ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ"

Transkript

1 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ Eylül 2012

2 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 FESTiVAL NALLIHAN'DA YÜRÜYÜŞ FESTİVALİ 29 Eylül 2012 Saat: Yer: Nallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezi Tel: KONSER GÖSTERİ GORAN BREGOVİC KONSERİ 26 Eylül 2012 Saat: Yer: ODTÜ Vişnelik Çim Amfi Tel: FAZIL SAY KONSERİ 26 Eylül 2012 Yer: ODTÜ KKM Kemal Kurdaş Salonu Tel: NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ ETKİNLİKLERİ *EGENİN İKİ YANI 27 Eylül 2012 Saat: *FUAT SAKA 28 Eylül 2012 Saat: *CENGİZ ÖZKAN 29 Eylül 2012 Saat: Yer: Karanfil SK. No: 58 Kat: 2 Kızılay Tel: JOLLY JOKER ETKİNLİKLERİ *CEM ADRİAN 28 Eylül 2012 Saat: *VOLKAN KONAK 29 Eylül 2012 Saat: Tel: IF PERFORMANCE HALL ETKİNLİKLERİ *ALPAY ERDEM (KOMEDYEN 26 Eylül 2012 Saat: *EZGİNİN GÜNLÜĞÜ 27 Eylül 2012 Saat: *NEVAR/NE YOK?! High Five 28 Eylül 2012 Saat: *METROPOLİS 29 Eylül 2012 Saat: Tel:

3 TÜRK ESERLERİ VE SANAT SEZONU AÇILIŞ KONSERİ Opera ve bale eserlerinden sevilen bölümler ile Türk eserleri ve dansların yer alacağı '' Sanat Sezonu Açılış Konseri'' 28 Eylül 2012 tarihinde saat da Congresium Ankara da gerçekleştirilecektir. TÜRK JAPON VAKFI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU Türk Japon Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Emine Gürsel yönetimindeki çalışmalarına 6 Ekim 2012 tarihinde başlayacaktır. Kayıtlar, Mayıs 2013 sonuna kadar kabul edilecektir. Koro çalışmaları her hafta Cumartesi günü Saat ile arasında Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. Tel: DİYALOG İÇİN HALK BİLİMİ PROJESİ KAPANIŞ KONSERİ Etkinlikte Muammer Ketencioğlu ve Yıldız İbrahimova yer alacaktır. 29 Eylül 2012 Saat: Yer: ODTÜ Vişnelik Tesisleri DEVLET HALK DANSLARI TOPLUĞU SANAT MEVSİMİ AÇILIŞ GÖSTERİSİ 27 Eylül 2012 Saat: Yer: Gençlik Parkı Tiyatro Salonu DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ VE KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROLARI AÇILIŞ KONSERİ 28 Eylül 2012 Saat: Yer: Ankara Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonu ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ AMATÖR GENÇLİK KOROSU Ankara Devlet Türk Halk Müziği Amatör Gençlik Korosuna elemanlar alınacaktır. Kayıtlar 28 Eylül 2012 tarihine kadar, Atatürk Kültür Merkezi Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğü ne yapılacaktır. Sınavlar, 29 Eylül 2012 tarihinde, aynı yerde gerçekleştirilecektir. RESİM MÜZAYEDESİ 30 Eylül 2012 Saat: Yer: Bilkent Center Sanat Sokağı GAP ROTARY GÜZ PANAYIRI 30 Eylül 2012 Yer: Gölpark Sidelya (Haymana Yolu 7. km) DEPPO PERFORMANCE PARK ETKİNLİKLERİ Tel: *SATTAS 28 Eylül 2012 Saat: *NON-STOP 29 Eylül 2012 Saat: TOPLANTI-KURS ANKARALI KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlenen Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitim Programı, 9 Ekim e kadar Ankara Sanayi Odası nda devam edecek. Yer: ASO (Atatürk Bulv. No:193 Kavaklıdere) TARİH VAKFI OSMANLICA SEMİNERLERİ Salı-Perşembe günleri saatleri arasında, Emine Tuğcu (Başkent Ünv.) ile başlangıç ve Pazartesi-Çarşamba günleri saatleri arasında Ahmet Demir (Başkent Ünv.) ile ileri seviye Osmanlıca dersleri 1 Ekim de başlıyor. Kayıtlar, 28 Eylül e kadar Tarih Vakfı Ankara Bürosu nda saatleri arasında devam edecektir. Adres: Tarih Vakfı (Selanik Cd. Tankut İş Merkezi No: 82/30 Kızılay) Tel: SANAT KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI Ankara Büyükşehir Belediyesi nin drama, halkoyunları, kukla yapım, sahne makyajı, THM ve TSM kurslarına 30 Eylül e kadar başvurulabilir.

