Ayarlanabilir parametreler Sinyal ve görüş alanı sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ayarlanabilir parametreler Sinyal ve görüş alanı sistemleri"

Transkript

1 Giriş Giriş Bu ayarlanabilir parametreler listesini sınırlamak için sadece gövde imalatçılarının kullanabileceği parametreler açıklanmıştır. Belli bir araç için mevcut parametrelerin tüm detayları için, yetkili Scania atölyesiyle temasa geçin. Parametreler araçtaki farklı kontrol ünitelerinde saklanırlar ve SDP3 (Scania Diagnos & Programmer 3) ve üstyapı üreticisi için SDP3 kullanılarak ayarlanabilirler. Bu belge kapsamlı bir listedir. Belirli bir araçta bu parametrelerden hangilerinin bulunduğu aracın nasıl bir donanıma sahip olduğuna ve aracın teknik özelliklerine bağlı olarak değişir. Ayarlanabilir parametrelerin dışında, bir SOPS (Scania Onboard Product Specification - Scania Araç Üstü Ürün Teknik Özellikleri) dosyasında aracın fiziksel özelliklerini açıklayan parametreler de vardır. Bu çeşit parametrelerin bir dönüştürme gerçekleştirildiğinde güncelleştirilmesi gerekebilir. SOPS ile ilgili daha ayrıntılı bilgi, Genel bilgiler bölümünün altındaki Kontrol ünitelerinin yeniden programlanması başlıklı dokümanda bulunmaktadır. 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 1 (12)

2 Giriş Üstyapı imalatçıları için SDP3 Üstyapı üreticileri için SDP3, üstyapı üreticilerinin bu belgede açıklanan parametreleri kontrol edip uyarlayabilmelerini sağlar. Üstyapı üreticileri için SDP3, Scania atölyeleri tarafından kullanılan sınırlı bir SDP3 sürümüdür. Aygıt sadece üstyapı üreticilerine yönelik parametre işlemleri ile sınırlıdır. Sistem tanımlamaları BWS EMS SMS COO VIS ICL LAS Gövde sistemi Motor yönetim sistemi Süspansiyon yönetim sistemi Koordinatör Görünürlük sistemi Gösterge bütünü Kilit ve alarm sistemi Ayarlanabilir parametrelere ilişkin açıklama Her parametre başlıktaki parametre tanımlaması ile tanımlanır. Her parametre tanımlaması, parantez içinde gösterilmiş olan parametrenin tahsis edildiği sistemle sona erer. 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 2 (12)

3 Sinyal verme Sinyal verme Korna (BWS) Buradan, kornanın hangi koşullar altında uzaktan devreye sokulmasına izin verilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki seçenekleriniz vardır. Bağımlı Kornanın uzaktan devreye sokulması ancak araç hareketsiz olduğunda mümkündür. Bağımsız Kornanın uzaktan devreye sokulması, aracın hızından bağımsız olarak mümkündür. Yok İşlev devreye sokulamıyor. Temel ayar: Bağımlı Korna için devreye sokma sinyali (BWS) Buradan, kornanın uzaktan devreye sokulması istendiğinde hangi tip sinyalin gönderileceğini ayarlayabilirsiniz. Aktif düşük Dijital olarak düşük olduğu zaman aktif olan bir sinyal. Harici CAN - Bir CAN Sinyali harici CAN veriyolu üzerinden deliyor. Temel ayar: Aktif düşük 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 3 (12)

4 Sinyal verme Uzun far ve spot lambalarının yanıp sönmesinin uzaktan devreye alınması (BWS) Buradan, uzun far flaşörünün uzaktan etkinleştirilmesine hangi koşullar altında izin verilmesi gerektiğini ve hıza bağlı olup olmamasını ayarlayabilirsiniz. Aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz: Bağımlı - Uzun far flaşörlerinin uzaktan devreye sokulması ancak araç hareketsiz olduğunda mümkündür. Bağımsız - Uzun far flaşörlerinin uzaktan devreye sokulması, aracın hızından bağımsız olarak mümkündür. Yok İşlev devreye sokulamıyor. Spot lambaları ile - Hem uzun far hem de spot lambaları aynı anda yanıp söner. Dönüşümlü uzun far - Sağ ve sol uzun farlar dönüşümlü olarak yanıp sönerler. Dönüşümlü spot lambaları - Hem uzun far hem de spot lambaları dönüşümlü olarak sol veya sağ lambayla yanıp sönerler. Temel ayar: Bağımlı Açıklama:Spot lambalı, Dönüşümlü uzun farlar ve Dönüşümlü spot lambalarını seçtiğinizde, uzaktan etkileşim aracın hızından bağımsızdır. 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 4 (12)

