13 Bilgilerin SIM Karttan Aktarılması: SIM kartınızı daha önce başka bir cihazla kullandıysanız ya da mobil servis sağlayıcınız esli SIM kart bilgilerinizi yeni SIM kartınıza aktardıysa, bu numaraları Microsoft Contacts programına aktarmanızı öneririz: Microsoft Contacts, telefon defteri bilgilerinin düzenlenmesi ve bulunması konularında SIM programı olan SIM Manager dan çok daha özellikli bir sistem kullanır. Microsoft Contacts ile daha ayrıntılı kayıtlar oluşturabilir, SMS, e-posta gönderebilir, masaüstü bilgisayarınızla eşitleme yapabilir ve bilgileri Speed Dial özelliğine aktarabilirsiniz.. Microsoft Contacts ile cihazınızı ya da SIM kartı kaybetmeniz olasılığına karşı kayıtlarınızı yedekleyebilirsiniz. 1. Start, Programs, SIM Manager seçeneklerine dokunun (SIM içeriğinin yüklenmesini bekleyin). Aşağıdakilerden birini yapın: Tools, Select All seçeneklerine dokunduktan sonra, Save to Contacts seçeneğini seçin. Veya: 2. Yön tuşlarının ortasını basılı tutun veya listeden kayda dokunup kalemi üzerinde tutun ve ardından açılan menüden the Save to Contacts seçeneğini seçin. Telefon Bilgilerinin Masaüstü Bilgisayarınızdan Aktarılması Telefon defteri bilgilerinizi daha önce masaüstü bilgisayarınıza aktardıysanız, bu kayıtları Cep PC Telefonuna aktarmak için eşitleme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Eşitleme işlemi hakkında daha çok bilgi için, Kullanım Kılavuzunda 7. Bölüm: Microsoft ActiveSync başlığına bakın. Telefon Defteri Bilgilerinizi Düzenleyin En sık aradığınız 99 numarayı, numaralara hızlı bir biçimde erişmenizi ve kolaylıkla arama yapmanızı sağlayan Speed Dial özelliğine aktarabilirsiniz. 1. tuşuna bastıktan sonra, yön tuşlarını sol tarafına basın ya da Speed Dial ve New seçeneklerini seçin. 2. Eklemek istediğiniz kaydı bulup, ardından yön tuşlarının ortasına basın. 3. Kaydedilen ad ve telefon numarası solda gösterildiği gibi ekranda görüntülendiğinde, ok tuşlarını kullanarak kullanılabilir bir konum seçin. Location işlevi, varsayılan ayar olarak size Speed Dial listesindeki bir sonraki boş konumu verir. Telefon numarasını daha önceden dolu olan bir konuma yerleştirdiğinizde, yeni numara eskisinin yerini alır.

14 Arama Yapılması Cep PC Telefonunuzla Dialer, Speed Dial, Call Log, Contacts ve SIM Manager özelliklerinden arama yapabilirsiniz. Ayrıca Dialer ekranından SMS gönderebilirsiniz. Dialer ekranından arama yapılması: 1. Numara çevirme ekranını görüntülemek için tuşuna basın. 2. Tuş takımına dokunarak numarayı tuşlayıp, ardında düğmesine dokunun ya da düğmesine basın. Numara burada görüntülenir. Sinyal simgesi siz arama yaparken değişir. Aramak istediğiniz numarayı buradaki tuşlara dokunarak girin. Contacts özelliğinden arama yapılması: Contacts özelliğinden aşağıdaki biçimde arama yapabilirsiniz: 1. Microsoft Contacts düğmesine basın, arama yapmak istediğiniz kişiyi bulup, ardından tuşuna iki kez basın: bir kez numarayı numara çevirme ekranına göndermek için, bir kez de arama yapmak için. Açılır menü ve düğmesi varsayılan ayar olarak Call Work Tel seçeneğini görüntüler. Ancak, bunun yerine cep telefonu numarası ya da e-posta görüntülenecek şekilde bu komutu özelleştirebilirsiniz:

15 Aşağıdakilerden birini yapın: 1. Kişiler listesinden bir kişi seçip, ardından sol ya da sağ yön tuşuna basın; ekrandaki numara değişir. Ya da: 1. Kişiler listesinde, özelleştirmek istediğiniz kaydın sağ tarafındaki sütunda w harfine dokunun. Bu kişinin telefon numaralarını ve e- posta adreslerini görüntüleyen ve öncelikli numaranın yanında bir nokta olan açılır menü görüntülenir. 2. Açılır menüde önceliği seçin. Cep telefonu numarasını seçerseniz, bu kaydın sağ tarafındaki sütunda m harfi görüntülenir. Speed Dial (A) özelliğinden arama yapılması: Speed Dial, sıklıkla aradığınız numaralardan oluşturabileceğiniz bir listedir. Speed Dial özelliğine numaraların nasıl ekleneceği hakkında bu bölümde daha ileride ayrıntılı bilgi verilmiştir. Bir numaranın Speed Dial listesindeki konumunu ezberleyip, konum sayısını girerek o numarayı hızlı bir biçimde arayabilirsiniz. Örneğin: Sol taraftaki resimde John Fredericks, 4 numaralı konumdadır. Bu numarayı çevirmek için yalnızca çevirme tuş takımında 4 tuşuna dokunup kalemi geri çekmemeniz yeterlidir; numaranın bulunduğu konum 10 veya yukarısıysa, önce ilk numaraya dokunup, ardından ikinci numaraya dokunun ve kalemi kaldırmayın. Speed Dial (B) özelliğinden arama yapılması: Arayacağınız numaranın Speed Dial listesindeki konumunu anımsamıyorsanız, farklı şekilde aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz: 1. Phone seçeneğine gidip, sol yön tuşuna basın ya da düğmesine dokunun. 2. Speed Dial listesinde çevirmek istediğiniz numarayı bulmak için yön tuşlarını kullanın ve ardından tuşuna basın.

