WINDOWS 7 KURULUMU ve KURULUM ÖNCESİ İŞLEMLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "WINDOWS 7 KURULUMU ve KURULUM ÖNCESİ İŞLEMLER"

Transkript

1 WINDOWS 7 KURULUMU ve KURULUM ÖNCESİ İŞLEMLER Bu yazımızda Windows 7 işletim sisteminin kurulumunu anlatacağım.ancak kurulumdan önce bilmemiz gereken kurulum gereksinimleri,windows 7 sürümleri konularına da değinmemizde fayda var. Windows 7 donanım gereksinimleri Genel olarak bakıldığında Windows 7 için minimum donanım gereksinimleri Vista ile aynı.aşağıdaki şekilde Windows 7 için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri görüyoruz. Aslında burada gördüğümüz bilgisayar özellikleri Windows 7 için olması gereken minimum değerler.yani bize burada anlatılmak istenen bilgisayarın özellikleri en asgari bu özelliklerde ise senin bilgisayarına Windows 7 kurulabilir ve iyi kötü çalışabilir.yalnız burada unutmamamız gereken bazı noktalar var.kullanacağımız programlar yada özel uygulamaların da olacağını düşünmemiz gerekiyor.burada gördüğümüz değerler Windows 7 nin bizden talepleri.demek ki bizler bilgisayar özelliklerini değerlendirirken bu özellikleri Windows 7 ye ayırdığımızı düşünüp ona göre hareket etmeliyiz.bir örnek verecek olursak yukarıdaki şekilde belirtilen özelliklerde bir bilgisayarımız var.biz bu bilgisayara Windows 7 kurulumu yaptık ve bitirdik.sonrasında bilgisayarımızda Autocad programı kullanacağız ancak program oldukça yavaş çalışıyor.nedeni bilgisayarımız Windows 7 yi asgari seviyede çalıştırabiliyor ancak ek uygulamalarda donanım yetersizliği yüzünden sıkıntı çıkarabiliyor.buradan çıkan sonuç şu ki bu özellikler temel özellikler kullanacağımız artı özellikler ve yardımcı programlar için donanım gereksinimlerini iyi analiz etmemiz ve performans ihtiyacımıza göre, daha güçlü donanımlara sahip olmamız gerekiyor.ayrıca diğer taraftan unutmamamız gereken bazı yazılımsal noktalar daha var.şimdi onları açıklayalım. -Bütün Windows 7 sürümleri çok çekirdekli işlemci yapılarını destekler.fakat donanım tarafında çok işlemcili bir bilgisayara sahip olsak bile,sadece Windows 7 Professional,Enterprise ve Ultimate sürümleri çoklu işlemci desteği sunmaktalar.

