Lütfen bu kullanma kılavuzunu daha sonra referans almak üzere iyi koşullarda saklayınız.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Lütfen bu kullanma kılavuzunu daha sonra referans almak üzere iyi koşullarda saklayınız."

Transkript

1

2 Değerli Daxom Kullanıcısı, Cihazın fonksiyonunu doğru olarak yerine getirmesi ve güvenliğiniz için cihazın montaj ve kullanımı esnasında kullanma kılavuzunda belirtilen talimatlara uyunuz. Yetkisiz olarak montaj veya bakım yapılması halinde, cihaz garanti kapsamından çıkacaktır. Buna ek olarak üründe meydana gelebilecek bir bozukluk veya kazadan firmamız sorumlu olmayacaktır. Lütfen bu kullanma kılavuzunu daha sonra referans almak üzere iyi koşullarda saklayınız. Güvenlik Uyarıları 1. Şofben montajı yetkili personel tarafından yapılmalıdır. Lütfen yetkili gaz idaresi tarafında yetkilendirilmiş(ego, ĐGDAŞ, BOTAŞ, ĐZGAZ, vs) yetkili satıcılarımız ile temasa geçiniz. Cihazı kendiniz çalıştırmayı denemeyiniz 2. LPG gazı kullanmanız halinde şofbeninizi toprak seviyesinin altında kalan yerlere monte etmeyiniz. 3. Şofbeninizin kullanacağınız gaz tipine uygun olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. 4. Hortum bağlantılarını güvenli bir şekilde yapınız. 5. Şofben temiz hava/atık gaz bacasının havalandırma boşlukları, aydınlık vs. gibi ortamlara monte edilmemesine dikkat ediniz. Bu konuda yetkili servis veya firmalara danışınız. 6. Cihaz Volt gerilim ile çalışmaktadır. Şebeke geriliminin Volt olmasını sağlayınız. 7. Şofbeniniz hermetik olduğundan normal baca bağlantısına sahip değildir. Bu nedenle ürün ile birlikte verilen taze hava/atık gaz boru sisteminin kullanılması zorunludur. Normal bacalara kesinlikle bağlamayınız.

3 1. ŞOFBENĐNĐZĐN ÖZELLĐKLERĐ VE KARAKTERĐSTĐKLERĐ 1. Dijital sabit su sıcaklığı ayarlama özelliği sayesinde su sıcaklığı ayarladığınız derecede sabit kalır. 2. Yakıt tasarrufu cihazınız istenilen sabit su sıcaklığında çalışabildiği için düşük su sıcaklıklarında yakıt sarfiyatı azalmaktadır. 3. Otomatik su kontrollü açma/kapama sistemi ile su valfı açıldığında şofben otomatik olarak yanacak ve sıcak su akışı sağlanacaktır. Su valfı kapatıldığında sıcak su çıkışı duracak ve alev otomatik olarak sönecektir. 4. Düşük basınçlı su ile çalışabilme özelliği sayesinde yüksek apartman dairelerinde oluşan düşük su basıncı probleminden etkilenmez. 1 mss 5. Sıcaklık kontrol ayar butonları kullanıcıların arzu ettikleri farklı su sıcaklığını elde etmelerini kolaylaştırmaktadır. 6. Yüksek basınç emniyet sistemi ile su basıncı gereğinden yüksek olduğunda güvenlik valfı devreye girerek fazlalık suyu dışarı tahliye edecektir. 7. Yüksek sıcaklık emniyet sistemi ile suyun gereğinden fazla ısınması halinde gaz otomatik olarak kesilecek ve şofbenin zarar görmesi engellenecektir. 8. Şofben içerisindeki tutuşma öncesi üfleme (hava fanı tutuşmadan 2~4 saniye önce hava üfler.) ve servis sonrası üfleme ( hava fanı su kesildikten ve alev söndükten sonra 10 saniye boyunca hava üflemeyi sürdürür.) özellikleri ile cihaz içindeki gazlar egzost edilir. 9. Yanma sisteminin emniyetli ve güvenilir tasarımı sayesinde, hava yanmayı sağlamak amacıyla ortam dışından fan ile alınır ve yanma sonrası tekrar dışarı verilir. 10. Sürekli elektronik tutuşturma sistemi ile tutuşturmada %100 lük bir başarı elde edilir. 11. Cihaz çok amaçlı emniyet sistemi ile donatılmıştır. Güç kesintisi, fan arızası, atık gaz borusunun tıkanması veya güçlü ters rüzgar esintilerinde şofbene tekrar güç verilse dahi şofben gazı otomatik olarak kesecek ve otomatik tutuşturma sistemini devre dışı bırakacaktır. Bu durumda şofbenin yeniden çalıştırılması gerekecektir. 12. LCD ekran ayrladığınız su sıcaklığını görmenizi sağlar.on/off düğmesine bastığınızda LCD ekranda suyun aktığını,fanın döndüğünüz,ayarladığınız sıcaklığı ve alevin oluştuğunu görebilirsiniz..