16 Call Log özelliğinden arama yapılması: 1. Phone seçeneğine gidip, sağ yön tuşuna basın ya da düğmesine dokunun. 2. Önce kaydedildiği kategoriyi seçerek arama bilgilerini bulun. Örneğin, All calls kategorisindeyse, sol üst köşedeki açılır listeden All calls seçeneğini seçin. 3. Numarayı bulmak için yön tuşlarını kullandıktan sonra tuşuna ya da aramak istediğiniz numaranın solundaki simgeye dokunun. simgesi, gelen aramalar için; simgesi ise cevapsız aramalar içindir. simgesi aranan numaralar için ve SIM Manager özelliğinden arama yapılması: 1., Programs seçeneğine dokunduktan sonra SIM Manager seçeneğine dokunun ve SIM kart içeriğinin yüklenmesini bekleyin. 2. Aramak istediğiniz kişinin adına ya da telefon numarasına dokunun ve kalemi geri çekmeyin; ardından açılan menüden Call seçeneğini seçin.

17 Numara çeviriciden SMS gönderilmesi: 1. Tools seçeneğine, ardından Send SMS seçeneğine dokunun. 2. Aşağıda gösterilen ekran görüntülenir. 3. New seçeneğine dokunun. 4. To alanına, bir ya da daha çok alıcının e-posta adresini ya da SMS numarasını aralarına birer noktalı virgül koyarak girin veya Address Book düğmesine dokunarak kişiler listesinden bir ad seçin. Contacts kısmındaki e-posta alanlarına girilen tüm e-posta adresleri Address Book ta görünür. 5. Mesajınızı yazın. Önceden yazılmış ya da sık kullanılan mesajlardan birini girmek için, My Text seçeneğine dokunup, bir mesaj seçin. 6. Mesaj yazmayı tamamladığınızda, Send seçeneğine dokunun. Çevrimdışı çalışıyorsanız, mesaj Outbox klasörüne taşınır ve bir sonraki bağlanmanızda gönderilir. 1. E-posta ya da bir SMS okumak veya göndermek istediğinizde, Services seçeneğine dokunup, ardından istediğiniz servisi seçerek geçiş yapabilirsiniz. 2. Bir SMS mesajı gönderiyor ve alınıp alınmadığını bilmek istiyorsanız, mesajı göndermeden önce Edit, Options seçeneklerine dokunup, ardından Request SMS text message delivery notification seçeneğini seçin.

18 Bir Aramanın Sona Erdirilmesi Bir gelen ya da yapılan arama devam ederken aramayı sona erdirmek için tuşuna basabilir ya da düğmesine dokunabilirsiniz. Hoparlör Kipinin Etkinleştirilmesi Cihazınızda ahizesiz konuşmanızı sağlayan ve/veya başka kişilerin de arayan kişiyi dinlemesine olanak tanıyan bir hoparlör bulunur. 1. Telefon çalana kadar bekleyin. 2. Hoparlör açılana ve araç çubuğunda simgesi görüntülenene kadar tuşunu basılı tutun. 3. Hoparlörü kapatmak için yine tuşunu basılı tutun. Telefonunuzu hoparlör kipinde bırakıp daha sonra kulağınıza götürmeyin; çıkan ses kulağınıza zarar verir.

19 Bir Aramanın Yanıtlanması veya Reddedilmesi Cihazınızda Answer düğmesine dokunun ya da tuşuna basın. Aramayı reddetmek için, Ignore düğmesine dokunun ya da tuşuna basın. Bir aramayı reddettiğinizde, meşgul tonu gönderilir. Bir Aramanın Sona Erdirilmesi Bir gelen ya da yapılan arama devam ederken aramayı sona erdirmek için tuşuna basabilir ya da düğmesine dokunabilirsiniz.

20 Birden Çok Aramanın Yönetilmesi Başka bir arayan olduğunda cihazınız size bu durumu bildirir; bu durumda gelen aramayı kabul etme ya da reddetme şansına sahipsiniz. Gelen aramayı kabul ederseniz, bu arayanla ilk baştaki arayan arasında geçiş yapabilir ya da görüşme yapan 3 kişi arasında bir konferans görüşme yapabilirsiniz. Kuşkusuz, yukarıdaki durumu siz de başlatabilirsiniz. Konferans görüşme özelliğini kullanarak 6 kişiye kadar konferans görüşme yapabilirsiniz. Bir Aramanın Bekletilmesi: Siz telefonda konuşurken başka bir kişi sizi aramaya çalışırsa, sol tarafta görüntülenen ekran açılır aramayı kabul etmek ve 1. aramayı bekletmek için Answer düğmesine basın aramayı sona erdirmek ve 1. aramaya dönmek için End düğmesine dokunun ya da tuşuna basın. Aramalar arasında geçiş yapılması: Hangi numaranın bekletildiğini gösterir Swap düğmesine basarak 2 arayan arasında ileri geri geçiş yapabilirsiniz. Diğer arayana geçmek için bu düğmeye dokunun

21 Konferans arama oluşturma: 1. Bir aramayı bekletip, 2. numarayı çevirebilir ve açılmasını bekleyebilirsiniz ya da bir görüşme yaparken 2. bir gelen aramayı kabul edebilirsiniz. 2. Görüntülenen ekranda Conference düğmesine dokunun. 3. Konferans bağlantısı başarılı olursa, telefon numara çevirme ekranının sol üst köşesinde Conference yazısı görüntülenir (soldaki resme bakın). 4. Konferans aramanıza başka kişileri eklemek için Hold düğmesine dokunun, numarayı tuşlayın ve ardından geri dönüp devam etmek için Resume düğmesine dokunun.