2 -Windows Touch özelliklerinden faydalanmak istersek ya tablet pc ye yada dokunmatik ekrana ihtiyacımız var. -Windows Xp Mode özelliğini kullacaksak eğer çok önemli bir durum var.microsoft derki eğer Windows XP Mode kullanmayı düşünüyorsanız,ilk olarak ekstra 1 gb ram ilavesi ve ayrıca harddisk te fazladan 15GB boş alanımız olması gerekiyor.peki bu yeterlimi?.malesef bizden bir de işlemci tarafında isteği var.eğer İntel işlemci kullanıyorsak İşlemcimizin Intel VT(virtual Technology),AMD işlemci kullanıyorsak İşlemcimizin AMD-V özelliğini desteklemesi ve bu özelliklerin etkin olması gerekiyor.zira bu özellikler anakart üzerindeki Bios dan devredışı bırakılabiliyor. -Windows BitLocker ile USB sürücü şifrelemesi özelliğini kullanabilmemiz içinse,bilgisayarımızın Trusted Platform Module (TPM) 1.2 desteğinin olması gerekiyor. 64-Bit Windows 7 Sürümü Kullanmanın Avantajları Donanım tarafındaki gelişmelere paralel olarak 64 bit Windows sürümleri hızla gelişmeye başladı.ilk çıkışlarında uygulamalardaki uyumsuzluk ve 64 bit uygulama sayısının az olması nedeniyle çok ciddi sıkıntılar çıkarmalarına rağmen,artık 64 bit sürümler tercih edilmeye başladı.öyleki yeni aldığımız dizüstü bilgisayarlar da artık 64 bit işletim sistemleri yüklü gelmeye başladı.peki ama 64 bit sürümün bize sağladığı avantajlar nelerdir.şimdi bu avantajları inceleyelim. -Yüksek Performans Bü sürümlerde daha yüksek performans sağlıyoruz.bu performansı sağlayan 64 bit işlemcilerin her saat darbesinde daha fazla işlem gerçekleştirebilmeleri.bu özellik uygulamaların daha hızlı çalışmasını yada çok daha fazla kullanıcıya destek vermesini sağlıyor.tabi ki işlemcinin bu gücünden faydalanabilmek için 64 bit sürüm bir Windows yüklememiz gerekiyor. -Daha fazla Ram miktarı. 64 bit işletim sistemleri 4GB ram den daha fazla bellek adresleyebilirler.bütün 32 bit işletim sistemleri ve 32 bit sürüm Windows 7 sürümleri de maksimum 4 Gb ram adreslemesi yapabiliyorlar.günümüz teknolojisinde 4 GB ram pekte fazla bir ram miktarı gibi görünmüyor.öyle ki ortalama bir dizüstü bilgisayar da bile 4 gb ram bulunmaya başladı bile.64 bit Windows 7 sürümlerinin desteklediği ram miktarlarını aşağıdaki tabloda görebiliriz. Windows 7 Sürümleri Home Basic Home Premium Professional Enterprise / Ultimate Ram Desteği 8 GB 16 GB 128 GB veya Daha Fazla. 128 GB veya Daha Fazla. Tablodan da anlaşıldığı gibi 32 bit sürümlerin desteği Maksimum 4 GB iken en alt sürümde bile 64 bit ile birlikte ram desteği 2 katına çıkıyor.professional,enterprise,ultimate sürümlerinde ise Ram miktarları 128 Gb gibi çılgın seviyelere ulaşmış durumda. Bu bilgilerin ardından Windows 7 Kurulumuna geçebiliriz. Kuruluma başlamadan önce bilgisayarımızın Bios ayarlarından açılış aygıtı olarak DVD sürücümüzü seçmiş olmamamız gerekiyor.bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarımız siyah ekranda Kurulumu başlatmak için bir tuşa basın uyarısı verecektir.

3 Kurulumu başlatmak için bir tuşa basın ekranından sonra eğer bir tuşa basmış isek bu ekran karşımıza gelir. Kurulum için gerekli temel dosyalar yüklenir. Bu ekranda ise kurulum bizden Dil, Saat, Para Birimi ve belki de en önemlisi klavye giriş dilimizi seçmemizi ister. İlgili seçimlerin ardından ileri butonuna tıklıyoruz. Ayrıca bu ayarlar kurulum bittiğinde değiştirilebilir.

4 Bu ekranda ise normal şartlarda Şimdi Yükle butonuna tıklamamız gerekmekte. Ancak onarım yapılacaksa yada yükleme ile ilgili bilgi almak istiyorsak, alt bölümden ilgili seçeneği seçmemiz gerekiyor. Yeni kurulum yaptığımız için şimdi yükle butonuna tıklıyoruz.

5 Bu ekranda ise lisans anlaşmasını kabul ediyoruz. Aksi durumda kurulum devam etmez. Lisans koşullarını kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyip ileri diyoruz. Kurulumun bu aşamasında ise yükleme türü seçimi yapmamız gerekiyor. Eski sürümlerden bir yükseltme işlemi yapılacaksa yükselt seçeneği seçilmeli. Yeni yükleme için ise özel(gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.

6 Kurulumun bu aşamasında ise bilgisayarımızda bulunan harddiskler görüntülenir. Ayrıca hardiskimiz de yapacağımız bölümlemeler ve kurulum yapılacak disk bölümü belirlenir. Diski biçimlendirmek bölümlemek için Sürücü Seçenekleri (gelişmiş) seçeneği seçilmelidir. Kurulum ekranda görüntülenen disk üzerine yapılacaksa ileri seçilip devam edilebilir. Biz ilgili bölümleri görmek için gelişmiş seçenekleri seçiyoruz. Kurulumun bu aşamasında diskimizi bölümlere ayırabilir, biçimlendirebilir yada var olan bölümleri silebiliriz.örnek olması açısından aşağıda yeni bölüm oluşturdum.

