MULTIVAC Türkiye Satış Sonrası Hizmetlerimiz

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MULTIVAC Türkiye Satış Sonrası Hizmetlerimiz"

Transkript

1 MULTIVAC Türkiye Satış Sonrası Hizmetlerimiz

2

3 Siz işinize odaklanın, biz MULTIVAC ınıza bakarız Satış sonrası müşteri memnuniyetine büyük önem veren MULTIVAC, yurt çapına dağılmış servis ağı ve deneyimli uzmanları ile her an hizmetinizdedir. İşletmenizin ihtiyaçları gözetilerek üretilmiş olan paketleme hattınızın kurulumu uzman ekiplerimiz tarafından özenle yapılır. Uzman ekibimiz, kurulum öncesi ve sonrası süreçlere eşlik edecektir. Tüm Türkiye ye hizmet veren Teknik Servis Uzmanlarımız, gerekli bilgi ve teknik donanıma, MULTIVAC Almanya da eğitim alarak ulaşırlar. Farklı makine tiplerinde meydana gelen değişiklik ve revizyonlarla ilgili eğitimlerimiz, MULTIVAC markasının sorumluluğu gereği, Almanya bağlantılı olarak devam etmektedir. Tüm çabamız MULTIVAC ambalaj çözümlerinin güvenli ve verimli şekilde gereksinimlerinize cevap vermesidir.

4 MULTIVAC ınız için orijinal yedek parçalar Hiçbir şey orjinalinden daha iyi olamaz. Bu söz sadece Multivac paketleme çözümleri için değil, sizin yüksek kaliteli tüm makinelerinizin yedek parça ve sarf malzemeleri için de geçerlidir. Bu fikir makinelerin tasarım aşamasında başlar. Bu sayede her türlü isteğiniz düşünülerek parçalar tasarlanmaktadır. Devamında makinenizin arıza vermesi engellenmiş olmakta, beraberinde hijyen ve güvenlik kriterleri de düşünülmektedir. Multivac tan beklediğiniz üzere parçalarımız en yeni teknolojileri ve özgün çözümleri içermektedir. Multivac, paketleme sektöründe çığır açan firma olarak müşterilerine en son teknolojileri, en son standartları sağlayan ve denenmiş yedek parçaları sunmaktadır. Seçenek olarak sunulan Premium Line serisi uzun ömrü ile standartları belirlemektedir. Her Kullanım İçin Mükemmel Parçalar Üretim hattımızdan çıkan her makine müşterimizin aklındaki istekleri karşılayacak şekilde üretilmektedir. Yedek parça ve sarf malzemeleri de bu amaca adapte edilmiş ve tasarlanmıştır. Bu parçalar fonksiyonel ve uzun ömürlü oldukları gibi yüksek Multivac standartlarına da ulaşmışlardır. En İyi İşçilik Multivac yatay ve dikey üretime önem vermektedir. Bir çok parçayı kendi bünyesinde üretmek ile beraber, sadece Multivac a üretim yapmak için bazı üreticileri görevlendirmektedir. Bu sayede yedek parçalarda dahi yenilikçi olunmaktadır. Yedek Parça Siparişiniz Artık Daha Kolay İhtiyacınız olan bıçak, yapıştırma teflon bandı, zincir veya tanımlayamadığınız bir parça olabilir. Yedek parça listesi makinenize özel hazırlanarak makine kurulumundan sonra size yollanmış olacaktır. Bu sayede sık kullanılan parça kodlarına daha hızlı ulaşacak ve sipariş edebileceksiniz. Makinenizin kurulumundan sonra ihtiyacınız olacak parçalar için bu listeyi kontrol etmeniz yeterli. Eğer parçaları ve kodlarını tespit edemediyseniz Teknik Servis Uzmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

5 Mükemmel ürün güvenliği garanti edilmektedir Büyük miktarlarda paketleme yapan gıda veya medikal ürün firmaları ürün güvenliğini en öncelik konuları olarak belirlerler. Multivac bu konuda aklınızın rahat olmasını sağlar. Orjinal yedek parçalar sayesinde üretim güvenirliliği ve makinenizin tam kapasite çalışması garanti edilir. Bu sayede plansız duruşların önüne geçilir, makinenizin değeri azami korunur.