4 WATERHEATER Temp.+ SET Temp.- PRIORITY ON/OFF 2. ŞOFBENĐNĐZĐN KONFĐGÜRASYONU Baca Çıkışı Ön Kapak Kontrol Paneli Super thin Intelligent Temp. constant 12L C Su Ayar Düğmesi 1/2" Sıcak Su Çıkışı Topraklamalı Kablo 1/2" Gaz Girişi MĐN. MAX. 1/2" Soğuk Su Girişi Boşaltma Valfi UKDAX-12CT MODELĐ

5 3. TEKNĐK BĐLGĐLER Model:DAXOM Plus Tip : UKDAX-12CT Cihaz Tipi C13 Gaz Katagorisi II2H3 B/P Gaz Tipi LPG(G30/G31) Doğal Gaz(G20) Gaz Giriş Basıncı 30mBar 20mBar Fan Gücü 48 W Su Debisi ( t=25k) 12 l/dak 12 l/dak Anma Gücü P 23,26 KW Anma Yükü Q 25 KW Gaz Tüketimi 2,16 kg/h 2,89 m3/h Su Basıncı Min. 0.1 Bar Max. 10 Bar Elektrik Bağlantısı Volt AC 50Hz 48 W IP 44 Minimum Su Debisi 2,7 lt/dk Normal Isı Yükü 25 KW Net Ağırlık 13,5 kg Boyutlar 568 x355 x 103 Bağlantılar Soğuk Su 1/2'' 1/2'' Sıcak Su 1/2'' 1/2'' Doğal Gaz 1/2'' 1/2'' Atık Gaz Ø60 Ø60 Hava Kanalı Ø100 Ø ŞOFBENĐNĐZĐN MONTAJI Uyarı: Şofben montajı yetkili personel tarafından yapılmalıdır. Lütfen yetkili gaz idaresi (EGO, ĐGDAŞ, BOTAŞ, ĐZGAZ, vb) tarafından yetkilendirilmiş taahhüt firmaları ile temasa geçiniz. Cihazı kendiniz çalıştırmayı denemeyiniz. 4.1 Montaj Şartları ve Güvenlik Uyarıları 1. Atık gaz borusu binanın genel bacasına veya havalandırma boşluğuna monte edilmemelidir. Atık gaz borusunun mutlaka bina dışına çıkışı olmalı ve egzozun bina dışındaki açık kısmından itibaren en az 500 mm boşluk olmalıdır. Hava giriş borusunun açık ucu monte edildiği duvardan en az 100 mm uzakta olmalıdır. 2. Yoğuşmuş suyun veya yağmur suyunun cihaza doğru geri akışını engellemek amacıyla atık gaz borusunun ortam dışında kalan kısmı yatayla 3 derece açı yapacak şekilde yerleştirilmelidir.

6 3. Atık gaz borusuna yönelik güçlü rüzgar esintilerinden mümkün olduğunca kaçınınız. Geri akış cihazın fonksiyon dışı kalmasına sebep olabilir. 4. Şofbenin monte edildiği ortam onarım veya bakım esnasında bloke edici, engelleyici parça ve çıkıntılardan uzak olmalı; cihazın çevresinde tamir ve bakım için yeterli boşluk bulunmalıdır. 5. Yanıcı veya patlayıcı madde ve eşyalar şofbenden kesinlikle uzak tutulmalıdır. 6. Atık gaz borusu gerektiğinde uzatılabilir fakat toplam boru uzunluğu 2 metre yi aşmamalıdır. Uzatma borusu DAXOM tarafından sağlanmalıdır. Uzatma için 2 den fazla dirsek kullanılmamalı(orijinal dirsek dahil), borular uygun olarak sabitlenmelidir. 7. Montaj sonrası duvarda atık gaz borusu için açılan delik yanmaya dayanıklı malzeme ile doldurulmalı ve yalıtılmalıdır. 8. Şofbenin elektrik bağlantısı topraklamalı olmalı ve 2 Amp sigorta bulunmalıdır. 9. Şofbeninizin monte edildiği duvar şofben ağırlığını taşıyabilecek kadar mukavim olmalıdır. 10. Şofbeninizi güç kaynakları üzerine monte etmeyiniz. 11. Şofbeniniz ev tipi bir cihazdır. Sanayi işletmelerinde çok uzun süreli olarak çalıştırmayınız Şofbenin Duvara Montajı 1. Yukarıda belirtilen şartlara uygun olarak seçilen bir yere şofben ile birlikte verilen montaj şablonunu kullanarak cıvata ve vida deliklerini deliniz. 2. Ø8 çaplı cıvatayı üst bölüme vidaları alt bölüme takınız. 3. Aşağıdaki şekilde verilen baca ölçülerine göre 100 mm çaplı atık gaz borusu deliğini deliniz. (Atık gaz boruları şofben ile birlikte verilmektedir.)