7 Gerekli işlemler bittiğinde Windows 7 kendisine ait 100 MB boyutunda bölüm ayırır. Biz kurulum yapmak istediğimiz bölümü seçip ileri butonuna tıklıyoruz.

8 Bu aşamada ise kurulum için gerekli Windows dosyalarını harddiske kopyalar. ı Kurulumun en uzun aşamasına geldi sıra. Bu bölümde kurulum dosyaları çıkartılır. Kurulumun en uzun süren bölümü. Bir bardak çay için iyi bir fırsat.

9 Dosya çıkarma işleminin ardından bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bilgisayarımız yeniden başladığında kurulum bilgisayarımız için gerekli sistem ve registry ayarlarını yapar.

10 Artık kurulum son aşamaya geldi yükleme tamamlanmak üzere.kurulumda son işlemler gerçekleştiriliyor.

11 Yükleme işlemi tamamlandığında kurulum bilgisayarımızda kullanılacak kullanıcı adı için bir ad ve bilgisayar adımızı belirtmemizi ister. İlgili isimleri ardından ileri butonuna tıkıyoruz. Bir önceki ekranda oluşturduğumuz kullanıcı için bir parola oluşturabiliriz. İstersek boş olarak da bırakabiliriz. Ancak parola oluşturmak tavsiye edilir.

12 Kurulumun önemli adımlarından birisine geldi. Windows Xp de kurulum başında Ürün anahtarı isteniyordu ve ürün anahtarı girmeden kurulum devam etmiyordu. Windows 7 de ise son kurulum adımlarında yer alıyor ve istenirse kurulum ürün anahtarı girmeden de devam edebiliriz. Ürün anahtarımız var ise yazarak ileri seçeneğini seçiyoruz. Ürün anahtarı 25 karakterden oluşur ve Orijinal Cd kutumuzun üzerinde yer alır. Windows için önemli olaylardan birisidir otomatik güncelleştirmeler. Kurulumun bu aşamasında güncelleme politikamızı seçiyoruz. Tavsiye edilen önerilen ayarları seçip ileri demek. Şayet internet bağlantımız yoksa daha sonra sor seçeneğini seçebiliriz. Kurulumun bu aşamasında ise bilgisayarımız tarih ve saat ayarlarını yapıyoruz. Saatimizi ayarlayıp ileri seçeneğini seçiyoruz.

13 Evet kurulumun sonuna geldik Windows Ayarlarımızı ve seçeneklerimizi yapılandırıyor. Ve kurulum tamamlandı. İşte yeni Windows 7 masaüstümüz karşımıza geldi. Windows 7 kurulumumuzu burada tamamlıyoruz. Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle S.Ahmet Taşova

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum.

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum. ANKARA 2015 S U N UŞ Bilgisayar, günümüz bilgi toplumu insanının vazgeçilmez bir parçası durumuna gelmiştir. Günlük yaşamda bilgiye kolayca ulaşabilmek, bilgiyi depolamak, internet üzerinden kimi hizmetleri

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMLERİ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0 0 İ Çİ NDEKİ LER ORACLE VM VIRTUALBOX... 2 KURULUM VE RESİMLİ ANLATIM... 2 WINDOWS XP PROFESSIONAL KURULUMU... 4 1 ORACLE VM VIRTUALBOX Sanal işletim sistemi kurmak için ideal bir program. Sanallaştırma

Detaylı

Sunucu İşletim Sistemleri

Sunucu İşletim Sistemleri Sunucu İşletim Sistemleri 13.03.2015 1 Sunucu İşletim Sistemleri Örnekler Windows Server Sürümleri : Windows Server 2000 Windows Server 2003 Windows Server 2008 Windows Server 2012 2 Windows Server 2003

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Türkçe Versiyon, V7.38

KULLANIM KILAVUZU Türkçe Versiyon, V7.38 KULLANIM KILAVUZU Türkçe Versiyon, V7.38 HDD PROTEK Koruma Yazılımını kurmadan önce, kurulum sırasında meydana gelebilecek olası hataları gidermeniz ve Yazılımı doğru kurmanız için lütfen bu kitapçığı