5 Sinyal verme Uzun far ve spot lambalarının dönüşümlü yanması esnasında yanma frekansı (BWS) Buradan, uzun far ve spot lambalarının değişimli olarak yanması gerektiği frekansı belirtebilirsiniz. 0,50 Hz. 0,83 Hz. 1 Hz. 1,25 Hz. 1,67 Hz. 2,50 Hz. Temel ayar: 1 Hz Farların etkinleştirme sinyali için sinyal girişinin seçimi (BWS) Buradan, farların uzaktan devreye sokulması istendiğinde hangi tip sinyal girişinin kullanılması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Aktif düşük Dijital olarak düşük olduğu zaman aktif olan bir sinyal. Harici CAN - Sinyal kaportadaki harici CAN veri yolundan gelir. Temel ayar: Aktif düşük 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 5 (12)

6 Sinyal verme Dörtlü flaşör (BWS) Buradan, dörtlü flaşörlerin uzaktan devreye sokulmasının ne zaman mümkün olacağını ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki seçenekleriniz vardır. Kontrol yok Bu seçenek, uzaktan kumandayı (EXT) etkinleştiren anahtarın açık olup olmadığını veya sinyallerin doğru sıraya göre devreye sokulup sokulmadığını belirlemek için hiçbir kontrolün yapılmadığı anlamına gelir. Yok Bu seçenek, sinyallerin doğru sıraya göre devreye sokulup sokulmadığını belirlemek için hiçbir kontrolün yapılmadığı, ancak uzaktan kumandayı (EXT) etkinleştiren anahtarın açık olup olmadığını belirlemek için bir kontrolün yapıldığı anlamına gelir. Bağımlı Dörtlü flaşörlerin uzaktan etkinleştirilmesi ancak araç hareketsiz olduğunda mümkündür. Başka hiçbir kontrol gerçekleştirilmez. Bağımsız Dörtlü flaşörlerin uzaktan etkinleştirilmesi aracın hızından bağımsız olarak mümkündür. Başka hiçbir kontrol gerçekleştirilmez. Yok İşlev devreye sokulamıyor. Temel ayar: Bağımlı 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 6 (12)

7 Sinyal verme Tehlike uyarı sinyali için etkinleştirme sinyali (BWS) Buradan, tehlike uyarı sinyalinin uzaktan devreye sokulması istendiğinde gönderilen sinyal türünü belirleyebilirsiniz. Aktif düşük Dijital olarak düşük olduğu zaman aktif olan bir sinyal. Harici CAN - Bir CAN Sinyali harici CAN veriyolu üzerinden deliyor. Temel ayar: Aktif düşük 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 7 (12)

8 Aydınlatma Aydınlatma Gündüz sürüş lambaları Gündüz sürüş farı ayarları (VIS) Buradan hangi lambaların gündüz sürüş ışığı olarak kullanılacağını da belirleyebilirsiniz. Eğer araç sis lambaları veya LED donanımına sahipse, bunlar da seçilebilir. 1 2 Yok: Gündüz sürüş lambaları yok Kısa far ile: Gündüz farı olarak kısa far kullanılır. Kısa far veya sis lambaları ile: Gündüz sürüş ışıkları olarak kısa far veya sis lambaları ve konum lambaları. Konum lambalı LED Seçenek 1 (resme bakın) Konum lambasız LED Seçenek 1 (resme bakın) Konum lambalı LED Seçenek 2 (resme bakın) Konum lambasız LED Seçenek 2 (resme bakın) Temel ayar: Aracın teknik özelliğine göre. Açıklama: Olası seçenek sayısı araç teknik özelliklerine göre araç üzerine takılmış olan lambalara bağlıdır. 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 8 (12)

