GÜVENLĐK AMAÇLI KAPI ĐZLEME SĐSTEMĐ (KARTLI GEÇĐŞ SĐSTEMĐ) KERI Güvenlik Amaçlı Kapı Đzleme Sistemi Türkçe Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GÜVENLĐK AMAÇLI KAPI ĐZLEME SĐSTEMĐ (KARTLI GEÇĐŞ SĐSTEMĐ) KERI Güvenlik Amaçlı Kapı Đzleme Sistemi Türkçe Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 GÜVENLĐK AMAÇLI KAPI ĐZLEME SĐSTEMĐ (KARTLI GEÇĐŞ SĐSTEMĐ) KERI Güvenlik Amaçlı Kapı Đzleme Sistemi Türkçe Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu MEG Manisalı Elektronik Güvenlik Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Cumhuriyet Bulvarı No: 296 Kat: 1 D.: 102 Sarı ve Karcıoğlu Center, Alsancak - ĐZMĐR Tel : Fax :

2 NXT-2D-X / NXT-2D-MSC 2-Kapılı/4-Okuyuculu TCP/IP Ana Kontrol Paneli NXT - 2D Two Door/Four Reader TCP/IP Controller * 2-Kapılı/4-Okuyuculu Keri NXT Serisi Ana Kontrol Paneli * Kart üzerinde yerleşik TCP/IP bağlantısı Ağ bağlantı Adaptörü gerektirmez * NXT Serisi okuyucularla kullanılırken 2-Kapı Giriş/Çıkış Kontrol imkanı * Blendajlı CAT-5 Kablo kullanımı ile RS-485, Akım Döngüsü (Current Loop) veya diğer geleneksel ağ bağlantıları üzerinde kablolama maliyetlerini düşürür * Mevcut LAN / WAN / Ethernet ten yararlanma veya CAT-5/6 Kablolu Şebeke Ağını kullanma imkanı sağlar * Tek tuşla otomatik yapılandırma için gömülü MAC Adresi * Ağ bağlantısı için yerleşik Standart 4-Pin Blok ve RJ-45 bağlantısı * Yeniden atanabilir Input / Output imkanı * Hızlı Konnektör Bağlantılarını kesme imkanı * Kullanıcı kapasiteli, Olay Hafıza Kaydı * Kilitli Metal Kutulu * 128-Bit Şifreleme (Kriptolama) * Gelişmiş Đşlevsellik için Mercury Yazılım Destekli Donanım (Opsiyonel) NXT-2D Serisi Ana Kontrol Panelleri günümüz Bilişim Teknolojileri için üretilmiştir. Mevcut TCP/IP Ağ Şebekesinin kullanılması ile kablolama masrafı gerektirmez. Veya, eğer yeni bir ağ şebekesi oluşturulacaksa, ucuz CAT-5 Kablosu kullanımı ile geleneksel kablolalamaya göre % 50 daha ucuz maliyetle kablolama imkanı sağlar. NXT-2D, herhangi bir ağ şebekesi bant genişliği ile verimli çalışmaya imkan sağlayacak, ağ şebekesi trafiğine çok az bağımlı olacak şekilde son derece zekice tasarlanmıştır. Ana Kontrol Paneli üzerinde yerleşik Ethernet işlevselliği ile, Keri tescilli MAC Adresleme şeması güvenilir donanım keşfi ve gerçek tek tuşla otomatik yapılandırma imkanı sağlar. Sistem esnekliğini genişletmek için iki adede kadar 4x4 Kapı Kontrol Modülü, biri her bir panelin RS-485 yoluna bağlanacak şekilde ilave edilebilir NXT-RM3 Okuyucu Arayüz Modülü, Giriş/Çıkış okuyucu kapasiteli (4-Okuyucu) NXT Serisi Okuyucu, veya, standart Wiegand çıkışlı herhangi bir okuyucu veya Keri nin MS Serisi okuyucuları arasından seçim yapma imkanı sağlar. Sistemi yönetmek için, Doors.NET ile benzer özelliklere sahip, fakat, Client/Server Mimarisi eklenerek işlevselliği arttırılıan orijinal DoorsTM yazılımı kullanılır.

3 NXT-2D-X / NXT-2D-MSC 2-Kapılı/4-Okuyuculu TCP/IP Ana Kontrol Paneli ÖZELLĐKLERĐ: Ebat (Kutulu): (Y) x (G) x 7.77 (D) cm ( H x W x 3.06 D) Ebat (Sadece Kart, Kutusuz): (Y) x (G) x 2.55 (D) cm (5.6 H x 6.6 W x 2.55 D) Ağırlık (Kutulu): 2.25 Kg. (4.95 Lbs) Giriş Voltajı: + 12 VDC (10-14 VDC) Çektiği Akım: 570 ma Girişler (4, Yeniden Atanabilir): Kapı Kontağı (2) Çıkış Butonu (2) 12 Girişe kadar Genişleyebilir Çıkışlar (2, Yeniden Atanabilir): 1.0 amp (24 VDC max.) Kuru Kontakt 10 Çıkışa kadar Genişleyebilir Okuyucu Kapasitesi: NXT Serisi Okuyucular ile 4-adet(*) Wiegand Çıkışlı herhangi bir okuyucu veya MS Serisi Okuyucular ile 2-adet (*) 4-okuyuculu kapasite için opsiyonel Mercury Firmware destekli panel ve NXT Serisi Okuyucular kullanılmalıdır. Bellek Kapasitesi: Kullanıcı Olay Isı / Nem: -40 C to 60 C (-40 F to 140 F) % 0-90% Đletişim: TCP/IP 10/100 bus (Server) TCP/IP 10/100 bus (Paneller arası) Lithium Pil: 5 Yıl (Hafıza Ömrü)

4 NXT Serisi Yakınlık (Proximity) Kartı Okuyucuları NXT-1R/NXT-1RE NXT-3R/NXT-3RE NXT-5R/NXT-5RE Genel Hususlar: Şık Çekici Tasarım Ultra Đnce Profil Aynı Ölçülerde Rekabet eden Ürünlerden Daha Đyi Okuma Mesafesi Performansına sahiptir Okuyucu ve Kart/Etiket arasında Şifreli Veri Ana Kontrol Panelinden 300 Mt. ye kadar Kablolalama Đmkanı Anlık Hata Bildirimi için Panel tarafından Sürekli Denetlenme Keri nin NXT Serisi Yakınlık (Proximity) Kartı Okuyucuları, estetik uyum, okuma mesafesi performansı ve son derece ince profil yapısı ile küçük ebatlarda tasarlanmış olup rakip ürünlere nazaran önemli ölçüde fiyat avantajına sahiptir. Okuyucular, IP tabanlı NXT Serisi Ana Kontrol Panellerine bağlı Keri nin gelişmiş erişim kontrol sistemleri ile özel kullanıma sahiptir. 300 Metreye kadar ve sadece 4-iletkenli kablo kullanımına imkanı sağlaması, geleneksel 6 veya 7 iletkenli okuyucu arayüzlü sistemlere nazaran kablo maliyetlerini önemli ölçüde düşürmektedir. Kart ve okuyucu arasındaki kimlik verilerinin şifrelenmesi ve anlık hata tespiti için okuyucunun ana kontrol paneli tarafından sürekli denetlenmesi mevcut en güvenli okuyucu çözümü sağlamaktadır. Okuyucular tüm NXT Serisi Kartlar ve Etiketlerle uyumludur. The NXT-1R / NXT-1RE Euro Mount Prox Okuyucu, okuma mesafesi ve ebat açısından en iyi kombinasyonu sunar. NXT-1R / NXT-1RE, 8.3 cm Yükseklik x 8.3 cm Genişlik ve 1.6 cm Derinliğinde doğrudan duvara veya Avrupa tipi Buat a monte edilebilir ve diğer birçok proximity okuyucusunda bulunmayan ebat ve profile sahiptir. The NXT-3R / NXT-3RE Mullion Okuyucu, metal pencere / kapı kasaları / tirizleri veya duvar üzerine montaj için dizayn edilmiş olup, olağanüstü okuma mesafesi sunan sektördeki en küçük proximity kart okuyucularından biridir. NXT-3R / NXT-3RE, 9.5 cm Yükseklik x 4.1 cm Genişlik ve 1.6 cm Derinliğinde, montaj aparatı ve aralama gerektirmeden doğrudan metal yüzey veya duvara monte edilecek şekilde dizayn edilmiştir. The NXT-5R / NXT-5RE Wall Switch Okuyucu, 10.6 cm Yükseklik x 7.5 cm Genişlik ve 1.6 cm Derinliğinde, buat içine veya duvara düz bir şekilde monte edilebilir. Metal yüzeyden en az 2.5 cm uzakta monte edilmesi halinde okuma mesafesi 15 cm dir. Okuyucu, okuyucuyu kutudan ayıran duvar malzemesinin kalınlığına sahip bir metal elektrik bağlantı kutusu (buat) kullanılarak monte edilirse, okuma mesafesi biraz azalacaktır.

5 NXT Serisi Yakınlık (Proximity) Kartı Okuyucuları ÖZELLĐKLERĐ: Ölçüler: NXT-1R Serisi : 8.3 (Y) x 8.3 (G) x 1.6 (D) cm (3.25 H x 3.25 W x D) NXT-3R Serisi : 9.5 (Y) x 4.1 (G) x 1.6 (D) cm (3.75 H x 1.6 W x D) NXT-5R Serisi : 10.6 (Y) x 7.5 (G) x 1.6 (D) cm (4.18 H x 2.95 W x D) Okuma Mesafesi: NXT-1R Serisi : 12.7 cm NXT-3R Serisi : 10 cm NXT-5R Serisi : cm Ağırlık: NXT-1R Serisi : 88 g NXT-3R Serisi : 74 g NXT-5R Serisi : 99 g Çalışma Voltajı: NXT-1R Serisi : ma NXT-3R Serisi : ma NXT-5R Serisi : ma Çalışma Isısı: -40 C to 65 C) LED Gösterge: Standart, 3 Renkli (Kırmızı, Yeşil, Turuncu, Off-Kapalı) Ses Tonu: Standart Kablo Özellikleri: Blendajlı 4 Đletkenli Kablo, 300 Mt. ye kadar. (Belden 8723) (2 Twisted Pairs, Shielded) Renk: Siyah Garanti: Malzeme ve Đşçilik hatalarına karşı 2 Yıl.

6 NXT Yakınlık (Proximity) Kartları (NXT Serisi Proximity Kart Okuyuları içindir) NXT Serisi Yakınlık (Proximity) Kartları NXT-C NXT-I & NXT-S NXT-K Multi Teknoloji Yakınlık Kartı ISO Đnce, 0.8 mm (0.031 ) fotoğraflı kimlik baskısı yapılabilir Manyetik Bantlı/Manyetik Bantsız Bar Kod baskısı yapılabilir Benzeri olmayan, çoğaltılamaz kimlik kodları 2-Yıl Garanti 128-Bit Şifreleme (Kriptolama) Standart Proximity Yakınlık Kartı Cüzdan Dostu diğer benzer yakınlık kartlarından daha ince Son derece dayanıklı Endüstri standardı formatlar Benzeri olmayan, çoğaltılamaz kimlik kodları 2-Yıl Garanti 128-Bit Şifreleme (Kriptolama) Proximity Anahtarlık Tipi Yakınlık Kartı/Etiketi Varolan en küçük Proximity Anahtarlık Tipi Yakınlık Kartı/Etiketi Güçlü ve Dayanıklı -(Çamaşır Makinesinde yıkanabilir) Benzeri olmayan, çoğaltılamaz kimlik kodları 2-Yıl Garanti 128-Bit Şifreleme (Kriptolama) Keri nin NXT-C Standart Yakınlık Kartı diğer benzeri kartlara nazaran çok daha ince yapısıyla maksimum okuma mesafesi performansı sunarcüzdan veya cep içinde veya kılıf içinde boyna asılarak kolayca taşınabilir. Bu kartlar son derece kullanışlı ve dayanıklıdır. Dikine asılacak şekilde delikli üretilmiştir. Keri nin NXT-I ve NXT-S Multi Teknoloji Yakınlık Kartları kullanıcıların farklı kimlik teknolojilerini kredi kartı kalınlığında tek bir kart üzerinde toplamasına imkan sağlar. Baskı yapılabilir tipteki bu kartlar, manyetik şeritli (batlı) veya şeritsiz (bantsız) olarak sipariş edilebilirler. Kafeterya otomatları gibi manyetik şeritli kart kullanımı gerekli sistemlerde kullanışlıdır. Ayrıca, bir lokasyonda proximity tip yakınlık kartı, diğer tarafta manyetik şeritli kart kullanmak zorunda olan kullanıcılar için tek bir kart taşınmasına imkan sağlar. Multi Teknolojili kartların en popüler özelliklerinden biri de video görüntüsünün, fotoğrafın, bar kodunun ve diğer kullanıcı grafiklerinin, endüstriyel boya kullanan yazıcılar ile doğrudan kart üzerine baskı yapılarak özel erişim kimliği oluşturmaya imkan sağlamasıdır. Keri nin NXT-K Proximity Anahtarlık Tipi Yakınlık Kartı/Etiketi, küçük, ergonomik ve son derece dayanıklı yapısı ile kullanıcıya kolaylık sağlar. Anahtarlık tipi Yakınlık Kartı, anahtarlık üzerine takılarak kolayca taşınabilir. Özellikle kullanıcıya ev/araba anahtarlarını elinde bulundurduğu her durumda kolaylık sağlar. Eğer, bulunduğunuz mekan Keri Geçiş Kontrol Sistemi ile emniyete alınmış bir çok dahili kapıya sahipse, özellikle üzerinde cep bulunmayan kıyafetli kullanıcılar boyunlarına asarak kolayca taşıyabilirler. Her üç tip Keri yakınlık kartı, kimlik bilgisi mükerrerliği veya format eşleşmesi endişesi yaşamadan aynı sistem üzerinde birbirinin yerine kullanılabilir. Ayrıca, güvenlik amacıyla, tüm NXT serisi kimlik kartları, okuyucu ile kart arasında, 128-Bit lik şifreleme (kriptolama) kullanır.

7 NXT Yakınlık (Proximity) Kartları Özellikleri: (NXT Serisi Proximity Kart Okuyuları içindir) NXT-C ÖZELLĐKLERĐ: NXT-I & NXT-S ÖZELLĐKLERĐ: NXT-K ÖZELLĐKLERĐ: Okuma Mesafesi:* NXT-1R: 10.0 cm (4 ) NXT-3R: 12.5 cm (5 ) NXT-5R: 15.0 cm (6 ) Ebat: 86 x 54 x 1.5 mm (Yaklaşık) (3.38 H x 2.14 W x T) Ağırlık: 8.8 g. (0.31 oz) Malzeme Yapısı: ABS Isı / Nem Oranı: -40 C to 70 C (-40 F to 158 F) 0-100% Renk: Kirli Beyaz Garanti: Malzeme ve Đşçilik hatalarına karşı 2- Yıl. Okuma Mesafesi:* NXT-1R: 10.0 cm (4 ) NXT-3R: 12.5 cm (5 ) NXT-5R: 15.0 cm (6 ) Ebat: 86 x 54 x 0.08 mm (Yaklaşık) (3.38 H x 2.14 W x T) Ağırlık: 5.5 g. (0.19 oz) Malzeme Yapısı: PVC, Baskı Yapılabilir Yüzeyli Isı / Nem Oranı: -40 C to 70 C (-40 F to 158 F) 0-100% Renk: Kirli Beyaz Garanti: Malzeme ve Đşçilik hatalarına karşı 2- Yıl. (*) Okuyucu Mesafesi, temiz RF ve elektrikli ortamda okuyucu yüzeyine paralel olarak gösterilen kart için geçerlidir. Okuma Mesafesi:* NXT-1R: 5.0 cm (2 ) NXT-3R: 7.5 cm (3 ) NXT-5R: 10.0 cm (4 ) Ebat: 38 x 29 x 5 mm (Yaklaşık) (1.51 H x 1.14 W x T) Ağırlık: 4.5 g oz (4.5 g) Malzeme Yapısı: ABS Temperature / Humidity -40 C to 70 C (-40 F to 158 F) 0-100% Renk: Gri Garanti: Malzeme ve Đşçilik hatalarına karşı 2- Yıl.

8 Keri Doors.NET Yazılım için minimum Bilgisayar Gereksinimleri: Bu bölüm, tipik erişim kontrol uygulamalarında sistemin uygun şekilde çalışmasını sağlamak için gerekli minimum PC donanım gereksinimlerini belirtmektedir. Büyük çaplı erişim kontrol uygulamaları için sürüm yükseltme gerekebilir. Not: PC kapasitesi, maliyet, ve erişilebilirliği değişiklik gösterebilir. Burada Keri System ın tavsiyeleri yer almaktadır ve PC Donanımlar değiştikçe, gereksinimler de değişebilir. * Genel Gereksinimler (Tüm PC Modelleri için) - Ethernet Adapter - DVD Sürücü - Klavye, Mouse (Fare), Monitör - USB Port(lar) * Doors.NET Minimum PC Gereksinimleri (NXT-XD ve NXT-XD-MSC (Mercury) model Erişim Kontrol Panelleri için) Server PC veya Kombine Server/Client PC için: Đşlemci - Intel Core2 Duo, 2.4 GHz veya daha büyük, 8 MB Cache veya daha büyük Hafıza - 4 GB veya daha büyük Đşletim Sistemi Uyumluluğu: Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate, x32/x64 Vista Business/Enterprise/Ultimate - Service Pack 1, x32/x64 XP Professional - Service Pack 3, x32/x64 Windows Server 2003/2003 R2/2008/2008 R2 Hard Disk Kapasitesi GB veya daha büyük Minimum 1280x1024 veya daha büyük çözünürlüğü detekleyen Ekran Kartı (Ana Kart üzerinde veya Tak-Çıkart) Client PC için: Đşlemci - Intel Pentium, Dual-Core, 2.4 GHz veya daha büyük, 2 MB Cache veya daha büyük Hafıza - 2 GB veya daha büyük Đşletim Sistemi Uyumluluğu: Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate, x32/x64 Vista Business/Enterprise/Ultimate - Service Pack 1, x32/x64 XP Professional - Service Pack 3, x32/x64 Windows Server 2003/2003 R2/2008/2008 R2 Hard Disk Kapasitesi GB veya daha büyük Minimum 1280x1024 veya daha büyük çözünürlüğü detekleyen Ekran Kartı (Ana Kart üzerinde veya Tak-Çıkart)

9 Montaj Detayları Bölüm 1 - Kablolama ve Plan Çizimi Bölüm 2 - Özellikler ve Kablo Gereksinimleri Bölüm 3 - Firmware Göstergesi LED Yükseltme Bölüm 4 - Kontrol Cihazını Sıfırlama Bölüm 5 - Ürün Belgeleri 1.0 Kablolama ve Plan Çizimi 1.1 NXT-2D / NXT-4D NXT-2D / 4D Montaj Çizimi P/N: Rev. A LED Durumları Đçin Bknz. Tablo 1. NOT: Bu cihaz test edilmiş ve FCC Kuralları Bölüm 15 uyarınca, dijital cihaz olarak A Sınıfı sınırlarına uygun olduğu tespit edilmiştir. Bu ekipman ticari bir ortamda çalıştırıldığında zararlı parazitlere karşı uygun koruma sağlamak üzere belirli limitler içinde radyo frekansı enerjisi üretir.

10 Montaj Detayları Tablo 1: NXT Kontrolü LEDleri Ethernet Bağlantısı Amaç LED RS-485 Hattı Amaç LED 10/10 a Bus 1 Tx j Link b Bus 2 Tx k Aktivite c Bus 3 Tx l Bus 4 Tx m Fayda Amaç LED Röle Durumu Amaç LED Konfig. Reset d Röle 1 Aktif n D-mod e Röle 2 Aktif o Yazılım Güncelleme f Röle 3 Aktif p Kullanılmıyor g - i Röle 4 Aktif q Güç Amaç LED Termal Sigorta Amaç LED Gösterge r Gösterge s 2.0 ÖZELLĐKLER 2.1 NXT-2D / NXT-4D Ölçüleri NXT KONTROL ANAKART - h= 6,50, w= 5,50, d= 1,00 - boy= 16,51 cm, en= 13,97 cm, derinlik= 2,54 cm NXT KONTROL KUTULU - h= 13,00, w= 10,50, d= 3,00 - boy= 33,02 cm, en= 26,67 cm, derinlik= 7,62 cm 2.2 Enerji Gereksinimi A (maximum çalışma durumunda) VDC de Devre Gereksinimi 650 ma max her NXT-4D için 570 ma max her NXT-2D için 210 ma max her NXT-4x4 için 110 ma max her NXT-1R, NXT-3R, NXT-5R okuyucular için 50 ma max her NXT-RM okuyucu ara modülü için NOT: Eğer aynı güç kaynağını kullanan bir elektronik kilit (manyetik kilit, kapı grev, vb) kullanıyorsanız, güç kaynağı NX-2-D/ 4-D cihazının akımıda hesaplanarak seçilmelidir. 2.4 Röle Akımı 1 24 VDC 2.5 Çalışma Şartları NXT-2-D/ 4-D - 32 F -150 F (0 C - 60 C) 0% - 90% Bağıl nem oranı

11 Montaj Detayları 2.6 Kablo Gereksinimi NXT-4x4 ve NXT Serisi Okuyucular tek bir RS-485 bus hattı üzerinde paralel çalışır. 4x4 ile çalışan NXT denetleyici için toplam mesafe 350 metrdir. NX-4x4 bu hat üzerinde en fazla 175 metre uzaklığa kadar kullanılabilir. Sadece okuyucular 350 metre mesafeye takılabilir. NOT: Uzun kablo döşemelerde, kablo direnci ucunda bir voltaj düşüşüne neden olur. Cihaz için uygun olan güç ve akıma göre kablo seçimi yapılmalıdır. BAĞLANTI RS-485 Hattı NXT- 2D/4D ile NX-4x4 arasında (Okuyuculu veya okuyucusuz) RS-485 Hattı NXT- 2D/4D ile 1R/ 2R/ 3R okuyucuları arasında NXT-2-D/ 4-D Besleme Topraklama TOPLAM MESAFE 175MT ye Kadar 350MT ye Kadar ĐLETKEN SAYISI Tablo 2: Kablo Gereksinimi EKRAN ÖRGÜ BURGU 4 E E E AWG STANDARDI 18 Enerji 22 Data BELDEN DEĞERĐ 1502P 4 E E E MT 2 H E E En Kısa Mesafe 1 H H H 18 Giriş ve Çıkışlar 175MT 2 H Y H 22 Özel bir gerekliliği yok Özel bir gerekliliği yok a. Her zaman listelenen Heavier göstergeleri kabul edilebilir. b. 350 metreden fazla uzunluklar tavsiye edilmez, tavsiye edilenden daha büyük uzunluklarda 4x4 birimi için lokal ve güçlü bir güç kaynağı kullanılması gerekir. c. 4x4 cihazı RS-485 hattı üzerinde verilen değerler üzerinden daha uzakta kullanılacaksa CE ve C-tick düzenlemeleri ile uzunluğunu karşılamak için, güç hattı 3 metreden uzun olmamalıdır. d. PCB kısa yolunu yalnızca topraklama için toprak zemine bağlayın.birimi koruma için, topraklama bağlantı her zaman ilk olarak yapılmalıdır. e. Verilen değerler minimum değerlerdir. Giriş ve çıkış cihazları daha özel gereksinimler duyabilir. 2.7 Pil ile Hafıza Durumu NXT Kontrol cihazının RAM ve saati desteklemek için kullandığı lityum pil 5 yıl yedekleme ömrüne sahiptir.

12 Montaj Detayları 3.0 Firmware Göstergesi LED Yükseltme LED "f" bir yazılım yükseltme (1. sayfadaki çizimine bakın) sıraında yanar. Bu, iki aşamalı bir süreçtir; yazılım yükseltme işlemleri sırasında LED 15 saniyelik bir gecikme ile iki kez yanar. Bu LED açıkken anakartın gücünü kesinlikle çıkarmayın. Yazılım güncellemesi sırasında güç kesilirse yükseltme işlemini bozar ve kontrol cihazınız kullanılamaz hale gelebilir. 4.0 NXT Kontrol Cihazını Sıfırlama Belirli koşullar altında, NXT kontrolörleri sıfırlamak gerekebilir. NOT : Bir NXT denetleyicisini sıfırlama, cihazı fabrika varsayılan durumuna geri alacaktır. Tüm ağ, IP Adresi, Alt Ağ Maskesi ve Ağ Geçidi adresi gibi denetleyiciye atanan yapılandırma verilerini sıfırlamak içinaşağıdakileri yapın : 1. NXT Kontrol Cihazının gücünü kesin.(1. sayfadakiçizime bakın) 2. J3 pin başlığındaki Jumperı kapalı konuma getirin. (Takın) 3. S1 butonuna basın ve beslemeyi bağlayın. Bu sırada butonu basılı tutun. LED D (RESET LED) yanacaktır. LED D sönesiye kadar butonu basılı tutun. 4. NXT denetleyicisinden beslemeyi kesmeyin. 5. LED D sönünce cihazı sıfırlama tamamlanmış olur. Şimdi denetleyici güç beslemesini kesip tekrar verin. Bir denetleyiciye yapılandırma bilgilerini geri yüklemek için aşağıdakileri yapın : 1. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, Yapılandırma komutunu çalıştırmak için DoorsNXT yazılımında Kontrolörleri Bul kısmından Sistem ayarları > Kontrol Konfigürasyonu > Otokonfigürasyonu Başlat kısmını tıklayın. 2. Kontrolörleri Bul komutu, NXT denetleyiciyi " Sıfırlanmış Ünite" olarak görüntüler. Birimi seçip Değişiklikleri Uygula komutuna tıklayın ve sonra kontrolörün ağ yapılandırmasını geri yüklemek için IP'leri atayın. 3. Đşlemi tamamlamak için NXT Kontrol Cihazına tam bir güncelleştirme yapın. 5.0 Ürün Belgeleri Tüm Keri teknik dokümantasyon Keri CD'de Teknik Belgeler klasöründe veya online olarak adresinde bulunabilir.

13 ENERJĐ VERĐMLĐLĐĞĐne ĐLĐŞKĐN BĐLGĐLER: 1- Cihazları besleyecek güç kaynakları 12VDC 2Amp olmalı, beklemede sarfiyatın artmaması için daha yüksek veya daha düşük güçlü adaptörler seçilmemelidir. 2- Cihazların sağlıklı çalışması ve çevre kirliliğine neden olmaması için güvenilir ve bilinen güç kaynakları kullanılmalıdır. 3- Cihazlarda sürekli tüketimi azaltmak için, kullanılacak uç elemanlar (kilit, damper vs.) enerji altında çalışmayan malzemelerden seçilmelidir. 4- Cihazlarda ısınma ve enerji tüketimini minimum seviyede tutmak için havalandırması iyi olan yerlere monte edilmelidir.

14 KULLANICI KILAVUZU 1. Bakım, Onarım ve Kullanımda Uyulması Gereken Kurallar : Kontrol Paneli, sadece Satıcı Firma/Yetkili Servis tarafından regüleli harici güç kaynağına bağlanmalıdır. Bu güç, harici bir adaptörden alınacak 12VDC dir. Kontrol Paneli üzerinde enerji varken dokunmayın. Enerji kesildikten sonra devre üzerinde bir süre daha akım kalacağından, kontrol paneline müdahale ederken dikkat edin. Kontrol Panelinin pili sadece aynı tip veya eşdeğer özelliklere sahip pil ile değiştirilmelidir. Uygun özelliklere sahip olmayan pil takılması durumunda hasar meydana gelebilir. Kontrol Paneli koruyucu kutusu, içinde bulunulan mekanda yapılan tadilat ve/veya inşaat faaliyetleri esnasında panelin aşırı tozdan korunması amacıyla kapalı bulundurulmalıdır. 2. Taşıma ve Nakliye Đşlemleri : Dikkatli taşıyınız, düşürmeyiniz. Nemden ve aşırı tozlu ortamlardan uzak tutunuz. Nakliye esnasında kontrol panelinin bulunduğu kutu/koli üzerine ağır yük koymayınız. 3. Kullanım Sırasında Đnsan veya Çevre Sağlığına Tehlikeli veya Zararlı Olabilecek Durumlar : Kullanım sırasında insan veya çevre sağlığına tehlikeli veya zararlı olabilecek hususlar içermez. 4. Kullanım Hatalarına Đlişkin Bilgiler : Bu ürün, kullanıcı tarafından servis edilebilecek parça içermemektedir. Herhangi bir arıza durumunda Satıcı Firma/Yetkili Servis e haber verilmelidir. 5. Özellikleri ile Đlgili Tanıtıcı ve Temel Bilgiler : Bu ürün sadece dahili ortamlarda kullanılabilir. Diğer teknik hususlar için Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu na bakınız. 6. Kullanıcının Kendi Yapabileceği Bakım, Onarım veya Ürünün Temizliğine Đlişkin Bilgiler : Bu ürün, kullanıcı tarafından servis edilebilecek parça içermemektedir. Herhangi bir arıza durumunda Satıcı Firma/Yetkili Servis e haber verilmelidir. Ürünün içinde bulunduğu kutunun dış yüzeyi, gerektiğinde ve istenildiğinde sabunlu suya batırılmış ve şıkılmış yumuşak bir bezle silinebilir. 7. Periyodik Bakım : Bu ürün, periyodik bakım gerektirmemektedir. Ancak; güvenlik sisteminin genel kontrolleri sırasında sadece Satıcı Firma/Yetkili Servis tarafından kontrol edilmelidir. 8. Bağlantı ve Montaj Đşlemleri : Bağlantı ve Montaj işlemleri, sadece Satıcı Firma/Yetkili Servis tarafından Türkçe Kullanma Kılavuzu nda belirtilen esaslar çerçevesinde yapılmalıdır. 9. Kullanım Ömrü : Bu ürünün T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nca tespit ve ilan edilen Garanti Süresi 2 Yıl, Kullanım ömrü 7 (Yedi) yıldır.

15 GARANTĐ ŞARTLARI: 1-) Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 2-) Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti kapsamındadır. 3-) Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, fax, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. 4-) Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 5-) Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; -Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, -Tamiri için gereken azami süresinin aşılması, -Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir. 6-) Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 7-) Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ne başvurabilir.

16 ĐMALATÇI/ÜRETĐCĐ FĐRMA TÜRKĐYE DĐSTRĐBÜTÖRÜ KERI SYSTEMS INCORPORATED MEG Manisalı Elektronik Güvenlik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti Bering Drive San Jose, CA USA Cumhuriyet Bulvarı No: 296 Kat: 1 D.: 102 Sarı ve Karcıoğlu Center, Alsancak ĐZMĐR TÜRKĐYE Tel. : Tel. : +90 (232) Faks : Faks : +90 (232) Web : Web : SERVĐS ĐSTASYONLARINI GÖSTERĐR LĐSTE ĐTHALATÇI/ĐMALATÇI-ÜRETĐCĐ FĐRMANIN 1. ÜNVANI: MEG MANĐSALI ELEKTRONĐK GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐ SANAYĐ VE TĐCARET LĐMĐTED ŞĐRKETĐ 2. MERKEZ ADRESĐ: Cumhuriyet Bulvarı No: 296 / 102 Sarı ve Karcıoğlu Center Alsancak, ĐZMĐR 3. TELEFON: FAKS: TĐCARET SĐCĐL NO: Merkez VERGĐ NO: Servis Adı :GÜLĐZ BULMAN-ULUSAL ELEKTRONĐK GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐ Yetkili Ad Soyad : Vergi Dairesi :ÜÇKAPILAR Vergi No : Telefon No : HYB NO :07-HYB-851 Adres :ÖĞRETMENEVLERĐ MAH.900 SOK.NO:4/1 Şehir :ANTALYA 2 Servis Adı :TELEONE BĐLGĐ VE ĐLETĐŞĐM HĐZMETLERĐ SANAYĐ VE TĐCARET LTD. SANAYĐ VE TĐCARET LTD. ŞTĐ. Yetkili Ad Soyad : Vergi Dairesi :KONAK VD. Vergi No : Telefon No : HYB NO :35-HYB-1703 Adres :MĐTHATPAŞA CAD. 185 SOK.NO:8/1 KÜÇÜKYALI Şehir :ĐZMĐR

17

18

19

20

PAC 550 ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU ÜRETİCİ FİRMA İTHALATÇI FİRMA

PAC 550 ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU ÜRETİCİ FİRMA İTHALATÇI FİRMA GENEL GARANTİ ŞARTLARI : 1- Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır. Malın kullanım ömrü 5 (beş) yıldır. 2- Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti

Detaylı

GARANTİ SÜRESİ : 2 YIL KULLANIM ÖMRÜ : 10 YIL GARANTİ ŞARTLARI 1-) Garanti süresi,malın teslim tarihinden itibaren başlar ve.yıldır. 2-) Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti

Detaylı

Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu BİOMETRİ-CS BİLGİSAYAR YAZILIM EĞİTİM TURİZM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Tel : +90 312 235 84 40 Fax : +90 312 236 00 10 Adres :

Detaylı

ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI

ÇİM-OT-ÇİT BİÇME MAKİNASI GENEL GARANTİ ŞARTLARI GARANTİ: Ürünümüz, yüksek kalitede malzemelerden imal edilmekte ve test edilmektedir. Gerekli son muayenesi yapılır ve sevke hazır edilir. Mevzuatın öngördüğü garanti hükümlerine

Detaylı

Futronic FS82 Parmak İzi ve Akıllı Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Futronic FS82 Parmak İzi ve Akıllı Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Futronic FS82 Parmak İzi ve Akıllı Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu BİOMETRİ-CS BİLGİSAYAR YAZILIM EĞİTİM TURİZM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Tel : +90 312 235 84 40 Fax : +90 312 236

Detaylı

HT 150 SET ODA TERMOSTATI

HT 150 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve

Detaylı

HT 250 ODA TERMOSTATI

HT 250 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 250 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 250 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

HT 150 SET ODA TERMOSTATI

HT 150 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve

Detaylı

HT 150 ODA TERMOSTATI

HT 150 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU : SES MĐKSERĐ MODEL EUROPOWER PMP-1680S EUROPOWER PMP-4000 EUROPOWER PMP-6000

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU : SES MĐKSERĐ MODEL EUROPOWER PMP-1680S EUROPOWER PMP-4000 EUROPOWER PMP-6000 TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU CĐNS MARKA MODEL : SES MĐKSERĐ : BEHRINGER EUROPOWER PMP-1680S EUROPOWER PMP-4000 EUROPOWER PMP-6000 GARANTĐ ŞARTLARI 1-) Garanti süresi, malın teslim tarihinden

Detaylı

DPT Serisi Motorlu Su Pompaları

DPT Serisi Motorlu Su Pompaları DPT Serisi Motorlu Su Pompaları TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Garanti Ve Servis 1 Uygulama Alanları/Pompa Kod Sistemi 2 Kullanma Talimatları 3 Pompanın Yapısı 5 Taşıma,Sevkiyat ve Depolama

Detaylı

M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ M35: 7G 01 00 00XX M35 SESLİ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU Multitek M35 interkom telefonu seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290 HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290. Kullanım Kılavuzu.

HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290 HARİCİ SİREN AS 240/250/260/282/290. Kullanım Kılavuzu. HARİCİ SİREN Kullanım Kılavuzu www.eds.com.tr 1 Giriş Harici Sirenler, harici ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, tüm güvenlik sistemlerine uyumlu, her türlü hava şartlarına ve darbeye dayanıklı

Detaylı

TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0 532

Detaylı

HT 300 ODA TERMOSTATI

HT 300 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

(AE-4 V1 Model) Gaz Alarm Panosu Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

(AE-4 V1 Model) Gaz Alarm Panosu Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu (AE-4 V1 Model) Gaz Alarm Panosu Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu AE-4 V1 gaz alarm panosunun montajı Şekil-1 deki bağlantı şemasına göre yapılmalıdır. Selenoid Valf () L N L N N L Siren () Kontaktör Kontaktör

Detaylı

2500W Yaprak Toplama / Üfleme Makinesi. 2500W Garden Blower Vacuum PAB 2500

2500W Yaprak Toplama / Üfleme Makinesi. 2500W Garden Blower Vacuum PAB 2500 TR GB 2500W Yaprak Toplama / Üfleme Makinesi 2500W Garden Blower Vacuum PAB 2500 TR 7 6 5 4 3 2 1 9 8 TR2 TR3 M SE AK A.Ş 4594865 TR4 GENEL GARANTİ ŞARTLARI : 1- Garanti süresi, malın teslim tarihinden

Detaylı

DAŞ 04 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

DAŞ 04 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU DAŞ 04 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0

Detaylı

Ürün Bakım ve Muhafaza

Ürün Bakım ve Muhafaza NBG4615 NBG4615 Ürün Bakım ve Muhafaza Ürünü sadece orijinal adaptörü ile çalıştırınız. Ürünün kasasını hiçbir koşulda açmayınız, herhangi bir parçasını sökmeyiniz. Arıza durumunda 4441150 no lu ZyXEL

Detaylı

V, SPA Serisi Motorlu Su Pompaları

V, SPA Serisi Motorlu Su Pompaları V, SPA Serisi Motorlu Su Pompaları TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Değerli müşterimiz; Öncelikle SEMPOMP markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kılavuz SEMPOMP markalı Pompaların V ve

Detaylı

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU HT 350 kablolu dijital oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU OTOMATİK SİGORTALAR Legrand otomatik sigortalar, bağlı bulunduğu elektrik devresini aşırı akım ve kısa devrelere karşı korurlar. Devrenin

Detaylı

AE3 GAZ ALARM PANOSU KLEMENS BAĞLANTISI

AE3 GAZ ALARM PANOSU KLEMENS BAĞLANTISI AE3 GAZ ALARM PANOSU KLEMENS BAĞLANTISI SİREN 12V DC İLERİ TEKNOLOJİ 12V DC ADAPTÖR 10A GÜÇ RÖLESİ İ-TEK K- GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ PANİK BUTONU DİALER 33 LÜ SIRA KLEMENS PAKO ŞALTERİ BAĞLANTI ŞEMASI; ŞEKİLDEKİ

Detaylı

DAŞ 01 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

DAŞ 01 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU DAŞ 01 MANUEL AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0

Detaylı

Akrilik Küvet. Garanti Belgesi

Akrilik Küvet. Garanti Belgesi Akrilik Küvet Garanti Belgesi KÜVET GARANTİ BELGESİ Ece ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. ECE KÜVETİNİZİN BÜTÜN PARÇALARI DAHİL TAMAMI ÜRETİM HATALARINA KARŞI 2 (İKİ) YIL SÜRE İLE GARANTİ ALTINDADIR.

Detaylı

HYDROMETER Bluetooth Veri Toplayıcısı BLUETOOTH RECEIVER 868 / 434

HYDROMETER Bluetooth Veri Toplayıcısı BLUETOOTH RECEIVER 868 / 434 HYDROMETER Bluetooth Veri Toplayıcısı BLUETOOTH RECEIVER 868 / 434 Kullanım ve Montaj Kılavuzu İthalatçı Firma Madenerji Enerji ve Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. Altıntaş Mah. Kıbrıs Cad. No:24 09800

Detaylı

HT 300 SET ODA TERMOSTATI

HT 300 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (4-20mA) 1 HSS2000 EX PROOF GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ HSS-2000 Ex-proof gaz alarm cihazının alevsızdırmazlık özelliği ve Alsz sertifikasının geçerliliği

Detaylı

Adaptörü USB portuna takmadan once mutlaka CD ile gelen sürücü yazılımını yükleyin.

Adaptörü USB portuna takmadan once mutlaka CD ile gelen sürücü yazılımını yükleyin. 802.11g High-Gain Kablosuz USB Adaptörü HIZLI KURULUM KILAVUZU Versiyon 1.0 Ocak, 2006 0 *Windows 98SE/Me/2000/XP: TÜRKÇE. Takip eden örnek yükleme Windows XP işletim sisteminde yapılmıştır. ( Windows

Detaylı

MONOFAZE SERVO OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

MONOFAZE SERVO OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU MONOFAZE SERVO OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13

Detaylı

Algılayıcılar / Transmitter

Algılayıcılar / Transmitter 1 Algılayıcı / Transmitter ATH100L Algılayıcılar / Transmitter ATH100L Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_ATH100L] 2 Algılayıcı / Transmitter ATH100L İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 3 1.1. ATH100L... 3 1.2.

Detaylı

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU PLUSSMART HT 350 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

1 GSM Modem Modem202.S1. GSM Modem. Modem202.S1. Kullanım Kılavuzu. [Rev_1.0_Modem202.S1

1 GSM Modem Modem202.S1. GSM Modem. Modem202.S1. Kullanım Kılavuzu. [Rev_1.0_Modem202.S1 1 GSM Modem Modem202.S1 GSM Modem Modem202.S1 Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_Modem202.S1 2 GSM Modem Modem202.S1 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 3 1.1. MODEM202.S1... 3 1.2. GSM Modem... 3 1.3. Fiziksel

Detaylı

TESLİM TARİHİ VE YERİ: FABRİKA AZAMİ TAMİR SÜRESİ : 30 (OTUZ) GÜN

TESLİM TARİHİ VE YERİ: FABRİKA AZAMİ TAMİR SÜRESİ : 30 (OTUZ) GÜN İMALATÇI FİRMANIN ÜNVANI: AKAY ASANSÖR İML. İNŞ. TEKS. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İSTİKLAL MAH. YILDIRIM BEYAZIT CAD. NO:11 / B KIRAÇ-ESENYURT / İSTANBUL TELEFON : 0212 624 32 15 16 FAKS : 0212 424

Detaylı

OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU Güvenli Kullanım Uyarıları OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU Basınçlı ilaçlama pompası evler ve küçük bahçelerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Ürün öncelikli olarak ilaçlama

Detaylı

TYSSO. Insist on the best. TYSSO Türkiye Distribütörü VEGAPOS OT/VT. www.vegapos.com.tr info@vegapos.com.tr

TYSSO. Insist on the best. TYSSO Türkiye Distribütörü VEGAPOS OT/VT. www.vegapos.com.tr info@vegapos.com.tr TYSSO TYSSO Türkiye Distribütörü VEGAPOS OT/VT www.vegapos.com.tr info@vegapos.com.tr Tel : +90(356)276-10-76 Fax : +90(356)276-50-65 QR Kod POS Sistemleri POP-650 Modüler ve Fansız Soğutma Hepsi Bir Arada

Detaylı

3 4 5 6 7 8 9 10 11 6 Tüketici Hizmetleri Değerli Müșterimiz, Sizlere iyi ürün vermek kadar, iyi hizmet vermenin de önemine inanıyoruz. Bu nedenle siz bilinçli tüketicilere çok geniș kapsamlı yeni hizmetler

Detaylı

WTR-300 Wireless Repeater Hızlı Kurulum Kılavuzu

WTR-300 Wireless Repeater Hızlı Kurulum Kılavuzu WTR-300 Wireless Repeater Hızlı Kurulum Kılavuzu LED Göstergeleri NetMASTER WTR-300 Wireless Repeater ürününün ön yüzünde LED göstergeleri bulunmaktadır. Güç göstergesi WPS/İnternet göstergesi Kablosuz

Detaylı

KULLANIM KLAVUZU PDC-1200A. Sistem Kontrol Klavyesi. Versiyon 1.0. Kullanım Klavuzu Hakkında

KULLANIM KLAVUZU PDC-1200A. Sistem Kontrol Klavyesi. Versiyon 1.0. Kullanım Klavuzu Hakkında KULLANIM KLAVUZU Sistem Kontrol Klavyesi Versiyon 1.0 PDC-1200A Kullanım Klavuzu Hakkında Kuruluma başlamadan önce kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İçindekiler 1. GENEL BAKIŞ... Hata! Yer işareti

Detaylı

-- - - KULLANIM KILAVUZU

-- - - KULLANIM KILAVUZU --- - -- - - KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TAN itim 2 GARANTİ ŞARTLAR! 2 KGK'NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ ŞEKİLLERİ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

Aspiratör Kullanma Kılavuzu A 37 I

Aspiratör Kullanma Kılavuzu A 37 I Aspiratör Kullanma Kılavuzu A 37 I Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

ELEKTRİKLİ SU OTOMATLARI

ELEKTRİKLİ SU OTOMATLARI ELEKTRİKLİ SU OTOMATLARI ÜRETİM ADRESİ İkitelli O.S.B. Atatürk Cad. Pik Dökümcüler San. Sit.A-3 Blok No: 2 İkitelli Başakşehir / İSTANBUL Basım Tarihi : 01 Temmuz 2015 ONS KALIP MEKANİK MATBAA SAN. TİC.

Detaylı

Strike 5.50 R Proximity Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Strike 5.50 R Proximity Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Strike 5.50 R Proximity Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz Strike 5,50 R kullanım ve bilgisayar bağlantısı ile cihaz tanımlamalarına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir.

Detaylı

BD305 DMR SAYISAL PROFESYONEL EL TELSİZİ KULLANIM KILAVUZU :: DIGITAL

BD305 DMR SAYISAL PROFESYONEL EL TELSİZİ KULLANIM KILAVUZU :: DIGITAL BD305 DMR SAYISAL PROFESYONEL EL TELSİZİ KULLANIM KILAVUZU :: DIGITAL Önsöz Portatif Telsiz . Sorumluluk Reddi ------------------------------------------1 -------------------------------------------2

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK ALARM SİSTEMİ KABLOSUZ MANYETİK KONTAK MARKA: MODEL: AMC CM 400 TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ALARM SİSTEMLERİ VE ELEKTRONİK TİC LTD. ŞTİ. PERPA TİCARET MERKEZİ, A BLOK, KAT: 5 NO:112-114,

Detaylı

MRL-200. Dijital Oda Termostatı Kullanma Kılavuzu

MRL-200. Dijital Oda Termostatı Kullanma Kılavuzu Dijital Oda Termostatı Kullanma Kılavuzu www.intherm.com.tr Türk Malı İÇİNDEKİLER 3 4 5 5-6 6 7 8 Açıklama Teknik Özellikler Emniyet İle İlgili Önemli Uyarılar Kurulum ve Montaj Ekran Detayları Kullanım

Detaylı

4K HDMI Genişletici Set, 4K2K/60 Hz

4K HDMI Genişletici Set, 4K2K/60 Hz 4K HDMI Genişletici Set, 4K2K/60 Hz Kullanma Kılavuzu DS-55204 Digitus 4K Çoğaltıcı Seti, 4K2K/60Hz hem yüksek çözünürlüklü grafikler hem de kesintisiz video oynatımı için en yüksek talepleri dahi karşılayan

Detaylı

ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu

ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu 1.0 Giriş AC-3200 cihazı, maliyet odaklı tasarlanmış yüksek entegreli Seri den ZigBee ye kablosuz çevirici adaptördür. Dahili ZigBee teknolojisi

Detaylı

Televizyon Kullanma Kılavuzu F 49-209 LED TV

Televizyon Kullanma Kılavuzu F 49-209 LED TV Televizyon Kullanma Kılavuzu F 49-209 LED TV Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı

Detaylı

EEE Yönetmeligine Uygundur. PCB içermez

EEE Yönetmeligine Uygundur. PCB içermez 2104 A+ DS EEE Yönetmeligine Uygundur PCB içermez UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yaln ızca belirli kosullar alt ında yan ıc ıd ır) ile çal ısan soğutucu cihaz ın ız ın normal bir

Detaylı

MEG Manisalı Elektronik Güvenlik

MEG Manisalı Elektronik Güvenlik GÜVENLİK AMAÇLI KAPI İZLEME SİSTEMİ KERI Güvenlik Amaçlı Kapı İzleme Sistemi Montaj ve Kullanımında dikkat edilecek hususlar MEG Manisalı Elektronik Güvenlik Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Detaylı

LECTUS duo 3000 Readers

LECTUS duo 3000 Readers LECTUS duo 3000 tr Installation Manual LECTUS duo 3000 İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik Talimatları 4 2 Giriş 6 2.1 Temassız okuyucular için önemli planlama notları 6 3 Bağlantı 7 3.1 Kablolama

Detaylı

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi arvento Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri ile araçlarınızı 7 gün 24 saat on-line ve geçmişe yönelik olarak izleyebilir, hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri uzaktan

Detaylı

Montaj Uygulamaları ve Kullanım Kılavuzu

Montaj Uygulamaları ve Kullanım Kılavuzu Montaj Uygulamaları ve Kullanım Kılavuzu Küvet Montaj Uygulamaları 7 8 Garanti Belgesi 11 11 11 11 12 Kasım 2015 3 ÜRÜNÜN GENEL ÖZELLİKLERİ Akrilik Banyo Küvetleri nin Akrilik Banyo Küvetleri nin NAKLİYE

Detaylı

SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90

SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90 SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90 2,5-02, JS2,5-G1-02, JS90 2,5-G1-02, JS 4-02, JS90 4-02)

Detaylı

Ortak Anten Dağıtım Yükselticileri (MA-Serisi)

Ortak Anten Dağıtım Yükselticileri (MA-Serisi) Ortak Anten Dağıtım Yükselticileri (MA-Serisi) TANITIM ve KULLANIM KILAVUZU Modeller MA404 MA303 MA302 MA465 Versiyon : KK_MA_V3.2713 1 İçindekiler 1. Genel Tanıtım.3 2. Genel Özellikler..3 3. Kullanım

Detaylı

RS 232 veya 485 seri port. Kapı manyetiği girişi

RS 232 veya 485 seri port. Kapı manyetiği girişi Everfocus ELA-821 NB Tek Kapı Kontrol Ünitesi 300 kullanıcı ve 1393 olay kapasitesi RS 232 veya 485 seri port 4 dijital, 7 segment LED'li ekran 3 adet LED'li gösterge Tuş takımı ve entegre kart okuyucu

Detaylı

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 tek kapı için tasarlanmış Stand alone ve Wiegand çıkışlı şifreli kart okuyucudur. IP 68 standartda

Detaylı

TEKSAN M-BUS CONVERTER

TEKSAN M-BUS CONVERTER TEKSAN M-BUS CONVERTER KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzundaki tüm talimat ve uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz

Detaylı

CM-02NLRM-S/B CM-02NLRM-C SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

CM-02NLRM-S/B CM-02NLRM-C SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ CM-02NLRM-S/B CM-02NLRM-C SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ CM-02NLRM-S/B: CM-02NLRM2-C: 7G 06 00 0001 7G 06 00 0002 CM-02NLRM SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU

Detaylı

Aspiratör Kullanma kılavuzu P 275 P 280

Aspiratör Kullanma kılavuzu P 275 P 280 Aspiratör Kullanma kılavuzu P 275 P 280 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

3G Modem İstasyonu Kullanma Kılavuzu V:1.0 Model: 433R

3G Modem İstasyonu Kullanma Kılavuzu V:1.0 Model: 433R 3G Modem İstasyonu Kullanma Kılavuzu V:1.0 Model: 433R Ürün Beraberinde Gelenler: 1 adet 3G Modem İstasyonu 1 adet DC5V 1.2A Adaptör 1 adet USB Kablo 1 adet RJ45 Ethernet Kablo 1 adet CD-ROM (Kullanım

Detaylı

Dell Vostro 230. Uyarılar Hakkında. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler

Dell Vostro 230. Uyarılar Hakkında. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Dell Vostro 230 Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. UYARI: Bilgisayarı kendiniz

Detaylı

NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK

NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK KULLANMA KILAVUZU 490 W NİHALE AR 723 KABLOSUZ ISITICI ALTLIK 1- Geniş yüzey 2- Şarj kablosu 3- Şarj kablosu girişi 1 3 2 ÖNEMLİ UYARILAR Arzum Nihale Kablosuz Isıtıcı

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI!

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Fisheye IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

1.Baskı Çözümleri: 2. Bilgisayar Bileşenleri: 1.Baskı Ürünleri. 1.1. Faks Cihazları. 1.2. Fotokopi Cihazları. 1.3. Tarayıcılar. 1.4.

1.Baskı Çözümleri: 2. Bilgisayar Bileşenleri: 1.Baskı Ürünleri. 1.1. Faks Cihazları. 1.2. Fotokopi Cihazları. 1.3. Tarayıcılar. 1.4. Yıldırım Bilişim - 2014 1.Baskı Çözümleri: 1.Baskı Ürünleri 1.1. Faks Cihazları 1.2. Fotokopi Cihazları 1.3. Tarayıcılar 1.4. Yazıcılar 2. Bilgisayar Bileşenleri: 2.1. Anakartlar 2.2. Bellekler 2.3. Ekran

Detaylı

Tartı Kullanma Kılavuzu BKK 2195

Tartı Kullanma Kılavuzu BKK 2195 Tartı Kullanma Kılavuzu BKK 2195 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

(FXD-T Model) Pilli El Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

(FXD-T Model) Pilli El Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu (FXD-T Model) Pilli El Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu Cihaz Hakkında: FXD-T model gaz dedektörü, havadaki patlayıcı gazları algılayabilen(doğalgaz ve LPG) bir cihazdır. Bu tür tehlikeli gazların

Detaylı

REGULINE 600VA / 1000VA REGÜLATÖR KULLANICI KILAVUZU

REGULINE 600VA / 1000VA REGÜLATÖR KULLANICI KILAVUZU REGULINE 600VA / 1000VA REGÜLATÖR KULLANICI KILAVUZU TUNÇMATİK REGULINE SERİSİ OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ Modeller: REGULINE 600VA / REGULINE 1000VA Çalışma Prensibi Otomatik voltaj regülatörleri, elektrik

Detaylı

TAK-KONUŞ FV8010 ANALOG TELEFON ADAPTÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

TAK-KONUŞ FV8010 ANALOG TELEFON ADAPTÖRÜ KULLANMA KILAVUZU TAK-KONUŞ FV8010 ANALOG TELEFON ADAPTÖRÜ KULLANMA KILAVUZU İthalatçı Firma : Teknocom Elektronik Ltd. Tel: 0212-2923171 www.teknocomelektronik.com.tr destek@teknocomelektronik.com Türkiye Yetkili Satıcısı:

Detaylı

Modeller BLW-211PI, BLW-211MI, BLW-212PO, BLW-212MO

Modeller BLW-211PI, BLW-211MI, BLW-212PO, BLW-212MO Modeller BLW-211PI, BLW-211MI, BLW-212PO, BLW-212MO www.biges.com 444 09 18 Açıklama Cihaz standalone yapıda olup, wiegand okuyucu ile de kullanılabilir. Bu cihaz 4 hane pin girişli 2000 kullanıcı destekler.

Detaylı

WPB600 Manual Breast Pump Manuel Göğüs Pompası. Göğüs Pompaları USER MANUAL KULLANIM KILAVUZU

WPB600 Manual Breast Pump Manuel Göğüs Pompası. Göğüs Pompaları USER MANUAL KULLANIM KILAVUZU WPB600 Manual Breast Pump Manuel Göğüs Pompası Göğüs Pompaları USER MANUAL KULLANIM KILAVUZU EN TR Türkiye Garanti Koşulları Weewell ürünleri satın alındığı tarihten itibaren 2 yıl süreyle; parça

Detaylı

.. YILI BİLGİSAYAR SİSTEM KURULUM BAKIM ONARIM VE ARIZA GİDERME KURS PLANI MODÜL SÜRESİ

.. YILI BİLGİSAYAR SİSTEM KURULUM BAKIM ONARIM VE ARIZA GİDERME KURS PLANI MODÜL SÜRESİ .... YILI BİLGİSAYAR KURULUM BAKIM ONARIM VE ARIZA KURS PLANI KURS MERKEZİNİN ADI ALAN ADI KURSUN ADI. TOPLAM SÜRE BAŞLAMA TARİHİ BİTİŞ TARİHİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ 352 SAAT.. /.. /... /.. /. BİLGİSAYAR

Detaylı

Kullanım Kılavuzu BARKODES BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ TTFSM RW-USB. TTFSM RW-USB MF ETHERNET CONVERTER Kullanma Kılavuzu

Kullanım Kılavuzu BARKODES BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ TTFSM RW-USB. TTFSM RW-USB MF ETHERNET CONVERTER Kullanma Kılavuzu 1 Kullanım Kılavuzu Barkodes Bilgisayar Sistemleri Bilgi İletişim ve Yazılım Tic. Ltd. Şti. Adres: Altay Çeşme Mahallesi Sanayi Sokak No:8 Demirli Sitesi B Blok Maltepe-İstanbul/Turkey Tel: + 90 (216)

Detaylı

.. YILI BİLGİSAYAR SİSTEM KURULUM BAKIM ONARIM VE ARIZA GİDERME KURS PLANI MODÜL SÜRESİ

.. YILI BİLGİSAYAR SİSTEM KURULUM BAKIM ONARIM VE ARIZA GİDERME KURS PLANI MODÜL SÜRESİ .... YILI BİLGİSAYAR SİSTEM KURULUM BAKIM ONARIM VE ARIZA KURS PLANI KURS MERKEZİNİN ADI ALAN ADI KURSUN ADI. TOPLAM SÜRE BAŞLAMA TARİHİ BİTİŞ TARİHİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ 352 SAAT.. /.. /... /.. /. BİLGİSAYAR

Detaylı

Derin Dondurucu Kullanma Kılavuzu BK 3101 A+ CF

Derin Dondurucu Kullanma Kılavuzu BK 3101 A+ CF Derin Dondurucu Kullanma Kılavuzu BK 3101 A+ CF EEE Yönetmeligine Uygundur PCB içermez UYARI! Tümüyle çevre dostu bir soğutucu gaz olan R600a (yaln ızca belirli kosullar alt ında yan ıc ıd ır) ile çal

Detaylı

Atitek Elektronik LTD. UHF Temelli OGS Sistemleri

Atitek Elektronik LTD. UHF Temelli OGS Sistemleri Nedap OGS Sistemleri Türkiye Genel Distribütörü Atitek Elektronik LTD. UHF Temelli OGS Sistemleri COPYRIGHT Bu doküman ve içindeki bilgiler Atitek Elektronik Sistemleri ve Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti.

Detaylı

UBOT Ultra Genişbant Optik Dönüştürücü KULLANIM KILAVUZU UBOT ULTRA GENİŞBANT OPTİK DÖNÜŞTÜRÜCÜ. 45~860MHz ve 950~2600MHz

UBOT Ultra Genişbant Optik Dönüştürücü KULLANIM KILAVUZU UBOT ULTRA GENİŞBANT OPTİK DÖNÜŞTÜRÜCÜ. 45~860MHz ve 950~2600MHz KULLANIM KILAVUZU UBOT ULTRA GENİŞBANT OPTİK DÖNÜŞTÜRÜCÜ 45~860MHz ve 950~2600MHz İçindekiler UBOT Ultra Genişbant Optik Dönüştürücü İçindekiler... 3 Uyarılar... 3 1. Tanıtım... 4 2. Özellikler... 4 3.

Detaylı

BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları

BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları 1 BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları KULLANIM KILAVUZU GARANTİ BELGESİ SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ POMPANIZIN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE BAŞVURMANIZ DURUMUNDA

Detaylı

KART ve ŞİFRELİ BAĞIMSIZ GEÇİŞ SİSTEMLERİ. KART, ŞİFRE ve PARMAK İZİ ile BAĞIMSIZ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

KART ve ŞİFRELİ BAĞIMSIZ GEÇİŞ SİSTEMLERİ. KART, ŞİFRE ve PARMAK İZİ ile BAĞIMSIZ GEÇİŞ SİSTEMLERİ KART ve ŞİFRELİ BAĞIMSIZ GEÇİŞ SİSTEMLERİ 2.02.2017 ASI1201A-D proxmity Standalone Access Kontrol (Şifre ve Kart) - proxmity Maks. 30.000 Kart ve 150.000 Olay Kapasitesi, 16M Hafıza, 32Bit Ana İşlemci,

Detaylı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR (5)

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR (5) DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR (5) 1. Dizüstü Bilgisayar en az Intel Core i5 2,3 GHz hızında işlemcisi olmalıdır. 2. Dizüstü bilgisayarın 4 GB DDR3 1333 MHz belleğe sahip olmalıdır. 3. Dizüstü bilgisayar ekran kartının

Detaylı

Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2014-491

Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2014-491 Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2014-491 Bu belge, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre Güvenli Elektronik İmza ile imzalanmıştır. Evrak sorgulaması http://ebys.gop.edu.tr/envision/validate_doc.aspx?v=bek44ht6

Detaylı

GÖRÜNTÜLÜ VĐLLA SET RL-037M

GÖRÜNTÜLÜ VĐLLA SET RL-037M GÖRÜNTÜLÜ VĐLLA SET RL-037M KULLANMA KILAVUZU ĐÇĐNDEKĐLER Özellikler..3 Monitör tanımı.3 Kameralı zil paneli tanımı..4 Performans özellikleri.5 Teknik özellikler......5 Montaj Öncesi Hazırlık Kutu içindeki

Detaylı

HYDROMETER VERİ İLETİŞİM MODÜLÜ IZAR CENTER

HYDROMETER VERİ İLETİŞİM MODÜLÜ IZAR CENTER HYDROMETER VERİ İLETİŞİM MODÜLÜ IZAR CENTER Kullanım ve Montaj Kılavuzu İthalatçı Firma Madenerji Enerji ve Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. Altıntaş Mah. Kıbrıs Cad. No:24 09800 Nazilli - Aydın Tel.

Detaylı

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU RU1000 Uzaktan Kumandalı KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TANITIM 2 GÜÇ KAYNAĞI' NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN KUMANDAYI

Detaylı

BESTPUMP KULLANIM KILAVUZU H35 H55 H110 SÜS HAVUZU POMPALARI SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ.

BESTPUMP KULLANIM KILAVUZU H35 H55 H110 SÜS HAVUZU POMPALARI SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. 1 BESTPUMP H35 H55 H110 SÜS HAVUZU POMPALARI KULLANIM KILAVUZU SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ POMPANIZIN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE BAŞVURMANIZ DURUMUNDA GARANTİ

Detaylı

Operatör panelleri FED

Operatör panelleri FED Operatör panelleri FED 120x32 to 1024x768 piksel çözünürlük Text bazlı monokrom ve renkli dokunmatik ekranlı tipler Entegre web tarayıcılı tipler Kullanıșlı WYSIWYG editörleriyle kolay tasarım Sistemden

Detaylı

OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM

OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM Proximity Kart Okuyuculu Sistem RFID Okuyuculu Sistem Proximity Kart Okuyuculu Sistem Ana Bilgisayar ACT (Otomatik Tartım Terminali) Kamera Trafik

Detaylı

Genişleme Modülleri. Kullanım Kılavuzu. 1 Yük Hücresi Genişleme Modülü. [Rev_1.0_1 Yük Hücresi Genişleme Modülü

Genişleme Modülleri. Kullanım Kılavuzu. 1 Yük Hücresi Genişleme Modülü. [Rev_1.0_1 Yük Hücresi Genişleme Modülü 1 Genişleme Modülleri 1. Yük Hücresi Genişleme Modülü Genişleme Modülleri 1 Yük Hücresi Genişleme Modülü Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_1 Yük Hücresi Genişleme Modülü 2 Genişleme Modülleri 1. Yük Hücresi Genişleme

Detaylı

MLC 310 KULLANMA KILAVUZU MANYETİK LİNEER CETVELLER KOMPAKT SİSTEM

MLC 310 KULLANMA KILAVUZU MANYETİK LİNEER CETVELLER KOMPAKT SİSTEM MLC 310 KOMPAKT SİSTEM MANYETİK LİNEER CETVELLER TEMASSIZ ÇALIŞMA 0,005 MM İLE 1 MM ARASI ÇÖZÜNÜRLÜK 20 METRE ÖLÇÜM MESAFESİ TİTREŞİMLERDEN ETKİLENMEYEN YATAKLAMA SİSTEMİ IP67 YÜKSEK KORUMA SINIFI YÜKSEK

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-80PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

EN 50194-1. (NYS Model) Üç Kablolu Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

EN 50194-1. (NYS Model) Üç Kablolu Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu EN 50194-1 (NYS Model) Üç Kablolu Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu Cihaz Hakkında:NYS Model gaz dedektörleri, havadaki patlayıcı gazları algılayabilen (doğalgaz ve LPG) bir cihazdır. Bu tür tehlikeli

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME FORMU

TEKNİK ŞARTNAME FORMU BİLGİSAYAR VE BİLGİSAYAR BİLEŞENLERİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 - a) Masaüstü Bilgisayar 36 Adet 1. Intel Core i5-4.nesil ve işlemci hızı 2.6 Ghz veya üzeri olmalıdır. 2. İşlemci Önbelleği en az 3Mb olmalıdır.

Detaylı

MCR02-AE Ethernet Temassız Kart Okuyucu

MCR02-AE Ethernet Temassız Kart Okuyucu MCR02-AE Ethernet Temassız Kart Okuyucu Teknik Özellikleri Ethernet 10BaseT Dahili TCP/IP Stack TCP/IP Client-Server Bağlantı Özelliği Dahili DNS İstemcisi DHCP veya Statik IP ile çalışabilme UDP, TCP,ARP,ICMP(ping)

Detaylı

MLC 410 MANYETİK LİNEER CETVELLER KULLANMA KILAVUZU

MLC 410 MANYETİK LİNEER CETVELLER KULLANMA KILAVUZU MLC 410 KENDİNDEN YATAKLI SİSTEM MANYETİK LİNEER CETVELLER TEMASSIZ ÇALIŞMA 0,005 MM İLE 1 MM ARASI ÇÖZÜNÜRLÜK 4880 MM ÖLÇÜM MESAFESİ KENDİNDEN YATAKLI SİSTEM IP67 YÜKSEK KORUMA SINIFI MÜKEMMEL KARARLILIK

Detaylı

SC-T47. Genel Bakış. sertifikası. İnce İstemci

SC-T47. Genel Bakış. sertifikası. İnce İstemci Genel Bakış ViewSonic SC-T47 PC, güçlü Intel J1900 2GHz CPU ile Windows 8 Embedded Standard işletim sistemi kullanır. SC-T47, Citrix ICA/HDX, VMware PCoIP ve Microsoft RemoteFX gibi başlıca uzak ağ protokollerinin

Detaylı

CBW-38G4. Hızlı Kurulum Kılavuzu

CBW-38G4. Hızlı Kurulum Kılavuzu CBW-38G4 4 Ethernet Port 802.11g Docsis 3.0 Kablosuz Modem Hızlı Kurulum Kılavuzu Arka Panel ve Donanım Bağlantıları Bu bölüm modeminizin bağlantı adımlarını tanımlamaktadır.. Adım 4. Anten ayarlaması

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-140PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

GÖRÜNTÜLÜ VİLLA SET RL-09M KULLANMA KILAVUZU

GÖRÜNTÜLÜ VİLLA SET RL-09M KULLANMA KILAVUZU 1121 GÖRÜNTÜLÜ VİLLA SET RL-09M KULLANMA KILAVUZU 1 İÇİNDEKİLER Özellikler...3 Kameralı zil paneli.....3 Monitör.....4 Performans özellikleri.4 Teknik özellikler......5 Montaj Öncesi Hazırlık Kutu içindeki

Detaylı