7 Super thin Intelligent Temp. constant 12L WATER HE ATER Te mp.+ SET P RIORITY C Temp.- O N/OFF MĐN. MAX Atık Gaz Borusunun Montajı Taze hava/atık gaz borusunu açıklıkları dışarıda kalacak şekilde egzoz için önceden delinmiş deliğe yerleştiriniz. Dirsek parçasının ilgili ucu şofben bacasına ve diğer ucu da atık gaz borusuna geçecek şekilde monte ediniz. min. 500 Sızdırmazlık Elemanı Sızdırmazlık Elemanı Contalı Kelepçe Ο110 (Baca Delik Çapı) x M8 50 mm 180 Dış ortam Đç ortam a. Atık Gaz Borusunun Üst-Yan Montajı 1. Cıvatayı şofben üzerindeki montaj halkalarına sokunuz. Cıvatanın üzerindeki somunu sıkarak şofbeni sabitleyiniz. Taze hava/atık gaz çıkışı dışa gelecek şekilde boruyu daha önceden duvarda açılmış olan deliğe monte ediniz. Dirsek parçasını uçları ilgili şofben bacası ve boruya gelecek şekilde bağlayınız. 2. Duvar üzerinde atık gaz borusu için açılan deliği yanmaya dayanıklı bir malzeme ile doldurup yalıtınız. Yalıtımın iyi yapıldığına ve borunun ileriki zamanlarda düşmeyeceğine emin olunuz. 3. Şofbeni monte ederken herhangi bir kazadan sakınmak için dikkatli olunuz. Atık gaz borusunun düşmeyecek şekilde sabitlendiğine emin olunuz.

8 Su ve Gaz Bağlantılarının Yapılması Cihazınızın soğuk su girişini soğuk su şebeke borusuna cihazla birlikte verilen ½ flex boruyla bağlayınız. Yalıtma contası su sızıntısını önlemek için bağlantılara uygulanmalıdır. Şebeke suyu boru hattında gerektiğinde suyu kesebilmek amacıyla mutlaka bir valf bulunmalıdır. 1. Şofbenin sıcak su çıkışını tesisatınızın sıcak su borusuna cihazla birlikte verilen ½ flex boruyla bağlayınız. 2. Gaz bağlantısında mutlaka TSE li valf ve flex boru kullanınız, bağlantıda kesinlikle teflon kullanmayınız. 5. ŞOFBENĐN KULLANIMI 5.1. Şofbenin Çalıştırılması 1. Kullanılan gaz tipinin marka plakasında belirtilen tip ile aynı olduğundan emin olunuz. 2. Şofbenin gaz ve güç kaynağını açınız.bir uyarı sesi ile birlikte kontrol panelinde bulunan On/Off,Temp+ ve Temp- butonlarında mavi ışık belirecektir.eğer güç kaynağını açmadan önce su musluğunuzu açarsanız cihazınız çalışmayacak ve sesli ikaz verecektir. 3. Kontrol panelindeki On/Off düğmesine basarak lcd ekranın çalıştığını görünüz.tepm+ ve Temp- butonlarına basarak istediğiniz su sıcaklığını 35 C ile 65 C arasında ayarlamanızı yapınız.ayarladığınız su sıcaklığı şofbenin musluğa olan mesafesine göre ve su basıncının değişimine göre bir süre sonra kararlılık gösterecektir. 4. Su valfını açınız. Lcd ekranda duş fıskiye işareti ile birlikte fanın döndüğünü gösteren işaret çıkacaktır.sonrasında iç kısımdaki fan çalışacaktır. Birkaç saniye sonra cihaz çalışmaya başlayacak sıcak su anında kullanıma hazır olacaktır.bu arada lcd ekranında alev işareti oluşacaktır.cihazın çalışmaması halinde bu işlemi birkaç kez daha deneyiniz.yine çalışma olmaz ise yetkili servise başvurunuz.

9 5. Cihaz çalışmadığında lcd ekranda hata kodu oluşabilir ve cihaz sesli ikaz verebilir.bu kodların anlamları Hata Kodları E0 E1 E4 E6 ARIZA TANIMI Su Giriş Sensör Arızası Yanma Yok Fan Arızası NTC Arızası Su ve Sıcaklık Kontrolü Alev Oluşma Göstergesi Fan Çalışma Göstergesi Ayarlanan Su Sıcaklık Değeri Su Akış Göstergesi WATERHEATER SET PRIORITY C Temp.+ Temp.- ON/OFF Açma/Kapama Butonu On/Off Sıcaklık Ayar Butonları Temp-/Temp+ Temp+ butonuna basıldığında ayarlamak istediğiniz sıcaklık artacak, Temp- butonuna basıldığında ayarlamak istediğiniz sıcaklık azalacaktır. Şofbeniniz dakikada 12 lt suyu ısıtacak kapasitededir. Kış aylarında şofbenden yüksek sıcaklık ( 65 C gibi) elde etmek isterseniz lütfen şofben soğuk su girişindeki ayar vanasını min.konumuna getiriniz. Herhangi bir yanma olayına karşı lütfen akan suyu vücudunuza tutmadan önce elinizle sıcaklığını kontrol ediniz.