Detaylı

USB EKRAN KARTI BAKIŞ AÇINIZI GENİŞLETİN. Kullanım kılavuzu >> N a s ı l Ç a l ı ş ı r? MASAÜSTÜ ya da NOTEBOOK PC Projektör... USB to DVI VGA KABLO

USB EKRAN KARTI BAKIŞ AÇINIZI GENİŞLETİN. Kullanım kılavuzu >> N a s ı l Ç a l ı ş ı r? MASAÜSTÜ ya da NOTEBOOK PC Projektör... USB to DVI VGA KABLO Kullanım kılavuzu >> N a s ı l Ç a l ı ş ı r? MASAÜSTÜ ya da NOTEBOOK PC Projektör... USB2.0 KABLO VGA KABLO USB to DVI BAKIŞ AÇINIZI GENİŞLETİN USB EKRAN KARTI İçind ekiler Her zaman kullanım kılavuzunu

Detaylı

Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net

Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net ÖNSÖZ Merhabalar yine bir pdf kitap serisi ile devam ediyorum. Bu kitap serimizin konusu olan Windows 8.1 versiyonunu ele almış bulunmaktayım. Bugünlerde Windows

Detaylı

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU İÇİNDEKİLER İstemci ve Sunucunun Yüklenmesi...2 Docsvault Sunucu Yükleme...4 Bölüm 1 Program Dosyalarının Yüklenmesi...4 Bölüm 2 Docsvault Sunucu nun Yapılandırılması:...8 Docsvault

Detaylı

RAID NEDİR? NE İŞE YARAR? Yazan Mustafa İrdem. Düzenleme Erhan Çalışkan. Şubat 2007, Çizgi Söğüt Gölgesi

RAID NEDİR? NE İŞE YARAR? Yazan Mustafa İrdem. Düzenleme Erhan Çalışkan. Şubat 2007, Çizgi Söğüt Gölgesi RAID NEDİR? NE İŞE YARAR? Yazan Mustafa İrdem Düzenleme Erhan Çalışkan Şubat 2007, Çizgi Söğüt Gölgesi İçindekiler 1.BÖLÜM... 3 RAID NEDİR? NE İŞE YARAR?... 3 Şimdi Hardware Raid ile Software Raid ı karşılaştıralım....

Detaylı

RAID nedir? Ne işe yarar? Çalışma mantığı nedir? Nasıl çalışır? Bu makalede bunların cevaplarını bulmaya çalışacağız..

RAID nedir? Ne işe yarar? Çalışma mantığı nedir? Nasıl çalışır? Bu makalede bunların cevaplarını bulmaya çalışacağız.. RAID Nedir Nasıl Yapılır 1. Bölüm: RAID Nedir, Ne İşe Yarar R A I D 1.BÖLÜM RAID NEDİR NE İŞE YARAR RAID nedir? Ne işe yarar? Çalışma mantığı nedir? Nasıl çalışır? Bu makalede bunların cevaplarını bulmaya

Detaylı

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti ARIMA 4.0 Kullanım Kılavuzu Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Esentepe Kampüsü A Blok Z11 Z12 Serdivan / Sakarya Telefon: +90 264 273 32

Detaylı

Kurtarma ve Sorun Giderme Kılavuzu. Lütfen kurulumdan hemen sonra kurtarma disklerinizi oluşturun.

Kurtarma ve Sorun Giderme Kılavuzu. Lütfen kurulumdan hemen sonra kurtarma disklerinizi oluşturun. Kurtarma ve Sorun Giderme Kılavuzu Lütfen kurulumdan hemen sonra kurtarma disklerinizi oluşturun. İçindekiler Yapılacakları belirleme...3 Kurtarma ve yedekleme...4 Kurtarma ve yedekleme nedir?... 4 Kurtarma

Detaylı

Microsoft SQL Server 2012 Express Edition Kurulum Rehberi

Microsoft SQL Server 2012 Express Edition Kurulum Rehberi Microsoft SQL Server 2012 Express Edition Kurulum Rehberi SQL Server 2008 R2 Express Edition Limitleri SQL Server 2012 Express Edition Limitleri Desteklenen CPU sayısı 1 Desteklenen en fazla bellek (RAM)