4 TÜRK JAPON VAKFI JAPONCA DİL KURSU Temel seviye 7 kurdan oluşmaktadır. 7 kur bitiminde Türk Japon Vakfı onaylı sertifika verilecektir. 1 kur 12 hafta sürmektedir. Bilgi için: /116 LEYLA GENCER ÇOCUK VE GENÇLiK BİRİMİ KURS KAYITLARI BAŞLADI Ankara Devlet Opera Balesi Müdürlüğü Leyla Gencer Çocuk ve Gençlik Birimi yeni dönem kurs kayıtları, 6 Ekim tarihine kadar devam edecektir. Tel: ERTAN GÖSTERİ MERKEZİ KURS KAYITLARI BAŞLADI Adres: Alpaslan Türkeş Cd. No: 31 Beştepe Tel: TÜRK DİLİ KURULTAYI Türk Dil Kurumunun dört yılda bir düzenlediği Uluslararası Türk Dili Kurultayı nın yedincisi Eylül tarihlerinde Bilkent Otel ve Konferans Merkezi nde gerçekleştirilecektir "KORUMA VE PEYZAJ MİMARLIĞI 2. SEMPOZYUMU TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen konferans, Eylül 2012 tarihlerinde Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir. Tel: ULUSAL EVRİM KONFERANSI Konferans, Eylül 2012 tarihlerinde ODTÜ KKM de gerçekleştirilecektir. Tel: ÇAĞRI MERKEZİNDE VATANDAŞ ODAKLI HİZMET İÇİN Organizasyon, kamu ve özel sektör temsilcilerini 26 Eylül 2012 tarihinde Ankara Swissotel de buluşturacak. (İletişim:Ceyhan Taşçı ) GEZİ TEMPO TUR GEZİLERİ Tel: KARADENİZ İNCİLERİ TURU 28 Eylül-3 Ekim 2012 İSTANBUL, ADALAR VE BOĞAZİÇİ TURU Eylül 2012 İSTANBUL KÜLTÜR TURU Eylül 2012 ANTALYA, BURDUR, TERMESOS, SAGALASOS GEZİSİ Eylül 2012 KAYSERİ GEZİSİ, AĞIRNAS, GERMİR, KÜLTEPE TURU Eylül 2012 HAFTA SONU SAFRANBOLU, AMASRA GEZİSİ Eylül 2012 NİKSAR, AMASRA TURU Eylül 2012 İZNİK, MUDANYA, TRİLYE TURU Eylül 2012 GÜNÜBİRLİK EĞERLİBAŞKÖY YÜRÜYÜŞÜ 30 Eylül 2012 BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA, VİYANA, PRAG TURU 30 Eylül-7 Ekim 2012 SİNEMA CERMODERN AÇIK HAVA FİLM GÜNLERİ/MUTLULUĞA BOYA BENİ(J.F.Laguionie) 25 Eylül 2012 Saat: Adres: Altınsoy Cd. No: 3 Sıhhiye Tel: CAFE DAS AÇIK HAVA SİNEMASINDA YILMAZ GÜNEY FİLMLERİ/DUVAR 28 Eylül 2012 Saat: Yer: Cafe Das (Marmara Sk. 46/1 Kolej) NAZIM HİKMET KÜLTÜR DERNEĞİ ETKİNLİKLERİ *KÜBA PETROL KRİZİNİN ÜSTESİNDEN NASIL GELDİ? 29 Eylül 2012 Saat: Belgesel Gösterimi: Topluluğun Gücü *LA ULTIMA CENA SON AKŞAM YEMEĞİ 30 Eylül 2012 Saat: Düzenleyen: José Martí Küba Dostluk Derneği (Karanfil Sk. No:58 Kızılay)Tel:

5 SERGİ Madalion Sanat, 29 Eylül Cumartesi günü saat 19.00'da, Önder Aydın, Teymur Ağalıoğlu, Efgan Beyaz, Akdoğan Topaçlıoğlu, Gültekin Serbest, Himmet Gümrah, Kayhan Aybatlı, Savaş Simitli, Neşe Üçer, Seher Becel, Fulya Aliefendioğlu, Celal Binzet, Yusuf Bilge gibi sanatçıların karma sergisi ile sezona başlıyor. Adres: Yıldızevler Mah Sk. No: 4/B Çankaya Tel: DİĞER: *Mimar Prof. Dr. Orhan Cezmi Tuncer'in "Vakıf Eserleri İle İlgili Mimari Çizim Sergisi, 26 Eylül e kadar Ankara Vakıf Eserleri Müzesi'nde, *Yaz karması resim ve heykel sergisi, 30 Eylül e kadar Krişna Sanat Merkezi nde *Luz Ángela Lizarazo nun Bahçe Masalları sergisi, 4 Ekim e kadar Cermodern de, *Bir çağrı niteliği taşıyan Temas ve tahammül 8 Ekim e kadar Ankara Galeri Kara da, *Karma sergi, 29 Eylül e kadar Galeri Polart ta, *Tezhip sanatçısı Sebahat Kırçak ın goblen sergisi, 8 Ekim e kadar Hamamönü Sanat Sokağı Sergi Salonu nda görülebilir. TİYATRO ŞU İŞE BAK 29 Eylül 2012 Saat: Yer: Ritüel Sanat Mrk. Tel: İSİM ŞEHİR HAYVAN Ekim 2012 Saat: Yer: MEB Şura Salonu Tel: MÜJDAT GEZEN SANAT MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI Yer: Turan Güneş Bulv. PANORA AVM Kat: 2 Oran Tel: ÇOCUKLAR İÇİN ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE KURSLARI Türk İngiliz Kültür Derneği nin düzenlediği kursların 1. dönemi 29 Eylül'de başlıyor. Adres: Bestekar Sk. No: 32 Kavaklıdere Tel: ÇOCUKLAR İÇİN HAFTASONU ATÖLYELERİ PET ŞİŞEDEN SANDALYE 29 Eylül 2012 Saat: yaş KİL TABLET+KOLYE 29 Eylül 2012 Saat: yaş KİL TABLET+KOLYE 30 Eylül 2012 Saat: yaş Yer: Düş Zamanı Eğitim Danışmanlık (Bayındır 2 Sok. No.33/10 Kızılay) Tel: OZ BÜYÜCÜSÜ-SİHİRLİ KENTE YOLCULUK Eylül 2012 Saat: 13.00O MUTLU KELEBEK 30 Eylül 2012 Saat: Yer: Petits Acteurs AKM Kentpark MASALCI-NASREDDİN HOCA İLE EŞEĞİ SÜRMELİ 25 Eylül 2012 Saat: MASALCI-ALAADDİN İN SİHİRLİ LAMBASI 26 Eylül 2012 Saat: OYUN ATÖLYESİ-ÇİRKİN ÖRDEK YAVRUSU 27 Eylül 2012 Saat: MASAL SANDIĞI Eylül 2012 Saat: Yer: Düşler Sahnesi ANKAmall AVM KİTAP DÜNYASI YEDİNCİ GÜN İhsan Oktay Anar İletişim Yayınları Çizgilerin kürelere, zamanın sonsuzluğa, sonsuzlukların da hayâllere dönüştüğü bir hikâyedir,bu. Sıradan insanların sıra dışılığı, bilinen hikâyelerin düşlere dönüşümü, zaafların asîlleşmesi, erdemlerin ardındaki günâhkârlık tüm içtenliğiyle akacak, zihinlere. İnsan olmanın en zayıf ve en yüce yanları, bir hikâyenin dokunuşuyla bir kez daha bilinebilir olacak. Anar, bu yeni düşüyle sizleri bir kez daha şaşırtacak. Çizgilerde değil kürelerde gezinecek, bilinen zamanların bilinmeyen anlarına yolculuk edeceksiniz. Alışık olmadığınız bu dünyanın kapısından girdiğinizde âşinalık hissedecek, sadeliğin ihtişâmına teslim olmanın rahatlığıyla kendinizi akışta yolculuk ederken bulacaksınız.

6 YARIŞMA FOTOĞRAF YARIŞMASI HAYATIN KADRAJI Yarışmaya, tıp doktorları, diş hekimleri ve eczacıların yanı sıra tıp, eczacılık ve diş hekimliği fakültesi öğrencileri de 8 Ekim e kadar başvuru yapabilirler. ÖDÜLLÜ ÇEVİRİ YARIŞMASI British Council'in düzenlediği ödüllü çeviri yarışmasına başvurular 28 Eylül 2012 tarihinde sona eriyor yaş arası herkese açık olan yarışmada, kazananlar, İngiltere'de çeviri eğitimi alma fırsatını yakalayacak. blog.britishcouncil.org/ EMPATİ ÖDÜLLERİ Son başvuru tarihi 30 Eylül SPOR TTF 13.SENIOR KLASMAN TURNUVASI 30 Eylül 2012 tarihine kadar Ankara Tenis Kulübü kortlarında oynanacak turnuvaya, adresinden kayıt yapılabilir. GENEL BİLGİLER GÖLBAŞI NDA HÜNERLİ ELLER-YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI Pqzar, perşembe ve cumartesi günleri Atatürk Sahil Parkı nda kurulmaktadır. ÇAYYOLU ANTİKA PAZARI Yenimahalle Belediyesi nce hayata geçirilen ve 150 ye yakın standın yer aldığı pazar, her ayın 3. pazarı meraklılarını bekliyor. ÖZLÜ SÖZLER *Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Ne malum, hayatının altının üstünden daha iyi olmayacağı? Şems-i Tebrizi *Yanlış kişiden samimiyet beklediğin an, kırılırsın Dostoyevski. *Bir fırsat için hazır olmak fakat o fırsata sahip olamamak, sahip olup hazır olamamaktan daha iyidir. W. Young *Dostlarınla öyle yaşa ki, düşman olduğun da söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki, dost olduğun da yüzün kızarmasın. Hz. Mevlana *Hiç kimse bir satranç oyununu, oyunu terk ederek kazanamaz. S. Tartakower *Fedakarlıklar, senden başkası bilmiyorsa değer taşır. Konfüçyüs. İtfaiyecilik Haftası Dünya Turizm Günü Bireysel Silahsızlanma günü Dünya Kalp Günü ÖZEL GÜNLER 25 Eylül-1 Ekim 27 Eylül 28 Eylül Eylül ayının son pazar günü TARİHTE BU HAFTA 30 Eylül Mevlana'nın Doğumu (1207). 30 Eylül Devlet Planlama Teşkilatı'nın Kuruluşu (1960). ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