10 5.2.Şofbenin Kapatılması Kullanımdan sonra gaz ve suyu kapatınız, ardından şofbeni kapatmak için güç kaynağı bağlantısını kesiniz. (Sigorta veya priz yardımı ile) 5.3. Alınması Gereken Önlemler 1. Kullanılan gazın marka plakasında belirtilen gaz tipi ile aynı olduğundan emin olunuz. Uygun olmayan tipte gaz kullanımı kazaya neden olabilir. 2. Yetkisiz olarak şofbenin onarımı tehlikelidir ve kazalara neden olabilir. 3. Kullanım sonrası şofbenin kapalı ve gaz kaynağının kesilmiş olduğundan emin olunuz. Bağlantı yerlerini gaz sızıntısına karşı düzenli olarak sabun köpüğü ile kontrol ediniz. Şofbenin etrafında yeterli boşluk olduğundan emin olunuz. Muhtemel gaz sızıntısına karşı her zaman tedbirli olun ve gaz kokusu ile karşılaşıldığında kapı ve pencereleri açarak ortamı havalandırın ve acil olarak gaz vanalarını kapatınız. Gaz odayı tamamen terk etmeden önce kesinlikle oda içerisinde telefon görüşmesi yapmayınız, ışıkları açıp kapatmayınız, elektrik prizlerine fiş takmayınız veya prizden fiş çıkartmayınız. Böyle bir durumda oluşacak herhangi bir alev veya kıvılcımın yangın veya patlamaya sebep olacağını unutmayınız. Boruları kontrol edin, sızıntı olan yerleri tekrar monte edin veya yenisi ile değiştiriniz. Borulardan kaynaklanmayan bir gaz sızıntısı durumunda servis departmanına veya ilgili gaz idaresi birimine danışınız. 4. Gaz borularını düzenli olarak kontrol ederek, eskimiş veya çatlak boruları acilen değiştiriniz. 5. LPG ile çalışan şofbenlerde alevde kararsız bir hal görüldüğünde yüksek bir ihtimal ile gaz kontrol sistemi çalışmamaktadır. Şofbeni kullanmayı durdurunuz ve yetkili bir teknisyene cihazı incelettirin ve onartınız. Şehir gazı veya doğal gaz ile çalışan şofbenlerde kazaya karşı şofbeni durdurunuz Yangın Önlemleri 1. Evden dışarı çıkacağınız zaman şofben ve gazı kesinlikle açık bırakmayınız. 2. Yanıcı veya patlayıcı madde ve eşyaları kesinlikle şofbenin yanında bulundurmayınız.

11 5.5. Güvenli Kullanım Đçin 1. Yeni monte şofbenleri dikkatlice kontrol edin ve kullanıma başlamadan önce doğru çalıştığına emin olunuz. 2. Alev söndükten sonra yeniden yakmak için 10~20 saniye kadar bekleyiniz. 3. Şofben içerisindeki suyu içmeyiniz. 4. Soğuk bölgelerde ( 0 Derecenin altında) donmanın engellenmesi için şofben içerisindeki su tahliye edilmelidir. Bunun için güvenlik vanasını saat yönünün tersi yönde çeviriniz ve duş fıskiyesini aşağı tutarak suyun tahliye olmasını sağlayınız. Tahliyeden sonra güvenlik vanasını tekrar kapatınız. 5. Kullanım sırasında ve kullanımdan kısa süre sonra atık gaz borusuna kesinlikle dokunmayınız. (deri yanıklarına karşı) 6. Şofbenin arıza yapması durumunda panik yapmayınız ve ısıtıcıyı kullanmayı durdurunuz. Gazı ve elektriği kesiniz. Servis departmanı veya yetkili bir teknisyene danışınız. 6. ONARIM ve SERVĐS Ürünün garanti süresi boyunca kullanıcıya ücretsiz servis sağlamaktayız. Kullanım sırasında bir problemle karşılaştığınızda lütfen satış sonrası hizmetler departmanımız ile temasa geçiniz. Cihazın yetkisiz olarak onarım ve bakımı cihazı garanti kapsamından çıkartacaktır. Daha sonra olacak olan arıza ve kazalardan firmamız sorumlu olmayacaktır.

12 7. ARIZA BULMA-GĐDERME TABLOSU PROBLEM SEBEBĐ KONTROL PANELĐNDE IŞIK YOK SU VANASI AÇILDIKTAN CĐHAZDA ATEŞLEME GERÇEKLEŞMĐYOR PATLAMALI YANMA CĐHAZIN ALT SAĞINDAN SU AKIYOR KOKU NORMAL OLMAYAN ATEŞLEME SESĐ YÜKSEK DERECE DE SU ÇOK SOĞUK DÜŞÜK DERECEDE, SU ÇOK SICAK SU VANASI KAPANDIĞI HALDE ALEV SÖNMÜYÜR ÇÖZÜM YOLLARI Enerji yok x Sigortanızı kontrol edin Gaz valfı açık değil x Gaz valfini açın veya gaz yüklemesi yapın. Gaz valfı yarım açık x x Gaz valfini tamamen açın Gaz Borusunda hava var x Cihazda yanma gerçekleşene kadar açıp kapayınız x x x x Yetkili servisi arayın Normal Olmayan basınç Su vanası düzgün x Su vanasını tamamen açın açılmamış Yetersiz taze hava x x Yeterli hava gelene kadar havalandırma yapınız Dışarıdaki rüzgâr x x Belli bir süre kullanmayın basıncı çok fazla Donmuş Su x Erime olduktan sonra tekrar kullanın Yetersiz Su Basıncı x Su basıncını kontrol edin Güç Arızası veya x Güç kaynağını açın Cihaz açık değil Yakıcının Tıkanması x Yetkili sevisi arayın Eşanjör Tıkalı Yetkili servisi arayın Su Kontrolde Arıza x x Yetkili servisi arayın Ateşleme Đğnesi x Yetkili servisi arayın Düzgün Durunda Gaz borusunda veya bacada kaçak var x Ana vanayı kapatınız. Yetkili servisi arayın Su miktarı fazla x Su ayar vanasını Min.yapın Çok Fazla Dirsek x x Uygun montaj alanı seçin Takılı Gaz borusunda veya bacada kaçak var x Ana vanayı kapatınız. Yetkili servisi arayın Emniyet ventili açmış x Şebeke su basıncını kontrol edin

