Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback"

Transkript

1 Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88 Jantlar/Lastikler 74, 75 Kamera tabanlı trafik işareti algılaması 95 Karartılmış camlar 86 Kemer takma kontrolü 98 Kilitli bijonlar 75 Konfor otomatik klima 90 Komple kafalık sistemi 98 Kumaş donanımlar 86 Lastik basıncı kontrol göstergesi 75 Lastik tamir kiti 75 LED arka farlar 85 LED ön farlar 84 Mesafesi otomatik uyarlanabilir gelişmiş far destek sistemi 84 MMI navigasyon 91 MMI navigasyon plus ve MMI touch 92 MMI Radyo 92 MMI Radyo plus 92 MMI touch 92 Model tanımı/yazı 87 Mola önerme sistemi 93 Motor çalıştırma/durdurma düğmesi 86 multitronic 98 Navigasyon verilerine dayanan araç desteği 92 Orta ekran 92 Ön koltuk masaj fonksiyonu 88 Ön ve arka kameralar 97 Önde orta kol dayanağı 88 Önde S Spor koltuklar 80 Park kaloriferi/havalandırması 90 Parlaklık paketi 87 Paspaslar 91 quattro 98 Reflektör 98 Renkler 72, 73 Römork tertibatı 87 Römork tertibatı hazırlığı 87 S line S line spor süspansiyon 97 S tronic 98 Seramik fren 97 Sigara içmeyenler için yapım şekli 91 Spor difransiyelli quattro 98 Spor süspansiyon 97 Standart ön koltuklar 76 Start-Stop sistemi 98 Stil rehberi 70, 71 Sürücü bilgilendirme sistemi 92 Tavan döşemesi 81 Ters çevrilebilir paspas 90 tiptronic 98 Torpido gözü 90 Uyarlanabilir fren lambası 85 Uyarlanabilir havalı süspansiyon 97 Uyarlanabilir spor havalı süspansiyon 97 Uzaktan kumanda anahtarı 86 Uzun far asistanı 84 Vakumlu kapılar 86 Vites kolu 75 Xenon plus 84 Yakıt deposu 98 Yalıtımlı/akustik cam 86 Yan hava yastıkları 97 Yandan çarpma koruması 97 Yer belirleme asistanı için ön donanım 86 Yer tasarruflu yedek lastik 75 Yokuş destek asistanı 95 AUDI AG Ingolstadt Nisan 2013 ten itibaren geçerlidir. Almanya da basılmıştır 333/ Bu katalogda gösterilen veya tanıtılan modeller, donanımlar ve hizmetler ülkelere göre farklılık göstermektedir.gösterilen araçlar kısmen opsiyonel donanımlarla ek ücret karşılığında temin edilebilir. Otomobillerin teslimat kapsamı, dış görünüş, motor özellikleri, ebatları, ağırlıkları, yakıt tüketimi ve çalıştırma maliyetleri hakkında verilen değerler katalog basıldığı zamana kadar elde edilen bilgilere göre hazırlanmıştır. Resimlerde renk ve şekil farklılıkları, yanlışlık ve baskı hataları yapma hakkımız saklıdır. Donanım ve teknik verilerle ilgili tüm bilgiler Almanya pazarının özelliklerine dayanmaktadır. Değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Kısmen de olsa basılması AUDI AG nin yazılı onayına tabidir. Bu kataloğun kağıdı klorsuz selüloz maddesinden yapılmıştır. Audi A7 Sportback S7 Sportback A7 Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Audi Teknoloji ile bir adım önde

2 Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A7 Sportback 24 Audi S7 Sportback Teknik 38 Audi ultra 50 MMI Multimedya arayüzü 40 FSI /TFSI 52 Audi connect 42 TDI 54 Asistan sistemleri 44 quattro /Spor diferansiyelli quattro 56 Audi pre sense 46 Audi drive select 58 Gece görüş asistanı/head-up gösterge ekranı 48 Uyarlanabilir havalı süspansiyon 60 LED farlar Donanımlar Diyalogta: Audi QR kodları Audi nizi daha yakından yaşayın: Akıllı telefonunuza (smartphone) bir QR uygulaması yükleyin ve ardından QR kodunu tarayın veya internet tarayıcınızda belirtilen linkten yararlanın. Diğer hususlar 64 Audi exclusive 84 Farlar ve aynalar 66 S line 85 Dış donanımlar 70 Stil rehberi 87 İç donanımlar 72 Renkler 91 Bilgi-Eğlence sistemleri 74 Jantlar/Lastikler 95 Asistan sistemleri 76 Koltuklar/Koltuk döşemeleri 97 Teknik 81 Tavan döşemesi 99 Audi ilave garantisi 82 Dekoratif aksesuarlar 100 Audi orijinal aksesuarları 110 Dizin 104 Teknik veriler 118 Audi nin büyüleyiciliği 108 Ebatlar Büyüleyicilik bölümünde gösterilmiş olan araçların donanımlarını sayfa 116 da bulabilirsiniz. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz.