9 Aydınlatma Çalışma ışıkları Geri vites lambaları ile birlikte çalışma lambaları (VIS) Bu parametre, geri vites lambaları ile birlikte kullanılacak çalışma lambalarının ayarlanmasında kullanılır. Seçenek 1 - Çalışma lambalarının ve geri vites lambalarının normal çalışması. Alternatif 2: Çalışma lambaları geri vitese geçildiğinde de yanar. Bu işlev çalışma lambası anahtarı S58'e 3 saniye basılı tutularak etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir. Temel ayar: Seçenek 1. Açıklama: Ocak ve Ağustos 2006 arasında CUV parça no ile üretilen araçlarda, çalışma lambaları yandığında geri vites lambası da yanar. 24 Ağustos 2006'dan itibaren CUV parça no ile üretilmiş olan araçlarda, geri vites lambaları ve çalışma lambaları, geri vitesten etkinleştirme sinyali geliyorsa aynı esnada yanarlar. Etkinleştirme sinyali çalışma lambası anahtarlarının birinden geliyorsa, sadece çalışma lambaları yanar. Bu işlev etkinleştirildiğinde sinyal lambasındaki çalışma lambası düğmesi yanıp söner. Belli bir hızda çalışma lambalarını kapatılması (VIS) Araç belli bir sınırı aştığında, çalışma lambaları otomatik olarak yanmak üzere bu parametre ile ayarlanabilirler. Ayar, bağımsız olarak veya 5 ila 40 km/s arasında olacak şekilde ayarlanabilir. Yok - Çalışma lambaları kapalı konuma getirilmemiş. 5 km/s'lik artışlarla 5-40 km/s. Temel ayar: 20 km/s 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 9 (12)

10 Aydınlatma Ön aydınlatma Spot lambası kontrolü (VIS) Bu parametre, spot lambalarının nasıl açılacağını ayarlamak için kullanılabilir. Seçenek 1 - Güneşlikteki veya tampondaki spot lambalarından biri açık konuma getirilmelidir, ama asla ikisi birlikte açılmaz. Seçenek 2 - Güneşlikteki ve tampondaki spot lambaları her ikisi birden açık konuma getirilir. Temel ayar: Seçenek 1. Yüksek monte edilmiş farlar (VIS) Bu parametre yükseğe monte edilmiş uzun veya kısa farların birlikte veya ayrı ayrı yanmasını seçmek için kullanılabilir. Ayarlama sadece araca fabrikada yükseğe monte edilen far parametresi yüklenmişse mümkündür. Araç yükseğe monte edilmiş farlarla uyarlanmışsa, bu parametreyi etkinleştirmek için fabrika destekli bir dönüştürme gerekir. Seçenek 1 - Uzun ve kısa far ayrı. Seçenek 2 - Uzun ve kısa far paralel. Temel ayar: Seçenek 1 araç H4 ile donatılmışsa, seçenek 2 araç Xenon ile donatılmışsa. 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 10 (12)

11 Aydınlatma Ön sinyal lambalarının sayısı (BWS) Bu parametre ön sinyal lambalarının sayısını değiştirmek için kullanılabilir. Araç dönüştürülmüşse ve ön sinyal lambalarının sayısı henüz değiştirilmemişse bunu bu parametreyi kullanarak ayarlamanız gerekir. Parametre gösterge panelindeki sinyal lambalarının kontrolünün işe yaramasını sağlar. Sinyal lambası ampullerinden biri arızalanırsa, bu, gösterge panelindeki sinyal lambasının sönmesiyle gösterilir. Her bir tarafta 1 sinyal lambası (sadece otobüsler) Her bir tarafta 2 sinyal lambası Her bir tarafta 3 sinyal lambası Beni eve takip et lambası Beni eve takip et lambaları (VIS) Bu parametre, park etmiş bir aracın beni eve takip et lambalarını seçmek için kullanılabilir. Yok Var Temel ayar: Var 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 11 (12)

12 Ön cam silecekleri Ön cam silecekleri Ön cam silecekleri (BWS) Ön cam sileceklerinin uzaktan etkinleştirilmesinin mümkün olup olmadığını ve mümkünse ne hızda mümkün olduğunu gösterir. Geçersiz- Ön cam sileceklerinin uzaktan etkinleştirilmesinin mümkün olmadığı anlamına gelir. Düşük hız Ön cam silecekleri uzaktan etkinleştirme sırasında düşük hızda siler. Yüksek hız Ön cam silecekleri uzaktan etkinleştirme sırasında yüksek hızda siler. Temel ayar: Yok Sileceklerin devreye sokulması için sinyal girişinin seçimi (BWS) Buradan, ön cam silecekleri devreye sokulduğunda, üstyapı kontrol ünitesine gönderilmesini istediğiniz sinyal türünü belirleyebilirsiniz. Aktif düşük Dijital olarak düşük olduğu zaman aktif olan bir sinyal. Harici CAN - Sinyal kaportadaki harici CAN veri yolundan gelir. Temel ayar: Aktif düşük 11:70-01/04 Yayım 2.4 tr-tr 12 (12)

Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası.

Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Scania hız sınırlama için üç fonksiyon sunar. Bu fonksiyonlar, örneğin çöp kamyonları, itfaiye araçları ve ağır mallar taşıyan

Detaylı

İçindekiler. Genel bakış. Genel bilgiler. Kilitleme ve açma. Koltuklar ve emniyet kemerleri. Göstergeler ve kumandalar. Çalıştırma ve sürüş

İçindekiler. Genel bakış. Genel bilgiler. Kilitleme ve açma. Koltuklar ve emniyet kemerleri. Göstergeler ve kumandalar. Çalıştırma ve sürüş İçindekiler Genel bakış Genel bilgiler Kilitleme ve açma Koltuklar ve emniyet kemerleri Göstergeler ve kumandalar Çalıştırma ve sürüş Konforlu ve rahat sürüş Acil durumda Aracın korunması Bakım Teknik

Detaylı

VOLVO V50 WEB EDITION

VOLVO V50 WEB EDITION VOLVO V50 WEB EDITION 2005 Giriş Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER ŠKODA Yeti Kullanma kılavuzu Önsöz Kendiniz için bir ŠKODA'ya karar verdiniz, güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz. ŠKODA'nızla birlikte, en modern teknolojili bir aracı ve sayısız donanımlarına

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU Giriş Kendiniz için bir ŠKODA'ya karar verdiniz, güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz. ŠKODA'nızla birlikte, en modern teknolojili bir aracı ve günlük

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S80. TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S80. TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 WEB EDITION VOLVO TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 Kullanici el kıtabi WEB EDITION S80 2006 İçindekiler Kılavuzun arkasında alfabetik bir dizin bulunmaktadır.

Detaylı

document_0900398f84f84b8e.book Seite i Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 Kullanım Kılavuzu Passat

document_0900398f84f84b8e.book Seite i Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 Kullanım Kılavuzu Passat document_0900398f84f84b8e.book Seite i Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 Kullanım Kılavuzu Passat document_0900398f84f84b8e.book Seite ii Donnerstag, 11. März 2010 3:22 15 İşaret açıklaması Bu bölümdeki

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Hava su tipi ısı pompa sistemi ünitesi EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3

Kullanım kılavuzu. Hava su tipi ısı pompa sistemi ünitesi EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 İçerik Sayfa 1. Tanımlar 1. Tanımlar... 1 1.1. Uyarı ve simgelerin anlamları... 1 1.2. Kullanılan terimlerin anlamları... 1 2. Genel Güvenlik önlemleri...

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

İnternetteki kullanım kılavuzu

İnternetteki kullanım kılavuzu İnternetteki kullanım kılavuzu CITROËN internet sitesinde, "MyCitroën" bölümünde kullanım kılavuzunuz'u bulabilirsiniz. Bu kişisel ve size özel alan, Marka ile direkt ve ayrıcalıklı bir ilişki kurmanızı

Detaylı

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION Değerlİ Volvo sahibi VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İCİN TEŞEKKÜRLER Volvo nuzu, uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

ESI[tronic] Eğitim. 1. ESI[tronic] sistemine giriş ve genel bilgiler - Giriş... 4 - Kullanıcı üst yüzeyi... 5 - Navigasyon çubuğu...

ESI[tronic] Eğitim. 1. ESI[tronic] sistemine giriş ve genel bilgiler - Giriş... 4 - Kullanıcı üst yüzeyi... 5 - Navigasyon çubuğu... Service Training Center Robert Bosch GmbH Automotive Aftermarket Diagnostics www.bosch-diagnostics.de ESI[tronic] Kullanici egitimi Çalisma dokümani Isim:... Tarih: ila... arasinda... Yer :... Bu egitim

Detaylı

TruVision 360 Kamera Yapılandırma Kılavuzu

TruVision 360 Kamera Yapılandırma Kılavuzu TruVision 360 Kamera Yapılandırma Kılavuzu P/N 1072844A REV 1.0 ISS 05SEP14 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici İletişim bilgileri Müşteri desteği 2014 United Technologies Corporation, Interlogix,