13 ISI CĐHAZLARI YETKĐLĐ SERVĐSLER MARMARA BÖLGESĐ ADAPAZARI Kavaklar cad. Uzunoğlu Đş Hanı No: 50/25 Tel: ADAPAZARI Tığcılar mah. Đpek sok. No:17 Tel: BALIKESĐR Yıldırım mah, Topak sok, No 6/A-B Tel: SUSURLUK Burhaniye Mh.Derviş Paşa Cd.No:38 Tel: BURSA Selçukbey mah. Kanal cad No:43 Tel: BURSA Muradiye Yahşibey Mah, Alan sok, no:131 Tel: BURSA Davud Kadı mah. F.Sultan Mehmet Cad. No:92 Tel: BURSA Yavuz Selim Alpay Sk.No:20/B Tel: ÇANAKKALE Kemal Paşa Mah. Mersin Dere sok No:8 Tel: ÇORLU Reşadiye Mah. Şinasi Kurşun Cad. 8. sok No:4 Tel: ÇORLU Reşadiye Mah. Şinasi Kurşun Cad. Er Ahmet Çelekoğlu sok. No:32/3 Tel: BANDIRMA Dere mah. General Halit Cad. No:34 Tel: BĐLECĐK Seven Çarşısı no:63 Tel: BOZÖYÜK Yeni mah Eğri sok, No:8 Tel: GÖLCÜK Merkez mah. Preveze cad. No: 68/A Tel: GEBZE Osman Yılmaz mh. Şehit Numan Dede Cad. No:87 / Tel: GEMLĐK Hamidiye Mh.Gazhane Cd.No:32/B Tel: ĐNEGÖL K.Paşa Yeşil Çayır Sok. No:48 / B Tel: ĐSTANBUL / AVCILAR Reşitpaşa cad. Tıpatan sok. No:14 /1 Tel: ĐSTANBUL / SEFAKÖY Đnönü cad. Oral sok. No: 14 /1 Tel: ĐSTANBUL / B. ÇEKMECE Dizdaniye Mah. M Sinan Cad. No:5 Tel: ĐSTANBUL / ESENLER Đstanbul Cad. Yavuz Selim mah. Beş sok. No:2 Tel: ĐSTANBUL / ŞĐŞLĐ M. Köy Esentepe cad. Karanfil sok. No:15 / A Tel: ĐSTANBUL / KADIKÖY Rıhtım Cad. Misak ı Milli sok. No:90 Tel: ĐSTANBUL / ÜMRANĐYE/ÜSKÜDAR Đstiklal Mah. Kavaklıdere cad. No: 84/ A Tel: ĐSTANBUL-KARTAL Esentepe Mh.Đnönü Cd.Evrim Sk.No:21 Tel: ĐZMĐT Karabaş mah. Leyla Atakan cad. 1. Kuru Çeşme Geçidi No:13 Tel: KIRKLARELĐ Karaca Đbrahim mah. Anbarlar sok. No:18 / 10 Tel: ĐZMĐT/KÖRFEZ Hacı Osman Mah.Bağdat Cd.Babalı Sk.No:11 Tel: KARAMÜRSEL H.Mehmet Mh.Sevinç Apt.No:29 Tel: KIRKLARELĐ / BABAESKĐ Gazi Kemal mah. Çömlekçi sok. No:9 Tel: MUDANYA Mütakere Mh.2 Harmanlar Sk.No:9/A Tel: YALOVA Bora Sk.No:3 Tel: LÜLEBURGAZ Koca Sinan mah. Okullar sok. No:21 Tel: EGE BÖLGESĐ AFYON Cumhuriyet MH.Bayık Cad. No: 10 /A Tel: AYDIN Kurtuluş Mah. Menderes Bulv. 8. sok. No:11/A Tel: AYVALIK/ALTINOVA Đsmail Hakkı sok. No:1 Tel: DENĐZLĐ Uçancıbaşı mah. 572.sok No:16 Tel: DENĐZLĐ Muratdede Mah Sok No:2/B Tel: DENĐZLĐ Atalar Mah. Emek Cad. Şengür Apt.No:30 Tel: UŞAK Ünalan mah. Okul sok No:2 Tel: ĐZMĐR / HATAY Đnönü Cad.199.SOK. No: 30/B Tel: ĐZMĐR / KARŞIYAKA 1877 Sk.No: 1/B Tel: ĐZMĐR / ALĐAĞA Namık Kemal cad, No:22 Tel: KÜTAHYA Menderes Cad. Emek Apt.No:3 Tel: KÜTAHYA / GEDĐZ Koop. Belediye Hal Dükkanları No:2 Tel: KÜTAHYA/TAVŞANLI Yeni Mh.Haşim Benli Cd.Yıldız St.A:65 Tel: MANĐSA Teyfikiye Mh.3521 Sk.No:6/A Tel: TURGUTLU 7 Eylül Mah. Cumhuriyet Cad.No:14/A Tel: GÜNEY DOĞU ANADOLU DĐYARBAKIR 5 Nisan Mah. Emek cad. Andok apt altı. No: 126 /A Tel: GAZĐANTEP Çukur mah. Kirişçi sok, Karslı pasajı No:11 Tel: GAZĐANTEP Zübeyde Hanım Bulv. No: 72/B Tel: GAZĐANTEP Yeşilova Mah. Korutürk Cad. No:61 Şehşamil / Şehitkamil Tel: GAZĐANTEP Fatih Mh.Yüksel Đyi Köşkler Sk.No:4 Tel: MARDĐN Reyhanîye camii Altı No:24 Tel: SĐĐRT Eski Kunduracılar Çarşısı No: 32 Tel:

14 KARADENĐZ BÖLGESĐ AMASYA Hacı Đlyas Mah. Sümbül Sok. Kurultay Apt.No:5 Tel: AMASYA/MERZĐFON Harmanlar cad. Kadıoğlu pasajı No: 11 / A Tel: KARADENĐZ EREĞLĐ Müftü mah, Đbrahim Efe Cad No:46 Tel: DÜZCE Şerefiye Mah Cumhuriyet sok, No:19 Tel: DÜZCE Burhaniye Mh.Đstaklal CD.No:37 Tel: GĐRESUN Kapu Mah. Seyid Vakkas sok. No:16 / C Tel: KASTOMONU Đsmail Bey Mah. Đnebolu cad. No:56/45 Tel: ÜNYE Pazaryeri Belediye Dükkânları No:13 Tel: RĐZE Yeniköy mah. Sarıbaş Camii Yanı No:39/B Tel: SAMSUN Zafer Mh.Bahariye Cd.No:29 Tel: TRABZON Gülbahar Hatun mah. Yavuz Selim Bulv. No:54 /B Tel: TOKAT Gaziosman Paşa Bulv. Gökçe Pasajı No: Tel: ÇORUM Kale mah. Đnönü cad. No:18 /D Tel: ĐÇ ANADOLU BÖLGESĐ ANKARA / ANITTEPE Ordular sok. No:26 / B Tel : ANKARA / YENĐ MAH. Demetevler 10 Cd.No:17/C Tel: ANKARA / SĐNCAN Plevne Mh.Fırat Cd.No:99 D No:B Tel: ANKARA /GÖLBAŞI Seğmenler mah. Cemal Gürsel cad No:51/A Tel: ANKARA/KEÇĐÖREN Çiçekli Mh.Sanataryum Cd.No:149/B Tel: ANKARA / POLATLI Cumhuriyet Mh.Ergenekon Cad. No:60/B Tel: ESKĐŞEHĐR Akçağlan Mah. Meriçnehri sok. No:4 /A Tel: KAYSERĐ Aydınlıkevler mah. Fırat cad. No17/A-B Tel: KAYSERĐ Serçeönü Mah. MKP Bulvarı Mesken sok. Bulvar apt. No:4/B Tel: KAYSERĐ Yeni Mh.Hülya Cd.No:10/A Tel: KIRŞEHĐR Ankara Cad, M.Ali Yapıcı Bulv, Erkan apt altı No:62 Tel: KONYA Nişantaş mah. Kabataş cad. Orkide site altı No: 7 / B Tel: KONYA / EREĞLĐ Uğur Mumcu cad. Onur apt altı No: 26 Tel: KONYA / EREĞLĐ Anıt Cad. Elmas apt altı, no:15 Tel: AKSARAY Küçük Bölcek Mh.2601 Sk. 5/ C Tel: KONYA / SELÇUKLU Nişantaş Mah. Şahinağa Sok. Özçoban Sit No:4 /E Tel: NEVŞEHĐR Kapucubaşı mah. Tataroğlu sok No: 14 /5 Tel: SĐVAS Halil Rıfat Paşa Cad. Avşar Apt. Altı no: 104 Tel: YOZGAT Menderes mah. Sivas cad. Sezen apt. No: 79 Tel: KIRIKKALE Yeni Doğan mah. Zafer cad. no:82 Tel: NĐĞDE Eski Müze Cad. Tümer apt altı No:13 /A Tel: SORGUN B.Evler mah. Atatürk Bulv. Pınar Sit. Okur apt. No:14 Tel: AKDENĐZ BÖLGESĐ ADANA Güzel Yalı mah sok Dadak apt no:8 Zemin Kat Tel: ADANA Baraj yolu 4. Durak, Mevsim apt altı 4/1 Tel: ADANA / KOZAN Cumhuriyet Mah. Dedeoğlu sok. Sis Apt. Zemin Kat A-1 Blok. Tel: ANTAKYA Kışla Saray Mah. Harbiye cad. Çalışkan 2 apt. No: 25/A Tel: ĐSKENDERUN/DENĐZCĐLER Fatih Mah. 23. sok no:3/a Tel: ANTALYA Murat Paşa Mah sok. No: 7/D Tel: ISPARTA Đskender Mah Cad No:4/2 Tel: KAHRAMANMARAŞ Dumlupınar mah. Sait Zarifoğlu Cad. No:54 Tel: MERSĐN Piri Reis Mah. Silifke cad Sk. No:7 Tel: DOĞU ANADOLU BÖLGESĐ BĐNGÖL Yenişehir Mah. Özgürlük Cad. Mesut Apt No: 1 Tel: BĐTLĐS Kazım Dirlik cad. No: 10 Tel: ELAZIĞ Nicadiye mah. Hürriyet cad. Gölgeli sok. Tel: ERZĐNCAN Fabrika cad. Nedim Muradoğlu Đş Merkezi No:55 Tel: ERZURUM Bakırcı mah. Yaşam apt altı no:5 Erzurum Tel: MALATYA Đstiklal Mah. 4. sok. No:1 Tel: VAN Cumhuriyet Cad Alçelik Pasajı Kat:2 No:44 Tel: VAN K. Karabekir Cad. Sevap Pasajı No: 10 Tel:

15

16

17

18

19

20

Değerli Daxom Kullanıcısı,

Değerli Daxom Kullanıcısı, Değerli Daxom Kullanıcısı, Cihazın fonksiyonunu doğru olarak yerine getirmesi ve güvenliğiniz için cihazın montaj ve kullanımı esnasında kullanma kılavuzunda belirtilen talimatlara uyunuz. Yetkisiz olarak

Detaylı

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz; Airfel ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürününüzü güvenli monte etmek, uzun

Detaylı

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu 8000 HŞ Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU 24-28-32 kw Mono- Termik C Tipi Hermetik Kombiler 24kW Baykan yıldızplus 28kW Baykan yıldızplus 24kW Baykan ay 28kW Baykan ay 32kW Baykan ay 24kW Baykan güneş 28kW Baykan güneş

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus Kombi Kullanma Kılavuzu AL 24 KH Plus Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı LEOPAR BA 24 / 28 Cihaz seri numarası sağ yan panel üzerindeki kapasite etiketinde belirtilmiştir. Kumanda panosuna ön panel çıkarıldıktan sonra ulaşılabilir. Cihazınızın temel fonksiyonlarını tanımak

Detaylı

TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 1 TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 2 Kod No: A.1.3.6 Kitap Baskı Tarihi: 240914 Revizyon No: 240914 3 ALARKO TRENDY-D KOMBİ Montaj, İşletmeye Alma, Kullanım ve Bakım Kılavuzu

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

CARES PREMIUM 24. Kullanım Kılavuzu V00 ISITMA I SU ISITMA I

CARES PREMIUM 24. Kullanım Kılavuzu V00 ISITMA I SU ISITMA I CARES PREMIUM 24 Kullanım Kılavuzu V00 ISITMA I SU ISITMA I Sayın Kullanıcı, ARİSTON Kombi yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kombinizin güvenilir ve teknik bakımdan sağlam bir ürün olduğunu garanti ederiz.

Detaylı

ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL GAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL GAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU DOĞAL GAZ BRÜLÖRLERİ ALG 7, 9, 16, 27, 27/2, 30, 36, 36/2 ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM KULLANIM, MONTAJ ve DİLİMLİ DOĞAL GAZLI SERVİS YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU Kod No: A.4.1.6 Kitap Baskı

Detaylı

Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu

Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu 72111100 02/2003 TR Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu Gaz Yakıtlı Kombi Logamax U012-28 T60 (Boylerli) Montaj, bakım ve kullanım öncesi dikkatle okuyunuz Önsöz Bu kılavuz hakkında Bu cihaz ilgili Avrupa

Detaylı

GAZ YAKITLI ÜÇ GEÇİŞLİ SKOÇ TİP (MG) KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr

GAZ YAKITLI ÜÇ GEÇİŞLİ SKOÇ TİP (MG) KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr GAZ YAKITLI ÜÇ GEÇİŞLİ SKOÇ TİP (MG) KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ...5 GARANTİ VE SERVİS...6 GARANTİ ŞARTLARI...6 GARANTİ

Detaylı

MIDEA HAVUZ SICAK SUYU (YALNIZ SICAK SU) ISI POMPASI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 2014. Modern Klima Isı Pompası Teknik Yayınlar 2014/10

MIDEA HAVUZ SICAK SUYU (YALNIZ SICAK SU) ISI POMPASI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 2014. Modern Klima Isı Pompası Teknik Yayınlar 2014/10 MIDEA HAVUZ SICAK SUYU (YALNIZ SICAK SU) ISI POMPASI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 214 Modern Klima Isı Pompası Teknik Yayınlar 214/1 Montaj ve Kullanma Kılavuzu Midea Yüzme Havuzu Su Isıtıcısı Ürünümüzü

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU MONOTIG 160İP TIG KAYNAK İNVERTÖRÜ. www.oerlikon.com.tr

KULLANMA KILAVUZU MONOTIG 160İP TIG KAYNAK İNVERTÖRÜ. www.oerlikon.com.tr KULLANMA KILAVUZU MONOTIG 60İP TIG KAYNAK İNVERTÖRÜ www.oerlikon.com.tr Magma Mekatronik önceden haber vermeksizin kullanma kılavuzundaki bilgilerde ve resimlerde değişiklik yapabilir. İÇİNDEKİLER GÜVENLİK

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU RS 300 M RS 400 M - RS 400 MW RS 500 M - RS 500 MW MIG/MAG KAYNAK MAKİNESİ

KULLANMA KILAVUZU RS 300 M RS 400 M - RS 400 MW RS 500 M - RS 500 MW MIG/MAG KAYNAK MAKİNESİ KULLANMA KILAVUZU RS 300 M RS 400 M - RS 400 MW RS 500 M - RS 500 MW MIG/MAG KAYNAK MAKİNESİ GÜVENLİK KURALLARI...3 İÇİNDEKİLER GÜVENLİK BİLGİLERİNİN TANIMLANMASI Kılavuzda yer alan güvenlik sembolleri

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu Montaj ve Bakım Kılavuzu Gazlı, Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi Cihazı 6 720 641 705-00.1O Logamax plus GB012-25K Yetkili tesisatçı bayi ve servis için Montaj ve bakımdan önce lütfen dikkatlice okuyun. 6 720

Detaylı

KATI YAKITLI OTOMATİK YÜKLEMELİ KM MODEL KAT KALORİFERİ MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. KONFORMATİK Serisi. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.