3 4 Audi A7 Sportback Hiçbir şey boş beyaz bir kağıt yaprağı kadar motive edici olamaz. Aniden çizgiler oluşur, bu çizgiler yaşam dolu bir tasarıma dönüşür. Bir vizyon üç boyutlu, hafif ve hayran kalınacak somut bir gerçek olur. Eşsiz bir otomobil oluşur. Audi A7 Sportback. Eşsiz bir araç sınıfı. O, bir sedan otomobilin sade zarifliği ile bir station wagon otomobilin işlevselliğini ve bir coupé otomobilin tutkulu dinamizmini birleştiriyor. Hepsi beraber: Kendi başına bir sınıf. Audi A7 Sportback.

4 Audi A7 Sportback 7 Hiçbir şey ön görünüme bakmaktan daha fazla motive edici olamaz. Saf tasarım, belirgin çizgiler. Audi A7 Sportback hayran bırakır. Belirgin tekerlek yuvalarının üst tarafında tüm araç boyunca keskin bir dinamik çizgi uzanır. Bu çizgi Audi A7 Sportback in tasarımındaki sportifliği vurgular. Akıcı çizgilerden oluşan tasarımdaki mükemmel denge, dinamizm ve şıklık A7 Sportback te yepyeni bir görünüm oluşturmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz. A7 Audi A7 Sportback

5 Audi A7 Sportback 9 Duygusallık aynı zamanda fonksiyonelliktir. A7 Sportback her güne uygun bir otomobildir. Özel anlar için olan bir otomobildir. Arka görünüm Audi A7 Sportback te kaslı bir yapıdadır. Markaya özgü arka dönüş çizgisi spoyler kenarı ile uyumlu bir görünüm oluşturur. Coupe tarzındaki şekli ile liftback tasarımlı bagaj kapağından oluşan ilerici araç tasarımı sadece olağanüstü tasarımı ile kendini belli etmekle kalmaz, aynı zamanda litreye varan bir motor hacmi sunar. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz.

6 Audi A7 Sportback 11 Hiçbir şey her şeyi doğru yapmış olma duygusundan daha fazla motive edici olamaz. Altında cok güçlü motorların olduğu ön bölümün tasarımını V şeklindeki çizgiler belirler. Bu tasarım, güven uyandıran bir görünümdür. Audi nin tek çerçeve ön ızgarası, ilerici bir görünüm ve şıklık sağlayan yatay krom çıtalar ile donatılmıştır. Yeni tasarım yorumuyla ön farlara görsel olarak daha fazla dikkat çekecek bir vurgu yapar ve güçlü bir görünüm verir.

7 Çok çeşitli alüminyum jantlar seçenekleri, tasarımları ile araca özgü görünümler oluşturur. LED gündüz farları güvenli bir sürüş sağlar ve 18 ayrı diyodu ile dinamik bir şıklıkla parlar. Markaya özgü tasarlanmış yan aynalar dinamik genel görünüm ile uyum halindedir. İnce LED arka farlar araca güven uyandıran bir genişlik verirler.

8 Audi A7 Sportback 15 Hiçbir şey kısa bir sessizlik anından daha fazla motive edici olamaz. Audi A7 Sportback in diğer bir özelliği tutarlı olmasıdır. Şık dış tasarım kesintisiz olarak yüksek kalitedeki iç mekanda devam eder. Audi A7 Sportback araç içi tasarımı sürücü ile ön yolcuyu sarar ve onlara güven verir. Araç içindeki tüm kritik kontrol elemanları, sürücüye kolaylık sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Orta konsol sürücüye yöneliktir. Dekorlar araç içi görünümünü öne çıkarırlar. Opsiyonel olarak ahşap olarak da temin edilebilirler. Sürücüyü destekleyen teknolojiler. Opsiyonel olarak sunulan ilerici dokunmatik MMI touch ile gözlerinizi yoldan ayırmadan dokunarak Navigasyonu kullanabilir, müzik sistemleri ayarlayabilir ve gelen telefonlara bakabilirsiniz.

9 16 Audi A7 Sportback Kaliteli deri döşemeleri ile koltuklar tüm yolcular için konforlu bir sürüş keyfi sağlarlar. Opsiyonel olarak Audi A7 Sportback, ısıtmalı arka koltuklar, havalandırmalı koltuklar veya farklı modlarda masaj fonksiyonuna sahip hafızalı konforlu deri koltuklar ile temin edilebilir. Rahat ve keyifli bir sürüş icin A7 Sportback, yeterli alandan da fazlasına sahiptir. Orta kol dayaması katlanabilir ve çerçevesiz kapılarda çok sayıda eşya gözleri bulunmaktadır. Arka koltuk çok kolay bir şekilde kısmen veya tamamen katlanabilir. Bu özellik oturma yerlerinin değişik düzenlenmesini ve bagaj hacminin değişken olmasını sağlar. Geniş hacimli bagaj arka koltuk katlandığında litreye ulaşmaktadır. Büyük bagaj kapağı elektrikli açılabilir ve kapatılabilir.

