Autocom Binek Araçlar 2009 / 2 versiyon Toplam 17 markada geniş güncelleme bilgileri ve yenilikler

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Autocom Binek Araçlar 2009 / 2 versiyon Toplam 17 markada geniş güncelleme bilgileri ve yenilikler"

Transkript

1 Autocom Binek Araçlar 2009 / 2 versiyon Toplam 17 markada geniş güncelleme bilgileri ve yenilikler Audi, BMW, Chrysler, Fiat, Dodge, Alfa Romeo, Lancia,Hyundai, Mercedes, Mini, Opel, SAAB, Seat, Skoda, Volvo, Volkswagen ve Renault da toplam 17 marka da yeni modeller ve daha fazla bilgiler eklendi. Bir çok model de kodlamalar - ayarlamalar ve daha geniş güncel bilgiler bu versıyonda. Audi A3 [09-] 2009 model 2,0 L TFSI benzinli motor da gaz kelebek adaptasyonu cruise Kontrol kodlaması parametreleri ve Komponent aktivasyonu ve 4WD diagnostiği güncellenmiştir. A4 [08-] yılları arası 3,2 L FSI benzinli motor gaz kelebek adaptasyonu cruise Kontrol kodlaması parametreleri ve komponent aktivasyonu ve diagnostiği güncellenmiştir. Extra ısıtıcının genel ayarlama fonksiyonu ve Süspansiyon aktivasyonu ve diagnostiği güncellenmiştir. A5 [08-] yılları arası 3,2 L FSI benzinli motor gaz kelebek adaptasyonu cruise kontrol kodlaması parametreleri ve komponent aktivasyonu ve diagnostiği güncellenmiştir Q yılları arası Extra ısıtıcının ve genel ayarlama fonksiyonunun aktivasyonu ve diagnostiği güncellenmiştir TT [07-] yılları arası 2,0 L FSI benzinli motor gaz kelebek adaptasyonu cruise kontrol kodlaması parametreleri ve komponent aktivasyonu ve diagnostiği güncellenmiştir

2 BMW 1-Serisi (E87/E88/E81/E82) yılları arası 1,6 L benzinli motor dinamik stabilize kontrolü diagnostiği yapıldı yılı modellerde direksiyon açı sensör kalibrasyonu CAS ( konfor-immo) sistemi diagnostiği ve resetlemesi RLS (yağmur sensörü) diagnostiği ve tanıtımı güncellendi yılı modellerde bilgi eğlence sistemi - CCC-A (Araç iletişim bilgisayarı), CCC-ANT (Araç iletişim bilgisayarı ve kanal arayıcı),ccc-ask (Araç iletişim bilgisayarı ve Audio Sistem Kontrolü), CCC-BO (Araç iletişim bilgisayarı kullanıcı girişi), CCC-GW (Araç iletişim bilgisayar bağlantısı), ULF (Universal şarz ve hands-free fonksiyonu). Service reset leme diagnostiği güncellendi yılı modellerde yasal emisyon mesajı ve yasal araç denetimi aktif /de-aktif fonksiyonu eklendi. 3-Series (E46) yılı modellerde DDE 4.0.motorda enjeksiyon kodlaması DSC MK 60 (Dinamik Stabilize kontorlü) diagnostiği güncellendi yılı modellerde direksiyon açı sensör kalibrasyonu eklendi. 3-Series (E90/E91/E92/E93) yılları arası bir çok benzinli motor diagnostiği güncellenme yapıldı yılı modellerde dizel enjektör durumu DDE 6.2.motorda enjeksiyon kodlaması DSC MK 60 (Dinamik Stabilize kontorlü) diagnostiği güncellendi yılı modellerde direksiyon açı sensör kalibrasyonu eklendi. VTG vites kutusu güncellendi. CAS ( konfor-immo) sistemi diagnostiği ve anti-hırsızlık alarm sistemi ve siren güncellendi. EDC (Elektronik amortisör kontrol) güncellendi. RLS (yağmur sensörü) diagnostiği ve tanıtımı güncellendi yılı araçlarda bilgi eğlence sistemi: CCC-A (Araç iletişim bilgisayarı), CCC-ANT (Araç iletişim bilgisayarı ve kanal arayıcı),ccc-ask (Araç iletişim bilgisayarı ve Audio Sistem Kontrolü), CCC-BO (Araç iletişim bilgisayarı kullanıcı girişi), CCC-GW (Araç iletişim bilgisayar bağlantısı), ULF (Universal şarz ve hands-free fonksiyonu). Service reset leme diagnostiği güncellendi yılı modellerde yasal emisyon mesajı ve yasal araç denetimi aktif de-aktif fonksiyonu eklendi. 5-Series (E39) yılı modellerde DDE 4.0.motorda enjeksiyon kodlaması DSC 5.7 (Dinamik Stabilize kontorlü) diagnostiği güncellendi yılı modellerde direksiyon açı sensör kalibrasyonu eklendi.

3 5-Series (E60/E61) yılı modellerde dizel enjektör durumu DDE 6.2.motorda enjeksiyon kodlaması DSC/DXC 8.0 (Dinamik Stabilize kontorlü) diagnostiği güncellendi yılı modellerde direksiyon açı sensör kalibrasyonu eklendi araçlarda VTG vites kutusu güncellendi yılı araçlarda CAS ( konfor-immo) sistemi diagnostiği ve yılı arası araçlarda ARS 2 (Dinamik sürüş) ACC 2 (Aktif Cruise Kontrol) diagnostiği güncellendi. RLS (yağmur sensörü) diagnostiği ve tanıtımı güncellendi yılı araçlarda bilgi eğlence sistemi: CCC-A (Araç iletişim bilgisayarı), CCC-ANT (Araç iletişim bilgisayarı ve kanal arayıcı),ccc-ask (Araç iletişim bilgisayarı ve Audio Sistem Kontrolü), CCC-BO (Araç iletişim bilgisayarı kullanıcı girişi), CCC-GW (Araç iletişim bilgisayar bağlantısı), ULF (Universal şarz ve hands-free fonksiyonu). Service reset eme diagnostiği güncellendi yılı modellerde yasal emisyon mesajı ve yasal araç denetimi aktif de-aktif fonksiyonu eklendi. 6-Series (E63/E64) 4.8L ve 5.0L benzinli motorlarda güncelleme yapıldı.3.0l benzinli motorda MS 70 güncellendi yılı modellerde dizel enjektör durumu resetleme adaptasyonu ve durum değerleri güncellendi.dsc 8.0 (Dinamik Stabilize kontrol) güncellendi yılı modellerde direksiyon açı sensör kalibrasyonu eklendi yılı modelerde ACSM (Çarpışma güvenlik modülü) güncellendi yılı araçlarda CAS ( konfor-immo) sistemi diagnostiği ve resetleme eklendi yılı araçlarda IHKA (Entegre otomatik klima) EGS 1911 (Otomatik vites kontrolü) güncellendi yılı araçlarda SMG (Sıralı manuel Şanzıman) güncellendi yılı araçlarda AL (Direksiyon) güncellendi yılı araçlarda ARS 2 (Dinamik Sürüş) güncellendi. ACC 2 (Aktif cruise kontrol) güncellendi. Kombi, KBM (Body modül), KGM (Body ana modülü), SZL (Direksiyon merkez switch) SZM (Switch ve Konsol), PDC (Park kontrol) leri güncellendi RLS (Yağmur sensor) yağmur sensörü) diagnostiği ve tanıtımı güncellendi.servis reset güncellendi yılı modellerde yasal emisyon mesajı ve yasal araç denetimi aktif / de-aktif fonksiyonu eklendi 7-Series (E38) yılı modellerde DDE 4.0.motorda enjeksiyon kodlaması eklendi.