Detaylı

Ubuntu ile Linux Kurulumu & Kullanımı

Ubuntu ile Linux Kurulumu & Kullanımı Ubuntu ile Linux Kurulumu & Kullanımı AKİZA BİLİŞİM AKADEMİSİ LINUX TEMEL EĞİTİMİ KURS NOTLARI Bu dökümanın şu andaki ve daha yeni sürümünü http://akiza.com/kursegitimnotlar/linuxtemelnotlari.pdf Yazan:

Detaylı

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar;

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; Kurulum Rehberi Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; 1) Bilgisayar Gereksinimleri 2) Yüklemeden önce Trend Micro Internet Security Yükleme

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-1

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Masaüstü Kavramı Burada anlatılan tüm bilgiler Windows XP işletim sistemi kullanılmazı baz alınarak bir araya getirilmiştir. Eğer, Windows kelimesi kullanılırsa bu Windows

Detaylı

BİLGİSAYARLAR VE TEMEL GÜVENLİK VE ÖNLEMLERİ

BİLGİSAYARLAR VE TEMEL GÜVENLİK VE ÖNLEMLERİ BİLGİSAYARLAR VE TEMEL GÜVENLİK VE ÖNLEMLERİ Değerli meslektaşlarım. İnternet dünyasının hızlı gelişimi bizi bazı risk faktörleriyle daha sık yüzyüze getirmeye başladı. Yaklaşık onbeş yıldır reçetelerimizi

Detaylı

Virtual Hard Disk e Giriş

Virtual Hard Disk e Giriş Virtual Hard Disk hakkında Detaylı Bilgiler Bulabileceğiniz PDF bir Dokümandır. Virtual Hard Disk e Giriş Mehmet PARLAKYİĞİT Virtual Hard Disk e Giriş Virtual Hard Disk e Giriş Dokümanı Hakkında Bu Doküman

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

Sanal Makine VirtualBox kurulumu

Sanal Makine VirtualBox kurulumu LİNUX-PARDUS Sanal Makine VirtualBox kurulumu İnternet üzerinden indirdiğimiz VirtualBox setup'una tıklayarak kurulumu başlatıyoruz. 3 kere next dedikten sonra Install diyoruz. Bir süre sonra kuracağı

Detaylı

LEGO MINDSTORM DÜNYASINA HOġGELDĠNĠZ

LEGO MINDSTORM DÜNYASINA HOġGELDĠNĠZ LEGO MINDSTORM DÜNYASINA HOġGELDĠNĠZ Yeni LEGO MINDSTORM NTX robotik setiniz için tebrikler Hayal Et ve OluĢtur NTX setiniz robotik alanında binlerce tasarım yapmanıza olanak sağlar. Akıllı robotlar görebilir,

Detaylı

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G Kablosuz yaşam 3G Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4420-3G Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Ü İçindekiler 1. GİRİŞ 3 1.1 Temel Özellikler 4 Port Ayarları 18 1.2. İçerik-Paneller-Gereksinim

Detaylı

Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu

Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu Yazıyı PDF Yapan : Seyhan Tekelioğlu seyhan@hotmail.com http://www.seyhan.biz Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu Her nekadar başlık "Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu" dese de, biz sadece W2k

Detaylı

Windows Server 2012 Hyper-V Failover Cluster Açıklama ve Kurulum Dokümanı

Windows Server 2012 Hyper-V Failover Cluster Açıklama ve Kurulum Dokümanı Versiyon 1 Windows Server 2012 Hyper-V Failover Cluster Açıklama ve Kurulum Dokümanı Ocak 2013 Hazırlayan Hakkında İletişim Takip : Serhat AKINCI IT Pro. : http://serhatakinci.com : serhatakinci@gmail.com

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5650 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ANAKARTLAR VE KASALAR 481BB0011 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI EDİTÖR: YRD. DOÇ.DR. HASAN H. BALIK TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI Ahmet TEKİN Ayhan AKBAL Bahadır SEVİNÇ Fatih ERTAM Harun H. TUZSUZOĞLU İhsan SERHATLIOĞLU Kemal BALIKÇI M. Fatih TALU Musa ÇIBUK

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı