ANDRAS Steuerungssysteme GmbH. biz çözüm üretiriz. Firma profili. Çözümler. Geliştirmeler. Konseptler. Konseptler. Fikirler.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ANDRAS Steuerungssysteme GmbH. biz çözüm üretiriz. Firma profili. Çözümler. Geliştirmeler. Konseptler. Konseptler. Fikirler."

Transkript

1 ANDRAS Steuerungssysteme GmbH Firma profili biz çözüm üretiriz Çözümler Geliştirmeler Konseptler Konseptler Fikirler Fikirler

2 Çözümler Geliştirmeler Konseptler Konseptler Fikirler Fikirler

3 Open Automation Systems FIRMA biz çözüm üretiriz Dizüstü Bilgisayar ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, bir yazılım sistemi merkezi olarak müşteriye özel çözümler geliştirme amacıyla 1977 yılında Bremen/Almanya da kurulmuştur. Buna yönelik platformu, ilk etapta, ANDRAS Steuerungssysteme GmbH nın sahibi ve genel müdürü Reinhard Andras ın o dönemde çalıştığı Nixdorf AG nin bilgisayar dünyası oluşturmuştur. ANDRAS Steuerungssysteme GmbH nın prosese eşlik eden yazılım konsepti daha o günlerde parti boyu 1 e kadar bir üretim çeşitliliğini mümkün kıldığından, Volkswagen AG nin yanısıra, özellikle kereste saniyisinde faaliyet gösteren imalat firmaları otomasyon çözümleri ile donatılmıştır. Ahşap İşleme Makineleri Ancak otomasyon konsepti o dönemde ancak sadece merkezi bir donanım platformu üzerinde hayata geçirilebilmekteydi. Bu da, karmaşık tesislerde masraflı çalışmaları vazgeçilmez kılmaktaydı. Hem kablolama kalitesinin güvence altına alınması, hem de parazit etkilerinin minimize edilmesi için... Bu nedenle ANDRAS Steuerungssysteme GmbH kısa süre içerisinde decentral (bağımsız) bir kumanda konsepti geliştirmiştir.

4 Open Automation Systems HIZMETLER ANDRAS Steuerungssysteme GmbH nın donanım ve yazılım ürünleri, 25 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada başarılıyla kullanılmaktadır. Sistem Çözümleri Bu süre zarfında o dönemin en yeni mikro işlemci konsepti temel alınarak çok sayıda sistem çözümü geliştirilmiş ve ECB Kumanda Sistemleri (Z80) ve TSM Kumanda Sistemleri ticari adlarıyla geniş bir yelpaze içerisinde satışa sunulmuştur. Donanım platformlarının sürekli değişmesine rağmen ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, bu sistemleri halen çözüm üretir durumda tutmayı başarmıştır. Bu sayede, kereste saniyisine yönelik üretim sistemleri ya da Handling ve robot sistemi üretim hücreleri bugün de ufak bir müdahale ile güncel donanım platformlarının performans kapasitesine ulaşacak şekilde uyarlanabilmektedir. Bunun için genel olarak sistemlerde sadece küçük değişiklikler yapılması gerekmekte, ancak bu değişiklikler, çoğunlukla kopyalanan üretim tesislerinin performans kapasitesini inanılmaz düzeyde artırmaktadır Alma Cihazı Kereste sanayisindeki zanaat kuruluşları ile otomotiv sanayi ve plastik sanayideki tanınmış müşterilerimiz ANDRAS Steuerungssysteme GmbH nın sunduğu bu performans özelliğine büyük önem vermektedir. Bugün ANDRAS otomasyon çözümlerinde karar kılmanız, gelecek için güvenli bir yatırım olacaktır.

5 Open Automation Systems KONSEPT biz çözüm üretiriz Az sayıda, fakat akıllı bileşenlerle karmaşık görevler ve prosesler kolayca hayata geçirilebildiği takdirde, yüksek kaliteli otomasyon çözümleri her zaman bulunacaktır. Bunun için önemli bir ön koşul da, genel amaçlı kullanım imkanı sunan bir donanım platformudur. ANDRAS Steuerungssysteme GmbH bu nedenle donanım konsepti OAC - Open Automation Control altında, açık mikro işlemci mimarisi bu ön koşulları sağlayan bir otomasyon ürünleri ailesi geliştirmiştir. Piyasada yaygın olan sanayilerin üretim proseslerindeki süreçler, optimasyonlar ve güvenceler hakkında sahip olduğu kapsamlı know-how bilgisi ve sağlam temellere dayanan uzmanlığı sayesinde ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, bu bağlamda, OAL - Open Automation Language yazılım konsepti çerçevesinde en önemli otomasyon çözümlerinin kullanımına sunulan özel işletim sistemleri yaratmıştır. Örnekler: Handling ve robot teknolojisine yönelik OALsysR Parça takibi ve proses kumandasına yönelik OALsysPro Ambalajlama proseslerine yönelik OALsysPac Ancak proses iletişimi kullanıcı odaklı olduğu takdirde yüksek üretim kalitesinin elde edilmesi mümkün olmaktadır. Bu bağlamda, arıza nedenlerinin net bir şekilde belirlenebilmesi ve arızaların ortadan kaldırılmasına yönelik spesifik talimatların verilebilmesi şarttır. OAL - Open Automation Language ürün grubu kapsamındaki ANDRAS İşletim Sistemi ve Dil uygulamaları mini PLC modülleri bağlantı teknolojisini temel almaktadır. Karşılıklı görev tayini sayesinde, program tanımlamalarının ve kapsamlı hata teşhislerinin de oluşmasını sağlayan mantıksal süreçler meydana gelmektedir. ANDRIVE Antriebstechnik GmbH nın akıllı decentral (bağımsız) tahrik sistemi: OAD - Open Automation Drive sayesinde, kurulum ve kumanda dolabı hacminin yanısıra sistem giderlerini de büyük ölçüde azaltan decentral (bağımsız) otomasyon çözümleri mümkün olmuştur.

6 OAC Open Automation Control PLC ve CNC Kumanda Konsepti Yetmişli yıllarda, büyük sanayilerde tam otomatik fabrikalara sahip olma yönünde bir talep oluşmuş, firmaların yönetim bölümlerinde büyük bilgisayarların da kullanılmaya başlanmasıyla bu istek hız kazanmıştır. Bu beklenti, Bilgi-İşlem uzmanlarını otomatik üretim tesislerine yönelik konseptler geliştirmeye ve bunları hayata geçirmeye zorlamıştır. Aynı beklenti ile karşı karşıya kalan Reinhard Andras, ancak proses çevresel donanımlarıyla bağlantı sağlayan yapı grupları ile tamamlanmış modüler, açık mikro işlemci sistemlerinin, sanayiye en iyi şekilde uyum sağlayan ve sanayi ile birlikte büyüyen optimum platformu yaratacağını kısa sürede farketmiştir. ANDRAS Steuerungssysteme GmbH işte bu nedenle 1980 yılında partner kuruluşları ile birlikte, o dönemde yaygın olan Rack-teknolojisinde modüler bir kumanda sistemi geliştirmiştir. 80 işlemciyi temel alan 19 inç boyundaki bu Rack-teknolojisi, o dönemde ECB kumanda markasi adı altında büyük bir ses getirmiştir. ECB kumandalarının sunduğu olağanüstü güvenilirlik sayesinde bu ürünler bugün de halen birçok tanınmış müşteri tarafından kullanılmakta ANDRAS Steuerungssysteme GmbH tarafından üretilmektedir. Ancak ECB kumandalarında yapılan yeni gelişmeler ile bu ürünler günümüz gereksinimlerine uygun bir hale getirilmiştir. Böylece, eski yapı gruplarının yerine kullanılabilecek daha işlevsel ürünler yaratılmıştır. Kumanda Kartı Tüm sistem işlemcileri, geniş kapsamlı PLC ve CNC kumandalarına sahiptir. Özel olarak geliştirilen işletim sistemlerinin, örn.: Processing için OALsysPro Packaging için OALsysPac Handling ve robot sistemleri için OALsysR tesis edilmesi sayesinde karmaşık tesisler için dahi basit çözümlerin sunulması mümkün olmaktadır. Kumanda Modülü Bu en yeni mikro işlemci teknolojisi, bugün OAC OPEN AUTOMATION CONTROL sistem ailesi için gerekli zemini oluşturmaktadır. OAC sistem yapısı, seri bağlantılı ve uygun fiyatlı çözümler ya da paralel bağlantılı yüksek performanslı çözümler sunmaktadır.

7 OAL Open Automation Language İşletim Sistemleri & Diller Konsepti biz çözüm üretiriz ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, Reinhard Andras ın yönetimi altında zekanın desantralizasyonuna yönelik bir konsept geliştirmiştir. Bu konsept ile, karmaşık üretim prosesleri için eksiksiz ve son derece şeffaf bir otomasyon teknolojisi sunma hedefine ulaşılmıştır. Bunun için gerekli olan, her iki taraf için de proses odaklı, açık sipariş verme mimarisi program teknolojisinin temel konsepti geleneksel PLC sistemleri ile yeterli düzeyde hayata geçirilememekteydi. ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, bu nedenle, kendi mikro işlemci donanım platformlarını geliştirmiştir. ANDRAS teknolojisinin temel konsepti, fonksiyonların bağımsız organizasyon ve yönetim ile kısmi proseslere (süreçlere) net bir şekilde ayrılmasıdır. Bu konsept ışığında sistemin her kısmi prosesi için kendi bayraklarına, sayaçlarına ve zamanlayıcılarına sahip ayrı bir mini soft PLC sunulmaktadır. Bu mini soft PLC, sadece kendisine tayin edilen prosesle, sadece proses o sırada kullanıyorsa, ilgilenmektedir. Böylece kumanda prosesinde optimum tepki süreleri elde edilmiştir. Programlama Sürece sürekli olarak eşlik eden proses açıklaması, oluşturma aşamasında otomatik olarak bir proses kontrol yapısının meydana gelmesini sağlamaktadır. Durum sorgulamaları, hata bildirimleri ve işlemler, teşhis ve bakım kolayca tamamlanmaktadır. Sistemin olağanüstü yeteneği sayesinde 1024 girişin, 1024 seconder girişin ve 1024 çıkışın adreslenmesi mümkün olmuştur. Bundan dolayı, tam bir servo-aksı veya benzeri bir donanımı olan bir giriş örnek olarak gösterilebilir. Giriş ve çıkışların düzeni, donanım tarafından belirlenmemektedir. Tamamiyle serbest bir yol izlenmiştir. Bu sayede, sistem modülleri için akıllı programların standart olarak geliştirilmesi ve denenmesi son derece basit olmaktadır. Donanım düzeniniz, ancak sistem işletime alınırken belirlenecektir.

8 OAL Open Automation Language İşletim Sistemleri & Diller Konsepti Bu standart özelliklerin yanısıra, özel işletim sistemlerinin kendine özgü fonksiyonları örn. siparişe özel paletleme uygulamalarına yönelik algoritmalar gibi işlemler için basit çözümler de sunmaktadır. Benzeri bir çözüm, geleneksel otomasyon sistemleri ile ancak karmaşık ve zahmetli programlama çalışmaları sonrasında elde edilebilecektir. Ayrıca, sistem geliştiricisi olarak ANDRAS Steuerungssysteme GmbH nın istek üzerine, OEM lerin sistemlerini verimli bir şekilde programlamasını, ancak aynı zamanda sahip olduğu özel know-how bilgisini de korumasını mümkün kılan sistem yapılarını dahil etmesi de büyük bir avantaj sağlamaktadır. Makine imalatı Oluşturma/programlama sırasında her mini soft PLC için tarif edilen işlem süreci durumunun dilendiği zaman sorgulanabilmesi ve değerlendirilebilmesi, proses geneline ait dokümantasyonun neredeyse otomatik olarak oluşmasını sağlamıştır. Bu, karmaşık ve sonuca yönelik bir hata teşhisi imkanının da meydana gelmesini beraberinde getirmektedir. Bunun sonucunda program ve proses süreçlerinde büyük bir şeffaflık, operatör için basit yönlendirme ve tümotomasyon prosesleri için son derece yüksek bir çalışma güvenliği ve kullanılabilirlik elde edilmiştir.

9 OAD Open Automation Drive Akıllı Tahrik Sistemleri biz çözüm üretiriz ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, Andrive Antriebstechnik GmbH nın akıllı, decentral (bağımsız) tahrik sistemleri için gerekli know-how bilgisini sağlamıştır. "Plug and Play" konsepti altında, akıllı servo kontrolörlerin dijital motor tip etiketini, bağlanan motor için gerekli tüm parametre ayarlarını yapmak üzere kullandığı tahrik çözümleri geliştirilmiştir. Bu sayede, servo aksların herhangi bir harici araç-gereç gerekmeden bağlanması mümkün olmuştur. Birçok müşterimiz, sistemleri arasındaki servo kontrolörü veya servo motoru değiştirerek makine hatalarını hızlı bir şekilde kontrol etmek için bu özellikten faydalanmaktadır. ANDRIVE Servo Motor SINCOS ve dijital tip etiketi Bu, öncelikle tahrik bileşenlerinin tamamen takılabilir olması, sadece 4 vida sökülerek yerinden çıkartılabilmesi ve entegre dehası sayesinde yeni bağlanan bileşenleri kendiliğinden algılayabilmesi ve çalışmaya hazır olacak şekilde parametre ayarlarını yapabilmesi ile mümkün olmuştur. ANDRIVE-DMCU PLC ve CNC ile Bunun üzerine Andras Steuerungssysteme GmbH kendi teknolojisini geliştirip Open Automation Control fonksiyon modüllerini otomasyon çözümlerine dahil ederek, benzer bir performans paketini başka marka servo sistemler için de sunmaya başlamıştır. ANDRIVE+Plus Tip: Benjamin Dilerseniz kendiniz deneyin! Bize vereceğiniz her tür görev tarafımızdan memnuniyetle karşılanacaktır!

10 Open Automation System Geçmişimiz Faaliyet alanı Genel Merkezimiz Tüm sanayi alanlarında otomasyon çözümleri ne yönelik işletim sistemlerinin geliştirilmesi Endüstriyel proseslerin düzenlenmesi ve yönetimine yönelik otomasyon sistemlerinin planlanması ve üretimi Otomasyon çözüm danışmanlığı Otomasyon çözümlerinin planlanması ve uygulanması Hansestadt Bremen ANDRAS 1977 ANDRAS Steuerungssysteme Handling ve Kereste Sanayisine Yönelik Mühendislik Kuruluşu 1996 ANDRIVE Antriebstechnik GmbH Decentral (Bağımsız) Akıllı Servo Tekniği İçin Donanım ve Yazılım 2003 ANDRAS Steuerungssysteme GmbH Sistem Merkezi Tek Bir Elden Tüm Sanayiler İçin Otomasyon Çözümleri Yönetici Ortak: Reinhard Andras Genel Müdür İş sahaları Yönetici Ortak: Marie-Louise Andras Handling ve robot sistemleri Parça takibi ile veri yönetimli üretim prosesleri Akıllı decentral (bağımsız) tahrik teknolojisi

11 OAC Open Automation Control ANDRAS ın kalitesi kendini gösterir! biz çözüm üretiriz ANDRAS ın kalitesi kendini gösterir! ANDRAS Steuerungssysteme GmbH nın akıllı otomasyon teknolojisinin en öne çıkan özelliği, sistem uyumluluğudur. Z80-CPU donanımlı ilk kumanda ailesinden bugün sunulan ve STMicroelectronics ARM-CPU, Toshiba TMP92CZ26, VINCULUM FTDI-VNC1L, v.b. bazlı multi işlemci çözümlerini içeren kumanda ailelerine kadar müşterilerimizin kopyalanmış sistemleri için dahi benzersiz bir modernizasyon/ güncelleme imkanı sunulmaktadır. Ancak çalışanlarımız tarafından iş dünyasının gereksinimlerine odaklanılarak geliştirilen ANDRAS kalite yönetimi ile bu mümkün olmuştur. İşte bu nedenle, kalite yönetimimiz için DIN EN ISO9001: 2000 sertifikasını almış bulunuyoruz. Her çalışanımız bu kalite bilincini bizzat taşıdığı ve yaşadığı, ve böylece müşterilerimizin memnuniyetini doğal bir sonuç olarak beraberinde getiren ürünler ve hizmetler meydana geldiği için gururluğuz. Devamlı yapılan dahili kontroller ise, bu yüksek kalite standardının daha da yukarı taşınmasını sağlamaktadır. Yüksek değerli ölçüm ve test düzeneklerimizin bu esnada hazırladığı ürün dokümantasyonu, müşterilerimize seçmiş olduğu ürünlerle gelecek için de doğru karar verdiklerine dair güvence sunmaktadır.

12 En iyi platform Open Automation Systems ANDRAS Steuerungssysteme GmbH, en önemli sanayi alanlarındaki sayısız otomasyon referanslarıyla gurur duymaktadır. Kereste ve pencere sanayisi Zanaat tesislerinde ve karmaşık üretim hatlarında ANDRAS otomasyon sistemleri kullanılmaktadır. Ağırlıklı olarak otomatik yürüyen makine donanım değişimi ile bağlantılı basit sipariş verileri yönetimi, seri üretim ile özel üretim (1 adede kadar) arasında istendiği gibi geçiş yapılmasını mümkün kılmaktadır. Kullanıcının bilgi-işlem sistemi ile kurulan iletişim maksimum şeffaflık sağlamakta ve üretimin en iyi şekilde kontrol edilmesini mümkün kılmaktadır. Plastik ve otomotiv sanayi Plastik parça üretiminde, zaman birimi başına yüksek parça adedi geçişi söz konusudur. Farklı işletim durumlarında alma sistemlerinin özellikle hızlı ve hassas tepkisi, bu alanda ANDRAS kumanda sistemlerinin kullanımı ile güvence altına alınmıştır. Güncel sensör sistemi ve en iyi matematiksel modellerin kullanımı, aşağıdaki şartlarda yürütülen sıcak ve kesintisiz işletimde robot sisteminin sürekli olarak aynı şekilde davranması için gerekli temeli oluşturmuştur: 7g üzerindeki hızlanmalar 8 m/sec üzerindeki hızlar 500 ms altındaki alma süreleri Özel makine üretimi ANDRAS Steuerungssysteme GmbH sistem merkezi, özel otomasyon konseptlerinin hayata geçirilmesi için kapsamlı bir know-how bilgisi sunmaktadır. Bu bağlamda örnek olarak, bir kablo iletken sisteminin (örn. deniz altı kablolarının üretimi, sistem uzunluğu: 150 m) sepetlerine tesis edilmiş olan 100 den fazla döner bobindeki (hızlanma: 4g) tellerin gerginliğinin devamlı olarak ayarlanması gösterilebilir.

13 Open Automation Systems Referanslar biz çözüm üretiriz

14 Open Automation Systems İletişim bilgileri ANDRAS Steuerungssysteme GmbH Westerstrasse 93A Bremen Almanya Postfach Bremen Almanya Telefon, Almanya: +49 (421) Faks, Almanya: +49 (421) Telefon, Türkiye: +90 (532) Internet: Eposta, Alemanya: Eposta, Türkiye: Departmanlarımızın eposta adresleri: Yönetim / Satın Alma Teknik / Geliştirme Satış / Pazarlama Servis / Tamir Diğer Türkiye

15 OAAS-IMAGE-PM/ TR biz çözüm üretiriz

16 Çözümler Geliştirmeler Konseptler Konseptler Fikirler Fikirler Westerstr. 93A Bremen P.O. Box Bremen Almanya Tel +49 (0) Faks +49 (0)

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Temmuz 2/2007 advance s Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Hareket Kontrol Sistemleri Türkiye deki ilk 18 servo

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Emniyetli makinelerde yüksek performans

Emniyetli makinelerde yüksek performans No.18 TR Emniyetli makinelerde yüksek performans Technology & Trends 04. Entegre Emniyet iş başında 12. Yüz tanıma, HMI ile buluşuyor 16. Hızlı veri kaydı 2 Emniyetli makinelerde yüksek performans No.18

Detaylı

UNIDRIVE M Genel Bakış

UNIDRIVE M Genel Bakış UNIDRIVE M Genel Bakış Üretim Otomasyonuna Yönelik AC ve Servo Sürücü Ailesi Unidrive M100 Unidrive M200 Unidrive M300 Unidrive M400 Unidrive M600 Unidrive M700 Unidrive M800 0,25 kw - 1,2 MW Ağır Çalışma

Detaylı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı Omron & Future proof No.17 Tr Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı 2 No.17 3 Omron & Future proof İÇİNDEKİLER Kapakta,

Detaylı

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 1 15 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mart 2015 04 Elmos un tercihi: Phoenix Contact ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 07 Su yönetimi için standartlaştırılmış modül kütüphanesi Daha yüksek

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Eylül 3 / 2008 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Süt üretiminde etkin veri izleme Motor, Motor Hız Kontrol

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

12.04.2010 BİNA OTOMASYONU SİSTEMİ

12.04.2010 BİNA OTOMASYONU SİSTEMİ BİNA OTOMASYONU SİSTEMİ Bina otomasyon sistemleri (BOS), akıllı binalarda bulunan teknik sistemlerin (ağırlıklı olarak HVAC+Aydınlatma) bilgisayar teknolojisi kullanılarak izleme-kumanda-kontrol yapılabilmesine

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

Verimli İç Lojistik Yaratıcı çözümlerle geleceğe hazır olun

Verimli İç Lojistik Yaratıcı çözümlerle geleceğe hazır olun Product Portfolio Verimli İç Lojistik Yaratıcı çözümlerle geleceğe hazır olun Kardex Remstar Sistemleri: Daha fazla üretim, depolama alanı ve verimlilik için dinamik, pratik, ekonomik 6 Kardex Remstar

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 YLL 2013 YIL 7 SAYI 50 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Açık Tip Devre Kesiciler 42 80 N HABİ Çoklu Dokunmatik Panel Yarı-Mutlak Lineer Kodlayıcı Kızılötesi Kamera

Detaylı

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation Yetkili Servis Yetkili Servis Certificate Installation Biz Kimiz? Misyonumuz; projelerin başlangıcından, uygulama ve yönetimine kadar her aşamasında müşterilerimizin yanında olmak, güvenilir profesyonel

Detaylı

TEMMUZ 2014-SAYI 67 İÇ LOJİSTİK DOSYA OTOMATİK TANIMLAMA AYRAÇ ENERJİ YÖNETİMİ. Otomasyonda yükselmek için neler öğrenmeli?

TEMMUZ 2014-SAYI 67 İÇ LOJİSTİK DOSYA OTOMATİK TANIMLAMA AYRAÇ ENERJİ YÖNETİMİ. Otomasyonda yükselmek için neler öğrenmeli? TEMMUZ 2014-SAYI 67 İÇ LOJİSTİK DOSYA OTOMATİK TANIMLAMA AYRAÇ ENERJİ YÖNETİMİ Otomasyonda yükselmek için neler öğrenmeli? Sınırlar, PC tabanlı otomasyon ve Soft PLC ile aşılacak Alternatif Yayın Grubu

Detaylı

advance Siemens Teknolojisiyle Donatılan Fatih, Sefere Hazır Özel Sayı

advance Siemens Teknolojisiyle Donatılan Fatih, Sefere Hazır Özel Sayı advance Özel Sayı Şubat 1 / 2009 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Muhteşem Renkler Simatic PCS7 ile yapılan otomasyon, Hintli boya üretim tesisinde önemli iyileştirmeler sağlamaktadır Hareket Kontrol

Detaylı

Electrifying Innovations

Electrifying Innovations Electrifying Innovations Türkçe Baskısı 2013 Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 3 İçindekiler Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 2013 04 Şirket Seri eviriciler 10 Seri eviriciler tek fazlı REFUsol 003K 004K 005K

Detaylı

Faaliyet alanındaki yetkinliğin artırılması için Alman partnerler ile mesleki yetkinlik eğitimi. Türkiye den 8 başarı hikayesi

Faaliyet alanındaki yetkinliğin artırılması için Alman partnerler ile mesleki yetkinlik eğitimi. Türkiye den 8 başarı hikayesi Faaliyet alanındaki yetkinliğin artırılması için Alman partnerler ile mesleki yetkinlik eğitimi Türkiye den 8 başarı hikayesi İçindekiler Baskı 4 Önsöz 5 Knauf Pazar gelişimi için eğitim merkezleri 6

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Akıllı Şebekeler ve Entegrasyon Smart Grids and Integration

Akıllı Şebekeler ve Entegrasyon Smart Grids and Integration Akıllı Şebekeler ve Entegrasyon Smart Grids and Integration Dr.-Ing. Mustafa Dönmez 1 1 BTC Business Technology Consulting AG Kurfürstendamm 33 D - 10719 Berlin Almanya mustafa.doenmez@btc-ag.com Özet

Detaylı

EGE Danışmanlık Ltd. Şti.

EGE Danışmanlık Ltd. Şti. Eğitim Notu Konu : ISO 9000 2000 KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ STANDARDI Hazırlayan : Vahit YAVUZ* *EGE Danışmanlık ve Ticaret Ltd. Şti. ANKARA- İZMİR İSTANBUL 1 KALİTE ; - Bir ürün veya hizmetin belirlenen veya

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

SAP ERP. Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN. MetaboLİzma. hareket kabiliyeti MOBİL YAŞAM

SAP ERP. Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN. MetaboLİzma. hareket kabiliyeti MOBİL YAŞAM Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN Fazlalıklardan kurtulun BULUTLAR KADAR HAFİF İŞ SÜREÇLERİ SINIRLI KAYNAKLARLA SINIRSIZ POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARIN SAP ERP MetaboLİzma Hızlandırıcı SAP HANA

Detaylı