4 7-Series (E65/E66) yılı arası modellerde 4.4L benzinli motorlar güncelleme yapıldı yılı DDE 6.2 modellerde dizel enjektör durum değerleri güncellendi.3.0l benzinli motorlar MS 70 güncellendi yılı modellerde dizel enjektör durum değerleri ve resetlemelri güncellendi 2006 yılı modellerde EKPS (Mazot pompa kontrol) güncellendi. SRS sistem de DSC 8.0 (Dinamik Stabilize Kontrol) ve Hata kodları güncellendi. SASL (Uydu, A-bar,sol), SASR (Uydu A-bar, sag), SBSL (Uydu, B-bar, sol), SBSR (Uydu, B-bar,sağ), SSBF (Uydu, koltuk, yolcu), SSFA (Uydu, koltuk, sürücü), STVL (Uydu, kapı, Ön sol), STVR (Uydu, kapı, ön sağ), SSH (Uydu, arka koltuk), SFZ (Uydu, Araç merkezi), SZL (Direksiyon modül switch merkezi), SGM-SIM (Güvenlik ve Merkezi Modül), IHKA H (Otomatik merkezi klima), EGS 1902 (otomatik Şanzıman kontrol), Kombi (Göğüs-panel), SMFA (Sürücü koltuk modülü), SMBF (Yolcu koltuk modülü), PM (Power modülü), AHM (Taşıyıcı modülü), SHD ( sunroof), HKL (Arka kapak kaldırıcı), TMFA (Kapı modülü, sürücü kapısı), TMBF (Kapı modülü, yolcu kapısı), TMFAH (Kapı modülü, Sürücü yanı,arka), TMBFH (Kapı modülü, yolcu tarafı, arka), PDC (Park yardımıcı kontrolü).ars 2 (Dinamik Sürüş) CIM 2 (Şase birleşme modülü) güncellendi.edc (Elektronik amortisör kontrol) güncellendi EMF (Park Freni) tamiri veya yeniden tanıtımı güncellendi. CAS ( konfor-immo) sistemi diagnostiği güncellendi Servis reset güncellendi yılı modellerde yasal emisyon mesajı ve yasal araç denetimi aktif /de-aktif fonksiyonu eklendi X5 (53) yılı arası modellerde 3.0L dizel motorlar da güncelleme yapıldı DDE 6.0 modellerde dizel enjektör durum değerleri kodlamalar akışkanlık testi partikül filtre temizliği resetlenmesi ve adaptasyonu güncellendi benzinli motor MS43 güncellendi DDE 4.0 enjektör kodlaması güncellendi yılı DDE 5.0 motorlarda hava kütle ölçer ve enjektör kodlama resetleme yapıldı yılı arası modellerd DSC 5.7 (Dinamik Stabilize kontrolü) ve direksiyon açı sensör kalibrasyonu eklendi yılı arası modeller de DXC 8.0 (Dinamik Stabilize kontrolü) ve direksiyon açı sensör kalibrasyonu ve EHC 2 (Sürüş seviye yükseklik kontrolü) eklendi. X5 (E70) L dizel motorlarda EMF (Park Freni) tamiri veya yeniden tanıtımı CAS ( konfor-immo) sistemi diagnostiği ve resetleme. Bilgi eğlence sistemi güncellendi : CCC-A (Araç iletişim bilgisayarı), CCC-ANT (Araç iletişim bilgisayarı ve kanal arayıcı),ccc-ask (Araç iletişim bilgisayarı ve Audio Sistem Kontrolü), CCC-BO (Araç iletişim bilgisayarı kullanıcı girişi), CCC-GW (Araç iletişim bilgisayar bağlantısı), ULF (Universal şarz ve hands-free fonksiyonu). Service reset leme diagnostiği güncellendi.

5 Chrysler YENİ MODELLER Grand Voyager (RS) yılı arası modellerde ABS diagnostiği ve sistem havası alınması yılı arası modellerde Klima Kontrol ve start pozüsyonu diagnostiği yılı arası araçlarda SRS, Immobilizer yılı arası araçlarda BCM (Body kontrol Modulü) güncellendi Grand Voyager (RT) yılı arası for 3.8L Benzinli Motor ve 2.8L CRD (Common Rail Dizel)motor, SRS, Göğüs, Klima Kontrol, ABS ve sistem havası alınması, Vites Kutusu ve Merkezi Elektronik Sistemleri güncellendi. 300 (LX) yılı arası 3.0L CRD (Common Rail Dizel) motor, SRS - Göğüs, Klima Kontrol, ABS ve sistem havası alınması, Vites Kutusu ve Merkezi Elektronik Sistemleri güncellendi. PT Cruiser (PT) yılı arası araçlarda ABS ve sistem havası alınması sistemleri güncellendi. Dodge YENİ MODEL Journey (JC) yılı arası araçlarda SRS ve Merkezi Elektronik Sistemleri güncellendi. FIAT model 1.2 ve 1.4L benzinli motorlar da, Bosch ABS 8 ESP (EP), Siemens airbag EPproxi), Marelli panel (EP) Servis reset fonksiyonu, AC Denso tek nokta (EP), Delphi body computer (EP) 2, Valeo Park Kontrol ünitesi (EP) 2, Delphi (EP) 2 Elektronik direksiyon ve pozüsyon sensör kalibrasyonu güncellendi yılı arası 1.4L (312A1.000) motor servis sayaç resetleme, Self test ve self adaptasyon parametreleri güncellendi. 1.3L dizel (169A1.000) motor da yağ resetleme partikül filtre tanıtımı ve 1-4 silindir enjektör kodlama ve SLR servis resetleme güncellendi. Bravo 2009 yılı na kadar tüm modellerde ABS Bosch 8,ABS Bosch 8 VDC, Siemens airbag (EPproxi), Marelli 3 panel, Marelli Klima, Marelli body computer 8, Bosch park Kontrol ünitesi, TRW 3 Elektrikli direksiyon güncellendi. 198A3.000 ve 198A2.000 motorlar güncellendi yılı arası araçlar self- test resetleme, EGR testi, Enjektör ısı devre testi, Yağ resetleme partikül filtre tanıtımı ve 1-4 silindir enjektör kodlama ve SLR servis resetleme güncellendi.