10 18 Audi A7 Sportback Hiçbir şey yeni bir yolculuğa başlamaktan daha motive edici olamaz. A7 Sportback güçlü ve aynı zamanda verimli FSI/TFSI ve TDI motorlara sahiptir. Opsiyonel olarak alınabilen sürekli dört tekerden çekiş quattro gücü çok iyi bir şekilde yola aktarır. Spor diferansiyelli quattro, çekiş kuvvetlerini değişken olarak ayrı ayrı tekerleklere dağıtır. Bu dağıtım daha fazla sürüş dinamiği, ataklık ve çekiş sağlar. Arka taraf daha güçlü ve daha fazla sportiflik veren bir görünüme sahiptir. Görünümle uyumlu entegre arka spoyler 130 km/s ten itibaren otomatik veya düğme ile manuel olarak dışarı cıkar. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz.

11 20 Audi A7 Sportback Sadece görmekle kalınmayacak, aynı zamanda öncelikle yaşanacak bir sportifliğe sahiptir. Ancak Audi A7 Sportback sadece dinamizmi ile kendini belli etmekle kalmaz, aynı zamanda verimliliği ile de kendini belli eder. Akıllı hafif yapısı araç ağırlığında belirgin azalma ve optimum yakıt tüketimi sağlar. Sürücü bilgilendirme sisteminde size aracı daha düşük yakıt tüketimi ile nasıl süreceğiniz hakkında doğrudan bilgiler veren bir verimlilik programı mevcuttur. Start-Stop sistemi araç hareketsiz durumdayken otomatik olarak motoru kapatır. Ayrıca motorlar mümkün olan en düşük yakıt tüketimi olması konusunda geliştirilmişlerdir. Hiçbir şey bir yaprak beyaz kağıttan daha fazla motive edici olamaz. Bu kağıt üzerinde hayran bırakan çağdaş bir otomobil, yani Audi A7 Sportback ortaya çıkmıştır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz.

12 22 Audi A7 Sportback

13 Audi S7 Sportback 25 Büyüleyici tasarım. Heyecan veren güç. Büyüleyici görünüm: Audi S7 Sportback. Heyecanı yaşamak: Onu kullanmaktır. Sekiz silindiri ve 420 HP gücü hissedin. Geniş kapsamlı konforunun yanı sıra modern sportifliğin zevkine varın. Uzun motor kaputu üzerinden opsiyonel LED ön farlara ve oradan ön tampona ve güçlü marşpiyelere kadar göz gezdirin. Tornado çizgisi tüm uzunluğunca dinamizmini öne çıkarmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 da bulabilirsiniz. S7 Audi S7 Sportback

14 Audi S7 Sportback 27 Mühendislerimizden gelen en yüksek sportif performans. Gaz pedalına kısaca basıldığında sizi karşı konulmaz bir hızlanma bekler. Nedensiz değildir. 4.0 TFSI motorun çok güçlü 8 silindiri S7 Sportback i 4,7 saniyede 0 km/h den 100 km/h ye çıkarır. Gaz vermeye devam edersiniz. 7 ileri vitesli Stronic saniyeden çok daha kısa sürelerde viteslerini değiştirir. Zirvedeki seviyede sürüş dinamiğini ayrıca dört tekerden çekiş quattro, Audi S7 Sportback e hemen hemen her zeminde yüksek çekiş veren opsiyonel spor diferansiyel ile birlikte sağlar. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 da bulabilirsiniz.

15 28 Audi S7 Sportback Her sürüşte yeniden motive olabilirsiniz. Audi drive select yeniden motive olmanızı çok kolaylaştırır. Aracın ihtiyaca göre daha sportif veya daha konforlu ya da yakıt tüketimini azaltan verimlilik modu (efficiency) sayesinde daha verimli ilerlediği beş sürüş modundan seçiminizi yapın. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 da bulabilirsiniz.

16 Audi S7 Sportback 31 Yatay çiftli krom kirişleri olan karakteristik tek çerçeve Audi S amblemi ile mükemmelleşir. S özgün tasarımında opsiyonel 20 inç alüminyum döküm jantların kolları arasında siyah fren kaliperleri net olarak görülebilir.

17 Audi S7 Sportback 33 Gözlerinizi alamayacağınız çekicilik. Araç içindeki hoş ortam çok ayrıntılı görünümleri ile dikkati üzerine çeker. Koltuklar opsiyonel olarak farklı kalitede Valcona deri döşemedir. S spor koltukların sizi çok iyi kavradığını hissedin. Bu ayrıca sadece sürücü ve ön yolcu için değil aynı zamanda arka yolcular için de geçerlidir.