Detaylı

web edition quick guide

web edition quick guide web edition quick guide YENİ VOLVO'NUZA HOŞGELDİNİZ! Bu klasör, otomobilinizde en sık kullanılan işlevlerden bir kısmını içerir. Kullanma kılavuzu ve diğer kılavuzlar, tüm uyarı ve güvenlik talimatları

Detaylı

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz İçindekiler Önemli Güvenlik Talimatları..3 Genel Bakış...6 Ambalaj içeriği...6 Uzaktan kumanda pilleri...7 Uzaktan kumanda

Detaylı

MEDUMAT Transport. Acil Solutma Cihazı. Yazılım donanımı 5.1 den itibaren cihazlar için kullanma kılavuzu

MEDUMAT Transport. Acil Solutma Cihazı. Yazılım donanımı 5.1 den itibaren cihazlar için kullanma kılavuzu MEDUMAT Transport Acil Solutma Cihazı Yazılım donanımı 5.1 den itibaren cihazlar için kullanma kılavuzu İçindekiler 1. Genel Bakış................ 4 2. Ürün Açıklamaları.......... 18 2.1 Amacına Uygun

Detaylı

WEB EDITION QUICK GUIDE

WEB EDITION QUICK GUIDE WEB EDITION QUICK GUIDE YENİ VOLVO'NUZA HOŞGELDİNİZ! Bu klasör, otomobilinizde en sık kullanılan işlevlerin çoğundan bir seçkiyi içerir. Kullanıcı el kitabı ve diğer el kitapları güvenlik talimatları ve

Detaylı

2X-F Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kullanım Kılavuzu

2X-F Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kullanım Kılavuzu 2X-F Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kullanım Kılavuzu P/N 501-405019-2-20 REV 2.0 ISS 08JUN11 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Versiyon Sertifikasyon Avrupa Birliği direktifleri İletişim

Detaylı

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION DEĞERLİ VOLVO SAHİBİ VOLVO'YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

CIAO GREEN C.S.I. TR TESİSATÇI VE KULLANICI KILAVUZU. Beretta

CIAO GREEN C.S.I. TR TESİSATÇI VE KULLANICI KILAVUZU. Beretta CIAO GREEN C.S.I. TR TESİSATÇI VE KULLANICI KILAVUZU Beretta Ciao Green C.S.I. kazanı, aşağıdaki Yönetmelikler tarafından öngörülen gerekliliklere uygundur: - 2009/142/CE gaz yönetmeliği - 92/42/CEE Performans

Detaylı

KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu

KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu P/N 501-405119-1-20 REV 2.0 ISS 08JUN11 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Versiyon Sertifikasyon Avrupa Birliği direktifleri İletişim

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION S ENSUS INFOTAINMENT DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

VOLVO S40 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S40 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S40 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP)

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) Drive IT Alçak Gerilim AC Sürücüleri Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) 2 ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550 Sürücü Kılavuzları GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1

Detaylı

Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir.

Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir. RWF50.2 ve RWF50.3 Kompakt üniversal kontrol cihazı Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir. Kullanıcı kılavuzu RWF50.2/RWF50.3

Detaylı

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ TANITMA ve KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN PAKET İÇERİĞİ Kurulum ve ayarlarınızı yapmadan önce lütfen ürün paketi içeriğinizin tam olduğunu kontrol edin. Alarm Sistemi Alarm

Detaylı

ABB endüstriyel sürücüler. Yazılım el kitabı ACQ810 sürücüler için standart pompa kontrol programı

ABB endüstriyel sürücüler. Yazılım el kitabı ACQ810 sürücüler için standart pompa kontrol programı ABB endüstriyel sürücüler Yazılım el kitabı ACQ810 sürücüler için standart pompa kontrol programı İlgili el kitapları listesi Sürücü donanım el kitapları ve kılavuzları Kod (İngilizce) Kod (Türkçe) ACQ810-04

Detaylı

Giriş. Kullanım Kılavuzundan Yararlanın. Giriş

Giriş. Kullanım Kılavuzundan Yararlanın. Giriş İçindekiler Giriş...1 Özet bilgiler...3 Anahtar, Kapılar ve Camlar...17 Koltuklar, Güvenlik Sistemleri...35 Eşya saklama ve bagaj bölümleri...61 Göstergeler ve kumanda birimleri...73 Aydınlatma...109 Bilgi

Detaylı