6 Croma 2009 model dizel motorlu 939A1.000, 939A2.000, 939A3.000 araçlar da yağ resetleme partikül filtre tanıtımı ve 1-4 silindir enjektör kodlama güncellendi. 194A1.000, ABS Lucas TRW, ABS Lucas TRW ESP, SRS TRW MY3, TRW 2 direksiyon kilidi, TRW elektronik anahtar, AC Valeo iki-nokta, Marelli body computer 3, Valeo park kontrol ünitesi, Vites kutusu AISIN AF 40-6, TRW 2 direksiyon, Kapı ünitesi:bagaj G.E. 3, Sürücü Kapısı G.E. 3 ve Yolcu Kapısı G.E. 3 ve SLR Servis reset. Güncelllendi. Doblo 2009 model dizel motorlu 186A9.000, araçlar da yağ resetleme partikül filtre tanıtımı ve 1-5 silindir enjektör kodlama güncellendi. 199A2.000 motor self test fonksiyon resetleme. ABS Teves MK20, SRS TRW MY03,Marelli body computer MY 03 anahtar programlama ve SLR Servis resetleme güncellendi. Ducato 2009 model dizel motorlu F1AE481D ve F1CE481D araçlar da yağ resetleme partikül filtre tanıtımı ve 1-4 silindir enjektör kodlama ve selftest fonksiyonu resetleme güncellendi. ABS Bosch 8 ABS, TRW 1 airbag (proxi), Marelli Gösterge paneli 1, Body computer marelli 6 anahtar programlama fonksiyonu, Webasto ısıtıcı (KW2) SLR Servis resetleme güncellendi. Fiorino 2009 model dizel motorlu 199A2.000 araçlar da yağ resetleme partikül filtre tanıtımı güncellendi benzinli motor güncellendi. ABS Bosch ABS 8 ESP (EP), Webasto ısıtıcı (KW2), Gösterge Marelli panel EP. Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km), Delphi body computer (EP) 2, Bosch park kontrol ünitesi (EP) ve SLR Servis reset leme güncellendi. Idea 2009 model 188A9.000 dizel motorlu araçlarda yağ resetleme partikül filtre tanıtımı 1-4 silindir enjektör kodlama ve selftest fonksiyonu resetleme güncellendi. Benzinli motor 843A1.000 güncellendi. ABS Bosch 8.0 and Bosch 8 VDC 06-09, SRS TRW MY 03 güncellendi 03-09, Marelli Gösterge modülü ve Marelli Komfort fonksiyonu Resetleme Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km), AC Denso iki nokta, Marelli body computer 1 anahtar programlama fonksiyonları güncellendi 06-07, Marelli body computer 7 güncellendi 07-09, Şanzıman Marelli selespeed ve selftest fonksiyonu resetleme güncellendi 08-09, TRW 1 elektrikli direksiyon ve açı sensörü tanıtımı güncellendi 06-07, TRW 3 elektrikli direksiyon ve açı sensörü tanıtımı güncellendi SLR Servis resetleme güncellendi.

7 Grande Punto 2009 model 192A2.000 benzin motorlu araçlarda servis sayaç sıfırlama selftest fonksiyonu resetleme ve self test adaptasyon parametreleri güncellendi Dizel motor 199A3.000 yağ servis reset fonksiyonu ve partikül filtre tanıtımı güncellendi. ABS Bosch ABS 8 ESP (EP), SRS Siemens airbag (EP-proxi) 2 ve TRW airbag (EP-proxi), Denso Klima kontrol (EP) ve SLR Servis reset güncellendi. Panda 2009 model birçok benzinli ve dizel modellerde daha fazla bilgi eklendi. Örnek: Phonik lastik Gazkelebk haznesi Otomatik adaptasyon parametre resetleme Enjektör numarası programlama vs.. Marelli Şanzıman selespeed, ABS Bosch 8.0, SRS TRW MY99, Gösterge çubuk modülü ve Marelli Komfor fonksiyonu Resetleme Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km) Siemens anahtar programlama, AC Denso tek nokta, Delphi direksiyon ve SLR servis resetleme fonksiyonları güncellendi. Punto 2009 model birçok benzinli ve dizel modellerde daha fazla bilgi eklendi. Örnek: Phonik lastik Gazkelebek haznesi Otomatik adaptasyon parametre resetleme Enjektör numarası programlama vs.. Marelli Şanzıman selespeed, ABS Bosch 8.0, Marelli Gösterge çubuk modülü ve Marelli Komfort fonksiyonu Resetleme Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km) Delphi veya Marelli merkezli anahtar programlama, Delphi direksiyon ve pozüsyon sensör kalibrasyonu Tork ve pozüsyonu sensör kalibrasyonu ve resetleme fonksiyonları güncellendi. Sedici 2009 model birçok benzinli ve dizel modellerde daha fazla bilgi eklendi. Şanzıman diamond aktif kontrol SZK, Bosch ABS SZK, Siemens Airbag SZK, SZK elektronik anahtar, Calsonic kansei bodycomputer SZK, Denso SZK klima kontrol, Mitsubishi SZK elektrikli direksiyon ve SLR Service resetleme fonksiyonları güncellendi. Seicento 2009 model birçok benzinli ve dizel modellerde daha fazla bilgi eklendi.1.1l benzinli motor ve ABS Bosch 5.3, ve SRS TRW 2 MY 97 fonksiyonları güncellendi.

8 Alfa Romeo yılı arası AR32310 benzinli motor, ABS Bosch 8 VDC ve Bosch 8, SRS Siemens MY99, Mannesman VDO gösterge Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km) Marelli body computer anahtar programlama, AC Delphi çift nokta ve SLR Servis reset leme güncellendi. MiTo Yeni Model yılı arası 199A8.000 benzinli motor araçlarda Servis sayaç reseti- Selftest fonksiyon reseti Self adaptasyon parametre sıfırlanması dizel motrolarda ise 995A3.000 Selftest fonksiyon reseti - EGR valf testi, Ateşleme buji devre testi silindir enjektör kodlama - Bosch ABS 8 ESP (EP)2, Siemens Airbag (EP-proxi)2, Denso klima kontrol (EP), Valeo park kontrol (EP)2 ve SLR Servis reset leme fonksiyonları güncellendi model birçok benzinli ve dizel modellerde daha fazla bilgi ve ayarlama fonksıyonları eklendi. Şanzıman AISIN AF 40-6, ABS TRW lucas, TRW airbag MY03, TRW 2 elektronik anahtar, TRW 2 direksiyon kilidi, Siemens Gösterge paneli Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km geçiş ) Body computer Marelli 3, G.E. 2, Sürücü kapısı G.E.2, Yolcu Kapısı G.E.2, Valeo park kontrol, klima control Delphi (2/3-nokta) ve SLR Servis reset leme fonksiyonları güncellendi. Spider 2006 model birçok benzinli motor 939A.000 modellerde daha fazla bilgi ve ayarlama fonksıyonları eklendi. ABS TRW lucas, TRW airbag MY03, TRW 2 direksiyon kilidi, Siemens Gösterge paneli Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km geçiş ), Sürücü kapısı G.E.2, Yolcu Kapısı G.E.2, Valeo park kontrol, klima control Delphi (2/3-nokta) ve SLR Servis reset leme fonksiyonları güncellendi. GT 2009 model birçok dizel motor 937A5.000 modellerde daha fazla bilgi ve ayarlama fonksıyonları eklendi. Selftest fonksiyon reseti -, Ateşleme buji devre testi silindir enjektör programlama - ABS Bosch 8 VDC and Bosch 8, SRS Siemens MY99, Mannesman VDO Gösterge paneli Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km geçiş ) Delphi (çift -nokta) ve SLR Servis reset leme fonksiyonları

9 Lancia Delta yılları arasındaki modellerde 198A2.000 dizel motrolarda selft-test fonksiyonu resetleme- EGR valf testi, Ateşleme buji devre testi silindir enjektör programlama Siemens airbag 1 (proxi), Marelli Gösterge paneli 3, TRW 3 Elektrikli direksiyon ve SLR Servis reset leme fonksiyonları eklendi. Musa yılları arası birçok dizel motor 199A3.000 modellerde daha fazla bilgi ve ayarlama fonksiyonları eklendi. ABS Bosch 8 VDC and Bosch 8, SRS TRW MY 03 Marelli modulü ve Marelli komfort Gösterge paneli Odometre Resetleme (Servise yeni araç geldiğinde kilometresi geçen araçları resetleme ornek: 200km geçiş ) Marelli body computer 7 - Delphi (çift -nokta) TRW 3 elektrikli direksiyon ve SLR Servis reset leme fonksiyonları güncellendi Ypsilon yılları arası birçok benzinli ve dizel motor ayarlamalar ve bilgilendirme fonksiyonları güncellendi. Örnek: Phonik lastik Otomatik adaptasyon parametre resetleme Enjektör numarası programlama vs. ABS Lucas TRW ve Lucas TRW ESP, SRS Autoliv 1, Siemens Gösterge paneli, Marelli Body computer 7, AC Denso çift-taraf, Delphi direksiyon ve SLR Servis reset leme fonksiyonaları güncellendi. Hyundai I yılları arası Şanzıman diagnostiği güncellendi. Accent (06-) yılları arası L benzinli motor diagnostiği güncellendi. Sonata (05-) yılları arası araçlarda ABS ve SRS diagnostiği güncellendi. Elantra (04-06) yılları arası değişik motor tipleri ve immobilizer diagnostiği güncellendi. Getz (02-05) yılları arası 1.5L Crdi Motor ve immobilizer diagnostiği güncellendi. Matrix (2002-) 2008 modele kadar olan araçlarda motor-ımmobilizer-, ABS, TCS ve SRS diagnostiği güncellendi. Coupe (02-) yılları arası 2,7L T1 ve 2,7L Zr benzinli motorlar ABS-SRS diagnostiği güncellendi.

10 Santa Fe (06-) yılları arası 2,7L V6 benzinli motor model ABS, ACC, 4WD ve SRS diagnostiği güncellendi. H1 (98-06) yılları arası araçlarda immobilizer diagnostiği güncellendi. H1 (07-) yılı araçlarda ısıtıcı diagnostiği güncellendi. I yılı arası araçlarda Gövde Kontrol Modülü güncellendi. Mercedes Vito/Viano (639) yılları arası Treyler (AAG169) bağlantı seçeneği, SRS / Airbag sistem (Arcade639M8), Gösterge (KI639M8), üst kontrol paneli (OBF639M8), klima kontrol ön (KLAV639M8) adaptasyonu ve taşıyıcı motoru, Kapı, Sol (TSGVL639M8), Sinyal Edinimi ve Kontrol Modülü (SAM639M8),Yardımcı ısıtıcı (STH639M8), Elektrikli ısıtıcı (PTC9062) yılları arası modellerde ESP (ESP8_639) fonksiyonu ve hava alma seçeneği, Direksiyon açı sensör kalibrasyonu, ESP-sürüş testi ve sensör kalibrasyonu güncellendi araçlarda Şanzıman ve SLR servis reset leme fonksiyonu eklendi. C-Class (204) yılları arası araçlar da yeni sistemler Sinyal Edinimi ve kontrol Modülü Sürücü tarafı (SAMF204), Treyler Bağlantı ünitesi (AAG221), Ön Sol Kapı (TSG-VL), Ön Sağ Kapı (TSG- VR), Arka Sol Kapı (TSGHL), Arka Sağ Kapı (TSG-HR), Şanzıman Ayracı (ESM) [EWM]), Merkezi Kontrol Ünitesi - Ön (CTRLC_204), Merkezi ÜnitE (DISPC_204, Direksiyon kolon modülü (SCM [MRM]) ve klima kontrol (HVAC) diagnostiği güncellendi GLK-Class (X204) yılları arası araçlar da yeni sistemler Motor Sistemi (CDID), Sunroof (ROOF_204), Panoramik Kaydırıcı sunroof ('TSSR_204) Parktronik sistem ('PTS_9), Sol far süzme (XALWA-L ), Sinyal Edinimi ve kontrol Modülü Sürücü tarafı (SAMF204), Treyler Bağlantı ünitesi (AAG221), Ön Sol Kapı (TSG-VL), Ön Sağ Kapı (TSG-VR), Arka Sol Kapı (TSGHL), Arka Sağ Kapı (TSG-HR), Şanzıman Ayracı (ESM) [EWM]), Merkezi Kontrol Ünitesi - Ön (CTRLC_204), Merkezi ÜnitE (DISPC_204, Direksiyon kolon modülü (SCM [MRM]) ve klima kontrol (HVAC) diagnostiği güncellendi

11 CLS (219) yılı arası araçlarda 3.5L ve 5.5L benzinli motorlar güncellendi yılı arası araçlarda SRS sistemi Sol Kayış gergisi (RGSL211) ve Sağ Kayış Gergisi (RGSR211) yılı arası araçlarda Şanzıman (VGSNAG2) diagnostiği güncellendi. A-Class (168) yılları arası araçlar da 2.1L benzinli motor diagnostiği güncellendi. CLK (208) yılları arası araçlar da 2.3L ve 2.3L benzinli motor diagnostiği güncellendi.. CLK (209) 2007 yılı modeller de 1.8L ve 5.5L petrol benzinli motor diagnostiği güncellendi C-Class (203) yılları arası araçlarda 1.8L benzinli motor diagnostiği güncellendi..taşıyıcı bağlantı ünitesi (AAG169) ve Taşıyıcı bağlantı ünitesi (AAG203) diagnostiği güncellendi. S-Class (220) yılları arası araçlarda 3.5L ve 4.5L ve 5.5L benzinli motorlar diagnostiği güncellendi.. E-Class (211) yılları arası araçlarda 1.8L, 2.5L, 3.0L, 3.5L, 5.5L ve 6.2L beniznli motorlar ve 2.2L, 3.0L ve 3.2L dizel motorların diagnostic bilgileri güncellendi yılları arası araçlarda Merkezi Elektronik (ZGW211), SRS sistemi Sol Kayış gergisi (RGSL211) ve Sağ Kayış Gergisi (RGSR211). Taşıyıcı bağlantı ünitesi (AAG211) Parktronik sistem (PTS211) ve Parktronik sistem (PTS211mopf), Fren sistemi, Hidrolk ünitesi (EHB_ASG). SBC fren balata değişiminde in-aktivasyon (açma-kapama) seçeneği, Gösterge, Servis Reset ve bir sonraki servis hesaplama fonksiyonu diagnostiği güncellendi. Bu işlev yapılırken 2 dk sürer ve gösterge de data is not available yazısı görünür. Klima Kontrol ve Self-test, Direksiyon hareketi Klima Kontrol seviyesi, Şanzıman, Şanzıman Ayracı, Immobilizer, Airbag, Üst Seviye Kontrol paneli,direksiyon kolon modülü, SAM Sürücü tarafı,sam yolcu tarafı, SAM Arka ve Merkezi Isıtıcı diagnostiği güncellendi. GL-Class (X164) yılları arası araçlarda 4.0L dizel motorda, Parktronik sistem(pts164), SRS / Airbag sistem (Arcade), Aktive servis sistem plus (WR164). Servis Reset ve bir sonraki servis hesaplama fonksiyonu Bu işlev yapılırken 2 dk sürer ve gösterge de data is not available yazısı görünür. Gösterge (KI164) ve ESP (ESP164) diagnostiği güncellendi. R-Class (251) yılları arası araçlarda Şanzıman (VGSNAG2), Parktronik sistem (PTS164), SRS / Airbag sistem (Arcade), Aktiv servis sistem (WIA164), Aktiv servis sistem plus (WR164). Servis Reset ve bir sonraki servis hesaplama fonksiyonu Bu işlev yapılırken 2 dk surer ve gösterge de data is not available yazısı görünür. Gösterge (KI164) ve ESP (ESP164) diagnostiği güncellendi.

12 SLK (171) yılları arası araçlarda Gösterge (KI171), Şanzıman (VGSNAG2) ve Motor sistemlerinin diagnostiği güncellendi (SIM4LSE). B-Class (245) yılları arası araçlarda 1.5L, 1.7L ve 2.0L Benzinli motor ve 2.0L dizel motor. Taşıyıcı bağlantı ünitesi (AAG169), Parktronic sistem (PTS11), ESP, Gösterge ve Servis reset fonksiyonu, Klima Kontrol, Vites Ayracı, Şanzıman,Immobilizer, SAM, SCM (Direksiyon Kolon Modülü), RCM (Tavan kontrol modülü),kapı modülü: DCM-RL, DCM-RR, DCM-FL, DCM-FR. Merkezi Elektronik ve Elektrikli hidrolik direksiyon (ES) diagnostiği güncellendi. Mini One (R50) yılları arası araçlarda IHKA (otomatik air condition) ve ZKE BC1 (Merkezi Gövde elektronik) yılları arası araçlarda EHPS (Elektrohidrolik direksiyon) ve tüm sistemlerin data listeleri komponent aktivasyonları, selftest, gibi bilgiler güncellendi. Coupe (R56) yılları arası araçlarda 1.4L benzinli motor IHKS (otomatik air condition), SZL (Direksiyon kolonu anahtar kutusu), SHD (Sunroof ), Bilgi-Eğlence sistem: CCC-A (Araç iletişim bilgisayarı uygulaması), CCC-ANT (Araç iletişim bilgisayarı Anten -arayıcı), CCC- ASK (Araç iletişim bilgisayarı Audio sistem Kontrolü), CCC-BO (Araç iletişim bilgisayarı Kullanıcı girişi), CCC-GW (Araç iletişim bilgisayarı Merkezi elektronik),cdc-cd(cd değiştirici), MJOY (Mini joystick), CID (Mekrezi Bilgi Ekranı), RAD 2 (Radio) ve ULF-SBX-H (Universal Şarj ve hands-free özelliği). ve tüm sistemlerin data listeleri komponent aktivasyonları, selftest, gibi bilgiler güncellendi. Clubman (R55) yılları arası araçlarda 1.4L benzinli motor IHKS (otomatik air condition), SZL (Direksiyon kolonu anahtar kutusu), SHD (Sunroof ), Bilgi-Eğlence sistem: CCC-A (Araç iletişim bilgisayarı uygulaması), CCC-ANT (Araç iletişim bilgisayarı Anten -arayıcı), CCC- ASK (Araç iletişim bilgisayarı Audio sistem Kontrolü), CCC-BO (Araç iletişim bilgisayarı Kullanıcı girişi), CCC-GW (Araç iletişim bilgisayarı Merkezi elektronik),cdc-cd(cd değiştirici), MJOY (Mini joystick), CID (Mekrezi Bilgi Ekranı), RAD 2 (Radio) ve ULF-SBX-H (Universal Şarj ve hands-free özelliği). ve tüm sistemlerin data listeleri komponent aktivasyonları, selftest, gibi bilgiler güncellendi.

13 Opel Astra H yılı arası araçlarda Z16XER motorda yeni lambda sensörü ve yeni lastik takıldığında uygun değerlerde araca tanıtım ve programlanması, ABS kalibrasyon özelliği (sensör değişimlerinde) EHPS (Hidrolik direksiyon), REC (Arka elektronik), CIM (Direksiyon elektroniği) Direksiyon Açı sensör kalibrayonu,immobilizer, UEC (Tesisat elektroniği) SLR servis rest ve Gösterge programlama ( yada km) (eğer bu işem yapılmazsa servis ışığı söndürülemez) diagnostiği güncellenmiştir. Peugeot 307 (05-08) yılları arası araçlarda 1.6L ve 2.0L benzinli motorlarda ABS (Bosch 8 ESP) Direksiyon açı sensör kalibrasyonu ve programlanması BSI (merkezi ECU), Gösterge, Hidrolik Direksiyon ve Servis resetleme diagnostiği güncellendi. 407 (04-08) yılları arası araçlarda 2.0L ve 2.2L benzinli motor, ABS (TRW), BSI (Merkezi ECU), Şanzıman AL4, SRS, Göstrge, Klima kontrol, Hidrolik direksiyon, TPMS (Lastik Basınç Görüntüleme Sistemi) ve Servis reset fonksiyonu diagnostiği güncellendi. Renault Clio II yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi. Twingo yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi. Espace III yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi.

14 Laguna yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi. Megane yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi. Scenic yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi. Kangoo yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi. Laguna II yılları arası araçlarda Benzinli ve dizel motor larda genel tüm sistemlerde ve ISI (Akıllı Sistem kimlik uygulaması) uygulamasına doğru Vdiag ve program numarasını yazabilme ve programlayabilme diagnostiği eklendi yılı arası araçlarda ABS ve Direksiyon Açı Sensör Kalibrasyonu ve 05-07yılları arası araçlarda UCH (Yolcu bölmesi Bağlantı ünitesi) diagnostiği güncellendi. Master yılları arası araçlarda ABS diagnostiği güncellendi. Trafic II yılları arası araçlarda ABS diagnostiği güncellendi Modus yılları arası araçlarda Park Asistanı AFK diagnostiği güncellendi. Saab yılları arası araçlarda SPA (Park asistanı) ve yılı arası araçlarda SID (Bilgi Ekranı) ve SID Ünitesinin programlanması diagnostiği güncellendi. 9-3 (03) yılları arası araçlarda SPA (Park asistans) diagnostiği güncellendi. 9-3 (-03) yılı arası araçlarda SID (Bilgi Ekranı) ve SID Ünitesinin programlanması diagnostiği güncellendi.

15 Seat Alhambra 2009 yılına kadar olan tüm modellerde Motor, ABS 20 IE ve 25 (işaretli) ve Hidroliğinin boşaltımı, ABS/ESP 25 ve 20 IE işaretli ve hidroliğinin boşaltımı ve bazı ayarlamalar kodlama özelliği, Gösterge de genel kodlamalar ve ayarlamalar, Klimatik, Klimatronik genel kodlanması, Immobilizer ve anahtar kodlanması, SRS kodlanması, 4WD, Extra Isıtıcı, Elektrik modülü, Işıklar, Park assistans, Radio, Direkisyon Elektriği ve Servis Resetleme özelliği ve diagnostiği eklendi. Altea and Altea XL 2009 yılına kadar olan tüm modellerde Motor BZB TFSI gaz kelebek ayarlaması, Manifold Giriş Valfi ve Cruise Kontrol kodlanması. CCSA Simos Flexi-yakıt motor ve gaz kelebek ayarlaması ve bazı bait aktivasyonlar, Cruise Kontrol kodlanması, ECU hafıza silinmesi ve kodlanması. ABS MK 70 ve ABS/ESP MK60 Hidroliğinin boşaltımı ve değişik ayarlama kodlama fonksiyonları, Gösterge genel kodlama ve ayarlama, Klimatik ve Klimatronik fonksiyonu ve taşıyıcı motoru, Şanzıman 09G, Şanzıman 02E (6-diş DSG) genel kodlama ve ayarlama Immobilizer ve anahtar genel kodlama ve ayarlama, SRS, Kolaylık Sistemi (kolay park) genel kodlama ve ayarlama,kapı elektroniği, Elektrik modülü genel kodlama ve ayarlama, Extra Isıtıcı genel kodlama ve ayarlama, Can bus ta Merkezi Elektronik ve Taşıyıcı modülün kodlanması, Tepe Lambası, Park asistanı, Radio, Direkisyon Elektriği, Transport modu activation/inactivation ve Servis reset özelliği ve diagnostiği eklendi. Ibiza III 2009 yılına kadar olan tüm modellerde motor, ABS Bosch 8,0 ESP değişik kodlamalar ve ayarlamalar, Gösterge genel kodlaması ve ayarlaması, Klimatik ve Klimatronik ve taşıyıcı motor öğrenimi, Immobilizer ve anahtar kodlanması, SRS kodlaması, Kolaylık sistemi ve kodlanması genel ayarlamalar, İç monitor, Direksiyon asistans ve Service resetleme özelliği diagnostiği güncellendi. Ibiza IV (2009) Yeni model Yeni model bu versiyonda yılına kadar olan tüm modellerde motor, ABS Bosch 8,0 ESP değişik kodlamalar ve ayarlamalar, Gösterge genel kodlaması ve ayarlaması, Klimatik ve Klimatronik ve taşıyıcı motor öğrenimi, Immobilizer ve anahtar kodlanması, SRS kodlaması Elektrik modülü, genel ayarlama ve kodlanmalar, Merkezi Elektronik, Tepe lambası ayarlama ve control ünitesi kodlanması, Bilgi-Eğlence sistemş, Radio, Direkisyon Elektriği, Transport modu activation/inactivation ve Servis reset özelliği ve diagnostiği eklendi.

16 Leon II 2009 yılına kadar olan tüm modellerde BZB TFSI motorlarda gaz kelebek temel ayarları Manifold Giriş Valfi ve Cruise Kontrol kodlanması. CCSA Simos Flexi-yakıt motor ve gaz kelebek ayarlaması ve bazı bait aktivasyonlar, Cruise Kontrol kodlanması, ECU hafıza silinmesi ve kodlanması. ABS MK 70 ve ABS/ESP MK60 Hidroliğinin boşaltımı ve değişik ayarlama kodlama fonksiyonları, Gösterge genel kodlama ve ayarlama, Klimatik ve Klimatronik fonksiyonu ve taşıyıcı motoru, Şanzıman 09G, Şanzıman 02E (6-diş DSG) genel kodlama ve ayarlama Immobilizer ve anahtar genel kodlama ve ayarlama, SRS, Kolaylık Sistemi (kolay park) genel kodlama ve ayarlama,kapı elektroniği, Elektrik modülü genel kodlama ve ayarlama, Extra Isıtıcı genel kodlama ve ayarlama, Can bus ta Merkezi Elektronik ve Taşıyıcı modülün kodlanması, Tepe Lambası, Park asistanı, Radio, Direkisyon Elektriği, Transport modu activation/inactivation ve Servis reset özelliği ve diagnostiği eklendi. Toledo III yılı arası tüm modellerde BZB TFSI motorlarda gaz kelebek temel ayarları Manifold Giriş Valfi ve Cruise Kontrol kodlanması. CCSA Simos Flexi-yakıt motor ve gaz kelebek ayarlaması ve bazı bait aktivasyonlar, Cruise Kontrol kodlanması, ECU hafıza silinmesi ve kodlanması diagnostic özelliği güncellendi. Skoda Octavia II (09-) Yeni facelift Yeni model bu versiyonda yılı olan tüm modellerde BZB TFSI motorlarda gaz kelebek temel ayarları Manifold Giriş Valfi ve Cruise Kontrol kodlanması. CCSA Simos Flexi-yakıt motor ve gaz kelebek ayarlaması ve bazı bait aktivasyonlar, Cruise Kontrol kodlanması, ECU hafıza silinmesi ve kodlanması. ABS MK 70 ve ABS/ESP MK60 Hidroliğinin boşaltımı ve değişik ayarlama kodlama fonksiyonları, Gösterge genel kodlama ve ayarlama, Klimatik ve Klimatronik fonksiyonu ve taşıyıcı motoru, Şanzıman 09G, Şanzıman 02E (6-diş DSG) genel kodlama ve ayarlama Immobilizer ve anahtar genel kodlama ve ayarlama, SRS, Kolaylık Sistemi (kolay park) genel kodlama ve ayarlama,kapı elektroniği, Elektrik modülü genel kodlama ve ayarlama, Extra Isıtıcı genel kodlama ve ayarlama, Can bus ta Merkezi Elektronik ve Taşıyıcı modülün kodlanması, Tepe Lambası, Park asistanı, Radio, Direkisyon Elektriği, Transport modu activation/inactivation ve Servis reset özelliği ve diagnostiği eklendi. Fabia II 2009 yılına kadar olan tüm modellerde daha fazla bilgiye yer verildi.

17 Superb II Yeni model Yeni modeli bu versiyonda.2009 yılı araçlarda tüm modellerde daha fazla bilgiye yer verildi Roomster 2009 yılına kadar olan tüm modellerde daha fazla bilgiye yer verildi. Volvo V70 (08-) yılları arası araçlarda dizel motorlar D5244T4 ve T5 değişik adaptasyon özelliği, onarımı yapılacak veya yeni parka takılması esnasında, Örnek : Hava Kütle Ölçer, Yakıt Basınç düzenleme valfi, partikül filtresi, Basınç sensörü, gaz kelebek adaptasyonu ve daha fazla parçaların takılması ve tamir edilmesi gibi. Ayrıca ek ısıtıcı ve parçalarının güncellemesi yapıldı. S80 (07-) yılları arası araçlarda dizel motorlar D5244T4 ve T5 değişik adaptasyon özelliği, onarımı yapılacak veya yeni parka takılması esnasında, Örnek : Hava Kütle Ölçer, Yakıt Basınç düzenleme valfi, partikül filtresi, Basınç sensörü, gaz kelebek adaptasyonu ve daha fazla parçaların takılması ve tamir edilmesi gibi. Ayrıca ek ısıtıcı ve parçalarının güncellemesi ve 2009 modellerde control ve iletişimi receiver ve remote control ve anten diagnostic güncellemesi yapıldı. XC60 Yeni model Yeni modeli bu versiyonda yılı model araçlarda dizel motorlar D5244T4 ve T5 değişik adaptasyon özelliği, onarımı yapılacak veya yeni parka takılması esnasında, Örnek : Hava Kütle Ölçer, Yakıt Basınç düzenleme valfi, partikül filtresi, Basınç sensörü, gaz kelebek adaptasyonu ve daha fazla parçaların takılması ve tamir edilmesi gibi. Ayrıca ek ısıtıcı ve parçalarının güncellemesi ve 2009 modellerde control ve iletişimi receiver ve remote control ve anten diagnostic güncellemesi yapıldı. SAS (Direksiyon Açı), Immobilizer, SRS, DDM (Sürücü Kapı Modülü), windows ile başlatma fonksiyonu, PBM (Park fren modülü) aktivasyon/deaktivasyon özelliği (fren balatası değişiminde), HCM (Tepe lambası kontrol modülü), PDM (Yolcu Kapı Modülü) windows ile başlatma fonksiyonu, PAM (Park asistans modülü), POT (Bagaj Kapağı kontrol modülü), CCM (Klima kontrol modülü), TCM (Çekiş kontrol modülü), PAM (park assist. Modülü), BCM (Fren Kontrol modülü). CEM (Merkezi Elektronik Modülü) ve alarm nedeni, ICM (Gösterge), CPM(ısıtıcı), DEM (Difransiyel elektronik modülü) ve SLR Servis reset leme diagnostiği güncellendi.