18 Audi S7 Sportback 35 Araç içindeki nefes kesen ortam sadece görülmez, aynı zamanda hissedilir: Dekoratif aksesuarlar istek üzerine karbon atlas olarak parıldar, çok fonksiyonlu spor deri direksiyonda S amblemi bulunmaktadır sağ ve sol tarafında alüminyum vites kumandaları ile donatılmıştır. Ayrıca opsiyonel dokunmatik pano, navigasyonun içgüdüsel olarak çok daha kolay kullanılmasını, medya ses çıkışı veya konfor fonksiyonlarını sağlar. Parmakla çekmek yeterlidir. El, vites topuzunu iyi kavrar ve alüminyum bir aksesuar kaplama ile süslenmiştir. Alüminyum pedallar sportif görünümü tamamlar.

19 Audi S7 Sportback 37 S7 Sportback in arkasından son kez bakıldığında: İkili çıkışlı iki oval sağ ve sol egzoz çıkışı göze çarpar. Arka tampon ve keskin metal kanatlı platin gri difüzör farklı kalitedeki sportif genel izlenimi tamamlar. Her zaman nereye gidilirse gidilsin eşsiz bir sürüş yaşanır. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 106 da bulabilirsiniz.

20 38 Audi ultra Audi ultra ile kürsüde: Audi R18 ultra Ağırlık azaltma konusu Modern araçlardaki talepler çelişkilidir: Bir taraftan daha fazla güç ve konfor sunmaları, diğer taraftan daha tasarruflu ve verimli olmaları gerekmektedir. Audi Ultra bu çelişkiyi bir araya getirmektedir. Her yapı elemanını test standına koymaktayız. Talepler mümkün olan en az ağırlık olmasının yanı sıra yüksek fonksiyonelliktir. Sonuç olarak daha küçük motorların bile mümkün olduğu akıllı bir malzeme karışımı olması gerekmektedir. Daha hafif bir aracı önceden daha büyük motorların sağladığı bir ataklıkta tahrik edebilirsiniz. Yine çok sayıda şampiyonluğu olan önceki araç R15 TDI, 2010 yılında hala bir V10 motor ile yollardayken 2011 yılında bu şekilde örneğin bir R18 TDI bir V6 motor ile Le Mans yarışını kazanmıştır. Audi ultra: Her daha az gram daha fazla öne geçme sağlar. Geleceği gösteren Audi hafif yapı teknolojisi Audi Ultra ayrı ayrı komponentlerin toplamından daha fazlasıdır. Tamamen yeni malzemeleri, akıllı tasarım prensiplerini ve kaynakları koruyan üretim süreçlerini bir genel konsept olarak bir araya getirir. Birçok Audi Ultra hafif yapı önlemleri daha günümüzde Audi A7 Sportback ve S7 Sportback te kullanılmaktadır. Bu önlemler kaportada başlamaktadır. Audi A4 ve S4 ün çelik sac yapı tarzı düşük ağırlığı yüksek sağlamlık ile birleştirmektedir. Bunun yanı sıra kaporta çelik ve alüminyumdan oluşan bir karma yapıda üretilmiştir. Bu kaporta aynı zamanda atak bir sürüş duygusu ve yakıt tüketiminin azalmasının yanı sıra yüksek güvenlik sağlamaktadır. Yakıt doğrudan püskürtme ve turboşarj gibi tamamen yeni tahrik teknolojileri Audi motorlarını her zaman güçlü yapmıştır. Audi A7 Sportback ve S7 Sportback teki modern TDI ve TFSI motorlar az olan motor hacminden daha fazla kuvvet çıkarmaktadırlar ve bu sayede bu güç sınıfının ilgili motorlarından hafiftirler. Her hafif yapı komponentinin boyutları azaltılabilen diğer yapı elemanlarına da etkileri vardır. Sonuç olarak devamlı daha az ağırlık ve gittikçe daha fazla verimlilik ile ilgili olarak devamlı bir geliştirme süreci yaşanmaktadır. Sayılarla ifade edildiğinde 100 kg kadar daha hafif bir araç 100 km de 0,3 litreye kadar yakıttan tasarruf edebilir. Alüminyum sac Alüminyum döküm Alüminyum profil Sıcak form verilmiş çelik Soğuk form verilmiş çelik