KATI YAKITLI OTOMATİK YÜKLEMELİ KM MODEL KAT KALORİFERİ MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. KONFORMATİK Serisi. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com. KATI YAKITLI OTOMATİK YÜKLEMELİ KM MODEL KAT KALORİFERİ MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU KONFORMATİK Serisi 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ...5 GARANTİ VE SERVİS...6 GARANTİ

Detaylı

MATIS 24 MATIS 24 FF MATIS 24 CF

MATIS 24 MATIS 24 FF MATIS 24 CF TR MATIS 24 MATIS 24 FF MATIS 24 CF Sayın Kullanıcı, ARİSTON Kombi yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kombinizin güvenilir ve teknik bakımdan sağlam bir ürün olduğunu garanti ederiz. Bu el kitabı doğru

Detaylı

Kombi Kullanma kılavuzu DGK 20 HK LCD

Kombi Kullanma kılavuzu DGK 20 HK LCD Kombi Kullanma kılavuzu DGK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müșterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiș olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

TESİSAT ve MONTAJ KURALLARI KLAVUZU

TESİSAT ve MONTAJ KURALLARI KLAVUZU TESİSAT ve MONTAJ KURALLARI KLAVUZU www.eca.com.tr www.ecaecotechnology.com Ekoteknoloji kavramı ile; E.C.A, üretim sürecinden itibaren yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza indirerek, çevre ve

Detaylı

ALDEA HAVADAN SUYA ISI POMPASI ISI POMPALI BOYLER AL- IPB 190 AL- IPB 300 KULLANIM KILAVUZU

ALDEA HAVADAN SUYA ISI POMPASI ISI POMPALI BOYLER AL- IPB 190 AL- IPB 300 KULLANIM KILAVUZU ALDEA HAVADAN SUYA ISI POMPASI ISI POMPALI BOYLER AL- IPB 190 AL- IPB 300 KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Lütfen Önce Bu Kılavuzu Okuyunuz! İleri teknoloji ile üretilmiş Aldea Isı pompasının tam

Detaylı

cod. - - DOMItech F 24 KULLANMA, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU

cod. - - DOMItech F 24 KULLANMA, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU cod. - - - DOMItech F 24 KULLNM, MONTJ VE KIM KILVUZU u kullanım talimatı kitapçığında yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz. u uyarılar, emniyetli kurulum (yerleştirme), kullanım ve bakım hakkında önemli

Detaylı

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Buzdolabı. Kullanma Kılavuzu. olasılıkları hayal edin RL62ZBSW RL62ZBPN. www.samsung.com/register. Türkçe

Buzdolabı. Kullanma Kılavuzu. olasılıkları hayal edin RL62ZBSW RL62ZBPN. www.samsung.com/register. Türkçe RL62ZBSW RL62ZBPN Buzdolabı Kullanma Kılavuzu Türkçe olasılıkları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkür ederiz. Çok daha kapsamlı hizmet alabilmek için, lütfen ürününüzün kaydını aşağıdaki

Detaylı

Adonis Kombi. Adonis B 24. Kullanma ve

Adonis Kombi. Adonis B 24. Kullanma ve Kullanma ve Adonis Kombi Adonis B 24 Baca bağlantıları, TS EN 15287 Bacalar - Bacaların tasarımı, montajı ve hizmete alınması, standardına uygun olarak yapılmalıdır. 0020146276-03 Genel 1.1 Ambalaj ve

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU GL 451 GL 600 KAYNAK REDRESÖRÜ

KULLANMA KILAVUZU GL 451 GL 600 KAYNAK REDRESÖRÜ KULLANMA KILAVUZU GL 451 GL 600 KAYNAK REDRESÖRÜ İÇİNDEKİLER GÜVENLİK KURALLARI...2 GÜVENLİK BİLGİLERİNİN TANIMLANMASI Kılavuzda yer alan güvenlik sembolleri potansiyel tehlikelerin tanımlanmasında kullanılır.

Detaylı

KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU Çoklu Split Serisi - Kanalsız Split, Kaset Tipi İç Mekan Ünitesi

KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU Çoklu Split Serisi - Kanalsız Split, Kaset Tipi İç Mekan Ünitesi CM - Çoklu Split Serisi R-410A Ultra Yüksek Verimli, Kaset Tipi İç Mekan Ünitesi Kaset: 2,5-5 kw Kapasiteli Sedna Aire, şimdi sizlere, daha verimli ve çevre dostu bir soğutucu (R-410A) kullanan, kanalsız

Detaylı