18 XC yılı model araçlarda dizel motorlar D5244T4 ve T5 değişik adaptasyon özelliği, onarımı yapılacak veya yeni parka takılması esnasında, Örnek : Hava Kütle Ölçer, Yakıt Basınç düzenleme valfi, partikül filtresi, Basınç sensörü, gaz kelebek adaptasyonu ve daha fazla parçaların takılması ve tamir edilmesi gibi. Ayrıca ek ısıtıcı ve parçalarının güncellemesi ve 2009 modellerde control ve iletişimi receiver ve remote control ve anten diagnostic güncellemesi yapıldı. SAS (Direksiyon Açı), Immobilizer, SRS, DDM (Sürücü Kapı Modülü), windows ile başlatma fonksiyonu, PBM (Park fren modülü) aktivasyon/deaktivasyon özelliği (fren balatası değişiminde), HCM (Tepe lambası kontrol modülü), PDM (Yolcu Kapı Modülü) windows ile başlatma fonksiyonu, PAM (Park asistans modülü), POT (Bagaj Kapağı kontrol modülü), CCM (Klima kontrol modülü), TCM (Çekiş kontrol modülü), PAM (park assist. Modülü), BCM (Fren Kontrol modülü). CEM (Merkezi Elektronik Modülü) ve alarm nedeni, ICM (Gösterge), CPM(ısıtıcı), DEM (Difransiyel elektronik modülü) ve SLR Servis reset leme diagnostiği güncellendi. XC yılı arası araçlarda SAS (Direksiyon Açı), BCM (Fren Kontrol Modülü) Kalibrasyonu, HCM (Tepe lambası kontrol modülü), CPM(ısıtıcı), CEM (Merkezi Elektronik Modülü) DIM (Sürücü Bilgi Modülü), ICM (Gösterge), CCM (Klima kontrol modülü), PDM (Yolcu Kapı Modülü) windows ile başlatma fonksiyonu, DDM (Sürücü Kapı Modülü) windows ile başlatma fonksiyonu, IAM (entegre ses modülü), SRS, UEM (Yüksek elektronik modülü), DEM (Difransiyel elektronik modülü), PSM (elektrikli koltuk modülü), REM (Arka Elektronik Modülü) Xenon far seviye kalibrasyonu SLR Servis reset leme diagnostiği güncellendi. Volkswagen Golf VI (09-) Yeni Model Yeni Golf 6 benzinli ve dizel motor seçenekleri bu versiyonda. Bu motorlarda gaz kelebek temel ayarları Manifold Giriş Valfi ve Cruise Kontrol kodlanması. ABS MK 60 EC Hidroliğinin boşaltımı ve değişik ayarlama kodlama fonksiyonları, SRS güncellemesi Gösterge dili ve servis değişimi genel kodlama ve ayarlama, Klimatik ve Klimatronik fonksiyonu ve taşıyıcı motoru, Can bus ta Merkezi Elektronik ve Taşıyıcı modülün kodlanması, Direkisyon Elektriği genel kodlanması Merkezi Elektronik ve genel konfigürasyon direksiyon yardımcısı genel konfigürasyonu Immobilizer, Süspansiyon, Radio, Navigation ve SLR Servis resetleme diagnostiği güncellendi.

19 Golf V CAXA benzinli motorlarda güncellemesi ve basit ayarlamalar gaz kelebek temel ayarları Cruise Kontrol kodlanması hafızadan adaptasyon silinmesi ECU ye yazılması, BYD ve BXJ. Extra ısıtıcı ve genel konfigürasyon güncellendi. Golf Plus CAXA ve BUD benzinli motorlarda gaz kelebek temel ayarları Manifold Giriş Valfi ve Cruise Kontrol kodlanması. Hafızadan adaptasyon silinmesi ECU ye yazılması, Extra ıstıcı güncelleme ve genel konfigürasyonu. ABS MK 70 ve ABS/ESP MK60 güncellenmesi ve Hidroliğinin boşaltımı ve değişik ayarlama kodlama fonksiyonları, Gösterge genel kodlama ve ayarlama,klimatik ve Klimatronik fonksiyonu ve taşıyıcı motoru, Can bus ta Merkezi Elektronik ve Taşıyıcı modülün kodlanması, Direkisyon Elektriği genel kodlanması Merkezi Elektronik ve genel konfigürasyon direksiyon yardımcısı genel konfigürasyonu Park asistans ve Immobilizer, Süspansiyon, Radio, Navigation,Taşıyıcı modu aktivasyon / inaktivasyon ve SLR Servis resetleme diagnostiği güncellendi yılı arası araçlarda extra ısıtıcı güncellendi. Multivan yılı arası araçlarda extra ısıtıcı genel konfigürasyon fonksiyonu güncellendi. Caddy yılı arası araçlarda extra ısıtıcı genel konfigürasyon fonksiyonu güncellendi. Jetta yılı arası araçlarda extra ısıtıcı genel konfigürasyon fonksiyonu güncellendi. Passat yılı arası araçlarda extra ısıtıcı genel konfigürasyon fonksiyonu güncellendi.. Touran yılı arası araçlarda extra ısıtıcı genel konfigürasyon fonksiyonu güncellendi. Tiguan yılı arası araçlarda extra ısıtıcı genel konfigürasyon fonksiyonu güncellendi. Scirocco 2009 yılı araçlarda CAVD motorlarda güncellemesi ve basit ayarlamalar gaz kelebek temel ayarları Cruise Kontrol kodlanması fonksiyonu güncellendi.

Autocom Ağır Vasıta Araçlar 2009 / 2 versiyon Ağır Vasıta da yeni güncelleme bilgileri ve yenilikler

Autocom Ağır Vasıta Araçlar 2009 / 2 versiyon Ağır Vasıta da yeni güncelleme bilgileri ve yenilikler Autocom Ağır Vasıta Araçlar 2009 / 2 versiyon Ağır Vasıta da yeni güncelleme bilgileri ve yenilikler YENİ MODELLER BU VERSİYON DA!!!! DAF SCANIA MAN RENAULT ve IVECO nun yeni STRALIS modeli MAN ın yeni

Detaylı

şimdi birkaç saniye içerisinde doğru modelin, motor kodunun seçilmesi mümkündür. Bu fonksiyona Arşiv menüsünden ulaşabilirsiniz.

şimdi birkaç saniye içerisinde doğru modelin, motor kodunun seçilmesi mümkündür. Bu fonksiyona Arşiv menüsünden ulaşabilirsiniz. Yeni modeller Abarth, modele özel teşhis özellikleri ile yeni bir marka olarak CARS ştir. Güncellenen modeller model için teş güncellenmiştir. İ güncellenmiş toplam 22 model güncellenmiştir. ş şimdi birkaç

Detaylı

klima diagnostics mekanik

klima diagnostics mekanik 1 klima diagnostics mekanik 2 İÇİNDEKİLER Tester Flex 2 Tester Vision 5 Tester Logic 7 Body Tester FGA 8 OBD RoAD 8 FLEX/VISION/LOGIC/SMART Tam Araç Lisansı 10 FLEX/VISION/LOGIC/SMART Tam AĞIR VASITA LİSANSI

Detaylı

PIONEER INTERFACE PERAKENDE FİYAT LİSTESİ

PIONEER INTERFACE PERAKENDE FİYAT LİSTESİ 147 > 2007 CA-R-PI.017 107 $ 147 2008 > CTSAR003 93 $ MiTo 2008 > CTSAR004P 93 $ GT 2004 2008 CTSAR001 76 $ GT 2008 > CTSAR003 93 $ ALFA ROMEO 156 2003 2007 CTSAR001 76 $ 156 Giulietta 2010 CTSAR004P 93

Detaylı

AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ

AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ For Automotive Professionals İÇİNDEKİLER Arıza teşhisi Eksoz emisyon testleri Araç klima bakım ve dolum sistemleri sayfa 4 sayfa 23 sayfa 24 2 AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ DÜNYA ÇAPINDA

Detaylı

E-Serisi. İşletme Talimatı. E-Serisi

E-Serisi. İşletme Talimatı. E-Serisi E-Serisi İşletme Talimatı E-Serisi Yeni Mercedes-Benz aracınızı güle güle kullanın! Mercedes-Benz aracınızla ilk sürüşünüzü yapmadan önce aracınızı tanıyın ve İşletme Talimatı nı okuyun. Böylelikle aracınızdan

Detaylı

CD 38 EDITÖRDEN. Citroen Teşhis. Haber Bülteni. Yenilikler C-Crosser Citroën C4 Sedan Flex Fuel Laptop PC. s.2 s.4. i Ç i N D E K i L R. s.