6 Seçim Sizin Standart versiyon yedek parçalarımız olağanüstü, premium yedek parçalarımız ise çok daha uzun ömre sahiptir. Multivac ortam ve üretim şartlarına göre siz müşterilerimize seçim hakkı tanımaktadır. Premium parçalarımıza çok zor şartlarda bile uzun ömür imkanı sağlamaktadır. Sadece Orijinal Olana Güvenin Konu yedek parça olunca hiçbir şey şansa bırakılmaz. Multivac makinelerde olduğu gibi yedek parçalarıda aynı işlemlere tabi tutmaktadır. Yedek parça üretimlerimizde DIN EN ISO 9001:2000 standartları uygulanmaktadır. Yüksek standartlar ile üretilmiş olan Multivac ınıza orjinal olmayan parçaları takarak üretiminizi şansa bırakmayın. Yenilikten Gelen Fayda Üretim teknolojilerinde oluşan tüm yenilikler sipariş ettiğiniz yedek parçaya uygulanmış durumdadır. Son teknolojiler makinenizin ihtiyaçları düşünülerek yedek parçalara uyarlanır. Bu işlemler yedek parçanın her bir bileşeni için dikkatlice uygulanmaktadır. Makine Güncelleme Doğal sürecin neticesi olarak Multivac makinenizde yaşlanmalar olabilir. Bu durumda yeni bir Multivac almanız gerekmez. Yaşlanmakta olan makinelerinize güncelleme yapılarak sizlere yıllarca hizmet edecek hale getirilmektedir.

7 Yedek parçalarınız bir telefon kadar yakın Bazen zaman çok daha önemlidir. Bu durumlarda bir anda yedek parçaya ihtiyaç duyulabilir. Dünya çapında yaygın servis merkezlerimiz ve Multivac Merkezde bulunan yedek parça stoğumuz ile sizlere en hızlı tedariki sağlayabilmekteyiz. Yedek parçalardan emin değilseniz veya ilave sorularınız var ise deneyimli ekibimiz size çabuk yanıt verecektir. Devamında sizlere parçanın yerine takılmasına kadar eşlik edeceklerdir. Daha hızlı yedek parça sağlayabilmek için servis merkezlerimizde stoklarımız en sık talep edilen parçalar ile tedarik edilmiştir. Sipariş ile beraber Teknik Servis Uzmanlarımız yedek parçaların bulunduğu araçları ile gelip servis verebilir durumdadırlar. En iyi lojistik sizin için çalışmaktadır. Uzun Dönem Yedek Parça Tedariği Deneyimlerinizden bildiğiniz üzere Multivac makineleri uzun ömürlüdür. Bu sebeple tüm parçalarımız uzun yıllar tedarik edilebilir durumdadır. Makineniz sevk edildiği tarihten itibaren 10 yıl boyunca tüm parçalarını sipariş edebilirsiniz. Özellikle eski makinelerimiz için stok tutulmaktadır. Geliştirmeye Sizler ile Beraber Devam Ediyoruz Multivac olarak sadece üretici değil aynı zamanda geliştirici olarak da çalışmaktayız. Bu bizim daha iyi ürünler yapma tutkumuzdan dolayıdır. Deneyimlerimiz ve geliştirme yeteneklerimiz yedek parçalarımız üzerine de yansımıştır. Bu yeteneğimiz, kalite ve güncel teknolojiler ile birleşerek makinenizi gelecek yıllara hazırlar. Ürün ve Makine Güvenliği Adına Koruyucu Bakım Düzenli ve sistematik bakım, paketleme hattınızın ömrünü uzatır. Üretime her zaman hazır olmasını sağlar. Size özel düzenlenen bakım anlaşmamız sayesinde paketleme hattınız en iyi performans ile hizmet etmeye devam eder. Iyi eğitimli Teknik Servis Uzmanlarımız gerçekleştirdiği bakımlar sayesinde işletme giderlerinizi yönetebilir ve indirim avantajlarından istifade etmiş olursunuz.

8

9 Yapıştırma ve ısıtma plakalarının revizyonu Multivac paketleme makineleri yüksek hassasiyetli ve özen ile üretilmiş şekillendirme ve yapıştırma istasyonlarına sahiptir. Bu parçalar paketleme esnasında kaçınılmaz olarak eskimektedir. Bu sebeple beğenilmeyen paketler, iyi formlamama, delinmeler, yetersiz yapıştırmalar olabilmektedir. Multivac yenileme ısıtma ve yapıştırma plakalarınızı uygun fiyatlı olarak Multivac standartlarında yeniler. Bu işlem optimum sürede yapılarak makineniz en kısa zamanda devreye alınır. Multivac ın uzun yıllara dayanan teknoloji ve tecrübesine güvenin.

10 Isıtma ve yapıştırma plakaları teslim alındığında kontrolden geçerler. Bu işlem sayesinde sizlere hem yüksek bir kalite sunarken hem de revizyon sürecinde sıkıntı yaratmaz. Demonte ve Temizleme İlk adımda plakalar demonte edilir, temizlenir ve durumları değerlendirilir. Durumlar sizin talep ettiğiniz hizmetler ile mukayese edilir. Olabilecek tüm farklılıklar işlemlere başlanmadan size bildirilir ve teyid alınır. Yenileme Isıtma ve yapıştırma plakaları kumlama ile temizlenir ve olası tamirler yapılarak hazır hale getirilir. Multivac Yenileme: Kolay ve Çabuk Multivac yenileme için merkez telefonlarımızdan servis destek hattımız ile görüşebilir yada adresine yollayabilirsiniz. Plaka numaranız ve ölçülerinizi bize iletmeniz yeterlidir. Tamir bedeli ve teslim süresi size yazılı olarak iletilecektir. Bakım anlaşması olan müşterilerimizin plaka muayeneleri anlaşma dahilinde rutin olarak yapılmakta ve tamir hizmetlerine özel fiyatlar uygulanmaktadır.

11 Kaplama Temizlenen ve tamir edilen plakalar yüksek kaliteli teflonlama işleminden geçirilirler. Bu işlemler renkler ile ayırt edilmektedir. Gri Siyah Yeşil Standart Yüksek Kalite DARFRESH-Uygulaması için yüksek kalite Isıtma Elemanlarının Yenilenmesi Siparişiniz ve tespitler neticesinde ısıtma elemanları yenilenirler. Çubuklar ve termokupullarda yenilenebilmektedir. Montaj ve Son Kontroller Tüm parçalar bakım ve onarımdan geçtikten sonra bir araya getirilip montajları yapılır. Montaj sonrası mekanik ve elektriksek kontrolleri yapılarak güvenli bir paketleme ile müşterilerimize tam zamanında sevk edilir.

12

13 Bir Multivac sistemine sahip olduğunuz zaman yüksek verimli bir ekipmana da sahip olmaktasınız. Makine operatörlerine ve teknik ekibinize eğitim aldırarak paketleme hattınızın gerçek kapasitesinde kullanımını sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda üretiminiz güvenilir ve kolay olacaktır. Multivac Türkiye olarak eğitim merkezimizde ve müşterilerimizin tesislerinde verdiğimiz eğitimlerde mevcut bilgilerini ölçer ve daha ileriye taşıyabilmek için uygun eğitim planlamasını yaparız. Eğitim merkezimizde sizlere tahsis edilecek eğitim makinemiz, eğitim dökümanlarımız ve güncel teknolojik eğitim ekipmanları bulunmaktadır. Sizin tesisinizde verilecek olan eğitimi, istekleriniz ve gereksinimleriniz doğrultusunda planlayabiliriz. Eğitim sonunda başarı ile tamamlayan her katılımcıya sertifikası verilecektir. Neden Makine Eğitimi? Multivac eğitim ile paylaştığı bilgi birikimi sizin işiniz için faydalıdır. Kalite, fonksiyonellik ve performans geliştirme mühendislerimizin öncelikli tercihleridir. Bu özelliklerden tam anlamıyla istifade edebilmeniz için makine eğitimi vazgeçilmezdir. Eğitim çalışanlarınız için pratik uygulamalar içermektedir. Bu eğitimler istek ve gereksinimlerinize göre programlanabilir. İster bağımsız bir makine ister tüm bir hat olsun işletmenizde verilecek eğitimler ile verimliliğiniz artacaktır. Eğitimin olumlu etkisi ile plansız duruşlar azalacak, bakım süreleri kısalacak ve üretim kapasiteniz artacaktır.

14 Termoform Makinesi Operatör ve Güvenli Üretim Eğitimi (3 gün) Katılımcılar : Makine öperatörlerinin, supervisorler, bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin güvenli bir şekilde kullanımı, optimum üretim kapasitesine erişilmesi, düzenli bakımlar Eğitim içeriği: - Makinenin güvenli bir şekilde kullanılması - Makinelerimizde güvenlik unsuru - Film besleme ünitesi - Çeşitli formlama yöntemleri - Çeşitli mühürleme yöntemleri - Folyo besleme - Baskılı folyo ayarlanması ve kontrolü Hedeflenen eğitimin verilmesi, hataların anlaşılması ve giderilmesi, yanlış ayarların yapılmasının önüne geçilmesi. Başarı ile tamamlayanlara sertifikaları verilmektedir. Geniş kapsamlı hazırlanmış eğitim notları sayesinde ilerleyen zamanlarda bilgilere tekrar ulaşılabilir olunacaktır.

15 Termoform Makinesi Pnömatik Eğitimi (2 gün) Katılımcılar : Makine bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin pnömatik sistemlerinin güvenli kullanım ve bakımının yapılabilirliğini sağlamak Eğitim içeriği: - Pnömatik modüllerin özelliklerinin öğrenilmesi - Pnömatik devresinin okunması - Formlama ve yapıştırma istasyonlarında pnömatik - Arıza bulmaya yardım - Uygulamalı hata bulma Eğitmen işlerin akışını kalıp üzerinde anlatır. Detaylandırılmış eğitim notları ve çizimler destekleyici olur. Bu sayede her bir parçanın işlevi gözlenerek ileride olacak arızaların kaynağı daha kolay bulunabilir.

16 Termoform Makinesi Elektriksel Sistemler Eğitimi (2 gün) Katılımcılar : Makine bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin elektrik sistemlerinin güvenli kullanım ve bakımının yapılabilirliğini sağlamak Eğitim içeriği: - Elektrik bileşenlerinin özellikleri ve işlevleri - Elektrik devresinin okunması - Güvenlik devresinin işlevi - Isıtma kontrolü - IPC makine kontrolü - Makine data yedeğinin alınması - Motor ve sürücülerin kontrolü - Uygulamalı arıza bulma Makinedeki tüm elektrik malzemeleri izah edilmektedir. AC motordan sürücüye, servo motordan encoder a kadar arızalar yapay olarak gerçeklenir ve giderilme yolları izah edilir.

17 Termoform Makinesi Mekanik Sistemler Eğitimi (2 gün) Katılımcılar : Makine bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin mekanik sistemlerinin güvenli kullanım, ayarlama ve bakımının yapılabilirliğini sağlamak Eğitim içeriği: - Film açma - Zincir ilerletme - Kalıplar - Kaldıraç üniteleri - Kesim üniteleri - Uygulamalı arıza bulma Katılımcılar uygulamalı olarak modüllerde çalışabilirler. Bu sayede nasıl kontrol edeceklerini, ayarlayabileceklerini ve onarabileceklerini kolayca öğrenirler.

18 Termoform Makinesi Servis Verme ve Hata Bulma Eğitimi (2 gün) Katılımcılar : Makine bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin geniş kapsamlı optimizasyonu, hata bulma ve tamir yapılabilirliğini sağlamak Eğitim içeriği: - Alt ve üst folyo besleme - Formlama ünitesi - Yapıştırma ünitesi - Yürüme sistemi - Kesme istasyonları Bu eğitimde katılımcılar sistematik olarak arıza bulma ve gidermeyi öğrenerek istenmeyen plansız duruşların önüne geçebilecektir. Uygulamalı arıza bulma ve giderme.