21 40 FSI /TFSI Eksantrik zinciri Yüksek basınç pompası Entegre turboşarj modülü Kumanda edilebilir su pompası Kumanda edilebilir kelebekleri olan emme kanalı Hava-su soğutmalı turboşarj havası soğutucusu Çift helezonlu çiftli turboşarj Audi cylinder on demand Isı yönetimi su devresindeki kumanda valfi Enerji geri kazanımı olan alternatör TFSI motorundaki Audi cylinder-ondemand (gerektiği kadar silindir sistemi). Audi S7 Sportback in W8 4.0 TFSI motoruna yarım yük aralığında 8 silindirin tam kuvveti gerekli değilse, Audi cylinder-on-demand (gerektiği kadar silindir sistemi) tarafından her silindir sırasının her birinde 2 adet olmak üzere 4 silindirin emme ve egzoz supapları kapatılır ve ateşlemeleri ile yakıt püskürtmeleri devreden çıkarılır. Yani ne hava emilir ne de yakıt püskürtülür ne de egzoz gazı atılır. Devreden çıkarma birçok faktöre göre olur: Yani motor devir sayısı 960 ile d/d arasında, hız en az 25 km/h ve en azından 7 ileri vitesli Stronic şanzıman 3. vites kademesine takılmış olmalıdır. Yıllar süren geliştirme süresi. Binlerce test kilometresi. Peki bunlar niçin? 4.0 TFSI motor ünitesi (S7 motor) Birkaç saniye sonra bunu anlayacaksınız. 3.0 TFSI motor ünitesi (A7 motor) Audi A7 Sportback te TFSI teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknolojide özel olan FSI avantajlarını daha da iyi bir güç artışı sağlayan bir turboşarj ile bir araya getirmesidir. Altı silindir motor 300 HP güç üretir. Bu arada 3.0 TFSI yi ölçülü bir yakıt tüketiminin yanı sıra kompakt bir güç ünitesine dönüştüren turboşarj havası soğutmalı ilerici bir mekanik turboşarj kullanılmaktadır. Sadece 440 Nm lik azami torku ile etkilemekle kalmaz, aynı zamanda tork eğrisi ile de etkiler den d/d ya kadar bir devir aralığında asgari %90 ı bulunmaktadır. Tüm devir aralığında çok seri bir tepki vermesi ve olağanüstü bir güç artışı sayesinde altı silindir motor çok dinamik bir sürüş tarzı sağlar. Audi A7 Sportback, 5,6 saniyede 100 km/h ye çıkar ve ardından daha bol miktarda güç rezervlerine sahiptir. Audi S7 Sportback de tamamen yeni Audi cylinder-on-demand (gerektiği kadar silindir sistemi) olan bir V8 4.0 TFSI motor çalışmaktadır. Yarım yük aralığında siz fark etmeden sekiz silindirin sadece dördünün kullanılmasını sağlar. Motor devamlı sakin ve güçlü çalışır, ancak bu doğrultuda daha az yakıt kullanır ve daha az CO₂ atar. Diğer taraftan 8 silindir çok ani tepki tutumu ve tüm devir sayısı aralığında olağanüstü kuvvet artışı sayesinde sportif olarak üstün bir sürüş tarzı sağlar. Dolayısıyla 420 HP gücü 550 Nm lik azami bir torkda S7 Sportback i 4,7 saniyede 0 km/h den 100 km/h ye çıkarır. 250 km/h de motor elektronik olarak sınırlanır. Audi valvelift sistemi (AVS) olan 2.8 FSI (204 HP) Audi A7 Sportback motor yelpazesini tamamlar. AVS nin değişken supap kumandası daha az yakıt tüketiminin yanı sıra daha fazla güç ve tork oluşturur. 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman S tronic ve sürekli dört tekerden çekiş quattro ile birlikte 2.8 FSI, 8,3 saniyede 0 km/h den 100 km/h ye hızlanır. Audi A7 Sportback ve Audi S7 Sportback deki tüm FSI ve TFSI motorlar EU5 egzoz normunu yerine getirirler. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz.

22 42 TDI Enjektörler birkaç milisaniye içinde açılıp kapanarak yakıtı bar a kadar çıkan basınçla birçok kez yanma odasının içine püskürtür. Bir enjeksiyon sırasında, zaman zaman bir gramın binde birinden az miktarda yakıt püskürtülür. Ön enjeksiyon daha yumuşak bir yanma ve dolayısıyla daha az yanma gürültüsü ve daha düzgün bir çalışma sağlar. Optimum şekilde ayarlanabilir türbin geometrili egzoz turboşarj bar yüksek basınçlı püskürtme sistemi Sürtünmesi azaltılmış ünite Basınç ayarlı yağ pompası Silindir kapağı gövdesi/silindir kapağı için ayrı soğutması olan ilerici ısı yönetimi TDI Başka bir deyişle: Depo nerede? Günümüzde satılan her iki Audi den biri dizeldir. Bugün kulağa çok normal gelen bu söz 20 yıl önce çok büyük heyecan yaşanmasını sağlamıştı. Audi, ilk 2,5 litrelik TDI motoru ile pazarda devrim yaratmıştı. Bu arada COMMON Rail teknolojisi gibi geliştirmeler sayesinde TDI daha da verimli olmuştur. Piezo enjektörler hassas ve kesin bir yakıt dağılımı sağlamaktadırlar. Piezo enjektörler yakıtın çok küçük zerrecikler halinde ve hassas bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Böylece TDI motorların ilk olarak kullanılmasından bu yana motorların özgül gücü artarken motorlar daha tutumlu hale gelmiştir. O zaman dizel tahrik ünitesini yarışlara göndermek tutarlı karardı yılında Audi R10 TDI ilk dizel motorlu yarış otomobili olarak Le Mans 24 h yarışını kazanarak başarılı oldu ve bu başarıyı bir çok kez tekrar etti. Audi A7 Sportback de çekişi güçlü TDI motorlar üç güç kademesinde kullanımınıza sunulmaktadır, bu motorlar tabiiki akıllı Common Rail teknolojisi ile çalışmaktadırlar. 245 HP gücü olan 3.0 TDI quattro, A7 Sportback inizi 580 Nm lik çok yüksek torku ile 6,3 saniyede 0 km/h den 100 km/h ye hızlandırmaktadır, 313 HP gücü olan 3.0 TDI quattro ise sadece 5,3 saniyede hızlandırmaktadır. Ayrıca 204 HP gücü ve 135 g lik bir CO₂ emisyonunun yanı sıra 5,1 litrelik çok az bir yakıt tüketimi olan 3.0 TDI sürüş keyfinin verimli olabileceğini de kanıtlamaktadır. 245 HP gücü olan 3.0 TDI, quattro ve çift kavramalı şanzıman Stronic ile birlikte clean dizel seçeneği olarak da alınabilir. Bu motorda azot oksitleri azaltma amaçlı bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu modelde egzoz normu EU6 yı yerine getirmektedir. 3.0 TDI motor ünitesi (245 HP) Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 den itibaren bulabilirsiniz.

23 44 quattro /Spor diferansiyelli quattro Bir otomobilin dört tekerleği varken neden sadece iki tekerlek kullanılsın? Sürekli dört tekerden çekişli quattro quattro sürekli bir dört tekerden çekiş sistemidir. Bir araç aksının tekerlekleri yer tutuşunu kaybeden ve patinaj yapma tehlikesi oluşunca orta diferansiyel ile otomatik olarak ve sürekli dağıtılarak çekiş kuvveti diğer aksa yöneltilir. Bu arada çekiş kuvvetinin %40 ı ön akstan ve %60 ı arka akstan gelecek şekilde standart dağılım 40 : 60 tır. Avantajı hızlanma esnasında daha iyi çekiş ve olağanüstü yer tutuşu ile daha fazla güvenlik sağlamasıdır. Teknoloji ile ilgili olarak bu kadarı yeterli. Ancak quattro yu eşsiz yapanın herhalde bazı müşterilerin söylediği sanki aracın yola yapıştığı duygusudur. Biz bunu şu şekilde ifade ediyoruz: quattro yolu daha iyi hissetmenizi ve bu suretle daha fazla güvenlik sağlar. Opsiyonel spor diferansiyelli quattro bu benzersiz quattro duygusunu daha da arttırır. Dönerken ve virajlarda araçlar önden savrulma eğilimi gösterir. Bu alışılagelmiş bir fizik sürecidir. Hareketli bir gövde bir yön değişikliğine karşı koyar. Esnek lastikler ve yürüyen aksam yatakları, araç yeni yöne girerken kasılır. Virajda hızlanma esnasında ön aks yükü azalır ve lastiğe daha az yer tutuş kuvveti aktarılabilir, dolayısıyla araç önden savrulur. Arka aksta spor diferansiyel ile bu eğilime büyük ölçüde karşı konur. Zira quattro arka aks diferansiyeli sol ve sağ tarafların her birinde iki diş kademesi olan bir ek ünite ile genişletilmiştir. Bunlar arka aks tekerleklerinin her birinin farklı bir çekiş torku almasını sağlar. Elektro hidrolik bir uygulama elemanının kavramalarını kumanda eder. Örneğin direksiyon açısı, enine savrulma, savrulma açısı ve sürüş hızına bağlı olarak kontrol ünitesi sürüş durumuna uygun tekerlek torkları dağılımını hesaplar. Böylece dönme veya bir virajda hızlanma esnasında kuvveti virajın dış tarafındaki arka tekerleğe yöneltir. Etkisi otomobilin sanki çekiş kuvveti tarafından virajın içine itilmesi ve ön tekerleklerin açısını takip etmesidir. Sol ve sağ taraflardaki farklı çekiş kuvvetleri birlikte dönerler, şimdiye kadarki alışılagelmiş direksiyondan yapılan düzeltmeler artık hemen hemen hiç gerekli değildir. Spor diferansiyelli quattro Çekiş kuvvetlerini kademesiz ve değişken olarak arka tekerlekler arasında dağıtır, virajlarda yüksek ataklık ve hayran bırakan bir sürüş dinamiği sağlar.

24 46 Audi drive select Motor Uyarlanabilir havalı süspansiyon Audi A7 Sportback ve S7 Sportback neden size bu kadar uygundur? Çünkü size göre ayarlanır. Audi drive select. Konforlu Dinamik Otomatik Konfor otomatik klima Şanzıman Direksiyon Spor diferansiyel ile birlikte quattro Geri gelen kemer gerdiricisi Viraj aydınlatması Verimli Kişisel Sürüş dinamiğini herkes başka türlü tanımlar. Biz şöyle tanımlıyoruz: Kendinizi nasıl hissediyorsanız öyle sürün. Audi drive select ile bir düğmeye basarak Audi nizin karakterini değiştirebilirsiniz. Efficiency (verimli), comfort (konfor), dynamic (dinamik), auto (otomatik) ve opsiyonel MMI navigasyon plus ile birlikte sunulan ve bağlı araç komponentlerinin hangilerinin nasıl davranması gerektiğini kendinizin belirlediği individual (bireysel) şeklinde 5 mod kullanımınıza sunulmuştur. Konforlu mod özellikle, olabildiğince stressiz bir şekilde uzun mesafeler kat etmek istediğinizde uygundur. Otomatik modu toplamda konforlu, ama yine de sportif bir sürüş duygusu sunar. Örneğin bol virajlı yollarda belirgin şekilde sportif sürüş için dinamik modu uygundur. TFSI ve TDI motorların efficiency (verimlilik) modu ayrıca yakıt tüketimini iyileştiren bir sürüş sağlamaktadır. Audi drive select in bütününü oluşturan öğe olarak kendini değiştirilmiş bir vites değiştirme programı ve enerji açısından iyileştirilmiş bir çalışma ile belli eder. Aracın her moda uyarlanması donanıma bağlıdır. Audi drive select motoru, şanzımanı ve direksiyon sistemini etkiler. İlaveten mevcut olduğunda amortisör ayarı olan uyarlanabilir havalı süspansiyonu, spor diferansiyelli quattro yu, geri gelen kemer gerdiricisini (Audi pre sense basic parçası) ve viraj aydınlatmasını etkileyebilirsiniz. Motor ve şanzıman gaz pedalı hareketlerine ve moda göre çok hızlı ve uyumlu tepki verir. Ayrıca vites değişimlerinin yapıldığı devir sayıları değişir dinamik modunda daha yüksek devirlerde, konforlu modda daha düşük devirlerde vites değiştirilir. Buna ilaveten direksiyon sportif şekilde sertten konforluya kadar sürüş durumuna uyarlanabilir. Opsiyonel geri gelen kemer gerdiricilerinin harekete geçme eşikleri dynamic (dinamik) modunda uyarlanmaktadır. Uyarlanabilir havalı süspansiyon üzerinden araç seviyesi ve amortisör ayarı sönümleme kuvvetleri değiştirilebilir. Virajları alırken ataklık ve hızlanma kapasitesi olarak yüksek bir düzeyin sağlanması için opsiyonel spor diferansiyel tahrik kuvvetlerini arka aksta değişken dağıtır. İlaveten viraj aydınlatması uyarlanan sağa sola dönüşü ile seçilen moda eşlik eder.

25 48 Uyarlanabilir havalı süspansiyon Neredeyse kademesiz sönümleme saniyenin kesri kadar bir zamanda otomatik olarak kendisini sürüş durumuna uyarlar. Yükün asimetrik olarak dağılmış olması durumunda bile araç sürekli seviye ayarlaması sayesinde düz konumda kalır. Aracın ön ve arka akslarındaki tam taşıyıcı havalı yaylar sportif ve konforlu bir sürüş hissi sağlar. Dinamizm ve konfor, birbirine zıt kavramlardı. Biz bu çelişkiyi ortadan kaldırdık. Her yol farklıdır. Buna rağmen konforda herhangi bir fark hissetmemeniz güzel. Bu nasıl olur? Audi A7 Sportback de opsiyonel uyarlanabilir havalı süspansiyon yürüyen aksamı birçok sürüş durumuna ve yola uyarlar. Elektronik olarak ayarlanan bir havalı süspansiyon ayrı olarak dört tekerlerin her birine etki eder ve kademesiz uyarlanabilir bir sönümleme sistemi ile bir araya getirilmiştir. Kaportadaki ve akslardaki sensörler sürüş esnasında algılanan sürüş durumu hakkında sistemi bilgilendirirler. Havalı süspansiyon ayrıca aşırı yük olduğunda dahi sürüş özelliğinin hemen hemen hiç kısıtlanmamasını sağlar. Audi S7 Sportback de standart olarak S7 ye özgü uyarlaması olan yeni spor uyarlanabilir havalı süspansiyon kullanılmaktadır. Değişken amortisör uyarlaması olan sert ayarlanmış havalı süspansiyon kaportanın dengeli konumunu daha aşağıda oluşturur. Spor uyarlanabilir havalı süspansiyon Audi drive select tarafından kumanda edilir ve konfordan vazgeçilmeyecek şekilde çok atak tasarlanmıştır. S7 Sportback teki standart yüksek performanslı fren sisteminde çepeçevre güçlü ve içten havalandırmalı fren diskleri mevcuttur ve çok kuvvetli kavrarlar. Fren diskleri çelik pimler üzerinden alüminyum fren diski silindirik parçasına bağlanmış bir döküm sürtünme halkasından oluşurlar. Bu yüzer yataklama sürtünme halkasının önemli ölçüde kasıntısız kalmasını sağlar, bu durum sıcaklıktan kaynaklanan olağanüstü zorlanmalarda sürekli dayanımı iyileştirir. Daha fazla zorlanmalar S7 Sportback de ve A7 Sportback deki belli motor cinsleri için istek üzerine bir 19 inç seramik fren* alınır. fren diskleri bu fren sisteminde karbon elyafı ile güçlendirilmiş seramikten üretilmiştir. Temelini sert ve sürtünmeye dayanıklı silisyum karpit oluşturur. Burada bir taraftan çok fazla kilometre yapılmasını sağlayan olağanüstü sürtünme dayanımı oluşur ve diğer taraftan yüksek ısı zorlanmalardan etkilenilmez. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 104 de bulabilirsiniz. * Lütfen ulusal Audi web sayfanızdaki seramik fren ile ilgili özellikleri dikkate alın veya Audi Yetkili Satıcınızdan bilgi alın.

26 50 MMI Multimedya arayüzü MMI touch: Opsiyonel MMI touch üzerine parmakla yazabilirsiniz. Sistem harfleri ve sayıları algılar. Ayrıca parmakla çekerek menüleri hareket ettirebilirsiniz. Navigasyon ve telefon için kullanılabilir; ilaveten müzik kutusunda müzik koleksiyonunuzun albüm sayfalarını parmakla çevirebilirsiniz. Navigasyon sistemi: Opsiyonel sabit diskli navigasyon sistemi MMI touch olan MMI navigasyon plus üç boyutlu harita görünümü verir, bilinen binaların üç boyutlu resmini ve görmeye değer yerleri gösterir. Medya: Müzik kutusu, takılan SDHC hafıza kartları, Audi müzik ara yüzü veya CD ler ve DVD ler gibi mevcut medya kaynaklarının göstergesidir; aynı zamanda opsiyonel TV tunerinin de göstergesidir. Audi connect: Audi connect in desteklediği bütün hizmetlerden MMI ile çabuk ve rahat bir şekilde yararlanılabilir. MMI nın içgüdüsel şekilde kullanılabilmesi, internete erişimi çok kolaylaştırır. Önsezilerinizi takip edin Doğru yere geleceksiniz. Bir Audi nin her yerinde örneğin geliştirilmiş olarak sunulan multimedya arayüzünde (MMI) Teknoloji ile bir adım önde olma iddiamıza uygun şekilde davranmaya çalışıyoruz. MMI ile otomobildeki medya sistemleri, navigasyonu ve diğer konfor fonksiyonlarını kontrol edebilirsiniz. Buna ilaveten Audi connect in desteklediği opsiyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. MMI kullanımı kolaydı, yeni MMI navigasyon plus ile kullanımı şimdi daha da kolay,zira azaltılmış düğme sayısı daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Örneğin telefon veya navigasyon için olmak üzere diğer altı düğme içgüdüsel kullanımlar için merkezi MMI kontrol butonunun olduğu yerdedir. Radyo ve medya kullanım düğmeleri amaca uygun olarak ses ayar düğmesinin olduğu yerde bulunmaktadır. MMI ekranındaki daire şeklindeki gösterim sayesinde daha iyi göreceksiniz ve istediğinize daha kolay ulaşacaksınız. Elektrikli olarak katlanabilen 6.5 ya da 8 inç renkli ekran size tüm bilgileri çok iyi görünüm ve etkileyici bir açıklık ile gösterir. 8 inç ekranlı opsiyonel MMI Navigation plus daki farklılık: Döner butona entegre MMI yi iç güdüsel olarak kullanmaya olanak veren dokunmaya duyarlı giriş alanına sahip MMI touch. MMI touch ile harfleri ve sayıları dokunmatik bölüme parmağınızla yazarak navigasyonu yeni ve akıllı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Sistem her karakter sonrası girilen karakteri akustik bir geri bildirim ile onaylar. Ayrıca Jukebox içindeki albümleriniz arasında parmağınızın bir hareketi ile gezinebilirsiniz çizgi şeklindeki kısa bir parmak hareketi yeterlidir.

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI YIL: 11 SAYI: 146 OCAK 2014 F YATI: 5 TL www.autowritetr.com MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI 2013 ÜN SATIŞ RAKAMLARI VE ENLERİ OGD OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ nin kurulum çalışmalarına başladığımız

Detaylı