CD 38 EDITÖRDEN. Citroen Teşhis. Haber Bülteni. Yenilikler C-Crosser Citroën C4 Sedan Flex Fuel Laptop PC. s.2 s.4. i Ç i N D E K i L R. s. CD 38 Mayıs 2007 EDITÖRDEN M A G Ilkbaharla birlikte Satış Sonrası Teknik Müdürlüğü, Citroën'in ilk 4x4 aracı C-Crosser'in lansmanıyla sizi kırlara götürüyor. Brezilya Flex Fuel yakıtı için en son teknolojiye

Detaylı

w w w. TÜRKİYE NİN EN ÇOK OKUNAN . c o m OTOMOBİL DERGİSİ OPEL INSIGNIA RENAULT KOLEOS OTOMOBİL RENAULT ESPACE DODGE JOURNEY

w w w. TÜRKİYE NİN EN ÇOK OKUNAN . c o m OTOMOBİL DERGİSİ OPEL INSIGNIA RENAULT KOLEOS OTOMOBİL RENAULT ESPACE DODGE JOURNEY w w w. M A R T 2 0 0 9 S A Y I : 9 TÜRKİYE NİN EN ÇOK OKUNAN OTOMOBİL DERGİSİ T Ü R K İ Y E N İ N İ L K Ü C R E T S İ Z E L E K T R O N İ K O T O M O B İ L D E R G İ S İ. c o m OPEL INSIGNIA RENAULT KOLEOS

Detaylı

document_0900398f84f84b8e.book Seite i Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 Kullanım Kılavuzu Passat

document_0900398f84f84b8e.book Seite i Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 Kullanım Kılavuzu Passat document_0900398f84f84b8e.book Seite i Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 Kullanım Kılavuzu Passat document_0900398f84f84b8e.book Seite ii Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 İşaret açıklaması Bu bölümdeki

Detaylı

İnternetteki kullanım kılavuzu

İnternetteki kullanım kılavuzu İnternetteki kullanım kılavuzu CITROËN internet sitesinde, "MyCitroën" bölümünde kullanım kılavuzunuz'u bulabilirsiniz. Bu kişisel ve size özel alan, Marka ile direkt ve ayrıcalıklı bir ilişki kurmanızı

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION Değerlİ Volvo sahibi VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İCİN TEŞEKKÜRLER Volvo nuzu, uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. YENİ NISSAN QASHQAI YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. Beklediğiniz an geldi. Crossover ın öncüsü Yeni Nissan Qashqai; öngörüye sahip gelişmiş teknolojisi, dinamik sürüş keyfi ve kusursuz tasarımıyla sizin

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU Giriş Kendiniz için bir ŠKODA'ya karar verdiniz, güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz. ŠKODA'nızla birlikte, en modern teknolojili bir aracı ve günlük

Detaylı

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri YENİ DUCATO KAMYONET Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER ŠKODA Yeti Kullanma kılavuzu Önsöz Kendiniz için bir ŠKODA'ya karar verdiniz, güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz. ŠKODA'nızla birlikte, en modern teknolojili bir aracı ve sayısız donanımlarına

Detaylı

ÜRÜN GÜVENLİĞİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ

ÜRÜN GÜVENLİĞİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ ÜRÜN GÜVENLİĞİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ Volkswagen Binek Araç modellerinde, yüksek verimlilik teknolojileri 2000 li yılların ortasından bu yana kullanılmaktadır. Sağlamlığı arttırılırken ağırlığı düşürülmüş

Detaylı

Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC)

Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC) Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC) 2 8R Serisi Traktörler Giriş Geleceğe Doğru Yol Alın Uçsuz bucaksız gibi görünen çok büyük arazileri işlemek için

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

ESI[tronic] Eğitim. 1. ESI[tronic] sistemine giriş ve genel bilgiler - Giriş... 4 - Kullanıcı üst yüzeyi... 5 - Navigasyon çubuğu...

ESI[tronic] Eğitim. 1. ESI[tronic] sistemine giriş ve genel bilgiler - Giriş... 4 - Kullanıcı üst yüzeyi... 5 - Navigasyon çubuğu... Service Training Center Robert Bosch GmbH Automotive Aftermarket Diagnostics www.bosch-diagnostics.de ESI[tronic] Kullanici egitimi Çalisma dokümani Isim:... Tarih: ila... arasinda... Yer :... Bu egitim

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ OTOMOTİV YÖNETİM SİSTEMLERİ 2 ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S80. TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S80. TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 WEB EDITION VOLVO TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 Kullanici el kıtabi WEB EDITION S80 2006 İçindekiler Kılavuzun arkasında alfabetik bir dizin bulunmaktadır.

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

OTOMOBİL REHBERİ TÜRKİYE NİN İKİNCİ EL ÖDÜLLÜ YARIŞMA. İkinci el testi. 50-75 bin TL aralığındaki araç önerileri

OTOMOBİL REHBERİ TÜRKİYE NİN İKİNCİ EL ÖDÜLLÜ YARIŞMA. İkinci el testi. 50-75 bin TL aralığındaki araç önerileri TÜRKİYE NİN İKİNCİ EL OTOMOBİL REHBERİ ARALIK 2011 50-75 bin TL aralığındaki araç önerileri Hidrolik fren sistemi muayenesi nasıl yapılır ÖDÜLLÜ YARIŞMA Doğru modeli bil hediyeyi kazan 2000 ADETLİK ARAÇ

Detaylı

WEB EDITION QUICK GUIDE

WEB EDITION QUICK GUIDE WEB EDITION QUICK GUIDE YENİ VOLVO'NUZA HOŞGELDİNİZ! Bu klasör, otomobilinizde en sık kullanılan işlevlerin çoğundan bir seçkiyi içerir. Kullanıcı el kitabı ve diğer el kitapları güvenlik talimatları ve

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Mart - Nisan 2013 - ISSN NO: 1308-0202 Editörden - Yaygın ve süreli yayın - Hüseyin Vatansever editor@aramedya.com Otomotivde Yeni Bakış International Publishing Advertisement And Promotion Company ARAMEDYA

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞİMDİ DAHA ASİ, AMA HALA ŞEHİRLİ.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞİMDİ DAHA ASİ, AMA HALA ŞEHİRLİ. YENİ NISSAN QASHQAI. ŞİMDİ DAHA ASİ, AMA HALA ŞEHİRLİ. Şehre Yüksekten Baktıran Tasarım Farklı gövde ve iç mekan tasarımı ile kendinizi hem güvende hissedersiniz, hem de mükemmel bir görüş açısına sahip

Detaylı