19 Hazneli Vakum Makinesi Eğitimi (1 gün) Katılımcılar : Makine bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin geniş kapsamlı kullanıcı eğitimi, mekanik ve elektrik yapının eğitimi, bakım ve optimum kullanım için ayarlama eğitimi Eğitim içeriği: - Makine tasarım avantajlarının anlatımı - Ürün reçete kaydedilmesi - Yapıştırma metodu - Hata bulma bilgisi - Vakum teknolojisi - Mekanik sistem Bu eğitim müşterinin tesisinde verilebilir. Hazır Tabak Kapatma Makinesi Eğitimi (1-3 gün) Katılımcılar : Makine bakım sorumluları Eğitimin amacı : Makinenin geniş kapsamlı kullanıcı eğitimi, mekanik ve elektrik yapının eğitimi, bakım ve optimum kullanım için ayarlama eğitimi Eğitim içeriği: Eğitim katılımcıların talebi ile farklı tasarlanabilir durumdadır. Makinenizin uygulamasına bağlı olarak eğitimin konuları değişebilmektedir. - Makinenin tasarım avantajlarının izahı - Kullanım ve güvenlik - Kalıp değişimi - Reçete oluşturulması - Yapıştırma yöntemi - Hata bulma vakum teknolojisi - Isıtma kontrolü - Motor kontrolü - Kullanıcı ara yüzü eğitimi - Film yükleme - Kaldırma ünitesi - Kesme ünitesi Talep etmiş olduğunuz eğitim için teklifimizi onaylamanız yeterlidir. Katılımcıların otel rezervasyonları Multivac Türkiye tarafından yapılacaktır. Konaklama bedelleri eğitim ücretine dahil değildir.

20

21 Bakım anlaşması, işletme giderlerinizi minimize eder Servis bakım sözleşmeleri beklenmedik arızaları ve makine hatalarını en aza indirmenin harika bir yoludur. Aynı zamanda verim/verimliliği artırmanın da efektif çözümleri arasındadır. Makinenizin aniden durduğunu düşünebiliyor musunuz? Peki ya bu duraksamanın üretim zincirinizi nasıl etkileyeceğini? İşte bu plansız aksaklıkların önüne geçmek için Multivac sizlere üretim kapasitenize en uygun bakım paketleri sunmaktadır. Multivac tecrübesi gösteriyor ki ; Düzenli olarak servis bakım sözleşmeleri sürdürülen makineler % 5 daha fazla verim elde etmektedir. Makine arızalarında en çok karşılaşılan sebeplerin önüne geçen bakım paketleri, firmanız için ekonomik bir yatırım olacaktır. Bakım anlaşması programları, üretiminizi güven içinde devam etmenizi sağlar.

22 Makine Bakım Anlaşmasının Avantajları: - Makinenin yıllık arızalı gün sayısında azalma - Gönül rahatlığı; makinenizin mümkün olan en iyi performansta çalıştığını bilmek - Servis ve bakım sözleşmesi dışında teknik destek ödemelerinden tasarruf - Tüm yedek parçalarda ve bakım dışı servis çalışmalarında %10 indirim - Servis destek hattımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz: Operatör değişikliğinde ve günlük temizlik ile ilgili konularda ücretsiz eğitim - Bir sonraki bakım dönemi için yedek parça planlamasının yapılması - Makinenizin formlama ve yapıştırma plakalarının muayenesi yapılır - Yedek parça ve servis giderlerinin bütçeleyebilirsiniz Bakım paketimizde en önemli kıstas; makinenizin haftada kaç saat çalıştığıdır.

23 Standart Bakım Paketi - Standart paket yılda üç ay arayla gerçekleşen 4 ziyaretten oluşur. - Her ziyaret 1 Multivac teknisyeni tarafından gerçekleştirilir. - Her ziyaret 1 tam gün sürer. - Yıl boyunca yalnızca 4 servis günü makineler durdurulur. - Yoğunlaştırılmış 2 servis gününe düşürülebilir; bu durumda servis 2 teknisyen tarafından gerçekleştirilir. - Haftada saat arası çalışan makineler için uygundur. MULTIVAC Servis Destek Hattı

24 tr.multivac.com MULTIVAC, 04/2014 Klor içermeyen kağıda basılmıştır. Tasarımlar ve özellikler gelişmelere uygun olarak önceden haber verilmeden değiştirilebilir. MULTIVAC MULTIVAC Sepp Haggenmüller GmbH & Co. KG nin tescilli ticari markasıdır.