7 Bu bülten ATİD üyelerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bültendeki etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi, ilgili kurum ve kuruluşlardan temin edilebilir. ATİD Bülteni nde yer almasını istediğiniz haberleri adresine gönderebilirsiniz. Kaynak: 1- H.Yılmaz Çağlayan, Ankara da Bu Hafta, Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Bülteni 2- Hürriyet Gazetesi 3- İnternet Ortamında Çeşitli Kurum ve Kuruluşlar

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 31 Ekim-06 Kasım 2011 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ 3-4 Kasım 2011 Saat: 20.00 Şef : Stefan Asbury Yer:

Detaylı

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ SAYI:524 ANKARA DA BU HAFTA 12-18 Mayıs 2014 HAZİNE DEN HABERLER MÜSTEŞARLIĞIMIZDA ATAMALAR Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı Hazine Başkontrolörlüğüne

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 6-12 Aralık 2010 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 ZZ TURİZM Sheraton Hotel & Convention Center Ankara 6-12 Aralık 2010 Etkinlik Programı Servier

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 25 Haziran-01 Temmuz 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ FRANSA NIN POPÜLER MÜZİSYENİ ZAZ KONSERİ 30 Haziran 2012 Saat: 19.30

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 13-19 Eylül 2010 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ EĞLENCE YAZA VEDA BARBEKÜ PARTİSİ Türk-Amerikan Derneği tarafından her yıl Eylül ayında düzenlenen müzik

Detaylı

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz,

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz, Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni 30 Mart 2010 Değerli Üyemiz, Siz Değerli Üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla, Ankara da gerçekleştirilecek olan etkinlikleri (fuar, sergi, sinema,

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Kültür hizmetlerinin geliştirilerek yaygınlaştırılması, kültürel zenginliklerin

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha...

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha... SAYFA 01 sayfa 15 Nuri Pakdil Gençlik Merkezi sayfa sayfa 16 Karapürçek 16 Anafartalar Semt Stadı Konukevi Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. sayfa 05 Her geçen gün yatırımlarına yenisini

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 26 Mart-17 Nisan SERGİ Elim Sende Enstalasyon Sergisi Nursel Önen Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Nursel Önen, 1980 yılında İzmir de doğmuştur. Plastik

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Fotoğraf: Mesut Yılmaz Sevgili TEGV Dostları, Dolu dolu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2012 bizim için hızlı, benim için

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr.

Detaylı

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ 13. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU 2008-2010 1 FAALİYETLER (2008 2010) 1. Ankara Ticaret Odası, TOSYÖV, OSİAD tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde ortaklaşa düzenlenen

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

Kapak görseli: Boğaziçi Caz Korosu

Kapak görseli: Boğaziçi Caz Korosu Kapak görseli: Boğaziçi Caz Korosu PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 2 Nisan, 14:00 TÖREN Radyo Ege Kampüs Ödülleri-2013 Radyo Ege Kampüs *Etkinlik davetiyelidir. Davetiyeler: Radyo Ege Kampüs/Ege

Detaylı

23 NİSAN SEVİNCİ. 7 Haziran tahmini, Başkanlık sistemi. Çanakkale hazır... Çocukların büyüklüğü. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile röportaj

23 NİSAN SEVİNCİ. 7 Haziran tahmini, Başkanlık sistemi. Çanakkale hazır... Çocukların büyüklüğü. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile röportaj 23 Nisan 2015 Perşembe www.yedigungazetesi.com Fiyatı 25 Kr Anıtkabir e tuvaller Anıtkabir Komutanlığınca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Bu sabah düzenlenecek resmi

Detaylı