22 Not Alınması Dialer, Contacts, Call Log, Speed Dial ya da SIM Manager özelliklerinin hangisinden arama yaparsanız yapın, arama sırasında not alabilirsiniz. Not almayı tamamladıktan sonra, aldığınız not Call Log klasörlerinin birinde aramanıza ek olarak kaydedilir. Not alınması: 1. Bir numara girip, tuşuna bastıktan ya da düğmesine dokunduktan sonra, ekranın alt tarafındaki simgesine dokunun. 2. Notunuzu kaydetmek için giriş yöntemlerinden birini kullandıktan sonra OK düğmesine dokunun. Notunuzu arama sırasında ya da sonrasında bitirebilirsiniz. Bir notun görüntülenmesi: 1. Sağ yön tuşuna basın veya düğmesine dokunun, aramaya dokunun ve kalemi çekmeyin, ardından açılan menüden view note seçeneğini seçin. ( simgesi bir not olduğunu gösterir). 2. Veya Notes seçeneğine gidip, daha sonra listeden dosyanın adına dokunabilirsiniz. Bu arayan için bir telefon defteri kaydı oluşturmaya karar verirseniz, ( Contacts Bilgilerini Eklemek ve Aktarmak başlığına bakın) arama ve dosya adları yeni kayıt adıyla değiştirilecektir; dosya etkilenmeyecektir. Gelişmiş özellikler ve telefonunuzu özelleştirmek hakkında daha ayrıntılı bilgi için, Kullanım Kılavuzunda 4. Bölüm: Telefonunuz başlığına bakın.

23 Bağlantı Kurmak Diğer mobil cihazlara, PC nize, ağlara ya da Internet ile bilgi alışverişinde bulunmak için cihazınızı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı olanaklarından yararlanabilirsiniz: İki cihaz arasında dosya gönderip almak için kızılötesi (IR) bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. Mobil Internet servis sağlayıcınıza (ISS) bağlanabilirsiniz. Bağlantı kurduktan sonra, Inbox ı kullanarak e-posta mesajları gönderip alabilir ve Microsoft Pocket Internet Explorer tarayıcısını kullanarak Web ya da WAP sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. Kablosuz ISS bağlantısı için gereken iletişim yazılımları cihazınıza önceden yüklenmiştir. Çağrı cihazı ve faks hizmetleri gibi diğer servisler için gereken yazılımı servis sağlayıcınızdan edinebilirsiniz. Çalıştığınız yerde şirket ya da kurum ağınıza bağlanabilirsiniz. Bağlantı kurduktan sonra, Inbox ı kullanarak e- posta mesajları gönderip alabilir, Microsoft Pocket Internet Explorer tarayıcısını kullanarak Web ya da WAP sayfalarını görüntüleyebilir ve PC nizle eşitleme yapabilirsiniz. Çalıştığınız şirketin ya da kurumun sanal özel ağına (VPN) bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, VPN nin fazladan güvenlik özellikleri sayesinde şirket ağınızın tüm kaynaklarına erişebilirsiniz. Örneğin, ağ üzerindeki bilgisayarlarda bulunan dosyalara erişmek için File Explorer programını kullanabilirsiniz. Doğrudan E-posta Sunucusuna Bağlanılması Bir modem ya da ağ bağlantısı ile cihazınızdaki Inbox ı kullanarak e-posta alıp göndermek için bir e-posta sunucusuna bağlanabilirsiniz. ISS ya da şebekenin bir POP3 veya IMAP4 e-posta sunucusu ile bir SMTP ağ geçidi sağlaması gerekir. Posta iletilerinizi almak için birden çok e-posta servisi kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz her bir e-posta servisi için önce e-posta servisi kurmanız ve adlandırmanız gerekir. Farklı posta kutularına bağlanmak için aynı servisi kullanıyorsanız, her bir posta kutusu bağlantısını ayrı ayrı kurun ve adlandırın. E-posta servisi kurulması: 1. Cihazdaki Inbox ta Services, ardından New Service seçeneklerin e dokunun. New Service sihirbazındak i talimatları izleyin. 2. Alana e-posta adresinizi doldurup, ardından Next düğmesine dokunun. Next düğmesi, Cep PC Telefonunuzu e-posta sunucunuza bağlayan ve gerekli e-posta bağlantı ayarlarlarını otomatik olarak indirmeye çalışan otomatik yapılandırma işlemini başlatır. Otomatik yapılandırma işlemi başarılı olursa, e- posta gönderip almaya hemen başlayabilirsiniz. Başarısız olursa, ayarları el ile girmeniz gerekir (Ekran 4/5 ve 5/5 e bakın).

24 3. Adınızı, Kullanıcı adınızı ve Parolanızı girip, Next düğmesine dokunun. 4. Açılan menüden e- posta sağlayıcınızın desteklediği Servis tipini (POP3 ya da IMAP4) seçin. 5. E-posta hesabınız için bir Ad girip, ardından, Next düğmesine dokunun. 6. Incoming mail ve Outgoing mail alanlarına e-posta sağlayıcınızın sunucu adını girip, ardından Finish düğmesine dokunun. Ekranın açıklamasını görmek için, simgesine dokunduktan sonra, Help seçeneğine dokunun. Tamamladığınızda, e-posta sunucunuza bağlanmak için önce Services seçeneğine, ardından Connect seçeneğine dokunun. Inbox ın Kullanılması Kablosuz olarak bir e-posta sunucusuna bağlanarak e-posta iletileri alabilir ve gönderebilirsiniz. Bir ağ ya da ISS ye ve e-posta sunucunuza uzak bağlantı yapmanız gerekir. (Internet e ya da şirket ağınıza bağlantı yapmak konusunda daha ayrıntılı bilgi için Ayar Kılavuzu na bakın). Aynı zamanda Inbox ı kısa mesaj göndermek için de kullanabilirsiniz.

25 E-posta oluşturulması: 1. New seçeneğine dokunun. 2. To alanına bir ya da daha çok alıcının e-posta adresini aralarında bir noktalı virgül olacak şekilde yazın veya Address Book düğmesine dokunarak adres defteri listesinden bir ad seçin. Contacts kısmındaki e-posta alanlarına girilen tüm e-posta adresleri Adres Book listesinde görünür. 3. İletinizi yazın. Önceden yazılmış veya sık sık gönderdiğiniz bir iletiyi girmek için, My Text seçeneğine dokunup bir ileti seçin. 4. İletiyi tamamladığınızda Send komutuna dokunun. Çevrimdışı çalışıyorsanız, ileti Outbox klasörüne taşınır ve bir sonraki bağlanmanızda gönderilir. Pocket Internet Explorer Tarayıcısının Kullanılması Pocket Internet Explorer tarayıcısına geçiş yapmak: Önce simgesine, ardından Internet Explorer seçeneğine dokunun. Daha önce cihazınıza indirmiş oluğunuz en sevdiğiniz mobil bağlantılara ve kanallara Internet e bağlanmadan göz atmak için Pocket Internet Explorer tarayıcısını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir ISS veya ağ bağlantısı yoluyla Internet e bağlanabilir ve Web/ WAP sayfalarına göz atabilirsiniz. Operatörünüzün Web sayfası sol taraftaki resimde boş olan yerde görüntülenecektir.

Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü, beklemede.

Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü, beklemede. LED ler Arama Görünümü Düğmesi LED leri Sürekli yeşil Yavaş yanıp sönen yeşil Hızlı yanıp sönen yeşil Sürekli kırmızı Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü,

Detaylı

Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone

Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone düğmesini kullanın. Phone ekranından Features listesine

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Model: 5800d-1 Nokia 5800 XpressMusic 9211345, 1. Baskı TR Tuşlar ve parçalar 9 İkincil kamera 10 Ses seviyesi/yakınlaştırma tuşu 11 Medya tuşu 12 Ekran ve tuş kilidi anahtarı

Detaylı

5.0 KULLANIM KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU. Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu. Flaş Ön kamera. LED göstergesi. Güç tuşu

5.0 KULLANIM KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU. Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu. Flaş Ön kamera. LED göstergesi. Güç tuşu HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU LED göstergesi Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu KULLANIM KILAVUZU Flaş Ön kamera 1 Pilin şarj edilmesi. 5.0 Güç tuşu Ses açma/ kısma 2 SIM kartın takılması ya da çıkarılması.

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

Android telefonunuzda Office 365'i kullanma

Android telefonunuzda Office 365'i kullanma Android telefonunuzda Office 365'i kullanma Hızlı Başlangıç Kılavuzu E-postayı denetleme Office 365 hesabınızdan e-posta göndermek ve almak için Android telefonunuzu ayarlayın. Takviminizi nerede olursanız

Detaylı

PRESTIGIO GEOVISION 150/450 KULLANMA KILAVUZU

PRESTIGIO GEOVISION 150/450 KULLANMA KILAVUZU PRESTIGIO GEOVISION 150/450 KULLANMA KILAVUZU Prestigio GeoVision 150 Kontrollerin yerleşimi 1. Açma/kapama düğmesi 2. SD Kart Yuvası 3. Dokunma Paneli 4. Menü Butonu 5. Işıklı Gösterge (Şarj olurken kırmızı

Detaylı

TC55 HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU

TC55 HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU TC55 HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU Özellikler Alıcı Işık/Yakınlık Sensörü LED Dokunmatik Ekran Programlanabi lir Düğme Ses Kontrolü Programlanabi lir Düğme Mikrofon Hoparlör Şarj Kontakları Kamera Pil Kapağı

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

inmarsat.com/isatphone

inmarsat.com/isatphone inmarsat.com/isatphone Programlanabilir yardım düğmesi Kulaklık Ortam ışığı sensörü LED izleme göstergesi LED durum göstergesi Eller serbest rahatlık İzleme düğmesi Ses yükseltme tuşu Ses azaltma tuşu

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 İçindekiler Baz ünitesi Not * Birden fazla ahize içeren paketlerde, ek ahizeler, şarj cihazları ve güç adaptörleri bulunur. ** Bazı ülkelerde, hat adaptörünü hat kablosuna

Detaylı

Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu

Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu TÜRKÇE Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu Konftel 55Wx masa üstü telefonunuza, cep telefonunuza ve bilgisayarınıza bağlanabilen bir konferans ünitesidir. Konftel in benzersiz ses teknolojisi, OmniSound

Detaylı

2008 Nokia telif hakkıdır. Tüm hakları mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Nseries, Nokia Corporation'ın ticari veya tescilli ticari

2008 Nokia telif hakkıdır. Tüm hakları mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Nseries, Nokia Corporation'ın ticari veya tescilli ticari Sohbet Baskı 1 2008 Nokia telif hakkıdır. Tüm hakları mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Nseries, Nokia Corporation'ın ticari veya tescilli ticari markalarıdır. Nokia tune, Nokia Corporation'ın

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz PIONEER AVIC-S1

Kullanım kılavuzunuz PIONEER AVIC-S1 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya PIONEER AVIC-S1 için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki PIONEER AVIC-S1 tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar,

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT12 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT12 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT12 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi: Giriş ekranınd sisteme giriş yapılır. dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılarak Sistem Ekranı: 4 2 1 2 3 Klasörler

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç Motorola Phone Tools Hızlı Başlangıç İçerik Minimum Gereksinimler... 2 Motorola Phone Tools Yüklemeden Önce... 3 Yükleme Motorola Phone Tools... 4 Cep Telefonu Cihazını Yükleme ve Yapılandırma... 5 Çevrimiçi

Detaylı

SnapBridge Bağlantı Kılavuzu (ios)

SnapBridge Bağlantı Kılavuzu (ios) Tr SnapBridge Bağlantı Kılavuzu (ios) SB6L01(1W) 6MB3801W-01 Fotoğraf makinenizi ios cihazınızla eşleştirmek için SnapBridge i kullanma ve SnapBridge Wi-Fi uyarısı görüntülendiğinde ne yapılacağı hakkında

Detaylı

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118/M118i Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42720 Bu kılavuz aşağıdakilerle ilgili yordamlar sağlar: Ekranlarda Gezinme sayfa 2 DHCP Kullanarak Ağ Ayarları sayfa 2 Statik IP Adresi

Detaylı

Office 365'i Windows Phone'unuzda kullanma

Office 365'i Windows Phone'unuzda kullanma Office 365'i Windows Phone'unuzda kullanma Hızlı Başlangıç Kılavuzu E-postayı denetleme Office 365 hesabınızdan e-posta göndermek ve almak için Windows Phone'unuzu ayarlayın. Takviminizi nerede olursanız

Detaylı

P-touch Transfer Manager Kullanmı

P-touch Transfer Manager Kullanmı P-touch Transfer Manager Kullanmı Sürüm 0 TUR Giriş Önemli Not Bu belgenin içindekiler ve bu ürünün özellikleri önceden bildirilmeksizin değişikliğe tabidir. Brother, burada bulunan teknik özellikler ve

Detaylı

Yandex mail ve disk kullanım rehberi

Yandex mail ve disk kullanım rehberi Yandex mail ve disk kullanım rehberi Tüm personelin ortak bir platformda uyumlu çalışmasını destekleyecek bilgi teknolojisi ücretsiz bir şekilde kurumunuz için hayata geçirildi. Sistem ve sunucu yatırımı

Detaylı

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118i E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42712 Bu kılavuz, aygıtındaki E-postaya Tara özelliğini ayarlama hakkında hızlı başvuru sağlar. Aşağıdakiler için yordamlar içerir: E-postaya

Detaylı

iphone veya ipad'inizde Office 365 kullanma

iphone veya ipad'inizde Office 365 kullanma iphone veya ipad'inizde Office 365 kullanma Hızlı Başlangıç Kılavuzu E-postayı denetleme Office 365 hesabınızdan e-posta göndermek ve almak için iphone veya ipad'inizi ayarlayın. Takviminizi nerede olursanız

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Yükleme ve Güncelleştirme BIOS yazılımını, uygulamaları, sürücüleri güncelleştirme ve Windows Update'i çalıştırma Yükleme türünü seçme Windows

Detaylı

Başlarken NSZ-GS7. Ağ Ortam Oynatıcısı. Ekran görüntüleri, işlemler ve teknik özellikler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.

Başlarken NSZ-GS7. Ağ Ortam Oynatıcısı. Ekran görüntüleri, işlemler ve teknik özellikler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Başlarken TR Ağ Ortam Oynatıcısı NSZ-GS7 Ekran görüntüleri, işlemler ve teknik özellikler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Başlarken: ON/STANDBY Oynatıcıyı açar veya kapatır. Bağlı cihazların

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10 Kullanım kılavuzu Stereo Mikrofon STM10 İçindekiler Temel Bilgiler...3 Fonksiyona genel bakış...3 Donanıma genel bakış...3 Montaj...4 Mikrofonunuzun kullanımı...5 Ses kaydetme...5 Videolar için ses kaydetme...8

Detaylı

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES Yazılım Yükleme Kılavuzu HP LaserJet Enterprise M4555 MFP Series Yazılım Yükleme Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2011 Copyright Hewlett-Packard Development Company,

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu www.philips.com/welcome adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz CD250 CD255 SE250 SE255 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Keyfini cıkarın Kutuda neler var Baz istasyonu

Detaylı

Safety and Certifications

Safety and Certifications 007-07-003.qxd 5.03.004 9:37 Uhr Seite (,) xxxx Başlamadan önce: Aşağıdaki parçaların da DSL kitinizle birlikte verildiğinden emin olun: SpeedStream SpeedStream Safety and Certifications Safety and Certifications

Detaylı

Harita güncelleme direktifleri

Harita güncelleme direktifleri Harita güncelleme direktifleri ilk olarak Türkiye haritasını güncellemeniz için http:// www.mlsnavigasyon.com.tr web sitesine üye olarak kaydolmanız gerekiyor. 1) Yeni üye kaydı ve Güncelleme A) Web sitesinden

Detaylı

SAP DocuSign İmza Sahibi Kılavuzu

SAP DocuSign İmza Sahibi Kılavuzu SAP DocuSign İmza Sahibi Kılavuzu İçindekiler 1. SAP DocuSign İmza Sahibi Kılavuzu... 2 2. E-posta Bildirimi Alma... 2 3. Belgeyi İmzalama... 3 4. Diğer Seçenekler... 4 4.1 Sonra bitir... 4 4.2 Yazdır,

Detaylı

Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu

Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu Windows 7 Kurulumu Dell bilgisayarınız Microsoft Windows 7 işletim sistemiyle yapılandırılmış olarak gelir. Windows Vista işletim sistemini ilk kez kurmak için,

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Ürününüzü şu adresten kaydettirin ve destek alın: www.philips.com/welcome CD490 CD495 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlanın 2 Hazırlanma 3 Keyfini çıkarın Kutuda ne var Baz ünitesi (CD495) Baz ünitesi (CD490)

Detaylı

Doküman camı seçeneği

Doküman camı seçeneği Xerox WorkCentre 8/8/8/87/890 Kopyalama Yapma Hizmetler Ana Sayfası İş Durumu Dokunmatik Ekran Başlat Tümünü Temizle Dur. Dokümanlarınızı doküman besleyici giriş kasetine yüzleri yukarı bakacak şekilde

Detaylı

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 EPOSTA SİSTEMİNE BAĞLANMA... 3 ESKİ E-POSTLAR... 5 YENİ KİŞİ VEYA GÖREV OLUŞTURMA... 6 MESAJ YAZMA... 6 KİŞİLER...

Detaylı

POP3 ve IMAP e-mail kurulumu

POP3 ve IMAP e-mail kurulumu POP3 ve IMAP e-mail kurulumu Nokia E71 iniz Google Mail gibi mevcut internet e-posta hesaplarının birçoğuna kolaylıkla erişme olanağı sunan bir E-posta istemcisi içerir. Diğer e-posta servislerinin birçoğu

Detaylı

Fiery Driver Configurator

Fiery Driver Configurator 2015 Electronics For Imaging, Inc. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 16 Kasım 2015 İçindekiler 3 İçindekiler Fiery Driver Configurator...5

Detaylı

1. Prestigio MultiPad 2. Sarj Adaptörü 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. Garanti Belgesi 7. Yasal ve Güvenlik Uyarıları

1. Prestigio MultiPad 2. Sarj Adaptörü 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. Garanti Belgesi 7. Yasal ve Güvenlik Uyarıları 1. Kutu İçeriği 1. 2. Sarj Adaptörü 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. 6. Garanti Belgesi 7. Yasal ve Güvenlik Uyarıları 2. Cihaz Görünümü 15 16 3 4 5 6 1 2 13 14 10 9 8 11 12 7 TR - 1 1 2 3 4 5 6 7 8

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Splitter Kullanıcı

Detaylı

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ 300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-7059-2 İçindekiler Paket İçeriği... Sayfa 1 Ağ Bağlantılarını Oluşturma... Sayfa 2 Ağ Kurulumu... Sayfa 3 Paket İçeriği Bu yönlendiriciyi

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Buradan Başlayın Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin

Detaylı

Laboratuvar Çalışması 3.6.4 Konak Bilgisayarları Bağlama ve Yapılandırma

Laboratuvar Çalışması 3.6.4 Konak Bilgisayarları Bağlama ve Yapılandırma Laboratuvar Çalışması 3.6.4 Konak Bilgisayarları Bağlama ve Yapılandırma Hedefler Bir düz kablo kullanarak PC yi bir yönlendiriciye bağlama. PC yi uygun bir IP adresiyle yapılandırma. PC yi bir NetBIOS

Detaylı

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım )

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım ) WEB E-POSTA AYARLARI Outlook 2003 Ayarı Outlook 2007 Ayarı Outlook 2010 Ayarı Gmail Ayarı Hotmail Ayarı Tüm Ayarlar İçin Gelen posta sunucusu (POP3) ve giden posta sunucusu (SMTP) ye bnposta.bingol.edu.tr

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ Bilgisayar ve elektronik tablolama yazılımı sağlandığında elektronik tablolama yazılımı çalışma alanı düzenlemelerini yapabileceksiniz. ARAŞTIRMA Güncel olarak

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Ürünle ilgili not Bu

Detaylı

Safety and Certifications

Safety and Certifications 600QSG.qxd 05.04.2004 0: Uhr Seite (,) xxxx Başlamadan önce: Aşağıdaki parçaların da DSL kitinizle birlikte aşağıdaki verildiğinden emin olun: SpeedStream SpeedStream Safety and Certifications Safety and

Detaylı

GPS NAVI GASYON SI STEMI

GPS NAVI GASYON SI STEMI GPS NAVI GASYON SI STEMI NAV HIZLI BAS LANGIÇ KILAVUZU MOTOR ANA SAYFA TÜRK Başlarken Navigasyon yazılımı ilk kez kullanıldığında otomatik olarak bir ilk kurulum işlemi başlar. Aşağıdaki işlemleri yapın:

Detaylı

Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma

Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma Uygun bir mikrofon ve hoparlörlere sahipseniz, Microsoft Lync 2010 iletişim yazılımını sesli aramalar için kullanabilirsiniz. Kurumunuzda kullanımı önerilen,

Detaylı

Capture Pro Yazılımı. Başvuru Kılavuzu. A-61640_tr

Capture Pro Yazılımı. Başvuru Kılavuzu. A-61640_tr Capture Pro Yazılımı Başvuru Kılavuzu A-61640_tr Kodak Capture Pro Yazılımı'na Başlarken Bu kılavuz, kısa sürede başlamak için, Kodak Capture Pro Yazılımı'nın yüklenmesi ve başlatılmasına yönelik basit

Detaylı

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

Ağ Projektörü Çalıştırma Kılavuzu

Ağ Projektörü Çalıştırma Kılavuzu Ağ Projektörü Çalıştırma Kılavuzu İçindekiler Hazırlık...3 Projektörü bilgisayarınıza bağlama...3 Kablolu bağlantı... 3 Projektörün uzaktan bir web tarayıcısı vasıtasıyla kontrol edilmesi...5 Desteklenen

Detaylı

TURKCELL MaxiPLUS 5. Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TURKCELL MaxiPLUS 5. Hızlı Başlangıç Kılavuzu TURKCELL MaxiPLUS 5 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Telefona Genel Bakış Güç Tuşu Kulaklık LED Gösterge Şarj/ USB Girişi Dokunmatik Ekran Ana Ekran Tuşu Arama Tuşu Menü Tuşu Geri Tuşu Kulaklık Girişi Ses Tuşları

Detaylı

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir?

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir? BEUN VPN Hizmeti VPN Nedir? VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ ın kısaltılmasıdır. VPN, İnternet gibi halka açık telekomünikasyon altyapılarını kullanarak kullanıcılar veya uzak ofisleri

Detaylı

BlueStacks Kullanιcι kιlavuzu

BlueStacks Kullanιcι kιlavuzu BlueStacks Kullanιcι kιlavuzu Model No. VS14140 İçindekiler 1. Giriş...2 1.1 BlueStacks'e Genel Bakış...2 1.2 Hedef Kitle...2 2. BlueStacks'i Başlatın...2 2.1 BlueStacks'i Başlatma...2 2.2 Giriş Ekranı...3

Detaylı

NAVİGASYON KULLANIM KILAVUZU.

NAVİGASYON KULLANIM KILAVUZU. NAVİGASYON KULLANIM KILAVUZU www.fiatnavigation.com www.daiichi.com.tr Başlarken Araç navigasyon yazılımını ilk kez kullanırken, bir başlangıç ayarı süreci otomatik olarak başlar. Aşağıdaki adımları takip

Detaylı

Görüntülü Sesli Posta Sürüm 8.5 ve Üstü için Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Görüntülü Sesli Posta Sürüm 8.5 ve Üstü için Hızlı Başlangıç Kılavuzu QUICK START GUIDE Görüntülü Sesli Posta Sürüm 8.5 ve Üstü için Hızlı Başlangıç Kılavuzu Visual Voicemail nedir? 2 Visual Voicemail telefonunuzda 2 Visual Voicemail Uygulamasına Erişim 3 Oturumun Açık Kalması

Detaylı

Microsoft Outlook 2003 Kurulumu

Microsoft Outlook 2003 Kurulumu Microsoft Outlook 2003 Kurulumu Tools (Araçlar) menüsünden E-mail Accounts (E-posta Hesapları) seçeneğini seçiniz. Buradan Add a new e-mail account (Yeni bir e-posta hesabı ekle) sekmesine tıklayınız,

Detaylı

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır.

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır. 78 Türkçe Hızlı Yükleme Kılavuzu Bu yükleme kılavuzu GW-7100U ve yazılımının yüklenmesinde size yol gösterecektir. Kablosuz ağ bağlantınızı kurmak için, aşağıdaki işlemleri sırayla uygulayın. 1. Yükleme

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

Bilgisayar Kurulum Kullanıcı Kılavuzu

Bilgisayar Kurulum Kullanıcı Kılavuzu Bilgisayar Kurulum Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de kayıtlı ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler

Detaylı

Outlook 2010 a geçiş

Outlook 2010 a geçiş Bu Kılavuzda Microsoft Microsoft Outlook 2010 un görünüşü çok farklı olduğundan, öğrenme çabasını en aza indirmede size yardımcı olmak amacıyla bu kılavuzu hazırladık. Yeni arabirimin önemli bölümlerini

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI Belge Numarası: BST-MN-UC-0002 Başlık: Avaya E129 SIP Hızlı Başvuru Kılavuzu Yürürlük Tarihi: 16.12.2014 Sorumlu Birim: Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı Sayfa 1 / 11 Avaya E129 SIP Telefon

Detaylı

N300 WiFi Yönlendirici (N300R)

N300 WiFi Yönlendirici (N300R) Easy, Reliable & Secure Kurulum Kılavuzu N300 WiFi Yönlendirici (N300R) Ticari markalar Marka ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bilgiler, herhangi

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Ürün bildirimi Bu

Detaylı

Copyright 2017 HP Development Company, L.P.

Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden bildirilmeden değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin garantiler, bu ürünler ve hizmetlerle

Detaylı

Xerox WorkCentre 3655 Çok İşlevli Yazıcı Kontrol Paneli

Xerox WorkCentre 3655 Çok İşlevli Yazıcı Kontrol Paneli Kontrol Paneli Kullanabileceğiniz hizmetler yazıcınızın ayarlarına bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzu'na bakın. 3 4 5 Dokunmatik ekran Menüler

Detaylı

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ Zimbra Webmail GENEL ÖZELLİKLER Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim, görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. e-posta

Detaylı

Hızlı Başlangıç. NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender. Model PR2000 NETGEAR LAN. Power. WiFi USB USB. Reset Internet/LAN.

Hızlı Başlangıç. NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender. Model PR2000 NETGEAR LAN. Power. WiFi USB USB. Reset Internet/LAN. Hızlı Başlangıç NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender Model PR2000 NETGEAR Reset Internet/LAN LAN USB WiFi Internet Power USB Başlarken NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender PR2000

Detaylı

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN.

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. INSITE YÜKLEME BÜLTENİ Sayfa 2: INSITE yükleme Sayfa 8: INSITE kaldırma NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. HATALI YÜKLEME VEYA KULLANIM YANLIŞ VERİLERE VEYA EKİPMANIN ARIZALANMASINA

Detaylı

Quick Installation Guide. Central Management Software

Quick Installation Guide. Central Management Software Quick Installation Guide English 繁 中 簡 中 日 本 語 Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska Central Management Software Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin Yazılım CD

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Pil kapağı Kullanıcı

Detaylı

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL TURKISH Başlarken Araç navigasyon yazılımını ilk kez kullanırken, bir başlangıç ayarı süreci otomatik olarak başlar. Aşağıdaki adımları takip edin: Program

Detaylı

Güvenlik. Kullanıcı Kılavuzu

Güvenlik. Kullanıcı Kılavuzu Güvenlik Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bu belgede yer alan bilgiler

Detaylı

EASY WEASEL TM MOBILITY 3G 4G LTE ACCESSPOINT & TRAVEL ROUTER

EASY WEASEL TM MOBILITY 3G 4G LTE ACCESSPOINT & TRAVEL ROUTER EASY WEASEL TM MOBILITY 3G 4G LTE ACCESSPOINT & TRAVEL ROUTER Hızlı Kurulum Kılavuzu ÖNEMLİ KULLANIM TALİMATLARI Bu ürün kolay kullanım için bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan gelen güçle çalışır.

Detaylı

Doküman camı seçeneği

Doküman camı seçeneği Xerox WorkCentre 9/9 Çok İşlevli Yazıcı Kopyalama yapma. Dokümanlarınızı doküman besleyici giriş kasetine yüzleri yukarı dönük şekilde yükleyin. Kılavuzu dokümanlara dokunacak. Önceki tüm programlama seçimlerini

Detaylı

MİCROSOFT OUTLOOK 2010

MİCROSOFT OUTLOOK 2010 İçindekiler BÖLÜM 1: HESAP YÖNETİMİ... 2 E-posta Hesaplarını Oluşturmak ve Yapılandırmak... 2 İmza Eklemek... 5 Görünüm Ayarlarını Düzenlemek... 7 BÖLÜM 2: GÜVENLİK YÖNETİMİ... 8 Güvenlik Yapılandırması...

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz www.philips.com/welcome SE650 SE655 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Tadını çıkarın Kutunun içindekiler Baz istasyonu VEYA El

Detaylı

Eee Pad TF201 için SSS

Eee Pad TF201 için SSS Eee Pad TF201 için SSS Dosyaları yönetme... 2 MicroSD, SD kartı veya USB aygıtında depolanan verilerime nasıl erişirim?... 2 Seçili dosyaları başka bir klasöre nasıl taşırım?... 2 Seçili dosyaları bağlı

Detaylı

İçindekiler. Akıllı Tahta Uygulaması (ATU) Kullanma Kılavuzu. İçindekiler. Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2

İçindekiler. Akıllı Tahta Uygulaması (ATU) Kullanma Kılavuzu. İçindekiler. Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2 İçindekiler 1 İçindekiler Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2 Bölüm 2: Akıllı Tahta Uygulamasının Yüklenmesi Akıllı Tahta Uygulaması nı yükleme 3 Akıllı Tahta Uygulaması nı kaldırma 3 Akıllı Tahta

Detaylı

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu 06-2016 / v1.0 I. Ü rün Bilgileri I-1. Paket İçeriği - RE11S x 2 - Çok Dilli Hızlı Kurulum Kılavuzu (HKR) ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

AutoCAD 2011 Kurulumu

AutoCAD 2011 Kurulumu AutoCAD 2011 Kurulumu AutoCAD Installation Wizard Kurulum için AutoCAD 2011 DVD sini sürücüye yerleştirdiğinizde, DVD-ROM un içeriğinin okunduğunu belirten Setup Initialization penceresinden sonra, karşınıza

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu AE6000. Kablosuz Mini USB Adaptör AC580 Dual Bant

Kullanıcı Kılavuzu AE6000. Kablosuz Mini USB Adaptör AC580 Dual Bant Kullanıcı Kılavuzu AE6000 Kablosuz Mini USB Adaptör AC580 Dual Bant a İçindekiler Ürüne Genel Bakış Özellikler 1 Kurulum Kurulum 2 Kablosuz Ağ Yapılandırması Wi-Fi Protected Setup 3 Kablosuz ağ yapılandırma

Detaylı

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8)

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Web Hizmetleri protokolü, Windows Vista (SP2 veya üstü), Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının,

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

NOKIA MODEM OPTIONS HIZLI KULLANIM KILAVUZU. Copyright 2003 Nokia.Tüm hakları mahfuzdur. 9356521 Issue 1

NOKIA MODEM OPTIONS HIZLI KULLANIM KILAVUZU. Copyright 2003 Nokia.Tüm hakları mahfuzdur. 9356521 Issue 1 NOKIA MODEM OPTIONS HIZLI KULLANIM KILAVUZU Copyright 2003 Nokia.Tüm hakları mahfuzdur. 9356521 Issue 1 İçindekiler 1. GİRİŞ...1 2. NOKİA MODEM OPTIONS Yİ YÜKLEME...1 3. NOKİA 6600 TELEFONUNUZU PC'YE BAĞLAMA...2

Detaylı

KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU

KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-70310 1. Ürün tanıtımı DIGITUS Kablosuz TV aktarma kutusunu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kullanımı için lütfen kullanma kılavuzundaki talimatlara

Detaylı

ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi:Giriş ekranınd dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılaraksisteme giriş yapılır. Sistem Ekranı: 4 2 Klasörler Dosyalar

Detaylı

N150 WiFi Yönlendirici (N150R)

N150 WiFi Yönlendirici (N150R) Easy, Reliable & Secure Kurulum Kılavuzu N150 WiFi Yönlendirici (N150R) Ticari markalar Marka ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bilgiler, herhangi

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

Windows Live ID ve parolanızı giriniz.

Windows Live ID ve parolanızı giriniz. Ücretsiz Deneme Hesabı Oluşturma ve Temel Özelliklerin Kullanım Kılavuzu Bilgi girilmesi gerekli alanlar Kişisel bilgi içeren alanlar http://www.windowsazure.com/tr-tr/pricing/free-trial/ adresine gidiniz

Detaylı

R6200v2 Akıllı WiFi Router Kurulum Kılavuzu

R6200v2 Akıllı WiFi Router Kurulum Kılavuzu Ticari markalar NETGEAR, NETGEAR logosu ve Connect with Innovation; NETGEAR, Inc. ve/veya bağlı şirketlerinin ABD'de ve/veya diğer ülkelerde ticari markaları ve/veya kayıtlı ticari markalarıdır. Bilgiler,

Detaylı

Yazıcı camından veya otomatik belge besleyicisinden (ADF) taramaları başlatabilirsiniz. Posta kutusunda saklanan tarama dosyalarına erişebilirsiniz.

Yazıcı camından veya otomatik belge besleyicisinden (ADF) taramaları başlatabilirsiniz. Posta kutusunda saklanan tarama dosyalarına erişebilirsiniz. Fiery Remote Scan Fiery Remote Scan, uzak bir bilgisayardan Fiery sunucusu üzerindeki taramayı ve yazıcıyı yönetmenizi sağlar. Fiery Remote Scan'i kullanarak şunları yapabilirsiniz: Yazıcı camından veya

Detaylı

Hoş geldiniz. Çabuk başlama kılavuzu IMAGE TO FOLLOW. Bağlantı. Kurulum. Kullanım

Hoş geldiniz. Çabuk başlama kılavuzu IMAGE TO FOLLOW. Bağlantı. Kurulum. Kullanım Kablosuz Dijital Telefon SE 240 Telesekreterli Kablosuz Dijital Telefon SE 245 Hoş geldiniz Çabuk başlama kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Kullanım IMAGE TO FOLLOW Teslimat kapsamı SE240/SE245 El cihazı

Detaylı

HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT

HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT 200 MBPS EL KITABI NI-707525 TÜRKÇE HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT 200 MBPS Öncelikle bu ICIDU Homeplug adaptörünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu 200 Mbps Homeplug

Detaylı