Rexroth Servis. Bosch Rexroth A.Ş. 2015 Basım Yeri Türkiye TR 2015.01

Rexroth Servis. Bosch Rexroth A.Ş. 2015 Basım Yeri Türkiye TR 2015.01 A.Ş. TOSB 1. Cadde 14. Sk. 41420 Çayırova, Kocaeli Tel +90 262 676 00 00 Faks +90 262 676 01 01 info@boschrexroth.com.tr www.boschrexroth.com.tr Rexroth Servis Servis Departmanına Ulaşabileceğiniz Telefon

Detaylı

MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ, SERVİSİ & EĞİTİMİ. Elastomer imalatında daha fazla performans, üretkenlik ve karlılık. Soul & Solutions for Global Success

MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ, SERVİSİ & EĞİTİMİ. Elastomer imalatında daha fazla performans, üretkenlik ve karlılık. Soul & Solutions for Global Success DESMA ccc 1 Soul & Solutions for Global Success MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ, SERVİSİ & EĞİTİMİ Elastomer imalatında daha fazla performans, üretkenlik ve karlılık www.desma.biz/en/service DESMA CCC Önsöz

Detaylı

Kompakt ve Güçlü. Multivac ın küçük hazneli vakum makineleri.

Kompakt ve Güçlü. Multivac ın küçük hazneli vakum makineleri. Kompakt ve Güçlü. Multivac ın küçük hazneli vakum makineleri. C 70 / C 100 / C 200 / C 250 C 300 / C 300 TWIN / C 350 Profesyonel ambalajlar için tasarlanmış tezgah üstü ve stand modelleri. Kompakt, güçlü

Detaylı

KALİTE YÖNETİMİ BAŞLANGIÇ VE DEVAM EĞİTİMLERİ

KALİTE YÖNETİMİ BAŞLANGIÇ VE DEVAM EĞİTİMLERİ KALİTE YÖNETİMİ BAŞLANGIÇ VE DEVAM EĞİTİMLERİ Kalite Uzmanlık İster ÖNSÖZ Otomotive Özgü Kalite Yönetim Eğitimleri Uygulama Odaklı Alman Otomotiv Üreticileri ve Tedarikçileri yararına 1 Ağustos 1997 yılından

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 1 15 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mart 2015 04 Elmos un tercihi: Phoenix Contact ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 07 Su yönetimi için standartlaştırılmış modül kütüphanesi Daha yüksek

Detaylı

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr hakkımızda avantajlar hizmetler çözümler yenilikler ürünler www.ssh.com.tr İşletmelerin iyi ve güvenilir bir ürün sağlayabilmeleri ancak başarılı bir satış sonrası hizmetle mümkün olabilir. Bulunduğumuz

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında Omron magazin - 2008 Kalite gelince, keyif alınır İlly caffè: mükemmel espresso Kaliteli, hava geçirmez kahve kutuları aromayı üç yıl daha uzun koruyor İlly nin bunu nasıl yaptığını sayfa 8 de öğrenin

Detaylı

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS CRITERION ÜNIVERSAL TEST SISTEMLERI AILESI YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTROMEKANIK

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Analiz safhasının tamamlanmasından sonra, tasarımın başlangıç adımlarına başlanır.

Analiz safhasının tamamlanmasından sonra, tasarımın başlangıç adımlarına başlanır. 1 Analiz safhasının tamamlanmasından sonra, tasarımın başlangıç adımlarına başlanır. Bu evrede, analizde sorulan NE sorusuyla elde edilen bilgilerin, nasıl yapılacağı, nasıl gerçekleştirileceği ortaya

Detaylı

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Eylül 3 / 2008 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Süt üretiminde etkin veri izleme Motor, Motor Hız Kontrol

Detaylı

Bilal Akçay. 1 http://www.bilalakcay.com

Bilal Akçay. 1 http://www.bilalakcay.com Bilal Akçay 1 http://www.bilalakcay.com Bilgisayar Mühendisi kavramı artık genel bir alanı niteler oldu. Kimse okulu bitirdikten sonra Bilgisayar Mühendisi ünvanıyla çalışmıyor. Üstelik teknolojinin gelişmesiyle

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir?

İÇİNDEKİLER. Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir? İÇİNDEKİLER Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir? 9 14 17 19 22 24 32 36 38 1.Bölüm: Önce Filo Yönetim Birimi Araçların maliyet detayları Araç sınıfları Firmaya en uygun

Detaylı

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi.

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Eylül 2014 İlk çıraklar Shangai'de eğitime başlıyor ENGEL ikili mesleki eğitim ihracat ediyor Sayfa 7 Fakuma 2014'deki ENGEL standına hoş geldiniz Yenilikçi uygulamalar,

Detaylı

HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri

HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı (PE), BT varlılarınızın

Detaylı

MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ. Sayı: 71080283-TİM.OAİB.22.ARG1.2015/1016-10038 Ankara, 01/06/2015 Konu: TURQUM-Traktörler Ürün Uygunluk Şartnamesi Hk.

MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ. Sayı: 71080283-TİM.OAİB.22.ARG1.2015/1016-10038 Ankara, 01/06/2015 Konu: TURQUM-Traktörler Ürün Uygunluk Şartnamesi Hk. MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Sayı: 71080283-TİM.OAİB.22.ARG1.2015/1016-10038 Ankara, 01/06/2015 Konu: TURQUM-Traktörler Ürün Uygunluk Şartnamesi Hk. Sayın Üyemiz, SİRKÜLER (M/2015) Türk Makinesinin yurt

Detaylı

Mükemmel Mühendislik Çözümleri. Hizmette Mühendislik Çözümleri

Mükemmel Mühendislik Çözümleri. Hizmette Mühendislik Çözümleri Mükemmel Mühendislik Çözümleri Hizmette Mühendislik Çözümleri Weir Grubu ile ilgili genel bilgi Weir, maden, petrol ve doğal gaz ve enerji pazarlarına odaklanmış uluslararası bir FTSE100 mühendislik çözüm

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

BAKBİ BİLGİSAYAR LAPTOP SERVİSİ FRANCHİSE SİSTEMİ

BAKBİ BİLGİSAYAR LAPTOP SERVİSİ FRANCHİSE SİSTEMİ 1 BAKBİ BİLGİSAYAR LAPTOP SERVİSİ FRANCHİSE SİSTEMİ 1. BAKBİ BİLGİSAYAR LTD.ŞTİ KİMDİR? 2. BAKBİ NEDİR? 3. BAKBİ KALİTE POLİTİKASI 4. BAKBİ MİSYONU 5. BAKBİ VİZYONU 6. FRANCHİSİNG NEDİR? 7. BAKBİ ÜRÜN

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

İNDEX. www.e-yaz.com.tr 1

İNDEX. www.e-yaz.com.tr 1 İNDEX E-Yaz Kimdir... 2 Orgnizasyon Yapısı... 4 Hizmet Anlayışımız... 6 Amaç / Hedef... 7 Kurumsal Politikamız... 8 Bayi Seçme Kriterleri... 9 İş Yapma Metodolojisi... 10 Satış Öncesi Çalışmalar... 10

Detaylı

Yüksek Kaliteli Bir Güvenlik Hizmeti Alabilmek için Yapılması Gerekenler

Yüksek Kaliteli Bir Güvenlik Hizmeti Alabilmek için Yapılması Gerekenler Yüksek Kaliteli Bir Hizmeti Alabilmek için Yapılması Gerekenler İçindekiler GİRİŞ 1 GİRİŞ 2 2. GÜVENLİK PERSONELİ 4 2. PROJE YÖNETİMİ / PROSEDÜRLERİ 7 3. PROJE ALTYAPISI 9 4. GÜVENLİK ŞİRKETİ 12 5. DEĞERLENDİRME

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI (ERP) VE YAZILIM SEÇİM SÜRECİ

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI (ERP) VE YAZILIM SEÇİM SÜRECİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI (ERP) VE YAZILIM SEÇİM SÜRECİ Erkan BAYRAKTAR * Mehmet EFE ** ÖZET Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), bir işletmenin üretimden satışa, satınalmadan muhasebeye dek uzanan iş süreçlerinin

Detaylı